Čtvrtek 28. březen 2024 14:01
reklama
Purple MT4 platforma nova
reklama
Fintokei ProTrader
reklama
CapXmaster
reklama
CapXmaster

Národní ekonomická rada vlády (NERV)

img

Problém s nedostatkem čipů bude trvat několik let, varuje šéf Intelu. Mezi poškozené patří Škoda, Apple a vlastně celý svět

03.05.2021 Celosvětové výpadky v dodávkách čipů, které omezují výrobu i v tuzemských automobilkách, budou trvat léta. Americké televizi CBS to řekl nový šéf Intelu Pat Gelsinger.
img

Uhlí i dřevo k vytápění podraží. Právě teď je nejlepší čas se předzásobit, ušetřit lze tisíce

02.05.2021 Květen je měsícem levného uhlí i dříví. Právě teď je tak nejlepší čas se předzásobit na příští topnou sezónu. Letos to platí dvojnásob. Uhlí i palivové dříví citelně podraží.
img

V pondělí je poslední termín pro podání daňového přiznání. Pokuty budou o dost vyšší, než je běžné

01.05.2021 Nejpozději v pondělí 3. května musí lidé v ČR odevzdat své daňová přiznání. Termín je kvůli pandemické situaci o měsíc posunut, nejde ovšem hned o několikaměsíční odsunutí jako loni. Pozor tedy na to.
img

Koalice Spolu slibuje pro rok 2025 třikrát nižší schodek, než s jakým počítá MMF. Politici Spolu ovšem dostatečně nevysvětlují, jak ambiciózního cíle dosáhnou

30.04.2021 Volební program koalice Spolu, který byl zveřejněn dnes, představuje v ekonomické oblasti středovou koncepci. Ze tří stran koalice se tedy zejména ODS v této oblasti odklání od svého dlouhodobého směřování. Program obsahuje celou řadu návrhů odpovídajících svojí povahou rysům pečovatelského státu, které nejsou v převažující míře kompenzovány pravicovými koncepty. Výsledkem je tak právě středová poloha.
img

Česká ekonomika letos jede lépe, než se čekalo. Neskolil ji ani celosvětový výpadek v dodávkách čipů

30.04.2021 V letošním prvním čtvrtletí se tuzemské ekonomice dařilo nad očekávání dobře. Hrubý domácí produkt České republiky klesl meziročně reálně o 2,1 procenta, ačkoli se obecně čekal spíše propad o přibližně tři procenta. Důvodem poklesu je to, že letošní první tři měsíce roku byly dopady pandemie poznamenány zcela, zatímco období ledna až března roku loňského v zásadě jen ze zhruba jedné šestiny. Zmíněný údaj za letošním první kvartál je předběžný a vzhledem k velké míře nejistoty, dané pandemickou situací, se může ještě výrazněji, než je běžné, měnit oběma směry v rámci dalších jeho zpřesnění ze strany ČSÚ. Tudíž je třeba jej brát s větší než obvyklou rezervou. I tak však ale ukazuje na příznivější než předpokládaný vývoj.
img

Covid obrací lidi k přírodě více než Gréta: roste poptávka po kempech, zahrádkách, chalupách i po dřevu

30.04.2021 Pandemie Čechy vrací blíže k přírodě. Do kempů, zahrádek, na chaty a chalupy. Civilizovaný svět obecně v sobě znovuobjevuje náklonnost k přírodním materiálům, jako je dřevo. Utrácet za zeleň a chvilky v ní je zkrátka „in“, dokonce ani nebylo třeba apelu Grety Thunbergové, kterou média v době pandemie odsunula do pozadí, za vir.
img

Cena mědi je nejvýše za deset let, blízko historického rekordu. Chilští komunisté se snaží využít situace a zvednout poplatky za těžbu

29.04.2021 Cena mědi dnes na burze v Londýně překročila cenovou úroveň 10 tisíc dolarů za metrickou tunu (1,1 tuny), a to poprvé od začátku roku 2011. V únoru roku 2011 dosáhla cena mědi své historicky rekordní výše, když činila 10 190 dolarů za metrickou tunu. Překonání absolutního cenového rekordu je velmi pravděpodobně jen otázkou času, neboť podmínky na světovém trhu jsou dalšímu růstu ceny mědi a dalších kovů nakloněny.
img

Bude to o ekonomice, blbečku. Babišovi & spol. může ještě volby vyhrát probíhající rapidní růst důvěry obyvatel ČR v ekonomiku, zejména pokud jej doprovodí třeba dalším rouškovným

29.04.2021 Je tomu již přes třicet let od skončení bojových operací války v Zálivu. Tehdejší americký prezident George Bush starší se po spojeneckém vítězství stal miláčkem amerického lidu. V březnu 1991 jeho práci v úřadu kladně hodnotilo 90 procent Američanů. Zdálo se, že vítězství pro druhé volební období má "v kapse".
img

Benzín zdraží o další dvě koruny na litr, americká banka Goldman Sachs předpovídá skokový nárůst cen ropy

29.04.2021 Benzin v Česku v uplynulém týdnu mírně zdražil, cena nafty stagnovala. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic v Česku prodává v průměru za 31,51 koruny, před týdnem byl o tři haléře levnější. Průměrná cena nafty zůstala na 29,53 koruny za litr. Podle údajů společnosti CCS, která ceny sleduje, je benzin o 5,35 koruny na litru dražší než před rokem, za naftu tehdy motoristé platili o 3,18 Kč na litru méně.
img

Lidé mají poslední dny na podání daňového přiznání. Pokuty budou vyšší, než je běžné

28.04.2021 Nejpozději v pondělí 3. května musí lidé v ČR odevzdat své daňová přiznání. Termín je kvůli pandemické situaci o měsíc posunut, nejde ovšem hned o několikaměsíční odsunutí jako loni. Pozor tedy na to.
img

Tesla dále hodlá investovat do bitcoinu, ten se díky tomu zotavil z propadu

27.04.2021 Automobilka Tesla se ještě v prvním čtvrtletí letošního roku zbavila deseti procent té části svého majetku, kterou drží ve formě bitcoinů. Její představitelé to uvedli při konferenčním hovoru k hospodářským výsledkům za první kvartál, který se konal v noci na dnešek středoevropského času.
img

Česko může v souvislosti s auditem firem kolem Agrofertu přijít až o desítky miliard korun evropských peněz. Nad rámec těch, jež potenciálně bude na základě auditu Bruselu vracet

26.04.2021 Evropská komise by měla vůči Česku vůbec poprvé použít nové pravidlo spojující čerpání společných peněz s dodržováním principů právního státu a zastavit zemi vyplácení dotací. V souvislosti s ukončeným auditem firem okolo holdingu Agrofert to dnes navrhli europoslanci Evropské lidové strany. České úřady jsou podle nejsilnější frakce Evropského parlamentu ve věci střetu zájmů premiéra Andreje Babiše nečinné, čímž porušují unijní právo.
img

Rusko zvažuje zákaz dovozu českého piva. Dotkne se to jednotlivých českých firem, ne však české ekonomiky jako celku, tu by zasáhlo například omezení vývozu plynu a ropy z Ruska

25.04.2021 Moskva v reakci na vyhoštění velkého počtu svých diplomatů z Prahy zvažuje podle listu Kommersant možnosti ekonomických sankcí proti České republice. Ruské úřady mohou omezit dovoz českého zboží, například piva, píše ruský list s odvoláním na dva zdroje z vládních kruhů, které jsou obeznámeny s diskuzí ohledně eventuálních postihů vůči Česku. Podle deníku je to jedna z variant ruské odpovědi na diplomatickou roztržku. Moskva se „možná bude muset“ uchýlit k ekonomickým sankcím, protože „bezprecedentní agresivní jednání Prahy nemůže zůstat bez odpovědi“ sdělil listu jeden z jeho zdrojů s tím, že Rusko nemůže reagovat „čistě zrcadlově“.
img

Pandemie rapidně zvyšuje nezaměstnanost mladých do 24 let, hůře dopadá na ženy než na muže

25.04.2021 Počet nezaměstnaných lidí do čtyřiadvaceti let meziročně stoupá o třicet procent, vyplývá z dat pracovního portálu Profesia.cz. Mladí lidé tak v tomto ohledu patří mezi nejvíce zasažené skupiny obyvatelstva. Mladí lidí společně se ženami tak patří k „poraženým“ pandemické situace, přičemž šrámy si mohou nést ještě řadu let po jejím skončení.
img

České firmy se v Rusku mohou dočkat třeba „úřední šikany“, Kreml však kvůli vyostření vztahů s ČR nejspíše nezavře kohoutky s plynem či ropou

23.04.2021 Na předvčerejší tradiční poselství prezidenta Vladimira Putina ruskému lidu reagoval rubl posílením, byť mírným. To lze vyložit jedině tak, že investoři po celém světě – lidé, kteří dění v Rusku sledují velice bedlivě –, čekali od vládce Kremlu větší útočnost. Ne že by po ní dychtili. Naopak. Obávali se toho, že Putin bude ve světle posledního vývoje, včetně kauz kolem opozičního politika Alexeje Navalného a vrbětických explozí, militantnější. S úlevou proto přijali, že rivaly ani konkrétně nejmenoval, hovořil pouze o „organizátorech provokací“.
img

Převis slovenského dluhu na českým je nejvyšší od roku 2001. Převis slovenských úroků z něj nad těmi z dluhu českého je ovšem v porovnání s tehdejší dobou jen sedminový

22.04.2021 Převis slovenského veřejného dluhu nad českým byl v roce 2020 nejvyšší od roku 2001. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Eurostat. V případě Slovenska činil loni veřejný dluh v poměru k hrubému domácímu produktu rekordních 60,6 procenta (viz Graf 1 níže). Dosud Slovensko vykázalo nejvyšší dluh ve své novodobé historii v roce 2013, a sice 54,7 procenta. Český veřejný dluh v poměru k HDP loni dosáhl úrovně 38,1 procenta.
img

Česká vláda loni hospodařila s nejmenším schodkem v rámci Visegrádu. Veřejné kase ČR zajistilo na úrovni EU nižší než průměrný schodek citelně přebytkové hospodaření krajů a obcí

22.04.2021 Veřejné rozpočty ČR skončily v roce 2020 ve schodku odpovídajícím 6,2 procenta hrubého domácího produktu, v absolutním vyjádření necelých 348 miliard korun. Uvedený procentuální údaj je na poměry EU podprůměrně nízký, neboť EU jako celek vykazuje za loňský rok deficit čítající 6,9 procenta HDP, jak plyne z dnes zveřejněných údajů Eurostatu. ČR také společně se Slovenskem dopadla nejlépe mezi zeměmi Visegrádské skupiny. Slovensko vykazuje stejný deficit v poměru k HDP jako ČR, Polsko hospodařilo s veřejným schodkem sedmi procent HDP a Maďarsko dokonce 8,1 procenta HDP.
img

Benzín zdražuje, nafta zlevňuje. Kreml však kvůli Vrběticím kohoutky nejspíše nezavře, byl by sám proti sobě, takže řidiči v ČR se kvůli tomu zdražování bát nemusí

22.04.2021 Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic v Česku prodává v průměru za 31,48 koruny, o tři haléře dráž než minulý týden ve středu. Nafta naopak o dva haléře zlevnila, za litr teď řidiči dají průměrně 29,53 koruny. Podle údajů společnosti CCS, která ceny sleduje, je benzin v současnosti zhruba o 4,80 koruny dražší než před rokem. Za naftu tehdy motoristé platili o 2,62 koruny na litru méně.
img

Akcie Juventusu se prudce propadají, kvůli krachu fotbalové Superligy. Její tvůrci podcenili komunikaci s veřejností, jakoby „válku vyhlašovali na teleshoppingovém kanálu“

21.04.2021 Akcie fotbalového klubu Juventus Turín dnes prudce propadají, aktuálně o 12,7 procenta. To představuje jejich nejvýraznější propad od loňského 12. března, kdy je stahovala dolů rapidně propukající pandemie onemocnění covid-19, která sever Itálie ve své první vlně zasáhla obzvláště těžce.
img

Povinných pět týdnů dovolené je ekonomický nesmysl, může vést k růstu nezaměstnanosti. Ať si firmy samy určují, kolik týdnů dovolené vypíší

21.04.2021 Poslanci se dnes zabývají návrhem komunistů, aby zaměstnavatelé v ČR poskytovali svým zaměstnancům povinně pět týdnů dovolené. Komunisté chtějí ještě před volbami pořádně zabodovat u voličů. Kvůli návrhu svolali mimořádnou schůzi Sněmovny.
img

10 důvodů, proč si Češi rekordně berou hypotéky

21.04.2021 Češi doslova šílí po hypotékách. V březnu proto banky v ČR poskytly hypotéky za naprosto rekordních 44,7 miliardy korun. To je o skoro 50 procent více, než kolik činil dosavadní rekord. Ten z letošního února, kdy banky „udaly“ hypotéky za 29,9 miliardy korun.
img

Nové „covidové“ programy, včetně kompenzačního bonusu za 1000 korun, jsou fiaskem. Podnikatelé na ně nedosáhnou, navíc programy trestají jejich akceschopnost a flexibilitu

19.04.2021 Podnikatelé mohou od těchto chvil, přesněji od dnešní deváté hodiny ranní, žádat o podporu v rámci programu COVID Nepokryté náklady. Nárok na dotaci mají ti z nich, kteří za leden až březen zaznamenali propad tržeb alespoň o 50 procent ve srovnání se stejným obdobím loňského nebo předloňského roku.
img

Česko bude během tří lety ekonomicky výkonnější než Japonsko, prognózuje Mezinárodní měnový fond

18.04.2021 Už v roce 2024 by Česká republika měla být ekonomicky výkonnější než Japonsko. Vyplývá to z nejnovější, dubnové prognózy Mezinárodního měnového fondu. MMF počítá s tím, že za tři roky bude Česko vykazovat hrubý domácí produkt přepočtený ne jednoho obyvatele v paritě kupní síly měny celkem bezmála 44 389 dolarů. Japonsko v té době bude vykazovat hodnotu téhož ukazatele čítající jen necelých 43 912 dolarů (viz graf níže).
img

Podezření ze zapojení Ruska do výbuchu ve Vrběticích patrně zhorší i ekonomické vztahy Česka s ním. Loni poprvé mělo Česko kladnou bilanci obchodu s Ruskem

18.04.2021 V souvislosti s důvodným podezřením ze zapojení příslušníků ruské tajné služby do výbuchu skladu munice ve Vrběticích, k němuž došlo před sedmi lety, lze očekávat zhoršení nejen politických, ale také ekonomických vztahů ČR a Ruska. Míra dalšího zhoršení ekonomických vztahů však bude tlumena tím, že ČR je závislá na ruském dovozu ekonomicky prakticky nezbytných surovin ropy a zemního plynu.
img

Druhá a třetí vlna pandemie bere práci citelně rychleji ženám než mužům, hloubí příkopy napříč společností

17.04.2021 Pandemie, zejména její druhá a probíhající třetí vlna, dopadá hůře ne ženy než na muže. Hloubí ovšem příkopy nerovnosti napříč celou českou společností.
img

Princ Philip a peníze: 16 Čechů je bohatších než britská královna, která byla 16krát bohatší než princ Philip. Každého Brita stojí královská rodina v přepočtu ani ne 20 korun ročně

