Čtvrtek 25. duben 2024 13:42
reklama
InstaForex Autochartist_
reklama
FTMO král
reklama
Fintokei ProTrader
reklama
CapXmaster srovnani

OSN

C:\fakepath\psenice-24102021.png

Cena pšenice stoupla nejvýše od 2012, poptávka roste a nabídka se snižuje

24.10.2021 Cena jarní pšenice poprvé od roku 2012 stoupla nad deset dolarů (220 Kč) za bušl (27,2 kg). Horko a sucho v pěstitelských oblastech od severoamerických stepí po ruský Ural způsobily, že svět má nedostatek obilí používaného pro výrobu řady různých potravin, od croissantů až po pizzu, upozornila agentura Bloomberg.
C:\fakepath\esg-11102021-1.png

Zelený seriál – díl první: Co víte o ESG investicích?

11.10.2021 Každý investor nebo trader určitě už zaznamenal silný trend týkající se ESG (Enviromental, Social and Governance) investic. Ať už člověk souhlasí nebo nesouhlasí s podstatou ESG investování, faktem zůstává, že vliv ESG sílí a rozhodně sílit bude. Už dlouho mě lákalo ponořit se do tématu zelených investic, které jsou součástí ESG trendu. A protože se jedná o široké a aktuální téma a přišlo mi škoda věnovat mu pouze jeden blog, rozhodla jsem se pro malý „zelený“ seriál.
C:\fakepath\trader-11102021-22-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

11.10.2021 1) Nadnárodní výrobce potravin Kraft Heinz kvůli vysoké inflaci začíná po celém světě zvyšovat ceny. Ředitel podniku Miguel Patricio v rozhovoru s BBC řekl, že lidé si budou muset na růst cen zvyknout, protože na rozdíl od minulých let, nyní se ceny zvyšují všude a prakticky u všeho. To potvrzují i data Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO), podle nichž jsou ceny základních potravin na desetiletém maximu.
C:\fakepath\cina2.jpg

Nedostatek elektřiny v Číně zavírá továrny, analytici zhoršují výhledy růstu

27.09.2021 Problémy s nedostatkem elektřiny v Číně již zastavily výrobu v mnoha továrnách, včetně dodavatelů firem Apple a Tesla. Některé obchody na severovýchodě země používají při svícení svíčky a nákupní centra zavřela předčasně. Někteří analytici již zhoršili výhledy ekonomického růstu země, píše agentura Reuters.
img

Proč rostou ceny potravin?

10.09.2021 Světové zemědělství je závislé na tvrdé manuální práci, vlivech počasí i na rychlosti dodávek a jedná se o nejpostiženější sektory z hlediska lidských zdrojů. Pracovníci scházejí v celém procesu od česačů ovoce přes řidiče a zpracovatele až po kuchaře a obsluhu v občerstveních. Chybějí lidé na sklízení rýže, bourání masa i na rychlý rozvoz agrárních produktů. Lze tak očekávat další zdražování potravin i nedostatek některých druhů zboží.
C:\fakepath\dolary.jpg

Pákistán vyzval k uvolnění afghánských aktiv, chce zabránit chaosu

10.09.2021 Mezinárodní společenství by se mělo vyvarovat kroků, které by mohly vést k ekonomickému kolapsu Afghánistánu. Uvedl to včera pákistánský ministr zahraničí Šáh Mahmúd Kureší. Vyzval přitom k uvolnění zmrazených afghánských aktiv, aby Kábul mohl prostředky využít k odvrácení zhoršující se humanitární krize. Informuje o tom agentura AP.
img

Ženy a investování

07.09.2021 Očekává se, že do roku 2030 bude na celém světě pracovat o 100 milionů žen více než nyní. Příjmy žen tak porostou. Už dokonce vzrostly z 20 bilionů dolarů v roce 2018 na 24 bilionů dolarů v roce 2020. Společnost Fidelity International se proto blíže dívá na to, jak posílit postavení žen-investorek a čelit překážkám, které brání tomu, aby se tato podstatná část ženského finančního světa rozrostla. V mezinárodní zprávě se Fidelity International (FI) zabývá zkušenostmi žen na šesti trzích po celém světě: Velké Británii, Německu, Tchaj-wanu, Japonsku, pevninské Číně a ve zvláštní administrativní oblasti Hongkongu.
C:\\fakepath\\graf global.jpg

OSN: Živelních katastrof ve světě přibývá, umírá kvůli nim ale méně lidí

01.09.2021 Katastrofy způsobené výkyvy počasí jsou nyní čtyřikrát až pětkrát častější než v 70. letech minulého století a působí také sedmkrát více škod, vyplývá z dnes zveřejněné publikace Světové meteorologické organizace (WMO), která je součástí OSN. Přestože jsou ale živelní pohromy častější, umírá kvůli nim méně lidí.
img

Inflace rapidně zrychluje, takže pozor na „smrskflaci“. Výrobci potají zmenšují velikost balení, aby nemuseli tolik zvyšovat cenu

29.08.2021 Růst cen potravin a nealkoholických nápojů byl loni citelný. Zdražení činilo 4,5 procenta. Nyní se růst cen potravin uklidnil, nicméně obecná inflace rapidně zrychluje. Ke konci roku bude atakovat úroveň čtyř procent, kterou možná i přeskočí. Růst spotřebitelských cen tak bude nejmarkantnější za 13 let.
C:\fakepath\Afganistan.jpeg

Fitch Solutions: Afghánská ekonomika by letos mohla klesnout až o pětinu

22.08.2021 Afghánská ekonomika by v letošním roce v důsledku převzetí moci radikálním islamistickým hnutím Tálibán mohla klesnout až o pětinu. Uvedla to podle agentury Reuters analytická a výzkumná společnost Fitch Solutions.
img

Alibaba dostává další ránu v podobě čínských regulací

20.08.2021 Státní správa pro regulaci trhu (SAMR) přichází s novými nařízeními, díky kterým chce mít Čínská vláda větší kontrolu nad tech giganty. Alibaba už letos během dubna dostala pokutu 2,8 miliardy dolarů od SAMR za zneužívání monopolního postavení na trhu od roku 2015. Čína tímto nekončí a vydává návrhy nových pravidel hlavně pro velké hráče. Obává se jejich vlivu a možnosti ovlivňovat politickou situaci v komunistické zemi?
img

Biden tlačí na Rijád, aby těžil více ropy, Tokio se bojí delta mutace stále více. Ceny pohonných hmot v ČR budou i proto zlevňovat

12.08.2021 Cena benzinu v Česku v uplynulém týdnu stagnovala a nafta mírně zlevnila. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 stál u čerpacích stanic ve středu v průměru 33,78 koruny za litr, což je stejně jako před týdnem. Nafta zlevnila o čtyři haléře na 31,62 koruny za litr.
C:\fakepath\ropa 05072013.jpg

Ropa výrazně zlevňuje kvůli obavám o poptávku, cena Brentu klesla pod 70 USD

09.08.2021 Ceny ropy se dnes výrazně snižují kvůli obavám, že nové koronavirové restrikce v Asii zpomalí oživování poptávky. Severomořská ropa Brent tak sestoupila pod hranici 70 dolarů za barel. Ke zlevňování přispívá rovněž silnější kurz amerického dolaru a zpráva Mezivládního panelu pro změnu klimatu (IPCC) při OSN o závažných a nezvratných důsledcích globálního oteplování.
img

Komentář Fidelity International: Krávy, metan a klimatická hrozba

05.08.2021 Skleníkové plyny stojí za globálním oteplováním, avšak samotný metan může být nebezpečnější než oxid uhličitý. Krávy chované pro masný a mlékárenský průmysl jsou hlavním zdrojem metanu v atmosféře a řada nových průkopnických metod, jak se vyhnout „emisím z hospodářských zvířat“, nebo je alespoň snížit, přitahuje pozornost investorů zaměřených na udržitelnost.
img

MetLife se zavázala do roku 2030 investovat 500 milionů dolarů do sociální a environmentální oblasti

30.06.2021 Pojišťovna MetLife vydala minulý týden výroční zprávu o udržitelnosti, v níž se zavázala k novým investicím se společenským přesahem. V následujících deseti letech (do roku 2030) do nich plánuje investovat 500 milionů dolarů. Čtvrtina této částky je zamýšlena pro environmentální oblast, konkrétně pro otázku změny klimatu, další finanční prostředky potom poputují zejména na podporu finanční gramotnosti sociálně znevýhodněných lidí, což zahrnuje podporu rasové a genderové rovnosti v komunitách s nízkými příjmy a etnicky odlišných komunitách.
C:\fakepath\letecka dopr.jpg

UNCTAD: Pandemie letos opět způsobí velké ekonomické škody v turistickém sektoru

30.06.2021 Kolaps mezinárodní turistiky v důsledku pandemie covidu-19 by mohl světové ekonomice v letošním roce způsobit ztrátu 1,7 až 2,4 bilionu dolarů (zhruba 36,4 až 51,4 bilionu Kč). Ve své zprávě, kterou vydala společně se Světovou turistickou organizací (UNWTO), to dnes předpověděla Konference OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD). Ztráta by tak mohla dosáhnout podobné úrovně jako v loňském roce, kdy podle odhadů UNCTAD činila 2,4 bilionu dolarů.
C:\fakepath\g20.jpg

Zástupci zemí G20 vyzvali ke spravedlivější distribuci vakcín a pomoci Africe

30.06.2021 Ministři zahraničí členských zemí skupiny G20 na prvním osobním jednání v posledních dvou letech volali po spolupráci na mezinárodní úrovni při řešení krizí, jako jsou pandemie covidu-19 nebo klimatické změny, a spravedlivější distribuci vakcín ve světě. Summit největších světových ekonomik v jihoitalském městě Matera se mimo jiné zaměřil na problematiku oživení světové ekonomiky po pandemii a také možnosti posílení rozvoje Afriky, uvedla agentura Reuters.
C:\fakepath\i-21062021-lv.gif

UNCTAD: Globální příliv přímých zahraničních investic loni klesl o třetinu

21.06.2021 Globální hodnota přílivu přímých zahraničních investic se v loňském roce kvůli pandemii covidu-19 propadla o 35 procent na bilion dolarů (21,4 bilionu Kč). Uvedla to dnes Konference OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD). Dodala, že v letošním roce očekává nárůst o deset až 15 procent. V České republice loni podle UNCTAD příliv přímých zahraničních investic klesl o zhruba 38 procent na 6,293 miliardy dolarů (135 miliard Kč) z 10,108 miliardy dolarů v roce 2019.
img

Česko je bohatší než Itálie nebo Španělsko, Češi jsou spokojenější než Francouzi či Britové. Na uplynulých více než třicet let budování tržní ekonomiky si lze připít podobně jako na jubileum jeho klíčového hybatele

18.06.2021 Už od konce 50. let bylo mnoha tuzemským ekonomům zřejmé, že centrální plánování je citelně méně efektivní než tržní ekonomika. Existovaly proto pokusy, jak prvky tržní ekonomiky alespoň zčásti začlenit do socialistického hospodářství. Zprvu však snahy narazily na ideologický odpor, jehož vyvrcholením byl vstup vojsk Varšavské smlouvy roku 1968. Opětovně tyto pokusy začaly ožívat v 70., ale zejména 80. letech. V druhé polovině 80. let už bylo naprosto zřetelné ohromné ekonomické a celospolečenské zaostávání socialistického tábora, takže v rámci přestavby se režim sám snažil začleňovat tržní prvky do neefektivní, nedostatkové socialistické ekonomiky. Svědčí o tom i proslulý projev předsedy KSČ Milouše Jakeše z července 1989, který pronesl v Červeném Hrádku. Jakeš lidovou mluvou poměrně dobře vystihl klíčový problém tehdejší ekonomiky a nutnost její zásadní reformy ve směru uvedení některých tržních principů.
img

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (25.5.2021)

25.05.2021 Vstup do posledního týdne v měsíci květnu se akciovým trhům vydařil a technologické tituly si vzaly své “inflační” ztráty zpět. Na devizových trzích tak oslaboval americký dolar a ropa WTI se vrátila nad 65 dolarů za barel. Pozitivní nálada byla také na kryptoměnách, kde BTC rostl k 39 000.
C:\fakepath\dolary.jpg

MMF: Ukončit pandemii je možné, bude to ale stát 50 miliard dolarů

21.05.2021 Mezinárodní měnový fond (MMF) dnes představil plán, jak ukončit nynější pandemii covidu-19. Je na to podle něj potřeba vynaložit asi 50 miliard dolarů (1,05 bilionu Kč), což je cena za dostatečné očkování. Pokud má pandemie skončit, je podle měnového fondu potřeba do konce letošního roku naočkovat minimálně 40 procent světové populace a do konce prvního pololetí roku příštího mít naočkováno alespoň 60 procent lidí v celém světě.
img

FAO: Světové ceny potravin dál rostou, jsou nejvyšší od poloviny roku 2014

08.04.2021 Světové ceny potravin se v březnu desátý měsíc za sebou zvyšovaly a jejich index se vyšplhal na nejvyšší úroveň od června 2014. Za růstem cen stálo zdražení rostlinných olejů, masa a mléčných výrobků. Uvedla to dnes Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO).
C:\fakepath\GlobalMarkets.jpg

UNCTAD: Globální ekonomika letos vzroste o 4,7 procenta

18.03.2021 Globální ekonomika by se letos měla zotavit, očkování a expanzivní měnová politika totiž pomáhají napravit škody způsobené pandemií, která zničila více než čtvrt miliardy pracovních míst. Celosvětový hrubý domácí produkt (HDP) by se letos mohl zvýšit o 4,7 procenta po loňském propadu, který byl nejhlubší od druhé světové války. Ve své zprávě to uvedla Konference OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD).
img

FAO: Světové ceny potravin v únoru devátý měsíc za sebou rostly

04.03.2021 Světové ceny potravin v únoru devátý měsíc za sebou rostly a index cen potravin se dostal na maximum od července 2014. Na vině jsou hlavně vyšší ceny cukru a rostlinného oleje. Index, který sleduje ceny obilovin, rostlinných olejů, mléčných výrobků, masa a cukru na mezinárodních trzích, vzrostl proti předchozímu měsíci o 2,5 procenta na 116 bodů. Uvedla to dnes Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO).
C:\fakepath\g-19022021-lv.gif

Skupina G7 jednala o obnově světové ekonomiky, boji s pandemií

19.02.2021 Rok 2021 bude bodem obratu ve vícestranné mezinárodní spolupráci, uvedli dnes lídři vyspělých zemí sdružených ve skupině G7 ve společném prohlášení, které se neslo ve velmi kooperativním duchu. Dohodli se rovněž na společném postupu při obnově světové ekonomiky, jehož středobodem by měl být boj s klimatickými změnami a úbytkem biodiverzity. Zavázali se navíc věnovat 7,5 miliardy dolarů (160 miliard korun) na podporu celosvětové očkovací kampaně proti covidu-19.
img

Potraviny v Česku zdražují nejrychleji za více než třináct let. Pro vládní politiky je to další špatná zpráva

12.02.2021 Kilogram vepřové pečeně zdražil mezi prosincem a lednem o 10,70 kč. Polotučné mléko o skoro korunu. Máslo v přepočtu na kilogram bylo oproti prosinci dražší o bezmála čtyři koruny. Výsledkem toho všeho je nejprudší meziměsíční cen potravin a nealkoholických nápojů za posledních více než třináct let. V lednu 2021 totiž potraviny a nealkoholické nápoje meziměsíčně zdražily o 3,1 procenta. V tomto miléniu zdražily výrazněji jen jednou, a to právě před více než třinácti lety, v listopadu 2007, kdy z měsíce na měsíc poskočily o rovná čtyři procenta.
img

Češi čelí nepříjemně vysokému růst cen i letos, a to potravin, zeleniny či brambor. Stoupají také ceny v průmyslu, roste pravděpodobnost, že ČNB zvýší úroky už letos

12.02.2021 Spotřebitelské ceny v lednu v ČR rostly výrazně více, než se čekalo. Meziroční inflace dosáhla úrovně 2,2 procenta, takže oproti prosinci zvolnila jen o desetinku procentního bodu. Česká národní banka přitom ve své aktuální prognóze počítá s inflací 1,7 procenta. Stejnou úroveň inflace předpokládali ve střední hodnotě svých odhadů čeští i mezinárodní analytici oslovení agenturou Bloomberg. Klíčovým důvodem rychlejší než předpokládané inflace je poměrně výrazný růst cen potravin, zejména pak zeleniny, ale také alkoholu a tabáku. Ceny zeleniny a například i brambor vzrostly mezi prosincem 2020 a lednem 2021 o více než deset procent. O takřka deset procent byly meziměsíčně dražší také vajíčka. Lednový vývoj cen potravin v ČR zapadá do globálního vývoje jejich cen, neboť ty podle údajů Organizace OSN pro výživu a zemědělství v lednu rostly nejvýrazněji od července 2014. Ve světě zdražuje hlavně obilí, cukr a rostlinný olej. Za globálním růstem cen potravin stojí kombinace rapdině se zvyšující poptávky v zemích typu Číny, které se zotavují po loňském pandemickém šoku, a slabší úrody, například cukrovky v EU. V meziročním pohledu se pak specificky v ČR projevilo loňské poměrně citelné zvýšení spotřební daně na lihoviny a tabák. Takže alkohol a právě i tabák zdražovaly v lednu meziročně opět o bezmála deset procent.
img

Investoři spojují své síly, aby pomohli zastavit krizi námořní dopravy

09.02.2021 85 investorů s aktivy v kumulativní hodnotě přes 2 biliony dolarů, spravovanými společností Fidelity International, spojilo své síly, aby naléhavě řešili rozvíjející se humanitární krizi na moři a zachovali tak udržitelnost globálních dodavatelských řetězců.
img

Joe Biden prezidentem: Top 10 politických priorit

26.01.2021 Nedávný nástup 46. prezidenta Spojených států amerických Joe Bidena do úřadu znamená konec Trumpovy neotřelé čtyřleté vlády a přináší výraznou změnu prezidentského stylu a možná dokonce naprostý obrat v politice, kterou Trumpova éra v některých oblastech nastolila. Tento příspěvek se věnuje deseti největším politickým prioritám nastupující Bidenovy administrativy, pěti domácím a pěti zahraničním. Letošní rok totiž bude ve znamení nestálosti a proměnlivosti, zvlášť až se konečně vymaníme z covidové pandemie.
C:\fakepath\cinsky juan.jpg

Čína se stala největším příjemcem přímých zahraničních investic

25.01.2021 Globální přímé zahraniční investice se v loňském roce kvůli pandemii covidu-19 propadly o 42 procent na 859 miliard dolarů (18,4 bilionu Kč). Největším příjemcem těchto investic se stala Čína, která tak na prvním místě vystřídala Spojené státy. Vyplývá to ze zprávy Konference OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD).
img

Cena ropy v roce 2021: Vše, co musíte o černém zlatu vědět!

