Pátek 29. březen 2024 09:40
reklama
Fintokei ProTrader
reklama
Purple MT4 platforma nova
reklama
Dukascopy new
reklama
Fintokei SwiftTrader

Zahraniční forex

img

Rozbřesk: Česká inflace za říjen vyskočila na 5,8 procent

10.11.2021 Máme k dispozici poslední v zásadě kompletní sadu zářijových čísel od průmyslu po výkony v pohostinství a hoteliérství, která ukazují na "polojasno až zataženo" na konci třetího kvartálu. Hlavním problémem je bezesporu situace v automobilovém průmyslu - ten se potýká s kritickým nedostatkem subdodávek (zejména polovodičů) a výroba i proto meziročně klesá skoro o 7 %. A říjen a listopad budou vzhledem k novým odstávkám ve výrobě ještě horší.
img

Rozbřesk: Průmysl ve vleku slabých automobilek. A bankéři Fedu začínají přitvrzovat

09.11.2021 Po pátečním zveřejnění výsledků maloobchodu přišla včera na řadu i zářijová čísla z průmyslu, stavebnictví a obchodní bilance. Čísla z průmyslu, který skončil 4 % pod loňskou úrovní, ukázala rozsah problémů automotive, jehož produkce tentokrát propadla o téměř 35 % (podle sezónně očištěných dat). Na druhou stranu to však s ohledem na vykázaný počet vyrobených osobních automobilů (-53 %) mohlo dopadnout podstatně hůř. Na rozdíl od nedávných let není problémem automobilek nedostatek zájmu o nové vozy, ale nedostatek importovaných komponentů nutných pro jejich finalizaci. A to dává velkou naději, že s obnovením dodávek těchto dílů se tento nejvýznamnější tuzemský průmysl opět rychle dostane do formy.
img

Rozbřesk: Co čekat od koruny po zasedání ČNB?

08.11.2021 Česká koruna se po druhém překvapení ze strany ČNB opět dostala “do formy”. Díky růstu krátkých českých tržních sazeb (na 2 letech na 3,5%) posílila na konci uplynulého týdne pod 25,20 EUR/CZK. I tak další zisky nemusí být úplně jednoduché.
img

Rozbřesk: ČNB razantně zvýšila sazby a ještě neřekla poslední slovo

05.11.2021 Na svém včerejším zasedání se bankovní rada ČNB rozhodla zvýšit hlavní úrokovou sazbu – dvoutýdenní repo – o 125 bodů na úroveň 2,75 %. Dala tím velmi jasný a silný signál, že není ochotna tolerovat vysokou inflaci, respektive inflační očekávání a že je odhodlaná vrátit inflaci zpět k cílové hodnotě. Z hlediska razance jsme takový zásah neviděli od útoku na korunu v roce 1997. Včerejším rozhodnutím ČNB vrátila svoji hlavní sazbu na úroveň, na které byla naposledy v roce 2008.
img

Rozbřesk: ČNB dnes zvedne sazby minimálně o 50 bps, Fed sundavá nohu z plynu

04.11.2021 Dnešní zasedání ČNB bude opět napínavé. ČNB úrokové sazby zvýší minimálně o 50 bps (náš základní scénář), ale ve hře bude i agresivnější krok. Proč? Především proto, že poslední inflační čísla opět překvapila vyšším růstem a v září vyskočila na 4,9 %. Poslední prognóza přitom předpokládala růst pouze o 3,2 %. Navíc ještě daleko rychleji rostla jádrová inflace očištěná o vyšší ceny energií, která v září vyskočila až na 5,8 % (ČNB přitom očekávala úrovně okolo 3,5 %). Po posledním zasedání navíc nehledě na agresivní krok ČNB zůstala koruna v defenzivě a v tuto chvíli je také viditelně slabší, než naznačuje poslední prognóza - to je jen další argument pro agresivnější postup vpřed směr “normální sazby”.
img

Rozbřesk: Fed sáhne k prvnímu restriktivnímu kroku a zpomalí nákupy dluhopisů

03.11.2021 Jerome Powell a Adam Glapinski - dva šéfové centrálních bank, jenž se nacházejí ve velmi podobné situaci. Oba v horizontu měsíců obdrželi posvěcení od politické garnitury na prodloužení svého mandátu a oba veřejnosti slibovali, že se inflace ocitne dočasně na vyšší hladině. Realita je ale taková, že inflace činí více než dvojnásobek inflačního cíle Fedu, resp. NBP a kupní síla držených dolarů, resp. zlotých rychle eroduje. Dnes bude mít přitom jak Powell, tak Glapinski možnost něco s tím udělat, neboť proběhnout měnová zasedání Fedu a NBP.
img

Rozbřesk: Průmysl zůstává ve vleku negativního nabídkového šoku

02.11.2021 Začátek nového měsíce přinesl dvě tradičně první sady dat z české ekonomiky, a sice nový index nákupních manažerů v průmyslu a vedle toho i výsledek státního rozpočtu. Aktuální výrazný pokles PMI v českém průmyslu ze zářijových 58 na 55,1 bodů asi nikoho moc překvapit vzhledem k situaci nemůže. Z podnikového sektoru už delší čas přicházejí zprávy o nedostatku komponent dopadající především na automobilový průmysl, který v našem případě reprezentuje včetně navázaných oborů zhruba 10 % celé ekonomiky.
img

Rozbřesk: Dnešní předběžný odhad českého HDP zklamal, eurodolar se soustředí na čísla z eurozóny

29.10.2021 Dnes v devět hodin vyšla nová čísla o předběžném odhadu HDP za třetí čtvrtletí, která přinesla zklamání, a ukazují, nakolik českou ekonomiku zasáhl rychlý útlum automobilového průmyslu a služeb. Mezičtvrtletně vzrostl český HDP o 1,4 %, když trh čekal růst o 1,8 %, meziročně vzrostl o 2,8 % při odhadu trhu 3,2 %.
img

Rozbřesk: Míří ropa vstříc 100 dolarům?

27.10.2021 Ceny energií v posledních týdnech atakují mnohaletá maxima a výjimkou není ani severomořská ropa Brent. Její cena se v těchto dnech vyšplhala již nad hranici 85 dolarů za barel, což je nejvyšší úroveň za poslední tři roky. Aktuální vývoj na poptávkové i nabídkové straně trhu přitom vytváří prostor pro pokračující růst cen ropy v nejbližších měsících.
img

Rozbřesk: Podnikatelské nálady se u nás i v Německu zhoršují

26.10.2021 Jak už naznačil páteční předběžný PMI, nálada se v německém podnikatelském sektoru dál zhoršuje. Nedostatek komponent se odráží nejenom v aktuálních výsledcích průmyslu, ale rovněž negativně ovlivňuje očekávání firem na další měsíce. Se stále větší skepsí do budoucna však nehledí pouze průmysl, ale i služby a obchod. Jediné odvětví, kde jsou očekávání stále optimističtější, je stejně jako v předchozích měsících stavebnictví. V každém případě dává říjnové Ifo další signál o zpomalování německé ekonomiky, které nepochybně znovu potvrdí i čtvrteční podrobný průzkum nálad a očekávání z Evropské komise.
img

Rozbřesk: Koruna navzdory jestřábí ČNB dál slábne

25.10.2021 Konec minulého týdne byl ve znamení prvních odhadů indexů nákupních manažerů v eurozóně za měsíc říjen. Celkový PMI podle očekávání mírně poklesl v důsledku nepříznivé situace v evropském průmyslu. Nejde však jen o problém pomalejšího růstu odvětví, jak by napovídal celkový index, ale také o slabší příliv nových zakázek, rostoucí zásoby nedokončených výrobků, a především o prudce rostoucí ceny vstupů, které se odrážejí i v rekordních cenách finální produkce.
img

Rozbřesk: ČNB po devíti letech obnoví prodej výnosů z devizových rezerv, koruna však dál slábne

22.10.2021 Česká koruna včera nezažila nejlepší seanci - pokračující obavy o zdraví lokálního průmyslu (tím pádem sázky na nižší exporty) drží v defenzivě všechny středoevropské měny. Nijak nepomáhá také přetrvávající strach z globálních inflačních tlaků a relativně silný dolar. Koruna se proto včera dostala nad 25,60 EUR/CZK, kde naposledy déle pobývala v průběhu července.
img

Rozbřesk: Inflace v eurozóně nejvýš za 13 let, trhy překvapil konec šéfa Bundesbanky

21.10.2021 Včera zveřejněná data Eurostatu potvrdila, že vyšší inflace netrápí pouze ČR, ale i většinu zemí EU. V celé unii se meziroční inflace vyšplhala na 3,6 %. V eurozóně s inflačním cílem stejným jako u nás se inflace zvýšila na 3,4 %. Vyšší inflaci krátce zažívala eurozóna naposledy v létě roku 2008, tedy těsně před pádem banky Lehman Brothers.
img

Rozbřesk: Česká koruna se drží v defenzivě, německá výrobní inflace nejvýše od roku 1974

20.10.2021 Česká koruna nebyla v posledních dvou týdnech schopna ocenit další nárůst domácí inflace ani novou sérii jestřábích komentářů z ČNB. Ty sice poslaly dál vzhůru krátký konec výnosové křivky - dvouletý český swap se pohybuje nad 3 % a výnosové rozpětí oproti eurovým sazbám zdolalo 3,5 procentního bodu. Česká koruna však současně s tím zařadila "zpátečku" a vrátila se nad 25,50 EUR/CZK - úroveň, kde se pohybovala před zářijovým zasedáním ČNB. To je varovné znamení, které nás pravděpodobně přinutí přehodnotit náš pozitivní výhled na korunu minimálně do konce.
img

Rozbřesk: Výrobní inflace dál sílí a koruně se nedaří těžit z vyšších sazeb

19.10.2021 I zářijová čísla potvrdila, že výrobní inflace v ČR dál nabírá na síle. Tentokrát se v průmyslu zvýšily ceny meziměsíčně o 0,7 %, když producenti ve svých cenách zohlednili vyšší ceny ropy, kovů a pomalu začali upravovat ceníky energií. V meziročním srovnání jsou ceny průmyslových výrobků už o 9,9 % výše, ve zpracovatelském průmyslu dokonce o rekordních 12 %.
img

Rozbřesk: Globální akcie i korunu povzbudil pokles inflačních očekávání i americký maloobchod

18.10.2021 Na globálních trzích bylo přes veškerou nejistotu v pátek opět o něco veseleji. Částečně je to díky silnějším ziskům řady amerických firem za třetí kvartál. Hlavním překvapením byl však silný výsledek maloobchodu za měsíc září (růst o 0,7 % oproti očekávanému poklesu plus pozitivní revize za srpen), a to i v jádrových složkách, které přímo vstupují do HDP.
img

Rozbřesk: Útlum evropského automobilového trhu a úklid neposlušných v turecké centrální bance

15.10.2021 Nedostatek komponent dál brzdí automobilový průmysl, zatímco poptávka po nových autech alespoň podle průzkumů zůstává solidní. Omezené výrobní možnosti nicméně limitují nabídku nových vozů a prodlužují čekací doby, což se automaticky projevuje i na počtech registrací napříč celou EU.
img

Rozbřesk: Průmysl brzdí oživení ekonomiky

14.10.2021 Ještě rok a půl po startu pandemie se ekonomika učí žít s rizikem koronaviru a jen těžko se vrací do dřívějších kolejí. Hospodářské oživení, které přinesla současná fáze rozvolňování, odkrylo, na jak křehkých základech fungoval celý systém v období před nákazou.
img

Rozbřesk: Inflaci musíte brát vážně, jednejte raději rychleji, varuje MMF

13.10.2021 Mezinárodní měnový fond včera vyslal ostré varování před inflací. Centrální banky před ní musí být "velmi na pozoru" a MMF jim doporučuje raději jednat rychleji okamžitě, než hasit rozsáhlejší požár s většími škodami později. Podle podobného receptu ostatně začala již jednat Česká národní banka - jedním z hlavních argumentů pro agresivní zvýšení sazeb v září byla snaha udržet inflační očekávání stabilní a zabránit dlouhodobějšímu zabydlení inflace v české ekonomice.
img

Rozbřesk: Vysoká inflace volá po vyšších sazbách. Svět teď čeká na tu americkou

12.10.2021 Česká inflace začala atakovat pětiprocentní hranici. V září meziročně vyskočila na 4,9 %, což je více než 1,7procentního bodu nad letní prognózou centrální banky. Navíc za prudkým nárůstem do značné míry stojí jádrová inflace, která láme nové rekordy – v září vystoupala až na 5,8 %, což je 2,3procentního bodu nad srpnovou prognózou centrální banky.
img

Rozbřesk: Jak zareaguje český trhy na volební překvapení?

11.10.2021 Výsledky českých voleb nemají tradičně na trhy výraznější dopad. Na rozdíl od sousedního Polska a Maďarska je Česko spojováno s menší mírou politického rizika a volby zpravidla nepřináší “revoluční” změny s nevratnými dopady na ústavu nebo klíčové instituce. I když v následujícím textu přinášíme několik argumentů, proč může být výsledek parlamentních voleb pro česká aktiva střednědobě lehce pozitivní, bezprostřední reakce trhů bude pravděpodobně nevýrazná.
img

Rozbřesk: Průmysl se potýká s nedostatkem vstupů a Škoda plánuje další odstávky

08.10.2021 Srpnové výsledky průmyslu ukázaly, že nedostatek vstupů začíná být závažnou brzdou dalšího oživení českého hospodářství. Zatímco většina průmyslových odvětví rostla, výpadky vstupů pro sužovaný autoprůmysl přispěly k meziměsíčnímu poklesu průmyslu o 3 %. A září pravděpodobně nebude lepší.
img

Rozbřesk: Kam až ČNB může dojít se sazbami?

07.10.2021 Česká národní banka se v posledních vystoupeních (guvernér Jiří Rusnok, Tomáš Holub) jednoznačně ohradila vůči politickému tlaku z ministerstva financí. A to je dobře. Jakýkoliv tlak na centrální banku, který sleduje vlastní zájmy a ne zákonné cíle ČNB (a to nejen ze strany státu), je z principu nebezpečný. ČNB má totiž v ruce příliš mocné nástroje, a i proto má zákonem jasně vymezeno, k jakým cílům je má výlučně použít – k zajištění cenové a finanční stability. Pokud centrální banka pracuje na objednávku vlády (nebo někoho jiného), má měna a s ní celý finanční systém problém. Výsledek můžeme vidět v mírnějším vydání v Maďarsku a v extrémnějším dál na východ v Turecku. Tam centrální bankéři poctivě plní přání prezidenta Erdogana a inflace se pohybuje v průměru mezi 15–20 procenty.
img

Rozbřesk: Polská centrální banka na rozcestí

06.10.2021 Polská centrální banka dnes stojí na rozcestí - tak dlouho světu tvrdila, že současný rychlý růst cen je jen dočasná záležitost tlačená nabídkovými faktory, až inflace vystoupala na dvacetiletá maxima. Není divu, že v Polsku se skoro šestiprocentní inflace stala politickým fenoménem a v denním tisku probíhají mezi centrálními bankéři (ať již současnými či minulými) ostré názorové přestřelky.
img

Rozbřesk: OPEC+ ropnému trhu neulevil, na Wall Street další výplach technologií

05.10.2021 Cenový šok v podobě raketového zdražení zemního plynu, uhlí nebo elektřiny se zvolna přelévá také na globální ropný trh, a to navzdory včerejší dohodě států OPEC+ na dalším rozvolnění produkčních škrtů. Minimálně část trhu totiž očekávala ještě agresivnější růst produkce ze strany Saúdské Arábie a spol. než finálních 400 tis. barelů denně (v listopadu), díky čemuž se ropa Brent vyhoupla až k hranici 82 dolarů za barel, tj. nejvyšší úrovni za poslední tři roky.
img

Rozbřesk: Začíná volební týden, co budou trhy sledovat?

