Pátek 29. březen 2024 13:12
reklama
Fintokei SwiftTrader
reklama
Dukascopy new
reklama
Purple MT4 platforma nova
reklama
Fintokei SwiftTrader

Nákup evropských státních dluhopisů dostal zelenou, Draghi slibuje QE, komodity dále pod prodejním tlakem; analýza EUR/USD, EUR/GBP, ZLATA

14.01.2015 11:20  Autor: BOSSA  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Výprodej na komoditním trhu pokračuje. Cena mědi se propadla na 6letá minima, stejně jako cena železné rudy, což způsobilo noční oslabení australského dolaru (AUD). V mírném oslabování pokračovala i ropa. USD/CAD se díky dlouhému propadu ceny ropy dostal nad kulaté číslo 1,2000. Komoditní index je nejníže od srpna 2002.

Strach z globálního růstu pokračuje. Investoři se bojí, že negativa nižších cen komodit nakonec převýší pozitiva. Polínko do ohně přiložila i Světová banka, když snížila výhled globálního ekonomického růstu pro roky 2015 a 2016 kvůli horšímu předpokládanému výkonu hospodářství eurozóny, Japonska a některých rozvíjejících se trhů.

Nákupní apetit po bezpečných přístavech v reakci na události výše pokračuje. Výnosy z 10letých amerických státních dluhopisů se propadly na 1,8604 procenta (nejníže od května 2013), díky čemuž USD ztrácí síly, a to hlavně vůči JPY, který slouží jako již zmiňovaný bezpečný přístav. JPY v noci posílil zejména vůči EUR a AUD.

Evropský soudní dvůr dnes odpověděl na dotazy německého ústavního soudu, v nichž potvrdil legálnost již dříve aplikovaného programu OMT. Svým rozhodnutím dal rovněž zelenou ECB k nákupu státních dluhopisů v rámci programu QE. Mario Draghi v rozhovoru pro německý Die Zeit uvedl, že k dosažení cenové stability v eurozóně je potřebná uvolněná monetární politika a zdůraznil, že bankovní rada je zavázaná splnit svou roli cenové stability. Vzhledem k tomu, že cenová hladina se v prosinci propadla do negativních čísel prvně za 5 let, bankovní rada začíná pochybovat o tom, zdali dosud přijatá opatření jsou dostatečná k zabránění úpadku eurozóny do deflace.

Mario Draghi rovněž prozradil, že bankovní rada má rozličný názor na to, jak dosáhnout střednědobého inflačního cíle ve výši 2 procent, avšak si uvědomuje, že možností není moc. ECB může rozšířit svůj program nákupu aktiv na nákup státních dluhopisů, a to 22. ledna, kdy může rozhodnout o spuštění tohoto programu. Německý tisk dnes zveřejnil část rozhovoru s prezidentem ECB před úplnou čtvrteční publikací.

Odpoledne bychom měli sledovat maloobchodní prodeje v USA (14:30) a projev Marka Carneyho (15:15) z britské centrální banky.

EUR/USD po potvrzení legálnosti programu OMT a slovech Maria Draghiho testuje předchozí minima na úrovni 1,1752. Jejich definitivní proražení by nám mohlo otevřít cestu níže.

Euro rovněž testuje minima na páru s librou, kde by se v případě dalšího oslabení eura mohl otevřít zajímavý prostor na jih.

Zlato včera na denním grafu vytvořilo reverzní svíčkovou formaci „pinbar". Na hodinovém grafu vidíme test Fibonacciho hladiny 23,6. Po jejím opuštění bychom mohli cílit na 38,20.

    Sdílení článku: 
       

