Pátek 29. březen 2024 07:17
reklama
Purple trading AI
reklama
Purple trading AI
reklama
CapXmaster
reklama
Fintokei ProTrader

Prémie

img

Růst amerických výnosů opět straší investory

09.10.2018 Guvernér americké centrální banky Jerome Powell minulý týden pomohl svým projevem výnosům z amerických dluhopisů, aby se dostaly na nejvyšší úrovně za posledních 7 let. Určitě si vzpomínáte na únorovou korekci na akciových trzích, kterou částečně způsobil právě růst výnosů z desetiletých splatností k 3%. Právě aktuální růst výnosů opět živý spekulace o další korekci a investoři neskrývají svou nervozitu. Nejedná se však pouze o finanční sektor, v ohrožení je také americká inflace, jakožto nejdůležitější ekonomická proměnná na světě.
img

Okénko finančního trhu 2.10.2018

02.10.2018 C. Borghi, předseda italského rozpočtového výboru, dnes prohlásil, že by problémy tamní fiskální politiky vyřešila vlastní měna. Jedná se o další výbušné prohlášení z řad italských politických špiček a eskalaci současné vyhrocené situace ohledně návrhu státního rozpočtu. Vládní koalice musí předložit finální návrh rozpočtu Evropské komisi do 15. října ke zhodnocení. V současnosti se nejčastěji mluví o deficitu rozpočtu ve výši 2,4 % HDP. V takovém případě by se jednalo o razantní zvýšení vládních výdajů, ale stále by se parametry rozpočtu nacházely v tolerančním pásmu pravidel EU. Na druhou stranu lídr vládního Hnutí pěti hvězd L. Di Maio prohlašuje, že se Itálie nebude ohlížet na tlak finančních trhů, a je připraven prosadit předvolební sliby do současného návrhu státního rozpočtu. Na bouřlivou situaci v italských vládních kruzích reagují trhy silným oslabením eura, které si vůči dolaru připsalo za poslední čtyři dny ztrátu necelých dvou procent a v současnosti se obchoduje na úrovni EUR/USD 1,155. Růst rizikové prémie reflektují i výnosy italských státních dluhopisů. Desetiletý rozdíl oproti německým výnosům je nejvyšší od roku 2013, kdy končila evropská dluhová krize.
img

Slovní bitva o italský rozpočet začíná. Italské dluhopisy se vyprodávají, euro míří níž

02.10.2018 Italské dluhopisy se vyprodávají a pěkně ilustrují, jak se rozpočtový problém této země dál roztáčí. Vedle toho padají italské akcie a s sebou táhnou i zbytek Evropy. Eurodolar nabírá další ztráty a obchoduje se už na 1,1540.
img

Rozbřesk: Průzkum nálady manažerů rozhodně nepotěšil… nikde

02.10.2018 Začátek měsíce bývá vždy ve znamení zveřejnění indexů nákupních manažerů (PMI) a nejinak tomu bylo i v říjnu. Už letmý pohled na jeho výsledky za ČR, Německo, Francii, Itálii nebo celou eurozónu ukazuje, že tentokrát PMI šel v podstatě všude směrem na jih. Začněme u českého indexu, který skončil především v důsledku slabého růstu nových zakázek na téměř dvouletém minimu. Ač je výsledek nových objednávek slabší než v předchozích měsících, stále platí, že rostou a některým firmám se stále nedostávají pracovníci na realizaci již rozdělané práce.
img

7 dní s korunou: Návrat jestřába na trhy

01.10.2018 Koruna si minulý týden i přes zvýšení úrokových sazeb ČNB připsala ztrátu téměř třiceti haléřů. Guvernér J. Rusnok podle našich očekávání nedokázal udržet silná jestřábí očekávání trhu. V následné tiskové konferenci otevřeně nepotvrdil další zvýšení úrokových sazeb ještě v tomto roce a koruna reagovala oslabením. Podle našeho názoru však většina bankovní rady zůstává v jestřábím nastavení, což by mělo potvrdit páteční zveřejnění záznamu z jednání, které by mohlo opět nahodit jestřábí očekávání trhu a korunu vrátit k ziskům.
img

Euro odolává italskému tlaku, trhy se po pátku snaží konsolidovat

01.10.2018 Problém italského rozpočtu na sebe rázně upozornil vládním návrhem počítajícím s deficitem 2,4 procenta HDP. Je to nejen třikrát víc, než byl plán minulé vlády, ale také o dost víc, než současní politici dříve ujišťovali. Reakce trhů byla v první chvíli výrazně negativní hlavně na italských dluhopisech a akciích bank. Euro ale tento šok zvládlo poměrně dobře a dnes se už konsoliduje těsně u 1,1600.
img

S&P 500 i Dow Jones na rekordních maximech.

21.09.2018 Vítězný tanec býků pokračoval i minulý týden. Naleznou medvědi podporu pro své tlapy někdy v blízké budoucnosti? Býci si připsaly i další vítězný týden, kdy jsme byli opět svědky nových all-time high, na které se podívaly hlavní US indexy. Další a další vyostřování obchodní války Trump vs Čína? Bez odezvy. Problémy ve vyjednání Brexitu na summitu v Salzburgu? Nezájem. Možné zvýšení sazeb FEDu příští týden? Ale kdepak.
img

Stáhne odvětví polovodičů dolů i celý technologický sektor?

11.09.2018 Čínský výrobce polovodičů, společnost KLA-Tencor, snížil nedávno svůj výhled na výsledky za poslední čtvrtletí tohoto roku. Tato zpráva ihned poslala akcie polovodičů po celém světě o pět až deset procent níže. Investoři si nyní kladou otázku, zda polovodiče mohou negativně ovlivnit i celý technologický sektor a tím globální akciové trhy.
img

P/E asijsko pacifického indexu na nejnižší úrovni od února 2016

11.09.2018 Americké akcie včerejší seanci uzavřely se ziskem 0,2 %. S minimálními rozdíly se na předních místech umístili utility, průmyslové podniky, realitní developeři a telekomunikace, jejichž akcie si polepšily o zhruba půl procenta. Naproti tomu farmaceutické společnosti spadly o 0,3 %. Trhy se opět hýbaly pod taktovkou Donalda Trumpa a jeho hrozeb na další uvalení cel na dovážené zboží z Číny. Přitom se svojí agresivní politikou nemusí být zcela u konce. Dnes budou například pokračovat po několikadenní pauze jednání se zástupci Kanady. To se negativně promítá zejména na vývoji aktiv rozvíjejících se trhů, která zůstávají nadále pod silným výprodejním tlakem a dále postupují do vnitřku medvědího území.
img

Rozbřesk: Blíží se desetileté výročí Lehman Brothers, odkud čekat další ránu?

05.09.2018 Blíží se desetileté výročí pádu investiční banky Lehman Brothers a investoři po letech víceméně “bezstarostného” růstu vyhlížejí nová nebezpečí. Pokud mluvíme o bezstarostném růstu, tak je třeba říci, že se jedná primárně o USA. Evropa si prošla po pádu Lehman Brothers dvojitou recesí a některé ekonomiky včetně Itálie začaly rozumně růst až v minulém roce. Hrozí tedy dnes vyspělým ekonomikám podobné nebezpečí?
img

Ranní nadhoz finančních trhů 4.9.2018

04.09.2018 Akciové trhy rozvíjejících se ekonomik posledních pár dní silně ztrácí pod hrozbou nákazy krize z Turecka nebo Argentiny. Koruna prozatím zůstává stabilní a v současnosti se obchoduje na úrovni EUR/CZK 25,73. Nicméně negativní geopolitický sentiment ji v blízké době nedovolí přilepšit si.
img

Rozbřesk: Další “test” prognózy ČNB

04.09.2018 To, že je český trh práce čím dál napjatější, potvrzují každý měsíc statistiky nezaměstnanosti. ČR se i nadále může chlubit nejnižší nezaměstnaností v historii a nejvyšší zaměstnaností a počtem volných pracovních míst v rámci celé EU. Dnes tento obrázek doplnily údaje o mzdách za druhé čtvrtletí, které naznačily, jak moc se právě tento nesoulad promítá do ceny práce a zda se tak naplňuje scénář ČNB počítající s posílením mzdových (a současně i inflačních) tlaků v české ekonomice.
img

Geopolitika opět udává cestu

20.08.2018 Finanční trhy minulý týden pod tíhou turecké krize vesměs ztrácely. Nejvíce se to dotklo rozvíjejících se trhů, ať už akcií nebo měn. Situace v Turecku má svůj vrchol pravděpodobně za sebou. Nicméně jak USA, tak i Turecko připravují další odvetné sankce, které se tento nebo příští týden negativně projeví i na trhu. V Turecku mají však od úterý po zbytek týdne svátky, což by mohlo euru a koruně poskytnout chvilku klidu.
img

Rozbřesk: Nové zakázky slibují pokračování boomu české ekonomiky

07.08.2018 Ještě než přijde příští týden na řadu bleskový odhad českého HDP za druhý kvartál, máme zde poslední várku dat, která ukazují, jak se ekonomice vedlo v červnu. Indexy nákupních manažerů již řadu měsíců naznačují zpomalování tempa výroby, nicméně poslední výsledek největšího tuzemského odvětví byl opět velmi dobrý – ať už jde o samotnou produkci nebo nové objednávky.
img

Fidelity Intenational: Chyba v politice Turecké centrální banky ovlivní dění na rozvíjejících se trzích

25.07.2018 „Turecká centrální banka včera k velkému zklamání ponechala týdenní repo sazbu nezměněnou na 17,75 %. Jedná se o zásadní politickou chybu a zmeškanou příležitost posílit důvěru, kterou banka získala po zvýšení o 500 bazických bodů, což proběhlo během druhého čtvrtletí. Trhy očekávaly zvýšenou sazbu, a to dokonce o 100 bazických bodů. To bylo také považováno za absolutní minimum nutné k uklidnění obav investorů ohledně budoucího vývoje země.“
img

Ekonomické mistrovství světa 2018 vyhrává Island

19.06.2018 V Saxo Bank samozřejmě sledujeme jak mistrovství ve fotbale, tak i události ve světě ekonomiky a financí. Proto hodláme zveřejnit řadu článků na toto téma. Peter Garnry, vedoucí kapitálové strategie v Saxo Bank už oznámil vítěze na akciových trzích: je to prý Kolumbie. Pro ekonomický šampionát jsme vytvořili matici zahrnující faktory, které předpovídají jednotlivé výsledky skupin a nakonec i celkového vítěze. A tím je Island.
C:\fakepath\britanie1.jpg

Růst mezd v Británii v květnu zpomalil

12.06.2018 Růst mezd, včetně bonusů, v Británii v tříměsíčním období do konce dubna nečekaně zpomalil na 2,5 procenta z 2,6 procenta ve třech měsících do konce března. Vyplývá to z dnešních údajů britského statistického úřadu (ONS). Spolu s tím se snížila pravděpodobnost, že britská centrální banka v srpnu zvýší úrokové sazby, napsala agentura Reuters. Míra nezaměstnanosti se drží na nejnižší úrovni za 40 let.
img

Rozbřesk: ECB týden před svým zasedání vysílá zjevné jestřábí signály

07.06.2018 V posledních dvou třech týdnech se euro a italské vládní dluhopisy chovaly podle obvyklého scénáře: když šly rizikové marže u italského dluhu vzhůru, eurodolar rovněž a naopak. Včerejší jestřábí výstřely z ECB tuto pozitivní korelaci rozbily, resp. převrátily naruby.
img

Itálie: Byli jsme svědky těsného odvrácení další dluhové krize?

04.06.2018 Koaliční námluvy populistických stran Hnutí 5 hvězd a Liga způsobily nemálo pozdvižení na evropských finančních trzích. Po silném odporu italského prezidenta vůči návrhu na nového ministra financí to vypadalo, že země spěje k úřednické vládě a dalším parlamentním volbám. Nicméně strany se nakonec znovu vrátily k jednacímu stolu a koncem týdne byla jmenována koaliční vláda pod vedením G. Conteho. Nejistota na italských trzích sice během velmi krátké doby dostala rizikovou prémii vůči německým desetiletým dluhopisům na více než 230 bazických bodů, což je nejvíce od roku 2013. Nicméně data nenaznačovala, že by se investoři obávali odchodu Itálie z eurozóny. Tým RBI analyzoval rizikové prémie ve výnosech italských desetiletých dluhopisů a podle těch je pravděpodobnost italského exitu z eurozóny někde mezi 4 % a 9 % ročně. Obavy investorů na trhu se tak týkaly především ekonomického a fiskálního vývoje samotné Itálie, ale ne italské budoucnosti v eurozóně.
img

Mzdy připravily koruně pozitivní vstup do nového týdne

04.06.2018 Na italské frontě panuje klid, rizikové prémie na tamních dluhopisech se dál smrskávají a rovněž akcie postupují vzhůru. Ani obchodní spory Spojených států s EU nebo Čínou náladu na trzích v úvodu týdne nijak nekalí. Evropské obchodování se tak rozjíždí celkově pozitivně.
img

Okénko finančního trhu 30.5.2018

30.05.2018 Inflace v Německu v květnu výrazně zrychlila o 0,8 p.b. na 2,2 %. Pro euro to tak po několika dnech potíží může být dobrá zpráva, protože naznačuje, že utahování měnové politiky ECB (konec QE) přijde podle plánu v září. Euro dneska napravilo ztrátu z včerejšího odpoledne posílením na EUR/USD 1,162.
img

Rozbřesk: Panika na italském trhu dluhopisů. Čím déle vydrží, tím hůře pro...

30.05.2018 Je-li na trhu panika, tak není nic horšího, než rádoby rázná prohlášení politiků či vyloženě utilitární prohlášení šéfů hedgeových fondů. Přesně do takové kategorie patří včerejší komentáře komisaře Evropské komise Oettingera o tom, že “trhy (Italy) naučí”, či varování legendárního spekulanta Sorose, že Evropu čeká ohromná finanční krize. Když k tomu připočteme spekulace o tomu, kdy vlastně předčasné volby v Itálii budou (spekuluje se dokonce o 29. červenci), není se ani co divit, že italský vládní dluh se prakticky ocitl na kolenou.
img

Talianska kríza v grafoch 2: Taliansky sociálny systém podporuje najbohatších, najviac požičiavajú Talianom francúzske banky

29.05.2018 Taliansko je zdá sa späť v politickom chaose. Celkom nerozumiem tomu, že prečo chce prezident predčasné voľby, keď v povolebných prieskumoch preferencie dvoch strán, ktoré chceli vytvoriť vládu, rastú. A to sa týka najmä Ligy. Každopádne, trhy to nenesú dobre. Pozrime sa na zopár zaujímavých grafov k tejto téme.
img

Na italských dluhopisech propuká panika, euro padá. Co na to ECB?

29.05.2018 Italské téma doléhá na finanční trhy i dnes a tentokrát jsme ani neviděli úvodní zklidnění. Výprodeje italských dluhopisů intenzivně probíhají už od rána a desetiletý výnos roste o dalších 75 bodů! Spolu s ním výrazně stoupají rizikové prémie také na dluhopisech ve zbytku regionu, zejména v Portugalsku.
img

Volatility report: Americké indexy zatím zůstávají v klidu. Silný dolar a utahování v USA ale začínají doléhat na globální trhy

25.05.2018 Další týden se pomalu chýlí ke konci a tentokrát se obchodníci na finančních trzích rozhodně nenudili. Po kratším období klidu se na trhy opět vrátila nervozita, která se ale tentokrát netýkala ani tak Spojených států, jako spíše ostatních světových indexů. K růstu averze k riziku pomohlo tentokrát více menších faktorů, mezi které se řadí například kolaps turecké liry, situace na italské politické scéně (a její dopad na evropské úrokové spready), další signály o zpomalování světové ekonomiky a v neposlední řadě i velmi čerstvé rozhodnutí Donalda Trumpa zrušit červnový summit se Severní Koreou. Tohle všechno však doléhalo více na zbytek světa než na USA, což je jasně patrné i ze srovnání amerického indexu S&P 500 a německého DAXu. Zatímco v USA totiž indexy více méně stagnovaly, v Evropě byly pod tlakem.
img

Pozor na vše kolem Itálie, lithium nabírá na síle

24.05.2018 Globální akcie jsou po nedávném pokusu o růst ve stavu transu. Nová italská vláda, severokorejské rozhořčení nad vojenským cvičením jižního souseda spolu s USA, slabé světové makroekonomické ukazatele a vyšší sazby znamenaly pro akciové trhy silný protivítr. Akciové trhy se proto v současnosti drží v pozadí a nacházejí se přesně ve středu mezi lednovými nejvyššími hodnotami a únorovými minimy.
img

Okénko finančního trhu 18.5.2018

18.05.2018 Po italských parlamentních volbách, které se konaly na začátku března, a po dlouhých vyjednáváních se dvě protievropské strany Hnutí pěti hvězd a Liga Severu konečně dohodly. I když koaliční smlouva ještě nebyla ani oficiálně představena a musí se ještě dojednat personální obsazení, je pravděpodobné, že se Itálii povedlo vyhnout předčasným volbám. Nicméně, plánovaná koalice je tou nejhorší variantou, kterou si trhy dokázaly představit.
img

Rozbřesk: Trh aut v Evropě se opět vzpamatoval

17.05.2018 Česká ekonomika doposud jako jedna z nejvíce závislých zemí na automobilovém průmyslu těží ze zájmu o nová auta v Evropě. Minulé statistiky o registracích nových osobních vozů v EU však už naznačily, že trh se blíží svému nasycení. Nakonec proč ne, když šest let za sebou téměř soustavně narůstal a překonal dokonce i historické rekordy nastavené před poslední prudkou recesí v Evropě.
img

Volatility report: Začíná být VIX znovu příliš nízko?

