Pátek 29. březen 2024 13:37
reklama
Fintokei SwiftTrader
reklama
InstaForex Ebook
reklama
Fintokei SwiftTrader
reklama
CapXmaster srovnani

Investiční stratég

img

Říjen: Vývoj na finančních trzích

01.11.2018 Globální akciové trhy v říjnu postihla negativní nálada, když nejširší globální akciový index MSCI All Country World ztratil 7,6 %.
img

Zasedání ECB nepřineslo žádné zásadní novinky

26.10.2018 Čtvrteční zasedání Evropské centrální banky žádné zásadní novinky nepřineslo. Měnová autorita eurozóny znovu potvrdila své plány graduálně normalizovat svou monetární politiku, nevyjádřila přílišné obavy ze slabších ekonomických dat z poslední doby či z rozepří mezi italskou vládou a Evropskou komisí kvůli italskému rozpočtu.
img

Ekonomika eurozóny zpomaluje

25.10.2018 Poslední čtvrtletí letošního roku nezačalo pro eurozónu z hlediska důležitých makroekonomických dat příliš slavně. Ve čtvrtek byl totiž zveřejněn Kompozitní index nákupních manažerů PMI, tj. nejdůležitější předstihový indikátor sentimentu mapující aktuální kondici i očekávání do příštích měsíců u soukromých společností v průmyslu a ve službách. Pokles indexu byl větší než analytici očekávali, když se ze zářijových 54,1 bodů propadl na 52,7 bodů. Na základě historické korelace mezi hodnotou indexu a dynamikou HDP je aktuální hodnota indexu konzistentní s mezikvartálním růstem HDP eurozóny ve výši 0,3 procenta, což je nejslabší tempo za posledního dva a půl roku.
img

Ratingová agentura Moody’s snížila rating italského vládního dluhu

22.10.2018 Ratingová agentura Moody’s minulý týden v pátek snížila rating Itálie ze stupně Baa2 na Baa3, tedy na poslední stupeň v investičním pásmu nad pásmem spekulativním. Investoři tento krok do značné míry očekávali, neboť Moody’s již před pěti měsíci Itálii snížila výhled ratingu Itálie na negativní, čímž indikovala, že snížení ratingu může v následujícím období s poměrně výraznou pravděpodobností přijít. A také že přišlo. Jediným pozitivem na celé záležitosti je skutečnost, že Moody’s změnila výhled ratingu Itálie na stabilní, tudíž se vláda v Říme snížení ratingu do spekulativního neinvestičního pásma v nejbližším období bát nemusí.
img

Italská vláda si zahrává s ohněm

08.10.2018 V uplynulých několika týdnech dominovala dění v eurozóně Itálie, resp. postoj nové koaliční vlády k výhledu státních financí. Minulý týden došlo k velkému posunu, když italská vláda představila svůj makroekonomický výhled a fiskální plány na další tři roky. Investoři rozhodně nebyli zásadním způsobem potěšeni, neboť italská vláda pro rok 2019 plánuje deficit státního rozpočtu ve výši 2,4 procenta HDP, což je oproti předchozí vládě trojnásobek. Navíc nahoru revidovaný odhad tempa růstu HDP pro příští rok ve výši 1,5 procenta se jeví jako příliš optimistický, neboť aktuální tržní konsenzus se pohybuje pouze na úrovni 1 procenta.
img

Zářijové zasedání ECB nepřineslo žádné překvapení

14.09.2018 Ve čtvrtek 13. září proběhlo zasedání Evropské centrální banky (ECB). Žádná překvapen, v souladu s očekáváním, nepřišla. ECB rozhodla o snížení měsíčního objemu nákupu aktiv v rámci programu kvantitativního uvolňování (QE) na 15 miliard euro ze současných 30 miliard, a to od října. Všechny ostatní parametry měnové politiky ECB zůstaly beze změny: úrokové sazby na technické nule, očekávání ukončení programu kvantitativního uvolňování ke konci letošního roku i výhled na úrokové sazby, které by měly zůstat na aktuální úrovni minimálně do léta příštího roku.
img

Německý ekonomický motor stále jede na plné obrátky

28.08.2018 Motoru evropské ekonomiky, Německu, se evidentně stále daří velice dobře. V minulém týdnu byla zveřejněna finální data o HDP za druhé čtvrtletí, která potvrdila, že německá ekonomika stejně jako v prvním čtvrtletí rostla o velice solidního 0,5 procenta mezikvartálně.
img

Výkonnost čínské ekonomiky je stále silná

08.08.2018 Mezinárodní měnový fond na konci července zveřejnil obsáhlou zprávu o stavu čínské ekonomiky. Klíčové tvrzení reportu zní následovně: Výkonnost čínské ekonomiky je stále velice silná.
img

Shrnutí červnového vývoje na finančních trzích

02.07.2018 Americká centrální banka (Fed) 13. června zvýšila základní úrokovou sazbu – Fed funds rate – o čtvrt procentního bodu na pásmo 1,75 – 2,0 %.
img

Spoření na důchod je v dnešní době nutností

28.06.2018 Nejen pro mladší pracující generaci velice často spoření na důchod nepatří mezi klíčové záležitosti, kterými by se s náležitou péčí zabývali. Důchodový věk je pro ně ještě velice daleko, proto mají jiné priority zájmu. Pořízení vlastního bydlení, nového auta, založení rodiny, výběru dovolené či nového mobilního telefonu lidé věnují spoustu času, ale záležitost finančně zajištěného stáří je jaksi míjí. Většina, zejména mladších lidí, odpoví, že pro ně momentálně uvažování nad finančně zajištěným stářím není prioritou, neboť je to čeká až za příliš dlouhou dobu nebo že ze svého příjmu tak tak vyjdou bez možnosti pravidelně alespoň malou část uspořit. Toto ovšem rozhodně není optimální strategie, jak se dožít důchodového věku dostatečně finančně zaopatřený.
img

Čím dříve začnete na důchod spořit, tím lépe pro vás

26.06.2018 Pokud jste se ještě otázkou spoření na důchod nezačali vůbec zabývat anebo pokud již o této otázce uvažujete, ale zatím jste si ještě spořit nezačali, měli byste zbystřit pozornost. Jsou faktory, které v této záležitosti ovlivnit nemůžete, existují ale také faktory, kterými své finančně zajištěné stáří můžete ovlivnit velmi výrazně. Do první skupiny patří zejména fakt, že podle naprosté většiny odborných studií je současný státní systém důchodového zabezpečení v Česku dlouhodobě neudržitelný s tím, že je přítomna velmi vysoká pravděpodobnost hraničící téměř s jistotou, že státní důchody budou v budoucnosti výrazně nižší než dnes.
img

