Sobota 06. březen 2021 17:31
reklama
Purple Trading ziskovost
reklama
XTB konference brezen 2021
reklama
Admiral Markets na Admirals

Ranní videokomentář: Evropské akcie pokračují v růstu, DAX navyšuje letošní maxima

15.08.2016 07:38  Autor: X-Trade Brokers  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

Koncem minulého týdne dokázaly stojaté vody na trzích krátce rozvlnit slabší výsledky amerických maloobchodních prodejů, které dostaly na některých měnových párech americký dolar pod prodejní tlak. Nálada na trzích však zůstává klidná a akcie pozvolna pokračují v růstu, což platí hlavně o indexech v Evropě. Nový týden bude na data bohatší, i když dnes začne kvůli svátkům v některých evropských zemích pozvolna a pravděpodobně opět ve velmi poklidném duchu.

Dnešní fundamenty:

09:15 Tempo růstu PPI ve Švýcarsku (malý dopad)

14:30 NY Fed index výrobní aktivity (střední dopad)

16:00 Americký index trhu s bydlením (malý dopad)

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Ranní videokomentář: EURUSD neudržel důležitý support, nový týden bude hlavně o dolaru
  Máme za sebou důležitý týden, který pomohl hlavně americké měně na páru s eurem. Ta začala výrazně zpevňovat po zasedání Evropské centrální banky a v růstu ji pomohly také velmi dobré páteční statistiky HDP. EURUSD tak prolomil nejenom důležitou vlajkovou formaci, ale i support na úrovni srpnového a říjnového minima, díky čemuž dolar pokračuje v korekci vysokých ztrát, které během letošního roku na páru s eurem nabral. I tento týden bude pro americkou měnu velmi důležitý, když vedle řady makrodat (ISM/NFP a dalších..) přinese také zasedání Fedu, na kterém by si měla americká centrální banka připravit půdu pro prosincové zvýšení úrokových sazeb.
 • Ranní videokomentář: EURUSD po úspěšném začátku týdne zpět pod 1,23 EURUSD, dnes zasedá Fed
  Včerejší seance pomohla akciovým indexům dostat se znovu do zelených čísel, i když úroveň rizikových přirážek dál zůstala na zvýšených úrovních. Za pozornost stály z makra jen výsledky britské inflace, která zpomalila o něco více než se čekalo, na což britská měna reagovala oslabením. Dnešek bude hlavně o centrálních bankách, když budou o sazbách rozhodovat Fed a RBNZ. Důležité bude hlavně zasedání Fedu, který by měl zvýšit sazby a který nově pod vedením Jerome Powella nabídne také své čerstvé ekonomické projekce a výhled pro další vývoj úrokových sazeb.
 • Ranní videokomentář: EURUSD se vrátil zpět do středu konsolidačního pásma, dnes kanadské HDP
  Včerejší seance přinesla na trhy konečně trochu zklidnění, díky kterému se stabilizovala situace na akciových indexech v Evropě i v USA. Na FX naopak pokračoval růst dolaru, který dál zpevňoval na většině měnových párů a například vůči euru se vrátil zpět do středu konsolidačního pásma, ve kterém se drží od začátku letošního roku. Ani dnešek nebude na důležité fundamenty bohatý, takže by postupné zklidňování nervozity na trzích mohlo pokračovat. Ze zajímavého makra čekáme hlavně na výsledky kanadského HDP a na výsledky amerických příjmů a výdajů.
 • Ranní videokomentář: EURUSD už čtvrtým dnem v řadě v bočním trendu
  Nálada na trzích zůstává stabilní a obchodníci pokračují ve vyčkávacím režimu. Platí to jak o akciových trzích, které dál hledají nový trend, tak o forexu, kde se například hlavní měnový pár EURUSD už čtvrtým dnem v řadě prakticky nehnul z místa. Dnešek by na tom až tolik změnit neměl, jelikož nás příliš významných fundamentů nečeká a obchodníci tak jen spíše budou vyčkávat na zítřejší seanci, která přinese výsledky z amerického trhu práce.
 • Ranní videokomentář: EURUSD vystoupal zpět na 1,18. Čeká jej velmi důležitý týden
