Středa 24. duben 2024 06:00
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
Dukascopy new
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
FTMO král

Stimuly

img

Evropské akcie výrazně rostou díky příslibu stimulačních opatření v Číně

16.03.2022 Ve středu evropské akcie výrazně vzrostly. Panevropský index STOXX 600 přidal 2,2 % a dosáhl nejvyšší úrovně od 3. března. K tomuto exponenciálnímu růstu přispěly zprávy o tom, že Čína plánuje zavést další stimuly na podporu své ekonomiky.
C:\fakepath\Cina-mena.jpg

Čína chce povzbudit svou ekonomiku snížením daní a dalších odvodů

11.03.2022 Čína chce povzbudit svou ekonomiku snížením daní a dalších odvodů. Podle premiéra Li Kche-čchianga je to nejférovější, nejpřímější a nejefektivnější prostředek, jak podnikům pomoci. Předseda vlády to podle agentury DPA uvedl dnes na závěr plenárního zasedání čínského parlamentu.
C:\fakepath\trader-08032022.jpg

Rozdíl mezi vnitřní a vnější motivací k tradingu

08.03.2022 Každý člověk ke svému konání hledá nějaký důvod. Pro výsledek a dlouhodobost je velmi důležité, odkud tento důvod pochází, zda se jedná o stimul z "vnitra", nebo "zvenčí".
img

Válka zvýšila poptávku po kryptoměnách

02.03.2022 Vyostření rusko-ukrajinské krize, nové sankce a rostoucí ceny ropy nutí investory utíkat od rizikových aktiv. Kryptoměny znovu získávají přitažlivost bezpečného přístavu, protože čím dál víc lidí používá digitální aktiva typu bitcoin v době konfliktů k převodu financí.
img

ECB je připravena upravit parametry měnové politiky

24.02.2022 Podle hlavního ekonoma Evropské centrální banky Philipa Lanea může ECB ukončit nákupy dluhopisů, protože inflace v eurozóně se blíží 2% cíli banky.
img

Globální obchod v roce 2022 předznamenávají boje dodavatelských řetězců s řadou omezení

21.02.2022 Výpadky, se kterými se potýkají globální řetězce, zůstanou do značné míry aktuální až do druhého pololetí letošního roku. Až následně dojde ke zlepšení. Důvody pro setrvání nepříznivého stavu v prvním pololetí budou opětovný výskyt ohnisek nákazy covidu-19, pokračující politika nulového výskytu covidu-19 v Číně a omezení logistiky v období okolo čínského Nového roku.
img

Bernstein a Goldman Sachs vidí před očekávanou státní podporou a dalšími ekonomickými stimuly růst čínských akcií

17.02.2022 Čím dál víc mezinárodních investičních analytiků říká, že přišel čas nakoupit před očekávanou státní podporou a dalšími ekonomickými stimuly čínské akcie. Zprávy o rostoucí atraktivitě čínských společností zveřejnily konkrétně Bernstein a Goldman Sachs.
img

Akcie Shopify klesají před otevřením trhu navzdory lepším výsledkům za Q4

16.02.2022 Shopify (SHOP.US) před otevřením trhu klesá o více jak 5 % navzdory faktu, že kanadský e-commerce gigant reportoval lepší než očekávané výsledky za Q4. Na horším sentimentu se podepsal slabší výhled na celý fiskální rok 2022.
img

Bitcoin uzavřel týden pin barem

14.02.2022 Bitcoin je připraven na třetí ziskový týden v řadě a obchoduje se o 19 % výše na úrovni kolem 43 500 USD. Zdá se, že token se již vzpamatovává z prudkého poklesu, ke kterému došlo minulý měsíc, kdy se z historického maxima na úrovni téměř 69 000 USD propadl pod 33 000 USD.
img

Existují důvody k obavám z rostoucí inflace v USA?

11.02.2022 Spotřebitelské ceny ve Spojených státech vzrostl v lednu více, než se čekalo. Roční míra inflace dosáhla nového rekordu nevídaného za posledních 40 let, což vytváří tlak na Federální rezervní systém, aby zaujal agresivnější postoj k měnové politice a úrokovým sazbám. O úrokových sazbách a o tom, zda existují důvody k obavám z rostoucí inflace v USA, probereme hned poté, co analyzujeme výsledky zprávy amerického ministerstva práce.
img

Inflace v USA vzrostla v lednu o 7,5 %. Jaká bude reakce Fedu?

11.02.2022 Americké ministerstvo práce ve čtvrtek uvedlo, že ve srovnání s předchozím rokem index spotřebitelských cen (CPI) za leden vzrostl o 7,5 %. Jedná se tak o nejvyšší údaj od února 1982. Příčinou nárůstu je zejména zvýšení cen potravin, energií a nákladů na bydlení. Jádrová inflace rostla nejrychleji od srpna 1982. Za leden vzrostla o 6 %.
img

Bank of Canada: Kanada potřebuje investice, ne stimuly

10.02.2022 Guvernér Bank of Canada Tiff Macklem ve středu uvedl, že kanadská ekonomika nepotřebuje další stimuly, ale spíše více investic ze strany vlády a podniků, aby vybudovala nabídkovou kapacitu pro uspokojení silné spotřebitelské poptávky v zemi.
C:\fakepath\USA.jpg

Schodek zahraničního obchodu USA loni vzrostl o 27 procent a je na rekordu

08.02.2022 Schodek zahraničního obchodu Spojených států loni vzrostl o 27 procent na rekordních 859,1 miliardy USD (18,2 bilionu Kč). Oznámilo to dnes americké ministerstvo obchodu. Za prohloubením schodku stojí nárůst hodnoty dovozu spotřebního zboží, protože pandemie snížila výdaje za služby a naopak zvýšila výdaje za zboží.
img

Směr vzhůru podtrhl tentokrát Google. Do hledáčku se dostává trh práce

02.02.2022 Akciové trhy postupují pomaleji, ale neúnavně vzhůru i další den. Dnes si v Evropě připisuje index DAX 0,4 pct, FTSE 100 stoupá o 0,6 pct, CAC 40 je nahoře o 0,3 pct a AEX přidává 0,6 procenta.
img

Americký akciový trh se po zasedání Fedu uklidnil, ale volatilita zůstává vysoká

27.01.2022 Lednové zasedání Federálního rezervního systému skončilo. Všechny tři hlavní americké indexy – Dow Jones, NASDAQ a S&P 500 – jsou po zasedání Fedu v uptrendu. Zvýšení úrokových sazeb, ukončení měnových stimulů a snížení rozvahy jsou pro akcie medvědími faktory. Akciové indexy, které od začátku roku klesaly, však rozhodnutí Fedu již dávno zohlednily v ceně. Vzhledem k tomu, že silné údaje o americkém HDP pravděpodobně poskytnou trhu podporu, je nyní možná korekce směrem vzhůru. Americká ekonomika vzrostla ve 4. čtvrtletí 2021 oproti předchozímu čtvrtletí o 6,9 %. Indexy a akcie by mohly v příštích dnech růst, ale co bude dál, není jasné.
img

Asijské trhy během čtvrteční seance klesají

27.01.2022 Asijské trhy během čtvrteční seance výrazně klesly. Shanghai Composite ztratil 0,88 % a Shenzhen Composite 1,55 %, zatímco index Hang Seng klesl o 2,39 %. V Jižní Koreji index KOSPI klesl o 3,03 %. Index Nikkei 225 klesl o 3,1 % a v Austrálii se index S&P/ASX 200 snížil o 1,93 %.
C:\fakepath\usd dolar.jpg

Americká ekonomika loni vzrostla o 5,7 procenta, nejvýrazněji od roku 1984

27.01.2022 Hrubý domácí produkt (HDP) Spojených států se vloni zvýšil o 5,7 procenta, což je nejvíce od roku 1984. Ve svém rychlém odhadu to dnes uvedlo americké ministerstvo obchodu. V samotném čtvrtém čtvrtletí hospodářský růst zrychlil v ročním přepočtu na 6,9 procenta z 2,3 procenta ve třetím kvartálu. Překonal tak očekávání analytiků, kteří podle agentury Reuters očekávali zrychlení tempa na 5,5 procenta.
img

Čo bolo, čo bude...

26.01.2022 Krátka a hlboká recesia z roku 2020 nasledovaná stimulovaným boomom vytvorila na trhoch aj v ekonomike podmienky, ktoré sú veľmi ťažko čitateľsné. Štandardné hodnotenie fáz cyklu prebieha z pohľadu expanzie, dozrievania alebo jeho spomaľovania. Problémom však je, že ekonomický cyklus už nemusí fungovať štandardným spôsobom, takže všetky modely postavené na historických dátach nemusia byť zďaleka také spoľahlivé, ako by sme si mohli myslieť
img

Bank of Canada může dnes předběhnout Fed. Japonsko není připraveno omezit stimuly. Přehled vývoje USD, CAD a JPY

26.01.2022 Klíčovou událostí dnešního dne je zasedání FOMC, po kterém by mělo přijít oznámení o ukončení programu nákupu aktiv a možná i připravenost zahájit cyklus zvyšování sazeb na příštím zasedání v březnu. Pokud FOMC potvrdí očekávání trhu, pak bude americký dolar do konce dne pokračovat v růstu napříč celým spektrem měnového trhu.
img

Americký dolar hledá podporu k opětovnému růstu

17.01.2022 Americký dolar zahájil nový týden více směrnou dynamikou. Zůstává mezi dvěma protichůdnými kroky. V takové situaci je podle expertů těžké pro americkou měnu růst, ale také není důvod pro pokles.
img

Připravuje se pár EUR/USD na novou bitvu?

11.01.2022 Někteří analytici vysvětlují krátkodobý klid v páru EUR/USD seskupením se před novým prudkým růstem. Především se to týká amerického dolaru, v jehož stínu se euro nachází.
img

Zvýšení sazeb Fedu: leden nebo březen?

10.01.2022 Fed zatím v zásadě postupuje podle dříve nastíněného plánu. A sice: nejprve snížit program kvantitativní stimulace na nulu a poté zvýšit sazby. Je však třeba připomenout poslední zasedání Bank of England, která nečekaně zvýšila sazbu při neúplném a dokonce nesníženém programu QE. Ukazuje se, že takový scénář je docela možný, i když na první pohled působí poněkud zvláštně. Ukazuje se, že centrální banka pokračuje ve stimulaci ekonomiky a zároveň zpřísňuje měnovou politiku. Nicméně centrální banka ví lépe, co a jak má dělat. Proto se nyní mnozí odborníci ptají, zda se v lednu dočkáme podobného překvapení ze strany Fedu? Zvláště pokud se tento týden ukáže, že americká inflace v prosinci nadále zrychlovala. Připomeňme, že většina prognóz hovoří o tom, že index spotřebitelských cen se dostane nad 7% hranici. Obecně, ať se podíváme z kterékoli strany, všude jsou vidět jen "jestřábí" kroky, které by Fed mohl v blízké budoucnosti podniknout.
img

Přehled páru EUR/USD. 7. 1. 2022. Fed bude mít v příštích dvou až třech letech plné ruce práce se zvyšováním sazeb.

07.01.2022 Měnový pár EUR/USD ve čtvrtek nadále zůstával ve stejném postranním kanálu jako dříve. Pár teď nic nemůže ovlivnit. Ať se na trhu stane cokoli, nic mu nepomůže dostat se z bočního rozmezí 130 bodů. Je třeba ještě poznamenat, že pár má stále minimální vzestupný sklon. V zásadě lze dokonce říci, že v období od 24. 11. do 6. 1. vzrostl o 110 bodů. Tedy za téměř měsíc a půl vzrostlo euro o 110 bodů. Právě tato tendence směrem nahoru je nyní přítomna. Z technického hlediska se tedy pro euro/dolar absolutně nic nemění.
img

Aktuální informace o krypto trhu – 6. 1. 2021

06.01.2022 Bitcoin se v prvních dnech roku 2022 téměř nepohnul, ale i tak začal včera klesat. Podle našeho názoru se první kryptoměna na světě nadále nachází v korekční části trendu a nyní pokračuje formování její třetí vlny. Tato vlna může být poslední, ale kotace by měly klesnout minimálně pod předchozí minimum z 4. 12. 2021. Na základě těchto úvah očekáváme, že bitcoin klesne na minimum 40 000 USD. Přesto existují alternativní scénáře. Například očekávaná vlna b korekčního úseku může mít složitější podobu, než je tomu nyní. To však jen oddálí další pokles bitcoinu. Pokud bude pokus o prolomení úrovně 41642 USD úspěšný, pak může kryptoměna klesnout o dalších 7-8 tisíc USD.
img

Fidelity International: Výhled pro dluhopisy v roce 2022

04.01.2022 Centrální banky budou v roce 2022 na dvou frontách čelit hospodářské válce. Inflace je zpět, zatímco růst v post-covidovém oživení zpomaluje. Zatímco investoři mohou očekávat, že dojde k určitému zpřísnění, centrální banky nemohou kvůli vysokému celkovému zadlužení dopustit, aby reálné úrokové sazby šly příliš vysoko, a v případě potřeby zasáhnou. To by mělo zmírnit riziko poklesu cen dluhopisů způsobené rostoucími výnosy, což znamená, že dluhopisoví investoři by neměli zaujímat vůči duraci až tak medvědí postoj.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 3.1.2022

03.01.2022 V posledních dnech čínské technologické akcie připsaly zpět alespoň část svých zisků. Řada investorů si vyhodnotila, že navzdory přetrvávajícím regulatorním tlakům, jsou čínské akcie příliš vyklesané. Současné velmi nízké valuace podle mnohých více než adekvátně zohledňují regulatorní rizika.
C:\fakepath\eurusd-30122021-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 30.12.2021

30.12.2021 Americké akciové indexy Dow Jones a S&P 500 včera stouply na nový rekord, technologický Nasdaq však oslabil. K růstu přispěly maloobchodní společnosti, jako Walgreens a Nike. Investoři se také přestali obávat nové koronavirové varianty omikron.
C:\fakepath\cnb2.jpeg

Rada ČNB zvýšila základní úrokovou sazbu na 3,75 procenta, je nejvyšší od 2008

22.12.2021 Bankovní rada České národní banky dnes zvýšila základní úrokovou sazbu o jeden procentní bod na 3,75 procenta. Informovala o tom mluvčí centrální banky Markéta Fišerová. Důvodem růstu sazeb je rostoucí inflace a s tím spojená snaha centrální banky tlumit inflační očekávání, tedy že inflace nadále rychle poroste. Základní úroková sazba je tak nejvyšší od roku 2008. Zároveň dnes šlo o třetí nadstandardní zvýšení základní sazby o více než 0,25 procentního bodu v řadě za sebou. Ekonomové očekávali zvýšení sazby o 0,75 procentního bodu a na počátku příštího roku další mírnější zvýšení.
img

Na akciovém trhu v USA vyvolává omikron pouze mírné obavy

22.12.2021 Klíčové indexy amerických akciových trhů v úterý opět vzrostly a pozastavily tak korekční pohyb směrem dolů. Zdá se, že trhy nejsou nijak zvlášť znepokojeny kmenem omikron, který se rychle šíří po celém světě. V USA představuje omikron 73 % nových případů covid-19, přičemž v některých státech dosahuje tento počet až 90 %. Nový kmen byl dokonce zjištěn v Bílém domě – americký prezident Biden mohl být v kontaktu s nakaženou osobou. Ačkoli je omikron méně závažný než předchozí kmeny, stále způsobuje hospitalizace a úmrtí, což nevyhnutelně vytváří tlak na obchodní a hospodářskou činnost v USA i jinde. Klesající HDP a maloobchodní tržby by mohly tlačit dolů i prudce rostoucí inflaci, ale to není žádná útěcha. Nová omezení pravděpodobně povedou k novému hospodářskému poklesu, jak naznačuje většina výhledů na čtvrté čtvrtletí roku 2021. Obtížná situace by mohla pokračovat i v prvním čtvrtletí roku 2022 – začátek vlny omikron začal současně se čtvrtou vlnou delta, což je obzvláště nebezpečné.
img

Americký dolar před novým rokem přemáhá smutek, zatímco euro si postupně razí cestu vzhůru

21.12.2021 Americký dolar, který nedávno zažil vítězství, je nucen ustupovat pod tlakem jestřábích akcí Fedu a vyhýbání se riziku ze strany investorů. Měna se však nehodlá vzdát a plánuje své současné ztráty získat zpět.
img

Omikron tvoří více než 70 % nových případů covid-19 v USA

21.12.2021 Klíčové indexy amerického akciového trhu pokračovaly v korekci směrem dolů a v pondělí se otevřely se značným gapem směrem dolů. Trhy se však uzavřely bez výraznějších ztrát, což by mohlo naznačovat, že korekce je v současné době příliš slabá. Před několika týdny se indexy S&P 500, Dow Jones a NASDAQ začaly pohybovat směrem dolů, ale poté prudce ustoupily. Probíhající korekce by měla být silnější než předchozí pohyb směrem dolů – jestřábí změna politiky Fedu by měla tlačit dolů akcie a další riziková aktiva, jako je bitcoin. Tlak na akciový trh vyvíjí také zhoršující se situace v USA kvůli covid-19. Podle amerického Centra pro kontrolu nemocí tvoří kmen omikron nyní přibližně 73 % všech nových případů koronaviru ve Spojených státech, což naznačuje, že se stal dominantní variantou covid-19. 60 % nových infekcí bylo hlášeno mezi plně očkovanými osobami, 30 % mezi těmi, které se již dříve nechaly přeočkovat. Současné vakcíny zřejmě před omikronem plně nechrání a zabraňují pouze závažným případům, ale v tuto chvíli je příliš brzy na závěry. Pokud se ukáže, že tato vlna pandemie je horší než ta předchozí, mohla by představovat vážnou výzvu pro ekonomiku USA.
img

Evropské akciové trhy čekají na rozhodnutí centrálních bank

16.12.2021 Většina hlavních ukazatelů evropského regionu na konci včerejšího obchodování vzrostla. Například STOXX Europe 600 získal 0,26 %, německý DAX posílil o 0,2 %, francouzský CAC 40 a italský FTSE MIB vzrostly o 0,5 %. Britský ukazatel klesl o 0,6 % a španělský IBEX 35 o 1,1 %.
img

Zasedání FOMC proběhlo podle plánu. Část 2.

