Pátek 19. duben 2024 13:31
reklama
Fintokei ProTrader
reklama
CapXmaster
reklama
Dukascopy new
reklama
FTMO král

Politici si na konec roku nechali k jednání pěkně těžká témata

12.12.2012 09:20  Autor: BOSSA  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Poslední letošní zasedání Fedu
Celý svět dnes čeká na prohlášení americké centrální banky (Fed) o nových krocích v americké monetární politice. Na konci roku končí operace Twist a je otázkou, zda přijde další stimul do ekonomiky. Odborníci očekávají, že Fed oznámí začátek nových nákupů státních dluhopisů v hodnotě 45 miliard dolarů měsíčně a bude tak chtít podpořit růst americké ekonomiky.
Fed by se tak zavázal k velkým stimulům do ekonomiky, protože momentálně již nakupuje hypotéční dluhopisy v hodnotě 40 miliard dolarů měsíčně. Avšak ani politici s tímto nemají problém a očekávají od toho hlavně posílení pracovního trhu, který sice dosáhl zlepšení v listopadu o 0,2 procenta, ale podle analytiků je tento údaj zkreslený odchodem mnoha lidí do důchodu.
Zprávy z Fedu by měly přijít až v 18:30 a ve 20:15 vystoupí šéf Fedu Ben Bernanke.

Fiskální útes
Včera večer spolu jednali lídři demokratů a republikánů. Obama ustoupil na svých požadavcích a ponížil částku, kterou by měly Spojené státy vybrat na daních během příštích 10 let, a to z 1,6 biliónu na 1,4 biliónu dolarů. Na tuto nabídku reagoval šéf republikánů Boehner s prohlášením, že jestliže Obama dokáže poskytnout více detailů o ponížení výdajové stránky, tak se mohou dohodnout. Boj o nový rozpočet se tak nejspíše blíží k nalezení konsensu.
„Stále čekáme na Bílý dům, až se konkrétně vyjádří k výdajům, které chce seškrtat," řekl dnes Boehner.
Obama i Boehner se shodli na snížení deficitu o 4 bilióny dolarů během příštích 10 let, ale rozcházejí se v tom, jak toho dosáhnout. Oba si uvědomují, že případný neúspěch v jednáních může přivést USA zpět do recese.

Bankovní unie
Jednání o bankovní unii, která budou probíhat zítra a v pátek na Evropském summitu, nemusí mít až tak hladký průběh. Unie počítá s výhradami Německa, ale problémy s posílením ECB začala mít i Británie. Velká Británie bude chtít získat záruky pro své banky a omezit tak případné posílení pravomocí ECB. Britský ministerský předseda David Cameron se dostal pod velký tlak ze strany opozice i většiny národa. Je kritizován za ústupnou politiku Evropské unii, a proto lze od Británie očekávat silné vystoupení s nemalými požadavky.
Ministři financí všech 27 států se dnes sejdou, aby předjednali toto téma na své schůzi a vyšlapali tak cestu hlavám států před summitem.

Eurodolar včera posiloval hlavně díky pozitivním zprávám z Německa (index ZEW) a vrátil se tak k hladině 1,3000, u které momentálně osciluje. Dnes se čeká, že by trh mohl krátkodobě ukázat, kam se chce vydat. Eurodolar dotváří na 4hodinovém grafu medvědí formaci hlava-ramena. Nicméně může se stát, že po klidné asijské seanci vyrazí zpět k 1,3125.

 


 

    Sdílení článku: 
       