  Minulý týden přinesl důležité změny hlavně na devizový trh, kde se dokázalo prodejnímu tlaku konečně vzepřít euro. Tomu pomohly komentáře představitelů ECB, kteří signalizovali, že jsou ochotni začít se bavit o ukončení kvantitativního uvolňování a zvyšování úrokových sazeb, kterého bychom se možná mohli dočkat už v první polovině příštího roku. Euro tak konečně získalo pevnější půdu pod nohama, i když vyhráno kvůli sérii slabších dat rozhodně stále ještě nemá. Nový týden bude pro dění na FX velmi důležitý, protože nás čeká americká inflace, zasedání Fedu a také zasedání ECB. Začne ale pozvolna a dnes budeme zvědaví pouze na výsledky britské průmyslové produkce.
 • Ranní videokomentář: EURUSD zatím stabilní pod resistencí 1,1660. Dnes zasedá Fed
  Včerejší seance přinesla několik zajímavých makrodat a zatímco na velmi dobrá americká data trh výrazněji nereagoval, reakce na kanadské HDP a novozélandské statistiky z pracovního trhu byla o poznání živější. Zatímco CAD svou šanci na korekci dřívějších ztrát nevyužil, NZD svou korekci včera večer zahájil, když se v reakci na velmi dobrá čísla odrazil od svého letošního minima, které v říjnu letos podruhé otestoval. Dnešní seance bude na trzích znovu zajímavá, protože nás vedle další série makra čeká večer také rozhodování Fedu o úrokových sazbách. Trh od amerčické centrální banky žádnou změnu v sazbách nečeká, ale Fed by si měl připravit půdu pro jejich zvyšování na příštím (prosincovém) zasedání.
 • Ranní videokomentář: EURUSD znovu uprostřed konsolidačního pásma, akcie mezitím zůstávají nervózní
  Včerejší seance na trhy přinesla zklidnění. Akciové indexy přestaly růst a část svých úterních zisků začaly odevzdávat, zatímco na FX se zastavilo oslabování americké měny, která ale propásla šanci na případné zpevnění poté, co americká inflace sice výrazně zrychlila, ale zároveň pouze naplnila většinový konsenzus. Nic se ale nezměnilo na úrovni rizikových přirážek. Ty i nadále zůstávají na výrazně zvýšených úrovních, což znamená, že podle obchodníků další vlna výprodejů může přijít prakticky kdykoliv. Dnešek bude na fundamenty chudší, takže klíčovým tématem na trzích budou témata politická (Čína, Rusko, Sýrie).
 • Ranní videokomentář: Evropské akcie dál navyšují svá maxima, dnes pozor na britskou inflaci
  Včerejší seance byla hlavně o dolaru a o ropě. Zatímco ropě pomohly zprávy o tom, že se Saúdové a Rusové shodli na prodloužení dohody o snížení ropné produkce, dolar navázal na výprodej z konce minulého týdne, který ale na rozdíl od minulého pátku tentokrát nebyl tažen žádným novým fundamentem ani dalším pádem dluhopisových výnosů. Akcie mezitím dál pozvolna rosou a navyšují svá historická maxima, když se jen německý DAX vystoupal nad hranici 12 800 euro. Dnešní seance přinese ze zajímavých fundamentů hlavně britskou inflaci a v odpoledních hodinách také několik statistik ze Spojených států.
 • Ranní videokomentář: Evropské akcie díky silnému euru dál zaostávají, USA dnes zveřejní NFP
  Včerejší seance přinesla hlavně zasedání Bank of England, která dostala libru pod tlak, když snížila výhled pro růstu ekonomiky do tohoto i příštího roku. Libra se na páru s dolarem dostala až pod 1,32 GBPUSD, ale hlubší dopad na její kurz nad rámec včerejší reakce od včerejšího rozhodnutí neočekáváme. Další vývoj na libře mají v rukou jak nově příchozí data (hlavně CPI), tak zatím největší neznámá, kterou je pokračující vyjednávání o brexitu. Co se situace na akciovém trhu týká, ta včera zůstala klidná, i když evropské indexy dál díky silnému euru za americkými viditelně zaostávají. Dnešek bude na trzích hlavně o datech z pracovního trhu, které ve 14:30 zveřejní Spojené státy a Kanada.
 • Ranní videokomentář: Evropské akcie korigují dřívější zisky, stříbro pod 19 USD
