Pátek 28. únor 2020 12:09
reklama
Admiral Markets Affil
reklama
Admiral Markets Affil
reklama

Evropské indexy znovu hluboko v červených číslech, zlato je na ročním maximu

11.02.2016 15:16  Autor: X-Trade Brokers  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

Mimořádně špatný týden, měsíc a vlastně celý začátek roku pokračuje. Po včerejší spíše technické korekci  se na finanční trhy znovu vrací zvýšená nervozita a riziková aktiva jsou opět pod silným tlakem. Evropské indexy nejenže kompletně zlikvidovaly včerejší zisky, ale dokonce se dostaly na nová low. DAX dnes ztrácí další dvě procenta a například italský akciový index ztrácí téměř pět procent. Právě italský index je ze všech hlavních evropských indexů v nejhorší kondici, když od začátku roku ztratil již více než 25 %.

Untitled2

Čtvrteční seance zatím nepřinesla žádné důležité fundamenty a pád akcií je tak čistě o negativním sentimentu, který na trzích převládá již několik týdnů. Tahounem výprodejů jsou v Evropě znovu především bankovní tituly, které v Německu ztrácí v průměru 7 %. K obavám o situaci ve finančním sektoru se ale přidává i řada dalších faktorů, jako je pokračují pád cen ropy, obavy z vývoje v Číně a celkové zpomalování světové ekonomiky. V neposlední řadě i nadále sledujeme situaci na trhu s dluhopisy, která se dál vyhrocuje zejména v Evropě. Výnosy z Portugalských dluhopisů krátce před otevřením amerických burz rostly o 35bp. na 4 %, přičemž ještě začátkem roku se pohybovaly na 2,50 %. Růstu se dnes dočkaly i výnosy dalších problémových zemí eurozóny (Řecko, Španělsko, Itálie), což výrazně komplikuje snahu Evropské centrální banky, která se snaží skrze kvantitativní uvolňování snížit sazby zejména na delším konci výnosové křivky. Pokud sazby v Evropě dál porostou, může být v některých zemích ohroženo ekonomické zotavení, což ECB rozhodně nebude dlouho tolerovat.

Untitled3
Portugalské 10yr výnosy

Mimořádné pohyby dnes panují také na některých měnových párech. Obzvláště volatilní je z tohoto pohledu JPY, který po dalším zpevnění až na 111 USDJPY krátce po 13 hodině bez dat a zcela nečekaně vystřelil nad 113 USDJPY. Prudké oslabení JPY okamžitě vyvolalo vlnu spekulací o intervenci BoJ, která ale nebyla dosud potvrzena. Faktem je, že silný JPY zůstává pro Bank of Japan velkým problém a banka se jej pravděpodobně dříve či později může pokusit oslabit – ať už přímou intervencí, nebo uvolněním měnové politiky.

Untitled

V několikatýdenním trendu dnes pokračují také drahé kovy v čele se zlatem, které se  vyhouplo krátce až nad 1 240 dolarů za unci. Cenám zlata velmi pomáhá nejen nervozita na finančních trzích, ale i prudký pád amerických výnosů, který vysílá jasný signál o tom, že trh s dalším růstem amerických sazeb nepočítá, ať už americká centrální banka říká cokoliv.

