Neděle 17. listopad 2019 05:34
reklama
RoboMarkets SQ
reklama
Admiral Markets SE
reklama
RoboMarkets

Pokračujícímu nakupování dolaru došel v Asii dech

07.02.2011 10:53  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

Pokračujícímu nakupování dolaru došel v Asii dech

7.2.2011

Autor: Andrew Robinson, FX Analyst, Saxo Capital Markets

Během asijské seance včera zpočátku impulzivně posiloval dolar, k čemuž přispěly páteční údaje o počtu pracovních míst mimo zemědělství v USA, ovšem tomuto trendu brzy došel dech a po zbytek dne jsme sledovali průběžný pokles dolarového indexu (EUR se dostalo zpět nad úroveň 1,36, AUD se vrátil k 1,0150, USDJPY ovšem zřejmě zakotvil těsně nad 82,0).

Vzhledem k tomu, že v pátek byly všechny zraky upřeny na americké údaje o počtu pracovních míst mimo zemědělství, bylo obchodování před jejich zveřejněním utlumené. Následně se ale situace zcela obrátila. Protichůdné výsledky - nárůst pouze o 36 tis. pracovních míst oproti očekávaným 145 tis., který byl ovšem provázen propadem nezaměstnanosti na 9,0 % představujících 21měsíční minimum - vyvolaly mezi obchodníky nervozitu. Trhy se v první reakci zaměřily na neuspokojivé výsledky týkající se počtu pracovních míst mimo zemědělství (a na nárůst o pouhých 50 tis. pracovních míst v soukromém sektoru), ovšem po zohlednění vlivu počasí a po přihlédnutí k revizím směrem nahoru z předchozích měsíců udělaly ceny elegantní čelem vzad. Výnosy z amerických dluhopisů vzrostly, což vyvolalo silný tlak na posilování amerického dolaru, jehož index se dostal zpět na úrovně vykazované koncem ledna.

Pokud jde o vliv další zveřejněných údajů, o britskou libru byl větší zájem po neočekávaném nárůstu britských Halifax cen domů, které se rozcházely s podobnými daty od jiných poskytovatelů. Aktivita CAD byla zmatená v důsledku dat, která jako by byla negativní kopií amerických údajů - silný nárůst počtu pracovních míst provázený neočekávaným nárůstem nezaměstnanosti, ke kterým se přidal ještě velmi slabý index nákupních manažerů Ivey. V důsledku těchto vlivů USDCAD nakonec uzavíral téměř beze změny.

Většina asijských center vyjma Tchaj-wanu a Číny, které zůstávají do úterka, resp. do středy, mimo provoz, se dnes po dlouhé přestávce vyvolané oslavami nového lunárního roku vrátila do práce a jsou připravena strávit dozvuky páteční seance.

Co se týče dat, důležité byly australské maloobchodní tržby za prosinec, které tak trochu zklamaly. Vyšly na úrovni +0,2 % m/m, která se nepřiblížila očekávané hodnotě +0,5 %, ovšem, jak tomu často u prosincových údajů bývá, tento propad se dá snadno vysvětlit sezónními faktory. Na AUD se projevila dokonce i mírná revize listopadových čísel směrem vzhůru. Mezitím se počet volných pracovních míst v Austrálii a na Novém Zélandu i přes záplavy ve státě Queensland zvýšil na dvouleté maximum. Znamenalo to nepřetržitý dvanáctiměsíční růst a počet volných pracovních míst tak byl nejvyšší od prosince 2008.

O další směřování měn se bude muset postarat Evropa, protože Asie není schopna posilování dolaru udržet. Ze zveřejňovaných dat se můžeme těšit na švédskou rozpočtovou bilanci, norskou průmyslovou výrobu, spotřebitelskou důvěru Sentix v eurozóně a německé podnikové objednávky. Ve srovnání s pátkem je severoamerická seance klidná, jediným zveřejněným údajem dnes bude počet stavebních povolení vydaných v Kanadě. (Nenechte si ujít nejnovější projevy Axela Webera a Yvese Mersche z ECB.)