16.04.2021 Hovořil-li zesnulý princ Philip o financích, srdce veřejnosti si v řadě případů tak úplně nezískal. V roce 1969 jej například v pořadu americké televize NBC Meet the Press konfrontovali s dobovou zprávou britského tisku, dle níž náklady královské rodiny představují 1,1 milionu dolarů ročně. (Z důvodu inflačního vývoje taková suma dnes odpovídá 7,9 milionu dolarů, což je v přepočtu zhruba 171 milionů korun.) Při dotazu, zda tak vysoké náklady nevytváří pnutí v královském rozpočtu, princ souhlasně přikývl, přičemž pnutí dokumentoval tím, že jeho choť, královna Alžběta II., už musela prodat svoji menší jachtu. Britská veřejnost se tehdy tak úplně neztotožnila s princovým pohledem, že zrovna prodej jachty ilustruje opravdové finanční těžkosti.
img

České domácnosti v době pandemie platí za elektřinu suverénně nejvíce v celé Evropě. O 37 procent více než domácnosti v Německu

16.04.2021 Obyvatelé České republiky platí v době pandemie suverénně nejvyšší cenu za elektřinu v celé Evropě. Vyplývá to z nových mezinárodně srovnatelných údajů Eurostatu. České domácnosti, které spotřebovávají 1000 až 2500 kilowatthodin elektřiny ročně, platily loni průměrně 4,66 koruny za kilowatthodinu. Po přepočtu dle parity kupní síly měny, který umožňuje mezinárodní srovnání, jde o suverénně nejvyšší cenu v celé Evropě. Jedná se o skoro pětinu vyšší cenu, než jaké čelí po přepočtu dle parity kupní síly měny domácnosti v zemi s druhou nejvyšší cenou elektřiny v EU.
img

Benzín a nafta v příštím týdnu zlevní. Japonští politici poprvé připouštějí možnost zrušení i letošní olympiády

15.04.2021 Ceny pohonných hmot se drží na nejvyšších úrovních od loňského března. Benzin v uplynulém týdnu dál zdražil, nafta nepatrně zlevnila. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic v Česku prodává v průměru za 31,45 koruny, před týdnem byl o 11 haléřů levnější. Nafta zlevnila o dva haléře, za litr teď řidiči dají průměrně 29,55 koruny. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje.
img

Ministerstvo financí ve své nové prognóze přiznává, že zrušení superhrubé mzdy se letos moc neprojeví

14.04.2021 Ministerstvo financí zlepšilo výhled vývoje tuzemské ekonomiky v letošním a příštím roce. Letos české hospodářství vzroste podle nové, dnes zveřejněné prognózy o 3,1 procenta, stejně jako podle prognózy lednové. Ovšem v roce příštím by si mělo polepšit o 3,7 procenta, zatímco podle lednové prognózy to mělo být jen o 3,4 procenta.
img

Proč česká vláda platí (skoro) nejvyšší úrok v EU... Vyšší než Bulhaři, Řekové, Chorvati, Slováci...

14.04.2021 Česká vláda nyní čelí jednomu z nejvyšších úročení svého dluhu mezi všemi zeměmi EU. Za to, aby poskytli desetiletou půjčku, žádají mezinárodní investoři vyšší úrok už jen od vlády maďarské a rumunské (viz Obrázek 1 pod textem). V posledním zhruba měsíci se navíc Česko ocitá v historicky nebývalé situaci, kdy za svůj desetiletý dluh platí o více než dva procentní body než Slovensko (viz Obrázek 2 pod textem). Český desetiletý vládní dluh je tak úročen nejméně výhodně v porovnání s desetiletým dluhem slovenské vlády za celé období od rozdělení společné federace před skoro třiceti lety.
img

Britská vláda dává ruce pryč od záchrany majitele ostravských hutí, který je na pokraji krachu. Johnsonův kabinet označuje jeho finance za „velmi, velmi neprůhledné“

13.04.2021 Britská vláda dává ruce pryč od záchrany skupiny GFG Alliance Brita indického původu Sandžíva Gupty. Do jejího majetku patří také společnost Liberty Ostrava, tedy někdejší Nová huť (Klementa Gottwalda), později ArcelorMittal Ostrava. Ostravské hutě zaměstnávají přes šest tisíc lidí.
img

České domácnosti v době pandemie platí za elektřinu suverénně nejvíce v celé Evropě. O 37 procent více než domácnosti v Německu

13.04.2021 Obyvatelé České republiky platí v době pandemie suverénně nejvyšší cenu za elektřinu v celé Evropě. Vyplývá to z nových mezinárodně srovnatelných údajů Eurostatu. České domácnosti, které spotřebovávají 1000 až 2500 kilowatthodin elektřiny ročně, platily loni průměrně 4,66 koruny za kilowatthodinu. Po přepočtu dle parity kupní síly měny, který umožňuje mezinárodní srovnání, jde o suverénně nejvyšší cenu v celé Evropě. Jedná se o skoro pětinu vyšší cenu, než jaké čelí po přepočtu dle parity kupní síly měny domácnosti v zemi s druhou nejvyšší cenou elektřiny v EU.
img

Bitcoin se teď dostal na nový historický cenový rekord, vyjde až na 1,36 milionu korun. Zítra totiž vstupuje na burzu provozovatel největšího online tržiště s kryptoměnami v USA, Coinbase, což kryptoměny dále popularizuje

13.04.2021 Cena nejstarší a nejrozšířenější kryptoměny bitcoinu dnes dopoledne pokořila své historické maximum. Tohoto maxima dosáhla před přesně měsícem, 13. března, kdy se bitcoin prodával až za 61 742 dolarů. Aktuálně se bitcoin prodává za více než 62 tisíc dolarů za kus. V korunách jen cena bitcoinu za svým březnovým historickým rekordem jen o několik málo tisíc, když se kryptoměna dnes dopoledne prodávala až za více než 1 360 000 korun.
img

Růst cen pohonných hmot žene inflaci nad odhad České národní banky, koruna však i tak oslabuje. Zlevňují brambory, vepřové, plyn i elektřina

13.04.2021 Koruna v reakci na dnešní informaci Českého statistického úřadu o výši březnové inflace oslabila zpět nad úroveň 26,00 za euro. Inflace je totiž mírně slabší, než trh předpokládal. Analytici oslovení agenturou Bloomberg ve střední hodnotě svých odhadů počítali s inflací čítající 2,4 procenta. Ta ale nakonec v březnu dosáhla meziročního růstu jen ve výši 2,3 procenta. Mírnější inflace v očích trhu může poněkud oddálit první zvýšení základní úrokové sazby České národní banky po pandemii, což snižuje atraktivitu české měny. Žádné výraznější oslabení koruny ale z tohoto důvodu čekat nelze.
img

Zdražující byty i zelenina ženou Čechy do zahrádkářských kolonií. Ceny zahrádkářských chatek proto dramaticky rostou, některé stojí bez pozemku i milion korun

13.04.2021 Ceny chatek umístěných v zahrádkářských koloniích v ČR v poslední době dramaticky rostou. Stejně tak jejich roční podnájemné. Například v pražské kolonii Na Balkáně je aktuálně v nabídce zahrádkářská chata za takřka milion korun. Ještě před několika málo lety by přitom její cena byla násobně nižší. A zatímco podnájemné před deseti lety běžně činilo dva tisíce korun ročně, dnes představuje i více než dvakrát tolik, až pět tisíc korun.
img

Bitcoin atakuje cenový rekord, dnes vyšel i na 1,34 milionu korun. Pozítří totiž vstupuje na burzu provozovatel největšího online tržiště s kryptoměnami v USA, Coinbase, což kryptoměny dále popularizuje

12.04.2021 Cena nejstarší a nejrozšířenější kryptoměny bitcoinu se dnes dopoledne přiblížila ke svému historickému maximu. Tohoto maxima dosáhla před takřka měsícem, 13. března, kdy se bitcoin prodával až za 61 742 dolarů. Dnes se dostal až na cenu 61 229 dolarů za kus. V korunách zaostala cena bitcoinu za svým březnovým historickým rekordem jen o několik málo tisíc, když se dnes dopoledne prodávala až za více než 1 340 000 korun.
img

Česká vláda platí za svůj dluh nejvyšší úrok v porovnání s vládou slovenskou od rozdělení federace v roce 1993. V EU platí za dluh více než Češi už jenom Maďaři a Rumuni

11.04.2021 Česká vláda platí jeden z nejvyšších úroků z dluhu v celé EU. Úrok na desetileté půjčce vlády ČR činí nyní 1,94 procenta ročně. Vyšší úrok v celé EU už platí pouze vláda maďarská a vláda rumunská (viz tabulka níže).
img

Češi během roku pandemie nastřádali 230 miliard korun úspor, spořili více než čtyřikrát rychleji, než je běžné. Obchodníci budou mít po otevření obchodů „žně“

09.04.2021 Lidem v České republice v posledním roce rekordně narostly úspory. Vzhledem k tomu, že se v pondělí otevírá část dosud otevřených obchodů a provozoven, mohou jejich provozovatelé očekávat „žně“. Češi totiž začnou nastřádané peníze „pouštět“ do ekonomiky.
img

Státní komerční banka na přání komunistů je ekonomický nesmysl, smysl může mít jen banka rozvojová. Předpokládané citelné ztráty státní komerční banky by platili obyčejní lidé z daní

08.04.2021 Komunisté už delší dobu volají po zřízení státní komerční banky. S blížícími se volbami svůj tlak v této věci stupňují, hmatatelné kroky vedoucí k vytvoření banky představují jednu z podmínek jejich další tolerance současné vlády hnutí ANO a ČSSD. Předseda komunistů Vojtěch Filip nyní aktivněji než kdy jindy veřejně požaduje vznik „banky komerčního typu v rukou státu“. Podle Filipa je pro ekonomiku ČR „důležité, aby stát vytvořil banku, kterou může ovládat a která by tlačila konkurenčním způsobem na zahraniční vlastníky bank, kteří v České republice operují“.
img

Zahraniční obchod v únoru lehce zklamal, nepříznivě na něj dolehly zádrhely v dodávkách ze světa, brexit i silnější koruna

08.04.2021 Zahraniční obchod ČR se zbožím v únoru mírně zklamal. Přebytek dosáhl hodnoty 22,5 miliardy korun, avšak trh předpokládal přebytek 26,2 miliardy. Navzdory mírného zklamání jde o relativně dobrý výsledek, přebytek je meziročně vyšší o 2,2 miliardy.
img

Český průmysl padá více, než se čekalo. Stahuje jej propad autoprůmyslu, jenž nastává kvůli výpadkům v dodávkách ze světa

08.04.2021 Českému průmyslu se letos nedaří. Statistici revidovali lednový údaj, kdy podle nynějších dat průmyslová výroba oslabila meziročně o pět procent, tedy nejvíce od loňského srpna. Propad pokračoval v únoru, jak ukazují dnes zveřejněná čísla. Průmysl se meziročně propadl o 2,6 procenta.
img

Benzín i nafta stále zdražují. Růst cen však končí, trh se obává, že těžaři ropy jsou až příliš optimističtí

08.04.2021 Ceny pohonných hmot v uplynulém týdnu opět vzrostly, avšak už jen velmi mírně. Jejich letošní zdražování, které v březnu vykazovalo i nejrychlejší tempo za posledních více než deset let, prozatím končí. V příštím týdnu mohou řidiči v ČR očekávat jejich zlevnění, a to v rozsahu do deseti haléřů na litr. Benzín i nafta jsou nyní nejdražší od loňského března, když se prodávají za 31,34, resp. 29,57 koruny za litr.
img

Český stát poprvé v historii prodává bitcoin, aukce začala před malou chvílí. Stát nabízí kryptoměnu zhruba o 20 tisíc korun nad tržní cenou

07.04.2021 Český stát poprvé v historii prodává kryptoměnu bitcoin. Dnes v 15:00 zahajuje Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových aukci 0,42337268 jednotky bitcoinu (detail aukce viz zde). Aukce potrvá do zítřejší třetí hodiny odpolední.
img

Nezaměstnanost zůstává nízko, měla by i ve zbytku roku. Ministryně Maláčová by však mohla upustit od neprofesionální praxe zveřejňování míry nezaměstnanosti na svém twitteru

07.04.2021 Míra nezaměstnanosti v březnu klesla na 4,2 procenta, jak uvedla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová na svém twitteru. Opakované zveřejňování takto zásadního, potenciálně kurzotvorného údaje „polooficiálně“, na twitterovém účtu ministryně, nesvědčí o nejvyšší možné míře profesionality resortu.
img

Otevírání obchodů se blíží, Češi v nich v nákupním boomu utratí až 200 miliard. Dosud své nákupy musely odkládat, tržby proto citelně klesají hlavně kamenným prodejcům, částečně nevratně

07.04.2021 Únorový propad maloobchodních tržeb v ČR byl nižší, než se čekalo. Meziročně se tržby propadly o 5,8 procenta neočištěně, po očištění dokonce jenom o rovná tři procenta. Analytici oslovení agenturou Bloomberg přitom ve střední hodnotě svých odhadů počítali s osmiprocentním poklesem neočištěných tržeb.
img

Spojené státy chystají novou obchodní válku, tentokrát tu proti daňovým rájům. Budou však ochotny jít i proti vojenským spojencům typu Irska?

06.04.2021 Snad z důvodu poklidu Velikonočního pondělí si česká média výrazněji nepovšimla slov americké ministryně financí Janet Yellenové. Ta oznámila záměr americké administrativy prosadit celosvětově závaznou spodní hranici podnikové daně. Pokud by se jí to podařilo, značí to malou revoluci ve světovém finančním pořádku. Spodní hranice podnikové daně, patrně výrazně nad nulovou úrovní, by totiž v takovém případě znamenala zánik daňových rájů, jak je dnes známe. Ve své podstatě tak včera Yellenová vyhlásila „obchodní válku“. Nikoli Číně jako předchozí Trumpova administrativa, ale právě daňovým rájům. Svým významem pro svět jde o plně srovnatelná válčení.
img

Mezinárodní měnový fond prognózuje nejrychlejší růst světové ekonomiky za minimálně 40 let, ohledně české ekonomiky je optimističtější než naše ministerstvo financí i než Česká národní banka

06.04.2021 Mezinárodní měnový fond ve své dnes zveřejněné prognóze předpokládá, česká ekonomika letos poroste o 4,2 procenta, v roce 2022 pak o 4,3 procenta. Přitom neočekává žádný výrazný nárůst míry nezaměstnanosti. Ta by v Česku měla letos dosáhnout průměrné úrovně 3,4 procenta, v příštím roce by pak měla klesnout na 3,2 procenta. Míra nezaměstnanosti v ČR by tak měla letos i příští rok zůstat nejníže nejen v EU, ale v celé Evropě. Měla by tedy zůstat níže než ve Švýcarsku, v Maďarsku, v Německu i než v Norsku, což jsou další evropské země s relativně velmi nízkou mírou nezaměstnanosti.
img

Utrácí se za jiné věci než covid, chátrají mosty, miliardy na digitalizaci nejsou vidět. Nejvyšší kontrolní úřad tepe vládu a stát, někde je však jeho kritika sporná

06.04.2021 Nejvyšší kontrolní úřad ve své výroční zprávě za rok 2020 nekompromisně účtuje se státem a vládou. Kritice podrobuje celou řadu oblastí státní správy, v některých aspektech je ale jeho kritika sporná.
img

Češi si v rekordní míře „zlevňují“ hypotéku. Přecházení ke konkurenci připravuje banky o miliardy, klientům se vyplatí nenechat si nic líbit

04.04.2021 V historicky nevídané míře si Češi v těchto dnech takzvaně „zlevňují“ hypotéku. Činí tak přechodem ke konkurenci, od banky k bance. Objem refinancovaných hypoték totiž raketově narůstá, jak zachycuje graf České národní banky níže. Podle nejnovějších údajů – únorových – překonal poprvé v historii měření měsíční objem hypotečního refinancování sumu sedmi miliard korun. Konkrétně dosáhl 7,4 miliardy korun. Ještě loni v únoru to přitom byly jen necelé tři miliardy.
img