04.10.2021 Začíná volební týden, na jehož konci budou v Česku nově rozdány karty. Podle dosavadních průzkumů veřejného mínění se zdá, že nás podobně jako v sousedním Německu čeká o poznání více fragmentovaná poslanecká sněmovna a teoreticky složitější cesta ke koaliční dohodě.
img

Rozbřesk: ČNB agresivně zvýšila sazby, koruna sílí a startuje debata nad prodejem výnosů z FX rezerv

01.10.2021 Česká národní banka zvýšila sazby překvapivě o 75 bps na 1,50 %, a to v reakci na kumulaci inflačních rizik v posledních týdnech. Podle guvernéra Rusnoka vnímá většina bankovní rady rizika (vzhledem srpnové prognóze) jako výrazně pro-inflační, a sáhla proto k rychlejšímu růstu sazeb, než indikuje srpnová prognóza.
img

Rozbřesk: ČNB zvýší sazby o 50 bps a vyšle jestřábí komentář

30.09.2021 Poslední inflační čísla vedla k výraznějšímu posunu v náladě uvnitř bankovní rady ČNB a ta pravděpodobně zrychlí tempo zvyšování úrokových sazeb. Na dnešním zasedání očekáváme růst sazeb o 50 bps a do konce roku celkově nárůst sazeb o 100 bps na 1,75 %. Centrální banka by v utahování měnové politiky měla pokračovat i v roce 2022. Po dosažení 2 % si však pravděpodobně vybere na nějaký čas taktickou pauzu, aby zhodnotila dopady růstu sazeb na ekonomiku.
img

Rozbřesk: Strach z inflace sráží akcie i korunu

29.09.2021 Strach z globálních inflačních tlaků hraje v posledních dnech na trzích jednoznačně prim. Trhy začínají být přesvědčené, že výpadky v subdodávkách a narušení výrobních řetězců budou trvalejšími fenomény a znemožní centrálním bankám efektivně stimulovat ekonomiku. Proto se na trzích rozjelo nové kolo výprodeje bezpečných dluhopisů (nabízejících fixní výnos).
img

Rozbřesk: Vzkaz německého voliče: rudo-zelená koalice nebude

27.09.2021 Německý volič vyslal v neděli rozporuplný signál: nechal sice zvítězit sociálně-demokratickou stranu (SPD), ale na druhou stranu nedal šanci na vznik „melounové“ či rudo-zelené koalici. Němečtí Zelení totiž nakonec nezískali, to co by si ještě před pár měsíci přáli (14,8 %) a postkomunistická levice lavírovala na (5 %) hraně volitelnosti.
img

Rozbřesk: O víkendu klíčové německé volby a koruna vyhlíží ČNB

24.09.2021 Víkendové volby v Německu zůstávají těsně před startem stále velmi otevřenou hrou. Zdá se, že v posledních dnech se zastavil propad preferencí pravicově-středové CDU/CSU i strany Zelených a již dál nenarůstají preference sociálně-demokratické SPD. Rozdíly mezi dvěma velkými stranami jsou relativně malé a o vítězi může na poslední chvíli rozhodnout velké množství nerozhodnutých voličů. Ať už jím bude Olaf Scholz z SPD nebo Armin Lachet z dnes nejsilnější CDU/CSU, velmi pravděpodobně budou pracovat z daleko fragmentovanějším parlamentem. Takovým, ve kterém nebude vůbec jednoduché sestavit novou koalici. Zvlášť proto, že oba nejpravděpodobnější partneři - pravicová FDP a strana Zelených jsou si ideologicky velmi vzdálené.
img

Rozbřesk: O krocích Fedu rozhodnou data z trhu práce. Problémy polského zlotého se začínají kupit

23.09.2021 Zářijový report o americké zaměstnanosti patrně rozhodne o tom zdali Fed již v listopadu oznámí jízdní řád pro postupnou redukci měnové expanze. Pokud se tak stane, tak k úplnému odbourání politiky nákupů dluhopisů může dojít již v polovině roku 2022. Takový je asi hlavní vzkaz ze zářijového zasedání FOMC.
img

Rozbřesk: Fed vydá novou prognózou, která možná ukáže na vyšší ochotu jít se sazbami rychleji nahoru

22.09.2021 Tak dlouho chodila vysoká inflace okolo netečných centrální bank, až ji začaly brát na vědomí a začínají konat, neboli svoji politiku utahovat. Co je přitom zajímavé, že pokud se podíváme napříč světem, tak prakticky neuplyne den, aby některá z centrální bank ať už vyslala jasný jestřábí vzkaz (viz ČNB v tomto týdnu), anebo přímo zvýšila svoji hlavní úrokovou sazbu.
img

Rozbřesk: Čínská realitní nákaza děsí trhy

21.09.2021 Globální akciové trhy včera zasáhl masivní výprodej, který odstartovaly obavy o kondici čínské ekonomiky. Ty byly ještě několik týdnu nazpět spojeny s šířením delta varianty koronaviru, nyní se však pozornost trhů upíná k problémům realitního giganta Evergrande. Druhý největší čínský developer se dostal na pokraj bankrotu, jehož negativní dopady by mohly tvrdě zasáhnout nejen domácí realitní sektor, ale zprostředkovaně také navazující části čínské ekonomiky a finanční trhy.
img

Rozbřesk: Týden o Fedu a německých volbách. Ukončí nebo prohloubí pokles akcií?

20.09.2021 Začíná velice zajímavý týden, kdy v centru pozornosti budou zejména německé volby, ale nejprve logicky zasedání amerického Fedu.
img

Rozbřesk: Jestřábí výroky Marka Mory zvyšují pravděpodobnost prudšího růstu sazeb a hrají do not koruně

17.09.2021 Další jestřábí komentáře z ČNB jsou vodou na mlýn koruně, která se snaží dostat pod 25,30 EUR/CZK. Včera jinak opatrnější viceguvernér Marek Mora začal otevřeně hovořit o možné debatě nad 50bps růstem sazeb na zářijovém zasedání.
img

Rozbřesk: iPhony zlevní, plyn a elektřina zdraží, aneb debata o inflaci pokračuje

16.09.2021 Představení nového iPhonu a požár energetického výměníku v Británii jsou dvě 48 hodin staré události, které dokreslují současnou globální debatu o povaze inflace. Aneb nejen ekonomové se nyní přou o tom, zdali aktuálně vysoká inflační čísla jsou trvalejšího či dočasného charakteru.
img

Rozbřesk: Co stojí za růstem německých výnosů?

15.09.2021 Rostoucí preference německé sociální demokracie a teoretická možnost “levicové koalice” po konci éry Angely Merkelové jsou jedním z důvodů, proč se v uplynulých týdnech odlepily německé výnosy ode dna a začaly růst. Německý desetiletý výnos od poloviny srpna vystoupal z -0,5 % na -0,3 %. Německé volby však nejsou jediným faktorem ve hře.
img

Rozbřesk: Rekordní přebytek běžného účtu platební bilance je neudržitelný

14.09.2021 Hlavní pozornost finančních trhů sice v posledních týdnech směřuje k inflaci a s ní spojené reakci centrální banky, avšak v ekonomice probíhají i jiné zajímané trendy, které jsou zachyceny – a někdy docela ukryty – ve statistických výkazech, jimž se v lepších časech pozornost v podstatě nevěnuje.
img

Rozbřesk: Německé volby hrají euru lehce do karet, hlavním tématem ale Fed a americká inflace

13.09.2021 Po zasedání ECB se pozornost trhů bude v druhé polovině září stáčet ke dvěma stěžejním událostem - zasedání amerického Fedu a v Evropě pak zejména na německé volby.
img

Rozbřesk: Další zrychlení inflace. Poslední argument pro další růst sazeb

10.09.2021 Dnešní inflační čísla přinášejí další zrychlení meziročního růstu cen. Už v červenci přitom inflace zrychlila o poznání více, než jsme předpokládali my i ČNB, a to zejména kvůli jádrové inflaci. Tu žene vzhůru na jednom z předních míst imputované nájemné tažené rostoucími cenami nemovitostí a cenami ve stavebnictví (ty se do imputovaného nájemného v CPI přímo promítají).
img

Rozbřesk: ECB dnes může snížit nákupy dluhopisů. Euro by zpevnilo

09.09.2021 ECB dnes může sáhnout k lehkému útlumu pandemického programu PEPP. V podobném duchu hovořil hlavní ekonom Lane (jinak holubice), který v posledních týdnech zdůrazňoval, že jakákoliv úprava nákupů je “operativní změnou” a ne “trvalou změnou v kurzu” měnové politiky (začátkem “taperingu”, o kterém uvažuje Fed). Lane navíc hovořil o tom, že současné tempo programu PEPP je mimořádně rychlé (okolo 80 miliard eur za měsíc) a ECB o něm rozhodla v březnu, ve chvíli kdy se na trzích výrazně utáhly podmínky pro financování z trhů. Od té doby se však situace viditelně vylepšila a ECB také bude mít v ruce novou prognózu ukazující na rychlejší růst inflace (minimálně v nejbližších kvartálech). To vše mohou být argumenty pro lehké snížení tempa nákupů v programu PEPP (z 80 k 60 miliardám eur za měsíc).
img

Rozbřesk: Oblasti HORECA pomohl start letní sezóny

08.09.2021 Zatímco v pondělí jsme měli možnost vidět podrobné červencové výsledky průmyslu a stavebnictví, včera přišly na řadu služby včetně maloobchodu. A celkově na nich není v podstatě nic moc překvapivého. Reálné útraty v obchodech se meziměsíčně zvýšily o půl procenta, meziročně jsou o téměř šest procent výše než loni v červenci. Pozitivně vyznívá i srovnání s rokem 2019, i když lze asi jen těžko hovořit o nějakém přehnaném nákupním boomu.
img

Rozbřesk: Průmyslu přibývají zakázky, avšak nadále chybí komponenty. Koruna dál pod úrovní 25,40 EUR/CZK

07.09.2021 Nová sada dat z české ekonomiky vyznívá zatím poměrně smíšeně. V pondělí zveřejněné statistiky z průmyslu překvapily dalším růstem výroby tohoto odvětví i vysokým objemem zakázek. Srpnové statistiky z trhu práce zase odkryly opětovný pokles nezaměstnanosti a vedle toho další zvýšení počtu volných pracovních míst. Naproti tomu ve stavebnictví se situace k lepšímu zatím příliš neobrací. Ale popořadě.
img

Rozbřesk: Německé bundy slábnou kvůli volbám i ECB, ta může omezit pandemický program

06.09.2021 Německé vládní dluhopisy se v posledních dvou týdnech dostávají pod překvapivý tlak - desetiletý německý výnos vzrostl z -0,50 % na -0,39 % a třicetiletý výnos se vrací po srpnovém výletě zpátky do kladných vod. Ve hře jsou podle nás dva hlavní faktory, které mohou v nejbližších týdnech nadále hrát proti německým bundům (a jejich výnosy pak mohou dále růst). Na prvním místě je to lehká změna v politice ECB a na druhém německé volby.
img

Rozbřesk: Mzdy výrazně zrychlují, každé odvětví však píše svůj vlastní příběh

03.09.2021 Dnešní výsledek mezd pomáhá dokreslit obrázek české ekonomiky v první polovině roku 2021. Nominální mzdy šly dál vzhůru a meziročně díky nízké srovnávací základně výrazně zrychlila dynamika mezd (8,2 % meziročně ve druhém čtvrtletí, odhadem trhu bylo 5,7 %). Pod pokličkou se však budou skrývat i nadále velmi různé příběhy lidí v různých odvětvích.
img

Rozbřesk: Mzdy rostou dvouciferně, mezi odvětvími však existují velké rozdíly…

03.09.2021 České mzdy v druhém kvartále výrazně zrychlily svoji dynamiku na 11,3 % (meziročně), což jenom zapadá do obrázku rychle oživující spotřeby domácností jako hlavního tahouna probíhajícího oživení. Za dvouciferným meziročním růstem však zásadním způsobem stojí nízká srovnávací základna z minulého roku – v druhém kvartále 2020 vrcholila pandemie a mzdy v některých odvětvích prudce poklesly.
img

Rozbřesk: Nájemní bydlení v Evropě táhne investory, jak je na tom Česko?

02.09.2021 Super-uvolněná měnová politika a drahé suroviny dál živí růst cen nemovitostí a ty se napříč vyspělým světem stávají čím dál hůř dostupné. V EU rostly ceny nemovitostí na začátku roku 2021 nejrychleji od roku 2007 (přes 6 %) a v Česku dokonce dvojciferným tempem. Mzdy za růstem cen setrvale zaostávají a to vede ke zhoršování cenové dostupnosti nájemního bydlení - ve Velké Británii tak domácnosti musí dát na novou nemovitost v průměru zhruba sedm ročních platů (v Londýně o poznání více), v Rakousku deset a v Česku podle poslední studie společnosti Deloitte dokonce patnáct.
img

Rozbřesk: Aktuální vývoj české ekonomiky nelze považovat za zklamání

01.09.2021 Konečně jsme se včera dočkali podrobných výsledků české ekonomiky za druhý kvartál. Nakonec se ukázalo, že si hospodářství vedlo přece jen o trochu lépe, než indikoval bleskový odhad (+1 % vs. 0,6 %), nicméně stále jde o výrazně slabší výsledek ve srovnání s většinou zemí Unie. Slabší bylo nicméně toto číslo ve srovnání s odhadem ČNB, která předpokládala 1,7 %.
img

Rozbřesk: Firmy v EU přehodnocují své výhledy

31.08.2021 V době, kdy se teprve finalizují celkové výsledky za kvartál, který už skončil přede dvěma měsíci, a nejsou zatím k dispozici žádná další nová tvrdá data, nezbývá, než o to větší pozornost věnovat průzkumům nálad napříč ekonomikou. Jsou rychle k dispozici, byť jejich vypovídací schopnost je přece jen trochu jiná než v případě účetnických přehledů HDP nebo průmyslové výroby. Poslední takový průzkum zveřejněný včera indikuje mírné zhoršení ekonomického sentimentu v EU.
img

Rozbřesk: Mzdy a HDP napoví, co stojí za zaostáváním Česka

30.08.2021 Tímto týdnem vstupují na scénu ostře sledované statistiky jak z Evropy, tak ze Spojených států. Čekají nás čísla, která mají potenciál ovlivnit zářijové zasedání Fedu i ECB a mohou na trhy po nějaké době opět přinést vyšší volatilitu. A pozadu nezůstane ani Česko.
img

