Pátek 03. červenec 2020 21:00
reklama
Admiral spread new
reklama
Admiral spread new
reklama
Dukascopy

Britský maloobchod zrychlil, americká spotřebitelská důvěra vzrostla; analýza GBP/USD

25.04.2014 16:20  Autor: BOSSA  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

Maloobchodní tržby ve Velké Británii se v minulém měsíci dočkaly nečekaného posílení. Namísto očekávané 0,4 procentní kontrakce získaly na meziměsíční bázi 0,1 procenta, nelze však opomenout zpomalení tempa růstu o 1,2 procenta ve srovnání s únorem. Spotřebitelé tak znovu ukázaly chuť utrácet, která by se mohla nadále zvyšovat a táhnout ostrovní ekonomiku vzhůru. V dubnu by mohly tržby vzrůst díky Velikonocím a v květnu bu je mohl potáhnout Den matek. V současnosti si Britové užívají nízkou inflaci, kdy se konečně podařilo srovnat krok s růstem mezd. První kvartál byl pro tržby příznivý a připsal si 0,8 procentní expanzi. Meziročně v březnu získal maloobchod 4,2 procenta. Hlavní zásluhu na překvapivém růstu měl prodej oblečení, jež si polepšil o 3,1 procenta, v porovnání s předchozím rokem pak tržby mimo potravinářský sektor vzrostly o 9,6 procenta, což bylo nejvíce od dubna 2002.

Index nákupních manažerů (PMI) v USA za služby překvapivě v tomto měsíci klesl na 54,2 bodu a nedokázal překonat březnových 55,3 bodu, jak předpovídali ekonomové. Dnešní výsledek znamená propad pod průměr z prvního kvartálu 55,1 bodu a druhý nejslabší výsledek od loňského října. Revidovaný výsledek spotřebitelské důvěry University of Michigan se dočkal oproti poslednímu měření zlepšení o 1,5 bodu a zakončil tak duben na 84,1 bodech. V historickém srovnání jde o 9měsíční maximum.

Náladu na trzích dnes ale primárně ovlivňuje zvyšující se napětí na Ukrajině, díky kterému posiluje hlavně japonský jen a zlato. Na druhé straně jsou pod tlakem evropské akciové indexy, které odepisují cca 1 procento a v červených číslech otevřel i americký akciový trh. Nepomohla mu ani vyšší spotřebitelská důvěra Univerzity Michigan.

GBP/USD zůstává v rostoucím trendovém kanále, avšak trhu se nedaří získat býčí momentum a vzdálit se tak od spodní hrany kanálu. Momentálně mají nakupující před sebou silnou rezistenční zónu 1,6817-35, která již dvakrát zhatila plány na posílení. Lze předpokládat, že do konce dnešní seance k proražení také nedojde.

  Sdílení článku: 
     

