Pátek 19. duben 2024 11:48
reklama
Swissquote Bank
reklama
Dukascopy new
reklama
Purple Ebook: Svíčkové a cenové formace
reklama
InstaForex ETF

Čínská výroba zrychluje

24.01.2013 09:55  Autor: BOSSA  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Růst čínského výrobního sektoru v lednu zrychlil na 2letá maxima. Index nákupních manažerů ve výrobě (HSBC PMI index) v lednu vzrostl na 51,9 bodu a navázal na dobrá prosincová data (51,5). Manufaktura přijala v poslední době více objednávek jak od místních, tak i zahraničních investorů. Zvyšující se hodnoty poukazují na akcelerující růst průmyslu.

Výsledek dnešního indexu PMI naznačil, že druhá největší ekonomika se postupně zotavuje z dvouletého zamrznutí. Poptávka po čínském exportu se tento měsíc zlepšuje a navazuje tak na silný prosinec. Na druhou stranu za zmínku stojí i domácí trh, který se zdá být dost silný, aby utáhl čínský trh.

Index nových exportních objednávek se v lednu také dostal nad hranici 50 a to na 50,1 bodu. Index se v minulém roce v meziměsíčních měření dokázal dostat do expanze (nad hodnotu 50) pouze třikrát. Zlepšující se export pomohl ekonomickému růstu (HDP) v posledním kvartále 2012 (7,9 procenta). Čína nicméně zakončila rok 2012 růstem HDP o 7,8 procenta, což byl nejhorší výsledek za posledních 13 let. Čína by letos podle ekonomů měla dosáhnout ekonomického růstu 8,1 procenta.

Pro letošní vývoj čínské ekonomiky bude důležité udržet inflaci pod kontrolou. Ta se začíná objevovat hlavně v indexu PPI (Index průmyslových výrobců). Je možné, že Čína bude muset proto v druhé půlce roka utáhnout měnovou politiku.

    Sdílení článku: 
       

