Propad indexu Nasdaq táhne Teslu na finančních trzích dolů
Přestože se Jerome Powell, jak jsme včera zmínili po svém vystoupení před americkým Kongresem a Senátem, pokusil odvrátit obavy z inflace, nejistota na finančních trzích nadále rostla kvůli nárůstu výnosů u desetiletých dluhopisů americké státní pokladny.
Růst výnosů dluhopisů lze vysvětlit obavou investorů z možného zvýšení inflace v důsledku opatření přijatých centrálními bankami (injekce likvidity a nízké úrokové sazby) k překonání krize způsobené pandemií. K tomuto strachu se přidala slova Bundesbank před několika dny, kdy varovala, že „až přijde čas, nesmí chybět odhodlání, i když náklady na financování vysoce zadlužených zemí vzrostou“ v souvislosti s možným růstem Evropské úrokové sazby.
Tento pohyb trhu způsobil včera uzavření Wall Street s poklesem indexů Nasdaq, S&P500 a Dow Jones o 3,52%, 2,45% a Dow Jones o 1,75%. Prudký pokles Nasdaq snížil cenu na 100% úroveň fibonacci poslední vzestupné dynamiky, což stáhlo cenu technologických gigantů na trhu.
Jedním z největších poražených je Tesla, která včera ztratila 8%. Kromě toho společnost Tesla rovněž oznámila, že kvůli problémům v dodavatelském řetězci dočasně zastavila výrobu modelu 3 ve Spojených státech, což může krátkodobě problémy dále zvýšit.
Technicky vzato, tyto nedávné poklesy snížily cenu na úroveň 682 dolarů za akcii, když po dosažení rekordních maxim na konci ledna poklesly o více než 200 dolarů, kde po oznámení svých výsledků 27. ledna zahájily korekci. Je důležité zjistit, zda je cena schopna udržet 50% úroveň navázání fibonacci, nebo zda naopak pokračuje v poklesech, což by ji mohlo vést k hledání další úrovně podpory.
Zdroj: Admiral Markets MetaTrader 5 - Tesla Daily Chart. Časové období: 30. října 2019 - 26. února 2021. Datum zachycení: 26. února 2021. Minulá výkonnost nemusí nutně znamenat budoucí výkonnost.
Vývoj posledních pěti let:
- 2020: 743,40%
- 2019: 25,71%
- 2018: 6,89%
- 2017: 45,69%
- 2016: -10,96%
Jednou ze společností, která byla rovněž negativně ovlivněna současným výkonem Nasdaq i Tesly, je známá NIO, která byla v loňském roce jednou z hvězd trhu a nedávno představila svůj nový model ET7.
Navzdory dobrému sentimentu, který tato společnost v posledních několika měsících zanechala, v posledních týdnech poklesla na trhu, v současné době se obchoduje kolem 46 dolarů na akcii a snaží se udržet svoji 61,8% úroveň podpory fibonacci.
1. března společnost představí své výsledky, takže budeme muset být velmi pozorní a zkoumat, zda jsou schopni udržet nebo překročit očekávání trhu, a dát tak společnosti nějaký dechový prostor a případně nový život.
Zdroj: Admiral Markets MetaTrader 5 - denní graf NIO. Časové období: 5. listopadu 2019 - 26. února 2021. Datum zachycení: 26. února 2021. Minulá výkonnost nemusí nutně znamenat budoucí výkonnost.
Evoluce od doby, kdy se NIO stala veřejnou:
- 2020: 1112,24%
- 2019: -36,89%
- 2018: -8,74%
Obchodujte s MetaTraderem 5
Admiral Markets nabízí obchodníkům zcela zdarma platformu pro obchodování s více aktivy na světě číslo 1! MetaTrader 5 umožňuje obchodníkům přístup k vynikajícím možnostem mapování, bezplatným údajům a analýzám trhu v reálném čase, nejlepším dostupným widgetům pro obchodování a mnohem více! Kliknutím na banner níže zahájíte bezplatné stahování:
INFORMACE O ANALYTICKÝCH MATERIÁLECH:
Uvedené údaje poskytují další informace týkající se všech analýz, odhadů, prognóz, předpovědí, recenzí trhu, týdenních výhledů nebo jiných podobných hodnocení nebo informací (dále jen „Analýza“) zveřejněných na webových stránkách investičních společností Admiral Markets působících pod ochrannou známkou Admiral Markets (dále „Admirálské trhy“) Před jakýmkoli investičním rozhodnutím věnujte prosím pozornost následujícímu:
- Toto je marketingová komunikace. Obsah je publikován pouze pro informativní účely a v žádném případě ho nelze vykládat jako investiční radu nebo doporučení. Nebyl vypracován v souladu s právními požadavky určenými na podporu nezávislosti investičního výzkumu a nepodléhá žádnému zákazu jednání před šířením investičního výzkumu.
