Pátek 29. březen 2024 08:43
reklama
Dukascopy new
reklama
Swissquote Bank
reklama
Swissquote Bank
reklama
Fintokei SwiftTrader

Kartel OPEC

img

Americký Kongres právě teď schválil Bidenův obří balík rozpočtových opatření, hrozí citelná inflace. I proto by to mělo zajímat třeba i Česko a českou vládu

10.03.2021 V Americe probíhá obří záchrana ekonomiky na dluh. Do toho všude zdražuje ropa i potraviny. Svět se opět začíná bát něčeho, na co už takřka zapomněl: obří inflace. A strach by měla mít i česká vláda.
img

Ropné kohouty zůstanou utažené. Řidiči si sáhnou hluboko do kapsy

05.03.2021 „Kartel OPEC a jeho spojenci redukují nabídku ropy na světových trzích přibližně o 8 milionů barelů denně. To vzhledem ke světové poptávce po ropě v rozsahu kolem 93 milionů barelů denně vytváří extrémně silný tlak vedoucí k prudkému růstu ceny ropy,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (5.3.2021)

05.03.2021 Další vlnu výprodejů za sebou mají akciové trhy v USA, především pak technologické tituly, kde se index Nasdaq od začátku roku už dostal do červených čísel. Výprodeji pomohl svým projevem guvernér amerického FEDu Jerome Powell. Ropa roste nad 65 dolarů, jelikož se OPEC překvapivě dohodl, že zatím nebude zvyšovat produkci.
C:\fakepath\R1.jpg

Komodity: Ceny ropy rostou díky očkovacímu optimismu a stimulačnímu balíku

01.03.2021 Ceny ropy rostou díky optimismu ohledně očkování proti covidu-19, schválenému americkému stimulačnímu balíku a rostoucí aktivitě evropských továren navzdory protikoronavirovým omezením.
img

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (26.2.2020)

26.02.2021 Včerejší seance zesílila tlak na akciové trhy po celém světě. Výprodej se tak odklonil od technologií a zasažený je nyní celý trh. Nejhorší obchodní seanci od října má za sebou technologický index Nasdaq. Důvodem byly opět rostoucí výnosy z amerických dluhopisů. Americký dolar využil nervozity a sbírá od včerejška zisky.
img

Ropa může stát až 100 dolarů za barel. Mrazy v USA ji citelně zdražují, na zdražení benzínu a nafty se musí připravit i čeští řidiči

25.02.2021 Pohonné hmoty v ČR pokračují ve svém letošním zdražování. Zároveň se dále rozevírají cenové nůžky mezi benzínem a naftou. Řidiči vozů na benzínový pohon tak jsou v rostoucí míře znevýhodněni v porovnání s těmi, kteří svůj automobil napájejí motorovou naftou.
img

Mrazy v USA značně zdražují ropu, na zdražení benzínu a nafty se musí připravit i čeští řidiči. Řidiči benzínových vozů jsou stále více znevýhodněni oproti majitelům „dieselů“

18.02.2021 Pohonné hmoty v ČR pokračují ve svém letošním zdražování. Zároveň se dále rozevírají cenové nůžky mezi benzínem a naftou. Řidiči vozů na benzínový pohon tak jsou v rostoucí míře znevýhodněni v porovnání s těmi, kteří svůj automobil napájejí motorovou naftou.
img

Tvrdá zima v USA dostává ropu nad 60 dolarů

17.02.2021 Produkce ropy ve Spojených státech je za poslední týdny pod velmi silným tlakem, což dodává její ceně dodatečné sebevědomí k pokračování v růstu. Produkce v některých částech Texasu klesla až o 70 %, což dostává paradoxně do převisu globální poptávku, která je sice výrazně nižší, než před začátkem pandemie minulý rok, ale s produkčními škrty ze strany ropného kartelu OPEC+ jde o novodobou realitu na trhu.
C:\fakepath\zlato-cihly.jpg

Cena zlata za rok pandemie stoupla o 14 procent, zdražila i ropa

16.02.2021 Za rok od vypuknutí pandemie koronaviru cena zlata stoupla o více než 14 procent, stříbro zdražilo o 53 procent. Výrazněji vzrostla i cena dalších kovů, například mědi téměř o polovinu. Cena ropy se po propadu v některých případech až do záporných hodnot nakonec zvýšila až o 13 procent. Vyplývá to z dat tuzemských obchodníků.
C:\fakepath\R1.jpg

Komodity: Ceny ropy kvůli obavám o poptávku sestupují

11.02.2021 Ceny ropy dnes přerušily nejdéle trvající období růstu za dva roky a klesají. Mezinárodní agentura pro energii (IEA) i Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) dnes uvedly, že kvůli obnovení omezení, která mají zabránit šíření nemoci covid-19, a novým variantám koronaviru se zhoršuje výhled na rychlé oživení poptávky.
C:\fakepath\ropa.jpg

Bude rally na ropě pokračovat?

11.02.2021 Ropa WTI v rámci mohutného růstového trendu od začátku listopadu přidala přes 80 % a přiblížila se 60 USD za barel. Poptávka se sice vrací k normálu velice pomalu, pořád ale roste rychleji než nabídka a výsledkem je čím dál vyšší cena. Z krátkodobého pohledu je pro trh s ropou zásadní přístup kartelu OPEC+, kterému se podařilo udržet těžbu svých členů na uzdě. Krátká odpověď na otázku z nadpisu tedy zní: Ropa bude růst, dokud OPEC+ bude chtít.
img

Benzín letos zdražil už o 60 haléřů, nafta skoro vůbec – nůžky jsou rozevřeny nejvíce od roku 2017. Nafta v ČR je nezvykle levná, jako ta rumunská, ceny paliv ale dál porostou

11.02.2021 Řidiči vozů na benzínový pohon mohou pomalu začít závidět motoristům, kteří svého – nejčastěji čtyřkolého – miláčka napájejí motorovou naftou.
img

Řidiči benzínových aut platí u čerpací stanice o desetihaléře více než letos na Nový rok, řidiči „dieselů“ naopak méně. Další zdražení ale postihne všechny, ropa totiž citelně zdražuje

04.02.2021 Řidiči vozů na benzínový pohon mohou pomalu začít závidět motoristům, kteří svého – nejčastěji čtyřkolého – miláčka napájejí motorovou naftou.
C:\fakepath\R6.jpg

Reuters: OPEC v lednu sedmý měsíc za sebou zvýšil těžbu

29.01.2021 Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) v lednu zvýšila těžbu o 160.000 na 25,75 milionu barelů denně. Kartel a jeho spojenci se totiž dohodli na dalším zmírnění redukce dodávek suroviny na trh. Vyplývá to z dnešní zprávy agentury Reuters, která vychází z údajů o přepravě ropy od zdrojů z odvětví. Těžba OPEC tak vzrostla již sedmý měsíc za sebou.
C:\fakepath\R5.jpg

Komodity: Ropa zdražuje po zprávě o nečekaném poklesu zásob ropy v USA

27.01.2021 Ropa dnes zdražuje. Přispěla k tomu zpráva o nečekaném poklesu amerických zásob této suroviny. Tato informace v náladě trhu převážila nad přetrvávajícími obavami z negativního dopadu pandemie covidu-19 na poptávku po ropě.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Ceny ropy kvůli růstu počtu nakažených covidem-19 klesají

14.01.2021 Ceny ropy dnes převážně klesají. Růst počtu nově nakažených covidem-19 v Evropě a nová omezení v Číně obnovily obavy o další vývoj globální poptávky po ropě. Tyto obavy zastínily i příznivé zprávy o čínském dovozu a zásobách v USA.
C:\fakepath\ropa3.jpg

Ropa výrazně zdražuje, čeká se na výsledek jednání OPEC+

05.01.2021 Ceny ropy se dnes výrazně zvyšují, k jejich růstu přispívá napětí kolem Íránu. Trh nyní čeká na výsledek rozhovorů Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a jejích spojenců o těžební politice.
C:\fakepath\ropa7.jpg

Ropa výrazně zdražuje. Čeká se, že OPEC+ prodlouží snížení těžby

02.12.2020 Ropa výrazně zdražuje. Cena severomořské ropy Brent i americké lehké ropy WTI dnes stoupla o více než dolar. Odborníci očekávají, že Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a její spojenci udrží i po nástupu ledna omezení těžby.
C:\fakepath\Ropa.PNG

Komodity: Ceny ropy kvůli odložení jednání OPEC+ klesají

01.12.2020 Ceny ropy dnes klesají. Investoři čekají na další dohodu o těžbě mezi Organizací zemí vyvážejících ropu a jejími spojenci. Formální jednání o tom, zda skupina od ledna zvýší svoji těžbu, bylo dnes odloženo a uskuteční se zřejmě ve čtvrtek.
C:\fakepath\ropa33.jpg

Ropa zůstává stále levná

19.11.2020 V návaznosti na americké volby a úspěch několika vakcín vystřelily akciové indexy vzhůru. Ani průmyslové a zemědělské komodity nezůstávají pozadu a atakují letošní maxima. Jen ropa se drží při zemi, americký WTI kontrakt nemá sílu se dostat ani na letních 43 USD za barel.
img

Výsledek amerických voleb znamená, že ropa nijak dramaticky zdražovat nebude. Pohonné hmoty v ČR ovšem v příštím týdnu mírně zdraží

05.11.2020 Pohonné hmoty po týdnech zdražování nabraly opačný směr. V uplynulých sedmi dnech zlevnil jak benzín, tak nafta. Průměrná cena benzínu Natural 95 se oproti situaci před týdnem snížila o devět haléřů na litr a činí 27,94 koruny za litr. Nafta nyní stojí 27,13 haléře za litr, tedy o osm haléřů méně než před týdnem.
img

Karanténní uzavírky ve Francii a Německu sráží cenu ropy. Druhá vlna pandemie nakonec řidičům v ČR může výrazně zlevnit jak benzín, tak naftu

29.10.2020 Pohonné hmoty přidaly na tempu svého zdražování. V uplynulých sedmi dnech zdražil jak benzín, tak nafta. Průměrná cena benzínu Natural 95 se oproti situaci před týdnem zvýšila o šest haléřů na litr a činí 28,03 koruny za litr. Benzín je tak nejdražší od poloviny srpna. Nafta nyní stojí 27,21 haléře za litr, tedy dokonce o deset haléřů více než před týdnem. Rychlejší růst ceny nafty souvisí s nástupem topné sezóny a růstem poptávky po topné naftě.
img

Zdražuje benzín i nafta. Některé čerpací stanice ale mohou během podzimní karanténní uzavírky ekonomiky finančně vykrvácet, po jarním „lockdownu“ jsou vyčerpané

22.10.2020 Řidiči v ČR si opět sáhnou hlouběji do kapsy. V uplynulých sedmi dnech zdražil jak benzín, tak nafta, i když jen nepatrně. Průměrná cena benzínu Natural 95 se oproti situaci před týdnem zvýšila o dva haléře na litr a činí 27,97 koruny za litr. Benzín je tak nejdražší od druhé poloviny srpna. Nafta nyní stojí 27,11 haléře za litr, tedy též o dva haléře více než před týdnem.
img

Sektor služeb v USA se dostal na úrovně před pandemií. Británie chce být Saudskou Arábií větrné energetiky

09.10.2020 V pondělí zveřejnil Institut nákupních manažerů data ohledně aktivity v americkém sektoru služeb za září. Tento fundament vyšel velmi pozitivně a aktivita v americkém sektoru služeb se dostala již na úroveň před pandemií.
C:\fakepath\top-17092020-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

17.09.2020 1) Obchodování na asijských akciových trzích skončilo dnes v minusu. Japonská centrální banka (Bank of Japan) potvrdila základní úrokovou sazbu na -0,1 % a data z Austrálie ukázala na překvapivý pokles tamní nezaměstnanosti.
C:\fakepath\ropa-zpravy.jpg

