Sobota 20. duben 2024 15:34
reklama
Dukascopy new
reklama
Purple trading AI
reklama
FTMO král
reklama
Fintokei SwiftTrader

Theresa Mayová

C:\fakepath\TOP-28012019-LV-17.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

28.01.2019 1) Asijské akciové trhy zakončily dnešní obchodování v mínusu, když investoři čekali na začátek dalších jednání mezi zástupci Spojených států a Číny. Ti by se měli sejít později v tomto týdnu.
img

Rozbřesk: Může Fed ještě ublížit americkému dolaru?

28.01.2019 Tento týden v horkém křesle vystřídá evropskou ECB americký Fed. Obě dvě největší centrální banky mají po sérii horších čísel chuť povolit při utahování měnové politiky. U ECB to není velká změna, protože utahování v pravém slova smyslu ještě ani nezačalo. U Fedu je to jinak. Americká centrální banka signalizuje v tomto roce stále dvojité zvýšení sazeb (se kterým zatím počítáme i my), ale trh jí nevěří. Na zasedání v tomto týdnu ke změně sazeb nedojde, klíčová bude tisková konference guvernéra Powella a vodítka pro zbytek roku. Půjde nejen o to, kdy a jak rychle sazby zase mohou mířit vzhůru, ale i o tempo současného utahování měnové politiky skrze odprodeje aktiv z bilance Fedu. Tržní očekávání nám už v tuto chvíli přijdou značně holubičí a dolar tedy pravděpodobně těžko od Fedu schytá další ránu.
img

Holubice Draghi opět srazil euro směrem dolů, PBOC se snaží nakopnout skomírající čínskou ekonomiku

25.01.2019 Člen FOMC Patrick Harker v pondělí v rozhovoru sdělil, že americká ekonomická data vypadají opravdu dobře a že v nejbližší době neočekává recesi.
img

Trh začíná počítat s možností odložení brexitu. Libra se vrací nad 1,30 GBPUSD

23.01.2019 Dobré zprávy pro libru. Přesvědčení obchodníků, že se dočkáme prodloužení finálního termínu pro vystoupení Británie z ...
C:\fakepath\bruno_le_maire_sipa_1.jpg

Světové ekonomické fórum začalo výzvou ke spolupráci

22.01.2019 Každoroční zasedání Světového ekonomického fóra (WEF) ve švýcarském Davosu dnes začalo výzvou jeho zakladatele Klause Schwaba ke spolupráci. Informuje o tom agentura DPA. Davoského setkání, které se koná pod heslem Globalizace 4.0: Hledání globální architektury ve věku čtvrté průmyslové revoluce, se zúčastní špičky světové politiky, vrcholní manažeři, bankéři, podnikatelé, ekonomové a další elity.
img

Trump využil slabšího růstu čínského HDP k podpoře obchodní dohody

22.01.2019 Akciové trhy ve Spojených státech dnes po prodlouženém víkendu zahájí obchodování. Výsledková sezóna je v plném proudu. Jen tento týden bude reportovat téměř šedesát společností v rámci širšího indexu S&P 500. Včera udělil francouzský úřad pro ochranu dat pokutu ve výši 50 mil. EUR společnosti Google za porušení regulace na ochranu dat GDPR. Důvodem bylo, že uživatelé neměli zcela jasný a jednoduchý přístup ke svému souhlasu především v oblasti personalizace reklamního obsahu a nemohli tak tento souhlas lehce odvolat. Pokuta nedosahuje ani jedné desetiny procenta celkových tržeb společnosti za rok 2017. Vzhledem k relativně malému dopadu do hospodaření společnosti neočekáváme zásadnější vliv na dnešní cenu akcií.
C:\fakepath\WEF.jpg

V Davosu začíná ekonomické fórum s hlavním tématem globalizace

22.01.2019 Ve švýcarském Davosu dnes začíná každoroční zasedání Světového ekonomického fóra (WEF), které je pro světové politické a ekonomické elity příležitostí k diskusi o nejnaléhavějších problémech dnešního světa. Hlavními tématy letošního čtyřdenního setkání jsou globalizace a čtvrtá průmyslová revoluce. Ve čtvrtek a v pátek se konference v Davosu zúčastní i český premiér Andrej Babiš, ale řada předních světových politiků bude letos v alpském středisku chybět.
C:\fakepath\TOP-21012019-LV-17.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

21.01.2019 1) Čínská ekonomika v loňském roce rostla jen o 6,6 %, což byl nejnižší růst od roku 1990. Nejnovější čísla, která odpovídají předchozím odhadům analytiků, zveřejnil dnes čínský statistický úřad. V roce 2017 činil podle údajů upravených minulý týden růst čínského HDP 6,8 %. Dříve úřad udával 6,9 %.
C:\fakepath\WEF.jpg

Mocní se sjedou do Davosu

21.01.2019 Ve švýcarském horském středisku Davos v úterý začíná zasedání Světového ekonomického fóra (WEF), kterého se od 70. let minulého století každý rok účastní špičky světové politiky, vrcholní manažeři, bankéři, podnikatelé, ekonomové a další elity. Letos mezi hosty nebude chybět ani český premiér Andrej Babiš. Diskuse a proslovy mocných tohoto světa se letos mají točit kolem témat jako globalizace a budoucnost planety Země.
img

Britský parlament odmítl dohodu Theresy Mayové s EU, libra zažila volatilní týden

18.01.2019 Od soboty zažívají Spojené státy americké nejdelší výpadek financování federálních úřadů ve své historii. Donald Trump nechce schválit rozpočet do doby, než mu zákonodárci uvolní 5,7 mld. USD na vybudování zdi na hranici s Mexikem. Trump tímto krokem tlačí na kongresmany, protože postavení zdi byl jeden z jeho hlavních slibů v prezidentské kampani v roce 2016 a určitě bude chtít zahájit stavbu zdi před zahájením nové prezidentské kampaně.
C:\fakepath\TOP-18012019-LV-16.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

18.01.2019 1) Asijské akciové trhy dnes zpevnily, když investory potěšila čtvrteční zpráva, že Spojené státy zvažují částečné či úplné zrušení cel na dovoz čínského zboží do USA. Po dlouhých měsících nejistoty by se tak posunula jednání mezi dvěma největšími světovými ekonomikami.
img

Tvrdý brexit je nejhorší možnost. Dohoda je mrtvá.

18.01.2019 Návrh na postup odchodu Británie z Evropské unie představí britská premiérka Theresa Mayová parlamentu příští pondělí. V úterý 29. ledna budou o plánu B poslanci jednat a hlasovat. Theresa Mayová v dopise vzkázala lídrovi opozice Jeremymu Corbynovi, že není v moci vlády vyloučit bez dohody odchod z EU. Zástupci kabinetu Theresy Mayové se utkaly s kritiky zamítnuté dohody, kterou připravili britští a unijní vyjednavači.
img

Mayová dostala úder pod pás, no moc si obhájila. Hrozba tvrdého brexitu však tlačí britské akcie nadol

17.01.2019 V posledných dňoch sa stala reálnou situácia, ktorej sa snažila britská premiérka Theresa Mayová zabrániť. No neúspešne. Napriek zrušeniu predvianočného hlasovania parlamentu a návštevách európskych lídrov s cieľom podporiť odsúhlasenie návrhu o rozvode Európskej únie (EÚ) s Veľkou Britániou v „kompromisnej“ podobe sa jej nepodarilo nakloniť si väčšinu členov britského parlamentu. Ten tvoril poslednú prekážku k úspešnému dosiahnutiu dohody. Utorkové večerné hlasovanie skončilo s počtom 432 poslancov, ktorí sa postavili proti návrhu súčasnej dohody a v prospech hlasovalo „iba“ 202 poslancov.
C:\fakepath\TOP-17012019-LV-16.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

17.01.2019 1) Britská premiérka Theresa Mayová ustála hlasování o důvěře velice těsným způsobem 325 ku 306. I když bezprostředně trhy oceňují “kontinuitu” Mayové, její pozice zůstává nelehká a předčasné volby nemusí být zcela mimo hru. Brusel chce po britské premiérce, aby z parlamentu co nejrychleji dostala seznam bodů k “opravě” v dohodnuté rozvodové smlouvě. Šéf opozice Jeremy Corbyn ale vůbec nechce pustit své poslance k jednacímu stolu, dokud nebude zcela vyloučena z jednání možnost tvrdého brexitu bez dohody.
img

Rozbřesk: Theresa Mayová pod tlakem, zatímco libra je relativně v klidu

17.01.2019 Theresa Mayová ustála hlasování o důvěře velice těsným způsobem 325 ku 306. I když bezprostředně trhy oceňují “kontinuitu” Mayové, její pozice zůstává nelehká a předčasné volby nemusí být zcela mimo hru. Brusel chce po britské premiérce, aby z parlamentu co nejrychleji dostala seznam bodů k “opravě” v dohodnuté rozvodové smlouvě. Šéf opozice Jeremy Corbyn ale vůbec nechce pustit své poslance k jednacímu stolu, dokud nebude zcela vyloučena z jednání možnost tvrdého brexitu bez dohody.
C:\\fakepath\\TOP-16012019-LV-20.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

16.01.2019 1) Britští poslanci v úterý večer podle očekávání odmítli dohodu o vystoupení Spojeného království z Evropské unie, kterou dojednala s Bruselem premiérka Theresa Mayová. Ministerská předsedkyně nyní musí do 21. ledna dolní komoře parlamentu představit plán dalšího postupu. Británie by měla unii opustit 29. března.
C:\fakepath\nemecko 08012014-3.png

Německý autoprůmysl i další odvětví varují před tvrdým brexitem

16.01.2019 Německé sdružení automobilového průmyslu (VDA) dnes varovalo, že odchod Británie z Evropské unie bez dohody by mohl mít fatální důsledky. Obavy z takzvaného tvrdého brexitu vyjádřili i zástupci dalších německých průmyslových sektorů. Britský parlament v úterý podle očekávání odmítl dohodu o brexitu, kterou s EU vyjednala premiérka Theresa Mayová.
img

Rozbřesk: Historická prohra Theresy Mayové, na co budou trhy citlivé?

