Pátek 25. červen 2021 02:38
reklama
Purple Trading Trading Room
reklama
Admiral Markets new demo
reklama
Dukascopy

Ranní videokomentář: Akciové trhy přešlapují na místě, JPY začíná znovu zpevňovat

26.07.2016 07:44  Autor: X-Trade Brokers  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

Začátek týdne proběhl na finančních trzích bez větších problémů a na nízkých objemech, když kvůli absenci dat a nových fundamentů obchodníci spíše vyčkávali na to, co přinesou nadcházející dny, které vedle zajímavého makra nabídnou také zasedání Fedu a Bank of Japan. Dnes ráno se zatím daří japonskému jenu, kterému pomohly komentáře japonského ministra financí, jenž nechává stimulativní opatření na japonské centrální bance. Úterní seance nabídne z důležitých dat hlavně výsledky z USA, kde bude zveřejněna spotřebitelská důvěra a statistiky o prodejích nových domů.

Dnešní fundamenty:

15:00 S&P Case Shiller index cen nemovitostí v amerických metropolích (střední dopad)

16:00 Americká spotřebitelská důvěra (střední dopad)

16:00 Prodeje nových domů v USA (střední dopad)

16:00 Richmondský Fed index (střední dopad)

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Ranní videokomentář: Akciové trhy dál přešlapují na místě, dnes kanadská inflace
  Finanční trhy za sebou mají další klidnou seanci, během které si většina akciových indexů své ceny podržela, zatímco úroveň rizikových přirážek mírně klesla. Z nových fundamentů zaujaly hlavně americké ropné zásoby, které dokázaly opět klesnout, což pomohlo cenám ropy růst. Dnes jsme zvědavi hlavně na výsledky z Kanady, kde bude zveřejněna lednová inflace, která může výrazně rozvlnit kanadský dolar. Na většině ostatních trhů by ale i dnes měla zůstat nálada stabilní, což signalizuje i začátek evropské seance, během které se futures na indexy držely v zelených číslech.
 • Ranní videokomentář: Akciové trhy dál přešlapují na místě, dnes zasedání zemí OPEC
  Včerejší seance se na akciovém trhu nesla opět v poklidném duchu. Výjimkou byla situace v Itálii, kde tamní akciový index dokázal růst o více než dvě procenta poté, co mu pomohla ECB prohlášením, že je připravena stabilizovat situaci na italském trhu s dluhopisy dočasným zvýšením nákupů v případě, že to po italském referendu bude zapotřebí.Dnešek bude především o dlouho očekávané schůzce zemí OPEC, které budou rozhodovat o snižování produkce. Dohoda je stále velmi nejistá a ropa tak na dnešní výstup může reagovat velmi citlivě ať už bude finální verdikt jakýkoli.
 • Ranní videokomentář: Akciové trhy dál uvězněny v bočním trendu, dnes německý ZEW
  Nový týden začal na finančních trzích podle očekávání v klidu a bez výraznější volatility. Akciové indexy v Evropě i v...
 • Ranní videokomentář: Akciové trhy i euro italské referendum zvládly. Trhy se rychle vracejí do zajetých kolejí
  Finanční trhy se s výsledky evropského referenda dokázaly poprat překvapivě dobře a po prvotní nervózní reakci se situace na trzích rychle stabilizovala. Většina evropských indexů tedy začátek týdne dokázala uzavřít v zelených číslech a se zisky nakonec začátek týdne zakončila také evropská měna, která se na páru s dolarem vyhoupla až nad hranici 1,0700 EUR/USD. Nervozita tak velmi rychle polevila a dnešní obchodní seance by už měla probíhat v poklidném duchu a na nízké volatilitě.
 • Ranní videokomentář: Akciové trhy i po ECB ve velmi dobré kondici
