Pondělí 30. březen 2020 11:43
reklama
RoboMarkets copyfx
reklama
Dukascopy
reklama
Admiral Markets Affil new

Počet nakažených ve světě roste, v Číně se situace stabilizuje

03.03.2020 14:41  Autor: Tým FXstreet.cz  Sekce: Forexové analýzy a zprávy   Tisk


Počet nakažených novým typem koronaviru ve světě vzrostl, v pevninské Číně, odkud onemocnění původně pochází a kde se dosud nakazilo přes 80.000 lidí, se však situace relativně stabilizovala. Nových pacientů v této asijské zemi ubývá, přibývá jich však naopak v Jižní Koreji, Íránu či v evropských státech. V Německu počet nakažených za posledních 24 hodin stoupl o 38 a první infekci oznámily ukrajinské úřady. V Česku přibyly dva nové případy, celkem se zde léčí pět pacientů.

Úřady pevninské Číny, do které se nepočítá autonomní Hongkong a Macao, ohlásily 125 nových potvrzených případů nákazy. Je to nejméně od 21. ledna, kdy Peking začal každodenní čísla zveřejňovat, poznamenává agentura AP. Nemoc COVID-19, kterou koronavirus způsobuje, si v pevninské Číně vyžádala od pondělí 31 nových obětí, a celková bilance v zemi tak vzrostla na 2943 mrtvých.

Čína je nyní v situaci, kdy ji údajně ohrožují cesty jejích obyvatel do jiných zemí. Čínské občany žijící v zahraničí úřady vyzvaly, aby zvážili, a pokud možno zrušili, své cesty zpět do domoviny. Lidé, kteří do hlavního města přicestují z rizikových oblastí, jako je Jižní Korea, Japonsko, Írán a Itálie, budou muset projít čtrnáctidenní karanténou.

Rychleji než v Číně přibývá v posledních dnech případů v Jižní Koreji, kde počet infikovaných vystoupal na 5186. Nově se nakazila téměř tisícovka lidí. Hlavní město Soul podalo v neděli kvůli šíření koronaviru trestní oznámení na vedení kontroverzního náboženského hnutí Sinčchondži, mezi jehož členy ve městě Tegu se infekce šíří. Téměř 60 procent všech případů v zemi připadá na zmíněné hnutí, považované za sektu.

Na 188 případů nákazy vystoupala bilance v Německu. Jeden z německých pacientů, u nějž testy koronavirus potvrdily, se podle italských médií nakazil zřejmě během pobytu na mistrovství světa v biatlonu, které se konalo v polovině února v Anterselvě. V Itálii se mohl nakazit i muž, který se stal prvním pacientem na Ukrajině. Do země ale přicestoval přes Rumunsko, kde jsou momentálně nakažení tři lidé.

Kvůli nachlazení panovaly obavy, že se nakazil i papež František. Kvůli svým příznakům, podobným těm, které provázejí COVID-19, byla hlava katolické církve preventivně testována. Výsledek byl negativní.

Pátý potvrzený případ má i Česko, kde se nově nakazila žena z Ekvádoru, která doprovázela Američanku, u níž se nákaza potvrdila v neděli. Onemocnění u Ekvádorky ukázal až opakovaný test.

Dalším ohniskem nákazy ve světě je Írán, kde nemoci nově podlehlo 11 lidí, celkový počet obětí tím vystoupal na 77. V zemi se dosud nakazilo 2336 lidí, od pondělka tak přibylo 835 nových případů. V Íránu se podle médií nakazila i 45letá žena z Pákistánu, která se s nemocí vrátila do domoviny. Celkový počet nakažených je tak v této středoasijské zemi pět.

Podle viceprezidenta USA Mikea Pence, který je pověřen bojem s virem, je riziko nemoci pro Američany i nadále nízké. Léčba onemocnění by však nakaženým mohla být dostupná už v létě či na začátku podzimu.

Akcie na evropském trhu v očekávání intervence bank a vlád prudce posílily, například panevropský index STOXX 600 krátce před 10:00 přidával zhruba 2,9 procenta a pohyboval se v blízkosti 387 bodů. Plán na zmírnění negativních dopadů epidemie mají dnes zveřejnit země skupiny G7, která sdružuje nejbohatší ekonomiky světa.

