Pondělí 19. duben 2021 15:18
reklama
Patria reklama duben
reklama
Admiral Markets na Admirals
reklama
Dukascopy

Jak obchodovat v období krize?

Napsal:   Sekce: Články Admiral Markets

Svět čelí horší krizi než v roce 2008. Připravte se a zjistěte jak obchodovat ekonomickou recesi a globální krizi s Admiral Marekts. Více se dozvíte v tomto článku.


Koronavirová krize vystrašila nejednoho investora a přinesla na kapitálové trhy strach a nejistotu. Spousta investorů se v čas stáhla, jiní na druhé straně pocítili velké ztráty ve svých investičních portfolií. Jsou zde ale i takový, kteří v těchto zlých časech hledají investiční příležitosti. Do hledáčku pandemie se však nedostali jen akciové trhy. Propady zažily téměř všechny instrumenty včetně ropy nebo kryptoměn. Nyní se trhy srovnávají a hodnoty některých instrumentů dokonce dosahují historických maxim.

Při výběru investiční příležitosti je důležité se zaměřit na ty instrumenty, které i během koronavirové krize přežily a vykazovaly stabilní hodnoty za celé období této pandemie. Dalším Důležitým aspektem investování je samozřejmě diverzifikace což by jak zkušený, tak i začáteční investor měl dobře vědět. A diverzifikace není jediná věc, na kterou bychom si měli dávat pozor v horších časech.


Čeho se vyvarovat?

Před každou investicí je dobré si dát pozor na okolnosti, které krize s sebou přináší. Za prvé je důležité nepanikařit, vyčkat a začít pozorovat, co by daná krize mohla ovlivnit, jaké odvětví omezuje, které podniky budou nejspíše zavírat a jaké služby či výrobky budou naopak středem poptávány. Samozřejmě každý z nás není investiční expert a ani věštec, ale na koronavirové krizi jsme mohli z lehkostí předvídat, na co virus bude mít největší dopad a podle toho se zachovat.

Spousta investorů se spoléhá na investiční příležitosti, které byly se vyplatilo v krizi 2008. Jenže spoléhat se, že každá krize bude mít stejné dopady a následky není zrovna nejlepším nápadem. V průběhu letošní krize spousty zaměstnavatelů začalo přecházet na home office, začali se zavírat podniky a celkové se začali vyklízet kancelářské prostory. To velmi ovlivnilo trh s nemovitostmi. Začít tedy skupovat nemovitosti s vidinou následného pronájmu v této době, není až tak výborný nápad, jako před 12 lety, kdy nákup nemovitostí v recesi bylo výbornou investiční příležitostí.

No a do kterých instrumentů je tedy dobré začít investovat?


Drahé kovy

Zlato, stříbro a jim podobné komodity se ukázali jako spolehlivý nástroj pro přečkání různých krizí. Může za to především monetární politika států, které během krize řeší většinu problémů právě tiskem peněz. Oproti peněžním prostředkům mají drahé kovy skutečnou hodnotu, jelikož je jich potřeba ve spousty odvětví a je k dispozici v omezeném množství. Z historického hlediska navíc zlato nejenže bylo dobrých uchovatele hodnoty, ale i dobrou investiční příležitostí.


Akcie

Při investování do akcií je dobré si položit otázku – Jaké sektory jsou výkonné i v horších časech? Mezi bezpečnější volby patří například energetika či zdravotnictví. Nejenže to jsou oblasti, které ve světě fungují už desítky let, navíc jsou to takové obory, které lidé potřebují i v dobách recese. Tím, že se řadí do „bezpečnějšího“ investování, výnosy z těchto nákupů nemusí být tak velké, ale rozhodně by se řadí mezi spolehlivou investici v těžkých časech a zařadit takový ČEZ do svého portfolia není vůbec naškodu.

Riskantnější ale výnosnějším sektorem můžou být nyní informační technologie. Tento sektor skutečně během krize rozkvétal. Platformy, které slouží pro streamování filmů a seriálů jen rostly. Stejně tak donáškové služby si v této době vybudovali pevné místo na trhu. Samozřejmě tyto investice jsou mnohem rizikovější, než „bezpečnější“ akcie ale při správném odhadu může potencionální investice přinést značené zhodnocení vašeho portfolia.


Kryptoměny

Mezi další alternativy mohou patřit například kryptoměny. Ty sice byli také zasaženy krizí, ale své investory lákají právě na to, že je stát nemůže ovlivnit a snížit jejich hodnotu generováním nových mincí. Kdysi se kryptoměny zdáli jako velice rizikovou investicí, dnes již ale vykazují stabilnější hodnoty, než tomu bylo například před rokem a to může přilákat další potencionální investory. Svět se zkrátka posouvá více a více k digitální době, takže zařadit do svého portfolia nové, alternativní a novodobé technologie není taktéž nejhorší nápad.