Zadlužená Itálie stále drží podprůměrné tempo růstu

07.06.2018 Třetí největší ekonomika eurozóny si v prvním čtvrtletí udržela podprůměrnou růstovou dynamiku z posledního čtvrtletí loňského roku. Italský HDP vzrostl o 0,3 % mezikvartálně, v meziročním srovnání pak o 1,4 %. Pozitivně se na dynamice italského hospodářství podílela domácí poptávka, naopak dynamika čistého exportu přispěla k růstu HDP negativně.
img

Vývoj a výhled na finančních trzích

05.06.2018 USA odstoupí od smlouvy o íránském jaderném programu. 8. května to oznámil americký prezident Donald Trump. Na Írán USA uvalí nové tvrdé sankce. Přitom podle Mezinárodní agentury pro atomovou energii Írán dohodu dosud plnil.
img

Německo zpomalilo, výhled je nicméně stále pozitivní

29.05.2018 Tempo růstu německého HDP mezikvartálně výrazně zpomalilo z 0,6 % v posledním čtvrtletí loňského roku na 0,3 % a jedná se tak o nejslabší růst od třetího čtvrtletí 2016. V meziročním srovnání přitom růst činil 2,3 %. Klíčovým faktorem slabšího růstu byl první pokles vládních výdajů od druhého čtvrtletí 2013 o 0,5 % mezikvartálně a první pokles exportu od třetího čtvrtletí 2016 o 1,0 % mezikvartálně. Zejména pokles exportu by mohl být prvním signálem, že si výrazné posílení eura v loňském roce začíná vybírat svou daň.
img

Globální akciové valuace indikují akciové výnosy kolem 5 % ročně

26.04.2018 Pro výhled na očekávané akciové výnosy ve střednědobém horizontu kolem pěti let jsou klíčové valuace neboli ocenění akciových trhů ve vztahu k fundamentálním veličinám jako korporátní zisky či tržby. Na základě historických statistik jsou sice pro střednědobý investiční horizont významnými faktory celkových akciových výnosů také růst korporátních zisků a vyplácené dividendy, nicméně tím nejdůležitějším faktorem se zdají být právě akciové valuace neboli ocenění (angl. valuations). Čím více jsou akciové valuace níže, tím levnější akcie jsou a zároveň tím vyšší potenciál pro dodatečné výnosy ve střednědobém horizontu a naopak. K nejsledovanějším valuačním ukazatelům přitom patří poměr ceny akcie k čistému zisku P/E (price-to-earnings ratio) a poměr ceny akcie k tržbám (price-to-sales ratio).
img

Světová ekonomika v nejlepší kondici od krize, první mráčky se začínají objevovat

17.04.2018 Světová ekonomika se momentálně nachází v nejlepší kondici od globální finanční krize z let 2007-2009. V loňském roce činil meziroční růst globálního HDP velice solidních 3,7 %, přičemž hospodářský růst byl silně synchronizován napříč všemi klíčovými ekonomikami v čele s Čínou, jejíž HDP vzrostlo o 6,9 %. Silná dynamika světové ekonomiky pokračuje také v prvních čtyřech měsících letošního roku s tím, že za celý rok 2018 byl měl dle OECD růst globálního HDP na úrovni 3,9 % ještě mírně překonat uplynulý rok 2017. Česká ekonomika přitom v loňském roce přidala 4,5 % a v letošním roce by mělo HDP českého hospodářství vzrůst také o velice slušných 3,5 %.
img

Investice v roce 2018

23.01.2018 Globální ekonomické oživení pokračuje a je silně synchronizováno napříč světovými regiony. Aktuálně tak probíhá nejsilnější globální ekonomický růst od globální finanční krize z let 2007-2009. Inflace zůstává slabá, pod inflačními cíli klíčových centrálních bank, a to i přes velice nízkou míru nezaměstnanosti napříč světovou ekonomikou. Klíčové centrální banky proto zůstávají opatrné a měnovou politiku budou normalizovat velice pomalu a graduálně.
C:\fakepath\bitcoin.jpg

Deutsche Bank varuje před investicemi do bitcoinu

22.11.2017 Největší německá bankovní společnost Deutsche Bank varovala před investicemi do kybernetické měny bitcoin. "Prostě bych to běžným investorům nedoporučoval," uvedl dnes hlavní investiční stratég banky Ulrich Stephan. Upozornil, že tato měna není regulovaná a prochází nadměrnými výkyvy.
img

Období levných peněz je u konce. Zvýšení úrokových sazeb zdraží úvěry pro firmy a podnikatele.

09.11.2017 Bankovní rada ČNB plánuje druhé zvýšení úrokových sazeb, což se odrazí na výši tržních sazeb na mezibankovním trhu a následně i ceny úvěrů pro společnosti a podnikatele.
img

Investiční večer (6. listopadu): Všechny měny světa včetně koruny aneb Nejen o kurzovém riziku pro vaše portfolio

02.11.2017  Koruna letos patří mezi nejpilnější měnové šplhouny. Blížící se měnověpolitické zasedání ČNB by přitom mohlo přispět k jejímu dalšímu posílení. Jak současnou situaci reflektovat v investičních strategiích? Nejen na to se zaměří další z cyklu Investičních večerů. Přijďte diskutovat i vy!
img

Dolar umí převrátit výnosy naruby (a nejen dolar)

05.09.2017 Když se podíváme na vývoj hodnoty amerického dolaru, zjistíme, že letos došlo k obratu (nebo minimálně významné korekci) předchozího několikaletého trendu. Nechci však rozebírat příčiny, ale spíše následky jeho oslabení – zejména vliv na výnosnost cizoměnových aktiv a celkový dopad na podílové fondy a klientská portfolia.
img

Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 15.5.2017

15.05.2017 Hlavní údaj týdne bude průmyslová výroba v USA, kde RBI společně s trhem čeká solidní nárůst produkce o 0,5 % m/m. Pozornost stále bude přitahovat probíhající sezóna zveřejňování firemních výsledků a ta zatím překvapuje pozitivně především pokud jde o prognózy budoucích zisků. Řešit se budou i možné dopady cyber-útoku Wanna Cry, který prozatím zasáhl 200 tis. počítačů ve 150-ti zemích, ale odhady ukazují na možnost zasažení dalších 1,3 milionu počítačů. Dopad této události na finanční trhy je prozatím velmi omezený. Evropské akciové futures ukazují růst.
img

Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 12.5.2017

12.05.2017 Hlavní údaj dneška je CPI a maloobchodní tržby v USA. RBI čeká výsledek blízko tržnímu očekávání a tudíž explicitně žádný významný dopad na trh. Při slabších údajích by dolar mohl ztrácet a naopak. Nicméně na červen trh již ze 100 % započítává zvýšení úrokových sazeb Fedu.
img

Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 11.5.2017

11.05.2017 ČR spotřebitelské ceny v dubnu meziměsíčně stagnovaly a meziroční inflace zpomalila na 2,0 % z předchozích 2,6 %. To bylo 30bp pod trhem a 20 bp pod prognózou ČNB a naším odhadem. Hlavní důvod byl ve volatiliních cenách potravin a nápojů (alko i nealko).
img

Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 10.5.2017

10.05.2017 Hlavní údaj dneška pro CZK: spotřebitelská inflace za duben. Vlivem srovnávací základny by měla meziroční inflace zpomalit na 2,2 % (trh 2,3 %) z předchozích 2,6 %. Nicméně v dalších měsících by se měla udržet stále poblíž 2,6 % a to až do září. Pokud koruna nebude posilovat, budou některé členy ČNB v létě zřejmě svrbět prsty na zvyšování úrokových sazeb. Dnešní zveřejnění inflace by korunu mohlo ovlivnit oběma směry (vyšší inflace =spekulace na zvyšování úrokových sazeb a tlak na posílení koruny a naopak).
img

Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 9.5.2017

09.05.2017 Francouzské prezidentské volby vyhrál Emanuel Macron. První reakcí eura bylo posílení nad EUR/USD 1,10, během pondělního rána euro oslabilo zpět pod EUR/USD 1,10 a dnes začíná poblíž EUR/USD 1,091. Obdobnou reakci zaznamenal i akciový trh – zprvu nárůst a pak korekce – výhra Macrona byla v podstatě dopředu započítána.
img

Raiffeisenbank: Okénko trhu 5.5.2017

05.05.2017 Dnešní pozornost investorů se obrací na americký trh práce. V dubnu bylo vytvořeno 211 tisíc nových pracovních míst mimo zemědělský sektor. Trh očekával o něco nižší přírůstek 190 tisíc, RBI tým byl optimističtější s odhadem 230 tisíc. Ovšem horší březnová statistika byla revidovaná o téměř 20 tisíc dolů a v březnu tak bylo vytvořeno pouhých 79 tisíc nových pracovních míst mimo zemědělský sektor. Míra nezaměstnanosti v dubnu klesla o desetinku na 4,4 % a je tak nejnižší za téměř posledních 10 let. Trh naopak očekával, že nezaměstnanost o desetinku poroste. Průměrná hodinová mzda v dubnu vzrostla meziročně o 2,5 %, což je o 0,2 p.b. méně než předpokládal trh. Dolar na zprávu reagoval mírným oslabením, od rána oslabil o téměř 0,5 % a obchoduje se za cenu okolo EUR/USD 1,099.
img

Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 5.5.2017

05.05.2017 ČNB: sazby beze změny. Nová prognóza vyzněla mírnějším dojmem. Prognóza inflace na začátek roku 2018 byla snížena z 2,5 % na 2,0 %. Rusnok uznal, že v prognóze počítají s větším posílením koruny, než jaké nyní pozorujeme. Pokud k němu nedojde, nabízí se dle Rusnoka možnost přistoupit k „normalizaci“ ve smyslu začátku navyšování úrokových sazeb. Prozatím ponecháváme naši prognózu, která počítá s kurzem EUR/CZK 25,90 na konci roku 2017 a s růstem úrokových sazeb ve druhém čtvrtletí 2018, beze změny. Měnová politika je v současnosti uvolněnější, než ekonomika potřebuje, k přitažení tak v první fázi dojde buď pouze přes kurz anebo za účasti zvýšení úrokových sazeb, které by pravděpodobně vedly i k posílení koruny. My spíše sázíme na kurz.
img

Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 4.5.2017

04.05.2017 Zasedání Fedu změnu v nastavení hlavní úrokové sazby dle očekávání nepřineslo (0,75 %- 1,0 %). Fed ovšem v písemném vyjádření po zasedání zhodnotil poslední slabší data z ekonomiky jako pravděpodobně přechodný jev. Fed si to vyložil jako signál větší šance na růst úrokových sazeb. Na červen trh futures zvýšil implikovanou pravděpodobnost na zvýšení sazeb k 98 % z předchozích cca 70 %. Dolar reagoval mírným posílením pod hladinu EUR/USD 1,09.
img

Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 3.5.2017

03.05.2017 Premiér Sobotka oznámil, že podá demisi z důvodu nevysvětlených dluhopisů Andreje Babiše. Koruna reagovala velmi malým oslabením trvajícím jen několik minut.
img

Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 2.5.2017

02.05.2017 Horší data z USA z minulého týdne oproti mírně rychlejší inflaci v eurozóně udržela dolar poblíž slabších úrovní. Dnes dolar začíná poblíž EUR/USD 1,092. Trh navíc započítává vysokou pravděpodobnost vítězství Macrona ve druhém kole prezidentských voleb, které se budou konat tuto neděli. Důležitou roli pro dolar tak tento týden mohou sehrát data z trhu práce – RBI čeká přírůstek 240 tisíc pracovních míst, trh 190 tisíc. Přírůstek nad 200 tis. by zvýšil spekulace na zvýšení úrokových sazeb Fedu na červen (to je aktuálně trhem futures započítáno ze 72 %).
img

Raiffeisenbank: Okénko trhu 28.4.2017

28.04.2017 M. Draghi včera trhům dal najevo, že ultra-uvolněná měnová politika bude pokračovat a o jejím brzkém utažení zatím nebyla řeč. Nicméně je možné, že již na červnovém zasedání se dočkáme nějaké změny v komunikaci. Bankovní rada by mohla přehodnotit stávající rizika a označit je za vyrovnaná. ECB se tak zřejmě v dalších měsících zaměří na strategii, kdy a jak bude snižovat měnový stimul pro ekonomiky eurozóny. Této domněnce nahrává také dnes zveřejněný údaj o inflaci v eurozóně, kde jsme mohli vidět zrychlení zejména v jádrové složce. Podle RBI by ECB mohla začít redukovat měsíční nákupy aktiv začátkem příštího roku a zvýšit úrokové sazby koncem příštího roku.
img

Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 28.4.2017

28.04.2017 Zasedání ECB nepřineslo žádnou významnou změnu (refi-sazba beze změny na 0,00 %, depositní beze změny na -0,4 %). Hodnocení vývoje ekonomiky bylo pozitivní a euro zprvu posilovalo, později převládla holubičí rétorika vyjadřující ochotu pokračovat ve stávajících programech a případně jejich navýšení či prodloužení v případě nutnosti? euro následně oslabilo vůči dolaru k EUR/USD 1,086.
img