    Čtěte více

    • Na konferencii o tradingu v Bratislave vystúpia svetovo uznávaní špičkoví odborníci
      Trading (obchodovanie na burze) je fenoménom doby. Cieľom traderov je zisk, prostriedkom na jeho dosiahnutie ich vlastné schopnosti a zručnosti.
    • Na konferenci v Praze se bude mluvit o vlivu blockchainu na trh práce
      19. května v Praze proběhne největší konference věnovaná kryptoměnám a technologii blochchain ve Východní Evropě: Blockchain & Bitcoin Conference Prague. Jedním z témat konference se stane optimalizace trhu práce pomocí blochchainu.
    • Nakopne ECB korunu?
      Česká měna zahajovala minulý týden na hodnotě EUR/CZK 25,95, tedy nejslabší od konce listopadu 2018. V průběhu týdne postupně posilovala a to jak vlivem vesměs pozitivních zpráv z domova (slušné PMI, růst mezd, maloobchodu i průmyslu), tak i ze Spojeného království. Tamním poslancům se totiž podařilo dosáhnout dílčích vítězství proti premiéru Johnsonovi, když prozatím alespoň zdánlivě snížili pravděpodobnost divokého brexitu. Toto uklidnění ovšem není trvalé a navíc zprávy z německé ekonomiky byly spíše horšího vyznění. Koruna tak stihla posílit pouze do blízkosti EUR/CZK 25,86.
    • Na koruně minulý týden dozníval efekt verbálních intervencí
      Kurz koruny atakoval ve druhé polovině minulého pracovního týdne úroveň 26,10 CZK/EUR, když na počátku týdne...
    • Na korunu i region doléhá růst výnosů a ochlazení optimismu ve světě
      Nadšení, které jsme sledovali na trzích včera a jemuž daly záminku příznivé zprávy z Itálie, je pryč. Evropské akcie se podobně jako Asie noří do červeného. Ztrácí také periferní dluhopisy, ale vedle nich se prodávají také ty jádrové, respektive bezpečné. Eurodolar se po včerejším propadu, který nabral na intenzitě v americkém obchodování, lehce zvedá na 1,1490.
    • Nakousnuté jablko je nejhodnotnější značkou na světě. Huawei obsadil 97. místo
      „Na území Spojených států vznikla řada silných technologických společností, které hrají významnou roli v americké ekonomice. Hospodářství Evropské unie se více spoléhá na automobilový průmysl, v rámci kterého vzniká řada nových technologií. Společnosti jako Apple, Google či Microsoft nám však chybí,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
    • Na krachu Thomase Cooka někteří vydělali miliardy. Podle papeže Františka je to ale nemravné
      Krach takřka 180let staré cestovky Thomas Cook je ránou pro její akcionáře a také věřitele, byť jejich pohledávky budou částečně uspokojeny z nuceně rozprodaného majetku. Tíživá je situace pochopitelně také pro více než dvacet tisíc zaměstnanců cestovky a statisíce jejích nynějších klientů. Nicméně některé firmy na krachu také dobře vydělají.
    • Na kryptotrhu prevláda strach. Bitcoin prerazil pod kľúčovú podporu
      Počas dnešnej seansy, populárny „Index strachu a chamtivosti“ ukázal hodnotu 12 bodov, čo potvrdzuje, že momentálne máme do činenia s extrémne negatívnym sentimentom a averzia voči riziku na trhu s kryptomenami zostáva vysoká aj po totálnom kolapse kryptomeny Luna.
    • Na ktorých menách sa oplatí špekulovať na trend a na ktorých na návrat k priemeru?
      Tá časť obchodníkov, ktorá sa zaujíma o držanie pozícií na dlhšie obdobie, stojí pred dilemou. Short alebo long? Pri a...
    • Nákup akcií se slevou zajistí vyšší zisky
      Určitě znáte ten pocit, když nakoupíte akcie a jejich cena se nepohybuje výše dle vašich představ, či dokonce klesá. Co se vám v takových chvílích honí hlavou? Kdybych jen chvíli počkal, pak bych koupil levněji; kdybych jen koupil méně akcií, také bych teď dokoupil levněji; kdybych? a tak dál. Nic si z toho nedělejte, stává se to většině investorů.
    • Nákup evropských státních dluhopisů dostal zelenou, Draghi slibuje QE, komodity dále pod prodejním tlakem; analýza EUR/USD, EUR/GBP, ZLATA (pinbar)
      Výprodej na komoditním trhu pokračuje. Cena mědi se propadla na 6letá minima (2,4223), stejně jako cena železné r...
    • Nákupná horúčka na dlhopisoch periférie
      Dnes je od rána na trhoch pozitívna nálada, ktorá začala už v noci zverejnením dát čínskej obchodnej bilancie. Táto sk...
    • Nákupní apetit investorů podpořen lepšími makrodaty