    Čtěte více

    • Pokutování za volný byt, volební priorita ČSSD, nás přibližuje 50. létům
      Minulý týden představené priority volebního programu ČSSD zřetelně dokumentují, že vládní strana po volbách bude usilovat o to, aby prudce rostoucí veřejný dluh spláceli zejména ti nejmajetnější. V tomto smyslu program naplňuje klasickou definici levicovosti. V některých případech však zachází na samou hranu, či dokonce za ni, toho, co je ještě v rozvinuté demokratické a svobodné společnosti běžně přijatelné.
    • „Polední meníčko“ bude brzy průměrně za 200 korun, za posledních deset let zdražila o 80 korun – v Praze méně než ve zbytku země. Pro řadu lidí se oběd v restauraci kvůli inflaci stává nedostupným a vaří si doma
      Lidé v Česku už se dnes v restauraci jen těžko nenaobědvají za cenu pod 150 korun. Oběd nyní stojí průměrně 163 korun, plyne z šetření společnosti Sodexo Benefity. V Praze to je dokonce 190 korun, na Karlovarsku jen 147 korun. Průměrná cena „meníčka“ od roku 2020 narostla o 28 korun.
    • „Polední meníčko“ bude brzy průměrně za 200 korun, za posledních deset let zdražila o 80 korun – v Praze méně než ve zbytku země. Pro řadu lidí se oběd v restauraci kvůli inflaci stává nedostupným a vaří si doma
      Lidé v Česku už se dnes v restauraci jen těžko nenaobědvají za cenu pod 150 korun. Oběd nyní stojí průměrně 163 korun, plyne z šetření společnosti Sodexo Benefity. V Praze to je dokonce 190 korun, na Karlovarsku jen 147 korun. Průměrná cena „meníčka“ od roku 2020 narostla o 28 korun.
    • Polevuje napětí i v českém průmyslu?
      V tomto týdnu dostaneme i v Čechách úplnou sadu podnikatelských nálad za listopad, která u našich sousedů v eurozóně (a zejména pak v Německu) nedopadla vůbec špatně. Základní zpráva je jasná - problémy v globálních dodavatelských řetězcích ustupují, dodací lhůty výrobků se zkracují, náklady na mezinárodní přepravu klesají a to vše lehce vylepšuje náladu v průmyslu.
    • Policie rozbila Čechem založený gang, který okrádal brazilské investory
      Brazilská policie a portugalská pobočka Interpolu rozbily zločineckou síť provozující fiktivní společnost, která okradla tisíce brazilských investorů s pomocí podvodného schématu inspirovaného filmem Vlk z Wall Street. Gang založil český občan usazený v Lisabonu, informovala dnes agentura Reuters s odvoláním na policii.
    • Politbyro: Globální šíření viru je nová výzva pro ekonomiku Číny
      Globální šíření nového typu koronaviru znamená novou výzvu pro čínskou kontrolu a prevenci nemocí a pro čínský ekonomický rozvoj. Podle agentury Reuters to dnes uvedlo politbyro ústředního výboru Komunistické strany Číny. Čínská ekonomika čelí podle něj kvůli epidemii stále většímu tlaku.
    • Po lithiu je poptávka
      Růst trhu s lithiem na historická maxima může v roce 2022 trochu zpomalit. Bank of America se však domnívá, že se jedná pouze o začátek většího pohybu v dlouhodobém horizontu.
    • Politici čakajú na zázrak, kapitál zatiaľ uniká
      Obchodovanie v posledných dňoch naďalej prebieha v atmosfére strachu, pretože...
    • Politici nechtějí slyšet, že musíme omezit dotace a vrátit se k privatizacím
      Ačkoli si to mnoho lidí nechce přiznat, včera zveřejněná zpráva ukazuje, že jsou veřejné finance v rozkladu. Deficit státní pokladny ve výši 166 mld. Kč během pouhých tří měsíců je alarmující. Mnozí se předhánějí s návrhy, ve kterých skoro vždy to skončí nějakým zvýšením daní. Já osobně jsem odpůrce vyšších daní, protože odrazují od aktivity, jež je přitom cestou k růstu. Bez růstu nás Asie ekonomicky ušlape. Osobně jsem proto zastánce nižších vládních výdajů.
    • Politici sa pri ultra-nízkych výnosoch zo štátnych dlhopisov chvália cudzím perím
      Vlády majú tendenciu chváliť sa cudzím perím. V posledných rokoch sú tým perím ultra-nízke výnosy zo štátnych dlhopiso...
    • Politici sú zlí obchodníci
      Globálne akciové trhy v piatok ukončili obchodovanie v&amp...
    • Politici švindlují, byznys jde do kytek. 99% je připraveno na změnu.
      Hlavním tématem roku 2013 bude překlenutí obrovské propasti mezi zlepšujícími se podmínkami finančního systému a klopýtající reálnou ekonomikou. Tento úkol je mnohem složitější než je většina lidí ochotna připustit, říká Saxo Bank ve svém výhledu na první čtvrtletí roku 2013.
    • Politická horúčka
      Indexy Dow Jones ako aj S&P 500 včera opäť dosiahli nové historické maximá. Pomohli hlavne lepšie makroekonomic...
    • Politická kríza v Taliansku: európske akciové trhy reagujú
