Sobota 20. duben 2024 16:01
reklama
Purple trading AI
reklama
Fintokei ProTrader
reklama
FTMO král
reklama
Dukascopy new

Kdo je bez viny ať první hodí kamenem

17.12.2018 17:49  Autor: X-Trade Brokers  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Nejhlasitější projevy dnes zní na podporu protestujících v Hong Kongu. Je zcela jistě dobré a důležité věnovat pozornost tomu, co se na tomto území odehrává. Pro čínská politika zde naráží na tu pro americkou a dlouhou dobu trvající nepokoje a demonstrace jsou jasnou známkou toho, že místní obyvatelé touží po svobodě a volnosti.
Pozornost celého světa je obrácená k této části planety a americký prezident se hodně snaží, aby byla jeho angažovanost všem na očích. Před několika dny podepsal zákony na podporu hongkongských demonstrantů bez ohledu na libost či nelibost Číny.Socha svobody v západu slunce.jpg
Je ale jeho snažení skutečně jen projevem dobré vůle, nebo má ještě nějaký další účel?
Téměř bez pozornosti médií a skoro skrytě mezi tím probíhají dva zcela jiné procesy. Impeachment amerického prezidenta a obžaloba z korupce izraelského premiéra.
Je až humorné, že tito dva velcí političtí příznivci a souputníci ve stejnou chvíli čelí tak závažným obviněním. Dalo by se čekat, že právě tyto dvě události budou v dnešní době hýbat novinovými titulky, ale neděje se tak. Zakrývací manévr v podobě pozornosti obrácené na jinou část světa prozatím vychází beze zbytku.
Impeachment Donalda Trumpa
Co je to vlastně impeachment? Jednoduše řečeno jedná se o ústavní obžalobu voleného funkcionáře, která může vést až ke zbavení funkce. Podstata Impeachmentu je definována v americké ústavě a pokud budu citovat, tak: „Prezident, viceprezident a všichni úředníci Spojených států musí být zproštěni funkcí, budou-li obžalováni a usvědčeni z velezrady, úplatkářství nebo z jiných těžkých zločinů a trestných činů.“ Hned několik amerických prezidentů čelilo ústavní obžalobě. Určitě nejznámější bude aféra Watergate, která smetla prezidenta Richarda Nixona. Ale nejen Nixon, ale například Andrew Johnson a naposledy Bill Clinton museli ústavní obžalobě čelit. Bill Clinton celou kauzu vyhrál. Možná ale i proto, že se nakonec řešil více jeho vztah s Monikou Lewinskou než jeho transakce týkající se obchodu s nemovitostmi, kvůli kterým celá procedura začala.
A jak to vypadá u Donalda Trumpa? Ten čelí případnému obvinění za své aktivity na Ukrajině.  Výměna vojenské pomoci USA za ukrajinské vyšetřování Trumpových rivalů silně zavání zneužitím moci, kterou Trump vládne jako zvolený americký prezident, a díky které si nárokuje rozhodovat o osudech jednotlivých národů.
 
Korupční jednání Benjamina Netanjahu
Vedle těchto událostí se na jiném kontinentu odehrává další obžaloba. Je nazvaná mnohem jednodušeji. Prostě korupce. A čelí jí izraelský premiér Benjamin Netanjahu. Ten měl, dle izraelské policie, přijmout úplatky až ve výši 280 tisíc amerických dolarů. Tyto peníze jej měly motivovat k tomu, aby se zasadil o prosazování zákona, v jehož důsledku se Izraelci, kteří zde přesídlí, vyhnou po celých deset let placení daní. Nejedná se o první zpochybnění cti izraelského premiéra. Již několikrát čelil různým obviněním, ať už těm, že dary, udělené Izraelskému státu, si nechával sám pro sebe a svou ženu Sáru, nebo naopak, že své soukromé výdaje si nechal vyúčtovat jako státní.Jeruzalém, staré město.jpg
 
Ano, jednání izraelského premiéra vypadá jako lehký přešlap v porovnání s obžalobou Donalda Trumpa. Nutno však podotknout, že právě tito dva muži nejvíce brojí proti zemím blízkého a středního východu, berou si do úst různé politiky a ukazují na jejich nemorální a protizákonné jednání. Přitom ale ani jeden z nich nemá čisté svědomí.