16.01.2019 Ne, které zaznělo v britském parlamentu při hlasování o brexitu bylo hodně silné. Theresa Mayová prohrála poměrem 432 ku 202 s tím, že proti bylo i 118 poslanců vlastní strany. Libra přitom relativně dobře držela pozice a během včerejška nakonec ztráty smazala. Jde v prvé řadě pravděpodobně o pozitivní reakci na pokračování vládní koalice Theresy Mayové - dnes večer bude sice čelit hlasování o důvěře, ale zdá se, že bude mít dostatečnou podporu. To je dobrá zpráva, protože nové volby by dohodu o brexitu v termínu prakticky vylučovaly.
img

Forex: Britská vláda by měla v hlasování o důvěře uspět

16.01.2019 Všechnu pozornost na sebe dnes strhne Británie. Theresu Mayovou čeká hlasování o nedůvěře její vládě. Podle prvních signálů by důvěru získat měla. I v případě předčasných voleb je však podle našeho názoru dohoda o brexitu stále možná. Ve Spojených státech by za normálních okolností byly dnes zveřejněny maloobchodní tržby. Kvůli rozpočtové krizi v USA se jich však nedočkáme. Pokud by zveřejněny byly, měli bychom být připraveni na jejich meziměsíční pokles. V důsledku vývoje cen na komoditních trzích se české ceny průmyslových výrobců za prosinec zřejmě výrazně propadnou.
img

Ranní komentář: Mayová utrpěla historickou porážku, libra zatím drží nad 1,28 GBPUSD

16.01.2019 Theresa Mayová včera utrpěla historickou porážku v hlasování o plánu na vystoupení Británie z EU, díky které ji dnes pravděpodobně čeká hlasování o důvěře v její vládu. To by pravděpodobně měla vyhrát, i když její vítězství, kvůli vysokému počtu poslanců, kteří včera hlasovali proti, rozhodně není zaručeno. Libra včera sice byla volatilní, seanci ale nakonec zakončila bez větších změn. O jejím dalším osudu tak budou rozhodovat až nadcházející dny, které ukážou, který ze scénářů odchodu Británie z EU (nebo její prozatímní setrvání) je pravděpodobnější. Dnešek bude na trzích hlavně o dozvucích včerejšího hlasování, takže můžeme s volatiliou na libře počítat i nadále. Pod mírným tlakem se pak nachází ale také evropská měna, která doplácí na zpomalování ekonomické aktivity v Evropě.
img

Mayová katastrofálně prohrála. Dohoda o brexitu je teď v podstatě mrtvá

16.01.2019 Britská premiérka Theresa Mayová utrpěla v úterý večer historickou porážku – nejvýraznější porážku vládního kabinetu za poslední století. Plán vystoupení Británie z Evropské unie, který hájila, je tím v podstatě mrtvý. Neúspěch Mayové se čekal, bookmakeři sázkových kanceláří mu přičítali pravděpodobnost zhruba 97 procent a připraveny na něj byly do značné míry i trhy. Omračující je ovšem porážka i tak, a to kvůli počtu poslanců, kteří hlasovali proti. Jejich počet převyšuje o 230 počet těch, kteří hlasovali pro návrh. Takové číslo je na horní hranici těch odhadů, které byly z hlediska Mayové vůbec nejpesimističtější. Zároveň tak výrazná porážka nedává příliš šancí, že by mohl být na půdorysu stávající dohody učiněn ještě nějaký kompromis mezi Bruselem a Londýnem.
C:\fakepath\brexit1.jpg

Britští ministři hovořili se zástupci firem o brexitu bez dohody

16.01.2019 Představitelé nejdůležitějších podnikatelských svazů a desítky šéfů firem působících v Británii se v úterý večer účastnili konferenčního hovoru s trojicí ministrů v reakci na hlasování o brexitové dohodě v britském parlamentu. Předmětem diskuse byla podle britských médií především otázka neřízeného britského odchodu z Evropské unie, kterého se řada podniků obává, a také možný odklad brexitu. Podle televize Sky News se manažeři dostali s ministry do konfliktu, protože členové vlády odmítli brexit bez dohody vyloučit.
img

Britští poslanci odmítli brexitovou dohodu. Libra prudce reaguje

15.01.2019 Britští poslanci dnes podle očekávání odmítli dohodu o vystoupení Spojeného království z Evropské unie, kterou se sedmadvacítkou dojednala premiérka Theresa Mayová. Dohodu podpořilo podle agentury Reuters 202 zákonodárců, proti bylo 432. Opoziční labouristé vzápětí oznámili, že podali návrh na vyslovení nedůvěry vládě. Debatovat a hlasovat o něm budou poslanci už ve středu večer. Británie má unii opustit 29. března, tedy za 73 dní.
img

Dnes se rozhodne o dalším směrování Velké Británie

15.01.2019 Tento týden se investoři zaměří zejména na dnešní hlasování o brexitu. Předpokládá se, že výsledky budeme znát po 19:00 GMT. Podle posledních průzkumů to vypadá, že premiérka Theresa Mayová zřejmě prohraje „zásadní hlasování“ o zhruba 100 hlasů. Britská vláda v posledních týdnech naznačila, že by byla ochotná přijmout doplněnou dohodu o brexitu, avšak tato strategie zřejmě nezíská dostatečnou podporu poslanců.
img

Mayová dnes jde na porážku, mají jasno burzy. Trhy budou napjatě sledovat, jak propastná porážka bude a jak rychle Mayová přijde s plánem B

15.01.2019 Britská premiérka Theresa Mayová dnes večer britského času s velkou pravděpodobností nezíská souhlas parlamentu pro svůj plán vystoupení Británie z Evropské unie. Co se bude dít dále a jak zareagují burzy?
img

Forex: Britští poslanci smlouvu o brexitu podle všeho napoprvé neschválí

15.01.2019 Hlasování o brexitu dnes bude tou absolutně nejsledovanější událostí a to i přesto, že jeho výsledek je téměř jistý. Pozornost se nevyhne také statistikám z Německa, kde se ukáže, jestli skutečně byla německá ekonomika ve druhém pololetí v recesi. Obě tyto události budou zásadní i pro měny v regionu.
C:\fakepath\TOP-14012019-LV-12.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

14.01.2019 1) Export z Číny se v loňském roce zvýšil o 9,9 %, což představuje nejsilnější růst za sedm let. Přebytek Číny v obchodování se Spojenými státy se pak loni vyšplhal na rekord, a to navzdory rozsáhlým clům, která na čínské zboží uvalila administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa. Vyplývá to z dnešních údajů čínského statistického úřadu.
img

Cesta k brexitu bude trnitá

11.01.2019 Premiérku Theresu Mayovou čeká 15. ledna hlasování britského parlamentu o jejím návrhu smlouvy na vystoupení Velké Británie z EU. V něm pravděpodobně utrpí další drtivou porážku. Podobně zřejmě dopadne i plán B, který v takovém případě musí předložit do 21. ledna. Pak ale podle našeho názoru převládne britský pragmatismus a poslancům napříč všemi politickými stranami se podaří nalézt kompromis. V řádném termínu do 29. března to však s největší pravděpodobností nebude. Riziko představují i předčasné volby. Tomu, že nastanou, dáváme 45% pravděpodobnost. I v takovém případě však předpokládáme, že dohoda s EU bude nakonec uzavřena. Nové referendum, ani to, že by Británie z EU nakonec nevystoupila, nepředpokládáme.
img

Britský parlament zviazal Mayovej ruky

10.01.2019 Napriek tomu, že decembrové hlasovanie o vyslovení nedôvery nakoniec britská premiérka Theresa Mayová obstála, doteraz nedokázala navždy vylúčiť možnosť tvrdého brexitu. Lenže deň vystúpenia Británie z Európskej únie (EÚ) sa blíži. Krajina má opustiť jej brány už 29. marca 2019 a Mayovej dohoda o „rozvode“, o ktorej má britský parlament hlasovať v polovici januára má za sebou len veľmi neistú podporu. Britský parlament sa preto rozhodol vziať opraty do vlastných rúk a počas uplynulého utorka schválil nové opatrenie obmedzujúce možnosti vlády v prípade vystúpenia bez dohody s Bruselom.
img

Ranní zpráva z FOREX trhu: Jednání mezi USA a Čínou se vyvíjejí příznivě

09.01.2019 Pozornost trhů dnes bude směřovat na zápis z posledního zasedání Fedu. Ten by mohl odhalit, jak utaženější finanční podmínky ovlivní další směřování americké centrální banky. Trhy by dnes mohl pozitivně naladit výsledek vyjednávání mezi USA a Čínou. Zatím vše nasvědčuje tomu, že dohody bude dosaženo. Domácí data příliš neoslní. Přebytek zahraničního obchodu byl kvůli slabším vývozům podstatně nižší než v roce 2017. Podíl nezaměstnaných vytlačí směrem nahoru sezonní faktory.
C:\fakepath\brexit2.jpg

Tvrdý brexit by měl dopad na rozpočet EU

08.01.2019 Výrazné dopady na podobu rozpočtu Evropské unie na rok 2020 by měl "tvrdý brexit", tedy odchod Británie z EU bez uzavřené smlouvy o vystoupení. Novinářům to dnes řekl komisař pro rozpočet Günther Oettinger. Evropská komise (EK) podle něj nyní rozpočet EU na rok 2020 připravuje s předpokladem, že britský parlament smlouvu v lednu schválí a po odchodu Británie z EU 29. března začnou platit její podmínky, včetně přechodného období.
img

Druhé referendum o brexitu?