Untitled1
Korelace zlata a amerických 10yr výnosů

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Evropské indexy otočily do plusu; VW -6 %, HSBC po výsledcích -4 %
  Evropské akciové trhy po krátkém úvodním poklesu zamířily do zelených čísel, když podporou byly pozitivní zprávy z Něm...
 • Evropské indexy pokračují v konsolidaci, komoditní měny naopak konečně zpevňují
  Finanční trhy jsou dnes opět bez významných fundamentů a obchodovávání na trzích tomu zatím jednoznačně odpovídá. Jediná zajímavější událost dnešní seance přišla z Nizozemska, kde si tamní parlament pozval šéfa Evropské centrální banky Maria Draghiho. Ten mluvil o měnové politice a vyslal další jasný signál, že i když banka vnímá zlepšující se ekonomickou situaci v eurozóně, její práce na podpoře evropské ekonomiky zatím není u konce. Čas na signalizaci utahování měnové politiky zatím tedy nenastal a euroví býci si na jestřábí signál pravděpodobně budou muset ještě nějakou dobu počkat. Projev Draghiho se jinak nesl v podobném duchu jako na nedávné tiskové konferenci ECB, takže jsme se výraznější reakce na evropské měně zatím nedočkali a euro zůstává mírně pod hranicí 1,09 EURUSD pod kterou se propadlo v průběhu včerejší obchodní seance.
 • Evropské indexy pokračují v konsolidaci zisků, zasedání ČNB zastřáslo s korunou
  Akciové trhy dnes pokračují ve stagnaci a své včerejší pozice si pouze udržují. Konsolidace přitom probíhá na nízkých objemech, které jsou například v Evropě až třetinu pod dlouhodobým průměrem. Klid na trzích má na svědomí absence důležitých fundamentů, kterých tento týden zatím přinesl je málo, takže obchodníci nemají příliš důvodů vykolejit akciové trhy ze současné rovnováhy. Německý DAX po včerejší úspěšné seanci zůstává i nadále nad hranicí 12 200 bodů a svou včerejší cenu si udržují také ostatní indexy.
 • Evropské indexy pokračují v nesmělém růstu, ropě pomáhají spekulace na prodloužení platnosti těžebních kvót
  Černý pátek dnes zdá se není jen o nákupech vánočních dárků ve slevě. Nákupy pokračují také na akciových trzích, i když na těch zatím rozhodně žádné slevy nenajdeme. Evropské ale pokračují v likvidaci ztrát z minulého týdne a vše zatím nasvědčuje tomu, že za sebou budou mít tentokrát úspěšný týden, během kterého by si v některých případech mohly připsat růst o více než procento. Ještě lépe jsou na tom přitom indexy v USA, které tento týden táhne vzhůru hlavně technologický sekto, díky kterému NASDAQ vystoupal za posledních pět obchodních seancí o necelých 2,5 %. Rizikové přirážky i implikovaná volatilita jsou tedy znovu na samotném dně a na trzích panuje klid a nízké objemy, které přiživuje také včerejší svátek a dnešní zkrácené obchodování v USA.
 • Evropské indexy se vracejí do zelených čísel. TRY po zasedání centrální banky pod silným tlakem
  Po několikadenní stagnaci a opatrném vyčkávání se dnes akciové indexy opět dostávají výrazněji do zelených čísel. Přestože je i dnešní seance na důležité fundamenty spíše chudší, na trhy se vrátily objemy, které jsou v Evropě někde téměř až polovinu nad dlouhodobým průměrem. Například německý DAX přitom roste o více než procento a vrací se zpět nad hranici 12 700 euro. Již delší dobu nízká úroveň rizikových přirážek se tak na ocenění rizikových aktiv začíná znovu projevovat a žene ceny akcií vzhůru. Daří se přitom také futures na indexy v USA, které krátce před otevřením amerických burz rostly o téměř půl procentního bodu.
 • Evropské indexy se vrací do zelených čísel, daří se také dolaru
  Po překvapivém pátečním výplachu se dnes situace na evropských akciových trzích stabilizuje. Většině indexů se daří a ...
 • Evropské indexy se vrací tam, kde týden začaly. Zlato v týdnu naopak zdolalo zajímavý support
  Po včerejší nevýrazné seanci se dnes evropské indexy opět dostávají pod prodejní tlak. Obchodování sice probíhá na prů...
 • Evropské indexy v červených číslech, BoE na své politice nic nemění
  Po včerejším mizerném close v USA se dnes Evropa propadá do červených čísel a likviduje část zisků ze začátku týdne. E...
 • Evropské indexy v úterý prudce rostou
  Evropské akciové indexy si v průběhu úterní seance připisují výrazné intradenní zisky. Vzhůru jim pomáhají spekulace na uvolňování měnové politiky, a to jen dva dny před zasedáním ECB. Nejlepší výkony předvádí automobilový sektor. Zároveň DE30 roste nejvíce z hlavních akciových trhů (+1,5 %). Následuje jej SPA35 (+1,3 %) a EU50 (+1,2 %).
 • Evropské indexy zahájily mírnou korekci, dolar si své pozice naopak drží
