Neděle 07. červen 2020 00:38
reklama
Bossa live trading
reklama
Dukascopy
reklama
Admiral spread new

Chladnúce očakávania

24.08.2011 09:35  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

Trhový sentiment
Od pondelka naznačujeme, že ani negatívnejšie dáta európskej a americkej ekonomiky nemusia výrazne znamenať navŕšenie rizika na EURUSD a jeho výpredaj. Stratégia „buy the rumors, sell the fact“  je totiž stále aktívna  a založená na nákupe predpokladov, že prezident Fedu B.Bernanke opätovne počas piatkovej výročnej konferencie Fedu v Jackson Hole (pred rokom práve tam bolo oznámené  QE2 ) naznačí tretie kolo kvantitatívneho uvoľňovania menovej politiky. Tvrdý výpredaj by tak mohlo priniesť až sklamanie z piatkového ticha od Fedu. To, že trhy začínajú byť s približovaním piatka mierne nervózne naznačuje o prepad zlata počas včerajšieho dňa, práve posledný extrémny rast zlata mohol byť pripisovaný očakávaniam QE 3 zo strany Fedu (včerajšiu korekciu zlata podporili i čínske kroky v podobe navŕšenia maržových požiadaviek na zlate).

Včerajší sumár
EURUSD sa počas včerajšieho dňa dostal k maximám na 1,4480/1,45 EURUSD v dôsledku stabilnejších výsledkov manažérskych prieskum PMI sektora služieb a výroby neprieč eurozónou, ktoré podporili i výsledky španielskej aukcie pokladničných poukážok. Ani výrazné sklamanie z výsledkov investorského prieskumu Zew nemeckej ekonomiky nedokázalo chladiť investorské výhľady piatkového QE3. Mierne vychladenie a prebudenie priniesli až americkí obchodníci, ktorí opäť čelili obavám o stabilitu bankového sektora (informácia o Bank of America, ktorá bude potrebovať navŕšiť kapitál o neuveriteľných 200 mld. USD). Riziko medzi bankami pretrváva, čo potvrdzuje rastúca úroveň medzibankového Liboru na USD (O/N Libor). Je to jasný signál nedôvery medzi bankami navzájom a neochoty poskytovať USD likviditu.

Graf vývoja O/N USD LiboruDnešný výhľad
Dnes očakávame opäť kľúčové dáta z nemeckej ekonomiky v podobe manažérskeho prieskumu Ifo. A práve dnešok môže byť zlomový pre trhy a ich očakávania a v stratégii „buy the rumors, sell the fact“, kedy  by sme mohli prejsť k druhému bodu. To znamená negatívne dáta Ifo inštitútu budú kľúčom pre prípadný obrat a rast rizika s potenciálom prepadu EURUSD pod 1,4370/50 EURUSD.  Práve uvedomovanie si, že menová politika nedokáže vyriešiť všetky problémy dlhovej krízy bez razantných fiškálnych škrtov by mohla zatlačiť myšlienky na QE3.

Dnešný fundamentálny kalendár okrem nemeckého Ifo prieskumu ponúka i silnú zložku amerického HDP v podobe objednávok tovarov dlhodobej spotreby. Kľúčom by však mali byť nemecké dáta. Dnešné sklamanie z Ifo podporí prípadný tlak na silný technický suport v podobe 100-dňového kĺzavého priemeru 1,4370/50 EURUSD, pričom dnešný útok by mohol byť úspešný s potenciálom prelomu k 1,43/1,4280 (pod tlakom reality nereálnosti QE3). Silnejšie dáta nemeckej ekonomiky by podržali mierne zisky EURUSD k úrovni 1,4440/60 EURUSD, stále však pred piatkom preferujeme, že 1,45 by mohla byť stropom tohto týždňa  a prípadné odrazy po lepších dátach sa nám javia ako vhodný potenciál na predajné objednávky smerujúce do pásma 1,4370/50 EURUSD. Až prielom 1,4500/20 EURUSD pod tlakom lepších výsledkov Ifo, objednávok tovarov dlhodobej spotreby a rastu akciových titulov vytvára potenciál zmeny pre intradennú stratégiu.