Samozřejmě tyto instrumenty pro investování nemusí být vždy pravidlem. Pokud chcete být dobrý investor, nejprve si před každou investicí jednotlivé nástroje prohlídněte a sami si udělejte svůj průzkum trhu.

Chcete zjistit více? Společnost Admiral Markets pro vás připravila serii Webinářů, na téma „Jak obchodovat v období krize“

Bezpečné přístavy - Co obchodovat během krize?                                          20. října 2020
Kapitálové toky v období krize                                                                      22. října 2020
Chování dolaru, zlata a dalších měn v průběhu krize                         27. října 2020
Kryptoměny a jejich reakce na krizi                                                              29. října 2020
Důvěryhodné akcie obchodované v krizi                                                        31. října 2020

Získejte přístup k live webinářům ZDARMA, klikněte zde a zaregistrujte se!

Hodnocení článku:
Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Jak obchodovat bez sledování zpráv, výsledků a analýz – 2. díl
  V prvním díle, o kterém jsem nevěděl, že to bude první díl, jsem se snažil říct, že mohou existovat obchodní přístupy, které ke svému uplatnění nepotřebují sledování zpráv, výsledků nebo tvorbu analýz. Současně jsem řekl, že jeden takový používám, a že vlastně splňuje požadavky toho, kvůli čemu jsem se do obchodování pustil. Také ale musím souhlasit s těmi, kteří první díl považovali za hodně obecný a tak se v tomto pokusím přinést více faktického.
 • Jak obchodovat dle Purple Bands indikátoru?
  Brokerská společnost Purple Trading nabízí volně ke stažení unikátní indikátor Purple Bands, který dokáže velmi přesně detekovat potencionálně zajímavé obchodní příležitosti na finančním trhu. Indikátor je schopen velmi často správně určit situaci, kdy je cena na trhu již překoupená, a v nejbližší době velmi pravděpodobně začne klesat. Nebo naopak situaci, kdy je cena na trhu podhodnocená, a v nejbližší době začne růst!
 • Jak obchodovat EUR/CZK?
  Česká koruna zůstává přikovaná k euru. Za celý letošní rok neopustila pásmo 25,34 – 25,96, což představuje rozdíl mezi maximem a minimem pouhých 2,5 %. Tak nízká je volatilita na měnovém páru EUR/CZK, který je nejdůležitějším forexovým faktorem pro tuzemskou ekonomiku.
 • Jak obchodovat EUR/USD a USD/CAD
  Po platném breakoutu důležité rezistence (dvouleté maximum) koncem minulého týdne měnový pár EUR/USD dále posiloval a vystoupil až nad úroveň 1,1900. I nadále dobré průběžně přicházející zprávy z americké ekonomiky nedokázaly měnový pár oslabit.
 • Jak obchodovat EUR/USD, USD/CHF a ropu WTI?
  Měnový pár EUR/USD v týdnu dále oslaboval, v pátek prorazil support hladinu na 1,1710 +/- a obchodoval se až v 1,1650 +/- oblasti. Dnes tento pár rychle korigoval nahoru k 1,1730, když se lehce uklidnila situace v Itálii. K uklidnění na finančních trzích přispěla i potvrzení uskutečnění plánované a poté zrušené schůzky USA x KLDR. Poslední dny také klesají i výnosy amerických dluhopisů. To vše by mohlo pomoci případné výraznější korekci eura k 1,1850 +/-.
 • Jak obchodovat fibonacci retracement na H1 EURJPY
  V dalším článku bych Vám chtěl představit část mého obchodního přístupu a zkušenosti s obchodováním fibonacciho retracementu na H1 EURJPY.
 • Jak obchodovat komodity?
  Ropa WTI se dále, dle očekávání a v souladu s dřívějšími obchodními signály, sune nahoru. Ve středu se jí povedlo prolomit další technickou rezistenci v oblasti 57,50 - 58 USD. Dnes tuto oblast testujeme shora a tento náraz byl úspěšně odražen zpět nahoru. Obchodujeme tak tedy nadále nad 58 USD.
 • Jak obchodovat pokles ceny akcií?
  Je obecně známo, že trader může spekulovat, jak na růst ceny, tak na její pokles. Pokles ceny bývá chápán spíše jako příležitost pro nakoupení akcií a jejich následné zhodnocení v závislosti na jejich růstu.
 • Jak obchodovat s akciemi bez stresu
  Chcete být na akciovém trhu úspěšní? Bohužel to nebude jednoduché. Neexistují žádné zázračné metody. Pokud se chcete stát lepším investorem z dlouhodobého hlediska, připravte se na tvrdou práci.