      Pozitivní nálada se rozlila prakticky na všech akciových trzích včetně ČR a parketu pražské burzy. Hlavní index PX posílil o téměř +2 % (krátce před koncem obchodování). Všechny hlavní tituly předvedly dnes pozitivní seanci, s jedinou výjimkou. Energetická společnost ČEZ se dnes první den obchoduje bez práva na dividendu (34 CZK) ze zisku minulého roku. Je obvyklé, že cena akcií v tento den, tzv. ex-dividend, klesne právě o výši dividendy. ČEZ dnes oslabil o 4,7 %. Pokles je ale nižší než zmíněná dividenda. A tak je i dnešní výkon ČEZu vlastně pozitivní. Nezpochybnitelnými lídry dnešního obchodování byly finanční domy. Erste (+5,1 %), Komerční banka (+5,1 %), Moneta (+4,8 %) a VIG (+3,2 %) následovaly evropský finanční sektor, který dnes posiluje nejvíce. Bez „technického“ poklesu akcií ČEZu by index PX pravděpodobně dosáhl stejného zhodnocení jako ostatní evropské indikátory (cca +2 %).
    • Nákupní apetit po riziku roste, akcie posilují; analýza USD/CAD, EUR/CAD, GBP/USD
      Americké akciové burzy po pondělní odmlce, kdy byly zavřeny kvůli státnímu svátku, v úterý získaly přes 2 procenta zisku, čímž umazaly...
    • Nákupní horečka na rozdíl od pandemie nepropuká
      Nové výsledky maloobchodu opět potvrzují, že se žádný přehnaný boom spotřebitelské poptávky v ČR zatím neodehrává. Podle dnes zveřejněných výsledků statistického úřadu, které jsou očištěné o sezónní a kalendářní vlivy, se tržby maloobchodu v září meziměsíčně snížily o 0,3 %, meziročně jsou vyšší o 4,5 %. Po započtení motoristického segmentu trpícího omezenou nabídkou dostupných vozů jsou výsledky celého maloobchodu ještě slabší, a sice oproti loňskému září je maloobchod v plusu jen o 1,5 % a přibližuje se tak předcovidovému roku 2019.
    • Nákupní manažeři potěšili i nepotěšili
      Poté, co si trhy přebraly výsledky bankovních stres-testů, přišla v pondělí na řadu nová měkká data a to jak v Evropě a Asii, tak v USA. Po překvapivě dobrém výsledku indexu nákupních manažerů (PMI) v Číně, který se opět vrátil nad hranici 50 bodů a překonal i odhady trhů, přišly na řadu podrobnější údaje o PMI v zemích EU. Celkově tyto údaje většinou předčily očekávání trhů (eurozóna, Německo, Francie), na druhé straně ovšem byly červencové údaje horší než ty červnové. Do jisté míry to můžeme svést na nervozitu po britském referendu, které znejistilo pozici Velké Británie na společném evropském trhu, a tak reprezentativnější budou až údaje za srpen. Přesto i v rámci PMI můžeme najít určitá nadějná pozitiva, například v podobě růstu nových i exportních zakázek.
    • Nákupní manažeři signalizují prohloubení útlumu
      Index nákupních manažerů ČR v listopadu klesl na 43,5 bodu z předchozí úrovně 45,0 bodu. Analytici čekali zlepšení na 45,5 bodu. Poté, co se index v srpnu začal zlepšovat, tak přišel opět propad. Šanci na zlepšení českého PMI indexu dopředu naznačovaly i protějšky z ostatních zemí eurozóny včetně klíčového Německa. Ve výrobě se tak projevuje zpoždění, se kterým zhoršení vnějších podmínek doléhá na českou produkci.
    • Nákupní ráj Čechům v Polsku nekončí, běžně ušetří třeba 800 Kč díky výjezdu na 15 minut. Polský premiér právě oznámil, že prodlouží snížení daní z potravin či paliv až do konce roku
      Polsko prodlouží svá protiinflační opatření, takzvané inflační štíty, až do konce letošního roku. Včera to uvedl polský premiér Mateusz Morawiecki.
    • Nákupní signál na US Bondech neuteče žádnému trendovému obchodníkovi!
      Americké 30leté vládní dluhopisy se dlouhodobě nalézají ve vzestupném trendu. Posledních šest měsíců zažívají korekční vlnu, způsobenou neustálou polemikou o změně úrokových sazeb a narůstajícímu dluhu Spojených států.
    • Nákup stíhaček z USA by vyšel na více než 100 miliard korun. I proto by vláda měla předložit rozsáhlejší plán škrtů, jinak jí hrozí zhoršení ratingu a prodražení dluhu
      Nákup 24 amerických stíhaček F-35, který zvažuje Fialova vláda, by vyšel na více než 100 miliard korun. Plyne to z vyjádření vyjednavačky ministerstva obrany Blanky Cupákové. Záležet podle ní bude ale také na vývoji kursu koruny k dolaru a dalších okolnostech.
    Forex - doporučené články:

    Co je FOREX?
    Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
    Forex pro začátečníky
    Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
    1. část - Co to vlastně forex je?
    FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
    VIP zóna - Forex Asistent
    Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
    Forex brokeři - jak správně vybrat
    V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
    Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
    Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
    Forex volatilita
    Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
    Forex zůstává největším trhem na světě
    V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

    Nejnovější články:


    Naposledy čtené:

    reklama
    Fintokei SwiftTrader