  Na makro velmi chudý týden pokračuje. Přestože je ale čtvrteční seance opět bez důležitých fundamentů, volatilita a objemy jsou dnes na trzích přeci jen v porovnání s první polovinou týdne o poznání vyšší. Na evropských burzách jsou objemy v některých případech (DAX) dokonce až dvojnásobné, což má na svědomí pravděpodobně hlavně lehká nervozita a prodejní tlak, který například v Německu poslal DAX dolů o více než procento.
 • Evropské indexy znovu mírně rostou, Mayová dá dohromady těsnou většinu se Severními Iry
  Dnešek je na finančních trzích samozřejmě hlavně o britských volbách a navzdory průšvihu, na který to rána pro Mayovou vypadalo se nakonec situace po sečtení posledních hlasů docela zajímavě zamotává. Mayová odpoledne nejenže neoznámila rezignaci, ale díky pár těsným výsledkům v jednotlivých okrscích nakonec získala 318 křesel, což dohromady s 10 křesly Severních Irů dává dohromady většinu 328 hlasů (minimálně většina je 326). Mayová tak bude schopna vytvořit sice komplikovanou, ale možná docela funkční menšinovou vládu, jejíž mandát bude ale ve vyjednáváních s EU oslaben. Situace na libře je tak dnes stále relativně stabilní, když na páru s americkým dolarem ztrácí okolo 250 pipů.
 • Evropské indexy znovu rostou, na CME se začalo obchodovat s bitcoinovými futures
  Začátek týdne se zatím na finančních trzích nese v poměrně optimistickém duchu. Akciové indexy zahájily obchodování mírným růstem a například německý DAX přidává více než procento a půl a znovu se vyhoupl nad hranici 13 300 euro. V Zelených číslech se pak drží také futures na americké indexy, které přidávají kolem půl procenta. Tématem pondělní seance je při absenci dat hlavně politika v USA, kde bude tento týden pokračovat proces schvalování a finálního ladění americké daňové reformy. Trh čeká také na projev Donalda Trumpa, který bude mluvit o obchodních vztazích s Čínou.
 • Evropské indexy znovu v červených číslech, EUR přesto navazuje na růst z minulého týdne
  Nový týden začal na finančních trzích docela nervózně. Evropské akciové indexy ztrácejí více než procento a výprodej s...
 • Evropské indexy znovu v zelených číslech, dolaru pomáhá domácí makro
  Nervozita ze začátku týdne je i nadále na ústupu. Po středečním zklidnění dnes nálada na trzích zůstává opět opatrně optimistická, když pokračuje pád dluhopisových výnosů v Evropě a napětí kolem situace v Itálii tak i nadále ustupuje. Ani tentokrát ale k žádné zásadní změně fundamentu nedošlo a zatímco včera trhy dokázaly zklidnit zprávy o úspěšném úpisu nových italských emisí, dnes zaujaly výsledky italských průzkumů veřejného mínění, podle kterých si většina Italů přeje zůstat i nadále v eurozóně.
 • Evropské indexy zpátky v červených číslech, trhy se bojí slábnoucího juanu
  Po včerejší přestávce se dnes akciové indexy v Evropě propadají opět do červených čísel. Na trhy se tedy vrací nervozi...
 • Evropské indexy zpátky v zelených číslech, dolar silnější na všech párech
  Evropské indexy dnes pohodlně likvidují včerejší ztráty a s nimi i část pondělního výprodeje. Řecko samozřejmě zůstává...
 • Evropské indexy zpět v zelených číslech, ropa naopak pokračuje v korekci dřívějších zisků
  Ani páteční seance zatím z klidného režimu tohoto týdne nijak nevybočuje. Nálada na trzích zůstává opatrně optimistická, a to bez ohledu na rizika dočasné vládní uzavírky, která hrozí v případě, že dnes demokraté v Senátu skutečně zablokují rozpočtové provizorium, které bylo včera schváleno republikány ve Sněmovně reprezentantů. Úderem půlnoci by se tak americká vláda ocitla bez legislativně schválených finančních prostředků a některé z vládních agentur by příští týden nemusely vůbec otevřít. Dopad politikaření na reálnou ekonomiku však pravděpodobně nebude nijak závažný, což si obchodníci zdá se dobře uvědomují. V Evropě proto dnes indexy navzdory tomu mírně rostou a stabilní je situace také na futures trzích v USA.
 • Evropské indexy ztrácí, pod tlakem těžaři; BAE Systems -9 %
  Evropské akciové trhy po čtyřdenní rally, kdy index Stoxx 600 atakoval nejvyšší hodnoty za posledních šest let, dnes z...
 • Evropské indikátory PMI by měly naznačit oživení v průmyslu
  Kurz eura vůči dolaru se na úvod týdne udržel těsně pod úrovní 1,0600 EUR/USD. Dolaru prospívá očekávané uvolňování měnových podmínek...
 • Evropské maloobchodní tržby silně v prosinci kontraktovaly, analýza EUR/GBP
  Španělský sektor služeb dnes potvrdil dobrou náladu z posledních měsíců. Oproti prosinci si index nákupních manažerů (PMI) polepšil o 0,7 bodu...
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu, až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní Price Action VIP indikátor, doposud úspěšně používaný pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečný Price Action VIP indikátor, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Admiral Markets Affil