  Evropská centrální banka včera svým rozhodnutím trhy zaskočila, když sice prodloužila kvantitativní uvolňování až do konce roku 2017, zároveň ale oznámila, že od dubna 2017 bude nakupovat dluhopisy v objemu pouze 60 mld. euro měsíčně. Evropská měna se díky rozhodnutí ECB včera dostala pod tlak, když trh čekal od centrální banky trochu méně opatrný postup. Fundament na euru se ale podle nás po včerejšku až tolik nemění, což potvrzuje i situace na úrokových futures podle kterých se nemění ani výhled trhu pro budoucí vývoj úrokových sazeb v eurozóně. Na trzích se jinak i nadále drží pozitivní sentiment, který dál pomáhá akciovým trhům v Evropě i v USA v pozvolném růstu.
 • Ranní videokomentář: Akciové trhy nachází pevnější půdu pod nohama, dnes britská inflace
  Včerejší seance začala nervózně, ale v průběhu dne se situace uklidnila a americké indexy nakonec pondělní obchodování dokázaly uzavřít s více než jednoprocentním ziskem. Po výprodeji z konce minulého týdne se tak rozhodně jedná o dobrou zprávu a zajímavý signál o tom, že byla korekce z minulých dnů skutečně spíše technickou než fundamentální záležitostí. Dnešní obchodování by mělo pokračovat v podobném duchu, když bude opět relativně chudé na nová data. Spojené státy totiž nezveřejní téměř žádné výsledky a v Evropě čekáme pouze na britský CPI a německý index ZEW.
 • Ranní videokomentář: Akciové trhy na nízké volatilitě pokračují v růstu, dnes zápis ze zasedání Fedu
  Americký akciový index S&P 500 včera navázal na svůj růst a poprvé v historii se vyhoupl přes hranici 2 200 dolarů. Nálada na trzích tedy zůstává velmi dobrá, což potvrzují i rostoucí akciové indexy v Evropě a v Asii. Dnešní seance přinese první zajímavější data z Evropy i z USA, odkud navíc přijde také ve večerních hodinách zápis z listopadového zasedání americké centrální banky. Nové fundamenty ale pravděpodobně na celkovém obrazu na trzích příliš nezmění a trend z posledních dnů by měl na většině akciových trhů a měnových párů pokračovat.
 • Ranní videokomentář: Akciové trhy pokračují v konsolidaci, dnes data z britského trhu práce a zápis Fedu
  Finanční trhy za sebou mají další klidnou seanci, která celkový fundament změnila jen minimálně. Za pozornost stály hl...
 • Ranní videokomentář: Akciové trhy pozvolna likvidují dřívější ztráty, vyhráno ale nemají
  Evropské i americké akciové indexy včera dokázaly znovu růst, ale například výnosy i volatilita zůstávají nadále na zvýšených úrovních. Trhy tak stále nejsou v podobně klidném režimu, jako tomu bylo například v minulém měsíci, a růst averze k riziku se může vrátit prakticky kdykoliv. Včerejší data na trhy větší volatilitu nepřinesla a bez významnější reakce trhy přešly i zasedání centrálních bank ve Švýcarsku a Velké Británii. Dnešek nabídne z důležitých dat hlavně výsledky z USA, jejichž dopad na trhy bude ale pravděpodobně opět spíše jen mírný a krátkodobý.
 • Ranní videokomentář: Akciové trhy před dnešním Fedem pod tlakem. Euro zpět nad 1,10 EURUSD
  Akciové trhy se včera po delší době dostaly pod prodejní tlak, když se například německý DAX propadl o více než procento. Korekce je však zatím spíše technického charakteru a bez jasného fundamentu, který by ji způsobil. Obchodníci si tak spíše jen připravují portfolia na dnešní zasedání Fedu, kde by měla americká centrální banka vyslat do světa jasný signál, že je připravena na prosincové zvýšení úrokových sazeb. Nejen dolar se proto ve večerních hodinách dočká zvýšené volatility.
 • Ranní videokomentář: Akciové trhy zasáhla další vlna výprodejů