Rozbřesk: Další dva testy prognózy ČNB už příští týden

27.08.2021 Až do úterý si bude muset trh a s ním i ČNB počkat na potvrzení odhadu českého HDP za druhý kvartál, a především na podrobnosti, co za slabým výsledkem stálo. Zda to byly zásoby, slabší export automobilů nebo nenaplněná očekávání tuzemských obchodníků, restauratérů a hoteliérů. Vlastně asi nejzajímavější vůbec budou čísla o vývoji spotřeby domácností, do které se letos vkládají největší naděje. Nejenom kvůli rozvolnění samotnému, ale také s ohledem na vysoké rezervy, které si domácnosti v průběhu lockdownů vytvářely.
img

Rozbřesk: ECB připravuje trh na redukci levných peněz. Růst sazeb je ale pořád v nedohlednu

26.08.2021 Hlavní ekonom ECB Philipp Lane včera překvapil lehce jestřábím komentářem. O dopadech delta varianty na evropskou ekonomiku hovořil jako o “omezeních” a jako výraznou hrozbu nevidí ani zpomalení Číny. Naznačil, že na blížícím se zářijovém zasedání dojde ke snížení tempa nákupů v rámci pandemického programu PEPP. My počítáme s tím, že k úplnému zrušení tohoto mimořádného programu dojde na začátku příštího roku. Nepůjde však o úplný konec kvantitativního uvolňování - takový, jaký plánuje postupně Fed (tapering). Pandemický program PEPP bude totiž do značné míry nahrazen tradičními programy pro kvantitativní uvolňování (jako např. APP).
img

Rozbřesk: Firmy stále více počítají s tím, že budou zdražovat

25.08.2021 Nálada v české ekonomice sice v posledních měsících trochu uvadá, avšak stále zůstává na vysoké úrovni, takže do jisté míry lze zhoršování považovat spíše za korekci odrážející nadsazená očekávání zejména ve službách. Postupně se na tržbách ukazuje, že firmy v cestovním ruchu stále pociťují nedostatek zahraničních návštěvníků, kteří ještě před pandemií utratili v ČR přes 160 mld. korun, zatímco loni to byla jen polovina. A letos to nejspíš nebude o mnoho lepší. Druhým důvodem poklesu optimismu je nepochybně situace v průmyslu, který se musí vypořádávat s vysokými cenami surovin, chybějícími dováženými komponenty, problematickou mezinárodní dopravou, která navíc velmi rychle zdražuje. Nehledě na přetrvávající nedostatek pracovníků, s nímž úspěšné obory bojují dlouhodobě.
img

Rozbřesk: Nálada v eurozóně jen kosmeticky horší, odolný je lépe proočkovaný jih

24.08.2021 Podnikatelská nálada sice v eurozóně v srpnu poklesla, index nálady PMI ovšem stále zůstává na historicky velmi vysokých úrovních (59,5 oproti 60,2 bodu v červenci). Na rozdíl od řady asijských ekonomik, jako je Japonsko nebo Austrálie, nadále ukazuje na pokračující silné oživení.
img

Rozbřesk: Jackson Hole aneb ostře sledovaná diskuse o rušení měnového dopingu

23.08.2021 Více jak dvacet měsíců po startu pandemie začne tento týden klíčové setkání centrálních bankéřů v americkém Jackson Hole. Tématem číslo jedna bude ústup z mimořádných pandemických stimulů ve světle sílící inflace. A nejostřeji sledované bude bezesporu vystoupení guvernéra Fedu Powella. I když většina centrálních bankéřů pravděpodobně podporuje obrat v měnové politice (tapering - tj. snižování nákupů dluhopisů do bilance Fedu) ke konci tohoto roku, poslední zápis ze zasedání Fedu odkryl nesoulad mezi hlasujícími bankéři. Obavy z Jackson Hole znejišťovaly akciové trhy a udržovaly dolar na silných úrovních.
img

Rozbřesk: Trhy začínají být nervózní. Covid, Čína, Jackson Hole a blížící se německé volby

20.08.2021 Z globálních trhů se v tomto týdnu pomalu ale jistě vytrácí zbytky předešlého letního optimismu. A je to cítit i na české koruně, která se postupně vrátila zpět nad 25,50 EUR/CZK.
img

Rozbřesk: Inflace v eurozóně nad cílem ECB

19.08.2021 Inflace je na vzestupu nejenom u nás, ale i v dalších unijních zemích. Už bleskový odhad ukázal, že růst cen v zemích eurozóny v červenci zrychlil na 2,2 % a přestřelil tak cíl ECB, avšak jádrová inflace poklesla z předchozích 0,9 % na 0,7 %. Současná inflační vlnka jde z více než poloviny na vrub rostoucím cenám energií, kterým sekundují potraviny, alkohol a tabák.
img

Rozbřesk: Delta může ohrozit migraci do Německa a přiživit inflační tlaky

18.08.2021 V posledních dnech jsme několikrát psali o tom, proč delta varianta COVID-19 sice Evropu na podzim nezasáhne tak výrazně jako jiné části severní polokoule, ale proč ovšem může ve hře déle udržet vysokou inflaci. Jedním z hlavních důvodů je asymetricky výraznější dopad delty na Asii a riziko opětovného přerušení již tak napjatých dodavatelských řetězců. To není zdaleka vše. Delta varianta také může ještě více zkomplikovat příchod zahraničních pracovníků do Evropy a vyostřit napjatou situaci na některých pracovních trzích - to se samozřejmě týká na prvním místě Česka a střední Evropy obecně. Z velkých evropských zemích je to zejména potíž Německa.
img

Rozbřesk: Ceny ve pracovatelském průmyslu nejvyšší za téměř 22 let a výrobní inflace stále na vzestupu

17.08.2021 I když se výrobní inflace v červenci dostala na sedmnáctileté maximum, stále ještě nekulminovala. Poslední data statistického úřadu ukazují další prudké zvýšení cen průmyslových výrobců v ČR. Za poslední měsíc se tyto ceny v průměru zvýšily o 1,6 %, v meziročním srovnání jsou výše už o 7,8 %. Přímo ve zpracovatelském průmyslu se dokonce výrobní inflace přiblížila na dohled deseti procent, a je tak nejvyšší za téměř 22 let.
img

Rozbřesk: Slabá podnikatelská nálada bere dolaru vítr z plachet

16.08.2021 Klid před bouří, tak by se dal nazvat právě startující týden. Na ekonomické i jiné události je zdánlivě chudý. Na druhou stranu budou mít investoři dost času srovnat si myšlenky v hlavě před startem bouřlivého po-prázdninového rozjezdu obchodování. Jde v zásadě o dvě otázky - za prvé, jak velkým rizikem je pro globální ekonomiku na podzim a v zimě (optikou severní polokoule) delta varianta COVID 19 a za druhé, jak si přeberou centrální bankéři na podzim překvapivě vysoké inflační tlaky.
img

Rozbřesk: Evropa a Asie jedou po jiných covidových kolejích

13.08.2021 Akciové trhy dobývají nová maxima, tedy alespoň v USA. Zdá se totiž, jako by za nimi asijské trhy pomalu začaly pokulhávat (S&P 500 +0,30 % versus Hang Seng -0,70 % a KOSPI -1,40 %). A mohou k tomu mít pádný důvod.
img

Rozbřesk: Inflace a nedostatek lidí, ČNB má v ruce další argumenty pro růst sazeb

12.08.2021 Tento týden jestřábům v ČNB přinesl další důležité podpůrné argumenty pro vyšší sazby - vysokou červencovou inflaci a silná čísla z trhu práce.
img

Rozbřesk: Česká inflace začíná nabírat na síle

11.08.2021 Podobně jako v dalších evropských zemí i v Česku se začala inflace výrazně zvyšovat. Červencové číslo překvapilo trhy i centrální banku, když meziroční celková inflace vyskočila na 3,4 % a jádrová dokonce na 3,8 %, tedy nejvyšší hodnotu za posledních čtrnáct a půl roku (delší kompaktní časová řada není k dispozici).
img

Rozbřesk: Cestovnímu ruchu chybí zahraniční turisté, koruna se veze na pozitivní vlně

10.08.2021 Čísla z tuzemské ekonomiky za druhý kvartál sice ještě dobíhají, avšak celkový obrázek vývoje v tomto období už začíná nabývat stále jasnější podoby. Ponecháme-li stranou předběžný odhad HDP, který výrazně zaostal za trhem i za prognózou ČNB, jsou už k dispozici úplné odvětvové statistiky za červen. Minulý týden to byly solidní výsledky z maloobchodu, průmyslu a stavebnictví, včera se k nim přidala data za služby.
img

Rozbřesk: Delta varianta zatím nebrání rozvolňování, co ukáže podzim?

09.08.2021 I když pandemie v řadě zemí nabírá kvůli převažující delta variantě na síle, zdá se, že řada vyspělých zemí zvažuje spíše další rozvolnění opatření i cestovních omezení (například mezi USA, Kanadou a Velkou Británií). To je minimálně pro nejbližší měsíce dobrá zpráva pro cestovní ruch i řadu navazujících služeb. Otázkou je, zda se tato strategie později vládám nevymstí a co potom přinese podzim a zima?
img

Rozbřesk: Rychlý růst sazeb podporuje korunu v posilování

06.08.2021 Srpnové zasedání bankovní rady dopadlo podle očekávání a hlasování dokonce úplně stejně jako minule, přesto je dojem následné tiskové konference přece jen jiný. I když nakonec většina čtyř hlasů rozhodla o zvýšení sazeb o čtvrt procentního bodu, k padesátibodovému navýšení repo sazby nebylo úplně daleko. To je docela jasný signál naladění většiny v bankovní radě, která je připravena úrokové sazby zvýšit na každém dalším zasedání do konce roku. Dvoutýdenní repo sazba by se tak mohla už v prosinci dostat na úroveň 1,50 %.
img

Rozbřesk: ČNB dnes nejspíš zvýší sazby, koruna před zasedáním sílí

05.08.2021 Hlavní událostí dnešního dne bude nepochybně letos už páté měnové zasedání bankovní rady ČNB. Dá se od něj čekat, že centrální banka podruhé za sebou zvýší svoji hlavní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu a následně představí i svůj nový makroekonomický výhled. Pro navýšení sazeb zřejmě nebude hlasovat všech sedm členů rady a stejně tak nelze vyloučit, že se podobně jako minule neobjeví i hlas pro ještě rychlejší navýšení repo sazby.
img

Rozbřesk: Proč se (ne)bát Delta varianty?

04.08.2021 Zatímco výsledky HDP za druhé čtvrtletí potvrdily svižné tempo oživení v hlavních ekonomikách, vývoj ve zbytku tohoto roku zůstává zatížen nemalou mírou nejistoty. Ta souvisí především s rychlým šířením Delta varianty koronaviru, jež je výrazně nakažlivější než předchozí mutace alfa. Z globálního pohledu se již Delta stala dominantní variantou, přičemž právě její agresivní šíření v Asii, Americe i Evropě má za následek opětovný růst nových případů, který odstartovaly třetí globální vlnu pandemie.
img

Rozbřesk: Kondice průmyslu zůstala i v červenci příznivá

03.08.2021 Série příznivých zpráv z eurozóny pokračovala i včera, když byly zveřejněny finální červencové výsledky indexů nákupních manažerů v průmyslu. Za celou eurozónu sice mírně poklesly a dostaly se tak na tří až čtyřměsíční minima, nicméně i nadále zůstávají většinou nad hranicí šedesáti bodů. Znamená to jen zpomalování dosavadního boomu tohoto odvětví, které rozhodně nemá nouzi o zakázky.
img

Rozbřesk: Hlavní událostí týdne bude zasedání bankovní rady ČNB

02.08.2021 Hlavní událostí tohoto týdne bude pro český finanční trh nepochybně zasedání bankovní rady ČNB. Série jestřábích komentářů dala jasně najevo, jaký je asi většinový postoj centrálních bankéřů, takže čtvrtprocentní navýšení sazeb by ani tentokrát nemělo nikoho překvapit. Nelze však vyloučit, že i tentokrát padne návrh na ještě rychlejší navýšení repo sazby, který nejspíš nezíská dostatečnou podporu. Pro finanční trhy bude zajímavý nejenom výsledek jednání, ale i nová prognóza, jejíž horizont se posune až na konec roku 2023 a ukáže se tak, s jakou rychlostí by se asi ČNB mohla (podle jejího modelu) dostávat k neutrální tříprocentní hranici, o které mluvil v polovině července viceguvernér Mora.
img

Rozbřesk: Sentiment v eurozóně na maximu, v ČR už klesá

30.07.2021 V eurozóně je sice ekonomický sentiment na maximu, avšak v ČR se v červenci mírně zhoršil. A jeho pokles jde na vrub jak průmyslu, tak službám. Včera zveřejněné podrobné výsledky dávají možnost podívat se, co za změnou nálad v českém hospodářství vlastně stojí.
img

Rozbřesk: Americký HDP vykáže ve druhém kvartále raketový růst

29.07.2021 Od červnového zasedání Fedu učinila americká ekonomika pokrok, ten však není natolik výživný, aby centrální banka oznámila přechod k útlumu měnové expanze. Od okamžiku, kdy Fed oficiálně oznámí redukci nákupu dluhopisů (aktuálně 120 mld. měsíčně), jsme tedy stále vzdáleni minimálně měsíc a půl. Neformálně se však tak může stát již na konci srpna na pravidelném sympoziu o měnové politice v americkém Jackson Hole. Neboť jak na své tiskovce prozradil šéf Fedu Powell, již na aktuálním zasedání FOMC proběhla poměrně hluboká diskuse na toto téma.
img

Rozbřesk: Týden před jednáním ČNB zůstává koruna slabá. Forint dělá atraktivním proměna maďarské centrální banky

28.07.2021 Jak dlouho trvá proměna holubice v jestřába? Rozbor včerejšího rozhodnutí Maďarské centrální banky (MNB) ukazuje na to, že zhruba dva měsíce. MNB nejenže zvýšila svoji základní úrokovou sazbu o 30 bazických bodů, ale dala i trhům jasně najevo, že obdobný krok lze očekávat i na příštím měnově-politickém zasedání, tj. 24. srpna. Jak přitom vyplývá z včerejšího komentáře viceguvernéra MNB Viraga, teprve zářijová inflační prognóza může naznačit, zda si centrální banka bude moci dovolit cyklus utahování měnové politiky zpomalit, či dokonce na čas zastavit.
img

Rozbřesk: Horší Ifo i tuzemská podnikatelská nálada

27.07.2021 Po pátečním zveřejnění předběžných červencových indexů nákupních manažerů, které mimochodem dopadly velmi dobře, přišly na řadu i výsledky německého Ifa. Na rozdíl od PMI končícího nejvýše od roku 1998, Ifo tentokrát zamířilo dolů. Na první pohled tento kontrast možná vypadá trochu paradoxně, nicméně vyplývá z logiky, či přesněji konstrukce obou ukazatelů.
img

Rozbřesk: Týden o HDP a Fedu. Nová prognóza ČNB naznačí rychlejší růst sazeb?