22.01.2021 Ropa je již několik desítek let nejpoužívanější surovinou na světě a její cena má velký dopad na světovou ekonomiku. Rok 2020 byl plný událostí, které s cenou ropy otřásly v základech. V jednu chvíli se dokonce cena za barel dostala do záporných hodnot. Ke konci roku se ale situace celkem stabilizovala a vývoj ceny ropy šel opět nahoru. S novým rokem ale nastává otázka, co bude dál. Má ropa již to nejhorší za sebou? Můžeme očekávat růst ceny tohoto černého zlata?
C:\fakepath\obrazek-1.png

Investice do akcií výrobců konopí

18.01.2021 Začněme vtipem: Představte si obchodníky spěchající na burze sem a tam. Každý z nich má ve svých rukou tři mobilní telefony. Všichni křičí: “Kup! Prodej! Pět dolů!” Najednou obchodník ztichne a dívá se z okna. Je zima, svět je bílý a leskne se. “Lidi, podívejte”, říká, “padá sníh.” Hala na chvíli ztichne a pak někdo zakřičí: “Prodávejte!”
C:\fakepath\economy-corona-virus.png

Koronavirus - propady HDP a některých oborů, velké zadlužování

18.12.2020 Koronavirus je hlavním tématem tohoto roku, a jelikož se rok 2020 pomalu chýlí ke konci, tak jsme pro naše čtenáře připravili další ze série článků na toto téma. Tentokrát přinášíme výběr dopadů šíření nového typu koronaviru na světovou ekonomiku a na vybrané obory v letošním roce.
C:\fakepath\Kuba-peso.jpg

Kubánská ekonomika podle ministra letos klesla o 11 procent

18.12.2020 Kubánská ekonomika v letošním roce kvůli pandemii, přísnějším americkým sankcím a domácí nevýkonnosti klesla o 11 procent. Uvedl to v projevu v kubánském parlamentu ministr hospodářství Alejandro Gil. V příštím roce však čeká oživení a hrubý domácí produkt by měl vzrůst o šest až sedm procent. Plné oživení z letošního prudkého poklesu má kubánské ekonomice trvat dva roky.
img

Tankerem v Džiddě otřásla exploze způsobená "vnějším zdrojem"

14.12.2020 Ropným tankerem BW Rhine kotvícím v přístavu saúdskoarabského města Džidda otřásla v noci na dnešek exploze. Vlastník lodi, společnost Hafnia, agentuře Reuters bez bližších podrobností sdělil, že plavidlo zasáhl "vnější zdroj", který způsobil požár a výbuch. Oheň se však podařilo uhasit a zatím nejsou hlášeni žádní zranění. Mírně poškozený je trup lodi, nezdá se však, že by do moře unikala ropa.
img

Summit EU schválil rozšíření sankcí za turecký průzkum těžby

11.12.2020 Evropská unie rozšíří sankční seznam osob spojených s kontroverzním tureckým průzkumem těžby ve východním Středomoří. Na kroku, před kterým Ankara evropský blok varovala, se dnes po dlouhých výměnách názorů shodli prezidenti a premiéři členských zemí na summitu v Bruselu. Političtí vůdci zdůraznili, že si přejí přátelské vztahy se strategickým partnerem, avšak Turecko podle nich pokračuje v "jednostranných provokacích". Rozhodnout o dalším směřování obchodních a hospodářských vztahů má podle nich EU v březnu. Turecko označilo nové sankce za nezákonné, pro Řecko jsou závěry summitu zklamáním.
C:\fakepath\Kuba-peso.jpg

Kuba ohlásila měnovou reformu, skončí konvertibilní peso

11.12.2020 Kuba od 1. ledna příštího roku výrazně změní svůj stávající měnový systém. Měnovou reformu ohlásil kubánský prezident Miguel Díaz-Canel, píší dnes světové agentury. Změna systému zřejmě povede k devalvaci kubánské měny, což bude poprvé od roku 1959. Vláda ohlásila, že má v příštím roce v úmyslu výrazně zvýšit platy, protože očekává silný růst cen.
img

Výhled Fidelity International pro rok 2021: Můžeme být optimističtí?

10.12.2020 Rok 2020 byl jiný než všechny, co pamatujeme. Bude tak sloužit jako připomenutí, že krize může udeřit kdykoli a každá je zcela specifická. Andrew McCaffery globální CIO, Asset Management Fidelity International upozorňuje: „Při přechodu do roku 2021 proto opatrně vyvažuji nedávný optimismus na trzích větší obezřetností.“
img

Investice do vody: 3 zajímavé akcie pro vaše portfolio

09.12.2020 O akcie společností, které se angažují ve vodním sektoru, je mezi investory stále větší zájem. Populační růst v kombinaci se změnou klimatu a dalšími faktory způsobují, že pitná voda začíná být z dlouhodobého hlediska nedostatkovým zbožím.
img

Šokující předpovědi Saxo Bank pro rok 2021

08.12.2020 Saxo Bank dnes zveřejnila svou dlouho očekávanou publikaci 10 Outrageous Predictions for 2021 (10 šokujících předpovědí pro rok 2021), předkládající 10 scénářů, které se na první pohled jeví nepravděpodobně, zároveň nejsou nereálné. V případě, že by se tyto předpovědi opravdu naplnily, mohly by pořádně rozvířit finanční trhy.
img

Turecku hrozí od EU přísnější sankce za průzkum ve Středomoří

27.11.2020  Turecku hrozí přísnější sankce ze strany Evropské unie kvůli průzkumu zásob ropy a zemního plynu, který vede ve východním Středomoří. Podle Francie a Řecka nevyslyšela Ankara varování, aby se vyvarovala provokací, které v říjnu vyslaly členské země EU, píší dnes světové tiskové agentury. Přesný rozsah návrhu nových sankcí Paříž ani Atény zatím nepředstavily. Evropský parlament dnes navíc vyzval k uvalení sankcí na Turecko v souvislosti jeho aktivitami v severokyperském městě Varoša.
img

OMEZOVÁNÍ ŠEDÉ EKONOMIKY: BERME KORONAVIROVOU KRIZI JAKO PŘÍLEŽITOST

15.11.2020 Pandemie covid-19 má hluboký dopad na státy po celém světě, přičemž různé země jsou zasaženy různými způsoby. I z toho důvodu je pro mě cennou zkušeností být součástí týmu Rozvojového programu OSN, globální organizace, která je v současné době do značné míry zodpovědná za řešení socioekonomické krize spojené s nemocí covid-19.
img

USA dají výtěžek ze zabaveného íránského nákladu obětem terorismu

30.10.2020 USA použijí výtěžek z prodeje zkonfiskovaného nákladu íránských tankerů na pomoc obětem terorismu. Oznámil to Elliott Abrams, který na americkém ministerstvu zahraničí zodpovídá za agendu týkající se Íránu a Venezuely. USA zabavily náklad čtyř íránských tankerů s benzinem určeným právě Venezuele, informovala agentura AP. Bylo na nich 11 milionů barelů s pohonnými hmotami, které USA prodaly.
C:\fakepath\money.jpg

OSN: Přímé zahraniční investice v pololetí klesly o 49 procent

27.10.2020 Přímé zahraniční investice na celém světě v první polovině letošního roku klesly o 49 procent na 399 miliardy USD (9,2 bilionu Kč). Nadnárodní firmy odsouvaly své investice, aby si v nejisté době způsobené pandemií nemoci covid-19 udržely hotovost. Vyplývá to ze zprávy, kterou dnes zveřejnila Konference OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD). Za celý letošní rok by se investice mohly propadnout až o 40 procent.
img

Z tankeru kotvícího u Jemenu hrozí únik velkého množství ropy

14.10.2020  Nejméně sedm týdnů ještě potrvá, než se technický tým OSN dostane na palubu tankeru Safer u jemenského pobřeží. S odvoláním na zdroje ze světové organizace to oznámila agentura Reuters. Do strojovny plavidla, které s nákladem ropy na místě uvízlo už před pěti lety, se už v minulosti dostala voda, opravy byly jen provizorní. Pokud z lodi začne unikat ropa, mohlo by se jí do moře dostat čtyřikrát více než při havárii tankeru Exxon Valdez v roce 1989.
img

Klienti privátního bankovnictví Raiffeisenbank mohou v nových fondech investovat do smysluplné budoucnosti

08.10.2020 Raiffeisen investiční společnost rozšiřuje nabídku investičních řešení pro klienty privátního bankovnictví Raiffeisenbank (FWR) o nový udržitelný fond kvalifikovaných investorů FWR Strategy 45 ESG.
img

Cena ropy – Jak se bude vyvíjet kurz ropy do konce roku 2020?

01.10.2020 Vývoj ceny ropy je dnes pro mnoho investorů důležitějším faktorem pro směrování globálního růstu než ekonomická data nebo trendy na dluhopisovém a devizovém trhu. Pokud poptávka po ropě vzroste, ekonomický motor zrychluje. Alespoň se toto tvrzení jeví jako logické. Nemusí to být však vždy pravda.
img

Íránský prezident vyzval Íránce, aby směřovali svůj hněv na USA

27.09.2020 Íránský prezident Hasan Rúhání dnes obvinil USA z barbarství kvůli tomu, že nedávno uvalily sankce na jeho zemi. Ve svém projevu vysílaném televizí také vyzval diváky, aby směřovali svůj hněv na Bílý dům, informuje agentura Reuters.
C:\fakepath\usa-21092020-lv.gif

USA uvalily nové sankce na Írán a na prezidenta Venezuely Madura

21.09.2020 Spojené státy dnes oznámily nové sankce namířené na íránské ministerstvo obrany a jednotlivce údajně zapojené do tamního jaderného programu. Opatření míří rovněž na venezuelského prezidenta Nicoláse Madura, který podle USA spolupracoval s Teheránem při obcházení zbrojního embarga OSN. Krok má podle Washingtonu podpořit jejich víkendové prohlášení, že se obnovují veškeré sankce, která na Írán uvalila OSN. To však zpochybňují i někteří z nejbližších spojenců Spojených států včetně evropských mocností, napsala agentura AFP.
img

Před 30 lety vstoupila ČSFR do Mezinárodního měnového fondu

20.09.2020 Před 30 lety, 20. září 1990, vstoupilo Československo znovu do Mezinárodního měnového fondu (MMF) a Světové banky (SB). V roce 1944 sice bylo jedním ze zakládajících členů těchto institucí, po devíti letech ho ale v souvislosti s "měnovou reformou" vyzvaly k vystoupení kvůli neochotě poskytovat potřebné ekonomické údaje, což je jedna ze základních členských povinností. Na konci roku 1954 bylo z řad MMF i Světové banky vyloučeno. Na opětovné členství tak země čekala 36 let. V lednu 1993 se staly členem MMF samostatné Česko a Slovensko.
img

Lukáš Kovanda nově hlavním ekonomem Trinity Bank, podílet se bude i na zahraniční expanzi dalších společností Radomíra Lapčíka

17.08.2020 Lukáš Kovanda, jeden z nejznámějších a současně nejcitovanějších ekonomů v českých i slovenských médiích, přijal nově pozici hlavního ekonoma české banky Trinity Bank. Jeho úlohou je především vyhodnocování investičních příležitostí a podílení se na rozhodnutích týkajících se dalšího rozvoje a směrování strategie Trinity Bank. V rámci spolupráce s Radomírem Lapčíkem, zakladatelem Trinity Bank, se bude Lukáš Kovanda podílet i na další expanzi společností ze skupiny Radomíra Lapčíka.
img

Izrael kvůli žhářům zastavuje dovoz paliva do Gazy

13.08.2020  Izrael dnes oznámil, že zastaví lodní dovoz paliva do Pásma Gazy. Opatření zdůvodnil tím, že Palestinci z enklávy v uplynulých dnech vysílají balóny se zapálenými hořlavinami, což způsobuje požáry na izraelských polích u hranice. Informovala o tom agentura Reuters.
C:\fakepath\USA-Syrie.jpg

Asad: Cílem nových amerických sankcí je dusit Syřany

13.08.2020 Syrský prezident Bašár Asad včera označil nové americké sankce proti syrským subjektům za novou etapu americké ekonomické války proti syrské vládě. Poznamenal také, že se Spojené státy sankcemi snaží Syřany ekonomicky dusit. Informovala o tom agentura Reuters. Spojené státy v červnu uvalily nové sankce na 39 lidí a subjektů napojených na syrský režim, včetně Asada a jeho manželky. Učinily tak na základě nového zákona o ochraně syrských civilistů, který v prosinci podepsal prezident Donald Trump.
C:\fakepath\ropa.jpg

Mezi Tureckem a Řeckem dále roste napětí kvůli mořské těžbě

11.08.2020 Obnovení tureckého průzkumu těžby ropy a zemního plynu ve východním Středomoří dnes opět vyostřilo napětí mezi Tureckem a Řeckem. Zatímco Ankara oznámila, že se chystá vydávat nové těžební licence, Atény vyzvaly Turecko, aby stáhlo své lodě od řeckých ostrovů. Řecká vláda také vyzvala ke svolání mimořádného jednání ministrů zahraničí Evropské unie.
img

UNWTO: Turistický ruch kvůli pandemii přišel o 320 mld. USD tržeb

28.07.2020  Madrid - Pandemie nemoci covid-19 připravila od počátku roku do května světový turistický ruch o tržby 320 miliard dolarů (7,2 bilionu Kč). Vyplývá to ze zprávy Světové organizace cestovního ruchu při OSN (UNWTO), která byla dnes zveřejněna. Dopad šíření koronaviru na turistické odvětví je podle organizace z pohledu tržeb už nyní třikrát horší než vliv globální krize v roce 2009.
C:\fakepath\Itálie.jpeg

Itálie zvažuje opatření na podporu autoprůmyslu a turistiky

05.07.2020 Itálie zvažuje rozpočtová opatření na podporu investic do automobilového a turistického průmyslu. Uvedl to včera italský premiér Giuseppe Conte. Výroba automobilů a cestovní ruch patří k odvětvím, která byla nejvíce zasažena koronavirovou krizí.
C:\\fakepath\\kor-22062020-lv.gif

Koronavirová opatření nejvíc postihují malé a střední firmy

22.06.2020 Koronavirová opatření po celém světě nejvíce dopadají na malé a střední podniky, shrnuje dnes zveřejněný průzkum Mezinárodního obchodního centra (ITC). Zhruba pětina z dotazovaných firem se obává, že by do tří měsíců mohla nadobro skončit.
C:\fakepath\global economy.jpg

UNCTAD: Mezinárodní obchod by letos mohl klesnout o 20 procent

11.06.2020 Mezinárodní obchod by se v letošním roce mohl propadnout zhruba o 20 procent, a to kvůli negativním dopadům koronavirové krize na významná odvětví, včetně automobilového průmyslu a energetiky. Předpověděla to dnes Konference OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD). V samotném druhém čtvrtletí by podle jejích odhadů mohl mezinárodní obchod klesnout o 27 procent.
img

Ve vysloužilém elektru se skrývá množství drahocenných druhotných surovin. Mohou pomoci zachránit ekonomiku oslabenou koronavirem

18.05.2020 Kvůli pandemii COVID-19 může světová ekonomika dle odhadů přijít o biliony amerických dolarů – rané předpovědi hovoří asi o 4 bilionech USD. Pošramoceným ekonomikám může v budoucnu významně pomoci uplatnění principů cirkulární ekonomiky, zejména pak využití takzvaného urban miningu, tedy využívání odpadů jako zdroje druhotných surovin. Jen extrakce vzácných kovů ze starého elektra může přinést desítky miliard ročně, nemluvě o pozitivních ekologických vlivech. Skvělým příkladem recyklačního projektu jsou například medaile pro olympijské hry v Tokiu, které byly kompletně vyrobeny z kovů získaných z elektroodpadu.
img

Denné zhrnutie: US500 testuje hranicu 2800 bodov

14.05.2020 Akciové indexy v Európe a v USA zaznamenali pomerne výrazné poklesy, pričom výnosy na amerických vládnych dlhopisoch taktiež zaznamenali pokles. Na komoditných trhoch sa dnes výrazne darilo rope a drahým kovom.
img

Ranný komentár: FED zatiaľ neuvažuje o záporných úrokových sadzbách

14.05.2020 Akciové indexy na celom svete zaznamenali pokles, pretože investori si začínajú uvedomovať, že ekonomické vyhliadky ostávajú negatívne. Množstvo veľkých investorov v posledných týždňoch varovalo, že ocenenie akciových indexov sa utrhlo mimo reálnu ekonomiku a to v čase, kedy svetové hospodárstvo čelí výrazným rizikám. Podľa OSN vymaže pandémia štyri roky svetového hospodárskeho rastu a do roku 2030 môže dostať do chudoby až 130 miliónov ľudí. OSN tento rok očakáva pokles svetového hospodárskeho rastu o 3,2%. Tieto pochmúrne čísla podporujú aj obavy odborníka na infekčné choroby, Anthonyho Fauciho, ktorý varoval, že rýchle opätovné otváranie ekonomiky môže spôsobiť druhú vlnu nákazy, čím by muselo pravepodobne dôjsť k ďalším blokovacím opatreniam a ekonomike by to teda mohlo ublížiť ešte viac.
C:\fakepath\usa ekonomika.jpg

USA připravují mezinárodní smlouvu o dolování na Měsíci

07.05.2020 Vláda amerického prezidenta Donalda Trumpa připravuje právní rámec pro těžbu na Měsíci. Obsažen by měl být v nové Spojenými státy zprostředkované mezinárodní dohodě. S odvoláním na zdroje obeznámené s příslušnými dokumenty o tom informovala agentura Reuters.
C:\fakepath\merkelova.jpg

Merkelová chce po pandemii investice do ekologických technologií

28.04.2020 Při obnově ekonomik postižených koronavirem je podle německé kancléřky Angely Merkelové nutné investovat do ekologických technologií budoucnosti. Šéfka německé vlády to dnes řekla na mezinárodní videokonferenci o ochraně klimatu. Vyjádřila se také pro to, aby si Evropská unie stanovila cíl snížit do roku 2030 množství emisí skleníkových plynů o 50 až 55 procent ve srovnání s rokem 1990. Nyní EU počítá s poklesem o 40 procent.
img

USA musí při všech dohodách o restrukturalizaci dluhu požadovat transparentnost čínského dluhu

24.04.2020 Spojené státy musí trvat na tom, aby rozvojové země zveřejnily dluh a další závazky vůči Číně jako součást jakékoliv budoucí dohody o restrukturalizaci dluhu nebo mezinárodního balíku pomoci.
C:\fakepath\cor-23042020-lv.jpg

V Latinské Americe roste sociální napětí, někde už demonstrují

23.04.2020 V Latinské Americe roste sociální napětí kvůli koronavirovým omezením, která miliony lidí připravila o živobytí. V některých zemích se už demonstruje, a to i přes omezení volného pohybu. Informoval o tom ve středu server BBC Mundo. V Kolumbii například protestují lidé z oken a balkonů, na severu Venezuely ale byla ve středu zraněna desítka osob, když armáda zasáhla proti rabování. Specifická je Brazílie, kde vyšel do ulic protestovat proti karanténním opatřením i tamní prezident Jair Bolsonaro.
img

Nejméně 300.000 Afričanů podle modelu OSN podlehne koronaviru

17.04.2020 Hospodářská komise OSN pro Afriku (UNECA) dnes oznámila, že pandemie covid-19 pravděpodobně připraví o život více než 300.000 Afričanů a až 29 milionů obyvatel kontinentu uvrhne do extrémní chudoby. Komise proto požádala dárce o finanční pomoc pro Afriku ve výši 100 miliard dolarů, informovala agentura Reuters.
img

Itálie nebude žádat o úvěr z Evropského stabilizačního mechanismu

15.04.2020 V. Benda, člen bankovní rady ČNB, v dnešním rozhovoru nastínil očekávání centrální banky ohledně dalšího vývoje. V této těžké a nejisté době je podle něj nesmyslné dohadovat se o přesných číslech, jelikož situace se mění ze dne na den, a to, co bylo aktuální včera, již dnes nemusí platit. V ČNB proto pracují s různými scénáři. Podle optimistického scénáře by mělo k největšímu propadu dojít ve druhém čtvrtletí následované oživením ve druhé polovině roku. To se shoduje také s našimi výhledy. Nezapomněl však zmínit, že pokud by byly výrazněji zasaženy dodavatelsko-výrobní řetězce, recese by mohla trvat déle. Centrální banka se nyní soustředí zejména na finanční stabilitu. Připouští tak možnost, že by sazby mohly dále klesat směrem k nule, ačkoliv si je bankovní rada vědoma, že to nepřinese ekonomice okamžitou pomoc. Za nepravděpodobné považuje pokles sazeb až do záporného teritoria. Pokud si to aktuální situace bude žádat, nevylučuje ani možnost mimořádného zasedání.
img

Koronavirus zmírňuje růst cen v ČR, zlevňují hlavně pohonné hmoty

14.04.2020 Tuzemská cenová hladina v březnu poprvé výrazněji pocítila dopad šíření koronavirové nákazy. Ta se zatím projevuje dezinflačně, což znamená, že zpomaluje tempo inflace. Tempo růstu cenové hladiny by totiž bylo vyšší, pokud by k žádnému šíření koronaviru nedocházelo.
C:\fakepath\top-09042020-lv-4.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

09.04.2020 1) Akcie v Asii a Tichomoří dbes většinou rostly. Nejvíce se dařilo akciím v Austrálii, mírnou ztrátu zaznamenaly akcie v Japonsku. Nálada na trzích se zlepšuje, protože investoři očekávají zlepšení situace po překonání vrcholu pandemie.
C:\fakepath\GlobalMarkets.jpg

Studie: Virus může uvrhnout asi půl miliardy lidí do chudoby

09.04.2020 Ekonomické dopady koronavirové krize by mohly uvrhnout zhruba půl miliardy lidí do chudoby. Vyplývá to ze studie Organizace spojených národů (OSN). Chudoba tak podle expertů zaznamená první celosvětový vzestup za 30 let, studie předpokládá nárůst počtu lidí žijících v chudobě o 400 až 600 milionů.
C:\fakepath\GlobalMarkets.jpg

Pandemie sníží celosvětově počet pracovních hodin o 6,7 pct.