11.05.2018 Další týden se nám pomalu chýlí ke konci a nutno dodat, že se jednalo o týden, na který býci na akciovém trhu už delší dobu čekali. Akcie za sebou mají solidní růst a hlavně jsme konečně svědky výraznějšího snižování rizikových přirážek, které je velmi často doprovázeno klidným obdobím stabilního růstu. O tom zda se jej dočkáme i tentokrát ale zatím nejsme úplně přesvědčení. Je však pravdou, že k pokračování růstového trendu v tomto týdnu udělal S&P 500 významný krok, když konečně vystoupil z vlajkové formace, a to ne líným pohybem do strany, ale zajímavým breakoutem, který může být pro řadu býků čistě z technického hlediska velmi atraktivní pozvánkou do trhu.
img

Technická analýza: Až Írán trhy omrzí, probudí se ropní medvědi

26.04.2018 Ani včerejší report agentury EIA, který poukázal na nárůst zásob, ropné býky zatím nevykolejil. Nejistota spojená s budoucností Íránu drží cenu vysoko. Nad tímto státem visí nikoliv Damoklův, ale spíše Trumpův meč v podobě obnovení sankcí. Američanům se nelíbí možný návrat k jadernému programu, o kterém se dnes v Íránu aktivně mluví. Jak dlouho budou tyto horké zprávy držet fundamenty stranou je skutečně otázka za milion. Ve chvíli, kdy se situace na Blízkém východě začne vracet do normálu, začnou mizet i rizikové prémie, které dnes drží ceny na současných úrovních, a pak se začnou medvědi probouzet.
img

Rozbřesk: Sýrie zaměstnává ropný trh, ale ne na dlouho

17.04.2018 Na první pohled neintuitivní uvolnění napětí přinesl na ropný trh víkendový úder proti Sýrii, který byl reakcí Spojených států, Francie a Velké Británie na údajný chemický útok ve městě Dúma. Poté, co se jen v minulém týdnu zvýšila cena ropy Brent o více než 8 % až nad 72 USD/barel, vnímají totiž trhy tento raketový útok jako jednorázovou akci, tj. bez větších ambic zúčastněných zemí pouštět se do nákladného tažení proti režimu Bašára Asada, mocně podporovaného Ruskem a Íránem. A to samozřejmě tlumí napětí v celém – pro ropu klíčovém – regionu Blízkého východu.
img

Rozbřesk: Konec intervencí rok poté: žádné “peklo” se nekonalo

13.04.2018 Na začátku dubna jsme slavili první výročí konce intervencí ČNB. O intervencích dlouho panovaly pochyby a řada ekonomů včetně nás čekala s hodnocením celého experimentu až na exit z intervencí. Ten se s ročním odstupem zdá se povedl. Co se za tu dobu změnilo?
img

Volatility report: VIXu se navzdory lepšící se situaci na indexech na nižší úrovně stále příliš nechce

16.03.2018 Americký index S&P 500 vystoupil z trojúhelníkové formace, kterou vytvořil sérií dvou vyšších high a dvou nižších low po silném únorovém výprodeji. Vystoupení z tohoto trojúhelníku ale nakonec nebylo ani tak velkým třeskem jako spíše nesmělým vykouknutím, které muselo stejně přijít kvůli skutečnosti, že se v tomto týdnu trojúhelník definitivně uzavřel.
img

České vládní dluhopisy poskytují zajímavé investiční příležitosti

15.03.2018 Není pochyb o tom, že rok 2017 byl pro mnohé regiony výjimečným rokem. V tomto článku bych se ale chtěla zaměřit na region, který dlouhé roky za svými sousedy zaostával. Mnohé se ale změnilo. Mluvím o regionu střední a východní Evropy. Ačkoliv dluhopisy zemí regionu střední a východní Evropy představují riziko z pohledu dostatečné likvidity trhu, můžeme pozorovat, že jsou relativně dobře odolné v obdobích vysoké volatility trhů.
img

Bude jednou ČNB tancovat tak, jak vláda píská?

09.03.2018 Takzvanou fiskální dominancí se myslí stav, kdy centrální banka přímo, či nepřímo ztrácí svou nezávislost a její politika se stává „otrokem“ politiky fiskální. Jde o jakousi měkčí verzi naprosto přímočarého a doslovného tištění peněz, které financuje vládní výdaje utržené ze řetězu. V současném kontextu se o fiskální dominanci hovoří zejména ve vztahu k relativně vysokému vládnímu zadlužení mnoha zemí a hrozbě, kterou v této souvislosti může představovat růst sazeb. Míříme ale skutečně ke stavu, kdy třeba i taková ČNB bude tancovat tak, jak vláda píská?
img

Volatility report: VIXu se níže příliš nechce, trh se stále obává další vlny výprodejů

23.02.2018 Po únorovém výplachu a následné korekci ztrát ze začátku měsíce akciové indexy v tomto týdnu zatím hledají jednoznačný směr. Fundamenty které by jej udaly zatím chybí a tak to jediné co máme je technická situace a trochu nervózní vytváření nižšího low, které zatím nahrává spíše medvědům. Ti se mohou částečně opírat také o fundament, v podobě rostoucích dluhopisových výnosů které se v případě 10yr splatností v USA dál nebezpečně přibližují k 3% hranici a jejichž další růst může být alespoň dočasným katalyzátorem dalších výprodejů.
img

Volatility report: VIX dál pozvolna klesá. K úrovním z minulého roku se ale jen tak rychle dostat nemusí

16.02.2018 Po divokém začátku tohoto měsíce se situace na akciových trzích přeci jen zdá se začíná pomalu a opatrně vracet do normálu. Akciové indexy za sebou mají úspěšný týden během kterého se dokázaly dostat do zelených čísel. Někde (v Evropě) je sice korekce ztrát výrazně pozvolnější než jinde (v USA), úroveň rizikových přirážek ale klesá a buy the dip mentalita z minulého roku se začíná znovu projevovat. Americký S&P 500 je sice stále hluboko pod úrovněmi z konce ledna, i tak ale dokázal zlikvidovat přibližně polovinu ztrát, které v únoru nabral. DAX je na tom hůře, ale i v jeho případě se situace začíná zlepšovat.
img

PKN Orlen se snaží získat minimálně 90 % v Unipetrolu a nabízí za akcii 380 korun

31.12.2017 Polská společnost PKN Orlen hodlá odkoupit akcie Unipetrolu a nazí 380 korun za akcii. V současné době vlastní v petrochemickém holdingu téměř 63 % a chce svůj podíl zvýšit alespoň na 90 %. PKN Orlen podle tiskové zprávy informoval Unipetrol o svém záměru.
img

ČÁST V: Maržovní obchody, short selling a pokročilejší formy obchodování

20.11.2017 Tato závěrečná část série “Začínáme investovat” od společnosti DEGIRO se zabývá třemi konečnými úvahami pro pokročilejší obchodníky: maržové obchody, short selling a obchodování s deriváty. Tyto typy obchodů jsou velmi rizikové a zpravidla je využívají zkušení obchodníci. Pro uzavírání těchto rizikových pozic je třeba mít u DEGIRO otevřen účet Active, nebo Trader.
img

Volatility report: Korekce na akciích v nedohlednu. VIX zůstává pod 10b.

03.11.2017 Máme za sebou další týden, který se nesl na většině trhů v letos už tolik typické atmosféře. Nově příchozí makro z celého světa je více než dobré a přičteme-li k novému makru také solidní průběh výsledkové sezóny, lze se jen těžko divit tomu, že akciové indexy dál navyšují svá historická maxima. Ano, ocenění akcií je vysoké, ale rizikové přirážky jsou letos tak nízké a klid na trzích tak nesnesitelně dlouhý, že se nelze medvědům divit, že jakékoli snahy o byť i technické shortování tohoto trhu raději vzdali. Přičteme-li k absolutnímu klidu fungující ekonomiku a růst volných prostředků domácností a firem v Evropě i v USA, není vůbec překvapením, že příliv nového kapitálu na finanční trhy i nadále pokračuje. Pro americký S&P 500 i německý DAX je tedy letošní rok zatím velmi vydařený.
img

Volatility report: Španělsko a americká daňová reforma zatím hlavními faktory pro další vývoj na volatilitě

20.10.2017 Americké akciové indexy pokračují v neohroženém růstu a ani tento týden na jejich výtečné kondici zatím nic zásadního nezměnil. Včera sice kvůli situaci v Katalánsku částečně zavrávoraly, když se S&P 500 začal mírně propadat, korekce ale měla jen krátkého trvání a čtvrteční seanci nakonec americké indexy dokázaly zakončit v zelených číslech. Americký S&P 500 se tak i nadále drží nad hranicí 2 550 dolarů, což znamená, že jen od začátku letošního roku už zpevnil o necelých 15 %.
img

EUR/USD – Treba sa pripraviť na rast volatility

18.10.2017 Aktuálny týždeň je pomerne chudobný na makroekonomické ukazovatele. Trh sa javí byť pokojný, no ako to už býva, jedná sa o ticho pred „búrkou“. Mali by sme sa pripraviť na rast volatility.
img

KRW

14.10.2017 Včera prestižní finanční zpravodajská agentura uvedla, že Čína nebude obnovovat měnový swap s Jižní Koreou kvůli diplomatickému napětí okolo souladu Soulu s kontroverzním americkým protiraketovým štítem.
img

Volatility report: Americké akcie si rekordní ceny drží, VIX stále nemá důvod růst

13.10.2017 Měsíc říjen zatím plynule navázal na konec září a situace na světových akciových trzích už nemůže být o mnoho klidnější. Na historických maximech se drží německý DAX i americký S&P 500 a výrazného růstu se navzdory silnějšímu JPY dočkal také japonský Nikkei, který atakuje nejvyšší ceny od roku 1995. Uplynulý týden příliš nových fundamentů nepřinesl a jedinou zajímavější změnou tak by vývoj v Katalánsku, kde se tamní vláda zalekla dopadů vyhlášení nezávislosti a rozhodla se nyní „několik týdnů“ vyjednávat o podmínkách nezávislosti s Madridem. Riziko oddělení Katalánska tak sice ještě zůstává s námi, tento týden ale obavy rozhodně zmírnil, což pomohlo rizikovým přirážkám zůstat na nízkých úrovních, zatímco akcie si své vysoké ceny mohly podržet.
img

Volatility report: Růt akcií nepolevuje, VIX si díky němu opět sahá na samotné dno

06.10.2017 Po velmi úspěšném září zatím vše nasvědčuje tomu, že se i říjen ponese na akciových trzích v podobném duchu. Německý DAX dal tento týden definitivně zapomenout na korekci z letošního léta a vyhoupl se na nové historické maximum. Historická maxima pak znovu navyšoval také S&P 500, který pokračuje v naprosto nerušeném růstu, když se vyhoupl až nad hranici 2 550 dolarů.
img

Ranní zpráva z finančního trhu: Politická krize kolem Katalánska zvyšuje španělské rizikové prémie

03.10.2017 Akcelerace růstu cen průmyslových výrobců v eurozóně v srpnu bude znamenat dobré zprávy pro ECB, která tak může doufat v další přenos inflačních tlaků z tohoto cenového okruhu do spotřebitelských cen. Finanční trhy také budou i nadále sledovat situaci v Katalánsku, kde násilnosti a nelehká politická situace přináší nárůst rizikových prémii pro Španělsko. Navíc zvýšená nejistota může mít neblahý vliv pro vývoj tamní ekonomiky, především investiční náladu. Poslední čtení českého HDP za druhé čtvrtletí by už mělo zůstat bez revize na úrovni 4,7 % y/y.
img

Rozbřesk: Třetí čtvrtletí ve znamení silných čísel

03.10.2017 Česká ekonomika šlape. První bleskové odhady HDP za třetí kvartál jsou sice zatím ještě daleko, nicméně neúplná sada tvrdých dat a zejména pak ta rychleji dostupná měkká data docela jasně naznačují, že ani ekonomický růst po překvapivě silném druhém čtvrtletí na svém tempu nepolevil ani v létě. Finální údaje ČSÚ za český HDP ve druhém čtvrtletí dnes potvrdily 2,5% mezikvartální a 4,7% meziroční růst.
img

Volatility report: VIX se vrátil zpět pod 10b. Trh začíná rizika možná znovu trochu podceňovat

22.09.2017 Konec týdne se nám pomalu blíží, což znamená, že nastal čas pro nový volatility report. Máme za sebou na akciových trz...
img

Northrop Grumman Corp koupil Orbital ATK Inc

18.09.2017 Výrobce a dodavatel vojenského materiálu společnost Northrop Grumman Corp (NOC.N) se chystá oznámit koupi raket a raketových hlavic Orbital ATK Inc (OA.N), jakmile se v setkají odpovědní zástupci firem, oznámila Grumman v neděli agentuře Reuters.
img

Vypisování krytých call opcí: covered call

13.09.2017 Jedna z velmi jednoduchých opčních strategií je výpis krytých opcí na akcie nebo jiná aktiva, která držíte ve svém portfoliu. Většina investorů drží portfolio svých akcií u investiční banky nebo brokera. Část investorské veřejnosti drží své cenné papíry dlouhodobě, část je více spekulativní a vstupují do pozice častěji.
img

Volatility report: Trhy se v srpnu (na)učily žít se Severní Koreou

01.09.2017 Korekce na amerických akciích z poloviny srpna se po tomto týdnu zdá být minulostí. I začátek týdne na trhy přinesl ne...
img

Komoditní report: Zlato září, ropa nachází podporu

24.08.2017 Zotavení amerických a světových akcií po obavách spojených se Severní Koreou začátkem srpna se ukázalo jako pomíjivé, když volatilita minulý čtvrtek stáhla níž klíčové indexy. Politické tření mezi americkým prezidentem Donaldem Trumpem a Kongresem nadále eskaluje a jeho administrativa působí čím dál více dysfunkčně a izolovaně. Tváří v tvář riziku, že bude americká politika zcela paralyzovaná, vykazuje trh zvětšující se známky nervozity. Index S&P 500 klesl o 1,5 % a skutečnost, že k popsání takového relativně malého posunu byly užity výrazy typu „prudký pád“ nebo „kolaps“ ukazuje, jak nepřipravený nyní trh je, když přijde na zvýšenou volatilitu a slabost trhu.
img

Cena zlata klesá následkem severokorejského dění

18.08.2017 Minulý týden se zlato potýkalo s téměř protikladnou možností výsledku – mezi realizací zisku a posunem nad klíčovou rezistenci, a to v závislosti na tom, jakým směrem se vyvine patová situace v Severní Koreji. Od té doby se díky úsilí na obou stranách povedlo alespoň prozatím napětí zmírnit. Vedení Severní Korey v podstatě přes noc upustilo od své konfrontační rétoriky vůči USA a vzdalo se plánu zaútočit na Guam.
img

Základy opcí, díl 3: Řecká písmena delta, gamma, vega, a théta

09.08.2017 Řecká písmena delta, gamma, vega a théta dávají investorům možnost nahlédnout do tvorby cen opcí a pro opčního tradera je tedy jejich znalost nutností. Opční prémium je částečně určeno cenou podkladového aktiva, časem do expirace opce a volatitou.
img

Volatility report: Americké akcie zůstávají na rekordech, riziková short VIX strategie zatím nese své ovoce

04.08.2017 Ani v tomto týdnu s ledovým klidem obchodníků na americkém akciovém trhu nic nezatřáslo a S&P 500 zůstává dál na dosah historického maxima. Můžeme pouze zopakovat, že dlouhodobě nízká úroveň implikované volatility znamená, že je letošní rok jednoznačně nejklidnějším od doby, kdy se volatilita na akciovém trhu začala měřit. Situace na trzích je dokonce tak klidná, že za celý letošní rok registrujeme pouze dvě (!) obchodní seance, které S&P 500 zakončil s více než jednoprocentní ztrátou.
img

Volatility report: Po korekci ze začátku měsíce je vše znovu při starém. VIX se vrátil na 10b.