26.07.2021 Startuje poslední červencový týden, ve kterém bude pozornost finančních trhů směřovat na čerstvé odhady HDP za druhé čtvrtletí v hlavních ekonomikách a také zasedání amerického Fedu. Navzdory přísným karanténním opatření na počátku minulého čtvrtletí očekáváme, že páteční čísla HDP potvrdí návrat hospodářského růstu v české ekonomice i eurozóně.
img

Rozbřesk: ECB si vytváří prostor pro delší měnovou expanzi

23.07.2021 Hlavní událostí včerejšího dne bylo pro trhy nepochybně zasedání ECB, které mělo ukázat naplňování nedávno oznámené nové strategie v praxi. A nešlo pouze o dříve avizovaný symetrický cíl ve výši dvou procent, který v podstatě znamená zvýšení původního inflačního cíle o několik desetin procentního bodu, ale také o posuzování jeho plnění.
img

Rozbřesk: Ropa na houpačce a evropské trhy čekají na dnešní signály z ECB

22.07.2021 Severomořská ropa Brent má za sebou výjimečně povedenou první polovinu roku, ve které přidala k dobru více než 50 % a vystoupala na dvou a půl letá maxima. V posledních dvou týdnech se však ropa dostala pod tlak a její cena se vrátila zpět k hranici 70 USD/barel. Jaké jsou aktuální vyhlídky na ropný trh?
img

Rozbřesk: Výrobní inflace stoupá. Strach z další vlny drží korunu na slabších úrovních

21.07.2021 Zatímco finanční trhy v současné době řeší otázku opětovného rozjetí pandemické vlny, firmy pohybující se v rámci tzv. reálné ekonomiky se musejí vypořádávat s rychle rostoucími náklady na vstupy, některé s nedostatkem subdodávek a téměř všechny s chybějícími zaměstnanci. Výsledkem je nyní vzedmutí vlny výrobní inflace, která je stále viditelnější u nás i v řadě dalších evropských zemí.
img

Rozbřesk: Finanční trhy ovládl strach z covidové Delta varianty

20.07.2021 Trvalo to týdny, ale záhada klesajících delších úrokových sazeb ve vyspělých zemích je rozluštěna. Nehledě na uvolněnou letní atmosféru je noční můra s přezdívkou COVID znovu na scéně, což si trhy s rizikovými aktivy (na rozdíl od bezpečných dluhopisů) až dosud nechtěly připustit.
img

Rozbřesk: Trhy tento týden čekají evropské PMI a zasedání ECB

19.07.2021 Hlavní ekonomickou zprávou minulého týdne byla v tuzemsku nepochybně inflace, která dopadla lehce nad očekáváním trhu i samotné ČNB. Nové inflační trendy však čísla o inflaci sama o sobě neodhalila. Potvrdilo se, že za inflací i nadále stojí především vyšší ceny dopravy ovlivněné zejména pohonnými hmotami, dražší alkohol a tabák a v neposlední řadě i rostoucí náklady na bydlení. V oblasti HORECA, která měla asi největší potenciál překvapit, zatím k žádnému dramatickému zdražení nedošlo.
img

Rozbřesk: Co brzdí prodeje aut v Evropě? Prostě nejsou

16.07.2021 V posledních dnech sice přicházejí zprávy především o zelené budoucnosti evropského automobilového průmyslu, nicméně zajímavá stále ještě zůstávají čísla o nedávné minulosti tohoto odvětví. Konkrétně jde o dnes zveřejněná červnová čísla registrací nových osobních automobilů v EU, která indikují vývoj prodejů na tomto pro české výrobce nejvýznamnějším trhu. Konkrétně se registrace za červen meziročně zvýšily o 10,4 %, když přesáhly hranici 1 mil. vozů. Pozitivní zprávou nepochybně je, že od začátku roku už prodeje poskočily o více než čtvrtinu. Když se však aktuální čísla srovnají s předkovidovým rokem 2019, jsou stále ještě o pětinu nižší.
img

Rozbřesk: Průmysl přestává fungovat jako motor evropského oživení

15.07.2021 Průmysl v eurozóně opět viditelně zaostal za očekáváním - v květnu na místo očekávané stagnace poklesl o procento. A to nehledě na to, že podnikatelské nálady věštily průmyslové výrobě výrazně lepší výsledek. Meziroční tempo průmyslu zůstává vysoké (přes 20 %), to však o mnohém nevypovídá. Extrémně nízká srovnávací základna roku 2020 by vykouzlila svižný růst i z daleko horších květnových čísel. Faktem je, že v druhém kvartále již naplno na řadu průmyslových odvětví dolehl fenomén v lepším případě opožděných a v horším zcela nedostupných subdodávek. Výroba tak viditelně zaostává za vysokými novými objednávkami. A to se bude odrážet ve výkonu ekonomiky ve druhém a možná i ve třetím kvartále.
img

Rozbřesk: Inflace nad prognózou ČNB, americkou inflaci ženou drahá auta

14.07.2021 Červnová inflace skončila mírně nad očekáváním trhu i centrální banky. Ve srovnání s červnem se spotřebitelské ceny zvýšily o půl procenta, a to především v důsledku dalšího zdražení pohonných hmot a zvýšení cen v hotelech a restauracích po rozvolnění. Svůj vliv měly i sezónní faktory – jako v případě oblečení nebo dovolených, ceny potravin naproti tomu docela překvapily dalším poklesem.
img

Rozbřesk: Česká inflace dočasně zvolní, ke konci roku se však vrátí na hranu tolerančního pásma

13.07.2021 Dnešní červnová inflace je jedním z posledních zajímavých domácích čísel nejbližších týdnů. Pravděpodobně oproti květnu lehce zvolnila a poklesla z 2,9 % na 2,7 % a během léta může díky vyprchávání meziročního růstu cen pohonných hmot ještě klesat. Zůstane však spolehlivě nad 2% cílem centrální banky a ke konci roku se může zase vyšplhat na hranu tolerančního pásma do blízkosti 3 %. A to zejména kvůli růstu regulovaných cen, dražším energiím a potravinám. Souběžně sice může odeznívat ze zahraničí dovážená vysoká výrobní inflace. Na druhou stranu napjatá situace na trhu práce zatím nic takového nedovolí jádrové inflaci.
img

Rozbřesk: Koruna by se mohla vymanit z tlaku, zajištění exportérů poblíž historických minim

12.07.2021 Česká koruna se dostala v posledních dvou týdnech po delší době opět pod výraznější tlak a v nejslabších seancích se obchodovala až na dostřel od 26,00 EUR/CZK. Na vině byly podle nás dva hlavní faktory - strach z nové delta varianty COVID 19 a obavy z globální inflační vlny. Oba faktory na globálních trzích začaly hrát do karet americkému dolaru, který jako magnet začal vysávat likviditu z rizikovějších měn.
img

Rozbřesk: Raketové zdražování bytů pokračuje

09.07.2021 Ceny nemovitostí v Česku na začátku roku 2021 dál zdražovaly, a to ještě rychleji než ke konci roku 2020. Podle čísel z Eurostatu se zvýšily ceny od začátku roku o 4,6 % a meziročně skoro o 12 %. Čísla z Českého statistického úřadu ukazují na ještě rychlejší růst cen bytů o 15,1 %. A to zejména kvůli rychlému růstu cen starších bytů mimo Prahu.
img

Rozbřesk: Český maloobchod na vlně květnových rozvolnění…

08.07.2021 Dnešní květnový výsledek maloobchodních tržeb může patřit k těm dobrým letním zprávám. Maloobchodní tržby bez prodejů motorových vozidel stouply meziročně bez očištění o 8,1 procenta. Trh čekal tempo zhruba poloviční. Přírůstky nakažených (nejen) díky postupující vakcinaci poklesly v květnu z více než dvou tisíc nových případů na méně než pět set nových nakažených za den. I v důsledku toho došlo na první vlny výraznějších rozvolnění - otevíraly se školy, zahrádky, hotely a zmírňovala se pravidla pro kulturní akce. A proto se viditelně vylepšil index mobility mapující pohyb lidí v maloobchodě, pohostinství a rekreačních objektech.
img

Rozbřesk: Evropský PMI na patnáctiletém maximu

07.07.2021 Zatímco jsme si v ČR mohli užít díky státním svátkům prodlouženého víkendu, finanční trhy dostaly další sadu nových ekonomických dat. Týden odstartovaly nové zakázky německého průmyslu za květen, které nedopadly zrovna povzbudivě. Zatímco ty domácí pokračovaly v růstu, zahraniční objednávky byly tentokrát slabší. A to jak v případě zemí EU, tak zejména těch neunijních. Výrazný pokles zakázek zaznamenal i německý automobilový a elektrotechnický průmysl, které se navíc potýkají s přetrvávajícím globálním nedostatkem komponent.
img

Rozbřesk: Delta varianta - nejistota pro cestovních ruch i podzimní volby

02.07.2021 Delta varianta covidu pravděpodobně v Evropě naruší poklidné léto, které si na vlně pokračujícího očkování řada evropských politiků velmi, velmi přála. Výrazně vyšší nakažlivost nové mutace však vede k tomu, že vir se začíná rychleji rozšiřovat i v relativně více proočkovaných společnostech (jako Velká Británie). Zatímco uprostřed května měla Británie denní přírůstky nakažených okolo jeden a půl tisíce nových případů, dnes je to již přes dvacet tisíc. Za stejnou dobu přitom vzrostla proočkovanost populace přibližně ze 40 % na zhruba 55 %..., to je však při výrazně nakažlivější variantě málo na to, aby to zabránilo startu nové vlny.
img

Rozbřesk: Výsledky českých veřejných rozpočtů se zatím nelepší

01.07.2021 Průběžné výsledky hospodaření veřejného sektoru ukazují, že se situace zejména státních financí, které generují největší část schodku i dluhu, zatím ještě nevrací k normálu. Na konci prvního čtvrtletí roku se tak schodek veřejných rozpočtů prohloubil na necelých -10 % HDP, nebo jak uvádí statistický úřad na -8,8 % po sezónním očištění.
img

Rozbřesk: Česká ekonomika se dál zlepšuje, koruna si bere oddech

30.06.2021 Podle nových zpřesněných údajů se český HDP v úvodu roku meziročně snížil více, než se původně předpokládalo. Změna je na první pohled sice jen malá, ale rovněž znamená, že celkový výsledek české ekonomiky byl v loňském roce horší. Zatímco podle původních čísel se hospodářství propadlo o 5,6 %, podle nejnovějších dat pak už o 5,8 % v důsledku o něco horšího vývoje ve druhém čtvrtletí. Dobrou zprávou je, že revize neovlivnily mezičtvrtletní výsledky HDP na začátku roku. Pokles jen o 0,3 %, který před časem příjemně překvapil trhy tak zůstává v platnosti. Kromě revidovaných dat však statistický úřad zveřejnil i podrobnosti o vývoji hospodaření nefinančních podniků a domácností a z těchto nových čísel vyplývá, že se například zvýšila míra ziskovosti tuzemských firem o více než dva procentní body, mj. díky dotacím, na 46,4 %.
img

Rozbřesk: Koruna se vrací pod 25,50 k euru, dolar sílí a tématem pro trhy americký trh práce

29.06.2021 Na globálních trzích bude klíčovou událostí tohoto týdne bezesporu páteční výsledek červnových čísel z trhu práce. Bude to před začínajícími prázdninami nejčerstvější připomenutí současného stavu největší globální ekonomiky.
img

Rozbřesk: Od ČNB nově očekáváme 2 další růsty sazeb letos a 3 příští rok

28.06.2021 Červnové zasedání ČNB a série posledních čísel z domácí a zahraniční ekonomiky nás přiměly upravit náš výhled na politiku centrální banky v tomto a v příštím roce. Jak jsme psali již po zasedání ČNB, zásadní je posun v náladě uvnitř centrální banky jestřábím směrem. V dubnu ještě ČNB vnímala svoji prognózu jako hodně nejisté varování před možnou inflací. V květnu výrazně zesílila výrobní inflace (na desetiletých maximech nad 5 %) a v průběhu června se výrazně vylepšila domácí epidemiologická situace, navíc trh práce se vyvíjí lépe, než ČNB očekávala.
img

Rozbřesk: Optimismus v české i německé ekonomice na vzestupu

25.06.2021 I červnový průzkum důvěry mezi českými firmami i spotřebiteli potvrdil nárůst optimismu a příznivých očekávání pro další měsíce. Sentiment v průmyslu se dokonce dostal na desetileté maximum a firmy hodnotí příznivě nejenom současnou situaci, ale příznivě hledí i do dalších měsíců s tím, jak se jim plní zakázkové knihy. Aktuálně mají zakázky zajištěné na více než rok dopředu. Současně ovšem počítají s dalším růstem cen ve výrobě, který odráží nejenom silnou poptávku, ale především zdražování vstupů – ať už jde o dovážené komodity nebo nedostatkové komponenty.
img

Rozbřesk: Koruna po zvýšení sazeb ČNB posiluje pod 25,40 EUR/CZK

24.06.2021 Česká národní banka přistoupila k prvnímu růstu úrokových sazeb o 25 bps a jednoznačně trhům naznačila, že se jedná pouze o “první krok” vedoucí k normalizaci úrokových sazeb.
img

Rozbřesk: ČNB zvýší sazby a naznačí jejich další růst

23.06.2021 Česká národní banka dnes pravděpodobně bude následovat včerejší rozhodnutí maďarské MNB a poprvé po startu pandemie zvýší úrokové sazby. Střední Evropa se tak dostává do hledáčku investorů jako místo, kde se probíhající inflační vlna bere vážněji než v eurozóně. A to po právu. Jak už jsme psali na začátku týdne, riziko průsaku dnešní vysoké výrobní inflace do mzdových vyjednávání je na přehřívajícím se českém pracovním trhu výrazně vyšší než ve většině zemí eurozóny.
img

Rozbřesk: Maďarská centrální banka dnes jako první v EU zvedne po pandemii úroky

22.06.2021 Taky jste si všimli, že když hraje na Euru “domácí” Maďarsko, tak je navzdory globální pandemii stadión narvaný k prasknutí? To není známka punku maďarské vlády, ale známka toho, že se zde covidovou hrozbu podařilo masivním očkováním dostat pod kontrolu. Úspěšný boj s pandemií je pak nutnou podmínkou normalizace makroekonomické situace a potažmo měnové politiky. Ne náhodou bude dnes Maďarská národní banka (MNB) první centrální bankou v EU, která spustí proces likvidace nestandardně velmi expanzivní měnové politiky, jež byla tak jako jinde vynucena pandemií.
img

Rozbřesk: Týden ve znamení ČNB - čekáme první růst sazeb

21.06.2021 Po ECB a Fedu to budou také centrální banky ve střední Evropě, které budou muset zvážit, jak velkým problémem je pro ně inflace. Česko podobně jako značná část eurozóny čelí prudkému post-pandemickému zrychlení výrobních cen. Měď a základní kovy jsou meziročně dražší skoro o sto procent, ropa o více jak osmdesát, rychle zdražují velkoobchodní ceny elektřiny, energeticky náročné chemické produkty a samozřejmě paleta nedostatkových vstupů v čele s polovodiči. Výrobní inflace je nejvyšší za posledních deset let a postupně se přelévá do cen “na pultech”.
img