Raiffeisenbank: Okénko trhu 27.4.2017

27.04.2017 Evropská centrální banka dnes na zasedání dle očekávání ponechala úrokové sazby nezměněné. ECB opět zopakovala, že úrokové sazby zůstanou na této (nebo nižší) úrovni po delší dobu. Měsíční nákupy aktiv byly od dubna snížené na 60 miliard eur z předchozích 80 miliard. Nicméně v případě potřeby může být tento objem nákupů opět navýšen nebo může být prodloužena doba, do kdy bude ECB nakupovat. Podle ECB se rizika poklesu inflace dále snížila, jádrová inflace poroste pouze pozvolna a růst ekonomiky eurozóny bude dál sílit. Na tiskovce padla i otázka ohledně ukončení stimulačního programu, ovšem bankovní rada toto téma na zasedání neprojednávala. Rozhodnutí ECB i tisková konference Draghiho se nesla spíše v holubičím tónu. Euro oslabilo k EUR/USD 1,088.
img

Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 27.4.2017

27.04.2017 Dle očekávání Donald Trump včera představil návrh daňových změn, kterému dominuje snížení sazby korporátní daně na 15 % ze současných 35 %. Nicméně, jak je známo, ďábel se skrývá v detailech a ty prozatím chybí. Reakce trhu tak byla mírně negativní.
img

Raiffeisenbank: Okénko trhu 26.4.2017

26.04.2017 Americký prezident D. Trump dnes oznámí plány na změny daňového systému. Nejzásadnější změnou by mělo být snížení korporátní daně z dosavadních 35 % na 15 %. Tato sazba by se v budoucnu měla vztahovat také na malé podniky a mikro-subjekty. Snížení daňové sazby by mělo v americkém státním rozpočtu být kompenzováno zrušením mnoha odečitatelných výdajů i vyšším ekonomickým růstem. Trumpova reforma by pak měla celý daňový systém zjednodušit, profitovat by měla také nižší a střední třída. Tolik očekávání, ale nakolik se podaří takové návrhy prosadit, zůstává stále velmi nejisté.
img

Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 26.4.2017

26.04.2017 Dobré korporátní výsledky a naděje na daňovou reformu, o níž by Donald Trump měl promluvit právě dnes, zvyšují ceny akcií – averze vůči riziku ustupuje (také efekt prvního kola voleb ve Francii) a dolar vůči eur dál ztrácí k EUR/USD 1,095. Dnešek je na nová data chudý a hlavní událostí tak bude očekávané zveřejnění daňových plánů Donalda Trumpa – klíčové by mělo být snížení korporátní daně na 15 %, Trumpova slova je třeba brát s jistou dávkou obezřetnosti, neboť, jak již sám Trump poznal, ne vše lze prosadit.
img

Raiffeisenbank: Okénko trhu 24.4.2017

24.04.2017 V prvním kole francouzských voleb, které se konaly včera, zvítězil nezávislý kandidát a centralista E. Macron. Dostává se tak, spolu s pravicovou nacionalistkou M. Le Pen do druhého kola. 7. května tak voliči rozhodnou, který z těchto dvou kandidátů se stane francouzským prezidentem, a větší šanci uspět má podle volebních průzkumů E. Macron. Výsledek prvního kola koresponduje plně s výsledky výzkumů veřejného mínění. Přesto si trhy oddychly, že se nenaplnil scénář, kdy by se do užšího výběru spolu s M. Le Pen dostal levicový populista J.L. Mélenchon. Především se tak razantně snížila pravděpodobnost „Frexitu“. To, že i přes očekáváný výsledek trhy počítaly i s horší alternativou, se odrazilo na kurzu eura proti dolaru. Hned po zveřejnění euro posílilo téměř o 2 %, následně kurz mírně zkorigoval a v současnosti se euro obchoduje za cenu okolo EUR/USD 1,086.
img

Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 24.4.2017

24.04.2017 Do druhého kola francouzských prezidentských voleb postoupil centralista E. Macron a pravicová nacionalistka M. Le Pen. Euro proti dolaru reagovalo na zprávu posílením o 2 %. Následně kurz mírně zkorigoval k EUR/USD 1,087.
img

Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 20.4.2017

20.04.2017  Z dat dnes bude sledován Filadeflský Fed index, kde se čeká pokles z vysokých hodnot dosažených v březnu, zítra bude zajímavější zveřejnění PMI indexů, trh se však především soustředí na francouzské volby – 1. Kolo již tuto neděli.
img

Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 19.4.2017

19.04.2017 Britská libra včera proti euru posílila o 1,35 % na EUR/GBP 0,836, poté co Theresa May oznámila, že bude prosazovat konání předčasných voleb již na tento červen. Posílení libry naopak přispělo k oslabení britských akcií (FTSE 100 -2,5 %), ovšem včera klesala většina světových akciových indexů. Implikovaná volatilita (VIX) mírně klesla.
img

Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 18.4.2017

18.04.2017 V nedělním referendu v Turecku se 51,41 % voličů vyslovilo ve prospěch ústavních změn. Opozice požaduje anulování referenda kvůli zmanipulovaným výsledkům. Prezident Erdogan oznámil, že bude usilovat o vypsání referenda o zavedení trestu smrti.
img

Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 13.4.2017

13.04.2017 Donald Trump včera v rozhovoru uvedl, že je dolar prý příliš silný a poškozuje ekonomiku. K tomu sebejistě dodal, že to prý je částečně jeho chyba, protože mu lidé věří. Zajímavé ale bylo, když dodal, že mu vyhovuje politika nízkých úrokových sazeb. Navíc uvedl, že má respekt pro stávající šéfku Fedu. Takový výrok razantně zvýšil spekulace, že by Trump mohl příští rok ponechat J. Yellen ve funkci.
img

Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 12.4.2017

12.04.2017 Dnešek je na nová data chudý a finančními trhy tak může více hýbat geopolitické napětí: Rusko-USA-Sýrie-Severní Korea. Ministr zahraničí USA Rex Tillerson dnes navštíví Moskvu. Volatilita akciového trhu (VIX) je nejvýše od listopadu 2016.
img

Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 11.4.2017

11.04.2017 ČR inflace: 0,0 % m/m a 2,6 % r/r – v souladu s odhady (30bp nad prognózou ČNB). Koruna po zveřejnění mírně posílila do blízkosti EUR/CZK 26,50, v odpoledních hodinách pak oslabila až nad EUR/CZK 26,60.
img

Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 10.4.2017

10.04.2017 USA data z trhu práce za březen: 98 tisíc, trh čekal 180 tis, míra nezaměstnanosti ale klesla na 4,5 % z předchozích 4,7 %, průměrná hodinová mzda vzrostla v souladu s odhady o 2,7 % r/r. Dolar navzdory nižšímu přírůstku nových míst posílil na EUR/USD 1,058.
img