16.12.2021 V našem předchozím přehledu jsme se zmínili o reakci dolaru na jestřábí postoj Federálního rezervního systému. Nyní je čas zjistit, jak se na jestřábí rozhodnutí amerického regulátora dívá akciový trh. Zajímavé je, že místo poklesu hlavních akciových indexů jsme viděli, jak Dow Jones, NASDAQ a S&P500 vzrostly. Akciový trh tedy na výsledek zasedání FOMC reagoval v rozporu s očekáváním.
img

Ropa po silném růstu během minulého týdne klesá

15.12.2021 Ceny ropy se dostaly pod tlak, protože některé evropské země začínají zpřísňovat restrikce. To samozřejmě nepřidává na optimismu v ropném sektoru, kde si hráči ještě pamatují loňské restrikce. A přestože odborníci zastávají názor, že si žádná ekonomika nemůže dovolit další lockdown, obavy přetrvávají.
img

Trhy čekají na výsledky prosincového zasedání Fedu

15.12.2021 Chuť k riziku zůstává nízká, což na trh vnáší další nervozitu před zasedáním Fedu, které je naplánováno na tento týden. Mnozí očekávají, že během zasedání centrální banka oznámí urychlení snižování úrokových sazeb, ale to nebude hlavní bod summitu. Nejdůležitějším tématem je, zda Fed přehodnotí své plány ohledně úrokových sazeb, které budou v roce 2022 určitě zvýšeny. Dřívější zvýšení sice trochu ochladí inflační tlaky, ale mohlo by poškodit akciový a dluhopisový trh.
img

ECB, Fed a Bank of England půjdou svou cestou

14.12.2021 Chuť riskovat se před řadou zasedání centrálních bank naplánovaných na tento týden snížila. Očekává se, že některé banky budou definitivní, a ne všechny budou uvádět konkrétní údaje. Je to proto, že většina má různé názory na to, jak provádět politiku, protože někteří se obávají rostoucí inflace a jsou připraveni proti ní bojovat. Jiné se mezitím chystají rozšířit stimulační opatření, aby udržely udržitelnou míru hospodářského růstu.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 13.12.2021

13.12.2021 Evergrande nezaplatila dlužné kupónové platby ani po uplynutí 30-denní lhůty. Fitch shodila rating bondů na tzv. restricted default. V praxi to znamená, že společnost na některých závazcích formálně zdefaultovala, proces jednání s věřiteli ještě nezačal. Podobně jednala agentura i v případě dluhopisů druhého nejvíce zadluženého developera, společnosti Kaisa.
img

Bitcoin nabírá na síle

09.12.2021 Vzestupný pohyb bitcoinu by mohl být stejně dramatický jako jeho pokles. Navíc se zdá, že hlavní kryptoměna je vůči fundamentálním útokům imunní. Poté, co Čína zakázala těžbu, se její podíl na globálním hash rate snížil ze 75 % v září 2019 na nynější nulu.
img

Do zlatých ETF přiteklo víc

08.12.2021 Minulý měsíc tlačila investory na trh se zlatem inflace v USA, která dosáhla nejvyšší úrovně za posledních 31 let. Podle posledních údajů Světové rady pro zlato však tento impuls neměl dlouhého trvání, protože ceny nedokázaly zůstat nad úrovní 1 800 USD.
C:\fakepath\global economy.jpg

Organizace čekají růst ekonomiky, svět ale dusí inflace a nová varianta covidu

07.12.2021 Po loňských rekordních propadech ekonomiky, které způsobila stále trvající pandemie nového typu koronaviru a s ní spojené uzávěry, je situace světové ekonomiky v letošním roce stále nejistá. Během roku se ekonomická situace zlepšila a mezinárodní instituce vidí situaci stále optimisticky a předpovídají růst světové ekonomiky. Během roku se ale objevily znepokojivé jevy. Už od léta se světové ekonomiky potýkají s růstem inflace, který podle ekonomů souvisí s hospodářským oživením doprovázeným zdražováním energií a nedostatkem některých surovin. Automobilový průmysl také drtí globální nedostatek čipů. A v dosavadních prognózách zatím není zahrnuto nebezpečí nové varianty koronaviru omikron, jejíž možné šíření by mohlo opět omezit ekonomiku.
img

Politika Fedu a ECB; jak ovlivňuje směr EURUSD

30.11.2021 Euro během včerejšího obchodování ztratilo část svých pozic a nedokázalo je vyrovnat. I přes vybírání zisků, které bylo pozorováno na konci minulého týdne vůči americkému dolaru, tlak a rizika plynoucí z nového kmene koronaviru [Omicron] nutí investory držet se bezpečnějších aktiv.
img

Dolar má větší růstový potenciál než euro

25.11.2021 Dalším důvodem byla holubičí prohlášení člena výkonné rady ECB Fabia Panetty, která naznačovala, že centrální banka může v dohledné době udržovat super měkkou měnovou politiku. Panetta zdůraznil, že 80 % současné celkové inflace odráží šok ze zahraničí, protože eurozóna je čistým dovozcem energetických zdrojů a zboží. Poznamenal také, že inflační rizika jsou přehnaná, protože region zaostává za globálním oživením poptávky.
img

Stále více členů Fedu a ECB je pro tapering

24.11.2021 Pokles, zejména akcií, zastavil oživení dolaru, který v poslední době roste proti rizikovým aktivům. Silné statistiky v eurozóně však kupujícím eura nepomohly vrátit se na trh, protože riziko zvýšeného výskytu nemoci znamená vysokou pravděpodobnost dalšího poklesu.
img

Bidenův plán výdajů by mohl zvýšit inflaci

19.11.2021 Bidenův plán výdajů by mohl zvýšit inflaci. Uvedli to ekonomové na virtuálním semináři, který ve středu pořádala Národní asociace podnikové ekonomiky.
img

Zatvrzelost Fedu a dolar: Co přinese inflační tlak? ECB ničí euro

16.11.2021 Tvůrci politiky Fedu a ECB vytrvale hovoří o dočasnosti inflace, přestože fakta dokazují opak. Mohou mít částečně pravdu, totiž že inflační tlaky mohou v roce 2022 polevit. Je však nepravděpodobné, že by se inflace, ačkoli v průběhu roku zrychluje, dala označit za přechodnou.
img

Ranní glosa: NBP donucena k dalšímu zvýšení sazeb

03.11.2021 Jerome Powell a Adam Glapinski - dva šéfové centrálních bank, jenž se nacházejí ve velmi podobné situaci. Oba v horizontu měsíců obdrželi posvěcení od politické garnitury na prodloužení svého mandátu a oba veřejnosti slibovali, že se inflace ocitne dočasně na vyšší hladině. Realita je ale taková, že inflace činí více než dvojnásobek inflačního cíle Fedu, resp. NBP a kupní síla držených dolarů, resp. zlotých rychle eroduje. Dnes bude mít přitom jak Powell, tak Glapinski možnost něco s tím udělat, neboť proběhnout měnová zasedání Fedu a NBP.
img

Rozbřesk: Fed sáhne k prvnímu restriktivnímu kroku a zpomalí nákupy dluhopisů

03.11.2021 Jerome Powell a Adam Glapinski - dva šéfové centrálních bank, jenž se nacházejí ve velmi podobné situaci. Oba v horizontu měsíců obdrželi posvěcení od politické garnitury na prodloužení svého mandátu a oba veřejnosti slibovali, že se inflace ocitne dočasně na vyšší hladině. Realita je ale taková, že inflace činí více než dvojnásobek inflačního cíle Fedu, resp. NBP a kupní síla držených dolarů, resp. zlotých rychle eroduje. Dnes bude mít přitom jak Powell, tak Glapinski možnost něco s tím udělat, neboť proběhnout měnová zasedání Fedu a NBP.
C:\fakepath\Turecko2.jpg

Turecká centrální banka snížila základní úrok o dva body na 16 procent

21.10.2021 Turecká centrální banka dnes nečekaně snížila základní úrokovou sazbu a dva procentní body na 16 procent. Navzdory rostoucí inflaci tak poskytne ekonomice stimuly, které požaduje prezident Recep Tayyip Erdogan. Rozhodnutí poslalo tureckou liru na nové minimum vůči dolaru.
img

Záhadná disonance v říši akcií. Přijde kolaps akciových trhů?

20.10.2021 Na akciových trzích vládne nové paradigma, které vzešlo z pandemie. Ceny akcií i reálné výnosy dosáhly úrovně v posledních letech a desetiletích nevídané. V USA už se komodity blíží novým absolutním maximům a ziskové marže pokořily historické rekordy. Index cen potravin FAO zároveň koketuje s nejvyšší úrovní za posledních šest desetiletí a Evropa stojí na prahu energetického šoku. Varianta delta zpomalila ekonomický růst po celém světě a přinesla další problémy v asijských centrech zpracovatelského průmyslu. Ale akcie to vše zatím ignorují a prožívají od roku 1999 druhé nejdelší období růstu, kdy pokles nepřesáhl 5 %.
img

Cesta do ekonomického pekla je dlážděna dobrými úmysly. Fyzický svět je pro zelenou vizi příliš malý

18.10.2021 „V průběhu dějin si bohaté i chudé země během nejrůznějších finančních krizí půjčovaly, nebo půjčovaly jiným, bankrotovaly a znovu se vzpamatovávaly. A odborníci pokaždé tvrdili, že „tentokrát je to jiné“, že přestala platit stará pravidla oceňování a nová situace se jen v máločem podobá katastrofám minulosti.“
img

Výhled Saxo Bank na 4. čtvrtletí: Inflace, kterou svět ještě neviděl. Tentokrát to bude jinak

11.10.2021 Společnost Saxo Bank, specialista na online obchodování a investice, publikovala svůj Čtvrtletní výhled na 4. čtvrtletí 2021 na globálních trzích, obsahující kromě tipů, do kterých akcií, finančních instrumentů, měn, komodit a obligací investovat, také informace o nejrůznějších makroekonomických trendech, které budou mít dopady na investory i trhy.
img

Ranné zhrnutie (04.10.2021)

04.10.2021 Indexy z Ázie sa na začiatku nového týždňa obchodovali zmiešane. Nikkei klesol o 1,2%, zatiaľ čo S & P/ASX 200 získal 1,3%. Celkovo bolo obchodovanie trochu tlmené, pretože obchodníci z Číny a Južnej Kórey mali voľno
img

Ceny energií a úrokové sazby srážejí akcie zpátky na zem

30.09.2021 Akcie mají za sebou druhé nejdelší období nepřetržitého růstu od roku 1999 a pokles nedosáhl ani 5 %, ale globální energetická krize uvedla do pohybu síly, které to brzy změní. Ceny energií, zejména elektřiny a zemního plynu, se utrhly ze řetězu a jejich dopady rezonují celou ekonomikou. Zavírají výrobní provozy, takže se dál zhoršují celosvětové problémy se zásobováním a rostou tlaky na inflaci, což žene nahoru americké i evropské úrokové sazby. Vyšší ceny energií a zvýšené úrokové sazby začaly konečně doléhat už i na akcie.
img

Diskuse kolem elektromobility neutichá

06.09.2021 Trend elektrických vozidel rezonuje v plánech společností a zemí čím dál tím víc. Státy poskytují různé stimuly a investují miliardy do rozvoje budování nabíjecích stanic. Rozvoj elektromobility a ceny EV souvisí i s poptávkou po komoditách potřebných na výrobu baterií. Které faktory budou nejvýznamnější ovlivňovat růst elektromobility a EV akciové tituly nejbližší roky?
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 23.08.2021

23.08.2021 Čínské vedení se nově snaží o nastolení větší majetkové rovnosti. V minulém týdnu začaly po projevu tamního prezidenta, který vyzdvihoval „společnou prosperitu“, ztrácet akcie luxusních oděvních značek. V překladu to totiž může znamenat výraznější daňovou zátěž bohatých Číňanů, kteří patří k významným kupcům luxusních výrobků. Např. akcie LVMH odepsaly od 12.8. přes 13 %. Výrazně padají akcie likérky Kweichov Moutai – ta vyrábí exkluzivní čínské destiláty. Jen pro zajímavost, s kapitalizací $300 mld. jde stále o nejhodnotnější nápojářskou firmu světa (Coca Cola má kapitalizaci $244 mld.). A to její akcie ztratily od konce května více než 30 %. Obecně tak padají tituly, které v uplynulých letech těžily z bohatnutí čínské střední třídy.
img

Zápis Fedu vyvolal vlnu výprodejů, obavy podpořily dolar

19.08.2021 Obavy ze zpomalení globálního růstu spolu se signály Fedu, že sníží stimuly, dnes zatlačily výnosy akcií a dluhopisů dolů. Po dvou ztrátových relacích otevřely hlavní akciové indexy níže, zatímco dolar, jakožto bezpečné útočiště, se vyšplhal na devítiměsíční maximum a komodity, včetně ropy, pokračovaly v několikadenním skluzu. Evropský akciový index STOXX 600 zaznamenal největší denní pokles za měsíc.
img

Investoři vyčkávají na signály Fedu, americké akcie na ústupu

18.08.2021 Wall Street zahájila středeční seanci propadem. Aktuálně se americké akciové indexy pohybují kolem nuly. Další šíření varianty delta a neuspokojivá ekonomická data vyvolávají obavy z dopadů na globální ekonomiku a olej do ohně přilévají politické nepokoje v Afghánistánu i zásahy Číny do technologického sektoru.
img

Čo bolo, čo bude... na finančných trhoch

04.08.2021 Podľa predbežného odhadu zaznamenala americká ekonomika v 2. štvrťroku 2021 medziročný nárast o 6,5%, čo bolo výrazne pod trhovými prognózami vo výške 8,5%. Výdavky na osobnú spotrebu vzrástli o 11,8%, služby (12%) a netrvanlivý tovar (12,6%), pretože očkovaní Američania cestujú a venujú sa aktivitám, ktoré boli predtým obmedzené. Zvýšili sa aj fixné investície (8%), export (6%) a výdavky štátu a samosprávy (0,8%). Záporné príspevky medzitým pochádzali zo súkromných investícií do zásob, fixných investícií do nehnuteľností na bývanie (-9,8%), výdavkov federálnej vlády (-10,4%) a dovozu (7,8%).
C:\fakepath\Británie3.jpg

Počet zaměstnaných v Británii v květnu stoupl nejvíce od začátku pandemie

15.07.2021 Počet zaměstnanců na výplatních páskách se v Británii v květnu meziměsíčně zvýšil o 356.000, což je nejvyšší nárůst od počátku pandemie covidu-19. Britská ekonomika oživuje díky rušení protipandemických uzávěr. Informoval o tom dnes britský statistický úřad (ONS). Míra nezaměstnanosti se v tříměsíčním období do konce května zvýšila na 4,8 procenta ze 4,7 procenta ze tří měsíců do konce dubna.
img

Euro prožívá nervózní léto před německými volbami, dolaroví medvědi v nejistotě

14.07.2021 Ve 3. čtvrtletí se bude pozornost patrně čím dál víc upírat na riziko kocoviny po zastavení stimulů v USA. Díky utrácení spotřebitelských úspor je ale možné i v tomto kvartále dosáhnout rozumného, i když postupně klesajícího růstu. A tak čekáme na 26. září, kdy se konají v Německu všeobecné volby, které mají být makroekonomickou událostí roku; a zajímalo by nás, zda americká dolarová houpačka nevystřelí po slabém druhém kvartále dolar opět vzhůru, kde se pak bude zuby nehty držet. Metafora s houpačkou je vcelku případná, protože dolar se na samém počátku prvního čtvrtletí odrazil ode dna a celý kvartál posiloval. Většinu druhého čtvrtletí se jej však investoři zbavovali. Jestli se budou věci vyvíjet podle našich očekávání, je možné, že čeká americké dolarové medvědy do konce 3. čtvrtletí ještě těžká cesta. Mezitím budou růst očekávání ohledně nových stimulů, a to nejen v USA, ale hlavně v Evropě, kde se blíží německé volby a rozhodování o další budoucnosti EU.
C:\fakepath\0c0c8fbe4a04ac17e33d97b193155063.jpg

Forex: Dolar kvůli obavám z šíření nakažlivější koronavirové mutace delta posiluje

12.07.2021 Americký dolar na začátku nového týdne posiluje. Obavy z šíření nemoci covid-19, zvláště z nové mutace delta, přiměly investory hledat bezpečnější útočiště pro své investice, ke kterým patří právě dolar. Investoři také čekají na další zprávy o tom, jak si vede globální ekonomika.
C:\fakepath\cinsky juan2.jpg

Čína sníží požadavky na minimální rezervy bank

09.07.2021 Čínská centrální banka (PBOC) sníží požadavek výše minimální hotovosti, kterou musí komerční banky vlastnit jako rezervu. Banky budou mít díky tomuto opatření k dispozici navíc zhruba jeden bilion jüanů (3,4 bilionu Kč), které mohou použít na poskytování úvěrů. Krok má podpořit oživení ekonomiky z pandemie nemoci covid-19, které ztrácí na rychlosti, uvedla agentura Reuters.
img

Dekarbonizace je poslední šancí Evropy na cestu k prosperitě

07.07.2021 Už od konce roku 2007 přinášejí evropské akcie nižší zhodnocení než americké. Tehdy získaly na síle dva hlavní proudy. Začal se projevovat efekt sněhové koule spojený s digitalizací, za kterou stály převážně americké firmy, a Evropa byla výrazně postižena Velkou recesí z roku 2008, což vedlo k dlouhým rokům fiskální střídmosti a vážné krizi eurozóny. O 14 let později stojí svět znovu na rozcestí. Kvůli ekonomickým výhodám jsme celé desítky let odkládali řešení emisí CO2 a klimatické změny, a tak teď nezbývá než zahájit urychlenou dekarbonizaci celého světa. To je nejen velká výzva, ale i příležitost, a to jak pro investiční firmy, tak pro celou společnost.
C:\fakepath\akcie4.jpg

Nabídky akcií v Evropě byly v pololetí nejvyšší za 14 let

01.07.2021 Objem nabídek akcií v Evropě byl v prvním pololetí nejvyšší za posledních 14 let. Přispěly k tomu hlavně nebývalé měnové stimuly. Podle údajů společnosti Refinitiv získaly firmy za prvních šest měsíců roku z primárních nabídek v Evropě 43,2 miliardy USD (927,7 miliardy Kč). Loni to bylo 5,4 miliardy USD a ještě o rok dříve, tedy před pandemií, pak 8,7 miliardy USD. Nabídkám vévodily technologické firmy.
img

Výhled Saxo Bank na 3. čtvrtletí: Evropská revoluce

30.06.2021 Společnost Saxo Bank, specialista na online obchodování a investice, publikovala svůj Čtvrtletní výhled na 3. čtvrtletí 2021 na globálních trzích. Kromě tipů, do kterých akcií, finančních instrumentů, měn, komodit a obligací investovat, obsahuje také řadu úvah o makroekonomických tématech, která mají dopady na portfolia klientů.
C:\\fakepath\\EURUSDH1.png

Forex: Dolar dnes posiluje, nová vlna epidemie ohrožuje výhled globálního růstu

29.06.2021 Americký dolar dnes posiluje, protože nová vlna epidemie nemoci covid-19 ohrožuje naději na globální ekonomické oživení. Mezi investory tak klesá zájem o rizikové investice, což pomáhá dolaru považovanému za bezpečnou investici v době nejistoty.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Ceny ropy rostou, trhy čekají oživení poptávky ve druhé polovině roku

15.06.2021 Ceny ropy dnes pokračují v růstu na nové nejvyšší hodnoty za více než dva roky. Pomáhá jim očekávání, že poptávka po ropě ve druhé polovině letošního roku výrazně oživí.
C:\fakepath\Lagarde.jpg

ECB měnovou politiku nezměnila, zlepšila výhled ekonomiky eurozóny

10.06.2021 Evropská centrální banka (ECB) dnes podle očekávání ponechala svou mimořádně uvolněnou měnovou politiku beze změn. Nadále tak poskytuje eurozóně zasažené pandemií rekordní podporu a hlavní úroková sazba zůstává na nule. Banka nicméně zlepšila výhled vývoje ekonomiky eurozóny na letošní i příští rok.
img

