Pondělí 17. květen 2021 15:07
reklama
Admiral Markets new demo
reklama
BOSSA ebook analyza
reklama
BOSSA ebook analyza

Market Preview - 27. června 2011

27.06.2011 10:33  Autor: Saxo Bank  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

Britské akciové trhy: očekává se, že otevřou níže

Britské akciové trhy pravděpodobně otevřou níže, přičemž u indexu FTSE 100 se při otevření očekává hodnota nižší o 20 až 23 bodů.

Své výsledky by dnes měly zveřejnit společnosti Ocado Group, Cohort, Porvair, Immunodiagnostic Systems Holdings, Plastics Capital a Turbotec Products.

List Sunday Times informoval, že Lloyds Banking Group tento týden oznámí plán snižování nákladů v hodnotě 1 mld. GBP, v jehož rámci by mělo být zrušeno dalších 15 000 pracovních míst.

Podle deníku Financial Times je expozice společnosti Lloyds Banking Group vůči nejrizikovějším typům hypoték ve srovnání s jejími pěti největšími konkurenty více než dvojnásobná.

Společnost HSBC Holdings oznámila, že chystá fúzi své saúdskoarabské pobočky specializující se na korporátní a investiční bankovnictví se společností SABB Securities, která je součástí Saudi British Bank.

Společnosti Bristol-Myers Squibb a AstraZeneca uvedly, že jejich lék na diabetes 2. typu známý pod názvem Onglyza vykázal ve fázi 3b klinických testů ,,významné" výsledky.

Podle deníku Financial Times se společnost British Land Company chystá vydat dluhopisy a jejich umístěním na americkém trhu soukromých investic získat přibližně 500 mil. USD.


Asie: trhy obchodují většinou níže

Asijské trhy obchodují dnes ráno většinou níže poté, co Basilejský výbor pro bankovní dohled zvýšil u hlavních světových bank požadavky na kapitálovou přiměřenost. Japonské trhy obchodují níže především v důsledku poklesů titulů v exportním sektoru, jenž předjímá dnes očekávanou zprávu, která by měla ukázat, že v květnu došlo ke zpomalení americké osobní spotřeby. Exportně orientované společnosti jako Sony Corporation, Fanuc Corporation a Kyocera Corporation se obchodují níže a hodnotu také ztratily banky Mitsubishi UFJ Financial Group a Mizuho Financial Group. Index Nikkei se v 6 hod. obchodoval o 0,7% níže na úrovni 9 615,3.

V Jižní Koreji oslabila společnost Samsung Electronics poté, co Apple podal u jihokorejského soudu žalobu ve věci údajného porušení patentních práv. Hongkongské trhy stáhl dolů pokles titulů v sektoru nemovitostí a financí. Čínské trhy ovšem posílily především díky růstu akcií v sektoru letecké přepravy. Letecké společnosti China Southern Airlines a China Eastern Airlines se obchodují výše poté, co čínské ministerstvo financí oznámilo, že od 1. července 2011 ruší dovozní sazby uvalené na naftu a letecký benzín.


Americké akciové trhy: futures oslabily

V 6 hod. se futures na americký akciový index se obchodovaly níže, přičemž futures na index S&P 500 oslabily o 3,1 bodu.

Mezi nejdůležitější dnes zveřejňovaná data patří osobní příjmy, výdaje na osobní spotřebu a index výrobní aktivity dallaského Fedu.

Pokud je o zveřejňované hospodářské výsledky, na pořadu dne jsou dnes společnosti Nike, Standard Microsystems Corporation a Park Electrochemical Corporation.

Během pátečního obchodování s akciemi po uzavření trhů prudce, o celých 76,7 %, posílila společnost Icagen poté, co společnost Pfizer oznámila, že zvažuje s touto společností uzavření strategické transakce. Akciespolečnosti Mankind posílily o 8,5 % poté, co společnost oznámila, že dvě různé studie zabývající se jejím lékem proti diabetu chystaným pod názvem Afrezza neprokázaly žádné zvýšené riziko srdečních příhod. Společnost William Company posílila o 2,1 % poté, co Southern Union Company informovala, že její představenstvo by bylo bývalo na svém lednovém zasedání zaujalo ,,souhlasnější" postoj, pokud by v té době byla předložena vyšší nabídka. Společnost Universal Forest Products se propadla o 15,6 % v reakci na oznámení o propouštění a snižování nákladů, které si vynutily slabé tržby.