08.04.2020 Pandemie nemoci covid-19 sníží ve druhém čtvrtletí po celém světě počet pracovních hodin o 6,7 procenta, což odpovídá pracovní době 195 milionů lidí na plný úvazek. Uvedla to včera Mezinárodní organizace práce (ILO). Více než čtyři pětiny lidí z celosvětové pracovní síly žijí na místech, kde jsou pracoviště zcela, nebo částečně uzavřená.
img

Koronavirus v Africe ohrožuje možnosti obživy mnoha lidí

06.04.2020 Více než polovina z 54 afrických států zavedla omezení pohybu, dopravní omezení nebo jiná opatření ve snaze zabránit šíření koronaviru. Kvůli těmto restrikcím i hospodářské situaci ve světě přicházejí miliony Afričanů o práci. Mnoho z nich přitom žije ze dne na den a nemá žádné úspory, napsala agentura AP.
img

Afrika má kvůli koronaviru potíže s přepravou zboží a pomoci

03.04.2020 Více než polovina z 54 afrických států uzavřela kvůli koronaviru své pozemní, vzdušné i námořní hranice. Celý kontinent, na němž žije 1,3 miliardy lidí, hlásí jenom 7000 nakažených a zhruba 300 mrtvých, avšak vyhlášená omezení brání dopravě zboží i humanitární pomoci. Nigerský prezident Mahamadou Issoufou dnes prohlásil, že Afrika potřebuje kvůli koronaviru pomoc v podobě "Marshallova plánu". USA jím pomohly Evropě po 2. světové válce.
img

Nezaměstnanost v USA giganticky narostla, v Česku se čeká nárůst na 3,6 procenta. Světové ceny potravin padají nejvýrazněji od roku 2015

02.04.2020 Američtí ekonomové jsou v děsu a úžasu zároveň. Jeden z nich se dokonce vyjádřil v tom smyslu, že by jej nikdy ani ve snu nenapadalo, že taková čísla během své kariéry uvidí. Leč stalo se. Počet nových nezaměstnaných v USA vylétl v týdnu, který končil 28. březnem, doslova astronomicky. Celkem 6,65 milionu lidí se totiž v daném týdnu v USA nově přihlásilo o podporu v nezaměstnanosti (viz graf níže).
C:\fakepath\top-02042020-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

02.04.2020 1) Je to sice ohraná písnička, ale investorskou náladu na trzích stále ovlivňuje strach z šíření pandemie koronaviru. Přestože se dění na trzích na první pohled uklidnilo, opak je pravdou a nejistota stále trvá. Platí to i pro trhy v Asii a Tichomoří, které, jako v několika posledních dnech, zakončily s různými výsledky.
C:\fakepath\global economy.jpg

OSN: Globální ekonomika může letos klesnout o téměř jedno procento

02.04.2020 Globální ekonomika by mohla letos kvůli novému koronaviru klesnout o téměř jedno procento. Uvedla to ve své zprávě Organizace spojených národů. Před pandemií čekala OSN naopak růst 2,5 procenta. V době globální finanční krize, v roce 2009, světová ekonomika klesla o 1,7 procenta.
C:\fakepath\koronavirus.jpg

Počet nakažených koronavirem se celosvětově blíží 900.000

01.04.2020 Počet nakažených koronavirem se celosvětově blíží k hranici 900.000, přes 45.000 lidí už onemocnění COVID-19, jež virus způsobuje, podlehlo. OSN krizi označila za největší výzvu pro svět od konce druhé světové války. Nejvíce nakažených - bezmála 200.000 - stále evidují Spojené státy. V Itálii je přes 110.000 nakažených, ve Španělsku počet případů nákazy překročil 100.000. V Česku je dosud 3508 nakažených, 39 lidí nákaze podlehlo.
C:\fakepath\italie-24022020-lv.jpg

Analytici: Koronavirus stáhne italskou ekonomiku do recese

24.02.2020 Italská ekonomika se podle analytiků kvůli negativním hospodářským dopadům epidemie nového typu koronaviru téměř jistě dostane do recese. Informuje o tom dnes agentura Reuters. Recese se obvykle definuje jako dvě čtvrtletí poklesu ekonomiky za sebou. Hrubý domácí produkt (HDP) Itálie se přitom již v posledních třech měsících loňského roku snížil o 0,3 procenta.
img

Cena ropy – Jak se bude vyvíjet kurz ropy v roce 2020?

13.02.2020 Vývoj ceny ropy je dnes pro mnoho investorů důležitějším faktorem pro směrování globálního růstu než ekonomická data nebo trendy na dluhopisovém a devizovém trhu.
img

Měsíčník finančních trhů – Leden 2020

04.02.2020 Globální ekonomika loni vzrostla o 2,3 %, což byl nejpomalejší růst za deset let. Letos by tempo růstu mohlo zrychlit na 2,5 %. Vyplývá to ze zprávy o situaci a vyhlídkách světové ekonomiky (WESP), kterou zveřejnila OSN. OSN upozornila, že i deset let po finanční krizi je globální ekonomika pomalá. Obchodní a geopolitické napětí mohou dál podkopat její oživení. "V letošním roce je tu naděje na oživení, ale rizika poklesu a zranitelnosti zůstávají velmi výrazná," varoval vedoucí oddělení strategie pro globalizaci a rozvoj při Konferenci OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD) a spoluautor studie Richard Kozul-Wright. Upozornil, že oživení z velké části bude záviset na výkonu velkých rozvíjejících se ekonomik, jako jsou Argentina, Mexiko, Turecko a Rusko. Vyhlídky letošního oživení růstu může zhatit zesílení obchodního napětí, problémy na finančních trzích nebo eskalace geopolitického napětí. Pokud by tyto problémy nastaly, růst by výrazně zpomalil a činil by zřejmě jen 1,8 %, varovala OSN. Ekonomický růst většiny rozvinutých zemí, včetně USA, zůstane podle OSN letos nevýrazný. Lépe by si mohlo vést pouze Japonsko, které letos pořádá olympijské hry. Evropa by měla růst o pouhých 1,6 %. Jedenáct zemí, které do EU vstoupily po roce 2004, tedy včetně České republiky, by však mělo růst nad průměrem celé unie a některé budou expandovat i o více než čtyři %. Výhled pro Evropu ohrožuje hlavně možná eskalace napětí v mezinárodním obchodě, výkon regionu však bude také záviset na tom, jak dopadne odchod Británie z EU a jak se bude vyvíjet měnová politika Evropské centrální banky. Světová banka předminulý týden snížila odhad globálního růstu na loňský a letošní rok kvůli pomalejšímu oživení obchodu a investic. Letos rovněž očekává globální růst o 2,5 %.
img

Fenomén kapitálových trhů roku už má své jméno: 2019nCoV

31.01.2020 Globální spekulativní kapitál má novou hračku s poněkud nezvyklým označením „2019nCoV". Aktuální informace hovoří o dramatickém intra denním nárůstu potvrzených infikovaných osob v Číně a zvyšující se mortalitě, exportu viru po celém světě (USA, Indie, Japonsko, UK, Itálie, Německo…) a nebývalém nárůstu hodnoty farmaceutických firem, které ne vždy nutně vyvíjejí antivirotika, ale postačí, když produkují ochranné pomůcky.
img

Koronavirus ohrožuje poptávku

28.01.2020 Propuknutí epidemie koronaviru v čínském městě Wu-chan ještě prohloubilo nejistotu, která panuje v tomto již tak značně vrtošivém měsíci. Došlo k propadu komodit, jako je měď a ropa, které do značné míry závisejí na čínské poptávce. Obě tak ztratily v podstatě všechno, co dokázaly získat během prosince, kdy oba trhy výrazně posilovaly, protože se pozornost všech upírala na obchodní dohodu mezi USA a Čínou a omezení produkce ze strany OPEC+.
img

Komoditní výhled: Komodity z pohledu klimatických změn a inflace

28.01.2020 Kombinace obav z pomalého růstu, geopolitického napětí, klimatické změny a inflačních tlaků připravila globálním komoditám potenciálně volatilní rok 2020. Zatímco globální růst – a s ním i poptávka po klíčových cyklických komoditách – zůstanou nadále nevýrazné, budeme svědky nejrůznějších problémů na straně nabídky, jejichž příčinou budou společenské nepokoje a klimatická změna.
C:\fakepath\cinsky juan.jpg

Přímé zahraniční investice v Číně vzrostly nejvíce za dva roky

21.01.2020 Objem přímých zahraničních investic v Číně se loni zvýšil o 5,8 procenta na 941,5 miliardy jüanů (3,1 bilionu Kč). Jejich růst byl tak nejvyšší za dva roky. Investice čínských firem v zahraničí naopak o 8,2 procenta klesly a dosáhly 110,6 miliardy USD (2,5 bilionu Kč). Na vině je přetrvávající omezování pohybu kapitálu, vyplývá z údajů, které dnes zveřejnilo čínské ministerstvo obchodu.
C:\fakepath\global economy.jpg

Globální přímé zahraniční investice vloni opět klesly

21.01.2020 Globální přímé zahraniční investice se v loňském roce snížily o jedno procento na 1,39 bilionu dolarů (zhruba 35 bilionů Kč). Pokles tak zaznamenaly již čtvrtý rok za sebou a dostaly se na nejnižší úroveň za téměř deset let. Vyplývá to podle listu The Wall Street Journal ze včerejší zprávy Konference OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD).
C:\fakepath\WEF.jpg

Šéf íránské diplomacie kvůli změně programu nepojede do Davosu

21.01.2020 Íránský ministr zahraničí Mohammad Džavád Zaríf se nezúčastní Světového ekonomického fóra, které začíná v úterý ve švýcarském Davosu. Mluvčí Zarífova úřadu včera řekl, že organizátoři akce změnili ministrův už dohodnutý program. Zaríf se proto rozhodl cestu zrušit. Jak uvedla stanice Al-Džazíra, padá tím naděje na možné zmírnění napětí ve vztazích Íránu a USA. V Davosu bude v úterý americký prezident Donald Trump.
img

Ranní nadhoz - Čínský HDP v loňském roce zpomalil na 6,1 %

17.01.2020 Na Čínské ekonomice se v loňském roce značně podepsaly obchodní rozepře s USA. V souhrnu na uplynulý rok rostl čínský hrubý domácí produkt o 6,1 %, což je nejpomaleji za posledních téměř třicet let. Ve čtvrtém čtvrtletí vzrostla čínská ekonomika dle očekávání o 6 %. Čína se v roce 2019 potýkala zejména s vyšší nezaměstnaností, která měla za následek menší spotřebu domácností. Zároveň také soukromé investice zaznamenaly propad.
C:\fakepath\osn-16012020-lv.jpg

OSN: Globální ekonomika loni rostla nejpomaleji za dekádu

16.01.2020 Globální ekonomika loni vzrostla o 2,3 procenta, což byl nejpomalejší růst za deset let. Letos by tempo růstu mohlo zrychlit na 2,5 procenta. Vyplývá to ze zprávy o situaci a vyhlídkách světové ekonomiky (WESP), kterou dnes zveřejnila OSN.
img

AXA kapitálově vstoupila do společnosti Adiquit, která pomáhá lidem přestat kouřit

19.12.2019 Skupina AXA Česká republika a Slovensko získala minoritní podíl v české společnosti Adiquit, která stojí za vznikem stejnojmenné digitální platformy pro odvykání kouření. Cílem investice je další rozvoj společnosti Adiquit, která podniká ve společensky prospěšném oboru. Krok skupiny AXA Česká republika a Slovensko je plně v souladu s globální strategií skupiny AXA, která již v minulosti deklarovala postupné ukončení investic do tabákového průmyslu a jeho pojistné ochrany.
img

Proč inflace nečekaně zrychlila?

10.12.2019 Inflace v Česku nečekaně silně roste. Tempo růstu spotřebitelských cen bylo v listopadu v meziročním vyjádření nejvýraznější za celé období od října roku 2012, tedy za posledních více než sedm let. Poprvé od října 2012 také míra inflace překonala horní mez tolerančního pásma inflačního cílování České národní banky.
img

Maso zdražuje nejvýrazněji za posledních více než deset let, africký mor prasat ohrožuje i Česko, v Německu mají „řízkovou nouzi“. Trumpovi ale mor nahrává ke znovuzvolení

08.12.2019 Světové ceny potravin v listopadu vyskočily na své dvouleté maximum. Vyplývá to z čerstvých údajů Organizace spojených národů, podle nichž stouply celosvětově ceny potravin meziročně o takřka deset procent. Důvodem je hlavně zdražování masa, které podle OSN podražilo mezi letošním říjnem a listopadem o 4,6 procenta, což je nejvyšší nárůst za posledních více než deset let. Zdražování masa, zejména vepřového, už pociťuje také Česko.
img

Cena ropy – Jak se bude vyvíjet ropný trend v roce 2020?

08.11.2019 Vývoj ceny ropy je dnes pro mnoho investorů důležitějším faktorem pro směrování globálního růstu než ekonomická data nebo trendy na dluhopisovém a devizovém trhu. Pokud poptávka po ropě vzroste, ekonomický motor zrychluje. Alespoň se toto tvrzení jeví jako logické. Nemusí to být však vždy pravda.
C:\fakepath\top-06112019-lv-8.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

06.11.2019 1) Asijské akciové trhy zakončily dnešní obchodování smíšeně, když investoři sledovali zejména vývoj americko-čínského obchodního sporu. Podle zpráv médií se čínská strana v rámci dílčí obchodní dohody snaží přimět amerického prezidenta Donalda Trumpa ke zrušení dalších tarifů, které byly na čínský dovoz uvaleny v září.
C:\fakepath\cina-usa.jpg

UNCTAD: Obchodní válka mezi USA a Čínou škodí oběma zemím

06.11.2019 Obchodní válka mezi Spojenými státy a Čínou má negativní hospodářský vliv na obě země. Zavedená cla vedla k výraznému poklesu dovozu čínského zboží do USA, zatímco ztráty na americké straně souvisejí převážně s vyššími spotřebitelskými cenami. Uvedla to včera Konference OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD).
img

V bitcoinech přijímá dary i UNICEF

17.10.2019 O tom, že kryptoměny hýbou světem, není pochyb. Nejznámější jsou bitcoiny, ve kterých přijímá dary i UNICEF. Slibuje si od toho rychlejší pomoc dětem.
C:\fakepath\top-04122019-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

04.10.2019 1) Asijské akciové trhy zakončily dnešní obchodování smíšeně, když investoři čekali na zveřejnění statistiky z amerického trhu práce (NFP report). V Číně se kvůli státnímu svátku neobchodovalo.
C:\fakepath\top-26092019-lv.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

26.09.2019 1) Obchodování na asijských akciových trzích skončilo dnes smíšeně. Investoři vyhodnocovali mimo jiné slova amerického prezidenta Donalda Trumpa, který prohlásil, že obchodní dohoda mezi Washingtonem a Pekingem "by mohla přijít dříve, než si všichni myslí".
img

Trump mluví o rychlé dohodě. Trhům se to líbí, ale zkušenost vybízí k opatrnosti

26.09.2019 Poslední dny jen dokládají, jak se nálada kolem jednání USA s Čínou dokáže přelévat z jedné strany na druhou a zpět. Hráči na trzích jsou však očividně opatrnější a nepodléhají přílišnému optimismu ani pesimismu o dalším vývoji obchodní války. Donald Trump sice v OSN kritizoval Čínu, ale pak také řekl, že začíná znovu kupovat americké zemědělské komodity a že jsou na sebe s Číňany nyní "hodní".
img

Pohonné hmoty zdražují, naftu žene vzhůru blížící se zima

26.09.2019 Ceny pohonných hmot v ČR, zvláště nafty, v posledním týdnu relativně znatelně vzrostly, zvláště pak na poměry letošního cenově „stojatého“ léta.
C:\fakepath\trump-26092019-lv.jpg