Komodity: Ceny ropy díky poklesu zásob v USA a hurikánu Sally rostou

16.09.2020 Ceny ropy dnes rostou o více než tři procenta. Přispěl k tomu nečekaný pokles zásob ropy ve Spojených státech a hurikán Sally, kvůli kterému byla přerušena část těžby v Mexickém zálivu.
img

Rozbřesk: Evropský průmysl ukazuje na silný třetí kvartál, druhá vlna pandemie ale může Evropu zchladit

15.09.2020 Evropský průmysl se v červenci dál zotavoval z masivního propadu v druhém kvartále. Zejména ve Španělsku a v Itálii šla výroba skutečně prudce vzhůru (9,4 a7,4%), ale i v průmyslovém srdci Evropy - v Německu a střední Evropě - výroba dál zrychlovala. Dosavadní čísla tak zatím ukazují na relativně svižný růst ekonomiky eurozóny ve 3Q - když je dáme dohromady s dobrým maloobchodem, tak až na plus 9 % mezikvartálně.
C:\fakepath\Ropa8.png

Kartel OPEC zhoršil výhled globální poptávky po ropě

14.09.2020 Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) snížila odhad globální poptávky po ropě na letošní i příští rok. Nově předpokládá, že poptávka letos klesne o 9,46 milionu barelů denně, zatímco před měsícem OPEC počítal s poklesem o 9,06 milionu barelů denně. Kartel to dnes uvedl ve své měsíční zprávě o situaci na trhu.
img

Kartel OPEC vznikl přesně před šedesáti lety. První schůzku svolala československá rodačka

13.09.2020 Měli krátce před přistáním na milánském letišti Linate. Jenže na ranveji už se nikdy neocitli. Ten podzimní den, 27. října 1962, se trosky havarovaného letounu, čtyřmístného stroje Morane Saulnier 760 B, našly v katastru vísky Bascapè, asi patnáct kilometrů od milánské ranveje. Při nehodě zahynuli všichni tři pasažéři, zkušený pilot Bertuzzi, s 11 260 nalétanými hodinami, americký novinář McHale a Enrico Mattei, prezident ropného konglomerátu ENI. Po něm zbyl poškozený zlatý prsten. Jeho detailní fotografie je zobrazena i na stránkách odborné studie dvou vědců z turínské polytechniky. Vydali ji roku 2009 a po téměř půlstoletí, zdá se, prokazuje to, o čem se po celou předchozí dobu jen šuškalo. Na palubě letadla tehdy opravdu explodovala nastražená bomba.
C:\fakepath\ropa-zpravy.jpg

Komodity: Ropa zlevňuje kvůli obavám z vývoje poptávky

18.08.2020 Ceny ropy se dnes snižují kvůli obavám investorů ohledně vývoje poptávky. Jejich výraznějšímu propadu nicméně braní informace o tom, že skupina OPEC+ v červenci téměř plně dodržovala dohodu o omezení dodávek suroviny na trh.
C:\fakepath\ropa-fx.png

Ceny ropy zpevňují, za měsíc směřují díky slabému dolaru k zisku

31.07.2020 Ceny ropy dnes zpevňují. Za celý měsíc směřují k zisku, těží z poklesu dolaru. Americká měna oslabuje kvůli obavám, že nárůst nakažených koronavirem ve Spojených státech zpomalí hospodářskou obnovu země.
C:\fakepath\Ropa8.png

Komodity: Ceny ropy výrazně oslabují kvůli nárůstu nakažených koronavirem

30.07.2020 Ceny ropy dnes výrazně oslabují. Přispívají k tomu obavy, že nárůst nově nakažených koronavirem ohrozí zotavení poptávky po této surovině. Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a její spojenci se též od srpna chystají zvýšit těžbu.
img

Pohonné hmoty přestaly zdražovat. Důvodem je citelně posilování koruny vůči dolaru, jedno z nejvýraznějších na světě

30.07.2020 Pohonné hmoty v ČR v uplynulém týdnu prakticky přestaly zdražovat. Jejich cena přitom soustavně rostla od první poloviny května. Průměrná cena benzínu Natural 95 je stejná jako před týdnem, činí 28,10 koruny za litr. V týdnu však byla i vyšší, až 28,13 koruny za litr. Litr nafty je nyní dražší o haléř v porovnání se situací před týdnem. Stojí 27,59 koruny a je tak nejdražší od první poloviny dubna.
C:\fakepath\ropa2.jpg

OPEC a jeho spojenci od srpna zmírní redukci těžby ropy

16.07.2020 Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a její spojenci od srpna zmírní dohodnuté snížení těžby ropy, protože světová ekonomika začíná pomalu oživovat z útlumu způsobeného pandemií nemoci covid-19. Uvedl to včera podle agentury Reuters saúdskoarabský ministr energetiky princ Abdalazíz bin Salmán.
img

V Česku opět citelně zdražuje, zvláště výrazně "neřesti" jako alkohol či tabák. Červnová inflace zaskočila analytiky i centrální banku

10.07.2020 V červnu opět citelně zrychlil růst spotřebitelských cen v ČR. V meziročním vyjádření cenová hladina stoupla o 3,3 procenta. Z měsíce na měsíc, tj. mezi květnem a červnem, pak hladina stoupla o 0,6 procenta, tedy nejvýrazněji od letošního ledna.
img

Pohonné hmoty v ČR dále citelně zdražují, kartel OPEC těží nejméně ropy od války v Zálivu roku 1991

02.07.2020 Pohonné hmoty v ČR pokračují v poměrně citelném zdražování. Průměrná cena benzínu Natural 95 se v uplynulém týdnu zvýšila o 35 haléřů na litr a činí nyní 27,39 koruny za litr. Jde o nejvyšší cenu za celé období od začátku dubna. Litr nafty je nyní dražší o 29 haléřů v porovnání se situací před týdnem. Stojí 26,97 koruny a je tak nejdražší od druhé poloviny dubna.
img

OPEC vytěžil nejméně ropy za posledních 20 let. Produkce klesla na 22,5 milionu barelů denně

30.06.2020 Těžba ropy v rámci Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) v červnu meziměsíčně klesla o 1,92 milionu barelů denně na 22,62 milionu barelů denně. Nacházela se tak na nejnižší úrovni za dvě desetiletí. Vyplývá to ze zprávy agentury Reuters, která vychází z údajů o přepravě ropy od zdrojů z odvětví.
C:\fakepath\opec-29052020-lv.gif

Reuters: Těžba ropného kartelu OPEC je nejnižší za dvě desetiletí

29.05.2020 Těžba ropy v rámci Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) v květnu klesla na nejnižší úroveň za dvě desetiletí. Vyplývá to z dnešní zprávy agentury Reuters, která vychází z údajů o přepravě ropy od zdrojů z odvětví. Kartel OPEC a jeho spojenci se v dubnu dohodli na omezení dodávek ropy na trh. Snaží se tak podpořit ceny suroviny, které se dostaly pod tlak kvůli negativnímu dopadu koronavirové krize na poptávku.
C:\fakepath\ropa-fx.png

Těžba ropy klesá, ale stačí to na růst cen?

11.05.2020 Ropný kartel OPEC a přidružené země v čele s Ruskem by již od začátku května měly aplikovat bezprecedentní těžební škrty ve výši 9,7 mil. barelů denně. K tomu mohutným tempem klesají dodávky ropy na trh ze zemí, jako jsou Spojené státy, Kanada a Norsko, protože tam se stává řada těžebních polí při aktuálních cenách nerentabilní.
C:\fakepath\ropa2.jpg

Ropa zdražuje kvůli uvolňování opatření proti koronaviru

08.05.2020 Ceny ropy se dnes zvyšují, protože stále více zemí zmírňuje opatření proti šíření koronaviru, která těžce zasáhla ekonomickou aktivitu. Severomořská ropa Brent si kolem 17:10 SELČ připisovala 1,6 procenta na 29,94 dolaru za barel. Americká lehká ropa WTI vykazovala nárůst o tři procenta na 24,25 dolaru za barel.
img

Ceny ropy se zahájením platnosti dohody OPEC+ téměř nemění

02.05.2020  Ceny ropy se po prudkém čtvrtečním růstu včera pohybovaly v blízkosti závěru z předchozího dne. Ropný kartel OPEC a jeho spojenci včera začali snižovat produkci ropy, aby tak vyřešili problém s nadměrnými dodávkami na trhy v době koronavirové krize.
img

Pohonné hmoty v ČR budou zlevňovat i nadále, navzdory smíru v cenové válce Moskvy a Rijádu. Některé druhy ropy už se prodávají dokonce za zápornou cenu

16.04.2020 Ceny pohonných hmot v ČR pokračují ve svém citelném zlevňování. Zlevňování je v posledních třech měsících prakticky soustavné. Oproti své letošní nejvyšší průměrné ceně, dosažené v polovině ledna, zlevnil benzín již o více než pět korun na litr, a to z 32,40 na včerejší úroveň 27,09 koruny za litr. Nafta oproti svému letošnímu maximu, 32,11 koruny za litr, na které vstoupala před polovinou ledna, zlevnila takřka o 4,90 koruny za litr, na včerejší cenu 27,26. Nafta zlevňovala pomaleji než benzín, neboť se výrazněji využívá v průmyslu – např. jako topná nafta –, který není opatřeními pro boj s koronavirem dotčen tak závažně jako osobní automobilová přeprava.
img

Ropa v reakci na včerejší mezinárodní dohodu o omezení těžby zlevňuje, převis nabídky je stále silný. Pohonné hmoty v ČR budou zlevňovat i nadále

13.04.2020 Obchodníci s ropou a další investoři nevěří, že včera dojednaná mezinárodní dohoda o masivní redukci těžby cenu ropy stabilizuje. Světový trh tak signalizuje, že by nadále měly klesat ceny pohonných hmot v České republice, byť mírnějším tempem než v uplynulých týdnech. Cenová válka Saúdské Arábie a Ruska sice díky dohodě končí, omezení těžby však zřejmě nebude stačit na to, aby se trh při stávající cenové úrovni dostal do rovnováhy.
C:\fakepath\ropa7.jpg

Komodity: Ceny ropy se dnes pohybují v blízkosti pondělního závěru

07.04.2020 Ceny ropy se dnes pohybují v blízkosti závěru z předchozího dne. Na jedné straně je tlačí vzhůru naděje, že se ropný kartel OPEC a jeho spojenci v čele s Ruskem dohodnou na snížení těžby. Na druhé straně se ale analytici obávají, že globální recese způsobená koronavirem bude mnohem horší, než se nyní čeká, což způsobí ještě větší pokles poptávky po ropě.
img

Ropné kohouty se pravděpodobně utáhnou

03.04.2020 „Na ropném trhu jsme svědky nevídané situace, kdy si společně začínají notovat dlouhodobě znesvářené strany. Na společném postupu by se mohl dohodnout kartel OPEC s Ruskem, Spojenými státy, Kanadou a dalšími zeměmi,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\vir-16032020-lv.jpg

Kvůli koronaviru hrozí pokles HDP, trpí cestovní ruch a burzy

16.03.2020 Vybrané údaje a odhady možných dopadů šíření koronaviru na světovou ekonomiku a vybraná odvětví ekonomiky.
img

Rozbřesk: Jaké nástroje zbyly ECB pro boj s koronavirem?