14.07.2017 Volatilita je mrtvá, ať žije volatilita! Asi už nikoho nepřekvapí, že ani tento týden na akciové trhy žádné drama nepřinesl a obchodníci shortující volatilitu díky tomu mají dál žně. Letošní rok je pro ně snad nejlepším v historii a přestože se vystavují riziku značných ztrát v případě že na trhy dorazí konečně vážnější korekce, zisky které shortováním volatility nasbírali v uplynulých měsících by měly vytvářet už nyní dostatečný polštář pro případná negativní překvapení.
img

Fundamentální analýza: Americké maloobchodní tržby naznačí silný růst spotřeby

14.07.2017 Statistika amerických maloobchodních tržeb by měla ukázat na solidní růst spotřeby ve druhém čtvrtletí roku. Dále by tak rostly šance na opětovné zvýšení sazeb Fedu, což opět naznačila i Janet Yellen ve včerejším vystoupení v americkém senátu. Český běžný účet se v květnu zřejmě propadl do schodku kvůli odlivu dividend, na celkovém obrázku ekonomiky a posilující koruně by to však nic změnit nemělo.
USDCZKH1-13072017.png

Forex: Koruna dnes stagnovala

13.07.2017 Koruna dnes k oběma hlavním světovým měnám stagnovala. Vůči euru zůstala na 26,10 Kč/EUR. K dolaru klesla proti středečnímu závěru o dva haléře na 22,88 Kč/USD. Vyplývá to z údajů webu Patria Online. Z pohledu makroekonomických událostí byl dnes ve střední Evropě klid.
img

Válka Amazonu, akcie obchodních řetězců prudce klesají

28.06.2017 Možná víte, že řetězec Whole Foods se zaměřuje na prodej potravin bez umělých barviv a zbytečné chemie. Za jednu akcii řetězce nyní zaplatí Amazon o 27 % více než minulý týden. Na toto oznámenou transakci opravdu značně negativně reagovaly ceny akcií další spousty konkurenčních maloobchodních řetězců ve Spojených státech amerických i v Evropě.
img

Volatility report: Korekce stále v nedohlednu. VIX zůstává poblíž 10b.

23.06.2017 Máme za sebou další týden, který nepřinesl na akciové trhy žádné překvapení. Pro obchodníky shortující volatilitu se tedy další úspěšný týden. Situace na akciích se po tomto týdnu nijak nemění. Fundamentů s potenciálem zamíchat kartami bylo naprosté minimum a americké indexy si tak své vysoké ceny dál bez problémů udržují. Pro S&P 500 to znamená, že se ani v tomto týdnu nepodíval pod hranici 2 400 dolarů, zůstává na dosah historického maxima a od začátku roku si připisuje zisky ve výši 8,8 %.
img

Volatility report: VIX nepřekvapil a zůstává na samotném dně. Příští týden už by ale mohl být zajímavější

02.06.2017 V našem minulém volatility reportu jsme se přikláněli k názoru, že je docela pravděpodobné, že se tento týden na finančních trzích situace příliš nezmění. Už dopředu bylo známo, že bude fundamentů málo a šance na korekci tak byla relativně nízká. Tento týden náš výhled potvrdil. Trhy zůstávají i nadále v absolutním klidu a pokud jde o americké indexy, ty dokonce pokračují v navyšování historického maxima. S&P 500 se již přehoupl přes hranici 2 400 dolarů a jen za letošní půl rok už za sebou má růst o 8,5 %.
img

Volatility report: Korekce z poloviny měsíce je definitivně minulostí. Začíná čekání na další

26.05.2017 Od poslední korekce na amerických indexech uplynuly dva týdny a po dvou týdnech se vše vrací do starých zajetých kolejí. Nejenže americké indexy již kompletně umazaly své ztráty z poloviny měsíce ale dokonce své zisky ještě navýšily, takže na S&P 500 znovu atakujeme čerstvá historická maxima. Znovu a už poněkolikáté se tak potvrzuje, že jakákoli technická korekce, která se neopírá o skutečně závažný fundament na tomto trhu nemá příliš šancí na úspěch a že ji investoři dříve či později využijí jako dobrý důvod k levnějším nákupům. Intervaly mezi tím, kdy po výprodeji začnou obchodníci znovu naskakovat do dlouhých pozic se přitom zkracují, což potvrzuje hlavně poslední korekce, která měla vskutku pouze jepičí život. Takto nastavené trhy samozřejmě představují obrovské riziko pro případ, kdy korekce přijde ze skutečně závažných důvodů. Ty ale momentálně obchodníci na dohled nemají a proto zůstávají zcela v klidu.
img

Volatility report: Long VIX strategie tento týden začala odměňovat. Vysoká volatilita ale pravděpodobně dlouho nevydrží

19.05.2017 Tak jsme se konečně dočkali korekce a i když se nejedná zatím o žádné dramatické pohyby, naše strategie na VIXu zatím nese své ovoce. Evropské i americké indexy se tento týden dostaly do červených čísel a začaly s mírnou korekcí. Ta podle nás nebyla až tak fundamentálně podložena, a to i přesto, že se mluvilo hlavně o problémech Trumpovy administrativy, která poslední dobou čelí jednomu skandálu za druhým. Indexy byly ale příliš vysoko, takže ke korekci a likvidaci zisků stačila skutečně téměř jakákoli záminka. Korekce ale byla i tak poměrně vlažná, když se ztráty na S&P500 blížily sotva ke dvěma procentům.
img

Dluhopisový trh ČR: Čeká nás propad cen?

17.05.2017 Během dubna došlo k výraznému poklesu sklonu české výnosové křivky. Ten byl způsobený jak růstem výnosů na krátkém konci, tak - byť mírnějším - poklesem výnosů na dlouhém konci. Růst výnosů na krátkém konci byl evidentně důsledkem ukončení intervenčního režimu ČNB, po jehož ohlášení poskočily dvouleté výnosy o zhruba 30 b.b. nahoru, a dostaly se tak na dohled nulové hranice. Důvodem bylo očekávání trhu, že bude následovat výprodej spekulativních pozic v české koruně, k němuž však zatím nedošlo. Dlouhé výnosy také vyrostly, po ohlášení exitu se dostaly na dohled 1 % a riziková prémie vůči německým dluhopisům se tak na desetileté splatnosti dostala až na hodnoty neviděné od konce roku 2012. Poté, co se po ukončení intervencí nic zvláštního nestalo, se na dluhopisový trh opatrně začala vracet domácí investorská báze, tj. domácí finanční instituce. To vedlo koncem měsíce k poklesu dlouhých výnosů zpátky pod 80 b.b. tj. na úrovně nižší než na jeho začátku
img

Rozbřesk: Tisíc a jedna pohádka o tom, proč libra posílila na vypsání předčasných voleb

20.04.2017 Zdá se, že hlavním překvapením týdne je doposud ohlášení záměru uspořádat v Británii předčasné volby. Premiérka Mayová tím, jak se říká, “zaskočila trhy?. Snad nejjasněji se ono překvapení projevilo na kurzu britské libry, jež bezprostředně po oznámení záměru oslabila. Trhy si však zprávu vcelku rychle “přebraly? a britská měna nakonec posílila.
img

Konec intervencí aneb nehledejme šokující, kde není

12.04.2017 Po 1246 dnech skončily intervence ČNB a ? nic šokujícího nestalo. Koruna si spadla o pár desítek haléřů níže, zlevnilo zajištění skrze forwardy a vystoupaly (hlavně) krátké české dluhopisové výnosy. A samozřejmě se roztrhl pytel s hodnocením intervenčnímu režimu a s výhledy, co teď bude.
img

Základy obchodování opcí: Opční prémie a čas

12.04.2017 V tomto článku se podíváme na dva velmi důležité pojmy opčního tradingu a ukážeme si, jak spolu souvisí. Jde o pojmy opční prémie a časová hodnota opce.
img

Rozbřesk: Trhy začínají hrát francouzskou předvolební kartu

11.04.2017 Čtrnáct dní do voleb a trhy začaly hrát francouzskou kartu. S tím, jak se blíží první kolo prezidentských voleb, si totiž nelze nevšimnout toho, kterak roste riziková prémie u francouzského vládního dluhu a výborně performují tradiční bezpečné evropské přístavy jako je německý Bund či švýcarský frank.
img

Jak se bude vyvíjet investiční prostředí ve 2Q 2017 podle Saxo Bank? Předstihne Evropa v atraktivitě Spojené Státy?

10.04.2017 Evropská aktiva, s výjimkou německých pevných výnosů, vstupují do druhého čtvrtletí roku 2017 s malým či velkým zlevněním na základě nervozity plynoucí z francouzských a německých voleb, ale i očekávání týkajících se konečného výsledku brexitu. S naším základním scénářem, že evropská ekonomika předstihne tu americkou v průběhu následujících čtyř let, vidíme velký rozdíl mezi vnímáním a realitou, pokud jde o evropská aktiva představující významné nákupní příležitosti pro investory ve druhém čtvrtletí roku 2017.
img

Volatility report: Další týden bez korekce. VIX zůstává pevně nohama na zemi.

07.04.2017 Čekání na významnější korekci pokračuje a vzhledem k dlouhodobě nízké úrovni VIXu je momentálně nejdelší od přelomu let 2006 a 2007, kdy byla implikovaná volatilita takto nízko a zároveň takto dlouho naposledy. To je samozřejmě skvělá zpráva pro obchodníky na akciovém trhu. Americké indexy za sebou totiž mají pár vynikajících měsíců a své zisky si s malými výkyvy bez problémů udržují také začátkem dubna.
img

Live Trading Opcí - SPX na duben a květen

23.03.2017 Jak jsme již v předchozím článku Live Trading Opcí psali, index SPX od našeho vstupu na strategii Butterfly posilnil přes 100 bodů. Takový vývoj samozřejmě není ideální pro tržně neutrální strategii. Nicméně jsme byli schopni úpravami minimalizovat negativní dopad takového růstu.
img

Volatility report: Korekce na akciovém trhu stále v nedohlednu, VIX zůstává na svém efektivním dně

10.03.2017 Akciové trhy si po velmi silném, únoru v březnu zatím zdá se dávají menší přestávku. Indexy v Evropě i v USA na únorový růst zatím navázat nedokázaly a své vysoké ocenění si drží. I to je ale úspěch, vezmeme-li v potaz, že například americký S&P 500 vystoupal jen od začátku roku o necelých 6 %.
img

Live Trading Opcí - Pepsi

08.03.2017 Po velice silném meziměsíčním růstu na nová maxima 2 400 bodů zažívá index SPX v posledních dnech korekci. Pro naši tržně neutrální strategii Butterfly na SPX s exspirací v dubnu 2017 má takový nárůst negativní dopad (negativní vliv delty). Nicméně jsme byly zatím schopni deltu držet pod kontrolou nakupováním dalších Butterfly na tento podklad a nákupem call opce na SPY. Aktuální ztráta je necelých $1 000, s tím, že do exspirace zůstává necelý měsíc. Pokud si SPX chvíli odpočine nebo i mírně poklesne, budeme moci profitovat na časovém rozpadu ceny opcí.
francie 14122014.png

Favorit na prezidenta Francie kritizoval Trumpovu politiku

03.03.2017 Francouzský prezidentský kandidát Emmanuel Macron, kterého průzkumy pasují na horkého favorita voleb, včera kritizoval politiku ochrany trhu a životního prostředí, jak ji formuje nový americký prezident Donald Trump.
img

Rozbřesk: Francouzské dluhopisy pod tlakem kvůli strachu z voleb

09.02.2017 Francouzským dluhopisům se v posledních dnech vůbec nedařilo. Včera výnosová prémie vůči německým protějškům vyskočila na více než čtyřletá maxima (80 bps). Ve francouzském případě přitom rozhodně nelze svádět vinu na ekonomické fundamenty - inflace zůstává podobně jako růst v druhé největší evropské ekonomice při porovnání s Německem skoro poloviční a vyšší výnos jednoznačně odráží vyšší riziko. I když rizikové prémie šly vzhůru i na jiných trzích (například v Itálii) a částečně mohou také odrážet obavy z blížícího se konce měnové expanze v eurozóně, ve Francii se situace zhoršila nejrychleji.
img

Rozbřesk: Jak se poperou dluhopisy s dalším růstem evropské inflace?

31.01.2017 Německé dluhopisy se v předvečer důležitých makroúdajů z eurozóny stabilizovaly a zastavily své novoroční ztráty. Uvidíme, jak dlouho jim to vydrží. Dnes by měl totiž Eurostat ukázat, že eurozóna ke konci roku 2016 zrychlila (na 0,4 % mezikvartálně a 1,7 % meziročně) a současně lednová euro-inflace vyskočí do blízkosti čtyřletých maxim (náš odhad 1,5 %).
img

Investiční předsevzetí pro rok 2017

12.01.2017 V posilovnách se nedá pohnout, roste poptávka po zdravé výživě a u dietologů se tvoří fronty. I to je dopad každoročních předsevzetí, která si dáváme. Jaké by si měl ale dát předsevzetí investor, který chce i v tomto roce zhodnotit své prostředky? Rok 2016 byl podle ekonomů velmi zajímavým. Zcela poprvé se nějaká země rozhodla vystoupit z Evropské unie (Velká Británie) a zcela poprvé si Spojené státy zvolily do svého čela muže staršího 70 let (Donalda Trumpa). Není jediný důvod, aby rok 2017 byl na události chudší. Výnosy jsou na minimech, akcie na maximech (alespoň ty americké) a čeká nás nemálo volebních událostí po celé Evropě a oficiální nástup nového amerického prezidenta a jeho nepředvídatelného programu. Co tedy dělat s portfoliem, abychom v letošním roce zažili co nejméně negativních překvapení:
img

Rozbřesk – Německá inflace zaznamenala nejprudší skok v novodobé historii

04.01.2017 Návrat inflace je tu, tedy alespoň u našich sousedů v Německu. Dynamika spotřebitelských cen v největší ekonomice eurozóny se ke konci roku více než zdvojnásobila a zaznamenala největší skok v novodobé historii. Inflace v prosinci vyskočila na 1,7 % (z 0,7 % / očekávání 1,3 %) - to jsou nejvyšší hodnoty od poloviny roku 2013. Otázkou je, zda v tomto světle čekat i dnes vyšší inflaci v eurozóně, zda se mění celkový inflační výhled pro eurozónu na rok 2017 a co to vše znamená pro trhy?
img

Rozbřesk – Tržní a kreditní riziko klesá. Co je v roce 2017 rozhýbe: politika nebo ekonomika?