Na ekonomický šok způsobený šířením viru zareagovala australská centrální banka, která snížila základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu na rekordní minimum 0,5 procenta.

Nemoc má kromě světového hospodářství dopady i na další aspekty života. Vliv měla například na sčítání výsledků pondělních parlamentních voleb v Izraeli, kde úředníci odmítli vyhodnotit část volebních lístků ze speciálních místností, v nichž odevzdávali hlasy Izraelci, kteří jsou v domácí karanténě. Oblíbeného pozdravu se museli vzdát basketbaloví fanoušci, kteří se s hvězdami zámořské ligy NBA již nemohou přivítat plácnutím dlaní. Práci z domova svým zaměstnancům po celém světě doporučila společnost Twitter.

Zdroj: Reuters, ČTK, AP

Sdílení článku: 
   

 

Čtěte více

 • Počet Francouzů bez práce stále roste
  Počet nezaměstnaných ve Francii se v únoru vyšplhal na 3,188 milionu, tedy na nejvyšší úroveň...
 • Počet fúzí a akvizic loni poprvé od 2010 klesl
  Počet fúzí a akvizic v loňském roce poprvé od roku 2010 klesl. Celkem bylo uzavřeno 19.232 dohod, o 6,6 procenta méně než před rokem. Za nižším počtem byl hlavně propad zájmu čínských společností o koupi firem z USA. Hodnota dokončených dohod se však zvýšila o 11,5 procenta na 3,53 bilionu USD (79,5 bilionu Kč). Uvedl to server CNBC s odvoláním na údaje mediální firmy Mergermarket.
 • Počet chudých v SRN dosáhl nového maxima
  Počet chudých lidí v Německu dosáhl nového maxima. V roce 2015 činil v celostátním průměru podíl chudých 15,7 procenta, což je o procentní bod více než v roce 2005. Chudoba se zvýšila ve všech ohrožených skupinách, nejvíc ale u důchodců. Vyplývá to z výroční zprávy několika výzkumných a občanských organizací, o které ve čtvrtek informoval server listu Die Zeit.
 • Počet, kolikrát letos ČNB zvýší sazby, odhadl Rusnok nula až dvě
  Počet, kolikrát letos Česká národní banka zvýší úrokové sazby, odhadl její guvernér Jiří Rusnok od nuly do dvou. V České televizi (ČT) včera poukázal na to, že zvyšování úroků oddaluje Evropská centrální banka. Zmínil i poměrně citelné signály oslabení ekonomiky ze zahraničí. Loni bankovní rada ČNB zvýšila úrokové sazby pětkrát, základní sazba je nyní na 1,75 procenta.
 • Počet lidí bez práce ve Francii vystoupil na téměř roční maximum
  Počet lidí bez práce ve Francii v červenci vzrostl o 34.900 a dostal se na 3,510.100, což je nejvíce od loňského srpna. Uvedlo to včera francouzské ministerstvo práce. Ekonomika se sice zotavuje a roste rychleji, trh práce toho ale stále nedokáže využít. Počet těch, kteří se zaregistrovali jako nezaměstnaní, proti červnu vzrostl o jedno procento, meziročně pak o 0,1 procenta.
 • Počet lidí bez práce ve Španělsku mírně klesl
  Počet registrovaných nezaměstnaných ve Španělsku se v květnu mírně snížil o 1,97 procenta, tedy 98.265 lidí...
 • Počet lidí bez práce v Německu vzrostl
  Počet lidí bez práce v Německu během listopadu po sezonním přepočtu vzrostl o zhruba 5000...
 • Počet mrtvých po nákaze koronavirem překročil v Itálii 10.000
  Po nákaze koronavirem zemřelo v Itálii již přes 10.000 lidí. Za posledních 24 hodin přibylo 889 obětí, celkově tak již nemoci COVID-19, kterou koronavirus způsobuje, podlehlo 10.023 osob. Úřady evidují celkem 92.472 případů nákazy. S odvoláním na italskou civilní ochranu o tom včera informovaly světové agentury.
 • Počet nabízených pracovních míst v USA byl v březnu opět rekordní