  Včerejší seance přinesla na akciové trhy druhou vlnu výprodejů, díky které americké indexy dokonce prolomily své pondělní low. Konsolidace a mírný růst indexů z minulých dvou obchodních seancí se tak ukázala být pastí pro býky, kteří nyní budou mít mnohem méně důvěry v nákupy dalších výprodejů. Přesto, stejně jako v pondělí, platí, že je aktuální korekce hlavně technickou záležitostí, která se spíše než o fundament opírá o velkou překoupenost akcií. I dnes bude dění na akciovém trhu jednoznačným tématem číslo jedna. Z makra se k němu přidá jen pár zajímavých dat z Británie, nebo kanadské statistiky z pracovního trhu.
 • Ranní videokomentář: Akciové trhy zpět v zelených číslech, AUD ztrácí po zasedání RBA
  Včerejší seance přinesla mírnou korekci ztrát z minulého týdne jak na akciové trhy, tak na americký dolar, který dokázal zpevňovat na většině měnových párů. Zisky na dolaru však byly relativně mírné, když trhy zatím nemají důvod mírnit svůj optimismus ohledně výhledu pro sazby v Evropě a v ostatních zemích. Jedna výjimka se ale našla a byl ji dnes ráno AUD, který výrazně oslabil poté, co na dnešním zasedání RBA nijak nezměnila sazby ani doprovodný komentář, díky čemuž se znovu rozplynuly naděje AUD býků na to, že by mohla konečně začít signalizovat přísnější měnovou politiku. Dnešek by měl být na trzích kvůli svátku v USA bez významných fundamentů, takže na většině finančních aktiv počítáme spíše s poklidným obchodováním.
 • Ranní videokomentář: Akciové trhy zůstávají vysoko, zatímco výnosy dál prudce rostou
  Nálada na finančních trzích se včera postupně uklidňovala, a to až na jednu výjimku, kterou byly trhy s dluhopisy. Na těch jsme byli svědky dalšího pádu cen a souvisejícího růstu výnosů, které dostaly jeden z největších růstových stimulů v posledních dvou letech. Je otázkou, jak dlouho tento trend vydrží a jaký bude mít dopad na ostatní finanční aktiva, která zatím zůstávají v klidu. Vysoké ocenění akcií by však současná úroveň výnosů mohla začít ohrožovat. Dnešní seance bude na data opět chudá a díky svátkům v Evropě i v USA počítáme před blížícím se víkendem s klidným obchodováním.
 • Ranní videokomentář: Americká data dolaru nepomohla, JPY pod tlakem kvůli japonským volbám
  Závěr minulého týdne se nesl v duchu zveřejnění červnových výsledků z amerického trhu práce, které výrazně překonaly většinový konsenzus a kompenzovaly tak velmi slabé výsledky z května. Lepší data nejprve sice americké měně pomohla k růstu, dolar si však zisky udržet nedokázal a páteční seanci uzavřel na hlavních měnových párech bez výraznější změny. Dnes ráno se pak pod tlak dostal JPY, kterému uškodil výsledek víkendových voleb do horní komory parlamentu, jež přesvědčivě vyhrála strana současného premiéra Shinza Abeho. O toho nyní trh čeká další fiskální a monetární stimuly, které by mohly JPY dostat znovu pod prodejní tlak. Nový týden bude na data bohatý, i když se těch nejzajímavějších fundamentů dočkáme až v jeho druhé polovině.
 • Ranní videokomentář: Americká spotřebitelská důvěra je nejvýše od roku 2001
  Včerejší seance přinesla další nečekaně dobrá data z USA, když byla zveřejněna spotřebitelská důvěra, která během posledních dvou měsíců vystoupala o 13b. až na nejvyšší úrovně od roku 2001. Jedná se tak o další důkaz zlepšující se kondice americké ekonomiky, jehož dopad na trhy byl ale díky nízké aktivitě téměř zanedbatelný. Dnešek bude na data opět chudý a kvůli velmi klidnému týdnu počítáme i nadále na většině finančních aktiv s konsolidací na nízkých objemech.
 • Ranní videokomentář: Americká vládní uzavírka trhy zatím netrápí