www.saxobank.cz

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Pokles výnosov na dlhopisoch nahráva akciovým trhom
  Výnos 10-ročných amerických dlhopisov poklesol k úrovni 2,37%, čo predstavuje nižšiu úroveň ako efektívna úroková sadzba federálneho rezervného systému. Pokles výnosov podporil aj pomalší hospodársky rast v USA v minulom štvrťroku oproti očakávaniam. Pokles výnosov na dlhopisoch by mal pozitívne vplývať na akciové trhy, čo by malo podnietiť prelievanie financií z dlhopisov späť k akciovým trhom. Americký akciový index S&P 500 (US500) sa obchoduje v blízkosti psychologickej hranice 2800 bodov. Akciovým trhom zatiaľ chýba pozitívny impulz, ktorý by dokázal naštartovať pohyb smerom nahor. Akciový index by sa v takomto prípade mohol dostať späť k úrovni 2860 bodov.
 • Pokles výnosov na dlhopisoch oslabil dolár
  Americké akciové trhy zaznamenali nárast, kvôli pozitívny očakávaniam ohľadom zasadania federálneho rezervného systému. Trhy totiž očakávajú, že FED zníži prognózu rastu úrokových sadzieb v roku 2019 a že pristúpi len k jednému zvýšeniu v tomto roku. Dolár v súvislosti s týmito očakávaniami oslabil, rovnako zaznamenali pokles aj výnosy na amerických vládnych dlhopisoch. Wall Street sa zameriava aj na obchodné rokovania medzi USA a Čínou. Očakáva sa, že obe krajiny uzavrú obchodnú dohodu niekedy medzi koncom marca a začiatkom apríla.
 • Pokles zásob podporuje rast ceny čierneho zlata
  Zásoby ropy v USA zaznamenali podľa EIA v minulom týždni pokles o 1,397 milióna barelov (očakával sa pokles o 2,133 barelov). Zásoby benzínu zaznamenali taktiež pokles o 1,175 milióna barelov a zásoby destilátov poklesli o 364 tisíc barelov. Zásoby kerozínu ako jediné zaznamenali nárast oproti minulému týždňu o 450 tisíc barelov. Vývoj zásob teda podporuje ďalší rast ceny ropy. Negatívne je, že rafinérie spracovávali o 22 tisíc barelov ropy denne. Produkcia ropy zaznamenala pokles o 100 tisíc barelov denne. Taktiež klesol aj import ropy do krajiny o 608 tisíc barelov denne a dostal sa na najnižšiu úroveň od roku 2008 a naopak vzrástol export ropy z krajiny o 52 tisíc barelov denne. Celkovo sú však dáta pozitívne a otvárajú cestu čiernemu zlatu smerom nahor. Pokles zásob ropy je vo vysokej miere ovplyvnený dohodou o znížení produkcie krajín OPEC+.
 • Poklidná situace na regionálních trzích
  Ani během úterního obchodování kurz koruny vůči euru žádných změn nedoznal. V průběhu celého dne se držel ve velmi úzkém pásmu...
 • Poklidný vývoj na českých finančních trzích
  Ve srovnání s úvodem tohoto týdne bylo včera obchodování s tuzemskou měnou poklidné. Koruna se vůči euru na...
 • Po konsolidácií príde rast
  Včerajší obchodný deň na forexe na prv&yacu...
 • Pokorí Dow Jones hranicu 23,000 bodov už tento mesiac ?
  Americké akciové trhy rastú takmer každým dňom na nové historické maximá a môže za to jednak stále uvoľnená monetárna politika, resp. jej pomalé utesňovanie, dobrá ekonomická situácia v USA, ako aj znovu započítavanie daňovej reformy do cien aktív, aj keď je zatiaľ nepravdepodobné, že by táto reforma bola schválená.
 • Pokračovanie UK dát - 14.9.2016
  Dnes (13.9.2016) sme na GBPUSD videli pomerne zaujímavý vývoj. Boli zverejnené hlavné výsledky dňa - inflácia UK, ktoré boli najskôr pomerne ignorované, no postupom času sa pár rozhýbal. Libra poklesla k silnému suportu 1,3250 a po jeho prelomení sa medveďom otvorila cesta nadol. Slabšie výsledky inflácie tak poslúžili ako výborná zámienka pre možnosť testovať spomínaný suport...