16.12.2018 Pravděpodobnost vypsání druhého referenda o brexitu nebyla dosud nikdy tak vysoká jako v těchto dnech. Důvodem je vnitropolitický chaos v Británii. Konkrétně to, že žádná z možností, které jsou nyní na stole, nemusí získat dostatečnou podporu britského parlamentu. V takovém případě by politici dost možná přenesli odpovědnost za kruciální rozhodnutí opět na lid.
img

Mayová odjíždí z Bruselu s prázdnou

14.12.2018 Britská premiérka Theresa Mayová včera navštívila dvoudenní summit EU v Bruselu ve víře pokusit se znovu vyjednat brexitovou dohodu. Do Londýna se však bude vracet s prázdnýma rukama a v britském parlamentu lze tak očekávat další velmi vášnivou debatu. Jediným hmatatelným východiskem čtvrtečního jednání je zdůraznění lídrů EU, že tzv. irská pojistka, která je hlavním zádrhelem v Británii, by byla v případě aktivace jen dočasným řešením. O dohodě o brexitu už znovu vyjednávat není možné.
C:\fakepath\TOP5-14122018-LV-17.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

14.12.2018 1) Evropské trhy v průběhu dnešního obchodování poměrně silněji oslabují. Čínská makra zvýšila nervozitu na trhu, protože celkem jasně naznačila zpomalování tamní ekonomiky, a navíc s poznámkou, že se tak stalo ve chvíli "předzásobení" před faktickým náběhem negativních projevů obchodní války s USA, což jinými slovy naznačuje, že to horší teprve přijde.
img

ECB ukončuje program nákupu aktiv

14.12.2018 Probíhá poslední zasedání ECB. Bude na něm oznámeno ukončení programu nákupu aktiv a také bude představena nová prognóza. Zvyšování úrokových sazeb se odsouvá.
img

Sága brexit pokračuje i v tomto týdnu. ECB na svém zasedání potvrdila, že ukončí nákup aktiv na konci roku 2018.

13.12.2018 V neděli ráno našeho času byla zveřejněná inflace z Číny. Meziroční inflace v listopadu poklesla z 2,5 % na 2,2 %.
img

Ranní analýza: Dolar mírně koriguje své zisky, dnes zasedá ECB

13.12.2018 Americký dolar během včerejší seance korigoval své dřívější zisky a nijak mu nepomohlo odpolední zveřejnění růstu americké inflace. Akciové indexy k večeru opět korigovaly dřívější zisky podpořené pozitivními zprávami z Číny. Ropa WTI opět testuje úrovně kolem 50 dolarů za barel.
img

Rozbřesk: ECB dnes nepřekvapí, trhy zajímá sága brexit

13.12.2018 Britská premiérka Theresa Mayová včera v podvečer přežila hlasování o nedůvěře a povzbuzena podporou vlastní strany míří na summit EU vyjednat lepší podmínky rozvodové smlouvy. Ve světle zdánlivě nekonečné ságy brexitu tak trhy nevěnují tolik pozornosti ostatním událostem, a to včetně dnešního posledního zasedání ECB v tomto roce.
C:\fakepath\GBPUSDH1.png

Forex: Libra i přes brexitové turbulence stoupá

12.12.2018 Euro posiluje, pomohly mu signály o uklidnění rozpočtové hádky mezi Evropskou unií a Itálií. Navzdory brexitovým zmatkům zpevňuje i libra, investoři věří, že britská premiérka Theresa Mayová ustojí dnešní hlasování o nedůvěře. Libra kolem 17:30 SEČ přidávala k dolaru 1,4 procenta na 1,2657 GBP/USD. Euro mělo vůči dolaru ve stejnou dobu k dobru 0,4 procenta a obchodovalo se za 1,1358 EUR/USD.
img

Americká jádrová inflace stoupla na 2,2 %, evropské akcie znovu rostou

12.12.2018 Středeční seance se zatím na finančních trzích nese v docela pozitivním duchu. Evropské indexy ráno dokázaly navázat na včerejší růst a přidávají další procento. Podobně jsou na tom také indexy v USA, kde futures na S&P500 indikují open zhruba procento nad včerejším close a hlavně v dostatečné vzdálenosti od suportu 2 600 dolarů.
C:\fakepath\TOP5-12122018-LV-20.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

12.12.2018 1) Asijské akciové trhy zakončily dnešní obchodní seanci v plusu, když investory potěšilo několik zpráv, které naznačují uvolnění napětí mezi Čínou a Spojenými státy. Podle informací světového tisku se Čína chystá snížit cla na dovoz automobilů z USA na 15 ze 40 %.
C:\fakepath\gbpusd-12122018-3.png

Britská libra i akcie posilují

12.12.2018 Britská libra na forexových trzích smazala počáteční ztráty a posiluje. Podpořil ji britský ministr spravedlnosti David Gauke, který prohlásil, že pokud premiérka Theresa Mayová nezíská v hlasování své Konzervativní strany důvěru, bude nutné pozdržet plánované vystoupení Británie z EU. Akciový trh po zahájení mírně roste díky firmám, které mají vysoké zisky v zahraničí.
img

Libru čeká těžký konec roku

11.12.2018 Britská premiérka Theresa Mayová včera pomyslně utekla z bojiště, když odvolala dnešní hlasování dolní komory britského parlamentu o brexitové dohodě. Důvodem je podle premiérky potřeba dále jednat s Bruselem o tzv. irské pojistce. Dolní sněmovna by potřebovala od Bruselu dostatečné záruky, které by jí uspokojily. Britská libra se dostala po zveřejnění zprávy o odložení hlasování pod další prodejním tlak. Nijak výrazně jí nepomohly ani dnešní velmi solidní data z britského trhu práce, což naznačuje, že libru čeká velmi složitý závěr letošního roku.
img

Čína se chystá snížit cla na americké automobily, akcie reagují růstem

11.12.2018 Na akciových trzích se dnes začíná zelenat a opět v tom má prsty hlavně další vývoj americko-čínských obchodních vztahů. Po sérii špatných zpráv, v čele se zatčením CFO společnosti Huawei se dnes kyvadlo sentimentu vychýlilo na stranu býků poté, co se začaly objevovat zprávy o tom, že po telefonátu mezi čínským a americkým ministrem zahraničí začne Čína uplatňovat nižší cla na dovoz amerických automobilů.
img

Čtyři možnosti jak se vyhnout tvrdému Brexitu

11.12.2018 Po podpisu rozvodových papírů v Bruselu stačilo britské vládě, aby dohodu protlačila v parlamentu. To se však v posledních dnech ukázalo jako nemožné, protože množství odpůrců vyjednaného rozvodu převážilo jeho zastánce. Britská premiérka tedy byla přinucena okolnostmi zrušit hlasování naplánované na dnešek (11. prosince). Je tedy Velká Británie odsouzena k tvrdému Brexitu, tedy odloučení od EU bez dohody? Sesumírovali jsme možnosti, které má britská vláda, a to až do 29. března příštího roku, kdy by bez další dohody a jednání k tvrdému Brexitu skutečně došlo.
C:\fakepath\GBPUSDH1.png

Forex: Libra je na 20měsíčním minimu

10.12.2018 Britská libra se poté, co se premiérka Theresa Mayová rozhodla odložit úterní hlasování britského parlamentu o připravené brexitové dohodě mezi Londýnem a zbytkem Evropské unie, propadla k dolaru na 20měsíční minimum. Na americkou měnu ztrácela kolem 17:30 SEČ 1,5 procenta na 1,2541 GBP/USD a byla nejníže od dubna 2017.
img

Libra nejníže od loňského dubna, k oslabení pomáhají zprávy o odložení zítřejšího hlasování o brexitu

10.12.2018 Akciové trhy vstoupily po výplachu z minulého pátku do nového týdne opatrně. Přestože se indexy v Asii i v Evropě ráno dostaly pod prodejní tlak, nálada se dopoledne posupně začíná stabilizovat a americké futures své ranní ztráty dokonce téměř zlikvidovaly. Pohyby jsou však malé a na podprůměrných objemech, takže býci na akciovém trhu rozhodně musejí zůstat obezřetní.
C:\fakepath\TOP5-10122018-LV-18.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

10.12.2018 1) Evropa vstupuje do nového týdne s lehce negativní náladou, která se pomalu zlepšuje. Negativně působí makra ze světa a především z Číny naznačující zpomalování globálního ekonomického růstu a realitu negativního vlivu obchodní války s USA.
img

Rozbřesk: Brexit může trhy dostat opět pod tlak

10.12.2018 Trhy čeká další týden, kdy na prvním místě budou sledovat brexit. Theresa Mayová má dnes poslední možnost odložit hlasování o brexitu v parlamentu, kde má prozatím zcela nedostatečnou podporu. To by se ale pak musela ve čtvrtek znovu vydat do Bruselu a ponižujícím způsobem žádat o přejednání jednou dohodnuté smlouvy. Navíc ve chvíli, kdy se s ní evropští lídři unissimo odmítli o jakýchkoliv nových podmínkách bavit.
img

Akcie na pražské burze v týdnu propadly o 2,7 procenta

07.12.2018 Akcie na pražské burze v tomto týdnu propadly, když index PX ubral 2,7 procenta na 1040,4 bodu. Vyplývá to z výsledků burzy. V týdnu se dařilo především akciím likérky Stock Spirits, naopak největší pokles postihl akcie mediální skupiny CME. Minulý týden akcie posílily o 0,6 procenta.
C:\fakepath\brexit.png

Bez dohody s EU může chaos v dopravě trvat i půl roku

07.12.2018 Pokud poslanci odmítnou brexitovou dohodu premiérky Theresy Mayové a Británie nakonec opustí Evropskou unii bez dohody, mohl by chaos v přístavech u Lamanšského průlivu a na silnicích jihovýchodní Anglie panovat až půl roku. Vyplývá to z vládní technické analýzy, o které dnes informovala zpravodajská stanice BBC. Dokument zároveň upozorňuje, že se jedná o pesimistický odhad.
C:\fakepath\May.jpg

Mayová: Irská pojistka by komplikovala uzavírání obchodních dohod

04.12.2018 Zavedení nouzového režimu pro zachování hladkého provozu přes irskou hranici by pro Británii přineslo jistá omezení v souvislosti s uzavíráním obchodních dohod po odchodu z Evropské unie. Před poslanci to včera připustila britská premiérka Theresa Mayová. Zároveň uvedla, že na víkendovém summitu G20 ujistila amerického prezidenta Donalda Trumpa o možnosti vytvoření nové britsko-americké obchodní dohody.
C:\fakepath\TOP5-30112018-LV-16.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

30.11.2018 1) V Buenos Aires dnes za mimořádných bezpečnostních opatření začíná dvoudenní summit skupiny G20. Vůdci nejsilnějších světových ekonomik budou jednat o obchodu i klimatických změnách. Očekává se však, že setkání ovlivní i nejnovější rusko-ukrajinský konflikt, dopad vraždy saúdskoarabského novináře Džamála Chášukdžího a také obchodní války.
C:\fakepath\britanie1.jpg