USA s Japonskem podepsaly dohodu o clu a digitálním obchodě

26.09.2019 Americký prezident Donald Trump a japonský premiér Šinzó Abe včera při setkání na okraj Valného shromáždění OSN v New Yorku podepsali obchodní dohodu týkající se cel a digitálního obchodu. Podle Trumpa se tím japonský trh otevře americkým výrobkům v hodnotě až sedm miliard dolarů (164 miliard korun), napsala agentura Reuters.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | Money management | Bitcoin | Fundamentální analýza | Čínský jüan | Intervence | Exotické měny | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Brexit | Řecko | Patrik Urban | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Australský dolar | Novozélandský dolar | Stříbro | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Pullback | Moody's | Fitch | Korelace | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | USD/CHF | AUD/USD | NZD/USD | EUR/GBP | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USD/CAD | EUR/JPY | Světová banka | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | BIS | G20 | Evropská unie | Grexit | Ruský rubl | HDP | Obchodní deník | Devizové rezervy | Mexické peso | Turecká lira | Bezpečný přístav | Dluhová krize | Divergence | Monetární politika | Měnová politika | Forexový trh | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Polský zlotý | Evropské akcie | Kypr | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | USD/CNY | Česká koruna | Americké akcie | Medvědí trh | ETF | Investiční fondy | Dluhopisový trh | Světové akcie | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Akciové tipy | Rizika | Politika | Komoditní měny | EUR/CHF | XAU/USD | Hyperinflace | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | GBP/AUD | CAD/CHF | EUR/NZD | USD/MXN | USD/RUB | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Akciová burza | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Světové ekonomické fórum | Rozpočtový deficit | Swiss Life | Ekonomické události | Elliott | Objemy obchodů | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | AMEX | Akcie | Akcionář | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Asset management | BRICS | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bear | Ben Bernanke | Benchmark | Beta | Bloomberg | Bod | Breakout | Bundesbank | Burza | Béžová kniha | CBOE | CBOT | CEO | CFD | CME | Cable | Cap | Cenný papír | Centrální banka | Centrální banky | Garance | Certifikáty | Channel | Konsolidace | DAX | Devalvace | Devizový trh | Distribuce | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | Dlouhá pozice | Dluhopis | Dolarový index | Dow Jones Industrial | Durace | ECB | EFSF | EMA | ESM | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurobondy | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská investiční banka | Evropská komise (EK) | Euroval | FOMC | Index FTSE 100 | FX | Fannie Mae | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Fiskální politika | Futures | Fúze | G10 | G7 | Gap | Grafy | Hedging | High | Hlava a ramena | IFO index | IPO | ISIN | Income Fund | Index PX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Intraday | Intradenní obchodník | Investice | Investiční fond | Investiční společnost | Investor | Investování | Japonský jen | Jestřáb | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kotace | Kupón | Kurz | Kurzové riziko | Kurzy měn | LES | LIBOR | Likvidita | Long | Long pozice | Low | MACD | MAE | MFE | MIFID | MMF | MT4 | Margin | Risk | Marže | Mezinárodní obchod | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | NYMEX | NYSE | Nabídka | Nemovitostní fond | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodní systém | Obchodník | Obchodování s měnami | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Opce | Open | Osobní příjem | P/E | Parita | Parita kupní síly | Pasiva | Peněžní zásoba | Platební bilance | Platforma | Poplatek | Portfolio | Pozice | Produktivita práce | Prémie | Příkaz | RSI | Rally | Rating | Ratingová agentura | Reserve Bank of Australia | Reserve Bank of New Zealand | Retracement | Rezistence | Platina | Riziko | Rolování | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | SICAV | SNB | Sentiment | Short | Short selling | Směnný kurz | Splatnost | Spot | Spotová cena | Spotový trh | Spread | Stagflace | Standard & Poor's 500 | Stop-Loss | Support | Swiss | Pokladniční poukázky | Termínový kontrakt | Ticker | Tištění peněz | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Uptrend | VIX | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | WTO | Wall Street | Yield | ZEW index | Zisk na akcii | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Jednotná evropská měna | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Obchodní platforma | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Citibank | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Alcoa | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Bank of China | Euro STOXX | Nomura | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Japonské akcie | Asijské akcie | Index MSCI | Shanghai Composite | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční příležitosti | FTSE | Evropská ekonomika | Ekonomika Spojených států | Komerční banka | Patria | Komoditní trhy | Bank of America | Barack Obama | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | BOSSA | Indexy | Úroková sazba | Americká lehká ropa | Spekulanti | Globální ekonomika | PBOC | Čínské akcie | Ropné zásoby | Investoři | Měnové války | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Ekonomie | Měnový výbor | Trh s nemovitostmi | Stimulační opatření | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Hospodářské otázky | Vývoj ceny | Aukce | Medvědí divergence | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Myšlení | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Hospodářská krize | Rollover | Makroekonomická data | John Hardy | Zisk | Berkshire Hathaway | Ropný trh | Komise pro cenné papíry a burzy | Britská měna | Těžba ropy | Dluhopisové trhy | Futures kontrakt | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz eura | Kurz koruny | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Panika | Stres | Optimismus | Výsledky | Chamtivost | Strach | Emoce | Trpělivost | Intervence na forexovém trhu | Index nákupních manažerů | Investiční příležitost | Bohatství | IEA | Euronext | Credit Suisse | Japonská měna | RBNZ | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | ČSOB | Partners | Obchodovat | Ondřej Hartman | Obchodování s akciemi | CAC 40 | Deutsche Bank | Investiční banka | Světová obchodní organizace | Makrokalendář | Analytický tým | Aktuální kurzy | Regulace | Portfolio manager | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Hedgeové fondy | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Index cen | Výrobní náklady | Index CPI | Eurostat | Český statistický úřad | Obchodní seance | Makrodata | Conseq | Portugalsko | Forexové intervence | EUR/HUF | Facebook | Měnový index | LYNX | Index strachu | Satoši Nakamoto | BTC | Australská centrální banka | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | FX trh | Rozvíjející se trhy | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Komunita | Praxe | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | AUDUSD | NZDUSD | GBPUSD | USDCAD | GBPJPY | EURJPY | Raiffeisenbank | Aktivum | Delta | EPS | Formace hlava a ramena | Index | Investiční strategie | Likvidní | Odpor | Podpora | Průlom | Přenos | Volatilní | Kasina | Akcie dnes | Akcie Facebook | Akciové burzy | Aktuální cena ropy | Aktuální cena ropy brent | Aktuální ceny ropy | Aktuální kurzy měn | Americká burza | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analytika | Analýzy | AUDJPY | Banka | Bankovní rada ČNB | Barel ropy | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | Brent | Britské libry | Capital Markets | Cena | Cena akcií | Cena barelu ropy | Cena ropy brent | Cena ropy WTI | Cena za barel ropy | Cena zlata dnes | Ceny stříbra | Ceny zlata | Čínská ekonomika | Čínská měna | CISCO | Co je volatilita | Conference Board | CZK | Černá labuť | Česká ekonomika | Čínská banka | Členské země Evropské unie | DAX 30 | DJIA | Dnešní události | Do čeho investovat | Dolar | Dolary | Ekonomická krize | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomika aktuality | Ekonomika novinky | Ekonomika USA | Elektřina | Engulfing | ETF fondy | Etoro | Eura | EURHUF | EURCHF | Euro dnes | Euro Stoxx 50 | Evropská banka | Evropská měna | Evropské měny | Exchange | Finanční prostředky | Fiskální rok | Fitch rating | Fondy | Frank | FXstreet.cz | Fyzické zlato | GDP | GfK | Graf | Graf ceny zlata | Graf vývoje ceny ropy | Guvernér české národní banky | Hang Seng | HDP Číny | Hodnota akcií | Hodnota dolaru | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index DJIA | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Index VIX | Index volatility | InstaForex | Instrumenty | Investice do akcií | Investice do stříbra | Investice do zlata | Investiční centrum | Investiční | Investiční doporučení | Investing | IronFX | Irsko | Islámský stát | ISM | J&T | Jádrová inflace | Jak investovat | Jak získat peníze | Japonská ekonomika | Japonské firmy | Kamil Boros | Jiří Rusnok | JP Morgan | Kapitálové trhy | Komoditní | Komoditní index | Korporátní dluhopisy | Kurz amerického dolaru | Kurz čínské měny | Kurz dolarů | Kurz EUR | Kurz eura k dolaru | Kurz libry | Kurz měny | Kurz ropy | Kurz zlata | Kurzy | E15 | Libra | Lira | Londýnská burza | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Management | Markets | Měna euro | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Náklady na těžbu ropy | Nákup akcií | Nákup dluhopisů | Nákup EUR | Největší ekonomika světa | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Nikkei 225 | Norská koruna | Nové trhy | Obchodní platformy | Odkup akcií | Oslabení koruny | Oslabování koruny | Pád Lehman Brothers | Paládium | Patria Finance | Patria.cz | PayPal | Pips | Pivot | Portfolia | Praní špinavých peněz | Prezidentské volby | Pro investory | Prodej akcií | Prognóza | Převodník měn | Pšenice | Rakousko | Ratingové hodnocení | Reuters | Risk Off | Ropy | RUB | Rubl | Ruská ekonomika | Ruská měna | Růst HDP | Řízení rizik | Řízení rizika | SaxoBank | Sázky | Signály | Směnné kurzy | Société Générale | SPX | SP500 | Spread Brent WTI | Státní dluh | Státní dluhopisy | Stoxx | Surová ropa | Světové ceny ropy | SWIFT | Švýcarská banka | Švýcarská centrální banka | Švýcarské banky | Tesla Motors | Tomáš Řepík | Transakční náklady | Trh | Tržní hodnota | Tržní podíl | Twitter | Ukrajinská ekonomika | Unce zlata | USDMXN | USDRUB | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj cen ropy | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny zlata | Vývoj kurzu | Vývoj kurzu USD | Webinář | Webináře | WTI | Založení účtu | Zavedení eura | Země EU | Zemní plyn | Zkušenost | Zlato a stříbro | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Merrill Lynch | Předpověď | Zisky | Tradeři | CNBC | Rozkolísanost trhu | Obchodní pravidla | ZEW | DXY | EIA | ING | Benzín | Komise pro cenné papíry | Andrej Babiš | Báze | Bill Gates | Čistý dluh | Dluhopisový index | Ekonomika Číny | Ekonomika EU | Elon Musk | Indie | Intermediate | Janet Yellen | Jeff Bezos | Mark Zuckerberg | Měď | Ministerstvo financí | P/S | ROCE | Výroční zpráva | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | CMC Markets | West Texas Intermediate (WTI) | Černé zlato | WSJ | WGC | Převis | Primární emise | Cenová hladina | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | Bod zlomu | Úvěr | INSEE | QE | Světové ekonomiky | Miliardář | Bohatý | Bailout | Paul Krugman | Tržní sentiment | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Mezinárodní banky | Momentum indikátor | Volby | Pivot Pointy | Rozhovor | E-mini | Genesis | Blog | Cukr | Vzdělání | COT | 1 milion | Burza dnes | Burze | Currency | Diskusní fórum | Forex menové páry | Investment | IMPOSSIBLE | Saxo Capital Markets | Aramco | Moody's Investors Service | Markit | Tempus | Dow Jonesův index | Rabobank | DPA | Jefferies | PrimStock | The New York Times | Tradition Energy | Jackson Hole | LPL Financial | RBC Capital Markets | CNN | Wells Fargo | RBS | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | CME Group | Home Credit | Caterpillar | ANZ | TradingFloor.com | Baker Hughes | Institut Ifo | MICEX | Investing.com | Členové OPEC | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Mitsubishi | NATO | MIG | Ole Hansen | Nová Čína | PwC | Duncan Financial Management | RBC Capital | Agentura AP | BBC | Washington Post | FX strategie | Agentura DPA | Technické indikátory | Sója | Opinium | The Guardian | Reporty | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | UNCTAD | Thomson Reuters | Expanzivní měnová politika | Finanční regulace | Dění na finančních trzích | Fundamentální výhled | Technický výhled | HUF/EUR | Kurz EUR/USD | Brazílie | Japonský premiér | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Pokles úrokových sazeb | Čínská centrální banka | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Bavlna | Světová rada pro zlato (WGC) | Dovoz ropy | XAU/XAG | Magnát | Úspěch | Podnikatel | Růst cen akcií | Podnikání | Euro vůči dolaru | BMW | Volatility report | Ekonomický výzkum | Automobilový průmysl | Erste Bank | Mark Carney | Averze k riziku | Pokles akcií | Der Spiegel | Ministr financí | Jak investovat do komodit | Hospodářské výsledky | Vývoj indexu volatility | Vývoj akciového indexu | Globální trhy | Renminbi | Čínský renminbi | TheCityUK | Finanční centrum | Finančníci | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Trendový kanál | Sweet Crude Oil | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Fundamentální ukazatele | Saxo PrivatBank | Multi-Asset obchodování | Výnosová křivka | Yahoo Finance | Plodiny | Energie | Severomořská ropa | Prezident Fedu | Intradenní vývoj kurzu | Vývoj kurzu USD/EUR | Rada ČNB | Fundamentální informace | Podnikatelé | Malý prostor | Globální akciové trhy | Henry Hub | Index německých akcií DAX | KBC | Podnikatelská důvěra | Ekonomické indikátory | Znalost | Příprava | Přehled | Klid | Hillary Clintonová | Kč/EUR | Ekonomické fórum | Volby v USA | Rosněfť | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Kybernetické měny | Averze vůči riziku | Bezpečné přístavy | Sázet | Hedžovat | Cena kontraktu | Evropské trhy | Index amerického dolaru | Index eura | David Cameron | Bankovnictví | Futures kontrakty | Contango | Referendum | Ekonomická aktivita | City | Fidelity International | Ministři financí eurozóny | Investiční firma | Forbes | Cena Brentu | Úřad pro energetické informace (EIA) | Vývoj ceny ropy WTI | Fundamentální faktory | Americké firmy | Zpravodajský server | Pozornost investorů | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Mezinárodní ratingové agentury | Mezinárodní instituce | Standard & Poor's | Economist | Economic | Inflační tlaky | Akcie bank | Západoevropské akcie | Ekonomické dopady | Akcie v Asii | IHS | IBEX | Evropská dluhová krize | Globální finanční krize | Britská centrální banka | JPMorgan Chase | Forexové trhy | Program nákupu dluhopisů | Realitní trh | Objem investic | Vladimir Putin | Deutsche Börse | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Index volatility VIX | Vývoj indexu volatility VIX | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Algoritmus | Britské hospodářství | Globální ekonomický růst | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Miliony dolarů | Vládní dluhopisy | Americký ministr financí | Britské banky | Odchod z EU | Hlavní indexy | Rizikovější aktiva | Index technologického trhu Nasdaq | Dostatek hotovosti | Nervozita | Globální finanční trhy | Britský ministr financí | Akcie v Japonsku | Obchodní partner | Odchod z Evropské unie | AAA | Černé pondělí | Obchodování v Asii | Summit EU | Zpřísňováním měnové politiky | Uvolňování měnové politiky | Finančnictví | Virgin America | Walmart | Alibaba | Halliburton | Fibo | Dnešní obchodování | Dnes na trzích | Propad | Bělorusko | Finanční televize | Finanční televize CNBC | Handelsblatt | Úvěrový rating | Kryptoměny | Britský akciový index FTSE 100 | Ropné společnosti | Ropná společnost | Severomořská ropa Brent | Americká ropa WTI | Režim devizových intervencí | Země OPEC | Citi | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Výzkumná společnost | Vývoj na akciových trzích | Benchmarky | Britská banka Barclays | Německý DAX | Zahraniční investice | Akcie na pražské burze | Ztráty | Nákupní doporučení | Euro vůči americkému dolaru | Euro k dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Hlavní index francouzských akcií CAC 40 | Farmaceutické společnosti | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Posílení koruny | Nálada na trhu | Sinopec | Pokles výnosů | Dnešní údaje | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Historická minima | Člen rady guvernérů | Evropský trh | Nejistota | Erste | Unipetrol | Philip Morris | Světové finanční krize | Saúdská Arábie | Čínský akciový index | Stagnace | Tempo růstu | Prodej aut | Prodej nových osobních automobilů | Akcionáři | Burzovní skupina | Zajištění | Vitol | Komoditní sektor | Obilniny | Výnosy amerických dluhopisů | Zpomalení v Číně | Změna ve výpočtu HDP | Ekonomický přínos | Údaje o výkonu ekonomiky | FTSE 100 | Šéf společnosti | Guvernér banky | Digitální měny | Blockchain | Ripple | Litecoin | Dogecoin | Ethereum | Digitální měna | Tesla | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Agentura AFP | Zahraniční firmy | Odhodlání | National Australia Bank | Credit Suisse Group | Americké rafinerie | Kryptoměna | Kapitalizace | Steen Jakobsen | Výhled | Investiční výhled | Hlavní úroková sazba | Globální krize | Francouzská ekonomika | NYSE Euronext | Burzovní společnost | Bankéři | Bankéř | Poplatky | Držení akcií | Hlavní index německých akcií DAX | Poptávka investorů | Rekordní maxima | Britská vláda | Americké akciové trhy | Exxon | Chevron | Payrolls | Mzdy | Dobré výsledky | Německý export | Slabé euro | Hrubý domácí produkt Německa | Spotová volatilita | Nonfarm Payrolls | Dnešní zprávy | Britská ekonomika | Americký trh práce | Dnešní zpráva | Opatřením na podporu ekonomiky | Hlavní evropské indexy | Akcie na burze | Analytik J&T Banky | Predikce | Summit G20 | Summit G7 | Světová obchodní organizace (WTO) | Ekonomická situace | Růst světového obchodu | Světový obchod | Globální obchod | General Electric | Bankovní unie | Průzkum | Graf ropy | Bankovní systém | Krize | Investiční rozhodnutí | Investiční stratég | Inflace v Německu | Opatření na podporu ekonomiky | FCA | Finanční ústav | Světové trhy | Historické rekordy | Investovat do akcií | Theresa Mayová | Inflace v Česku | Snížení úrokových sazeb | Britské referendum | Index amerických akcií | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Přebytek ropy | TTIP | Kurz japonského jenu | Výnosy | Měnové stimulace | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár USD/JPY | Japonská vláda | Americká vláda | Česká vláda | Růst čínské ekonomiky | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | Americký index S&P 500 | Spotový VIX | Turecká centrální banka | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Odliv kapitálu | Investiční plány | Softbank | Akcie Bank of America | ARM Holdings | Indikátor důvěry | Čínský statistický úřad | Obchodování na akciových trzích | Příjmy | Čistý příjem | Spotřebitelské výdaje | Indexy PMI | ExxonMobil | Údaje o inflaci | cTrader | Alphabet | xStation | Měny&Sazby | ČTK | Země G20 | Země G7 | Skupina G20 | Skupina G7 | Guvernéři centrálních bank | Monopoly | Bankovní společnost | Aktuální cena | Rada MMF | Internetové firmy | Japonský Nikkei | Konsenzus | Investice v Číně | Růst ekonomiky | Fiskální stimuly | Belgie | Přístup k financím | HDP eurozóny | Rozjednané prodeje domů | Zasedání americké centrální banky | Obchodování na měnových trzích | HDP Británie | Zpomalení ekonomiky | Členské země EU | Hlavní ekonom | Švédsko | Norsko | Dánsko | Očekávání | Ekonomická nálada | Evropský statistický úřad Eurostat | Evropský bankovní úřad (EBA) | Mercedes | Audi | Politico | Devizy | Flash Crash | Germanwatch | Purple Trading | Oslabování měny | Mizuho | Klamání investorů | Makléřské firmy | Keystone XL | J.P. Morgan | Ruské akcie | Fúze a akvizice | Okénko trhu | Ranní nadhoz | Americké energetické firmy | Skupina PPF | Obchodování ropy | Swiss Life Select | Alokace aktiv | Euler Hermes | Zahraniční forex | JPMorgan Asset Management | Obchodování na zámořských trzích | CoinDesk | Cena palladia | Pohyby na finančních trzích | Ranní zpráva z akciového trhu | Zpráva z akciového trhu | Inflace ve světě | Kurzotvorná informace | Sladká ropa | René Remšík | Ceny pšenice | Aleš Michl | Breakout Trader | Návratnost investic | Coinbase | Protiruské sankce | Akcie Tesly | Investiční firmy | Americký akciový trh | Hurikán Irma | Spekulativní investice | Palladium | Technologie blockchain | BTC/USD | Jerome Powell | Coinmarketcap | MiFID II | LYNX Trading | ETC | NEO | Ray Dalio | Vývoj ceny pšenice | Invesco | KeyBanc | Hodnota fúzí a akvizic | Index S&P/ASX 200 | European Energy Exchange (EEX) | Hypoindex | Binance | Cena kryptoměny ethereum | Oxfam | Estee Lauder | Krádež kryptoměn | RoboMarkets | Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Lithium | Investiční skupiny | Dlouhodobé investování | Craig Wright | CFTA | Obchodování na trzích | Asijské trhy | Vzácné kovy | Conseq Investment Management | Kobalt | Investování s LYNX | Kryptoměnové burzy | Cena bitcoinu | Obchodování Futures | Geopolitická rizika | Podnikání na kapitálovém trhu | Globální akcie | Saxo | Obchodní války | FinTech | LYNX webinář | Investování do ETF | Výnosy italských dluhopisů | Krypto | Hodnota majetku | Bitcoiny | Virtuální měny | Německá centrální banka | Analytik Raiffeisenbank | Wood Mackenzie | Kryptoburza | Kartel OPEC | OPEC+ | Hackerské útoky | Obchodní válka | Události ve světě | Vývoj na finančních trzích | Dolarový index DXY | Obchodní napětí | Vysoké standardy | Přijetí eura | Podniky | Evropské akciové trhy | Primární emise akcií | Asijské akciové trhy | Čínské měny | Globální růst | Komentář amerického prezidenta | Graf vývoje | FAANG | Inflace v eurozóně | Akcie společnosti | Portu | Objem obchodování | CSI 300 | Geopolitické napětí | Americká investiční banka | Americké dluhopisy | Forint | Obchodníci s ropou | Pokles ceny | Nákup zlata | Domácí měna | Výplata dividend | Geopolitika | Šéf Fedu | Graf indexu | Správci kapitálu | Fond kvalifikovaných investorů | Měny rozvíjejících se ekonomik | RDSA | Royal Dutch Shell | Posílení rublu | Poptávka po dolaru | TradeCentrum | Czech Fund | Korunový trh | Komentář z akciového trhu | USMCA | Nové peníze | Dluhopisové výnosy | Spotřebitelská inflace | Akcie v Evropě | I-Trader | Přímé zahraniční investice | Globální investoři | Trhy v USA | Trh s ropou | Islámské dluhopisy | Sukuky | Akciový výhled | NIESR | Reakce trhu | Ruská centrální banka | Trh s kryptoměnami | Silnější dolar | Dodávky ropy | Cena plynu | Pokles cen ropy | Propad cen ropy | Roční výnos | EFTA | Marihuanové akcie | Intercontinental Exchange | Předpovědi Saxo Bank | Christopher Dembik | Konzultační společnosti | Nejznámější kryptoměna | Burzy po celém světě | Daňové úlevy | Zvýšení mezd | Globální akciový index | Index MSCI All Country World | MSCI All Country World | Průzkum společnosti | Daňové reformy | Zvyšování úroků | Hospodářský vzestup | Růst zisků | Zpomalení hospodářského růstu | EK | Napětí na finančních trzích | Prezident Trump | Dopady na ekonomiku | Evropská komise | Steven Mnuchin | Americké podniky | Základní úroková sazba | Šéf ECB | Měny považované za bezpečné | Fiskální pakt | Veřejný dluh | Pojištění vkladů | Financial Times (FT) | Hodnota indexu | Zpomalení ekonomického růstu | Refinitiv | Inflační vývoj | Michal Stupavský | Kryptoměna Bitcoin | Odhady analytiků | Čínské firmy | Společnost Apple | Prezident USA | Zpomalování růstu světové ekonomiky | Zpřísňování měnové politiky | Růst cen komodit | Intercontinental Exchange (ICE) | Majetek | The Wall Street Journal | Růst dolaru | WEF | Ropný kartel | Obchodovat s akciemi | Zpomalení světové ekonomiky | Ekonomická nerovnost | Dopad brexitu | Makléřská společnost | Problémy Evropy | Finanční operace | Podnikové investice | Kamil Boroš | Obchodní jednání | Dluh vlád | Globální dluh | Makroekonomické strategie | Ceny zemního plynu | Palladiové akcie | Mt. Gox | Odhad analytiků | Zvýšení sazeb | Světové finanční trhy | Norská centrální banka | Investice do konopí | Zájem investorů | Inflace v ČR | Globální rizika | Obchodujte ropu | Profesor ekonomie | Statistický úřad | Beyond Meat | Podnikatelská nálada | Podnikatelská nálada v Německu | Akciový stratég | Inflační očekávání | Růst americké ekonomiky | Ruská firma | Splácení dluhu | Cena pohonných hmot | Primární veřejná nabídka (IPO) | Primární veřejná nabídka | Zahraniční investoři | Obchodní aktivity | Růst cen ropy | CNY | Pokles sazeb | Ceny obilovin | Sójové boby | Obiloviny | Nejznámější kryptoměny | Ceny pohonných hmot | Akcie firmy | MSCI Emerging Markets | Tencent Holdings | Chainalysis | Vyšší mzdy | Globální HDP | Oživení světové ekonomiky | Brexit bez dohody | Boris Johnson | Prodej ropy | Nabídka akcií | Investice firem | Americké společnosti | DE30 | Snížení sazeb | Omezení dodávek ropy | Prezidentka ECB | Volný čas | Záporné sazby | Akcie a ETF | Komoditní výhled | Ropné akcie | Obchodní pásmo | Společnost Gazprom | Gazprom | Capital Partners | Asset alokace | Klíčové události ve světě | Uranové akcie | Obchodní konflikt | Růst ceny zlata | Ekonomické vyhlídky | Výnosové křivky | Pokles cen | Akciový růst | Akcie automobilky | Americké futures | Snížení úroků | Vanadiové akcie | Vanad | Výkonný ředitel | XTB Research | Ministerstvo obchodu | Čínské ministerstvo obchodu | Silný dolar | Šéfové států | Řešení krizí | Britský premiér | Situace na trzích | Digitální aktiva | Poskytování úvěrů | Obavy z recese | Konglomerát | Bohatí | Oživení ekonomiky | Americká cla | Akciové alokace | AMZN | Burzovní průvodce | Sankce proti Íránu | Pohonné hmoty | Kapitálové výdaje | Výnosy amerických státních dluhopisů | Shrnutí obchodování | Kristalina Georgievová | Růst mezd | Cena žlutého kovu | Depozitní sazby | US500 | Deficit rozpočtu USA | Deficit rozpočtu | Saudi Aramco | Deutsche Welle | Televize CNBC | Dění na trzích | Sazby ECB | Úrokové sazby ECB | PPF | Kjódó | Agentura Kjódó | Obavy z globální recese | Globální recese | Denní graf | Očekávání trhu | Hospodářský výhled | Italská ekonomika | Nastavení úrokových sazeb | Novozélandská centrální banka | Overbalance | Poptávka po ropě | Pokles ceny ropy | Růst ceny ropy | Vyjednávání o brexitu | Finanční situace | Data z Německa | UCITS | Obchodní praktiky | Čínské obchodní praktiky | The Washington Post | Pohonné hmoty v Česku | Cornerstone Capital | Obchod mezi USA a Japonskem | Pictet | Nejlepší vanadiové akcie | Energetické firmy | Pojišťovna MetLife | MetLife | ESG | Jihokorejská centrální banka | Čas jsou peníze | Měsíčník finančních trhů | Investujte do akcií | Platinové akcie | Akcie roku 2019 | Akcie roku | Investice do platiny | Canopy Growth Corporation | Aphria | GW Pharmaceuticals | Jak se stát lepším investorem | Banky pro mezinárodní platby | Společnost Deutsche Börse | Stav ekonomiky | Očekávaný růst | Obchodní válka mezi USA a Čínou | Obchodní dohoda | Kakao | Equinor | Vývoz ropy | RISK-ON | Vyšší úrokové sazby | Růst čínského HDP | Nízké daně | Loterie | Měnový systém | Největší ekonomika | Druhá největší ekonomika světa | Druhá největší ekonomika | FSB | Obchodní spory | MMF Kristalina Georgievová | Šéfka MMF | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Hospodářské krize | Devalvaci měn | McKinsey | Alipay | Huawei | Digitalizace | Trump dnes | TOPIX | New Deal | Americké automobilky | Automobilky | Čistý zisk | KOSPI | Investment Management | Startup | Rozpočet | Rozpočtový schodek | Deficit | Vláda prezidenta Donalda Trumpa | Prezident Donald Trump | Peter Garnry | Káva | WIFO | Michal Dvořák | Ropný gigant | Politická situace | Ceny benzínu | Německá vláda | Hongkong | Strategické partnerství | Kryptoměnová burza | Investice do ropy | Trinity | Radomír Lapčík | Jakub Seidler | Obrovské množství peněz | LNG | Objem | Klíčová rizika | Rijád | Dovoz čínského zboží | Čínské podniky | Bílý dům | Obchod | Hospodářský růst v Evropě | Trh práce | Vyšší sazby | Obchodní dohody | Myšlenka | Hluboká recese | Nobelovy ceny za ekonomii | Robert Shiller | Včerejší obchodování | Server Politico | Těžba v USA | Spojené státy a Čína | UCITS ETF | Alibaba Group | Růst spotřebitelských cen | Zdražování pohonných hmot | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Inflace v USA | Ceny pohonných hmot v ČR | ČSÚ | Konkurenceschopnost | List The Wall Street Journal | Předseda představenstva | Statistický úřad Eurostat | Firma | Období nejistoty | Hlavní události | Technické analýzy | Hlediska technické analýzy | Tezos | BAT | Parlamentní volby | Martin Krištoff | CFDWorld | Tesla Elon Musk | Průmyslová výroba v USA | Pfizer | Výrobce léků | Celosvětový dluh | Obchodní záměr | Čínská firma Alibaba | Čínská firma | Firma Alibaba | Ceny v průmyslu | Růst cen | Server BBC | Globální dluhopisové trhy | Studie | Institut německého hospodářství | IW | Server CNBC | Vysoké riziko | Bývalý ministr financí | Tomáš Vlk | Bilance | Index DOW | Ekonomický vývoj | Důchodový systém | Americký Senát | Vysoký veřejný dluh | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Erste Group | Avast | Vývoj trhu | Generální ředitel | PSA | Růst světové ekonomiky | Skupina OPEC+ | Čínský prezident | Hodnota kybernetické měny | Ukrajina | Ukrajinská centrální banka | Příliv investic | Zájem o riziková aktiva | Lagardeová | Fox News | Si Ťin-pching | Volný obchod | Souhrnný index | Vyšetřování | Amazon | Fortune | Nízké úrokové sazby | Důvěra v českou ekonomiku | Úrok | LVMH | Arnault | Nejbohatší | Bernard Arnault | Vysoké ceny ropy | Miliardy | Technologie blockchainu | Vyhlídky | EBRD | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Průzkumy | Američtí zákonodárci | Legislativa | Trendová linie | Domácí měny | Vicepremiér | Fáze obchodní dohody | Federální rezervní banky | Federální rezervní banka | Walt Disney | Prodeje státních dluhopisů | 5G | AFP | Technická analýza GBP/USD | Technická analýza EUR/USD | FT | Evropští investoři | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Zveřejněná data | Globální trh | Konkurenti | Financovat | Aktuální konsenzus ekonomů | Konsenzus ekonomů | SMA | Statistika | Předpovědi | Šokující předpovědi | Alza.cz | E-shopy | Cla na dovoz hliníku | Ceny výrobců | Průmysl | Předvolební průzkumy | Investovat v roce 2020 | PLN | Podíl v automobilce | Na burze | Drahý kov | Celosvětový růst | Deficit zahraničního obchodu | Centrální banka USA | Propouštění | Impuls | Průmyslová výroba v Německu | Firma Apple | Standard Oil | SoftBank Group | Industrial and Commercial Bank of China | ICBC | Visa | General Motors | Enel | Výrazný pokles | Světové ceny potravin | Ceny potravin | Rozhodnutí čínské vlády | Africký mor prasat | Africký mor | BVDF | Šinzó Abe | Další rozvoj | Rozvoj | Vlastní nemovitost | Tuzemský průmysl | Stavebnictví | Klíčový support | Zdražování | Ceny zboží | Nízká inflace | Sociální sítě | Problémy | Tempo růstu čínské ekonomiky | NAFTA | Historie burzovního obchodování | Britové | Člen bankovní rady | Člen bankovní rady ČNB | Breaking | Úvěrové pojišťovny | Pojišťovny | Total | Prodeje akcií | Libanon | Prognózy | Nejistoty | Ruská ropa | Státy EU | Těžba ropy v Rusku | ECB Christine Lagardeová | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Protekcionismus | Soukromý sektor | Světové obchodní organizace | Plyn | Nálada | Termínové kontrakty | Kontrakty | Ekonomické zpomalení | Prohlášení | Zavedení cel | Yahoo | Moskva | PKN Orlen | Embraer | EASA | Internetový gigant | Společnost Huawei | Ford Motor | Americká automobilka | Fiat Chrysler Automobiles | Farmaceutická společnost | AbbVie | Allergan | Členové Organizace zemí vyvážejících ropu | Federální obchodní komise | Mylan | Londýnské akciové burzy | Huawei Technologies | Ropná zařízení | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | Akciový index Dow Jones | Purdue Pharma | Společnost Microsoft | Události ve světové ekonomice | Nejdůležitější ekonomické události | Události roku | Porsche | Událostí ve světové ekonomice | KKCG | Míra | RWE | Vivendi | Ministerstvo životního prostředí | Jaderné elektrárny | InterContinental | Jaderná elektrárna | Úroky | Investiční aktivity | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Bankovní rada České národní banky | Zasedání Světového ekonomického fóra | Hypotéky | Hypoteční trh | Premiér Boris Johnson | Geely | Důchod | Předseda | Investujte | Americké centrální banky | Trumpova administrativa | ČNB dnes | Vánoce | Kupní síla | Automobil | Adiquit | Skupina AXA | AXA | Regulátoři | Výkonná ředitelka | Ředitelka | Meziroční míra inflace v eurozóně | Europoslanci | Eurokomisař | Italský premiér | xStation5 | Biotechnologické společnosti | AAPL | MasterCard | AT&T | Disney | Tým RoboMarkets | NASDAQ: AAPL | Andrew Bailey | TASS | Německý ministr hospodářství | Ministr hospodářství | Americké vlády | Nike | Nákupy centrálních bank | Bydlení | WHEAT | Uber | Ipsos | Česká zbrojovka | Vstup na pražskou burzu | Aurora Cannabis | Odchod Británie z Evropské unie | Ztráta | Úbytek | NERV | Nejlepší akcie | Akcie těžařů stříbra | BREAKING | Stratég | Giuseppe Conte | ACEA | Miliardy korun | GATT | TRIPS | Cena pšenice | Kraft Heinz | KCNA | Severokorejský vůdce | Kim Čong-un | KLDR | Demokratické strany | 500 nejbohatších | Majetek 500 nejbohatších lidí | Nerovnosti bohatství | Ředitel internetového obchodu Amazon.com | Podíl majetku | Průmyslové podniky | Peking | Investiční platformy | US100 | Index US100 | Americký index | Wirecard | Aktuální klíčová rizika | Singapur | Ceny dluhopisů | Napětí na Blízkém východě | Ziskovost | Lombard Odier | Hospodaření | Zbrojovky | Zvýšení inflace | Růst poptávky | Nízké ceny ropy | Klesající trend | Předpokládaný vývoj | Pracovní trh | Eskalace konfliktu | Vyšší ceny ropy | CFA | Teherán | Američané | Napětí mezi USA a Íránem | Eskalace napětí | Francouzský ministr financí | Bruno Le Maire | Návratnost | Odškodné | IKEA | Altria Group | Hospodářské