 • Pokračování slovních útoků prezidenta Trumpa na Americkou centrální banku (FED)
  „Zvyšování úrokových sazeb ve Spojených státech je odrazem síly a růstu americké ekonomiky. Šéf FEDu i americký prezident by měli spolu více mluvit osobně, určitě by dospěli ke shodě a ujištění, že oba za svými kroky vidí prospěch amerických firem i domácností,“ říká Senior Equity Trader BHS Kamil Bednář.
 • Pokračující desinflační trendy a silná koruna zatím nechávají centrální bankéře v klidu
  Středoevropské měny atakovaly v průběhu minulého týdne svá mnohaměsíční maxima. Maďarský forint okupoval...
 • Pokračujúce grécke protesty
  Môže sa zdať, že trojka sa s gréckou vládou doho...
 • Pokraj globální "obchodní války"?
  FOMC? Co je s FOMC? Předtím, než stačil předseda Fedu Powel dokončit svou přes očekávání méně jestřábí tiskovou konferenci, se zprávy přesunuly. Samozřejmě, do středu zájme se dostal americký prezident Trump s tweetem, který možná zahájil "obchodní válku".
 • Pokud Británie utáhne kohoutky, libra může posílit
  Bank of England by měla pokračovat v utěsňování monetární politiky namísto neustálého odkládání zvýšení sazeb. Myslí si to Ian McCafferty, jeden z členů výboru banky pro měnovou politiku. Svůj názor zdůvodňuje tím, že růst mezd je dostatečný a světová ekonomika stále vykazuje vzestupnou tendenci (i přes to, že britská ekonomika zažívá nejpomalejší růst ze zemí G7).
 • Pokud chcete spekulovat na růst zlata, chvíli počkejte. Po malé korekci přijde růst
  Ole Hansen, komoditní stratég Saxo Bank - Jak se zlato vyvíjelo?Během posledních několika týdnů se od zlata...
 • Pokud mají trhy zůstat optimistické, Trump musí zapomenout na své sliby
  Jádrem nejistoty týkající se politiky Donalda Trumpa je jeho postoj k mezinárodnímu obchodu a ochranářským opatřením. Během volební kampaně učinil několik poměrně šokujících slibů a pokud by je skutečně začal naplňovat, pravděpodobnost globální obchodní války by prudce vzrostla. Ve svém prvním povolebním videu Trump potvrdil, že Spojené státy vystoupí z TPP. Toto transpacifické partnerství přitom mělo představovat vrchol amerických snah o politické a ekonomické přesměrování směrem k Asii. Čína toho bezesporu využije k posílení své vlastní pozice v regionu. Pro Spojené státy to ale není ani tak krok zpět, jako nevyužitá šance.
 • Pokud si někdo myslí, že ECB nebude v případě potřeby konat, tak se plete
  Nadpis není doslovným citátem, ale mým hlavním dojmem z dnešního projevu guvernéra ECB Maria Draghiho před Committee o...
 • Pokud změníte názor, není na tom nic špatného – je čas shortovat americký dolar
  Německo si ve čtvrtém kvartálu letošního roku zalaškuje s recesí. Ekonomika Spojených států je v horší kondici, než si...
 • Politici čakajú na zázrak, kapitál zatiaľ uniká
  Obchodovanie v posledných dňoch naďalej prebieha v atmosfére strachu, pretože...
 • Politici sa pri ultra-nízkych výnosoch zo štátnych dlhopisov chvália cudzím perím
  Vlády majú tendenciu chváliť sa cudzím perím. V posledných rokoch sú tým perím ultra-nízke výnosy zo štátnych dlhopiso...
 • Politici si na konec roku nechali k jednání pěkně těžká témata
  Poslední letošní zasedání Fedu Celý svět dnes čeká na prohlášení americké centrální b...
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu, až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní Price Action VIP indikátor, doposud úspěšně používaný pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečný Price Action VIP indikátor, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Bernstein Bank - roadshow