Mayová: Odmítnutí brexitové dohody Británii ještě více rozdělí

30.11.2018 Odmítnou-li poslanci dohodu o brexitu, kterou vyjednala vláda s Evropskou unií, Británii to ještě více rozdělí a rozdělené zemi se nedaří. Během letu na summit největších ekonomik světa G20 v Argentině to dnes novinářům řekla britská premiérka Theresa Mayová. Podle agentury Reuters, která má k dispozici část jejího proslovu, hodlá ministerská předsedkyně představitelům G20 v Buenos Aires říci, že dohoda o brexitu, kterou s EU vyjednala, bude mít pozitivní dopad na světovou ekonomiku.
C:\fakepath\g20 summit.jpg

V Buenos Aires začíná dvoudenní summit skupiny G20

30.11.2018 V Buenos Aires dnes za mimořádných bezpečnostních opatření začíná dvoudenní summit skupiny G20. Vůdci nejsilnějších světových ekonomik budou jednat o obchodu i klimatických změnách. Očekává se ale, že setkání ovlivní nejnovější rusko-ukrajinský konflikt, dopad vraždy saúdskoarabského novináře Džamála Chášukdžího a také obchodní války. Na odpoledne je v argentinské metropoli svolána demonstrace odpůrců globalizace. Vláda už ve čtvrtek večer nechala uzavřít části Buenos Aires a mimořádná bezpečnostní opatření mají zůstat v platnosti až do neděle.
C:\fakepath\May.jpg

Mayová odmítá spekulace o záložních plánech ohledně brexitu

29.11.2018 Britská premiérka Theresa Mayová dnes v jednom z výborů britského parlamentu odmítla spekulovat o možných postupech v případě, že brexitová dohoda s Bruselem 11. prosince neprojde Dolní sněmovnou. Zároveň nechtěla akceptovat závěr vládní analýzy, podle níž odchod z EU na základě jejích plánů bude znamenat zpomalení britské ekonomiky.
C:\fakepath\brexit.jpg

Brexit bez dohody by prý měl horší dopad než finanční krize

28.11.2018 Brexit bez dohody by měl horší následky než finanční krize před deseti lety, varovala dnes britská centrální banka. Pokud by Británie v březnu příštího roku opustila Evropskou unii bez jasných pravidel a bez přechodného období, ostrovní ekonomika by se za rok zmenšila o osm procent. Ceny domů by se propadly téměř o třetinu a libra o čtvrtinu, varovala banka ve své půlroční zprávě o finanční stabilitě, do níž scénáře brexitu zahrnula na žádost vlády.
img

Mayové se dohodu o brexitu v parlamentu prosadit nepodaří

26.11.2018 Evropská unie na víkendovém summitu schválila dohodu o brexitu velmi rychle. Skutečná výzva však čeká na britskou premiérku Theresu Mayovou v britském parlamentu. Proti dohodě se již vyslovili labouristé, stejně jako severoirská strana DUP.
C:\fakepath\TOP5-26112018-LV-19.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

26.11.2018 1) Obchodování na asijských akciových trzích skončilo dnes smíšeně. Pozitivně náladu na burzách ovlivňoval výsledek nedělního mimořádného summitu EU k brexitu, tlak na trzích naopak vytvářely přetrvávající nízké ceny ropy.
C:\fakepath\brexit.png

Studie: Brexit přijde Británii až na 1100 liber na osobu ročně

26.11.2018 Dohoda o odchodu Británie z Evropské unie, kterou vyjednala premiérka Theresa Mayová, bude Británii dlouhodobě stát 700 až 1100 liber (20.500 až 32.300 Kč) na osobu ročně. Do roku 2030 může země každoročně přijít o 100 miliard liber (2,9 bilionu Kč), a to je ekvivalent ztráty hospodářského výkonu Walesu. Tvrdí to britský institut pro ekonomický a sociální výzkum NIESR.
img

Rozbřesk: Týden ve znamení boje o Brexit a kolaps cen ropy nebere konce

26.11.2018 Theresa Mayová začne tento týden obhajovat rozvod s EU na domácí půdě a nebude mít vůbec lehkou úlohu. Proti dohodě je opozice a kritických je také skoro 90 poslanců vlastní strany. Euforii z brexitu asi také nepřiživí detailní analýza jeho dopadů z pera Bank of England, kterou centrální bankéři mají zveřejnit ve středu. Na druhou stranu zátěžový test “černého” scénáře - brexitu bez dohody - může Therese Mayové ve finále dodat silné argumenty, proč by poslanci měli podpořit jí dohodnutý více než pětisetstránkový rozvodový účet.
C:\fakepath\brexit8.jpg

Summit EU vzkázal Británii, že lepší dohodu o brexitu mít nebude

25.11.2018 Čtyři měsíce před britským odchodem z Evropské unie potvrdil dnes mimořádný summit EU text dohody, kterou se má historicky první odchod členské země řídit. Schválil také politickou deklaraci popisující, jak si obě strany představují budoucí těsnou spolupráci v řadě oblastí, včetně klíčového hospodářství. Prezidenti a premiéři ostatních 27 zemí zároveň poslali jednoznačnou zprávu britské sněmovně, když opakovaně zdůrazňovali, že nynější dohoda je nejlepším kompromisem, jakého bylo možné za 524 dnů vyjednávání dosáhnout, a na dojednání něčeho jiného může Londýn zapomenout.
C:\fakepath\brexit7.jpg

Merkelová má z dohody o brexitu smíšené pocity, Macron chce změny

25.11.2018 Německá kancléřka Angela Merkelová označila nadcházející odchod Británie z Evropské unie za tragický, nicméně ocenila dosažení dohody o tom, jak by se brexit měl odehrát, kterou dnes podpořil mimořádný unijní summit. Francouzský prezident Emmanule Macron spojil brexit s potřebou reformovat Evropskou unii a irský premiér Leo Varadkar na adresu britského parlamentu, kde brexitová dohoda vyvolává námitky, upozornil, že vyjednat lepší dohodu není možné. Španělský premiér Pedro Sánchez dal najevo uspokojení nad tím, jak byla ošetřena problematika Gibraltaru, o který Madrid a Londýn vedou vleklý spor.
C:\fakepath\brexit4.jpg

Mayová po summitu: Dosažená dohoda s EU je nejlepší možná

25.11.2018 Britská premiérka Theresa Mayová dnes z Bruselu vzkázala, že dojednaná dohoda o odchodu země z EU je nejlepší možná a splňuje to, co si britští občané přáli, když před více než dvěma lety hlasovali v referendu pro brexit. Dohoda podle ní znamená konec volného pohybu osob a návrat kontroly nad britskými hranicemi, konec vysokých každoročních plateb do unijního rozpočtu i návrat plné kontroly nad britskými zákony.
C:\fakepath\brexit2.jpg

Téměř dva a půl roku od referenda o brexitu EU podpořila dohodu

25.11.2018 Výběr hlavních událostí kolem brexitu (summit EU dnes podpořil text dohody o brexitu)...
C:\fakepath\brexit.jpg

Barnier má dohodu o brexitu za krok k důvěře mezi EU a Londýnem

25.11.2018 Dohoda o spořádaném britském odchodu z Evropské unie je podle unijního vyjednavače Michela Barniera potřebná k budování důvěry pro budoucnost mezi evropským blokem a Británií. Barnier to řekl novinářům dnes ráno při příchodu na mimořádný summit EU v Bruselu, na kterém by měli šéfové států a vlád sedmadvacítky smlouvu potvrdit společně s politickou deklarací o tom, jak si EU a Británie představují budoucí partnerství v hospodářské či bezpečnostní oblasti.
C:\fakepath\brexit2.jpg

Hammond: Dohoda o brexitu je nejlepší variantou pro ekonomiku

25.11.2018 Předběžná dohoda o podmínkách odchodu Británie z Evropské unie, kterou sjednala britská premiérka Theresa Mayová, je nejlepším dostupným řešením pro britskou ekonomiku. Uvedl to včera britský ministr financí Philip Hammond.
img

Evropská komise opět zamítla rozpočet Itálie. Britská libra jako na houpačce.

23.11.2018 V pondělí čínské ministerstvo obchodu oznámilo, že zahájí antidumpingové vyšetřování proti Austrálii. Předmětem vyšetřování má být dovoz ječmene.
C:\fakepath\May.jpg

Mayová se v diskusi s občany o brexitu vyhýbala odpovědím

23.11.2018 Britská premiérka Theresa Mayová dnes podruhé čelila otázkám veřejnosti ohledně dojednané podoby odchodu své země z Evropské unie. Ve vysílání rozhlasové stanice BBC Radio 5 live ale na řadu těžkých otázek posluchačů odpovídala vyhýbavě. Opakovaně například odmítla říci, zda by odstoupila z čela vlády, kdyby britský parlament předloženou dohodu o brexitu neschválil.
C:\fakepath\TOP5-23112018-LV-17.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

23.11.2018 1) Obchodování na asijských akciových trzích skončilo dnes v červených číslech. Z hlavních trhů šla opačným směrem pouze Austrálie. V Japonsku se kvůli státnímu svátku neobchodovalo.
C:\fakepath\britanie1.jpg

Exministr Raab: Brexitová dohoda Mayové je horší než zůstat v EU

23.11.2018 Dohoda, kterou chce s Evropskou unií uzavřít britská premiérka Theresa Mayová, by v případě schválení byla ještě horší alternativou, než kdyby Británie v EU zůstala. V rozhovoru poskytnutém BBC to dnes řekl bývalý ministr pro brexit Dominic Raab, který se na dojednání této dohody v Bruselu podílel, kvůli nesouhlasu s její konečnou podobou ale minulý týden na svou funkci rezignoval.
C:\fakepath\brexit2.jpg

EU a Londýn finišují s přípravou nedělního brexitového summitu

23.11.2018 Evropská unie a Británie finišují s přípravami na klíčový summit, při kterém by měli v neděli šéfové států a vlád 27 zemí Evropské unie (bez Británie) schválit dohodu o brexitu a politickou deklarací popisující, na čem se Brusel a Londýn chtějí dohodnout ohledně budoucích vzájemných vztahů. Britská premiérka Theresa Mayová řekla, že dohoda je na dosah ruky. Členské státy unie včera dostaly text politické deklarace a vyjednavači řeší požadavky na změny dohody, s nimiž některé země přišly na poslední chvíli.
C:\fakepath\brexit.png