  Minulý týden přinesl zajímavá data a v porovnání s předcházejícími týdny i zvýšenou volatilitu na některé měnové páry a na většinu evropských akciových indexů. Celkový fundament se však nijak výrazně nezměnil. Nálada na trzích zůstává stabilizovaná a obchodníci příliš důvodu k obavám prozatím nemají. Dnešek bude téměř bez dat a pondělní seance by se proto měla nést ve velmi klidném režimu. Týden nás však čeká zajímavý, a to hlavně díky velmi očekávanému pátečnímu vystoupení Janet Yellenové v Jackson Hole, kde od ní trh čeká signalizaci zvyšování úrokových sazeb.
 • Ranní videokomentář: Evropské banky zůstávají v centru dění, trhy zatím přešlapují na místě
  Evropské akciové indexy včera dokázaly mírně růst, ale už po otevření burz v USA se nálada na finančních trzích začala znovu zhoršovat. Čtvrteční seance přinesla opět jen minimum významných dat a tématem v tomto týdnu zůstává i nadále především situace v bankovním sektoru. Ta je problematická hlavně v Evropě, kde trh stále řeší možné navyšování kapitálu německé Deutsche bank, nově i propouštění v Commezrbank a také nutnou rekapitalizaci italského bankovního sektoru. Dnešek nabídne ze zajímavých dat hlavně evropskou inflaci a americké osobní příjmy a výdaje.
 • Ranní videokomentář: Evropské indexy likvidují dřívější ztráty, vyhráno ale zatím stále nemají
  Finanční trhy za sebou mají velmi úspěšnou seanci, což platí hlavně o evropských akciových indexech, které dokázaly růst ve většině případů o více než tři procenta. Důvodem růstu jsou nové průzkumy veřejného mínění v Británii, jenž začínají favorizovat odpůrce brexitu, kteří znovu získávají mírný náskok. Pokles averze k riziku včera pomohl nejen akciím, ale dařilo se i britské libře a většině ostatních rizikových aktiv, zatímco pod tlakem byly dluhopisy. Brexit zůstává tématem číslo jedna i během dnešní seance, která přinese mj. také německý ZEW a komentáře Janet Yellenové a Maria Draghiho.
 • Ranní videokomentář: Evropské indexy pokračují v růstu, dalších rizik je do konce roku jako šafránu
  Strach z důsledků italského referenda se definitivně rozplynul, což včera dokázal hlavně italský akciový index, který vystoupal o více než 4 %. Trhy před sebou do konce roku mají nyní jen málo rizik a přestože nás čeká stále ještě jedno zasedání ECB a Fedu, důvodů k většímu výprodeji nad rámec technické korekce bude v nadcházejících týdnech pravděpodobně jako šafránu. Dnešní seance přinesla ráno nečekaně slabé výsledky HDP z Austrálie, které mělo okamžitý (negativní) dopad na australský dolar. Z dalších fundamentů dnes bude stát za pozornost hlavně rozhodování Bank of Canada o sazbách a americké zásoby ropy.
 • Ranní videokomentář: Evropské indexy zatím zůstávají nervózní, dolar si své zisky udržuje
  Máme za sebou poněkud nervózní týden, který ale tentokrát dostal pod tlak hlavně akciové indexy v Evropě. Těm uškodila řada menších rizik, v čele s politickou situací v Itálii. Pod tlak indexy dostal ale i výplach na turecké liře, nebo horší makro z Evropy, které potvrzuje její pozvolné zpomalování. Zajímavá byla ale situace také na ropě, která se dostala pod silný tlak v pátek poté, co vyšlo najevo, že Rusko s OPECem jednají o možném navýšení ropné produkce. Nový týden začne velmi pozvolna, když budou důležité fundamenty přicházet až v jeho druhé polovině. Dnešní seance by kvůli svátku v USA a Británii měla probíhat na podprůměrných objemech.
 • Ranní videokomentář: Evropské výnosy pokračují v růstu, dnes data z britského trhu práce
  Po úspěšném startu do včerejší seance se včera nakonec akciové indexy v Evropě i v USA znovu propadly do červených čísel. Trhy tak zůstávají nervózní, i když se fundament od minulého týdne vlastně ani příliš nezměnil. Problematickou se zdá být tak hlavně situace na dluhopisovém trhu v Evropě, kde včera v postupném růstu pokračovaly dluhopisové výnosy, jejichž růst dostává pod tlak nejen akcie, ale také drahé kovy. Dnešek přinese z důležitých fundamentů především britské výsledky z pracovního trhu. Ty mají tradičně potenciál rozpohybovat kurz britské měny, která včera díky slabším výsledkům inflace a nepříznivé technické situaci opět ztrácela.