 
Uvidíme, co nám přinese vývoj dalších dní a nezbývá než doufat, že protesty v Hong Kongu, návštěva amerického premiéra na den díkůvzdání v Afganistánu nebo další útoky Izraele na Palestinu na sebe nestrhnou celou pozornost a my se dovíme, zda kamenem hází skutečně jen ten, kdo je bez viny.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • Kde může škrtat Stanjura
    Nová vláda je pod tlakem: musí hledat úspory naléhavěji než jakákoli jiná před ní v novodobé historii země. Důležitější než hon za letošními škrty ve výši 80 miliard však bude rozvážná a odvážná proměna rozpočtu na rok 2023.
  • Kde na akciových trzích lze momentálně využít volatility?
    Zatímco dlouhodobé investory do fyzických akcií volatilita příliš nezajímá, obchodníci s CFD akciemi z ní dokážou vytěžit mnohdy potenciálně velmi pěkné zisky. Akciové trhy jsou však rozsáhlé a může se stát, že nám mezi prsty proklouzne nějaký zajímavý titul. Tento článek se postará o to, aby k tomu nedošlo.
  • Kde sa vzal Black Friday a čo vlastne znamená?
    Sviatok všetkých nákupných maniakov. To je tzv. Black Friday, teda Čierny piatok. Deň, keď obchodné reťazce ponúkajú rekordné zľavy, čím lákajú zákazníkov, aby nešetrili a míňali. Aj vďaka tomuto „sviatku“ zaplavujú internet bláznivé videá, kde sa ľudia ako zmyslov zbavení doslova bijú o darčeky. Kde sa však tento sviatok vzal a prečo sa mu hovorí čierny?
  • Kde se berou bitcoiny
    Bitcoiny vznikají tak, že počítače svým výpočetním výkonem řeší komplikované matematické rovnice – za úspěšné vyřešení obdrží majitel počítače odměnu v podobě určitého množství bitcoinů. Tomuto procesu se říká těžba a lidem, kteří získávají bitcoiny, se pak říká těžaři či mineři.
  • Kde se letos nejvíc vyplatí dovolená s ohledem na kurs koruny a inflaci? V Egyptě a v Norsku, naopak v Turecku i přes výrazný propad liry česká koruna ztrácí hned pětinu své kupní síly
    S blížícími se prázdninami vrcholí rozhodování Čechů, kam letos vyrazit na dovolenou. Pokud by se měli rozhodovat podle toho, kde z vyhledávaných dovolenkových destinací je letos v porovnání s loňskem nejlevněji, musí vzít v potaz hlavně dva faktory: kurs koruny vůči měně dané destinace a zároveň meziroční inflaci dané destinace. Tedy najít takovou destinaci, vůči jejíž měně koruna po zohlednění tamní inflace nejvíce posílila.
  • Kde už nezabrala soutěž krásy, tam přišly na řadu aukce. A letos i Nobelova cena za ekonomii právě za ně
    Aukce. Kdekdo si pod tím slovem vybaví kladívko, licitátora, majetné dražitele či osoby v bílých rukavicích, opatrně manipulující s malbami starých mistrů. Jenže aukce mají mnohem širší uplatnění. Už staří Římané dražili majetek dlužníků, kteří nebyli s to dostát svým finančním závazkům. Prostřednictvím aukcí dluhopisů si pravidelně na mezinárodních trzích půjčují prakticky všechny vlády světa, včetně české. Zrovna minulý měsíc vypršel termín pro podání přihlášek do tuzemské aukce kmitočtů pro 5G sítě. Aukce prostě tok peněz v ekonomice – a tedy i naše životy – ovlivňují mnohem více, než se zdá. Zdaleka nejsou jen doménou světa galerií a umění.