- Investiční rozhodnutí provádí každý klient sám, zatímco Admiral Markets nenese odpovědnost za žádné ztráty ani škody vyplývající z takového rozhodnutí, ať už na základě obsahu či nikoli.
- Za účelem ochrany zájmů našich klientů a objektivity analýzy zavedla společnost Admiral Markets příslušné interní postupy pro prevenci a řešení střetu zájmů.
- Analýzu připravuje nezávislý analytik Roberto Rojas, nezávislý přispěvatel (dále jen „autor“) na základě osobních odhadů.
- I když je vynaloženo veškeré přiměřené úsilí k zajištění toho, aby všechny zdroje obsahu byly spolehlivé a aby všechny informace byly poskytovány v maximální možné míře srozumitelným, včasným, přesným a úplným způsobem, Admiral Markets nezaručuje přesnost ani úplnost jakéhokoli informace obsažené v Analýze.
- Jakákoli minulá nebo modelovaná výkonnost finančních nástrojů uvedená v obsahu by neměla být považována za výslovný nebo předpokládaný příslib, záruku nebo implikaci společnosti Admiral Markets pro jakékoli budoucí výkony. Hodnota finančního nástroje se může zvyšovat i snižovat a zachování hodnoty aktiv není zaručeno.
- Pákové produkty (včetně rozdílových smluv) jsou spekulativní povahy a mohou vést ke ztrátám nebo zisku. Než začnete obchodovat, ujistěte se, že plně chápete související rizika .
Čtěte více
-
Propad akcií ČEZ dnes stáhl pražskou burzu dolů
Pražská burza se dnes po pondělním růstu vrátila do červených čísel. Index PX klesl o 0,65 procenta na 856,79 bodu. Hlavní podíl na tom měl propad akcií ČEZ po dnešním oznámení o pololetním poklesu zisku i tržeb. Vyplývá to z výsledků obchodování na webu burzy. -
Propad akcií v Tokiu může být předzvěstí problémů na globálních akciových trzích
Karol Piovarcsy, ředitel Saxo Bank pro střední a východní Evropu. Hlavní index tokijské burzy Nikkei 225 se ve čtvrte... -
Propad amerických výnosů pomáhá zlatu a jenu, doléhá na dolar. Akcie obrátily opět dolů
Dluhopisy, japonský jen, ale také zlato se opět dostávají do hledáčku investorů, poté co vyprchala včerejší americká akciová rally. K té se dnes nepřidala Evropa, jež naopak od rána postupně hromadí ztráty, a zvláště německý index DAX se topí hluboko v červeném. Ať byl včerejší vývoj spojen pouze s rušením krátkých pozic, či spekulativními nákupy pod dojmem silných předvánočních tržeb, dnešek přináší opět obrat k horšímu. -
Propad cen benzínu a nafty nebere konce
V uplynulém týdnu jsme byli svědky dalšího snižování cen pohonných hmot. Tempo snižování cen je však velmi mírné a ceny se postupně začínají ustalovat poblíž současných úrovní. Benzin Natural 95 zlevnil o 7 haléřů na průměrnou cenu 32,69 koruny za litr. Nafta zlevnila o 5 haléřů na průměrnou cenu 31,81 koruny za litr. Do konce srpna nelze očekávat prudké výkyvy v cenách a bude docházet jen k haléřovým pohybům. -
Propad cen ropy pokračuje, WTI už v červenci ztrácí 20 %
Propad cen ropy v červenci nabírá na tempu. Severomořský Brent dnes klesl až na 53,32 dolarů za unci na čtyřměsíční mi... -
Propad české ekonomiky až o 11 %
Podle analytiků a ekonomů může letos česká ekonomika klesnout až o 11 %. Odhady jsou však podle nich nejisté a nikdo přesně neví, co přijde. -
Propad dolaru pokračuje...