      Keďže Taliansko padá do krízy, európske trhy sa obávajú neistoty, ktorá je prítomná v krajine už niekoľko týždňov. Zatiaľ čo Taliansko ešte nemá žiadnu vládu a prepadá vo vážnu politickú a inštitucionálnu krízu, európske akciové trhy sa obávajú situácie a klesajú. Na konci dňa, v utorok 29. mája, CAC 40 stratil 1,29% a Dax klesol o 1,53 %.
    • Politická krize v Hong Kongu přerůstá v krizi ekonomickou. Ohroženy jsou i plány PPF na vstup na tamní burzu
      Již deset týdnů trvající masivní protesty v Hong Kongu nabývají bezprecedentní povahy. Území kvůli demonstracím hrozí závažné ekonomické zpomalení. Politická krize tam zkrátka může v krajním případě vyvolat dokonce i krizi ekonomickou. To by kromě jiného ohrozilo plány tuzemské skupiny PPF na primární úpis akcií Home Creditu právě na hongkongské burze.
    • Politická neistota v Británii výrazne zhoršuje podnikateľské prostredie v krajine
      Pokračovanie politickej neistoty po Britských parlamentných voľbách sa prejavilo na výraznom znížení podnikateľskej dôvery, keďže lídri firiem nemajú jasnú predstavu o tom, aký politický vývoj bude v krajine po voľbách a ako sa budú vyvíjať rokovania o Brexite.
    • Politická nejistota podporuje pokulhávající zlato
      Ačkoli oživení zlata, které vidíme od poloviny prosince, je dále podporováno politickou nejistotou, setkává se jeho vývoj s výraznějším odporem. Výnosy dluhopisů a silný dolar jsou na vzestupu a téměř každý den slyšíme o nových maximech dosažených na akciových trzích.
    • Politická nejistota ve Španělsku po parlamentních volbách zatěžuje Ibex35 (SPA35)
      Lidová strana (PP) ve volbách zvítězila, i když zdaleka nedosáhla na absolutní většinu a její vítězství v komunálních a regionálních volbách 28. března bylo mnohem menší, než se očekávalo. Naopak PSOE silně odolala, a dokonce si oproti výsledku před čtyřmi lety polepšila.
    • Politická rizika jsou časovanou bombou
      Sociální napětí, a z toho pramenící riziko občanských nepokojů, se může ve světě – včetně Evropy – zvýšit až desetinásobně. Dopady pandemie na světovou ekonomiku načas odsunuly do pozadí politická rizika – zejména pak zvýšený protekcionismus a dopady Brexitu – nebo rizika spojená se sociálními nepokoji, vnitřními konflikty či nebezpečím terorismus. Tato rizika však nezmizela. „Vliv nestabilními politického prostředí na ekonomiku se stal velmi zásadním. Pandemie Covid-19 sice odsunula politická rizika do pozadí. To neznamená, že přestala existovat. Naopak vinou koronavirové krize se mohou ještě prohloubit. Podle analýzy Coface se například riziko občanských nepokojů může zvýšit až desetinásobně,“ upozorňuje Ján Čarný, generální ředitel pojišťovny COFACE pro Českou republiku a Slovensko.
    • Politická situace v Itálii znovu doléhá na indexy i na euro
      Pondělí seance sice přinesla absenci nového makra a svátek v USA a Británii, ale i tak se zdá, že mají obchodníci o zábavu postaráno. Téma pondělní seance je totiž jednoznačné a je jím politická situace v Itálii. Ta se začala znovu vyhrocovat o víkendu, kdy italský prezident Mattarella odmítl vládního kandidáta na post ministra financí a na pozici premiéra jmenoval svého kandidáta a bývalého člena MMF Carlo Cotarellliho. Ten je pověřen sestavením úřednické vlády, která ale téměř jistě nezíská podporu v parlamentu, což znamená, že země směřuje k předčasným volbám, které by se mohly konat už letos na podzim. Krize na italské politické scéně se tak prohlubuje, na což dnes doplácí především italské dluhopisové výnosy, které rostou u 10letých splatností o 20bp. až na 2,65 %.
    Forex - doporučené články:

    Co je FOREX?
    Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
    Forex pro začátečníky
    Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
    1. část - Co to vlastně forex je?
    FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
    VIP zóna - Forex Asistent
    Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
    Forex brokeři - jak správně vybrat
    V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
    Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
    Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
    Forex volatilita
    Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
    Forex zůstává největším trhem na světě
    V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

    Nejnovější články:


    Naposledy čtené:

    reklama
    Purple Ebook: Svíčkové a cenové formace