 • Ranní videokomentář: Evropské výnosy začínají opět růst, akciové trhy tentokrát zůstávají klidné
  Včerejší seance přinesla nečekaně dobré výsledky z amerického sektoru služeb, jejichž dopad na dolar a finanční trhy byl nakonec ale jen překvapivě malý. Kondice americké ekonomiky se však dál zlepšuje, což postupně zvyšuje šance na to, že by Fed mohl zvednout sazby ještě v průběhu tohoto roku. Navzdory dobrým zprávám si ale americká měna svou cenu zatím na páru s eurem drží a dál nezpevňuje. Dnešní seance bude na data chudá a obchodování na forexu i na akciových trzích by tak mělo znovu probíhat v klidu a na nízké volatilitě.
 • Ranní videokomentář: Evropský summit pomohl euru zpět nad 1,16 EURUSD
  Dnešní ráno přineslo důležitou zprávu z Evropy, kde se na summitu EU podařilo najít společnou řeč politikům v otázkách dalšího postupu v rámci uprchlické krize. To v ranních hodinách výrazně pomohlo především evropské měně, která zpevnila zpět nad hranici 1,16 EURUSD a podle reakce na futures se jedná o úlevu také pro akciové indexy, které začaly růst. Páteční seance by se tak už jen z tohoto titulu mohla nést v o něco lepší atmosféře. Do té však budou promlouvat i nadále také nově příchozí data. Dnes jsme přitom zvědavi hlavně na evropskou inflaci a na výsledky kanadského HDP, které mohou shodně zanechat na domácích měnách značnou stopu.
 • Ranní videokomentář: Evropu stáhly banky, AUD i JPY skokově posílily
  Úterní seance byla ve znamení poklesu evropského bankovnictví. Po pátečních zátěžových testech, které ovšem dopadly vcelku pozitivně, se důvěra investorů v bankovní sektor snížila. Nejpostiženější byly italské banky, ale například také německá Commerzbank padla na historická minima. Dařilo se naopak japonskému jenu, který vnímá nechuť vlády i centrální banky k pořádnému stimulu. Pár USD/JPY klesl na třítýdenní minima 100,67. Překvapil Australan, který po snížení sazeb rostl až o 150 pips. Obchodníci snížili pravděpodobnost dalšího poklesu úroků v tomto roce. Tématem obchodníků zůstala ropa, která má za sebou nepovedenou korekci a návrat ke 42 dolarům za barel (Brent). Naopak stabilní růst předvádí zlato. Dostalo se na vzdálenost 9 dolarů k dvouletým maximům, na které kov dosáhl v první polovině července.
 • Ranní videokomentář: Fed dolarové býky nepotěšil, USD o své zisky znovu přišel
  Včerejší seance přinesla zápis z červencového zasedání FOMC, který sice naznačil, že by Fed už v září mohl přijít s kvantitativním utahováním, zároveň ale poukázal na obavy členů FOMC z nízké inflace, které možná budou bránit tomu, aby americká centrální banka zvýšila během letošního roku ještě jednou úrokové sazby. Dolar tak reagoval oslabením na všech měnových párech, i když na řadě z nich byl pod tlakem už před samotným zveřejněním zápisu. Dnešní seance bude hlavně o výsledcích z Británie, která dopoledne zveřejní maloobchodní prodeje. Odpoledne pak pozor také na americkou průmyslovou produkci. Nálada na trzích ale zůstává pozitivní, což včera znovu potvrdil klesající VIX, který se už na spotu vrátil pod hranici 12b.
 • Ranní videokomentář: Fed chce sazby zvyšovat už brzy, dolar zůstává na dosah 1,17 EURUSD
  Včerejší seance se nesla na akciových trzích v nervózním duchu a související risk-off efekt výrazně pomáhal hlavně bezpečným přístavům v čele s japonským jenem. Ten dokázal zpevnit na všech hlavních měnových párech, i když jeho zisky nestojí na zrovna pevných základech a mohou být rychle minulostí, pokud se na trhy vrátí opět klid a dobrá nálada. Dnešní seance bude na zajímavé data o něco chudší než včerejší a za pozornost budou stát hlavně britské maloobchodní prodeje. Libra má za sebou slabší seanci i kvůli včerejším horším výsledkům inflace a potřebuje proto dobrá čísla jako sůl.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple Trading ziskovost