12.03.2020 Christine Lagardeová má dnes nezávidění hodnou roli. Měla by investorům nabídnout lék na tržní paniku, ale má už prakticky vybraný zbrojní arzenál. Epidemie koronaviru zastihla ECB se sazbami v hlubokém záporu (-0,5 %) a s rozjetou politikou kvantitativního uvolňování. Přesto pravděpodobně nebude chtít stát se založenýma rukama. Zvlášť, když panika po mimořádných opatřeních Donalda Trumpa zastavující jakékoliv cesty z Evropy do USA pravděpodobně paniku ještě přiživí. Co tedy ECB dnes může nabídnout?
img

Komentář Wood & Company k propadu trhu s ropou

09.03.2020 Paniku související s šířením koronaviru v Evropě umocnilo i něco, co připomíná začátek obchodní války o ropu. Saudská Arábie zastupující kartel OPEC se nedohodla s Ruskem na omezení dodávek ropy, což mělo její cenu zvýšit nebo alespoň v současné době stabilizovat. Výsledkem je přesně opačná situace, Saudská Arábie snížila cenu své ropy a spekuluje se, že otevře kohoutky na plno a zaplaví trh černým zlatem, jehož cena tak v případě americké ropy WTI padá až o 28 % na 29,88 USD/barel. Pokles akcií ropných firem jako jsou Exxon, BP, Total, Chevron a dalších na burze tak jen umocňuje efekty koronaviru.
img

Cena ropy klesla o více než 30 %

09.03.2020 Cena ropy klesla o více než 30 %. To je největší propad od války v Perském zálivu v roce 1991. Nepodařilo se uzavřít dohodu o snížení těžby ropy.
C:\fakepath\opec-06032020-lv.jpeg

Reuters: Rusko není ochotno podpořit další snížení těžby ropy

06.03.2020 Rusko nepodpoří další snížení těžby ropy, souhlasit je připraveno pouze s prodloužením současných škrtů. Agentuře Reuters to dnes řekl vysoce postavený ruský zdroj. Postoj Moskvy se podle něj nezmění. Znamenalo by to, že Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) nezavede plán, na kterém se dohodla ve čtvrtek a který předpokládá snížení těžby o dalších 1,5 milionu barelů denně.
img

Rozbřesk: Mzdy nepotvrdily optimismus ČNB, OPEC chce prudce omezit produkci a čeká na souhlas Ruska

06.03.2020 Zatímco finanční trhy se nyní zabývají spíše oceňováním důsledků šířícího se koronaviru a odhadují, kam až v rámci preventivní paniky zajde Fed a ECB, ČNB se dnes nepodařilo naplnit svou optimistickou prognózu, na jejímž základě v únoru překvapivě zvýšila své úrokové sazby.
C:\fakepath\top-05032020-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

05.03.2020 1) Asijské akcie dnes pozitivně reagovaly na oznámení Mezinárodního měnového fondu, že kvůli koronaviru dává k dispozici nouzové finanční prostředky v hodnotě 50 miliard dolarů. Nejvíce se dařilo čínským akciím.
img

Rozbřesk: Ropa nad propastí. Zachrání ji kartel OPEC?

05.03.2020 Zatímco americký Fed bojuje s negativními dopady nového koronaviru překvapivým snížením úrokových sazeb, kartel OPEC+ bude dnes a zítra jednat ve Vídni o hlubších těžebních škrtech. A jednání to rozhodně nebudou jednoduchá. Přestože cena ropy Brent propadla od počátku roku o více než 20 % až k hranici 50 dolarů za barel, mezi členskými státy nepanuje shoda, jak na koronavirový šok vlastně reagovat.
img

Benzín i nafta zlevňují, cena ropy narůstá

19.02.2020 „Koronavirus přinesl mnoho utrpení a obětí na životech. V mezinárodním obchodě napáchal mnoho zmatků a ztrát. Na všem zlém je však i něco dobrého. Čeští řidiči mohou kvůli problémům způsobeným koronavirem tankovat levněji. Nižší poptávka po ropě se totiž odrazila v nižších cenách pohonných hmot,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Rozbřesk: Na pořadu dne horší čísla z české ekonomiky

14.02.2020 Podle prvních výsledků platební bilance za celý rok 2019 skončil běžný účet ČR v červených číslech. To znamená, že na běžných transakcích odchází z ČR více peněz, než sem přichází. Přitom posledních pět let byl běžný účet platební bilance díky velmi dobrým výsledkům zahraničního obchodu a bilance služeb přebytkový.
img

Rozbřesk: Čína hlásí prudký nárůst počtu nových nakažených koronavirem

13.02.2020 Čínská provincie Hubei nahlásila prudký nárůst nových případů koronaviru (14840) i počtu mrtvých (242). Současně čínská vláda odvolala v postižené provincii šéfa tamní komunistické strany. Ukazuje se, že čínské úřady nemají situaci zatím pod kontrolou a paralýza čínské ekonomiky na začátku roku může být výraznější.
C:\fakepath\opec-12022020-lv.jpg

OPEC kvůli koronaviru snížil odhad růstu světové poptávky po ropě

12.02.2020 Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) kvůli epidemii nového koronaviru snížila odhad letošního růstu globální poptávky po ropě o 230.000 barelů na 990.000 barelů denně. Vyplývá to z měsíční zprávy kartelu OPEC o situaci na trhu s ropou.
img

Čínské akcie dnes kvůli koronaviru masivně padaly, „akciová nákaza“ se ale dále nešíří. Čeští řidiči se mohou těšit na levnější pohonné hmoty, jejich zlevňování kvůli čínské infekci ještě zrychlí

03.02.2020 Čínské akciové trhy se při pondělním obchodování propadly nejvýrazněji od léta 2015, kdy splaskla tehdejší bublina. Například klíčový burzovní ukazatel šanghajské burzy, index Shanghai Composite, se propadl o necelých osm procent, když po otevření klesal dokonce o takřka devět procent. Index CSI 300, který zahrnuje nejdůležitější tituly burz v Šanghaji a Šen-čenu, klesal po otevření o více devět procent, tedy nejvýrazněji od „šanghajského překvapení“ února 2007, které předznamenalo příchod světové finanční krize.
img

Koronavir udeřil i na čínské burzy, propadají se nejvýrazněji od roku 2015. OPEC kvůli pádu ceny ropy zřejmě svolá nouzové zasedání

03.02.2020 Čínské akciové trhy se po zahájení pondělního obchodování propadly nejvýrazněji od roku 2015, kdy splaskla tehdejší bublina. Například klíčový burzovní ukazatel šanghajské burzy, index Shanghai Composite, se po otevření propadl o necelých devět procent. Suroviny jako železná ruda, ropa, měď či palmový olej se propadly v rozsahu odpovídajícím maximálnímu dennímu limitu.
img

Koronavirus se šíří, WHO vyhlásila globální stav zdravotní nouze. Británie opouští EU

31.01.2020 Ratingová agentura Fitch v pondělí potvrdila rating České republiky na stupni AA- a ponechala výhled ratingu na stabilní úrovni. Agentura očekává, že česká vláda bude pokračovat v relativně zdravé rozpočtové politice.
img

Benzín na Nový rok zdražil nejvýrazněji za skoro pět let, je však pro Čechy vzhledem ke mzdě nejlevnější v historii ČR – a tento trend vydrží i v roce 2020. Čechy teď vyjde benzín levněji než Slováky, ve Španělsku je nafta levnější než v ČR

02.01.2020 Ceny pohonných hmot v ČR v uplynulém týdnu opět stouply. Zvláště výrazně vzrostly na Nový rok. Benzín Natural 95 včera zdražil ze dne na den o 25 haléřů na litr, nafta pak za jediný den hned o dvacet haléřů na litr. V případě benzínu se jedná o nejvýraznější jednodenní zdražení za celé období od února 2015, tedy za posledních skoro pět let. Markantní novoroční zdražení „ze dne den“ je však v posledních letech poměrně obvyklým úkazem. Prodejci pohonných hmot totiž k 1. lednu naráz upravují svůj ceník, snaží se využít obecnějšího zdražování či navyšování daní a poplatků v ekonomice, jež je s příchodem roku běžné, a navyšují své marže.
img

Pohonné hmoty přes Vánoce podražily, jsou však pro Čechy vzhledem ke mzdě nejlevnější v historii ČR – a tento trend vydrží i v roce 2020. Čechy teď vyjde benzín levněji než Slováky, ve Španělsku je nafta levnější než v ČR

27.12.2019 Ceny pohonných hmot v ČR přes Vánoce stouply, a to po několika týdnech mírného, postupného poklesu. Řidiči se ale žádného dramatického zdražování v roce 2020 obávat nemusejí. Od začátku prosince ropa Brent zdražila na světových trzích o 11,5 procenta, nejvýrazněji od ledna, a prodejci toto zdražení v uplynulém týdnu promítli do cen pohonných hmot v Česku.
C:\\fakepath\\ropa1.png

Oplatí sa ešte obchodovať ropu?

06.12.2019 Aj keď ceny ropy zďaleka nedosahujú historické maximá, zatiaľ ani tie minuloročné ale pre intraday tradera zostáva ropa veľmi zaujímavým inštrumentom, lebo volatilita na trhu s ropou je stále vysoká. Každý deň sú medializované správy, ktoré môžu ovplyvniť cenu ropy na svetových trhoch a tak skoro sa to asi nezmení…
C:\fakepath\opec-05122019-lv.jpg

Kartel OPEC bude ve Vídni jednat o těžební politice

05.12.2019 Zástupci členů Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) dnes budou ve Vídni jednat o možném rozšíření loňské dohody o snížení dodávek ropy na trh. V pátek by pak měl kartel OPEC tuto otázku řešit se svými spojenci, kteří nejsou členy spolku.
C:\fakepath\R1.jpg

Komodity: Ceny ropy si před schůzkou OPEC připisují téměř čtyři procenta

04.12.2019 Ceny ropy se dnes výrazně zvyšují, připisují si téměř čtyři procenta. Za zdražováním stojí očekávání, že Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a její spojenci rozšíří dohodu o omezení dodávek suroviny na trh. K růstu cen přispívá i zpráva o nečekaně silném poklesu zásob ropy ve Spojených státech.
img

Ekonomický kalendář: Pozor na zmínky týkající se světového obchodu

03.12.2019 Donald Trump se zúčastní summitu NATO ve Velké Británii v následujících dvou dnech. Můžeme čekat důležitá prohlášení, které se nemusí týkat pouze obrany. V posledních dnech se roztrhl pytel s prohlášeními týkající se světového obchodu, ať už se to týká americké odvety za francouzskou digitální daň, nebo nových amerických cel na dovoz oceli a hliníku z Brazílie a Argentiny. Na summitu by se měli setkat americký prezident Trump s francouzským prezidentem Macronem, z čehož by mohla vzejít další sada peprných tweetů s nemalým dopadem na finanční trhy.
C:\fakepath\R5.jpg

Komodity: Ropa kvůli vyhlídkám na rozšíření dohody o omezení těžby zdražuje

02.12.2019 Ceny ropy se dnes výrazně zvyšují. Vliv na jejich růst má zejména očekávání, že Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a její spojenci rozšíří dohodu o omezení dodávek suroviny na trh. Poptávku po ropě podpořila i zpráva o obnovení růstu čínského zpracovatelského průmyslu.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Ropa výrazně zdražuje, ceny si připisují zhruba tři procenta

20.11.2019 Ceny ropy se dnes výrazně zvyšují, připisují si zhruba tři procenta. K růstu přispěly údaje o zásobách suroviny ve Spojených státech a také ujištění Ruska, že země bude nadále spolupracovat s Organizací zemí vyvážejících ropu (OPEC) na zajištění rovnováhy na trhu.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Ceny ropy žene vzhůru naděje na ukončení obchodní války

07.11.2019 Ceny ropy dnes po včerejším poklesu zamířily vzhůru. Reagovaly na oznámení čínského ministerstva obchodu, že se Čína a Spojené státy dohodly na postupném odstraňování dovozních cel. Tím posílily naděje na ukončení dlouhotrvajícího sporu obou největších světových ekonomik, který ohrožoval globální hospodářství a brzdil poptávku po ropě.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Ropa kvůli nadějím na obchodní dohodu mezi USA a Čínou zdražuje

05.11.2019 Ceny ropy se dnes zvyšují, hlavním důvodem zůstávají naděje na dosažení obchodní dohody mezi Spojenými státy a Čínou. Severomořská ropa Brent si krátce před 17:05 SEČ připisovala 1,2 procenta na 62,90 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) ve stejnou dobu vykazovala růst o 1,2 procenta na 57,23 dolaru za barel.
C:\fakepath\top-05112019-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

05.11.2019 1) Asijské akciové trhy zakončily dnešní obchodování v pozitivním pásmu, když se na ně přelil pozitivní sentiment z předcházející rekordní seance na Wall Street. Bez překvapení skončilo zasedání australské centrální banky, která ponechala základní úrokovou sazbu na 0,75 %.
img

Breaking news: OPEC uvažuje o výraznejšom znížení produkcie ropy, cena čierneho zlata rastie

22.10.2019 Cena ropy zaznamenala výrazný pohyb po tom, čo agentúra Reuters oznámila, že OPEC uvažuje o tom, že na decembrovom stretnutí pristúpi k výraznejšiemu zníženiu produkcie ropy. K tomuto kroku vedie kartel OPEC + primárne slabší výhľad dopytu pre rok 2020. Kartel sa bude v prvej fáze zameriavať na lepšie dodržiavanie súčasných kvót – Irán a Nigéria.
C:\fakepath\R2.jpg

Komodity: Ropa zdražuje kvůli možnému prodloužení dohody o omezení dodávek

16.10.2019 Ceny ropy se dnes výrazně zvyšují kvůli známkám toho, že Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a její spojenci by mohli na prosincovém zasedání opět prodloužit dohodu o omezení dodávek suroviny na trh.
img

Rozbřesk: Podaří se dnes ECB nezklamat?