  Finanční trhy zvládly minulý týden bez větších problémů, a to bez ohledu na vládní uzavírku, která se od minulého pátku přes víkend protáhla až do tohoto týdne poté, co se demokraté s republikány nedokázali dohodnout na schválení rozpočtového provizoria. Téma vládní uzavírky tak bude jedním z nosných fundamentů i do tohoto týdne, i když na něj trhy zatím nereagují, jelikož je jeho dopad na reálnou ekonomiku spíše zanedbatelný. Co se nového týdne týká, čekáme hlavně na nově příchozí makro, kterého bude více než v minulém týdnu, a na čtvrteční zasedání ECB.
 • Ranní videokomentář: Americké akcie klesly nejvíce za 8 měsíců, žně měly naopak japonský jen, zlato i ropa
  Včera pokračoval pokles amerického dolaru a navíc se přidaly výprodeje na akciových trzích. Index S&P 500 ztratil 1,82 % a zaznamenal tak nejhlubší „výplach“ za posledních 8 měsíců. Společně s nárůstem rizikové averze rostla také volatilita. Čím dál více se spekuluje o skandálu amerického prezidenta Trumpa s vyšetřováním jeho ruských konexí, které by mohly zhatit také jeho ekonomické reformy. Nejvyšší propad amerického dolaru by z hlavních měnových párů včera k vidění na USD/JPY, nicméně výrazné ztráty dolaru se projevily také na růstu páru EUR/USD. Ropě se dařilo díky zveřejněným fundamentům z USA, které ukázaly na první pokles produkce od začátku února. Zlato patřilo mezi nejvíce profitující instrumenty. Přidalo 1,6 % nad úroveň 1260 dolarů za unci.
 • Ranní videokomentář: Americké akcie na novém maximu, dnes zasedá ECB
  Americké akcie vystoupaly na nová historická maxima a společně s nimi se dařilo také akciím v Evropě. Na trzích tak dál panuje velmi dobrá nálada, ke které tentokrát přispěla i překvapivě dobrá data z amerického trhu s bydlením. Dnešní ráno nabídlo zatím jen zasedání Banko of Japan, která posunula svůj výhled pro dosažení inflačního cíle až do roku 2019, což znamená, že na své uvolněné měnové politice zatím nehodlá měnit vůbec nic. Dopoledne pak přinese britské maloobchodní prodeje a odpoledne pozor na zasedání ECB, které by mohlo rozvlnit všechny eurové páry, i když od ECB dnes trh žádné velké rozhodnutí nečeká.
 • Ranní videokomentář: Americké akcie na nových maximech, USD ztrácí
  Minulý týden pomohl akciím dostat se opět do zelených čísel a například americký S&P 500 díky tomu dokonce navýšil svá historická maxima. Volatilita mezitím znovu klesla na své absolutní dno, takže akciové trhy i nadále zůstávají zcela beze strachu. Na devizovém trhu se pod prodejní tlak dostal hlavně americký dolar, kterému v pátek navíc uškodily také slabší výsledky inflace, jejíž meziroční růst zpomalil dokonce už na pouhých 1,6 %. Silný týden za sebou naopak mají komoditní měny, když kanadskému dolaru pomohla zvýšením sazeb BoC, zatímco AUD a NZD dokázaly těžit z velmi dobrých dat z Číny. Nový týden bude plný zajímavých fundamentů, i když to nejzajímavější nabídne asi až čtvrteční seance, která přinese zasedání ECB.
 • Ranní videokomentář: Americké akcie navyšují svá historická maxima, trhy stále zcela beze strachu
  Včerejší projev Donalda Trumpa nastartoval vlnu optimismu na finančních trzích, díky které rostly indexy v Evropě až o dvě procenta a díky které se americký S&P500 přiblížil na dosah hranice 2 400 dolarů. Dařilo se také americkému dolaru, který těží ze spekulací na to, že by americká centrální banka mohla na svém zasedání zvýšit úrokové sazby. Šance na jejich růst je nyní více než 80 %. Od dnešní seance čekáme na trzích stabilizaci a bránění včerejších zisků, k čemuž by mohl pomoci také relativně chudší ekonomický kalendář.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Capital.com euro