Pondělí 17. květen 2021 15:33
reklama
Dukascopy
reklama
Purple Trading VIP zona
reklama
Purple Trading VIP zona

S&P 500 před CPI a regionálními indexy průmyslu roste

15.10.2015 13:40  Autor: HighSky Brokers  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

Aktuálně: Prosincový kontrakt S&P 500 roste 0,6 % d/d na 1996 po včerejší stagnaci. Trh se alespoň prozatím oklepal jednak z nečekaného razantního oslabení zářijových maloobchodních tržeb a indexu PPI, které poněkud zpochybnily decentní růst spotřebitelské poptávky a které potvrdily slabost inflace a také ze snížení výhledu z 10 %-ního poklesu cen akcií lídra segmentu maloobchod Wal-Martu, což bylo nejvíc za posledních 17 let po 12 %-ní redukci výhledu zisku na akcii. Další klíčová data z bankovníhon sektoru, bankovní dvojky a čtyřky USA Bank of America a Wells Fargo většinou překonávaly očekávání. V souhrnu s daty celého týdnu jsou informace firem zatím spíše nad odhady trhu, očekávání ale byla značně pesimistická. Rovněž data potvrdila citelný nepříznivý vliv slábnoucí poptávky ze zahraničí a silného dolaru.

Makroekonomické události dnes: Trh dnes bude očekává ve 14.30 SEČ zářijový Index CPI a říjnový Index průmyslu Fedu New Yorku, v 16.00 SEČ pak  Index průmyslu Philadelphie. Čeká se pokračování stagnace spotřebitelských cen a snížená inflace bez cen potravin a energií respektive potvrzení slabosti regionální ek. aktivity průmyslu a snížené výhledy firem. Tedy souhrnně nepříznivá data pro akcie.

Fundamentální pohled: Oslabení čínské ekonomiky a propad čínského akciového trhu vyvolává obavy a nejistotu z oslabení poptávky po zahraničním zboží a službách a tedy globálního ek. růstu, což se přenáší na poklesy cen akcií na světových burzách. Oslabuje tak americký export a průmysl. To vše zvyšuje nejistotu spotřebitelského a investičního sentimentu a oslabuje skrze domácí ekonomiku i dosud solidní růst americké ekonomiky. Navíc situace v Číně a čínského akciového trhu ale je trvaleji nepříznivá s nebezpečím dalšího oslabení a světové akciové burzy vykazují v posledních týdnech silnou korelaci s tímto trhem.

Technický pohled: Ostrá korekce trhu od konce srpna pokračuje. Je ale zajímavé, že trh technicky až obdivuhodně odolává tlakům slabosti ze zahraničí, nepříznivého dopadu silného dolaru a množícím se informacím přenosu na domácí ekonomiku. V rozjitřené atmosféře výsledkové sezóny trh zmrazil rozvíjející se klesající trend posledních dnů a stále se drží blízko konsolidačního maxima od konce srpna 1993 – 2014 kde se nachází hlavní rezistenční zóna. Pro potvrzení případného trvalejšího obratu  a růstu k letním maximům by trh potřeboval přejít tuto oblast, čímž by se otevřel prostor pro silnější růstový impuls k pivotní rezistentní zóně 2028 – 2066. Obchodování nad touto oblastí nyní vypadá pro příští týdny a měsíce příliš ambiciózně, přesto pokud i zde by trh uspěl, otevřela by se cesta k zóně 2104 - 2139. Hlavní podpory indexu jsou alokovány na 1959 – 1973, 1889, 1871, 1859, 1800 – 1831, případně pak až 1727.

S&P 500, denní komentář

Výhled: Akciím může pomoci, že Fed může kvůli možnému oslabení růstu americké ekonomiky minimálně chtít odložit zvyšování úr. sazeb z předpokládaného zářijového termínu dále zřejmě až nejdříve druhé čtvrtletí 2016. I tak ale ještě důležitější pro vývoj S&P 500  indexu bude očekávaný vývoj ekonomiky resp. kvartální firemní výsledková sezóna zisků a tržeb zvláště při nevyzpytatelnosti čínských statistik.  Za nejisté situace a zhoršeného fundamentálního výhledu bude velmi těžké vrátit se zpět do multiletého růstového trendu, navíc nejistota pokračování slábnutí světové ekonomiky a přenosu na domácí ekonomiku bude mizet stěží a může trvat déle do příštího roku. Trh tak může pokračovat v konsolidaci na nižších úrovních s nebezpečím poklesu. Na druhou stranu ale v případě pokračujícího slábnutí růstu čínské ekonomiky, resp. akciového trhu by se korelace s tímto trhem mohla snižovat. Investoři možná nebudou ochotni tolik snížit valuaci amerického akciového trhu, když hrozí “pouze? určitá redukce růstu světové, resp. americké ekonomiky, nikoliv jeho zastavení jako v případě světové finanční krize v letech 2008 – 2009. Rozhodou až příští ek. data a do té doby bude trvat nejistota, která je spíše nepříznivá pro akcie.