  Američtí zaměstnavatelé v březnu dále zvýšili poptávku po nových zaměstnancích. Počet nabízených volných pracovních míst se zvýšil proti únoru o 7,8 procenta na 6,6 milionu, což bylo nejvíce od prosince 2000, tedy za dobu, po kterou se tento údaj sleduje. Zpráva, kterou včera zveřejnilo ministerstvo práce, naznačuje, že nedávné zpomalení najímání nových zaměstnanců mohla způsobit skutečnost, že zaměstnavatelé mají problém s nalezením kvalifikovaných osob.
 • Počet nakažených ve Spojených státech překonal hranici 60.000
  Počet nakažených koronavirem ve Spojených státech překročil hranici 60.000. Vyplývá to z dat Univerzity Johnse Hopkinse, která vývoj pandemie nemoci COVID-19 celosvětově monitoruje. Nákaze tam podlehlo již 827 lidí, většina z nich ve státě New York, který je ohniskem epidemie v USA. V něm úřady podle guvernéra Andrewa Cuoma zaznamenaly za úterý přes 5000 nově nakažených, pochází odtamtud také asi polovina všech infikovaných v zemi. Stát proto plánuje další zpřísnění ochranných omezení pohybu obyvatel.
 • Počet nezaměstnaných ve Francii dosáhl rekordu
  Počet registrovaných nezaměstnaných ve Francii se v červenci vyšplhal na nové rekordní maximum 3,286...
 • Počet nezaměstnaných ve Francii druhý měsíc za sebou klesl
  Počet nezaměstnaných ve Francii v dubnu ve srovnání s předchozím měsícem klesl o 19.900 a zaznamenal..
 • Počet nezaměstnaných ve Francii je nejnižší za téměř pět let
  Počet nezaměstnaných ve Francii klesl nejníže za téměř pět let. V prvních třech měsících roku bylo bez práce o 24.200 lidí méně, celkem 3,391 milionu. To je ve srovnání s předchozím měsícem pokles o 0,7 procenta a meziročně o 1,5 procenta, uvedlo dnes francouzské ministerstvo práce. Je to dobrá zpráva i pro prezidenta Emmanuela Macrona, kterému to může pomoci uklidnit protivládní protesty takzvaných žlutých vest, poznamenala agentura Reuters.
 • Počet nezaměstnaných ve Francii je nejvyšší za 15 let
  Počet registrovaných nezaměstnaných ve Francii v listopadu rostl 19. měsíc po sobě a dostal se na nejvyšší...
 • Počet nezaměstnaných ve Francii klesá
  Počet registrovaných nezaměstnaných ve Francii v srpnu zaznamenal první pokles za více než dva roky...
 • Počet nezaměstnaných ve Francii klesl
  Počet nezaměstnaných ve Francii se v lednu meziměsíčně snížil o půl procenta na 3,48 milionu osob...
 • Počet nezaměstnaných ve Francii klesl
  Počet nezaměstnaných ve Francii se v červenci meziměsíčně snížil o 0,1 procenta na zhruba 3,552 milionu osob...
 • Počet nezaměstnaných ve Francii klesl nejníže za pět a půl roku
  Počet nezaměstnaných ve Francii ve třetím čtvrtletí klesl na 3,36 milionu, tedy na nejnižší úroveň za pět a půl roku. Oproti druhému kvartálu se snížil o 0,4 procenta a meziročně se snížil o 2,4 procenta. Vyplývá to podle agentury Reuters z dnešních údajů francouzského ministerstva práce.
 • Počet nezaměstnaných ve Francii klesl nejníže za téměř čtyři roky
  Počet nezaměstnaných ve Francii v listopadu třetí měsíc za sebou klesl a dostal se na nejnižší úroveň za téměř čtyři roky. Vyplývá to z údajů, které včera zveřejnilo francouzské ministerstvo práce. Počet lidí v registrech nezaměstnaných se proti říjnu snížil o 0,9 procenta na 3,447 milionu, nejníže od ledna 2013.
 • Počet nezaměstnaných ve Francii na rekordní úrovni
  Růst nezaměstnanosti ve Francii se v květnu téměř zastavil, počet lidí bez práce však zůstává na rekordně...
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní online VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní Price Action VIP indikátor, doposud úspěšně používaný pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečný Price Action VIP indikátor, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Patria indigo