Čtvrtek 20. únor 2020 07:25
reklama
XTB live trading
reklama
Purple Trading scaner
reklama
Admiral Markets Affil

Ranní zpráva z akciového trhu 26.3.2019

26.03.2019 10:09  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

Hlavní události

 • Kofola ČeskoSlovensko naplnila naše celoroční odhady.
 • Philip Morris ČR značně předčil naše očekávání, IQOS se velmi daří.
 • Vedení CME zvažuje budoucí směřování celé skupiny.
 • Moneta prodala další část svého portfolia nezajištěných retailových pohledávek v selhání.
 • Evropské akcie na počátku seance budou mít zřejmě tendenci mírně klesat.
 • Dnešek bude ve Spojených státech patřit statistikám z tamního trhu nemovitostí. Budou zveřejněny počty stavebních povolení a zahájených staveb a ceny ve 20 největších metropolích. Největší pozornost si zřejmě ale vyslouží spotřebitelská důvěra. Ta byla zveřejněna již ráno v Německu a oproti předchozímu měsíci poklesla.
 • Société Générale obnovila pokrývání akcií španělské stavební společnosti Sacyr s nákupním doporučením.

Obchodování na zámořských trzích

Americké akcie jako celek včera výrazných změn nedoznaly. Zatímco průmyslový Dow Jones uzavřel s kladnou nulou, index S&P 500 a technologický Nasdaq zakončily včerejší obchodování se ztrátou necelé jedné desetiny procenta. Trhy spekulují nad budoucím ekonomickým vývojem. Dluhopisové výnosy pokračující v poklesu v reakci na sázky některých investorů na nutnost snižování úrokových sazeb ve Spojených státech. V rámci indexu S&P 500 ani jednotlivé sektory nezaznamenaly větší výkyvy. Zisky či ztráty se pohybovaly do 0,6 %. Nejúspěšnějším odvětvím byli prodejci spotřebního zboží, na druhé straně nejvíce zčervenaly informační technologie.

Akcie v asijsko-pacifickém regionu se zotavují ze včerejších propadů. Nejvýše zamířily japonské tituly, když index Topix uzavřel oproti včerejšku o 2,6 % výše. Přes jedno procento se vyškrábal jihokorejský Kosdaq. Na straně druhé čínské akcie stále odepisují část svých letošních zisků. Šanghajský index přišel o 1,5 %, šenčenský spadl dokonce o 2,2 %.

Kofola ČeskoSlovensko

Konsolidované výnosy společnosti Kofola za rok 2018 meziročně mírně vzrostly o 2,2 % (bez započtení Polska by nárůst činil 7,2 %). Důvodem, proč nerostly více, je pokračující pokles prodejů v Polsku. Ten byl však více než kompenzován růstem výnosů především v segmentu ČeskoSlovensko (+7,3 %) a také vyššími výnosy v Ugu (+10,5 %). Tržby rostly kromě Polska ve všech regionech, kde společnost působí. Ziskovost společnosti byla příznivě ovlivněna klesajícími cenami cukru na trzích, kdy pro srovnání náklady na prodej zboží, kam spadají i materiálové náklady za cukr, činily ve 2017 4,13 mld. CZK a ve 2018 4,05 mld. CZK. Čistý dluh společnosti od konce roku 2017 mírně vzrostl z 2,38 mld. CZK na 2,43 mld. CZK a poměr čistého dluhu vůči EBITDA dosáhl hodnoty 2,4. Zvýšení čistého zadlužení bylo hlavně z důvodu akvizice společnosti Leros.