EU a Británie dokončují politickou deklaraci o vztazích

22.11.2018 Británie a Evropská unie nadále vyjednávají o podobě politického prohlášení, které se stane základem budoucích vztahů mezi Bruselem a Londýnem. Britská premiérka Theresa Mayová a předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker sice učinili ve středu v této věci pokrok, dokument ale stále není hotový. S Mayovou se dnes setká rakouský kancléř Sebastian Kurz, jehož země unii do konce roku předsedá.
C:\fakepath\britanie1.jpg

Mayová hovořila se španělským premiérem kvůli Gibraltaru

22.11.2018 Španělská vláda je podle premiéra Pedra Sáncheze rozhořčena, že návrh dohody o rozluce Spojeného království a Evropské unie neoznačuje záležitost britského Gibraltaru za výlučnou věc mezi Londýnem a Madridem. Sánchez proto podle agentury AP varoval, že Španělsku nepodpoří dohodu, pokud nebude příslušně upravena. Britská premiérka Theresa Mayová ve středu večer Sánchezovi telefonovala a ujistila ho, že má zájem na takové dohodě, který se bude vztahovat nejen na Británii, ale i na Gibratlar a britská zámořská území, napsala dnes agentura Reuters.
C:\fakepath\TOP5-21112018-LV-20.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

21.11.2018 1) Britská premiérka Theresa Mayová dnes zamíří do Bruselu na večerní schůzku s předsedou Evropské komise Jeanem-Claudem Junckerem. Čtyři dny před mimořádným summitem EU k brexitu bude jednat o textu politického prohlášení, které má položit základ pro podobu budoucích vztahů Británie s Unií. Není přitom jasné, do jaké míry může ještě britská premiérka výsledné znění ovlivnit.
C:\fakepath\brexit1.jpg

Mayová míří do Bruselu, kde vzniká dokument o vztazích po brexitu

21.11.2018 Britská premiérka Theresa Mayová dnes zamíří do Bruselu na večerní schůzku s předsedou Evropské komise Jeanem-Claudem Junckerem. Čtyři dny před mimořádným summitem EU k brexitu bude jednat o textu politického prohlášení, které má položit základ pro podobu budoucích vztahů Británie s Unií. Není přitom jasné, do jaké míry může ještě britská premiérka výsledné znění ovlivnit.
C:\fakepath\May.jpg

Mayová kvůli brexitu čelí doma odporu, setká se s Junckerem

21.11.2018 Britská premiérka Theresa Mayová čelí kvůli dohodě o brexitu rozkolu v britském parlamentu, kde se proti ní může postavit jak část poslanců její Konzervativní strany, tak koaliční partneři ze severoirské Demokratické unionistické strany (DUP). Ministerská předsedkyně nicméně pokračuje v jednáních s Evropskou unií a dnes bude s šéfem Evropské komise mluvit o vznikající politické deklaraci o budoucnosti vzájemných vztahů Londýna a Bruselu. Tu by spolu s připravenou dohodou o brexitu měli v neděli schválit šéfové států a vlád ostatních 27 zemí unie na mimořádném summitu.
C:\fakepath\britanie 08012014-2.png

Carney podpořil Mayové dohodu o brexitu

20.11.2018 Šéf britské centrální banky Mark Carney dnes podpořil dohodu o podmínkách odchodu Británie z Evropské unie, kterou sjednala premiérka Theresa Mayová. Varoval přitom, že brexit bez dohody by znamenal pro britskou ekonomiku velký šok.
C:\fakepath\TOP5-20112018-LV-18.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

20.11.2018 1) Obchodování na hlavních asijských akciových trzích skončilo i dnes v červených číslech. Pod nulou byly i akcie v Austrálii, které v pondělí poklesu vzdorovaly. Výrazně se propadly cenné papíry automobilek Nissan a Mitsubishi v reakci na finanční aféru manažera Carlose Ghosna.
C:\fakepath\brexit1.jpg

Severoirští unionisté hrozí vládě, že nepodpoří dohodu o brexitu

20.11.2018 Poprvé v novém složení zasedla dnes v Londýně britská vláda. Severoirská Demokratická unionistická strana (DUP), která menšinový kabinet konzervativců toleruje, při té příležitosti vyzvala, aby premiérka Theresa Mayová splnila svou část ujednání v otázce brexitu. DUP v pondělí nepodpořila v parlamentu vládní návrhy k rozpočtu. Podle britských médií tím vyslala jasný signál, jak by se v případě nespokojenosti mohla při prosincovém hlasování o brexitové dohodě Británie se zbytkem Evropské unie zachovat.
img

Rozbřesk: Brexit, Itálie a Apple aneb jak se na trhy rychle vrací pesimismus

20.11.2018 Theresa Mayová sice zatím nečelí hlasování o důvěře vlastních poslanců, ale co není dnes, může být zítra. Zvlášť když podpora pro dohodu o brexitu je v parlamentu velice slabá a je možné, že poslanci brzy vyšlou Theresu Mayovou do Bruselu vyjednat výhodnější podmínky. To ovšem nebude vůbec nic jednoduchého. Na druhé straně se ozývají i nespokojené členské země EU, které naopak volají po přísnějším postupu vůči Británii - viz Francie a její požadavky na rybářskou politiku. A pokud se Mayové nebude dařit sehnat podporu pro dohodu, může se časem najít víc poslanců pro hlasování o její důvěře. Pro jistotu investorů a pro libru by proto možná bylo nakonec lepší, aby hlasování o důvěře bylo vyvoláno co nejdříve. Pokud Mayová svoji pozici ustojí, nemůže být nové hlasování o důvěře vyvoláno v dalším roce.
C:\fakepath\TOP5-19112018-LV-20.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

19.11.2018 1) Obchodování na většině asijských akciových trhů skončilo dnes v zelených číslech. Výjimkou byla v regionu jen Austrálie, která šla opačným směrem. Burzy rostly navzdory přetrvávající nejistotě kolem brexitu i v oblasti vztahů USA - Čína.
C:\fakepath\May.jpg

Mayová před podnikateli hájila svůj brexitový plán

19.11.2018 Britská premiérka Theresa Mayová dnes v projevu k účastníkům výroční konference Konfederace britského průmyslu (CBI) hájila svůj brexitový plán. Uvedla, že věří, že se jí s Evropskou unií podaří dohodu o odchodu země z evropského bloku uzavřít, a že je odhodlána dovést brexit do zdárného konce. Připravená dohoda je podle ní dobrá a země po rozluce s evropským blokem získá zpět kontrolu nad svými zákony, penězi a migrací.
img

Tlak na Mayovú sa zvyšuje a tlačí cenu libry nadol

19.11.2018 Po roku a pol rokovaní sa konečne otázka podmienok odchodu Británie z Európskej únie pohla ďalej. Britská premiérka Theresa Mayová si počas uplynulej stredy v päťhodinových rokovaniach vládneho kabinetu presadila návrh prechodnej dohody o brexite, ktorý nasledujúci deň oficiálne predstavila v parlamente a na verejnosti. Dokument v rozsahu 585 strán obsahuje režim pre prechodné obdobie, ktoré má Britániu a Európsku úniu pripraviť na situáciu po roku 2020. Lenže podmienky dohody spustili lavínu nesúhlasu zástancov tvrdého brexitu a Mayovej politická kariéra sa začína otriasať v základoch.
img

Rozbřesk: Libra sleduje boj Theresy Mayové o přežití…

19.11.2018 Tento týden bude v Evropě opět ve znamení politiky. V centru pozornosti bude další vývoj okolo dohody k brexitu na Britských ostrovech. Theresa Mayová se snaží najít podporu pro kompromis, který je kritizován ze všech stran. Její hlas nachází zatím sympatie u byznysu vystrašeného scénářem divokého brexitu bez jakékoliv dohody. I kdyby však premiérka získala větší sympatie veřejnosti, stále naráží ve vlastní straně. Po sérii rezignací uvnitř kabinetu a tlaku některých zbylých ministrů na přepsání dohody, může ve finále lehce čelit vnitrostranickému hlasování o důvěře. To může vyvolat více jak 15 % konzervativních poslanců a pokud by uspěli v hlasování o odvolání Mayové (prostou většinou), celý proces ratifikace dohody by se přerušil volbou nového lídra. A tomu i tak stojí v cestě řada překážek. Klíčovými daty jsou 25. listopad, kdy EU svolala mimořádný summit k brexitu, na němž dohodu členské státy formálně schválí, a začne poměrně komplikovaný ratifikační proces napříč členskými zeměmi. A v případě Británie by bylo dobré, kdyby do 20. prosince došlo ke “smysluplnému” hlasování o připravené dohodě - pak začínají parlamentní prázdniny a rizika divokého brexitu by výrazně narostla.
C:\fakepath\brexit.jpg

Místopředseda EK: Brexit má pedagogický efekt

18.11.2018 Podle prvního místopředsedy Evropské komise Franse Timmermanse má brexit "pedagogický efekt" na Evropany a v Británii kvůli němu nastalo vystřízlivění. Řekl to dnes v rakouské televizi ÖRF.
C:\fakepath\brexit.jpg

Mayová bude v Bruselu dále jednat o vztazích s EU

18.11.2018 Následující týden bude pro budoucnost Británie klíčový, řekla dnes v rozhovoru s televizí Sky News britská premiérka Theresa Mayová. Londýn podle ní nepodepíše část brexitové smlouvy věnované výstupu z unie, dokud se s EU nedohodne na budoucích vztazích. O těch se chystá Mayová jednat příští týden v Bruselu. Britská premiérka také uvedla, že podle jejích informací jí v tuto chvíli nehrozí hlasování o vyslovení nedůvěry jako lídryni strany.
img

Mračna se stahují nad Spojeným královstvím

16.11.2018 Pokud chce Theresa Mayová vyhrát hlasování v Parlamentu, potřebuje pro dohodu získat nepravděpodobný počet hlasů opozice, což je obrovský a zřejmě neproveditelný úkol.
img

EUR/USD nejníže od června 2017, EUR/CZK nad hodnotou 26. Světové akciové indexy opět oslabily.