    Čtěte více

    • Čínská podpora a divoké výsledky. Akciová Evropa roste, Amerika ne
      Akcie velkých technologických firem si tuto výsledkovou sezónu "užívají" naplno. Samotné výsledky jsou při nejlepším smíšené, reakce akcií prudké a změny směru časté. Naposledy dodal slabá čísla Amazon, jehož akcie jsou za to náležitě odměněny. Složitější je to s Applem, který dobré výsledky doplnil o slabší výhled a jeho akcie se následně zhouply oběma směry.
    • Čínská podpora táhne akcie výš, koruna vyčkává na ČNB
      Západní akciové trhy nám už od včerejška vzkazují, že téma čínského koronaviru pro ně v podstatě skončilo. Indexy se už vrátily na svá předchozí maxima a dnes pokračují dál nahoru, aby je posouvaly. Sice už nejde o tak strmý vzestup, ale dalších pár desetin procenta tam je. Co se týče Asie, šanghajská burza ještě ztráty nedorovnala, ale také se snaží při růstu skoro o 2 procenta.
    • Čínská ratingová agentura chválí ČR za stabilitu a rozumné zadlužení, uděluje nejvyšší rating ze CE3
      Čínská protiváha k trojici největších světových ratingových agentur jménem Dagon...
    • Čínská reakce v obchodní válce poslala dolů akcie, dolar i ropu
      Čína zareagovala v obchodní válce se Spojenými státy s razancí a trhy panikaří. Na akciových trzích se dnes výprodej přenesl z Asie přes Evropu na Wall Street, kde širší akciový index S&P 500 pod tlakem technologických výrobců a sektoru spotřebního zboží prodloužil pokles do šestého dne a padá o více než 2 %. Celkově jsou hlavní americké indexy v podvečer na skoro dvouměsíčních minimech, zatímco evropské burzy zažívaly nejhorší dvoudenní pád od referenda o brexitu.
    • Čínská tovární aktivita dosáhla v únoru 11letého maxima
      Většina asijsko-pacifických trhů dnes vzrostla, protože investoři a obchodníci vstřebali řadu pozitivních ekonomických údajů. Čínský národní statistický úřad (NBS) oznámil, že jeho výrobní index PMI v únoru vzrostl na 52,6 bodu, což je nejvyšší hodnota za posledních jedenáct let. Zpráva australského statistického úřadu (ABS) ukázala, že HDP země v posledním čtvrtletí roku 2022 vzrostl mezičtvrtletně o 0,5 %.
    • Čínská vakcína proti koronaviru bude hotová do konce roku
      „Zprávy o pokrocích ve vývoji vakcín proti koronaviru výrazně zlepšily náladu na trzích. Rozhodování investorů je však stále zatíženo mnoha nejistotami. V následujících měsících lze proto očekávat turbulentní vývoj na trzích,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
    • Čínska vláda
      Naše plány na revalváciu juanu nebudú ovplyvnené rozširujúcou sa dlhovou krízou....
    • Čínská vláda očekává, že nedostatek čipů pro auta v tomto čtvrtletí poleví
      Čínské ministerstvo průmyslu a informačních technologií očekává, že nedostatek čipů, který brzdí výrobu automobilového průmyslu, v tomto čtvrtletí poleví. Uvedl to mluvčí ministerstva. Čipy se stávají čím dál důležitější součástí automobilů a jejich globální nedostatek nyní omezuje výrobu automobilového průmyslu po celém světě včetně České republiky.
    • Čínská vláda sníží dovozní cla na stovky produktů. OPEC+ by v březnu mohl navýšit svoji produkci
      Ruský premiér Dmitrij Medveděv nařídil vládě, aby vypracovala odvetná opatření za americké sankce proti plynovodu Nord Stream 2. Dále Medveděv označil americké sankce za krok, který nedopovídá zásadám mezinárodního práva a obchodu. Prodej nových domů ve Spojených státech v listopadu meziměsíčně vzrostl o 1,3 %. Trh přitom očekával že dojde k poklesu o 0,3 %. Čínská vláda informovala, že od začátku ledna sníží dovozní cla na stovky produktů. Tamní vláda také slíbila větší otevření energetického a telekomunikačního trhu. Podle analytiků se Peking tímto krokem snaží podpořit domácí ekonomiku, která v poslední době zpomaluje.
    • Čínská výroba padá na 7měsíční minimum; analýza EUR/AUD
      Nový týden začíná tradičně daty z nejlidnatější světové ekonomiky. Čína v noci reportovala výrobní index nákupních manažerů...
    • Čínské akcie dnes kvůli koronaviru masivně padaly, „akciová nákaza“ se ale dále nešíří. Čeští řidiči se mohou těšit na levnější pohonné hmoty, jejich zlevňování kvůli čínské infekci ještě zrychlí
      Čínské akciové trhy se při pondělním obchodování propadly nejvýrazněji od léta 2015, kdy splaskla tehdejší bublina. Například klíčový burzovní ukazatel šanghajské burzy, index Shanghai Composite, se propadl o necelých osm procent, když po otevření klesal dokonce o takřka devět procent. Index CSI 300, který zahrnuje nejdůležitější tituly burz v Šanghaji a Šen-čenu, klesal po otevření o více devět procent, tedy nejvýrazněji od „šanghajského překvapení“ února 2007, které předznamenalo příchod světové finanční krize.