Veřejný dluh ČR loni rostl nejdramatičtěji v historii země, přesto však pomaleji než v dalších zemích Visegrádu. Hrozí zhoršení ratingu a dluhová spirála

01.04.2021 Veřejný dluh ČR stoupl loni v poměru k hrubému domácímu produktu nejvýše od roku 2016, když podle dnes zveřejněných údajů ČSÚ dosáhl úrovně 38,1 procenta. Oproti roku 2019 tak narostl poměrně dramaticky, totiž z úrovně 30,2 procenta, tedy o bezmála osm procentních bodů. Jedná se o nejvýraznější meziroční nárůst dluhu v poměru k HDP v historii ČR. Nárůst odpovídající 7,9 procentního bodu předčí jak dosavadní rekordní nárůst z roku 2001, o 5,7 procentního bodu, tak i ten z roku 2009, kdy vrcholila světová finanční krize – tehdy nárůst odpovídal 5,3 procentního bodu.
img

Zdražování pohonných hmot ztrácí na síle, zablokovaný Suez českým řidičům pohonné hmoty nezdraží. V dubnu lze čekat zlevňování, a to kvůli pomalé vakcinaci zejména v EU

01.04.2021 Ceny pohonných hmot v Česku znovu vzrostly, ale už znatelně pomaleji než v minulých týdnech. Nejprodávanější benzin Natural 95 zdražil od minulé středy o deset haléřů na průměrných 31,27 Kč/l. Litr nafty se prodává v průměru za 29,55 koruny, což je o sedm haléřů více než před týdnem. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje.
img

Biden napumpuje do ekonomiky USA další 2,25 bilionů dolarů, celkově přes pět bilionů. Hrozí citelná inflace

31.03.2021 Americký prezident Joe Biden překvapuje razancí své fiskálně-expanzivní politiky. Dnes v Pittsburghu představí nový balík rozpočtových opatření, v objemu 2,25 bilionu dolarů. Balík sestává zejména z infrastrukturních výdajů, které podle americké administrativy mají být nerozsáhlejší od doby těch souvisejících s vesmírným programem 60. let a s programem mezistátní dálniční sítě 50. let.
img

Nemovitosti v ČR budou nejspíše dále trendově zdražovat. Pokud se však dostaví výraznější inflace, vývoj je nejednoznačný

31.03.2021 Trh s nemovitostmi v ČR zůstává jako celek nečekaně odolný vůči dopadům probíhající koronavirové situace. Ceny nemovitostí v souhrnu dále rostly i v roce 2020 a v růstu pokračují i letos. Cenový pokles zaznamenaly jen jisté segmenty trhu s nájemním bydlením. Kvůli odlivu poptávky zahraničních turistů po krátkodobých pronájmech zejména klesla loni cena nájmů v historickém jádru Prahy.
img

Další osud tisíců zaměstnanců ostravských hutí má teď v rukou britská vláda. Majitel hutí ji žádá o záchranné peníze 5,2 miliardy korun

28.03.2021 Tonoucí ocelářské a hliníkárenské impérium Sandžíva Gupty, do nějž patří i ostravské hutě, se snaží chytit pomyslného stébla. Skupina GFG Alliance, která zastřešuje i Liberty Ostrava, podle včerejších večerních informací televize Sky News požádala britskou vládu premiéra Borise Johnsona o zajištění nouzového financování v objemu 170 milionů liber, což odpovídá zhruba 5,2 miliardy korun.
img

Záchranný úvěr Smartwings je principálně správný, ilustruje však úskalí státní pandemické pomoci ekonomice a riziko její „zombiefikace“

26.03.2021 Takřka dvoumiliardový záchranný úvěr dopravci Smartwings ilustruje úskalí stání pomoci v době pandemie. Za společnou půjčku čtyř bank, které skupinu Smartwings úvěrují dlouhodoběji, se z 80 procent zaručí stát. Takže když dopravce nebude schopný úvěr v příštích letech splácet, bankám drtivou většinu dlužné částky uhradí místo něj daňový poplatník. Úvěrující banky si tak pomohly: zatímco dosud jejich úvěry Smartwings nebyly takto zajištěny daňovým poplatníkem, nyní jsou.
img

Blokace Suezu potrvá déle, než se čekalo, Čechům může zdražit kávu i benzín. Každá další hodina blokace stojí devět miliard korun

26.03.2021 Vyproštění obřího kontejnerového plavidla, které po najetí na mělčinu již čtvrtým dnem blokuje Suezský průplav, si vyžádá minimálně dalších pět dní. Podle agentury Bloomberg to uvádějí zdroje obeznámené se situací. To znamená, že 400 metrů dlouhá a 220 tisíc tun vážící loď bude v úzkém hrdle průplavu zaklíněná alespoň do středy. Ztěžuje se tak přeprava například energetických surovin či zemědělské produkce.
img

Zablokovaný Suez může dále zdražit pohonné hmoty v ČR, ty letí vzhůru i tak

25.03.2021 Ceny pohonných hmot letí vzhůru. V polovině března například benzín Natural 95 zdražoval tempem přes 80 haléřů na litr za jediný týden. Takto citelně jeho cena naposledy rostla v prosinci 2010. V uplynulém týdnu sice zdražování zmírnilo, nicméně i tak benzín podražil o dalších 38 haléřů na cenu 31,17 koruny za litr. Nafta je dražší o 26 haléřů než před sedmi dny, když stojí 29,48 koruny. Jak benzín, tak nafta jsou tedy nyní nejdražší za poslední více než rok. Důvodem je hlavně růst cen ropy na světových trzích. Ta nejnověji zdražuje kvůli situaci v Suezském průplavu, jejž za písečné bouře najetím na mělčinu zablokoval obří tchaj-wanský supertanker.
img

Centrální banka může trvale ulevovat vládě od dluhu i v ČR, dnes totiž prošla novela zákona o ČNB. Je to dobře, ekonomika s národní měnou vyžaduje silnou národní banku

24.03.2021 Přelomovou povahu některých dějů leckdy odhalí až časový odstup. Dějiny. Až se budou psát dějiny českého centrálního bankovnictví, nepochybným milníkem bude dnešek. Ode dneška se Česká národní banka (ČNB) trvale řadí mezi centrální banky, jež mohou takzvaně kvantitativně uvolňovat. Tedy tisknout a vytvářet nové peníze, aby za ně bez výraznějšího omezení nakupovaly vládní dluh. Poslanecká sněmovna totiž dnes dopoledne schválila příslušnou novelu zákona o ČNB.
img

Češi letos kvůli pandemii utratí za velikonoční cukrovinky o skoro 200 milionů korun méně, obchodníci musí s cenou dolů. Naopak masivně porostou prodeje piva

24.03.2021 Lidé v Česku prožijí podruhé Velikonoce v lockdownu. Jejich nákupní chování se proto bude podobat tomu loňskému, přičemž se zároveň bude lišit od toho z doby před pandemií. V praxi to znamená, že s nižšími tržbami, než na jaké byli před pandemií zvyklí, musí počítat například výrobci a prodejci cukrovinek či vína. Naopak výrobci a prodejci piva, zeleniny nebo masa se dočkají tržeb vyšších.
img

Babišův apel k ČNB je nešťastný, trh však dnes nechává chladným. Centrální banka je ve skutečnosti ztrátová, zisk je spíše výjimkou potvrzující pravidlo

23.03.2021 Trh dnes výrazněji nereaguje na včerejší večerní slova premiéra Andreje Babiše, který nezvykle apeloval na Českou národní banku, aby zatím nezvyšovala základní úrokové sazby. Měnoví obchodníci i po premiérově prohlášení stále sázejí na to, že ČNB zvýší základní sazbu čtyřikrát během nadcházejícího půldruhého roku. Očekávání tak citelného nárůstu základních úroků během období osmnácti měsíců měli naposledy před takřka deseti lety, v červnu 2011.
img

Střídaní času je zabijácké. Kvůli úspoře 50 haléřů z 60 tisíc korun kvůli němu v ČR každoročně umírají desítky lidí, více než kolik zemře kvůli klíšťatům

23.03.2021 O nadcházejícím víkendu se opět odehraje změna času, jež měla být poslední. Měla. Evropští poslanci už před dvěma lety podpořili plán na zrušení povinného střídání standardního a letního času právě v roce letošním. Jenže kvůli pandemii koronaviru se rušení střídání času odkládá.
img

Turecká lira se dnes prudce propadá, zemi hrozí měnová krize. Čechům to výrazně zlevní dovolenou v Turecku

22.03.2021 Turecká měna a tamní akciové a dluhopisové trhy se dnes prudce propadají. Důvodem je zásah prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana, který o víkendu odvolal šéfa centrální banky Naciho Agbala. Místo něj dosadil Sahapa Kavcioglua, univerzitního profesora Marmarské univerzity, ovšem také sloupkaře provládního listu Yeni Safak.
img

Smrtící rok 2020: v Česku zemřelo nejvíce lidí v historii země. Česká republika vymírala nejrychleji za uplynulé čtvrtstoletí, právě kvůli rekordnímu počtu úmrtí

22.03.2021 Loňský rok se do dějin novodobé České republiky zapíše temně. Zemřelo totiž nejvíce lidí v její historii, píšící se od roku 1993. Počet zemřelých činil v roce 2020 celkem 129,3 tisíce osob. Meziročně zamřelo o patnáct procent lidí více. Zvláště závažná byla nadúmrtnost na přelomu měsíců října a listopadu 2020, ovšem negativně se do statistiky úmrtnosti zapsalo celé loňské poslední čtvrtletí. Důvodem je pochopitelně podzimní vlna pandemie onemocnění covid-19.
img

Pandemická krize dopade i na důchodce, penze porostou výrazně pomaluji. Může za to i zrušení superhrubé mzdy

21.03.2021 Pandemie v příštím roce zřejmě dopadne i na starobní důchodce. Dočkají se totiž výrazně slabšího růstu důchodu, než jakého se dočkávali po čtyři léta, v období 2018 až 2021. V porovnání s nárůstem z let 2019 až 2021 by měl být nárůst příští rok jen ani ne poloviční, jak zachycuje tabulka níže.
img

Vládní dluh ČR je vůči dluhu vlády řecké úročen nejhůře za posledních 16 let. Vláda by měla přijít s plánem konsolidace, navázat nyní také na Kalouskův odkaz

21.03.2021 Úrok na českém desetiletém vládním dluhu v tomto týdnu poprvé od května 2019 překonal hladinu dvou procent. Tuzemské vládě se tak zvyšují náklady financování, což představuje vzhledem k enormně rostoucímu veřejnému zadlužení ČR stále závažnější výzvu. Je třeba, aby ministerstvo financí předložilo plán konsolidace veřejných financí, tedy toho, jak je po enormním nárůstu zadlužení dostane na udržitelnou dráhu dalšího vývoje. Vláda by nyní měla navázat na odkaz někdejšího ministra financí Miroslava Kalouska, který obezřetnou fiskální politikou při minulé krizi a tvorbou rezerv pomohl připravit půdu letům prosperity 2014 až 2019.
img

Majitel ostravských hutí je na pokraji krachu, britská vláda už má plán jeho nouzového znárodnění, uvádějí Financial Times. Pro Babišovu vládu jde o další bolehlav

21.03.2021 Britská vláda pracuje na plánu záchrany společnosti Liberty Steel, majitele ostravských hutí. Na pokraji zhroucení se totiž ocitá skupina GFG Alliance Brita indického původu Sandžíva Gupty. Do této skupiny, která zastřešuje jeho ocelářský, hliníkárenský a energetický byznys, spadá právě i Liberty Steel, a tedy rovněž ostravské hutě.
img

Pětina Čechů si nemůže finančně dovolit ani týdenní dovolenou jednou ročně

19.03.2021 Týdenní dovolenou si v Česku nemůže finančně dovolit 18,7 procenta lidí. Vyplývá to z údajů, které za loňský rok nově zveřejnil Český statistický úřad. Na první poslech je pětina osob, co nemají ani na týdenní dovolenou, vysoké číslo. Ovšem příznivý je nepochybně alespoň trend. A také mezinárodní srovnání.
img

Další Babišův bolehlav: majitel ostravských hutí je na pokraji krachu, v Británii se mluví o nouzovém znárodnění

18.03.2021 Britská vláda by podle dnešních slov Eda Millibanda, exministra a někdejšího šéfa labouristické strany, měla zvážit nouzové znárodnění společnosti Liberty Steel. Do ní patří i ostravské hutě, tedy někdejší Nova huť (Klementa Gotwalda), později ArcelorMittal Ostrava. Majitel společnosti Liberty Steel, Brit indického původu Sandžív Gupta, bojuje o finanční přežití.
img

Benzín tento týden zdražuje nejrychleji od srpna 2012, na mohutná týdenní zdražování z „nultých let“, i o více než 3,50 Kč na litr, to však ani vzdáleně nestačí

18.03.2021 Cena benzínu v tomto týdnu rostla nejvýrazněji od srpna 2012. Týdenní nárůsty v tomto týdnu ve středu a předtím také v pondělí překonaly úroveň 80 haléřů na litr, když vykázaly hodnotu 81, resp. 83 haléřů (viz tabulka níže).
img

Ceny pohonných hmot letí nahoru. Pláčou hlavně řidiči benzínových vozů, naopak nafta je v ČR po snížení spotřební daně levnější než v Polsku, stejně drahá jako v Rumunsku

18.03.2021 Pohonné hmoty v ČR v uplynulém týdnu dramaticky zdražily. Benzín o 81 haléřů na cenu 30,79 koruny za litr, nafta o šedesátník na cenu 29,22 koruny za litr. Benzín je nyní nejdražší za více než jeden rok, nafta pak nejdražší za období skoro jednoho roku. Ceny pohonných hmot jsou v zásadě tam, kdy byly v době propuknutí pandemie loni v březnu.
img

Úrok českých desetiletých vládních dluhopisů přeskočil úroveň dvou procent. Tuzemské vládě strmě zdražuje financování

17.03.2021 Úrok na českém desetiletém vládním dluhu dnes poprvé od května 2019 překonal hladinu dvou procent. Tuzemské vládě se tak zvyšují náklady financování, což představuje vzhledem k enormně rostoucímu veřejnému zadlužení ČR stále závažnější výzvu.
img

Řecká dluhová krize dneškem definitivně končí, Atény po třinácti letech vydávají 30letý dluhopis. Řecko si nyní půjčuje za polovinu toho, zač Česko

17.03.2021 Řecká vláda si jde na trh půjčit si na třicet let. Poprvé od roku 2008 proto vydává svůj dluhopis s nejdelší dobou splatnosti. Představuje to symbolickou tečku za řeckou dluhovou krizí. Ta ekonomicky vrcholila v letech 2009 až 2012, politicky pak v roce 2015, kdy vážně hrozil takzvaný grexit, tedy vystoupení Řecka z eurozóny, ba dokonce z EU (právně není možné opustit eurozónu, jedinou možností, jak se vrátit k národní měně, je vystoupit z EU).
img

Češi berou hypotéční banky útokem, i díky zrušení superhrubé mzdy, ty tak poskytují rekordní objem hypoték v historii. Úroky půjdou nahoru, což nápor Čechů umocňuje

17.03.2021 Tuzemské banky se ocitají pod dosud nikdy nezaznamenaným náporem Čechů dychtících po hypotéce. Těží i z toho, že Češi se „cítí bohatší“ díky zrušené superhrubé mzdy a kvůli nemožnosti realizovat své výdaje v době pandmie jinde. V únoru tak banky poskytly největší měsíční objem hypoték v historii, a to za 29,9 miliardy korun. Letošní únor je tak první v historii ČR, kdy průměrný denní objem poskytnutých hypoték překročil jednu miliardu korun.
img