S&P 500, denní komentář

Dlouhodobý fundamentální pohled: V dlouhodobém pohledu trh těží ze solidních firemních výsledků a výhledů plynoucích z příznivého makroekonomického prostředí, vývoje a výhledu. Americké hospodářství dosud vykazuje stabilní solidní růst a nízkou inflaci (existují také rizika optimismu reflektovaná i Fedem: dlouhodobě nebezpečí příliš nízké inflace). Na druhou stranu vyhlídku trhu snižuje očekávání zvyšování úr. sazeb centrální bankou a tím i zvýšení nákladů a omezení ziskovosti firem a taky nebezpečí slábnutí světové ekonomiky.

Fed a akciový trh dlouhodobě: Fed dle většiny členů FOMC zamýšlí 1-2 zvýšení hlavní úr. sazby ještě letos. Přenos slabosti na domácí ekonomiku pravděpodobně značně odkládá zvýšení hlavní úr. sazby. Rozhodnutí Fedu v příštích měsících určí právě vyhodnocení předpokládaného dopadu zpomalení růstu čínské a světové ekonomiky na americkou ekonomiku. Centrální banka musí se startem zvyšování hlavní úr. sazby počkat na moment jakmile růst ekonomiky zesílí, což bude nejdříve od 2016, pravděpodobně nejdříve od druhého čtvrtletí 2016. Rozhodnutí Fed sice naznačuje pokračování redukce ultraexpanzivní monetární politiky (v podobě vyšších úr. sazeb) a tím i podpory ekonomiky, to však trh zatím správně chápe jako omezení nebezpečí nízkého ocenění rizika, přizpůsobení lepší kondici hospodářství a vyplňování jeho produkčních mezer. Převládá tak vize, že by trend monetární politiky dlouhodobě neměl poškodit ek. aktivitu. Také proto ceny akcií i přes zmíněná rizika dlouhodobě rostou.