Forex: Tuzemské spotřebitelské ceny pokračují v růstu

10.06.2021 První polovina týdne byla ve znamení příprav na dnešní den. Evropská centrální banka potvrdí svůj holubičí tón a spokojenost se současným nastavením měnové politiky. Nová prognóza ukáže silnější ekonomiku, ale inflaci stále pod cílem. Květnová inflace v USA ukáže pomalejší meziměsíční růst, meziročně však vyskočí na 4,7 %. Růst meziročního tempa zopakuje i tuzemská inflace, která podle nás v těchto měsících dosáhne svého vrcholu. Koruna se tak po třech týdnech stagnace může dočkat impulsu k výraznějšímu pohybu.
img

Forex: Koruna marně hledá impuls k dalšímu posílení

09.06.2021 I středeční obchodování na finančních trzích se neslo v poklidném duchu a vyčkávání na čtvrteční zasedání ECB a inflační data z USA. Přípravy trhu na tyto události reflektoval i desetiletý výnos amerických státních dluhopisů, který poprvé od začátku května poklesl pod 1,5 %. Akciové trhy nabídly pouze smíšený obrázek bez významného pohybu, a to stejné lze říct i o devizovém trhu.
C:\fakepath\EURCZKH1.png

Forex: Koruna i třetí den v týdnu zůstala bez výraznějších změn kurzu

09.06.2021 Česká měna i třetí den v týdnu zůstala bez výraznějších změn kurzu. K euru dnes zpevnila o dva haléře na 25,42 Kč/EUR, vůči dolaru nadále stagnovala na 20,87 Kč/USD. Vyplývá to z informací na serveru Patria Online.
C:\fakepath\eurusd-06062021-1.png

Shrnutí páteční seance: Akcie v USA po zprávě o zaměstnanosti vzrostly, dolar oslabil

06.06.2021 Akcie ve Spojených státech na závěr týdne posílily, podpořeny zisky technologických firem. Slabší zpráva o vývoji nezaměstnanosti zmírnila obavy investorů z toho, že by centrální banka USA (Fed) mohla brzy omezit měnové stimuly.
C:\fakepath\global economy.jpg

OECD zlepšila výhled světové ekonomiky, letošní růst odhaduje na 5,8 procenta

31.05.2021 Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) dnes zlepšila výhled světové ekonomiky na letošní i příští rok. Předpokládá, že globální ekonomika letos vzroste o 5,8 procenta, zatímco v březnu předpovídala nárůst o 5,6 procenta. Výrazně zlepšila zejména odhad růstu čínské ekonomiky.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 31.5.2021

31.05.2021 V posledních dnech se nadále potvrzuje konkurenční vztah mezi kryptoměnami a akciemi skomírajících firem typu GameStop nebo AMC. Zatímco v předchozích měsících dezertovali retailoví investoři z tzv. meme akcií a mohutně investovali na kryptoburzách, nyní vidíme opačný trend. Ten souvisí s propadem kurzů virtuálních mincí, za kterým stojí obavy z tvrdší regulace. Například Jižní Korea minulý týden oznámila záměr přísněji regulovat kryptoburzy. Retailoví investoři v tuto chvíli nevnímají padající digitální měny jako perspektivní a jejich pozornost se tak opět přesouvá směrem k akciím některých problémových firem. GameStop během minulého týdne přidal 26 %, provozovatel kin AMC Entertainment dokonce 116 %. Tato dynamika může spustit záchvat volatility na širších akciových indexech (po výběru zisků). Jde vidět, že drobní spekulanti zůstávají na trhu přítomní a budoucna se může vyplácet jejich kroky bedlivě sledovat.
img

Forex: Důvěra v ekonomiku eurozóny dále roste

28.05.2021 Čtvrteční obchodování pokračovalo v klidném trendu posledních dní. Ani páteční kalendář příliš impulsů nepřinese. Ekonomický sentiment v eurozóně by měl za květen vykázat další růst. Hlavním tahounem by však namísto průmyslu měl být sektor služeb, který těží z uvolňování vládních opatření ve většině zemí. Americká data příjmů domácností vykážou dvouciferný pokles po skokovém březnovém růstu z důvodu vládního stimulu. Korunu na cestě k silnějším úrovním brzdí již velmi vysoké sázky na zvyšování úrokových sazeb.
C:\fakepath\Lagardeova.jpg

ECB teď neplánuje omezit pandemické nákupy dluhopisů, řekla Lagardeová

21.05.2021 Evropská centrální banka (ECB) momentálně nepočítá s tím, že by v nejbližší době omezila nákupy dluhopisů zavedené kvůli pandemii covidu-19. Po dnešním jednání s ministry financí zemí eurozóny to řekla prezidentka ECB Christine Lagardeová. Vedení banky se podle ní chce na očekávaném červnovém jednání zaměřit na zachování příznivých podmínek pro financování všech sektorů ekonomiky. Na její prohlášení vzápětí zareagovaly finanční trhy.
img

Rozbřesk: Inflační očekávání stále v centru dění

21.05.2021 Inflační očekávání na klíčovém americkém trhu dosáhla na začátku tohoto týdne osmiletých maxim. Od té chvíle sice tři dny v řadě klesají díky nižším cenám ropy, i tak ale obavy z inflace zůstávají v centru dnešního tržního dění. Spotřebitelské inflační tlaky jsou v tuto chvíli bezesporu vyšší ve Spojených státech, příběh o post-pandemické inflaci “hrají” ovšem investoři o něco méně intenzivně i na evropských trzích.
img

Investice v době inflačního tlaku. Nový report od XTB.

20.05.2021 Proč je inflace důležitá? Zvýší se míra inflace ještě více? Jaké ukazatele inflace je potřeba sledovat a které instrumenty mohou být přirozeným zajištěním proti inflaci? Těmito a mnoha dalšími otázkami souvisejícími s investováním během vysokého inflačního tlaku se zabývá nejnovější report od analytiků XTB.
C:\fakepath\fed banka.jpg

Několik členů Fedu je připraveno začít uvažovat o změně měnové politiky

20.05.2021 Členové měnového výboru centrální banky USA (Fed) byli na dubnovém zasedání ohledně výhledu oživení americké ekonomiky obezřetně optimističtí. Několik jich podle zápisu z jejich posledního zasedání naznačilo, že budou připraveni začít uvažovat o změně měnové politiky v případě pokračujícího pokroku v ekonomickém oživení. Nejnovější statistické údaje však již tuto situaci mohly změnit, napsala agentura Reuters.
img

Akcie spoločnosti Tesla sa posúvajú vyššie napriek medvedej stávke „Big Short“ Michaela Burryho

18.05.2021 Akcie spoločnosti Tesla (TSLA.US) klesli v predobchodnej fáze o viac ako 1,0% po tom, čo Michael Burry, ktorého preslávil film Christiana Balea „The Big Shot“, odhalil významnú krátku pozíciu voči výrobcovi elektromobilov. Podľa údajov Komisie pre cenné papiere a burzy odhalila spoločnosť Burry's Scion Asset Management krátku pozíciu v hodnote okolo 800 100 akcií, čo je necelých 535 miliónov dolárov, na základe držby put opcií. Nie je však možné určiť, kedy Burry uskutočnil transakciu proti spoločnosti Tesla. Burry sa rozhodol staviť proti Tesle kvôli obavám, že spoločnosť Elona Muska generuje veľkú časť ziskov z predaja emisných povoleniek, na rozdiel od výroby sedanov Model 3 a Model S. Akciám spoločnosti Tesla sa však podarilo vymazať skoré straty po správach, že plány prezidenta Joe Bidena ponúknuť „“ stimuly v mieste predaja, ktoré podporujú zavedenie EV, „ktoré budú„ stimulovať výrobcov, ktorí používajú správne pracovné postupy “.
img

Forex: HDP eurozóny za Q1 21 by mohl být lehce vylepšen

18.05.2021 Eurostat dnes zveřejní druhé čtení HDP eurozóny za Q1 21 včetně struktury. Oproti prvnímu odhadu předpokládáme mírnou vzestupnou revizi. Díky vládním podporám zaměstnanost během prvního čtvrtletí nijak významně nespadla. Z regionu se dočkáme čísel HDP za Q1 21 z Maďarska.
C:\fakepath\e-17052021-lv.gif

EK nyní nechce další hospodářské stimuly, trvalý společný dluh ale nevylučuje

17.05.2021 Volání některých zemí Evropské unie po dalším společném stimulu pro ekonomiky zasažené koronavirovou krizí je předčasné. Prohlásila to dnes místopředsedkyně Evropské komise Margrethe Vestagerová, podle které se nyní musí unie zaměřit na úspěšné využití schváleného fondu obnovy. Část eurokomisařů přitom nezastírá, že balík o objemu 750 miliard eur (přes 19 bilionů korun) může být prvním krokem k trvalému společnému dluhu.
img

Americký dolar hledal svůj další směr

17.05.2021 Minulý týden zaznamenal americký dolar oslabení k novým tříměsíčním minimům, avšak ve středu, po zveřejnění údajů o inflaci v USA trhy zneklidněly, což vedlo jak ke korekci akciových trhů a posílení USD. Tato změna sentimentu byla nicméně krátká a chuť k riziku po zbytek týdne opět rostla.
img

Komentář Fidelity International: Výhled pro druhé čtvrtletí a dál: cesta ven ze zimy plné nespokojenosti

13.05.2021 Od začátku druhého čtvrtletí 2021, tedy déle než rok od zavedení vládních omezení, pokračuje globální hospodářské oživení, přestože sílí známky zvětšujících se regionálních rozdílů. Hospodářské škody byly po zimním nárůstu počtu nakažených v některých regionech méně závažné, než se očekávalo. V další fázi pandemie tak bude rozhodující účinná vakcinace. Příběh Covid-19 ale ještě zdaleka nekončí, protože varianty viru začínají být stále problematičtější
C:\fakepath\global economy.jpg

Důvěra účetních v globální ekonomiku v 1. čtvrtletí rekordně vzrostla

10.05.2021 Důvěra v globální ekonomiku v prvním čtvrtletí 2021 rekordně vzrostla, vyplývá z průzkumu mezi finančními profesionály, který uskutečnila Asociace certifikovaných účetních (ACCA). Nárůst byl největší za 12 let, kdy se průzkum koná. Do konce tohoto roku by se podle něj mohla ekonomika vrátit na stejnou úroveň jako před pandemií covid-19. Rostou však obavy z inflace a nejistota v ekonomice stále trvá.
img

Světová ekonomika se „otřepává“ z pandemické kocoviny

10.05.2021 Nejnovější ekonomický průzkum mezinárodní asociace ACCA (The Association of Chartered Certified Accountants) ukazuje nárůst důvěry v globální ekonomiku – ať již jde o růst zakázek, zaměstnanosti a investic. Do konce tohoto roku by se mohla globální ekonomika vrátit na stejnou úroveň jako před Covidem. Rostou však obavy z inflace a nejistota v ekonomice stále trvá.
img

Dolar v reakci na pracovní místa prudce poklesl. Rusnok očekává zvýšení sazeb již tento rok

07.05.2021 Česká národní banka na svém květnovém zasedání dle očekávání ponechala základní úrokovou sazbu na 0,25 %. V nové makroekonomické prognóze došlo k poměrně značnému zhoršení odhadu vývoje ekonomiky pro letošní rok z 2,2 % na 1,2 %. V následujícím roce však ČNB prognózu upravila směrem nahoru a nově tedy počítá s růstem ekonomiky o 4,3 %, když v únorové prognóze predikovala růst o 3,8 %.
img

Český průmysl letos v březnu vzrostl nejvýrazněji za posledních více než dvacet let. Nezlomil jej ani nedostatek čipů

07.05.2021 Průmyslová výroba v ČR letos v březnu meziročně stoupla o 14,9 procenta v očištěném vyjádření, a dokonce o 18,2 procenta ve vyjádření neočištěném. V neočištěném vyjádření se jedná o nejvyšší nárůst od ledna 2001, v očištěném za ještě delší dobu. Jedná se o lepší výsledek, než jaký analytici předpokládali. Částečně je samozřejmě dán poníženou srovnávací základnou loňského března, kdy tuzemskou průmyslovou výrobu zasáhly první závažné projevy pandemie covid-19 a opatření zavádění za účelem jejího potlačení. Dařilo se například výrobě automobilů.
img

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (5.5.2021)

05.05.2021 Začátek nového měsíce zatím neprobíhá tak, jak si to někteří investoři představovali a včerejší komentáře americké ministryně financí Janet Yellenové dostaly pod tlak technologické akcie. Pod tlakem se také ocitlo euro, které koriguje nedávné zisky a na komoditním trhu je živo především na trhu s mědí a k růstu se přidala také ropa.
img

Čo bolo, čo bude... na finančných trhoch

04.05.2021 Komodity majú za sebou úspešný rok, pričom výrazne sa darilo najmä priemyselným a drahým kovom. Komoditný index zverejňovaný spoločnosťou Bloomberg, zaznamenal za posledný rok nárast až o 50 percent. Za nárastom cien komodít stojí kombinácia faktorov. V prvom rade ide pri niektorých komoditách, ako je napríklad nikel, o ponukovú stránku, pretože činnosť niektorých baní bola vďaka pandémii obmedzená. Avšak dôležitejšia je dopytová stránka. Tá je podporená ekonomických oživením vo svete, a to nárastom spotreby, čo pdoporilo dopyt po komoditách. Primárnymi faktormi stojacími za hospodárskym oživením sú samozrejme masívne vládne stimuly zavadzané v mnohých krajinách sveta, v kombinácii s extra nízkymi úrokovými sadzbami, ktoré podporujú hospodárske oživenie. Taktiež netreba zabúdať aj na vakcináciu, ktorá v mnohých krajinách sveta prispela k uvoľňovaniu pandemických opatrení, čo viedlo k oživeniu hospodárstva, a teda aj k nárastu spotreby komodít. Hospodárske oživenie však podporuje aj minulá odložená spotreba (počas najtvrdších opatrení) a s tým súvisiaci nárast úspor, ktoré podporili svetové hospodárske oživenie, pretože vyššia miera úspor podporuje kúpyschopnosť obyvateľstva.
img

Rozbřesk: Český rozpočet míří k rekordnímu schodku

04.05.2021 Český rozpočet láme nové rekordy - za první čtyři měsíce deficit narostl na rekordních 192 miliard korun (ze 125 miliard v březnu). Zatímco z počátku roku vypadal plán ministryně Schillerové počítající s deficitem 500 miliard korun jako přehnaně pesimistický, a již tradičně vytvořený s velkou rezervou, po čtyřech měsících je vše jinak. Třetina roku je za námi a pokud se něco zásadního nezmění, můžeme být za deficit okolo půl bilionu korun ještě rádi.
img

Stav českého průmyslu se zlepšuje jedním z nejrychlejších temp v historii. Příznivý výsledek je však zčásti statistickým zkreslením, neboť svět svírá mohutný výpadek subdodávek typu čipů

03.05.2021 Podmínky v českém zpracovatelském průmyslu se v dubnu meziměsíčně zlepšovaly jedním z nejvýraznějších temp v historii sledování od začátku milénia. Příslušný index, který sestavuje společnost Markit, vykázal hodnotu 58,9 bodu. Jakákoli hodnota nad úrovní padesáti bodů přitom dokládá meziměsíční zlepšování podmínek.
img

Problém s nedostatkem čipů bude trvat několik let, varuje šéf Intelu. Mezi poškozené patří Škoda, Apple a vlastně celý svět

03.05.2021 Celosvětové výpadky v dodávkách čipů, které omezují výrobu i v tuzemských automobilkách, budou trvat léta. Americké televizi CBS to řekl nový šéf Intelu Pat Gelsinger.
img

Analýza makroindikátorů: Česká ekonomika v prvním čtvrtletí klesla o 0,3 %

30.04.2021 Česká ekonomika podle předběžného odhadu ČSÚ klesla v prvním čtvrtletí letošního roku mezičtvrtletně o 0,3 % po předchozím růstu o 0,6 %. To byl mírně lepší výsledek, než s jakým počítala naše prognóza, která očekávala snížení HDP o 0,8 % a stejný byl i konsensus finančního trhu. V meziročním srovnání se pokles ekonomiky zmírnil z -4,8 % na -2,1 %, především však vlivem nižší srovnávací základy loňského prvního čtvrtletí, které již bylo zasaženo současnou pandemií.
img

Česká ekonomika v prvním čtvrtletí klesla o 0,3 %

30.04.2021 Česká ekonomika podle předběžného odhadu ČSÚ klesla v prvním čtvrtletí letošního roku mezičtvrtletně o 0,3 %, po předchozím růstu o 0,6 %. To byl mírně lepší výsledek, než s jakým počítala naše prognóza, která očekávala snížení HDP o 0,8 % a stejný byl i konsensus finančního trhu. V meziročním srovnání se pokles ekonomiky zmírnil z -4,8 % na -2,1 %, především však vlivem nižší srovnávací základy loňského prvního čtvrtletí, které již bylo zasaženo současnou pandemií. Ta významně ovlivnila také hospodářský vývoj v prvních měsících letošního roku, kdy počet nových případů nákazy a počet pacientů v nemocnicích dosahoval rekordních hodnot. Úroveň protiepidemických opatření tak byla nejvyšší v dosavadním průběhu pandemie. Mezičtvrtletní pokles ekonomické aktivity umocňuje také skutečnost, že ve čtvrtém čtvrtletí, konkrétně před Vánoci, došlo na zhruba tři týdny k významnému rozvolnění restrikcí, když při splnění hygienických podmínek mohly otevřít všechny obchody a také služby. Přes všechny problémy, kterým ekonomika v prvním čtvrtletí čelila lze však říci, že nakonec vykázala relativně dobrý výsledek a nadále tak prokazovala vyšší odolnost, které jsme byli svědky také v průběhu podzimní vlny koronaviru.
img

Rozbřesk: Holubičí Fed vzkazuje, že ještě nepřišel čas začít mluvit o útlumu expanze

29.04.2021 Fed zůstává i po dubnovém zasedání ve svém holubičím hnízdě, které mu velí udržovat měnové pedály na podlaze nehledě na rychle se zlepšující ekonomiku v postpandemické době. Vedení Fedu zároveň věří, že pokud přijde nějaká inflace, tak půjde o jev pouze dočasný, který bude souviset s úzkými (nabídkovými) hrdly otevírající se ekonomiky.
C:\fakepath\global economy.jpg

Euler Hermes: Světová ekonomika v roce 2021 poroste o 5,1 procenta

25.04.2021 Světová ekonomika v roce 2021 poroste o 5,1 procenta. Čtvrtinu tohoto nárůstu povedou Spojené státy. Naopak podíl čínské ekonomiky bude o něco nižší. Vyplývá to z analýzy přední světové úvěrové pojišťovny Euler Hermes.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 19.4.2021

19.04.2021 Velké americké banky zaznamenaly excelentní kvartál. Reportované zisky překonaly prognózy o desítky procent. Za optimistickými čísly stálo především rozvolňování rezerv a silná aktivita v segmentu investičního bankovnictví. Jediným problematickém bodem se pro peněžní ústavy ukázal pomalejší růst poptávky po úvěrech. Za slabší růstem se skrývá určitá přetrvávající nejistota, které vede k neochotě se více zadlužovat. Roli hrají i fiskální stimuly americké vlády, které do jisté vytlačují například spotřebitelské úvěry. Tento týden budou investoři bedlivě vyhlížet výsledky Netflixu. Zajímavé bude, zda firma dokáže udržet pandemické trendy ve vývoji předplatitelů. Očekává se, že poskytovatel streamovacích služeb přidal v tomto kvartálu více než 6 milionů nových předplatitelů. Firmy, které v rámci S&P 500 reportovaly své výsledky (zatím pouze 8 % firem), překonaly konsensus trhu v průměru o 55 %. Meziročně se tak jejich profity zvedly o téměř 100 %.
img

Rostoucí vstupní náklady komplikují situaci na akciovém trhu

16.04.2021 Náš výhled na 1. čtvrtletí tvrdil, že bude komoditní sektor vzhledem k očekávané rostoucí inflaci dál stoupat, že se zvýšila citlivost na úrokovou sazbu a že může vzestup úrokové míry ublížit růstovým akciím. Také pochyboval o tom, zda vydrží býčí trh s akciemi souvisejícími se zelenou transformací. V tomto čtvrtletním výhledu se soustředíme na to, čeho se ve světě a na finančních trzích nedostává a jak se to projeví ve světě akcií.
C:\\fakepath\\Itálie.jpeg