Samotné kvartální výsledky byly nejvíce ovlivněny u EBITDA tvorbou rezerv na bonusy. To je důvod, proč EBITDA meziročně poklesla o téměř 28 %. Na druhou stranu samotný čistý zisk je meziročně o 236 % vyšší z důvodu nižší daňové zátěže způsobené novými investičními pobídkami. Představenstvo společnosti včera rozhodlo, že doporučí valné hromadě, aby za rok 2018 schválila dividendu ve výši 13,5 CZK na akcii. My jsme očekávali dividendu na úrovni 16,5 CZK na akcii. Nicméně vzhledem k výraznému impairmentu ve výši 622 mil. CZK polské společnosti Hoop Polska spojenému s jejím prodejem je dividenda v navrhované výši velmi solidní. Detailnější informace přineseme po konferenčním hovoru k výsledkům, který se koná v 9:30 CET. 

Philip Morris ČR

Konsolidované tržby bez spotřební daně a DPH meziročně vzrostly o 15,4 % na 14,08 mld. CZK ve 2018 a překonaly tak naše odhady ve výši 13,15 mld. CZK. Za tímto růstem stojí příznivý vývoj cen portfolia tabákových výrobků určených ke kouření (tj. nezahrnuje HEETS) v České republice a na Slovensku ve výši 0,8 mld. CZK, který byl částečně kompenzován snížením prodejů portfolia tabákových výrobků určených ke kouření ve výši 0,5 mld. CZK, tak také v důsledku vyšších prodejů zařízení IQOS a tabákových náplní HEETS v České republice a na Slovensku ve výši 2,4 mld. CZK. Od této chvíle společnost Philip Morris ČR používá novou metodologii pro určení tržního podílu, proto uvedená data nejsou plně srovnatelná s dřívějšími údaji. Kombinovaný tržní podíl cigaret a zahřívaných tabákových produktů v ČR meziročně poklesl ze 40,4 % ve 2017 na 39,7 % ve 2018. Za poklesem stojí zejména pokračující úbytek tržního podílu na trhu cigaret, který se meziročně snížil z 40,0 % na 37,1 %. Opačný vliv na kombinovaný tržní podíl měl nárůst prodejů HEETS, kde došlo ke zvýšení tržního podílu z 0,4 % na 2,6 %. Na Slovensku je situace ještě příznivější, když kombinovaný tržní podíl vzrostl z 57,1 % na 58,7 % (cigarety poklesly z 56,7 % na 55,0 %, zatímco HEETS vzrostly z 0,4 % na 3,7 %). Zisk z provozní činnosti vzrostl o 10,3 % na 4,79 mld. CZK. Nižší tempo růstu provozního zisku oproti tržbám je dáno zvýšenými náklady za služby, které meziročně vzrostly o 81 % na 2,64 mld. CZK. Tento nárůst nákladů je spojen s propagací nových bezdýmných produktů IQOS a náplní HEETS. Vzhledem k tomu, že výsledky společnosti překonaly naše už tak optimističtější odhady, hodnotíme je velmi pozitivně. Dnešní kurz akcií by měl být těmito výsledky silně podpořen. Detailnější informace o výsledcích přineseme v průběhu dne ve speciální zprávě.

CME

Vedení společnosti včera oznámilo, že uvažuje o prodeji části nebo celé firmy, fúzi s jiným strategickým partnerem, rekapitalizaci nebo pokračování stávajícího fungování. Byl ustanoven zvláštní výbor, který by měl přijít s návrhy dalšího směřování mediální skupiny. Akcie společnosti včera reagovaly na zprávu silným růstem, když si nakonec oproti minulému pátku polepšily o 5,3 %. 

Z našeho pohledu se nám jako nejpravděpodobnější varianta jeví prodej většinového podílu stávajícího vlastníka AT&T. Společnost v posledních letech prošla procesem oddlužování a na spadnutí je i historicky první výplata dividendy. Firma by tak mohla být z tohoto pohledu zajímavým akvizičním cílem, což by mělo vytvářet tlak na růst ceny akcií. 

Moneta Money Bank

Moneta včera oznámila další prodej nezajištěných retailových úvěrových pohledávek v selhání v nominální hodnotě přibližně 0,7 mld. CZK. Touto transakcí realizuje mimořádný zisk před zdaněním přibližně ve výši 90 mil. CZK.