20.12.2016 Ač to v některých západoevropských městech nemusí z venku tak vypadat, z kapitálových burz jakoby se veškeré obavy vytrácely. Takzvaný index strachu, za který je označována implikovaná volatilita hlavních akciových indexů, jako je americký S&P 500 či německý DAX, spadl na úroveň letošních minim, přičemž kreditní rizikové prémie se rovněž utahují. Svět globálních finančních trhů jakoby se vůbec nebál toho, co přijde v roce 2017.
img

Co udělají trhy, až skončí QE v eurozóně

01.12.2016 Program kvantitativního uvolňování ze strany ECB vedl k poklesu rizikových prémií u řady investičních aktiv. Příčinou jsou buď přímé nákupy těchto aktiv zmíněnou centrální bankou, nebo je efekt nepřímý. V takovém případě dochází k tomu, že investoři přecházejí z trhů, na kterých intervenuje ECB, na trhy jiné, kde následně také dochází k poklesu rizikových prémií.
img

Italské banky a vládní dluh čelí výprodejům, výrazná finanční nákaza se zatím nekoná

29.11.2016 Jak se dalo očekávat, italský vládní dluh a italské banky se začínají dostávat pod stále větší tlak s tím, jak se blíží referendum o italské ústavě naplánované na tuto neděli. Neboli kreditní riziková prémie u italských vládních dluhopisů vůči německým Bundům se dále roztáhla a například ostře sledovaná banka Banca Monte dei Paschi, která je zralá na doplnění kapitálu, ztratila včera 14 %.
img

ECB má strach z politiků, varuje zpráva dva týdny před klíčovým zasedáním

25.11.2016 Evropská centrální banka opět varuje před nárůstem politického napětí. Nabitý evropský politický kalendář zjevně přidělává centrálním bankéřům vrásky na čele. I proto nově zveřejněná zpráva o finanční stabilitě vyznívá (jen dva týdny před klíčovým zasedáním ECB) hůře než ta předešlá.
img

Rizikové prémie u italského vládního dluhu před referendem dále rostou

23.11.2016 Tak trochu ve stínu amerických akciových rekordů se v Evropě pomalu schyluje k dalšímu dramatu, který se bude odehrávat na apeninském poloostrově - tedy v klíčové části eurozóny.
img

Rozbřesk – Americká (po)volební kuchařka na středu ráno

08.11.2016 Takže kostky jsou vrženy a americký volič vyráží k urnám (pokud tak tedy již neučinil). Neboli po brexitu další hyper-sledovaná politická událost tohoto roku jde do finále. Asi netřeba vysvětlovat, že s ohledem na postupující globalizaci a řekněme i netradiční pojetí jednoho z prezidentských kandidátů může mít dnešní hlasování amerických voličů opravdu bezprostřední vliv na trhy po celém světě. A proto jsme k lepší orientaci na středu ráno připravili jakousi americkou (po)volební kuchařku. Zde je tedy pár bodů, které by se mohly hodit vědět zítra ráno:
img

Citi: Dolarový cyklus je u konce, vše může skončit monetárním chaosem

26.10.2016 V našich projekcích dalšího vývoje na měnových trzích se nyní odráží mnohem lepší krátkodobý výhled pro rozvíjející se trhy (EM). K tomu se přidává končící dolarový cyklus. Trhy totiž ve srovnání s dřívějšími očekáváními nyní počítají s tím, že Fed bude svou politiku normalizovat mnohem pomaleji. My sami dokonce čekáme, že měnová politika zemí G3 bude charakterizována konvergencí namísto dříve očekávaných rostoucích rozdílů. Tyto faktory významně snižují momentum dolarového býčího cyklu, který byl patrný v předchozích letech.
img

Dluhopisová bublina?

20.10.2016 Záporné výnosy na některých evropských vládních dluhopisech poslední dobou rozšiřují debaty ohledně možné bubliny na tomto trhu, kterou živí centrální banky svou neortodoxní politikou kvantitativního uvolňování a neustálým poklesem úrokových sazeb.
img

Forint díky fundamentům sílí a maďarské dluhopisy jsou díky chytré politice MNB dražší

20.09.2016 Maďarský forint včera vyšplhal na půlroční maxima a nechybělo málo a dostal se na nejsilnější hodnoty za poslední dva roky. Pachatelem silného forintu nejsou tentokrát nic jiného než zlepšující se makro-fundamenty maďarské ekonomiky, které v pátek ocenila agentura S&P tím, že Maďarsku zvedla rating. Pozitivní zprávy tohoto typu však nemusí končit, neboť 4. listopadu by nad maďarským ratingem měla vynést ortel také agentura Moody?s, a protože jako jediná drží rating nesmyslně ve spekulativním stupni, tak se vláda v Budapešti možná dočká dalšího vylepšení hodnocení schopnosti splácet dluhy.
img

Polský průmysl zpomalí kvůli kalendářním efektům

18.08.2016 Dnešek bude v regionu patřit polským ekonomickým údajům. Červencová statistika průmyslové produkce i maloobchodních tržeb bude ovlivněna nižším počtem pracovních dní. Zpomalení obou statistik proto bude mít na trh zřejmě jen malý vliv. Důležitější je dopad včera zveřejněného zápisu ze zasedání Fedu. Odklad zvyšování sazeb ve Spojených státech nahrává investicím do rizikovějších aktiv, jako jsou forint i zlotý. Tyto dvě měny už tak během rána mírně posilují oproti včerejším závěrečným hodnotám.
img

Obrázky dňa: Investori očakávajú, že hlavnou hybnou silou na akciových trhoch bude FED

17.08.2016 Fondy očakávajú, že hlavnou hybnou silou na akciových trhoch bude vývoj výnosov z US dlhopisov, teda FED. Oproti júlovému prieskumu výrazne ustúpili ako očakávaný driver európske rizikové prémie, t.j. riziko dopadu brexitu na akcie výrazne kleslo (@valuewalk):
img

Volatility report: Short-VIX strategie zůstává zisková. Riziková prémie je nyní téměř nejnižší možná

12.08.2016 Volatility report je zpět. Minulý pátek jsme vynechali, ale o moc jsme nepřišli. Situace na volatilitě se totiž od našeho posledního reportu téměř nezměnila, když na trzích i nadále panuje absolutní klid a riziková prémie je téměř nejnižší možná. Americký akciový index S&P500 za sebou má měsíc stagnace a opatrného růstu, který jej vynesl na nová historická maxima. Fundamentálně akciím vydatně pomáhá především pád dluhopisových výnosů, který v minulém týdnu znovu zažehla svým znovu nastartovaným programem kvantitativního uvolňování Bank of England. Technicky pro býky situace také nevypadá zle, když se zatím nemůžeme bavit o tom, že by byly americké akcie překoupené (RSI pouze na 60 %).
img

Jak si vytvořit vlastní zajištěný fond

02.08.2016 Nedávno jsem četl srovnání zajištěných fondů. Samotný obsah mě příliš nezaujal, ale napadlo mě, že bych bez problémů mohl vytvořit podobný „fond“ bez zbytečných poplatků. Asi bych ho nazval LYNX DOD High Yield USD zajištěný fond. Zní to dobře, ne? Jak tedy takový fond vytvořit?
img

Jak si na akciovém trhu zajistit „vlastní dividendu“?

01.08.2016 Dividendové tituly patří k základním pilířům portfolií mnoha akciových investorů. Při dlouhodobém držení akcií může obdržená dividenda znamenat pro akcionáře významný příjem. Společnosti mohou vyplácet dividendy v libovolných intervalech, většinou měsíčně, kvartálně nebo ročně. Pro investory máme vynikající zprávu – s pomocí opcí lze generovat dodatečné příjmy jako alternativu k dividendám!
img

Chcete vydělat na výsledkové sezóně? S opcemi žádný problém!

01.08.2016 Líbilo by se vám vydělávat na zveřejňování hospodářských čísel jednotlivých firem bez ohledu na to, zda cena dané akcie vzroste nebo klesne? Pokud ano, následující řádky jsou určeny právě vám.
img

5 výhod opcí oproti akciím, které by vás měly zajímat

01.08.2016 Kontrakty podobné opcím se obchodovaly již ve starověkém Řecku a byly spojované s predikcí úrody oliv. Základy opčních kontraktů, jak je známe dnes, tedy standardizovaných a obchodovaných na burze, vznikly v 70. letech 20. století na opční burze v Chicagu. Popularita burzovních opcí od té doby exponenciálně roste.
img

Ozvěny trhu - Průmyslníkům se objevuje vráska na čele

02.06.2016 Vstup do letošního roku byl ve znamení turbulencí na finančních trzích, když se pod silným prodejním tlakem ocitly akciové i komoditní trhy a zvýšily se požadované rizikové prémie na straně investorů. Výsledkem zpřísněných podmínek na finančních trzích bylo například odložení dalšího zvýšení dolarových úrokových sazeb.
img

Spread opční volatility na libře je nejvyšší v historii

10.05.2016 Ještě nikdy nedosáhlo prémium na dvouměsíčních opcích na páru GBP/USD takových výšin. Situace souvisí s blížícím se re...
img

[Makroskop] Menová politika v digitálnej recesii

17.02.2016 Od začiatku finančnej krízy znížili centrálne banky po celom svete menovú politiku viac ako 600 krát. Niektoré dokonca na nulu, čím vznikla politika ZIRP: politika nulových úrokových sadzieb. Nula sa považovala dlhodobo za úroveň, pod ktorú nebolo možné poklesnúť. Nikto si nevedel predstaviť situáciu, aby sa platil za požičanie kapitálu. Situácia sa ale mení a záporné úrokové sadzby sú tu a spolu s ňou politika NIRP. Výsledky neštandardných menových politík ale nie sú príliš oslnivé. Poďme sa pozrieť na dôvody, ktoré za tým stoja.
img

Investiční výhled: Od hardwaru k softwaru

03.12.2015 Minulý měsíc jsem napsal, že „ačkoli můžeme z poslední korekce vyloučit rizikové prémie, předpokládat obnovení býčího trhu je možná předčasné...
img

Základy obchodování opcí 7: Cena opce

12.12.2014 Pro pochopení opcí je nezbytné správně pochopit, z čeho se skládá a jak se chová cena opce. Opční prémium se skládá ze součtu dvou složek a to z časové hodnoty a vnitřní hodnoty.
img