Index S&P 500 v pátek oslabil o 1,2 %, k čemuž přispěly ztráty technologických, energetických a bankovních titulů. Nad očekávání dobré údaje týkající se amerických květnových objednávek zboží dlouhodobé spotřeby byly zastíněny vzrůstajícími obavami týkajícími se evropské dluhové krize. Společnost Micron Technology se propadla o 14,5 % poté, co její výsledky za třetí čtvrtletí nenaplnily očekávání trhu. Společnost Oracle Corporation oslabila o 4,1 % v důsledku nižších prodejů hardwaru ve čtvrtém čtvrtletí. Níže skončily i další technologické tituly jako SanDisk Corporation, Western Digital, NetApp, JDS Uniphase Corporation a Cisco, které zaznamenaly pokles o 9,2 %, 4,9 %, 4,0 %, 3,9 %, resp. 3,5 %. Vývoj v bankovním sektoru odrážel obavy ze situace v Evropě, takže akcie Bank of New York Mellon, Bank of America, JPMorgan Chase a Morgan Stanley ztratily 3,1 %, 1,8 %, 1,5 %, resp. 0,6 %.


Evropské akciové trhy:očekává se otevření níže

Očekává se, že evropské akciové trhy otevřou v červených číslech. DAX zřejmě otevře o 25 až 30 bodů níže, CAC o 15 až 17 bodů níže.

Své hospodářské výsledky by během dnešního dne měly zveřejnit společnosti Etablissementen Fr Colruyt Nv, Zumtobel a Trigano.

List Le Journal du Dimanche přinesl zprávu, že rakouská elektrárenská společnost Verbund zahájila jednání o prodeji svého 46% podílu ve francouzské elektrárenské společnosti Poweo buďto společnosti Enel SpA, nebo ENI SpA.

Podle zpráv Nikkei by společnost Suzuki Motor Corporation měla od roku 2012 své vozy SX4 montované v Evropě vybavovat novými vznětovými motory z dílny Fiat SpA.

Wall Street Journal oznámil, že po krachu jednání o odprodeji kontrolního balíku ve svém společném podniku Nokia Siemens Networks jej hodlají společnosti Nokia Corporation a Siemens restrukturalizovat.

Podle deníku Financial Times schválili akcionáři banky Banca Popolare di Milano navýšení základního kapitálu o 1,2 mld. EUR, jak požadovala centrální Bank of Italy, nicméně její požadavek na kompletní změnu vedení zamítli.

Deník Financial Times rovněž přinesl zprávu, že CEO společnosti E.ON Johannes Teyssen označil příklon Německa k obnovitelným zdrojům energie za ,,obrovskou příležitost", k níž se jeho společnost hodlá příslušným způsobem postavit.

A ještě jednou podle Financial Times hledá společnost Capgemini akvizice v USA, aby posílila svou pozici na trhu.

Noční obchodování na devizových trzích: EUR se obchoduje níže

EUR se dnes ráno obchoduje vůči USD níže. Příčinou jsou obavy trhu z evropské dluhové krize, které nerozehnal ani čínský premiér Wen Ťia Pao svým prohlášením, že Čína bude ve svých investicích do evropských trhů se státními dluhopisy pokračovat. Trh navíc předpokládá, že makrodata, jejichž zveřejnění je na programu dnes v průběhu dne, vykáží za květen zpomalení výdajů na osobní spotřebu v USA.

JPY se vůči USD obchoduje o 0,4 % níže. V 6 hodin ráno se EUR vůči USD obchodovalo na burze forex o 0,5 % níže při kurzu 1,4124 USD, u GBP vůči USD to bylo o 0,2 % níže při kurzu 1,5922 USD. EUR se vůči GBP s kurzem 0,8871 GBP obchodovalo o 0,2 % níže.

AUD se vůči USD obchoduje o 0,7 % níže, CAD vůči USD pak o 0,3 % níže.

Aktuální makrodata

Průzkum trhu bydlení Hometrack naznačuje již druhý měsíc propad cen bydlení ve Velké Británii

Podle průzkumu Hometrack průměrná cena bydlení v Anglii a Walesu v červnu zaznamenala již druhý měsíc v řadě pokles, konkrétně o 0,1 % oproti květnu, což představuje meziroční pokles o 3,9 %.

Francouzské banky údajně nabídly refinancování některých z řeckých dluhopisů ve svém držení, aby zabránily bankrotu

Podle zpráv agentury Bloomberg francouzské banky, mezi nimi BNP Paribas, oznámily francouzské vládě svou ochotu nahradit část řeckých dluhopisů s blížící se splatností dluhopisy novými ve snaze zabránit bankrotu Řecka.

Bez úspor v řeckém rozpočtu nebude žádný záchranný balík, prohlásil německý ministr financí

Německý ministr financí Wolfgang Schäuble varoval, že pokud Řecký parlament zamítne vládní plán úsporných opatření, nedostane Řecko další tranši záchranného balíku.