    • Čínské akcie jsou momentálně velice atraktivní
      V rámci globální akciové alokace momentálně hodně sázíme na čínské akcie. Přestože jsou v Číně přítomna významná investiční rizika, zejména z titulu zpomalujícího ekonomického růstu a obchodní války s USA, ve střednědobém investičním horizontu čínské akcie nabízí velice atraktivní růstový potenciál. Pro tento investiční názor jsou čtyři hlavní důvody.
    • Čínské akcie klesly o 6 procent před summitem G20, analýza AUD/USD
      Čína se jen tak nevrátí k 10 procentnímu hospodářskému růstu z let 1990 až 2000. Opatření, která přijímá vláda, cílí na expanzi HDP v rozmezí...
    • 🚩 Čínské akcie na ročních minimech
      Čínské výrobní PMI údaje, které dnes zveřejnil Caixin, byly 50,7 oproti prognóze 49,6 a dříve 49,5, ale nedokázaly zvrátit sentiment na čínském akciovém trhu. Zástupci pekingské burzy prý nedávno ovlivňovali majoritní akcionáře čínských společností, aby se svých akcií nezprodávali. A co víc, podle zdrojů agentury Reuters bylo zástupcům třetí největší čínské investiční banky CICC řečeno, aby analytici nezveřejňovali „medvědí názory“ na čínskou ekonomiku a nezveřejňovali obsah, který je v rozporu s vyprávěním vlády. Jak dnes vidíme, trhy čtou takové fámy jako varovný signál.
    • Čínské akcie padají z obav o hospodářský růst
      Americký index S&P 500 si včera polepšil o zhruba 0,3 %, technologický Nasdaq pak vyrostl ještě o 0,1 % více. Průmyslový Dow Jones si připsal pouze 0,1 %, když na vývoji celého indexu se podepsaly slabší výsledky společnosti IBM. Naopak Morgan Stanley svými čísly trhy potěšila a byla tak poslední velkou bankou, která částečně rozmělnila obavy ohledně slabého hospodářského růstu. Stejně tak Netflix udělal akcionářům radost. Na geopolitické úrovni bylo pozitivní zprávou, že se EU a Spojené království domluvily na rozvodové dohodě.
    • 🚩 Čínské akcie poblíž minima 2022
      V reakci na slabé makrodata dnes vidíme propad čínských indexů. Nejvíce ztrácí index Hang Seng China Enterprises, a to především kvůli akciím společností spojených s nemovitostmi, ale ztrácejí i technologické společnosti, například ty spojené s Alibabou. Nejhůře si vedla společnost Alibaba Health Information Technology, která ztratila 7,4 %, zatímco Longfor Group, společnost zabývající se správou nemovitostí, ztratila 5,7 %.
    • Čínské akcie rostou díky optimismu spojeným se znovuotevřením ekonomiky
      Čínské společnosti v posledních dnech výrazně posílily poté, co Peking prohlásil, že to nejhorší v boji proti COVID-19 má za sebou. Naděje na znovuotevření trhu zvýšily v prvních třech lednových týdnech poptávku po čínských akciích. Nákupy čínských aktiv zahraničními investory přesáhly celkový objem z roku 2022:
    • Čínské akcie se dnes propadly nejvíce do roku 2008, v důsledku komunistického sjezdu
      Akciové tituly pevninské Číny obchodované na hongkongské burze se dnes propadly o 7,3 procenta. Jedná se o nejhlubší propad příslušného ukazatele – Hang Seng China Enterprise Index – od světové finanční krize roku 2008. Prudce rovněž oslabil hlavní ukazatel hongkongských akciových titulů – Hang Seng –, jenž ztratil 6,4 procenta. Slábnou také čínské akcie obchodované jinde ve světě, třeba v USA.
    • Čínské akcie v nesnázích! Zastaví se propad akcie Alibaba?
      Čínské akcie v současné chvíli čelí nemalému tlaku díky exekutivnímu příkazu, který v prosinci podepsal ještě minulý americký prezident Donald Trump. Nový zákon byl přímo namířen proti velkým čínských společnostem, které se mají podřídit americkému auditovému standardu.
    • Čínské akcie zakončily čtvrteční seanci kolapsem
      Čím rychleji nahoru, tím prudčeji dolů. Čínské akcie naprosto nezvládly závěr dnešní seance a krátce před uzavřením ob...
    Forex - doporučené články:

    Co je FOREX?
    Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
    Forex pro začátečníky
    Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
    1. část - Co to vlastně forex je?
    FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
    VIP zóna - Forex Asistent
    Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
    Forex brokeři - jak správně vybrat
    V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
    Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
    Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
    Forex volatilita
    Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
    Forex zůstává největším trhem na světě
    V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

    Nejnovější články:


    Naposledy čtené:

    reklama
    CapXmaster srovnani