  Čtěte více

  • Britské stavebnictví spadlo z 6 a půlletých maxim, analýza EUR/GBP
   Britský index nákupních manažerů (PMI) za sektor stavebnictví se nečekaně v únoru propadl. Z lednových 64,6 bodů ...
  • Britské trhy sa stabilizovali po tom, čo britský parlament schválil odklad Brexitu
   Ráno bolo pre akciové trhy a libru pomerne stabilné. Britský parlament schválil odklad Brexitu, avšak Británia musí uviesť relevantný dôvod na to, aby odklad schválil aj Európsky parlament. Problémom je, že schválenie odkladu by vyžadovalo účasť Británie v nadchádzajúcich voľbách do Európskeho parlamentu, čo EÚ striktne odmieta. Preto Môže byť schválenie odkladu zo strany EÚ ohrozené. V prípade, ak by EÚ nesúhlasila s odkladom, Británia by čelila Brexitu bez dohody, alebo zrušeniu článku 50.
  • Britské tržby na 9letých maximech, analýza EUR/GBP
   Britské maloobchodní tržby za prosince dosáhly nečekaně dobrého výsledku. Namísto predikovaného 0,5 procentního r...
  • Britské tržby v maloobchodu zklamaly, medvědi na GBP ale zatím vyhráno nemají
   Další důležitá data z Británie, kde jsme se v 10:30 dočkali zveřejnění výsledků maloobchodních tržeb. Červnové tržby ...
  • Britské volby aneb Bylo koze dobře, šla se klouzat na led
   “Bylo koze dobře, šla se klouzat na led“ je rčení našich východních sousedů, které se dle mého nyní celkem hodí k popisu toho, co letos předvedla premiérka Mayová. Ta letos překvapivě vyhlásila předčasné volby, evidentně průzkumy veřejného mínění ujištěna, že utopí labouristickou stranu v krvi a zajistí si ještě větší většinu, než kterou před rokem zdědila od svého předchůdce Davida Camerona.
  • Britské volby do parlamentu 2017: Pravděpodobný dopad parlamentních voleb na finanční trhy
   Vážení obchodníci,předčasné volby do parlamentu ve Velké Británii byly naprosto nevídané. Tentokrát bylo mnohem jednod...
  • Britské volby do parlamentu 2017: Pravděpodobný dopad parlamentních voleb na finanční trhy
   Předčasné volby do parlamentu ve Velké Británii byly naprosto nevídané. Tentokrát bylo mnohem jednodušší obchodovat tak důležitou událost, než třeba Brexit. Rozhodně můžeme říci, že budoucnost předsedkyně britské vlády Theresy Mayové vypadá nejistě, a že se jí tyto předčasně svolané volby vymstily.
  • Britské volby: období nejistoty nekončí, zlato skrývá potenciál růstu
   Ještě před několika týdny málokdo pochyboval, že britské parlamentní volby dopadnou jinak než přesvědčivým vítězstvím vládních konzervativců v čele s premiérkou Theresou Mayovou. To stojí za povšimnutí pro obchodníky se zlatem, mezi kterými je Česká mincovna.
  • Britské voľby - všetko, čo potrebujete vedieť
   Za menej ako 24 hodín sa Briti vydajú do volebných miestností na 3. všeobecné voľby v posledných 5 rokoch. Od pandémia, ktoré nasledovalo na trhoch po referende o vystúpení z EÚ v roku 2016, vyvolali veľké politické udalosti väčší záujem obchodníkov a teraz netrpezlivo očakávajú ďalšiu, ktorá má potenciál vyvolať dosť veľký rozruch.
  • Britský HDP poslal dolů libru a americký asi také příliš nenadchne. Iránu se trhy nebojí
   Firemní výsledky udržely pozitivní sentiment, na kterém se včera vytáhly slušně vzhůru americké akcie. Dařilo se také dluhopisům, kterým pomohla ECB. Pokles výnosů však na druhou stranu nenachází příliš oporu ve změně očekávání o Fedu. Spekulace o rychlejším růstu sazeb nijak neztrácejí na síle. Tento faktor tedy může trhy výhledově opět potrápit.
  • Britský maloobchod zveřejnil další silná čísla. Tržby rostou meziročně o 6,7 %, GBP zpevňuje
   Velká Británie dnes zveřejnila výsledky maloobchodu, které dokázaly příjemně překvapit. Meziměsíčně rostly tržby v březnu o 1,1 %, což bylo výrazně nad většinovým konsenzem, který počítal s pádem o 0,3 %. Meziročně tržby v maloobchdou rostly dokonce o 6,7 %, což je prudké zrychlení z únorových 4 %. Tržby tak rostou solidním tempem již třetím měsícem v řadě a britská ekonomika se navzdory vidině brexitu dál docela drží. Obzvláště pak v kontrastu s tím, jaká data poslední dobou přicházejí z kontinentální Evropy.
  • Britským pracujúcim rast ekonomiky príliš nepomáha. Ich reálne mzdy od krízy klesali podobným tempom ako v Grécku
   Dnes Británia zverejnila prvý odhad rastu HDP za druhý kvartál, ten prekvapil v pozitívnom slova zmysle s rastom 0,6 %...