Rozbřesk: Trhy Fedu věří, dlouhé výnosy padají, koruna ztrácí

18.06.2021 Trhy pomalu vstřebávají jestřábí hlasy z Fedu. Obrat v americké centrální bance byl pro velkou část investorů překvapením, ale zdaleka ne pro všechny negativním…jak by se možná mohlo na první pohled zdát.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | Technická analýza | Bitcoin | Čínský jüan | Intervence | Intervence ČNB | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Brexit | Řecko | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Australský dolar | Novozélandský dolar | Disciplína | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Fitch | Korelace | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | EUR/GBP | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | BIS | G20 | Euroskupina | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Devizové rezervy | Mexické peso | Brazilský real | Turecká lira | Bezpečný přístav | Dluhová krize | Divergence | Měnová politika | Forexový trh | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Měnový výbor Fedu | Evropské akcie | Kypr | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | USD/CNY | Česká koruna | Americké akcie | Medvědí trh | Býčí trh | ETF | Dluhopisový trh | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Podpora ekonomiky | Rizika | Politika | Komoditní měny | EUR/CHF | Export | Import | Průmyslová výroba | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | SPX500 | Maloobchodní tržby | USD/TRY | EUR/CZK | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Ekonomické události | Objemy obchodů | Ekonomická teorie | Spready | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | ADR | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Apreciace | Arbitráž | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Beta | Bloomberg | Bod | Bond | Bund | Bundesbank | Burza | Béžová kniha | CEO | CFTC | Centrální banka | Centrální banky | Garance | Close | Konsolidace | DAX | Denní minima | Depreciace | Devalvace | Devizový trh | Dezinflace | Distribuce | Nesoulad | Diverzifikace | Dluhopis | Dolarový index | Dollar | Dow Jones Industrial | Downgrade | Durace | ECB | ESM | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurobondy | Eurozóna | Evropská centrální banka | Expanzivní politika | FOMC | FRA | FX | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Fiskální politika | Forward | Fundamentální zprávy | Futures | G7 | Gap | Grafy | High | Holubice | IPO | Index DAX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Insider | Investice | Investor | Investování | Japonský jen | Jestřáb | Kapitálový trh | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kotace | Kurz | Kurzy měn | LES | LIBOR | LTRO | Likvidita | MMF | Makro data | Záloha | Marže | Mezinárodní obchod | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Fluktuace | Nabídka | Stavební povolení | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodník | Oficiální úroková sazba | Overnight | PRIBOR | Pasiva | Peněžní trh | Platební bilance | Platforma | Politické riziko | Portfolio | Pozice | Primární trh | Produktivita práce | Prémie | Průmyslové objednávky | Rally | Rating | Reinvestice | Repo sazba | Reserve Bank of Australia | Restriktivní politika | Rezervní měna | Rezistence | Riziko | Inflační riziko | Rolování | Ropa | S&P 500 | SNB | Schodek rozpočtu | Sentiment | Short | Splatnost | Spread | Statut | Support | Swap | Pokladniční poukázky | Trading | Trend | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VIX | Volatilita | Výkonnost | Výnos | WTO | Wall Street | Maturity | Bondy | Zisk na akcii | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Černý pátek | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Alcoa | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | EMU | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Index MSCI | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Evropská ekonomika | Patria | Komoditní trhy | Bank of America | Americký prezident | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Spekulanti | Globální ekonomika | Jihoafrický rand | Čínské akcie | Investoři | Swapová křivka | Kurzový závazek | Měnové války | Produkce ropy | Blue chips | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Měnový výbor | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Klouzavé průměry | Vývoj ceny | Aukce | Aktuální kurz | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Myšlení | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Výnosy dluhopisů | Makroekonomická data | Makroekonomické události | Zisk | Berkshire Hathaway | Ropný trh | Britská měna | Těžba ropy | Dluhopisové trhy | Futures kontrakt | Sázka | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz eura | Kurz koruny | Zkušenosti | Panika | Deprese | Euforie | Stres | Optimismus | Výsledky | Strach | Trpělivost | Index nákupních manažerů | Bohatství | Hospodářský cyklus | IEA | Vývoj eura | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | ČSOB | Deloitte | Gold | Obchodovat | Investiční banka | Světová obchodní organizace | Zprávy z trhů | Regulace | Financování | Investiční banky | Investovat | CZK/EUR | Hedgeové fondy | Nasdaq Composite | Makro | Výrobní ceny | Eurostat | Český statistický úřad | Obchodní seance | Makrodata | Portugalsko | Forexové intervence | Devizové intervence | EUR/HUF | Facebook | Index strachu | Donald Trump | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Žlutý kov | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | ADP report | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Semináře | Praxe | Centrální bankéři | EURUSD | EURCZK | Aktivum | Delta | Index | Investiční strategie | Likvidní | Odpor | Podpora | Průlom | Přenos | Volatilní | Kasina | Likvidita trhu | Akcie Alibaba | Akcie Apple | Akcie Facebook | Akcie GoPro | Akcie Mastercard | Akcie Micron | Akcie Netflix | Akcie PayPal | Akcie Tesla | Akcie Visa | Aktuální ceny ropy | Alternativní investice | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Argentinské peso | Atlantik | Banka | Bankovní rada ČNB | Barel ropy | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | Brent | Britské libry | Cena | Cena barelu ropy | Cena ropy brent | Cena ropy WTI | Ceny zlata | Čínská ekonomika | Čínská měna | CISCO | Conference Board | CZK | Černá labuť | Česká ekonomika | České koruny | Čínské investice | Členské země eurozóny | ČNB kurz | Devizové rezervy ČNB | Devizové trhy | Devizový kurz | DJIA | Dlouhodobé investice | Dnešní kurz | Dnešní kurz eura | Do čeho investovat | Dolar | Dolary | Dow Jones index | Ekonomická krize | Ekonomické zprávy | Ekonomický cyklus | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika aktuálně | Ekonomika Německa | Ekonomika USA | Elektřina | Emisní povolenky | Eura | EURIBOR | Euro dnes | Euro posiluje | EURRUB | Evropská měna | Evropská rada | Evropské měny | Expirace | Finanční služby | Fondy | Forexu | Frank | Graf | Guvernér ČNB | Hang Seng | Hodnota akcií | Hospodářské noviny | Index DJIA | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Index VIX | Index volatility | Instrument | Instrumenty | Investice do nemovitostí | Investiční | Investiční výdaje | Investiční záměry | Irsko | ISM | Jádrová inflace | EBay | Japonská ekonomika | Jeden dolar | Jiří Rusnok | JP Morgan | Kapitálové trhy | Komodita | Komoditní | Komoditní index | Komoditní trh | Korelační koeficient | Korporátní dluhopisy | Kurz bitcoinu | Kurz dolarů | Kurz EUR | Kurz forintu | Kurz GBP | Kurz jüanu | Kurz koruny ČNB | Kurz koruny k euru | Kurz libry | Kurz měny | Kurz PLN | Kurz polské měny | Kurz rublu | Kurz švýcarského franku | Kurz USD | Kurzy | Volná pracovní místa | Kurzy libry | E15 | Libra | Lira | Maďarská měna | Maďarsko | Makroekonomický kalendář | Management | Market | Markets | Měna Bitcoin | Měnový kurz | Měny v Evropě | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nákup dluhopisů | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Norská koruna | Obchodování s dluhopisy | Obchodování s komoditami | Odkup akcií | Oslabení koruny | Oslabování koruny | Patria Finance | Patria.cz | PayPal | Polská měna | Portfolia | Praní špinavých peněz | Prezidentské volby | Pro investory | Prodej dluhopisů | Prognóza | Pšenice | Rakousko | Reuters | Roboti | Ropné vrty | Ropy | RUB | Rubl | Ruská ekonomika | Ruská měna | Růst HDP | Řecká ekonomika | Sázky | Signály | SPX | SP500 | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Strategie řízení | Surová ropa | SWIFT | Španělská ekonomika | Švýcarská centrální banka | Tapering | Trh | Tržní podíl | Turecká měna | Twitter | Unce zlata | Úrokové swapy | Velká Británie | Volatility | Volby v Turecku | Volkswagen | Výprodej | Vývoj akcií | Vývoj cen komodit | Vývoj cen ropy | Vývoj ceny ropy | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | Vývoj mezd | Vývoj na burze | Vývoj nezaměstnanosti | WTI | Zavedení eura | Země EU | Země eurozóny | Zemní plyn | Zhodnocení peněz | Zkušenost | Zlaté rezervy | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Zprávy z ekonomiky | Předpověď | Zisky | Tradeři | Diskontní sazba | Fed Funds Rate | EUR/PLN | CNBC | Rozkolísanost trhu | BreakEven | ZEW | EIA | Mojmír Hampl | Benzín | DMA | BIC | Buy | Doba splatnosti | Ekonomika Německo | Elon Musk | Indie | IRS | Lednový efekt | Mark Zuckerberg | Měď | MIC | Ministerstvo financí | Obchodní den | P.A. | Peněžní trhy | Redukce | ROCE | ROE | Sekundární trh | Tranše | Využití kapacit | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | Vybírání zisků | Černé zlato | Čekací doba | Převis | Primární emise | Repo operace | Vypořádání kontraktu | Cenová hladina | Tržby | Výsledek hospodaření | Zaměstnanost | Úvěr | INSEE | QE | Investiční výzkum | Světové ekonomiky | Miliardář | Bohatý | Bailout | Tržní sentiment | Komise | Kontrakt | Majors | Volby | Fundamentální data | Rozhovor | Vzdělání | Frustrace | Velcí hráči | 1 milion | Burze | Podvědomí | Currency | Zlatý standard | Americké obchodování | Aramco | Markit | Raymond James | Bank of New York Mellon | Jefferies | Charles Schwab | Jackson Hole | CNN | Wells Fargo | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | Caterpillar | Sentix | Baker Hughes | Guvernér centrální banky | Členové OPEC | TLTRO | YouGov | NATO | American Eagle | TD Ameritrade | Barrick Gold | FX strategie | Hospodářské vyhlídky | Oslabení eura | Reporty | Šéfka Fedu | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Ceny nemovitostí | Phillipsova křivka | Růst ekonomiky eurozóny | Expanzivní měnová politika | Dění na finančních trzích | Fundamentální výhled | Fundamentální pohled | Bezpečné měny | Kurz koruny vůči euru | Polská centrální banka | Kalendář ekonomických událostí | Brazílie | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Zasedání centrálních bank | Pokles úrokových sazeb | Čínská centrální banka | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Výnosy německých dluhopisů | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikatel | Podnikání | Euro proti dolaru | DZ Bank | BMW | Ekonomický výzkum | Automobilový průmysl | Mark Carney | Averze k riziku | Kurz české měny | Pokles akcií | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Globální trhy | Globální měny | Cizí měny | Tržní volatilita | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Měkké komodity | Dlouhé pozice | Výnosová křivka | Precedens | Energie | Obavy z brexitu | Společná evropská měna | Severomořská ropa | Prezident Fedu | Dividendová sezóna | Rada ČNB | Sentiment trhu | Výprodej na Wall Street | Podnikatelé | Malý prostor | Globální akciové trhy | KBC | Akcie finančního sektoru | Ekonomický sentiment | Implikovaná volatilita | Příprava | Přehled | Odvaha | Klid | Zdravý rozum | Jádrový index | Polská ekonomika | Volby v USA | Rosněfť | Firemní investice | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Politické napětí | Averze vůči riziku | Bezpečné přístavy | Sázet | Cena cukru | Evropské trhy | Americké trhy | Bankovnictví | Futures kontrakty | Contango | Swapy | Referendum | Ekonomická aktivita | City | Rozdávání peněz | Helicopter money | Posilování koruny | Ministři financí eurozóny | Německý ústavní soud | Cena Brentu | Prezident ECB | Nejistoty na trzích | Nejistota na finančních trzích | Americké firmy | Pozornost investorů | Setrvání Británie v EU | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru | Aktuální vývoj | Den D | Kapitálové rezervy | České firmy | Economist | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Akcie v USA | Akcie bank | Ekonomické dopady | Forwardy | IHS | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Turbulence na finančních trzích | Intervence centrální banky | JPMorgan Chase | Forexové trhy | Bankovní regulace | Program nákupu dluhopisů | Realitní trh | Velké banky | Objem investic | Daňové příjmy | Vladimir Putin | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Index volatility VIX | Panické výprodeje | Akce centrálních bank | Algoritmus | Index asijsko-pacifických akcií | Britské hospodářství | Zpomalení globální ekonomiky | Globální ekonomiky | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Americký ministr financí | Víkendové parlamentní volby | Odchod z EU | Hlavní indexy | Rizikovější aktiva | Nervozita | Globální finanční trhy | Růst akcií | Summit EU | Setkání centrálních bankéřů | Světové centrální banky | Zpřísňováním měnové politiky | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Walmart | Alibaba | Halliburton | Dnešní obchodování | Akcie ropných společností | Dnes na trzích | Propad | Německý index DAX | Vystoupení z EU | Kryptoměny | Ropné společnosti | Severomořská ropa Brent | Americká ropa WTI | Citi | S&P | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Index podnikatelské nálady ISM | Bezpečné dluhopisy | Proti-inflační riziko | Nálada na dluhopisových trzích | Vývoj na akciových trzích | Index bank | Benchmarky | Německý DAX | Ztráty | Nákupní doporučení | Politická nejistota | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Farmaceutické společnosti | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Posílení eura | Posílení koruny | Akcie na Wall Street | Nálada na trhu | Finanční injekce | Pokles výnosů | Dnešní údaje | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Historická minima | Index SPX | Evropský trh | Nejistota | Finanční tituly | Philip Morris | Světové finanční krize | Saúdská Arábie | Zasedání Bank of England | Revize výhledu | Rozpočtová pravidla | Stagnace | Tempo růstu | Vývoj likvidity | Prodej aut | Akcionáři | Pohyb kurzu libry | Daně z příjmů | Zajištění | Výnosy amerických dluhopisů | Šéf společnosti | Digitální měny | Ethereum | Digitální měna | Genscape | Tesla | Dluhové krize | Vysoká volatilita | Nízká volatilita | Zahraniční firmy | Odhodlání | Americké rafinerie | Kryptoměna | Kapitalizace | Představitelé Fedu | Výhled | Depozitní sazba | Hlavní úroková sazba | Depozitní sazba ECB | Úroková sazba ECB | Úroková sazba Fedu | Francouzská ekonomika | Bankéři | Bankéř | Uvolnit měnovou politiku | Utáhnout měnovou politiku | Počáteční kapitál | Rychlé zisky | Výnosy bezpečných dluhopisů | Rekordní minima | Rekordní maxima | Britská vláda | Americké akciové trhy | Propad akcií | Exxon | Chevron | Vývoj oficiálních úrokových sazeb | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Slabé euro | Silné euro | Dnešní zprávy | Britská ekonomika | Americký trh práce | Dnešní zpráva | Vyhlídky eurozóny | Odhady trhu | Predikce | Summit G20 | Světová obchodní organizace (WTO) | Ekonomická situace | Růst světového obchodu | Světový obchod | Globální obchod | General Electric | Záchranný fond | Bankovní unie | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Bankovní systém | Krize | Investiční rozhodnutí | Inflace v Německu | Opatření na podporu ekonomiky | Migrační krize | Zisky firem | Oslabení jüanu | Odliv zahraničního kapitálu | Velké zisky | FCA | Světové trhy | Historické rekordy | Ochota investovat | Theresa May | Theresa Mayová | Inflace v Česku | Měnová politika Fedu | Měnová politika ECB | Měnová politika ČNB | Snížení úrokových sazeb | Měny emerging markets | Zpomalení čínské ekonomiky | Ministři financí EU | Výběr zisků | Přebytek ropy | Německé dluhopisy | Výnosy | Institut API | Měnové stimulace | Shazování peněz z vrtulníku | Zásoby zemního plynu | Měnový pár EUR/USD | Americká vláda | Česká vláda | Růst čínské ekonomiky | Očekávání analytiků | Americký index S&P 500 | Akciové trhy v USA | Měnové krize | Turecká centrální banka | Turecká ekonomika | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | TRY | Odliv kapitálu | Investiční plány | Americké investiční banky | Akcie Bank of America | Obchodování na akciových trzích | Příjmy | Vydávání dluhopisů | Spotřebitelské výdaje | Oslabování libry | Oslabování dolaru | Oslabování eura | Indexy PMI | Volatilita trhů | Finanční domy | Údaje o inflaci | Alphabet | ČTK | Aktuální cena | Středoevropské devizové trhy | Cenové indexy | Konsenzus | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Fiskální stimuly | Belgie | HDP eurozóny | Zasedání americké centrální banky | Zpomalení ekonomiky | Program kvantitativního uvolňování | Bilance ECB | Bilance Fedu | Vývoj úrokových sazeb | Členské země EU | Výhled ekonomiky | Zobchodované objemy | Hlavní ekonom | Jednání FOMC | Setkání G20 | Inflační čísla | Švédsko | Norsko | Dánsko | Odhad HDP | Očekávání | Nezaměstnanosti v Německu | Index ekonomické nálady | HDP v eurozóně | Devizy | Bridgewater | Carl Icahn | ex | MUFG | Forwardový kurz | Spotový kurz | Manpower | Výkyvy kurzu koruny | Sázkaři | Daňové změny | ČSOB Finanční trhy | Kalendář ekonomických dat | Rovnovážný kurz | Zahraniční FX | Investoři na trzích | Makroekonomické zprávy | Ceny pšenice | Aleš Michl | Návrat Řecka na trh dluhopisů | Fyzický trh s ropou | Ekonomické výhledy | Akcie Tesly | Vysoké ceny bytů | Přehřáté ekonomiky | Hurikán Irma | S&P 500 Insurance | Index pojišťoven | Kvantitativní utahování | Průmyslový index Dow Jones | Digitální zlato | Měnové zajištění | Jerome Powell | Backwardation | Ray Dalio | Ropné měny | Burza s kryptoměnami | Invesco | Tržní kapitalizace bitcoinu | Kapitalizace bitcoinu | Akciové obchody | NEST | Masivní výprodeje | Oxfam | Nový šéf Fedu | MSCI World Index | Lithium | Chuť investovat | Výhled eura | Obchodování na trzích | Tržní očekávání | Asijské trhy | Investorský sentiment | WirtschaftsWoche | Kurz eurodolaru | Inverzní výnosová křivka | Země platící eurem | Cena bitcoinu | Obchodování Futures | Airbnb | Odliv dividend | Geopolitická rizika | Zápis ze zasedání Fedu | Globální akcie | Trhy dnes | Ekonomické výsledky | Výprodeje na akciových trzích | Obchodní války | Řízení měnového rizika | Výnosy italských dluhopisů | Bitcoiny | Slabší koruna | Akcie Amazonu | Kartel OPEC | Obchodní týden | OPEC+ | Obchodní válka | Tržní hráči | Posilování dolaru | Vývoj na finančních trzích | Obchodní napětí | Přijetí eura | Podniky | Čínské měny | Globální růst | Regionální měny | Index nákupních manažerů (PMI) | Komentář amerického prezidenta | Technologické akcie | Obchodní aktivita | Akcie Facebooku | Schwab | Kurz EUR/CZK | Vývoj koruny | Inflace v eurozóně | Akcie Applu | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Slabý jüan | Geopolitické napětí | Americké dluhopisy | Forint | Obchodníci s ropou | Americký S&P 500 | Turecké liry | Turecká krize | Pokles ceny | Výplaty dividend | Geopolitika | Šéf Fedu Powell | Šéf Fedu | Trumpův tweet | Zasedání OPEC | Korunový trh | Měny v regionu | Akcie GE | Nové peníze | Dluhopisové výnosy | Růst výnosů dluhopisů | Spotřebitelská inflace | Růst amerických výnosů | Globální investoři | Pohyby akciových trhů | Kompozitní index | Úrokový výnos | Trhy v USA | Trh s ropou | Obchodování s korunou | Výsledky firem | Sílící euro | Mileniálové | Americké volby | Výsledek amerických voleb | Reakce trhu | Ruská centrální banka | Výprodej akcií | Silnější dolar | Drahé komodity | Slabost dolaru | Dodávky ropy | Cena plynu | Pokles cen ropy | Propad cen ropy | Tvrdý brexit | Posilování měn | Růst úrokových sazeb | Posilování eura | Nervozita na trzích | Daňové úlevy | Slabá koruna | Prognóza ECB | Jiné měny | Zvyšování úroků | Zpomalení hospodářského růstu | Financování vlády | Politika Fedu | Zvýšení úrokové sazby | EK | Prezident Trump | Nezávislost centrální banky | Evropská komise | Úroková sazba v USA | Šéf ECB | Veřejný dluh | Zadluženost | Zpomalení ekonomického růstu | Silnější americký dolar | Cíl ČNB | Inflační vývoj | Odhady analytiků | Čínské firmy | Společnost Apple | Rezervy bank | Zpřísňování měnové politiky | Volatilita na trzích | Růst cen komodit | Úrokové sazby ČNB | Sazby Fedu | Úrokové sazby Fedu | Majetek | Výsledková sezóna v USA | Ropný kartel | Oživení trhu | Sazby ČNB | Zpomalení světové ekonomiky | Švýcarská centrální banka (SNB) | Silný frank | Vysoké zisky | Analytici z Wall Street | Slabší euro | Obchodní jednání | Globální dluh | Velké riziko | Odložení brexitu | Vývoj kolem brexitu | Data z ekonomiky | Pozornost trhu | Ceny zemního plynu | Akcie Boeingu | Cena komodity | Zvýšení sazeb | Zvýšení sazeb ČNB | Volatilní obchodování | Vývoj na dluhopisovém trhu | Rekordní růst | Světové finanční trhy | čnBlog | Norská centrální banka | Zájem investorů | Inflace v ČR | Globální rizika | Akciové zisky | Cena zemního plynu | Makroekonomická situace | Uber Technologies | Kvartální výsledky | Statistický úřad | Beyond Meat | Podnikatelská nálada | Podnikatelská nálada v Německu | Ropovod | Technologický Nasdaq | Americké HDP | Obavy investorů | Inflační očekávání | Růst americké ekonomiky | Splácení dluhu | Český průmysl | Zahraniční investoři | Slabší dolar | Akcie Uberu | Akciové futures | Růst cen ropy | CNY | České HDP | Sázky na pokles | Pokles sazeb | GDPNow | Výnosy dvouletých dluhopisů | Nejznámější kryptoměny | Německé firmy | Ceny pohonných hmot | MSCI Emerging Markets | Akcie čínských firem | Tweety Donalda Trumpa | Silnější euro | Vyšší mzdy | TLTRO3 | Brexit bez dohody | Ztráty dolaru | Společná měna | Propad ropy | Sentiment na akciových trzích | Boris Johnson | NVDA | Investice firem | Guvernér Fedu | Snížení sazeb | Dolarové sazby | Čínský trh | Měnové manipulace | Prezidentka ECB | Volný čas | Záporné sazby | NASDAQ 100 | Digitální daň | Nálada na akciových trzích | Napětí na trzích | Americká výnosová křivka | Obchodní konflikt | Vývoj na trzích | Ekonomické vyhlídky | Výnosové křivky | Pokles cen | Německé HDP | Akciový výprodej | Snížení úroků | Odvetná cla | Ministerstvo obchodu | Silný dolar | Britský premiér | Situace na trzích | SIX | Poskytování úvěrů | Obavy z recese | Zprávy z Německa | Kurz české koruny | Vývoj české ekonomiky | Oživení ekonomiky | Americká cla | Cla na čínské zboží | Volby v Británii | Pohonné hmoty | Růst mezd | Tisk peněz | KB | Depozitní sazby | Deficit rozpočtu | Pozornost finančních trhů | Sazby ECB | Úrokové sazby ECB | Globální recese | Prodeje nových aut | Očekávání trhu | Hospodářský výhled | Italská vláda | Nastavení úrokových sazeb | Poptávka po ropě | Vyjednávání o brexitu | Finanční situace | Data z Německa | Pumpování likvidity | Nejnovější výsledky | Úvěrová aktivita | Snížení daní | Dolarové likvidity | Kurzarbeit | Český HDP | Český index nákupních manažerů | GOOGL | Předstihové indikátory | Makroekonomický výhled | Aphria | Nízká nezaměstnanost | Rychlé zhodnocení | Nižší volatilita | Očekávaný růst | Geopolitické riziko | Obchodní dohoda | Projevy centrálních bankéřů | Nová makrodata | Hospodářské dopady | Vyšší úrokové sazby | Jednání o brexitové dohodě | Cíl hospodářského růstu | Nová šéfka MMF | Šéfka MMF | Brexitová sága | Banka Goldman Sachs | Nálada na finančních trzích | Hospodářské krize | McKinsey | TikTok | Digitalizace | Střadatelé | Rozpočtová politika | New Deal | Americké automobilky | Automobilky | Čistý zisk | KOSPI | Rozpočet | Silné akcie | Rozpočtový schodek | Deficit | Prohloubení schodku | Jednání o brexitu | Prezident Donald Trump | Káva | Politická situace | HDP v USA | Ceny benzínu | Německá vláda | Hodnocení ekonomiky | Hongkong | Výdaje státního rozpočtu | Larry Kudlow | Nová prognóza ČNB | LNG | Obchodní příměří | Býčí signál | Medvědí signál | Objem | Evropské firmy | Data z USA | Ropný kartel OPEC | Bílý dům | MSFT | Obchod | Smíšené obchodování | Zpomalování ekonomiky | Český trh práce | Trh práce | Vyšší sazby | Zelená politika | Německý průmysl | Obchodní dohody | Myšlenka | Průměrná hodnota | Inflace v říjnu | FRED | Dlouhodobé dluhopisy | Hluboká recese | Vyšší volatilita | Říjnová inflace | Včerejší obchodování | Obrat trendu | Spojené státy a Čína | Alibaba Group | Růst spotřebitelských cen | Zdražování pohonných hmot | Akcie Alibaby | Průmyslová výroba v eurozóně | Snižování úroků | Šéf Fedu Jerome Powell | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Inflace v USA | ČSÚ | Německé hospodářství | Slušné zisky | Firma | Technologický index Nasdaq Composite | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Období nejistoty | Data ze Spojených států | Zasedání ČNB | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | Hlavní události | BAT | Parlamentní volby | Tesla Elon Musk | Applied Materials | UnitedHealth | Pfizer | Poradce Bílého domu | USA a Čína | Ceny v průmyslu | Růst cen průmyslových výrobců | Růst cen ve výrobě | Růst cen | Maďarská centrální banka | Studie | Bývalý ministr financí | Bilance | Zasedání vlády | Přebytek obchodu | Index DOW | Ekonomický vývoj | Americký Senát | Negativní sentiment | Ekologie | Co bude | PSA | GM | Nejistota na trzích | Statistici | Negativní nálada | Čínský prezident | Největší pokles | Dnešní růst | Trh s dluhopisy | Ukrajina | Lagardeová | Souhrnný index | Black Friday | Labouristická strana | Amazon | Ceny amerických akcií | Ekonomiky v eurozóně | Nízké úrokové sazby | Indexy nákupních manažerů | Den díkůvzdání | Důvěra v českou ekonomiku | Nadhodnocení | Úrok | Největší obchod | Vysoké ceny ropy | Miliardy | Důvěra v ekonomiku | Guvernér polské centrální banky | Adam Glapiński | Vyhlídky | Sdružení automobilového průmyslu | Průzkumy | Američtí zákonodárci | Politická krize | Legislativa | Pohyby kurzu | Domácí měny | Záhada | INTC | Fáze obchodní dohody | Kalendář událostí | Americká data | Čínský průmysl | Walt Disney | Finanční rezervy | Dlužníci | Naše ekonomika | Růst české ekonomiky | Domácí poptávka | Odvětví české ekonomiky | Meziroční růst HDP | Ekonomka | Dluhopisoví investoři | České dluhopisy | Zveřejněná data | Data o HDP | Globální trh | Financovat | Christine Lagardová | Hospodaření státního rozpočtu | EET | Deficit hospodaření státu | Hospodaření státu | Omezení těžby | Statistika | Předpovědi | Technologický sektor | E-shopy | Petr Dufek | Napětí mezi USA a Čínou | Ceny výrobců | Dynamika mezd | Průmysl | ADP | Poslanecká sněmovna | Zakázky německého průmyslu | Růst eurozóny | HUF | PLN | Na burze | Drahý kov | Vyšší poptávka | Propouštění | Dnešní data | Impuls | Rostoucí náklady | Visa | General Motors | Výrazný pokles | Horší americká data | Ceny potravin | Další rozvoj | Rozvoj | Zvýšená volatilita | Data z průmyslu | Nejvyšší nezaměstnanost | Špatná nálada | Tuzemský průmysl | Stavebnictví | Oslabuje dolar | Koruna dnes | Zdražování | Listopadová inflace | Ceny zboží | Inflace v listopadu | Nízká inflace | Překvapení trhu | Ceteris paribus | Sociální sítě | Problémy | NAFTA | Britové | Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Úvěrové pojišťovny | Pojišťovny | Total | Zasedání FOMC | Prognózy | Nejistoty | Ruská ropa | Evropský průmysl | ECB Christine Lagardeová | Soukromý sektor | Světové obchodní organizace | Konzervativci | Výsledek britských voleb | Výsledek voleb | Půjčka | Výhled centrální banky | Plyn | Dobrá nálada | Nálada | Termínové kontrakty | Kontrakty | Prohlášení | Čínské vlády | Zavedení cel | Moskva | HDP Německa | Farmaceutická společnost | AbbVie | Mylan | Ropná zařízení | Nord Stream | Nord Stream 2 | Ústavní soud | Škoda Auto | Míra | Britské volby | Inflační výhled | Ohlédnutí | Ceny stavebních prací | Úroky | Konec roku | Investiční aktivity | Akcie opatrně | Německý PMI | Nálada v USA | Přerušení výroby | Počet zaměstnaných | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Hypotéky | Nižší úrokové sazby | Premiér Boris Johnson | Předseda | Americké centrální banky | Rozhodnutí ČNB | Trumpova administrativa | ČNB dnes | Vojtěch Benda | Impeachment | Vánoce | Kupní síla | Regulátoři | Záporné úrokové sazby | Zavedení záporných úrokových sazeb | FedEx | FDX | AAPL | MasterCard | AT&T | Disney | Rozpočtové politiky | Americké vlády | Nike | Lámání rekordů | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Emerging market měny | Rychlý růst mezd | Bydlení | Vánoční svátky | Vývoj výstavby nových bytů | Uber | Ztráta | Úbytek | SPD | Přelom roku | Hlavní akciové indexy | Akciové indexy v USA | Hlavní akciové indexy v USA | Debata prezidentských kandidátů | ACEA | Miliardy korun | Vývoj jádrové inflace | Tripadvisor | Severokorejský vůdce | Demokratické strany | Výnosy státních dluhopisů | Koruna posílila | Vývoj měnové politiky | Nálada v průmyslu | Průmyslové podniky | Peking | Evropské PMI | Americký index | Pozitivní zpráva | Nálada na globálních trzích | Schodek státního rozpočtu | Ceny dluhopisů | Napětí na Blízkém východě | Ziskovost | Tuzemská ekonomika | Investiční aktivita | Napětí mezi Íránem a USA | Hospodaření | Zvýšení inflace | Zvýšení inflačního cíle | Růst poptávky | Výrazný růst cen ropy | Saúdská ropná zařízení | Nízké ceny ropy | Jestřábí hlasy | Pracovní trh | Vyšší ceny ropy | Američané | Napětí mezi USA a Íránem | Eskalace napětí | IKEA | Netflix | Inovace | Dobrá data | Výroba aut | Washington | Apache | Výprodeje akcií | Hlavní rizika | Federální úřad pro letectví | FAA | Letecké společnosti | Raketové útoky | Írán | Irák | Ministr energetiky | Oslabení kurzu | Velké trhy | Ministr zahraničí | Ekonomické sankce | Výroba průmyslu | Von der Leyenová | Sezónnost | Hýbat trhy | Budoucnost | Ifo | Dramatické dopady | Zemědělství | Negativní zprávy | Předběžné výsledky | Výsledky hospodaření | ASML | Dohoda o brexitu | Česká průmyslová výroba | Mzdová dynamika | Nedostatek zakázek | Inflační překvapení | Nový rekord | Geopolitická situace | Iniciativa | Podnik | Česká inflace | Tuzemská inflace | Proinflační | Tržby obchodníků | Zpřísnění měnové politiky | Silnější koruna | Vyšší inflace | Tržní sazby | Snížit úrokové sazby | Prosincová inflace | Inflace v prosinci | Růst cen potravin | Veřejné finance | Ukazatele | Smíšené výsledky | Americké ministerstvo financí | Technologická společnost | Výroba v eurozóně | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Koruna sílí | Silné cenové tlaky | Cenové tlaky | Zájem o nová auta | Nová auta | Ceny v zemědělství | Obchodování na Wall Street | Dobré zprávy | Solidní výsledky | Americké ministerstvo | Spotřebitel | Dobrá čísla | Nájemné | Nájmy | Nižší růst | Pozitivní komentáře | Velké firmy | Apple Inc. | Ceny energií | Horší data | Zamyšlení | Akcie HP | Cyklus růstu | Banka Morgan Stanley | Čerpání peněz | Angela Merkelová | Prognózy ČNB | Měnový pár EUR/CZK | Kancléřka Merkelová | Krach | Naplnění prognózy | Komunikace | HN | Údaje o HDP | Stabilita sazeb | Francouzský prezident | Emmanuel Macron | Macron | Astrazeneca | Trump | Pozitivní zprávy | Chudoba | Prezident | Výsledkové sezóny v USA | Výsledkové sezóny | Koronavirus | Nový koronavirus | Výsledky průzkumu | Google | Obchodní vztahy | Koronavir | Anglie | Trhy | Čínské úřady | Šíření nového koronaviru | Ursula von der Leyenová | WHO | Výkon evropské ekonomiky | Evropské ekonomiky | Dnešní PMI | Akcie ConocoPhillips | ConocoPhillips | Šíření koronaviru | Počáteční zisky | Silné měny | American Express | Čínský koronavirus | Virus | Vir | Akciové trhy v Evropě | Jüan | Negativní dopad | Zlepšení nálady | Pokles | Situace | Globální sentiment | Zdražovat | České měny | Situace okolo koronaviru | Americký kongres | Obavy z koronaviru | Meziroční růst | Růst inflace | SARS | Epidemie koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | Epidemie SARS | IHNED | Tisková konference šéfa Fedu | Vysoká inflace | Las Vegas Sands | Las Vegas | Starbucks | Boeing | Vstupy | Výstupy | Lehká ropa WTI | FIAT | Zpomalení růstu | Viceguvernér ČNB | Akceptovat ztráty | Pochybnosti | Zlepšení | Úsilí | Nezaměstnanost v EU | BABA | Růst v eurozóně | Akcie Discovery | Americká administrativa | Obchody | Výdaje | Strach z koronaviru | Daň z příjmu | Průmyslníci | Pesimismus | Aktivita v průmyslu | Čínská vláda | Hlavní úrokové sazby | Dopady koronaviru | Výrazné ztráty | BP | Důsledky epidemie | Prodeje aut | Vývoj české inflace | Posilování domácí měny | Sazby beze změny | SEC | Rozhodování | Dnes ČNB | Casper | Zisky dolaru | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | Americké banky | Propad průmyslu | Zdražování ropy | Medvědi | Prodávající | Nižší daně | Poptávky po ropě | Lednová inflace | Biogen | Akcie AbbVie | Americká inflace | Inflace v lednu | Růst sazeb | Marek Mora | Valuace | Navýšení úrokových sazeb | COVID-19 | Kukuřice | Ceny kukuřice | Německý HDP | Indexy aktivity | Akcie Twitter | Akcie společnosti Apple | Ekonomické aktivity | Ministerstvo financí ČR | Imperial College | Důvěra v průmyslu | Gilead Sciences | Konjunkturální průzkum | Prudký propad | Dopad koronaviru | Noviny | Střední podniky | České banky | Akcie Novavax | Spekulativní pozice | Šíření koronavirové nákazy | Slabá čísla | Největší ztráty | Patrie | Průmysl a zahraniční obchod | Šéfka ECB | Šířící se koronavirus | Cestovní kanceláře | Zpřesněný odhad | Tržní úrokové sazby | Průměrná mzda | Americký Fed | Stabilita | Cestovní ruch | Toyota | Vývoj | Hospodářská politika | Nižší sazby | Vyhlášení nouzového stavu | Nová data | Šok | Snížení těžby | Mzda | Německé průmyslové podniky | České mzdy | Mediánová mzda | Guru | Vládní opatření | Výkyvy | Současná cena | Cenová válka | Kolaps cen | Výsledky HDP | Výsledky HDP eurozóny | Inflace v únoru | Důsledky koronaviru | Nástroje měnové politiky | Výraznější impuls | Únorová inflace | Změna sazeb | Cenové války | Videokonference | Lídři EU | Pomoc ekonomice | Restrikce | Cílování inflace | Americké výnosy | Globální dění | Prudký pokles | Průmysl a stavebnictví | Rozhodnutí centrální banky | Aerolinky | Vlna výprodejů | Nouzový stav | Euro včera | Akcie včera | Program nákupu aktiv | Masivní nákupy | Deficit státního rozpočtu | Olaf Scholz | Nákupy státních dluhopisů | Prudké výkyvy | Profitovat | Technologičtí giganti | Další vývoj | Karanténní opatření | Restriktivní opatření | Stimuly | Oldřich Dědek | Průmyslové ceny | Silný propad | Italské dluhopisy | Evropské země | Brusel | Letectví | Pokles HDP | Členové bankovní rady | Masivní propad | Fiskální politiky | Zásoby hotovosti | Útlum ekonomiky | Kabinet | Guvernér Rusnok | Energetické společnosti | Zrychlení inflace | Největší propad | Míra nejistoty | Cenový vývoj | Špatné výsledky | Pokles české ekonomiky | Silný pokles | TPCA | Poměr cen | Šíření viru | Fiskální balíček | Stimul | Dnešní čísla | Důležitý support | Obavy trhu | ECB dnes | Nákupy aktiv | Odhad inflace | Nákupy vládních dluhopisů | Zastavení výroby | Měnové podmínky | Vedlejší účinky | Měnové zasedání | Měnové zasedání bankovní rady | Barel WTI | Propad poptávky | Viceprezident | Spotřebitelé | Index NASDAQ 100 | Zotavení ekonomiky | Výhled poptávky | Hyundai | Automobilka | Automobilka Hyundai | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie | Počet nakažených | Mimořádná opatření | Nový výhled | Opatření vlád | Žádosti o podporu | Snížení základní úrokové sazby | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Rozhodnutí bankovní rady | Napětí na akciových trzích | Začít intervenovat | Posílení dnes | Vládní podpory | Zásobníky | Texas | Louisiana | Hlavní americké indexy | Fed včera | Obchod Amazon | Perpetuum mobile | Příležitosti k nákupu | Přísná opatření | Další pokles | Vyplácet dividendy | Koronavirová krize | Church & Dwight | MPSV | MF | Kalifornie | Kongres | Škoda | Index ISM | Index ISM ve službách | Komerční banky | Republikáni | Demokraté | Návrh zákona | Domácnosti | Prohlášení politiků | Výrobce letadel | Investiční banka Goldman Sachs | Hotovost | Spotřebitelská nálada | Fiskální balík | Zahraniční dluh | Vyspělé ekonomiky | Nákupu státních dluhopisů | Ministryně financí | Středoevropské trhy | Prodejní tlak | Udržení inflace | Zápis z posledního zasedání | Nákup aktiv | Úřad práce | Extrémní volatilita | Fond ESM | Sněmovna reprezentantů | Dávky v nezaměstnanosti | Anomálie | Německý index IFO | Politická rozhodnutí | Peněžní zásoby | Propad indexu | Bezprecedentní propad | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | Počet nakažených koronavirem | Počet nakažených koronavirem ve Spojených státech | United Airlines | American Airlines | Balík na podporu ekonomiky | Koronavirové krize | Poslanci | Signál | Americká banka | Guvernér ČNB Rusnok | ČNB Rusnok | Počet žádostí o podporu | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Tisková konference | Repo sazby | Dvoutýdenní repo sazby | Státní rozpočty | Biliony | Potenciál | Příjmy a výdaje domácností | Platební neschopnosti | Platební neschopnost | The Economist | Boj s koronavirem | Výroba automobilů | Automobilový trh | Propad HDP | Ceny elektřiny | Karanténa | Šíření nákazy | Bulharsko | Březnová inflace | Izrael | Krizový fond | Fond EU | Reálné mzdy | Klid před bouří | E-commerce | Ekonomiky | Ekonomický propad | Nigérie | VW | Akciový index S&P 500 | Situace v průmyslu | Italové | Slovensko | České PMI | Solidní růst | Války | EGAP | Jan Procházka | Schodek | Aukce státních dluhopisů | Březnová data | Český rozpočet | Poradce | Organizace | Akcie Alibaba Group | Poskytování hypoték | LTV | Italský průmysl | Deficit veřejných financí | Saúdové | Akcie Nvidia | Závislost | Práce | Jednání ČNB | Koronakrize | Autoprůmysl | Podíl na trhu | Údaje | Týdenní nárůst | Ekonomické škody | DPH | Marshallův plán | Ropný průmysl | Úročení vkladů | Signály oživení | Raketový útok | Nakupovat státní dluhopisy | Novela zákona o ČNB | Novela zákona | Veřejný sektor | Velké americké banky | Ministři | Pomalé oživení | Opětovný pokles | Oživení ekonomik | Ekonomické oživení | Jednání OPEC | Jednání OPEC+ | Ministři energetiky | Nárůst nezaměstnanosti | Tajné služby | Německé automobilky | Oživení cen ropy | Oživení cen | Nejvyšší soud | Přebytek běžného účtu | Celková inflace | Inflace v české ekonomice | Technické problémy | Výpadky | ATVI | Akcie Walmart | Activision Blizzard | Trh dluhopisů | Vývoj HDP | Více peněz | Dluhopisy s kratší splatností | Rozpočet EU | Nové dluhopisy | Maloobchodní tržby v USA | Dodavatelské řetězce | Data z americké ekonomiky | Úspory | Hospodářské oživení | Zpráva Evropské komise | Oživení eurozóny | Globální výhled | Restart ekonomiky | Otevírání ekonomiky | AMC | Dnešní statistiky | Statistiky | Vzrušení | Indikace | Americké makro | Nákup ropy | USD za barel | Cena americké ropy | Cena americké ropy WTI | Červnový kontrakt | Propad ceny | Americké produkce | S&P500 | Globální spotřeba ropy | Spotřeba ropy | Finanční pomoc | Důvěra v eurozóně | Znovuzavedení šrotovného | Uvolňování karanténních opatření | Reddit | Sociální síť | Debata | Tweety | Surové ropy | PMI ve službách | Evropská data | Evropské indexy | Evropské indexy nákupních manažerů | Břidlicové ropy | Posílení | Omezení pohybu | Náklady na obsluhu dluhu | Výrobce letadel Boeing | Nové zakázky | Joe Biden | Dluh Itálie | Automobilka Škoda Auto | Automobilka Škoda | Větší pokles | Evropské méně | Americké státy | Data z trhu práce | Očekávané výsledky | Cenový propad | Cestování | Čtvrtletní výsledky | 3M | Americký HDP | 737 MAX | Pracovní síly | Osobní příjmy | Osobní výdaje | Zájem zahraničních investorů | Dubnová inflace | Shell | Spotřebitelské výdaje v USA | Maloobchod | Zaměstnanci | Denní pokles | FDA | Epidemiolog | Gilead | Dopravci | Český státní rozpočet | Americká obchodní bilance | Růst výnosů | Soud | Otevírání americké ekonomiky | Oddlužení | Latinská Amerika | Rubikon | Karlsruhe | Dovoz | Vývoz | Průmysl v březnu | MSCI World | Oživení hospodářství | Pozitivní očekávání | Soudní instance | Státy eurozóny | Historicky nejnižší | Deflační tlaky | Snižování cen | Růst zadlužení | Zadlužení | Expanze | Rezervní měny | Politika centrální banky | Zveřejněné údaje | Macy’s | Dluhy | Spotřebitelské ceny v USA | Oživení české ekonomiky | Členské státy | Koronavirová nákaza | Akcie Nike | Členské země | ONE | Hlavní kryptoměny | Merck | Bankéři z Fedu | Rekordní propad | Účet platební bilance | Propad daňových příjmů | Auta | Royal Caribbean | Dnešní výsledky | Vývoj ekonomiky | Čeští centrální bankéři | Vakcína | Sektor služeb | Dění na trhu | Manažerka | Negativní