  • Kdo a proč poškodil Nord Streamy?
    V prvních hodinách poté, co vyšlo najevo fatální poškození plynovodů Nord Stream, se hojně spekulovalo, že může jít jak o ruskou, tak protiruskou sabotáž. To, že se jedná o akci namířenou proti Rusku, nevylučoval například energetický expert bruselského think-tanku Bruegel Simone Taglipietra. Ještě dále zašel ale Radek Sikorski, polský exministr zahraničí a nynější šéf delegace Evropského parlamentu pro vztahy EU s USA. Ten na svém twitterovém účtu explicitně děkoval Spojeným státům za to, že k fatálnímu poškození Nord Streamů došlo. Postupně ale v západní diskusi začíná zřetelně vládnout názor, že jde o akci Ruska.
  • Kdo bude novým králem forexu?
    Máme pokračovat? Tuto otázku podle Jeroma Powella vznesli členové FOMC během zasedání ve dnech 31. října – 1. listopadu. Zvýšení sazeb federálních fondů po dvou po sobě jdoucích pauzách je stále možné, ale pokrok v boji proti inflaci snižuje šance na obnovení cyklu měnových restrikcí. Trhy sázejí na jeho konec a aktivně prodávají americký dolar. Neschopnost medvědů na EUR/USD proniknout pod spodní hranici obchodního rozpětí 1,05-1,07 se stala známkou jejich slabosti a katalyzátorem nákupů.
  • Kdo další proletí čelním sklem?
    Na finančních trzích se traduje: „kdykoli šlápne Fed na brzdu, někdo proletí čelním sklem. Jen nikdy nevíte, kdo to bude.“ V posledních dvou týdnech jsme se dozvěděli, že těmito nešťastníky se staly některé regionální banky v USA, zatímco v Evropě došlo na dlouhodobě problémovou Credit Suisse. A vzhledem k tomu, že hlavní centrální banky dále pokračují v nejagresivnějším cyklu zpřísňování měnové politiky za poslední čtyři dekády, se nemusí jednat o výčet konečný.
  • Kdo chce porazit inflaci, komu vadí drahé pohonné hmoty, ten investuje do akcií firem Orlen či MOL
    Slýcháme dnes často, že investování do akcií chrání před rapidní inflací, jakou právě zažíváme. Není to ale tak docela pravda. Jedna z mezinárodně nejvíce stahovaných odborných ekonomických studií posledních dvanácti měsíců, „Nejlepší strategie do inflačních časů“, vychází z amerických, britských a japonských dat za poslední takřka století. Tým autorů – zastoupeni jsou akademici i praktičtí ekonomové – v ní hledá odpověď právě na to, jak v době vysokého růstu cen investovat tak, aby výnos investice předčil tempo inflace. Bohužel, akciové investování rapidní inflaci zpravidla nepřebíjí.
  • Kdo je mocnější tržním hráčem: ECB nebo ratingové agentury?
    Jsou mezi námi ekonomové, kteří mají skutečně velkou moc. Patří k nim v tuto chvíli dva analytici kanadské ratingové agentury DBRS, kteří na začátku října přistáli v Lisabonu, aby provedli revizi portugalského ratingu. DBRS je relativně málo známou ratingovou agenturou. Patří ale ke čtveřici (spolu s Fitch, Moody?s a S&P), podle které se řídí Evropská centrální banka (ECB). Ta nakupuje dluhopisy (v rámci politiky QE) a akceptuje dluhopisy jako kolaterál (při dolévání likvidity), pouze když je alespoň jedna z ratingových agentur hodnotí investičním stupněm.
  • Kdo je na tom hůře? USD nebo EUR?
    USD je slabý, protože svět je přesvědčen, že Fed je rozhodnutý v rámci boje proti riziku deflace a...