  • Britský nejvyšší soud udělal britské premiérce čáru přes rozpočet. Libra přidává další procento
   Dobré zprávy pro libru. Britský nejvyšší soud dnes rozhodl o tom, že britská premiérka musí před aktivací článku 50 o vystoupení z EU požádat o souhlas parlament. Libra se krátce po zveřejnění tohoto rozhodnutí dostala až nad 1,2440 GBPUSD a přidává dnes další procento.
  • Britský parlament dnes rozhodne o předčasných volbách
   Kalendář událostí je dnes téměř prázdný. V eurozóně budou zveřejněny finální výsledky březnové inflace. Ze zástupců Fedu vystoupí Rosengren, jehož projev se pravděpodobně ponese v jestřábím duchu. Pozornost trhů bude směřovat do Velké Británie, kde parlament rozhodne o předčasných volbách. Jejich konání s největší pravděpodobností schválí.
  • Britský parlament odložil brexit; Německo na cestě k recesi?
   V sobotu byl v Číně zveřejněn index spotřebitelských cen za únor, který vzrostl podle očekávání o 1,5 %. pondělí byly zveřejněny maloobchodní tržby za leden v USA ve výši 1,5 %, což předčilo předpokládanou hodnotu o 0,5 %.
  • Britský parlament odmieta rozvrh Brexitu
   Britskí zákonodarcovia odmietajú zrýchlený rozvrh Brexitu v pomere 322 hlasov proti (najmä DUP) k 308 hlasom. Johnson povedal, že je sklamaný oneskorením a nechce odkladať Brexit a že bude hovoriť s EÚ. O všeobecných voľbách sa nevyjadroval. GBPUSD klesá po druhom hlasovaní v parlamente Spojeného kráľovstva. GBPUSD je nad úrovňou 1,2900, ale klesá približne o 0,3%.
  • Britský parlament odmítl dohodu Theresy Mayové s EU, libra zažila volatilní týden
   Od soboty zažívají Spojené státy americké nejdelší výpadek financování federálních úřadů ve své historii. Donald Trump nechce schválit rozpočet do doby, než mu zákonodárci uvolní 5,7 mld. USD na vybudování zdi na hranici s Mexikem. Trump tímto krokem tlačí na kongresmany, protože postavení zdi byl jeden z jeho hlavních slibů v prezidentské kampani v roce 2016 a určitě bude chtít zahájit stavbu zdi před zahájením nové prezidentské kampaně.
  • Britský parlament znova odmietol Mayovej dohodu o Brexite
   Poslanci britského parlamentu na piatkovom hlasovaní už po tretíkrát nepodporili Mayovej dohodu o Brexite. Za dohodu hlasovalo 286 poslancov, proti dohode 344 poslancov. Poslanci budú v pondelok znovu hlasovať o rôznych verziách britského odchodu, aj keď v stredu nezískala žiaden variant väčšinu hlasov. V súčasnosti platí, že Británia opúšťa Európsku úniu 12. apríla bez dohody.
  • Britský parlament znovu může jednat, stres na americkém peněžním trhu nebyl přechodný
   Po celkem nevýrazném dopoledni na hlavních trzích místy sledujeme přece jen větší pohyby a navíc se přidaly i zajímavé zprávy. Akcie v Evropě i USA se celkově drží lehce v plusu. Ropa ovšem padá už o dvě procenta a americké výnosy míří dolů. Dluhopisové výnosy v Evropě většinou také klesají, hlavně na periferii eurozóny.
  • Britský parlament zviazal Mayovej ruky
   Napriek tomu, že decembrové hlasovanie o vyslovení nedôvery nakoniec britská premiérka Theresa Mayová obstála, doteraz nedokázala navždy vylúčiť možnosť tvrdého brexitu. Lenže deň vystúpenia Británie z Európskej únie (EÚ) sa blíži. Krajina má opustiť jej brány už 29. marca 2019 a Mayovej dohoda o „rozvode“, o ktorej má britský parlament hlasovať v polovici januára má za sebou len veľmi neistú podporu. Britský parlament sa preto rozhodol vziať opraty do vlastných rúk a počas uplynulého utorka schválil nové opatrenie obmedzujúce možnosti vlády v prípade vystúpenia bez dohody s Bruselom.
  Forex - doporučené články:

  Co je FOREX?
  Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
  Forex pro začátečníky
  Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
  1. část - Co to vlastně forex je?
  FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
  VIP zóna - Forex Asistent
  Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
  Forex brokeři - jak správně vybrat
  V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
  Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
  Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
  Forex volatilita
  Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
  Forex zůstává největším trhem na světě
  V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

  Nejnovější články:


  Naposledy čtené:

  reklama
  RoboMarkets copyfx