Podle BIS budou muset centrální banky zvedat sazby, aby zamezily inflaci

Banka pro mezinárodní platby (Bank for International Settlements BIS) ve své výroční zprávě prohlásila, že centrální banky po celém světě budou muset záhy začít zvyšovat úrokové sazby, aby dostaly pod kontrolu inflaci. BIS také uvedla, že na komerční banky by měl být vyvíjen tlak, aby splnily vyšší požadavky na kapitálovou přiměřenost ještě před rokem 2013, s výjimkou případů, kdy by tento krok omezil poskytování půjček.

Udržetinflaci pod úrovní 4,0 % bude těžké, říká premiér Wen

Čínský premiér Wen Ťia Pao prohlásil, že bude pro Čínu obtížné udržet letos inflaci pod úrovní 4,0 %, nicméně míra 5,0 % je reálná.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Market Preview - 16. června 2011
  Britské akciové trhy: pravděpodobně otevřou nížeBritské trhy otevřou pravděpodobně níže, index FTSE 100 se...
 • Market Preview - 17. června 2011
  Britské akciové trhy: pravděpodobně otevřou na nižších úrovníchBritské akciové trhy otevřou pravděpodobně na niž...
 • Market Preview - 2. června 2011
  Noční obchodování na devizových trzích: EUR se obchoduje výše EUR se dnes dopoledne vůči USD obchod...
 • Market Preview - 20. června 2011
  Společnost BHP Billiton uvedla, že zvažuje způsoby, jak se vypořádat s ekonomickými a ekologickými problémy při plánované těžbě uranu v dole v Yeelirrie v Austrálii, a je odhodlána tento projekt uskutečnit.
 • Market Preview - 21. června 2011
  Britské trhy otevřou pravděpodobně výše, index FTSE 100 se při otevření očekává o 6 bodů výše. Hospodářské výsledky by dnes v průběhu dne měly zveřejnit společnosti Carnival, Whitbread, RPC Group, Software Radio Technology a Halma.
 • Market Preview - 22. června 2011
  Britské akciové trhy pravděpodobně otevřou níže...
 • Market Preview - 23. června 2011
  Britské akciové trhy: pravděpodobně otevřou níže. Britské trhy otevřou pravděpodobně níže, index FTSE 100 se při otevření očekává o 30 až 33 bodů níže. Investoři očekávají údaje o schválených hypotečních úvěrech (BBA) a průzkum Distributive Trades (CBI) - realizované.
 • Market Preview - 24. června 2011
  Britské akciové trhy dnes pravděpodobně otevřou v zelených číslech, index FTSE 100 se při otevření předpokládá výše o 65 bodů.
 • Market Preview - 25. května 2011
  Noční obchodování na devizových trzích: USD se obchoduje výše.
 • Market Preview - 26. května 2011
  Noční obchodování na devizových trzích: EUR se obchoduje výšeEUR se dnes dopoledne vůči USD obchoduj...
 • Market Preview - 27. května 2011
  USD se dnes ráno vůči EUR obchoduje na forexu níže.
 • Market Preview - 28. června 2011
  Britské akciové trhy: pravděpodobně otevřou výše...
 • Market Preview - 29. června 2011
  Britské trhy otevřou pravděpodobně výše, index FTSE 100 se při otevření ...
 • Market Preview - 3. června 2011
  Noční obchodování na devizových trzích: EUR se obchoduje o něco nížeEUR se vůči USD dnes ráno obchodu...
 • Market Preview - 30. května 2011
  EUR se dnes dopoledne vůči USD obchoduje níže pod vlivem přetrvávajících obav z dluhové krize poté, co řecký předseda vlády George Papandreou naznačil, že možná uvalí nová úsporná opatření, i když se mu nepodařilo získat podporu opozičních stran.
 • Market Preview - 31. května 2011
  Noční obchodování na devizových trzích: EUR se obchoduje výše
 • Market Preview - 6. června 2011
  Noční obchodování na devizových trzích: EUR se obchoduje výše...
 • Market Preview - 7. června 2011
  EUR se vůči USD dnes dopoledne obchoduje výše poté, co prezident Evropské centrální banky Jean-Claude Trichet oznámil, že je ochoten podpořit opatření, jež by měla zvýšit zájem investorů o nákup nových řeckých dluhopisů, které nahradí splatné cenné papíry. EUR posílilo také díky očekávání trhu, že na dnešek plánovaná zpráva nejspíš ukáže, že evropské maloobchodní tržby v dubnu opět vzrostly.
 • Market Preview - 8. června 2011
  Noční obchodování na devizových trzích: EUR se obchoduje nížeEUR se vůči USD dnes dopoledne obcho...
 • Market Preview - 9. června 2011
  EUR se dnes ráno obchoduje vůči USD výše, neboť forex ovládají spekulace, že Evropská centrální banka dnes naznačí zvýšení úrokových sazeb příští měsíc. Trh kromě toho očekává, že dnes zveřejňovaná makrodata odhalí dubnové prohloubení obchodního deficitu USA, a to v nejvyšší míře od června 2010.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy