Sobota 20. duben 2024 00:10
reklama
Fintokei SwiftTrader
reklama
Fintokei SwiftTrader
reklama
Purple Ebook: Svíčkové a cenové formace
reklama
FTMO férovost

Řecko

img

„Hazard“ politikům umožňují centrální banky

06.09.2020 Šéf České národní banky Jiří Rusnok o víkendu v televizi varoval, že „rozdat 74 miliard v době, kdy víme, že naše rozpočty jsou a budou napjaté, je docela hazard.“ Narážel na záměr vlády zrušit bez odpovídajících úsporných opatření superhrubou mzdu. „Za starých časů“, které skončily nejpozději někdy před deseti lety, by to byla úplná pravda. V současnosti však platí, že krátkodobě a střednědobě o žádný hazard nejde. A sám guvernér Rusnok to musí vědět jako málokdo jiný. Ekonomický systém totiž v posledních zhruba deseti letech historicky zcela bezpříkladně formují právě centrální banky. Nikoli politici.
C:\fakepath\at-04092020-lv.gif

Atradius: Počet firem v insolvenci letos ve světě stoupne o 26 procent

04.09.2020 Počet firem v insolvenci letos ve světě vzroste o 26 procent. Vyplývá to z aktuálních odhadů úvěrové pojišťovny Atradius, která očekává, že ve druhé polovině roku bude podniků v problémech přibývat ještě rychleji než dosud. Důvodem jsou především dopady pandemie Covid-19 na světovou ekonomiku, v jejichž důsledku se všechny hlavní ekonomiky kromě Číny letos dostanou do recese.
img

Rychlé shrnutí

04.09.2020 Americké indexy včera výrazně ztrácely. Nasdaq klesl o 4.96 %, S&P500 odepsal 3.51 % a Dow Jones klesl o 2.78 %.
C:\fakepath\recko foto.jpg

Řecká ekonomika klesla o 14 procent, recese se prohloubila

03.09.2020 Řecká ekonomika klesla ve druhém čtvrtletí ve srovnání s předchozími třemi měsíci o 14 procent, což je nejvíce od roku 1995, kdy se tyto údaje začaly zveřejňovat. Recese se tak v zemi ještě více prohloubila. Ukázaly to údaje, které dnes zveřejnil statistický úřad ELSTAT. Vývoj odráží stav, kdy se začaly projevovat dopady koronavirové krize.
img

Zbytek roku bude pro řadu firem kritický, kvůli Covid-19 může letos být až o čtvrtinu více insolvencí

03.09.2020 Počet firem v insolvenci letos ve světě vzroste o 26 %. Vyplývá to z odhadů úvěrové pojišťovny Atradius, která očekává, že ve druhé polovině roku bude podniků v problémech přibývat ještě rychleji než dosud. Důvodem jsou především dopady pandemie Covid-19 na světovou ekonomiku, v jejichž důsledku se všechny hlavní ekonomiky kromě Číny letos dostanou do recese. Hloubka i doba trvání hospodářského propadu bude dána schopností jednotlivých zemí zvládnout zdravotní stránku pandemie i bez toho, aby bylo nutné výrazněji omezovat chod ekonomiky.
img

Unijní ministři zahraničí se v Berlíně soustředí na Turecko

28.08.2020 Hlavním tématem dnešního neformálního zasedání ministrů zahraničí zemí Evropské unie v Berlíně budou těžební aktivity, které chystá Turecko ve východním Středomoří. Šéf české diplomacie Tomáš Petříček při příjezdu na jednání prohlásil, že EU podporuje Řecko s Kyprem, tedy členské státy, které mají proti činnosti Ankary výhrady, a že Brusel zároveň požaduje zahájení politického dialogu o vyřešení sporu.
C:\fakepath\merkelova.jpg

Merkelová je znepokojena těžebním sporem Řecka a Turecka

28.08.2020 Německá kancléřka Angela Merkelová včera označila těžební spor mezi Řeckem a Tureckem za znepokojující. Německý ministr zahraničí Heiko Maas, který o situaci ve východním Středomoří včera jednal se svými unijními protějšky na neformálním zasedání v Berlíně, opětovně vyzval k diplomatickému řešení. Za předpoklad jednání ale považuje stažení vojenských lodí z oblasti. Usednutí Turecka k jednacímu stolu požadují i ostatní unijní ministři zahraničí, řekl včera novinářům šéf české diplomacie Tomáš Petříček.
C:\fakepath\r-26082020-lv.gif

K řeckým manévrům ve Středomoří se připojí Francie, Itálie a Kypr

26.08.2020 Řecko, Francie, Itálie a Kypr dnes zahajují společné vojenské cvičení ve východním Středomoří. Informovala o tom agentura AFP. V oblasti roste v posledních týdnech napětí kvůli sporu Řecka a Turecka o průzkum těžby ropy a zemního plynu. Řecko považuje turecké průzkumy za narušení své suverenity.
C:\fakepath\top-26082020-lv-9.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

26.08.2020 1) Asijské akcie uzavřely dnešní obchodní seanci převážně ve ztrátě, dařilo se jen jihokorejskému akciovému indexu Kospi a hongkongskému akciovému indexu Hang Seng.
C:\fakepath\ropa 05072013.jpg

Maas vyzval Řecko a Turecko k dialogu ve sporu o těžbu ropy

26.08.2020 Německý ministr zahraničí Heiko Maas včera vyzval Řecko a Turecko k dialogu ve sporu o průzkum těžby ropy a zemního plynu ve východním Středomoří. Sebemenší incident může vést ke katastrofě, varoval nejprve Maas v Aténách po setkání s šéfem řecké diplomacie Nikosem Dendiasem. Poté co v Ankaře hovořil i s tureckým ministrem zahraničí Mevlütem Çavuşogluem, řekl, že ani jedna strana si nepřeje řešit spor vojenskými prostředky.
img

Turecko objevilo velké naleziště plynu v Černém moři

21.08.2020 Turecko objevilo v Černém moři své dosud největší naleziště zemního plynu. Oznámil to dnes turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Dodal, že naleziště obsahuje 320 miliard metrů krychlových plynu. Poukázal navíc na možnost dalších nálezů v dané oblasti.
img

Základní nepodmíněný příjem vyzkouší v Německu. V Česku by jeho zavedení znamenalo, že průměrný starobní důchod se sníží ani ne na polovinu nynější úrovně

21.08.2020 Další zemí, která otestuje základní nepodmíněný příjem, se stává Německo. Naši západní sousedi jej otestují pilotní studií pod vedením berlínského Institutu pro ekonomický výzkum (DIW). Institut to oznámil tento týden. Studie se bude účastnit 1500 lidí, z nichž 120 obdrží 1200 eur (31 270 korun) měsíčně bez jakýchkoli podmínek. Financovat to bude 140 tisíc drobných soukromých dárců.
img

Erdogan slíbil odvetu v případě útoku na turecké průzkumné lodě

14.08.2020  Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan dnes pohrozil odvetou v případě jakéhokoli útoku na turecké průzkumné lodě, které k nevoli Řecka a EU sondují možnosti těžby ropy a zemního plynu ve východním Středomoří. Informovala o tom agentura Anadolu. Podle řeckých médií se dnes u ostrova Rhodos, kde sporný turecký průzkum probíhá, lehce střetla turecká a řecká fregata.
C:\fakepath\ropa.jpg

Mezi Tureckem a Řeckem dále roste napětí kvůli mořské těžbě

11.08.2020 Obnovení tureckého průzkumu těžby ropy a zemního plynu ve východním Středomoří dnes opět vyostřilo napětí mezi Tureckem a Řeckem. Zatímco Ankara oznámila, že se chystá vydávat nové těžební licence, Atény vyzvaly Turecko, aby stáhlo své lodě od řeckých ostrovů. Řecká vláda také vyzvala ke svolání mimořádného jednání ministrů zahraničí Evropské unie.
C:\fakepath\ropa-22072020-lv.gif

V Egejském moři se stupňuje konflikt mezi Tureckem a Řeckem

22.07.2020 V Egejském moři se stupňuje konflikt mezi Řeckem a Tureckem kvůli tureckým lodím zkoumajícím možnosti těžby ropy a plynu, které podle Atén vstoupily do řeckých vod. Ankara toto tvrzení odmítá, řecké námořnictvo však dnes do oblasti vyslalo plavidla a oznámilo stav pohotovosti, píší zahraniční média.
img

Euro vůči dolaru zpevňuje k 1,5letému maximu, trhy vyhlíží dohodu o fondu obnovy. Fond může být zárodkem fiskální unie a způsobit dlouhodobě posilování eura vůči dolaru, což svědčí i koruně

20.07.2020 Euro dnes ráno středoevropského času posílilo na své čtyřměsíční maximum vůči americkému dolaru. Navíc evropské jednotné měně příliš nechybí, aby zpevnila na nejsilnější hodnotu vůči té americké za celé období od ledna 2019. Vůči dolaru v důsledku zpevňování eura posiluje i česká koruna, která je blízko svých maxim vůči dolaru za období od první poloviny letošního března.
img

Hypotéky v ČR budou dále zlevňovat. Tak levné jako na Slovensku ale jen tak nebudou

19.07.2020 Hypotéky nezlevní, to spíše zdraží. V době jarní koronavirové uzavírky ekonomiky se taková prognóza médii linula takřka jednohlasně. Realitní makléři ji pronášeli v obavě z trvalejšího zamrznutí hypotečního trhu. Strachovali se, že lidé začnou vyčkávat na nižší sazby, takže raději přispěchali s tvrzením, že k něčemu takovému rozhodně nedojde. Někteří ekonomové pak – už podloženěji – argumentovali, že hypotéky nezlevní, neboť banky budou přičítat vyšší rizikovou marži.
C:\fakepath\inflace-17072020-lv.gif

Inflace v EU v červnu vzrostla na 0,8 procenta

17.07.2020 Meziroční růst spotřebitelských cen v Evropské unii v červnu zrychlil na 0,8 procenta z květnových 0,6 procenta. Oznámil to dnes statistický úřad Eurostat. Nejvyšší inflaci v rámci EU v červnu vykázalo Polsko, za kterým následovala Česká republika. Eurostat dnes rovněž potvrdil svůj dřívější rychlý odhad pro eurozónu, podle kterého se meziroční inflace v zemích používajících euro v červnu zvýšila na 0,3 z květnových 0,1 procenta.
img

O víkendu možná v Bruselu vznikne evropská dluhová unie, šlo by o milník integrace v rámci EU. Jde hlavně o záchranu Itálie, kvůli níž může v ČR zdražit elektřina či zboží z dovozu

16.07.2020 Nalijme si čistého víno, klidně italského. Takzvaný fond obnovy EU, o němž se bude od zítřka jednat na summitu v Bruselu, je ve skutečnosti hlavně fondem záchrany Itálie. I když německá kancléřka Angela Merkelová se už chystá do politického důchodu, ani tak si u sebe doma nemohla dovolit to veřejnosti říci naplno. Takže se fond lakuje na zeleno a vytrubuje se, že jde o obnovu celé EU. Přitom třeba Česko a mnoho dalších zemí EU by si s rozjetím své ekonomiky po koroně jistě dobře poradilo i bez tohoto fondu. Když se to ale jmenuje „fond obnovy EU“, německá média a němečtí opinion makeři – a v důsledku tedy i německá veřejnost – to vše skousnou mnohem spíše než zase další záchranu zase další země jižního křídla.
C:\fakepath\euro3.png

Kurz chce, aby unijní fond obnovy pomohl nejchudším členům

13.07.2020 Rakousko chce uzpůsobit chystaný unijní fond obnovy tak, aby větší podíl pomoci dostali nejchudší členové EU. Řekl to v rozhovoru s německým nedělníkem Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung rakouský kancléř Sebastian Kurz. Peníze podle něj musí být také směrovány do správných oblastí, jako jsou výzkum, digitální infrastruktura nebo ochrana klimatu.
img

Fond obnovy EU je ve skutečnosti spíše „fondem na záchranu Itálie“. Paušální daň umožní některým živnostníkům ušetřit na dani i více než 80 tisíc ročně

10.07.2020 Poslanci se dnes mimořádně scházejí k příspěvkům lidem, kteří pracují na dohody. Měly by jim nahradit výpadek příjmů při epidemii koronaviru. Sněmovna se bude zabývat také vládním návrhem na zavedení paušální daně pro živnostníky. Od 10:30 má pokračovat debata o evropském plánu na oživení ekonomiky po koronavirové krizi, tedy o takzvaném fondu obnovy EU.
img

Růst cen domů a bytů v ČR byl v 1. čtvrtletí šestý nejvyšší v EU

08.07.2020  Meziroční růst cen domů a bytů v Česku v prvním čtvrtletí zrychlil na 9,5 procenta, o čtvrtletí dřív se ceny zvýšily o 8,9 procenta. Mezi zeměmi Evropské unie byl růst šestý nejvyšší, stejně jako na konci loňského roku. V porovnání s posledním čtvrtletím loňského roku se ceny zvýšily o 2,6 procenta. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil evropský statistický úřad Eurostat. V EU ceny meziročně vzrostly v průměru o 5,5 procenta.
img

Záchranný fond bude tlačit výnosy dluhopisů nahoru

25.06.2020  Plán na vytvoření záchranného fondu na podporu ekonomik zasažených koronavirem v objemu 750 miliard eur investory potěšil. Přispět by měl k vytvoření dvou miliónů pracovních míst v celé EU i k významnému zvýšení úrovně evropského HDP. Cesta k jeho schválení bude ale trnitá. Spory lze očekávat kolem alokačních kritérií, způsobu financování i rozdělení mezi půjčky a granty i jednotlivé oblasti. Česká republika by z programu měla obdržet 11,3 mld. EUR, ještě větší částkou bude ale za závazky fondu ručit. Vítězem budou země jako Španělsko, Itálie, Polsko, Řecko či Chorvatsko, které by měly být největšími příjemci peněz. Emise státních dluhopisů na financování záchranného fondu je jedním z důvodů naší prognózy rychlejšího růstu tržních sazeb v eurozóně. Zároveň finanční trhy v současnosti podceňují možné oživení evropské ekonomiky a inflace v následujících letech. To podle nás povede k rychlejšímu růstu úrokových sazeb na trzích v eurozóně i v České republice.
img

Připravme se na EU nové generace

19.06.2020 Evropští leadeři dnes projednávají ozdravný balíček „EU nové generace“ předkládaný Evropskou radou spolu se standardním sedmiletým rozpočtem na období 2021-2027. K dosažení vzájemné dohody je však ještě daleko, zejména pokud jde o poměr mezi úvěry a dotacemi a kritéria rozdělování peněz. Vzhledem k neshodám mezi členskými státy se zdá představa kancléřky Angely Merkelové, že k dohodě ohledně plánu zotavení dojde již v červenci, značně optimistická.
C:\fakepath\recko vlajky eu.jpg

Eurozóna uvolní pro Řecko další tři čtvrtě miliardy eur

11.06.2020 Země platící eurem uvolní pro Řecko dalších 748 milionů eur (přes 20 miliard Kč) v rámci programu snížení dluhu po ukončení záchranných programů. Shodli se na tom dnes ministři financí eurozóny, podle nichž jihoevropská země uspokojivě plní plán zavádění reforem. Řecko opustilo poslední ze tří záchranných programů téměř před dvěma lety a poté se emisemi dluhopisů úspěšně vrátilo na finanční trhy. Od svých evropských partnerů a Mezinárodního měnového fondu (MMF) země od roku 2010 obdržela celkem přes 250 miliard eur.
C:\fakepath\EU staty.jpg

Nezaměstnanost v EU v dubnu stoupla na 6,6 ze 6,4 procenta

03.06.2020 Míra nezaměstnanosti v Evropské unii v dubnu stoupla jen mírně, když se zvýšila o dvě desetiny procentního bodu na 6,6 procenta. V eurozóně se zvýšila také o dvě desetiny bodu na 7,3 procenta. Vyplývá to z konečné zprávy o vývoji nezaměstnanosti, kterou dnes vydal statistický úřad Eurostat. Ve většině členských států unie byla v tomto období druhý měsíc v platnosti opatření na omezení šíření koronaviru.
img

Home office využívají v EU spíše ženy a starší lidé, Češi jsou podprůměrní. Kvůli koronaviru se to změní, boom ale nenastane všude, jelikož při lidi je důležitá i „chemie“ a náhoda

31.05.2020 Jedním z důsledků koronavirové krize bude rozšíření fenoménu „práce z domova“, tedy na bázi „home office“. Před úderem koronaviru, v loňském roce, vykazovalo Česko v rámci EU podprůměrný podíl zaměstnaných osob pracujících obvykle právě z domova. Podíl odpovídal jen 4,6 procenta osob. Vyplývá to z dubnových údajů Eurostatu.
C:\fakepath\eu penize.jpg

Lídři EU se připravují na souboj o fond klíčový pro budoucnost EU

21.05.2020 Prezidenty a premiéry zemí Evropské unie čeká v příštích týdnech a měsících tvrdé vyjednávání o podmínkách, za nichž státy společně pomohou firmám a lidem v oblastech zasažených nynější pandemií covidu-19. Základem by se podle představ nejsilnějších unijních ekonomik - tedy Německa a Francie - měla stát společná půjčka ve výši 500 miliard eur (13,5 bilionu korun). Návrh sice narazil na počáteční výtky řady zemí požadujících větší či menší objem fondu, podle analytiků se však zřejmě stane základem pro kompromis, který může spoluurčit další směřování evropského bloku.
C:\\fakepath\\eurozona.jpg

Růst cen v EU v dubnu dál zpomalil, inflace je pouze 0,7 procenta

20.05.2020 Růst spotřebitelských cen v zemích eurozóny i v celé Evropské unii v dubnu pokračoval ve výrazném zpomalování. Meziroční inflace v zemích platících eurem činila 0,3 procenta a byla čtyři desetiny procentního bodu pod březnovou úrovní. Potvrdila to dnes konečná zpráva evropského statistického úřadu Eurostat. V celé sedmadvacítce pak ceny meziročně vzrostly o 0,7 procenta, což je o polovinu procentního bodu méně, než činil březnový růst.
img

Kurz opět hovořil s premiéry zemí s nízkým výskytem covidu-19

07.05.2020 Rakouský kancléř Sebastian Kurz se dnes prostřednictvím videokonference opět spojil s protějšky ze zemí s podobně příznivými mezivýsledky boje s infekční nemocí covid-19. Předsedové vlád z osmi zemí, včetně českého premiéra Andreje Babiše, hovořili o zkušenostech svých zemí s otvíráním ekonomik, uvedl Kurz na twitteru. Rakousko má podle Kurze zájem na uvolnění režimu na hranicích například s Německem a Českou republikou. Babiš v tiskovém sdělení uvedl, že se hovořilo mimo jiné o chytré karanténě a také o českých zkušenostech s nošením roušek.
img

Evropská komise zhoršila prognózu o rekordním propadu ekonomiky

07.05.2020 Hospodářství EU je kvůli pandemii způsobené důsledkem šíření koronaviru v troskách. Evropská komise očekává letošní propad o rekordních 7,4 % a snížila původní odhad o 9 procentních bodů. V zemích, kde je zavedeno euro, bude propad ještě o 3 desetiny procentního bodu výraznější.
img

Ranní zpráva z FOREX trhu: ČNB dnes opět sníží úrokové sazby. My sázíme na 50 bb

07.05.2020 Po včerejším zklamání, které přinesly tuzemské maloobchodní tržby za březen, se pro dnešek obáváme výsledku průmyslu, stavebnictví a exportů za stejný měsíc. V reakci na paralyzovanou ekonomiku dnes ČNB doručí další stimul v podobě snížení úrokových sazeb; podle nás klesne 2týdenní repo sazba o 50 bb na 0,50 %. Propadů průmyslových výrob za březen se kromě Česka dočkáme i z Německa a Francie. Americký ekonomický kalendář přinese další vysoká čísla nových uchazečů o podporu v nezaměstnanosti za minulý týden.
img

Forex: Dolar drží silné pozice, koruna neúspěšně atakovala hladinu 27 CZK/EUR

06.05.2020 Společné evropské měně se ani třetí pracovní den tohoto týdne nedařilo, když euro pokračovalo v sestupném trendu. Vůči dolaru tak kurz spadl až k 1,0780 EUR/USD. V průběhu americké seance euro přeci jen lehce korigovalo návratem nad 1,0800 EUR/USD.
C:\fakepath\recko foto.jpg

Řecko letos čeká pokles ekonomiky o 4,7 až 8,9 procenta

04.05.2020 Řecká ekonomika v letošním roce v důsledku šíření koronaviru klesne o 4,7 až 8,9 procenta. V dokumentu pro Evropskou komisi (EK) to předpověděla řecká vláda. Dodala, že mezi její hlavní cíle nyní patří obnovit hospodářský růst a přilákat investice.
C:\fakepath\top-30042020-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

30.04.2020 1) Ekonomika eurozóny i celé Evropské unie v prvním čtvrtletí kvůli dopadům koronaviru prudce klesla. V zemích EU propad ve srovnání s předchozím čtvrtletím činí podle sezonně přepočtených údajů 3,5 %, v eurozóně 3,8 %, oznámil dnes v prvním rychlém odhadu statistický úřad Eurostat. Jde o nejvýraznější propad od roku 1995, kdy se tyto údaje začaly sledovat.
img

Steenova kronika: Vítejte zpátky v sedmdesátkách

29.04.2020 V roce 1976 vyměřila švédská vláda spisovatelce Astrid Lindgrenové, která se proslavila Pippi Dlouhou punčochou, mezní daňovou sazbu 102 %. Autorka na to zareagovala satirickou pohádkou „Pomperipossa ve světě peněz“ (Pomperipossa in Monismania). Její název mluví za vše. A nejen, že vyprovokovala zuřivou debatu, ale zároveň způsobila v témže roce velkou volební prohru sociálně demokratické vládě, která tak musela poprvé po 44 letech od válu.
img

Home office využívají v EU spíše ženy a starší lidé, Češi jsou podprůměrní. Po koronavirové krizi zřejmě nastane boom

26.04.2020 Jedním z důsledků koronavirové krize pravděpodobně bude rozšíření fenoménu „práce z domova“, tedy na bázi „home office“. Před úderem koronaviru, v loňském roce, vykazovalo Česko v rámci EU podprůměrný podíl zaměstnaných osob pracujících obvykle právě z domova. Podíl odpovídal jen 4,6 procenta osob. Vyplývá to z údajů, které nově zveřejnil Eurostat (zde).
C:\fakepath\recko vlajka.jpg

Řecká ekonomika prý letos klesne až o deset procent

26.04.2020 Řecká ekonomika v letošním roce kvůli dopadům epidemie způsobené koronavirem klesne o pět až deset procent. Řekl to včera ministr financí Christos Staikuras. Země, která je v poměru k hrubému domácímu produktu (HDP) nejzadluženějším členem eurozóny, se přitom ještě nevzpamatovala z globální finanční krize, která svět zasáhla před více než deseti lety.
img

Rozbřesk: EU řeší, zda půjčovat nebo rozdávat

24.04.2020 V Evropě i u nás se začínají stále více rozvolňovat restriktivní opatření a členské země EU diskutují nad podobou unijní podpory strádající ekonomice. Ve vzduchu poletují biliónová čísla, avšak to podstatné, zda půjde o půjčky nebo jen o rozdávání peněz jasné vůbec není.
img

KoroNERV-20: Vládní podpora ekonomiky je nižší než jinde v EU

21.04.2020 Česká republika doposud investovala do záchrany ekonomiky postižené koronavirovou krizí výrazně nižší částky než jednotlivé členské státy EU, uvedli dnes ekonomové z občanské iniciativy KoroNERV-20. Česká vláda přitom podle nich může být díky nízkému zadlužení daleko aktivnější. Proto vyzvaly vládu, aby poskytla malým a středním podnikům a osobám samostatně výdělečně činným (OSVČ) větší přímou pomoc v podobě odkladu plateb DPH a sociálního pojištění minimálně do ledna 2021 nebo plošně poskytla garantované úvěry pro zasažené sektory.
C:\fakepath\eurozona vlajky.jpg

Průmyslová výroba v eurozóně v únoru klesla o 0,1 procenta

16.04.2020 Průmyslová výroba v eurozóně v únoru klesla proti předchozímu měsíci o 0,1 procenta. V celé Evropské unii pak zůstala beze změny. Oznámil to dnes evropský statistický úřad Eurostat. Únor byl měsícem, kdy většina zemí v Evropě teprve začala uvažovat o zavedení opatření, která mají zabránit šíření nemoci způsobené novým koronavirem. V lednu výroba v obou regionech rostla o více než dvě procenta.
C:\fakepath\recko vlajky.jpg

Řecko prodává nové dluhopisy, může je kupovat i ECB

15.04.2020 Řecko dnes zahájilo prodej státních dluhopisů se splatností sedm let. Je to první emise dluhu této jihoevropské země od doby, kdy se její dluh stal způsobilým k tomu, aby jej v rámci programu boje s pandemií mohla nakupovat rovněž Evropská centrální banka (ECB). Ministerstvo financí dnes rovněž oznámilo, že přebytek primárního rozpočtu centrální vlády činil v prvním čtvrtletí 595 milionů eur (16 miliard Kč), což bylo více, než vláda předpokládala.
C:\fakepath\DSC_4047.jpg

Míra nezaměstnanosti v EU klesla v únoru na minimum 6,5 procenta

01.04.2020 Míra nezaměstnanosti v zemích Evropské unie v únoru klesla na dosavadní minimum 6,5 procenta. Krátce předtím, než na unijní ekonomiky začala dopadat omezení související s koronavirem, snížila se v 27 členských zemích unie proti lednu nezaměstnanost o desetinu procentního bodu. V eurozóně bylo bez práce 7,3 procenta lidí, což je nejméně od května 2008. Uvedl to dnes evropský statistický úřad Eurostat.
C:\fakepath\cor-19032020-lv.png

Evropské země přijímají přísná opatření, mnohde je karanténa

20.03.2020 Výběr opatření, kterými evropské země reagují na koronavirovou pandemii (státy řazeny abecedně):
img

Koruna dnes oslabuje nad 28 Kč za euro, je tak nejslabší od ledna 2015. Rumunská měna letos proti euru prakticky drží svoji hodnotu

19.03.2020 Koruna dnes vůči euru poprvé po více než pěti letech oslabila nad úroveň kursu 28,00. Naposledy se nad touto úrovní obchodovala 15. ledna 2015, v době intervenčního oslabování české měny ze strany České národní banky. S dnešním překročením úrovně 28 korun za euro citelně narůstá pravděpodobnost zásahu ČNB, spočívajícím v odprodeji části devizových rezerv, které vršila zvláště znatelným tempem právě v době intervence trvající od listopadu 2013 až do dubna 2017, zejména pak v posledních měsících intervenčního zásahu. Slábnutí koruny částečně tlumí náraz, kterému nyní tuzemská ekonomika čelí kvůli hospodářským důsledkům šíření koronaviru. Výhledově totiž slabá koruna podpoří exportéry na zahraničních trzích, čímž usnadní zotavení ekonomiky po koronavirovém úderu. Pokud je však koruna slabá až příliš, negativa převyšují pozitiva, jelikož slabá měna poškozuje dovozce a tím pádem tedy také průmyslovou výrobu a koneckonců i export, jehož dovozní náročnost je poměrně vysoká. ČNB tedy musí na miskách lékárnických vah zvažovat, od kdy už náklady slabé koruny převyšují její benefity. Takový okamžik může nastávat právě kolem úrovně kursu 28 korun za euro.
C:\fakepath\ecb-18032020-lv.gif

ECB je připravena podniknout další kroky na podporu eurozóny

18.03.2020 Evropská centrální banka (ECB) je připravena podniknout další kroky na podporu ekonomiky eurozóny, zasažené problémy v souvislosti s šířením koronaviru. ECB se dnešním prohlášení snaží rozptýlit rostoucí obavy, že bance již došla munice, uvedla agentura Reuters.
C:\fakepath\eu-18032020-lv.gif

Růst cen v eurozóně v únoru zpomalil na 1,2 procenta

18.03.2020 Meziroční míra inflace v eurozóně v únoru klesla na 1,2 procenta, a byla tak dvě desetiny procentního bodu pod lednovou úrovní. Potvrdily to dnes konečné údaje evropského statistického úřadu Eurostat. Po mírném růstu z minulých čtyř měsíců tak inflace navzdory snaze Evropské centrální banky (ECB) opět klesla. V celé Evropské unii se růst cen proti lednu snížil o desetinu bodu na 1,6 procenta.
img

Koruna padá, přej si něco… přej si euro! Opravdu?

17.03.2020 Koruna včera padala opravdu nevídaně. Za jediný den ztratila vůči euru 1,20 koruny, když oslabila z kursu kolem 26,20 na 27,40. Úroveň kursu 27,40 je její nejslabší od první poloviny roku 2015. Obchodní den včera ještě ani neskončil a už se začali ozývat někteří zastánci eura. „Vidíte, říkali jsme to…“ Koruna je podle nich zranitelná a v poryvech světových trhů obstojí mnohem hůře než euro. Proto by se jí Česko mělo rychle zbavit a vstoupit do eurozóny.
C:\fakepath\DSC_4047.jpg

Míra nezaměstnanosti v EU zůstala v lednu na minimu 6,6 procenta

03.03.2020 Míra nezaměstnanosti v zemích Evropské unie zůstala v lednu na rekordním minimu 6,6 procenta. Jde o údaj za 27 zemí, tedy bez Velké Británie. V samotné eurozóně činila míra nezaměstnanosti 7,4 procenta a nadále je na minimu od května 2008. Uvedl to dnes evropský statistický úřad Eurostat.
img

Rychlé shrnutí

27.02.2020 Americké indexy včerejší seanci zakončily ve ztrátě. S&P500 klesl o 0,38 % a Dow Jones se propadl o 0,46 %. Ještě větší korekci pak indikují dnešní futures, které klesají díky informacím o jednom nakaženém v USA, u kterého zatím úřady nebyly schopny identifikovat zdroj nákazy.
img

Americké akcie si dělají pauzu po pěti dnech ztrát, Evropu pesimismus ještě neopouští

26.02.2020 Americké akciové trhy poprvé po pěti dnech rostou, hlavní indexy připisovaly po půlhodině obchodování kolem 1 % i více. V zeleném jsou také americké desetileté výnosy, které se vzdálily historickým minimům. Zlato, vyhledávané v době zvýšené nejistoty, redukuje průběžné zisky a v podvečer je zhruba na svém, tedy u 1635 USD za unci.
img

Koronavirus dál hýbe trhy

26.02.2020 Virus Covid-19 zůstává hlavním hybatelem dění prakticky na všech trzích. Potvrzení nákazy v evropských zemích, mezi které se již přidalo například i Rakousko, Chorvatsko či Řecko, způsobilo další pokles evropských akcií. Ty opět zahájily den ztrátami, a od víkendu již stačily odepsat zhruba 7 %. Oslabují i měny našeho regionu, přičemž koruna od pondělního rána ztratila vůči euru téměř 30 haléřů a je aktuálně k mání za více než EUR/CZK 25,30. Ropa v očekávání zpomalení ekonomické aktivity klesla na ceně o zhruba 3 dolary za barel, čímž se přiblížila k letošnímu minimu. Zájem finančníků se přesouvá do bezpečných přístavů, což vidíme na výnosech desetiletých amerických vládních dluhopisů, které klesly o více než 0,1 procentního bodu až na úroveň 1,31 %, tedy na historicky nejnižší zaznamenanou hodnotu. Podle trhů se zároveň znatelně zvýšila pravděpodobnost dalšího uvolnění měnové politiky Fedu, od nějž nyní v příštím půl roce očekávají již dvě snížení sazeb, zatímco ještě před víkendem převažovaly sázky pouze na jedno. Podobným vývojem prochází i předpoklady na budoucí politiku Evropské centrální banky, od které se nyní na 6 měsíčním horizontu očekává depozitní sazba na úrovni mínus 0,60 %, zatímco ještě před několika dny se trhy klonily spíše k zachování té stávající, tedy -0,50 %. I české desetileté swapové sazby a výnosy dluhopisů zaznamenaly znatelný pokles přibližně o 0,15 procentního bodu, což by naznačovalo výraznější tempo snižování základní sazby ČNB a to někdy na přelomu let 2020/21.
C:\fakepath\recko-25022020-lv.jpg

PwC: Hodnota fúzí a akvizic v Řecku loni vzrostla o 16 procent

25.02.2020 Díky zlepšení investičního klimatu se loni v Řecku více dařilo fúzím a akvizicím. Hodnota 85 fúzí a akvizic tam vzrostla o 16 procent na 4,3 miliardy eur (více než 108 miliard Kč), z toho pět největších obchodů tvořilo 39 procent celkové částky. Vyplývá to z údajů, které zveřejnila konzultační společnost PricewaterhouseCoopers (PwC).
C:\fakepath\recko vlajka.jpg

Institut IOBE letos čeká zrychlení růstu řecké ekonomiky

06.02.2020 Růst řecké ekonomiky by měl v letošním roce zrychlit na 2,2 až 2,5 procenta z loňských 2,1 procenta, a to díky vyšším investicím a exportu. Předpověděl to včera řecký hospodářský institut IOBE. Je však pesimističtější než řecká vláda, která letošní růst odhaduje na 2,8 procenta.
img

Patnáctka států zdůraznila požadavek ohledně peněz na kohezi

02.02.2020 Patnáctka států sdružených v uskupení Přátel koheze včera zdůraznila svůj požadavek, aby financování politiky soudržnosti zůstalo v příštím víceletém finančním rámci Evropské unie na úrovni předchozího období. Vyplývá to z deklarace, kterou zástupci států podepsali na summitu konaném v portugalském městě Beja. Politika soudržnosti slouží ke sbližování životní úrovně členských zemí unie a pro chudší unijní země je významným zdrojem prostředků.
img

Rozbřesk: Nezaměstnanost v EU na minimu

31.01.2020 Výkon evropské ekonomiky sice nebyl v předchozím roce nijak obdivuhodný – ostatně potvrdí to nejspíš i dnes očekávaný předběžný bleskový odhad HDP za čtvrtý kvartál loňského roku – nicméně i tak stačil, aby nezaměstnanost v EU poklesla na úplné dno. Radost nad touto zprávou snad trochu zmírnit fakt, že časová řada nezaměstnanosti za evropskou osmadvacítku je docela krátká, protože začíná až v roce 2000. Dlouhodobě stále platí, že míru nezaměstnanosti v EU sráží dolů země mimo eurozónu (platí to už vlastně 13 let), kde na konci roku činila 6,2 %, zatímco v zemích platících eurem 7,4 %. Ale i tam nezaměstnanost klesá a už jen jedna desetina procentního bodu ji dělí od minima dosahovaného před velkou recesí. Pokud opustíme pohled relativních čísel a podíváme se na ta absolutní, je aktuálně v eurozóně bez práce 11,5 mil. a v celé EU 15,5 mil. lidí, z čehož více než milion „pochází“ z Velké Británie, která dnes o půlnoci EU formálně opouští. Takže podle nových statistik bude situace na evropském trhu práce vypadat mnohem lépe, i když lepší samozřejmě sama o sobě nebude.
C:\fakepath\recko euro krize.jpg

Fitch zvýšila úvěrový rating Řecka o jeden stupeň

26.01.2020 Mezinárodní ratingová agentura Fitch zlepšila hodnocení úvěrové spolehlivosti Řecka o jeden stupeň na úroveň BB. Rating sice zůstává ve spekulativním pásmu, agentura nicméně zlepšila jeho výhled ze stabilního na pozitivní. Signalizovala tak, že by v budoucnosti mohla přikročit k dalšímu zvýšení ratingu.
img

Rozbřesk: Koruna testuje nová maxima, nad trhy hrozí čínský koronavirus

22.01.2020 Na dluhopisový trh eurozóny už třetím měsícem míří příval nových eur v podobě restartovaného kvantitativního uvolňování ECB, které spolu s jejími reinvestičními nákupy představuje, spolu formuje poptávku a deformuje výnosy. ECB se může pochlubit dalším rozšířením portfolia dluhopisů zúčastněných, jehož hodnota na konci prosince dosáhla necelých 2,6 biliónů eur. V takové konstelaci se pak stávají čísla o hospodaření veřejných financí nebo dluhové statistiky dočasně druhořadými, nicméně stále jde o zajímavé čtení, třeba s ohledem na dlouhodobě stanovená pravidla Unie.
C:\fakepath\recko-08012020-lv.jpg

MMF v příštích měsících uzavře svoji kancelář v Aténách

08.01.2020 Mezinárodní měnový fond (MMF) v příštích měsících uzavře svoji kancelář v Aténách. Po setkání s šéfkou MMF Kristalinou Georgievovou to oznámil řecký premiér Kyriakos Mitsotakis. Měnový fond pomáhal financovat záchranné úvěry pro Řecko spolu s dalšími zeměmi eurozóny. Rozhodnutí o uzavření kanceláře přichází deset let po prvním záchranném balíčku a je považováno za symbolické potvrzení toho, že finanční situace země je opět vyrovnaná.
img

Okénko trhu - Evropské PMI zůstávají nízko

02.01.2020 Český index nákupních manažerů ve výrobě v prosinci vzrostl o desetinu bodu na hodnotu 43,6. Tento výsledek je v souladu s tržním očekáváním. Došlo opět k výraznému poklesu objemu nových zakázek a výroby. Zaměstnanost klesla v tomto měsíci nejrychleji od roku 2009. Hodnoty indexu PMI se již od začátku roku 2019 drží pod úrovní 50 bodů. Vysoká míra nejistot z různých zdrojů způsobila, že většina evropských i českých předstihových ukazatelů klesla na hodnoty z dob finanční krize v roce 2009. Takto nízká úroveň sentimentu ovšem neodpovídá skutečnému stavu ekonomiky. Ostatní data ukazují nadále solidní výkon. K ekonomickému zpomalení sice došlo, pro Českou republiku to však znamená pokles na úroveň jejího potenciálu. Můžeme proto očekávat, že i tuzemští podnikatelé se přestanou výraznějšího zpomalení obávat a jejich nálada by se tak mohla zlepšovat.
C:\fakepath\490678-trhy.jpg

V Evropě loni nejvíce vzrostly akcie v Řecku, Rusku a v Itálii

02.01.2020 V Evropě se loni nejvíce dařilo akciím v Řecku, Rusku a v Itálii. Přestože rok 2019 byl rokem ekonomické i politické nejistoty ve více zemích světa, investoři na tyto trhy nepohlíželi jako na příliš rizikové. Hlavní index akciové burzy v Aténách tak přidal zhruba 43 procent, nejvíce se tam dařilo bankám.
img

Řecko vydá Francii Rusa podezřelého z podvodu s bitcoiny

20.12.2019 Řecký ministr spravedlnosti dnes rozhodl, že vydá do Francie Rusa Alexandra Vinnika stíhaného za praní špinavých peněz prostřednictvím kybernetické měny bitcoin. O jeho vydání přitom usilovalo také Rusko a Spojené státy. Vinnik byl hlavou zločinecké skupiny, jíž se podle obvinění podařilo zlegalizovat kolem čtyř miliard dolarů (91,9 miliard korun) pocházejících z trestné činnosti, napsala agentura Reuters.
C:\fakepath\stribro.jpeg

Stříbro, drahý kov, který má potenciál

05.12.2019 Již po mnohá tisíciletí využívá lidstvo krásy a mnohostranné využitelnosti stříbra, kterou si zachovalo až do dnes. Jedním z hlavních důvodů, proč si stříbro zasloužilo i své místo mezi drahými kovy, je, že se již od starověkých civilizací (např.: Řecko) tento kov používal jednak jako platidlo, ale také i jako uchovatel hodnoty ve formách nejrůznějších drahokamů. Co se dnešní popularity týče, je i dnes o stříbro veliký zájem a to nejen z důvodu možného investičního využití, ale hlavně díky jeho širokému využití v průmyslu (např.: fotovoltaický průmysl, výroba plasmových obrazovek, a tak dále).
C:\fakepath\trump.jpg

Trump pohrozil obchodními tresty členům NATO, kteří platí málo

04.12.2019 Americký prezident Donald Trump včera pohrozil hospodářskými tresty těm zemím Severoatlantické aliance, které nebudou na obranu odvádět dohodnutá dvě procenta hrubého domácího produktu (HDP). Trump to včera řekl při setkání s kanadským premiérem Justinem Trudeauem na okraji londýnského summitu NATO.
C:\fakepath\euro star.jpg

Inflace v eurozóně v říjnu klesla na 0,7 pct., v EU na 1,1 pct.

15.11.2019 Růst spotřebitelských cen v zemích eurozóny v říjnu zpomalil na 0,7 procenta, což je o desetinu bodu níže než v září. V celé Evropské unii inflace klesla za měsíc z 1,2 na 1,1 procenta. V konečné zprávě to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. Ceny rostou nejpomaleji za tři roky a inflace zůstává hluboko pod dvouprocentním cílem Evropské centrální banky (ECB).
img

Eurostat: Česko doplácí na slabé zastoupení vědy a výzkumu a obecněji pozic s vyšší přidanou hodnotu, zato v průmyslu společně s Irskem dominuje celé EU

29.10.2019 Česká republika byla loni druhou nejprůmyslovější ekonomikou Evropské unie. Vyplývá to z nových údajů Eurostatu, které zachycují podíl jednotlivých odvětví ekonomiky na její hrubé přidané hodnotě. V ČR se loni průmyslová výroba podílela na přidané hodnotě z 30,5 procenta. Průměr EU přitom činil 19,1 procenta. Průmyslovější zemí než ČR je z pohledu statistiků v celé EU už jedině Irsko. V Irsku průmyslová výroba loni představovala 36,5 procenta hrubé přidané hodnoty.
C:\fakepath\recko foto.jpg

Standard & Poor's zvýšila úvěrový rating Řecka o jeden stupeň

27.10.2019 Mezinárodní ratingová agentura Standard & Poor's (S&P) zlepšila hodnocení úvěrové spolehlivosti Řecka o jeden stupeň na úroveň BB-. Rating sice zůstává ve spekulativním pásmu, agentura však upozornila, že by během následujícího roku mohla přikročit k dalšímu zlepšení, které bude záviset na realizaci hospodářských reforem a na vývoji v bankovním sektoru.
img

Eurozóna trpí vyšším zadlužením než zbylé země Evropské unie

25.10.2019 „Zadlužení České republiky je v kontextu Evropské unie na velice nízké úrovni. Pouze Estonsko, Lucembursko a Bulharsko mají nižší míru zadlužení ve vztahu k hrubému domácímu produktu. Lze tedy říci, že naše země patří mezi premianty v rámci Evropské unie,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Rozbřesk: Dluhy v unii klesají pomalu

22.10.2019 Určitě by bylo možné věnovat další úvodník „vděčnému“ tématu brexitu poté, co se situace deset dní před posledním platným termínem odchodu Velké Británie opět zkomplikovala, když šéf tamní sněmovny nepřipustil opětovné hlasování o nové rozvodové smlouvě. Nicméně vzhledem k dynamice událostí kolem brexitu bude asi vhodnější počkat si na nějaký skutečný posun, který bude konečně mezníkem na cestě Británie z unie, nebo alespoň jejího setrvání. Vzhledem k tomu, že pomyslný míč je na druhé straně kanálu La Manche, nezbývá vyčkat na další tah britského premiéra a doufat, že firmy jsou na zvýšenou (případnou) hrozbu divokého brexitu dostatečně připraveny (předzásobeny).
img

Okénko trhu - Už i Řecko prodalo dluhopis se záporným výnosem

09.10.2019 Prezident americké centrální banky J. Powell včera prohlásil, že Fed bude pokračovat v nákupu aktiv. Hodlá i nadále skupovat americké státní dluhopisy s krátkou splatností. Podle jeho slov se ovšem nejedná o další kolo kvantitativního uvolňování, kterým se Fed snažil pomoc americké ekonomice v dobách finanční krize. Objem nákupů je marginální a účelem je nyní především zlepšení fungování peněžního trhu a prevence problémů s krátkodobou likviditou. Zároveň Powell naznačil, že bude-li to tamní ekonomika vyžadovat, jsou připraveni ji podpořit dalším snížením sazeb.
C:\fakepath\recko foto.jpg

Řecko počítá pro příští rok s růstem ekonomiky o 2,8 procenta

07.10.2019 Řecká vláda předpokládá, že tamní ekonomika příští rok vykáže díky vyšším investicím růst 2,8 procenta. Očekává také, že přebytek primárního rozpočtu dosáhne 3,6 procenta hrubého domácího produktu (HDP), a o desetinu procenta tak přesáhne cíl stanovený záchranným programem, na němž se Atény dohodly s věřiteli. Vyplývá to z návrhu rozpočtu, který dnes vláda předloží parlamentu, napsala agentura Reuters. Konzervativní vláda Kyriakose Mitsotakise počítá s daňovými škrty pro podniky, které se zotavují z táhlé hospodářské krize.
img

Rozbřesk: Nezaměstnanost v eurozóně na minimu

01.10.2019 Výkon evropské ekonomiky není zatím nijak přesvědčivý, německá ekonomika už nejspíše prožívá recesi, přesto se situace na trhu práce ve většině zemí Unie podle srpnových dat zlepšuje a míra nezaměstnanosti se dostala na minima. V eurozóně na téměř dvanáctileté (7,4 %), v osmadvacítce dokonce na historické (6,2 %), přesněji na dvacetileté, neboť dál už srovnatelná časová řada do minulosti nesahá.
img

ECB trh s dluhopisy totálně zdeformovala

26.09.2019 Důvěryhodnost Řecka se v očích investorů, kteří se rozhodli investovat do státních dluhopisů, poprvé od finanční krize srovnala s úrovní České republiky. Úrok požadovaný investory za půjčku oběma zemím se srovnal. Poprvé od září roku 2009 totiž nastal okamžik, kdy jsou investoři ochotni půjčit oběma zemím za stejný úrok.
C:\fakepath\recko krize.jpg

Řecko chce předčasně splatit část svých dluhů u MMF

16.09.2019 Řecko chce předčasně splatit 2,9 miliardy eur (75 miliard Kč) z téměř devíti miliard, které dosud dluží Mezinárodnímu měnovému fondu (MMF). Příslušnou žádost adresovanou Evropskému stabilizačnímu mechanismu (ESM) a euroskupině dnes podepsal řecký ministr financí Christos Staikouras.
img

Draghiho „bazuce“ tleskají bankrotáři, Trump a levicoví politici jako Ocasio-Cortezová

13.09.2019 Mario Draghi, končící šéf Evropské centrální banky, včera na rozloučenou ještě jednou vytáhl „bazuku“. V hantýrce finančníků to znamená, že ECB bude s ještě větší razancí než doposud uvolňovat měnové podmínky. Tleskají mu Trump, Ocasio-Cortezová, Italové a Řekové a všichni ti, kteří míní, že lékem na současný dýchavičný růst Západu je ještě více dluhu.
C:\fakepath\3904922_evropska-komise-v0.jpg

Ekonomiku budou mít v EK v péči Dánka, Ital a Francouzka

10.09.2019 Klíčové ekonomické resorty budou mít podle očekávání v nové Evropské komisi na starosti zástupci Francie a Itálie - bývalý italský premiér Paolo Gentiloni převezme hospodářství, dosavadní viceguvernérka francouzské centrální banky Sylvie Goulardová bude dohlížet na jednotný trh. Na tiskové konferenci to dnes oznámila budoucí předsedkyně EK Ursula von der Leyenová. Vůbec nejsilnější postavení nicméně bude mít v rámci ekonomických působností místopředsedkyně komise Margrethe Vestagerová z Dánska, která dál ponese odpovědnost za hospodářskou soutěž.
C:\fakepath\eurozona vlajky.jpg

Míra nezaměstnanosti v eurozóně zůstává nejnižší od roku 2008

30.08.2019 Míra nezaměstnanosti v zemích eurozóny v červenci zůstala na červnových 7,5 procenta a je dále nejnižší od poloviny roku 2008. V celé Evropské unii si pak už třetí měsíc zachovala hodnotu 6,3 procenta, což je nejnižší míra nezaměstnanosti od ledna 2000, kdy se začaly tyto údaje v nynější podobě sledovat. Ukazují to sezonně přepočtené údaje, které dnes zveřejnil statistický úřad Eurostat. Nejnižší míra nezaměstnanosti je nadále v České republice, kde činila podle údajů Eurostatu 2,1 procenta.
C:\fakepath\recko foto.jpg

Řecko zruší zbývající omezení pohybu kapitálu

26.08.2019 Řecko přikročí k úplnému zrušení zbývajících restrikcí pro pohyb kapitálu. V projevu k zákonodárcům to dnes oznámil premiér Kyriakos Mitsotakis. Atény k omezením pohybu kapitálu přistoupily v létě 2015, aby zabránily odlivu hotovosti z bank v době dluhové krize. Levicová vláda se v té době dostala do vážného sporu s věřiteli kvůli úsporám a hrozil dokonce odchod Řecka z eurozóny.
img

Holubice mohou zvítězit nad jestřáby

19.08.2019 „Evropská centrální banka má vzhledem k nízké míře inflace v eurozóně silný argument pro uvolňování měnové politiky. Je proto možné, že mezi centrálními bankéři zvítězí takzvaná holubičí strategie, která preferuje vyšší hospodářský růst před nízkou inflací. V takovém případě lze očekávat uvolnění měnové politiky například pomocí kvantitativního uvolňování či snižování úrokových sazeb,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\recko foto.jpg

Primární rozpočet řecké vlády byl do července v přebytku

16.08.2019 Primární rozpočet centrální vlády Řecka vykázal za prvních sedm měsíců letošního roku přebytek 1,77 miliardy eur (45,57 miliardy Kč). To je vysoko nad stanoveným cílem, který naopak předpokládal deficit. K výrazně lepším výsledkům přispěly vyšší příjmy vlády, uvedlo dnes ministerstvo financí.
img

Kam směřuje zlato

15.08.2019 Zlato má za sebou od začátku tisíciletí poměrně bouřlivý vývoj. V srpnu letošního roku na sebe opět upozornilo, překonalo hranici 1 500 USD za trojskou unci a je nejdražší za posledních šest let. Pro pochopení současného vývoje jeho ceny je dobré ohlédnout se zpět. Jaké faktory hnaly cenu k rekordu roku 2011? A dá se situace připodobnit té současné? Co táhne zlato vzhůru dnes?
img

Itálie je tikající bombou eurozóny. Salviniho Liga může v pravděpodobných říjnových volbách získat kolem 40 % hlasů

09.08.2019 Výnos desetiletých italských dluhopisů dnes ráno citelně vyskočil. Ještě včera odpoledne činil úrok na desetiletém bondu italské vlády 1,53 procenta, dnes už činí 1,77 procenta a je tak nejvyšší za poslední více než měsíc. Investoři požadují vyšší úrok bezprostředně kvůli nejistotě plynoucí z italské vnitropolitické situace.
C:\fakepath\recko foto.jpg

Řecko by mohlo v září obnovit předčasné splácení dluhů u MMF

08.08.2019 Řecko od září obnoví předčasné splácení svých dluhů u Mezinárodního měnového fondu (MMF), aby si tak snížilo náklady na obsluhu dluhu. Předčasně plánuje splatit zhruba tři miliardy eur (77,3 miliardy Kč). S odvoláním na informovaný zdroj to dnes uvedla agentura Reuters.
C:\fakepath\eurozona vlajky.jpg

Míra nezaměstnanosti v eurozóně v červnu klesla

31.07.2019 Míra nezaměstnanosti v zemích eurozóny v červnu klesla o 0,1 bodu na 7,5 procenta a byla nejnižší od poloviny roku 2008. V celé Evropské unii pak zůstala na květnových 6,3 procenta, což je nejnižší hodnota od ledna 2000, kdy se začaly tyto údaje v nynější podobě sledovat. Ukazují to sezonně přepočtené údaje, které dnes zveřejnil statistický úřad Eurostat. Nejnižší míra nezaměstnanosti je nadále v České republice, kde činila 1,9 procenta.
C:\fakepath\TOP5-26072019-LV-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

26.07.2019 1) Asijské akciové trhy zakončily dnešní seanci převážně v červených číslech, když se investoři vraceli ke čtvrtečnímu zasedání Evropské centrální banky (ECB) a vyhodnocovali informace týkající se americké centrální banky (Fed), která by měla být na svém nadcházejícím zasedání co se týče měnové politiky méně agresivní, než se očekávalo.
C:\fakepath\recko vlajky.jpg

Der Spiegel: Řecko si půjčuje levněji než USA

26.07.2019 Řecko si na volném trhu půjčuje tak levně jako ještě nikdy a dokonce levněji než Spojené státy. Výnos desetiletých vládních dluhopisů země, která se v roce 2010 ocitla na pokraji kolapsu a byla nucena požádat o záchranný úvěr, klesl na 1,9 procenta. Americké dluhopisy nyní investorům vynášejí něco přes dvě procenta. Všiml si toho na svém webu německý týdeník Der Spiegel, který tento nový ekonomický fakt zdůvodňuje členstvím Řecka v eurozóně.
img

Rozbřesk: Evropská inflace stále hluboko pod cílem ECB

18.07.2019 Finální statistiky potvrdily, že inflace v eurozóně zůstává i nadále velmi utlumená. Zatímco ještě před rokem se na chvíli dotkla cíle ECB, v letošním roce se od něj spíše vzdaluje. Červnové 1,3 % u celkové inflace a ještě o něco nižší jádrová inflace snad už ani nikoho nepřekvapily. Jde samozřejmě o průměr a inflaci na této úrovni má aktuálně jen Belgie, zatímco inflace v jednotlivých zemích eurozóny se pohybuje mezi 0,2 % a 3,1 % shodou okolností podle toho, v jaké kondici je ta která ekonomika.
img

Sazka koupí akcie loterijní společnosti OPAP

10.07.2019 Společnost Sazka miliardáře Karla Komárka se chystá koupit zbývající akcie řecké loterijní společnosti s názvem OPAP. Tato společnost je podle výše příjmů 4. největší sázkovou firmou v Evropě.
img

Řecko je investičním ternem letošního roku. Včerejší volby to jen potvrdí

08.07.2019 Kdo začátkem letošního roku zariskoval a nakoupil řecké dluhopisy nebo akcie, rozhodně neprohloupil. Řecké dluhopisy letos svým majitelům zatím vynesly více než dvacet procent, zdaleka nejvíce v celé eurozóně. Athénská akciová burza si pak letos připisuje nejvyšší, takřka 46procentní, zhodnocení ze všech srovnatelných světových trhů, resp. jejich klíčových burzovních ukazatelů. Zkrátka a dobře, na žádné jiné burze světa nebyla taková šance letos dosáhnout velice solidního výnosu jako právě na té athénské.
C:\fakepath\eurozona vlajky.jpg

Nezaměstnanost v eurozóně klesla na 7,5 %

01.07.2019 Míra nezaměstnanosti v zemích eurozóny v květnu klesla na 7,5 procenta z dubnových 7,6 procenta. Je tak nejníže od července 2008. V celé Evropské unii ukazatel klesl také o 0,1 procentního bodu a činí 6,3 procenta. Znamená to nejnižší hodnotu od ledna 2000, kdy se začaly tyto údaje sledovat. Ukazují to sezonně přepočtené údaje, které dnes zveřejnil statistický úřad Eurostat. Nejnižší míra nezaměstnanosti je nadále v České republice, kde činí 2,2 procenta.
img

Koruna sílí. Léto bude pro řidiče i proto docela levné

27.06.2019 Pohonné hmoty v ČR dále zlevňují. V uplynulém týdnu ovšem už jejich ceny klesaly citelně mírněji než o týden dříve. Benzín Natural 95 zlevnil za uplynulý týden o 14 haléřů na 33,14 koruny na litr a cena nafty se snížila taktéž o čtrnáct haléřů na 32,21 koruny za litr. Od začátku června jak benzín, tak nafta zlevnily takřka o zhruba padesátník na litr. A navzdory nadcházející vrcholné motoristické sezóně bude pokles cen v červnu ještě pokračovat. Ceny budou klesat také ve vyhledávaných dovolenkových destinacích, takže na řadě míst letos čeští řidiči v přepočtu do korun podle dat Evropské komise zaplatí méně než loni. Jedná se například o Řecko či Slovinsko. V některých zemích ale bude dráže než loni, třeba v Maďarsku nebo Polsku. Polsko společně s Bulharskem ale i letos představují země v dojezdové vzdálenosti od ČR s vůbec nejlevnějšími pohonnými hmotami, na opačném pólu je tradičně třeba Itálie.
C:\fakepath\eurozona vlajky.jpg

Inflace v eurozóně zpomalila na 1,2 %

18.06.2019 Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen v eurozóně v květnu zpomalilo na 1,2 procenta z dubnových 1,7 procenta. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil statistický úřad Eurostat, který tak potvrdil svůj rychlý odhad ze začátku června. Inflace se vzdálila cíli Evropské centrální banky (ECB), která ji chce mít těsně pod dvěma procenty. V celé Evropské unii pak míra inflace v květnu klesla na 1,6 procenta z dubnových 1,9 procenta.
C:\\fakepath\\eurozona 12072013.png

Nezaměstnanost v eurozóně mírně klesla

04.06.2019 Míra nezaměstnanosti v zemích eurozóny v dubnu klesla na 7,6 procenta ze 7,7 procenta v březnu, a ocitla se tak nejníže od srpna 2008. V celé Evropské unii tento ukazatel zůstal na březnové úrovni 6,4 procenta. Je to nejnižší hodnota od zahájení měření v lednu 2000. Ukazují to sezonně upravené údaje, které dnes zveřejnil statistický úřad Eurostat. Nejnižší míra nezaměstnanosti je nadále v České republice, kde činí 2,1 procenta.
img

Investoři zbystřete! Situace na Středním východě se může brzy vyostřit

31.05.2019 Hrozba americko-íránského napětí se trochu vytratila z pozornosti finančních trhů. Investoři by ji však neměli podceňovat. Pokud by se vztahy mezi zeměmi vyhrotily, dopad na trhy by byl tvrdý. Americká média, včetně těch nejvýznamnějších, otevřeně hovoří o riziku válečného konfliktu.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 15.5.2019

15.05.2019 Saldo běžného účtu platební bilance v březnu dosáhlo 0,2 mld. Kč, což bylo výrazně pod očekáváním. Hlavní podíl na tom měl pokles zahraniční poptávky po českém zboží a naopak rostoucí nákupní apetit Čechů, tažený růstem mezd. Pro letošek očekáváme další pokles kladného salda až k vyrovnanému hospodaření, což by znamenalo zhoršení o zhruba patnáct miliard oproti loňskému roku.
C:\fakepath\eurozona 12072013.png

Nezaměstnanost v eurozóně i v EU v březnu mírně klesla

30.04.2019 Míra nezaměstnanosti v zemích eurozóny v březnu klesla na 7,7 procenta ze 7,8 procenta v únoru, a ocitla se tak nejníže od září 2008. Stejný pokles zaznamenala celá Evropská unie, a to na 6,4 procenta z 6,5 procenta v únoru. Je to nejnižší hodnota od zahájení měření v lednu 2000. Ukazují to sezonně upravené údaje, které dnes zveřejnil statistický úřad Eurostat. Nejnižší míra nezaměstnanosti je nadále v České republice, kde činí 1,9 procenta.
C:\fakepath\1000x563_358268.jpg

Primární rozpočet Řecka loni překonal očekávání

23.04.2019 Řecko loni opět zlepšilo své veřejné finance. Přebytek primárního rozpočtu vystoupil na 4,3 procenta hrubého domácího produktu (HDP), ačkoliv cílem byl přebytek 3,5 procenta HDP, řekl agentuře Reuters úředník ministerstva financí. Přebytek primárního rozpočtu, který nezahrnuje obsluhu dluhu, loni překonal cílový údaj už čtvrtý rok za sebou díky vyšším příjmům z daní a nižším výdajům.
img

USA cílí na Írán, ale následky ponesou i velcí dovozci ropy

23.04.2019 Napjaté vztahy mezi USA a Íránem gradují stále více a více. Zhoršily se poté, co se loni v květnu americký prezident Donald Trump rozhodl odstoupit od mezinárodní dohody o íránském jaderném programu a v listopadu 2018 obnovil protiíránské sankce. Osm zemí však dostalo šestiměsíční výjimku, jejíž platnost již za pár dní skončí. Bílý dům v pondělí oznámil, že prodloužení termínu neplánuje a reakce trhů na sebe nenechala čekat.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Ceny ropy se dostaly nejvýše za půl roku

22.04.2019 Ceny ropy se dnes vyšplhaly na nejvyšší úrovně za téměř půl roku, severomořský Brent překročil 74 dolarů za barel. Za růstem cen je především konec výjimek z amerických sankcí na obchodování s íránskou ropou.
img