recese | Netflix | Inovace | List Financial Times | Míra inflace v eurozóně | Americké dolary | Washington | Daimler | Ceny ropy dnes | Analýza společnosti | Federální úřad pro letectví | Americký Federální úřad pro letectví | FAA | Letecké společnosti | Íránský útok | Miliardy eur | Írán | Irák | Ministr energetiky | Budování tržní ekonomiky | Ministr zahraničí | Íránský ministr zahraničí | Džavád Zaríf | Ekonomické sankce | Čínský HDP | Světová banka (SB) | Von der Leyenová | Úřad britského premiéra | Sezónnost | RBA | Hodnota společnosti | Budoucnost | ProfitLevel | Ifo | Clemens Fuest | Experti | Hormuzský průliv | Výhled Fidelity International | Zemědělství | Spolkový statistický úřad | Poradenství | Mercedes-Benz | Německá společnost | Růst globální ekonomiky | Vliv na investice | Nový rekord | Dow Jonesův akciový index | Wall Street Journal (WSJ) | Ministr financí Steven Mnuchin | Iniciativa | Podnik | Peníze z prodeje akcií | Cena akcií podniku | Luboš Růžička | Vyšší inflace | Bloky | Snížit úrokové sazby | Prosincová inflace | Inflace v prosinci | Růst cen potravin | Veřejné finance | Analytička | Eleanor Creagh | Ukazatele | Smíšené výsledky | Obchodní sankce | Vývoz z Číny | Bankroty | Americké ministerstvo financí | Šéf Bílého domu | Technologická společnost | Federální vláda | Silnější kurz | Kryptoměny bitcoin | Americké akcie dnes | Meziroční růst spotřebitelských cen | Cenové tlaky | Solidní výsledky | Situace na Blízkém východě | Americké ministerstvo | WESP | Výhled pro Evropu | Richard Kozul-Wright | Americké ministerstvo obchodu | Spotřebitel | Nájemné | Ceny energií | Horší data | Zamyšlení | Oživení globální ekonomiky | Barma | Angela Merkelová | Kancléřka Angela Merkelová | Německá kancléřka | List The Guardian | Zajímavé zisky | Kancléřka Merkelová | Krach | Digitální komunikace | Komunikace | Francouzská vláda | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Astrazeneca | Edelman | Kapitalismus | Globální přímé zahraniční investice | Trump | Davos | Čínské indexy | Fórum v Davosu | Mezinárodní organizace práce (ILO) | Mezinárodní organizace práce | ILO | Zahraniční investice v Číně | Investice čínských firem | Belt and Road | Plán Číny | Chudoba | ILO Guy Ryder | Guy Ryder | Ředitel ILO | Prezident | Výsledkové sezóny | Koronavirus | Nový koronavirus | Výsledky průzkumu | Průměrná úroková sazba | Paypal Holdings | Michal Stupavský, CFA | Tržní hodnota Tesly | Hodnota Tesly | Brand Finance | Google | Samsung | WhatsApp | Instagram | 100 miliard dolarů | Obchodní vztahy | Nákaza koronavirem | Anglie | Internetové monopoly | Trhy | Šíření nového koronaviru | Ursula von der Leyenová | ASX 200 | S&P/ASX 200 | Světová zdravotnická organizace | WHO | Americký miliardář | Filantrop | Evropské ekonomiky | Nejlepší ropné akcie | Akcie roku 2020 | Íránský konflikt | ConocoPhillips | Obchodujte akcie | Akcie s LYNX | Banka UBS | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Ratingová agentura Fitch | Impérium | Virus | Vir | Akciové trhy v Číně | Jüan | Negativní dopad | Nejprudší pokles | Pokles | Donald Trump dnes | Situace | Zdražovat | České měny | Klaus Wohlrabe | Ekonom Ifo | Ifo Klaus Wohlrabe | Ifo Clemens Fuest | Prezident Ifo | Americký kongres | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | Nejvýraznější pokles | Odhad letošního růstu | Provozní zisk | Meziroční růst | Útok dronů | Americká Federální rezervní banka | Růst inflace | Závislost na dolaru | Dedolarizace | SARS | Stratég Saxo Bank | Epidemie koronaviru | Infekce koronavirem | Pandemie koronaviru | Pandemie | Analytik skupiny | IHNED | Vysoká inflace | Akcie na burze v Hongkongu | Starbucks | Boeing | Vstupy | Úřad pro energetické informace | Lehká ropa WTI | Raiffeisenbank a.s. | FIAT | Zpomalení růstu | Pochybnosti | Zlepšení | Úsilí | Nezaměstnanost v EU | Tempo růstu hrubého domácího produktu | 2019nCoV | Globální spekulativní kapitál | Spekulativní kapitál | NASDAQ: SBUX | SBUX | BABA | NZSE: BABA | NZSE | Akcie v roce 2020 | Světová zdravotnická organizace (WHO) | Obchody | Indická vláda | Výdaje | Strach z koronaviru | Trhy v Číně | Akcie v Číně | Čínská vláda | Zpracovatelský sektor | Deník The Wall Street Journal | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Švýcarská banka UBS | Dopady koronaviru | Firma Alphabet | Alokace investičních portfolií | BP | Důsledky epidemie | Optimismus na trzích | Adidas | Americká společnost | Rekordní hodnoty | Sazby beze změny | Universal Music Group | SEC | Francouzský statistický úřad | NFP | Rozhodování | Velmi bohatý | Vyhlídky americké ekonomiky | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | Spořicí produkty | Americké banky | Průměrná cena | Brent Crude Oil | Obchodovanie | Britský statistický úřad | West Texas Intermediate | Medvědi | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Americká inflace | Růst sazeb | Valuace | London School of Economics | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Zemědělské komodity | Kukuřice | Ceny kukuřice | Čínské stimuly | Německý HDP | Deutsche Telekom | Hlavy států | Ekonomické aktivity | Společnost Berkshire Hathaway | LC Macro Advisors | Lorenzo Codogno | Analytik Lorenzo Codogno | Módní průmysl | Italský módní průmysl | Prada | Armani | Milánská akciová burza | Marco Michielli | Prudký propad | Střední podniky | České banky | Šíření onemocnění | Šíření koronavirové nákazy | Představitelé Číny | Výhled růstu globální ekonomiky | Data PMI | Fungování finančních trhů | Šéfka ECB | Americký Fed | Stabilita | Shortovat | Longovat | Jižní Korea | Sestupný trend | Cestovní ruch | Japonská automobilka | Automobilka Toyota | Toyota | Vývoj | Olympijské hry v Tokiu | Šok | Mzda | Vzestup inflace | Opatření proti šíření nemoci | Výkyvy | Světový trh s ropou | Kolaps cen | Ekonomka MMF | Gita Gopinathová | Důsledky koronaviru | Ekonomika Evropské unie | Obrovské ztráty | Lídři EU | Rishi Sunak | Makroekonomické údaje | Premiér Giuseppe Conte | Italský premiér Giuseppe Conte | Restrikce | Objemy ropy | Cílování inflace | Zásoby ropy v USA | Globální dění | Prudký pokles | Rozhodnutí centrální banky | Hlavní měny | Aerolinky | Air France-KLM | Lufthansa | Nifty 50 | Opatření proti koronaviru | Royal Dutch Shell (RDSA) | Olaf Scholz | Mince | Federální rezervní banka v New Yorku | Tržní podmínky | Profitovat | Nejprudší pokles v historii | Technologičtí giganti | Tencent | Další vývoj | Íránská ropa | Karanténní opatření | Mimořádné kroky | Stimuly | Nízká cena ropy | Evropské země | Brusel | Letectví | Záchranné balíčky | Fiskální politiky | Světové organizace | Kabinet | Energetické společnosti | Tržby společnosti | Standard & Poor’s 500 | Cenový vývoj | Chod ekonomiky | Situace kolem koronaviru | Posílení ekonomiky | Šíření viru | Stimul | New York Times | Anton Siluanov | Gazprombank | Nákupy aktiv | Zastavení výroby | Vedlejší účinky | Justin Trudeau | Kanadský premiér | Spotřebitelé | Politbyro | Šíření nového typu koronaviru | Nemoc COVID-19 | Hyundai | Jihokorejská automobilka | Automobilka | Automobilka Hyundai | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie | Počet nakažených | Aktuální situace | Spiegel | Nejslabší růst | Britská centrální banka dnes | Šíření nemoci COVID-19 | Šíření nemoci | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Intervenovat ve prospěch koruny | Světové tiskové agentury | Tiskové agentury | Zásobníky | Texas | Hlavní americké indexy | Internetový obchod | Obchod Amazon | Bilion dolarů | Milton Friedman | Přísná opatření | Další pokles | Ekonomiky zasažené krizí | Algoritmy | Člen Rady guvernérů Evropské centrální banky | Německý ministr financí | Koronavirová krize | UNA | Unilever | Katar | Kongres | Automobilka Volkswagen | Škoda | Manufacturing | Republikáni | Demokraté | Návrh zákona | Domácnosti | Asociace | Fundament | Výrobce letadel | Hotovost | Uttarpradéš | Počet potvrzených případů nákazy | Počet potvrzených případů | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Vyspělé ekonomiky | Nákupu státních dluhopisů | Ministryně financí | Nákup aktiv | Spoření | Americká sněmovna reprezentantů | Sněmovna reprezentantů | Anomálie | Politická rozhodnutí | Graf dne | Další růst | Růst | Tvorby zisku | Olympijské hry | Počet nakažených koronavirem | United Airlines | Delta Air Lines | Koronavirové krize | Poslanci | Silná rezistence | Signál | Americká banka | Ratingová agentura S&P | Ministr vnitra | Jair Bolsonaro | Biliony USD | Biliony | Fatih Birol | Potenciál | Evropský parlament | Bankovní asociace | Platební neschopnosti | Boj s koronavirem | Výroba automobilů | Allianz | Německý statistický úřad | Propad HDP | Farmaceutické firmy | Ceny elektřiny | Živobytí | Šíření nákazy | Bulharsko | Unijní země | Nejlepší palladiové akcie | Izrael | Fiat Chrysler | Riziko inflace | Sberbank | E-commerce | Ekonomiky | Ekonomický propad | Plán G20 | Nigérie | Alžírsko | Vzdělávací webináře | Slovensko | Války | Schodek | Poradce | Organizace | Realitní firmy | Světová meteorologická organizace | WMO | Světová meteorologická organizace (WMO) | Meteorologická organizace | Poptávka po dolarové likviditě | Nezaměstnanost v USA | Britská letecká společnost | Letecká společnost | Umělá inteligence | Závislost | Práce | Společnost Unilever | Zelené energie | Podíl na trhu | Afrika | UNHCR | Světový potravinový program | WFP | Světový potravinový program (WFP) | Organizace pro výživu a zemědělství | FAO | Organizace pro výživu a zemědělství (FAO) | Chudé africké země | Africké země | RBK | Údaje | Emise oxidu uhličitého | IATA | Ekonomické škody | AOL | DPH | Mexiko | Ropný průmysl | Raketový útok | Pojišťovna | Koronavirus v Africe | Africký pracovní trh | Hospodářství subsaharské Afriky | Neformální sektor | Etiopský premiér | Abiy Ahmed | Ahunna Eziakonwová | Globální trh s ropou | Cushing | Výroba v Německu | Sociální nepokoje | Světová organizace na ochranu duševního vlastnictví | WIPO | Světová organizace na ochranu duševního vlastnictví (WIPO) | Patenty | Chudé země | Organizace ILO | Prezident Vladimir Putin | Veřejný sektor | Devizové rezervy České národní banky | Pohonné hmoty v ČR | Cestovní omezení | Hluboké recese | Ekonomické dopady koronavirové krize | Dopady koronavirové krize | Ministři | Světoví těžaři | Jednání OPEC | Jednání OPEC+ | Ministři energetiky | Alexandr Novak | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Nárůst nezaměstnanosti | Životní styl | Cena benzínu | Dostatek energie | Tajné služby | Pákistán | Indický premiér | Naréndra Módí | Německé automobilky | Snížení produkce | Rozpočtový schodek USA | Nejvyšší soud | Celní úřad | Růst cen v ČR | Hackerský útok | Výpadky | Activision Blizzard | IMF | Představitelé G7 | Více peněz | Postoj investorů | Premiér Justin Trudeau | Index US500 | Credit Suisse Group AG | Dodavatelské řetězce | Státy G20 | Země skupiny G20 | Hlavní ekonomka MMF | IIPR | Akcie Innovative Industrial Properties | Innovative Industrial Properties | Vedoucí představitelé | Majitel | Úspory | Hospodářské oživení | Televize Netflix | Růst cen v EU | Procter & Gamble | EP | Statistiky | Program pomoci | UNECA | Hospodářská komise OSN | Hospodářská komise | Hospodářská komise OSN pro Afriku | Rozvíjející se země | Malé podniky | Colorado | Nákup ropy | USD za barel | Američtí těžaři | Potravinové krize | Madrid | Cena americké ropy | Cena americké ropy WTI | Rizikové averze | USO | Trade | S&P500 | Tlak medvědů | Dílčí index | Kontrakty na ropu | Kontrakty na ropu WTI | Producenti ropy | Průměrný výnos | Ropný a plynárenský průmysl | Plynárenský průmysl | Finanční pomoc | Ázerbájdžán | Nizozemsko | Americký ministr energetiky | Situace na trhu s ropou | Zbyněk Stanjura | ODS | Premiér Andrej Babiš | Vyjádření ekonomů | Sociální síť | Debata | Tweety | Cena surové ropy | Surové ropy | Evropské indexy | Břidlicové ropy | Air France | Posílení | Swingové minimum | Sociální napětí | Zoom Video Communications | Amazon Jeff Bezos | WEI | Transparentnost čínského dluhu | Premiéři zemí Evropské unie | Dnešní statistika | Výrobce letadel Boeing | Joe Biden | Lucembursko | Poklesy HDP | Data z trhu práce | Období volatility | Úřad INSEE | Investice do ekologických technologií | Cestování | Americký HDP | Ekonomické vztahy | 737 MAX | Tempo růstu spotřebitelských cen | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Ryanair | Volvo | Ministerstvo hospodářství | Rozhodnutí o sazbách | HDP report | Shell | Energetická společnost | Společnost Shell | Ekonomická realita | Warren Patterson | ING Warren Patterson | Ropa roste | Maloobchod | Zaměstnanci | Čistá ztráta | Biofarmaceutické společnosti | Blízký východ | Dopravci | Mike Pompeo | Dolar a ropa | Soudní dvůr | Soud | Herbert Diess | Koncern Volkswagen | Latinská Amerika | PEPSICO | Dovoz | Vývoz | Objem ropy | Dolování na Měsíci | UNWTO | Artemis | Mezinárodní turistika | Turistika | ETN | Zdražení ropy | Wolt | Alternativní taxislužby | Rekordní zisk | Soud EU | Regulační orgány | Růst zadlužení | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Rezervní měny | Šéfka EK | Američtí regulátoři | Pokles dovozů | Akcie a dluhopisy | Měnový výbor Bank of England | Členské státy | Ceny zeleniny | Průmyslová výroba v Evropské unii | Verdikt soudu | Průmyslové kovy | Členské země | Technologický pokrok | Hlavní kryptoměny | Merck | RBI | Rekordní propad | Účet platební bilance | Propad daňových příjmů | Auta | Dopad na cenu | Xiaomi | FBI | Vývoj ekonomiky | CNN Prima News | Volatility trhu | Velké ekonomiky | Prodej elektromobilů | Plynovod Nord Stream | Plynovod Nord Stream 2 | Levné peníze | Vakcína | Sektor služeb | Recyklované kovy | Recyklace | Upcyklace | Trash Made | Zdenka Kladníčková | Manažerka projektu | Manažerka | CL | Moderna | Jukos | Celní režim | Therese Coffeyová | Předseda dozorčí rady | Manažeři | Nové studie | Koronavirová pandemie | AMZN.US | Evropské sdružení výrobců automobilů | Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA) | Sankce USA | Protiíránské sankce | Omezení produkce | Podnikatelské aktivity | Předsedkyně Evropské komise | Aktivity společnosti | Urals | Renault | Realitní společnosti | Komunistická strana | Umělé inteligence | Argentina | Spoluzakladatel | Investment management | Vládní pomoc | Ztráty zaměstnání | Technologické centrum | Společnost Lufthansa | Pronájem nemovitosti | JDE | Společnost JDE | Unie | Propady HDP | ČR | Soběstačnost | Prezidenti a premiéři | Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie | Jihoevropské státy | Asad | Syrský prezident | Bašár Asad | Norilsk Nickel | Hertz | Dlouhodobý výhled | Výrobce aut | Francouzská automobilka | Automobilka Renault | Václav Klaus | Bývalý prezident | Výrobní PMI | Dluh USA | Státní kasa | Pozitivní sentiment | Velcí producenti | Špatné zprávy | Ruské úřady | Nová prognóza | Internetová firma | CVC Capital | Square | Francouzský ministr | Berlín | Býčí trend | Němečtí zákonodárci | Polský premiér | Mateusz Morawiecki | Tchaj-wan | Vývoz z Německa | Hertz Global Holding | Hertz Global | ProSiebenSat.1 Media | EUIPO | Úřad Evropské unie pro duševní vlastnictví | Úřad Evropské unie pro duševní vlastnictví (EUIPO) | Zpomalení inflace | Parlament dnes | Canopy Growth | Cronos | Oklahoma | Hospodářský propad | Nestlé | Sanofi | Světová poptávka po ropě | Členové Fedu | Foxconn | Výplata | Političtí vůdci | Největší evropská ekonomika | Covid | Technologické firmy | Analytické společnosti | Správce aktiv | Infekce Covid | Cardano | Banka JP Morgan | Německá finanční společnost | Společnost Wirecard | Restrukturalizace | ITC | Koronavirová opatření | Druhá vlna | Index německých akcií | Státní pomoc | Mississippi | Práce z domova | Příjmy a výdaje | Vlna koronaviru | Nejlepší strategie | Velké investice | Vrcholoví manažeři | Sankce proti Rusku | ONS | Úřad ONS | Míra nezaměstnanosti v Evropské unii | Ukrajinský prezident | Volodymyr Zelenskyj | Úroda | Ukrajinská vláda | Nepředvídané události | Opatření na podporu autoprůmyslu | Jasný signál | Výdaje japonských domácností | Zasedání MMF | Zasedání Mezinárodního měnového fondu | Dopad pandemie | MAM | Ant | Sony | Fond obnovy | Marko Kolanovic | Inflační šok | Výrazný propad | Chorvatsko | Nový trend | Johnson & Johnson | Jachty | Zdroj příjmů | Skladovací prostor | Francouzský statistický úřad INSEE | Reputace | KLM | Americký výrobce letadel | DoorDash | Ocenění | Americká společnost Apple | Šance | Chrysler | Růst tržeb | Ceny | Viktor Orbán | Maďarský premiér | Premiér Viktor Orbán | Summit Evropské unie | Kolaps | Verizon Communications | Spotřební daně | Technologické společnosti | Merkelová | Společnost Twitter | Společnost Amazon | Softwarový gigant | Společnost XTB | Zotavení ekonomik | Důležitá rezistence | Akcie těžařů | Životní úroveň | Následky pandemie | Hegemonie | Status rezervní měny | Progres | Silný trend | World Tourism Barometr | Letecká osobní doprava | Plynárenské společnosti | Pár EUR/USD | Společnost PwC | Nikl | Čínská společnost | Odveta | Správci fondů | Turistický ruch | Ant Group | Indonésie | WeCHat | Růst vývozu | Hyundai Motor | NYT | Cenové hladiny | Napětí mezi Čínou a USA | Nikos Dendias | Vývoj léků | Zpomalování inflace | Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu | Erdogan | Turecký prezident | Recep Tayyip Erdogan | Oživení poptávky | Zprávy z USA | Americké ministerstvo spravedlnosti | Prezidentské volby USA | Online nakupování | Hnojiva | Upozornění na rizika | Pokles tržeb | Goodyear | Výrobce pneumatik | SMA 200 | Snížení DPH | Globální pandemie Covid-19 | Globální pandemie | Zrušení superhrubé mzdy | Coca-Cola | Analýza ceny | Ruská vláda | Příliv kapitálu | Průměrné mzdy | Deficit zahraničního obchodu Spojených států | Elektrická auta | Klimatické změny | Badger | Konvertibilní peso | Kubánská vláda | Kuba | Alejandro Gil | Odborníci | Kubánská ekonomika | Peso | Kroger | Transparentnost | Inspirace | Zdanění | Vakcína proti koronaviru | Obchodování s ropou | Fiat Chrysler (FCA) | Mezinárodní agentura pro energii | Qualcomm | Sazba hypoték | Průměrná sazba hypoték | Čínské technologické firmy | Snížení emisí | Universal Music | Oživení z pandemie | Nákupní centra | Budoucí vývoj | Ceny sójových bobů | Sebekázeň | Ekonomické dopady pandemie | ČSFR | Identifikovat trendy | Robusta | Ropa dnes | Dnes na světových trzích | Cena elektřiny | Evropský statistický úřad | Šéf Tesly | Elektromobily | Politici | BloombergNEF | DSSI | Debt Service Suspension Initiative | Hasan Rúhání | Íránský prezident | JCPOA | Diverzifikovat | Investiční prostředí | Plynovody | The New York Times (NYT) | Pacifik | Primární veřejné nabídky akcií | Primární veřejné nabídky akcií (IPO) | Snížit emise | Biden | List The New York Times | Softwarová společnost | Americká softwarová společnost | Internetová společnost | Americká internetová společnost | Co je to ropa? | Druhy ropy | Vliv členů OPEC | Vývoj ceny ropy v roce 2020 | Nepokoje na Blízkém východě | American oil future | Cena American oil future | Ropný trend | Aktuální cena ropy (graf) | Graf ceny ropy | Dlouhodobý graf ceny ropy | Investovat do ropy | Jak můžete investovat do ropy? | Turbo certifikáty | Investování do ropných akcií | Prognózy na cenu ropy | Pracovní místa | Druhá vlna koronaviru | Vinci | Ranní okénko | Česká republika | McAfee | Poptávka po akciích | Antimonopolní úřad | Epidemická situace | Raiffeisen investiční společnost | Raiffeisenbank (FWR) | FWR | FWR Strategy | FWR Strategy 45 ESG | Jiří Zelinka | Klienti privátního bankovnictví | Udržitelné investování | Graf ropy WTI | Energetický sektor | Frakování | Měnový fond | Ceny v Česku | Libye | CPI v USA | Americké prezidentské volby | iPhone | Výrobce letecké techniky | Globální veřejný dluh | Jack Dorsey | Žebříček nejbohatších Čechů | Žebříček nejbohatších | Akcie Sony | Koncern | Embargo | Množství peněz | Růst zlata | Dílčí indexy | Volby USA | Volby USA 2020 | Nařízení | Interfax | Rozvoj těžby | Reebok | Intel | Výrobce čipů | Zásoby benzinu | Investice do solární energie | Solární energie | Ropný tanker | Geopolitické faktory | Obchodování s futures | Futures na ropu | Technologické tituly | XOM | CVX | PFE | ABBV | Podvážení | Zynga | Soudní spor | Výsledky voleb | Ruské společnosti | Výrobce videoher | Oslabování amerického dolaru | Tempo inflace | Šéfové firem | Společnost Pfizer | Vakcína proti covidu-19 | Apollo | Apollo Global Management | Hospodářský vývoj | Felbermayr | Dillí | China Mobile | Růst ekonomiky EU | WASDE | Letecká doprava | Blockchainové technologie | QCOM | MRNA | Jemen | Heiko Maas | Tranzit ruské ropy | Diem | Zelené dluhopisy | Spotřebitelská poptávka | Ministerstvo energetiky | Výdělky | Proražení | Vzorce chování | Zasedání WEF | Šokující předpovědi Saxo | Šokující předpovědi Saxo Bank | Zelené investice | Životní prostředí | Tesco | Investice do vody | AQUA | Akcie Evoqua Water (AQUA) | Akcie Evoqua Water | Evoqua Water (AQUA) | Evoqua Water | XYL | Akcie Xylem (XYL) | Xylem (XYL) | Akcie Xylem | AWK | Akcie American Water Works Company | American Water Works Company (AWK) | American Water Works Company | Badger Meter | KSB | Lindsay | Pure Cycle | Suez Environment | Veolia Environment | Xylem | Společnost DoorDash | Diem Association | Měnové reformy | Spuštění měnové reformy | Kubánské měny | Futures na DAX | Siemens | Munich Re | Deutsche Boerse | Vonovia | Munich | LATAM Airlines | Vakcinace | Virgin Atlantic | TABAK | Očkování | LEN | Data o vývoji HDP | Rozpočtové deficity | Rozpočtové deficity vlád | Deficity vlád | Velké zadlužování | Zadlužování | Finanční společnost | PX Pražské burzy | Odklad splácení | Orbán | IPO společnosti | Mutace koronaviru | Mutace viru | MGM | Plný úvazek | Evropská unie a Británie | Očkování proti covidu-19 | Cenné papíry a burzy | Voda | Ceny americké ropy | Boeing 737 Max | Lenovo | Emise dluhopisů | Investoři v USA | Svět kryptoměn | Výhled na rok | Pokles zásob | Poptávka po plynu | Počasí | Utažení měnové politiky | Růst ceny | PMI ve výrobě | Zvýšení těžby | Zvýšení ceny | Hodnota trhu s kryptoměnami | Společnost Tesla | Samsung Electronics | Měnová situace | Brands | Zdravotní péče | Akcie americké internetové společnosti | Tržby z prodeje | Německá bankovní společnost | Zoom Video | ProSiebenSat.1 | Vývoj ceny zlata v roce 2021 | VMware | Carrefour | Couche-Tard | Nemovitosti v Česku | Ceny cukru | Evropské centrální banky | Zásoby ropy ve Spojených státech | Tempo hospodářského růstu | Tilray | TLRY | Legalizace konopí v USA | Legalizace konopí | Konopí | Výrobci marihuany | CGC | Cronos Group | Cronos Group Inc. | CRON | Aurora Cannabis Inc. | ACB | HEXO | HEXO Corp. | GWPH | MRK | SNY | NASDAQ: SNY | NYSE: MRK | NYSE: PFE | NASDAQ: CARA | CARA | MJ | NYSE: MJ | ETFMG | ETFMG Alternative Harvest ETF | ETFMG Alternative Harvest | AdvisorShares Pure Cannabis | YOLO | NYSE: YOLO | Indxx MicroSectors Cannabis ETN | MJJ | NYSE: MJJ | Cannabis ETF | NYSE: THCX | THCX | POTX | NASDAQ: POTX | Global X Cannabis ETF | Cambria Cannabis ETF | AMEX: TOKE | TOKE | AdvisorShares Vice ETF | NASDAQ: ACT | ACT | CNBS | NYSE: CNBS | Amplify Seymour Cannabis ETF | NYSE: ABBV | NASDAQ: TLRY | NASDAQ: APHA | NYSE: HEXO | NYSE: ACB | NASDAQ: CRON | NASDAQ: CGC | NYSE: IIPR | Pumd and Dump | Očekávaný růst trhu s konopím | Očekávaný růst trhu | Růst trhu s konopím | Acreage Holdings Inc. | Acreage Holdings | Lékařské konopí | ETF které investují do marihuany | Futures na indexy | Indexy na Wall Street | Jack Ma | Situace na trhu | Toshiba | VTB | Očkování proti covidu | Obavy o poptávku | J&J | Globální letecká osobní doprava | Dnešní seance | QCOM.US | Brent (OIL) | Obchodní omezení | Activision | Blizzard | Automobilka Tesla | Dialog | Dialog Semiconductor | Poslanci Evropského parlamentu | Ethos Foundation | Vincent Kaufmann | Corey Klemmer | Domini Impact Investments | Brian Grieves | Pat Zerega | Shareholder Advocacy | Mercy Investment Services | Achmea Investment Management | ACTIAM | Lombard Odier Investment Management | MFS Investment Management | Piper Sandler | Maersk | Rostoucí úrokové sazby | ABBV.US | FTX | Kov | Colt | Nové rekordy | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Fosilní paliva | Den prezidentů | Růst produktivity | Růstový trend | Kering | KER | Americká pojišťovna | Rizika a příležitosti | Evropský výrobce letecké techniky | Rozhodnutí vlády | Zásoby plynu | Súdán | Skluz | MXN | Očkovací program | Air | Světová poptávka | Index Cboe | Cboe VIX | Index Cboe VIX | Americký Federální úřad pro letectví (FAA) | Statistika z USA | Dnešní statistika z USA | Golden Cross | Zakladatel Alibaby | Siemens Energy | Silný růst | Jemenští povstalci | Britská společnost | WASDE report | Pandemie covidu-19 | Analýza EUR/USD | Fidelity | Pandemická omezení | Velké ztráty | Průmyslové společnosti | Dnešní videokomentář | Rybolov | Holubičí tón | SLR | Zvolení Joe Bidena | Suezský průplav | xStation 5 | Discovery | Loď Ever Given | Ever Given | Sýrie | Poptávka po nemovitostech | Bob Yawger | Hodnota trhu kryptoměn | Umění | Organizace OSN pro výživu a zemědělství | Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) | Prudký růst cen | Podíl nesplácených úvěrů | Krok za krokem | Debut na trhu Nasdaq | Graf indexu Nasdaq | Krypto trh | AA | Bullish Engulfing | Ceny ropy Brent | Ceny surovin | Island | Emise skleníkových plynů | COP26 | Klimatický summit | Pepco | LME | Premiér Mario Draghi | Italský premiér Mario Draghi | Odhad letošního růstu ekonomiky | Vysoká cena | Rostoucí ceny | Internetové společnosti | Verizon | Společnost Verizon | Cena emisních povolenek | Cena emisních povolenek v EU | Cena povolenek | Čistá energie | Futures na americké indexy | Japonský konglomerát | Praní peněz | Goldman Sachs Group | Index hongkongských akcií | USDA | EEX | Hospodářské stimuly | Pandemie COVID | Obchodování s emisními povolenkami | cTrader Purple Trading | Těžaři | Deutsche Wohnen | Německé společnosti | Vonovia a Deutsche Wohnen | Obavy z inflace | API | Oslabení | Výpadky proudu | About You | PCE index | Růst úroků | Ceny benzínu v USA | První zvýšení sazeb | Naše hospodářství | Tržní hodnota akcií | Ruský ministr | Pershing Square Tontine Holdings | PSTH | Pershing Square Tontine Holdings (PSTH) | Nadnárodní společnosti | Nevládní organizace | Firmy z EU | Zajištění proti inflaci | Salvador | Zlevnění potravin | Údaje o nezaměstnanosti | Plány | Cíle | Příležitosti | Prodeje dluhopisů | Dodávky plynu | Dekarbonizace | Konkurence | Prodej | Senegal | Mali | Morrisons | Příliv přímých zahraničních investic | Uzávěry způsobené pandemií | Konference OSN o obchodu a rozvoji | Konference OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD) | Lucia Žárska | Cyklus zvyšování sazeb | Regulační úřad | Dovoz ropných produktů | Potaš | Didi | CO2 | NASA | Starlink | Gruzie | Trh dnes | Paradox | Varianty koronaviru | Malajsie | Thajsko | Škody v turistickém sektoru | Velké ekonomické škody | Kolaps mezinárodní turistiky | Výhled na letošní rok | Ralf Peters | Pandemie letos | Dopady pandemie covidu-19 | Kybernetické hrozby | Cenové stability | Společnost Didi | Technologie | MAN | Americký výrobce | Nabídky akcií | Zemědělské suroviny | Andy Jassy | Spojené arabské emiráty | Pohyb dolaru | Hliník | Analytici JPMorgan | Kontejnerová loď | Kontejnerová loď Ever Given | Egypt | Prodej zboží | UST | TSMC | Výroční zprávy | Pivovar | Zvýšení produkce | Didi Global | Plány obnovy | Rada guvernérů | Podíl Číny | Úřad pro hospodářskou soutěž | Čínský výrobce | Smartphony | Taiwan Semiconductor Manufacturing | Americký trh | DG | AI | GlobalFoundries | Mutace delta | Uzavření dohody | Globální ceny | Roger | Inflace cen | Odvětví | Nedostatek potravin | Výzkum Fidelity International | Výzkum Fidelity | Divize | Rotterdam | Ceny termínových kontraktů | Rozsah škod | Výrobce elektromobilů Tesla | Americké technologické společnosti | Softwarová společnost Microsoft | Rekord | Příjmy z reklamy | Suez | Současné ceny | Společný podnik | Výsledek hlasování | Delta mutace | Bilion | CAR | Německý automobilový koncern | Automobilový koncern | Štěstí | Dvojité recese | Ministerstvo spravedlnosti | Dřevo | Světová cena | Chování | Slabé stránky | Vizualizace | Vnímání | Ovlivňování | Dodávky ruského plynu | Take-Two Interactive | Objem nouzových rezerv | Členské státy Mezinárodního měnového fondu | Členské státy Mezinárodního měnového fondu (MMF) | Státy Mezinárodního měnového fondu | Ropné a plynárenské společnosti | Skleníkové plyny | Inovativní řešení | VIAC | Ceny rýže | Rekordní minimum | Sankce Spojených států | Čínští výrobci | Zajišťovny | Plán vstupu na burzu | Logistické problémy | CVC Capital Partners | CVC | Norilsk | Základní sazby | Drahota | Vratislav Zámiš | Cena kryptoměny | Elliptic | Hackeři | Ocelárny | Asijské země | Dnešní kalendář | Výrobce sportovního oblečení | Německý výrobce | Authentic Brands Group | Zahraniční společnosti | Byty | Dovoz oceli | Afghánská měna | Afghání | Afghánská ekonomika | Čínské přístavy | Afghánistán | Tálibán | Hnutí Tálibán | Islamistické hnutí | Bonusy | SpaceX | SAMR | Státní správa pro regulaci trhu | Státní správa pro regulaci trhu (SAMR) | SPOT | Analytici banky | Fitch Solutions | Analytická a výzkumná společnost | Anwita Basuová | Afghánská měna afghání | Převzetí moci Tálibánem | Americká ministryně financí | ASX | David Vagenknecht | Plán vstupu | Nedostatek čipů | Jihoafrická republika | Bloomberg News | Společnosti | Axel Springer | Vydavatelství Axel Springer | Německé vydavatelství | Měnové unie | Národní měny | Aktualizovaný výhled | Guardian | Neúspěch | Opatření | Rivian | Shrinkflation | Smrskflace | Dna | Káva robusta | Evergrande | Katastrofy | Výkyvy počasí | China Evergrande | Rychlý růst | Platební síť | ANO | EFE | Agentura EFE | Uhlí | RBC | Vysoká poptávka | Puma | Jannis Sturnaras | Covidové restrikce | Energetika | Ženy a investování | Ceny plynu | Konfederace | Solana | Extrémní počasí | Marika Čupa | Macau | Vyšší hodnoty | Společnost AT&T | WarnerMedia | Mediální skupina | Skupina Vivendi | Utahování měnových podmínek | Kompenzace | BNP | UBS Group | UBS Group AG | Nedostatek elektřiny v Číně | Problémy s nedostatkem elektřiny | Výhledy růstu | Problémy v dodavatelských řetězcích | Šéfka ECB Christine Lagardeová | mmBtu | Zemní plyn (LNG) | Title Transfer Facility (TTF) | Title Transfer Facility | TTF | Gamble | Společnost Evergrande | Energetická krize | Krize v Evropě | Energetická krize v Evropě | JMMC | Globální inflace | Americký vládní Úřad pro energetické informace | Prudké zdražování | Mathias Cormann | Mediální podnik | Lenovo Group | David Card | Joshua Angrist | Guido Imbens | Minulá výkonnost | Nobelovy ceny | Adler Group | Adler | Údaje o zářijové inflaci | Chování lidí | Napjatá situace | Enviromental, Social and Governance | ESG investování | Pařížská dohoda | Zelený seriál | Greta Thunberg | Zhoršení nálady | Zdražování potravin | Německé aerolinky | Aerolinky Lufthansa | Češi | Výrobci potravin | Bohemia Energy | Energetické krize | Polský zlotý a maďarský forint | Představitelé G20 | Prodeje ropy | Rychlý růst cen | Vysoké ceny | Pravidla hry | ITA | Italia Trasporto Aereo | Italia Trasporto Aereo (ITA) | ASEAN | Sdružení národů jihovýchodní Asie | Intuitive Surgical | Veolia | Giphy | Britský Úřad pro hospodářskou soutěž | Zdravotnictví | Americká automobilka Tesla | Cena termínového kontraktu | Ruský Ural | Nedostatek obilí | Obilí | Problémy s počasím | Rumunsko | Nová historická maxima | Pozornost | Ceny zemního plynu v USA | Amazon (AMZN.US) | Global Payments | Volvo Cars | Ruská společnost | Zboží dlouhodobé spotřeby | Christian Lindner | Joseph Stiglitz | Robert Habeck | Dodávky z Ruska | Ruský prezident | AbbVie (ABBV.US) | Akcie švédské automobilky | Meta | Metaverzum | Dceřiná firma | OSN v Glasgow | Fridays for Future | Ekonomika po pandemii | Klima | Meta Platforms | Společnost Yahoo | Hlavní index francouzských akcií | Index francouzských akcií | Evergrande Group | Česká národní banka (ČNB) | Soud v Haagu | Drahé energie | Globální dodavatelské řetězce | Společnost | Klimatičtí aktivisté | Roger Cox | Nové emise | Výsledky společnosti | Tým InstaForex | Týdenní pivot | Pivotní body | Týdenní pivotní body | Obchodní výhled | Burzovní cena | Nepřízeň počasí | Společnost JPMorgan | Celoroční výhled | Družba | Americká Komise pro cenné papíry | Lockdowny | UNDP | Abdalláh Dardarí | Vedoucí UNDP | Návrhy UNDP | TIM | Antony Blinken | Šéf americké diplomacie | Změny klimatu | Zahraniční politika | Zprávy z krypto | Globální nedostatek čipů | Nová varianta covidu | Varianta covidu | Nové mutace | Omikron | Zprávy z krypto průmyslu | Parag Agrawal | Společnost Norilsk Nickel | Společnost Norilsk | Broadcom | | Britský antimonopolní úřad | CMA | Nové vakcíny | Drahý plyn | Kazachstán | Nejvýraznější propad | Vietnam | Občanské války | Etiopie | Globální problémy | Nepříznivé počasí | Špatné počasí | Zlotý | Kartel při obchodování s měnami | Kartel při obchodování | Největší švýcarská banka | Postavení na trhu | Cenový vývoj měnového páru | Rozšíření | Rostoucí inflace | Arm | Zemědělci | Výrobce čipů Intel | L'Oréal | Tržní hodnota americké společnosti | Zprávy o covidu | Prognózy inflace | Ekonomické ztráty | Kryptoměnové transakce | Emise uhlíku | Společnost SpaceX | Fundamentální analýzy | Počet případů koronaviru | Technická rezistence | Společnost China Mobile | Mluvčí Kremlu | PGNiG | Krátkodobý výhled | Státní plánovač | Force | Nejhorší krize | Nejhorší krize naší doby | La Nina | Základní sazba | Focus | Celosvětový HDP | China Evergrande Group | Hodnoty měny | Uniper | Čínská telekomunikační společnost | Miliardy USD | Pokles zlata | Facebook Ireland | Vládní dluhopisy zemí eurozóny | Dluhopisy zemí eurozóny | Srí Lanka | Ruský plyn | Růst inflace v USA | Organizace spojených národů (OSN) | Organizace spojených národů | Severokorejští hackeři | Hackeři z KLDR | Inflace v zemích Evropské Unie | Diamant | Hry | Vlna omikronu | Allwyn | Upravený zisk | Reality | Válka na Ukrajině | Napadení Ukrajiny | Omezení dodávek | Ceny za přepravu nákladů | Internetová televize | Instituce | Digitální ekonomiky | Společnost Allwyn | Nový týden | Společnost Chainalysis | Centralizované burzy | Základní úrok | Přístup na trhy | Western Digital | Silvergate Capital | Společnost Silvergate Capital | Klaas Knot | Šéf nizozemské centrální banky | NPO 1 | BBC News | Ukradené kryptoměny | Financování zbrojních programů | Severní Korea | Banka Credit Suisse | Krádeže kryptoměn | CRO | Global Payments (GPN.US) | GPN.US | Rusko-ukrajinský konflikt | Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě | OBSE | Luxusní zboží | Útok na Ukrajinu | Invaze na Ukrajinu | Bezpečnostní situace | Kupní cena | Ukrajinské síly | Ruské invaze na Ukrajinu | Ruské hospodářství | Sankce na Rusko | Sankce | Sankce vůči Rusku | DNR | LNR | Uznání nezávislosti | Ruský prezident Vladimir Putin | Ukrajina a Rusko | Rusal | Rusko-Ukrajinská krize | LOW.US | Konflikt na Ukrajině | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Ukrajinská krize | Moskevská burza | Ruské síly | Ruské banky | Největší ruská banka | Ruská banka | Banka Sberbank | Unian | Cena plynu pro evropský trh | Německá energetická společnost | Společnost Uniper | Ruský útok | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Ruská armáda | Lídři zemí EU | Sankce Rusko | Boje na Ukrajině | Jaderný program | Porušování lidských práv | Devalvace rublu | Motivace | Charkov | Kyjev | Západní firmy | Mezinárodní vztahy | Ministr dopravy | Ruská vojska | Rusko a Ukrajina | MWh | EUR/MWh | Sedmadvacítka | Krize na Ukrajině | Evropský blok | Situace na Ukrajině | Emise CO2 | Velkoobchodní cena plynu | Thales | Mitsubishi Electric | Carlsberg | Zkapalněný zemní plyn | Prima | Sankce EU | Sankce EU proti Rusku | Agentura TASS | Internetová společnost Google | Společnost Google | Jennifer Granholmová | MAAE | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | Záporožská jaderná elektrárna | Dana Drábová | Ženevské konvence | Černobyl | Jaderná katastrofa | Invaze | Narušení dodávek | Invaze Ruska | Invaze Ruska na Ukrajinu | Tvrdé sankce | Cena potravinářské pšenice | Mezinárodní sankce | Pokles inflace | Ukrajinský premiér | Denys Šmyhal | Zákaz dovozu ruské ropy | Americký ministr zahraničí | Česmad Bohemia | Snížení spotřební daně | Invaze ruských vojsk | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Tlak na Rusko | NICKEL | Řetězec | Řetězce | Agentura Bloomberg News | Aktivity v Rusku | Štěpení | Západní sankce | Sankce Západu | Zvyšování cen | Světové produkce | Zahájení ruské invaze | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | Nákup zlevněné ruské ropy | Nákup ruské ropy | Dmytro Kuleba | Šéf ukrajinské diplomacie | Pšenice (WHEAT) | Ruská společnost Gazprom | Plynárenský gigant | Gigant Gazprom | Uvalení sankcí | Nord Stream 1 | Americká společnost Intel | Společnost Intel | Internetový prodej | Společnost Meta Platforms | Společnost Meta | Důsledky konfliktu na Ukrajině | Důsledky konfliktu | Ukončení konfliktu | Fond OSN | Mezinárodní fond pro zemědělský rozvoj | IFAD | Mezinárodní fond pro zemědělský rozvoj (IFAD) | Gilbert Houngbo | Předseda fondu | Jednání prezidentů | Dopady války na Ukrajině | Ochranné známky | Závod na elektromobily | Nákupy plynu | Společné nákupy plynu | Margot | Axie Infinity | Investování v Číně | Geopolitické události | Ruský vicepremiér | Skupiny PPF | Nárůst výdajů | Jednání mezi Ruskem a Ukrajinou | Dodávky zemního plynu | Ronin | Zastavení dodávek plynu | Zastavení dodávek | Německý kancléř | Německý kancléř Olaf Scholz | Kancléř Olaf Scholz | Ruská plynárenská společnost | Plynárenská společnost | MOL | Bitcoinové sítě | Růst cen energií | Petr Fiala | Ben Laidler | Colt CZ Group SE | Colt CZ Group | Colt CZ | Vyhlášení bankrotu | Správa | UCL | Ukrajinští uprchlíci | Agresivní zpřísňování měnové politiky | Zákonodárci | Vlastnictví | Vital Knowledge | Alternativní investování | Ukrajinský premiér Denys Šmyhal | Premiér Denys Šmyhal | Vzestupný trend | Zelenskyj | Dovoz ruské ropy | Pokles produkce | Coincub | Útok ruských vojsk na Ukrajinu | Útok ruských vojsk | Miliardář Elon Musk | Časopis Time | Technický výhled trhu | Středoafrická republika | Potravinová krize | Potravinová a energetická krize | Textron | Cessna | Rublové účty | Hladomor | Splátky úroků | Vývoz obilí | Prudká inflace | Šéfové | Nadnárodní firmy | Repsol | ZEN | Ruská federace | Přijetí | Pěstování obilovin | Pšenice na burze | Snížení inflace | Rostoucí životní náklady | Životní náklady | Akcie TSMC | Propuštění | Cenu plynu | Cenový strop | Stav energetické nouze | Marketingová komunikace | Zvýšení úroků | European Energy Exchange | Centrum | Růžový diamant | Lulo Rose | Drahokam | Cenový strop na ruskou ropu | Prime | Eurasia | Společnost MOL | 787 Dreamliner | Dreamliner | Zákaz dovozu | Udržitelnost | Provozní výnosy | Pohyby na trhu | Současná situace | Energetické podniky | Premiér Petr Fiala | Německé ekonomiky | iPhone 14 | Společnost Sony | Dovoz z Ruska | Velkoobchodní cena elektřiny | Cena elektřiny pro německý trh | Dovozce ruského plynu | Státní plynárenská společnost | Import průmyslových kovů | Import průmyslových kovů z Ruska | Dovoz hlavních průmyslových kovů | Dovoz z Ruska do EU | Comtrade | EU a USA | Import kovů z Ruska | Import kovů | Dohoda o vývozu obilí | Obilí z Ukrajiny | Zasedání Rady guvernérů | Monarchie | Oslabení USD | Fenomén | Evropské společenství | Úrokové náklady | Energetické komodity | Barel ruské ropy | Ruské ropy | Fortum | Mobilizace | Vyhlášení mobilizace | Mobilizace v Rusku | Zvýšení daně | Daňové škrty | Baltic Pipe | Plynovod Baltic Pipe | Glassnode | Energetický trh | Turecké banky | Platební systém Mir | Ruský platební systém Mir | Ruský platební systém | The Moscow Times | Systém Mir | Ruská analogie | Turkiye Halk Bankasi | TC Ziraat Bankasi | Turkiye Vakiflar Bankasi | Platební systém | Uzbekistán | Tádžikistán | Arménie | Kyrgyzstán | NTV | Turecká televize NTV | Turecká televize | Televize NTV | Tim Herzig | Invesco Quantitative Strategies | Oliver Blume | Kryptoměnová burza FTX | Burza FTX | Alokovat kapitál | Douglas Diamond | Philip Dybvig | Český statistický úřad (ČSÚ) | Velké pohyby na trhu | Telekomunikační společnost | Globální energetická krize | Obchodní partnerství | Lula | Luiz Inácio Lula da Silva | Cena mlynářské pšenice | Pšenice na burze v Paříži | Hrozba globální recese | Sudán | Jižní Sudán | WHEAT (pšenice) | Zpracovatelé masa | Camelot | Americká ropa | Nejrychleji rostoucí | TXT.US | Textron (TXT.US) | COP27 | Aircraft | Nadnárodní korporace | Korporace | Shromáždění OSN | Valné shromáždění OSN | Valné shromáždění | Embarga vůči Kubě | Zrušení amerického embarga | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Ekonomické důsledky | Motor Sič | Ukrnafta | Ukrtatnafta | Jaderná energie | Sam Bankman-Fried | Bankman-Fried | Powerball | Jackpot | Rozvojové země | Jozef Síkela | Ministr průmyslu a obchodu | Síkela | Novinky | Administrativa | Války na Ukrajině | Vysoké inflace | Ontario Teachers | Pension Plan | BlockFi | Ontario Teachers' Pension Plan | Výběry | Bali | Výrobci čipů | Konec války na Ukrajině | Andrew McCaffery | Společnost Genesis | Americká makléřská společnost | Makléřská společnost Genesis | CZ | Rafinerie | Světová potravinová krize | Aktuální informace | ERÚ | Jasný směr | Lidové bouře | Strop na ruskou ropu | Půjčovna kryptoměn | Americká půjčovna kryptoměn | Půjčovna kryptoměn BlockFi | ReGas | Deutsche ReGas | Společnost Deutsche ReGas | Plovoucí terminál | Ekonomické prostředí | Inflační krize | Německý koncern | Koncern RWE | Výrobce sportovních vozů | Varování | LSEG | Střední třída | Zdanění mimořádných zisků | Omezení cen plynu | Gazprom Germania | Camelot LS Group | Camelot LS | Mega Millions | Produktovod | IKL | Produktovod IKL | Ceny slunečnicového oleje | Právo | Gazprom Export | Cena kukuřice | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | Bulgargaz | Black Knight | Haísám Ghais | Odborník na ropný trh | Světová turistická organizace | Světová turistická organizace (UNWTO) | Šéf automobilky Tesla | Sony Interactive Entertainment | Sony Interactive | Sony Group | Bungie | Sdružení výrobců automobilů | Německá zajišťovna | Zajišťovna | Lídři zemí | Pojišťovna Generali | Belgická vláda | Grünheide | OneWeb | Eutelsat | Jackpot loterie | Ukrtransnafta | Global Blood Therapeutics | Americká sociální síť | Sociální síť Instagram | Albertsons | Zastropování ceny | Zastropování ceny plynu | Estée Lauder | Americká kosmetická společnost | Kosmetická společnost | Skupina Colt CZ | Skupina Colt | Skupina Colt CZ Group SE | Skupina Colt CZ Group | N7 Holding | N7 Holding Ltd. | Nejdůležitější události | Zakladatel FXstreet.cz | Zakladatel FXstreet | Dodávky ruské ropy | Media for Europe | Společnost Media for Europe | Media for Europe (MFE) | Vesmírná společnost | Vesmírná společnost SpaceX | Prezident Biden | Mezinárodní dohody | Výroba elektřiny | Ekonomický přístup | Globalizace | Buenos Aires | Krátkodobý hospodářský výhled | Americká ekonomika podle MMF | OCI | Výhled trhů | Invest | Nové příležitosti | PAP | Agentura PAP | Erdoganovy plány | Erdoganovy plány na obnovu | Plány na obnovu | Plány tureckého prezidenta | ProSiebenSat.1 Media SE | ProSieben | Média | Škody způsobené zemětřesením | Škody způsobené zemětřesením v Turecku | Soupeření | Zelené ekonomiky | Automobilky Volkswagen | Počet obyvatel | Válka | Americké sankce | Americké sankce proti Íránu | ICJ | Spojení | Vyšší ceny | Asie a Tichomoří | Tichomoří | Asie | Dceřiné společnosti | Ministerstvo financí dnes | Závazek | Srovnávací základna | Partnerství | Dovoz ukrajinského obilí | IFC | Nezávislost | Nové investice | Spojenci Ukrajiny | Výrobní závody | Rychlost | Duševní vlastnictví | Dekret | Zakladatel | Americký dluh | Poptávka v Číně | Rozpoutání války | Patová situace | Komuniké | Vice | Hackerské skupiny | Hackerské skupiny napojené na Severní Koreu | Společnost Elliptic | Krádeže kryptoaktiv | ON Semiconductor | Vývoz do Kazachstánu | Made in Germany | Export zboží | Obchod s Kyrgyzstánem | Potlačení reexportu | Vývoz z Německa do Turecka | Průmyslové zboží | Turecká média | Aktuální stav | Rating USA | Milník | Největší jednodenní zisk | Jednodenní zisk | Zrušení sankcí | ARM | Inflační vlna | Monitorování | Wagnerova skupina | Wagnerovy skupiny | DNO | Podíl chudých lidí | Mezinárodní finanční korporace | Mezinárodní finanční korporace (IFC) | Ekonomické podmínky | Aliance | Energetická bezpečnost | Paříž | Změna klimatu | Závod Tesly | Závod automobilky | Climate Week | Mediální magnát | News | Plánování | Sríttcha Tchavisin | Thajský premiér | Miliardové investice | Investice Tesly | Investice Tesly, Googlu a Microsoftu | Index US 500 | Edward | Akcie ARM | Hamás | Konflikt na Blízkém východě | Hnutí Hamás | Humanitární tragédie | Konflikt mezi Izraelem | Vývoj konfliktu | Mezinárodní tlak | Schopnost řešit problémy | Struktura | Services | Zákaz hlubokomořské těžby nerostů | Zákaz hlubokomořské těžby | Hlubokomořské těžby nerostů | Těžby nerostů | Nové technologie | EPS společností | Eskalace | Ekonomika Pásma Gazy | Ekonomika Gazy | Války s Izraelem | Možný scénář | Eskalace konfliktu na Blízkém východě | Vlajka | Niger | Burkina Faso | Výhled na rok 2024 | Pandemie covidu | Jakub Matis | ProCent | Rok 2024 | Rafinérie | Pohled do budoucnosti | Mezinárodní konflikty | Politické změny | Embarga a sankce | Energetické zdroje | Technologické inovace | Ohio | Letadla | Zisky za čtvrté čtvrtletí | Světové ekonomické fórum (WEF) | Capital | Šéf OSN | Generální tajemník OSN | Tajemník OSN | António Guterres | Svjatlana Cichanouská | Andrzej Duda | Polský prezident | Binance Pay | Trustee Plus | Trustee | FDI | Globální toky přímých zahraničních investic | Toky přímých zahraničních investic | Úřad Eurostat | Patent | Dopad na ekonomiku a spotřebitele | Dopad na centrální banku | Nikki Haleyová | US 500 | ChevronTexaco | Conoco | Esso | Amoco | John Rockefeller | John Rockefeller junior | Americký filantrop | John Davidson Rockefeller | Podnikatelské počiny | Vývoz zbraní | Dopad na ekonomiku | Prosperity | Severokorejský parlament | Ekonomické trendy | Ceny ropy WTI | Prodeje | Nakupovat | Řešení sporů | Technologický vývoj | Suroviny | Udržení cenové stability | Kontext | Případové studie | Historické momenty | Celosvětový počet podaných patentových žádostí | Počet podaných patentových žádostí | Organizace na ochranu duševního vlastnictví | Vysoké školy | Přírodní katastrofy | Konflikty | Vlády | Deindustrializace | Nejchudší země | Záchrana švýcarské banky | Historie patentů | Průběh obchodu | Vlajka OSN | Logo WTO | Vlajka NATO | Logo IMF | Úvod do mezinárodních vztahů | Aktéři mezinárodních vztahů | Státy a jejich zájmy | Geopolitické konflikty | Mocenské struktury | Dopad na hospodářství | Mezinárodní spolupráce | Budoucnost mezinárodních vztahů | Migrace a mezinárodní pracovní síla | Migrace | Mezinárodní pracovní síla | Pracovní síla | Měkká síla a kulturní výměna | Měkká síla | Kulturní výměna | Současné globální výzvy | Globální výzvy | Vliv technologií a digitální éry | Vliv technologií | Digitální éry | Vztahy velmocí | Fungování | Organizace Severoatlantické smlouvy | Organizace Severoatlantické smlouvy (NATO) | Evropská unie (EU) | Mezinárodní měnový fond (IMF) | OSN a WTO | OSN a NATO | EU a OSN | IMF a OSN | EU a NATO | Obchodní a mezinárodní dohody | Severoamerická dohoda o volném obchodu | Severoamerická dohoda o volném obchodu (NAFTA) | Obchodní dohoda s Evropskou unií | Obchodní dohoda s Evropskou unií (EU) | Dohoda o partnerství Trans-Pacifik (TPP) | Dohoda o partnerství Trans-Pacifik | Trans-Pacifik (TPP) | Trans-Pacifik | TPP | Dohoda o transatlantickém obchodním a investičním partnerství (TTIP) | Rámcová dohoda o hospodářském partnerství (CFTA) | Rámcová dohoda o hospodářském partnerství | Dohoda RCEP | RCEP | Regional Comprehensive Economic Partnership | RCEP (Regional Comprehensive Economic Partnership) | Dohoda o jaderné kontrole s Íránem | Dohoda o jaderné kontrole s Íránem (JCPOA) | Pařížská dohoda o klimatu | COP21 | Pařížská dohoda o klimatu (COP21) | Dohoda o klimatu (COP21) | Dohoda o klimatu | Vliv mezinárodních vztahů na ekonomiku | Vliv mezinárodních vztahů | Robert Gilpin | Madeleine Albright | Amartya Sen | Nejlepší způsob | Lawrence Summers | Mark Mobius | Kenneth Waltz | Global Conflict Tracker | George F. Kennan | John F. Kennedy | Rozsah konfliktů a jejich význam | Rozsah konfliktů | Začátek porozumění | Co jsou mezinárodní konflikty? | Diplomatické napětí | Ozbrojené konflikty | Fungování mezinárodních konfliktů | Příčiny konfliktů | Aktéři | Mezinárodní spolupráce a řešení | Dlouhodobé důsledky | Humanitární důsledky | Mírové procesy | Mírové procesy a dohody | Předcházení konfliktům | Celý svět | Kulturní rozdíly | Nekonvenční konflikty | Vliv médií | Ekonomická závislost | Faktory ovlivňující mezinárodní konflikty | Politické soupeření | Náboženské a etnické rozdíly | Etnické rozdíly | Ekonomické zájmy | Vliv mocenských struktur | Nedostatek komunikace | Zahraniční intervence | Vliv mezinárodních konfliktů na ekonomiku | Mezinárodní kontext | Odhad škody v Pásmu Gazy | Škody v Pásmu Gazy | Odhad škody | Sankce a embarga | Význam embarg a sankcí | Význam embarg | Politický nátlak | Bezpečnostní zájmy | Hospodářský vliv | Sankční opatření | Diplomatické sankce | Vojenské sankce | Individuální sankce | Embargo na palivo a potraviny | Embargo na palivo | Sankce v oblasti technologií a vědy | Sankce v oblasti technologií | Důsledky embarg a sankcí | Důsledky embarg | Dlouhodobý vliv | Politické důsledky | Důležité úvahy | Následná stabilita | Zneužívání sankcí | Legitimita a akceptace | Pravidla a provádění | Faktory ovlivňující embarga a sankce | Faktory ovlivňující embarga | Politické důvody | Bezpečnostní hrozby | Ekonomie a obchod | Humanitární ohledy | Geopolitické zájmy | Síla a možnosti země | Možnosti země | Historické kontexty | Dopad embarg a sankcí na hospodářství | Dopad embarg a sankcí | Dopad embarg | Blokování finančních prostředků | Omezení obchodu | Zrušení půjček a investic | Zrušení půjček | Výdaje velvyslanců | Zrušení dohod | Zbrojní embarga | Zakázané vstupy | Odmítání kulturní výměny | Kulturní a sportovní sankce | Sportovní sankce | Zákaz víz | Omezení dovozu | Omezení dovozu pohonných hmot | Omezení při přechodu | Eulerův diagram | Mezinárodní dohody a organizace | Jak fungují mezinárodní dohody | Vliv na ekonomiku | Kdo řídí mezinárodní dohody | Co má na to vliv? | Výzvy globalizace | Konflikty a spory | Národní zájmy | Globální zájmy | Demokracie a legitimita | Rozvojová spolupráce | Mírové mise | Dohled a provádění | Mezinárodní organizace a smlouvy | Dohoda Severoatlantické aliance | Kjótský protokol | Organizace pro bezpečnost | Severoevropská dohoda | Úmluva o zákazu chemických zbraní | Smlouva o zákazu jaderných zkoušek | CTBT | Smlouva o nešíření jaderných zbraní | NPT | Smlouva o volném obchodu | Transpacifické partnerství | Antarktická smlouva | Riziko politických a environmentálních událostí | Spolupráce a přístup na trhy | Odpovědnost a udržitelnost | Odpovědnost | Co se vyplatí sledovat?
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Cena | Růst | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Oslabování ropy
Oslabování švýcarského franku
Oslabuje dolar
Oslabující americký dolar
Oslabující domácí ekonomika
OSLOASH
Oslo Bors
OsMA
OsmosisFX
osmosisfx.com

Následující klíčová slova

OSN a NATO
OSN a WTO
OSN v Glasgow
Osobní finance
Osobní jádrová spotřeba
Osobní konzultace
Osobní počítače
Osobní příjem
Osobní příjem a spotřeba
Osobní příjmy
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
FTMO král
Potvrďte prosím... Zavřít