Italská vláda zhoršila výhled ekonomiky, schválila nové stimuly

15.04.2021 Italská vláda dnes snížila odhad letošního růstu domácí ekonomiky na 4,5 procenta z dříve předpokládaných šesti procent. Schválila rovněž nový balík stimulačních opatření v hodnotě 40 miliard eur (zhruba bilion Kč). Rozpočtový schodek se podle vlády letos vyšplhá na nejvyšší úroveň za 20 let. Pokračující šíření koronaviru v Itálii podkopává hospodářské vyhlídky a zvyšuje vládní výdaje, píše agentura Reuters.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Psychologie | Offshore | Bitcoin | Fundamentální analýza | Čínský jüan | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Live trading | Price Action | Brexit | Řecko | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Australský dolar | Novozélandský dolar | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Pullback | Moody's | Fitch | Korelace | Equity | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | NZD/USD | EUR/GBP | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USD/CAD | EUR/JPY | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | G20 | Euroskupina | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Obchodní deník | Fibonacci | Brazilský real | Bezpečný přístav | Divergence | Monetární politika | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Evropské akcie | Kypr | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | Medvědí trh | Býčí trh | ETF | Investiční fondy | Private equity | Dluhopisový trh | Světové akcie | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Podpora ekonomiky | Rizika | Politika | XAU/USD | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | EUR/NOK | USD/TRY | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Světové ekonomické fórum | Rozpočtový deficit | Důvěra investorů | Ekonomické události | Objemy obchodů | Měnové trhy | Spready | Ekonomické prognózy | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Advance | Akcie | Akciové fondy | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Apreciace | Ask | Asset management | Aussie | BRICS | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bazický bod | Bear | Benchmark | Beta | Bid | Bloomberg | Blue chip | Bod | Bond | Breakout | Bull | Bundesbank | Burza | Buy Stop | CBOE | CCI | CEO | CFD | CFTC | CME | Call opce | Cap | Carry trade | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Konsolidace | Cyklické tituly | DAX | Devizový trh | Dezinflace | Distribuce | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | Dlouhá pozice | Dluhopis | Dolarový index | Dollar | Dow Jones Industrial | Durace | ECB | EMA | ESM | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Emitent | Euro | Eurobondy | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | Expanzivní politika | FOMC | FX | Fed | Federální rezervní systém (FED) | Finanční trh | Finanční trhy | Fiskální politika | Forward | Fundamentální zprávy | Futures | Fúze | G10 | G7 | Gap | Grafy | High | Holubice | IFO index | IPO | Index DAX | Index PX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Intraday | Investice | Investiční fond | Investiční společnost | Investor | Investování | Japonský jen | Jestřáb | Kapitalový výnos | Komodity | Korekce | Kotace | Koš | Krátká pozice | Kurz | Kurzy měn | Křížový kurz | LES | LTRO | Likvidita | Long | Long pozice | Low | MIFID | MMF | MT4 | Makléř | Margin | Risk | Marže | MetaTrader | Mezinárodní obchod | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | NYSE | Nabídka | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodník | Obchodování s měnami | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Obligace | Opce | Osobní příjem | P/E | Pakt stability | Pasiva | Peněžní zásoba | Platební bilance | Portfolio | Pozice | Produktivita práce | Prémie | Průmyslové objednávky | Put opce | RRR | RSI | Rally | Rating | Ratingová agentura | Repo sazba | Resistence | Retracement | Rezervní měna | Rezistence | Platina | Riziko | Rolování | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | Scalping | Sell Stop | Sentiment | Short | Splatnost | Spot | Spotový trh | Spread | Stagflace | Standard & Poor's 500 | Statut | Sterling | Stochastic | Stop-Loss | Support | Swing | Swiss | Pokladniční poukázky | Ticker | Tištění peněz | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Uptrend | VIX | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | WTO | Wall Street | Warren Buffett | Maturity | Yield | ZEW index | Bondy | Zisk na akcii | Zisk na akcii (EPS) | Zlato | ČNB | Časový rámec | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Jednotná evropská měna | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Citibank | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Bank of China | Euro STOXX | EMU | Nomura | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Japonské akcie | Asijské akcie | Index MSCI | Index CSI300 | Panevropský index | Shanghai Composite | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční příležitosti | FTSE | Evropská ekonomika | Ekonomika Spojených států | Komerční banka | Patria | Komoditní trhy | Bank of America | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Spekulanti | RMB | Globální ekonomika | PBOC | Čínské akcie | Investoři | Měnové války | Produkce ropy | Blue chips | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Ekonomie | Měnový výbor | Trh s nemovitostmi | Stimulační opatření | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Klouzavé průměry | Market Watch | Vývoj ceny | Aukce | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Myšlení | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Makroekonomická data | John Hardy | Zisk | Finanční instrumenty | Berkshire Hathaway | Ropný trh | Dluhopisové trhy | Futures kontrakt | Break-Even | Sázka | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz eura | Kurz koruny | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Panika | Deprese | Euforie | Stres | Optimismus | Výsledky | Strach | Emoce | Trpělivost | Index nákupních manažerů | Investiční příležitost | Obchodní příležitosti | Obchodní příležitost | Bohatství | Recesia | IEA | Credit Suisse | Vývoj dolaru | Japonská měna | RBNZ | Oanda | Ozvěny trhu | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | ČSOB | Partners | Deloitte | Gold | GCI | Jak obchodovat | Obchodovat | MT5 | Investiční bankovnictví | Akciový analytik | CAC 40 | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Investiční banka | Makrokalendář | Zprávy z trhů | Analytický tým | Aktuální kurzy | Regulace | Portfolio manažer | Portfolio manager | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Hedgeové fondy | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Index cen | Výrobní ceny | Výrobní náklady | Index CPI | Eurostat | Stavební výroba | Obchodní seance | Makrodata | Conseq | Portugalsko | Devizové intervence | EUR/HUF | Obchodní deficit | Facebook | LYNX | Akcenta | BTC | Australská centrální banka | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Žlutý kov | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | Penzijní fondy | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Obchodní účet | Vzdělávání | Semináře | Praxe | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | AUDUSD | GBPUSD | USDCAD | EURCZK | Raiffeisenbank | Global macro | Aktivum | Benzín RBOB | Carry trading | Delta | EPS | Index | Investiční strategie | Likvidní | Odpor | Podpora | Průlom | Přenos | Volatilní | Akcie Alibaba | Akcie Deutsche Bank | Akcie dnes | Akcie Komerční banky | Akcie O2 | Akcie Shell | Akcie Tesla | Akcie VIG | Akciové burzy | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analytika | Analýzy | Apple akcie | Banka | Bankovní rada ČNB | Barel ropy | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | BH Securities | Brent | Britské libry | Brokerské společnosti | Burzovní indexy | CAC40 | Capital Markets | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Cena stříbra | Cena zlata dnes | Ceny drahých kovů | Ceny stříbra | Ceny zlata | Čínská ekonomika | Čínská měna | CISCO | Conference Board | Cyrrus FX | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | České akcie | České koruny | DAX 30 | DJIA | Do čeho investovat | Dolar | Dolary | Ekonomické zprávy | Ekonomický cyklus | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika Japonska | Ekonomika USA | Engulfing | ETF fondy | Etoro | Eura | Euro Stoxx 50 | Evropská měna | Evropská rada | Evropské měny | Expirace | Finanční nástroje | Finanční prostředky | Fio | Fiskální rok | Fondy | Forex kalendář | Forexu | Frank | FXstreet.cz | GfK | Graf | Graf EURUSD | Graf zlata | Guvernér ČNB | Hang Seng | HDP Číny | HDP USA | Hodnota akcií | Hodnota zlata | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index Hang Seng | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Index VIX | Index volatility | Indikátor CCI | InstaForex | Instrument | Instrumenty | Internetové obchodování | Investice do nemovitostí | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradenství | Investiční záměry | Zlaťáky | Investing | Investování do nemovitostí | Investovat do zlata | ISM | Jádrová inflace | Jak investovat | Jak investovat do zlata | Japonská ekonomika | Jiří Tyleček | Jeden dolar | Jaroslav Brychta | Jiří Rusnok | JP Morgan | Kapitálové trhy | Komodita | Komoditní | Komoditní index | Korporátní dluhopisy | Kurz akcií | Kurz bitcoinu | Kurz dolarů | Kurz EUR | Kurz GBP | Kurz jüanu | Kurz libry | Kurz novozélandského dolaru | Kurz USD | Kurzy | Libra | Lira | Londýnská burza | Maďarsko | Makléři | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Maloobchodní prodej | Management | Market | Markets | Měna euro | Měnový kurz | MetaTrader 4 | MetaTrader 5 | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nákup akcií | Nákup dluhopisů | Největší ekonomika světa | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Nikkei 225 | Norská koruna | Obchodní platformy | Obchodování s dluhopisy | Obchodování s komoditami | Obchodujeme | Ocenění akcií | Odkup akcií | Online obchodování | Opce na akcie | Oslabení koruny | Oslabení měny | Paládium | Patria Online | Patria.cz | PayPal | Pips | Portfolia | Praní špinavých peněz | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Pšenice | Rakousko | Reuters | Risk Management | Risk On | Ropy | RUB | Rubl | Ruská ekonomika | Růst HDP | Sázky | Signály | Société Générale | SPX | SP500 | Spekulace na růst | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Shares | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Tapering | TopForex | Trh nemovitostí | Trh | Trh s akciemi | Tržní hodnota | Twitter | Unce zlata | US dollar | USD index | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Vydělat peníze | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj amerického dolaru | Vývoj cen ropy | Vývoj cen zlata | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny zlata | Vývoj ropy | Vývoj USD | Vývoj zlata | Webináře | WTI | XTB.cz | Země EU | Země eurozóny | Zemní plyn | Zkušenost | Zlato a stříbro | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Zůstatek na účtu | Železná ruda | Předpověď | Zisky | Tradeři | Fed Funds Rate | EUR/PLN | CNBC | BreakEven | ZEW | DXY | EIA | ING | Trading Central | Benzín | Buffett | Put | RBOB | Báze | BIC | Blokové obchody | Buy | CEE | Cílová cena | Dluhopisový index | EBITDA | Ekonomika EU | Elon Musk | EV | Ex-dividend | Indie | Intermediate | Komunální dluhopisy | Kupónový výnos | Měď | Ministerstvo financí | Obchodní den | P.A. | Redukce | ROCE | Sell | Tovární objednávky | Úrokové krytí | Vláda ČR | Využití kapacit | Zpráva o vývoji nezaměstnanosti | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | Vybírání zisků | West Texas Intermediate (WTI) | Černé zlato | WGC | Převis | Cenová hladina | Dow Jones Industrial Average (DJIA) | Hrubý domácí produkt (HDP) | M2 | StopLoss | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | QE | Světové ekonomiky | Western Union | Bohatý | Paul Krugman | Investiční analytik | Zhodnocení kapitálu | Tržní sentiment | Casino | Komise | Kontrakt | Pokles kapitálu | Federální rezervní systém | Volby | Rozhovor | Cukr | Vzdělání | Velcí hráči | 1 milion | Burza dnes | Burze | Cena eura | Graf EUR/USD | Investment | Německá burza | Slušný zisk | Traders | Asijské obchodování | Americké obchodování | National Securities | Aramco | Moody's Investors Service | Capital Economics | Markit | Dow Jonesův index | Unicredit | Danske Bank | TD Securities | Deutsche Bundesbank | Western Union Business Solutions | Bank of New York Mellon | Rabobank | Royal Bank of Scotland | DPA | Intesa Sanpaolo | Bernstein | Jackson Hole | Wells Fargo | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | State Street | ABN Amro | CME Group | Burzovní společnosti | UniCredit Bank | Caterpillar | CSI300 | Sentix | Baker Hughes | David Marek | DIHK | Berenberg | BMO Capital Markets | Investing.com | JBC Energy | Členové OPEC | Macquarie | TLTRO | Mitsubishi | NATO | Norinchukin Research Institute | Ole Hansen | BNY Mellon | Moody's Analytics | Next Finance | Agentura AP | BBC | FX strategie | Hospodářské vyhlídky | Šéfka Fedu | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Riksbank | UNCTAD | Ceny nemovitostí | Růst ekonomiky eurozóny | Thomson Reuters | Expanzivní měnová politika | HUF/EUR | Polská centrální banka | Kurz EUR/USD | Brazílie | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Zasedání centrálních bank | Čínská centrální banka | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Světová rada pro zlato (WGC) | Dovoz ropy | Výnosy německých dluhopisů | XAU/XAG | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Růst cen akcií | Podnikání | Euro vůči dolaru | BMW | Automobilový průmysl | Erste Bank | Averze k riziku | Kurz české měny | Index pražské burzy | Pokles akcií | Ministr financí | Panama papers | Hospodářské výsledky | Vývoj akciového indexu | Globální trhy | Renminbi | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Trendový kanál | Otočení trendu | Měkké komodity | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Výnosová křivka | Yahoo Finance | Plodiny | Energie | Společná evropská měna | Severomořská ropa | Prezident Fedu | Rada ČNB | Earnings | Podnikatelé | Malý prostor | Globální akciové trhy | KBC | BlackRock | Oddělení forexu | Ekonomický sentiment | Ekonomický a strategický výzkum | Znalost | Přehled | Klid | Jádrový index | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Ekonomické fórum | Volby v USA | Rosněfť | Vrtulníkové peníze | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Averze vůči riziku | Bezpečné přístavy | Sázet | Evropské trhy | Americké trhy | Index amerického dolaru | Bankovnictví | Nervozita na finančních trzích | Futures kontrakty | Contango | Swapy | Referendum | Ekonomická aktivita | City | Fidelity International | Posilování koruny | Vývoj ceny ropy WTI | Americké firmy | Zpravodajský server | Pozornost investorů | Index důvěry | Vysoké sázky | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Aktuální vývoj | Mezinárodní instituce | Standard & Poor's | Kapitálové rezervy | Britské akcie | Economic | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Akcie ve Spojených státech | Akcie v USA | Akcie bank | Ekonomické dopady | Index japonských akcií Nikkei | Akcie v Asii | IHS | Měnová autorita | IBEX | Globální finanční krize | Akcie evropských bank | Britská centrální banka | Index tokijské burzy Nikkei 225 | Cenné kovy | Americké státní dluhopisy | JPMorgan Chase | Dollar Index | Program nákupu dluhopisů | Známý investor | Velké banky | Daňové příjmy | Vladimir Putin | Deutsche Börse | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Index volatility VIX | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Akce centrálních bank | Styl obchodování | Šok na trhu | S&P Global | Zpomalení globální ekonomiky | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Americký ministr financí | Akcie amerických bank | Hlavní indexy | Rizikovější aktiva | Index technologického trhu Nasdaq | Nervozita | Globální finanční trhy | Britský ministr financí | Růst akcií | Standard & Poor's (S&P) | Obchodování v Asii | Setkání centrálních bankéřů | Zpřísňováním měnové politiky | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Walmart | Alibaba | Fibo | Dnešní obchodování | Dnes na trzích | Propad | Německý index DAX | Světové akciové trhy | Úvěrový rating | Kryptoměny | Likérka Stock | Les Echos | Ropné společnosti | Severomořská ropa Brent | Americká ropa WTI | Index Nikkei | DAX30 | DAX30 CFD | TradingView | Země OPEC | Představitelé centrální banky | Citi | S&P | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Hospodářský růst USA | Výrobní aktivita | Vývoj na akciových trzích | Německý akciový index DAX | Benchmarky | Britská banka Barclays | Německý DAX | Zahraniční investice | Akcie na pražské burze | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Euro k dolaru | Politická nejistota | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Posílení eura | Čínské akciové trhy | Nálada na trhu | Pokles výnosů | Dnešní údaje | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Historická minima | Nejistota | Erste | Philip Morris | VIG | Pegas Nonwovens | Saúdská Arábie | Zasedání Bank of England | Revize výhledu | Největší banky | Stagnace | Tempo růstu | Prodej aut | Akcionáři | Daně z příjmů | Daně z příjmů právnických osob | Libra k dolaru | Zajištění | Vitol | Komoditní sektor | Komoditní index DJ-USB | Longbow Asset Management | Výnosy amerických dluhopisů | Zpomalení v Číně | FTSE 100 | Baidu | Digitální měny | Blockchain | Ripple | Dogecoin | Ethereum | Digitální měna | Zájem o akcie | Tesla | Dluhové krize | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Vysoká volatilita | Odhodlání | Výnos desetiletých dluhopisů | Credit Suisse Group | Americké rafinerie | Kryptoměna | Kapitalizace | Představitelé Fedu | Steen Jakobsen | Výhled | Investiční výhled | Depozitní sazba | Hlavní úroková sazba | Akciový index DAX | Bankéři | Bankéř | Poplatky | Nakupovat akcie | Rekordní maxima | Americké akciové trhy | Propad akcií | Exxon | Chevron | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Německý export | Dnešní zprávy | Britská ekonomika | Americký trh práce | Opatřením na podporu ekonomiky | Hlavní evropské indexy | Francouzský CAC 40 | Makléřské společnosti | Odhady trhu | Predikce | Ekonomická situace | Světový obchod | Globální obchod | General Electric | Záchranný fond | Bankovní domy | Bankovní krize | Průzkum | Graf ropy | Data z amerického trhu práce | Bankovní systém | Krize | Investiční rozhodnutí | Investiční stratég | Firemní výsledky | Inflace v Německu | Opatření na podporu ekonomiky | Zisky firem | Hospodářská stagnace | Analytický tým FXstreet.cz | FTSE MIB | Historické rekordy | Investovat do akcií | Inflace v Česku | Měnová politika Fedu | Snížení úrokových sazeb | Měny emerging markets | Zpomalení čínské ekonomiky | Firemní zisky | Manažeři fondů | Ministři financí EU | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Přebytek ropy | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár GBP/USD | Rizikové investice | Japonská vláda | Americká vláda | Česká vláda | Růst čínské ekonomiky | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | Libra k americkému dolaru | Akciové trhy v USA | Turecká centrální banka | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | TRY | Odliv kapitálu | Softbank | ARM Holdings | Institucionální investoři | Čínský statistický úřad | Měnové stimuly | Obchodování na akciových trzích | Příjmy | Čistý příjem | Spotřebitelské výdaje | Oslabování dolaru | Kapitálové strategie | Indexy PMI | Volatilita trhů | Finanční domy | Údaje o inflaci | Makléř Fio banky | cTrader | Alphabet | xStation | Měny&Sazby | ČTK | Země G20 | Monopoly | Kurz jednotné evropské měny | Aktuální cena | Japonský Nikkei | Konsenzus | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Fiskální stimuly | Belgie | HDP eurozóny | Americké zásoby ropy | Zasedání americké centrální banky | Zpomalení ekonomiky | Hlavní index tokijské burzy Nikkei 225 | Index tokijské burzy | Bilance Fedu | Americký dolar vůči japonskému jenu | Výhled ekonomiky | Hlavní ekonom | Fundamentální základ | Inflační čísla | Švédsko | Norsko | Dánsko | Odhad HDP | Očekávání | Nezaměstnanosti v Německu | Ekonomická nálada | Ekonomická nálada v eurozóně | Burzovně obchodované fondy | Pew Research Center | AXA Investment Managers | IHS Markit | Index KOSPI | Jihokorejské akcie | ex | Akcie firem | Purple Trading | Mizuho | MUFG | JP Morgan Asset Management | Obchodování s akciovými indexy | Makléřské firmy | Ekonomická globalizace | Rystad Energy | Fúze a akvizice | Okénko trhu | Ranní nadhoz | Americké energetické firmy | Obchodování ropy | Vstup na burzu | Euler Hermes | Zahraniční forex | ING Groep NV | Bloomberg Commodity Index | CoinDesk | Investoři na trzích | Citi Research | Ondřej Janata | BHS | René Remšík | Bancor | World Gold Council | Výhled pro zlato | Návratnost investic | Coinbase | Virtuální mince | Protiruské sankce | Akcie Tesly | Investiční firmy | Americký akciový trh | Index volatility CBOE | MT4 Supreme Edition | Spekulativní investice | Kvantitativní utahování | Cena platiny | Palladium | Podnikové dluhopisy | Investovat