Ropa prudce zdražuje

22.04.2019 Ropa na Velikonoční pondělí prudce zdražuje. Nejvýrazněji od letošního ledna. Severomořská ropa Brent se tak ocitla na nejvyšší cenové úrovni od začátku loňského listopadu, když se dnes jeden její barel prodával i za více než 74 dolarů. Od začátku letošního roku Brent již zdražil o zhruba 37 procent. Zdražování kvůli tomu pociťují i čeští motoristé. Například benzín Natural 95 od svého letošního dna, na něž klesl v polovině února, zdražil do včerejška o 7,5 procenta. Zdražování pohonných hmot přispělo k tomu, že míra spotřebitelské inflace v březnu vystoupala na úroveň tří procent, nejvýše od roku 2012.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | Psychologie | Money management | Korelace měn | George Soros | Kathy Lien | Bitcoin | Fundamentální analýza | Čínský jüan | Intervence | Exotické měny | Intervence ČNB | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Live trading | Nová drachma | Price Action | Intradenní obchodování | Brexit | Intradenní výhled | Patrik Urban | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Australský dolar | Novozélandský dolar | Disciplína | Stříbro | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Pullback | Moody's | Fitch | Korelace | SSI | Equity | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | USD/CHF | AUD/USD | NZD/USD | EUR/GBP | GBP/JPY | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USD/CAD | EUR/JPY | Světová banka | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | BIS | G20 | Euroskupina | Evropská unie | SYRIZA | Grexit | Ruský rubl | HDP | Obchodní deník | Obchodní plán | Fibonacci | Devizové rezervy | Mexické peso | Brazilský real | Turecká lira | Bezpečný přístav | Dluhová krize | Divergence | Pin Bar | Investiční soutěž | Monetární politika | Měnová politika | Forexový trh | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Měnový výbor Fedu | Evropské akcie | Kypr | Analytik | Pimco | New York | Profit-Target | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | USD/CNY | Česká koruna | Americké akcie | Medvědí trh | Býčí trh | ETF | Investiční fondy | Podílové fondy | Private equity | Dluhopisový trh | Světové akcie | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Podpora ekonomiky | Rizika | Politika | Komoditní měny | EUR/CHF | AUD/NZD | Síla měn | Hyperinflace | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | SPX500 | Maloobchodní tržby | EUR/AUD | GBP/CHF | GBP/CAD | GBP/AUD | AUD/JPY | CAD/JPY | CHF/JPY | AUD/CAD | AUD/CHF | SGD | EUR/CAD | CAD/CHF | EUR/NZD | GBP/NZD | USD/MXN | EUR/TRY | USD/RUB | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Akciová burza | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Světové ekonomické fórum | Rozpočtový deficit | Swiss Life | Důvěra investorů | Ekonomické události | Měnové indexy | Robert Kiyosaki | Měnový trh | Objemy obchodů | Svíčkové formace | Obchodování na burze | Měnové trhy | Investiční web | Spready | Interactive Brokers | Ekonomické prognózy | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Oscilátory | AOS | ATM | Akcie | Akcionář | Akciový trh | Aktiva | Akumulace | Akvizice | Alert | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Arbitráž | Arms Index | Ask | Asset management | Auditor | Aussie | BRICS | Transakce | BaFin | Balance | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bazický bod | Bear | Ben Bernanke | Benchmark | Beta | Bid | Bloomberg | Blue chip | Bod | Bond | Break/Even | Breakout | Broker | Bull | Bundesbank | Burza | Burzovní index | Buy Stop | Béžová kniha | CAPEX | CCI | CEO | CFD | CME | CPI index | Cable | Call opce | Cap | Carry trade | Cash flow | Cenný papír | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Garance | Close | Konsolidace | DAX | Denní minima | Denní rozpětí | Daytrading | Demo účet | Depreciace | Derivát | Devalvace | Devizový trh | Distribuce | Diverzifikace | Diverzifikace portfolia | Dividenda | Dluhopis | Dolarový index | Dollar | Dow Jones Industrial | Downgrade | Downside | Downtrend | Drawdown | ECB | ECB (European Central Bank) | ECN | ECOFIN | ECU | EFSF | EMA | EMS | Monetární unie | ERM | ERM II | ESM | European Stability Mechanism | Easing | Ekonomický indikátor | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Emitent | Euro | Eurobondy | Eurosystém | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská investiční banka | Evropská komise (EK) | Euroval | Evropský systém centrálních bank | Exekuce | Exit strategy | Expanzivní politika | FOMC | FRA | Index FTSE 100 | FX | Falešné proražení | Fannie Mae | Fed | Federální rezervní systém (FED) | Fibonacci retracement | Figúra | Finanční páka | Finanční trh | Finanční trhy | Finančník | Fiskální politika | Floating | Hedge fondy | Foreign Exchange | Forex trader | Forexový obchodník | Forward | Forwardová cena | Fundamentální zprávy | Futures | Fúze | G10 | G7 | Gama | Gap | Vyplnění GAPU | Grafy | HFT | Hedging | Hedge | High | Higher Low | Holubice | IFO index | International Monetary Fund | IPO | ISO | Index DAX | Index PX | Index spotřebitelských cen | Index výrobních cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Inside Bar | Insider | Intraday | Intradenní obchodník | Investice | Investiční fond | Investiční horizont | Investiční riziko | Investiční společnost | Investor | Investování | Japonský jen | Kapitálový trh | Kiwi | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kotace | Koš | Krátká pozice | Kupón | Kurz | Kurzové riziko | Kurzy měn | LES | LIBOR | LTRO | Last Trading Day | Likvidita | Likvidní trh | Long | Long pozice | Loonie | Lot | Low | MACD | MAE | MFE | MIFID | MMF | MT4 | Maastrichtská kritéria | Makléř | Makro data | Margin | Market Maker | Risk | Marže | Mezibankovní | Mezinárodní obchod | Momentum | Monetizovat | Měna | Měna fondu | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Fluktuace | NYMEX | NYSE | Nabídka | Neckline | Stavební povolení | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodní systém | Obchodní zásoby | Obchodník | Obchodník s cennými papíry | Obchodování s měnami | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Obligace | Opce | Open | Operace Twist | Oscilátor | Outside Bar | P/E | Pakt stability | Parita | Peněžní zásoba | Pip | Pivot Point | Platební bilance | Platforma | Podílový fond | Politické riziko | Poplatek | Portfolio | Portfolio management | Pozice | Prodeje existujících domů | Produktivita práce | Profit Target | Provize | Prémie | Průmyslové objednávky | Příkaz | RSI | Rally | Rating | Ratingová agentura | Realizace zisku | Reinvestice | Repo sazba | Reserve Bank of Australia | Reserve Bank of New Zealand | Resistance | Resistence | Retracement | Rezervní měna | Rezistence | Rezistence (hranice odporu) | Platina | Riziko | Rizikové měny | Rolování | Ropa | S&P 500 | SNB | Saldo běžného účtu | Schodek rozpočtu | Sell Stop | Sentiment | Short | Long Term | Short pozice | Short selling | Směnný kurz | Spike | Splatnost | Split | Spot | Spotová cena | Spotový trh | Spotřebitelská důvěra podle University of Michigan | Spread | Stagflace | Standard & Poor's 500 | Standard and Poor's | Statut | Sterling | Stochastic | Stop-Loss | Státní dluhopis | Support | Swap | Swing | Swiss | Swiss National Bank | T-Bill | Take Profit | Pokladniční poukázky | Termínový kontrakt | Ticker | Time frame | Timeframe | Tištění peněz | Trader | Trading | Trend | Trendline | Trendová čára | Trigger | Tržní kapitalizace | Tvůrce trhu | Ukazatel | Uptrend | VIX | VaR | Value at Risk | Velkoobchodní tržby | Volatilita | Volume | Výkonnost | Výnos | WTO | Wall Street | Warren Buffett | YTD | Yard | ZEW index | Bondy | Zisk na akcii | Zlato | Šedá ekonomika | Švýcarský frank | ČNB | Časový rámec | Černá ekonomika | Černý pátek | Česká národní banka | Úroková míra | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Jednotná evropská měna | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Citibank | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Alcoa | Obchodování | Forex trading | Obchodování na forexu | JPMorgan | Morgan Stanley | FTSEurofirst | Bank of China | Euro STOXX | EMU | Nomura | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Japonské akcie | Asijské akcie | Index MSCI | Panevropský index | Shanghai Composite | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční tipy | Investiční příležitosti | FTSE | Evropská ekonomika | Ekonomika Spojených států | Komerční banka | Patria | Komoditní trhy | Bank of America | Barack Obama | Americký prezident | XTB | X-Trade Brokers | Saxo Bank | BOSSA | Patria Forex | HighSky Brokers | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Spekulanti | Thajský bat | Globální ekonomika | Jihoafrický rand | PBOC | Čínské akcie | Ropné zásoby | Investoři | Swapová křivka | Kurzový závazek | Měnové války | Produkce ropy | Blue chips | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Ekonomie | Měnový výbor | Trh s nemovitostmi | Stimulační opatření | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Hospodářské otázky | Klouzavé průměry | Michala Moravcová | Býčí divergence | Vývoj ceny | Aukce | Aktuální kurz | Medvědí divergence | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Cenový graf | Myšlení | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Finanční otázky | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Josef Košťál | Hospodářská krize | Rollover | Mezibankovní trh | Makroekonomická data | Makroekonomické data | Makroekonomické události | Market Color | Nick Beecroft | Ken Veksler | John Hardy | Zisk | Ziskový obchod | Finanční instrumenty | Berkshire Hathaway | Breakout strategie | Ropný trh | Komise pro cenné papíry a burzy | Britská měna | Těžba ropy | Spekulant | Dluhopisové trhy | Sázka | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz eura | Kurz koruny | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Panika | Deprese | Euforie | Stres | Optimismus | Výsledky | Strach | Emoce | Trpělivost | Obchodování na páku | Intervence na forexovém trhu | Intervence na devizovém trhu | Arbitráže | Index nákupních manažerů | Contract for Difference | Obchodní příležitosti | Obchodní příležitost | Bohatství | IEA | London Stock Exchange | New York Stock Exchange | Euronext | Credit Suisse | Vývoj eura | Japonská měna | RBNZ | Oanda | Ozvěny trhu | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | ČSOB | BK Asset Management | Partners | Deloitte | Golden Gate | Gold | GCI | Jak obchodovat | Obchodovat | MT5 | Ondřej Hartman | Akcie ČEZ | Obchodování s akciemi | Investment Banking | Investiční bankovnictví | Akciový analytik | CAC 40 | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Over-The-Counter | WSM | Investiční banka | Světová obchodní organizace | Makrokalendář | Zprávy z trhů | Analytický tým | Aktuální kurzy | xPuls | Regulace | Portfolio manažer | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Daňový ráj | Hedgeové fondy | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Finanční analytici | Index cen | Výrobní ceny | Index PPI | Index CPI | Eurostat | Český statistický úřad | Stavební výroba | Roklen | Obchodní seance | Makrodata | Conseq | Portugalsko | Forexové intervence | Devizové intervence | EUR/HUF | Obchodní deficit | Swapová výnosová křivka | Facebook | Měnový index | Riziková averze | LYNX | Index strachu | Satoši Nakamoto | BTC | Kybernetická měna | Virtuální měna | Australská centrální banka | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Žlutý kov | Time-Frame | EuroStoxx50 | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | Burzovní regulátoři | ADP report | Penzijní fondy | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Obchodní účet | Vzdělávání | Komunita | Semináře | Praxe | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | AUDUSD | NZDUSD | USDCHF | GBPUSD | USDCAD | EURCZK | USDCZK | GBPJPY | EURJPY | AUDNZD | EURPLN | Raiffeisenbank | Aktivum | Carry trades | Delta | Druhá měna | EPS | First notice day | Index | Investiční strategie | Likvidní | Odpor | Podpora | Průlom | Théta | Vlastní jmění | Volatilní | Poker | Kasina | Hazardní hry | AdmiralMarkets | Akcie Apple | Akcie CETV | Akcie ČEZu | Akcie Deutsche Bank | Akcie dnes | Akcie Erste | Akcie Erste Bank | Akcie Facebook | Akcie GoPro | Akcie KB | Akcie Shell | Akcie Societé | Akcie Societé Generale | Akcie Tesla | Akcie Tesla Motors | Akcie Unipetrol | Akciové burzy | Aktuální kurzy měn | Alpari | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analytika | Analýzy | Atlantik | Banka | Bankovní rada ČNB | Bankrot Řecka | Barel ropy | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | BH Securities | Bollingerova pásma | Bossa FX | Bossa.cz | Brent | Britské libry | Brokers | Brokerská společnost | Brokeři | Burzovní indexy | CAC40 | CAD NOK | Capital Markets | Cena | Cena akcií | Cena barelu ropy | Cena dolaru | Cena drahých kovů | Cena ropy brent | Cena ropy WTI | Cena stříbra | Cena zlata a stříbra | Ceny drahých kovů | Ceny stříbra | Ceny zlata | CFD akcie | Čínská ekonomika | Čínská měna | CISCO | Conference Board | Cyrrus | CZK | Černá labuť | Česká ekonomika | Česká spořitelna | České akcie | České koruny | Čínská banka | Čínské investice | Členové eurozóny | Členské země eurozóny | Členské země Evropské unie | DAX 30 | Dax index | Degiro | Devalvace měny | Devizové trhy | Devizový kurz | Direct market | DJIA | Dluh Řecka | Dnešní kurz | Dnešní události | Dobrá investice | Dolar | Dolar vůči koruně | Dolary | Drahé kovy ceny | Drachma | Druhy akcií | Dvojitý profit | ECB kurzy | ECN broker | Egyptská libra | Ekonomická krize | Ekonomické zprávy | Ekonomický cyklus | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika Německa | Ekonomika Rakouska | Ekonomika Řecka | Ekonomika Řecko | Ekonomika Slovenska | Ekonomika Slovensko | Ekonomika Ukrajiny | Ekonomika USA | Elektřina | Emisní povolenky | Engulfing | ETF fond | ETF fondy | Etoro | ETX | ETX Capital | ETX Capital Brno | ETX Capital Praha | ETX Capital recenze | ETX Capital zkušenosti | ETX Capital.cz | EUR na USD | EUR RON | EUR USD | EUR USD chart | EUR vs CZK | EUR vs USD | Eura | EURAUD | EURGBP | EURCHF | EURNOK | EURNZD | Euro dnes | Euro posiluje | Euro Stoxx 50 | Eurostoxx 50 | EURSEK | Evropská banka | Evropská měna | Evropská měnová unie | Evropská rada | Evropské burzy | Evropské měny | Exchange | Expirace | EZtrader | EZtrader recenze | Finance.cz | Finanční derivát | Finanční nástroje | Finanční plán | Finanční prostředky | Finanční rizika | Finanční služby | Fiskální rok | Fitch rating | Fondy | Forex blog | Forex Exchange | Forex market | Forex obchodování | Forex zpravodajství | Forexu | Frank | Frank kurz | FX Street | FX Trade | FXCM | FXstreet.cz | GBPCHF | GE money | GfK | GFT | Graf | Graf EURUSD | Guvernér české národní banky | Guvernér ČNB | Hang Seng | Harami | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | HDP Francie | HDP Řecka | HDP USA | HDP v ČR | HDP v EU | HDP v Evropě | HighSky | Hodnota eura | Hospodářské noviny | Hrubý domácí produkt | HSBC | CHFJPY | Ichimoku | Index DJIA | Index Dow Jones | Index euro | Index euro stoxx 50 | Index Hang Seng | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Index VIX | Index volatility | Indikátor CCI | Inside | Instrument | Instrumenty | Intuice | Investice do akcií | Investice do stříbra | Investiční | Investiční doporučení | Investiční kovy | Investiční poradenství | Investiční služby | Investiční výdaje | Zlaťáky | Investiční zprávy | Investing | Investování do akcií | Investovat do zlata | IronFX | Irsko | ISM | J&T | Jádrová inflace | Jak investovat | Jak investovat do zlata | Jak obchodovat forex | Jak obchodovat na burze | EBay | Jak získat peníze | Janis Varufakis | Japonská ekonomika | Japonské firmy | Jeden dolar | Jedna libra | Jedno euro | Jaroslav Brychta | Jiří Rusnok | JP Morgan | Kapitálové trhy | Kiyosaki | Kolik je dolar | Kolik je euro | Kolik je libra | Kolik stojí dolar | Kolik stojí euro | Komodita | Komoditní | Komoditní index | Komoditní trh | Konec dolaru | Konec eura | Konfluence | Konvertor měn | Korporátní dluhopis | Koruna dolar | Koruna euro | Koruna posiluje | Koruna rubl | Koupě akcií | Koupě zlata | Koupím eura | Koupím kukuřici | Koupit dolary | Krize eurozóny | Krize Řecko | Krize v Řecku | Kurs dolaru | Kurs dolaru ke Kč | Kurs EUR | Kurs EUR Kč dnes | Kurs eura | Kurs eura GE Money | Kurs eura online | Kurs eura v České spořitelně | Kurs Kč kuna | Kurs PLN | Kurs US dolarů | Kurs USD | Kurs USD ČNB | Kursy | Kurz amerického dolaru | Kurz bitcoinu | Kurz CZK | Kurz čínské měny | Kurz čínského jüanu | Kurz dolar | Kurz dolarů | Kurz dolaru dnes | Kurz EUR | Kurz eura a dolaru | Kurz eura dnes | Kurz eura k dolaru | Kurz forintu | Kurz franku | Kurz GBP | Kurz jüanu | Kurz koruny k euru | Kurz libry | Kurz měny | Kurz NZD | Kurz USD | Kurzu měn | Kurzy | Volná pracovní místa | Kurzy koruny | Kurzy měny | Libra | Lira | Ludvík Turek | Maďarská měna | Maďarsko | Makléři | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Maloobchodní prodej | Management | Market | Markets | Mayzus | Měna Bitcoin | Měna euro | Měnová krize | Měnový kurz | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Mig Bank | Minimální mzda | Míra inflace | Miroslav Singer | Nákup akcií | Nákup dluhopisů | Nákup dolaru | Nákup EUR | Nákup euro | Nejdůležitější události roku | Největší ekonomika světa | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | NewYorská burza | Nikkei 225 | Norská koruna | Norská měna | Nové trhy | Obchodní platformy | Obchodování forex | Obchodování s Čínou | Obchodujeme | Obchody na burze | Ocenění akcií | Online obchodování | Oslabení koruny | Oslabení měny | Oslabování koruny | Osobní finance | Otevřené podílové fondy | Pád akcií | Pád rublu | Paládium | Patria Finance | Patria Online | Patria.cz | PinBar | Pips | Pivot | Platforma MT4 | Pokles eura | Polská měna | Portfolia | Praní špinavých peněz | Prezidentské volby | Pro investory | Prodej dluhopisů | Prognóza | Převodník měn | Psychologie trhu | Pšenice | Rates | Rakousko | Rating států | Ratingové hodnocení | Recenze | Reuters | Roboti | Ropy | RUB | Rubl | Ruská ekonomika | Růst HDP | Řecká ekonomika | Řecká krize | Řecké akcie | Řecké drama | Řecké referendum | Řecké volby | Řecko bankrot | Řízení rizik | Řízení rizika | S čím obchodovat | SaxoBank | Sázky | Signály | Směnárny | Směnný kurz eura | Société Générale | SPX | SP500 | Spořící účet | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Surová ropa | Švédská koruna | Světové ceny ropy | Světové měny | Světové události | Švýcarská měna | SWIFT | Školení finanční gramotnosti | Španělská ekonomika | Švédská koruna kurz | Švédsko ekonomika | Švícarský frank | Švýcarská banka | Švýcarská centrální banka | Švýcarské banky | Švýcarsko měna | Švýcarský frank bankovky | Švýcarský frank kurz | Švýcarský frank měna | Švýcarský frank vývoj kurzu | Tesla Motors | Těžba ropy v USA | Top Option | Top Option recenze | Top Option zkušenosti | TopForex | TopOption podvod | TopOption recenze | TopOption zkušenosti | Trade Brokers | Trailing Stop | Trh nemovitostí | Trh | Tržní hodnota | Tržní podíl | Turecká měna | Turek | Twitter | Ukrajinská hřivna | Úrokový swap | US dolar | USD index | USD JPY | USDRUB | Velká Británie | Virtuální měna bitcoin | Volatility | Volby v Řecku | Volkswagen | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj akcií | Vývoj amerického dolaru | Vývoj australského dolaru | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny zlata | Vývoj EUR/USD | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | Vývoj kurzu EUR/USD | Vývoj kurzu eura | Vývoj kurzu koruny k euru | Vývoj kurzu USD | Vývoj mezd | Vývoj nezaměstnanosti | Vývoj ropy | Vývoj rublu | Vývoj USD | Vývoj zlata | Vznik eura | Webinář | Webináře | World Systems Market | World Systems Market inc | WSM facebook | WSM robot | WSM robot.com | WTI | WTI ropa | Patria Direct | Highsky.cz | XTB.cz | Zlataky.cz | xForex | xPuls.cz | xTrade | X-Trade | xTrade Brokers | xTrade.com | Zahraniční měny | Zajištěné fondy | Zajištěné fondy České spořitelny | Zásoby ropy ve světě | Zavedení eura | Zdanění výnosů | Země EU | Země eurozóny | Zemní plyn | Zkušenost | Zlaté rezervy | Zlato a stříbro | Zlato akcie | Zlato investiční cena kurzy | Zlato step | Zlato to je in | Zlato v minci | Zlatý dolar | Znak dolar | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Zprávy ekonomika | Zprávy online | Zprávy svět | Zprávy z burzy | Zprávy z ekonomiky | Zprávy z Řecka | Železná ruda | Merrill Lynch | Předpověď | Zisky | Tradeři | Fed Funds Rate | EUR/PLN | CNBC | Rozkolísanost trhu | Obchodní pravidla | Trading Coach | ZEW | DXY | Indikátor ekonomického růstu | EIA | ING | Mojmír Hampl | Benzín | Buffett | DMA | Komise pro cenné papíry | OTM | Put | WSP | Andrej Babiš | Auditorská společnost | BIC | Book Value | Bunds | Buy | CEE | Cenové rozpětí | CEPS | Cílová cena | Discount Rate | Doba splatnosti | Due diligence | EBITDA | Effieciency Ratios | Ekonomika Číny | Ekonomika EU | Ekonomika Francie | Ekonomika Japonsko | Ekonomika Německo | Ekonomika Rusko | Ekonomika Turecko | Elon Musk | Emise cenného papíru | EV | Ex-dividend | Hodnota dluhopisu | Hold | Christine Lagarde | Index produkčních cen | Indie | Intermediate | IRS | Janet Yellen | Jeff Bezos | Kolik zaplatíme za jeden dluhopis? | Komunální dluhopisy | Kontinuální režim | Konvertibilní obligace | Kupónový výnos | Matthias Müller | Měď | MIC | Ministerstvo financí | Naked Short Selling | Nominální hodnota | Obchodní den | Overweight | P.A. | Peněžní trhy | Petr Kellner | Prospekt | Protistrana | Překoupení | Přeprodání | PX index | Range | Redukce | ROCE | ROE | Sell | SPAD | Španělsko - burza | Štěpení cenných papírů (split) | Švýcarsko - burza | TED Spread | Tier 1 | Tovární objednávky | Tranše | Vláda ČR | Výnos do splatnosti | Využití kapacit | YTM (výnos do splatnosti) | Zew Survey Index | Žádosti o pracovní podpory | Commonwealth Bank | Commonwealth Foreign Exchange | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | Vybírání zisků | West Texas Intermediate (WTI) | Černé zlato | WSJ | WGC | Denní změna | Duální listing | Dynamický (agresivní) investor | Instrukce | Intervenční nákupy | Konzervativní investor | P/E Ratio | Převis | Repo operace | Štěpení cenného papíru | Zajištění (hedging) | Zaknihované akcie | Cenová hladina | Hrubý domácí produkt (HDP) | Investice ve stavebnictví | M2 | Outperform | StopLoss | Tržby | Underperform | Under-weight | Zadluženost vlastního jmění (debt ratio) | Zaměstnanost | Zero Bond | Bod zlomu | Komisionářská smlouva | Úvěr | INSEE | QE | Investiční výzkum | Světové ekonomiky | Western Union | Miliardář | Bohatý | eBook | Bailout | Paul Krugman | Jan Kovalovský | Investiční analytik | Tržní sentiment | Commission | Komise | Contract | Kontrakt | Federální rezervní systém | Flag | Mezinárodní banky | Trendový indikátor | Majors | FND | Burzovní grafy | Volby | Fundamentální data | Pivot Pointy | S/R zóny | S/R hladiny | Rozhovor | Úspěšný investor | Genesis | Futures trading | eBroker | Blog | Cukr | Retail | Vzdělání | Frustrace | Velcí hráči | Poradenská společnost | RichDad | 1 milion | Burza dnes | Burze | Podvědomí | Commodities | Currency | Černý pátek na burze | Day traders | Day trades | Daytraders | Důležitá historická data | eForex | eBroker přihlášení | Ekonomický kolaps | Euro forex | Forex forex | Forex trh | Graf EUR/USD | Investment | Slušný zisk | Spot forex | Traders | Živé výsledky | Jim Rogers | IMPOSSIBLE | Hedžové fondy | Saxo Capital Markets | Asijské obchodování | Evropské obchodování | Americké obchodování | FX Analyst | Forex analýza | Moody's Investors Service | Capital Economics | Markit | Janney Montgomery Scott | Dow Jonesův index | Unicredit | TD Securities | Deutsche Bundesbank | Brown Brothers Harriman | Ernst & Young | Western Union Business Solutions | Společnost Crédit Agricole | Bank of New York Mellon | Chapdelaine Foreign Exchange | Rabobank | Royal Bank of Scotland | DPA | Jefferies | Intesa Sanpaolo | Bank of America Merrill Lynch | Bernstein | The New York Times | Janus Capital | PVM Oil Associates | Natixis | Jackson Hole | Plimsoll Mark Capital | Institut ZEW | CNOOC | Scotia Capital | Scotiabank | CNN | Petromatrix | Wells Fargo | CitiFX | RBS | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | Omer Esiner | Mizuho Bank | State Street | Energy Management Institute | Mizuho Corporate Bank | ABN Amro | Westpac | Chapdelaine | ICAP | Burzovní společnosti | UniCredit Bank | Generali Investments CEE | Home Credit | Caterpillar | ANZ | FTSEurofirst 300 | DIW | Tyche Capital Advisors | Sentix | TradingFloor.com | SaxoTrader | Sociální trading | Powerhouse | Baker Hughes | Guvernér centrální banky | David Marek | Riverside Risk Advisors | Kathimerini | London Capital Group | Institut Ifo | Timber Hill | Timber Hill/Interactive Brokers Group | Joseph Gunnar & Co. | Bank of Tokyo-Mitsubishi UFJ | Frankfurter Allgemeine Zeitung | IHS Global Insight | Nordea | Nomura Securities | Investing.com | JBC Energy | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | TLTRO | The Sunday Times | YouGov | Mitsubishi | Global Insight | NATO | EGL | MIG | USD/UAH | Zlaté mince | ANZ Bank | Cantor Fitzgerald | Pimco Total Return Fund | Moody's Analytics | PwC | Next Finance | Mladá fronta Dnes | Standard Chartered | Cambridge Mercantile Group | Agentura AP | PVM | EPFR Global | BBC | Barclays Capital | Agentura DPA | The Guardian | Chaos na finančních trzích | Propad na finančních trzích | Sentix index | Hospodářské vyhlídky | Rothschild | Oslabení eura | Reporty | CI Komodity | Investiční soutěže | Finanční trhy dnes | Šéfka Fedu | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Obchodní nastavení | Specialista na investice | Riksbank | Ceny nemovitostí | Halifax | S/R zóna | Růst ekonomiky eurozóny | Thomson Reuters | Expanzivní měnová politika | Finanční analýzy | Důležité fundamenty | Diamantová formace | Fundamentální pohled | Technický pohled | Technický výhled | Uložení peněz | Short squeeze | HUF/EUR | Kurz koruny vůči euru | Polská centrální banka | Kurz EUR/USD | Kurz USD/EUR | Kalendář ekonomických událostí | Brazílie | Japonský premiér | Dnešní fundamenty | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Zasedání centrálních bank | Pokles úrokových sazeb | Čínská centrální banka | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Bavlna | Světová rada pro zlato (WGC) | Dovoz ropy | Výnosy německých dluhopisů | Vývoj na komoditních trzích | Stock Success System | Andy Tanner | MarketWatch | Magnát | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikatel | Pokles cen akcií | Růst cen akcií | Škola byznysu | Živnostník | Podnikání | Euro proti dolaru | Euro vůči dolaru | DZ Bank | Rolls-Royce | BMW | Wolfgang Schäuble | Televize ARD | Investičníweb.cz | Ekonomický výzkum | Top Stocks | Top Stocks fond | Automobilový průmysl | Erste Bank | Mark Carney | Oanda FX trade | Averze k riziku | USOil | Kurz české měny | Krach burzy | Pokles akcií | Der Spiegel | Ministr financí | Tape Reader | Komodity krok za krokem | Hospodářské výsledky | Vývoj indexu volatility | Vývoj akciového indexu | Tržní cyklus | Creditas | Globální trhy | Riziko a zisk | Stock Exchange | Londýnská akciová burza (LSE) | Renminbi | Trade 24 | Cizí měny | Evropské banky | Rheinische Post | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Trading range | Trendový kanál | Otočení trendu | TRIN | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Saxo PrivatBank | Multi-Asset obchodování | Výnosová křivka | Precedens | Plodiny | Energie | William Hill | Společná evropská měna | Zlevnění ropy | Severomořská ropa | Prezident Fedu | Intradenní vývoj kurzu | Vývoj kurzu USD/EUR | Příležitosti na trzích | Finanční stabilita | Rada ČNB | PriceWaterhouseCoopers | Kapitálová rezerva | Earnings | Sentiment trhu | Marketscope | Oscilátor RSI | Index FTSEurofirst 300 | Podnikatelé | Bloomberg TV | Malý prostor | Pro tradery | Dekabank | Globální akciové trhy | Dluhopisy německé vlády | Zvýšená nejistota na trzích | Panevropský akciový index | Začněte s tradingem | Index německých akcií DAX | KBC | BlackRock | Oddělení forexu | Ekonomický sentiment | Podnikatelská důvěra | Ekonomické indikátory | Otřesy na trzích | Implikovaná volatilita | Ekonomický a strategický výzkum | Příprava | Přehled | Vytrvalost | Odvaha | Klid | Zdravý rozum | Hillary Clintonová | Jádrový index | Kč/EUR | Kč/USD | Polská ekonomika | Il Sole 24 | Ekonomické fórum | Volby v USA | Rosněfť | Firemní investice | Christine Lagardeová | Thomas Jordan | Šéf švýcarské centrální banky | Agentura Reuters | Politické napětí | Státní měny | Kybernetické měny | Averze vůči riziku | Bezpečné přístavy | Zadlužené Řecko | Turtle Trader | Sázet | Cena cukru | Evropské trhy | Americké trhy | Index amerického dolaru | Index eura | David Cameron | Bankovnictví | Finanční poradenství | Nervozita na finančních trzích | Swapy | La Repubblica | Referendum | Ekonomická aktivita | Dopady na euro | ČNATA | City | Rozdávání peněz | Naučte se, jak obchodovat na burze | Články o investování | Články o forexu | Program OMT | Posilování koruny | Ministři financí eurozóny | Miliardáři | Německý ústavní soud | Evropský stabilizační mechanismus (ESM) | Expirace opcí | Prague Live Trading | FX Concepts | Ludvík Turek Facebook | Obchodujeme.eu | Investiční firma | New Yorská akciová burza | Svatý grál | Forbes | Cena Brentu | Vývoj ceny ropy WTI | Obchodník s měnami | Prezident ECB | Nejistoty na trzích | Fundamentální faktory | Vývoj měn | Bezpečné investice | Americké firmy | Zpravodajský server | Pozornost investorů | Bookmakeři | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Aktuální vývoj | Měnový stratég | Devalvace čínského jüanu | Měny zemí G-10 | Program nouzové likvidity (ELA) | Mezinárodní ratingové agentury | Mezinárodní instituce | Den D | Standard & Poor's | Kapitálové rezervy | Britské akcie | Panevropský index FTSEurofirst 300 | Nárůst úroků | Strategy Research | Economist | Economic | Česká swapová křivka | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Glencore | Akcie v USA | Akcie bank | Ekonomické dopady | Forwardy | Akcie v Asii | Japonský index Nikkei | Členství v EU | IHS | Měnová autorita | Otřesy na finančních trzích | Xetra | IBEX | Evropská dluhová krize | Globální finanční krize | Akcie evropských bank | Britská centrální banka | Euro Stoxx 600 | Index tokijské burzy Nikkei 225 | Turbulence na trzích | Turbulence na finančních trzích | Obchodování měnových párů | Turbulence na burze | Americké státní dluhopisy | Intervence centrální banky | JPMorgan Chase | Forexové trhy | Západoevropský index FTSEurofirst 300 | Dollar Index | Bankovní regulace | Pavel Kohout | Soros Fund Management | Program nákupu dluhopisů | Známý investor | Realitní trh | Velké banky | Objem investic | Daňové příjmy | Vladimir Putin | Deutsche Börse | Klidné obchodování | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Index volatility VIX | Vývoj indexu volatility VIX | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Panické výprodeje | Akce centrálních bank | Algoritmus | Obchodníci na finančních trzích | Die Welt | Globální ekonomický růst | Investor George Soros | S&P Global | Zpomalení globální ekonomiky | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Výsledek referenda | Poptávka po bezpečných aktivech | Vládní dluhopisy | Britské dluhopisy | Americký ministr financí | Oslabení japonského jenu | Index IBEX | Volby ve Španělsku | Britské banky | Akcie amerických bank | Odchod z EU | Hlavní indexy | Rizikovější aktiva | Index technologického trhu Nasdaq | Dostatek hotovosti | Nervozita | Globální finanční trhy | Britský ministr financí | Růst akcií | Obchodní partner | Fitch Ratings | Standard & Poor's (S&P) | AAA | Rating AAA | Ekonomická rizika | Černé pondělí | Dnešní ekonomický kalendář | Obchodování v Asii | Summit EU | Setkání centrálních bankéřů | Americké burzy | Světové centrální banky | Zpřísňováním měnové politiky | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Tržní aktuality | Virgin America | Alibaba | Halliburton | Burzovní rozcvička | Fibo | Dnešní obchodování | Dnes na trzích | Propad | GER30 | Německý index DAX | Vystoupení z EU | Kurz domácí měny | Bělorusko | Světové akciové trhy | Finanční televize | Finanční televize CNBC | Handelsblatt | Úvěrový rating | Kryptoměny | Nejprudší jednodenní pokles | Les Echos | Milánský FTSE MIB | Ropné společnosti | Ropná společnost | Severomořská ropa Brent | Americká ropa WTI | Status bezpečného přístavu | Režim devizových intervencí | Režim forexových intervencí | Index Nikkei | DAX30 | Představitelé centrální banky | Sázkové kanceláře | Citi | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Rating dlouhodobých závazků | Mezinárodní ratingová agentura | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Makroekonomické analýzy | Hospodářský růst USA | Výrobní aktivita | Výzkumná společnost | Cena mědi | Bezpečné dluhopisy | Německý akciový index DAX | Regulace finančního sektoru | Benchmarky | Britská banka Barclays | Německý DAX | Zahraniční investice | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Euro k dolaru | Politická nejistota | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Index CAC 40 | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Posílení eura | Posílení koruny | Akcie na Wall Street | Čínské akciové trhy | PetroChina | Finanční injekce | Pokles výnosů | Dnešní údaje | Neue Osnabrücker Zeitung | Ekonomická data | Ekonomická data z USA | Americké indexy | Historická maxima | Historická minima | Člen rady guvernérů | Představitel ECB | Evropský trh | Nejistota | Finanční tituly | Analytik Komerční banky | Erste | Unipetrol | Philip Morris | VIG | Pegas Nonwovens | Světové finanční krize | Světová finanční krize | Saúdská Arábie | Zasedání Bank of England | Revize výhledu | Čínský akciový index | Největší banky | Indikátor Stochastic | Günther Oettinger | Rozpočtová pravidla | Stagnace | Tempo růstu | Prodej aut | Prodej nových osobních automobilů | Akcionáři | Burzovní skupina | Obchodování na devizových trzích | Tradiční měny | Euro k americkému dolaru | Daně z příjmů | Obchodování na devizovém trhu | Obchodování na forexovém trhu | Libra vůči dolaru | CySEC | CEBR | Index těžařů | Zajištění | Komoditní sektor | Komoditní index DJ-USB | Finanční poradce | Finanční poradci | Výnosy amerických dluhopisů | Zpomalení v Číně | Výrobní index PMI | Investiční divize | Úvěrová krize | Úvěrové krize | FTSE 100 | Guvernér banky | Baidu | Digitální měny | Blockchain | Litecoin | Ethereum | Digitální měna | E*Trade | Tesla | Měnové zóny | Dluhové krize | Vývoj meziroční jádrové inflace | Vývoj meziroční jádrové inflace v eurozóně | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Vysoká volatilita | Nízká volatilita | Nižší kurz | Bear Sterns | Nákupní signál | Prodejní signál | Neutrální výhled | Agentura AFP | Zahraniční firmy | Odhodlání | Výnos desetiletých dluhopisů | Odvrátit deflaci | Credit Suisse Group | Kryptoměna | IOBE | Ekonomický institut | Kapitalizace | Představitelé Fedu | Steen Jakobsen | Výhled | Investiční výhled | Tradeweb | Výnos u desetiletých dluhopisů | Depozitní sazba | Hlavní úroková sazba | Akciový index DAX | Globální krize | Francouzská ekonomika | NYSE Euronext | Burzovní společnost | Bankéři | Bankéř | Uvolnit měnovou politiku | Utáhnout měnovou politiku | Poplatky | Rychlé zisky | Historická data | Hlavní index německých akcií DAX | Západoevropské trhy | Poptávka investorů | Rekordní minima | Rekordní maxima | Dnešní výsledek aukce | Výnos v aukci | Státní rating | Britská vláda | BDO | Objem devizových intervencí | Objem intervencí | Americké akciové trhy | Propad akcií | Organizace ADP | Exxon | Dnešní aukce | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | ING Bank | Německý export | Země používající euro | Slabé euro | Silné euro | Non-Farm Payrolls | Úspěšné obchodování | Nonfarm Payrolls | Dnešní zprávy | Britská ekonomika | Americký trh práce | Dnešní zpráva | Řízení peněz | Vyhlídky eurozóny | Soukromí zaměstnavatelé | Opatřením na podporu ekonomiky | Hlavní evropské indexy | Analytik Patria Online | Britský FTSE 100 | Francouzský CAC 40 | Makléřské společnosti | Odhady trhu | Predikce | Index technologického trhu Nasdaq Composite | Summit G7 | Světová obchodní organizace (WTO) | Ekonomická situace | Globální obchod | Hospodářská situace | General Electric | Obchodování eura | Záchranný fond | Záchranný bankovní fond | Bankovní fond | Bankovní unie | Bankovní domy | Bankovní krize | Průzkum | Graf ropy | Data z amerického trhu práce | Bankovní systém | Krize | Názory analytiků | Investiční rozhodnutí | Investiční stratég | Dolar vůči jenu | Firemní výsledky | Hlavní burzovní indexy | Inflace v Německu | Měnové otázky | Opatření na podporu ekonomiky | Makroekonomika | Migrační krize | Zisky firem | Oslabení jüanu | Velké zisky | Analytický tým FXstreet.cz | Západoevropské burzy | FTSE MIB | FCA | Finanční ústav | Irská ekonomika | Světové trhy | Historické rekordy | Zprávy a události | Posunutí kurzového závazku | Theresa Mayová | Inflace v Česku | Vývoj amerického akciového indexu S&P 500 | Měnová politika Fedu | Měnová politika ECB | Snížení úrokových sazeb | Měny emerging markets | Zpomalení čínské ekonomiky | Devalvace čínské měny | Firemní zisky | Britské referendum | Index amerických akcií | Pierre Moscovici | Ministři financí EU | Europe 1 | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Výběr zisků | S&P Global Ratings | TTIP | Německé dluhopisy | Kurz japonského jenu | Výnosy | Měnové stimulace | Shazování peněz z vrtulníku | Zásoby zemního plynu | Zasedání Bank of Canada | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár GBP/USD | Měnový pár USD/JPY | Rizikovější investice | Rizikové investice | Japonská vláda | Americká vláda | Česká vláda | Růst čínské ekonomiky | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | Americký index S&P 500 | ISTAT | Hlavní ekonom britské centrální banky | Akciové trhy v USA | Quantum | Měnové krize | Hřivna | Turecká centrální banka | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | TRY | Index cen domů v USA | Index cen domů | Odliv kapitálu | Investiční plány | Americké investiční banky | Softbank | ARM Holdings | Čekající příkaz | Institucionální investoři | Indikátor důvěry | Zájem obchodníků | Obchodování na akciových trzích | Příjmy | Čistý příjem | Vydávání dluhopisů | Spotřebitelské výdaje | Dun & Bradstreet | Návratnosti investice | D&B | Oslabování dolaru | Oslabování eura | Bisnode | Index ekonomické aktivity | Indikátory důvěry | Kapitálové strategie | Podnikatelská aktivita | Indexy PMI | Podnikatelská aktivita v eurozóně | Volatilita trhů | Finanční domy | Údaje o inflaci | Překoupený trh | Přeprodaný trh | Alphabet | xStation | Rumunské lei (RON) | Rumunské leu (RON) | Měny střední a východní Evropy | Polský zlotý (PLN) | Maďarský forint (HUF) | Měny&Sazby | ČTK | Země G20 | Země G7 | Skupina G20 | Skupina G7 | Guvernéři centrálních bank | Obchodování forexu | Kurz jednotné evropské měny | Bankovní společnost | Aktuální cena | Rada MMF | Německý Ifo index | Zvýšení volatility | Japonský Nikkei | Konsenzus | Investice v Číně | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Fiskální stimuly | Belgie | Přístup k financím | HDP eurozóny | Rozjednané prodeje domů | Americké zásoby ropy | Zasedání americké centrální banky | Obchodování na měnových trzích | Obchodování na měnovém trhu | Zpomalení