hodnoty | Spekulovat | Bundesbanka | Moderna | Společnost Moderna | Moderna Inc. | Fiskální stimul | Státní podpora | Manažeři | Nekonvenční měnové politiky | Eli Lilly | Koronavirová pandemie | Velikost fondu | Omezení produkce | Aktivity v eurozóně | Urals | PMI v eurozóně | Australská vláda | Argentina | Předstihové ukazatele | JDE | Rizikovější měny | Unie | Setkání lídrů | Republikánský prezident | ČR | Záchranný program | Průzkum statistického úřadu | Pokles investic | Vakcíny proti koronaviru | Plán EU | Koronavirové pandemie | Dlouhodobý výhled | Výhled cen | Záchranný balík | Rozhodnutí FOMC | Chování trhu | Slabá poptávka | Uzavírání pozic | Dluh USA | Prodloužení těžebních škrtů | Pozitivní sentiment | Sentiment na trzích | PEPP | Střední Evropa | Špatné zprávy | Nová prognóza | Antivirus | Rekordní nárůst | Předkrizové úrovně | Americké statistiky | Býčí trend | Internetové prodeje | Statistiky z trhu práce | Jednání mezi EU a Británií | Rozhodnutí soudu | Polský premiér | Výkon českého průmyslu | Průmyslové recese | Pokračování růstu | Tropická bouře | Tempo poklesu | Americké úrokové sazby | Nikola | Index Nasdaq Composite | Zpomalení inflace | Květnová inflace | Strach z druhé vlny | Finanční krize 2008 | Nižší DPH | Investice do infrastruktury | Stimulační balík | Roční míra inflace | Prodeje automobilů | Podpůrné programy | Propad cen | Projev šéfa Fedu | Úvěrové podmínky | Největší evropská ekonomika | HDP EU | Sentiment na trhu | Míra nezaměstnanosti v USA | Covid | Nárůst nově nakažených | Druhá vlna pandemie | ZIL | Zahraniční kapitál | Druhá vlna | Počty nových případů | Ekonomické aktivity v eurozóně | Státní pomoc | DSTI | Nové žádosti o podporu | Příjmy a výdaje | Odkup vlastních akcií | Sankce proti Rusku | Merkelová a Macron | Akcie aerolinek | Český stát | Dostupnost bydlení | Letošní úroda | Úroda | Objem zakázek | Jasný signál | Situace na trhu práce | Exporty | Květnová průmyslová produkce | Zasedání MMF | Dopad pandemie | Novavax | Nákupy přes internet | Nárůst počtu nově nakažených | Uvolnění ekonomiky | Červnová inflace | Fond obnovy | Tulipány | Inflační šok | Výrazný propad | Leva | Generace Z | Nový trend | Mladé generace | Abbott Labs | Koronavirová situace | Členové kartelu OPEC | Ocenění | Šance | Peugeot | Americký maloobchod | Růst tržeb | Pohyb koruny | Desinflační trend | Ceny | Viktor Orbán | Praha | Kolaps | Výplach | Dluh státu | Američtí politici | Nadějné zprávy | Spotřební daně | Merkelová | Makro zprávy | Rostoucí ceny komodit | Ceny nových bytů | Znovuotevření ekonomiky | Čeští spotřebitelé | Ekonomické následky | Nálada v eurozóně | Progres | Celkový výsledek | Forward guidance | Odhady HDP | První odhady HDP | Americké vládní dluhopisy | Insolvence | Tisková konference šéfa Fedu Powella | Kryptoměny aktuálně | Nárůst volatility | Pár EUR/USD | Propad ekonomiky | Odhad růstu HDP | Důvěra | Rekordní deficit | Známky oživení | Philip Lane | Tuzemský maloobchod | Slabý dolar | Podpora ekonomice | Oslabení liry | Produkce v průmyslu | Skupování aktiv | Zpomalující růst | Dlouhodobější dopady | Slábnoucí dolar | Inflace v červenci | Maďarská inflace | Hlavní akciové trhy | Lepší výsledky | Schvalování vakcín | Letecká přeprava | Výhled na příští rok | Erdogan | Turecký prezident | Zprávy z USA | Pokračování expanze | Rostoucí počty nakažených | Počty nakažených | Produkční ceny | Pandemická situace | Jednání o státním rozpočtu | Pokles tržeb | Vládní koalice | Virgin Galactic | PLUG | Plug Power | Symposium v Jackson Hole | Růst důvěry | Setkání v Jackson Hole | Přístup k inflaci | Zvýšení daní | Zrušení superhrubé mzdy | Koaliční partneři | Ruská vláda | Ceny v eurozóně | Výpadek příjmů | Dění v USA | Venezuela | Průměrné mzdy | Představitelé ECB | Big Tech | Brexitové dohody | Delta Airlines | Southwest Airlines | Pokles hospodářství | Kroger | Zasedání amerického Fedu | Zdanění | Vakcína proti koronaviru | Prognóza Fedu | Dolarové úrokové sazby | Prezidentské volby v USA | Battery Day | TSLA | Nvidia | Qualcomm | Výkon ekonomiky | Sílící dolar | ČNB úrokové sazby | Slabší kurz | Projev šéfa Fedu Powella | Zhoršení pandemie | Společnost Cisco | Program Antivirus | Dnešní zasedání ČNB | Cena elektřiny | Elektromobily | Německý rozpočet | Výsledek jednání ČNB | Pandemie v Evropě | Očekávání ČNB | Politici | Ursula von der Leyen | Strach z Brexitu | Žádosti o podporu v USA | Fiskální stimul v USA | Epidemiologické situace | Účinné vakcíny | Micron | Zadlužení země | Počet úmrtí | App Store | Turecká vláda | Biden | Marathon | Pracovní místa | Pozitivní výsledek | Průmyslové zakázky | Šéf centrální banky | Zápis z posledního zasedání Fedu | Epidemická situace | Energetický sektor | Ropa a Plyn | Lockdown | Měnový fond | Ceny bytů | Americké měny | iPhone 12 | iPhone | Walgreens | Epidemiologická situace | Embargo | Projev šéfky ECB | Růst zlata | Dílčí indexy | Nařízení | Newmont | Epidemické situace | Intel | První obchodní den | Bidenovo vítězství | Technologické tituly | Zhoršování pandemické situace | Pandemický program | Pandemie v Česku | XOM | CVX | PFE | JNJ | Zveřejnění výsledků | Vítězství Donalda Trumpa | NCLH | Norwegian Cruise Line Holdings | Norwegian Cruise Line | BIIB | Výsledky voleb | Electronic Arts | Pfizer/BioNTech | Zprávy o vakcíně | Nové zprávy | Společnost Pfizer | Pfizer a BioNTech | Vakcína proti covidu-19 | PDD | Průmysl v eurozóně | Letecká doprava | MRNA | Kurz liry | Ministr zdravotnictví | Vývoji vakcín | Růst amerického HDP | Odhad amerického HDP | Poptávka po státních dluhopisech | BNTX | Spotřebitelská poptávka | Proražení | Daňový balíček | Vývoj koronavirové pandemie | Nastavení trhů | Přebytek obchodní bilance | Ceny PHM | Zelené investice | GameStop | Zprávy o Brexitu | Cenový skok | Vakcinace | TABAK | BIDU | Očkování | Zadlužování | NBP | Lael Brainardová | Orbán | Účinnosti vakcín | Mutace koronaviru | Nejhorší výprodej | Spotřebitelská nálada v USA | Kauza brexitu | Voda | Nálada v české ekonomice | Intervence polské centrální banky | Polská intervence | Intervence NBP | Centrální bankéř | Polský centrální bankéř | Rafal Sura | Měnový pár EUR/PLN | Oslabení forintu | Intervenovat proti vlastní měně | Inflace v Polsku | Stimulační balíček | Norwegian Cruise | Carnival | Rozšiřování úrokového diferenciálu | Emise dluhopisů | Pokles zásob | Počasí | Utažení měnové politiky | Home office | Růst ceny | Dobrý výsledek | Senátní volby | Zvýšení těžby | Německá inflace | Volby v Georgii | Senátní volby v Georgii | Sentiment v eurozóně | DOT | Vakcinační strategie | Zpráva pro dolar | Dobrá zpráva pro dolar | Silné oživení | Fiskální situace | Zdravotní péče | Český maloobchod | Prodeje potravin | Nové restrikce | Zpomalující inflace | Rostoucí ceny ropy | Nemovitosti v Česku | Tempo hospodářského růstu | Dopad na trhy | MJ | Měsíční data | Indexy na Wall Street | Inaugurace | Situace na trhu | Philips | AMC Entertainment | Akcie Gamestop | Etsy | Dnešní zasedání Fedu | Tržní reakce | Tržní ceny | Vakcíny J&J | J&J | Thermo Fisher | Přístup ČNB | Dnešní seance | Rozvolnění | Activision | Blizzard | Odezvy trhu | Automobilka Tesla | Proočkování populace | Zisky akcií | Hasbro | Rostoucí úrokové sazby | Kov | Nové rekordy | James Bullard | CVS Health | CVS | Výnos desetiletého dluhopisu | Negativní vývoj | Rostoucí výnosy | Třetí vlna | Skluz | Air | Tvrdý lockdown | Freeport-McMoRan | Nárůst výnosů | Riziková prémie | Oživení americké ekonomiky | Silný růst | Tempo očkování | Zesílení inflačních tlaků | Zámořské indexy | Velké ztráty | Výrazný růst | Silná inflace | Tržby ve službách | Výprodej dluhopisů | COMP | Klíčové zasedání | Holubičí Fed | Prezident Erdogan | Vývoj pandemie | Nárůst sazeb | Rychlé očkování | Vývoj na akciích | Očkování v USA | ViacomCBS | Discovery | Aktuální nálada | Sýrie | Data z reálné ekonomiky | Míra úspor | PMI index | ISM ve službách | HoReCa | Data o inflaci | AMD | Ark | Cathie Wood | Optimistická očekávání | Ceny ropy Brent | Cigarety | Ceny surovin | Makroekonomická prognóza | Strach z inflace | ERA | Rostoucí ceny | Objednávky | Události tohoto týdne | Hlavní události tohoto týdne | Verizon | Oživení na americkém trhu práce | Hodnocení současné situace | Situace v eurozóně | Akcie Intelu | Otevření ekonomik | Meziroční růst cen | Ceny ve výrobě | Výprodej na globálních akciových trzích | USDA | Pandemie COVID 19 | Pandemie COVID | Ceny realit | Těžaři | Obavy z inflace | API | Oslabení | Prudké oslabení | PCE index | Růst úroků | Růst cen nemovitostí | První zvýšení sazeb | MNB | Impulzy | Weibo | Evropské společnosti | Spotřeba domácností | Plány | Cíle | Příležitosti | Dodávky plynu | Zdražování cen | Prodej | Nové prognózy | Cyklus zvyšování sazeb | Index podnikatelské nálady | DPH u elektřiny | Zátěžový test | Didi | Pozitivní vliv | Trh dnes | Ústup pandemie | Varianty koronaviru | Akcie Moderny | Cenové stability | Technologie | Rekordní schodek | Nákupní příležitost | Hliník | Američtí centrální bankéři | Sada dat | Egypt | Změny ve strategii | Chování spotřebitelů | UST | Zvýšení produkce | Problémy se subdodávkami | Americký trh | Odvětví | Jednání ECB | Přístup k měnové politice | Načasování | Letní obchodování | Varianta delta | Boom | Výsledek hlasování | Dodávky čipů | Štěstí | Bankovní skupina | Mateřská společnost | Dřevo | HICP | Chování | Pocity | Interpretace | Růst aktivity | Série příznivých zpráv | Logistika | Devon Energy | Růst průmyslových cen | Albemarle | Projekce | Subdodávky | Logistické problémy | Delta varianta | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | BioNTech | Aktuální prognózy | Sekce měnové | Dnešní kalendář | Byty | První odhad HDP | První odhad | Prostor pro růst | Varšava | Jaroslav Povšík | Ceny nových aut | Podíl firem | Bonusy | Očekávaná inflace | Výrobní inflace | Sympozium | Proočkovanost | Vlna pandemie | Nedostatek čipů | Ranní glosa | Růstové tituly | Společnosti | Měnové unie | Jednání centrálních bankéřů | Opatření | Dna | Polská inflace | Evergrande | Rychlý růst | Nájemní bydlení | Bydlení v Evropě | ANO | Uhlí | Volby v Německu | Velkoobchodní ceny elektřiny | Ceny plynu | Slabé akcie | Guvernér NBP | Holubičí názor | Cyklus zvyšování úroků | Zvyšování sazeb ČNB | Macau | Ceny kovů | Akcie Evergrande | Výsledek zasedání Fedu | Problémy v dodavatelských řetězcích | TTF | Úročení | Cenový šok | Energetická krize | Odhady růstu | České sazby | Automotive | Navyšování cen | Reakce dolaru | Nová vláda | Češi | Energetické krize | Zdražování energií | Rychlý růst cen | Vysoké ceny | Rekordní ceny | Situace na komoditních trzích | Ukončení kvantitativního uvolňování | Zdravotnictví | Snap | Pozornost | SPX 500 | Ruský prezident | Meta | Meta Platforms | Drahé energie | Společnost | Výsledky společnosti | Zoufalství | Reálné úrokové sazby | Raketový růst | Další růst sazeb | Ropný šok | Lockdowny | Rakouský lockdown | TIM | Ruský trh | Nová varianta covidu | Varianta covidu | Nové mutace | Omikron | Omicron | COVID-19 omikron | Nová varianta omikron | Očekávání úrokových sazeb | Sazby centrální banky | Varianta omikron | | Varianta koronaviru | Varianty covidu | Vývoj polské zlotého | Zlotý | Obavy z varianty omikron | Rozšíření | Rostoucí inflace | Jestřábí Fed | Zemědělci | Výkon průmyslu | Výkon průmyslu v Česku | Úrokové sazby v USA | Názory na měnovou politiku | Cyklus utahování měnové politiky | Problémy české ekonomiky | Základní sazba | Plynová krize | Přebytky zahraničního obchodu | Polská NBP | Jestřábí komentáře | Zvyšování sazeb Fedu | Ruský plyn | Návrat volatility | Big tech | Zdražování bytů | Hry | Vlna omikronu | Válka na Ukrajině | Omezení dodávek | Instituce | Napětí na Ukrajině | Napětí mezi Ruskem a Západem | Stavební boom | Období zvýšené inflace | Glapinski | Guvernér Glapinski | St. Louis | Invaze na Ukrajinu | Ruské invaze na Ukrajinu | Vojenský konflikt | Dění na Ukrajině | Sankce | Dodávky ropy a plynu | Podnikatelská nálada v eurozóně | Konflikt na Ukrajině | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Ruská agrese | Motivace | Rusko a Ukrajina | MWh | EUR/MWh | Zkapalněný zemní plyn | Invaze | Řetězce | Nord Stream 1 | Politika ČNB | Verbální intervence | Nárůst výdajů | Nárůst výdajů na obranu | Dolarová výnosová křivka | Zastavení dodávek | Měsíční report | Aktuální inflace | Inflační data | Ministři energetiky EU | Dow Jones Industrial Average | Jan Frait | Vedení ECB | Racionalizace | Nastavení intervenčního režimu | Znehodnocení | Nová bankovní rada | Zvýšení úroků | Zastavení poklesu | Udržitelnost | České předsednictví | Zastropování cen | Výsledek HDP | Marka | Boj s drahými energiemi | Měnový pár EUR/HUF | Státy OPEC | CZ | Inverze americké výnosové křivky | Akcie farmaceutických společností | Jan Kubíček | Bankovní rady ČNB | Ustupující inflace | Závazek | Vice | První fáze | DNO | Inverzní vztah | Centrální bankéři z Fedu | Dobrá zpráva | Měkké přistání
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | FOREX | Indikátor | Trading | Cena | Graf | Růst | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Zahraniční bilance
Zahraniční brokeři
Zahraniční burzy
Zahraniční dluh
Zahraniční dluh ČR
Zahraniční dluh Ruska
Zahraniční držba dluhopisů
Zahraniční ekonomická aktivita
Zahraniční firmy
Zahraniční fondy

Následující klíčová slova

Zahraniční FX
Zahraniční intervence
Zahraniční investice
Zahraniční investice v Číně
Zahraniční investice v Německu
Zahraniční investoři
Zahraniční kapitál
Zahraniční měny
Zahraniční obchod
Zahraniční obchod České republiky
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
CapXmaster
Potvrďte prosím... Zavřít