do Bitcoinu | Průmyslový index Dow Jones | Kryptoměnové ETF | Jerome Powell | Coinmarketcap | MiFID II | BTCUSD | Investiční nástroj | Bitcoinové futures | ETH | Investice do bitcoinu | Invesco | Český akciový index PX | Kapitalizace bitcoinu | Index S&P/ASX 200 | Panevropský index STOXX 600 | Fox Business | Růst bitcoinu | NEST | Štěpán Hájek | Robinhood | Těžba kryptoměn | Investice do kryptoměn | Tether | Pokles bitcoinu | Vzestup cen akcií | MSCI World Index | Lithium | Chuť investovat | Altcoiny | Tržní očekávání | Asijské trhy | EUR/RUB | Vzácné kovy | Investorský sentiment | Conseq Investment Management | Kobalt | Drobní investoři | Výnosy desetiletých dluhopisů | Akciové valuace | Akciové výnosy | Země platící eurem | Cena bitcoinu | Akcie Avastu | Index Russell 2000 | Začít investovat | Geopolitická rizika | Podnikání na kapitálovém trhu | Globální akcie | Trhy dnes | Ekonomické výsledky | Saxo | Obchodní války | Očekávání investorů | Krypto | Bitcoiny | Růstové akcie | Analytik Raiffeisenbank | Spartan Capital Securities | Kartel OPEC | Obchodní týden | OPEC+ | Hackerské útoky | Obchodní válka | Posilování dolaru | Vývoj na finančních trzích | Dolarový index DXY | Profesionální investoři | Podniky | Evropské akciové trhy | Asijské akciové trhy | Čínské měny | Globální růst | Silný americký dolar | Long signál | Index nákupních manažerů (PMI) | Technologické akcie | Evropský akciový trh | FAANG | Kurz EUR/CZK | Toky investic | Ekonomická setkání | Inflace v eurozóně | Akcie společnosti | Obchodní analýza | Objem obchodování | Čínský akciový trh | CSI 300 | Geopolitické napětí | Akciový trh v USA | Americké dluhopisy | Forint | Americký S&P 500 | Pokles ceny | Geopolitika | Ekonomické krize | Šéf Fedu | Graf indexu | Cenový kanál | Měny rozvíjejících se ekonomik | Royal Dutch Shell | Ether | Index Stoxx 600 | TradeCentrum | Americký dolarový index | Finanční války | HKD | Zasedání OPEC | Profesionální obchodník | Měny v regionu | Nové peníze | Dluhopisové výnosy | Růst výnosů dluhopisů | Použití finanční páky | Přímé zahraniční investice | Levné akcie | Kompozitní index | Úrokový výnos | Expobank | Expobank CZ | Trhy v USA | Trh s ropou | Rostoucí akciové trhy | Banka Mizuho | Americké volby | Reakce trhu | Ruská centrální banka | Trh s kryptoměnami | Silnější dolar | Vývoj ceny bitcoinu | Pomerančový džus | Růst amerického dolaru | Dodávky ropy | Brexitová dohoda | Signál na akcie | Pokles cen ropy | Propad cen ropy | Tvrdý brexit | BDSwiss | Předpovědi Saxo Bank | Výnosy z amerických dluhopisů | IG | Next Generation | Christopher Dembik | Růst úrokových sazeb | Konzultační společnosti | Akciové trhy v Asii | Posilování eura | Nejznámější kryptoměna | Nervozita na trzích | Daňové úlevy | Zvýšení mezd | Globální akciový index | Index MSCI All Country World | MSCI All Country World | Prognóza ECB | Aktivita na trhu | Průzkum společnosti | Daňové reformy | Zvyšování úroků | Růst zisků | Zpomalení hospodářského růstu | Politika Fedu | Zvýšení úrokové sazby | EK | Prezident Trump | Náklady na úvěry | Dopady na ekonomiku | Evropská komise | Steven Mnuchin | Základní úroková sazba | Index spotřebitelské důvěry | Obchodované fondy | Fondy ETF | Akciový index PX | Oživení akcií | Bloomberg Economics | Veřejný dluh | Globální index | Španělský IBEX | Index hongkongské burzy | Zpomalení ekonomického růstu | Silnější americký dolar | Refinitiv | Michal Stupavský | Kryptoměna Bitcoin | Odhady analytiků | Čínské firmy | Společnost Apple | Rezervy bank | Prezident USA | Zpřísňování měnové politiky | Volatilita na trzích | Oslabení amerického dolaru | Růst cen komodit | Cenné papíry VIG | Sazby Fedu | Úrokové sazby Fedu | Majetek | Akcie technologických podniků | Analytici společnosti | Heiken Ashi | Růst dolaru | Výsledková sezóna v USA | Nemovitostní trh | Budoucnost Bitcoinu | Výhodně investovat | Oživení trhu | Zahájení výsledkové sezóny | Dolarová aktiva | Finanční operace | Obchodní přístup | Makroekonomické strategie | Nakoupit akcie | Obchodní rozhodnutí | Data z ekonomiky | Pozornost trhu | Ceny zemního plynu | Akcie Boeingu | Mezinárodní investoři | Vysoký výnos | Silný trh | Zvýšení sazeb | Martin Sklenář | Primární nabídky akcií | Evropský regulátor | Světové finanční trhy | Období vysoké volatility | Český akciový index | Obchodníci s kryptoměnami | Ekonomický poradce | Klouzavé průměry (MA) | Zájem investorů | Cena zemního plynu | Makroekonomická situace | Uber Technologies | Rozdílové smlouvy | Statistický úřad | Technologický Nasdaq | Americké HDP | Obavy investorů | Akciový stratég | ECB a monetární politika | Inflační očekávání | Růst americké ekonomiky | Růst ekonomiky USA | Graf indexu S&P 500 | Splácení dluhu | Nasdaq100 | Český průmysl | Optimismus na akciových trzích | Nezaměstnanost v ČR | Zahraniční investoři | Michal Brožka | Slabší dolar | Akcie Uberu | Obchodní aktivity | Akciové futures | Růst cen ropy | CNY | Pokles sazeb | Sójové boby | Obiloviny | Nejznámější kryptoměny | Infineon | Infineon Technologies | AMS | Bitcoin a další kryptoměny | MSCI Emerging Markets | Pokles kurzu | Index čínských firem | Cornerstone Wealth | Odhad růstu ekonomiky | Silnější euro | Vyšší mzdy | Globální HDP | Oživení světové ekonomiky | Brexit bez dohody | Boris Johnson | NVDA | Riziko recese | Dopady obchodní války | Finanční svět | Token | Americké společnosti | Guvernér Fedu | Snížení sazeb | Reinvestování | Růst cen zlata | NATGAS | Prezidentka ECB | CoinShares | Volný čas | Záporné sazby | Blockchainové akcie | Rozhodnutí centrálních bank | Akcie Netflixu | Býčí výhled | Instant Trading EU | NASDAQ 100 | Defenzivní akcie | Kurz kryptoměny | Asset alokace | Nálada na akciových trzích | Americká výnosová křivka | Růst ceny zlata | Vývoj na trzích | Ekonomické vyhlídky | Globální ekonomické vyhlídky | Výnosové křivky | Pokles cen | Německé HDP | Akcie automobilky | Americké futures | Snížení úroků | CIPD | XTB Research | Štěpán Křeček | Ministerstvo obchodu | Čínské ministerstvo obchodu | Silný dolar | Burzovní svět | Šéfové států | Britský premiér | Situace na trzích | Recese v USA | Tomáš Pfeiler | Digitální aktiva | Poskytování úvěrů | Obavy z recese | Konglomerát | Nové akcie | Oživení ekonomiky | Ekonomické problémy | Cena niklu | Produkce zemního plynu | Pohonné hmoty | Thyssenkrupp | Výnosy amerických státních dluhopisů | Shrnutí obchodování | Růst mezd | Upisování | Cena žlutého kovu | KB | Depozitní sazby | Pravděpodobnost recese | Prosus | US500 | Deficit rozpočtu | Saudi Aramco | Televize CNBC | Dění na trzích | Sazby ECB | MT5 Supreme Edition | PPF | Denní graf | Stablecoiny | Očekávání trhu | Italská vláda | Italská ekonomika | Dot plot | Nastavení úrokových sazeb | Povídání o trzích | Zprávy z Fedu | Novozélandská centrální banka | Overbalance | Nejlepší blue chip akcie | Blue chip akcie | Poptávka po ropě | Pokles ceny ropy | Vyjednávání o brexitu | Finanční situace | Data z Německa | UCITS | Obchodní praktiky | Bublina na trhu | Bublina na trhu s nemovitostmi | Pictet | Snížení daní | iShares | Energetické firmy | Tuzemské banky | ESG | Měsíčník finančních trhů | Internet of Things | Předstihové indikátory | Akcie roku | Makroekonomický výhled | Banky pro mezinárodní platby | Společnost Deutsche Börse | Tržby v maloobchodě | Očekávaný růst | Geopolitické riziko | Kakao | Projevy centrálních bankéřů | Equinor | Vývoz ropy | Bilance zahraničního obchodu | RISK-ON | Stav trhu práce | Hospodářské dopady | Vyšší úrokové sazby | Cíl hospodářského růstu | Růst čínského HDP | Loterie | Cena akcie | Očekávané Earnings | Cenné papíry Avastu | Největší ekonomika | Druhá největší ekonomika | Tým FXstreet.cz | Banka Goldman Sachs | Trinity Bank | Měny regionu | Nálada na finančních trzích | Hospodářské krize | Oslabení čínské měny | TikTok | Huawei | Digitalizace | Světové akciové indexy | TOPIX | Rozpočtová politika | Automobilky | Čistý zisk | KOSPI | Investment Management | Emitent dluhopisu | Rozpočet | Silné akcie | Rozpočtový schodek | Celkové příjmy | Deficit | Prezident Donald Trump | Peter Garnry | Káva | Michal Dvořák | Politická situace | Zombifikace | HDP v USA | Ceny benzínu | Německá vláda | Hongkong | Snížení úrokové sazby | Larry Kudlow | Ropné firmy | Trinity | Ekonom ING | ČNB Jiří Rusnok | LNG | Výkon amerického dolaru | Medvědí signál | Objem | Evropské firmy | Data z USA | Dvojitý vrchol | František Táborský | Bílý dům | MSFT | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Zpomalování ekonomiky | Cenné papíry ČEZ | Nové kvantitativní uvolňování | Trh práce | Vyšší sazby | Německý průmysl | Obchodní dohody | Myšlenka | Statistické údaje | FRED | Hluboká recese | Vyšší volatilita | Říjnová inflace | Pojišťovna VIG | Včerejší obchodování | Obrat trendu | Spojené státy a Čína | Zpomalování čínské ekonomiky | Supreme Edition | UCITS ETF | Alibaba Group | Inflace v Británii | Růst spotřebitelských cen | Akcie Alibaby | Snižování úroků | Šéf Fedu Jerome Powell | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Inflace v USA | ČSÚ | PFNonwovens | Statistiky z Číny | Konkurenceschopnost | Lukáš Jankovský | Předseda představenstva | Trader 2.0 | Luis De Guindos | Americký dolar dnes | Vyšší riziko | Potíže s likviditou | Největší primární nabídky akcií | Primární nabídky | Pokles zájmu investorů | Americký dolar k japonskému jenu | Cisco Systems | Firma | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Zasedání ČNB | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | PLN/EUR | Maloobchodní prodeje | Americké maloobchodní prodeje | Hlavní události | Technické analýzy | BAT | Americký průmysl | Index MSCI Emerging Markets | Parlamentní volby | Olívia Lacenová | Tesla Elon Musk | Průmyslová výroba v USA | Applied Materials | UnitedHealth | Pfizer | Ekonomický poradce Bílého domu | Poradce Bílého domu | USA a Čína | Svíčková formace | Týdenní zpráva | Týdenní zpráva z FOREX trhu | TradingEconomics | Souhrn finančních trhů | Čínská firma | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen | CFD DAX30 | Server BBC | Globální dluhopisové trhy | Zůstatek | Produkty obchodované s finanční pákou | Studie | Server CNBC | Dolar k japonskému jenu | Datový kalendář | Vysoké riziko | Bilance | Vývoz z Japonska | Zápis z Fedu | Index DOW | Jakub Kraľovanský | Ekonomický vývoj | Americký Senát | Negativní sentiment | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Erste Group | Avast | Vývoj trhu | Generální ředitel | PSA | GM | Růst světové ekonomiky | Rozvoj umělé inteligence | Poskytovatelé úvěrů | Nejistota na trzích | Obchodní spor | Obchodní spor mezi USA a Čínou | Skupina OPEC+ | Negativní nálada | Čínský prezident | ECB Luis De Guindos | Česká měna dnes | Největší pokles | ICU | Trh s dluhopisy | Ukrajina | Ukrajinská centrální banka | Lagardeová | Si Ťin-pching | Black Friday | Amazon | Fixed income | Ceny amerických akcií | Nízké úrokové sazby | Indexy nákupních manažerů | Nálada spotřebitelů | Nadhodnocení | Úrok | Louis Vuitton | LVMH | Miliardy | All Time High | Důvěra v ekonomiku | Admiral Markets Forex Kalendář | Adam Glapiński | Vyhlídky | Průzkumy | Američtí zákonodárci | Legislativa | Blahobyt | Administrativa prezidenta | Domácí měny | INTC | Vicepremiér | Fáze obchodní dohody | Federální rezervní banka | Kalendář událostí | Americká data | Walt Disney | 5G | AFP | Tržní dynamiky | Důvěra v ekonomiku eurozóny | Na burze dnes | Technická analýza GBP/USD | Technická analýza EUR/USD | SECO | Hospodářské záležitosti | Valdis Dombrovskis | Bankovní tituly | FT | Evropští investoři | Naše ekonomika | Růst české ekonomiky | Domácí poptávka | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Automobilový sektor | Dluhopisoví investoři | Zveřejněná data | CHNComp | HKComp | Nezaměstnanost v eurozóně | Poptávka po úvěrech | Globální trh | Konkurenti | Vládní bondy | Financovat | Wüstenrot | SMA | Omezení těžby | Statistika | Předpovědi | Šokující předpovědi | Predikce vývoje | Technologický sektor | Napětí mezi USA a Čínou | Ceny výrobců | Průmysl | Předvolební průzkumy | ADP | Jan Vejmělek | Společnost ČEZ | Eva Miklášová | Poslanecká sněmovna | Zakázky německého průmyslu | HUF | PLN | Mario Centeno | Šéf euroskupiny | Na burze | Drahý kov | Zmírnění rizik | Centrální banka USA | Propouštění | Dnešní data | Impuls | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Rostoucí náklady | SoftBank Group | Industrial and Commercial Bank of China | Visa | General Motors | Enel | Výrazný pokles | Čínské zboží | Tvorba pracovních míst | Světové ceny potravin | Ceny potravin | Africký mor prasat | Africký mor | Šinzó Abe | Rozvoj | Nově zahájené stavby domů | Zvýšená volatilita | Data z průmyslu | Stavebnictví | Investujte na Forexu | Klíčový support | Viceprezident ECB | Globální vývoj | Lukáš Lipovský | Celebrity | Dolar vůči japonskému jenu | Koruna dnes | Zdražování | Ceny zboží | Sociální sítě | Problémy | COPPER | Růstový impuls | NAFTA | Britové | Vládní výdaje | Finanční ztráty | Směřování měnové politiky | Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Člen bankovní rady ČNB | Breaking | Úvěrové pojišťovny | Pojišťovny | Ekonomická recese | Total | Fed dnes | Spotřebitelské ceny ve Spojených státech | Nejnovější údaje o inflaci | Americké ministerstvo práce | Zasedání FOMC | Prodeje akcií | Libanon | Prognózy | Nejistoty | Členské státy EU | Státy EU | Ranní zpráva | Evropský průmysl | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | ECB Christine Lagardeová | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Philip Morris ČR | Chuť k riziku | Soukromý sektor | Výsledek voleb | Předseda Evropské rady | Charles Michel | GBP/EUR | Penále | Výhled do budoucna | Plyn | Dobrá nálada | Nálada | Kofola | Kontrakty | Ekonomické zpomalení | Prohlášení | Čínské vlády | Yahoo | Moskva | HDP Německa | Ford Motor | United Technologies | Farmaceutická společnost | Federální obchodní komise | Mylan | Centrální banky USA | Amgen | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | IAG | Společnost Microsoft | Události roku | NN Group | Ústavní soud | Škoda Auto | Míra | RWE | Vivendi | Accor | Inflační výhled | Ohlédnutí | Úroky | Konec roku | Investiční aktivity | Bilance běžného účtu | Počet zaměstnaných | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Bankovní rada České národní banky | Hypotéky | Premiér Boris Johnson | Bloomberg Commodity Spot Index | Předseda | Investujte | Naše prognóza | Americké centrální banky | Elektrárenská společnost | Trumpova administrativa | ČNB dnes | Vojtěch Benda | Nabídka a poptávka | Kupní síla | Automobil | AXA | Regulátoři | Ředitelka | Philadelphia Fed index | Fed index | Švédská Riksbank | Záporné úrokové sazby | Meziroční míra inflace v eurozóně | Paolo Gentiloni | Europoslanci | Eurokomisař | Italský premiér | Údaje o americké ekonomice | Optimismus investorů | FedEx | FDX | xStation5 | Nejziskovější | AAPL | MasterCard | AT&T | Disney | Andrew Bailey | Americké vlády | Nike | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Růst mezd v USA | Bydlení | Americké objednávky | Oživení inflace | Uber | Ztráta | Úbytek | NERV | Nejlepší akcie | BREAKING | Yandex | Stratég | Hlavní akciové indexy | Akciové indexy v USA | Hlavní akciové indexy v USA | Giuseppe Conte | Vývoj jádrové inflace | Kraft Heinz | NLI | Demokratické strany | Zasedání měnového výboru | Výnosy státních dluhopisů | Josef Dudek | Koruna posílila | Americká politika | Index šanghajské burzy | Hodnota HDP | Minimální rezervy bank | Čínská centrální banka (PBOC) | Peking | Investiční ředitel | US100 | Americký index | Wirecard | Nálada na globálních trzích | Organizace Conference Board | Růst hrubého domácího produktu | Singapur | Schodek státního rozpočtu | Halving | Ceny dluhopisů | Napětí na Blízkém východě | Ziskovost | Investiční aktivita | Cyrrus Tomáš Pfeiler | ETF roku 2020 | Hospodaření | Údaje ministerstva | American Airlines Group | Zbrojovky | Světová válka | Zvýšení inflace | Růst poptávky | Nízké ceny ropy | Klesající trend | Dlouhodobí investoři | Pracovní trh | Silný support | CFA | Američané | Francouzský ministr financí | Bruno Le Maire | Exact Sciences | Návratnost | Commodity index | Odškodné | Altria Group | Netflix | Inovace | Míra inflace v eurozóně | Americké dolary | Evropská inflace | Dobrá data | Výroba aut | Washington | Daimler | Schodek zahraničního obchodu | Schodek zahraničního obchodu USA | Ceny ropy dnes | Hospodářské statistiky | Micron Technology | Výprodeje akcií | Finální odhad | O2 | Federální úřad pro letectví | FAA | Letecké společnosti | Raketové útoky | Miliardy eur | Írán | Irák | Ministr energetiky | Sodexo | Čínský HDP | Von der Leyenová | Míra nezaměstnanosti v ČR | RBA | Budoucnost | ProfitLevel | Ifo | Experti | Výhled Fidelity International | Zemědělství | Rekordní maximum | Negativní zprávy | Předběžné výsledky | Výsledky hospodaření | INR | ASML | ASML Holding NV | Poradenství | Inflace a dluhopisy | Zpřesněná data | Nový rekord | Ministerstvo práce | Ministr financí Steven Mnuchin | Podnik | Tuzemská inflace | Proinflační | Vývoj měnového páru USD/TRY | Luboš Růžička | Zpřísnění měnové politiky | Silnější koruna | Vyšší inflace | Tržní sazby | Rozpočtový přebytek | Snížit úrokové sazby | Inflace v prosinci | Růst cen potravin | Dnes index PX | Veřejné finance | Analytička | Eleanor Creagh | Technické ukazatele | Ukazatele | Bankroty | Počet bankrotů | Analytici Next Finance | Americké ministerstvo financí | SAP | iRobot | IRBT | Federální vláda | ČNB Vojtěch Benda | Kryptoměny bitcoin | Peter Cardillo | Americké akcie dnes | Meziroční růst spotřebitelských cen | Cenové tlaky | Vývoj meziroční inflace | Valuace akcií | Obchodování na Wall Street | Dobré zprávy | Situace na Blízkém východě | Americké ministerstvo | Nejnovější statistické údaje | Americké ministerstvo obchodu | Spotřebitel | Zájem o dolar | Dobrá čísla | Nižší růst | Nejobchodovanější akcie | Alibaba Group Holding | Apple Inc. | Ceny energií | Horší data | Pravděpodobnost snížení úrokových sazeb | Zamyšlení | Vyplácení dividend | Banka Morgan Stanley | Angela Merkelová | Kancléřka Angela Merkelová | Německá kancléřka | Prognózy ČNB | Kancléřka Merkelová | Očekávaný vývoj | Komunikace | Údaje o HDP | Francouzský prezident | Emmanuel Macron | Macron | Astrazeneca | Trump | Čínské indexy | Pozitivní zprávy | Mezinárodní organizace práce (ILO) | Mezinárodní organizace práce | ILO | Prezident | Výsledkové sezóny | Nezaměstnanost v Británii | AMGN | Koronavirus | Nejnovější údaje | Firma Avast | Michal Stupavský, CFA | Lepší zítřky | Google | Samsung | 100 miliard dolarů | Obchodní vztahy | Všeobecné volby | Internetové monopoly | Trhy | Čínské úřady | Šíření nového koronaviru | Ursula von der Leyenová | ASX 200 | S&P/ASX 200 | Světová zdravotnická organizace | WHO | Americké hospodářství | Evropské ekonomiky | Akcie roku 2020 | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Lenox Wealth Advisors | David Carter | American Express | Ratingová agentura Fitch | Reakce investorů | Pohyby cen | Virus | Asijské indexy | Vir | Index japonských akcií | Jüan | Negativní dopad | Zlepšení nálady | Lubomír Lízal | Nejprudší pokles | Pokles | Situace | Globální sentiment | Závislosti na Číně | České měny | Romain Boscher | Konkrétní cíle | Americký kongres | Nejvýraznější pokles | Odhad letošního růstu | Provozní zisk | Operátor O2 | Výnosy firmy | Meziroční růst | Vít Hradil | Růst inflace | Stratég Saxo Bank | Epidemie koronaviru | Typ koronaviru | Nový typ koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | Raiffeisenbank Vít Hradil | IHNED | DISH | Vysoká inflace | Ceny Bitcoinu | Boeing | Vstupy | Výstupy | Snížení těžby ropy | Lehká ropa WTI | Raiffeisenbank a.s. | FIAT | Zpomalení růstu | Tvrdá práce | Pochybnosti | Zlepšení | Úsilí | Lukáš Baloga | Tempo růstu hrubého domácího produktu | Růst v eurozóně | Americká administrativa | Série poklesů | Techničtí obchodníci | Obchody | DRFG | Výdaje | Pesimismus | Akcie v Číně | Čínská vláda | Iris Pangová | PMI za leden | Akcie automobilky Tesla | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Dopady koronaviru | FCF | Cena akcií Tesly | Alokace investičních portfolií | BP | Optimismus na trzích | Americký ISM | Prodeje aut | Fresenius Medical | Adidas | Zrychlení růstu | Rekordní hodnoty | Německé tovární objednávky | Sazby beze změny | SEC | NFP | Rozhodování | Čínské ministerstvo | Vyhlídky americké ekonomiky | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | Americké banky | Průměrná cena | Obchodovanie | Britský statistický úřad | Dopad koronaviru na ekonomiku | West Texas Intermediate | Medvědi | Prodávající | Nižší daně | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Lednová inflace | Americká inflace | Inflace v lednu | Růst sazeb | Marek Mora | Politika centrálních bank | Valuace | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Britské měny | Zemědělské komodity | Kukuřice | Čínské stimuly | XTB Live Trading | Trading webináře | Live Trading webináře | Akcie společnosti Apple | OIL.WTI | Deutsche Telekom | Hlavy států | Ekonomické aktivity | Ministerstvo financí ČR | Index CSI 300 | Důvěra v průmyslu | Gilead Sciences | Společnost Berkshire Hathaway | Konjunkturální průzkum | Prudký propad | FedWatch | Craig Erlam | Ekonomický dopad koronaviru | Dopad