16.11.2018 V tomto týdnu bylo hlavní událostí jednání mezi Velkou Británií a Evropskou unií ohledně brexitu. Byly zveřejněná data o inflaci z Británie, Spojených státu americký a eurozóny. Z centrálních bankéřů vystoupily dvě těžké váhy, Jerome Powell a Mario Draghi.
C:\fakepath\brexit2.jpg

BBC: Vrací návrh brexitové dohody Britům kontrolu?

16.11.2018 Vzít si zpět kontrolu nad financemi, zákony či hranicemi. Takový byl hlavní argument, kterým britské voliče přesvědčovali politici prosazující odchod své země z Evropské unie. Po předložení návrhu brexitové dohody se však objevují pochybnosti, zda se tato vize promění ve skutečnost. Zpravodajská společnost BBC proto v analýze rozebrala, co předběžná dohoda o klíčovém motivu navrácení kontroly prozrazuje. Uvádí, že o takovém stavu lze uvažovat až po přechodném období, které přitom může pokračovat i po roce 2020.
C:\fakepath\TOP5-16112018-LV-16.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

16.11.2018 1) Pokud bude dále narůstat nejistota podniků ohledně dalšího vývoje ekonomiky, může se inflace v eurozóně zvyšovat pomaleji, než se nyní předpokládá. Dnes to na bankovní konferenci ve Frankfurtu nad Mohanem uvedl guvernér Evropské centrální banky (ECB) Mario Draghi. Celkově ale jeho řeč byla pozitivní. Draghi mimo jiné potvrdil plán ukončit letos program skupování dluhopisů známý jako kvantitativní uvolňování.
C:\fakepath\brexit.png

Britský exministr pro brexit Davis kritizuje brexitovou dohodu

16.11.2018 Jako příšerný označil návrh rozlukové dohody mezi Evropskou unií a Spojeným královstvím někdejší britský ministr pro brexit David Davis. V dnešním rozhovoru s rozhlasovou stanicí BBC z Washingtonu Davis řekl, že předpokládá odmítnutí návrhu v parlamentu, takže premiérka Theresa Mayová bude muset přijít s alternativou.
C:\fakepath\May.jpg

Média: Mayová čelí občanské válce ve straně

16.11.2018 Předložení návrhu brexitové dohody by mohlo v její Konzervativní straně vyvolat občanskou válku, zdá se však, že britská premiérka Theresa Mayová je odhodlána dotáhnout boj do konce. Tak dnes britská média hodnotí čtvrteční drama na britské politické scéně poté, co kabinet dal zelenou návrhu dohody s Bruselem. Premiérce však stále hrozí rezignace ministrů nebo konflikt se severoirskými unionisty, o jejichž podporu se vláda opírá v parlamentu.
C:\fakepath\GBPUSDH1.png

Forex: Britská libra dnes prudce klesá

15.11.2018 Britská libra po oznámení rezignace britského ministra pro brexit začala prudce klesat vůči euru i dolaru. Obchodování v Asii přitom libra zahájila růstem vůči dolaru v reakci na zprávy, že britská premiérka Theresa Mayová získala podporu svých ministrů pro připravený text dohody o odchodu Británie z Evropské unie. Z nejasností kolem dohody o brexitu těží takzvané bezpečné měny - dolar a japonský jen.
C:\fakepath\brexit8.jpg

Vývoj událostí od britské vládní podpory dohody o brexitu

15.11.2018 Přehled hlavních událostí v Británii a EU od středečního oznámení o přijetí dohody o brexitu britským kabinetem:
C:\fakepath\brexit7.jpg

Výběr výroků evropských politiků a dalších činitelů k brexitu

15.11.2018 Výběr citací evropských politiků a zástupců hospodářské sféry k brexitu poté, co britská vláda ve středu podpořila připravený text dohody o odchodu Británie z evropského bloku.
C:\fakepath\brexit6.jpeg

Dohoda o brexitu oslabila britskou vládu

15.11.2018 Britská premiérka Theresa Mayová dnes v parlamentu obhajovala návrh dohody o odchodu své země z Evropské unie, který její vláda ve středu podpořila. Dokument kritizují poslanci prakticky všech parlamentních stran a kvůli nesouhlasu s ním už rezignovala dvojice ministrů. Šéf Evropské rady Donald Tusk nicméně ráno svolal na 25. listopadu mimořádný unijní summit, na kterém se mají lídři zemí EU "rozvodovou dohodou" zabývat.
C:\fakepath\May.jpg

Brexit se podle Mayové neobejde bez obtížných rozhodnutí

15.11.2018 Odchod Spojeného království z Evropské unie se neobejde bez obtížných rozhodnutí, ústupky činí nejen Londýn, ale i Brusel. V projevu k poslancům Dolní sněmovny to dnes prohlásila britská premiérka Theresa Mayová. Zdůraznila, že návrh dohody podpořený ve středu jejím kabinetem je stále jen návrhem, nikoli konečnou verzí. Otázka hranice mezi Irskem a Severním Irskem, která je pro EU i Británii klíčová, může být podle Mayové vyřešena v rámci budoucí dohody o vztazích mezi Spojeným královstvím a EU.
C:\fakepath\eurgbp-15112018-3.png

Britská libra po oznámení rezignace ministra pro brexit klesá

15.11.2018 Britská libra po oznámení rezignace britského ministra pro brexit začala prudce klesat vůči euru i dolaru. Obchodování v Asii přitom libra zahájila růstem vůči dolaru v reakci na zprávy, že britská premiérka Theresa Mayová získala podporu svých ministrů pro připravený text dohody o odchodu Británie z Evropské unie.
C:\fakepath\brexit.png