V důsledku této transakce by se měl poměr NPL dále snížit o 0,2 pb. Ke konci loňského roku činil 2,8 %. Moneta tak pokračuje ve své strategii snižování objemu nesplácených úvěrů a zkvalitňování úvěrového portfolia. Od začátku letošního roku prodala portfolio úvěrových pohledávek v selhání v nominální hodnotě 1,8 mld. CZK s přibližným dopadem do nezdaněného zisku ve výši 200 mil. CZK.

Zprávu hodnotíme pozitivně. Vzhledem k tomu, že byla informace zveřejněna v průběhu včerejšího obchodního dne, reakci akcií dnes již nečekáme. 

Zdroj: Komerční banka

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Ranní zpráva z akciového trhu 25.10.2019
  Americký index S&P 500 se nachází na dosah svého historického maxima. Včera se k němu přiblížil o dalších 0,2 % a k jeho dosažení mu chybí pouhé půl procento. Index během čtvrteční seance vytáhly nahoru zejména informační technologie (+1,5 %), když trhům udělaly radost hospodářské výsledky Microsoftu. Druhý nejúspěšnější sektor, utility, si připsal pouhých 0,4 %.
 • Ranní zpráva z akciového trhu 25.1.2018
  Americké trhy ve středu otevřely v zelených číslech, avšak v průběhu dne se začaly dostávat pod úterní zavírací ceny. V závěru seance však své ztráty zmírnily, nebo se jim dokonce podařil návrat do zisku. Průmyslový Dow Jones uzavřel v plusu dvou desetin procenta. S&P 500 klesl o 0,1 % a technologický Nasdaq si pohoršil dokonce o 0,6 %. V rámci indexu S&P 500 se nejméně dařilo informačním technologiím (-0,9 %) a utilitám (-0,6 %). Propad indexu do větších ztrát zachraňovaly zisky finančních institucí a telekomunikací, když oba tyto sektory si shodně polepšily o 0,7 %.
 • Ranní zpráva z akciového trhu 2.5.2019
  Americké akcie své počáteční prvomájové zisky neudržely a uzavřely se ztrátou tří čtvrtin procenta. Z počátku včerejší seance index S&P 500 rostl o 0,2 %, když podporou mu byly i zveřejněné výsledky společnosti Apple. Nicméně vyjádření šéfa Fedu Jeroma Powella, že slabší inflace může být pouze přechodná, zchladilo spekulace trhu ohledně toho, že dalším krokem v měnové politice centrální banky bude snížení úrokových sazeb.
 • Ranní zpráva z akciového trhu 25.4.2018
  Americké trhy ukončily úterní obchodování ve ztrátách i přes ziskový začátek seance. Navzdory včerejším kvalitním zveřejněným výsledkům hospodaření firem, díky nimž burzy od začátku obchodování rostly, přišla v průběhu seance studená sprcha ve formě rostoucích výnosů amerických desetiletých dluhopisů, které na chvíli překonaly i zlomovou hranici 3 %. Index Dow Jones ztratil 1,7 %, S&P 500 odepsal 1,3 % své hodnoty a technologický Nasdaq si pohoršil o 1,7 %. V rámci indexu S&P 500 se nejméně dařilo trojici sektorů průmyslových podniků (-2,8 %), zpracovatelů komodit (-2,7 %) a technologických firem (-2 %). Zisky si připsaly především telekomunikační společnosti (+1,2 %) a odvětví utilit (+0,7 %).
 • Ranní zpráva z akciového trhu 25.5.2018
  Americké trhy zakončily čtvrteční obchodování ve ztrátách. Stalo se tak i díky prohlášení amerického prezidenta Donalda Trumpa o zrušení jednání s jeho severokorejským protějškem Kim Čong Unem, na což trhy reagovaly výrazným poklesem, který již v průběhu obchodování nedokázaly příliš zredukovat. Index Dow Jones klesl o 0,3 %, S&P 500 ztratil 0,2 % a technologický Nasdaq uzavřel přibližně na úrovni středečních uzavíracích cen. V rámci indexu S&P 500 se nejhůře vedlo energetickým společnostem, které zaznamenaly ztráty ve výši 1,7 %. Nedařilo se ani finančním institucím (-0,7 %) a zpracovatelům komodit (-0,4 %). Naopak se vedlo sektoru utilit (+0,8 %).