Graf EURUSD

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • CHF/JPY
  CHF / JPY tvoří medvědí pattern   ? Vytvoření harmonického patternu = Bearish AB = CD pattern   ? CHFJPY pok...
 • CHF/JPY
  CHF / JPY – BUY nad 113,52   Hlavní podpora – 113 CHF / JPY se v posledních dvou dnech konsoliduje, p...
 • CHF/JPY
  CHF/JPY předved silný sell off z úrovně 118,55. Pár včera poklesl téměř o 200 pips. Pokračuje ve svém poklesu a dnes klesl o 0,50%. Pár měl minimum na 116,34 a v současné době obchoduje kolem 116,47.
 • CHF / JPY – 2.11. 2018
  CHF/JPY vytvořil drobné dno okolo 111,55 a odskočil více než 100 pipsů z této úrovně. Parita dosáhla maxima na úrovni 112,95 a v současné době obchoduje kolem 113.
 • CHF / JPY – 8. 2. 2019
  CHF/JPY se obchoduje v posledních třech dnech v úzkém rozmezí mezi 110,04 a 109,41. Došlo Intraday high 109.64 a v současné době se obchoduje kolem 109.60.
 • CHF po nezdařeném referendu oslabuje, komodity včera posílily, aukce mléka na Novém Zélandu, projevy členů Fedu; analýza USD/JPY, DAXu, AUD/NZD
  Ropa, zlato a stříbro se včera odrazily ode dna, když horší čínská data (PMI) posílila sázky na dodatečné ...
 • Chiméry měnové politiky?
  Blíží se nám poslední zasedání ČNB v letošním roce, což je obvykle čas na takovou malou bilanci. ČNB letos v dubnu ukončila jedno lehce rozporuplné opatření měnové politiky, aby nastartovala další, které mi nepřipadá nutné.
 • China Mobile
  Největší čínský telekomunikační operátor loni mírně zvýšil zisk a vyšší má i tržby. Podnik poprvé za deset let zvýší výplatu dividendy. Čistý zisk se zvýšil o 0,2 procenta na 108,7 miliardy jüanů. China Mobile je jeden ze tří státem vlastněných telekomunikačních operátorů, již vláda přikázala snížit ceny. Kvůli tomu firmy letos čekají tlak na výnosy.
 • CHINESE YUAN BREACHED 6.20 FOR THE FIRST TIME IN 10 MONTHS
  USDCNH breached 6.20 for the first time in 10 months. Maximum of the day was recorded near 6.2122. Chinese Yuan lost...
 • CHINESE YUAN BREACHED 6.20 FOR THE FIRST TIME IN 10 MONTHS
  USDCNH breached 6.20 for the first time in 10 months. Maximum of the day was recorded near 6.2122. Chinese Yuan lost...
 • Chovají se tradeři jako psychopati?
  Kweku Adoboli, trader švýcarské investiční banky, provedl neautorizované transakce, které stály společnost miliardy dolarů.
 • Chování FEDu v roce 2019
  „Změna v očekávání kroků FEDu pro příští rok nahrává americkým dlouhodobým dluhopisům. Výnos desetiletého amerického vládního dluhopisu se nyní pohybuje okolo 3,05 procenta, což je níže oproti 3,20 procenta ze začátku října,“ říká Senior Equity Trader BHS Kamil Bednář.
 • Chraňme si soukromí! Když Velký bratr pořád roste
  Záměrně zveličované hrozby terorismu, extremismu a daňové špionství přináší nesnesitelnou míru kontroly nás obyvatel. Je třeba si připomenout, že je zcela legální požadovat skrytou identitu.
 • Christian Von Engelbrechten: Odstoupení A. Merkelové trhy nepocítí, ovlivní je spíše příležitosti plynoucí z inovací
  Rozhodnutí Angely Merkelové odstoupit z vedoucí pozice vládnoucí Křesťansko-demokratické unie (CDU) by mohlo být pro Německo pozitivní. V posledních letech bylo Německo spíše v patové situaci kvůli probíhajícím reformám. Důsledky pro trhy by měly být v malém rozsahu a spíše pozitivní. Není důvod, aby byli investoři nervózní. Nedávná volatilita trhu dokonce přinesla mnoho atraktivních investičních příležitostí pro společnosti, které se zabývají inovacemi a získávají čím dál větší podíl na trhu.