12.09.2019 Mario Draghi na dnešním zasedání ECB nebude mít vůbec jednoduchou roli. Ve světle startující německé recese a nejistoty spojené s brexitem od něj trhy budou čekat velký balík opatření. To ostatně slíbil na svém vystoupení v Sintře a později jeho závazek potvrdil hlavní ekonom ECB Oli Rehn. Problém může být v tom, že řadě národních centrálních bankéřů má se nazamlouvá restart politiky kvantitativního uvolňování (QE). Proti se se vyjádřili centrální bankéři z Německa, Rakouska, Nizozemí, ale zdrženlivý postoj zaujal i Villeroy z francouzské centrální banky. Hlavní otázka tedy zní, jak velký nakonec bude stimulační balík a bude v něm QE?
C:\fakepath\R1.jpg

Komodity: Ropa kvůli obchodní válce a růstu produkce výrazně zlevňuje

03.09.2019 Ceny ropy dnes výrazně klesají. Dolů je tlačí růst produkce Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a Ruska, stejně jako vleklý obchodní spor mezi Čínou a Spojenými státy, který ohrožuje globální ekonomiku. Severomořská ropa Brent krátce po 17:05 SELČ ztrácela 2,3 procenta na 57,30 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) ve stejnou dobu vykazovala pokles o 3,9 procenta na 52,95 dolaru za barel.
img

Ruská ekonomika bude obětí vývoje na komoditních trzích

09.08.2019 „Padající ceny ropy a zemního plynu budou zhoršovat ekonomickou situaci v zemích, které jsou závislé na vývozu těchto surovin. Jednou z hlavních obětí se stane Rusko, které se nachází v nepříliš dobré ekonomické situaci,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Letní srovnání cen pohonných hmot

03.07.2019 V průběhu července a srpna letošního roku budou ceny pohonných hmot dosahovat podobných úrovní jako v loňském roce. Tehdy se průměrná cena benzínu pohybovala v rozmezí 33,17 až 33,45 koruny za litr. Nafta byla levnější a průměrně stála 32,32 až 32,60 koruny za litr. První červencový den letošního roku se benzín v průměru prodával za 33,05 koruny za litr a nafta za 32,15 koruny za litr. Současné ceny pohonných hmot jsou mírně levnější než v roce 2018. K tomu napomohl uplynulý týden, kdy ceny benzínu a nafty slabě klesaly. Propad cen se však bude postupně zastavovat a přes stagnaci přejde v průběhu prázdninových měsíců do růstu. Tím se ceny pohonných hmot začnou přibližovat k podobným úrovním jako v loňském roce.
C:\fakepath\OPEC-02072019.PNG

Ropní býci vracejí úder

02.07.2019 Na jaře se ropnému trhu nedařilo. Propad o více než 30 % zapříčinila řada nejistot v čele s ostřejším vývojem americko-čínského obchodního konfliktu a rostoucí zásoby suroviny ve Spojených státech. 50 USD za barel se ale ukázalo jako dno, pod které už trh nechce jít.
img

Kartel OPEC i Rusko budou dále omezovat těžbu ropy, čeští řidiči se ale zdražování pohonných hmot bát nemusí. I kvůli dalším clům USA na zboží z EU

02.07.2019 Kartel OPEC a další klíčoví producenti v čele s Ruskem budou omezovat těžbu ropy i v druhé polovině roku a v prvním čtvrtletí roku 2020. Po náročném, více než desetihodinovém jednání se na tom včera dohodli účastníci vídeňského summitu kartelu. Stávající limity těžby ropy prodloužili od dalších devět měsíců. Čeští řidiči se ale růstu cen pohonných hmot zatím příliš bát nemusejí.
C:\fakepath\1.jpg

Komodity: Ropa zdražuje, čeká se prodloužení dohody o omezení dodávek

01.07.2019 Ropa dnes výrazně zdražuje, důvodem jsou podle analytiků vyhlídky na prodloužení dohody o omezení dodávek suroviny na trh. Cena americké lehké ropy West Texas Intermediate (WTI) tak vystoupila na pětitýdenní maximum nad 60 dolarů za barel. Dnes přidávala 2,7 procenta na 60,06 dolaru. Severomořská ropa Brent pak vykazovala nárůst o 2,8 procenta na 66,56 dolaru za barel.
img

Rozbřesk: Podaří se Fedu nezklamat?

17.06.2019 Červnové zasedání Fedu bude klíčovým momentem tohoto týdne. Trhy v posledních týdnech výrazně zvýšily své sázky na pokles amerických sazeb. Počítají s tím, že Fed do roka a do dne sníží sazby třikrát až čtyřikrát. I když málokdo sází již na červen, investoři očekávají od šéfa Fedu Jerome Powela jednoznačný holubičí vzkaz, horší prognózu a nižší očekávanou trajektorii sazeb (dot plots). V posledním průzkumu totiž centrální bankéři stále sázeli na růst sazeb v roce 2020. Je však otázkou, jak dramatickou změnu kurzu Fed trhům připraví. Pokud Jeremy POwel pouze zopakuje, že je ve světle obchodních válek nutné “bedlivě monitorovat” nově příchozí data, mohou být trhy ve finále zklamané.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Ceny ropy se dnes vyšplhaly na několikatýdenní maxima

20.05.2019 Ceny ropy se dnes vyšplhaly na několikatýdenní maxima. Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) totiž o víkendu signalizovala, že by mohla pokračovat v omezování dodávek suroviny na trh i ve druhé polovině roku. Ceny ropy tlačí vzhůru rovněž eskalace napětí na Blízkém východě.
img

Zvýšení repo sazby ze strany ČNB nepomohlo koruně k posílení

03.05.2019 V pondělí byly zveřejněny jádrové výdaje na osobní spotřebu ve Spojených státech, které v březnu meziročně vzrostly o 1,7 %. Odhad trhu byl nastaven na 1,8 %. Osobní příjmy Američanů v březnu vzrostly o 0,1 %, což je o něco mírnější růst v porovnání s předchozím měsícem (0,2 %). Analytici odhadovali růst o 0,4 %.
img

Riziková aktiva mají za sebou nejsilnější kvartál za poslední dekádu

02.04.2019 Riziková aktiva za sebou mají jeden z nejlepších prvních kvartálů v historii. Benchmark pro akciový trh, akciový index S&P 500 od začátku roku přidal 13,1% a zaznamenal největší nárůst za první kvartál od roku 1998. Stejně tak ropa WTI využila od začátku roku znovuobnoveného apetitu po rizikových aktivech a za první kvartál rostla o 27,5%. Jedná se o největší narůst za první kvartál od roku 2009. Jestli podobný růst bude pokračovat či nikoliv je podmíněno hned několika faktory v čele s kondicí v globální ekonomice.
C:\fakepath\gettyimages-537561580.jpg

Kartel OPEC snížil odhad letošní poptávky po své ropě

14.03.2019 Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) dnes snížila odhad letošní poptávky po své ropě. Důvodem je růst těžby ve státech, které nejsou jejími členy. Podle agentury Reuters by snížení odhadu mohlo být podpůrným argumentem k prodloužení dohody kartelu OPEC a jeho spojenců o omezení dodávek na trh.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Ceny ropy se v úvodu týdne zvyšují

11.03.2019 Ceny ropy se v úvodu týdne zvyšují, růst přesahuje jedno procento. Podpořilo je hlavně sdělení Saúdské Arábie, že ukončení dohody o snížení těžby v rámci Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a jejích spojenců není do června pravděpodobné.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Ropa dnes mírně stoupá

26.02.2019 Ceny ropy se dnes mírně zvyšují, podle analytiků jde částečně o reakci na signály, že Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) odolá tlaku prezidenta USA Donalda Trumpa a bude se nadále držet dohody o omezování těžby. Růst cen ale brzdí vyhlídky na zvýšení produkce ropy v Libyi.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Ceny ropy dnes zamířily prudce dolů

25.02.2019 Ceny ropy dnes zamířily prudce dolů, podle analytiků to byla reakce na slova amerického prezidenta Donalda Trumpa, který je označil za příliš vysoké. Kolem 17:30 SEČ vykazovala severomořská ropa Brent pokles asi o 3,1 procenta na 65,03 USD za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) ve stejnou dobu ztrácela také zhruba 3,1 procenta na 55,46 dolaru za barel.
C:\\fakepath\\BRENTH1.png

Komodity: Cena ropy se dnes výrazně zvyšuje

18.01.2019 Ceny ropy se dnes výrazně zvyšují, jejich růst přesahuje dvě procenta. Trh reaguje na prosincové snížení těžby suroviny v rámci Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC). Severomořská ropa Brent po 17:10 SEČ přidávala 2,4 procenta na 62,66 dolaru za barel, zatímco americká lehká ropa WTI vykazovala růst o 2,7 procenta na 53,49 dolaru za barel.
img

Ropa klesá navzdory povzbudivým zprávám z OPECu

17.01.2019 Cena ropy klesá o téměř dvě procenta, a to i navzdory povzbudivým číslům, které zveřejnil ropný kartel OPEC. Podle kartelu klesla v prosinci produkce Saúdské Arábie o 468 tis. bpd a celková produkce kartelu pak o 751 tis. bpd, což je nejvíce za poslední dva roky. OPEC zároveň očekává snížení ruské produkce o 130 tis. bpd během první poloviny 2019. Poptávka po ropě by měla podle kartelů růst během letošního roku o 1,29 mil. bpd, ale cenu ropy může dál držet pod tlakem strach z dalšího zpomalování světové ekonomiky.
C:\fakepath\forex2.png

Forex – výhled roku 2019

07.01.2019 Volatilita na trzích roste a svět se připravuje na zpomalení globální ekonomiky. Spojené státy, Čína i Evropa porostou letos pomaleji a centrální banky zřejmě budou revidovat svoje optimistické jestřábí prognózy. Kam tyto změny posunou hlavní měnové páry, ropu či zlato? Přečtěte si predikci FXstreet.cz na rok 2019.
img

Kartel OPEC postupně ztrácí svou moc

02.01.2019 Poslední dva měsíce dochází na čerpacích stanicích v České republice k výraznému snižování cen. K 1. lednu 2019 se průměrná cena benzínu pohybovala na úrovni 31,89 koruny. Průměrná cena nafty byla vyšší a dosahovala úrovně 32,31 koruny. Současné ceny pohonných hmot se podobají cenám z května 2018. Tehdy stál barel ropy Brent přibližně 75 dolarů, přičemž kurz koruny vůči dolaru se pohyboval kolem úrovně 21,50 CZK/USD. V současnosti sice koruna vůči dolaru oslabila na kurz 22,60 CZK/USD, nicméně cena ropy na světových trzích se propadla až k úrovni 53 dolarů za barel. Celkové náklady na dovoz ropy i zpracovaných pohonných hmot umožňují pumpařům tvořit nadstandartní marže. Na trhu proto existuje prostor pro další snižování cen pohonných hmot v řádu desetihaléřů.
img