ekonomiky | Index tokijské burzy | Program kvantitativního uvolňování | Bilance ECB | Obchodní pozice | Vývoj úrokových sazeb | Členské země EU | Tisková konference ECB | Tisková konference ČNB | Tisková konference Fedu | Americký dolar vůči japonskému jenu | Výhled domácí ekonomiky | Výhled ekonomiky | Výkyvy na finančních trzích | Stimulace hospodářského růstu | Obchodování v New Yorku | Zobchodované objemy | Hlavní ekonom | Kurz EURUSD | Jednání FOMC | Setkání G20 | Inflační čísla | Švédsko | Norsko | Dánsko | Odhad HDP | Očekávání | Nezaměstnanosti v Německu | Ekonomická nálada | Index ekonomické nálady | Ekonomická nálada v eurozóně | Evropský statistický úřad Eurostat | Burzovně obchodované fondy | Vývoj eurodolaru | Evropský bankovní úřad (EBA) | Globální ekonomický výhled | HDP v eurozóně | Kontraindikátor SSI | Index spekulativního sentimentu | Zhodnocování měny | Tempo růstu ekonomiky | Mercedes | Audi | eTrader | Ekonomické průzkumy | Politico | Business Insider | Globtrex | JPMorgan Chase & Co. | Devizy | SaxoTraderGO | Bill Gross | Flash Crash | Oliver Wyman | Venture Capital | Obchody s akciemi | Purple Trading | Oslabování měny | Mizuho | Mitsubishi UFJ Financial Group | Klamání investorů | Zklamání investorů | eTrading | Generali Investments | Makléřské firmy | Investiční aktiva | LCH Clearnet | Nejvyšší výnosy | Forwardový kurz | Bitstamp | Ekonomická globalizace | Pokles kurzu eura | Keystone XL | J.P. Morgan | Fúze a akvizice | Okénko trhu | Ranní nadhoz | Skupina PPF | Měny rozvíjejících se zemí | Akcie českých bank | Swiss Life Select | Index rozpadu eurozóny | Krize eura | Index německé burzy | Vstup na burzu | TopOption | BBVA | Silicon Valley Bank | Euler Hermes | Zahraniční forex | Daňové změny | IMFC | ČSOB Finanční trhy | Federated Investors | Výnosy řeckých dluhopisů | Sell in May and go away | Index americké měny | Zahraniční FX | CoinDesk | Cena palladia | Investoři na trzích | Polychain Capital | Makroekonomické zprávy | Finanční ředitelé | Obchodování s dolarem | Inflace ve světě | Goldenburg Group | BlueBay Asset Management | BHS | Globtrex.com | Aleš Michl | World Gold Council | Zlato.cz | Český zlatý poklad | LBMA Gold | LBMA | Evropské zlaté rezervy | Statistiky londýnských oceňovatelů zlata | Objem zlata | Pokles českých zlatých rezerv | Nákupy zlata | Nákupy zlata centrálními bankami | Výhled pro zlato | Shromažďování zlata | Držby zlata centrálními bankami | Český poklad | LNG Capital | Návratnost investic | MAYZUS Investment Company | Bitcoin Cash | Bitcoin (BTC) | Ekonomické výhledy | Protiruské sankce | Cena hliníku | Akcie Tesly | Investiční specialista | Investiční firmy | Patria Plus | BlueBay | Spekulativní investice | Devizoví obchodníci | Kvantitativní utahování | Palladium | Obchodování indexů | Technologie blockchain | Analytik eTrader | BusinessEurope | ETH/USD | Alternativní měny | Kalendář makroekonomických dat | Měnové zajištění | ERM-2 | Jerome Powell | Hodnota všech kryptoměn | Coinmarketcap | MiFID II | Backwardation | LYNX Trading | xPartners | Zavedení vlastní měny | ETH | Capitalinked | Ropné měny | Světové akciové burzy | Dealogic | Hodnota fúzí a akvizic | Měna Mosambiku | Uzbecký som | Börsen-Zeitung | European Energy Exchange (EEX) | Fincentrum Hypoindex | Fincentrum | Hypoindex | Inteligentní investor | Binance | NEST | Štěpán Hájek | Estee Lauder | Air Berlin | Česká investiční skupina | Crypto | Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Lithium | Investiční skupiny | Craig Wright | Výhled eura | Vstup na akciovou burzu | Btc-e | Conseq Investment Management | Kurz eurodolaru | Drobní investoři | Výnosy desetiletých dluhopisů | Inverzní výnosová křivka | Země platící eurem | Kryptoměnové burzy | Wood & Company | Cena bitcoinu | Airbnb | Podnikání na kapitálovém trhu | Trhy dnes | Devizy prodej | VŠE v Praze | Skupina Saxo Bank | Saxo | Obchodní války | Zavedení dovozních cel | Krypto | Hodnota majetku | Analytik TopForex | Bitcoiny | Virtuální měny | Lockheed Martin | Analytik finančních trhů | Německá centrální banka | Slabší koruna | BitFlyer | Kryptoburza | OPEC+ | Obchodní válka | Posilování dolaru | Členové Evropské unie | Capitalinked.com | Obchodní napětí | Přijetí eura | Podniky | Evropské akciové trhy | CONSOB | Asijské akciové trhy | Obchodovat forex | Čínské měny | Long signál | Graf vývoje | Technologické akcie | Akcie Facebooku | Apple (AAPL) | Vývoj koruny | L.F. Investment Limited | Inflace v eurozóně | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Portu | Obchodní analýza | Objem obchodování | Geopolitické napětí | Americká investiční banka | Americké dluhopisy | Forint | Obchodníci s ropou | Turecké liry | Pokles ceny | Měnové turbulence | Geopolitika | Ekonomické krize | Finanční pomoc Řecku | Šéf Fedu Powell | Šéf Fedu | Royal Dutch Shell | Poptávka po dolaru | Hlavní akciový index | Czech Fund | Obchodní rozhovory | Norges Bank | Zasedání OPEC | USMCA | Měny v regionu | Nové peníze | Pražský PX | Patrik Mackových | Spotřebitelská inflace | I-Trader | Přímé zahraniční investice | BAML | Die Zeit | Trh s ropou | Finanční skupina | Reakce trhu | Ruská centrální banka | Výprodej akcií | Vývoj ceny bitcoinu | Analytické služby | Dodávky ropy | Cena plynu | Signál na akcie | Pokles cen ropy | Propad cen ropy | Long obchod | Intercontinental Exchange | Christopher Dembik | Růst úrokových sazeb | Posilování eura | Daňové úlevy | Zvýšení mezd | Obchodování se CFD | Slabá koruna | Aktivita na trhu | Zvyšování úroků | Růst zisků | Zvýšení úrokové sazby | EK | Napětí na finančních trzích | Prezident Trump | Náklady na úvěry | Dopady na ekonomiku | Evropská komise | Základní úroková sazba | Úroková sazba v USA | Index spotřebitelské důvěry | Šéf ECB | Bloomberg Economics | Prezident Evropské centrální banky | Počet zemí s eurem | Jednotná měna | Fiskální pakt | Budoucnost eura | Vstup do eurozóny | Evropský stabilizační mechanismus | Záchranný bankovní fond (SRF) | Veřejný dluh | Evropský fond finanční stability | Pojištění vkladů | Jednotný řešící mechanismus (SRM) | Česká firma | Bankomaty | Financial Times (FT) | Španělský IBEX | Zadluženost | Vysoká zadluženost | Zpomalení ekonomického růstu | Společnost Apple | Prezident USA | Zpřísňování měnové politiky | Oslabení amerického dolaru | Intercontinental Exchange (ICE) | Majetek | The Wall Street Journal | Heiken Ashi | Vývoj kurzu koruny | Nemovitostní trh | WEF | Obchodovat s akciemi | Sazby ČNB | Obchodování na burzách | Silný frank | Makléřská společnost | Obchodní jednání | Dluh vlád | Globální dluh | Makroekonomické strategie | Obchodní rozhodnutí | Akcie Boeingu | Obchodovat na finančních trzích | Mt. Gox | Mezinárodní investoři | Burzovní debut | Zvýšení sazeb | Významný akcionář | Světové finanční trhy | Analytik Czech Fund | Inflace v ČR | Odchod z eurozóny | Plánované obchody | Dluh zemí eurozóny | ESA 2010 | Statistický úřad | Výsledky amerických společností | Podnikatelská nálada | Řecká burza | Technologický Nasdaq | Inflační očekávání | Ekonomická stagnace | Ruská firma | Short obchod | Splácení dluhu | Český průmysl | Primární veřejná nabídka (IPO) | Primární veřejná nabídka | Tržní hodnota firmy | Hodnota firmy | Nezaměstnanost v ČR | Zahraniční investoři | Růst cen ropy | CNY | Pokles sazeb | Vývoj hlavní úrokové sazby | STMicroelectronics | Ceny pohonných hmot | Akcie firmy | MSCI Emerging Markets | Tencent Holdings | Odhad růstu ekonomiky | Vyšší mzdy | Eurobarometr | Boris Johnson | The Telegraph | BrandZ | Prodej ropy | Začít obchodovat | Nabídka akcií | Příjmy z turistiky | Americké společnosti | Snížení sazeb | Ferrari | Wealth Management | NATGAS | Prezidentka ECB | Volný čas | Záporné sazby | Obchodní pásmo | Společnost Gazprom | Gazprom | Coffee | Senior trader | Nordea Bank | Obchodní konflikt | Růst ceny zlata | Výnosové křivky | Pokles cen | Akcie automobilky | Rozpočet řecké vlády | Thajský baht | Primární rozpočet | Snížení úroků | Záporný úrok | Výkonný ředitel | Štěpán Křeček | Ministerstvo obchodu | Čínské ministerstvo obchodu | Silný dolar | Šéfové států | Řešení krizí | Britský premiér | Situace na trzích | SIX | Obavy z recese | Konglomerát | Nové akcie | Oživení ekonomiky | Ekonomické problémy | Pohonné hmoty | ISM index | Tokyo Stock Exchange (TSE) | Thyssenkrupp | Shrnutí obchodování | Kristalina Georgievová | Růst mezd | Tisk peněz | Obchodní pokyny | Deficit rozpočtu USA | Deficit rozpočtu | Deficit rozpočtu Řecka | Deutsche Welle | Televize CNBC | Dění na trzích | Sazby ECB | Úrokové sazby ECB | PPF | Kjódó | Agentura Kjódó | Globální recese | Denní graf | Očekávání trhu | Italská vláda | Italská ekonomika | Novozélandská centrální banka | Obchodník na finančních trzích | Finanční situace | Pohonné hmoty v Česku | Jakub Petruška | Úvěrová aktivita | Energetické firmy | Tuzemské banky | Kurzarbeit | Oslabení české koruny | Vyzkoušet si trading | ESG | Český HDP | Český index nákupních manažerů | Předstihové indikátory | F1 | Formule 1 | Makroekonomický výhled | Obchodování EUR/USD | Jak se stát lepším investorem | Nízká nezaměstnanost | Společnost Deutsche Börse | Stav ekonomiky | Obchodní dohoda | Zerohedge | Equinor | Vývoz ropy | Bilance zahraničního obchodu | Vyšší úrokové sazby | Loterie | Cena akcie | Největší ekonomika | Druhá největší ekonomika světa | Druhá největší ekonomika | MMF Kristalina Georgievová | Šéfka MMF | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Černý čtvrtek | Hospodářské krize | Mnoho ziskových obchodů | TikTok | Huawei | Vatikán | Digitalizace | Střadatelé | Americké automobilky | Automobilky | Čistý zisk | KOSPI | Investment Management | Startup | Emitent dluhopisu | Rozpočet | Hazard | Rozpočtový schodek | Celkové příjmy | Deficit | Prezident Donald Trump | Central European Media Enterprises (CME) | Mediální společnosti | Ropný gigant | Začínající tradeři | Ceny benzínu | Německá vláda | Hongkong | Kryptoměnová burza | Trinity | Ekonom ING | LNG | Býčí signál | Objem | Data z USA | Call centra | František Táborský | Čínské podniky | Bílý dům | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Smíšené obchodování | Hospodářský růst v Evropě | Zájem o investice | Trh práce | Vyšší sazby | Německý průmysl | Michael Bloomberg | Obchodní dohody | Myšlenka | Inflace v říjnu | Říjnová inflace | Pojišťovna VIG | Včerejší obchodování | Obchodní nástroje | Obrat trendu | Server Politico | Přijmout euro | CETA | Alibaba Group | Růst spotřebitelských cen | Průmyslová výroba v eurozóně | Snižování úroků | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Inflace v USA | ČSÚ | Růst průmyslové výroby | Konkurenceschopnost | List The Wall Street Journal | Luis De Guindos | Statistický úřad Eurostat | Firma | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | Kurz eura vůči dolaru | PLN/EUR | Hlavní události | Technické analýzy | Hlediska technické analýzy | BAT | Risk-off | Parlamentní volby | Tesla Elon Musk | Aktuální obchodní příležitosti | Výroba počítačů | Pfizer | Výrobce léků | IIF | USA a Čína | Obchodovat na burze | Pravděpodobnost úspěchu | Svíčková formace | TradingEconomics | Růst cen | Global Finance | CBI | Maďarská centrální banka | Zůstatek | Studie | Server CNBC | Vysoké riziko | Bývalý ministr financí | Bilance | Index DOW | Ekonomický vývoj | Důchodový systém | Americký Senát | Negativní sentiment | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Erste Group | Jiří Šmejc | Generální ředitel | PSA | GM | Statistici | Negativní nálada | Čínský prezident | ECB Luis De Guindos | Hodnota kybernetické měny | Kybernetická měna Bitcoin | Největší pokles | Ukrajina | Ukrajinská centrální banka | Lagardeová | Si Ťin-pching | Souhrnný index | Vyšetřování | Amazon | Fortune | Nízké úrokové sazby | Nálada spotřebitelů | Buy-and-Hold | Úrok | LVMH | Arnault | Nejbohatší | Bernard Arnault | Miliardy | PROP Trading | Global Times | Vyhlídky | EBRD | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Sdružení automobilového průmyslu | Průzkumy | Trendová linie | Rostoucí trendová linie | Pohyby kurzu | Domácí měny | Vicepremiér | Federální rezervní banky | Federální rezervní banka | Český akciový trh | Kalendář událostí | Americká data | 5G | AFP | Technická analýza GBP/USD | Technická analýza EUR/USD | Ekonomická důvěra | Valdis Dombrovskis | Předseda Evropské komise | Inflační cíle | FT | Naše ekonomika | Meziroční růst HDP | Ekonomka | České dluhopisy | Zveřejněná data | Nezaměstnanost v eurozóně | Financovat | SMA | Statistika | Předpovědi | Technologický sektor | ČSOB Petr Dufek | Petr Dufek | Cla na dovoz hliníku | Ceny výrobců | Průmysl | Předvolební průzkumy | ADP | Jan Vejmělek | Poslanecká sněmovna | HUF | PLN | Mario Centeno | Šéf euroskupiny | Na burze | Drahý kov | Celosvětový růst | Využití stříbra | Zmírnění rizik | Neinvestovat do stříbra | Neinvestovat | Vyšší poptávka | Propouštění | Impuls | Formule | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Firma Apple | Rostoucí náklady | SoftBank Group | Industrial and Commercial Bank of China | ICBC | General Motors | Výrazný pokles | Čínské zboží | Světové ceny potravin | Ceny potravin | Šinzó Abe | Rozvoj | Nejvyšší nezaměstnanost | Stavebnictví | European Central Bank | Viceprezident ECB | Dolar vůči japonskému jenu | Koruna dnes | Zdražování | Ceny zboží | Nízká inflace | Sociální sítě | Problémy | COPPER | NAFTA | Britové | Cvičení | Tomáš Holub | Úvěrové pojišťovny | Pojišťovny | Total | Zasedání FOMC | Prodeje akcií | Libanon | Prognózy | Nejistoty | Ruská ropa | Členské státy EU | Státy EU | Těžba ropy v Rusku | Ranní zpráva | Předčasné parlamentní volby | Goldenburg | Evropský průmysl | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | ECB Christine Lagardeová | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Protekcionismus | Soukromý sektor | Pokračující protekcionismus | Světové obchodní organizace | Konzervativci | Předseda Evropské rady | Charles Michel | GBP/EUR | Půjčka | Penále | Výhled do budoucna | Plyn | Nálada | Koruna zpevnila | Analýza forex | Ekonomické zpomalení | Prohlášení | Yahoo | Moskva | Jim Yong Kim | PSA Group | HDP Německa | PKN Orlen | Worldpay | Internetový gigant | Mezinárodní organizace pro vinnou révu a víno | OIV | Společnost Huawei | Ford Motor | Americká automobilka | Fiat Chrysler Automobiles (FCA) | Fiat Chrysler Automobiles | Tata Steel | Farmaceutická společnost | Allergan | Mylan | Londýnské akciové burzy | Huawei Technologies | Nissan Motor | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | IAG | Akciový index Dow Jones | Společnost Microsoft | Události ve světové ekonomice | Nejdůležitější ekonomické události | Události roku | Zahájení obchodování | Porsche | Událostí ve světové ekonomice | Sev.en Energy | Ústavní soud | KKCG | Škoda Auto | Míra | RWE | Premiér Babiš | InterContinental | Daniel Křetínský | Jaderná elektrárna | Ceny stavebních prací | Úroky | Konec roku | Německý PMI | Bilance běžného účtu | Registrace automobilů | STOXX50 | Měnové politiky centrálních bank | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Hypotéky | Premiér Boris Johnson | Důchod | Předseda | Americké centrální banky | ČNB dnes | Kupní síla | Automobil | AXA | Regulátoři | Záporné úrokové sazby | Meziroční míra inflace v eurozóně | Europoslanci | Eurokomisař | Italský premiér | xStation5 | Biotechnologické společnosti | AAPL | AT&T | Andrew Bailey | Sergej Rjabkov | Německý ministr hospodářství | Ministr hospodářství | Tempo růstu americké ekonomiky | Kybernetické měny bitcoin | Ministr spravedlnosti | Konstantinos Tsiaras | Směnárenské platformy | Boháči | Emerging market měny | Celkový deficit | Bydlení | Aurora Cannabis | Pěstitel marihuany | CanniMed Therapeutics | Ztráta | Úbytek | Nejlepší investiční příležitosti | NERV | SPD | Stratég | Hlavní akciové indexy | Giuseppe Conte | Roční růst | ANSA | ACEA | Důležité ekonomické události | Miliardy korun | Depozitní úrokové sazby | Výnosy státních dluhopisů | WIG20 | Peking | Obezřetná měnová politika | DuckerFrontier | AJ Bell | National Bank of Greece | Akcie National Bank of Greece | Akcie Eurobank | Eurobank | Akcie Alpha Bank | Alpha Bank | Investiční platformy | Investiční ředitel | Russ Mould | Index akciové burzy v Aténách | Index akciové burzy v Miláně | Singapurský premiér | Evropské PMI | Americký index | Wirecard | Hospodářský růst v Německu | Růst hrubého domácího produktu | Řecké banky | Největší řecké banky | Akciová burza v Aténách | Akcie v Řecku | Singapur | Schodek státního rozpočtu | Ceny dluhopisů | Tuzemská ekonomika | Investiční aktivita | Hospodaření | Paschal Donohoe | Vladimír Vávra | Hospodářská katastrofa | Zvýšení inflace | Růst měnového páru | Klesající trend | Dlouhodobé pozice | Jestřábí hlasy | Pracovní trh | Silný support | Point of Control | Objem objednávek | Společnost Sentix | Američané | Francouzský ministr financí | Bruno Le Maire | Návratnost | IKEA | Netflix | List Financial Times | Míra inflace v eurozóně | Washington | Daimler | Micron Technology | Apache | Hlavní rizika | O2 | Tovární objednávky v Německu | Federální úřad pro letectví | Americký Federální úřad pro letectví | FAA | Letecké společnosti | Miliardy eur | Ministr energetiky | Ministr zahraničí | Přebytek bilance zahraničního obchodu | Von der Leyenová | RBA | Budoucnost | Kantony | Ifo | Experti | Zemědělství | Rekordní maximum | Negativní zprávy | Nejbližší rezistence | Poradenství | Mercedes-Benz | Německá společnost | Ministerstvo práce | Geopolitická situace | Wall Street Journal (WSJ) | Iniciativa | Podnik | Tuzemská inflace | Proinflační | PricewaterhouseCoopers (PwC) | Zpřísnění měnové politiky | Silnější koruna | Vyšší inflace | Rozpočtový přebytek | Bloky | Snížit úrokové sazby | Inflace v prosinci | Růst cen potravin | Míra zadlužení | Zadlužení České republiky | Veřejné finance | Analytička | Ukazatele | Vývoz z Číny | Přebytek bilance | Přebytek bilance běžného účtu | Bankroty | Konzervativní politik | Technologická společnost | Výroba v eurozóně | Meziroční růst spotřebitelských cen | Vývoj meziroční inflace | Americké ministerstvo | Hospodářský růst v Číně | Americké ministerstvo obchodu | Spotřebitel | Nájemné | Nájmy | Pozitivní komentáře | Ceny energií | Zamyšlení | Akcie Morgan Stanley | Banka Morgan Stanley | Angela Merkelová | Kancléřka Angela Merkelová | Německá kancléřka | Zajímavé zisky | Kancléřka Merkelová | Krach | Komunikace | Stabilita sazeb | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Astrazeneca | General Electric (GE) | Kapitalismus | Trump | Davos | Mezinárodní organizace práce (ILO) | Mezinárodní organizace práce | ILO | Belt and Road | Prezident | Koronavirus | Google | Samsung | WhatsApp | Instagram | 100 miliard dolarů | Anglie | Severní Irsko | Skotsko | Wales | Trhy | Šíření nového koronaviru | Ursula von der Leyenová | WHO | Americký miliardář | Výkon evropské ekonomiky | Evropské ekonomiky | Role ECB | Banka UBS | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Koruna oslabuje | Dluh řecké vlády | Ratingová agentura Fitch | Velcí institucionální investoři | Impérium | Změny cen | Čínský koronavirus | Virus | Asijské indexy | Jüan | Negativní dopad | Nejprudší pokles | Pokles | Situace | Globální sentiment | České měny | Ekonom Ifo | Důchody | Americký kongres | Nejvýraznější pokles | Odhad letošního růstu | Provozní zisk | Meziroční růst | Zdravotní pojištění | Vít Hradil | Americká Federální rezervní banka | Růst inflace | Epidemie koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | Natland Petr Bartoň | Petr Bartoň | Natland | IHNED | Vysoká inflace | Ceny Bitcoinu | Starbucks | Boeing | Aktuální technická analýza | Raiffeisenbank a.s. | FIAT | Zpomalení růstu | Volné peníze | Pochybnosti | Psychické rozpoložení | Zlepšení | Dovednosti | Úsilí | Nezaměstnanost v