 • Chřadnutí Německa je českému průmyslu stále těžší přítěží. Jeho výkon v červenci zklamal
  Průmyslová výroba v Česku v červenci zklamala. Meziročně rostla pouze tempem 0,1 procenta, zatímco trh ve střední hodnotě analytických odhadů počítal s expanzí 2,9 procenta. Slabou útěchou pak je to, že Český statistický úřad revidoval příznivým směrem svůj odhad červnové průmyslové výroby. Ta se podle statistiků nepropadla o 3,8 procenta, nýbrž „jen“ o 3,4 procenta. Nadějí je solidní růst nových zakázek průmyslu, meziročně nejvýraznější od loňského října, více než desetinový.
 • Chuck Norris a menová politika
  Grécka prestrelka končíGrécka politick&aacu...
 • Chudší evropské méně, včetně ČR, mají mnohem méně obětí koronaviru než země bohatší. Díky disciplinovanosti obyvatel a lepší reakci vlád
  V Evropě v době šíření koronavirové nákazy vyrostla nová železná opona. Naštěstí jen pomyslná. Vůbec přitom nesouvisí s uzavíráním hranic, nýbrž s počtem zemřelých na onemocnění covid-19. V zemích na západní straně pomyslné nové železné opony jsou počty obětí koronaviru v přepočtu na milion obyvatel dramaticky vyšší než v zemích její východní strany (viz graf). V zemích bývalého socialistického bloku se jedná o jednotky až nižší desítky zemřelých v přepočtu na milion obyvatel, zatímco v zemích na západní straně někdejší skutečné železné opony se jedná o vyšší desítky až stovky zemřelých na milion obyvatel.
 • Chyba, alebo kolaps trhov?
  Na trhu sa objavujú šumy, že na tradingovom desku Citigroup sa zobchodovalo 16 mld. ...
 • Chybějí vám měnové páry v aplikaci Patria Forex? Jednoduše si je syntetizujte!
  Mnoho obchodníků hledá v platformách exotické nebo neobvyklé měnové páry, které však příliš mnoho brokerů neposkytuje k obchodování. Důvodů může být více – nižší likvidita či chybějící licence na instrument. Obchodníci však nemusejí zoufat. Jednoduchým postupem je možné měnové páry syntetizovat a uměle tak vytvořit měnový pár, který se zrovna v obchodní aplikaci nenachází.
 • Chystaná schůzka USA-Čína má pozitivní vliv na trhy
  Akciové trhy ve Spojených státech včera uzavřely různorodě. Dow Jones ztratil 0,1 %, S&P 500 posílil o 0,1 % a technologický Nasdaq si polepšil o 0,7 %. V rámci širšího indexu S&P 500 se nejlépe dařilo technologickým firmám (+0,9 %) a energetickým společnostem (+0,6 %). Naopak nejhůře obchodování zakončili, se ztrátou 1,3 %, výrobci nezbytného zboží. Včera se objevila řada zajímavých prohlášení, mezi nimiž byla například chvála amerického prezidenta Donalda Trumpa na probíhající výsledkovou sezónu za čtvrtý kvartál. Postěžoval si však na nedostatečnou angažovanost médií v této oblasti. Dále vystoupil tajemník ministerstva financí Steven Mnuchin, který komentoval dosavadní vývoj obchodních jednání mezi Spojenými státy a Čínou. Dle jeho slov dochází k velkému pokroku v jednání a zdůraznil význam schůzky plánované na příští týden, která má být zcela zásadní. Protipól těmto pochvalným zprávám představuje včerejší projev investora George Sorose v Davosu. Ten se tvrdě opřel do čínského prezidenta Xi Jinpinga a označil jej za „nejnebezpečnějšího nepřítele“. Dle něj USA a Čína aktuálně vedou studenou válku, která se může zvrátit ve válku opravdovou.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Bossa live trading