Ceny ropy opět rostou

11.12.2018 Organizace zemí vyvážejících ropu se zkratkou OPEC a její spojenci včetně Ruska se dohodli na snížení těžby ropy o 1,2 milionu barelů denně. Vyjádření vzešlo s prohlášení íránského ministra ropného průmyslu jménem Bídžan Námdar Zangáne. Ceny ropy díky tomuto vyjádření a budoucím vyhlídkám vývoje na snížení dodávek ropy nyní výrazně rostou. Severomořská ropa Brent si kolem dokonce připisovala více než 5 % a pohybovala se nad hladinou 63 dolarů za jeden barel.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Ceny ropy tlačí dolů pokračující oslabování akcií

10.12.2018 Ceny ropy dnes klesají po výrazném nárůstu v závěru minulého týdne, za kterým stála dohoda Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a jejích spojenců na snížení těžby. Ropný trh dnes reaguje mimo jiné na pokračující pokles na globálních akciových burzách.
img

​Data z US trhu práce - tržní analýza 10.12.2018

10.12.2018 Kartel OPEC a další státy, především Rusko, se dohodly na snížení produkce ropy, a to celkově o 1,2 milionu barelů ropy za den. OPEC sníží produkci o 800 tisíc a Rusko o 400 tisíc barelů ropy za den. Cena ropy BRENT a WTI v pátek vyskočila, avšak nyní se obchoduje pod významnými předchozími rezistencemi. Na uptrend na ropě si tak budeme muset ještě chvíli počkat. Minulý týden byl také milníkem pro Spojené státy, které se staly čistým vývozcem ropy.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Ropa prudce zdražuje kvůli dohodě OPEC

07.12.2018 Ceny ropy dnes prudce rostou kvůli dohodě Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a jejích spojenců na snížení těžby. Kolem 17:10 SEČ si severomořská ropa Brent připisovala 5,2 procenta na 63,20 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) ve stejnou dobu vykazovala nárůst o 4,5 procenta na 53,80 dolaru za barel.
img

Rozbřesk: Slabá čísla z průmyslu, Komise chce faktury za komodity v eurech

04.12.2018 Jak opět potvrdil index nákupních manažerů, nálada v českém průmyslu dále klesá. Aktuální výsledek (51,8) je nejslabším za více než dva roky. PMI se tak znovu sesunul blíž k hranici 50, která odděluje expanzi od útlumu. Hlavním důvodem má být nejenom nižší současné tempo výroby, ale současně i nízké zakázky, které podle PMI dokonce klesají.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Ceny ropy dnes výrazně zdražují

03.12.2018 Ceny ropy dnes výrazně rostou kvůli dohodě o příměří v obchodním sporu mezi Spojenými státy a Čínou, která zmírnila obavy z negativního vlivu tohoto konfliktu na světovou ekonomiku. Ke zdražování ropy přispívá rovněž očekávání, že Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a její spojenci se tento týden dohodnou na snížení těžby.
img

Rozbřesk: G20 neskončila fiaskem, ale závěry jsou příliš obecné

03.12.2018 Světová ekonomika stále zažívá velice příznivé časy. Přesto zasedání G20 připomínalo ostrou diplomatickou bitvu, kde se válčí o každé slovo. Na rozdíl od krizových let po pádu Lehman Brothers, kdy na setkáních panovala kooperativní nálada, je teď jakákoliv dohoda složitější a nová prohlášení čím dál obecnější. O víkendu se zástupci G20 sice dohodli na tom, že Světová obchodní organizace (WTO) potřebuje reformu. Už ale nikde není psáno jakým směrem. Rozdíly mezi postojem EU, která si přeje zachování a prohlubování systému “multilaterálního obchodního řádu”, a Spojenými státy, které věří, že bilaterálně vyjednané obchodní dohody jsou pro ně prospěšnější, jsou příliš hluboké na to, aby mohla panovat byť jen obecná shoda na tom, jakým směrem WTO reformovat. Rozdíly mezi EU a USA také otupují společný transatlantický tlak na Čínu. S tou vedou svoji obchodní válku USA v zásadě po vlastní ose, zatímco ze společného prohlášení G20 vypadla jakákoliv kritika Číny za nekalé obchodní praktiky nebo za nadměrné kapacity v ocelářském průmyslu.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Ceny ropy klesají kvůli rostoucím zásobám