 • Ranní zpráva z akciového trhu 25.6.2018
  Americké trhy zakončily páteční obchodování převážně v ziscích, avšak za celý týden si odnášejí ztrátu 0,9 %. Index Dow Jones v pátek vzrostl o 0,5 %, S&P 500 posílil o 0,2 % a technologický Nasdaq ztratil 0,3 %. Nejhůře dopadla trojice sektorů vedená finančními institucemi (-0,5 %), které následovaly technologické firmy (-0,4 %) a výrobci luxusního zboží (-0,1 %). Na opačné straně se nachází především energetické společnosti (+2,2 %), které výrazně posílily po dohodě zemí OPEC na navýšení produkce ropy o 1 milion barelů denně, když se původně mluvilo i o 1,8 milionech barelů ropy denně. Očekává se však, že země nebudou schopny naplnit dohodnuté navýšení a reálně se produkce zvýší o 600 až 800 tisíc barelů ropy denně. Tyto zprávy poslaly cenu ropy v pátek o 1 USD výše.
 • Ranní zpráva z akciového trhu 25.9.2018
  Americký akciový index S&P 500 včera ztratil 0,4 % ze své hodnoty. Nejvíce se na tomto poklesu podílely průmyslové podniky, jejichž akcie spadly o 1,3 % v reakci na slova čínských představitelů, kteří varovali, že se nebudou chtít sejít s americkými diplomaty, pokud budou nadále vystavováni tlaku na rozšiřování a zvyšování cel. Vůbec nejhůře se ale vyvíjely akcie realitních developerů, které přišly o 1,9 % reagující na rostoucí výnosy amerických státních dluhopisů. Naproti tomu vítězem se s velkým náskokem staly energetické společnosti (+1,5 %), kterým pomohl růst ceny ropy na základě prohlášení OPEC, že se nechystá k rychlému zvyšování své produkce i přes nárůst těžby ve Spojených státech.
 • Ranní zpráva z akciového trhu 25.9.2019
  Americké akciové indexy uzavřely včerejší obchodování se ztrátami. Index Dow Jones klesl o 0,5 %, S&P 500 přišel o 0,8 % své hodnoty a technologický Nasdaq ztratil 1,5 %. V rámci širšího indexu S&P 500 se nejhůře vedlo energetickým společnostem (-1,6 %). Na opačné straně se nejlépe umístila síťová odvětví (+1,1 %).
 • Ranní zpráva z akciového trhu 26.2.2018
  Americké trhy zakončily obchodní týden velmi hezkými zisky. Všechny hlavní akciové indexy tak uzavíraly obchodování v zelených číslech. Index Dow Jones získal 1,4 %, S&P 500 si připsal 1,6 % hodnoty a technologický Nasdaq si polepšil o 1,8 %. V rámci indexu S&P 500 se nejlépe vedlo sektoru utilit, který zhodnotil svoji kapitalizaci o 2,7 %. Následován byl dvojicí odvětví energií a informačních technologií, když si shodně polepšily o 2,2 %. Ostatní sektory si připsaly zisky mezi 0,8 až 1,7 %.
 • Ranní zpráva z akciového trhu 26.3.2018
  Americké trhy uzavřely páteční obchodování ve ztrátě. Indexy Dow Jones přišel o 1,8 % hodnoty, S&P 500 ztratil 2,1 % a technologický Nasdaq si pohoršil o 2,4 %. V rámci indexu S&P 500 se nedařilo ani jednomu sektoru. Nejhůře dopadly finanční instituce (-3 %) následované IT firmami (-2,7 %) a sektorem zdravotní péče (-2,1 %). Trhy tak reagovaly na stále vyostřenější situaci ohledně uvalování cel mezi Amerikou a Čínou.