Na výsledky ČEZ reagují jeho akcie vlažně, navzdory příslibu vyšší dividendy. Státu letos ČEZ vyplatí nejspíše 15 miliard korun, svědčí mu probíhající i vyhlížené zdražování elektřiny

16.03.2021 Hospodářské výsledky energetické společnosti ČEZ za loňský rok i poslední loňské čtvrtletí naplnily, až mírně překonaly očekávání trhu. Hrubý provozní zisk společnosti za rok 2020 – EBITDA – činí 64,8 miliardy korun, zatímco analytici oslovení agenturou Bloomberg v konsensu předpokládali 64,3 miliardy. Očištěný čistý zisk odpovídá 22,8 miliardy korun, kdežto trh očekával 22,2 miliardy. Hrubý zisk za čtvrté čtvrtletí 2020 představuje 13,9 miliardy, zatímco trh počítal s 13,5 miliardy.
img

Vláda Čechům snížila daně, ti ale neutrácejí. Peníze hromadí na účtech i v obavě ze zdražování, třeba elektřiny, zatímco Česká národní banka vyhlíží nákupní mánii po odeznění pandemie

15.03.2021 Lednový lockdown odradil Čechy od utrácení ještě více, než se čekalo. Tržby v maloobchodě poklesly meziročně o devět procent, což je historicky druhý nejvýraznější pokles. Výrazněji se propadly už jen loni v dubnu, kdy vrcholil jarní lockdown roku 2020. Stejně jako tehdy i nyní v lednu byla důvodem dramatického propadu tržeb uzavírka podstatné části tuzemského maloobchodu a služeb, jež nastala po rozvolnění ze sklonku loňska. Češi omezili své výdaje výrazněji, než se čekalo, neboť analytici oslovení agenturou Bloomberg předpokládali ve střední hodnotě svých odhadů propad čítající 5,8 procenta. Své výdaje omezili nejvíce za oděvy a obuv, za které utratili o 74,1 procenta méně než loni. Klesaly ale výdaje také za domácí potřeby, kosmetiku, počítače, mobily i elektroniku či za lékárenské zboží.
img

Praha bohatne mnohem rychleji než Bratislava, rozdíl je teď nejvyšší v tomto tisíciletí. Česká metropole je díky brexitu třetím nejbohatším místem EU

14.03.2021 Praha je třetím nejbohatším regionem Evropské unie. Vyplývá to z nejnovějších údajů Eurostatu, které úřad zveřejnil. Hrubý domácí produkt na obyvatele vyjádřený ve standardu kupní síly, který umožňuje mezinárodní srovnání, činil v české metropoli v roce 2019 celkem 205 procent průměru Evropské unie. Lépe už na tom bylo jen Lucembursko s 260 procenty průměru EU a jižní část Irska s 240 procenty. Praha se na třetím místě ocitá v oficiální statistice Eurostatu historicky poprvé, neboť ta už v důsledku loňského brexitu nezahrnuje oblast Londýna. Vnitřní část britské metropole se před brexitem pravidelně umisťovala před Prahou.
img

Biden pomohl bitcoinu k dalšímu rekordu. Kryptoměna prvně v historii atakuje metu 60 tisíc dolarů za kus, v korunách vyjde na více než 1,3 milionu

14.03.2021 Bitcoin, nejstarší a nejrozšířenější světová kryptoměna, dnes překonal svůj dosavadní cenový rekord. Prodává se nyní za více než 59 500 dolarů za kus. Dosavadní rekord, dosažený letos 21. února, přitom činil zhruba 59 350 dolarů. Rekordní cenu má bitcoin také v korunách. Poprvé se dnes prodává za více než 1,3 milionu korun. Na to, aby se člověk mohl počítat mezi korunové milionáře, tedy dnes už postačí to, když jeho majetek sestává výhradně jen ze zhruba 0,75 bitcoinu.
img

Po pandemii Čechy zachvátí nevídaná nákupní mánie, utratí až 200 miliard korun, odhaduje centrální banka. Hrozí tedy také silná inflace

14.03.2021 Češi už rok, od propuknutí pandemie a uzavření ekonomiky, hromadí na svých účtech velké peníze. Střední třída v ČR má podle odhadu České národní banky nyní v úsporách o zhruba o 120 miliard korun více, než by měla za situace bez covidové pandemie.
img

Je jen otázkou času, kdy čeští politici umožní České národní bance kvantitativní uvolňování trvale. Je v jejich zájmu, provozují jej Polsko, Maďarsko či Rumunsko a je to v dnešním světě bohužel nutnost

12.03.2021 Poslanecká sněmovna dnes projednává zavedení trvalé možnosti provádění takzvaného kvantitativního uvolňování Českou národní bankou. Pokud by příslušný návrh prošel, měla by ČNB tuto možnost i za horizontem letošního roku. Dosud totiž jí disponuje pouze dočasně, právě do konce letošního roku, a to na základě nouzového kroku z loňského jara, z doby vrcholící koronavirové krize.
img

V době pandemie se staví o desetinu méně bytů, bydlení proto výhledově dále zdraží

12.03.2021 Pandemická situace výrazně snížila objem nové bytové výstavby. Počet zahájených bytů klesl v období od loňského února do letošního ledna meziročně o 10,1 procenta.
img

Průmysl letos dopadá nejhůře za poslední měsíce. Škodí mu výpadky v dodávkách z Asie, brexit, posílení koruny i hrozba pandemické uzavírky

12.03.2021 Tuzemská průmyslová výroba se v lednu v neočištěném vyjádření propadla nejvýrazněji od loňského srpna. Meziroční pokles čítající 4,4 procenta je ještě horší, než se čekalo. Trh ve střední hodnotě odhadů analytiků oslovených agenturou Bloomberg předpokládal pokles o 4,3 procenta.
img

Benzín stojí po roce opět 30 korun za litr, za týden zdražil o více než padesátník. Pohonné hmoty budou citelně zdražovat i nadále

11.03.2021 Cena ropy pokračuje ve své letošní jízdě vzhůru a pohonné hmoty v Česku proto dále citelně zdražují. Průměrná cena benzínu Natural 95 poprvé za takřka rok atakuje cenu 30 korun za litr. V průměru totiž podle nejnovějších – včerejších – údajů vyšel litr benzínu na 29,98 koruny za litr. Vzhledem k cenové dynamice posledních dní lze předpokládat, že právě dnes již průměrná cena benzínu hranici 30 korun za litr překoná. Poprvé od loňského 18. března. Zdražuje také nafta, byť z důvodu letošního snížení spotřební daně z ní pomaleji než benzín. Litr nafty vyjde na 28,62 korun, což je její nejvyšší cena od loňského 24. března.
img

Americký Kongres právě teď schválil Bidenův obří balík rozpočtových opatření, hrozí citelná inflace. I proto by to mělo zajímat třeba i Česko a českou vládu

10.03.2021 V Americe probíhá obří záchrana ekonomiky na dluh. Do toho všude zdražuje ropa i potraviny. Svět se opět začíná bát něčeho, na co už takřka zapomněl: obří inflace. A strach by měla mít i česká vláda.
img

Elon Musk během včerejška zbohatl o 550 miliard korun, o třetinu českého rozpočtu. Historie ale naznačuje, že může jít o předzvěst hlubokého pádu Tesly

10.03.2021 Elon Musk, zakladatel, šéf a hlavní akcionář automobilky Tesla, včera zbohatl během jediného dne o 25,1 miliardy dolarů, v přepočtu o zhruba 550 miliard korun. Taková suma odpovídá zhruba třetině plánovaných výdajů letošního státního rozpočtu České republiky. Musk včera bohatl průměrně tempem 23 miliard korun každou jednu hodinu, a to díky enormnímu nárůstu tržní kapitalizace Tesly. Ta během dne narostla o 107 miliard dolarů. Zřejmě žádný jednotlivec v moderních dějinách ještě nebohatl tak závratným tempem jako právě včera Musk.
img

Ceny v Česku rostou nejpomaleji od roku 2018, mohou však opět vystřelit

10.03.2021 Růst cen v Česku zvolňuje. V únoru vykázala inflace své nejpomalejší meziroční tempo od roku 2018. Činila 2,1 procenta. Trh ve střední hodnotě odhadů analytiků oslovených agenturou Bloomberg očekával setrvání míry inflace na lednové úrovni 2,2 procenta. Česká národní banka však ve své aktuální prognóze předpokládá pro únor inflaci dokonce výrazně nižší, na úrovni 1,7 procenta.
img

Home office stojí pracujícího Čecha průměrně skoro 1400 korun měsíčně. Na dojíždění ušetří jen část pracovníků

09.03.2021 V současné době se intenzivně diskutuje větší zapojení Čechů do home officu, tedy do práce z domova. V Česku může být na práci z domova převedena zhruba třetina všech pracovních míst, z tohoto počtu je však home office nyní uplatněn jen zhruba na polovině. Existuje tedy značná rezerva pro přechod dalších pracovníků na práci z domova, což by snížilo celkovou mobilitu obyvatelstva, a přispělo tak ke stlačení intenzity šíření nákazy onemocněním covid-19.
img

Zahraniční obchod v lednu zklamal, nepříznivě na něj dolehly zádrhely v subdodávkách z Asie, brexit i silnější koruna

09.03.2021 Zahraniční obchod ČR se zbožím v lednu mírně zklamal. Přebytek byl sice meziročně o 7,3 miliardy korun vyšší, když dosáhl hodnoty 24,6 miliardy korun, avšak trh předpokládal přebytek nad úrovní třiceti miliard korun.
img

Češi v průměru berou už skoro 40 tisíc, růst mezd loni ve čtvrtém čtvrtletí „vyrazil dech“. Propouštění jsou hlavně pracovníci s nízkým příjmem

08.03.2021 Průměrná mzda se loni ve čtvrtém čtvrtletí poprvé v historii České republiky přiblížila k úrovni 40 tisíc korun. Dosáhla úrovně 38 525 korun. Její meziroční nárůst, v porovnání s posledním čtvrtletím roku 2019, výrazně překonal očekávání analytiků. Ti, které oslovila agentura Bloomberg, předpokládali ve střední hodnotě svých odhadů reálný růst mezd o jedno procento. Ve skutečnosti si mzdy polepšily o 3,8 procenta. To znamená, že průměrná mzda byla ve čtvrtém čtvrtletí 2020 o zhruba 2000 korun vyšší, než experti předpokládali. To ilustruje značnou míru nejistoty, kterou jsou z důvodu pandemické situace odhady makroekonomických veličin zatíženy. Nutno však doplnit, že na průměrnou mzdu dosáhne pouze přibližně třetina pracovníků, zatímco zbylé dvě třetiny mají mzdu nižší.
img

Ropa dnes po útoku v Saúdské Arábii prudce zdražuje, citelně poroste i cena pohonných hmot v ČR

08.03.2021 Ropa Brent, jejíž cena je určující pro cenu pohonných hmot v ČR, při zahájení dnešního obchodování vyskočila nad úroveň 70 dolarů za barel, na své čtrnáctiměsíční maximum. Barel se prodával až za 71,16 dolaru. Stalo se tak v důsledku dronového útoku na ropný zásobník v přístavu Ras Tanura, jenž je jeden z největších svého druhu na světě.
img

Země s ženami v politice často zvládají covid lépe, v Česku je jich ale skoro nejméně v EU. Ani s ženami v managementu to v ČR není žádná sláva

07.03.2021 Ženy obsazují v EU přesně třetinu křesel v jednotlivých národních parlamentech členských zemí. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Eurostat. V manažerských pozicích firem a podniků pak obsazují 34 míst.
img

Vláda chystá nový covidový program pro podnikatele, konečně by měl vycházet z propadu tržeb. Kompenzace však znevýhodní ty podnikatele, co s pandemií důmyslně bojují

07.03.2021 Vláda chystá nový kompenzační program pro podnikatele - jak firmy, tak OSVČ. Má se jmenovat Covid Nepokryté náklady. Dosáhnou na něj ti podnikatelé, jejichž obrat v době pandemie poklesl o 40 a více procent v porovnání se stejným obdobím posledního předpandemického roku, tedy 2019.
img

Ropa je nejdražší od zabití Sulejmáního, čeští řidiči se musí připravit na citelné zdražení benzínu i nafty. Inflační tlaky tak dále zesílí, což je starostí pro ČNB i vládu

05.03.2021 Ceny ropy typu Brent letí vzhůru. Dnes ráno středoevropského času atakovala úroveň 68 dolarů za barel. Důvodem je výsledek včerejšího jednání kartelu OPEC a jeho spojenců v čele s Ruskem. Čeští řidiči se musí připravit na další výrazné zdražování benzínu i nafty.
img

Eurostat: Praha je třetím nejbohatším regionem Evropské unie

04.03.2021 Praha je třetím nejbohatším regionem Evropské unie. Vyplývá to z nejnovějších údajů Eurostatu, které úřad zveřejnil včera. Hrubý domácí produkt na obyvatele vyjádřený ve standardu kupní síly, který umožňuje mezinárodní srovnání, činil v české metropoli v roce 2019 celkem 205 procent průměru Evropské unie. Lépe už na tom bylo jen Lucembursko s 260 procenty průměru EU a jižní část Irska s 240 procenty.
img

Pohonné hmoty prudce zdražují, svět se totiž boji, že ropy bude málo. Moskva tlačí na zvýšení těžby, Rijád je zdrženlivější

04.03.2021 Pohonné hmoty v ČR v minulém týdnu prudce zrychlily tempo svého zdražování. Zároveň se dále rozevírají cenové nůžky mezi benzínem a naftou. Řidiči vozů na benzínový pohon tak jsou v rostoucí míře znevýhodněni v porovnání s těmi, kteří svůj automobil napájejí motorovou naftou.
img

Doba ultralevných hypoték končí, jejich největší český poskytovatel chystá zdražení

03.03.2021 Od pondělí 8. března zdraží své hypotéky jejich největší poskytovatel v České republice, skupina ČSOB. Symbolicky tím končí takřka roční období zlevňování hypoték. Češi se teď musí připravit na jejich zdražování, které může trvat i léta. Zejména, pokud se v nadcházející době projeví inflace citelně, půjdou poměrně rychle nahoru také úrokové sazby, včetně těch hypotečních. Forwardoví obchodníci nyní sázejí na to, že Česká národní banka zvýší svoji základní sazbu hned čtyřikrát během následujícího půldruhého roku. Takový vývoj by se projevil také právě znatelným zdražením hypoték.
img

Ještě horší, než se čekalo: únorové hospodaření vlády dopadá nejhůře v historii, Maláčová přitom žádá vyšší nemocenskou. Schodek bude letos zřejmě hlubší než loni, hlubší než 400 miliard

01.03.2021 Únorové plnění státního rozpočtu vykazuje schodek 86,1 miliardy korun a je tedy ještě horší, než se čekalo. Jedná se o nejhorší únorový výsledek v historii ČR. Dosud byl nejhorším únorovým výsledkem ten loňský, ještě předpandemický, kdy schodek činil 27,4 miliardy korun. Třetím nejhorším únorovým výsledkem je ten z roku 2011, kdy deficit po dvou měsících roku činil 22,8 miliardy korun. Tehdy se tuzemské veřejné financi ovšem stále potýkaly s dopady globální finanční krize, resp. probíhající evropské dluhové krize.
img

Český průmysl zažívá vzmach, jako ten německý i světový. Když nyní vláda ten český vypne, svět tuzemskému průmyslu uteče, což způsobí nedozírné škody

01.03.2021 Výrobní podmínky v tuzemském zpracovatelském průmyslu se letos v únoru citelně zlepšovaly, ačkoli ne až tak výrazně, jak se předpokládalo. Příslušný index společnosti Markit vykázal v únoru hodnotu 56,5 bodu. Tato hodnota zachycuje vývoj podmínek v průmyslu. Pokud je vyšší než padesát bodů, dochází z měsíce na měsíc ke zlepšení. Hodnota dosahuje více než padesáti bodů nepřetržitě od loňského září.
img