koronaviru | Šíření onemocnění | Ekonomické recese | Centrální instituce | Výroba v Číně | Šíření koronavirové nákazy | Index aktivity | Představitelé Číny | Největší ztráty | Roberto Gualtieri | Tim Duy | The Fed Watch | Data PMI | Fungování finančních trhů | Šéfka ECB | Tržní úrokové sazby | Americký Fed | Stabilita | Shortovat | Cyklické akcie | Jižní Korea | Sestupný trend | Cestovní ruch | Haruhiko Kuroda | Japonská automobilka | Toyota | Vývoj | Hospodářská politika | Nižší sazby | Nová data | Šok | Snížení těžby | Michel Barnier | Martin Gürtler | Vzestup inflace | Mzdový růst | Nakoupit zlato | Vládní opatření | Výkyvy | Světový trh s ropou | Varovné signály | Akcie na světových trzích | Cenová válka | Kolaps cen | Překoupenost | Inflace v únoru | Nástroje měnové politiky | Únorová inflace | Změna sazeb | Volatilita na finančních trzích | Pohyb Bitcoinu | WP | Cenové války | Videokonference | Lídři EU | Sazby hypoték | Makroekonomické údaje | Pomoc ekonomice | Premiér Giuseppe Conte | Italský premiér Giuseppe Conte | Restrikce | Zásoby ropy v USA | Americké výnosy | Negativní hospodářské dopady | Scott Morrison | Premiér Scott Morrison | Vývoj na trhu | Zákaz cestování | Investovat do fondů | Prudký pokles | Průmysl a stavebnictví | Rozhodnutí centrální banky | Bright Trading | Dennis Dick | Masový výprodej | Poradci | Aerolinky | Španělský IBEX 35 | IBEX 35 | Lufthansa | Nouzový stav | Euro včera | Akcie včera | Program nákupu aktiv | Nifty 50 | Opatření proti koronaviru | Počet firemních bankrotů | Deficit státního rozpočtu | Stav nouze | Bankovky | Mince | Nákupy státních dluhopisů | Tržní podmínky | Profitovat | Čínský růst | Technologičtí giganti | Shenzhen Composite | Tencent | Opatření vlády | Solidarita | Medvědí trend | Dostatek likvidity | Průmyslová výroba v Číně | Další vývoj | Karanténní opatření | Restriktivní opatření | Mimořádné kroky | Eurozóna stimuly | Index výrobní aktivity | Dopad na finanční trhy | Silný propad | Americká seance | Evropské země | Unijní instituce | Brusel | Letectví | Pokles HDP | Členové bankovní rady | Domácí data | Fiskální politiky | Kabinet | Guvernér Rusnok | Velké fiskální stimuly | Energetické společnosti | Tržby společnosti | Zisk společnosti | Zrychlení inflace | Největší propad | Výrazný vzestup | Třída aktiv | Špatné výsledky | Bleskový průzkum | Krátkodobé dluhopisy | Asijská seance | Akce vlád | Silný pokles | TPCA | Index frankfurtské burzy | Šíření viru | Fiskální balíček | Stimul | Pokles vývozu | New York Times | Inflace v EU | Obavy trhu | Nákupy aktiv | Odhad inflace | Nákupy vládních dluhopisů | Prostor k růstu | Obnova ekonomiky | Měnové podmínky | Vedlejší účinky | Justin Trudeau | Kanadský premiér | Barel WTI | Propad poptávky | Akcie Monety | Viceprezident | Spotřebitelé | Objem stimulů | Index NASDAQ 100 | Zotavení ekonomiky | Politbyro | Nemoc COVID-19 | Výhled poptávky | Hyundai | Automobilka | Dopady koronavirové pandemie | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie | Počet nakažených | Aktuální situace | Dluhopisy řecké vlády | Mimořádná opatření | Žádosti o podporu | Britská centrální banka dnes | Dopady krize | JPMorgan Chase & Co | Refinancování dluhů | Šíření nemoci COVID-19 | Šíření nemoci | Stimulační opatření na podporu ekonomiky | Globální problém | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Rozhodnutí bankovní rady | Markéta Fišerová | Posílení dnes | Vládní podpory | Nová stimulační opatření | Texas | Hlavní americké indexy | Bilion dolarů | Prodeje domů | Další pokles | Ekonomiky zasažené krizí | Situace v Číně | Koronavirová krize | Ahold Delhaize | UNA | Wolters Kluwer | WKL | Unilever | Plán Bruselu | MF | Hlavní centrální banky | Pravidla EU | Kroky centrálních bank | Kalifornie | Kongres | Škoda | Index ISM | Manufacturing | Komerční banky | Republikáni | Demokraté | Návrh zákona | Domácnosti | Asociace | Páka | Průmyslové komodity | Fundament | Posílení amerického dolaru | Iracionální | Negativní korelace | Koronavirus dopady | Projednávání fiskálních balíčků | Úrokové sazby na nízké úrovni | Neomezené množství vládních dluhopisů | Neomezené množství | Rázné stimuly | Neomezené nákupy dluhopisů | Chris Rupkey | MUFG Union Bank | Hotovost | Helikoptérové peníze | Spotřebitelská nálada | Fiskální balík | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Vyspělé ekonomiky | Nákupu státních dluhopisů | Ministryně financí | Index jihokorejských akcií | Prodejní tlak | Zápis z posledního zasedání | Nákup aktiv | Úřad práce | Citrix | Citrix Systems | Index podnikatelské aktivity | Zdraví ekonomiky | Německý akciový index | Spoření | Fond ESM | Klaus Regling | Americká sněmovna reprezentantů | Sněmovna reprezentantů | Mitch McConnell | Dávky v nezaměstnanosti | Tým Admiral Markets | Tomáš Raputa | Podpůrný balíček | Politická rozhodnutí | Graf dne | Peněžní zásoby | Záchranný balíček | Axios | Propad indexu | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | Německý parlament | Počet nakažených koronavirem | American Airlines | Delta Air Lines | Úbytek pracovních míst | Objem dluhopisů | Koronavirové krize | Poslanci | Signál | Ratingová agentura S&P | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Tisková konference | Repo sazby | Biliony USD | Biliony | Globální poptávka po ropě | Potenciál | Americká spotřebitelská důvěra | Evropský parlament | Koronové dluhopisy | Dopady pandemie na ekonomiku | Boj s koronavirem | České vlády | Rozsáhlé propouštění | Allianz | Německý statistický úřad | Propad HDP | Ceny elektřiny | Viry | Creighton University | Petr Zýma | Činnost brokera | Specialista XTB | Rozložení kapitálu | Historické pohyby | Denní režim analýz | Denní režim | Vlna poklesu | Šíření nákazy | Bulharsko | Unijní země | Ekonomické ukazatele | Březnová inflace | Abbott Laboratories | Krizový fond | Riziko inflace | E-commerce | Ekonomiky | Nigérie | Akciový index S&P 500 | Jana Steckerová | FAZ | Slovensko | Solidní růst | Globální dluhopisový index | Index vládních dluhopisů | Globální index vládních dluhopisů | Index DXY | Výkonnost dolaru | Výkonnost dolaru vůči koši hlavních světových měn | Jaderné války | Války | Schodek | Aukce státních dluhopisů | Český rozpočet | Poradce | Organizace | Akcie Alibaba Group | Poskytování hypoték | Polský PMI | Wopke Hoekstra | Mark Rutte | Využití záchranného fondu eurozóny | Analytik Saxo Bank | Nezaměstnanost v USA | Americké žádostí o podporu | Letecká společnost | Saúdové | Průmyslové revoluce | Umělá inteligence | Cloud Computing | Akcie Nvidia | Závislost | Práce | Nejprudší jednodenní nárůst | Výprodej ropy | Koronakrize | Zelené energie | Vláda Spojených států | Podíl na trhu | Afrika | Organizace pro výživu a zemědělství | FAO | Údaje | IATA | Týdenní nárůst | Dlužník | Ekonomické škody | Skupina OPEC | AOL | DPH | Marshallův plán | Eurokomisaři | Thierry Breton | Koronavirový fond | Záchranný koronavirový fond | Oživení v Číně | Eni | Pojišťovna | Koronavirus v Africe | Africký pracovní trh | Hospodářství subsaharské Afriky | Neformální sektor | Etiopský premiér | Abiy Ahmed | Ahunna Eziakonwová | Globální trh s ropou | Německá průmyslová produkce | Spotřebitelské úvěry | Společnost Saxo Bank | Chudé země | Prezident Vladimir Putin | Veřejný sektor | Velké americké banky | Propouštění zaměstnanců | UnitedHealth Group | Rušení objednávek | Hluboké recese | Dopady koronavirové krize | Big Short | CBS | CDC | Jihoevropské země | Ministři | Ekonom AXA | Gilles Moëc | Pomalé oživení | Opětovný pokles | ING Research | Ekonom ING Research | Carsten Brzeski | Oživení po viru | Oživení ekonomik | NatWest Markets | Ross Walker | Hlavní ekonom AXA | Ekonomické oživení | Zastavení ekonomické aktivity | Vývoz komodit | Swoosh | Písmenková polévka | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Rutina | Německé automobilky | Snížení produkce | Čínské oživení | Celková inflace | Hackerský útok | Výpadky | FANG | DAWN | DAWN akcie | Walmart (WMT) | WMT | Trh dluhopisů | Emitenti | IMF | Česká ekonomika letos | Více peněz | Postoj investorů | Long signál na akcie | Premiér Justin Trudeau | Index US500 | Akcie Saxo Bank | Microsoft Corp | US Bancorp | Rozpočet EU | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | Maloobchodní tržby v USA | Dodavatelské řetězce | Vedoucí představitelé | Majitel | Úspory | Hospodářské oživení | Prognóza Evropské komise | Globální výhled | Restart ekonomiky | Joe Manimbo | Pokles čínského HDP | Otevírání ekonomik | Ekonomika padá | Býčí vyhlídky | Bankovní vzdělání | BMO | AMC | Procter & Gamble | EP | Statistiky | Chuť riskovat | Bankomat | Rozvíjející se země | Očekávaný zisk | Vzrušení | Uzavření trhů | Larry Hu | Uzavření továren | Vládnoucí strana | Demokraté a Republikáni | Malé podniky | ZEW index ekonomického sentimentu | USD za barel | Vývoj měnového páru USD/CAD | Kontrakt na WTI | Japonský export | Madrid | Cena americké ropy | SaxoStrats | USO | Americké produkce | Trade | S&P500 | Spotřeba ropy | Kontrakty na ropu | Producenti ropy | Průměrný výnos | Finanční pomoc | Nizozemsko | Důvěra v eurozóně | Situace na trhu s ropou | Rizikový apetit | ETF USO | Cenové pohyby | Poptávka po pohonných hmotách | MFF | Uvolňování karanténních opatření | Celosvětová poptávka po ropě | Reddit | Složitá debata | Debata | Tweety | Úspěšné lidi | Surové ropy | PMI ve službách | Soukromá spotřeba | Evropské indexy | Futures ropy | Břidlicové ropy | Posílení | Omezení pohybu | Kristina Hooper | Dnešní statistika | Výkon dolaru | Nové zakázky | Joe Biden | Podpůrná opatření | Evropské méně | Data z trhu práce | Sentiment v USA | Spotřebitelský sentiment v USA | Spotřebitelský sentiment | Ekonomika oživuje | Burza CME | Období volatility | Korekce na trzích | ADBE | Očekávané výsledky | Odhad vývoje HDP | Důvěra amerických spotřebitelů | Cestování | Čtvrtletní výsledky | 3M | Americký HDP | Bitcoin dnes | 737 MAX | Tempo růstu spotřebitelských cen | Sazba Fedu | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Norwegian Air | Volvo | Keator Group | Zasedání Evropské centrální banky | Osobní příjmy | Rozhodnutí o sazbách | Shell | Ekonomická realita | Warren Patterson | Ropa roste | Výsledky za Q4 | Maloobchod | Halving bitcoinu | ATH | Zaměstnanci | Denní pokles | Gilead | Miroslav Novák | Akcenta Miroslav Novák | Fondy obchodované na burze | HG měď | Růst výnosů | Soud | Oddlužení | Čtvrtletní zisk | PEPSICO | Snížení odměn | FOMO | Propad zaměstnanosti | Zasedání britské centrální banky | Dovoz | Vývoz | Objem ropy | MSCI World | ETN | Obchodní přebytek | Dosáhnout zisku | Pozitivní očekávání | Uber Eats | Regulační orgány | Státy eurozóny | Australský premiér | Australská ekonomika | Pokles ekonomické aktivity | Fiskální programy | Tisknutí peněz | Historicky nejnižší výnosy | Nejnižší výnosy | Historicky nejnižší | Deflační tlaky | Snižování cen | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Rezervní měny | Kontrakce | Vládní deficit | Američtí regulátoři | Zveřejněné údaje | Macy’s | Společnost Macy’s | Dluhy | Viceguvernér britské centrální banky | Spotřebitelské ceny v USA | Dopad krize | Prognóza MMF | Členské státy | NKE | Průmyslové kovy | Členské země | Analýza makroindikátorů | Technologický pokrok | ONE | Hlavní kryptoměny | Merck KGaA | Merck | RBI | Obchodní firmy | Výzkumné společnosti | Účet platební bilance | Potlačovaná poptávka | Propad daňových příjmů | Hypoteční banka | Auta | Expedia | JD.com | Royal Caribbean | Kurz eura k americkému dolaru | Dopad na cenu | Xiaomi | Vývoj ekonomiky | Volatility trhu | Velké ekonomiky | Dohoda mezi EU a Británií | Konsorcium | Protikoronavirová opatření | Vakcína | Sektor služeb | Medvědí scénář | Ekonomická aktivita v USA | Koronavirus v Japonsku | Export do Číny | Takeši Minami | Ekonom společnosti Fujitsu | Fujitsu | Martin Schulz | Manažerka | CL | Spekulovat | Obchodní platformy Metatrader | Silná rally | Moderna | Moderna Inc. | Fiskální stimul | Oživení globální poptávky | Fiskální a měnové stimuly | Advance Auto Parts | Experimentální vakcíny | Manažeři | Klíčové oblasti | Eli Lilly | Důvěra spotřebitelů | Růst Bitcoinů | Koronavirová pandemie | Omezení produkce | Kupci | Podnikatelské aktivity | Předsedkyně Evropské komise | Urals | Čínské hospodářství | Cíl růstu HDP | Vrcholní představitelé Číny | Vrcholní představitelé | Japonská banka Nomura | Banka Nomura | Renault | PMI v eurozóně | Akcie v Hongkongu | Komunistická strana | Umělé inteligence | Argentina | Spoluzakladatel | Investment management | Portfolio manažer Cyrrus | Manažer Cyrrus | Inflace v Turecku | Krátkodobý dluh | Ekonomické zotavení | Jaguar Land Rover | Jaguar | Land Rover | Technologické centrum | Groupe PSA | Kia | Mondelez | JDE | Společnost JDE | Unie | Setkání lídrů | ČR | Soběstačnost | Vakcíny proti koronaviru | Prezidenti a premiéři | Tempo růstu HDP | Počty nových žádostí o podporu | Jihoevropské státy | Koronavirové pandemie | Hertz | Dlouhodobý výhled | Nissan | Automobilka Nissan | Japonské maloobchodní tržby | Průraz | Nový investiční fond | Akcie České zbrojovky | Dušan Jilčík | Stringency index | Záchranný balík | Bývalý prezident | Rozhodnutí FOMC | Tržní situace | Slabá poptávka | Stimulační plán | Výrobní PMI | Pozitivní sentiment | Sentiment na trzích | CBO | Ředitel CBO | PEPP | Prodej podílů | Střední Evropa | Špatné zprávy | Londýnské burzy | Nová prognóza | Obchodovaný objem | Vedení společnosti | Antivirus | Zvyšování mezd | Čínská poptávka | Kvalitní akcie | Bitcoinové a blockchainové akcie | Square | Rekordní nárůst | Předkrizové úrovně | Francouzský ministr | Počet nových žádostí o podporu | Lars Feld | J.C. Penney | Rumunský lei | Míra nezaměstnanosti ve Spojených státech | Oracle | Polský premiér | Nepřipravenost | Pokračování růstu | Tchaj-wan | Americké úrokové sazby | Mário Centeno | Rally na ropě | Poptávka po zlatě | Nikola | Hertz Global | Hlavní index frankfurtské burzy | Index Nasdaq Composite | Americká nezaměstnanost | Míra inflace v květnu | Inflace v květnu | Zpomalení inflace | Květnová inflace | Vysoké valuace | Největší světová ekonomika | Období krize | Světové krize | Investice do dlouhodobého majetku | Index Nikkei 225 | Globální poptávka | Arizona | Investice do infrastruktury | Novartis | Novo Nordisk | Sanofi | Členové Fedu | Stimulační balík | Japonský vývoz | Roční míra inflace | Prodeje automobilů | Podpůrné programy | Nezaměstnanost v Austrálii | Propad cen | Znepokojení na trhu | Projev šéfa Fedu | Proticyklické kapitálové rezervy | Političtí vůdci | Rostoucí trend | Evropští leadeři | HDP EU | Sentiment na trhu | Bezpečná měna | Covid | Matthew Keator | Zavření obchodů Apple | Nárůst nově nakažených | Stimuly americké centrální banky | Nárůst nakažených koronavirem | Druhá vlna pandemie | Internetové bubliny | Technologické firmy | Tiff Macklem | Infekce Covid | Vyšší daně | Poptávka po ETF | Zlaté fondy ETF | Představenstvo | Snížení nákladů | Restrukturalizace | Ukončení činnosti | Koronavirová opatření | Druhá vlna | Průzkum Reuters | Podnikatelské aktivity v USA | Firma ČEZ | Nízké sazby | Nové žádosti o podporu | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Velké investice | Sankce proti Rusku | Stimulační program | Údaje Evropské komise | ONS | Míra zisku | Ziskové marže | Apetit investorů | Ukrajinský prezident | Volodymyr Zelenskyj | Reshoring | Nárůst nových infekcí | Růst čínských akcií | Signál k prodeji | Jasný signál | Situace na trhu práce | Zasedání MMF | Dopad pandemie | Novavax | MAM | Ant | Alexandr Solženicyn | Červnová inflace | Sony | Fond obnovy | Tulipány | Výhled vývoje ekonomiky | Inflační šok | Výrazný propad | Chorvatsko | Mladé generace | E.ON | Johnson & Johnson | Riskování | Větší pozice | Ceny emisních povolenek | Úspěchy | DoorDash | Vysoké ocenění | Ocenění | Šance na vakcínu | Rostoucí šance | Šance | Globální spotřebitelská důvěra | Růst tržeb | Šok z koronavirové krize | Pohyb koruny | Ceny | Kolaps | Verizon Communications | Spotřební daně | Technologické společnosti | Merkelová | Reálná hodnota | Společnost XTB | Zotavení ekonomik | Rostoucí ceny komodit | Model 3 | Životní úroveň | Supervelmoci | Porušení pravidel | Progres | Forward guidance | Odhady HDP | První odhady HDP | HDP za Q2 | Vývoj ceny zlata v USD | Vývoj ceny zlata v USD za unci | Tvrdá ekonomická data | Americké vládní dluhopisy | Záchranné programy | Koronavirové záchranné programy | Druhá vlna COVID-19 | Kryptoměny aktuálně | DeFi | Staking | Riskantnější aktiva | Pár EUR/USD | Americké žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Největší firmy | Propad ekonomiky | Zastavení růstu | Obsazenost hotelů | Silné momentum | Důvěra | Správci fondů | Caixin | Rekordní deficit | Ant Group | Margrethe Vestagerová | Philip Lane | Výzkumy | Indonésie | Slabý dolar | Ocelářství | Skupování aktiv | Růst vývozu | Zpomalující růst | Růst zaměstnanosti | Časový horizont | Zvýšené napětí | Hyundai Motor | Chartered Institute of Personnel Development | Cenové hladiny | Maďarská inflace | Lepší výsledky | Americké počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu | Výhled na příští rok | Erdogan | Turecký prezident | Recep Tayyip Erdogan | Podhodnocené akcie | Deutsche Lufthansa | Monex | Oživení poptávky | Rostoucí počty nakažených | Počty nakažených | Dluhopisy a zlato | Velký propad | Podhodnocený | Analytik XTB | Pandemická situace | Rystad | Pokles tržeb | Air Liquide | Kryptoměnový trh | Růst důvěry | Snížení DPH | DPH v Německu | Globální pandemie Covid-19 | Globální pandemie | Investor Warren Buffett | Zvýšení daní | Zrušení superhrubé mzdy | Kanadská ekonomika | Coca-Cola | Deglobalizace | Ceny v eurozóně | Příliv kapitálu | Výrobní sektor | Dění v USA | Venezuela | Růst eura | Představitelé ECB | Decentralizované finance | IT společnosti | Vývoj indexu Nasdaq | Seznam Zprávy | Big Tech | Klimatické změny | Dopravní sektor | Výhled ekonomiky eurozóny | Inflace spotřebitelských cen | Odborníci | P/E poměr | Transparentnost | Inspirace | Zasedání amerického Fedu | Zdanění | Obchodování s ropou | Prezidentské volby v USA | Mezinárodní agentura pro energii | TSLA | Nvidia | Akcie společnosti Nvidia | Qualcomm | Objem exportu | Pokles exportu | Čínské technologické firmy | Snížení emisí | Zasedání FED | Bloomberg Intelligence | Inditex | Korporátní daň | Obchodní domy | Hospodářskopolitické stimuly | Slabší kurz | Ropa dnes | Spotřebitelská důvěra v Německu | Důvěra v Německu | Elektromobily | Německý rozpočet | Politici | Vyhlídky světové ekonomiky | Fiskální stimul v USA | Americký trh s bydlením | Epidemiologické situace | Diverzifikovat | Nákupní příležitosti | Investiční prostředí | Pacifik | Americké prezidentské kampaně | Prezidentské kampaně | Primární veřejné nabídky akcií | Primární veřejné nabídky akcií (IPO) | Zadlužení země | Počet úmrtí | Riziko poklesu cen | App Store | Biden | USA Joe Biden | Adobe Inc. | Trump a Biden | EUR/BRL | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Fiskální pomoc | Tuzemští obchodníci | Marathon Petroleum | Marathon | Pracovní místa | Vinci | Test na koronavirus | GROWING WAY | Česká republika | Epiq | Průmyslové zakázky | Snižování nezaměstnanosti | Pablo Hernández de Cos | Nejvýraznější růst | Aktuální reakce trhů | Zápis z posledního zasedání Fedu | Průmyslová výroba v ČR | Epidemická situace | NextEra | Centrální banky USA (Fed) | Graf ropy WTI | Energetický sektor | Změna politiky | Lockdown | Měnový fond | Clement Beaune | AEX | Jens Klatt | Libye | CPI v USA | Americké prezidentské volby | Americké měny | Nancy Pelosiová | Výkon společností | Walgreens | Dopady amerických voleb | Významné riziko | První peníze | Akcie Sony | Epidemiologická situace | Embargo | Množství peněz | Vítězství Joe Bidena | Růst zlata | Dluhopisy EU | Defi | Nařízení | Epidemické situace | Reebok | Intel | Zásoby benzinu | Průzkum PMI | Investice do solární energie | Solární energie | First Solar | SolarEdge Technologies | SEDG | JPM | GS | Zvolení Trumpa | Čínská aktiva | Reálný HDP | První obchodní den | Obchodování s futures | Futures na ropu | Saxo Bank Steen Jakobsen | Moneta | Technologické tituly | Grains Index | Bloomberg Grains Index | Vlny koronaviru | SAP AG | PFE | CSCO | Zveřejnění výsledků | Omezování ekonomiky | Bankovní úvěry | Výsledky amerických voleb | RBAG | Tržní výhled | Podvážení | Kit Juckes | Pokles EUR/USD | SolarEdge | Zynga | ZNGA | Výsledky voleb | Ruské společnosti | Akciové trhy v Austrálii | Screening akcií | Jak funguje screening akcií | Hledání podhodnocených akcií | UBER.US | Electronic Arts | Bidenovy plány | Klesající dolar | Oslabování amerického dolaru | Zprávy o vakcíně | Společnost Pfizer | PFE.US | Pfizer a BioNTech | CEZ1 | Slábnoucí euro | Hospodářský vývoj | Pohyby na komoditním trhu | WASDE | Zpráva WASDE | World Agriculture Supply and Demand | Týdenní tržní výhled | Nová vakcína | Letecká doprava | Akcie bankovních domů | QCOM | Hlavní kryptoměna | MRNA | Předáním moci | Spotřební daň z nafty | Odhad amerického HDP | Akcie spoločnosti | FoMO efekt | Stock Spirits | BNTX | BNTX.US | Spotřebitelská poptávka | Purple Trading cTrader | Ekonomické nerovnosti | Ministerstvo energetiky | Výdělky | Proražení | Daňový balíček | AAPL.US | Šokující předpovědi Saxo | Šokující předpovědi Saxo Bank | Životní prostředí | Nio | Brexitová jednání | GME | GameStop | Lyft | Cenový skok | Futures na DAX | Linde | Siemens | Bayer | BASF | Deutsche Post | Deutsche Boerse | Vonovia | Fresenius SE | Fresenius | Henkel | Beiersdorf | Continental | HeidelbergCement | Covestro | Vakcinace | RBAG.CZ | KOMB | KOMB.CZ | Program QE | BIDU | Očkování | LEN | Zadlužování | NBP | Lael Brainardová | Emise akcií | Nový kmen koronaviru | Kmen koronaviru | Mutace koronaviru | Fiskální balíček v USA | MGM | US2000 | Očkování proti covidu-19 | Balík stimulačních opatření | Růst průmyslové produkce | Kryptoburzy | Cenné papíry a burzy | Monex Securities | Mitsubishi UFJ Kokusai Asset Management | Kioši Išigane | Index US2000 | Intervence NBP | Měnový pár EUR/PLN | Stimulační balíček | Nálada investorů | Harvest Volatility Management | Mike Zigmont | Býčí rok | Zlepšení ekonomických vyhlídek | Dow Jones a S&P 500 | Indexy Dow Jones a S&P 500 | Zlepšení ekonomického výhledu | Emise dluhopisů | Výhled na rok | Pokles zásob | Počasí | Utažení měnové politiky | Online prostředí | Růst ceny | Dobrý výsledek | Vakcína a covid | PMI ve výrobě | Euro vůči USD | Zastánci bitcoinu | Zvýšení těžby | Počet bankrotů v USA | Počet žádostí o bankrot ve Spojených státech | Epiq AACER | Chris Kruse | Německá inflace | Volby v Georgii | Jon Ossoff | Raphael Warnock | Sentiment v eurozóně | DOT | Vývoj akcie | Zvýšení ceny | Západní ekonomiky | David Rosenberg | Rosenberg Research | Oživení amerického trhu práce | Společnost Tesla | Počet pracovních míst | Samsung Electronics | Brands | Zdravotní péče | JD | Shopify | Nové restrikce | Zpomalující inflace | Rostoucí ceny ropy | Znehodnocení úspor | Evropské centrální banky | Fiskální impuls | Fiskální impuls USA | Acacia Communications | Tempo hospodářského růstu | Dopad na trhy | MRK | SNY | CARA | Futures na indexy | WU | Jeffrey Carbone | Inaugurace | Inflační ekonomika | MSCI ACWI | Situace na trhu | Philips | AMC Entertainment | Akcie Gamestop | PEP | Dnešní zasedání Fedu | Streamovací služby | Deliveroo | Očkování proti covidu | Přerozdělení bohatství | Akcie GME | Velké investiční fondy | Express | Tržní ceny | Aktivita retailových investorů | Obchodování na asijských akciových trzích | Retailoví investoři | Investoři z Redditu | Giovanni Staunovo | UBS Giovanni Staunovo | Nákupní horečka | Dnešní seance | Bilionové stimuly | Stimuly v USA | Bilionové stimuly v USA | Vývoj měnového agregátu | Vývoj měnového agregátu M1 v USA | Vývoj měnového agregátu M1 | Vývoj obchodní bilance | Vývoj obchodní bilance v USA | Obchodní bilance v USA | Vývoj propadu HDP | Rozvolnění | Brent (OIL) | Finanční výsledky | Oživení evropské ekonomiky | Proočkování populace | MIB | Poslanci Evropského parlamentu | Supercyklus | UNH | Ark Invest | Rostoucí úrokové sazby | Blockchainy | Arcane Research | Kov | Obchodování s emisemi | Evropský systém obchodování | Evropský systém | ETS | Nastavení sazeb | Tyson Foods | Spotify | Nové rekordy | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Trojité dno | Vakcíny proti COVID-19 | Růst produktivity | Hedgové fondy | Růstový trend | James Bullard | Kering | AIG | Celosvětové zadlužení | Rostoucí výnosy | SPWR | Třetí vlna | Makroekonomický vývoj | MXN | ZAR | Air | Nový kapitál | TSLA.US | Tesla (TSLA.US) | Celosvětová poptávka | Tržní rizika | Systémové riziko | Covidová krize | Obchodování s emisemi (ETS) | Investoři a obchodníci | IPO Coinbase | Herní průmysl | Nárůst výnosů | Riziková prémie | Cíl letošního růstu | Špinavá energie | Oživení americké ekonomiky | Silný růst | Pohyb výnosů dluhopisů | Firma Deliveroo | Britská firma | Japonský HDP | Pandemie covidu-19 | Analýza EUR/USD | Tempo očkování | Apple (AAPL.US) | Fidelity | Průzkum analytiků | 5G akcie | Nejlepší 5G akcie | Akcie roku 2021 | Akcie AT&T | Systematické riziko | Výrazný růst | Vývoj ceny akcií | Těžby kryptoměn | Nový americký prezident | Dnešní videokomentář | COMP | Reakce amerického dolaru | Klíčové zasedání | Holubičí tón | Decentraland | Holubičí Fed | Čínské akcie dnes | Hodnotové akcie | Nové regulace | Pandemická krize | Zvolení Joe Bidena | Prezident Erdogan | Zájem institucí | IPO Deliveroo | xStation 5 | Výhled Saxo Bank | Ekonomický sentiment v eurozóně | Bidenův plán | Data z reálné ekonomiky | Jobs Plan | Míra úspor | PMI index | Americké stimuly | Americký stimulační plán | Nové americké stimuly | GRMN | Reuters analytik | Nejvyšší růst | Zvýšení korporátní daně | Korporátní daně | Celoroční výsledky | Organizace OSN pro výživu a zemědělství | Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) | Firemní daně | Prudký růst cen | Advanced Micro Devices | AMD | Eurokomisař pro ekonomiku | Graf indexu Nasdaq | Ark | Vstupní náklady | Ceny ropy Brent | British American Tobacco | Ceny surovin | Island | Emise skleníkových plynů | Makroekonomická prognóza | Zvýšit ziskovost | Ekonomický plán | Archer Daniels Midland | Odhad letošního růstu ekonomiky | Vysoká cena | ERA | Rostoucí ceny | Objednávky | Objem transakcí | Výpadky v dodávkách čipů | Problém s nedostatkem čipů | Události tohoto týdne | Stav českého průmyslu | Verizon | Comcast | Dluhový strop | Tempo ekonomického růstu | Investiční poptávka | Kellogg | Futures na americké indexy | Optimismus na trhu | Přeprodané oblasti | Global Economic Conditions Survey | ACCA | Obavy z růstu inflace | The Association of Chartered Certified Accountants | Tržby za služby | Důvěra účetních v globální ekonomiku | Důvěra v globální ekonomiku | Asociace certifikovaných účetních | Asociace certifikovaných účetních (ACCA) | JAP225 | Saxo Group | Otevření ekonomik | Systém obchodování | Ceny producentů | Hospodářské stimuly | Pandemie COVID | Pád bitcoinu | Růstové sektory | Hladiny supportu | Pandemické nákupy dluhopisů | Cenové trendy | Zvýšené riziko | Riziko ztráty | Těžaři kryptoměn | Těžaři | Ochota riskovat | Renáta Kellnerová | Obavy z inflace | Sentiment spotřebitelů | API | Oslabení | Meme akcie | Aktualizace výhledu | Hypoteční sazby | Růst cen nemovitostí | Výnosy 10letých dluhopisů | Výsledky za Q1 | Poptávka USA | Návrat poptávky | Kryptoměny vs. meme akcie | První zvýšení sazeb | MNB | Akcie Deutsche Bank (DBK) | Martin Klass | Tržní hodnota akcií | Nordgold | Impulzy | Přístup k riziku | Omezování nákupů aktiv | Evropské společnosti | Přehřátí ekonomiky | Salvador | Plány | Cíle | Příležitosti | Lídři G7 | Úroveň supportu | Freedom Finance | Freedom Finance Europe | Tržní síly | Hrubý domácí produkt (HDP) Ruska | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Akcie technologických firem | Dekarbonizace | Konkurence | Prodej | Cíl Evropské centrální banky | Evropský technologický sektor | Mali | Shortování | Zdanění firem | Další kryptoměny | Konference OSN o obchodu a rozvoji | Konference OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD) | Rozhodnutí Číny | Schůzce FOMC | Lucia Žárska | Nové prognózy | Sentiment na krypto trzích | Cyklus zvyšování sazeb | Index podnikatelské nálady | Dolar dnes | Rating Číny | CO2 | Nordstream 2 | Nordstream | UBI | Pozitivní vliv | Vyšší úroveň | Obrovský potenciál | Výkon společnosti | Nová vlna epidemie | Vlna epidemie | Výhled globálního růstu | Šíření vysoce nakažlivé varianty koronaviru | Vysoce nakažlivé varianty koronaviru | Varianty koronaviru | Nakažlivé varianty koronaviru | Malajsie | Thajsko | Specialista na online obchodování | Obchodování a investice | Online obchodování a investice | Dopady pandemie covidu-19 | Cíl cenové stability | Cenové stability | Technologie | Protipandemická opatření | Nabídky akcií | Nabídky akcií v Evropě | Objem nabídek akcií v Evropě | Objem nabídek akcií | Hliník | Eric Rosengren | Philip Morris International | Očekávání zisku | Spotové ceny | UST | TSMC | Zvýšení produkce | Zotavení globální ekonomiky | Růst dovozu | Míra inflace v USA | Rada guvernérů ECB | Rada guvernérů | Americký trh | AI | FIXED | Současný trend | Inflace cen | Odvětví | Přijímání bitcoinů | Divize | Akcie čínské společnosti | Flexibilita | Načasování | Varianta delta | Boom | Omezené dodávky | Rekord | Covidová situace | Bilion | Silné hospodářské oživení | University of Michigan | Významná rizika | Štěstí | Dvojité recese | DCC | Dřevo | HICP | Vnější prostředí | Chování | Pocity | Vnímání | Ovlivňování | Interpretace | Occidental Petroleum | Phillips 66 | VIAC | Rekordní minimum | Poziční tradeři | Olympiáda | Richard Clarida | Místopředseda Fedu | Omezení nákupů aktiv | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | BioNTech | Červencová inflace | Elliptic | Index Russell | Komentář Fidelity | Komentář Fidelity International | Asijské země | Americké ceny | Spotové ceny ropy | Signály Fedu | Home Depot | Home Depot (HD) | Čínské přístavy | Prostor pro růst | Vyšší úroky | Richemont | Tokeny | Meituan | Medián | Bonusy | Zápis Fedu | Očekávaná inflace | SPOT | Nikkei (JAP225) | Funkční období | Index ASX | ASX | SXXP | Vlna pandemie | Dupont | Nedostatek čipů | Ranní glosa | Společnosti | Národní měny | Opatření | Vrcholy | Dna | Evergrande | Nákladová inflace | Katastrofy | China Evergrande | Výběr daní | Rychlý růst | ANO | Uhlí | NFT | Indexy amerického akciového trhu | Energetika | Cena klíčových komodit | TIPS | Ceny plynu | Althea Spinozzi | Evropský index | Společnost Walmart | Akcie Kering | Gucci | Čínský index | Vyšší hodnoty | Řízení kapitálu | Ceny kovů | Smart kontrakty | Corporate Governance | Omezení cestování | Kompenzace | Tečkový graf | P/B | Problémy v dodavatelských řetězcích | Úročení | Energetická krize | Růst cen plynu | Růst cen plynu v Evropě | Kellnerová | Globální inflace | Změny daní | Těžby Bitcoinu | Minulá výkonnost | Napjatá situace | Anders Nysteen | Počet zaměstnaných v Británii | Energetické krize | Rychlý růst cen | Vysoké ceny | Rekordní ceny | Změny na trhu | EQT | ProShares | Horizon | Zdravotnictví | Snap | Nedostatek surovin | Obilí | Problémy s počasím | Pozornost | Ceny zemního plynu v USA | ProShares Bitcoin Strategy ETF | Přijetí bitcoinu | Zboží dlouhodobé spotřeby | Joseph Stiglitz | Shopify (SHOP.US) | SHOP.US | Ruský prezident | Meta | Klima | Metaverse | Meta Platforms | Ceny kryptoměny | Odkupy akcií | Regeneron Pharmaceuticals | Maxim Manturov | Kaisa | Indexy pohyb | Poskytování likvidity | Globální dodavatelské řetězce | Společnost | Stratégové | Výsledky společnosti | Inflace ve Spojených státech | Tým InstaForex | Reálné výnosy | Reálné úrokové sazby | Průmyslový sektor | Slabý brazilský real | Nepřízeň počasí | Další růst sazeb | Target | Lockdowny | TIM | Index technologického trhu | Zahraniční politika | Globální nedostatek čipů | Nová varianta covidu | Varianta covidu | Bezpečná aktiva | Uber (UBER.US) | Svátek v USA | Omikron | Skutečný výsledek | Omicron | Očekávání úrokových sazeb | Smíšené pocity | Varianta omikron | Výhled Fidelity | Broadcom | | Sezonalita | Bear market | Ekonomické teorie | Nejvýraznější propad | Kmen omikron | Tržní vývoj | Cykly | Rotace | Fibonacciho posloupnosti | Rozšíření | Supportní zóny | Rostoucí inflace | Arm | Prognózy inflace | Restricted Default | Bidenova administrativa | Joachim Nagel | Krátkodobý výhled | Státní plánovač | Základní sazba | Santa rally | Vliv na ceny | Miliardy USD | Kartel OPEC+ | Pokles zlata | Altria | Ocel | Vládní dluhopisy zemí eurozóny | Dluhopisy zemí eurozóny | Klarna | Big tech | Těžby bitcoinů | Húsíové | Hry | Business Outlook | Upravený zisk | Real Estate | Válka na Ukrajině | Simon Peters | Instituce | Nový týden | Základní úrok | Přerušení dodávek ruského plynu | Vytvoření Pin Baru | GlobalBlock | Největší investoři | Klaas Knot | Šéf nizozemské centrální banky | Futures na americké akciové indexy | Luxusní zboží | Kabelky | MRO | Deeskalace | Invaze na Ukrajinu | Akcie Shopify | Čínský prezident Si Ťin-pching | Sankce | Evropské vlády | Ruský prezident Vladimir Putin | Konflikt na Ukrajině | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Boje na Ukrajině | Motivace | Kyjev | Uzavření vzdušného prostoru | Statista | Gala | Prima | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | Invaze | Konflikt v Evropě | Záporné reálné úrokové sazby | Pokles inflace | Uzavření příměří | Ukončení války | Tlak na Rusko | Vnější motivace | Vnitřní motivace | Řetězec | Řetězce | Zvyšování cen | APP | Uvalení sankcí | Hospodářské škody | Horizon Investments | Opatření v Číně | Verbální intervence | Čínští investoři | Společnost Adobe | Geopolitické události | Skupiny PPF | Inflace v Japonsku | Nárůst výdajů | Celkový trend | Ropa Brent (OIL) | Růst cen energií | GoTo | Správa | GMT | Normalizace měnové politiky | Vzestupný trend | Tradingové webináře | Tradingové webináře zdarma | Webináře zdarma | Korekce trendu | Kvantitativní zpřísňování | Boj s inflací | Značka Gucci | Hlavní investiční analytik | Jake Dollarhide | Occidental | Dow Jones Industrial Average | Vývoz obilí | Indexy S&P | Společnost Invesco | Varování před riziky | Christopher Waller | Realitní sektor | Rezervní fond | Pepa Zeman | Asos | ZEN | Bear market rally | Market rally | Přijetí | VeChain | Snížení inflace | Velmi volatilní | Kroky Fedu | Rostoucí životní náklady | Životní náklady | Znehodnocení | Cenový strop | Marketingová komunikace | Zkrocení inflace | Zvýšení úroků | Pokles zisku | Centrum | Sloučení | Hodnotový investor | Vývoj zisků | Pokles akciových trhů | Hike | Philadelphia Semiconductor | Zpráva o inflaci | Upozornění | Udržitelnost | Zpřísnění finančních podmínek | Současná situace | Thomas Barkin | Německé ekonomiky | Makroekonomické prostředí | Spalování ropy | Nákup jüanů | EU a USA | Oslabení USD | Japonská měnová autorita | Energetické komodity | Ekonom společnosti | Barbora Ondrová | Daňové škrty | Britské finance | Pokles kurzu libry | Libra ztrácí | Kwasi Kwarteng | Recese v eurozóně | Keir Starmer | Zvýšení zadlužení | Oznámení centrální banky | Jane Foleyová | Měnový pár EUR/HUF | Alokovat kapitál | Zisky na akciových trzích | Obchodní partnerství | Realitní bublina | Americká ropa | Korporace | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Index Dow Jones Industrial Average | Index Dow Jones Industrial | Matěj Široký | Novinky | Administrativa | Války na Ukrajině | Vysoké inflace | Tržní ekonomiky | Taiwan Semiconductor | Andrew McCaffery | OsMA | CZ | Dynamika růstu | Problémy v Číně | Tempo zvyšování úrokových sazeb | Line | Timur Barotov | BHS Timur Barotov | Akcie společnosti Apple Inc | Ekonomické prostředí | Budoucí potenciál | Národní bezpečnost | Index cen výrobců | Podstoupení rizika | Aktivity v USA | Atomico | Hodnota evropských technologických firem | Souhrnná hodnota | Válečná ekonomika | Šokující předpovědi Saxo Bank pro rok 2023 | iShares Listed Private Equity | iShares Listed Private Equity UCITS ETF | Varování | WTI a Brent | Strategie win win | Zpětné odkupy | Velmi rizikové investice | Vývoj ceny akcií Alibaby | Růst akcií Alibaby | Zisky společnosti | Růstový potenciál | Atraktivní příležitosti | Inflace v Evropě | Globální akciový index MSCI | Energetický index | Otevření Číny | Velká změna | Výprodeje | Federální rezervy | Prezident Biden | Býčí sentiment | Nákladové tlaky | OCI | Invest | Zakotvená inflace | Znovuotevření čínské ekonomiky | Očekávaná recese | Rozpad eura | Instant Trading EU Ltd. | Grafy akciových indexů | Vklady | Invesco Ltd. | Počet obyvatel | Chile | Válka | Jednotlivé akcie | Makroprostředí | Přijetí kryptoměn | Europe 600 | Vyšší ceny | Asie | Renáta Kellnerová s rodinou | Slabší makrodata | Růstové společnosti | Překážky | Vysoké úrokové sazby | Krize v oblasti nemovitostí | Snížená důvěra | Partnerství | Snížení poptávky | Investor Warren | Přesnost | Silná poptávka | Příznivé ekonomické údaje | Nabídka nemovitostí | Zakladatel | Snižování sazeb v USA | Alfred Kammer | Oblasti konsolidace | Nabídka bytů | Populismus | Vice | Všechny akcie | Údaje o maloobchodních tržbách | Agentura Standard & Poor's | Státní svátek | Zahraniční fondy | Finanční problémy | Automatizace | Směřování | Nákupní tlak | Rosenberg | ARM | SMCI | Soft-landing | Zdravotní pojišťovna | Delta Air | První fáze | Bunge | Reálné příjmy | Zveřejnění výsledků hospodaření | Trh s bydlením | Proinflační riziko | Ceny obilí | Alternativní zdroje energie | Zdroje energie | Uvolněná měnová politika | Varovné znamení | Hamburg Commercial Bank | HCOB | Cyrus de la Rubia | John Williams | Prezident newyorského Fedu | Novo | Prodejci luxusního zboží | Country Garden | Plánování | Hamás | Kupující | Mnozí investoři | Fiskální politika USA | Dezinflační proces | Filip Kalčák | Investiční glosa | Skepse | Technology | Services | Úvěrové aktivity | Co bude dál? | Optimistický výhled | Posílení japonského jenu | Řízení společnosti | Snížení cen | Různorodost názorů | Výhled na rok 2024 | Výnosy bondů | Důvěryhodnost | Jakub Matis | Investiční výhled na rok 2024 | Mike Bessell | ProCent | Philadelphia SE | Rok 2024 | Reinflace | Hlavní témata investorů | Témata investorů | Makroekonomické faktory | Hospodářské cykly | Politické změny | Technologické inovace | Dobrá zpráva | Holding | Investors | Platforms | Capital | Dotace | BNY Mellon Investment Management | Aninda Mitraová | Li Čiang | Premiér Li Čiang | Obnovení důvěry | Obnovení důvěry investorů | Oblečení | Portfólia | Investments | ASML Holding | Základní pravidla | Nové nástroje | Dopad na ekonomiku | Spotify Technology | GE HealthCare Technologies | GE HealthCare | HealthCare Technologies | HealthCare | Úrovně supportu | Úrovně rezistence | Výkon | Joe Biden versus Donald Trump | Biden versus Donald Trump | Oslabení NATO | Výzvy a rizika | Kontrola inflace | Strategie obchodování | Ceny ropy WTI | Berkshire | Nákupy | Prodeje | DJI | Sledování ekonomických ukazatelů | Demografické trendy | Capital One | DFS | Discover Financial Services | Discover Financial | Nakupovat | Zisky společnosti Nvidia | Hospodářské podmínky | Sucha | Ekonomické expanze | Rozložení rizika | Silná ekonomika | Finanční trhy a instituce | Mezinárodní události | Ekonomické výkonnosti | Obchodování akciových indexů | Sledování makroekonomických ukazatelů | Růstové tendence | Australský index ASX | Australský index | Lepší výnosy | Přírodní katastrofy | Konflikty | Likvidity na trhu | Vlády | Analýza hospodářské politiky | Hospodářské politiky | Definování politiky | Hodnocení nástrojů | Dlouhodobé a krátkodobé důsledky | Vliv na makroekonomické ukazatele | USA a analýza hospodářské politiky | Vliv na globální ekonomiku | Nejistota a důvěryhodnost | Různé názory | Důležitá role centrální banky | Role centrální banky | Vliv na sociální a environmentální aspekty | Sociální a environmentální aspekty | Environmentální aspekty | Regulační opatření | Historické souvislosti | Politika pro ekonomický růst | Oznámení | Nedostatky | Vlastnosti akciových indexů | Srdce finančních trhů | Soubor mnoha firem | Celkový stav a vývoj trhu | Stav a vývoj trhu | Hodnocení trendů | Výběr obchodních strategií | Charakteristika akciových indexů | Akcie jednotlivých společností | Proudy ekonomického růstu | Rozumné rozložení rizika | Výkon trhu | Konsolidovaný výkon trhu | Sociální nálady | Benchmark amerického trhu | Vývoj indexu Nasdaq za posledních 10 let | Nejčastěji obchodované akciové indexy | Obchodované akciové indexy | Promenáda finančních indexů | Výkonnost japonského trhu | Index Dow Jones Industrial Average (DJIA) | Výkonnost předních německých společností | Technologický obr | Růstový trend ekonomiky | Trend ekonomiky | Solidní obchodní strategie | Vybudování solidní obchodní strategie | Interpretace grafů akciových indexů | Nástup dlouhodobého bull runu | Silný nákupní tlak | Potenciální otočení trendu | Nadcházející medvědí trh | Nárůst obchodního objemu | Nové fáze růstu | Fáze růstu | Strategie obchodování s Akciovými Indexy | Vstup velkých hráčů do trhu | Začátek nové fáze | Vstup velkých hráčů | Moudrý investor | Růstové tendence trhů | Dlouhodobé růstové tendence trhů | Dlouhodobé růstové tendence | Přesný vrchol | Odhadnout přesný vrchol | Pravidla trend followingu | Řídit svá rizika | Časté změny | Celkový úspěch | Strategie založené na koupi | Scalping tradeři | Swing obchodníci | Vrcholy trhu | Předvídat vrcholy trhu | Jasné signály | Očekávané oznámení centrální banky | Jaký sentiment převládá | Cenný náhled | Akcie a indexy | Dlouhodobé držení pozic | Držení pozic | Dlouhodobé držení | Intraday obchody | Rychlé intraday obchody | Rychlé intraday | Pravděpodobnost svého úspěchu | Akcie vhodné pro watchlist | Propad akcií Kering | Profit warning | Vývoj akcie Kering | Dlouhodobý vývoj akcie Kering | Dlouhodobý vývoj akcie | Cenová bublina | Oblasti likvidity
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Cena | Růst | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Stimulační balík
Stimulační opatření
Stimulační opatření na podporu ekonomiky
Stimulační opatření v Číně
Stimulační plán
Stimulační politika
Stimulační procesy
Stimulační program
Stimulační program ECB
Stimulační výdaje

Následující klíčová slova

Stimuly americké centrální banky
Stimuly v USA
Stínové bankovnictví
Stínové bankovnictví v Číně
Stírací losy
Stitch Fix
Stitch Fix (SFIX.US)
Stížnost vlády
Stlačení inflace
St. Louis
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
Kawase
Xtrade
ODL Markets
reklama
CapXmaster
Potvrďte prosím... Zavřít