 • Ranní zpráva z akciového trhu 26.4.2018
  Americké trhy ukončily středeční obchodování mírně v plusu, a to i navzdory rostoucím výnosům amerických desetiletých dluhopisů, které se dostaly nad hranici 3 %. Index Dow Jones získal 0,3 %, S&P 500 si připsal 0,2 % a technologický Nasdaq si pohoršil o necelou jednu desetinu procenta. V rámci indexu S&P 500 se nejlépe dařilo telekomunikačním a energetickým společnostem, když si shodně polepšily o 0,8 %. Nejhůře se naopak vedlo realitním developerům, kteří utrpěli ztrátu ve výši 0,3 %.
 • Ranní zpráva z akciového trhu 2.7.2019
  Americký akciový trh uzavřel pondělní obchodování se ziskem. Index Dow Jones si připsal 0,4 %, S&P 500 přidal 0,8 % hodnoty a technologický Nasdaq si polepšil o 1,1 %. V rámci širšího indexu S&P 500 se dařilo téměř všem sektorům s tím, že nejlépe obchodní seanci zakončily technologické firmy se ziskem 1,5 %. Shodnou ztrátu ve výši 0,3 % utrpěla síťová odvětví a realitní developeři. Hlavní hnací silou byl včera pro trhy vývoj v obchodních jednáních mezi Spojenými státy a Čínou v návaznosti na ukončení summitu G20. Americký prezident Donald Trump včera jen dodal, že ihned po konci summitu započala obchodní jednání mezi týmy obou zemí.
 • Ranní zpráva z akciového trhu 27.2.2018
  Americké trhy uzavřely první obchodní den v silně pozitivní náladě. Všechny hlavní akciové indexy uzavíraly obchodování v zelených číslech. Index Dow Jones získal 1,6 %, S&P 500 si připsal 1,2 % hodnoty a technologický Nasdaq si polepšil také o 1,2 %. V rámci indexu S&P 500 se nejlépe vedlo trojici sektorů telekomunikací, informačních technologií a finančních institucí. Připisují si popořadě 1,8 %, 1,6 % a 1,5 %. Jediné utility se propadly do červených čísel, když zaznamenaly ztrátu ve výši tří desetin procenta.
 • Ranní zpráva z akciového trhu 27.2.2019
  Americký akciový trh uzavřel úterní obchodování s mírnými ztrátami. Všechny hlavní indexy shodně odepsaly 0,1 % ze své hodnoty. V rámci širšího indexu S&P 500 nejvíce oslabily akcie zpracovatelů komodit, a to o 0,6 %. Protipólem jim byly technologické firmy se ziskem 0,2 %.
 • Ranní zpráva z akciového trhu 27.4.2018
  Americké trhy zakončily včerejší obchodování v plusu, a to především díky zveřejněným velmi dobrým výsledkům hospodaření některých společností. Akcie Facebooku se zhodnotily o více jak 9 % a zadařilo se také společnosti Visa, která včera zvýšila svoji hodnotu o téměř 5 %. Indexy Dow Jones a S&P 500 si shodně připsaly po jednom procentu a technologický Nasdaq si polepšil o 1,6 %. V rámci indexu S&P 500 se nejlépe dařilo technologickým společnostem (+2,3 %), za jejichž růst mohou právě výsledky Facebooku. Solidní zisky si také připsali výrobci luxusního zboží (+1,6 %) či energetické společnosti (+1,5 %). Do ztráty se propadly telekomunikační firmy (-3,2 %), které stáhla dolů společnost AT&T (-6 %). Ta svými výsledky hospodaření investory zklamala, když jí zisk meziročně klesl o 3%.
 • Ranní zpráva z akciového trhu 27.6.2018