30.11.2018 Ceny ropy se dnes snižují kvůli rostoucím zásobám suroviny. Poklesu cen nezabránilo ani očekávání, že Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a její spojenci se příští týden dohodnou na snížení těžby.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Offshore | Bitcoin | Fundamentální analýza | Čínský jüan | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Brexit | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Australský dolar | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Fitch | Korelace | Equity | Inflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | GBP/JPY | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USD/CAD | Světová banka | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | G20 | Evropská unie | HDP | Fibonacci | Brazilský real | Divergence | Pin Bar | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Evropské akcie | Kypr | Analytik | Pimco | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | USD/CNY | Česká koruna | Americké akcie | Býčí trh | ETF | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Komoditní měny | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Akciové trhy | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Asset management | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Benchmark | Bloomberg | Blue chip | Bod | Breakout | Burza | Béžová kniha | CEO | CFD | Cap | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Close | Konsolidace | DAX | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | Dolarový index | Dollar | Dow Jones Industrial | ECB | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | FOMC | Fed | Finanční trhy | Foreign Exchange | Futures | G10 | G7 | High | Holubice | IFO index | IPO | Index DAX | Index spotřebitelských cen | Index výrobních cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Intraday | Intradenní obchodník | Investice | Investiční společnost | Investor | Investování | Japonský jen | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kurz | Kurzy měn | Likvidita | Long | Low | MACD | MIFID | MMF | MT4 | Makléř | Margin | Marže | MetaTrader | Momentum | Měna | Měnové páry | Měnový pár | Měny | NYMEX | NYSE | Nabídka | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Obchodní bilance | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Oficiální úroková sazba | Opce | Open | P/E | Platební bilance | Pozice | Průmyslové objednávky | RSI | Rally | Rating | Ratingová agentura | Reinvestice | Retracement | Rezistence | Platina | Riziko | Rolování | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | Sentiment | Short | Splatnost | Split | Spot | Spread | Stagflace | Support | Swap | Swing | Swing Trading | Termínový kontrakt | Ticker | Trader | Trading | Trend | Trendline | Trendová čára | Trigger | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Uptrend | VaR | Volatilita | Volume | Výkonnost | Výnos | WTO | Wall Street | Zisk na akcii | Zisk na akcii (EPS) | Zisková marže | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | Obchodování na forexu | JPMorgan | Morgan Stanley | EMU | Nomura | Goldman Sachs | Evropa | Japonské akcie | Asijské akcie | Shanghai Composite | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | FTSE | Evropská ekonomika | Ekonomika Spojených států | Patria | Komoditní trhy | Bank of America | Americký prezident | XTB | X-Trade Brokers | Saxo Bank | BOSSA | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Spekulanti | Globální ekonomika | Čínské akcie | Ropné zásoby | Investoři | Produkce ropy | Blue chips | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Ekonomie | EU | Market Watch | Býčí divergence | Vývoj ceny | Medvědí divergence | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Zisk | Berkshire Hathaway | Ropný trh | Těžba ropy | Futures kontrakt | Sázka | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz eura | Kurz koruny | Zkušenosti | Panika | Euforie | Optimismus | Výsledky | Strach | Index nákupních manažerů | Obchodní příležitosti | Bohatství | IEA | Credit Suisse | RBNZ | Oanda | Uvolnění měnové politiky | Ropné písky | ČSOB | DailyFX | Golden Gate | Obchodovat | Ondřej Hartman | Obchodování s akciemi | Deutsche Bank | Investiční banka | Světová obchodní organizace | Zprávy z trhů | Analytický tým | Aktuální kurzy | Regulace | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Hedgeové fondy | Nasdaq Composite | Makro | Index cen | Výrobní ceny | Eurostat | Makrodata | EUR/HUF | Facebook | LYNX | BTC | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | FXTM | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | ADP report | Financial Times | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Praxe | Centrální bankéři | EURUSD | GBPUSD | EURCZK | Raiffeisenbank | Aktivum | Delta | EPS | Index | Investiční strategie | Likvidní | Odpor | Podpora | Průlom | Přenos | Volatilní | Burzovní obchodníci | AdmiralMarkets | Akcie Deutsche Bank | Akcie dnes | Akcie Google | Akcie Mastercard | Akcie Netflix | Akcie ropy | Akcie Shell | Akcie Tesla | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analytika | Analýzy | Banka | Barel ropy | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | BH Securities | Bossa.cz | Brent | Brokers | Brokeři | Cena | Cena akcií | Cena dolaru | Cena ropy brent | Cena ropy dnes | Cena ropy klesá | Cena ropy na světových trzích | Cena ropy WTI | Cena ropy za barel | Cena za barel ropy | Ceny stříbra | Ceny zlata | Čínská ekonomika | CISCO | CZK | Česká ekonomika | České koruny | Devizové trhy | DJIA | Dolar | Dolar vůči koruně | Dolary | Dow Jones index | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomika USA | Eura | Exchange | Finanční prostředky | Fondy | Forexu | FXstreet.cz | GfK | Graf | Hodnota zlata | Hrubý domácí produkt | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Instrument | Instrumenty | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradenství | Investing | Investování do akcií | ISM | Jádrová inflace | EBay | Jiří Tyleček | Jeden dolar | JP Morgan | Komodita | Komoditní | Komoditní index | Kurs koruny | Kurz akcie | Kurz akcií | Kurz amerického dolaru | Kurz dolarů | Kurzy | Kurzy akcií | Libra | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Management | Market | Markets | Měnový kurz | MetaTrader 4 | MetaTrader 5 | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nákup dolaru | Obchodování s CFD | Oslabení koruny | Oslabování koruny | Patria Online | PayPal | Portfolia | Prognóza | Převodník měn | Pšenice | Reuters | Ropa cena | Ropa graf | Ropy | Rubl | Ruská ekonomika | Růst HDP | Sázky | Seminář | Signály | Société Générale | SPX | SP500 | Státní rozpočet | Shares | Světové ceny ropy | SWIFT | Švýcarské banky | Tapering | Těžba ropy v USA | Trade Brokers | Trh | Tržní podíl | Twitter | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj amerického dolaru | Vývoj cen ropy | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny stříbra | Vývoj ceny zlata | Vývoj kurzu | Vývoj kurzu dolaru | Webinář | Webináře | WTI | XM | X-Trade | Země EU | Země eurozóny | Zemní plyn | Zhodnocení peněz | Zkušenost | Zlato a stříbro | Zpráva | Zprávy | Železná ruda | Předpověď | Zisky | Tradeři | ROIC | CNBC | ZEW | EIA | ING | Mojmír Hampl | Benzín | Komise pro cenné papíry | Put | Buy | Cenové rozpětí | Current Ratio | EBITDA | Hold | Hrubá marže | Indie | Intermediate | Měď | Ministerstvo financí | Provozní marže | Redukce | ROCE | ROE | Sell | Tovární objednávky | CTA | Commonwealth Bank | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | Vybírání zisků | West Texas Intermediate (WTI) | WSJ | Převis | Cenová hladina | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | QE | Světové ekonomiky | eBook | Komise | Kontrakt | Kontraktní měsíc | Volby | Frustrace | 1 milion | Burze | Head and Shoulders | Investment | Traders | Aramco | BMI Research | Capital Economics | Markit | TD Securities | Bank of New York Mellon | Jefferies | Intesa Sanpaolo | Again Capital | PVM Oil Associates | Price Futures Group | Julius Bär | Wells Fargo | Microsoft | ABN Amro | Caterpillar | ANZ | Nomura Securities | Investing.com | Členové OPEC | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Macquarie | TLTRO | NATO | Ole Hansen | RBC Capital | PVM | Washington Post | Reporty | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Riksbank | Růst ekonomiky eurozóny | Thomson Reuters | Volume profile | HUF/EUR | Brazílie | Japonský premiér | Dnešní fundamenty | Průmyslová produkce | Čínská centrální banka | Bavlna | Dovoz ropy | Vývoj na komoditních trzích | Úspěch | Podnikání | BMW | Automobilový průmysl | Mark Carney | Pokles akcií | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Vývoj akciového indexu | Investovaný kapitál | Renminbi | Čínský renminbi | Zvyšování úrokových sazeb | Měkké komodity | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Yahoo Finance | Plodiny | Energie | Zlevnění ropy | Severomořská ropa | Earnings | Podnikatelé | Pro tradery | SEB | KBC | BlackRock | Ekonomické indikátory | Londýn - ICE | New York - Nymex | Příprava | Přehled | Kč/EUR | Volby v USA | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Sázet | Cena kontraktu | Obchodní signály | Evropské trhy | Nervozita na finančních trzích | Futures kontrakty | Contango | Swapy | Referendum | Ekonomická aktivita | Fidelity International | Golden Gate CZ | Posilování koruny | Cena Brentu | Úřad pro energetické informace (EIA) | Vývoj ceny ropy WTI | Americké firmy | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj měnového páru USD/JPY | Kapitálové rezervy | Náklady na zajištění | Economic | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Glencore | Akcie v Asii | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Intervence centrální banky | JPMorgan Chase | Známý investor | Vladimir Putin | Americké akciové indexy | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Akce centrálních bank | Zpomalení globální ekonomiky | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Vládní dluhopisy | Americký ministr financí | Hlavní indexy | Nervozita | Utahování měnové politiky | Walmart | Alibaba | Dnešní obchodování | Akcie ropných společností | Dnes na trzích | Propad | Kryptoměny | Nejprudší jednodenní pokles | Ropné společnosti | Ropná společnost | Severomořská ropa Brent | Americká ropa WTI | DAX30 | Země OPEC | Citi | S&P | Guvernér | Agentura Fitch | Výrobní aktivita | Cena mědi | Německý DAX | Zahraniční investice | Ztráty | Politická nejistota | Zvýšení úrokových sazeb | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Posílení koruny | Akcie na Wall Street | Čínské akciové trhy | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Historická minima | Index SPX | Evropský trh | Nejistota | Philip Morris | Světové finanční krize | Saúdská Arábie | Stagnace | Tempo růstu | Akcionáři | CySEC | Zajištění | Komoditní sektor | FTSE 100 | Baidu | Ethereum | Tesla | Kryptoměna | Ekonomický institut | Kapitalizace | Výhled | Hlavní úroková sazba | Bankéři | Bankéř | Poplatky | Americké akciové trhy | Exxon | Chevron | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Dnešní zprávy | Britská ekonomika | Britský FTSE 100 | Makléřské společnosti | Světová obchodní organizace (WTO) | Světový obchod | General Electric | Bankovní domy | Bankovní krize | Průzkum | Graf ropy | Krize | Opatření na podporu ekonomiky | Analytický tým FXstreet.cz | FCA | Světové trhy | Historické rekordy | Investovat do akcií | Theresa Mayová | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Nadbytek ropy | Přebytek ropy | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár GBP/USD | Americká vláda | Česká vláda | Růst čínské ekonomiky | Očekávání analytiků | Akciové trhy v USA | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Index cen domů | Americké investiční banky | Příjmy | Oslabování dolaru | ExxonMobil | cTrader | Překoupený trh | Přeprodaný trh | Alphabet | xStation | Měny&Sazby | ČTK | Skupina G7 | Ceny ropy v dolarech | Aktuální cena | Růst ekonomiky | Belgie | Rozjednané prodeje domů | Americké zásoby ropy | Zasedání americké centrální banky | HDP Británie | Program kvantitativního uvolňování | Vývoj úrokových sazeb | Hlavní ekonom | Jednání FOMC | Norsko | Odhad HDP | Očekávání | Evropský statistický úřad Eurostat | HDP v eurozóně | Tempo růstu ekonomiky | Globtrex | ABN AMRO Bank | Morningstar | Jihokorejské akcie | ex | Purple Trading | Vývoj na měnovém trhu | Ranní nadhoz | Obchodování ropy | BBVA | Zahraniční forex | Buy the rumor, sell the news | Chicago Mercantile Exchange | Credit Agricole SA | ING Groep NV | Bloomberg Commodity Index | Investoři na trzích | Makroekonomické zprávy | BHS | Globtrex.com | Ceny pšenice | Breakout Trader | Protiruské sankce | André Kostolany | Obchodování s cizími měnami | Palladium | Jerome Powell | MiFID II | Backwardation | ETH | Binance | NEST | ESMA | Štěpán Hájek | Lithium | Altcoiny | Tržní očekávání | Vzácné kovy | Úspěšný trading | Again Capital Management | Kurz eurodolaru | Kobalt | Wood & Company | Geopolitická rizika | Podnikání na kapitálovém trhu | Zvýšení těžby ropy | Saxo | Obchodní války | FinTech | LYNX webinář | Krypto | Raytheon | Lockheed Martin | Analytik finančních trhů | Slabší koruna | Kryptoburza | OPEC+ | Obchodní válka | Obchodní napětí | Podniky | Asijské akciové trhy | Čínské měny | Globální růst | Globální hospodářský růst | Technologické akcie | FAANG akcie | FAANG | L.F. Investment Limited | Inflace v eurozóně | Firma McDonald's | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Portu | Obchodní analýza | CSI 300 | Forint | Obchodníci s ropou | Pokles ceny | Šéf Fedu | Graf indexu | RDSA | Royal Dutch Shell | Czech Fund | Zasedání OPEC | USMCA | Těžba OPEC | Ropná rally | Vývoj těžby ropy | World Economic Outlook | Spotřebitelská inflace | I-Trader | Kompozitní index | Julius Baer | Trhy v USA | Trh s ropou | IfW | Americké volby | Výsledek amerických voleb | Reakce trhu | Silnější dolar | Dodávky ropy | Cena plynu | Pokles cen ropy | Propad cen ropy | Tvrdý brexit | Soutěž pro tradery | Exness | Výnosy z amerických dluhopisů | Nejznámější kryptoměna | Oslabování akcií | Emirates NBD | Slabá koruna | Zvyšování úroků | EK | Prezident Trump | Evropská komise | Akciový propad | Globální index | Zpomalování světové ekonomiky | Prezident USA | Zpomalování růstu světové ekonomiky | Volatilita na trzích | Růst cen komodit | Majetek | Analytici společnosti | The Wall Street Journal | Ukončení obchodní války | Růst dolaru | Ropný kartel | Petr Plecháč | Pozornost trhu | Zvýšení sazeb | Zájem investorů | Oslabování kurzu koruny | Obchodujte ropu | Uber Technologies | Profesor ekonomie | Rozdílové smlouvy | Kvartální výsledky | Statistický úřad | Podnikatelská nálada | Podnikatelská nálada v Německu | Burzovní ukazatel | Ropovod | Technologický Nasdaq | Obavy investorů | Inflační očekávání | Graf indexu S&P 500 | Podmínky obchodování | Cena pohonných hmot | Slabší dolar | Růst cen ropy | CNY | Sázky na pokles | Pokles sazeb | Vývoj amerického dolarového indexu | Vývoj hlavní úrokové sazby | Sójové boby | Obiloviny | Infineon | STMicroelectronics | Infineon Technologies | AMS | Příjmy Ruska | Ceny pohonných hmot | Snahy investorů | TLTRO3 | Boris Johnson | NVDA | Riziko recese | Prodej ropy | Dopady obchodní války | Finanční svět | iFX | Guvernér Fedu | Snížení sazeb | Omezení dodávek ropy | Akcie a ETF | Ceny niklu | STAR | Digitální daň | Pokles dolaru | Obchodní konflikt | Růst ceny zlata | Ekonomické vyhlídky | Pokles cen | XTB Research | Štěpán Křeček | Ministerstvo obchodu | Silný dolar | Britský premiér | Recese v USA | Obavy z recese | Velcí spekulanti | Konglomerát | AMZN | Pohonné hmoty | ISM index | Thyssenkrupp | Pravděpodobnost recese | Prosus | Těžební zařízení | US500 | Nárůst cen ropy | Saudi Aramco | Dění na trzích | Globální recese | Denní graf | Breaking news | Očekávání trhu | Nejlepší blue chip akcie | Blue chip akcie | Poptávka po ropě | Pokles ceny ropy | Růst ceny ropy | Finanční situace | UCITS | Tamás Varga | Pohonné hmoty v Česku | MetLife | ESG | GOOGL | Internet of Things | Internet of Things (IoT) | Akcie roku | Nižší volatilita | Nejlepší výsledky | Informace z trhu | Projevy centrálních bankéřů | Vývoz ropy | Hospodářské dopady | Vyšší úrokové sazby | Cena akcie | Očekávané Earnings | Uvalení cel | Obchodní spory | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Banka Goldman Sachs | Trinity Bank | Automobilky | Čistý zisk | KOSPI | Rozpočet | MetaTrader 5 Supreme Edition | Deficit | Prezident Donald Trump | Káva | HDP v USA | Ceny benzínu | IOT | Trinity | Obratové formace | LNG | Medvědí signál | Objem | Ropný kartel OPEC | Rijád | Bílý dům | MSFT | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Rušení cel | Trh práce | Vyšší sazby | Obchodní dohody | FRED | Včerejší obchodování | Těžba v USA | Supreme Edition | UCITS ETF | Růst spotřebitelských cen | Zdražování pohonných hmot | Šéf Fedu Jerome Powell | Mohammed Barkindo | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Inflace v USA | Ceny pohonných hmot v ČR | ČSÚ | Nejlepší internetové akcie | Internetové akcie | Statistický úřad Eurostat | Americký dolar dnes | Cisco Systems | Firma | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Ekonomiky eurozóny | PLN/EUR | Technické analýzy | BAT | Aktuální obchodní příležitosti | Applied Materials | UnitedHealth | Pfizer | TradingEconomics | Růst cen | Studie | WTI CFD | Vysoké riziko | Bilance | Zasedání vlády | Index DOW | Ceny na čerpacích stanicích | Negativní sentiment | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Vývoj trhu | Generální ředitel | GM | Růst světové ekonomiky | IPO Saudi Aramco | Skupina OPEC+ | Lagardeová | Amazon | Nízké úrokové sazby | Úrok | Louis Vuitton | LVMH | Vysoké ceny ropy | Miliardy | Důvěra v ekonomiku | Vyhlídky | Američtí zákonodárci | INTC | Fáze obchodní dohody | Federální rezervní banka | Americká data | Walt Disney | Vývoj ceny americké ropy | Vývoj ceny americké ropy WTI | Ceny americké ropy WTI | Chilské peso | Naše ekonomika | Dvojité dno | Počet nezaměstnaných v Německu | Nezaměstnanost v eurozóně | Globální trh | Aktivita čínských továren | Financovat | Omezení těžby | Statistika | Předpovědi | Ceny výrobců | Průmysl | ADP | HUF | PLN | Na burze | Drahý kov | Celosvětový růst | Centrální banka USA | Rozhodnutí o úrokové sazbě | CrudeOilUS | Standard Oil | Visa | General Motors | Enel | Výrazný pokles | Ceny potravin | Čína a USA | Rozvoj | Data z průmyslu | Stavebnictví | Federal Open Market Committee | Viceprezident ECB | Lukáš Lipovský | Zdražování | Problémy | NAFTA | Britové | Vládní výdaje | Ekonomická recese | Total | Prognózy | Nejistoty | Ruská ropa | Státy EU | Těžba ropy v Rusku | Evropský průmysl | Aramco na burze | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | GBP/EUR | Schůzka FOMC | Plyn | Nálada | Termínové kontrakty | Kontrakty | Koruna zpevnila | Prohlášení | Čínské vlády | Yahoo | Moskva | Ford Motor | Americká automobilka | Fiat Chrysler Automobiles (FCA) | Fiat Chrysler Automobiles | United Technologies | AbbVie | Allergan | Amgen | Ropná zařízení | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | Události roku | Zahájení obchodování | NN Group | Škoda Auto | Míra | RWE | Vivendi | Accor | Fed úroky | Úroky | Konec roku | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Nižší úrokové sazby | Bloomberg Commodity Spot Index | Předseda | Americké centrální banky | Rozhodnutí ČNB | Vánoce | Automobil | AXA | Meziroční míra inflace v eurozóně | FedEx | FDX | xStation5 | AAPL | MasterCard | FB | AT&T | Disney | Nike | Nejbližší support | Uber | Ztráta | NERV | Stratég | Akciové indexy v USA | Citelné zdražování | Miliardy korun | Cena pšenice | Tripadvisor | Kraft Heinz | Demokratické strany | Průmyslové podniky | Peking | US100 | Wirecard | Napětí na Blízkém východě | Ziskovost | ETF roku 2020 | American Airlines Group | United Airlines Holdings | Třetí světová válka | Světová válka | Růst poptávky | Klesající trend | Dlouhodobí investoři | Guyana | Vyšší ceny ropy | Prodej automobilů | Teherán | Američané | Commodity index | Altria Group | Netflix | NFLX | Míra inflace v eurozóně | Washington | Daimler | Ceny ropy dnes | Tamas Varga | Micron Technology | Microchip Technology | Letecké společnosti | Miliardy eur | Írán | Irák | Ministr energetiky | Sodexo | Světová banka (SB) | RBA | Budoucnost | Ifo | Experti | Zemědělství | Rekordní maximum | ASML | ASML Holding NV | Ropa typu Brent | Poradenství | Dow Jonesův akciový index | Geopolitická situace | Podnik | Tržní trendy | Zpřísnění měnové politiky | Analytička | Ukazatele | Americké ministerstvo financí | SAP | Zpevňování koruny | Silné cenové tlaky | Cenové tlaky | Solidní výsledky | Americké ministerstvo | Americké ministerstvo obchodu | Spotřebitel | Výsledky americké banky | Ceny energií | Prognózy ČNB | Krach | Komunikace | Trump | Prezident | Výsledkové sezóny | AMGN | Koronavirus | Nový koronavirus | Paypal Holdings | Google | Koronavir | Trhy | Čínské úřady | Šíření nového koronaviru | ASX 200 | S&P/ASX 200 | Světová zdravotnická organizace | WHO | Akcie roku 2020 | Midstream | ConocoPhillips | Banka UBS | Šíření koronaviru | Počáteční zisky | Koruna oslabuje | American Express | Ratingová agentura Fitch | Rating České republiky | Impérium | Změny cen | Čínský koronavirus | Negativní dopad | Nejprudší pokles | Pokles | Situace | Zdražovat | České měny | Důchody | Americký kongres | Odhad letošního růstu | Meziroční růst | Růst inflace | SARS | Stratég Saxo Bank | Epidemie koronaviru | Typ koronaviru | Nový typ koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | IHNED | Čínské burzy | Starbucks | Boeing | Výstupy | L.F. Investment | Snížení těžby ropy | Úřad pro energetické informace | Lehká ropa WTI | Raiffeisenbank a.s. | FIAT | Zpomalení růstu | Viceguvernér ČNB | Tvrdá práce | Pochybnosti | Zlepšení | Opouští EU | SBUX | Světová zdravotnická organizace (WHO) | Obchody | Výdaje | Trhy v Číně | Čínská vláda | Hlavní úrokové sazby | Dopady koronaviru | BP | Dodávky na trh | Prodeje aut | Fresenius Medical | Adidas | Zrychlení růstu | Rekordní hodnoty | SEC | NFP | Rozhodování | Dnes ČNB | Rolování kontraktů | Hrozba recese | Americké ekonomiky | Americké banky | Průměrná cena | Brent Crude Oil | Obchodovanie | Zdražování ropy | Americký Úřad pro energetické informace | West Texas Intermediate | Medvědi | Prodávající | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Galapagos | Americká inflace | Marek Mora | COVID-19 | Zemědělské komodity | Kukuřice | Ceny kukuřice | Čínské stimuly | OIL.WTI | Deutsche Telekom | Ekonomické aktivity | Prudký propad | Craig Erlam | Dopad koronaviru | Střední podniky | Šíření koronavirové nákazy | Největší ztráty | Výhled růstu globální ekonomiky | Šířící se koronavirus | Tržní úrokové sazby | Americký Fed | Sestupný trend | Italský cestovní ruch | Cestovní ruch | Vývoj | Pokles prodeje | Nafta v ČR | Šok | Snížení těžby | Ceny nafty | Vládní opatření | Výkyvy | Současná cena | Světový trh s ropou | Cenová válka | Burza v New Yorku | Obrovské ztráty | WP | Cenové války | Pomoc ekonomice | Restrikce | Těžební kapacity | Cílování inflace | Zásoby ropy v USA | Negativní hospodářské dopady | Vývoj na trhu | Prudký pokles | Hlavní měny | Aerolinky | Lufthansa | Nouzový stav | Opatření proti koronaviru | Tržní podmínky | Profitovat | Nejprudší pokles v historii | Technologičtí giganti | Dostatek likvidity | Další vývoj | Těžaři ropy | Íránská ropa | Restriktivní opatření | Stimuly | Letectví | Záchranné balíčky | Pokles HDP | Masivní propad | Kabinet | Největší propad | Výrazný vzestup | Cenový vývoj | Pokles vývozu | Obavy trhu | Barel WTI | Propad poptávky | Viceprezident | Spotřebitelé | Výhled poptávky | Automobilka | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie | Počet nakažených | Čerpací stanice v ČR | Čerpací stanice | Pád cen ropy | Aktuální situace | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Snížení základní úrokové sazby | Šíření nemoci COVID-19 | Šíření nemoci | Onemocnění | Prudký pokles cen | Texas | Investiční svět | Přísná opatření | Další pokles | Algoritmy | Koronavirová krize | Ahold Delhaize | Wolters Kluwer | WKL | Unilever | Katar | Salmán | Kongres | Demokraté | Návrh zákona | Domácnosti | Páka | Fundament | Stop-Lossy | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Americká sněmovna reprezentantů | Sněmovna reprezentantů | Tým Admiral Markets | Porovnání vývoje | Tomáš Raputa | Americké ropné zásoby | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | Koronavirové krize | Signál | Americká banka | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Repo sazby | Dvoutýdenní repo sazby | Státní rozpočty | Biliony | Globální poptávka po ropě | Potenciál | Boj s koronavirem | Allianz | Ceny elektřiny | Bulharsko | Izrael | Podnikatelé a firmy | Ekonomiky | Ekonomický propad | Nigérie | Angola | Potenciál pro růst | Vzdělávací webináře | Italové | Slovensko | Solidní růst | Války | Schodek | Poradce | Organizace | Saúdové | Umělá inteligence | Nvidia Corp | Akcie Nvidia | Závislost | Práce | Koronakrize | Ropné kohouty | Organizace pro výživu a zemědělství | FAO | Organizace pro výživu a zemědělství (FAO) | Africké země | Údaje | Americké ministerstvo zahraničí | Skupina OPEC | DPH | Mexiko | Ropný průmysl | Eni | Opatření proti šíření koronaviru | Prezident Vladimir Putin | Veřejný sektor | UnitedHealth Group | Pohonné hmoty v ČR | Cestovní omezení | Ministři | Pomalé oživení | Opětovný pokles | Světoví těžaři | Přední světoví těžaři | Jednání OPEC | Jednání OPEC+ | Alexandr Novak | Znárodnění | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Cena