 • Jak obchodovat večerní volby v USA?
  Dnes začne sčítání hlasů ve volbách na nového prezidenta ve Spojených státech. Existuje hned několik scénáře, jak může letošní volba dopadnout. Finanční trhy mohou při každém scénáři jinak reagovat. Jaké scénáře můžeme očekávat a jak je co nejlépe zobchodovat?
 • Jak obchoduji přes Velikonoce
  Je to každý rok stejné. V kalendáři jsou dny, na které se těšíme, protože jsou spojené s příjemnými zážitky, avšak jsou to současně dny, které jsou nebezpečné pro naše obchody. Občas rád používám přirovnání ke sportovnímu prostředí a v této souvislosti mě napadá jedno, které sedí úplně parádně. V závodech automobilů se říká, že existují zatáčky, ve kterých se jejich správným projetím nedá vyhrát závod, zato jejich projetím špatným se dá celý závod ztratit. No a přesně takhle vidím já obchodování ve dnech podobných Velikonocům.
 • Jak obchoduji v turbulentní době?
  V posledních několika málo dnech se stalo na trzích tolik věcí, že jeden člověk je nemůže pořádně snad ani vyjmenovat. Strach, panika, nejistota... to jsou asi správná slova, která vystihují současnou situaci a jejichž obsah de facto může za nevídané propady jak cen komodit, indexů, akcií a já ani nevím čeho všeho.
 • Jak obtížné je držení otevřeného zisku?
  V jedné nedávné diskuzi jeden čtenář řekl, že má potíže udržet otevřený obchod po dobu několika dnů. Předpokládám, že se jedná o obchody ziskové, protože u ztrátových je to zcela jiné, řekl bych jednodušší.
 • Jako na houpačce. Akcie i měny zatím hledají směr
  Trhy zatím hledají svůj směr.
 • Jak ovlivní parlamentní volby na Novém Zélandu novozélandský dolar?
  Poslední průzkum veřejného mínění ukázal na rostoucí podporu Národní straně (National) Nového Zélandu. Graf níže naznačuje, že vládnoucí strana získá v nastávajících parlamentních volbách největší počet hlasů. Nejnovější výsledky průzkumu přicházejí poté, co předchozí anketa demonstrovala rostoucí přízeň voličů opoziční Labouristické strany (Labour). Ta by se v případě vítězství vrátila k moci po téměř 10 letech v opozici.
 • Jak ovlivní prezidentské volby v Polsku cenu zlotého a domácích akcií?
  V Polsku se o víkendu koná druhé kolo prezidentských voleb. Prvním kandidátem je aktuální hlava státu Bronislaw Komorowski, jenž Polákům nabízí hlavně jednotu a bezpečí. Jeho hlavním rivalem je Adrzej Duda. Zatímco Bronislaw Komorowski je velkým zastáncem eura, jeho rival říká společné evropské měně jasné NE. Podle něj současná polská vláda neumí prosadit zájmy země v rámci evropské zahraniční politiky.
 • Jak ovlivňuje finanční páka vaši marži při obchodování Forexu?
  Finanční páka a marže jsou pojmy, které by měl každý obchodník dobře znát. V tomto článku si vysvětlíme základní pojmy obchodování.
 • Jak porozumět technické analýze: Pět nástrojů, které vám pomohou obchodovat na nestabilních trzích
  Technická analýza je častou volbou mezi pokročilými obchodníky – představuje nástroje, které mohou být ku prospěchu každému obchodníkovi a investorovi. V podstatě jde o to, jak vykládat pohyby na trhu, a tak lépe porozumět náladě trhu, identifikovat obchodní příležitosti a řídit rizika.
 • Jak potlačit přemrštěné emoce v tradingu
  Úspěch v tradingu je výsledkem kombinace mnoha dovedností, které si profesionální obchodník osvojuje v procesu učení a praxe. Emoce a jejich zvládnutí k tradingu neodmyslitelně patří. V tomto článku se zaměříme na potlačení emocí, které jsou pro obchodníka zničující a způsoby, jak toho nejsnáze dosáhnout.
 • Jak poznat, že propad akcií našel své dno
  Akciové trhy jsou za posledních měsíc pod další vlnou výprodejů a nic na tom nemění ani výsledková sezona, která ve většině případů pozitivně překonává očekávání. Akcie konkrétních společností, které překonávají očekávání, rostou, indexy však zůstávají zatím pozadu a převládá negativní sentiment.
 •  


  Diskuse ke článku

  Diskuse je přístupná pouze pro registrované uživatele.
  Přihlásit se | Nová registrace
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
BOSSA ebook analyza