Strmý pokles dolaru po zasedání FOMC včera nerušeně pokračoval, a to navzdory zřetelnému utlumení riz... -
Propad HDP může být až 50 %
Koronavirová krize se rozjíždí v celé Evropě a bude mít obrovský ekonomický dopad. Škody budou podle mnoha ekonomů katastrofální. Lidé si to ani neumí představit. -
Propad HDP o 19,8 %, Británie je v recesi. Nezaměstnanost v EU vzrostla na 7,4 %
Britská ekonomika se po jedenácti letech dostala do recese, jelikož i ve druhém čtvrtletí pokleslo HDP šesté největší ekonomiky mezikvartálně o 19,8 %. Meziročně pak hospodářství Británie kleslo o 21,5 %. Podle Conference Board spotřebitelská důvěra ve Spojených státech v září zaznamenala markantní nárůst, když Index spotřebitelské důvěry vzrostl ze srpnových 86,3 bodu na 101,8 bodu. Analytici přitom očekávali nárůst pouze na 89,5 bodu. I tak se ale tento index nadále nachází pod úrovní před příchodem koronavirové krize. -
Propad chuti k riziku byl krátkodobý
Přiživené nevybíravou kritikou amerického prezidenta Donalda Trumpa a s ohledem na cyklus zpřísňování Fedu se globální akciové indexy a americké dluhopisy minulý týden prodávaly, i když pro to neexistuje žádný konkrétní důvod. -
Propad německého maloobchodu zle překvapil a sebral vítr z plachet euru
Oživení v německém maloobchodu se zatím nekoná. Dubnové tržby negativně překvapily poklesem o 0,4 % při oče... -
Propad poptávky po ropě srazil zisk BP za čtvrtletí o dvě třetiny
Britské ropné společnosti BP v prvním čtvrtletí klesl čistý zisk o dvě třetiny na 800 milionů dolarů (20,1 miliardy Kč), i tak ale překonal odhady analytiků. Firmě, která varovala před nadcházející nejistotou, ale zároveň rychle narůstá dluh. Dostal se nad 51 miliard dolarů a překročil hranici, kterou si firma jako strop zadlužení ve vztahu k vlastnímu kapitálu sama stanovila. -
Propad pražské burzy dnes pokračoval, spadla nejníže za 11 let
Propad pražské burzy dnes pokračoval, i když pomalejším tempem než v pondělí, kdy reagovala na obavy ze šíření nového typu koronaviru. Index PX odpoledne ztrácel i téměř pět procent, nakonec zavíral slabší o 3,01 procenta na 738,23 bodu. Níže byl naposledy v březnu 2009. Nejvýrazněji dnes klesly akcie mediální společnosti CME. Vyplývá to z internetových stránek burzy. Česká koruna k euru mírně posílila a vůči dolaru klesla na nejslabší úroveň téměř za tři roky. -
Propad ropy a obavy z Fedu kazí náladu na trzích. Dolar odpoledne ztrácí
Vstup západních finančních trhů do nového týdne příliš neovlivnila data z Číny, která byla smíšená a částečně dolehla na Asii. Ráno nebyla znát ani žádná podstatná reakce na nové Trumpovy útoky na zahraniční obchod, tentokrát hlavně s eurozónou. -
Propad španělské ekonomiky neustává, aukci nepomohl downgrade. Miliardář Ross chystá vstup do bank
Pokles španělské ekonomiky neustává. Ve 3Q propadala páté čtvrtletí v řadě, tempem nikoli mírnějším proti... -
Propad trhů nabral na obrátkách, eurodolar zamířil dolů, koruna ztrátám uniká
Ranní vývoj na trzích byl ještě slušný, během dne se ale akciové trhy vydaly svižně dolů a ukázaly cestu t... -
Propadu eura nezabránila data ani výsledky aukcí, kurz klesá pod 1,28
Americká data přinesla celkově dobré zprávy. Zaměstnanost v soukromém sektoru se... -
Propad USD přinesl rally na drahých kovech a dalších komoditách
Komoditní trhy dnes mají pré. Reagují pozitivně na propad amerického dolaru po včerejším zasedání americké centrální b... -
Propad zaměstnanosti, skeptický Fed a smíšený vývoj trhů
Dnešní vývoj na hlavních finančních trzích je pomíchaný tak, že z něho těžko vyčíst nějaké jednotné téma či myšlenku. Akcie v Evropě klesají při ztrátách v Německu či Francii na úrovni jednoho procenta. Německo dnes sice zveřejnilo horší data o průmyslových objednávkách, ale zároveň kancléřka Merkelová představila plán poměrně rychlého uvolňování omezení. -
Propouštění v automobilce General Motors poukazuje na nové trendy v ekonomice
Největší americká automobilka, legendární General Motors, ohlásila plán na výrazné škrty. Firma hodlá zavřít 5 továren na domácím trhu a dalších několik po světě. Propustí až 14 tisíc zaměstnanců. Cílem je ušetřit peníze pro investice do inovací, zejména elektromobilů. Firma potřebuje více softwarových inženýrů pro “chytrá” auta a méně tradičních mechaniků pro spalovací motory. Rozhodnutí signalizuje mnohé o stavu amerického a globálního automobilového průmyslu. Bezpochyby ukazuje na pokračující robotizaci a elektromobilitu. Rovněž vypovídá o vlivu ceny ropy a nastavení monetární politiky Americké centrální banky (FED).