Švýcarská národní banka má trilema. EURCHF se blíží spodní hranici

04.09.2014 Nemožná trojice neboli trilema znamená v makroekonomické hantýrce teorii, podle které je nemožné splnit všechny tři ná...
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Money management | Offshore | George Soros | Bitcoin | Fundamentální analýza | Čínský jüan | Intervence | Intervence ČNB | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Live trading | Brexit | Řecko | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Australský dolar | Disciplína | Stříbro | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Pullback | Moody's | Fitch | Korelace | Equity | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | EUR/GBP | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USD/CAD | EUR/JPY | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | BIS | Euroskupina | Evropská unie | SYRIZA | Ruský rubl | HDP | Obchodní deník | Devizové rezervy | Mexické peso | Brazilský real | Turecká lira | Bezpečný přístav | Dluhová krize | Divergence | Monetární politika | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Evropské akcie | Kypr | Analytik | Pimco | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | Medvědí trh | Býčí trh | ETF | Investiční fondy | Podílové fondy | Dluhopisový trh | Světové akcie | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | AUD/JPY | SGD | EUR/TRY | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Měnový trh | Objemy obchodů | Obchodování na burze | Investujeme | Spready | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | ADR | AOS | ATM | Akcie | Akcionář | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Alert | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Apreciace | Arbitráž | Ask | Asset management | BRICS | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bazický bod | Bear | Benchmark | Beta | Bid | Bloomberg | Bod | Bond | Dluhopisové fondy | Breakout | Broker | Bund | Bundesbank | Burza | Béžová kniha | CBOE | CBOT | CCI | CFD | CME | Cable | Call opce | Cap | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Garance | Konsolidace | DAX | Derivát | Devalvace | Devizový trh | Dezinflace | Distribuce | Nesoulad | Diverzifikace | Diverzifikace portfolia | Dividenda | Dividendový výnos | Dlouhá pozice | Dluhopis | Dolarový index | Dollar | Dow Jones Industrial | Downgrade | Downside | Durace | ECB | ECOFIN | ECU | EFSF | ESM | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Emitent | Euro | Eurobondy | Eurosystém | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | FX | Fed | Federální rezervní systém (FED) | Finanční deriváty | Finanční páka | Finanční trh | Finanční trhy | Fiskální politika | Large Cap | Hedge fondy | Fondy peněžního trhu | Forward | Fundamentální zprávy | Futures | Fúze | G10 | G7 | GAAP | Gama | Gap | Grafy | Hedge | High | High Yield | Holubice | IPO | ISIN | Index DAX | Index PX | Index spotřebitelských cen | Exchange Traded Fund | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Intraday | Intradenní obchodník | Investice | Investiční fond | Investiční horizont | Investiční riziko | Investiční společnost | Investor | Investování | Japonský jen | Kapitálový trh | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kotace | Koš | Kupón | Kurz | Kurzy měn | LTRO | Leverage | Likvidita | Long | Long pozice | Low | MIFID | MMF | MT4 | Makléř | Makro data | Margin | Záloha | Risk | Marže | MetaTrader | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Fluktuace | NYMEX | NYSE | Nabídka | Stavební povolení | Nástroj | OTC | Obchodní bilance | Obchodník | Obchodování s deriváty | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Obligace | Opce | Open | Operace Twist | Out of the money | P/E | PEG | PRIBOR | Pakt stability | Parita | Pasiva | Penzijní fond | Peněžní trh | Peněžní zásoba | Platební bilance | Platforma | Podkladové aktivum | Politické riziko | Poplatek | Portfolio | Pozice | Prodeje existujících domů | Prodejní cena | Provize | Put opce | Pákový efekt | RRR | RSI | Rally | Rating | Reinvestice | Repo sazba | Reserve Bank of Australia | Retracement | Rezistence | Platina | Riziko | Rolování | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | SNB | Schodek rozpočtu | Sentiment | Short | Short pozice | Short selling | Směnný kurz | Spike | Splatnost | Spot | Spotová cena | Spread | Stagflace | Stop-Loss | Státní dluhopis | Support | Swap | Swiss | Pokladniční poukázky | Ticker | Tištění peněz | Trader | Trading | Opční trhy | Trend | Trigger | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Tvůrce trhu | Ukazatel | Upgrade | Uplatnění opce | Uptrend | VIX | VaR | Vega | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | Wall Street | Warren Buffett | YTD | Yield | ZEW index | Zajištěný fond | Bondy | Zisk na akcii | Zisková marže | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Časový rámec | Černý pátek | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Obchodní platforma | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Citibank | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Alcoa | Obchodování | Obchodování na forexu | JPMorgan | Morgan Stanley | EMU | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Japonské akcie | Asijské akcie | Index MSCI | Shanghai Composite | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Investiční tipy | Investiční příležitosti | FTSE | Evropská ekonomika | Komerční banka | Patria | Komoditní trhy | Bank of America | Americký prezident | XTB | X-Trade Brokers | Saxo Bank | BOSSA | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Spekulanti | RMB | Globální ekonomika | Jihoafrický rand | PBOC | Čínské akcie | Investoři | Kurzový závazek | Produkce ropy | Blue chips | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Ekonomie | Měnový výbor | Trh s nemovitostmi | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Klouzavé průměry | Market Watch | Vývoj ceny | Aukce | Aktuální kurz | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Cenový graf | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Makroekonomická data | John Hardy | Zisk | Ziskový obchod | Obchodní instrumenty | Finanční instrumenty | Berkshire Hathaway | Ropný trh | Komise pro cenné papíry a burzy | Britská měna | Těžba ropy | Dluhopisové trhy | Futures kontrakt | Break-Even | Sázka | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz eura | Kurz koruny | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Panika | Deprese | Euforie | Stres | Optimismus | Výsledky | Chamtivost | Strach | Trpělivost | Index nákupních manažerů | Contract for Difference | Investiční příležitost | Obchodní příležitosti | Hedge fond | Bohatství | Hospodářský cyklus | Recesia | IEA | Credit Suisse | Vývoj eura | RBNZ | Ozvěny trhu | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | ČSOB | Expirace opce | Partners | Investiční produkty | Gold | Jak obchodovat | Obchodovat | Ondřej Hartman | Akcie ČEZ | Obchodování s akciemi | Investment Banking | Akciový analytik | CAC 40 | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Investiční banka | Makrokalendář | Analytický tým | Aktuální kurzy | Regulace | Portfolio manažer | Portfolio manager | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Hedgeové fondy | Hedgeový fond | Opční burza | Nasdaq Composite | Makro | Index cen | Eurostat | Obchodní seance | Makrodata | Conseq | Portugalsko | Devizové intervence | EUR/HUF | Facebook | LYNX | Index strachu | Akcenta | Swingové obchodování | BTC | Australská centrální banka | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | BCPP | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Žlutý kov | EuroStoxx50 | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | ADP report | Penzijní fondy | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Komunita | Praxe | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | AUDUSD | NZDUSD | USDCHF | GBPUSD | EURJPY | Raiffeisenbank | Aktivum | ATM forward strike | Běžná opce | Black-Scholesův model | Burzovně obchodované produkty | Carry trades | Delta | EPS | EuroCOIN | Finanční kapacita | Forex indikátory | Forexové opce | Index | Investiční strategie | Kupní opce | Likvidní | Míra fluktuace grafu kolem střední hodnoty (exces) | Nabídková cena | Odpor | OTM - Out of the Money | Outstrike | Podpora | Prodejní opce (put) | Přenos | Théta | Vnitřní hodnota | Volatilní | Vystavení riziku | Základní aktivum | Burzovní obchodování | Daniel Gladiš | Vltava Fund | Akcie Apple | Akcie ČEZu | Akcie Deutsche Bank | Akcie dnes | Akcie Erste | Akcie Komerční banky | Akcie Philip Morris | Akcie Shell | Akcie Siemens | Akcie Tesla | Akcie Unipetrolu | Aktuální ceny akcií | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Argentinské peso | Banka | Barel ropy | Běžný účet | BH Securities | Bollingerova pásma | Bossa.cz | Brent | Britské libry | Brokers | Brokeři | CAD NOK | Capital Markets | CashFlow | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Cena ropy klesá | Cena ropy WTI | Ceny stříbra | Ceny zlata | CFD akcie | CFD kontrakty | CFD obchodování | Čínská ekonomika | Co je volatilita | Conference Board | Conference Board index | Cyrrus | CZK | Černá labuť | Česká ekonomika | České koruny | Čínská burza | Členské země eurozóny | Degiro | Devizové kurzy | Devizové trhy | DJIA | Dlouhodobé investice | Dlouhodobý vývoj ceny zlata | Dluh Řecka | Dolar | Dolary | Ekonomické zprávy | Ekonomický cyklus | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika USA | Elektřina | Emisní povolenky | Etoro | Eura | EURCHF | Euro dnes | Euro posiluje | Eurostoxx 50 | Evropská měna | Evropské burzy | Evropské měny | Exchange | Expirace | Finanční nástroje | Finanční prostředky | Finanční služby | Fio | Fondy | Forex market | Forex opce | Forex tipy | Forexu | Frank | FXstreet.cz | Fyzické zlato | Graf | Graf EURUSD | Graf zlata | Guvernér ČNB | Hang Seng | HDP USA | Hodnota akcií | Hodnota zlata | Hrubý domácí produkt | HSBC | Ichimoku | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Index VIX | Index volatility | InstaForex | Instrument | Instrumenty | Investice do akcií | Investice do nemovitostí | Investice do zlata | Investiční | Investiční doporučení | Investiční nemovitosti | Investiční poradenství | Investiční účet | Investiční výdaje | Investování do akcií | Investování do podílových fondů | Investování do zlata | Investování na kapitálových trzích | Investovat do zlata | Iron butterfly | IronFX | Irsko | ISM | J&T Banka | J&T | Jádrová inflace | Jak investovat | Jak investovat do zlata | Jak nakoupit akcie | EBay | Jak vydělat | Jak vydělat peníze | Jeden dolar | Jedno euro | JP Morgan | Kapitálové trhy | Komodita | Komoditní | Komoditní index | Korporátní dluhopisy | Koupit akcie | Koupit bitcoin | Kurz dolarů | Kurz EUR | Kurz eura k dolaru | Kurz forintu | Kurz libry | Kurz měny | Kurz zlata | Kurzy | Libra | Lira | Maďarská měna | Maďarsko | Majoritní vlastník | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Management | Market | Markets | Měnové kurzy | Měnový kurz | Měnový swap | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nákup akcií | Nákup dluhopisů | Nákup EUR | Naučte se obchodovat | Nemovitosti | Nikkei 225 | Norská koruna | Obchodní platformy | Obchodování opcí | Obchodování s CFD | Obchodování s opcemi | Obchodování se zlatem | Obchodujeme | Ocenění akcií | Odkup akcií | Online obchodování | Opce na akcie | Opční strategie | Oslabení koruny | Oslabování koruny | Pád dolaru | Patria Online | PayPal | Pivot | Pokles eura | Polská měna | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Prodej akcií | Prodej dluhopisů | Prodej EUR | Prodej zlata | Prognóza | Převodník měn | Pšenice | Rakousko | Reuters | Risk Off | Risk On | Roboti | Ropy | RUB | Rubl | Růst HDP | Řecké akcie | Řízení rizika | SaxoBank | Sázky | Signály | Slovník pojmů | Směnné kurzy | Směnný kurz eura | Société Générale | SPX | SP500 | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Světové měny | SWIFT | Švýcarská centrální banka | Švýcarské banky | Trade Brokers | Trh nemovitostí | Trh | Tržní hodnota | Tržní podíl | Twitter | Unce zlata | USD index | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Vydělat peníze | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj akcií | Vývoj cen ropy | Vývoj ceny mědi | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny zlata | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | Vývoj kurzu eura | Vývoj kurzu USD | Vývoj ropy | Webinář | Webináře | WTI | XM | X-Trade | Země EU | Země eurozóny | Zemní plyn | Zkušenost | Zlato a stříbro | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Zprávy z Řecka | Merrill Lynch | Předpověď | Zisky | Tradeři | Opční prémium | Fed Funds Rate | Finanční nástroj | EUR/PLN | CNBC | ZEW | EIA | Dolarové dluhopisy | ING | Benzín | Black-Scholes | Buffett | Exces | Komise pro cenné papíry | OTM | Prodejní opce | Put | Báze | BIC | Book Value | Bunds | Buy | Býčí strategie | Cílová cena | Čistá úroková marže | Čistý dluh | Defenzivní tituly | Diskont | EBITDA | EV | Ex-dividend | Gamma | Hodnota dluhopisu | Index akciového trhu | Index relativní síly | Indie | Intermediate | IRS | Janet Yellen | Junk bonds | Komunální dluhopisy | Kupónový výnos | Měď | MIC | Ministerstvo financí | Obchodní den | Opční prémie | Overweight | P.A. | P/S | Protistrana | PX index | Redukce | REIT | ROCE | Sell | Syndikát | Tier 1 | Tovární objednávky | Underweight | Itálie | Spojené státy | Vybírání zisků | Černé zlato | WGC | Investiční instrument | P/E Ratio | Převis | Vypořádání kontraktu | Zajišťovací obchody | Cenová hladina | M2 | Tržby | Zaměstnanost | Clearing | Úvěr | QE | Investiční výzkum | Světové ekonomiky | Miliardář | Bohatý | eBook | Investiční téma | Tržní sentiment | Casino | Komise | Transakční poplatek | Contract | Kontrakt | Federální rezervní systém | Trader Workstation | Volby | Iron Condor | Butterfly | E-mini | Mentoring | Blog | Cukr | Vzdělání | COT | 1 milion | Burza dnes | Burze | Currency | Forex indikátor | Forex option | Investment | Slušný zisk | Traders | Zlatý standard | Hedžové fondy | Evropské obchodování | Aramco | Capital Economics | Markit | Raymond James | Unicredit | Danske Bank | Bank of New York Mellon | DPA | Intesa Sanpaolo | Bank of America Merrill Lynch | Charles Schwab | Natixis | Jackson Hole | CNN | Wells Fargo | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | Aberdeen Asset Management | State Street | CME Group | Caterpillar | ANZ | CIBC World Markets | Sentix | TradingFloor.com | SaxoTrader | Baker Hughes | IHS Global Insight | Nordea | BMO Capital Markets | TLTRO | Global Insight | NATO | Ole Hansen | ANZ Bank | Argentinská měna | Standard Chartered | PVM | Barrick Gold | Agentura DPA | Hospodářské vyhlídky | Rothschild | Oslabení eura | Reporty | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Ceny nemovitostí | Thomson Reuters | Dění na finančních trzích | Technický pohled | Technický výhled | IG Markets | HUF/EUR | Polská centrální banka | Brazílie | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Pokles úrokových sazeb | Čínská centrální banka | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Výnosy německých dluhopisů | Firemní dluhopisy | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikatel | Pokles cen akcií | Růst cen akcií | Podnikání | Volatility report | Ekonomický výzkum | Automobilový průmysl | Erste Bank | Index pražské burzy PX | Mark Carney | Korekce na akciích | Averze k riziku | USOil | Kurz české měny | Index pražské burzy | Pokles akcií | Der Spiegel | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Vývoj akciového indexu | Finanční aktiva | Globální trhy | Investovaný kapitál | Velcí investoři | Evropské banky | Finančníci | Tržní volatilita | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Cena kávy | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Multi-Asset obchodování | Výnosová křivka | Yahoo Finance | Plodiny | Energie | Společná evropská měna | Severomořská ropa | Intradenní vývoj kurzu | Vývoj kurzu USD/EUR | Seeking Alpha | Earnings | Podnikatelé | Bloomberg TV | Malý prostor | Pro tradery | Globální akciové trhy | Dluhopisy německé vlády | BlackRock | Oddělení forexu | Implikovaná volatilita | Ekonomický