Josef Kvarda
Analytik HighSky Brokers, a.s.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • S&P500 je zpět v blízkosti úrovně 3000 bodů, otevře do černých čísel
  Akcie začaly nový týden na pozitivní vlně. Hlavní evropské akciové indexy se obchodují převážně v černých číslech. Index DAX se pohybuje zpět nad úrovní 12 200 bodů a nachází se tak nejvýše za posledních 5 týdnů. Dobrou náladu si akcie převzaly ze sklonku minulého týdne, kdy trhy rostly díky optimismu ohledně obnovení jednání mezi USA a Čínou o nové obchodní smlouvě. Nevýrazné výsledky NFP a o něco méně holubičí projev guvernéra Fedu Powella neudělaly žádné výraznější škody. Po bouřlivém srpnu tak září zatím nabízí podstatně příjemnější prostředí pro akciové investory.
 • S&P 500 klesá: Jaká bude výsledková sezóna?
  Hlavní akciový index S&P 500 v mimoburzovním obchodování slábne 0,3% d/d na 1860 s tím, jak trh s obavami sleduje n...
 • SP500 nad 1600 bodmi
  Trh práce potešilV piatok sa pozornosť finančných trhov sústreďovala hlavne na dáta z US trhu práce. Tie výrazn...
 • S&P 500 na nových historických maximech, AUD po datech inflace posiluje, EUR pod tlakem, GBP a NZD dnes v hlavních rolích; denní přehled událostí
  Představitelé Evropské unie se včera domluvili na rozšíření seznamu ruských osob, jejichž aktiva budou zmr...
 • S&P 500 opět sílí, skončila korekce?
  Prosincový futures kontrakt hlavního akciového indexu S&P 500 v mimoburzovním obchodování zpevňuje 0,6 % d/d na 1937...
 • S&P 500 PLUMMETED DOWN AFTER PUBLICATION OF THE MIXED DATA FROM THE US LABOR MARKET
  A long-expected report from the U.S. Department of Labor was published on Friday. It covered a number of new jobs and ...
 • S&P 500 po nečekaném kroku SNB slábne
  Březnový futures kontrakt hlavního akciového indexu S&P 500 v mimoburzovním obchodování klesá 0,4 % d/d na 2002. Denní zisky vymazalo překvapivé rozhodnutí švýcarské centrální banky zrušit limit na kurs EUR/CHF, což vyvolalo astronomické posílení švýcarského franku na všech paritách v řádu desítek %! Krok lze chápat i jako kapitulaci banky prot tlaku trhů na posilování švýcarského franku a signál silného sentimentu preference aktiv jistoty.
 • S&P 500: Po propadech obrat (křehký)
  Zářijový kontrakt S&P 500 roste 1,0 %  d/d na 1956. Trhu pomáhá obrat čínského akciového trhu, který během dne zpevnil...
 • S&P 500 po zápisu Fedu na rezistenci 1966
  Prosincový futures kontrakt hlavního akciového indexu S&P 500 v mimoburzovním obchodování zpevňuje 0,3 % d/d na 1967...
 • SP500 pri tope, zisky rekordné
  Výsledková sezóna v US pokračuje na plné obrátky a podľa dát spoločnosti Bloomberg až 75% z 93 firiem indexu SP500, ktoré zverejnili korporátn...
 • S&P 500 před indexem ISM služeb stagnuje
  Zářijový futures kontrakt hlavního akciového indexu S&P 500 v mimoburzovním obchodování stagnuje d/d na 1998. Index...
 • S&P 500 přes smíšená data blízko maxim
  Zářijový kontrakt S&P 500 klesá 0,1% d/d na 2109. Ve středu hlavní americké akciové indexy při mírně nadprůměrných zobchodovaných objemech slábly hlavně kvůli zklamání z výsledků technologického sektoru. Sektor indexu S&P 500 včera ztratil 1,6%, což znamenalo nejhorší výkonnost ze sledovaných sektorů. Největší ztrátu sektoru připsal pokles cen akcií Apple 4,3%, poté co zklamaly předpovědi tržeb na čtvrté čtvrtletí. K poklesu přidal i Microsoft propadem cen akcií 3,7% po rekordní čtvrtletní ztrátě v souvislosti s poklesem poptávky po operačním systému Windows. Akcie Yahoo klesly 1,2% po předpovědi tržeb pro toto čtvrtletí zaostávající za očekáváním. Nedávno zklamala data IBM a jiných technologických firem. Naopak ale posílily akcie sektoru realit v souvislosti se zlepšenými zprávami segmentu.
 • S&P 500: příznivé prostředí pro akcie trvá
  Hlavní akciový index S&P 500 v mimoburzovním obchodování kolísá kolem konečných středečních úrovní 1883 nedaleko re...
 • SP500 roste již třetí den, čeká na data z trhu práce
  SP500 index se obchodoval v zisku 0.15% během Londýnské seance v pátek ráno a pohyboval se kolem úrovně 2,645 USD. Volatilita by měla být větší během dnešního dne.
 • SP500 roste již 9 dní v řadě
  Americký akciový index SP500 roste již od minulého úterý a v pátek ráno se obchodoval v 0.2% zisku, pohybujíc se kolem 2,755 USD během Londýnské seance.
 • S&P 500 stále v týdenním 2% pásmu
  Hlavní akciový index S&P 500 v mimoburzovním obchodování roste 0,2% d/d na 1845. Trh tento týden vyčkává v pásmu 18...
 • SP500: Trhy jsou nervózní před setkáním Trumpa s Xi
  Akcie byly ve středu vyprodány a index SP500 spadl okolo 30 bodů ze svých denních maxim a zavřel s denní ztrátou. Ve čtvrtek ráno se obchodoval v menší ztrátě a byl viděn kolem 2,345 USD během Londýnské seance.
 • S&P500 už 70 seancí v řadě neklesl o více než procento
  Přestože se na finanční trhy dnes po delší době začíná vracet volatilita, americké akciové indexy ani dnes podle futures neztrácejí více než 1 %. Zatím tak zdá se prodlužují svou zajímavou sérii, během které nezaznamenaly více než jednoprocentní propad od loňského října.
 • SP500 v malém zisku díky slabšímu jenu
  Zatím to byla klidná pondělní seance a akciový index SP500 se obchodoval v malém zisku během Londýnské seance, přičemž se pohyboval kolem 2,384 USD. USDJPY pár byl také v malém plusu, což dodalo růstové momentum akcím.
 • SP500 v silném propadu po oznámení nových cel z USA
  Futures na Americký akciový index SP500 se obchodovaly až o 1.4% níž během ranní seance v úterý a index se pohyboval kolem 2,735 USD dopoledne poté, co finanční trhy zasáhla nová vlna risk off obchodování.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
BOSSA ebook analyza