Nezavírejme průmysl, virus to úplně nezastaví, raději testujme

01.03.2021 Dynamika šíření nákazy onemocněním covid-19 rozhodně není příznivá a v příštích dnech se bude dále zhoršovat. Na pořadu dne tak jistě nepřetržitě bude otázka totálního ekonomického lockdownu, tj. zavření průmyslu a velkých firem.
img

Návrh předsedy Senátu Vystrčila nebezpečně podsouvá, že Češi nejsou solidární. Přitom už nyní nadmíru solidárně pomáhají pandemií poškozeným spoluobčanům, zaměstnancům i živnostníkům

01.03.2021 Předseda Senátu Miloš Vystrčil dnes vyzval ke sdílené solidaritě mez lidmi. V televizním vystoupení navrhl, aby část platu lidí, kteří pracují z domova, většinou úředníků, šla jiným.
img

Covidová opatření hloubí mezi Čechy propast. Zvýhodnění jsou obyvatelé měst či zaměstnanci placení z veřejných peněz

28.02.2021 Covidová krize, jejíž roční výročí vychází právě na nynější dny, stále více rozděluje českou společnost. Toto rozdělování tuzemské veřejnosti umocňují vládní opatření. Ta na jedné straně nahrávají například zaměstnancům placeným z veřejných rozpočtů či obyvatelům měst, na straně druhé znevýhodňují živnostníky, resp. OSVČ či obyvatele zejména malých obcí.
Související klíčová slova: Partneři | Offshore | Bitcoin | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Brexit | Řecko | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Stříbro | Akciový index | Fitch | Equity | Inflace | Deflace | OECD | Nasdaq | Mario Draghi | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | G20 | Evropská unie | Grexit | Ruský rubl | HDP | Devizové rezervy | Turecká lira | Bezpečný přístav | Dluhová krize | Monetární politika | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Polský zlotý | Evropské akcie | Kypr | Analytik | New York | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Private equity | Dluhopisový trh | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Podpora ekonomiky | Rizika | Politika | Hyperinflace | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Světové ekonomické fórum | Důvěra investorů | Měnový trh | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akcionář | Aktiva | Akvizice | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Auditor | Transakce | BaFin | Bankovní rada | Behaviorální | Ben Bernanke | Valná hromada | Bloomberg | Bod | Broker | Bund | Burza | CME | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Certifikát | Garance | Konsolidace | Devizový účet | Distribuce | Nesoulad | Diverzifikace | Dividenda | Dluhopis | Dollar | ECB | ERM | ERM II | Ekonomika | Emise | Emitent | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Exekuce | Expanzivní politika | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Fiskální politika | Fúze | G7 | Grafy | Holubice | Index PX | Inflační cíl | Investice | Investiční společnost | Investor | Investování | Japonský jen | Kapitálový trh | Kiwi | Komodity | Korekce | Kotace | Koš | Kurz | MMF | Maastrichtská kritéria | Risk | Marže | Mezinárodní obchod | Měna | Finanční instituce | Měny | Fluktuace | Nabídka | Nemovitostní fond | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodník | Opce | Open | P/E | Platební bilance | Poplatek | Portfolio | Pozice | Prodejní cena | Prémie | Rating | Ratingová agentura | Platina | Riziko | Ropa | Schodek rozpočtu | Sentiment | Stagflace | Státní dluhopis | Swap | Swiss | Termínový kontrakt | Tištění peněz | Trading | Trend | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Tvrdá měna | Ukazatel | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | WTO | Wall Street | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úroková míra | Úrokové sazby | Americká měna | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Citibank | Barclays | Dluhopisy | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Euro STOXX | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | FTSE | Evropská ekonomika | Komerční banka | Bank of America | Barack Obama | Americký prezident | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Spekulanti | Čínské akcie | Investoři | Kurzový závazek | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Ekonomie | Trh s nemovitostmi | EU | Ministři financí | Vývoj ceny | Aukce | Ekonom | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Výnosy dluhopisů | Zisk | Ropný trh | Spekulant | Dluhopisové trhy | Sázka | Zkušenosti | Panika | Euforie | Stres | Optimismus | Výsledky | Strach | Emoce | Trpělivost | Bohatství | Credit Suisse | Intervenovat | ČSOB | Partners | Deloitte | Investiční produkty | Obchodovat | Akcie ČEZ | Obchodování s akciemi | Akciový analytik | Stoxx 600 | Světová obchodní organizace | Regulace | Portfolio manažer | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | Daňové ráje | Hedgeové fondy | Hedgeový fond | Výrobní ceny | Eurostat | Český statistický úřad | Stavební výroba | Portugalsko | Facebook | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Žlutý kov | Wall Street Journal | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Komunita | Praxe | Centrální bankéři | Raiffeisenbank | Aktivum | Delta | Index | Odpor | Podpora | Průlom | Přenos | Burzovní obchodníci | Akcie dnes | Akciové burzy | Alternativní investice | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analýzy | Atlantik | Banka | Fio banka | Bankovní rada ČNB | Bankrot Řecka | Barel ropy | Brent | Broker Consulting | Cena | Cena akcií | Cena barelu ropy | Cena ropy brent | Cena ropy dnes | Cena ropy na světových trzích | Cena stříbra | Cena stříbra dnes | Cena zlata dnes | Ceny stříbra | Ceny zlata | Čínská ekonomika | Cyrrus | Černá labuť | Česká ekonomika | Česká spořitelna | České koruny | Členské země Evropské unie | Daňové přiznání | Do čeho investovat | Dolar | Dolary | Ekonomická krize | Ekonomický růst | Ekonomika Německa | Elektřina | Emisní povolenky | Eura | Euro dnes | Euro Stoxx 50 | Evropské burzy | Evropské měny | Finanční prostředky | Finanční služby | Fio | Fondy | Frank | Fyzické zlato | Graf | Guvernér české národní banky | Guvernér ČNB | Hodnota zlata | Hospodářské noviny | Hrubý domácí produkt | Index Nasdaq | Investice do nemovitostí | Investiční | Investiční výdaje | Investing | Investování do akcií | Irsko | Jádrová inflace | Jeden dolar | Jedno euro | Jiří Rusnok | JP Morgan | Kapitálové trhy | Koruna posiluje | Kurs koruny | Kurs koruny k euru | Kurs rublu | Lira | Maďarská měna | Maďarsko | Makléři | Management | Manuál | Market | Měnová krize | Meziroční inflace | Minimální mzda | Míra inflace | Nákup dluhopisů | Nemovitosti | NewYorská burza | Nikkei 225 | Obchodní marže | Odborná literatura | Online obchodování | Oslabení koruny | Oslabení měny | Oslabování koruny | Pád měny | Pád rublu | PayPal | Polská měna | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Pšenice | Rakousko | Ratingové hodnocení | Reuters | Roboti | Ropy | Rubl | Ruská měna | Růst HDP | Řízení rizik | Sázky | Signály | Spekulace na pokles | Spořící účty | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Světové burzy | Světové ceny ropy | SWIFT | Švýcarská banka | Švýcarská centrální banka | Trh | Tržní hodnota | Tržní podíl | Turecká měna | Twitter | Unce zlata | Úrokový swap | Velká Británie | Volkswagen | Výprodej | Vývoj akcií | Vývoj cen ropy | Vývoj inflace | WTI | Zavedení eura | Země EU | Země eurozóny | Zemní plyn | Zkušenost | Zlaté rezervy | Změna času | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | ZEW | Mojmír Hampl | Benzín | Andrej Babiš | Bill Gates | Cenové rozpětí | Cílová cena | EBITDA | Elon Musk | Indie | Jeff Bezos | Měď | Ministerstvo financí | Nominální úrok | Obálka | Obchodní den | Petr Kellner | Prospekt | Redukce | ROCE | SPAD | Vláda ČR | Využití kapacit | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | Vybírání zisků | Euromoney | Akciová společnost | Čekací doba | Konzervativní investor | Převis | Primární emise | Cenová hladina | Tržby | Výsledek hospodaření | Zaměstnanost | Úvěr | Světové ekonomiky | Bohatý | Paul Krugman | Komise | Kontrakt | Mezinárodní banky | Volby | Rozhovor | Know-how | Cukr | Retail | Vzdělání | Frustrace | Velcí hráči | Burze | Investment | Německá burza | Aramco | Markit | Dow Jonesův index | Unicredit | Sky News | BPI | KPMG | Institut ZEW | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | UniCredit Bank | Česká bankovní asociace | DIW | Guvernér centrální banky | Berenberg | Investing.com | Mitsubishi | NATO | Nová Čína | PwC | BBC | Washington Post | Oslabení eura | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Ceny nemovitostí | Expanzivní měnová politika | Uložení peněz | Polská centrální banka | Brazílie | Průmyslová produkce | Pokles úrokových sazeb | Čínská centrální banka | Finanční systém | Bavlna | Úspěch | Podnikatel | Růst cen akcií | Živnostník | Podnikání | Euro vůči dolaru | BMW | Ekonomický výzkum | Automobilový průmysl | Erste Bank | Index pražské burzy | Pokles akcií | Ministr financí | Panama papers | Hospodářské výsledky | Creditas | Globální trhy | Finančníci | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Cena kávy | Plodiny | Energie | Zlevnění ropy | Rada ČNB | PriceWaterhouseCoopers | Podnikatelé | Zkušení investoři | BlackRock | Znalost | Příprava | Přehled | Vytrvalost | Klid | Moneta Money Bank | Polská ekonomika | Ekonomické fórum | Volby v USA | Vrtulníkové peníze | Agentura Reuters | Sázet | Evropské trhy | Americké trhy | Bankovnictví | Contango | City | Posilování koruny | Miliardáři | Forbes | Cena Brentu | Bezpečné investice | Americké firmy | Pozornost investorů | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Aktuální vývoj | Mezinárodní ratingové agentury | Mezinárodní instituce | Kapitálové rezervy | Nárůst úroků | České firmy | Economist | Economic | Protiinflační tlaky | Inflační tlaky | Televize Sky News | Ekonomické dopady | Členství v EU | Na volné noze | Otřesy na finančních trzích | Globální finanční krize | Euro Stoxx 600 | Index tokijské burzy Nikkei 225 | Realitní trh | Velké banky | Daňové příjmy | Vladimir Putin | Pokles ceny akcií | Šok na trhu | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Miliony dolarů | Vládní dluhopisy | Rizikovější aktiva | Znehodnocování měn | Nervozita | Britský ministr financí | Růst akcií | Fitch Ratings | Summit EU | Americké burzy | Světové centrální banky | Zpřísňováním měnové politiky | Utahování měnové politiky | Finančnictví | Walmart | Alibaba | Dnes na trzích | Propad | Vystoupení z EU | Kryptoměny | Likérka Stock | Ropné společnosti | Sázkové kanceláře | Citi | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Guvernér | Agentura Fitch | Cena mědi | Bezpečné dluhopisy | Marže společností | Teroristický útok | Zahraniční investice | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Farmaceutické společnosti | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Posílení koruny | Finanční injekce | Pokles výnosů | Opatření centrálních bank | Evropský trh | Nejistota | Erste | Světové finanční krize | Světová finanční krize | Saúdská Arábie | Největší banky | Stagnace | Tempo růstu | Akcionáři | Daně z příjmů | Zajištění | FTSE 100 | Dogecoin | Ethereum | Tesla | Dluhové krize | Odhodlání | Výnos desetiletých dluhopisů | Kryptoměna | Kapitalizace | Výhled | Depozitní sazba | Francouzská ekonomika | Bankéři | Bankéř | Poplatky | Nakupovat akcie | Rekordní minima | Britská vláda | Propad akcií | Chevron | Konsensus | Mzdy | Úspěšné obchodování | Dnešní zprávy | Dnešní zpráva | Opatřením na podporu ekonomiky | Makléřské společnosti | Akcie na burze | Ekonomická situace | Světový obchod | General Electric | Bankovní unie | Průzkum | Bankovní systém | Krize | Technologický trh Nasdaq | Opatření na podporu ekonomiky | Světové trhy | Historické rekordy | Investovat do akcií | Inflace v Česku | Snížení úrokových sazeb | Zpomalení čínské ekonomiky | Ministři financí EU | Výběr zisků | TTIP | Německé dluhopisy | Výnosy | Shazování peněz z vrtulníku | Japonská vláda | Americká vláda | Česká vláda | Očekávání analytiků | Měnové krize | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Investiční plány | Americké investiční banky | ARM Holdings | Institucionální investoři | Příjmy | Čistý příjem | Vydávání dluhopisů | Spotřebitelské výdaje | Dun & Bradstreet | Oslabování dolaru | Bisnode | ExxonMobil | Finanční domy | Alphabet | ČTK | Země G7 | Konsenzus | Investice v Číně | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Fiskální stimuly | Belgie | Zasedání americké centrální banky | Hlavní index tokijské burzy Nikkei 225 | Index tokijské burzy | Bilance Fedu | Akcie výrobce letadel Boeing | Hlavní ekonom | Švédsko | Norsko | Dánsko | Očekávání | Nezaměstnanosti v Německu | Burzovně obchodovaný fond | iShares Silver Trust | Devizy | Morningstar | Bridgewater | Purple Trading | Ruské akcie | Skupina PPF | Vstup na burzu | Bridgewater Associates | Bitcoinový fond | Daňové změny | Investiční činnost | CoinDesk | Aleš Michl | Zlato.cz | Objem zlata | Coinbase | Protiruské sankce | Veřejně obchodované fondy | Cena hliníku | Akcie Tesly | Investiční firmy | Vladimír Pikora | Atraktivní nemovitosti | Obchodování na pražské burze | Devizoví obchodníci | Palladium | Podnikové dluhopisy | Investovat do Bitcoinu | Digitální zlato | Obchodování s termínovými kontrakty | Jerome Powell | Crown | Kontrakty na bitcoin | Investice do bitcoinu | Největší hedgeový fond | Ray Dalio | Výnosy tuzemských dluhopisů | Fincentrum Hypoindex | Fincentrum | Hypoindex | Paralelní polis | NEST | Oxfam | Robinhood | Těžba kryptoměn | Investice do kryptoměn | MSCI World Index | Bitcoinová bublina | Tržní očekávání | Asijské trhy | Drobní investoři | Kryptoměnové burzy | Cena bitcoinu | Akcie Avastu | Airbnb | Trhy dnes | Zvýšení těžby ropy | Obchodní války | Zonky | Twisto | Krypto | Hodnota majetku | Bitcoiny | Slabší koruna | Kartel OPEC | Obchodní válka | Tržní hráči | Posilování dolaru | Podíl eura | Přijetí eura | Podniky | Asijské akciové trhy | Globální růst | Technologické akcie | Akcie Facebooku | FAANG | Inflace v eurozóně | Akcie Applu | Akcie společnosti | Geopolitické napětí | Americké dluhopisy | Forint | Obchodníci s ropou | Ostatní investice | Krize v Turecku | Pokles ceny | Ekonomické krize | Šéf Fedu | Royal Dutch Shell | Obchodování akcií | Czech Fund | Baird | Nové peníze | Dluhopisové výnosy | Spotřebitelská inflace | Brookings Institution | Kompozitní index | Úrokový výnos | Brookings | Trh s ropou | Burzovní operátor | Mileniálové | Stavební spoření | Americké volby | Výsledek amerických voleb | Reakce trhu | Ruská centrální banka | Cena plynu | Pokles cen ropy | Propad cen ropy | Roční výnos | Růst úrokových sazeb | Posilování eura | Daňové úlevy | Slabá koruna | Posilování české koruny | Jiné měny | Daňové reformy | Zvyšování úroků | Politika Fedu | EK | Prezident Trump | Evropská komise | Základní úroková sazba | Obchodované fondy | Vstup do eurozóny | Veřejný dluh | Hodnota indexu | Cíl ČNB | Inflační vývoj | Kryptoměna Bitcoin | Společnost Apple | Prezident USA | Zpřísňování měnové politiky | Úrokové sazby ČNB | Majetek | Nemovitostní trh | Oživení trhu | Sazby ČNB | Dolarová aktiva | Dluh vlád | Globální dluh | Podnikový dluh | Ceny zemního plynu | Akcie Boeingu | Mezinárodní investoři | Německé banky | Výsledky ČEZ | Zvýšení sazeb | Zvýšení sazeb ČNB | Evropský regulátor | Rekordní růst | Obchodníci s kryptoměnami | Státní fond | Inflace v ČR | Cena zemního plynu | Profesor ekonomie | Dluh zemí eurozóny | Statistický úřad | Burzovní ukazatel | Ropovod | Inflační očekávání | Ekonomická stagnace | Růst americké ekonomiky | Splácení dluhu | Český průmysl | Cena pohonných hmot | Hodnota firmy | Nezaměstnanost v ČR | Zahraniční investoři | Slabší dolar | Obchodní aktivity | Růst cen ropy | Pokles sazeb | Ceny obilovin | Obiloviny | Bitcoin a další kryptoměny | Německé firmy | Ceny pohonných hmot | Akcie firmy | Akcie klesají | Vyšší mzdy | Brexit bez dohody | Boris Johnson | BrandZ | Prodej ropy | Finanční svět | Investice firem | Americké společnosti | Snížení sazeb | Ferrari | Volný čas | Biotechnologické akcie | Gazprom | NASDAQ 100 | Digitální daň | Capital Partners | Pokles úroků | Růst ceny zlata | Vývoj na trzích | Výnosové křivky | Pokles cen | Výnos dluhopisů | Akciový výprodej | Snížení úroků | Záporný úrok | Odvetná cla | Silný dolar | Britský premiér | Nové akcie | Bohatí | Oživení ekonomiky | Nejlidnatější země světa | Akcie podniku | Pohonné hmoty | Růst mezd | Cena žlutého kovu | Tisk peněz | SAB Finance | Nárůst cen ropy | Saudi Aramco | PPF | Majitel firmy | Vývoz do Číny | Vývoz do USA | Očekávání trhu | Italská vláda | Italská ekonomika | Poptávka po ropě | Pokles ceny ropy | Růst ceny ropy | Thomas Cook | Britské domácnosti | Finanční situace | Měnověpolitické zasedání | Pohonné hmoty v Česku | Snížení daní | iShares | Klesající úrokové sazby | Tuzemské banky | Kurzarbeit | Čas jsou peníze | Islandská centrální banka | Banky pro mezinárodní platby | České nemovitosti | Tržby v maloobchodě | Čeští ekonomové | Očekávaný růst | Geopolitické riziko | Ochrana před inflací | Nobelova cena za ekonomii | Kakao | Vývoz ropy a plynu | Vývoz ropy | Bilance zahraničního obchodu | Hypotéky v Česku | Vyšší úrokové sazby | Nízké daně | Loterie | Cena akcie | Uvalení cel | Měnový systém | Největší ekonomika | Druhá největší ekonomika | Banka Goldman Sachs | Trinity Bank | Měny regionu | Hospodářské krize | Alipay | TikTok | Digitalizace | Průběh krize | Střadatelé | Rozpočtová politika | New Deal | Automobilky | Čistý zisk | Investment Management | Emitent dluhopisu | Rozpočet | Hazard | Rozpočtový schodek | Celkové příjmy | Deficit | Prezident Donald Trump | Káva | Rozhodnutí americké centrální banky | Čerpání evropských peněz | Ceny benzínu | Německá vláda | Sílící koruna | Hongkong | Výdaje státního rozpočtu | Obchod s ropou | Trinity | ČNB Jiří Rusnok | Objem | Evropské firmy | Klíčová rizika | Rijád | Call centra | Bílý dům | Obchod | Zájem o investice | Český trh práce | Trh práce | Vyšší sazby | Německý průmysl | Myšlenka | Hypotéza | Průměrná hodnota | Naprogramování | Statistické údaje | Inflace v říjnu | Proroctví | Hluboká recese | Nobelovy ceny za ekonomii | Včerejší obchodování | Přijmout euro | Růst spotřebitelských cen | Německá průmyslová výroba | Zdražování pohonných hmot | Americká lehká ropa WTI | Inflace v USA | Ceny pohonných hmot v ČR | Hrubý domácí produkt České republiky | ČSÚ | Ekonomika ČR | Růst průmyslové výroby | Konkurenceschopnost | Akcioví obchodníci | Firma | Zasedání ČNB | Reálné ekonomiky | BAT | Pfizer | Objem čínských investic | USA a Čína | Obchodní záměr | Ceny v průmyslu | Růst cen | Royal Mail | Maďarská centrální banka | Studie | Bývalý ministr financí | Bilance | Ekonomický vývoj | Důchodový systém | Ekologie | Co bude | Avast | Vývoj trhu | Generální ředitel | Růst světové ekonomiky | Statistici | Negativní nálada | Čínský prezident | Česká měna dnes | Největší pokles | Dnešní růst | Ukrajina | Příliv investic | Si Ťin-pching | Volný obchod | Black Friday | Vyšetřování | Labouristé | Amazon | Fortune | Citadel | Nízké úrokové sazby | Nálada spotřebitelů | Důvěra v českou ekonomiku | Nadhodnocení | Úrok | Louis Vuitton | Nejbohatší | Miliardy | Přeshraniční platby | Důvěra v ekonomiku | Vyhlídky | Průzkumy | Nálada podnikatelů | Američtí zákonodárci | Legislativa | Administrativa prezidenta | Domácí měny | Záhada | Vicepremiér | 5G | Chilské peso | Finanční rezervy | Dlužníci | Bankovní tituly | České hospodářství | Růst české ekonomiky | Domácí poptávka | Automobilový sektor | Dluhopisoví investoři | Zveřejněná data | Poptávka po úvěrech | Globální trh | Financovat | Hospodaření státního rozpočtu | EET | Hospodaření státu | Omezení těžby | Statistika | Předpovědi | Alza.cz | E-shopy | Napětí mezi USA a Čínou | Ceny výrobců | Průmysl | Mzdový nárůst | Společnost ČEZ | Rozpočet na rok 2020 | Poslanecká sněmovna | Na burze | Drahý kov | Celosvětový růst | Centrální banka USA | Vyšší poptávka | Propouštění | Dnešní data | Impuls | Standard Oil | Rostoucí náklady | Visa | General Motors | Čínské zboží | Světové ceny potravin | Ceny potravin | Další rozvoj | Rozvoj | Stavební produkce | Vlastní nemovitost | Tuzemský průmysl | Stavebnictví | Oslabuje dolar | Koruna dnes | Zdražování | Rostoucí mzdy | Sociální sítě | Klíčové problémy | Problémy | Kolísání ceny | Růstový impuls | NAFTA | Historie burzovního obchodování | Britové | Vládní výdaje | Finanční ztráty | Tomáš Holub | Pojišťovny | Prognózy | Nejistoty | Ruská ropa | Členské státy EU | Státy EU | Počet živě narozených | Počet zemřelých | Soukromý sektor | Světové obchodní organizace | Výsledek voleb | Půjčka | Plyn | Nálada | Termínové kontrakty | Kontrakty | Koruna zpevnila | Prohlášení | Yahoo | Moskva | EASA | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | Události roku | Seznam.cz | KKCG | Škoda Auto | Míra | Premiér Babiš | RegioJet | Pivovary Staropramen | Elektronická evidence tržeb (EET) | Jaderné elektrárny | Daniel Křetínský | Ohlédnutí | Levnější ropa | Ceny stavebních prací | Ceny zemědělských výrobců | Úroky | Epidemie afrického moru | Epidemie afrického moru prasat | Americké výrobky | Měnové politiky centrálních bank | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Bankovní rada České národní banky | Hypotéky | Nižší úrokové sazby | Hypoteční trh | Smartwings | Premiér Boris Johnson | Důchod | Předseda | Investujte | Uchovatel hodnoty | Americké centrální banky | Rozhodnutí ČNB | Trumpova administrativa | ČNB dnes | Vojtěch Benda | Vánoce | Šperky | Kupní síla | Automobil | Ředitelka | Záporné úrokové sazby | Europoslanci | Italský premiér | MasterCard | AT&T | Rozpočtové politiky | Německý ministr hospodářství | Ministr hospodářství | Americké vlády | Boháči | Pojistka proti inflaci | Rychlý růst mezd | Bydlení | Vánoční svátky | Uber | Ipsos | Bezdůvodné vrácení zboží | Vrácení zboží e-shopu | Poskytnutí slevy | Ztráta | Úbytek | NERV | Počet investorů | SPD | Cena bavlny | Stratég | Giuseppe Conte | Citelné zdražování | Snižování stavů | Miliardy korun | Cena pšenice | KLDR | Demokratické strany | Nálada v průmyslu | Průmyslové podniky | Peking | Americký index | Wirecard | Schodek státního rozpočtu | Ceny dluhopisů | Napětí na Blízkém východě | Ziskovost | Tuzemská ekonomika | Investiční aktivita | Hospodaření | Dublin | Zbrojovky | Třetí světová válka | Světová válka | Růst poptávky | Nízké ceny ropy | Klesající trend | Předpokládaný vývoj | Pracovní trh | Teherán | Američané | Eskalace napětí | Návratnost | Tržní kapitalizace Tesly | Odškodné | Inovace | List Financial Times | Výroba aut | Washington | Výprodeje akcií | Finální odhad | O2 | Federální úřad pro letectví | Americký Federální úřad pro letectví | Letecké společnosti | Miliardy eur | Írán | Znehodnocení koruny | Budování tržní ekonomiky | Ministr zahraničí | Von der Leyenová | Míra nezaměstnanosti v ČR | Zahraniční obchod ČR | Budoucnost | Centrální vláda | Experti | Zemědělství | Předběžné výsledky | Výsledky hospodaření | Dohoda o brexitu | Ropa typu Brent | Německá společnost | Mzdová dynamika | Nedostatek zakázek | Míra inflace v ČR | Spotřební koš | Hospodaření ČNB | Nový rekord | Ministerstvo práce | Dow Jonesův akciový index | Současné trhy | Podnik | Česká inflace | Tuzemská inflace | Zdražující bydlení | Proinflační | Zpřísnění měnové politiky | Silnější koruna | Vyšší inflace | Bloky | Růst cen potravin | Zadlužení České republiky | Veřejné finance | Ukazatele | Obchodní sankce | Přebytek bilance | Bankroty | Americké ministerstvo financí | Šéf Bílého domu | SAP | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Zpevňování koruny | Americké akcie dnes | Meziroční růst spotřebitelských cen | Silné cenové tlaky | Cenové tlaky | Nová auta | Ceny v zemědělství | Situace na Blízkém východě | Americké ministerstvo | Spotřebitel | Nájemné | Nájmy | Britské společnosti | Velké firmy | Ceny energií | Stravenky | Čerpání peněz z fondů EU | Čerpání peněz z fondů | Čerpání peněz | Angela Merkelová | Kancléřka Angela Merkelová | Německá kancléřka | Prognózy ČNB | Kancléřka Merkelová | Krach | Komunikace | Údaje o hrubém domácím produktu | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Astrazeneca | Trump | Fórum v Davosu | Prezident | Koronavirus | Pokles sazeb hypoték | Akcie výrobce letadel | Objem hypotečních úvěrů | Průměrná úroková sazba | NICE | Brand Finance | Hodnota značky | Google | WhatsApp | 100 miliard dolarů | Obchodní vztahy | Nákaza koronavirem | Trhy | Čínské úřady | Ursula von der Leyenová | WHO | Evropské ekonomiky | Banka UBS | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Koruna oslabuje | American Express | Ratingová agentura Fitch | Stabilní výhled | Impérium | Finanční regulátor | Virus | Vir | Negativní dopad | Zlepšení nálady | Pokles | Situace | Zdražovat | České měny | Finance Group | Penzijní systém | Důchody | Americký kongres | Nejvýraznější pokles | Odhad letošního růstu | Provozní zisk | Firmy v ČR | Mobilní operátor | Finanční ředitel | Meziroční růst | Zdravotní pojištění | Růst inflace | Závislost na dolaru | Typ koronaviru | Nový typ koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | IHNED | Vysoká inflace | Ceny Bitcoinu | Starbucks | Boeing | Vstupy | Snížení těžby ropy | Lehká ropa WTI | FIAT | Zpomalení růstu | Pochybnosti | Zlepšení | Dovednosti | Úsilí | Růst v eurozóně | Americká administrativa | Obchody | Výdaje | Výpočet daně | Slevy na dani | Platit daně | Finanční úřad | Daň z příjmu | Průmyslníci | Pesimismus | Čínská vláda | Švýcarská banka UBS | Dopady koronaviru | Výrazné ztráty | BP | Důsledky epidemie | Prodeje aut | Maloobchodní tržby v ČR | Americká společnost | Vývoz do Německa | Warner Music | Ed Sheeran | Rozhodování | Ministerstvo dopravy | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | Americké banky | Orkán Sabine | Průměrná cena | Palivové dříví | Propad průmyslu | Zdražování ropy | Prodávající | Nižší daně | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Tedros Adhanom Ghebreyesus | Tedros Adhanom | Lednová inflace | Americká inflace | Růst sazeb | Marek Mora | Státní dluh ČR | Politika centrálních bank | London School of Economics | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Kukuřice | Expanzivní fiskální politika | Deutsche Telekom | Slábnutí koruny | Hlavy států | Ekonomické aktivity | Nemovitý majetek | Lídři zemí Evropské unie | Bez rizika | Ministerstvo financí ČR | Dodatečný kapitál | Ekonomické dopady koronaviru | Prudký propad | Dopad koronaviru | Noviny | Střední podniky | České banky | Šíření onemocnění | Ekonomické recese | Šíření koronavirové nákazy | Cestovní kanceláře | Zpřesněný odhad | Tržní úrokové sazby | Čínské banky | Průměrná mzda v ČR | Průměrná mzda | Americký Fed | Situace na světovém trhu | Stabilita | Jižní Korea | Cestovní ruch | Toyota | Vývoj | Nafta v ČR | Hospodářská politika | Nižší sazby | Vyhlášení nouzového stavu | Nová data | Šok | Institut