Labouristé: Po odchodu Raaba už nemá vláda žádnou autoritu

15.11.2018 Podle britských opozičních labouristů nezůstala konzervativní vládě Theresy Mayové po dnešní rezignaci ministra pro brexit Dominica Raaba žádná autorita. Uvádí to agentura Reuters s odvoláním na prohlášení jednoho z hlavních poradců labouristického lídra Jeremyho Corbyna. Britští novináři na twitteru spekulují o dalších odchodech z kabinetu.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | Money management | Obchodní systémy | Offshore | George Soros | Bitcoin | Čínský jüan | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Price Action | Brexit | Řecko | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Australský dolar | Novozélandský dolar | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Fitch | Korelace | Inflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | USD/CHF | AUD/USD | NZD/USD | EUR/GBP | GBP/JPY | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USD/CAD | EUR/JPY | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | G20 | Euroskupina | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Obchodní deník | Mexické peso | Turecká lira | Bezpečný přístav | Monetární politika | Forexový trh | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Evropské akcie | Analytik | DiNapoli | Pimco | New York | Profit-Target | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | Býčí trh | ETF | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | AUD/NZD | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | EUR/AUD | GBP/CAD | GBP/NZD | USD/TRY | USD/CZK | EUR/CZK | Akciová burza | Spotřebitelské ceny | Obchodní komora | Míra nezaměstnanosti | Světové ekonomické fórum | Rozpočtový deficit | Důvěra investorů | Ekonomické události | Objemy obchodů | Měnové trhy | Spready | Interactive Brokers | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | ADR | Akcie | Akciové fondy | Akciový trh | Aktiva | Alert | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Asset management | B/E | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Benchmark | Bloomberg | Bod | Break/Even | Broker | Bundesbank | Burza | Béžová kniha | CEO | CFD | CME | Carry trade | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Garance | Channel | Close | Konsolidace | DAX | Demo účet | Devalvace | Devizový trh | Dezinflace | Dividenda | Dividendový výnos | Dolarový index | Dollar | ECB | ECOFIN | ESM | Ekonomický indikátor | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | FOMC | Index FTSE 100 | FX | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Finančník | Fiskální politika | Futures | Fúze | G10 | G7 | GAAP | Gap | Grafy | HFT | Hedge | High | Hlava a ramena | Holubice | IFO index | Index DAX | Index PX | Index spotřebitelských cen | Index výrobních cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Intraday | Investice | Investiční společnost | Investor | Investování | Japonský jen | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kurz | Kurzy měn | Likvidita | Long | Long pozice | Lot | Low | MACD | MMF | MT4 | Makro data | Margin | Risk | MetaTrader | Momentum | Měna | Měnový pár | Měny | Nabídka | Stavební povolení | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodování s měnami | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Open | Overnight | Peněžní trh | Peněžní zásoba | Platební bilance | Platforma | Politické riziko | Portfolio | Pozice | Prodeje existujících domů | Průmyslové objednávky | RSI | Rally | Rating | Ratingová agentura | Repo sazba | Reserve Bank of Australia | Reserve Bank of New Zealand | Resistance | Retracement | Rezistence | Platina | Riziko | Rizikové měny | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | SNB | Saldo běžného účtu | Schodek rozpočtu | Sentiment | Short | Short pozice | Standard & Poor's 500 | Statut | Sterling | Stop-Loss | Support | Swing | Technical analysis | Ticker | Timeframe | Trader | Trading | Trend | Trendline | Trigger | Ukazatel | Uptrend | VIX | VaR | Velkoobchodní tržby | Volatilita | Výkonnost | Výnos | WTO | Wall Street | Warren Buffett | ZEW index | Zisk na akcii | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Časový rámec | Černý pátek | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Jednotná evropská měna | Analytici | Riziková aktiva | Obchodní platforma | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Alcoa | Obchodování | Obchodování na forexu | JPMorgan | Morgan Stanley | Bank of China | Euro STOXX | EMU | Nomura | Goldman Sachs | Evropa | Index MSCI | Index CSI300 | Shanghai Composite | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční tipy | Investiční příležitosti | FTSE | Evropská ekonomika | Ekonomika Spojených států | Komerční banka | Patria | Bank of America | Americký prezident | Saxo Bank | BOSSA | Axiory | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Spekulanti | Globální ekonomika | PBOC | Čínské akcie | Ropné zásoby | Investoři | Kurzový závazek | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Ekonomie | Měnový výbor | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Michala Moravcová | Babypips | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Myšlení | Byznys | Business | Pravděpodobnost | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Makroekonomická data | Market Color | John Hardy | Zisk | Berkshire Hathaway | Ropný trh | Komise pro cenné papíry a burzy | Britská měna | Těžba ropy | Futures kontrakt | Kurz dolaru | Kurz eura | Kurz koruny | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Optimismus | Výsledky | Strach | Trpělivost | Index nákupních manažerů | Obchodní příležitost | Bohatství | IEA | London Stock Exchange | Credit Suisse | Vývoj dolaru | Japonská měna | RBNZ | Uvolnění měnové politiky | ČSOB | DailyFX | Deloitte | Golden Gate | Gold | Jak obchodovat | Obchodovat | Ondřej Hartman | Akcie ČEZ | Investment Banking | CAC 40 | Deutsche Bank | Investiční banka | Světová obchodní organizace | Analytický tým | Aktuální kurzy | Regulace | Portfolio manažer | Axiory Europe | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Hedgeové fondy | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Index cen | Index PPI | Index CPI | Eurostat | Český statistický úřad | Obchodní seance | Makrodata | Devizové intervence | EUR/HUF | Facebook | LYNX | Virtuální měna | Australská centrální banka | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | BCPP | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | Financial Times | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Komunita | Praxe | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | AUDUSD | GBPUSD | GBPJPY | Raiffeisenbank | Global macro | Aktivum | Delta | EPS | Index | Investiční strategie | Odpor | Podpora | Volatilní | Akcie Stock | Akcie Unipetrolu | Akciové burzy | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | Běžný účet | Brent | Britské libry | Brokers | Burzovní indexy | Burzovní zpravodajství | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Cena ropy WTI | Ceny zlata | Čínská ekonomika | CISCO | Conference Board | CZK | Česká ekonomika | České koruny | Čínské investice | Členské země Evropské unie | Dax index | Degiro | DJIA | Dnešní události | Dolar | Dolary | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika Japonska | Elektřina | Emisní povolenky | ETX | ETX Capital | Eura | EURGBP | Euro dnes | Euro posiluje | Euro Stoxx 50 | Evropská měna | Evropská rada | Evropské burzy | Evropské měny | Exchange | Finanční nástroje | Finanční prostředky | Finanční služby | Fio | Fiskální rok | Fitch rating | Fondy | Forex zdarma | Forexové obchody | Forexu | Frank | FXstreet.cz | GfK | Graf | Guvernér české národní banky | Guvernér ČNB | Hang Seng | Hospodářské noviny | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index euro | Index euro stoxx 50 | Index Hang Seng | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Index volatility | Investice do akcií | Investice do zlata | Investiční | Investiční poradce | Investiční poradenství | Investiční služby | Investing | Irsko | ISM | J&T Banka | J&T | Jádrová inflace | Japonská ekonomika | Jedno euro | Jiří Rusnok | JP Morgan | Kapitálové trhy | Komoditní | Komoditní burzy | Krátkodobé investice | Kurz bitcoinu | Kurz britské libry | Kurz dolarů | Kurz EUR | Kurz libry | Kurzy | Libra | Lira | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Management | Market | Markets | Měna Bitcoin | MetaTrader 4 | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nákup EUR | Největší ekonomika světa | Nemovitosti | Nikkei 225 | Norská koruna | Online broker | Patria Finance | Patria Online | PayPal | Pips | Pivot | Portfolia | Praní špinavých peněz | Prezidentské volby | Pro investory | Prodej akcií | Prognóza | Reuters | Risk Off | Risk On | Ropy | Rubl | Růst HDP | Řecké akcie | Řízení rizika | Sázky | Signály | Société Générale | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Shares | Stoxx | Světové ceny ropy | Světové události | Švýcarská banka | Švýcarské banky | Trh | Tržní podíl | Twitter | USD GBP | Velká Británie | Virtuální měna bitcoin | Volatility | Volkswagen | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj akcií | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny zlata | Vývoj kurzu | Vývoj libry | Vývoj mezd | Vývoj ropy | Webinář | WTI | XM | Země EU | Zlaté rezervy | Zlato a stříbro | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Merrill Lynch | Předpověď | Zisky | Tradeři | Diskontní sazba | EUR/PLN | CNBC | ZEW | EIA | ING | Mojmír Hampl | Benzín | Buffett | Komise pro cenné papíry | Andrej Babiš | Back office | Báze | Buy | Hold | Index relativní síly | Indie | Intermediate | Mark Zuckerberg | Ministerstvo financí | Obchodní den | Překoupení | Redukce | ROCE | Sell | Small caps | Využití kapacit | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | West Texas Intermediate (WTI) | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | QE | Investiční výzkum | Světové ekonomiky | Miliardář | eBook | Tržní sentiment | Komise | Kontrakt | Mezinárodní banky | Volby | S/R zóny | Rozhovor | Úspěšný trader | Burza dnes | Burze | Dividendové akcie | Global forex | Investment | Traders | Evropské obchodování | Wells Capital Management | Capital Economics | Markit | Dow Jonesův index | Sky News | Royal Bank of Scotland | DPA | Intesa Sanpaolo | Bank of America Merrill Lynch | KPMG | CNN | Wells Fargo | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | ABN Amro | Burzovní společnosti | Caterpillar | CSI300 | DIW | Sentix | Baker Hughes | Guvernér centrální banky | Institut Ifo | DIHK | Frankfurter Allgemeine Zeitung | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Macquarie | The Sunday Times | Mitsubishi | NATO | BNY Mellon | Next Finance | Standard Chartered | Agentura AP | BBC | Washington Post | Agentura DPA | The Guardian | ICM | Reporty | Šéfka Fedu | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Obchodní nastavení | Ceny nemovitostí | Thomson Reuters | Dění na finančních trzích | Fundamentální výhled | Bezpečné měny | HUF/EUR | Polská centrální banka | Kurz EUR/USD | Kalendář ekonomických událostí | Brazílie | Japonský premiér | Dnešní fundamenty | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Zasedání centrálních bank | Čínská centrální banka | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Dovoz ropy | Vývoj na komoditních trzích | Úspěch | Podnikatel | Podnikání | Euro vůči dolaru | BMW | Televize ARD | Automobilový průmysl | Mark Carney | Kurz české měny | The Independent | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Vývoj akciového indexu | Globální trhy | Stock Exchange | Londýnská City | Evropské banky | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Multi-Asset obchodování | Energie | Obavy z brexitu | Společná evropská měna | Severomořská ropa | Prezident Fedu | Rada ČNB | Earnings | Podnikatelé | KBC | Oddělení forexu | Podnikatelská důvěra | Ekonomický a strategický výzkum | Přehled | Zdravý rozum | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Ekonomické fórum | Rosněfť | Firemní investice | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Politické napětí | Kybernetické měny | Hodnota bitcoinu | Sázet | Brexit referendum | Evropské trhy | David Cameron | Bankovnictví | Referendum | City | Helicopter money | Fidelity International | Golden Gate CZ | Posilování koruny | Vývoj ceny ropy WTI | Prezident ECB | Zpravodajský server | Pozornost investorů | Bookmakeři | Index důvěry | Setrvání Británie v EU | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Mezinárodní ratingové agentury | Den D | Standard & Poor's | Britské akcie | Nárůst úroků | Economist | Economic | Zasedání České národní banky | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Akcie bank | Televize Sky News | Forwardy | Britská burza | Stoupenci brexitu | Členství v EU | IHS | Xetra | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Německé státní dluhopisy | JPMorgan Chase | Investiční bankéř | FinTV.cz | Program nákupu dluhopisů | Velké banky | Objem investic | Vladimir Putin | Deutsche Börse | Finanční metropole | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Index volatility VIX | Britské hospodářství | Ekonomika Británie | Globální ekonomický růst | Pokles libry | Výnosy britských státních dluhopisů | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Miliony dolarů | Výsledek referenda | Americký ministr financí | Odchod z EU | Rizikovější aktiva | Index technologického trhu Nasdaq | Kč/GBP | Nervozita | Akcie mediální skupiny CME | Britský ministr financí | Fitch Ratings | Odchod z Evropské unie | Obchodování v Asii | Summit EU | Americké burzy | Utahování měnové politiky | Walmart | Alibaba | Halliburton | Fibo | Dnešní obchodování | Dnes na trzích | Propad | Vystoupení z EU | Indexové ETF | ICM Broker | Prezidentský kandidát | Kingsview Asset Management | Úvěrový rating | John Kerry | Kryptoměny | Britský akciový index FTSE 100 | Ropné společnosti | Severomořská ropa Brent | DAX30 | DAX30 CFD | FX Club | Derivátový produkt | Citi | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Šéf britské centrální banky | Institucionální likvidita | GCM Prime | Výzkumná společnost | Teroristický útok | Německý akciový index DAX | Německý DAX | Zahraniční investice | Akcie na pražské burze | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Politická nejistota | Zvýšení úrokových sazeb | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Akcie na Wall Street | Čínské akciové trhy | Pokles výnosů | Akciové trhy ve Spojených státech | Ekonomická data | Americké indexy | Evropský trh | Nejistota | Erste | Philip Morris | Saúdská Arábie | Zasedání Bank of England | Čínský akciový index | First Class | Günther Oettinger | Stagnace | Forex 24 | London Stock Exchange (LSE) | Tempo růstu | Akcionáři | Obchodování na devizových trzích | Euro k americkému dolaru | Obchodování na devizovém trhu | Libra k dolaru | Libra vůči dolaru | CySEC | Zajištění | Výrobní index PMI | Cesta k úspěchu na burzovních trzích | FTSE 100 | Šéf společnosti | Digitální měny | Ripple | Ethereum | Digitální měna | FxPrimus | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Nižší kurz | Agentura AFP | Odhodlání | David Štýbr | Japan Exchange Group | Kryptoměna | Steen Jakobsen | Výhled | Hlavní úroková sazba | Akciový index DAX | Bankéři | Bankéř | Poplatky | Britská vláda | Americké akciové trhy | Propad akcií | Exxon | Chevron | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Německý export | Hrubý domácí produkt Německa | Úspěšné obchodování | Nonfarm Payrolls | Dnešní zprávy | Britská ekonomika | Americký trh práce | Dnešní zpráva | Francouzský CAC 40 | Akcie na burze | Analytik J&T Banky | Odhady trhu | Predikce | Index technologického trhu Nasdaq Composite | Summit G20 | Ekonomická situace | Světový obchod | Globální obchod | Ministr obchodu | General Electric | Záchranný fond | Bankovní domy | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Bankovní systém | Krize | Investiční stratég | Dolar vůči jenu | Firemní výsledky | Hlavní burzovní indexy | Technologický trh Nasdaq | Inflace v Německu | Měnové otázky | Opatření na podporu ekonomiky | Analytický tým FXstreet.cz | Světové trhy | Indikátor vývoje cen akcií | Historické rekordy | Investovat do akcií | Ochota investovat | Theresa May | Snížení úrokových sazeb | Zpomalení čínské ekonomiky | Britské referendum | Index amerických akcií | Pierre Moscovici | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Výnosy | Měnové stimulace | Shazování peněz z vrtulníku | Zásoby zemního plynu | Forex jednoduše | Dominik Kovařík | Forex průvodce | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár GBP/USD | Rizikové investice | Japonská vláda | Americká vláda | Růst čínské ekonomiky | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | Libra k americkému dolaru | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | TRY | Index cen domů | Americké investiční banky | Softbank | Čínský statistický úřad | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Oslabování libry | Oslabování dolaru | Indikátory důvěry | Volatilita trhů | Údaje o inflaci | Alphabet | xStation | Měny&Sazby | ČTK | Země G20 | Economist Intelligence Unit (EIU) | Zvýšení volatility | Japonský Nikkei | Konsenzus | Růst ekonomiky | Belgie | HDP eurozóny | Americké zásoby ropy | Zasedání americké centrální banky | HDP Británie | Program kvantitativního uvolňování | Bilance Fedu | Členské země EU | Tisková konference ECB | Americký dolar vůči japonskému jenu | Výhled ekonomiky | Obchodování v New Yorku | Hlavní ekonom | Jednání FOMC | Inflační čísla | Norsko | Odhad HDP | Očekávání | Evropský statistický úřad Eurostat | Příjmy z obchodování | HDP v eurozóně | Tempo růstu ekonomiky | Derivátové produkty | Bitfinex | Politico | Globtrex | Fed Rate Monitor Tool | ABN AMRO Bank | IHS Markit | Flash Crash | Aleš Sosnovský | ex | Akcie firem | Purple Trading | Mizuho | Trump rally | FX Giants | Bankovní emise | Bitstamp | Dnes na forexu | Think Markets | Kurz americké měny | FX Analytics | Okénko trhu | Ranní nadhoz | BBVA | Euler Hermes | Zahraniční forex | Vysokofrekvenční obchody | Vysokofrekvenční obchody (HFT) | Bitcoinový ETF | ČSOB Finanční trhy | Chris Svorcik | Credit Agricole SA | ING Groep NV | Finexo | Obchodování na zámořských trzích | Zahraniční FX | Vydělávat peníze | Globtrex.com | Trading analýza | Aleš Michl | Bitcoin Cash | Kvantitativní utahování | Palladium | btctip.cz | Obchodování s bitcoinem | Jerome Powell | Coinmarketcap | xPartners | Bolívar | Hard fork | Karel Fillner | Binance | Růst bitcoinu | ESMA | Štěpán Hájek | Crypto | Tržní očekávání | Kurz eurodolaru | Výnosy desetiletých dluhopisů | Cena bitcoinu | Zápis ze zasedání Fedu | Trhy dnes | Saxo | Obchodní války | LYNX webinář | Krypto | Virtuální měny | Raytheon | Lockheed Martin | Analytik finančních trhů | Německá centrální banka | Kartel OPEC | OPEC+ | Obchodní válka | Podniky | Macquarie Group Limited | Evropské akciové trhy | Asijské akciové trhy | Globální růst | Regionální měny | Silný americký dolar | Schwab | Tok investic | L.F. Investment Limited | Inflace v eurozóně | Firma McDonald's | Okénko finančního trhu | Akcie společnosti | Čínský akciový trh | Americká investiční banka | Forint | Výplata dividend | Šéf Fedu | FTSE 250 | RDSA | Royal Dutch Shell | Czech Fund | Obchodní rozhovory | DCLG index | Měny v regionu | Dluhopisové výnosy | Spotřebitelská inflace | Akcie v Evropě | Brookings Institution | Přímé zahraniční investice | Srílanská rupie | NIESR | Pád ceny ropy | Emise virtuálních měn | Reakce trhu | Trh s kryptoměnami | Bannockburn Global Forex | Global Forex | Thin Markets UK | Thin Markets | Obchodní investice | BACCA | Crypto-banking association | Krypto-bankovní asociace | Brexitová dohoda | Pokles cen ropy | Tvrdý brexit | Analýza Bank of England | Christopher Dembik | Růst úrokových sazeb | LYNX WhatsApp | Daňové úlevy | Obchodování se CFD | Prognóza ECB | Global Business Outlook | BinckBank | Zpomalení hospodářského růstu | EK | Prezident Trump | Evropská komise | Steven Mnuchin | Základní úroková sazba | Financial Times (FT) | Prezident USA | Zpřísňování měnové politiky | The Wall Street Journal | Obchodování na české koruně | WEF | Zpomalení světové ekonomiky | Dopad brexitu | Vyhlídky měn | Irská pojistka | Obchodní jednání | Velké riziko | Odložení brexitu | Makroekonomické strategie | Vývoj kolem brexitu | Pozornost trhu | Rozdíl ve výnosové křivce | Zvýšení sazeb | Evropský úřad pro cenné papíry a trhy (ESMA) | Světové finanční trhy | Obchodníci s kryptoměnami | Ekonomický poradce | Evropské akciové burzy | Inflace v ČR | CNY | Cena kybernetické měny | Vybrané měny | Infineon | Infineon Technologies | AMS | GlobalCoin | S&P/BNY Mellon | Index S&P/BNY Mellon | Brexit bez dohody | Boris Johnson | NVDA | iFX | Investice firem | BCC | Snížení sazeb | Čínský trh | Německé HDP | Britský premiér | Nový britský premiér | Burzovní průvodce | Thyssenkrupp | Čeští investoři | KB | Italská vláda | Poptávka po ropě | Vyzkoušet si trading | Černá středa | Makroekonomický výhled | Jak se stát lepším investorem | Obchodní válka mezi USA a Čínou | Nová makrodata | Očekávané Earnings | Mnoho ziskových obchodů | Světové akciové indexy | KOSPI | Rozpočet | Deficit | Jednání o brexitu | Prezident Donald Trump | Strategické partnerství | Dovoz čínského zboží | Bílý dům | Obchodní dohody | Obrat trendu | Období nejistoty | Parlamentní volby | Jeremy Corbyn | Vysoké riziko | Co bude | Čínský prezident | Si Ťin-pching | Labouristická strana | Labouristé | Nálada spotřebitelů | Miliardy | Legislativa | AFP | Předseda Evropské komise | FT | Volby do parlamentu | Problémy | Britové | Nejistoty | Členské státy EU | Státy EU | Předčasné parlamentní volby | Válka mezi USA a Čínou | Protekcionismus | Světové obchodní organizace | Konzervativci | Výsledek voleb | Předseda Evropské rady | Nálada | Cla na dovoz čínského zboží | Prohlášení | Ústavní soud | Míra | Premiér Boris Johnson | Předseda | xStation5 | Nejlepší investiční příležitosti | Investiční příležitosti 2020 | Nejistoty na finančních trzích | Washington | Ministr zahraničí | RBA | Poradenství | Růst globální ekonomiky | Vliv na investice | Míra inflace v ČR | Šéf Bílého domu | Angela Merkelová | Kancléřka Angela Merkelová | Německá kancléřka | Komunikace | Trump | Prezident | Aktivace článku 50 | Obsah článku 50 | Článek 50 | Článek 50 Lisabonské smlouvy | Třetí odložení Brexitu | Referendum 2016 | Rezignace Theresy Mayové | Všeobecné volby | Volby Velké Británie | Anglie | Severní Irsko | Skotsko | Wales | Dohoda o přechodném období | Sjednané smlouvy | První odložení Brexitu | Druhé odložení Brexitu | Obsah dohody | Trhy | ASX 200 | S&P/ASX 200 | Negativní dopad | Pokles | Situace | Co je to Brexit? | Jak k Brexitu došlo? | Důsledek referenda | Vyjednávání o vystoupení | Kapitálový/finanční trh | Pandemie | L.F. Investment | Pochybnosti | Zlepšení | Úsilí | Výdaje | BP | SEC | Bez rizika | Jižní Korea | Vývoj | Michel Barnier | Rishi Sunak | Vysoká rizika | Hlavní měny | Brusel | Návrh zákona | Domácnosti | Růst | Poslanci | Evropský parlament | Ekonomiky | Války | Poradce | Mexiko | Prezident Vladimir Putin | Rozpočet EU | Greenpeace | Dovoz | Vývoz | Wu-chan | Zadlužení | Členské státy | Export do Číny | Vrcholní představitelé | Argentina | Investovat peníze | Jaguar Land Rover | Jaguar | Land Rover | Unie | Maroš Šefčovič | Michael Gove | Prodloužení přechodného období | Vyspělé technologie | Výdaje japonských domácností | Ceny | Praha | Merkelová | Následky pandemie | Výzkumy | Indonésie | Britská média | WU | Sýrie | Příležitosti | Zajišťování | CO2 | Technologie | Uzavření dohody | ASX | Jihoafrická republika | Opatření | Dna | Představitelé G20 | Ruský prezident | Lídři G20 | | Britská premiérka | ERÚ | Nové příležitosti | Partnerství | Vice | Londýn | Vztahy s Čínou
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Cena | Růst | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

The New York Times (NYT)
The Observer
THE OKX CRYPTO FIELD
Theones
The Passion Paradox
The Perth Mint
Thepremiumtrading
Thepremiumtrading.net
There is no free lunch on Wall Street
Theresa May

Následující klíčová slova

Therese Coffeyová
The Resort Group Plc.
Thermo Fisher
Thermo Fisher Scientific
The Royal Capital Club
The Royal Warrant
The Sandbox
The Scotsman
The Secret
The Stock Trader's Almanac
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
CapXmaster srovnani
Potvrďte prosím... Zavřít