benzínu | CIA | Nadprodukce | Pákistán | Snížení produkce | Abdalazíz bin Salmán | Celková inflace | Výpadky | Delaware | Více peněz | WisdomTree | Microsoft Corp | Dodavatelské řetězce | Země skupiny G20 | Výhled poptávky po ropě | Hospodářské oživení | Otevírání ekonomiky | Procter & Gamble | USD za barel | Vývoj měnového páru USD/CAD | Američtí těžaři | Obchodovat ropu | CFD na ropu | Levná ropa | Purple Trading Štěpán Hájek | Trade | S&P500 | Nabídka ropy | Spotřeba ropy | Kontrakty na ropu | Producenti ropy | Producenti ropy ze skupiny OPEC | Producenti ropy ze skupiny OPEC+ | Finanční pomoc | Ázerbájdžán | Nizozemsko | Oilprice | Oilprice.com | Situace na trhu s ropou | Cenové pohyby | Poptávka po pohonných hmotách | Formace Head and Shoulders | SARS-CoV-2 | Celosvětová poptávka po ropě | Tweety | Posílení | Výkon dolaru | Joe Biden | Cenový propad | Cestování | 3M | Bitcoin dnes | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Ministerstvo hospodářství | Náklady na financování | Shell | Společnost Shell | Ropa roste | Maloobchod | ATH | Zaměstnanci | Dopravci | Fondy obchodované na burze | Futures na zemní plyn | HG měď | Růst výnosů | Aktivita v americkém sektoru služeb | Oddlužení | FOMO | Dovoz | Vývoz | Objem ropy | Zdražení ropy | Rekordní zisk | Uvolňování opatření proti koronaviru | Expanze | Bezpečnost | Úrok na českých dluhopisech | Dluhy | Členské státy | Průmyslová výroba v Evropské unii | Průmyslové kovy | Členské země | Merck KGaA | Merck | RBI | Potlačovaná poptávka | Konsorcium | Levné peníze | Vakcína | Sektor služeb | Záporné ceny | CL | Spekulovat | Moderna | Marek Brávník | Manažeři | Ruské ministerstvo financí | Omezení produkce OPEC | Omezení produkce OPEC+ | Omezení produkce | Kupci | Cena ruské ropy | Cena ruské ropy Urals | Urals | Vrcholní představitelé | Šéf firmy | Investovat peníze | JDE | Unie | ČR | Koronavirové pandemie | Hospodářský institut | Lukoil | Akcie Intel | Dlouhodobý výhled | Průraz | Těžba ropného kartelu | Těžba ropného kartelu OPEC | Tržní situace | Pozitivní sentiment | Střední Evropa | Špatné zprávy | Čínská poptávka | Býčí trend | Saúdskoarabský ministr energetiky | Rally na ropě | Globální poptávka | Energetický gigant | Sanofi | Světová poptávka po ropě | Propad cen | Covid | Nárůst nově nakažených | Nárůst nakažených koronavirem | Druhá vlna pandemie | ZIL | Druhá vlna | Analytik Purple Trading | Nové žádosti o podporu | Práce z domova | Sankce proti Rusku | Úroda | Jasný signál | Situace na trhu práce | Exporty | Sony | Leva | E.ON | Johnson & Johnson | Členové kartelu OPEC | Šance | SAE | Ceny | Praha | Verizon Communications | Spotřební daně | Technologické společnosti | Růst poptávky po ropě | Společnost XTB | Nižší poptávka | Tržní formace | Exchange Traded Commodity | Mírná korekce | Americké vládní dluhopisy | Bjornar Tonhaugen | John Kilduff | Důvěra | Výzkumy | Indonésie | Slabý dolar | Program skupování aktiv | Skupování aktiv | Cenové hladiny | Lepší výsledky | Deutsche Lufthansa | Oživení poptávky | Analytik XTB | Pandemická situace | Rystad | Investice do vodíku | Air Liquide | Adyen | Sell the news | Slábnoucí americký dolar | Měnová politika v USA | Coca-Cola | Venezuela | Ceny mědi | Odborníci | Rentabilita | Inspirace | Zdanění | Výhled globální poptávky po ropě | Mezinárodní agentura pro energii | TSLA | Nvidia | Snížení emisí | Institut IfW | Ekonomický propad Německa | Arabica | Ropa dnes | Dnes na světových trzích | Cena elektřiny | Politici | Vývoj ceny akcie | Diverzifikovat | Investiční prostředí | Riziko poklesu cen | Biden | Fiskální pomoc | Investovat do ropy | Pracovní místa | Vinci | Ranní okénko | Poptávka po akciích | Graf ropy WTI | Energetický sektor | Ropa a Plyn | Lockdown | Měnový fond | Libye | Příjmy z prodeje ropy | Embargo | Mluvčí Bílého domu | Nařízení | Intel | Výrobce čipů | Zásoby benzinu | Technologické tituly | Grains Index | Bloomberg Grains Index | Zhoršování pandemické situace | XOM | CVX | Zynga | Electronic Arts | Hospodářský vývoj | WASDE | World Agriculture Supply and Demand | Pád cen | Spotřební daň z nafty | Oživení poptávky po ropě | Spotřebitelská poptávka | Vakcinace | Carsten Fritsch | Analytik Commerzbank | Očkování | LEN | NBP | Účinnosti vakcín | Mutace koronaviru | Nová mutace koronaviru | Očkování proti covidu-19 | Ceny americké ropy | Svět kryptoměn | Pokles zásob | Poptávka po plynu | Počasí | Růst ceny | Dobrý výsledek | Zvýšení těžby | Ycharts | Vývoj akcie | Zvýšení ceny | Západní ekonomiky | Investiční manažeři | Rio Tinto | Evropské centrální banky | Zásoby ropy ve Spojených státech | CARA | MJ | Indexy na Wall Street | Německé ceny | Oživování světové ekonomiky | Situace na trhu | Philips | Očkování proti covidu | Nárůst ceny | Obavy o poptávku | Cenové výkyvy | Vypuknutí pandemie | Brent (OIL) | Předpověď ceny | FTX | Kov | Zajímavé akcie | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Trojité dno | Růstový trend | Produkce ropy ve Spojených státech | Propad těžby | Rizika a příležitosti | Tvrdá zima | Tvrdá zima v USA | Zima v USA | Mrazy v USA | Rostoucí výnosy | Rumuni | Makroekonomický vývoj | Súdán | Světová poptávka | Celosvětová poptávka | Investoři a obchodníci | Freeport-McMoRan | Nakoupit ropu | Jemenští povstalci | Pandemie covidu-19 | Bidenův obří balík rozpočtových opatření | Bidenův obří balík | Balík rozpočtových opatření | Zesílení inflačních tlaků | Fidelity | Dlouhodobý investor | Dnešní videokomentář | Klíčové zasedání | Síla amerického dolaru | Vývoj pandemie | Reuters analytik | Obchodovat CFD | ISM ve službách | Prudký růst cen | AMD | Ceny ropy Brent | Aktuality z komoditních trhů | Rostoucí ceny | Cenový pohyb | Objednávky | Saxo Group | USDA | Cenové úrovně | Pandemie COVID | cTrader Purple Trading | Riziko ztráty | Phil Flynn | Těžaři | Ochota riskovat | Obavy z inflace | Oslabení | Fundamentální analýza akcie | Analýza akcie | Plány | Cíle | Příležitosti | Burzovní výhled | Dekarbonizace | Prodej | Výbor FOMC | Obilné trhy | Futures na sojové boby | Schůzce FOMC | Reflační obchodování | Nové prognózy | Graf akcie | Dolar dnes | Vliv na trh | Vyšší úroveň | Deficit nabídky | Varianty koronaviru | Malajsie | Počet nezaměstnaných | Dopady pandemie covidu-19 | Americký výrobce | Zvyšování těžby | Vývoje ceny | Letecké palivo | Ropní vládci | Spojené arabské emiráty | Jednání kartelu OPEC | Videohry | Zvýšení produkce | Zotavování světové ekonomiky | Ceny suroviny | Ropní těžaři | GlobalFoundries | Mutace delta | Recese ekonomiky | Odvětví | Pokles poptávky | Futures na kávu | BHP | Flexibilita | Načasování | Varianta delta | Boom | Omezené dodávky | Dodávky suroviny | Omezené dodávky suroviny | Rekord | Růst v Číně | Logistika | Devon Energy | Phillips 66 | Futures na železnou rudu | VIAC | Rekordní minimum | Vratislav Zámiš | Stav trhu s ropou | Rusko a OPEC | Mini terminál | Vyšší úroky | Rozbor | Očekávaná inflace | ASX | Janus Henderson | Společnost Janus Henderson | David Vagenknecht | Golden Gate CZ Marek Brávník | Společnosti | Opatření | Cenový vrchol | Dna | Rychlý růst | Uhlí | RBC | Vysoká poptávka | Spojené arabské emiráty (SAE) | Covidové restrikce | Energetika | Althea Spinozzi | VanEck | Samou | Zemní plyn (LNG) | Americký vládní Úřad pro energetické informace | Minulá výkonnost | Češi | Prodeje ropy | Příjmy z ropy | Vysoké ceny | Rekordní ceny | Vývoj produkce | Exxon Mobil akcie | Obilí | Pozornost | SPX 500 | Ruský prezident | Rozpočet Saúdské Arábie | Peněžní prostředky | Plynovod Jamal | Gascade | Fialova vláda | Globální dodavatelské řetězce | Společnost | Inflace ve Spojených státech | Uhlíková stopa | Družba | Lockdowny | TIM | Nové mutace | Nová mutace | Omikron | Hirojuki Kikukawa | Tacufumi Okoši | Zveřejnění zprávy | Varianta omikron | | Leona Liuová | Kazachstán | Pumpaři | Globální problémy | Rozšíření | Rostoucí inflace | Zemědělci | Prognózy inflace | Akcionáři společnosti | Úrokové sazby v USA | Spotřebitelské inflace | Bidenova administrativa | Jamal | Krátkodobý výhled | Základní sazba | Vliv na ceny | Hodnoty měny | Miliardy USD | Těžit kryptoměny | Polská NBP | Sony Mobility | Keničiró Jošida | China Huarong Asset Management | China Huarong | Kartel OPEC+ | Petr Lajsek | Protesty v Kazachstánu | Tengiz | Gate | Current ratio | Ukazatel Běžné likvidity | Húsíové | Válka na Ukrajině | Omezení dodávek | Shell Plc | Royal Dutch | Instituce | Základní úrok | Snížení daně | Banka Credit Suisse | Útok na Ukrajinu | Ruský útok na Ukrajinu | Invaze na Ukrajinu | Ruské invaze na Ukrajinu | XTB Jiří Tyleček | Vivek Dhar | Sankce | Ruský prezident Vladimir Putin | Konflikt na Ukrajině | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Efekt sankcí | Ruský útok | Studená válka | Zkapalněný zemní plyn | Ruský vývoz ropy | Jennifer Granholmová | Zahájení invaze | Invaze | Narušení dodávek | Analytici Bank of America | Invaze Ruska | Invaze Ruska na Ukrajinu | Společnost ExxonMobil | Akcie Exxon Mobil | Akcie Exxon | Exxon Mobil (XOM) | Akcie Exxon Mobil (XOM) | Pokles inflace | Zákaz dovozu ruské ropy | Světový hospodářský růst | Snížení spotřební daně | Řetězce | Členské státy IEA | Zlevňování ropy | Velvyslanec SAE | Západní sankce | Sankce Západu | Světové produkce | Zahájení ruské invaze | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | Dopady války na Ukrajině | Britský FTSE | Vývoj ceny ropy Brent v USD | Geopolitické události | Zastavení dodávek | Zničení poptávky | Správa | GMT | Zákonodárci | Normalizace měnové politiky | Ceny pohonných hmot v Česku | Embargo na dovoz ruské ropy | Dovoz ruské ropy | Krátkodobé obchody | Embargo na ruskou ropu | Boj s inflací | Obavy ze stagflace | Objem vyplacených dividend | Realitní sektor | Snížení inflace | Cenový strop | Purple Trading Petr Lajsek | Marketingová komunikace | Zkrocení inflace | Upozornění | Zákaz dovozu | Odhad poptávky po ropě | Topné oleje | OPEC Monthly Report | Investiční cíle | Dovoz z Ruska | Monarchie | Energetické komodity | Ruské ropy | Motorová nafta | CFD (Rozdílové smlouvy) | Zajímavé příležitosti | Hrozba globální recese | Mero.cz | Mero | Ropovodní síť Evropy | Ropovodní síť | Jaký je výhled? | Ruské embargo | Politické vztahy | Členské státy OPEC | Státy OPEC | Alžír | Rovníková Guinea | Konžská republika | Gabon | Kuwait | Sudán | Jižní Sudán | Omán | Brunei | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Administrativa | CZ | Rafinerie | OilPrice | Tempo zvyšování úrokových sazeb | Stav trhů | Prolomení oblasti | Pověst | Čínské protesty | Vývoj produkce kartelu | Vývoj produkce kartelu OPEC | Produkce kartelu OPEC | Západní země | Prohlášení skupiny | Těžební plány | Varování | WTI a Brent | Ropa WTI a Brent | IKL | USD za tunu | Otevření Číny | Haísám Ghais | Technické nastavení | Výprodeje | Investiční inspirace | Inspirace pro rok 2023 | Zavedení embarga EU | Zavedení embarga | Federální rezervy | Cenoví hybatelé | Nejvýznamnější hybatelé cen | Hybatelé cen | Potenciální zhodnocení | Dlouhodobé vývoje | Velikost pohybů na ropě | Velikost pohybů | Aktuální průměrná velikost pohybů | Průměrná velikost pohybů | Důležití cenoví hybatelé | Investování do akcií v roce 2023 | Mezinárodní dohody | Pokles USD/CAD | Znovuotevření Číny | Omezené riziko | Investiční Memento | Očekávaná recese | Média | Vývoj amerických ropných rezerv | Válka o ropu | Optimalizace | SVB | PCE inflace | SVB a Signature | First Republic | Western Alliance | PacWest | Banka First Republic | Válka | Světové poptávky | Vyšší ceny | Asie | Snížení těžby skupinou OPEC | Snížení těžby skupinou OPEC+ | Vysoké úrokové sazby | Závazek | CEO společnosti | Ropa WTI na D1 | Letošní maximum | Vice | Energetická agentura | Společnost Nvidia | Výhledy | DNO | Covidové pandemie | Zkrachovalé burzy | News | Porovnání vývoje ceny ropy WTI | Porovnání vývoje ceny ropy | Vývoj hlavní úrokové sazby Bank of Canada | Hlavní úrokové sazby Bank of Canada | Úrokové sazby Bank of Canada | Sazby Bank of Canada | Přirážka | Hamás | Konflikt na Blízkém východě | Hnutí Hamás | Bitcoinové fondy | Válka Izraele | Sazby v USA | Rafinérie | Základní úrokové sazby v USA | Úřad Eurostat | Finviz | Ceny ropy WTI | Fondy obchodované na burze (ETF) | Bitcoinové fondy obchodované na burze (ETF) | Bitcoinové fondy obchodované na burze
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | FOREX | Indikátor | Trading | Cena | Graf | Růst | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Karlovarská Korunní
Karl Popper
Karl Schamotta
Karlsruhe
KARO Invest
Karo Invest
KARO Leather
KARO Leather a.s.
Karol Hajduček
Karosa

Následující klíčová slova

Kartel OPEC+
Kartel při obchodování
Kartel při obchodování na forexu
Kartel při obchodování s měnami
Karty
Kasina
Kasino
Kasino Guru
Kasino v Macau
Kasiopea
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
CapXmaster srovnani
Potvrďte prosím... Zavřít