a strategický výzkum | Znalost | Příprava | Přehled | Klid | Konzistence | Jádrový index | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Il Sole 24 | Volby v USA | Rosněfť | Christine Lagardeová | Thomas Jordan | Agentura Reuters | Politické napětí | Averze vůči riziku | Bezpečné přístavy | Sázet | Zahedžovat | Cena cukru | Cena kontraktu | Evropské trhy | Americké trhy | Bankovnictví | Obchodování CFD | Futures kontrakty | Contango | Swapy | Referendum | Časová pásma | Ekonomická aktivita | City | Rozdávání peněz | Fidelity International | Posilování koruny | Apreciace dolaru | Německý ústavní soud | Evropský stabilizační mechanismus (ESM) | US akcie | Svatý grál | Cena Brentu | Vývoj ceny ropy WTI | Prezident ECB | Fundamentální faktory | Kolísání trhu | Americké firmy | Sázení | Pozornost investorů | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru | Aktuální vývoj | Měnový stratég | Akcie energetických společností | Kapitálové rezervy | Náklady na zajištění | Strategy Research | Economist | Economic | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Glencore | Akcie ve Spojených státech | Forwardy | IHS | Xetra | IBEX | Evropská dluhová krize | Globální finanční krize | Akcie evropských bank | Britská centrální banka | Obchodování měn | Americké státní dluhopisy | Intervence centrální banky | JPMorgan Chase | Soros Fund Management | Program nákupu dluhopisů | Známý investor | Realitní trh | Vladimir Putin | Pokles ceny akcií | Klidné obchodování | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Index volatility VIX | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Panické výprodeje | Analýza akciového indexu | Intervence centrálních bank | Obchodníci na finančních trzích | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Výsledek referenda | Poptávka po bezpečných aktivech | Vládní dluhopisy | Akcie Credit Suisse | Akcie amerických bank | Hlavní indexy | Nervozita | Globální finanční trhy | Růst akcií | AAA | Rating AAA | Dnešní ekonomický kalendář | Obchodování v Asii | Summit EU | Americké burzy | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Richard Branson | Alibaba | Halliburton | Akcie Virgin | Fibo | Dnešní obchodování | Akcie ropných společností | Dnes na trzích | Propad | Německý index DAX | Vystoupení z EU | Měnová opatření | Prezidentský kandidát | Kryptoměny | Analytik Fio banky | Ropné společnosti | Severomořská ropa Brent | Americká ropa WTI | Status bezpečného přístavu | Index Nikkei | FactSet | TradingView | Země OPEC | Představitelé centrální banky | Sázkové kanceláře | Citi | Online investování | S&P | Agentura S&P | Guvernér | Výrobní aktivita | Cena mědi | Index bank | Benchmarky | Německý DAX | Zahraniční investice | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Politická nejistota | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Farmaceutické společnosti | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Posílení eura | Posílení koruny | Nálada na trhu | Pokles výnosů | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Historická minima | Index SPX | Člen rady guvernérů | Evropský trh | Nejistota | Erste | Unipetrol | Philip Morris | VIG | Světové finanční krize | Saúdská Arábie | Stagnace | Tempo růstu | Akcionáři | Pohyb kurzu libry | Euro k americkému dolaru | Daně z příjmů | Daně z příjmů právnických osob | Obchodování na devizovém trhu | Obchodování na forexovém trhu | Zajištění | Investiční poradci | Výnosy amerických dluhopisů | Zpomalení v Číně | Investiční divize | FTSE 100 | Šéf společnosti | Baidu | Litecoin | Ethereum | Dash | E*Trade | Tesla | Měnové zóny | Dluhové krize | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Vysoká volatilita | Nízká volatilita | Odhodlání | Výnos desetiletých dluhopisů | Měny na forexu | Kryptoměna | Kapitalizace | Steen Jakobsen | Výhled | Investiční výhled | Depozitní sazba | Akciový index DAX | Bankéři | Poplatky | Nakupovat akcie | Držení akcií | Rekordní minima | Rekordní maxima | Objem intervencí | Americké akciové trhy | Exxon | Chevron | Dnešní aukce | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Slabé euro | Silné euro | Spotová volatilita | Futures na VIX | Non-Farm Payrolls | Úspěšné obchodování | Nonfarm Payrolls | Britská ekonomika | Francouzský CAC 40 | Predikce | Ekonomická situace | General Electric | Záchranný fond | Bankovní domy | Bankovní krize | Průzkum | Začínající obchodník | Data z amerického trhu práce | Bankovní systém | Krize | Názory analytiků | Investiční rozhodnutí | Investiční stratég | Inflace v Německu | Makroekonomika | Zisky firem | Oslabení jüanu | Velké zisky | Analytický tým FXstreet.cz | Světové trhy | Historické rekordy | Inflace v Česku | Vývoj amerického akciového indexu S&P 500 | Měnová politika ČNB | Snížení úrokových sazeb | Britské referendum | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Výběr zisků | Přebytek ropy | Německé dluhopisy | Výnosy | Rozhodnutí Bank of England | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár USD/JPY | Americká vláda | Česká vláda | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | Americký index S&P 500 | Spotový VIX | Měnové krize | Turecká centrální banka | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | TRY | Index cen domů | Odliv kapitálu | Indická rupie | Institucionální investor | Institucionální investoři | Zájem obchodníků | Obchodování na akciových trzích | Příjmy | Vydávání dluhopisů | Spotřebitelské výdaje | Návratnost investice | Kapitálové strategie | Indexy PMI | ExxonMobil | Volatilita trhů | Finanční domy | Údaje o inflaci | Alphabet | xStation | Měny&Sazby | ČTK | Obchodování forexu | Aktuální cena | Zvýšení volatility | Japonský Nikkei | Konsenzus | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Fiskální stimuly | Belgie | HDP eurozóny | Zasedání americké centrální banky | Zpomalení ekonomiky | Program kvantitativního uvolňování | Vývoj úrokových sazeb | Členské země EU | Tisková konference ECB | Hlavní ekonom | Kurz EURUSD | Jednání FOMC | Inflační čísla | Švédsko | Dánsko | Odhad HDP | Očekávání | Burzovně obchodované fondy | Vývoj eurodolaru | Politico | Globtrex | Raymond James Financial | IHS Markit | Bridgewater | Flash Crash | ex | Akcie firem | Purple Trading | Mizuho | MUFG | Jakub Kovařík | Ranní nadhoz | Skupina PPF | Krize eura | Bridgewater Associates | CIBC | Alokace aktiv | Silicon Valley Bank | Zahraniční forex | Investopedia | Výnosy řeckých dluhopisů | Sell in May and go away | ForexMart | Chicago Mercantile Exchange | ING Groep NV | Bloomberg Commodity Index | Obchodování na zámořských trzích | Rovnovážný kurz | 7 dní s korunou | CoinDesk | Citi Research | BHS | Globtrex.com | Ceny pšenice | Aleš Michl | Breakout Trader | Akcie na trzích | World Gold Council | Výhled pro zlato | Obchodování ETF | Zajištění portfolia | Návratnost investic | Anadarko Petroleum | Akciové společnosti | Coinbase | Ekonomické výhledy | Investiční firmy | Americký akciový trh | Zajímavé výnosy | Palladium | Trade Financial | Největší hedge fond na světě | Dění v Katalánsku | Obchodování s Bitcoiny | Jerome Powell | MiFID II | Backwardation | LYNX Trading | Maržovní obchody | Začínáme investovat | Crown | Bitcoinové futures | ETH | ETC | NEO | Kontrakty na bitcoin | Capitalinked | Radim Dohnal | Ray Dalio | Ropné měny | Invesco | Nemovitostní fondy | Růst bitcoinu | Masivní výprodeje | Štěpán Hájek | Estee Lauder | CFG | Tržní kapitalizace kryptoměn | Lithium | Jak fungují akcie | Altcoiny | Výkonnost fondů | Vzácné kovy | Investorský sentiment | Conseq Investment Management | Kurz eurodolaru | Výnosy desetiletých dluhopisů | Globální akciové valuace | Akciové valuace | Investování s LYNX | Cena bitcoinu | Akcie Avastu | Odliv dividend | Geopolitická rizika | Podnikání na kapitálovém trhu | Globální akcie | Trhy dnes | Skupina Saxo Bank | Saxo | Obchodní války | FinTech | Výkonnost indexů | LYNX webinář | Výnosy italských dluhopisů | Očekávání investorů | Krypto | Bitcoiny | Raytheon | Lockheed Martin | Northrop Grumman | Růstové akcie | Analytik finančních trhů | Slabší koruna | OPEC+ | Obchodní válka | Posilování dolaru | Vývoj na finančních trzích | Capitalinked.com | Obchodní napětí | Profesionální investoři | Podniky | Evropské akciové trhy | Čínské měny | Globální růst | Regionální měny | Long signál | Technologické akcie | Edison | Schwab | Kurz EUR/CZK | Vývoj koruny | Inflace v eurozóně | Firma McDonald's | Okénko finančního trhu | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Objem obchodování | Čínský akciový trh | CSI 300 | Geopolitické napětí | Americké dluhopisy | Forint | Turecké liry | Pokles ceny | Nákup zlata | Výplaty dividend | Geopolitika | Posílení kurzu | Ether | Odvětví polovodičů | Tvorba cash-flow | Index Stoxx 600 | Obchodování akcií | Pražský index PX | Zasedání OPEC | Korunový trh | Obchodování ceny | Měny v regionu | Nové peníze | Těžba OPEC | Dluhopisové výnosy | Růst výnosů dluhopisů | Spotřebitelská inflace | Růst amerických výnosů | Akcie v Evropě | I-Trader | Levné akcie | Globální investoři | Italské bondy | Trh s ropou | Akciový výhled | Reakce trhu | Ruská centrální banka | Trh s kryptoměnami | Výprodej akcií | Silnější dolar | Vývoj ceny bitcoinu | Dodávky ropy | Signál na akcie | Pokles cen ropy | Intercontinental Exchange | IG | Christopher Dembik | Růst úrokových sazeb | Posilování eura | Stanovení ceny | Daňové úlevy | Zvýšení mezd | Obchodování se CFD | Slabá koruna | Globální akciový index | Index MSCI All Country World | MSCI All Country World | Prognóza ECB | BinckBank | Jiné měny | Zvyšování úroků | Výkyvy na trzích | Výkonnost akcií | Růst zisků | Týden na akciových trzích | Financování vlády | EK | Prezident Trump | Dopady na ekonomiku | Evropská komise | Pohyby na trzích | Základní úroková sazba | Obchodované fondy | Šéf ECB | Veřejný dluh | Evropský fond finanční stability | Český miliardář | Ceny kryptoměn | Zpomalování světové ekonomiky | Španělský IBEX | Výnosy českých státních dluhopisů | Hodnota indexu | Zpomalení ekonomického růstu | Refinitiv | Inflační vývoj | Michal Stupavský | Kryptoměna Bitcoin | Odhady analytiků | Zpřísňování měnové politiky | Růst cen komodit | Úrokové sazby ČNB | Sazby Fedu | Úrokové sazby Fedu | Transakční poplatky | Majetek | Výsledková sezóna v USA | Bitcoin ETF | Obchodovat s akciemi | Sazby ČNB | Zpomalení světové ekonomiky | Dopad brexitu | Globální dluh | Index Option | Velké riziko | Způsob obchodování | Akcie CME | Pozornost trhu | Ceny zemního plynu | Platformy pro obchodování | Mezinárodní investoři | Silný trh | LYNX Idea Center | Zvýšení sazeb | Zvýšení sazeb ČNB | IPO Uber | Obchodníci s kryptoměnami | Vysoké zhodnocení | Market alert | Zájem investorů | IPO WeWork | Makroekonomická situace | Profesor ekonomie | Dluhopisoví tradeři | Kvartální výsledky | Podnikatelská nálada | Technologický Nasdaq | Obavy investorů | Akciový stratég | Inflační očekávání | Vyjádření analytiků | Český průmysl | Optimismus na akciových trzích | Zahraniční investoři | Slabší dolar | Růst cen ropy | CNY | Sázky na pokles | Pokles sazeb | GDPNow | Vývoj hlavní úrokové sazby | Jak na obchodování | STMicroelectronics | GRAYSCALE BITCOIN TRUST (GBTC) | Ceny pohonných hmot | Pokles kurzu | TLTRO III | Riziko recese | Dopady obchodní války | Token | Americké společnosti | Snížení sazeb | Dolarové sazby | Čínský trh | Opční obchodník | NATGAS | Záporné sazby | Základy obchodování | Akcie a ETF | Gazprom | NASDAQ 100 | Defenzivní akcie | Capital Partners | GBTC | Saxo Bank Group | Úspěch na akciovém trhu | Výnosové křivky | Pokles cen | Aston Martin | Akcie Aston Martin | IPO Aston Martin | Americké futures | Snížení úroků | XTB Research | Akcia | Štěpán Křeček | Silný dolar | Britský premiér | Situace na trzích | Recese v USA | Tomáš Pfeiler | Digitální aktiva | Obavy z recese | Aktuální cena akcií | Konglomerát | Nové akcie | Kurz české koruny | Vývoj české ekonomiky | Oživení ekonomiky | Americká cla | Cla na čínské zboží | Ekonomické problémy | Akciové alokace | AMZN | Burzovní průvodce | WeWork | Pohonné hmoty | Výnosy amerických státních dluhopisů | Růst mezd | KB | Depozitní sazby | Pravděpodobnost recese | Prosus | US500 | Deficit rozpočtu | Hospodářská recese | Saudi Aramco | Sazby ECB | Úrokové sazby ECB | PPF | Globální recese | Denní graf | Stablecoiny | Očekávání trhu | Hospodářský výhled | Italská vláda | Italská ekonomika | Dot plot | Vlastní akcie | Poptávka po ropě | Finanční situace | Měnověpolitické zasedání | Obchodování se státními dluhopisy | Jak fungují státní dluhopisy | Dolarové likvidity | iShares | Klesající úrokové sazby | Dobrý obchod | Energetické firmy | Kurzarbeit | MetLife | ESG | GOOGL | Předstihové indikátory | Obchodování zlata | Jak se stát lepším investorem | Banky pro mezinárodní platby | Profesionální obchodníci | Geopolitické riziko | Zlaté ETF | Zerohedge | Nobelova cena za ekonomii | Snižování rizika | Projevy centrálních bankéřů | Equinor | Bilance zahraničního obchodu | RISK-ON | Akcií těžařů | Hospodářské dopady | Vyšší úrokové sazby | Cena akcie | Očekávané Earnings | Měnový systém | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Banka Goldman Sachs | Trinity Bank | Měny regionu | Digitalizace | Světové akciové indexy | TOPIX | Střadatelé | Rozpočtová politika | Automobilky | Čistý zisk | KOSPI | Investment Management | Rozpočet | Deficit | Prohloubení schodku | Akcie Erste Group | Peter Garnry | Majoritní akcionář | Mediální společnosti | Propad ceny akcií | Ceny akcií CME | Analytik portálu | Akviziční cena | Ceny benzínu | Německá vláda | Ropné firmy | Trinity | Dosáhnout úspěchu | LNG | Býčí signál | Objem | Jednoduchý klouzavý průměr | Evropské firmy | Rijád | František Táborský | Bílý dům | MSFT | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Prodat část akcií | Státní investiční fond | Trh práce | Vyšší sazby | Německý průmysl | Myšlenka | Standardní odchylky | FRED | Dlouhodobé dluhopisy | Recese světové ekonomiky | Nobelovy ceny za ekonomii | Robert Shiller | Vyšší volatilita | Pojišťovna VIG | Včerejší obchodování | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Inflace v USA | ČSÚ | PFNonwovens | Konkurenceschopnost | Slušné zisky | Recese v Evropě | Firma | Data ze Spojených států | Zasedání ČNB | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | PLN/EUR | Hlavní události | Technické analýzy | Hlediska technické analýzy | BAT | Risk-off | PMČR | Švédská centrální banka | Aktuální obchodní příležitosti | UnitedHealth | Pfizer | Poradce Bílého domu | USA a Čína | Obchodovat na burze | TradingEconomics | Souhrn finančních trhů | Cena jedné akcie | Růst cen | ETF na zlato | Royal Mail | Maďarská centrální banka | Studie | Vysoké riziko | Tomáš Vlk | Bilance | Index DOW | Ekonomický vývoj | Negativní sentiment | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Erste Group | Avast | Vývoj trhu | Generální ředitel | PSA | GM | Růst světové ekonomiky | Nejistota na trzích | Česká měna dnes | Trh s dluhopisy | Ukrajina | Lagardeová | Souhrnný index | Amazon | Fortune | Fixed income | Millennium | Ceny amerických akcií | Jan Švejnar | Nízké úrokové sazby | Indexy nákupních manažerů | Nadhodnocení | Úrok | LVMH | Miliardy | dApps | Přeshraniční platby | Vyhlídky | Sdružení automobilového průmyslu | Průzkumy | Hong Kong | Politická krize | Měny rozvíjejících se trhů | Legislativa | Konglomerát LVMH | INTC | Americká data | Dlužníci | Inflační cíle | Meziroční růst HDP | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Automobilový sektor | Dluhopisoví investoři | České dluhopisy | Zveřejněná data | Nezaměstnanost v eurozóně | Globální trh | Konkurenti | Vládní bondy | Financovat | Omezení těžby | Statistika | Předpovědi | Technologický sektor | 4GLD | Ceny výrobců | Průmysl | ADP | Jan Vejmělek | Poslanecká sněmovna | HUF | PLN | Na burze | Drahý kov | Propouštění | Dnešní data | Impuls | USDIDX | Rostoucí náklady | Visa | General Motors | Enel | Výrazný pokles | Čínské zboží | Ceny potravin | Americká cla na čínské zboží | Rozvoj | Stavební produkce | Stavebnictví | Globální vývoj | Zdražování | Nízká inflace | Ceteris paribus | Německý ZEW index | Problémy | EW | Růstový impuls | NAFTA | Směřování měnové politiky | Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Pojišťovny | Ekonomická recese | Podíl akcií | Total | Fed dnes | Zasedání FOMC | Prodeje akcií | Prognózy | Nejistoty | Ruská ropa | Vybírat zisky | ECB Christine Lagardeová | Philip Morris ČR | Soukromý sektor | GBP/EUR | Půjčka | Plyn | Dobrá nálada | Nálada | Kofola | Termínové kontrakty | Kontrakty | Prohlášení | Čínské vlády | Yahoo | Alstom | Moskva | Newmont Mining | FIS | Internetový gigant | Ford Motor | United Technologies | AbbVie | Amgen | Zmírnění chudoby | Zmírnění chudoby ve světě | Airbus | Nord Stream | Goldcorp | Zahájení obchodování | Míra | Jaderné elektrárny | InterContinental | Daniel Křetínský | Temelín | Inflační výhled | Ohlédnutí | Úroky | Konec roku | Měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Bankovní rada České národní banky | Hypotéky | Nižší úrokové sazby | Důchod | Předseda | Naše prognóza | Americké centrální banky | Vánoce | Nižší likvidita | Nabídka a poptávka | Kupní síla | Zlepšení sentimentu | Automobil | Regulátoři | Ředitelka | Fed index | Zavedení záporných úrokových sazeb | Eurokomisař | Italský premiér | FedEx | FDX | xStation5 | MasterCard | FB | AT&T | Rozpočtové politiky | Andrew Bailey | Ministr hospodářství | Peter Altmaier | Nike | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Dot-com | Forward PE | Bydlení | Uber | Česká zbrojovka | Údaje z Číny | Ztráta | NERV | SPD | Yandex | Stratég | Hlavní akciové indexy | Miliardy korun | Inflace v Maďarsku | Výnosy státních dluhopisů | Koruna posílila | WIG20 | Nálada v průmyslu | National Bank of Greece | Investiční ředitel | US100 | Americký index | Nálada na globálních trzích | Schodek státního rozpočtu | Ceny dluhopisů | Napětí na Blízkém východě | Ziskovost | Tuzemská ekonomika | Hospodaření | American Airlines Group | Akcie Philip Morris ČR | Světová válka | Zvýšení inflace | Růst poptávky | Akciový býčí trh | Klesající trend | Krátkodobé obchodování | Pracovní trh | Silný support | Eskalace konfliktu | Vyšší ceny ropy | CFA | Američané | Návratnost | IKEA | Altria Group | Netflix | NFLX | Celsius Network | Inovace | Americké dolary | Daimler | VDA | Ceny ropy dnes | Micron Technology | Výprodeje akcií | Dividendová politika | Doporučení Koupit | Tovární objednávky v Německu | Miliardy eur | Írán | Von der Leyenová | Zpomalující ekonomika | Budoucnost | Hodnota investic | Ifo | Hormuzský průliv | Výplaty dividendy | Zemědělství | Negativní zprávy | Výsledky hospodaření | ASML | ASML Holding NV | Poradenství | Mzdová dynamika | Inflační překvapení | Nový rekord | Geopolitická situace | Iniciativa | Česká inflace | Proinflační | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Tržní sazby | Bloky | Dnes index PX | Veřejné finance | Ukazatele | Bankroty | Americké ministerstvo financí | SAP | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Silné cenové tlaky | Cenové tlaky | Obchodování na Wall Street | Dobré zprávy | Americké ministerstvo | Spotřebitel | Nájemné | Nájmy | Nižší růst | Ceny energií | Internetový gigant Yandex | Vyplácení dividend | Ptačí chřipka | Angela Merkelová | Kancléřka Angela Merkelová | Prognózy ČNB | Měnový pár EUR/CZK | Kancléřka Merkelová | Krach | Očekávaný vývoj | Komunikace | Francouzská vláda | Údaje o HDP | Emmanuel Macron | Macron | Trump | Prezident | Výsledkové sezóny | AMGN | Koronavirus | Výsledky průzkumu | Paypal Holdings | Samsung | CMS | Anglie | Trhy | Ursula von der Leyenová | Evropské ekonomiky | ConocoPhillips | Pražské burzy | Šíření koronaviru | American Express | Reakce investorů | Asijské indexy | Jüan | Negativní dopad | Zlepšení nálady | Eva Zamrazilová | Pokles | Situace | Globální sentiment | Zdražovat | České měny | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | Meziroční růst | Růst inflace | Stratég Saxo Bank | Pandemie koronaviru | Pandemie | Vysoká inflace | Ceny Bitcoinu | Boeing | Lehká ropa WTI | Raiffeisenbank a.s. | FIAT | Zpomalení růstu | Tomáš Nidetzký | Viceguvernér ČNB | Pochybnosti | Zlepšení | Dovednosti | Úsilí | Nezaměstnanost v EU | BABA | Obchody | Peníze na financování | Výdaje | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Vývoj hlavní úrokové sazby ČNB | Hlavní úrokové sazby | BP | Fresenius Medical | FME | Adidas | Zrychlení růstu | Korunový devizový trh | Německé tovární objednávky | Sazby beze změny | SEC | Amerika na prvním místě | Rozhodování | Rolování kontraktů | Americké ekonomiky | Hodnota aktiv | Průměrná cena | West Texas Intermediate | Medvědi | Prodávající | Poptávky po ropě | Půlení bitcoinu | Galapagos | Biogen | Pharming Group NV | Akcie AbbVie | Americká inflace | Růst sazeb | Valuace | London School of Economics | COVID-19 | Kukuřice | Ceny kukuřice | TWTR | OIL.WTI | Slábnutí koruny | Ekonomické aktivity | Bez rizika | E*Trade Financial | Index CSI 300 | Gilead Sciences | Nejvýraznější ztráty | Údaje z USA | Střední podniky | České banky | PHIA | Zisky amerických akcií | Šéfka ECB | Tržní úrokové sazby | Čínské banky | Americký Fed | Stabilita | Shortovat | Vývoj | Pokles prodeje | Šok | Ceny nafty | Vládní opatření | Výkyvy | Varovné signály | Ropné království | Cenová válka | Kolaps cen | Příležitost k nákupu | Nástroje měnové politiky | Únorová inflace | Změna sazeb | Volatilita na finančních trzích | WP | Cenové války | Videokonference | Lídři EU | Sazby hypoték | Restrikce | Zásoby ropy v USA | Globální dění | Vysoká rizika | Zákaz cestování | Prudký pokles | Hlavní index PX | Rozhodnutí centrální banky | Aerolinky | Lufthansa | Vlna výprodejů | Nouzový stav | Program nákupu aktiv | Deficit státního rozpočtu | Bankovky | Nákupy státních dluhopisů | Tržní podmínky | Profitovat | Čínský růst | Tencent | MSCI China | Opatření vlády | Další vývoj | Restriktivní opatření | Eurozóna stimuly | Stimuly | Italské dluhopisy | Brusel | Pokles HDP | Členové bankovní rady | Fiskální politiky | Zásoby hotovosti | Útlum ekonomiky | Kabinet | Guvernér Rusnok | Energetické společnosti | Tržby společnosti | Zrychlení inflace | Největší propad | Výrazný vzestup | Cenový vývoj | Třída aktiv | Špatné výsledky | Stimul | Pokles vývozu | NBER | Obavy trhu | Nákupy aktiv | Měnové podmínky | Barel WTI | Akcie Monety | Spotřebitelé | Zotavení ekonomiky | Politbyro | Pád ceny | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie | Aktuální situace | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Snížení základní úrokové sazby | Refinancování dluhů | Člen bankovní rady Aleš Michl | Texas | PYPL | Waste Management | Další pokles | Algoritmy | WM | REGN | Katar | MPSV | MF | Hlavní centrální banky | Kongres | Škoda | Index ISM | Manufacturing | Komerční banky | Republikáni | Demokraté | Návrh zákona | Domácnosti | Il Sole 24 Ore | Asociace | Páka | Průmyslové komodity | Fundament | Doplnění kapitálu | Investiční banka Goldman Sachs | Hotovost | Dramatický dopad | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Market update | Nákupu státních dluhopisů | Ministryně financí | Zápis z posledního zasedání | Nákup aktiv | Citrix | Citrix Systems Inc | Citrix Systems | Anomálie | Porovnání vývoje | Tomáš Raputa | Vnímání rizika | Prostor pro pokles | Peněžní zásoby | České státní dluhopisy | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | American Airlines | Delta Air Lines | Objem dluhopisů | Koronavirové krize | Poslanci | Signál | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Tisková konference | Repo sazby | Dvoutýdenní repo sazby | Banka JPMorgan | Potenciál | České vlády | Propad HDP | Křetínský | Ceny elektřiny | Karanténa | Viry | Výhody obchodování | Výkonnost indexu S&P 500 | Výkonnost indexu | Březnová inflace | Izrael | Abbott Laboratories | Air Bank | Sberbank | E-commerce | Ekonomiky | VW | Akciový index S&P 500 | Jana Steckerová | Vzdělávací webináře | Slovensko | Solidní růst | Války | Schodek | Poradce | Organizace | Realitní firmy | Umělá inteligence | Internet věcí | Závislost | Práce | Koronakrize | Autoprůmysl | Afrika | FAO | Údaje | DPH | Mexiko | Marshallův plán | Raketový útok | Pojišťovna | Nakupovat státní dluhopisy | Novela zákona o ČNB | Novela zákona | OPEC plus | Společnost Saxo Bank | Prezident Vladimir Putin | UnitedHealth Group | Anthem | Ministři | Jednání OPEC | Chřipka | Znárodnění | Italský dluh | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Nárůst nezaměstnanosti | Hlavní měnové páry | Pákistán | Německé automobilky | Snížení produkce | Splátky dluhů | Celková inflace | Výpadky | Emitenti | Více peněz | Long signál na akcie | WisdomTree | Index US500 | Microsoft Corp | US Bancorp | Nové dluhopisy | Maloobchodní tržby v USA | Dodavatelské řetězce | Majitel | Úspory | Hospodářské oživení | BMO | Procter & Gamble | Statistiky | Jeffrey Halley | Rozvíjející se země | Vzrušení | Uzavření trhů | Nákup ropy | USD za barel | Cena americké ropy | Cena americké ropy WTI | Propad ceny | Americké produkce | Trade | S&P500 | Spotřeba ropy | Současný propad | Kontrakty na ropu | Kontrakty na ropu WTI | Nizozemsko | Důvěra v eurozóně | Cenové pohyby | Americký ropný institut | Ropný institut | Uvolňování karanténních opatření | Debata | Tweety | Cena surové ropy | Surové ropy | PMI ve službách | PMI ve službách v eurozóně | Břidlicové ropy | Posílení | NY FED | Amundi | Kristina Hooper | Nové zakázky | Joe Biden | Grayscale | Data z trhu práce | Spotřebitelský sentiment | Čtvrtletní výsledky | 3M | Americký HDP | Americká centrální banka (Fed) | Zasedání Evropské centrální banky | Osobní příjmy | Shell | Warren Patterson | PFN | Zaměstnanci | Epidemiolog | Gilead | Strach ze sankcí | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Růst výnosů | Federal Reserve | Vývoz ze Spojených států | Soud | Benjamin Gehrs | Expert Greenpeace | Greenpeace | Ekonomická poradkyně | Monika Schnitzeová | Poradkyně německé vlády | Herbert Diess | Šéf Volkswagenu | Koncern Volkswagen | Poměr PE | PEPSICO | FOMO | Dovoz | Vývoz | MSCI World | ETN | Zdražení ropy | Hospodářské dějiny | Regulační orgány | Historicky nejnižší | Snižování cen | Růst zadlužení | Zadlužení | Expanze | Rezervní měny | Kontrakce | Šéfka EK | Pozastavení obchodování | Politika centrální banky | Akcie a dluhopisy | Macy’s | Dluhy | Dopad krize | NKE | Průmyslové kovy | Omezení investic | Členské země | Technologický pokrok | ONE | Hlavní kryptoměny | Merck | RBI | T-Mobile | Auta | Expedia | Royal Caribbean | Postoj k riziku | Vývoj ekonomiky | Levné peníze | Vakcína | Vyjádření ČNB | Zajištěný kurz | Akutní panika | Masivní výprodeje koruny | Výprodeje koruny | Úroková prémie koruny | Prémie koruny | Předpandemické hodnoty | CL | Spekulovat | Fiskální stimul | Manažeři | Návrh dividendy | Eli Lilly | LLY | Růst Bitcoinů | Akcie leteckých společností | Omezení produkce | Kupci | Předsedkyně Evropské komise | Vrcholní představitelé | Renault | Akcie v Hongkongu | Umělé inteligence | Argentina | Investovat peníze | Investment management | MLM | Portfolio manažer Cyrrus | Manažer Cyrrus | Uvolňování karantén | Předstihové ukazatele | Mondelez | JDE | Unie | ČR | Costco | Koronavirové pandemie | Lukoil | Bohumil Trampota | Zadlužení firem | CZG | Chování trhu | Zbrojovka | Slabá poptávka | Bild am Sonntag | Reálná ekonomika | Sentiment na trzích | PEPP | Střední Evropa | Špatné zprávy | Nová prognóza ECB | Nová prognóza | Vedení společnosti | Antivirus | Start-upy | Čínská poptávka | Kvalitní akcie | Square | Berlín | Americké statistiky | Mateusz Morawiecki | Společnost BP | Americké úrokové sazby | Index Nasdaq Composite | Americké CPI | Zpomalení inflace | Globální poptávka | Oklahoma | Sanofi | CZGB | Členové Fedu | Projev šéfa Fedu | Výplata | Rostoucí trend | Covid | Internetové bubliny | Představenstvo | Finanční ústavy | Snížení nákladů | Druhá vlna | Mississippi | Příjmy a výdaje | Velké investice | Sankce proti Rusku | Ziskové marže | ASM International | Český stát | Úroda | Thermo Fisher Scientific | Jasný signál | Exporty | MAM | Fond obnovy | Marko Kolanovic | Inflační šok | Chorvatsko | Leva | E.ON | Johnson & Johnson | Potenciální zisky | Větší riziko | Zdroj příjmů | DoorDash | Silicon Valley | Vysoké ocenění | Ocenění | Šance | Program nákupu státních dluhopisů | Ceny | Praha | Kolaps | American Depositary Receipt | Američtí politici | Verizon Communications | Jednání o fondu obnovy EU | Jednání o fondu obnovy | Společnost XTB | Akcie těžařů | Životní úroveň | Forward guidance | Americké vládní dluhopisy | Insolvence | KI | OMV | DeFi | Alternativa ke zlatu | Pár EUR/USD | Anglogold Ashanti | Nikl | Prognóza ceny zlata | Největší firmy | Světové rezervní měny | Silné momentum | Důvěra | Indonésie | Zpomalující růst | Zvýšené napětí | Určování trendu | Cenové hladiny | Lepší výsledky | Turecký prezident | Deutsche Lufthansa | Prezidentské volby USA | Czechoslovak Group | Pandemická situace | Úroky na hypotékách | Konec medvědího trhu | Vývoj Forward PE | Nižší požadovaná návratnost | Pokles tržeb | Ocenění na burze | Virgin Galactic | Goodyear | Výrobce pneumatik | Období zvýšené volatility | Zrušení superhrubé mzdy | Coca-Cola | Deglobalizace | Brazilská vláda | Decentralizované finance | SPAC | Statistika z amerického trhu práce | Big Tech | Southwest Airlines | Ceny mědi | Odborníci | Peso | P/E poměr | Zdanění | Dolarové úrokové sazby | Mezinárodní agentura pro energii | TSLA | Nvidia | Sazba hypoték | Japonské ministerstvo financí | Výkon ekonomiky | Stavební povolenky | Zasedání FED | Carmen Reinhartová | Hlavní ekonomka Světové banky | Ekonomka Světové banky | Budoucí vývoj | Projev šéfa Fedu Powella | Unity | Cena elektřiny | Accenture | Politici | Vývoj ceny akcie | Abhijit Banerjee | Diverzifikovat | Nákupní příležitosti | Investiční prostředí | Micron | Riziko poklesu cen | Biden | Marathon Petroleum | LyondellBasell | LyondellBasell Industries | Marathon | Pracovní místa | Ranní okénko | Česká republika | Celková míra nezaměstnanosti | Zápis z posledního zasedání Fedu | Odvolací soud | NextEra | Fyzické akcie | Energetický sektor | Lockdown | Měnový fond | Švédská akademie věd | Akademie věd | Královská švédská akademie věd | Nobelova cena | Paul Milgrom | Robert Wilson | Ceny bytů | CPI v USA | Americké měny | Výkon společností | Ameriprise Financial | Walgreens | Norský státní investiční fond | Embargo | Concho | Dluhopisy EU | BNB | Defi | Volby USA | Protiepidemická opatření | Nařízení | Newmont | Align Technology | ALGN | Intel | Výrobce čipů | JPM | GS | Robert Half International | RHI | Poptávka a nabídka | Saxo Bank Steen Jakobsen | Moneta | Technologické tituly | XOM | CVX | PFE | MMM | ABT | GWW | JNJ | Zveřejnění výsledků | Bankovní úvěry | Podvážení | Očekávané výnosy | BIIB | Soudní spor | Ruské společnosti | Electronic Arts | T-Mobile US | Oslabování amerického dolaru | MCD | Palo Alto Networks | Hlavní kryptoměna | Hlavní kryptoměna bitcoin | Nabízené dluhopisy | Růst amerického HDP | SPGI | S&P Global Inc | IHS Markit Ltd | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | Výdělky | Proražení | Přebytek obchodní bilance | NextEra Energy | TSCO | XYL | AWK | Xylem | Linde | BASF | Deutsche Boerse | Fresenius SE | Fresenius | Continental | Covestro | Změny úrokových sazeb | ALXN | Alexion Pharmaceuticals | Alexion | BIDU.US | BIDU | Proč investovat | Očkování | Cointelegraph | LEN | Lennar | Rozpočtové deficity | Zadlužování | NBP | CMI | Emise akcií | Mutace viru | MGM | Vývoj spreadu | AAL | Cenné papíry a burzy | DGX | Šéf polské centrální banky | Oslabení forintu | Nálada investorů | Carnival | Emise dluhopisů | Počasí | Utažení měnové politiky | Online prostředí | Růst ceny | Zvýšení těžby | Německá inflace | DOT | Zvýšení ceny | Západní ekonomiky | Investiční manažeři | Holdingové společnosti | Brands | Zhoršení ratingu | Výrobce obuvi | Akcie stabilní | Evropské centrální banky | MRK | CARA | MJ | ACT | Indexy na Wall Street | Futures na bitcoin | UAL | Situace na trhu | United Parcel Service | Philips | UPS | Konference FOMC | Tisková konference FOMC | SPCE | PEP | Deliveroo | Intradenní pohyby | Express | Tržní reakce | Prodej bitcoinů | Bilanční suma | Obavy o poptávku | Tržní ceny | Thermo Fisher | Růst ceny Bitcoinu | Rozvolnění | Budoucí vývoj ceny | Rekordní rok | Dynamický růst | Supercyklus | HAS | Hasbro | Nákup bitcoinu | UNH | Humana | Maersk | Bitcoinist | Bitcoinist.com | Anheuser-Busch inBev | FTX | Kov | Colt | Zajímavé akcie | Prezident Joe Biden | Vakcíny proti COVID-19 | Růst produktivity | AIG | Výnos desetiletého dluhopisu | Celosvětové zadlužení | WFC | Přísná měnová politika | Negativní vývoj | Rostoucí výnosy | PMI indexy | Dlouhodobější výhled | Air | Tržní rizika | Freeport-McMoRan | Nárůst výnosů | Prohlubující se krize | PSX | Riziková prémie | Intervenovat na devizovém trhu | Vývoj spreadu výnosu | Vývoj české obchodní bilance | Silný růst | Pandemie covidu-19 | Fidelity | Výrazný růst | Dlouhodobý investor | CryptoQuant | Hodnotové akcie | Indikátory v eurozóně | Vývoj pandemie | Kansas City Southern | KSU | CRM | Hodnota Opce | Vývoj na akciích | xStation 5 | Discovery | Zrychlení inflace v eurozóně | Výhled Saxo Bank | Sýrie | Akcie Virgin Galactic | GRMN | LMT | Reuters analytik | Obchodovat CFD | ISM ve službách | Paychex | PAYX | Práva na dividendu | EDF | Constellation | Constellation Brands | STZ | Primoco | Harley-Davidson | Klíčové centrální banky | BABA.US | Alibaba (BABA.US) | Advanced Micro Devices | AMD | Ochrana proti inflaci | Xilinx | Sainsbury | Aimee Donnellanová | COIN | Eurodolar dnes | SPCE.US | Virgin Galactic (SPCE.US) | Ceny ropy Brent | Polymetal | Pepco | Centene | Vysoká cena | Rostoucí ceny | Objednávky | Internetové společnosti | Vývoj ceny akcie Komerční banky | Ceny akcie Komerční banky | Verizon | Comcast | Kellogg | Boční trend | Goldman Sachs Group | Nasdaq Inc | USDA | Plán obnovy | Vývoj ceny akcie ČEZ | Ceny akcie ČEZ | Pandemie COVID | Tuzemská měna | Kurzotvorné zprávy | Palo Alto | Těžaři | API | Oslabení | Hypoteční sazby | Podstatné kurzotvorné zprávy | Politická rizika | MNB | Akcie Deutsche Bank (DBK) | Tržní hodnota akcií | Nadnárodní společnosti | Evropské společnosti | Zajištění proti inflaci | FAST | Plány | Cíle | Příležitosti | Trend klesající | Plán prodeje dluhopisů | Prodeje dluhopisů | Tržní síly | Dodávky plynu | Zajišťování | Konkurence | Prodej | Týdenní výkon | Tržní prostředí | Shortování | Zdanění firem | McDonald's | Německý plán obnovy | Plán obnovy po pandemii | Nové prognózy | Graf akcie | Cyklus zvyšování sazeb | Nový cyklus | Falcon | Aristoteles | Výkon společnosti | Specialista na online obchodování | Obchodování a investice | Online obchodování a investice | Technologie | Letecké palivo | Nákupní příležitost | Koncentrace | Philip Morris International | UST | Akcie Virgin Galactic (SPCE.US) | Zvýšení produkce | Včerejší seance | Růst dovozu | Symantec | Fúze s Nortonem | Smartphony | Taiwan Semiconductor Manufacturing | Americký trh | XEL | CMCSA | VZ | TXN | AXP | AI | COST | PG | CAT | PCAR | PACCAR | WBA | Walgreens Boots Alliance | KO | DTE | DTE Energy | FIXED | Uzavření dohody | Odvětví | Akcie švýcarské banky | Jednání ECB | Divize | Přizpůsobivost | Načasování | Správné načasování | Varianta delta | Vývoj reálného výnosu | Boom | Měnověpolitické zasedání Fedu | Rekord | Guidance | University of Michigan | HICP | Chování | Vnímání | Devon Energy | DISCA | Occidental Petroleum | OXY.US | OXY | Occidental Petroleum (OXY.US) | Phillips 66 | Projekce | TWS | Gary Gensler | Comcast Corp | Čínští výrobci | Omezení nákupů aktiv | Vratislav Zámiš | Výsledky společnosti Avast | Nabídka Nortonu | ADS | Cena kryptoměny | Objem peněz | Nucor | Asijské země | Německý výrobce | Zahraniční společnosti | Byty | Vyšší úroky | Taiwan Semiconductor Manufacturing Company | CBRE | Tokeny | Medián | Očekávaná inflace | SPOT | Kansas City | Funkční období | David Vagenknecht | Dominion Energy | Jihoafrická republika | Ranní glosa | Společnosti | Protocol | Měnové unie | Opatření | Chorvatská ekonomika | Vrcholy | Dna | PayPal Holdings Inc | Polská inflace | Evergrande | Rychlý růst | ANO | Codelco | Těžař mědi | Andina | Skupina Codelco | EFE | Agentura EFE | Latinskoamerické země | Royal Bank of Canada | NFT | Vysoká poptávka | Honeywell International | TIPS | Althea Spinozzi | Solana | Evropský index | Marika Čupa | Luxusní značky | Etherea | Zprávy z pražské burzy | Airbus SE | Corporate Governance | Akcie čínských společností | BNP | P/B | MGM Resorts | Paras Anand | Úročení | Gamble | Energetická krize | Krize v Evropě | Odhady růstu | DAI | Globální inflace | Hospodářské soutěže | Automotive | Snížení dluhu | Charter Communications | Clarivate Analytics | David Audretsch | David Teece | Výzkum v oblasti podnikání | Vylepšení teorie aukcí | David Card | Joshua Angrist | Guido Imbens | Minulá výkonnost | Nejvyšší výnos | Energetické krize | Polský zlotý a maďarský forint | Čínští developeři | Rychlý růst cen | Vysoké ceny | Vývoje kurzu | Změny na trhu | Bristol-Myers | Intuitive Surgical | ISRG | CSX | ANTM | EQT | Abbott | Zdravotnictví | Schlumberger | Snap | Obilí | Rumunsko | Nová historická maxima | Pozornost | Ruský prezident | Colgate-Palmolive | Meta | Klima | Goldmani | Metaverse | Stephen Brennock | Meta Platforms | Polygon | MGM Resorts International | Futures na bitcoiny | Regeneron Pharmaceuticals | Royal Caribbean Cruises | TME.US | Drahé energie | Společnost | Výsledky společnosti | Tým InstaForex | Reálné výnosy | Reálné úrokové sazby | Raketový růst | Další růst sazeb | Macy's | M.US | Macy's (M.US) | TechnipFMC | Coinbase (COIN) | Lockdowny | TIM | Jens Stoltenberg | Bitcoinový futures | AVAX | Bezpečná aktiva | Omikron | Očekávání úrokových sazeb | | Honeywell | CMA | Grayscale Bitcoin Trust | Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) | Investiční produkt | Zlotý | BofA | Index S&P 500 (US500) | Situace ve Spojených státech | Fibonacciho retracement | Cykly | Rozšíření | Rostoucí inflace | Developeři | Arm | Zemědělci | Akcie výrobce čipů | Volatilita ropy | Úrokové sazby v USA | Spotřebitelské inflace | Larry Summers | MATIC | Jaromír Gec | Ekonom Komerční banky | Coinglass | CarMax | KMX | Cloudflare | Cyklus utahování měnové politiky | Základní sazba | Hráči na trhu | Hodnoty měny | Miliardy USD | Akcie velkých technologických společností | Altria | Zvyšování sazeb Fedu | Vývoj německého akciového indexu | EOG Resources | Instacart | Celosvětová spotřeba | Očekávané úrokové sazby | DYDX | Big tech | Míra inflace v Maďarsku | Ceny domů | Credit Suisse (CSGN.CH) | CSGN | CSGN.CH | Hry | BCA Research | Real Estate | Reality | Válka na Ukrajině | S&P 500 ETF | Instituce | Unity Software | Napětí na Ukrajině | Spotřební zboží | Nový týden | Základní úrok | Western Digital | Závislost na Číně | Portfolio akcií | Simon Property Group | Spirit Airlines | Chipotle Mexican Grill | ALUMINIUM | Glapinski | Illumina | Mattel | Under Armour | Rusko-ukrajinský konflikt | LHA | Marathon Oil | MRO | Deeskalace | Invaze na Ukrajinu | Kupní cena | Vojenský konflikt | General Dynamics | Dění na Ukrajině | Sankce | Dodávky ropy a plynu | Evropské vlády | Ruský prezident Vladimir Putin | Doněcké lidové republiky | Luhanské lidové republiky | LMT.US | Lockheed Martin (LMT.US) | Ukrajina a Rusko | Konflikt na Ukrajině | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Eskalace konfliktu na Ukrajině | Sberbank CZ | Nokian | AvtoVAZ | Motivace | YNDX | Ozon Holdings | QIWI | Evraz | Bogdan Maioreanu | Market Analyst | eToro Market Analyst | Baidu (BIDU.US) | Forwardové ceny | Válečné dluhopisy | Situace na Ukrajině | Harmonizovaná inflace | Intervence České národní banky | Přerušení energetických dodávek | Geopolitický fundament | Zmírnění konfliktu | Scénáře vývoje kurzu koruny | Riziková prémie u koruny | Krátkodobý vývoj | Rozdíl mezi výší úroků | DBK | SPARK | Raiffeisen | Applepay | Tresuries | Zahájení invaze | Invaze | Ztráta konkurence | Omezení výplaty dividendy | Porovnání vývoje akciových indexů | Narušení dodávek | Narušení dodávek z Ruska | Tvrdé sankce proti Rusku | Tvrdé sankce | Santiment | Pokles inflace | Ukončení války | Řetězce | CF Industries | Západní sankce | Světové produkce | APP | Normalizace úrokových sazeb | Peter Siks | SaxoBank Academy | Uvalení sankcí | Nord Stream 1 | Investoři do bitcoinu | Fiserv | Cenové změny | Verbální intervence | Investování v Číně | Vysoké ceny energií | Vypnutí plynu | Zastavení dodávek plynu | Zastavení dodávek | CMG | Výsledek inflace | Ben Laidler | Colt CZ | Inflační data | Správa | Vlastnictví | Normalizace měnové politiky | STT | Vzestupný trend | Travelers | Alaska Air Group (ALK.US) | Alaska Air Group | ALK.US | Carvana | Korekční pohyb | Nákupní aktivita | Textron | Kvantitativní zpřísňování | Boj s inflací | Cenové prognózy | Occidental | Vývozní daně | Kryptokomunity | Michaël van de Poppe | Největší výnosy | Southwest | Indexy S&P | Mondelez International | Nadnárodní firmy | EOG | EOG Resources Inc | ZEN | Wynn Resorts | WYNN | Historické zkušenosti | Obchodní instrument | Vývoj německého akciového indexu DAX | EdF | Vývoj amerického akciového indexu | Růst těžby v USA | Znehodnocení | Cenu plynu | Nominální růst HDP | Cena BTC | Výhody obchodování CFD akcií | Výhody obchodování CFD | Obchodování CFD akcií | Dlouhodobější investice | Možnost vydělávat na propadu ceny | Swapové poplatky | Obchodování s akciemi EDF | Obchodování s akciemi energetické společnosti | EDF SA | Společnost EDF SA | Společnost EDF | Proces znárodnění | Celsius | Marketingová komunikace | Pokles zisku | Zvedání úrokových sazeb | Centrum | Nominální růst | Hike | Největší kryptoměny | Prime | Úroková sazba v Maďarsku | Oslabující americký dolar | Poměr P/E | Udržitelnost | Neel Kashkari | Zpřísnění finančních podmínek | Poptávková strana | Zestátnění | Bolest | Panda | Akcioví investoři | Ocenění trhu | CVNA | CVNA.US | Carvana (CVNA.US) | Slábnoucí inflace | Úrokové náklady | Otevření Wall Street | Alokovat kapitál | Consumer Discretionary | Patrick Harker | Korelace Bitcoinu | Pokles cen nemovitostí | Ceny nemovitostí v USA | Omán | Pozitivní nálada | Nejrychleji rostoucí | iShares Core S&P 500 | Monetizace | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Komise pro cenné papíry a burzu | Alameda Research | F-35 | OKX | Novinky | Ukončení války na Ukrajině | Války na Ukrajině | Vysoké inflace | BlockFi | Alameda | Výběry | CZ | Rafinerie | Net Asset Value | Seriál o ETF | Akcie ETF | Pokles trhů | Škoda JS | Poměr rizika a výnosu | Timur Barotov | BHS Timur Barotov | Index cen výrobců | WTI a Brent | Čistá hodnota aktiv | Hospodářský pokles | Mimořádné daně | Schodek veřejných financí | LSEG | iShares Core S&P 500 ETF | Společnost BlackRock | IVV | ETFs | Růstový potenciál | Ziskovosti společnosti | Pokles likvidity | Raoul Pal | Reflexivity Research | Diverzifikátor | Akciové trhy jako celek | Právo | Nálada na Wall Street | Ceny letenek | Výprodeje | Murban | Michaël van de Poppe | Silvergate | Zvyšování úrokových sazeb v USA | Znovuotevření Číny | Býčí sentiment | Celková ekonomika | Federal Reserve Bank | Akciové tituly | Invest | Společnost Morgan Stanley | Tržní hodnota akcií ETF | iNAV | Intraday Net Asset Value | Pohledávky ETF | Liabilites | Získaná hodnota | Neuhrazené faktury | Hodnota NAV | Čistá hodnota jmění | Pokles cen energií | Pokračující pokles | Vládní dluh | Nové příležitosti | NDX | Zestátnění ČEZ | Výhled EBITDA | Plný výkup | Výkup strategických aktiv | Plynové elektrárny | Severočeské doly | ÚJV ŘEŽ | ESCO | Menší elektrárny | Obnovitelné zdroje | Struktura ČEZ | Vlastnická struktura | Vlastnická struktura ČEZ | Obchodníci na pražské burze | Očekávaná recese | Média | Trhy očima Štěpána Hájka | Pricing power | Implikovaná křivka | Očekávání úrokových sazeb v USA | Equity risk premium | Equity risk | Zvýšení rizika | Výhled pro rok | Perzistentní inflace | Krach banky | Vklady | Pád banky | Aktuální výnosová křivka | Invesco Ltd. | Převzetí Credit Suisse | Válka | Makroprostředí | Europe 600 | Král kryptoměn | Spojení | Vyšší ceny | Tichomoří | Asie | Soukromé úvěry | Klesající inflace | Dceřiné společnosti | Investiční ředitelka | Vysoké úrokové sazby | Sázky na pokles sazeb | Technické faktory | Implikovaný odhad vývoje hlavní úrokové sazby v USA | Implikovaný odhad vývoje hlavní úrokové sazby | Odhad vývoje hlavní úrokové sazby v USA | Odhad vývoje hlavní úrokové sazby | Americké blue-chips | Blue-chips | Krachy několika bank | Pohyb S&P 500 | Poměr risk-reward | Závazek | Etheru | El-Erian | Mohamed El-Erian | Zvedání sazeb | Capital Management | Náklady na půjčky | Rychlost | Největší hedge fond | Čtvrtletní výsledky společnosti | Vládní konsolidační balíček | Konsolidační balíček | Kaiko | Michelle Bowmanová | Pohledávky | Vice | Údaje o maloobchodních tržbách | Úvěrování | Transparentní | Levice | Core S&P 500 | Barbie | Earnings per Share | ARM | Vítězství nad inflací | Rizika spojená s energetickou krizí | Nacenění blue-chips společností | Nacenění blue-chips | ETF společnosti BlackRock | Nálada na trhu s kryptoměnami | Predikovatelný | DNO | Generativní umělá inteligence | Generativní umělé inteligence | Finanční podmínky | Birkenstock | Klaviyo | L Catterton | Český realitní trh | Vlastníci nemovitostí | Ceny novostaveb v Praze | Ceny novostaveb | Krach velkého developera | Úrokové sazby 30letých hypoték | Odvětví operující s vysokým rizikem | Krach Silicon Valley Bank | Krach Silicon Valley | Nárůst výnosů vládních dluhopisů | Bankovní úvěrová portfolia | Úvěrová portfolia | Technologické start-upy | Real estate společnosti | Rizikové sektory | Krotící optimismus | Hamás | Kupující | Claudia Goldinová | Úrovní podpory | Birkenstock IPO | Konflikt mezi Izraelem | Vista Outdoor | Sporting Products | Magnificent Seven | ETF na bitcoiny | ETF na bitcoiny společností BlackRock | Schválení spotového ETF na bitcoiny | Schválení spotového ETF | ETF Grayscale | Nadšení | Vývoj akciových indexů | Návrat inflace | Bankovní rada České národní banky (ČNB) | Společnost Virgin Galactic | Eskalace | Prognózy Wall Street | ETF na bitcoin | Paul Jackson | Index MSCI World | Výhled pro rok 2024 | Důvěryhodnost | ProCent | Rok 2024 | Brent nebo WTI | Výhled roku | Výhled roku 2024 | Nižší úroky | Spuštění ETF | Dobrá zpráva | Měkké přistání | Konjunktura Spojených států | Konjunktura | Vývoj indexu bankovního sektoru | Utility | Dojné krávy | Ohromné zisky | Real-estate | Volba příštího prezidenta | Zavedení dovozní cel | Pád Ukrajiny | Výstup USA z NATO | Výstup USA | Navýšení rizikové prémie | Rizikové prémie | Východoevropské akcie | Zajímavý výnos | Inflační očekávání v USA | 10letý reálný výnos | Reálný výnos amerických bondů | Výnos amerických bondů | Zajímavé zhodnocení | Výnos amerických bondů (TIPS) | Reálný výnos v Evropě | Výnos v Evropě | Nominální úročení | Záporné nominální úročení | Diverzifikátor akciových ztrát | Zhodnocení v desítkách procent | Snížení dodávek | Snížení dodávek na trh | Uskupení OPEC | Uskupení OPEC+ | Pokračující růst těžby v USA | Nastavení ropného trhu | Geopolitické eskalace | Zvýšené napětí na Blízkém východě | Region Guyany | Uzavření Rudého moře | Uzavření Rudého moře pro tankery | Snížení geopolitického rizika | Nízký potenciál | Silné mexické peso | Nákup platiny | Auta se spalovacími motory | Vývoj cen kryptoměn | Odhadnout tržní sentiment | Pozice bitcoinu | Obliba bitcoinových peněženek | Realitní portfolia | Reálné hodnoty bytů | Hodnoty bytů | Reálné hodnoty | Náklady financování | Ceny bytů v Praze | Vývoj mediánové ceny bytů v Praze | Vývoj mediánové ceny bytů | Mediánové ceny bytů v Praze | Mediánové ceny bytů | Predikovat vývoj cen kryptoměn | Výhled 2024 | Cyklická recese | Multi-asset | Pevný výnos | Private credit | Michael Curtis | Ilga Haubelt | Pohled na situaci | Dluhopisy Saxo Bank | Dluhopisy Saxo | Fed funds
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | FOREX | Indikátor | Trading | Cena | Graf | Růst | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Predikovatelný
Predikovat vývoj cen kryptoměn
Preference likvidity
Preferenční akcie
Preferenční akcie Volkswagen
preferovaná metrika
Preferovaná metrika Fedu
Premarket
Pre Markets
premarkets.co

Následující klíčová slova

Prémie koruny
Premiér Andrej Babiš
Premiér Babiš
Premiér Bohuslav Sobotka
Premiér Boris Johnson
Premiér Conte
Premiér Denys Šmyhal
Premiér Fiala
Premier Forex
PREMIER FOREX LIMITED
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple trading AI
Potvrďte prosím... Zavřít