pro mezinárodní finance | Snížení těžby | Ceny nafty | Mzda v ČR | Průměrná hrubá měsíční mzda | Mzda | Mzdový růst | České mzdy | Mediánová mzda | Vládní opatření | Extrémní výkyvy | Výkyvy | Světový trh s ropou | Cenová válka | Překoupenost | Česká kina | Cenové války | Lídři EU | Sazby hypoték | Pomoc ekonomice | Premiér Giuseppe Conte | Italský premiér Giuseppe Conte | Těžební kapacity | Cílování inflace | Investovat do fondů | Nejrozšířenější kryptoměna | Poradci | Aerolinky | Air France-KLM | Lufthansa | Nouzový stav | Deficit státního rozpočtu | Olaf Scholz | Profitovat | Tencent | MSCI China | Opatření vlády | Solidarita | Vládní představitelé | Další vývoj | Těžaři ropy | Íránská ropa | Karanténní opatření | Mimořádné kroky | Stimuly | Oldřich Dědek | Evropské země | Brusel | Letectví | Fiskální politiky | Útlum ekonomiky | Odhady ekonomů | Kabinet | Guvernér Rusnok | Energetické společnosti | Zisk společnosti | Zrychlení inflace | Standard & Poor’s 500 | Klíčový ukazatel | Největší propad | Vyšší úrok | Míra nejistoty | Historická zkušenost | Cenový vývoj | Pokles tuzemské ekonomiky | Silný pokles | Antivirové firmy | Akcie antivirové firmy | ČMZRB | TPCA | Kolínská automobilka | Dnešní čísla | New York Times | Index evropských akcií | Gazprombank | Světová ekonomická krize | Extrémně levné | Měnové podmínky | Propad poptávky | Akcie Monety | Viceprezident | Spotřebitelé | Index NASDAQ 100 | Zotavení ekonomiky | Výhled poptávky | Hyundai | Automobilka | Dopady koronavirové pandemie | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie | Počet nakažených | Čerpací stanice v ČR | Čerpací stanice | Historický pád cen | Bulharská měna | Dluhopisy řecké vlády | Mimořádná opatření | Značný pokles | Snížení základní úrokové sazby | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Rozhodnutí bankovní rady | Loňský zisk | Dolar zpevňuje | Zásobníky | Texas | Investiční svět | Perpetuum mobile | Další pokles | Souhrnný čistý zisk | Valné hromady | Situace v Číně | Koronavirová krize | Unilever | Katar | MPO | MPSV | MF | Ošetřovné | Přiznání k dani z příjmu | Daňové povinnosti | Ministryně práce a sociálních věcí | Ministryně práce | Jana Maláčová | OSVČ | Kongres | Automobilka Volkswagen | Škoda | Lamborghini | Komerční banky | Republikáni | Demokraté | NBC | Návrh zákona | Domácnosti | Asociace | Iracionální | Výrobce letadel | Hotovost | KDU-ČSL | Marian Jurečka | Fiskální balík | Zahraniční dluh | Vyspělé ekonomiky | Alena Schillerová | Ministryně financí | Babišova vláda | Úřad práce | Enormní zájem | Spoření | Sněmovna reprezentantů | Anomálie na trhu | Anomálie | mBank | Evropské velmoci | Prostor pro pokles | Pojišťovací společnosti | Další růst | Růst | Olympijské hry | American Airlines | Koronavirové krize | Poslanci | Signál | Americká banka | Státní rozpočty | Biliony | Potenciál | Evropský parlament | Bankovní asociace | Platební neschopnosti | Platební neschopnost | The Economist | Boj s koronavirem | České vlády | Rozsáhlé propouštění | Allianz | Ministryně financí Alena Schillerová | Křetínský | Ceny elektřiny | Karanténa | Viry | Živobytí | Šíření nákazy | Bulharsko | Březnová inflace | Izrael | Izraelská vláda | Fiat Chrysler | Reálné mzdy | Úder koronaviru | Podnikatelé a firmy | Air Bank | Equa Bank | Sberbank | E-commerce | Ekonomiky | Ekonomický propad | O2 eKasa | eKasa | Zhoršování situace | Italové | Slovensko | Války | EGAP | Jan Procházka | Petr Smejkal | Schodek | Březnová data | Michal Mejstřík | Petr Zahradník | Daňový poradce | Poradce | Organizace | Odhad vývoje hrubého domácího produktu | Poskytování hypoték | Hotelnictví | Invia | Mark Rutte | Nizozemský premiér | Premiér Mark Rutte | Nezaměstnanost v USA | Hrubý domácí produkt země | British Airways | Letecká společnost | Závislost | Sláva | Práce | Výraznější pokles | Rozvojová banka | Koronakrize | Společnost Unilever | Autoprůmysl | Podíl na trhu | Afrika | Africké země | Údaje | Americké ministerstvo zahraničí | Emise oxidu uhličitého | Týdenní nárůst | Dlužník | Hrozí krach | DPH | Mexiko | Omyl | Ropný průmysl | Úročení vkladů | Hluboké průmyslové recese | Eni | Pojišťovna | Obchodovat s cennými papíry | Novela zákona o ČNB | Novela zákona | Spotřebitelské úvěry | Radovan Vítek | Pavel Baudiš | Chudé země | Ruské podniky | Prezident Vladimir Putin | Veřejný sektor | Míra nezaměstnanosti v březnu | Velké americké banky | Pohonné hmoty v ČR | Menší poptávka | Cestovní omezení | Hluboké recese | Dopady koronavirové krize | Propad cen nemovitostí | CBS | Ministři | Opětovný pokles | Ekonomické oživení | Nemovitosti v ČR | Ceny nemovitostí v ČR | Světoví těžaři | Jednání OPEC | Chřipka | Znárodnění | Italský dluh | Národní ekonomická rada vlády | Nárůst nezaměstnanosti | Nárůst nezaměstnanosti v USA | Prudký nárůst nezaměstnanosti | Velikonoce | Životní styl | Ropná cenová válka | Cena benzínu | CIA | NÚKIB | Tajné služby | Španělé | Nadprodukce | Pákistán | Snížení produkce | Růst cen v ČR | Přebytek běžného účtu | Celková inflace | Výpadky | Česká ekonomika letos | Massachusetts | Více peněz | Vedení ČEZ | Očištěný čistý zisk | Valná hromada ČEZ | Peníze z vrtulníku | Rozpočet EU | Nové dluhopisy | Země skupiny G20 | Majitel | Úspory | Prognóza Evropské komise | Otevírání ekonomiky | Ekonomika po koronaviru | Ekonomika padá | Statistiky | Remdesivir | Růst daní | Uzavření továren | Schodek 300 miliard | Plošné testování | Malé podniky | Hlubší schodek | Poradenské společnosti | Levná ropa | Madrid | Propad ceny | Současný propad | SSHR | Největší ekonomika eurozóny | Finanční pomoc | Ázerbájdžán | Nizozemsko | Situace na trhu s ropou | Zbyněk Stanjura | ODS | Premiér Andrej Babiš | Průměrná sazba hypotečních úvěrů | Sazba hypotečních úvěrů | Sazba hypotečních úvěrů v ČR | Průměrná sazba hypotečních úvěrů v ČR | Ropné velmoci | Mimořádná situace | Poptávka po pohonných hmotách | Cena ropy v korunách | Reddit | Sociální síť | Debata | Tweety | Stroj na peníze | Zahrnutí inflace | Šíření nákazy COVID-19 | Air France | Posílení | Propad sentimentu | Náklady na obsluhu dluhu | Výrobce letadel Boeing | Nové zakázky | Joe Biden | Automobilka Škoda Auto | Automobilka Škoda | Podpůrná opatření | Lucembursko | Chudší evropské méně | Branko Milanović | Srbsko-americký ekonom | Evropské méně | Zrušení daně z nabytí | Státní peníze | Cenový pokles | Cenový propad | Cestování | Daň z nabytí nemovitosti | Daň z nabytí | Ekonomické vztahy | Bitcoin dnes | Lék na COVID-19 | 737 MAX | Tempo růstu spotřebitelských cen | Pracovní síly | Ryanair | Volvo | Liberty Ostrava | Ostravská huť | Propad exportu | Shell | OPAP | Maloobchod | Finanční polštář | Zaměstnanci | Epidemiolog | Gilead | Biofarmaceutické společnosti | Americké biofarmaceutické společnosti | Účinný lék | Lék na onemocnění covid-19 | Společnost Gilead | Tweet | Řecký dluh | Letečtí dopravci | Letečtí dopravci v Evropě | Dopravci v Evropě | Dopravci | Akcie padají | Růst výnosů | Soudní dvůr EU | Soudní dvůr | Soud | Koncern Volkswagen | Tržby maloobchodníků | Čínský dovoz | Dovoz | Vývoz | Objem ropy | Přeshraniční obchod | Stavebnictví v březnu | Turistika | Míra nezaměstnanosti v dubnu | MSCI World | Zdražení ropy | Rakouský kancléř | Sebastian Kurz | Hospodářské dějiny | KfW | Skladování ropy | Hrubý provozní zisk | Hugo | Justice | Regulační orgány | Státy eurozóny | Zboží z čínských e-shopů | Historicky nejnižší | Deflační tlaky | Růst zadlužení | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Soudní řízení | Politika centrální banky | Pokles dovozů | Propad průmyslové výroby | Turistický ruch v ČR | Turistický ruch v České republice | Zveřejněné údaje | Čeští miliardáři | Patrik Tkáč | Macy’s | Společnost Macy’s | Akcie společnosti Macy’s | Výnos desetiletých vládních dluhopisů | Úrok na českých dluhopisech | Dluhy | Oživení české ekonomiky | Dopad krize | Prognóza MMF | Členské státy | Míra inflace v dubnu | Ceny zeleniny a ovoce | Ceny zeleniny | Koronavirová nákaza | Omezení investic | Státní rozvojová banka | Členské země | ONE | Zlevňování benzínu | Rekordní propad | Hypoteční banka | T-Mobile | Auta | Ojetiny | Dnešní výsledky | Vývoj ekonomiky | Plynovod Nord Stream | Plynovod Nord Stream 2 | Konsorcium | Protikoronavirová opatření | Záchrana Smartwings | Čeští centrální bankéři | Levné peníze | Vakcína | Sektor služeb | Dění na trhu | Velké peníze | Recyklace | Spekulovat | Moderna | Manažeři | Zájem o hypotéky | Zrušení daně z nabytí nemovitosti | Návrh dividendy | Nové studie | Koronavirová pandemie | Ruské ministerstvo financí | Těžba dřeva | Omezení produkce | Podnikatelské aktivity | Americká média | Canberra | Bohatí jedinci | Soukromé banky | Exim Tours | Fischer | Umělé inteligence | Spoluzakladatel | Roční zhodnocení | Investment management | Vládní pomoc | Tisknout peníze | Propad příjmů | Důvěra v tuzemskou ekonomiku | Globální ekonomické zotavení | Ekonomické zotavení | Jaguar Land Rover | Jaguar | Land Rover | Ztráty zaměstnání | Pronájem nemovitosti | JDE | Unie | Setkání lídrů | ČR | Stravenkové firmy | Stravenkový paušál | Systém stravenek | Soběstačnost | Koronavirové pandemie | Alexej Mordašov | Vagit Alekperov | Lukoil | Andrej Babiš (ANO) | Spolkový sněm | Měsíční mzda v ČR | Měsíční mzda | Průměrná reálná měsíční mzda | Reálná měsíční mzda | Podíl českých potravin | Zrušení karenční doby | Základní příjem | Těžba kartelu OPEC | Václav Klaus | Bývalý prezident | Cena palivového dříví | Cena dříví v ČR | Cena dříví | Slabá poptávka | Státní kasa | Znovunastartování ekonomiky | Ajťáci | Kommersant | Ruský list | Špatné zprávy | Ruské úřady | Londýnské burzy | Dění kolem brexitu | Brigádníci | Nová prognóza | Manipulace trhu | Vedení společnosti | Eduard Kučera | CVC Capital | Antivirus | Čínská poptávka | Square | Rekordní nárůst | Předkrizové úrovně | Berlín | Býčí trend | České e-shopy | Letecká skupina Smartwings | Letecká skupina | Účast akcionářů | Nejlevnější hypotéky | Banka Creditas | Výkon českého průmyslu | Průmyslové recese | Tchaj-wan | Inflace v květnu | Fotbalové kluby | Národní rozpočtová rada | Místopředseda Evropské komise | Německé potraviny | Nižší DPH | Státní subvence | Subvence | Smartwings koronavirus | Globální poptávka | Arizona | Rozsáhlé investice | Hospodářský propad | Nestlé | Světová poptávka po ropě | Podpůrné programy | Agrofert | Splasknutí bubliny | Propad cen | Představitelé České národní banky | 100 procent HDP | Rostoucí trend | Otevření obchodu | Covid | Druhá vlna pandemie | Akciové bubliny | Americké technologické firmy | Technologické firmy | ZIL | Zahraniční kapitál | Banka JP Morgan | Vyšší daně | Společnost Wirecard | Snížení nákladů | Ukončení činnosti | Druhá vlna | Pomoc státu firmám | Útlum ekonomické aktivity | Dezinflační tendence | Propad české ekonomiky | IDEA | Státní pomoc | Státní pomoc aerolinkám | Pomoc aerolinkám Smartwings | Instinkt | Cla na zboží | Práce z domova | Krach Wirecardu | Pandemická pomoc | Živnostníci | Paušální daň | Odkup vlastních akcií | Nejlepší strategie | Skupina Smartwings | Letecký průmysl | Český stát | Dostupnost bydlení | Dostupnost bydlení v ČR | Bydlení v ČR | Online hry | Letošní úroda | Úroda | Úroda obilovin | Růst čínských akcií | Situace na trhu práce | Dopad pandemie | MAM | Červnová inflace | Fond obnovy | Plátcovství DPH | Zvýšení limitu plátcovství DPH | Nizozemská vláda | Výrazný propad | Chorvatsko | Nový trend | Steve Jobs | E.ON | Jachty | Riskování | Zbohatnutí | Zdroj příjmů | Členové kartelu OPEC | České zlaté rezervy | Ceny emisních povolenek | Ceny emisních povolenek v Evropské unii | Ceny kávy | Spotřeba kávy | Reputace | Oberbank | Zájem o investování | Investování do honorářů | Objem pomoci státu | Objem pomoci státu firmám | Americký výrobce letadel | Ekonomický náraz | Ocenění | Americká společnost Apple | Šance | Chrysler | Růst tržeb | Eurodluhová unie | Evropská dluhová unie | Dluhová unie | Hospodaření firmy | Elektřina v ČR | Ceny | Praha | Kolaps | Dluh státu | Bezrealitky.cz | Celkové daňové příjmy | Spotřební daně | Technologické společnosti | Merkelová | Zakladatel Amazonu | Fond obnovy EU | CVVM | Čeští spotřebitelé | Životní úroveň | Nižší poptávka | Rekord v rychlosti bohatnutí | Progres | Run na zlato | Bohatí lidé | Předčasné splacení hypotéky | Pokuta za předčasné splacení hypotéky | Americké vládní dluhopisy | Záchranné programy | Insolvence | COVID III | OMV | Vepřové maso | Nikl | Propad ekonomiky | Důvěra | Padající dolar | Zdražuje zlato | Spotřebitelské ceny v Česku | Správci investičních fondů | Turistický ruch | Rekordní deficit | Hugo Boss | Obří exploze v Bejrútu | Exploze v Bejrútu | Tuzemský maloobchod | Indonésie | Slabý dolar | Vysoký přebytek | Ocelářství | Blue Origin | Společnost Blue Origin | Růst vývozu | Objem dovozu | Časový horizont | Výroba zmrzliny v ČR | Výroba zmrzliny | Slábnoucí dolar | Bruegel | Cenové hladiny | Letošní úroda obilovin | Turecký prezident | Podání daňového přiznání | Ekonomické zotavování | Růst cen v Česku | Obchodní centra | Podhodnocený | Produkční ceny | Produkční ceny v ČR | Pandemická situace | Online nakupování | Marks & Spencer | Hnojiva | Hypotéky v ČR | Úroky na hypotékách | Pokles tržeb | Vládní koalice | Nový stavební zákon | Stavební zákon | Růst důvěry | Snížení DPH | Obchod Tchaj-wanu | Vesa Equity | Zajištění na stáří | Zvýšení daní | Zrušení superhrubé mzdy | Zavedení rouškovného | Coca-Cola | Vládní koaliční partneři | Koaliční partneři | Zájem o stavební spoření | Ruská vláda | Hospodaření vlády | Výpadek příjmů | Holdingová společnost | Průměrné mzdy | Mzdy v ČR | Elektrická auta | Klimatické změny | Akcie Manchesteru United | Southwest Airlines | Měnová politika Evropské centrální banky | Ceny mědi | Odborníci | Ekonomické odhady | Transparentnost | Větší zdanění | Zdanění | Vakcína proti koronaviru | Nová prognóza Ministerstva financí | Prognóza Ministerstva financí | Prezidentské volby v USA | Sazba hypoték | Průměrná sazba hypoték | Objem exportu | Zlevňování hypoték | Výkon ekonomiky | Snížení emisí | Efekt oslabující koruny | Rezidenční nemovitosti | Budoucí vývoj | Elektřina na pražské burze | Banky v ČR | Automobilový sektor v ČR | Ekonomické dopady pandemie | Ekonomické dopady pandemie koronaviru | ČSFR | Robusta | Cena kávy arabica | Arabica | Ropa dnes | Program Antivirus | Cena elektřiny se na pražské burze | Cena elektřiny | Šéf Tesly | Elektromobily | Politici | Epidemiologické situace | Účinné vakcíny | Jacinda Ardernová | Plynovody | Prezidentské kampaně | Čisté bohatství | Biden | USA Joe Biden | Čeští šéfové | Covidová vakcína | Renishaw | Fiskální pomoc | Tuzemští obchodníci | Pracovní místa | Tuzemské hospodářství | Digitální euro | Největší česká banka | Český veřejný dluh | Česká republika | Nejvýraznější růst | Koronavirová nejistota | Průmyslová výroba v ČR | Epidemická situace | Centrální banky světa | Energetický sektor | Ropa a Plyn | Lockdown | Měnový fond | Akademie věd | Ceny v Česku | Nobelova cena | Paul Milgrom | Robert Wilson | Ceny bytů | Americké měny | Americký ekonom | Kompenzační programy | Jack Dorsey | Žebříček nejbohatších Čechů | Žebříček nejbohatších | Koncern | Embargo | Množství peněz | Nařízení | Intel | Elvira Nabiullinová | Bidenovo vítězství | Moneta | Technologické tituly | IT sektor | Dluh eurozóny | Zhoršování pandemické situace | Pandemie v Česku | JP Morgan Chase | UMA | Nepříznivý signál | Prezidentování Donalda Trumpa | Odklad splátek | Hospodaření skupiny PPF | Státy Evropské unie | Přebytek zahraničního obchodu | Provozní zisk společnosti | Tempo inflace | Covid Lázně | Vakcína Pfizer | Pfizer a BioNTech | Epidemie prasečího moru | Prasečí mor | Coloseum | Akciové investování | Zisky bank | Letecká doprava | Polská vláda | Pád cen | Šéf Tesly Musk | Cena bitcoinu dnes | Spotřební daň z nafty | Ropovod Družba | Česká televize | Elektronická evidence tržeb | Zavedení EET | Stock Spirits | SUSHI | Výše mezd | Výdělky | Růst průměrné mzdy | Daňový balíček | Ekonomické uzavírky | Riziko brexitu | Životní prostředí | Nio | Dluhopis Republiky | Tesco | GameStop | Spotřebitelské ceny v ČR | CELO | Vakcinace | TABAK | Investice státu | H&M | BIDU | Očkování | Představitelé ČNB | Příležitost ke snadnému zbohatnutí | Coinbase Global | Antigenní testování | Velké zadlužování | Zadlužování | Vesa Equity Investment | Kapitalizace Tesly | Veřejné emise akcií | Emise akcií | Mutace koronaviru | Nová mutace koronaviru | COMAC | Plný úvazek | Chytré peníze | Uzavírání ekonomiky | Růst průmyslové produkce | Voda | Boeing 737 Max | Nízké úroky | Emise dluhopisů | Emise dluhopisů vlády České republiky | Emise dluhopisů vlády | Počasí | Atraktivita zlata | Home office | Online prostředí | Růst ceny | Dobrý výsledek | Pomoc firmám | Zvýšení těžby | Modrá vlna | Jon Osnoff | Jak Mejstřík | Úmrtí Michala Mejstříka | Libertas | Film o bitcoinu | Zvýšení ceny | Růst průmyslu | Inženýrské stavitelství | Zdravotní péče | Dopad na akcie | Paušální daně | TUI | Cestovní kancelář | Zhoršení ratingu | Nemovitosti v Česku | Znehodnocení úspor | Evropské centrální banky | Konopí | MJ | Francouzský dluh | WU | Inaugurace amerického prezidenta | Inaugurace | Nezaměstnanost v lednu | Situace na trhu | Důvěra v ekonomiku ČR | Očkování proti covidu | WallStreetBets | Melvin | Nárůst ceny | Melvin Capital | Express | Akcie GameStopu | Válka o vakcínu | Světová válka o vakcínu | Golem Finance | Cenové výkyvy | Akvizice Air Bank | Německá koalice | Růst ceny Bitcoinu | Rozvolnění | Počet zahájených bytů | Automobilka Tesla | Cestovní ruch v ČR | Nákup bitcoinu | Kov | Spotify | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Fosilní paliva | Elektroauta | Růst produktivity | Mrazy v USA | Světový dluh | Celkový světový dluh | Porušení zákona | Rozhodnutí vlády | Dnešní rozhodnutí vlády | Rumuni | Třetí vlna | Počet živnostníků | Živnostníci v Česku | Cena prasat | Cena prasat v ČR | Air | Světová poptávka | Investování do Bitcoinu | Posílení české měny | Ekonomický lockdown | Covidová krize | Covidová opatření | Trebitsch | Whisky Trebitsch | Akcie společnosti Moderna | Oživování ekonomiky | Silný růst | Jemenští povstalci | Průměrná nominální mzda | Nominální mzda | Bidenův obří balík rozpočtových opatření | Bidenův obří balík | Balík rozpočtových opatření | Zesílení inflačních tlaků | Cena nemovitostí | Silná inflace | Řecká vláda | Vstup Coinbase na burzu | Liberty Steel | GFG Alliance Brita | GFG Alliance | ArcelorMittal Ostrava | Nová huť | Pandemická krize | Platební prostředek | Suezský průplav | Hrubý národní důchod | Trh s nemovitostmi v ČR | Poptávka po nemovitostech | Citelná inflace | Veřejný dluh ČR | Míra úspor domácností | Míra úspor | Umění | Státní komerční banka | Zdražující byty | Ark Investment | Ark | AA | Ceny surovin | Emise skleníkových plynů | Klimatický summit | Akcie Juventusu | Akcie fotbalového klubu | Zvýšit ziskovost | Nezaměstnanost mladých | Nejvíce peněz | Premiér Mario Draghi | Italský premiér Mario Draghi | Vysoká cena | ERA | Uran | Rostoucí ceny | Ministr práce | Výpadky v dodávkách čipů | Problém s nedostatkem čipů | Stav českého průmyslu | Emisní povolenky EU | Rozvod Gatesových | Cena emisních povolenek | Cena povolenek | Nárůst objemů | Akcionáři Avastu | Pandora | Panasonic | Inflace v České republice | Výrazná inflace | Dubnová meziměsíční inflace | Meziměsíční inflace | Inflace Spojených států | Plán obnovy | Enormní kolísání ceny | Kolísání ceny bitcoinu | Ceny v českém průmyslu | Pandemie COVID | Ceny realit | Pád bitcoinu | Výprodej bitcoinů | Obchodování s emisními povolenkami | Vedení společnosti ČEZ | Turów | Petrus Advisers | Fond Petrus Advisers | Těžaři kryptoměn | Těžaři | Byznysmeni | Akcie Royal Mail | Vesa | Renáta Kellnerová | Obavy z inflace | Oslabení | Navýšení důchodů | Zdražení nemovitostí | Zdanění komerčních nemovitostí | Růst úroků | Hypoteční sazby | Růst cen nemovitostí | Ceny dřeva | Dříví | Cena dřeva | Fond Petrus | Petrus | Guvernérka ruské centrální banky | Růst mezd v ČR | Tax Observatory | Studie EU Tax Observatory | Studie EU | EU Tax Observatory | Země OECD | Nejbohatší člověk | Nejbohatší člověk planety | Nayib Bukele | Prezident Salvadoru | Spotřeba domácností | Salvador | Reakce bitcoinu | Proinflační faktory | Největší americká banka | Superluxusní vozy | Superluxusní | Nůžky bohatství | Plány | Cíle | Příležitosti | Čínská hrozba | Dodávky plynu | Platidlo | Primark | Dekarbonizace | Zelená energetika | Konkurence | Prodej | Dolarový dluh | JPMorgan Asset Manageement | Investice do české koruny | Zhoršení ratingu ČR | Další kryptoměny | Zvyšování daní | Akcionáři Monety | Nové prognózy | Den daňové svobody | Hydroelektrárny | Moravské tornádo | Tornádo | Akcie Moderny | Cenové stability | Dodavatelský řetězec | Technologie | Protipandemická opatření | Schodek státních financí | Rekordní schodek | Odhad letošní sklizně | Sklizeň obilovin | Průměrný Čech | Sazby daně | Ropní vládci | Spojené arabské emiráty | Jednání kartelu OPEC | Největší banky v Česku | Hliník | Egypt | UST | Cenový rekord | Tempo zdražování | Evropská unie dnes | Soubor klimatických opatření | Zelený balíček | Český vývoz | Devizové rezervy ve zlatě | NortonLifeLock | AI | Ropní těžaři | Základní úrokové sazby ČNB | Výprodej bitcoinu dnes | Inflace cen | Odvětví | Divize | Boom | Výrobce elektromobilů Tesla | Rekord | Cena ojetých aut | Průměrná cena ojetých aut | Káva na burze | Počasí v Brazílii | Covidová situace | Babišův bonus | Babišův bonus za očkování | Bonus za očkování | Strach z delta mutace | Delta mutace | Bilion | Náhoda | Daňový poplatník | Dřevo | Vnímání | Dodávky ruského plynu | Statistický klam | FC Barcelona | Barcelona | Messi | Olympiáda | Zajišťovny | CVC Capital Partners | CVC | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | Drahota | Makroekonomický význam | Aktuální prognózy | Převzetí Avastu | Avast dnes | WIG | Rozpočtové příjmy | Převzetí Plzeňského Prazdroje | Společnost CVC | Investiční společnost CVC | Pád Kábulu | Byty | Afghánská měna | Afghání | Adžmal Ahmádí | Guvernér afghánské centrální banky | Afghánská ekonomika | Čínské přístavy | Vyšší úroky | Afghánistán | Varšava | Tálibán | Afghánská měna afghání | Americká ministryně financí | Vlna pandemie | Běžné spoření | Společnosti | Manchester City | Opatření | Shrinkflation | Smrskflace | Cena emisních povolenek EU | Polská inflace | Prazdroj | Bitcoinové peněženky | Výkyvy počasí | Hnutí ANO | ANO | Uhlí | Energetika | Ceny plynu | Los Angeles | Česká společnost | Bukele | Česká pošta | ČSSD | Eloktroauta | Eloktroauta v ČR | Sociální demokraté | Úročení | Energetická krize | Zvýšení základní úrokové sazby | Automotive | Pandora Papers | Nová vláda | Nobelovy ceny | Zdražování potravin | Češi | Bohemia Energy | Energetické krize | Příjmy z ropy | Vysoké ceny | Rekordní ceny | Kolibřík Energie | Snížení schodku | ProShares | Spuštění fondu | Rozpočtové schodky | Obilí | Pozornost | Robert Habeck | Ruský prezident | Veřejné investice | Meta | OSN v Glasgow | Klima | Meta Platforms | Ceny kryptoměny | Fialova vláda | Česká národní banka (ČNB) | Společnost | Oživování globální ekonomiky | Zoufalství | Dopady inflace | Družba | TIM | Nová německá vláda | Nová varianta covidu | Varianta covidu | Omikron | Dubajská burza | Blízkovýchodní akciové trhy | | Nepříznivé počasí | Varianty covidu | Zlotý | Arm | Zemědělci | Výkon průmyslu | Obavy z omikronu | Závazky vůči věřitelům | Inflační spirála | Problémy české ekonomiky | Základní sazba | Zvýšení slevy na poplatníka | Uniper | Ministr práce a sociálních věcí | Předpokládaný růst | Ruský plyn | Organizace spojených národů | Zdražování bytů | Uhelné elektrárny | Válka na Ukrajině | Digitální ekonomiky | Napětí na Ukrajině | Přerušení dodávek ruského plynu | Zemědělská půda | PGE | Polský podnik | Pokles akcií PGE | Majitel dolu Turów | Růst akcií PGE | Severní Korea | Aleš Zavoral | Ivo Lukačovič | Zakladatel e-shopu Alza.cz | Alza | Ondřej Tomek | Napětí kolem Ukrajiny | Invaze na Ukrajinu | Ruské invaze na Ukrajinu | Sankce | Ruský prezident Vladimir Putin | Ukrajina a Rusko | Oligarchové | Moskevská burza | Banka Sberbank | Odstřižení od SWIFT | Boje na Ukrajině | Energiewende | Sberbank CZ | Odstřižení Ruska od SWIFT | Organizace SWIFT | Zamrazení rezerv ruské centrální banky | Banka Sberbank CZ | Radka Černá | Manažer banky | Klienti Sberbank CZ | Klienti Sberbank | Rusko a Ukrajina | Chelsea | Ruská aktiva | Situace na Ukrajině | Rheinmetall | Prima | Ruské finanční trhy | Sankce EU | Sankce EU proti Rusku | Invaze | Cena potravinářské pšenice | Ukončení války | Řetězec | Řetězce | Západní sankce | Plynárenský gigant | Gigant Gazprom | Cizoměnový dluh | Potravinářská společnost | Švýcarská potravinářská společnost | Společnost Nestlé | Platby za plyn v rublech | Paris Saint-Germain | Platby za plyn | Zastavení dodávek | Sankce uvalené na Rusko | Akcie společnosti MOL | MOL | Růst cen energií | Petr Fiala | Vlastnictví | Šeherezáda | Dovoz ruské ropy | Leonhard Birnbaum | Odpojení EU od ruského plynu | Platba za plyn | Platba za plyn v rublech | Plyn v rublech | Ratingový výhled | Výhled České republiky | Přijetí | Centrum | České předsednictví | Mobilní aplikace | Premiér Petr Fiala | Tučné zisky | Členství v ERM | Vysoké inflace | CZ | Comfort Finance | Varování | Jan Kubíček | Fungování NERV | Komise RIA | Václav Smolka | Comfort Finance Group | Termín pro přijetí eura | Ruský export | Reformy penzí a daní | Reformy penzí | Média | Ženy | Nespokojenost | Závazek | Spokojenost | Místní rozvoj | Daně z nemovitosti | Vice | Společnost Nasdaq | ARM | Ivan Bartoš | Aleš Rod | Jakub Holub | IBM Consulting | NCEE IBM Consulting | Lukáš Kintr | Katarina Kakalíková | ProCent | Nejvyšší přebytek zahraničního obchodu | Nejvyšší přebytek | STAN | Vstup do ERM II | Vstup do ERM | ČR do ERM II | ČR do ERM | Martin Dvořák | Martin Dvořák (STAN) | Ministr pro evropské záležitosti | Evropské záležitosti | Část zisků | Americký burzovní operátor | Burzovní operátor Nasdaq | USAID | Agentura pro mezinárodní rozvoj | Agentura pro mezinárodní rozvoj (USAID) | Cena akcií britské společnosti | Ministerstvo financí (MF)
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | FOREX | Indikátor | Trading | Cena | Graf | Růst | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Náročný proces
Náročný proces prognózovaní
Národní asociace blockchainového průmyslu
Národní banka Gruzie
Národní bezpečnost
Národní burzy
Národní burzy cenných papírů
Národní centrální banky
Národní dluh
Národní ekonomická rada vlády

Následující klíčová slova

Národní finanční prokuratura
Národní finanční prokuratura (PNF)
Národní fond
Národní investiční plán
Národní kontrolní úřad
Národní kontrolní úřad (NAO)
Národní loterie
Národní měny
Národní pivovar
Národní platidlo
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple pivot points
Potvrďte prosím... Zavřít