  • Kdo je po Bohemia Energy a Kolibřík Energie další na řadě? Rozhodne Kreml a počasí
    Další čeští dodavatelé energií ukončují svoji činnost. V krátkém sledu tak činí společnosti Kolibřík Energie, jež dodává elektřinu a plyn bezmála 30 tisícům odběratelů, a také společnost A-Plus, která dodávky plynu přerušuje svým 150 klientům.
  • Kdo je tady zvýhodněný: OSVČ, nebo zaměstnanci?
    U příležitosti vládou zvažovaného zvýšení odvodů osob samostatně výdělečně činných (OSVČ) se opět rozjela veřejná diskuse o tom, zda a jak jsou zvýhodněny. Jenže srovnávat OSVČ či živnostníky a zaměstnance je jako porovnávat jablka a hrušky. Prostě to univerzálně nejde a je třeba posuzovat věc případ od případu. Rozhoduje věk, pohlaví, kvalifikace, místo bydliště, ochota dojíždět, rodinné zázemí a mraky dalších faktorů.
  • Kdo kupuje USDT?
    Zprávy o pochybném krytí kryptoměny Tether (USDT) se šíří dále i po vyřešení sporu s newyorskou prokuraturou v minulém roce a pravidelném zveřejňování auditů jeho krytí. K lepší reputaci USDT přispěla studie společnosti Protos, když se snažila vypátrat, kdo mince USDT od společnosti Tether kupuje.
  • Kdo měl nejúspěšnější obchodníky v první polovině roku 2022?
    Ziskovost klientských účtů je údaj, který musí všichni brokeři, působící na území EU a spadající tak pod ESMA (evropský orgán pro cenné papíry a trhy) povinně uvádět. Pokud vás zajímá, jak si v rámci této metriky jednotliví brokeři stojí, provedli jsme pro vás menší srovnání. Výsledek vás možná překvapí.
  • Kdo může za koronavirus? I politici, ti čínští, etiopští, íránští,...
    Koronavirus doputoval „za humna“ České republiky. Je patrně jen otázkou času, kdy budou první nakažené hlásit i tuzemské nemocnice. Snad zůstane jen u nakažených, nezbývá než doufat. Jisté je, že onemocnělí či jejich nejbližší se budou intenzivněji než doposud tázat, kde se nákaza vlastně vzala a proč nakonec z Wu-chanu dorazila až k nám.
  • Kdo může za levnější potraviny? Vláda to není, spíše jde o to, že Češi už nemají peníze, už se totiž nechali jako příslovečné ovečky oholit úplně dohola
    Premiér Petr Fiala se dnes při sněmovních interpelacích vyjádřil i k cenám potravin. „Ceny potravin klesají, je to výsledek tlaku naší vlády.“ Tento výrok je ale třeba uvést na pravou míru. Veřejnost je totiž zmatena, v obchodech zatím přílišné zlevňování nepozoruje. Přinejlepším jen částečné.
  • Kdo může za rekordně drahé svatomartinské menu?
    Mnozí Češi si letos svatomartinské menu opět nenechají ujít. Jen ale takových bude méně než v minulých letech. Každému se nechce dát třeba přes 500 korun za jeden oběd na osobu.
  • Kdo může za to, že Česko má pátou nejvyšší inflaci v OECD? O proč ji má „bezeurové“ Švýcarsko šestkrát vyšší než „eurové“ Slovensko, které svojí inflací překonává i Českou republiku…
    Česko mělo v červnu pátou nejvyšší míru inflace ze zemí OECD, vyplývá ze studie společnosti Utility Bidder, kterou dnes zveřejnila ČTK. Meziroční inflace činila v Česku podle studie 9,7 procenta. Vyšší už v rámci OECD byla pouze v Turecku, Maďarsku, Polsku a na Slovensku. Nejnižší míru inflace naopak v červnu vykazovaly Švýcarsko, Řecko a Španělsko.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple trading AI