EU | Varšavská burza | Spekulativní kapitál | Růst v eurozóně | Obchody | Uskupení Přátel koheze | Rozpočtový rámec | Víceletý rozpočtový rámec | Výdaje | Finanční úřad | Daň z příjmu | Pesimismus | Zpracovatelský sektor | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Hlavní úrokové sazby | Švýcarská banka UBS | Dopady koronaviru | BP | Převody peněz | Adidas | Americká společnost | Cathay Pacific | Cathay Pacific Airways | Institut IOBE | Zrychlení růstu | Zrychlení růstu řecké ekonomiky | Růst řecké ekonomiky | Německé tovární objednávky | Sazby beze změny | SEC | Amerika na prvním místě | America first | Francouzský statistický úřad | Údaje o průmyslové výrobě | Rozhodování | Dnes ČNB | Velmi bohatý | Ministerstvo dopravy | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | Americké banky | Průměrná cena | Britský statistický úřad | Medvědi | Nižší daně | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Uživatelé kryptoměn | Lednová inflace | Inflace v lednu | Růst sazeb | Politika centrálních bank | Valuace | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Tradingový portál | Portál FXstreet.cz | Kukuřice | Německý HDP | Deutsche Telekom | Slábnutí koruny | Ekonomické aktivity | LC Macro Advisors | Lorenzo Codogno | Analytik Lorenzo Codogno | Prada | Údaje z USA | Dopad koronaviru | Noviny | Krize v eurozóně | Virus Covid-19 | Akcie na evropských trzích | Střední podniky | České banky | Šíření koronavirové nákazy | Výhled růstu globální ekonomiky | Data PMI | Šířením nového typu koronaviru | Šéfka ECB | Cestovní kanceláře | Tržní úrokové sazby | Míra nezaměstnanosti v EU | Průměrná mzda | Americký Fed | Stabilita | Jižní Korea | Sestupný trend | Cestovní ruch | Japonská automobilka | Automobilka Toyota | Toyota | Vývoj | Ministři financí zemí platících eurem | Pokles prodeje | Nižší sazby | Nová data | Šok | Mzda | Mzdový růst | České mzdy | Vládní opatření | Výkyvy | Současná cena | Akcie na světových trzích | Aktuální Price Action | Inflace v únoru | Míra inflace v únoru | Ekonomika Evropské unie | WP | Videokonference | Lídři EU | Rishi Sunak | Sazby hypoték | Pomoc ekonomice | Premiér Giuseppe Conte | Italský premiér Giuseppe Conte | Restrikce | Cílování inflace | Vývoj na trhu | Zákaz cestování | Nejrozšířenější kryptoměna | Poradci | Aerolinky | Španělský IBEX 35 | IBEX 35 | Lufthansa | Nouzový stav | Akcie včera | Program nákupu aktiv | Indické akcie | Nifty 50 | Burzy celého světa | Opatření proti koronaviru | Olaf Scholz | Charlie Munger | Stav nouze | Bankovky | Mince | Bankovky a mince | Nákupy státních dluhopisů | Mimořádný stav | Tencent | Opatření vlády | Solidarita | Dostatek likvidity | Vládní představitelé | Další vývoj | Armageddon | Desetileté dluhopisy | Restriktivní opatření | Stimuly | Index výrobní aktivity | Oldřich Dědek | Dopad na finanční trhy | Italské dluhopisy | Evropské země | Unijní instituce | Brusel | Letectví | Členové bankovní rady | Fiskální politiky | Kabinet | Moore Czech Republic | Guvernér Rusnok | Energetické společnosti | Zrychlení inflace | Největší propad | Vyšší úrok | Oslabování české měny | Výrazný vzestup | Cenový vývoj | Hlavní ekonom ING | Krátkodobé dluhopisy | Chod ekonomiky | Tudor | Šíření viru | Stimul | New York Times | Růst cen v eurozóně | Index evropských akcií | Hlavní index evropských akcií | Inflace v EU | Obavy trhu | ECB dnes | Nákupy aktiv | Odhad inflace | Prostor k růstu | Zastavení výroby | Měnové podmínky | Propad poptávky | Poptávky po dolaru | Spotřebitelé | Zotavení ekonomiky | Hyundai | Jihokorejská automobilka | Automobilka | Automobilka Hyundai | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Dopady pandemie COVID-19 | Historie | Úvěrový program | Aktuální situace | Bulharská měna | Dluhopisy řecké vlády | Rumunská měna | Žádosti o podporu | Dopady krize | Šíření nemoci COVID-19 | Šíření nemoci | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Světové tiskové agentury | Tiskové agentury | Levnější půjčky | Rating vyšší | Zásobníky | Waste Management | Internetový obchod | Obchod Amazon | Bilion dolarů | Přísná opatření | Další pokles | Zisk bank | Ekonomiky zasažené krizí | Situace v Číně | Koronavirová krize | Unilever | Katar | MF | Hlavní centrální banky | Pravidla EU | Kroky centrálních bank | OSVČ | Kongres | Škoda | Manufacturing | Komerční banky | Demokraté | Domácnosti | Il Sole 24 Ore | Páka | Přírůstek obyvatelstva | Výrobce letadel | Lidovci | Neomezené množství | Hotovost | Marian Jurečka | Dramatický dopad | Market update | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Alena Schillerová | Ministryně financí | Prodejní tlak | Zápis z posledního zasedání | Nákup aktiv | Úřad práce | Spoření | Fond ESM | Záchranný fond eurozóny | Stabilizační mechanismus | Americká sněmovna reprezentantů | Sněmovna reprezentantů | Tomáš Raputa | Graf dne | Pojišťovací společnosti | Záchranný balíček | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | Německý parlament | United Airlines | Koronavirové krize | Poslanci | Signál | Prodej státních dluhopisů | Americká banka | Limit pro nákup dluhopisů | Ratingová agentura S&P | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Tisková konference | Repo sazby | Biliony | Fatih Birol | Potenciál | Evropský parlament | Platební neschopnosti | Platební neschopnost | Boj s koronavirem | České vlády | Allianz | Německý statistický úřad | Ministryně financí Alena Schillerová | Propad HDP | Farmaceutické firmy | Křetínský | Ceny elektřiny | Živobytí | Šíření nákazy | Bulharsko | Unijní země | Ekonomické ukazatele | Izrael | Fiat Chrysler | Reálné mzdy | Riziko inflace | Sberbank | E-commerce | Ekonomiky | Ekonomický propad | Nigérie | Alžírsko | VW | Vzdělávací webináře | Slovensko | Slovenská vláda | Války | Tomáš Sedláček | EGAP | Jan Procházka | Schodek | Březnová data | Český rozpočet | KoroNERV-20 | Michal Mejstřík | Petr Zahradník | Poradce | Organizace | Švédská vláda | Poskytování hypoték | Hotelnictví | Analytik Saxo Bank | Růst nezaměstnanosti | Italský deficit | Deficit veřejných financí | Americké žádostí o podporu | Letecká společnost | Umělá inteligence | Závislost | Práce | Výraznější pokles | Koronakrize | Společnost Unilever | Afrika | FAO | Africké země | Údaje | Americké ministerstvo zahraničí | Výhled ratingu | Dlužník | DPH | Mexiko | Omyl | Úročení vkladů | Pojišťovna | Novela zákona o ČNB | Novela zákona | Jednání euroskupiny | Sociální nepokoje | Radovan Vítek | Karel Komárek | Pavel Tykač | Pavel Baudiš | Marek Dospiva | Ministři EU | Patenty | Chudé země | Prezident Vladimir Putin | Veřejný sektor | Hluboké recese | Dopady koronavirové krize | Jihoevropské země | Ministři | Ekonomické oživení | Ministři energetiky | Alexandr Novak | Italský dluh | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Nárůst nezaměstnanosti | Španělská vláda | Pákistán | Německé automobilky | Markus Söder | Nákup automobilů | Splátky dluhů | Nejvyšší rozpočtový deficit | Přebytek běžného účtu | Petr Král | ČNB Petr Král | Výpadky | Activision Blizzard | Emitenti | Rhode Island | Více peněz | Inflace v březnu | Long signál na akcie | Rozpočet EU | Nové dluhopisy | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | Dodavatelské řetězce | Kde investovat | Krize koronaviru | Majitel | Úspory | Internetové televize | Televize Netflix | Růst cen v EU | EP | Statistiky | Uzavření trhů | Růst daní | Poradenské společnosti | USD za barel | Vývoj měnového páru USD/CAD | Madrid | Trade | S&P500 | Analytik ČSOB | Finanční pomoc | Ázerbájdžán | Úvěrový program COVID | Způsob pomoci jednotlivých zemí | Nizozemsko | Situace na trhu s ropou | Zbyněk Stanjura | ODS | Premiér Andrej Babiš | MFF | Sociální síť | Debata | Surové ropy | Evropská data | Posílení | Omezení pohybu | Omezení pohybu kapitálu | Náklady na obsluhu dluhu | Premiéři zemí Evropské unie | Výrobce letadel Boeing | Joe Biden | Vláda v Aténách | Christos Staikuras | Lucembursko | Poklesy HDP | Evropské méně | Data z trhu práce | Úřad INSEE | Cestování | Superpočítač | 737 MAX | Tempo růstu spotřebitelských cen | Sazba Fedu | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Globální pracovní síly | Ryanair | Osobní příjmy | Osobní výdaje | Energetické úspory | Hospodářství země | Shell | Energetická společnost | Sazka Group | OPAP | Stoiximan | Maloobchod | Zaměstnanci | PMI z výroby | Řecký dluh | Akcie padají | Český státní rozpočet | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Aktivní obchodování | Růst výnosů | Wolfstreet | Soudní dvůr | Soud | Herbert Diess | Koncern Volkswagen | NMS Market Research | Oddlužení | PEPSICO | Bankovní akcie | Hospodářství EU | Dovoz | Vývoz | UNWTO | Mezinárodní turistika | Turistika | Rakouský kancléř | Sebastian Kurz | Obchodní přebytek | Generovat zisk | Rekordní zisk | Státy eurozóny | Australský premiér | Tisknutí peněz | Historicky nejnižší | Růst zadlužení | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Politická nestabilita | Šéfka EK | Quantitative Easing | Zveřejněné údaje | Dluhy | Toyota Motor | Členské státy | Vrácení daně | Míra inflace v dubnu | Členské země | ONE | RBI | T-Mobile | PPF Telecom Group | Auta | Royal Caribbean | Xiaomi | Velké ekonomiky | Prodej elektromobilů | Plynovod Nord Stream | Levné peníze | Sektor služeb | Manažerka | Prémie koruny | CL | Spekulovat | Bundesbanka | Martin Winterkorn | Manažeři | Klíčové oblasti | Nové studie | Koronavirová pandemie | Evropské sdružení výrobců automobilů | Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA) | Kupci | Předsedkyně Evropské komise | Budoucnost EU | Cena ruské ropy | Vrcholní představitelé | Renault | Akcie v Hongkongu | Zákon o národní bezpečnosti | Fischer | Umělé inteligence | Argentina | Spoluzakladatel | Investment management | Inflace v Turecku | Předstihové ukazatele | Společnost Lufthansa | Kia | JDE | Index akcií | Unijní činitelé | Unie | ČR | Záchranný program | Negativní výhled ratingu | Prezidenti a premiéři | Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie | Jihoevropské státy | Plán EU | Koronavirové pandemie | Lukoil | Hertz | Spolkový sněm | Nissan | Francouzská automobilka | Automobilka Renault | Průraz | Základní příjem | Záchranný balík | Řecký parlament | Václav Klaus | Zbrojovka | Bild am Sonntag | Odpisy řeckého dluhu | PEPP | Eduard Kučera | Rekordní nárůst | Francouzský ministr | Počet nových žádostí o podporu | Berlín | Býčí trend | Oracle | Polský premiér | Mateusz Morawiecki | Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung | Společnost BP | Pokračování růstu | Tchaj-wan | Tempo poklesu | Používání eura | Mário Centeno | ProSiebenSat.1 Media | Index Nasdaq Composite | eMarketer | Průmyslová výroba v EU | Parlament dnes | Místopředseda Evropské komise | Světové indexy | Subvence | Index Nikkei 225 | Energetický gigant | Hospodářský propad | Nestlé | Novartis | Sanofi | Inflace v Evropské unii | Míra inflace v Evropské unii | Propad cen | Projev šéfa Fedu | Negativní výhled | Úvěrové podmínky | 100 procent HDP | Političtí vůdci | Rostoucí trend | Evropští leadeři | HDP EU | Sentiment na trhu | Bezpečný dolar | Covid | Nárůst nově nakažených | Druhá vlna pandemie | Roční výkonnost | Changpeng Zhao | Banka JP Morgan | Podmínky půjčky | Finanční ústavy | Snížení nákladů | Restrukturalizace | Spotřebitelská důvěra v EU | ITC | Druhá vlna | Analytik Purple Trading | IDEA | Nízké sazby | Nové žádosti o podporu | Živnostníci | Paušální daň | Stimulační program | Český stát | Míra nezaměstnanosti v Evropské unii | Ukrajinský prezident | Volodymyr Zelenskyj | Hlavní index Hang Seng | Jasný signál | Exporty | Dopad pandemie | Setkání ministrů financí eurozóny | Nákupy přes internet | MAM | Růst cen domů a bytů | Růst cen domů | Prostor pro další růst | Sony | Fond obnovy | Nizozemská vláda | Výrazný propad | Chorvatsko | Leva | Johnson & Johnson | Zbohatnutí | Francouzský statistický úřad INSEE | Americký výrobce letadel | Úspěchy | Silicon Valley | Ocenění | Šance | SAE | Opel | Chrysler | Mazars | Eurodluhová unie | Evropská dluhová unie | Dluhová unie | Hospodaření firmy | Ceny | Praha | Summit Evropské unie | Kolaps | Výplach | Dluh státu | Verizon Communications | Starší byty | Byty v ČR | Ceny starších bytů | Spotřební daně | Merkelová | Společnost Amazon | Softwarový gigant | Vývoj tržní kapitalizace | Lídři Evropské unie | Společnost XTB | Rostoucí ceny komodit | Ceny nových bytů | Životní úroveň | Nižší poptávka | Herní plán | Úspěšně obchodovat | Insolvence | Plynárenské společnosti | Pár EUR/USD | Americké žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Propad ekonomiky | Odhad růstu HDP | Silné momentum | Důvěra | Obnovení růstu | Covid19 | Německý automobilový průmysl | Indonésie | WeCHat | Významné události | Slábnoucí dolar | Hyundai Motor | Cenové hladiny | Nikos Dendias | Ceny dováženého zboží | Erdogan | Turecký prezident | Recep Tayyip Erdogan | Worldometers | Analytik XTB | Pandemická situace | Úroky na hypotékách | Vládní koalice | Naleziště plynu | Naleziště plynu v Černém moři | Největší naleziště zemního plynu | Opatření proti dopadům pandemie | Zajištění na stáří | Společnost Lukoil | Zvýšení daní | Zrušení superhrubé mzdy | Unijní ministři | Unijní ministři zahraničí | Coca-Cola | Ruská vláda | Ceny v eurozóně | Výrobní sektor | Výrobní index | Brazilská vláda | Americký soud | Růst eura | Průměrné mzdy | Atradius | Počet firem v insolvenci | Dopady koronaviru v Evropě | Představitelé ECB | SPAC | Statistika z amerického trhu práce | Klimatické změny | Měnová politika Evropské centrální banky | Míra nezaměstnanosti v Řecku | Kuba | Odborníci | Kroger | Kyriakos Mitsotakis | Řecký premiér | Zdanění | Růst průmyslové výroby v EU | Automobilka PSA | Mezinárodní agentura pro energii | TSLA | Nvidia | Qualcomm | Výkon ekonomiky | Snížení emisí | Zasedání FED | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Vývoj akciového indexu Nasdaq | Propad cen akcií | Cena elektřiny | Evropský statistický úřad | Elektromobily | Politici | Ropovody | Plynovody | App Store | Biden | Softwarová společnost | Americká softwarová společnost | Internetová společnost | Americká internetová společnost | Marathon | Pracovní místa | Pokles spotřebitelských cen | ACS | Ranní okénko | Česká republika | Yavuz | Loď Yavuz | Celková míra nezaměstnanosti | Změna cen bytů | Frakování | Změna politiky | Měnový fond | Negativní účinky | Ceny v Česku | Ceny bytů | Libye | iPhone | Masivní investice | Walgreens | První peníze | Příjmy z prodeje ropy | Koncern | Embargo | Andorra | Příležitosti k obchodování | Nařízení | Interfax | Intel | První obchodní den | Industrial and Commercial Bank of China (ICBC) | Sigmar Gabriel | Moneta | Technologické tituly | Dluh eurozóny | Státy Evropské unie | Zynga | Soudní spor | Ruské společnosti | Výrobce videoher | T-Mobile US | Společnost Pfizer | Inflace v Číně | Apollo | Apollo Global Management | China Mobile | Růst ekonomiky EU | Pád cen | Cena bitcoinu dnes | Nabízené dluhopisy | Komise pro mezinárodní obchod | Komise pro mezinárodní obchod (ITC) | Představitelé americké centrální banky | Tranzit ruské ropy | Elektronická evidence tržeb | Praktické tipy | Politická stabilita | Diem | Ministerstvo energetiky | Daňový balíček | Zelené investice | Životní prostředí | Enphase Energy | Tesco | Diem Association | Siemens | Bayer | Munich Re | Deutsche Boerse | Munich | ABNB | Vakcinace | Trans Adriatic Pipeline | TABAK | BIDU | Lego | Očkování | Rozpočtové deficity | Zadlužování | PX Pražské burzy | Rekordní rozpočet | Částečný úvazek | Předsednictví EU | Cenné papíry a burzy | Centrální bankéř | Inflace v Polsku | Stimulační balíček | Nálada investorů | Carnival | Rozmach Číny | Proměny automobilového průmyslu | Boston Consulting Group | BCG | Boston Consulting Group (BCG) | Budoucnost automobilového průmyslu | Čínské Lenovo | Lenovo | Celní války | Cities 40 | C40 | Paralýza | Pandemická paralýza | Belt and Road Initiative | Iniciativa Pásu a cesty | Desetiletí v ekonomice | Svět kryptoměn | Počasí | Utažení měnové politiky | Růst ceny | Opatření na pomoc firmám | Pomoc firmám | Zvýšení ceny | Společnost Tesla | Zdravotní péče | Rio Tinto | Paušální daně | Zhoršení ratingu | Tržby z prodeje | Německá bankovní společnost | ProSiebenSat.1 | VMware | Nemovitosti v Česku | Evropské centrální banky | Josep Borrell | Šéf unijní diplomacie | Unijní diplomacie | Streamovací služby | InPost | Společnost InPost | Tržní ceny | J&J | Cenové výkyvy | Vypuknutí pandemie | Rozvolnění | Activision | Blizzard | Daň z nadměrných zisků | Automobilka Tesla | MIB | Poslanci Evropského parlamentu | Daňové zvýhodnění | FTX | Kov | Evropský systém | Colt | Spotify | Nové rekordy | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Inflace na Slovensku | Nizozemský ministr | Nizozemský ministr financí | CETIN | Výnos desetiletého dluhopisu | V4 | Rizika a příležitosti | Rostoucí výnosy | Rozhodnutí vlády | Zásoby plynu | Plán zavedení eura | Súdán | Americký Federální úřad pro letectví (FAA) | Finanční zdraví | Freeport-McMoRan | Trebitsch | Whisky Trebitsch | PPF Telecom | Herní průmysl | Antidumpingová cla | Cla na hliník | Nárůst výnosů | Siemens Energy | Půjčky od MMF | Riziková prémie | Admirals | Příznivé údaje | Silný růst | Britská firma | Pandemie covidu-19 | Analýza EUR/USD | Balík rozpočtových opatření | Riziko likvidity | Dlouhodobý investor | Společnost eToro | Řecká vláda | FX Update | Míra inflace v EU | Výhled růstu ekonomiky | Turistická sezona | Letní turistická sezona | Zpravodajské události | SLR | Týdenní shrnutí | Discovery | PPF Group | Poptávka po nemovitostech | Nejvyšší růst | Umění | Organizace OSN pro výživu a zemědělství | Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) | Firemní daně | HoReCa | Konkrétní akcie | Prudký růst cen | Krok za krokem | Pomoc MMF | Silná americká data | AA | Island | Zvýšení ratingu | Centene | Odhad letošního růstu ekonomiky | Indická firma | Rostoucí ceny | Cenový pohyb | Objednávky | Ministr práce | Internetové společnosti | Verizon | Pakt stability a růstu | Přeprodané oblasti | Konsensus trhu | Situace v eurozóně | Inflace v České republice | Interactive Brokers Group | Výrazná inflace | Meziměsíční inflace | Meziroční růst cen | Plán obnovy | EEX | Ceny realit | Malta | Zvýšené riziko | Těžaři | Německé společnosti | Oslabení | Práce v EU | Růst cen nemovitostí | První zvýšení sazeb | Akcie Deutsche Bank (DBK) | Akcie TSLA | Ruský ministr | Největší americká banka | Plány | Cíle | Příležitosti | Světové kryptoměny | Dlouhodobý support | Dodávky plynu | Konkurence | Revolut | Prodej | Cíl Evropské centrální banky | Jednotné měny | Zavedení jednotné měny | Zvyšování daní | Leoš Rousek | PPF Leoš Rousek | Mluvčí PPF | CO2 | Den daňové svobody | Největší rizika | Finanční vzdělání | Malajsie | Počet nezaměstnaných | Úvěrový trh | Inflace v eurozóně v červnu | Cenové stability | Technologie | MAN | Americký výrobce | Údaje Eurostatu | Ethereum (ETH) | Zkušení obchodníci | Sazby daně | Hliník | Egypt | Energetický regulátor | Očekávání zisku | Spotové ceny | Pivovar | Zvýšení produkce | Tempo zdražování | Plány obnovy | Český vývoz | JAR | Rada guvernérů | Úřad pro hospodářskou soutěž | Podíl státního dluhu k HDP | Cyklické sektory | Americký trh | DG | AI | PG | Walgreens Boots Alliance | Globální ceny | Přidaná hodnota | Odvětví | Přístup k měnové politice | BHP | Divize | Akcie čínské společnosti | Flexibilita | Načasování | Ministři financí zemí Evropské unie | Výrobce elektromobilů Tesla | Balkán | Softwarová společnost Microsoft | Rekord | Příjmy z reklamy | Současné ceny | Společný podnik | Bilion | A350 | CAR | Německý automobilový koncern | Automobilový koncern | University of Michigan | Rakouská bankovní skupina | Bankovní skupina | Skupina Erste Group | Mateřská společnost | Daňový poplatník | HICP | Chování | Vnímání | Ovlivňování | Dodávky ruského plynu | Take-Two Interactive | Internetové obchody | Společnost Equinor | Německý stát | Červencová inflace | Sekce měnové | Analytik Portu | BUX | Objem peněz | Americké ceny | Výrobce sportovního oblečení | Německý výrobce | Byty | Dovoz oceli | Vyšší úroky | Afghánistán | Varšava | Medián | Rozbor | Fitch Solutions | Zloba | Janus Henderson | Společnost Janus Henderson | Jihoafrická republika | Společnosti | Měnové unie | Guardian | Neúspěch | Opatření | Dna | Evergrande | Výběr daní | Výrobní aktivita v USA | Lenka Kalivodová | Platební síť | Hnutí ANO | ANO | Uhlí | Puma | Jannis Sturnaras | Energetika | Podpůrný program | Ceny plynu | Hospodářský růst v eurozóně | Los Angeles | Macau | Macao | Americká firma | Společnost AT&T | WarnerMedia | ČSSD | Kompenzace | Dopad vysokých cen energií | FDP | Sociální demokraté | Samou | Problémy v dodavatelských řetězcích | Zemní plyn (LNG) | Title Transfer Facility (TTF) | Title Transfer Facility | TTF | Úročení | Energetická krize | Zvýšení základní úrokové sazby | Globální inflace | Automotive | Snížení dluhu | Fiskální pravidla | Inflace v září | Nová vláda | Strategie Ondřeje Hartmana | Breakout strategie Ondřeje Hartmana | Úspěšnost strategie | Minulá výkonnost | Zdražování potravin | Češi | OTP | Multimiliardář | Energetické krize | Zdražování energií | Zvýšení dodávek plynu | Dmitrij Peskov | Prodeje ropy | Vysoké ceny | Situace na finančních trzích | Giphy | Britský Úřad pro hospodářskou soutěž | Šéf německé centrální banky | Zdravotnictví | Americká automobilka Tesla | Bank of Scotland | Rozpočtové schodky | Cena termínového kontraktu | Obilí | Kuny | Rumunsko | Nová historická maxima | Pozornost | Ruská společnost | Zprostředkovatelé | Zboží dlouhodobé spotřeby | Christian Lindner | Robert Habeck | Ruský prezident | Meta | Klima | Metaverse | Meta Platforms | Akcie společnosti Pfizer | Gascade | Avis | Fialova vláda | Česká národní banka (ČNB) | Drahé energie | Společnost | Výsledky společnosti | Analytik Deutsche Bank | Reálné výnosy | Týdenní pivot | Obchodní výhled | ESG principy | Dopady inflace | Target | Družba | Americká Komise pro cenné papíry | Společnost Allianz | Lockdowny | TIM | Booking Holdings | Booking | Průměrná volatilita | Zprávy z krypto | Omikron | Záporná inflace | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Sazby centrální banky | Zprávy z krypto průmyslu | Broadcom | | Rozpočet Japonska | CMA | Kazachstán | Nejvýraznější propad | Vietnam | Daňové zatížení | Největší švýcarská banka | Rozšíření | Rostoucí inflace | Arm | Larry Summers | Dun & Bradstreet (D&B) | Meziroční inflace v ČR | Technická rezistence | Inflační situace | Joachim Nagel | Jamal | Společnost China Mobile | Mluvčí Kremlu | PGNiG | Krátkodobý výhled | Základní sazba | Banka HSBC | Odvětví cestovního ruchu | Bulhaři | Hráči na trhu | Zvýšení slevy na poplatníka | Kritéria konvergence | Konvergence | Covidové krize | Hodnoty měny | Uniper | Čínská telekomunikační společnost | Miliardy USD | Apple Music | Kosovo | Petr Lajsek | Facebook Ireland | Ministr práce a sociálních věcí | Vývoj německého akciového indexu | Ocel | Srí Lanka | Ruský plyn | Cena práce | Japonská automobilka Toyota | Ceny domů | Ceny domů a bytů | Ceny domů a bytů v EU | Průměrná míra inflace | Diamant | Hry | Allwyn | Reality | Válka na Ukrajině | Napadení Ukrajiny | Ruské dodávky plynu | Omezení dodávek | Coinmarketcap.com | Internetová televize | Instituce | Společnost Allwyn | Napětí na Ukrajině | Nový týden | Základní úrok | Murray | Advent International | Silvergate Capital | Společnost Silvergate Capital | Ceny evropského plynu | Výrobce hraček | Didier Stoessel | HTZ | Války v Evropě | Invaze na Ukrajinu | Bezpečnostní situace | Ruské invaze na Ukrajinu | Short obchod (sell) | Ozbrojené složky | Sankce | Evropské vlády | Ruský prezident Vladimir Putin | Scope Ratings | Dennis Shen | BKNG | Konflikt na Ukrajině | Největší ruská banka | Ruská banka | Banka Sberbank | Cena plynu pro evropský trh | Německá energetická společnost | Společnost Uniper | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Lídři zemí EU | Přímé intervence | Erste Group Bank | Ruská vojska | MWh | Sedmadvacítka | Evropský blok | Situace na Ukrajině | Velkoobchodní cena plynu | Carlsberg | Zkapalněný zemní plyn | Oligarcha | Prima | Pegas | Intervence České národní banky | Krátkodobý vývoj | Naftogaz | Internetová společnost Google | Společnost Google | MAAE | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | Záporožská jaderná elektrárna | Invaze | XTB Štěpán Hájek | Britská banka | Britská banka HSBC | Výkyvy kurzu | Pokles inflace | Zákaz dovozu ruské ropy | Nákupy dolaru | Snížení spotřební daně | Tlak na Rusko | Gazeta | Řetězec | Řetězce | Štěpení | Odchod z Ruska | Západní sankce | Zahájení ruské invaze | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | APP | Ruská společnost Gazprom | Plynárenský gigant | Gigant Gazprom | Závislost na ruských energetických surovinách | Nord Stream 1 | Plynovod Nord Stream 1 | Balík sankcí | Americká společnost Intel | Společnost Intel | Společnost Meta Platforms | Společnost Meta | Dopady války na Ukrajině | Závod na elektromobily | Britský FTSE | Nákupy plynu | Společné nákupy plynu | Nicolás Maduro | Venezuelský prezident | Skupiny PPF | Dodávky zemního plynu | Allianz Trade | Dodávky ruského plynu do Evropy | Zastavení dodávek | Německý kancléř | Německý kancléř Olaf Scholz | Kancléř Olaf Scholz | Tagesspiegel | Ruský Gazprom | Ruská plynárenská společnost | Plynárenská společnost | Celkový trend | Inflační náraz | Růst cen energií | Petr Fiala | Atlantia | Krátkodobé strategie | Ben Laidler | Globální ratingové agentury | Colt CZ Group SE | Colt CZ Group | Colt CZ | Vyhlášení bankrotu | Správa | Zákonodárci | Vlastnictví | Výhled pro akcie | Zelenskyj | Výhled globální ekonomiky | Dovoz ruské ropy | Zemní plyn ve Spojených státech | Rizikovost | Tradingové webináře | Tradingové webináře zdarma | Webináře zdarma | Miliardář Elon Musk | Onet.pl | Onet | E-Control | Technický výhled trhu | Kiril Petkov | Premiér Kiril Petkov | Embargo na ruskou ropu | Tereza Hrtúsová | Šmejc | Italský módní dům | Rozhodování o obchodování | Cena digitální měny | Zavedení eura jako oficiální měny | Převzetí firmy | Zákon o zavedení eura | Chorvatský parlament | Hlavní ekonom Saxo Bank | ArcelorMittal | Dow Jones Industrial Average | Index BUX | Nové daně | Index bídy | Index bídy zemí EU | Embargo EU | Vedení ECB | Úrokový spread | Zavedení eura v Chorvatsku | ZEN | Ruská federace | Popírání | Přijetí | Širší trh | Snížení inflace | Úrokové sazby v eurozóně | Vývoj německého akciového indexu DAX | Energetická situace | Nákup fyzického zlata | Vývoj ceny zlata v CZK | Vývoj ceny zlata v CZK za unci | Vývoj indexu spotřebitelské důvěry | Vývoj španělského akciového indexu IBEX 35 | Vývoj španělského akciového indexu | Přicházející recese | Reálné zisky | Zisky nad inflací | Reálné zisky nad inflací | Vývoj tržní kapitalizace kryptoměnového trhu | Tržní kapitalizace kryptoměnového trhu | Další vývoj Bitcoinu | Vydělat na Bitcoinu | Příležitost vydělat na Bitcoinu | Day-tradeři | Investoři se strategií | Vývoj ceny Bitcoinu v USD | Dominance USD | Vývoj hlavní úrokové sazby amerického Fedu | Hlavní úrokové sazby amerického Fedu | Dominance amerického dolaru | Extrémně silný dolar | Změna trendu | Růst měnového páru EUR/USD | Nákup indexu S&P 500 | S&P 500 nebo Nasdaq | Příležitosti pro nákup | Spořící účet v korunách | Vývoj amerického akciového indexu | Přísnější Fed | Futures zlata | Vstup do dlouhé pozice | Vývoj inflace a mezd | Tvrdá recese | Menší úrok | Králem bude hotovost | Účet v bance | Marže obchodníků | Koronavirové lockdowny | Lockdowny v Číně | Koronavirové lockdowny v Číně | Obcházení západních sankcí | Ruské obcházení západních sankcí | Nákupní párty | Růst těžby v USA | Nacenění kontraktu | Plynový armageddon | Zajištění dodávek plynu | Riziko skutečné stagflace | Uložení finančních prostředků | Silné stagflace | Statut bezpečného přístavu | Uchování reálné kupní síly peněz | Kupní síly peněz | Uchování reálné kupní síly | Znehodnocení | Nová bankovní rada | Skokové oslabení koruny | Skokové oslabení | Dodávky a cenu plynu | Cenu plynu | Evropské akciové indexy | Inflační epizoda | Dluhové problémy | Nominální růst HDP | Nahromaděný dluh | Turistické sezóny | Rozjezd turistické sezóny | Opakování dluhové krize | Cenový strop | Konzervativní uložení finančních prostředků | Úroveň parity | Purple Trading Petr Lajsek | Stav energetické nouze | Výhled růstu HDP | Marketingová komunikace | Zkrocení inflace | Vývoj objemu aktiv | Zvýšení úroků | European Energy Exchange | Americké ministerstvo obrany | Pentagon | Sloučení | Steve Sosnick | Zavedení eura v ČR | Růžový diamant | Lulo Rose | Drahokam | Cenový strop na ruskou ropu | Hike | Prime | Daň z mimořádného zisku | Daň z mimořádných zisků | Mimořádná daň | Překoupené oblasti | Řetězec lékáren | Investiční ředitel společnosti | 787 Dreamliner | Dreamliner | Zákaz dovozu | Udržitelnost | Pohyby ceny | Současná situace | Těžařská skupina | Objem nákupů | Premiér Petr Fiala | iPhone 14 | Investovat do ETF | Společnost Sony | Zestátnění | Zastropování cen | Velkoobchodní cena elektřiny | Cena elektřiny pro německý trh | Dovozce ruského plynu | Windfall tax | Kvantitativní utahování (QT) | Půjčování cenných papírů | Státní plynárenská společnost | Zastropování cen ruské ropy | Energie v Evropě | Zasedání Rady guvernérů | Zastropování cen energií | Vyspělé země | Scope | Makroekonomické nerovnováhy | Marka | Cenové stropy | Barel ruské ropy | Ruské ropy | Typ ropy | Ekonom společnosti | Josef Síkela | Daňové škrty | Baltic Pipe | Plynovod Baltic Pipe | Energetický trh | Arménie | Boj s drahými energiemi | Velké energetické firmy | Oliver Blume | Kryptoměnová burza FTX | Burza FTX | Douglas Diamond | Philip Dybvig | Český statistický úřad (ČSÚ) | Investiční rating | Zajímavé příležitosti | Konzervativní strany | Český premiér Petr Fiala | Telekomunikační společnost | Rating Česka | Tradingový portál FXstreet.cz | Globální energetická krize | Euronews | Camelot | Marek Pokorný | Ministr Jurečka | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Motor Sič | Ukrnafta | Ukrtatnafta | Sam Bankman-Fried | Bankman-Fried | Svobodné podnikání | Powerball | Jackpot | Dluhová pravidla | Dluhová pravidla Evropské unie | Pravidla Evropské unie | Fiskální pravidla EU | Rozvojové země | Zmírnění inflace | Války na Ukrajině | Vysoké inflace | Ontario Teachers | Pension Plan | BlockFi | Ontario Teachers' Pension Plan | Výběry | Ingredience | Bali | Výrobci čipů | Společnost Genesis | Americká makléřská společnost | Makléřská společnost Genesis | CZ | Zavedení cenového stropu | Moldavsko | Aktuální informace | Tempo zvyšování úrokových sazeb | Příliv migrantů | Nižší minima | Nižší maxima | Strop na ruskou ropu | Půjčovna kryptoměn | Americká půjčovna kryptoměn | Půjčovna kryptoměn BlockFi | ReGas | Deutsche ReGas | Společnost Deutsche ReGas | Plovoucí terminál | Vlády Evropské unie | Zastropování ruské ropy | Národní bezpečnost | Německý koncern | Koncern RWE | Podnikové objednávky | Výrobce sportovních vozů | Irský ministr financí | Donohoe | Inflace v roce 2023 | CEE Equities | Canary Wharf | Direct market access | DMA obchodovaní | Služby pro institucionální investory | Domácí investiční společnosti | Agency business | Obchodování pro klienty | Prodej akcie | Individuální akcie | Vývoj geopolitické situace | Definitivní obrat trendu | Dopady vysokých úrokových sazeb | Zvýšených cen vstupů | Růstový potenciál | Balkánské země | Analytické pokrytí | BIST 100 | Burza v Istanbulu | Index BIST 100 | Domácí akcie | Středoevropské burzy | Index WIG20 | Český PX index | Maďarský index BUX | Maďarský index | Vývoj válečného konfliktu | Vývoj válečného konfliktu na Ukrajině | Energetická situace v Evropě | Kvantitativní utěsňování | Kvantitativní utěsňování centrálních bank | Utěsňování centrálních bank | Vývoj situace v Číně | Zmírňování opatření | Omezení pohybu obyvatelstva | Promořenosti populace | Další růst úrokových sazeb | Ziskovosti společnosti | Sektorové alokace | Farmaceutický sektor | Zboží každodenní spotřeby | Akcie ropných firem | Akcie v obranném sektoru | Nadprůměrné cash flow | Zestátnění společnosti | Zestátnění společnosti ČEZ | Částečné zestátnění | Reklasifikace | Frontier trh | Odliv prostředků z trhu | Odliv prostředků | Pokles likvidity | Zdanění mimořádných zisků | WFT zdanění | Cyklické odvětví | Dopady energetické krize | Tvorby rezerv | Akcie Colt CZ | Akcie Colt | Dvojciferné zhodnocení | Výhled recesních scénářů | Produkce základních surovin | Akcie producentů mědi | Modernizace přenosových sítí | Produkce mědi | Světová produkce mědi | Současná cena mědi | Snížení zadlužení | Aktuální valuace | Valuace sektoru | Atraktivní příležitosti | Venture investic | Startup společnosti | SPAC v ČR | Nadprůměrný zisk | Diverzifikace bohatství | Dostatečné zkušenosti | Rizikovost investice | Oblast pro investování | Necyklické aktivum | Rozmach kryptoměn | Krachy velkých krypto burz | Větší regulace | Rozvoj blockchainové infrastruktury | Blockchainové infrastruktury | Proces učení | Závratné zbohatnutí | Úspěch v investování | Ztrátová investice | Finanční výkazy | Investorské prezentace | Zvažované investice | Příležitost akcie | CEE region | Začínající investoři | Podílové listy | Londýnské banky | Velké londýnské banky | Středoevropský region | Zprostředkování obchodování | Akcie na vlastní účet | Zachování neutrality | Slábnutí inflačních tlaků | Kulminace inflačních tlaků | Český kapitálový trh | Výše zdanění | Struktura zastropování cen | Výhled pro akcie ČEZu | Bankovní sektor v ČR | Akcie pražské burzy | University of Leicester | Začátky obchodní kariéry | Hlavní úrokové sazby v eurozóně | Vývoj hlavní úrokové sazby v eurozóně | Investoři do evropských akcií | Růst valuací | Omezení cen plynu | Gazprom Germania | Camelot LS Group | Camelot LS | Meziroční inflace v eurozóně | Vývoj hlavní úrokové sazby v eurozóně | Hlavní úrokové sazby v eurozóně | Vývoj meziroční inflace v eurozóně | Inflace v Evropě | Centrální banka ve Frankfurtu | Arabské jaro | Záplavy v Austrálii | Fukušima | Požáry v Rusku | Protiinflační akce | Měnová unie | Hlavní úrokové sazby veurozóně | Shrnutí roku | Mega Millions | Produktovod | IKL | Produktovod IKL | Gazprom Export | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | Bulgargaz | Black Knight | Haísám Ghais | Odborník na ropný trh | Světová turistická organizace | Světová turistická organizace (UNWTO) | Šéf automobilky Tesla | Sony Interactive Entertainment | Sony Interactive | Sony Group | Bungie | Sdružení výrobců automobilů | Německá zajišťovna | Zajišťovna | Lídři zemí | Pojišťovna Generali | Belgická vláda | Grünheide | OneWeb | Eutelsat | Jackpot loterie | Ukrtransnafta | Global Blood Therapeutics | Americká sociální síť | Sociální síť Instagram | Albertsons | Zastropování ceny | Zastropování ceny plynu | Estée Lauder | Americká kosmetická společnost | Kosmetická společnost | Skupina Colt CZ | Skupina Colt | Skupina Colt CZ Group SE | Skupina Colt CZ Group | N7 Holding | N7 Holding Ltd. | Nejdůležitější události | Zakladatel FXstreet.cz | Zakladatel FXstreet | Dodávky ruské ropy | Media for Europe | Společnost Media for Europe | Media for Europe (MFE) | Petr Pavel | Prezident Petr Pavel | Akciové tituly | Výhled trhů | Vládní dluh | Tom Kadeřábek | Média | Rozpad eurozóny | Rating Řecka | Reporting | Daňoví poplatníci | Vklady | Bývalý šéf | Sport | Krize důvěry | Počet obyvatel | Chile | Válka | Černá Hora | Situace evropských bank | Vývoj objemu | Dalibor Trojek | Allianz Trade Dalibor Trojek | Veřejná nabídka akcií | Veřejná nabídka akcií (IPO) | Veřejné zadlužení | Asie | Nespokojenost | Vysoké úrokové sazby | Závazek | Výkonný ředitel skupiny | Spokojenost | Nezávislost | Nové investice | Piráti | Přesnost | Albánie | Bosna | Srbsko | Zvyšování nákladů | Tanzanie | Zakladatel | Magdaléna Frouzová | Zastoupení Evropské komise | Zastoupení Evropské komise v ČR | Zhoršení ratingu Francie | Stanislav Zeman | Čedok | Marcela Hrdá | Litva | Eurovision Stock Contest | CZPXIDX | CYMAP | MSSERBL | ISEQUIT | GRAGENL | FRCAC40 | DAXINDX | RIGSEIN | LNVILSE | SWEDOMX | COSEASH | IBEX35I | FTSE100 | NLALSHR | CTCROBE | SLOETOP | POPSIGN | POLWIGI | ATXINDX | MALTAIX | ESTALSE | ASX200I | OSLOASH | RMBETRL | HEXINDX | SWISSMI | BGBEL20 | ICEXALL | MSUKRN$ | Daně z nemovitosti | FinGO | Konsolidační balíček | Warren Buffett a Charlie Munger | Vice | Úvěrování | Neúspěch levice | Levice | Hlavní index řeckých akcií | Mazars Wealth Management | George Lagarias | Oslabení egyptské libry | Nejvyšší rating | InPost od Advent International | Tržní hodnota InPostu | Hodnota InPostu | Mluvčí PPF Leoš Rousek | Ředitel skupiny PPF | PPF Didier Stoessel | Automatizace | Směřování | Hodnocení rizik | ARM | Evropské dluhové krize | Studie Mazars | Shein | Švýcaři | Migrační dohoda EU | Migrační dohoda | Dohoda EU | Agentura Scope | Nižší ceny | DNO | InvestBay | Zadlužení EU | Zadlužení v EU | Zadlužení v eurozóně | Zadlužení Evropské unie | Podpory ekonomiky | Řecké dluhopisy | Journal of International Money and Finance | Vývoj italského akciového indexu MIB | Vývoj italského akciového indexu | Vývoj hlavní úrokové sazby ECB | Hlavní úrokové sazby ECB | Vývoj velikosti rozvahy ECB | Velikosti rozvahy ECB | Rozvahy ECB | Vývoj výnosu 10letých italských vládních dluhopisů | Vývoj italského deficitu | Vývoj italského deficitu a dluhu | Společnosti z indexu MIB | Společnosti z indexu | Plánování | Mistrovství | Filip Kalčák | Investiční glosa | Zvýšení firemní daně | Financování dluhu | Pokles nákladů na financování dluhu | Pokles nákladů na financování | Pokles nákladů | Deník Kathimerini | metodologie | Černá díra | Nadšení | Uvolněné měnové | CCC | TROJEK | PG&E | Společnost PG&E | Turecký akciový index | Akciový index BIST 100 | Turecký akciový index BIST 100 | Pandemie covidu | Důvěryhodnost | Potenciální rizika | Západní státy | Výběry peněz | ProCent | Telekomunikace | Snížení ratingu | Kuvajt | Deficit federální vlády | Zadlužení státu | Největší příležitosti | STAN | Terminál | Noční můra | Úřad Eurostat | Portfólia | Daniel Rajnoch | W1 | Prosperity | Nabídka letiště | Letiště | Aténské letiště | Mezinárodní letiště | Eleftheria Venizela | Eleftheria Venizela Atény | Atény | Elias Kikilias | INSETE | Nabídka akcií letiště | AviAlliance | Německý provozovatel | Letiště v Aténách | OAG | HRADF | Privatizační agentura | Řecká privatizační agentura | Atlas rizika | BBB | BBB- | Akcie mezinárodního letiště | Akcie mezinárodního letiště v Aténách | Mezinárodní letiště Eleftheria Venizela | Mezinárodní letiště Eleftheria Venizela Atény | Letiště Eleftheria Venizela Atény | Letiště Eleftheria Venizela | Evropské záležitosti | Suroviny | Žebříček | Financial | Rezervy | Vlády | Občané | Vývoj objemu aktiv Fedu | Vývoj objemu aktiv ECB | Vývoj objemu aktiv Bank of Canada | Kvantitativní uvolňování (QE) | Pálení peněz | Trans Mountain Pipeline | Short USD/CAD
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Cena | Růst | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Řecká ekonomika
Řecká krize
Řecká privatizační agentura
Řecká vláda
Řecké akcie
Řecké banky
Řecké dluhopisy
Řecké drama
Řecké referendum
Řecké volby

Následující klíčová slova

Řecko bankrot
Řecký dluh
Řecký parlament
Řecký premiér
Ředění obchodních pozic
Ředění rizika
Ředitel ADP
Ředitel americké ropné společnosti
Ředitel Auresu
Ředitel banky
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Fintokei ProTrader
Potvrďte prosím... Zavřít