  Americké trhy zakončily včerejší obchodování v ziscích. Investoři využili dne bez dalších negativních zpráv o zhoršování obchodní politiky mezi USA a zbytkem světa. Za poslední dny se valuace společností snížily na zajímavější úrovně, což investory přimělo k nákupům. Index Dow Jones vzrostl o 0,1 %, S&P 500 posílil o 0,2 % a technologický Nasdaq získal 0,4 %. Nejlépe se vedlo energetickým společnostem (+1,4 %), které reagovaly na růst cen ropy na světových trzích. Se ziskem 0,7 % uzavřeli výrobci luxusního zboží a trojici nejúspěšnějších uzavřeli realitní developeři (+0,5 %). Na druhé straně se nejméně dařilo trojici sektorů, jejíž ztráty se pohybovaly kolem 0,4 %. Byli to výrobci nezbytného zboží, telekomunikační firmy a finanční instituce.
 • Ranní zpráva z akciového trhu 27.7.2018
  Pod tíhou výprodejů akcií společnosti Facebook, které včera ztratily téměř pětinu své hodnoty, což byl nejhlubší denní propad tržní kapitalizace v historii všech obchodovaných titulů, padal celý akciový trh. Index S&P 500 klesl o 0,3 %, když technologické akcie přišly celkově o 1,6 %. Slušné zisky energetických firem a průmyslových podniků v rozmezí 0,8 až 1,0 % nebyly dostatečně vysoké na to, aby indexu pomohly nahoru. Technologický Nasdaq si pohoršil o jedno procento, naproti tomu průmyslový Dow Jones přidal 0,4 %.
 • Ranní zpráva z akciového trhu 27.8.2018
  Americký akciový trh zakončil páteční obchodování v ziscích. Průmyslový Dow Jones posílil o 0,5 %, S&P 500 získal 0,6 % a technologický Nasdaq si polepšil o 0,9 %. Tím Nasdaq uzavřel na novém historickém maximu ve výši téměř 7946 bodů. Dařilo se téměř všem sektorům, které si připisovaly zisky v rozpětí 0,3 % až 1,2 %. Nejlépe na tom byli zpracovatelé komodit. Jediné odvětví, které zaznamenalo ztrátu, byli výrobci nezbytného zboží. Jejich akcie poklesly o necelé dvě desetiny procenta.
 • Ranní zpráva z akciového trhu 27.8.2019
  Americké akciové indexy uzavřely včerejší obchodování v zisku. Průmyslový Dow Jones a S&P 500 shodně posílily o 1,1 % a technologický Nasdaq vzrostl o 1,3 %. V rámci širšího indexu S&P 500 se dařilo všem sektorům. Nejvyššího zisku 1,5 % dosáhly telekomunikační společnosti.
 • Ranní zpráva z akciového trhu 27.9.2018
  Včerejší obchodování na americkém akciovém trhu i přes zahájení v zelených číslech nakonec skončilo ve ztrátách. I přes očekávané zvýšení úrokových sazeb Fedem vedl jejich růst k poklesu akciových trhů. Americký prezident Donald Trump na včerejším zasedání OSN ohlásil uzavření obchodní dohody s Jižní Koreou a započetí jednání s Japonskem. Nicméně negativně hovořil o probíhajících jednáních s Kanadou, která by měla vyústit v náhradu dohody NAFTA. Vzhledem k tomu, že je stanoven termín pro finalizaci jednání již na konec tohoto týdne, tak se šance na úspěšné vyřešení celé situace snižují. Spojené státy ale mají připraveno záložní řešení, a to že uzavřou dohodu pouze s Mexikem, které je již připraveno po dřívějších jednáních. Průmyslový Dow Jones ztratil 0,4 %, S&P 500 snížil svoji hodnotu o 0,3 % a technologický Nasdaq si pohoršil o 0,1 %. Nejméně se dařilo finančním institucím (-1,3 %), naopak nejlépe si vedli výrobci luxusního zboží (+0,3 %).
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu, až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní Price Action VIP indikátor, doposud úspěšně používaný pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečný Price Action VIP indikátor, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
Globtrex.com
AETOS
FX Open
reklama
BOSSA report