Raiffeisenbank: Okénko trhu 7.4.2017

07.04.2017 Česká národní banka dnes zveřejnila stav devizových rezerv v březnu, podle které se devizové rezervy od února zvýšily o téměř 463 mld. Kč na úroveň 3,3 bn. Kč. Za nárůstem rezerv stojí především devizové intervence ČNB na mezinárodním trhu. V únoru ČNB intervenovala za účelem udržení kurzového závazku držet kurz koruny na a nad úrovní EUR/CZK 27,0 ve výši téměř 220 mld. Kč. V březnu můžeme očekávat objem intervencí přibližně dvojnásobný.
img

Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 7.4.2017

07.04.2017 Vývoj koruny bude nyní především v rukách spekulantů. ČNB, jak sama uvedla, zasáhne jen při výrazných výkyvech. Otázkou je, co je v očích ČNB výrazným výkyvem. Zde bychom jako už opravdu citlivou hladinu v případě posílení koruny viděli úrovně blízko EUR/CZK 25,0. Naopak v případě oslabení nad EUR/CZK 28,50 by bylo v očích ČNB zřejmě lákavé rozpustit část devizových rezerv (intervence proti oslabení). Fundamentální vývoj ekonomiky bude v nejbližších týdnech hrát druhé housle. Přesto bude stát za pozornost další vývoj inflace (10. dubna) – důležité pro ČNB a také pro spekulanty, kteří odhadují chování ČNB. Naše prognóza zůstává prozatím netknuta –tzn. červen EUR/CZK 26,0, září EUR/CZK 26,50, prosinec EUR/CZK 25,90. Varujeme však před vysokou nejistotou prognóz kurzu po opuštění intervenčního režimu. Včerejší vývoj je pouze slabou indikací budoucího vývoje – obchodované objemy nebyly veliké.
img

Raiffeisenbank: Okénko trhu 6.4.2017

06.04.2017 Česká národní banka dnes UKONČILA KURZOVÝ ZÁVAZEK. Koruna v první reakci skokově posílila k EUR/CZK 26,80, následně vyskočila k EUR/CZK 27,15 a pak zpátky pod „sedmadvacítku“ k EUR/CZK 26,60. Výnosy českých dluhopisů skokově vzrostly – výnos 3letého dluhopisu se dostal do kladných hodnot. Výnos 10letého vládního dluhopisu dosahuje 0,96 %. V reakci na opuštění kurzového závazku posílil i polský zlotý a maďarský forint.
img

Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 6.4.2017

06.04.2017  FOMC záznam z minulého zasedání ukázal, že většina členů Fedu se domnívá, že by Fed měl začít zmenšovat svou bilanci (prodej převážně dluhopisů a cenných papírů vázaných na hypotéky) a již letos – tento záměr by měl být dopředu jasně komunikován. V záznamu zaznělo i hodnocení současné úrovně akciových trhů jako poměrně vysoké.
img

Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 5.4.2017

05.04.2017 Hlavní údaje dneška: ISM index ze služeb USA a také ADP zpráva o zaměstnanosti v soukromém sektoru – obě čísla naladí sentiment před pátečními daty z trhu práce. Dolar je po včerejšku mírně slabší na EUR/USD 1,067. Akciové futures v Evropě jsou v mírném plusu, asijské akciové trhy rostou.
img

Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 4.4.2017

04.04.2017 Včera zveřejněný ISM index sice mírně klesl, ale vzrostl ve složce zaměstnanosti, což indikuje vyšší šanci na dobrá data z trhu práce a také v subindexu cen? v obou případech tak jde o signál ke zvyšování úrokových sazeb Fedu (včerejší reakce dolaru ovšem byla zanedbatelná).
img

Život koruny bez tvrdého závazku

03.04.2017 Kurz české koruny se minulý týden odpoutal od hladiny EUR/CZK 27,00. Po čtvrtečním zasedání České národní banky koruna oslabila do blízkosti EUR/CZK 27,25. Dnes ráno začíná opět na hodnotách velmi blízkých hladině EUR/CZK 27,0. Forwardové body EUR/CZK na horizontu 12 měsíců se nacházejí poblíž -330 bodů. Před týdnem činily cca -200 bodů. Proti dolaru se koruna nachází poblíž USD/CZK 25,31, před týdnem kurz činil USD/CZK 24,79.
img

Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 3.4.2017

03.04.2017  William Dudley v pátek řekl, že není důvod spěchat se zvyšováním úrokových sazeb. Dolar tak přerušil posilování předchozích dnů oslabením na EUR/USD 1,068 z úrovní pod EUR/USD 1,066.
img

Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 31.3.2017

31.03.2017 Česká koruna po včerejším zasedání ČNB oslabila nad hladinu EUR/CZK 27,2. Může jít o známku překoupenosti trhu, kdy stačí relativně malý impuls a při nízké likviditě může koruna výrazně oslabit ještě před koncem závazku.
img

Raiffeisenbank: Okénko trhu 30.3.2017

30.03.2017 Česká národní banka dnes žádnou změnu v měnové politice neudělala. Kurzový závazek i úrokové sazby zůstaly beze změny. Nicméně ČNB vypustila zmínku o pravděpodobném ukončení kurzového závazku, který doposud komunikovala na polovinu letošního roku. Podle guvernéra Rusnoka ČNB již nebude naznačovat, kdy může k exitu dojít a opět potvrdil, že po 31. březnu může exit přijít kdykoliv. To znamená, že od příštího týdne na jakémkoliv jednání bankovní rady můžou ohlásit exit. Podle guvernéra ČNB bude informovat o tomto exitu v řádu desítek minut nebo hodin.
img

Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 30.3.2017

30.03.2017 Hlavní událostí dneška bude zasedání ČNB – trh je přirozeně velmi nervózní. Nicméně v tuto chvíli spíše očekáváme zopakování dosavadní mantry o pravděpodobném konci závazku v polovině roku. Připomínáme ale, že od 1. dubna dál může ČNB nechat korunu posilovat pod 27,0 kdykoliv – oznámení tohoto kroku se ale zdá být smysluplné pro průběh obchodního dne. Myslíme si proto, že oznámení přijde ruku v ruce s koncem závazku.
img

Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 29.3.2017

29.03.2017  USA spotřebitelská důvěra v březnu: 125,6 b., RBI očekávala zlepšení na 117,0 bodů, naopak trh mírné zhoršení na 114,0 b., (únor 116,1 b.)? dolar posílil k EUR/USD 1,080, kde se nachází i dnes ráno.
img

Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 28.3.2017

28.03.2017 Z makro-dat dnes bude zajímavý vývoj spotřebitelské důvěry v USA za březen. Dolar včera oslabil až k EUR/USD 1,09 a poté zkorigoval na EUR/USD 1,085. Dolar se tak nachází na úrovních dosahovaných krátce po prezidentských volbách. Spekulace na zvýšení sazeb v USA se mírně snížily, naopak v eurozóně mírně vzrostly.
img

Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 27.3.2017

27.03.2017 Trump nenašel podporu pro svůj návrh zdravotní reformy a zrušení Obamacare. Pro trh je to signál neschopnosti nové administrativy prosadit předvolební sliby. Dolar oslabil a dnes začíná na EUR/USD 1,085. Americké akciové trhy se v pátek pohybovaly smíšeně. Asijské akciové trhy se dnes nacházejí v záporu.
img

Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 24.3.2017

24.03.2017 ECB finální dodávka likvidity v rámci programu TLTRO II přitáhla vysokou poptávku 233,47 mld. EUR, když medián odhadů ukazoval 110 mld. (nejistota odhadů ale byla vysoká v rozpětí 30 mld. – 750 mld. eur)
img

Raiffeisenbank: Okénko trhu 23.3.2017

23.03.2017 Nelze si nevšimnout, že s blížícím se koncem března zintenzivňuje komunikace ČNB s veřejností. V březnu vyprší platnost tzv. tvrdého závazku, kterým ČNB garantuje, že korunu pod „sedmadvacítku“ nepustí. Od dubna tak nastává období, kdy opuštění kurzového závazku může přijít kdykoliv. Březnové zasedání bankovní rady by tak mohlo být poslední, kdy ČNB potvrdí kurzový závazek. Zároveň nečekáme, že by ČNB příští týden na zasedání změnila výši úrokových sazeb nebo nějak viditelně pozměnila prohlášení, jelikož v porovnání s únorem nebude mít k dispozici novou makroprognózu. Za poslední týden jsme si mohli přečíst rozhovory nejen s guvernérem Rusnokem, ale s viceguvernérem Hamplem či zprostředkovaně prezentaci člena bankovní rady V. Bendy. Benda víceméně kvitoval Rusnokova slova, že jakmile nastane „exit“, tak bude jasně oznámen. Dále dodal, že ani objemy intervencí, ani vývoj bilance ČNB nemají vliv na načasování exitu. K devizovým rezervám a bilanci se vyjádřil také viceguvernér Hampl, který řekl, že ČNB nemá stanovený limit pro velikost své bilance. Tudíž ČNB má úplně volné ruce v bránění kurzového závazku.
img

Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 23.3.2017

23.03.2017 Vojtěch Benda z ČNB včera zopakoval, že ukončení intervenčního režimu je pravděpodobné v polovině roku. ČNB nemůže dle Bendy sdělit datum exitu předem, protože ho sama nezná. „Provedení exitu bude jasně oznámeno, jakmile nastane“, dodal Benda.
img

Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 22.3.2017

22.03.2017 Dnes jsou na pořadu data druhořadého charakteru. Dolar včera opět ztrácel s tím, jak se trh méně obává nepříznivého politického vývoje v Evropě a současně se zvyšují pochybnosti ohledně reálné akceschopnosti Donalda Trumpa. Akciové trhy včera zakončily obchodování se ztrátami a to jak v Evropě, tak v USA. Euro Stoxx -0,2 %, DAX -0,75 %, Dow Jones -1,1 %, SP500 -1,2 % a Nasdaq -1,8 %. Dnes klesají také asijské akciové trhy (Nikkei -2,1 %, Šanghaj Comp. -0,5 %).
img

Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 21.3.2017

21.03.2017  V 3,5 hodinové televizní „prezidentské“ debatě se dle následného průzkumu dařilo především E. Macronovi. Signály budoucího neúspěchu Marin Le Pen pomáhají euru proti dolaru. Nicméně po francouzských volbách čekají na podzim Evropu ještě volby v Německu.
img

Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 20.3.2017

20.03.2017  Guvernér ČNB Rusnok řekl, že po exitu, který stále očekává „někdy v polovině roku“, nečeká dramatické kurzové pohyby- „maximálně v jednotkách procent“ – dále v případě mírné apreciace dle Rusnoka nemusí být exit následován zvýšením úrokových sazeb.
img

Raiffeisenbank: Okénko trhu 17.3.2017

17.03.2017 V rozhovoru pro Hospodářské noviny viceguvernér M. Hampl řekl, že si dokáže představit exit z kurzového závazku i o chvilku později než v polovině roku. Podle Hampla by opuštění závazku o něco později nebránilo naplnění inflačního cíle a bylo by bezpečnější. Jako důvod k tomuto argumentu uvedl, že by došlo k dalšímu posunu cenové hladiny v ČR oproti eurozóně. Obdobně jako jiní členové bankovní rady i Hampl zopakoval, že jako pravděpodobné vidí ukončení kurzového závazku v polovině roku. Úrokové sazby by pak mohly začít růst v průběhu několika měsíců od exitu. Argument M. Hampla o pozdějším exitu nepřímo upozorňuje na existující riziko podstřelení 2 % inflačního cíle ČNB, pokud by se kurzový závazek opustil ve chvíli, kdy by inflace ještě nebyla robustní. Nicméně současný vývoj inflace – nejen růst celkové inflace, ale i zrychlování jádrové inflace – spolu s vyjádřeními dalších členů bankovní rady nahrává opuštění kurzového závazku spíš již ve druhém čtvrtletí. Podle posledního průzkumu agentury Reuters 7 z 15 analytiků čeká opuštění kurzového závazku v květnu, 6 v dubnu a 2 v červnu.
img

Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 17.3.2017

17.03.2017 Bank of England: hlavní sazba 0,25 % beze změny, ale jeden člen hlasoval pro zvýšení hlavní úrokové sazby – to podpořilo britskou libru, která proti euru posílila o 0,7 %.
img

Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 16.3.2017

16.03.2017 Včerejší den byl nepříznivý pro dolar. Americká centrální banka sice zvýšila hlavní úrokovou sazbu o 25 bp do pásma 0,75 % - 1,00 %, ale tento krok se čekal. Naopak Fed nenaplnil spekulace části trhu na signalizaci rychlejšího zvyšování úrokových sazeb v dalších měsících. Implikovaná výše úrokové sazby na konec roku se mírně snížila z 1,34 % na 1,29 % (necelé tři 25-ti bodové zvýšení hlavní sazby do konce roku včetně včerejšího zvýšení). Fed nadále pro letošek čeká 3 zvýšení hlavní úrokové sazby.
img

Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 15.3.2017

15.03.2017 Ostře sledovaná událost dneška: parlamentní volby v Holandsku. Volení místnosti otevřeny od 7:30 do 21:00. Populistická strana PVV G. Wilderse dle předvolebních průzkumů získá cca 20 křesel z celkových 150 a může být i vítěznou stranou. V proporčním volebním systému čeká Nizozemí velmi pravděpodobně složité vyjednávání o koalici, která bude sestávat ze 4 – 5 stran. Se stranou PVV ostatní strany deklarovaly neochotu sestavit koalici. Wilders má tak velmi malou šanci podílet se na vládě. Pokud by ale získal výrazně více hlasů, než kolik ukazují průzkumy, zvýšil by obavy z výsledku nadcházejících voleb ve Francii.
img

Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 14.3.2017

14.03.2017 Skotská premiérka ohlásila, že začne usilovat o další referendum o nezávislosti na Velké Británii. To by se mělo odehrát na jaře 2019, tedy v době, kdy by Británie měla opustit EU.
img

Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 13.3.2017

13.03.2017 USA trh práce za únor: 235 tisíc nových pracovních míst, když odhady ukazovaly 200 tisíc. Na dolar tento údaj ovšem nezapůsobil a oslabil až k EUR/USD 1,07 z úrovně EUR/USD 1,06.
img

Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 10.3.2017

10.03.2017  ECB dle očekávání sazby nezměnila. Nicméně ačkoliv byl projev M. Draghiho z počátku velmi opatrný, odpovědi na dotazy vedly k posílení eura. Členové rady guvernérů již necítí „urgentní pocit“ že by byla v budoucnu potřeba dalšího snížení úrokových sazeb. Rada vyjmula z prohlášení větu o použití „všech dostupných nástrojů“ a dle slov Draghiho tím chtěla ECB signalizovat, že není urgence podnikat další kroky. Euro po těchto slovech posílilo na EUR/USD 1,06.
img

Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 9.3.2017

09.03.2017 USA ADP zpráva o zaměstnanosti za únor: přírůstek 298 tisíc pracovních míst, trh čekal „jen“ 187 tisíc, předchozí údaj byl navíc mírně revidován vzhůru. Dolar reagoval jen nepatrným posílením k EUR/USD 1,054.
img

Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 7.3.2017

07.03.2017  USD mírně posílil k EUR/USD 1,058. Akciové trhy v USA a Evropě mírně klesly. Doporučení RBI na akciové trhy USA a eurozóny zůstává DRŽET. Doporučení RBI DRŽET nadále platí i pro čínský akciový trh.
img

Koruna sleduje inflaci, dolar počítá s růstem sazeb v březnu

06.03.2017 Kurz české koruny zůstává těsně u hladiny EUR/CZK 27,00. Proti dolaru se koruna nachází poblíž USD/CZK 25,42, před týdnem kurz činil USD/CZK 25,53. EUR/CZK forwardové body na horizont 12 měsíců se stále nacházejí poblíž -300 bodů.
img

Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 6.3.2017

06.03.2017 Další projevy členů Fedu včetně guvernérky Fedu J. Yellenové utvrdily očekávání na zvýšení úrokových sazeb již v březnu. Trh futures započítal pravděpodobnost zvýšení sazeb z 96 %. Dolar nicméně nedokázal proti euru posílit a naopak oslabil na EUR/USD 1,06, když rostly spekulace na budoucí zvyšování úrokových sazeb ECB.
img

Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 2.3.2017

02.03.2017  Příznivé je, že růst spekulací na zvyšování sazeb bylo doprovázeno nárůstem akciových trhů (očekávání příznivého vývoje ekonomiky). Dnes se asijské akciové trhy nacházejí v mírném záporu a mírný pokles indikují i akciové futures v USA.
img

Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 1.3.2017

01.03.2017  Hlavním údajem dneška bude index ISM ve výrobním sektoru USA za únor. Trh čeká v mediánu jen drobné zlepšení na 56,2 bodů, ale zveřejněné regionální indexy indikují vyšší nárůst. Dolar by tak mohl mít dnes další důvod posílit. Nicméně po včerejších projevech vlivných členů Fedu W. Dudleyho a J. Williamse trh již nyní započítává pravděpodobnost zvýšení úrokových sazeb v březnu z téměř 80 %. To znamená, že prostor pro další krátkodobé posílení dolaru se ztenčuje, zatímco se zvětšuje prostor pro oslabení, pokud Fed sazby v březnu nezvýší. Klíčový nyní bude výsledek dat z trhu práce příští týden (10.3.). Příští zasedání Fedu se koná již 15.3.
img

Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 28.2.2017

28.02.2017  V Řecku se dál pracuje na dohodě s věřiteli – k významnějším posunům by mohlo dojít na příštím EcoFinu 20. března, ale jednání se velmi pravděpodobně protáhnou i na další Ecofin 7. dubna.
img

Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 27.2.2017

27.02.2017 USA prodej nových domů v lednu: +3,7 % m/m, čekalo se +6,4 % m/m. Dolar v pátek oslabil nad EUR/USD 1,06, následně však oslabilo euro zpět k EUR/USD 1,056.
img

Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 24.2.2017

24.02.2017 Nastupující ministr financi USA Mnuchin signalizoval, že není urgentní potřeba Čínu zařadit jako měnového manipulátora.
img

Raiffeisenbank: Okénko trhu 23.2.2017

23.02.2017 Včera zveřejněný zápis z únorového zasedání americké centrální banky ukázal, že centrální bankéři považuji za vhodné zvýšit úrokové sazby „fairly soon“, tedy docela brzy. Ovšem dolar na zveřejnění zápisu nereagoval posílením. Dnes se eurodolar pohybuje poblíž EUR/USD 1,056. Pravděpodobnost, se kterou peněžní trh započítává zvýšení úrokových sazeb na březen a květen, se po zveřejnění zápisu viditelně nezměnila. Trh nadále připisuje březnovému zvýšení sazeb zhruba 30 % pravděpodobnost a květnovému 60 %. Jelikož ECB v nejbližších měsících velmi pravděpodobně neoznámí změnu v měnové politice, má dolar potenciál pro posilování. Naši kolegové z Vídně očekávají dolar na konci března poblíž EUR/USD 1,04 a v červnu u EUR/USD 1,02.
img

Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 23.2.2017

23.02.2017 FOMC záznam z minulého jednání ukázal, že vlivem očekávání expanze měnové politiky jsou centrální bankéři připravení zvýšit sazby „fairly soon“ (skutečně brzy) – dolar se však dalších zisků nedočkal – spíše naopak euro korigovalo ztráty, které utrpělo v průběhu dne. Důvody ztrát eura nejsou zřejmé, nicméně jsou spojeny s poklesem výnosů krátkodobých německých dluhopisů a v tom se můžou zrcadlit i obavy z politického vývoje v Evropě – blížící se volby v Holandsku, nárůst preferencí Marin Le Pen ve Francii a nebo také neshody mezi Komisí EU a ECB ohledně navýšení kapitálu italské banky Monte de Pasci.
img

Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 22.2.2017

22.02.2017  V Evropě bude sledováno především zveřejnění německého Ifo indexu podnikatelské důvěry – jeho dosavadní hodnoty indikují pokračování solidní expanze, ačkoliv na začátku roku došlo k mírnému poklesu.
img

Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 21.2.2017

21.02.2017 Na schůzce EcoFinu se Řecku nepodařilo přesvědčit věřitele k uvolnění další půjčky- ti požadují schválení dalších reforem-podobně jako IMF- dle očekávání tak dojde k dalším jednáním, která ovšem budou komplikovaná, neboť evropští politici budou letos vystaveni volbám na národních úrovních.
img

Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 20.2.2017

20.02.2017 Šetření cen v ČR zveřejněné v pátek potvrdilo naši obavu z dalšího výrazného nárůstu cen zeleniny. To ukazuje na další výrazné zrychlení inflace směrem ke 2,5 % již v únoru. Pro ČNB to bude o další důvod, proč přikročit k uvolnění kurzu spíše dříve. Naši prognózu aktuálně podrobujeme revizi – pravděpodobnost konce kurzového závazku již ve druhém čtvrtletí se zvyšuje. Tomáš Holub z ČNB pro ČT 24 ke konci kurzového závazku vyjádřil, že v případě výraznějšího oslabování koruny nad 27,0 by ČNB mohla devizové rezervy rozpouštět (i.e. intervenovat proti oslabování) – ovšem výraznější přestřelování je v řeči ČNB aspoň 5 a více procent.
img

Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 17.2.2017

17.02.2017 Šéf ČNB Rusnok včera v ČT24 zopakoval, že ČNB čeká exit z kurzového závazku okolo poloviny letošního roku. Na druhou stranu řekl, že neví, kdy k ukončení dojde, a i kdyby to věděl, tak to prý nepoví.
img

Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 16.2.2017

16.02.2017 Dobrá data z USA včera pomohla dolaru posílit na EUR/USD 1,053. Zisky však dolar neudržel a zkorigoval zpět k EUR/USD 1,061 a to navzdory rostoucím spekulacím na zvyšování sazeb Fedu. Z druhé strany oceánu jsou totiž naopak cítit klesající spekulace na možnost dalšího snižování sazeb ECB. Zajímavě působil včerejší projev Yellenová, kde označila celkový výkon ekonomiky za zklamání-což nejde dobře dohromady s předchozím jinak velmi pozitivním hodnocením.
img

Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 15.2.2017

15.02.2017 Janet Yellen v Kongresu zopakovala, že příliš dlouhé čekání na zvýšení sazeb „by bylo nemoudré“. Dodala také, že na příštím zasedání bude hodnotit vývoj ekonomiky a v případě potřeby přizpůsobí nastavení měnové politiky. Jinými slovy Fed bude už v březnu zvažovat zvýšení úrokových sazeb – ovšem z druhé strany Yellen připomněla, jak nejisté je směřování fiskální politiky. Dolar reagoval na Yellen posílením na EUR/USD 1,057 a rostly i ceny akcií.
img

Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 14.2.2017

14.02.2017 Běžný účet platební bilance v České republice skončil v prosinci deficitem ve výši 22,1 mld. Kč. Medián trhu předpokládal přebytek běžného účtu ve výši 2,3 mld. Kč, ale poslední údaj zahraničního obchodu z prosince, který skončil schodkem 5 mld. Kč, dával tušit, že i výsledek platební bilance zklame. Za celý rok 2016 skončil běžný účet v rekordním přebytku 73,6 mld. Kč podpořen především vysokým přebytkem bilance se zbožím a službami.
img

Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 13.2.2017

13.02.2017 ČR inflace v lednu: nárůst o 0,8 % meziměsíčně a 2,2 % meziročně. To bylo desetinku nad naším odhadem, dvě desetinky nad mediánem trhu a 3 desetinky nad ČNB.
img

Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 3.2.2017

03.02.2017 Hlavním údajem dneška jsou jednoznačně data z trhu práce USA za leden. RBI čeká 175 tisíc nových pracovních míst, trh v mediánu prakticky shodně 180 tisíc. RBI ovšem čeká revizi předchozích údajů směrem nahoru. V souhrnu by šlo o dobrý výsledek, který by podporoval očekávání růstu sazeb v USA. Jak jsme si ale v poslední době často připomínali, kurz dolaru je výrazně ovlivňován výhledy na Trumpovu politiku.
img

Raiffeisenbank: Okénko trhu 2.2.2017

02.02.2017 Česká národní banka na dnešním zasedání ponechala úrokové sazby i kurzový závazek beze změny. ČNB taky potvrdila tzv. tvrdý závazek neopustit kurzový závazek před druhým čtvrtletím. Bankovní rada vidí jako pravděpodobné ukončení závazku kolem poloviny roku. V nové makroekonomické prognóze ČNB snížila odhad pro letošní růst HDP o desetinku na 2,8 %. Snížil se také výhled na PRIBOR. Naopak inflační výhled byl revidovaný nahoru, jak se čekalo. Prognóza předpokládá, že kurz koruny k euru v druhé polovině 2017 posílí. Guvernér Rusnok ale řekl, že překoupení koruny může po exitu vést k oslabení koruny. Dále zopakoval, že ČNB je připravena po exitu vyhlazovat výkyvy kurzu koruny. Následně dodal, že na načasování exitu se nic podstatného nemění a ČNB zatím nemá pocit a potřebu ukvapeně reagovat a urychlovat očekáváné ukončení závazku.
img

Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 2.2.2017

02.02.2017  Zasedání Fedu nepřineslo žádnou změnu: Fed vyčkává a nemění ani současné hodnocení oživení – část trhu spekulovala na posun k více jestřábí rétorice a dolar následně mírně oslabil z EUR/USD 1,074 na EUR/USD 1,079.
img

Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 1.2.2017

01.02.2017 Dolar včera oslabil na EUR/USD 1,08, a toto oslabení podpořila horší data z USA a z části i vyšší inflace v eurozóně. Ale hlavní „kopanec“ dostal od poradce Trumpa Petera Navara, který kritizoval za podhodnocené měny Japonsko a hlavně Německo. V případě amerických dat nešlo o významné zklamání. Zejména v případě spotřebitelské důvěry jde o mírný pokles po předchozím silném nárůstu. Dnes bude hlavní úlohu hrát zveřejnění indexu ISM ve zpracovatelském průmyslu USA za leden – RBI čeká stagnaci na úrovni 54,5 b., trh mírné zlepšení na 55,0 b. Večer skončí zasedání Fedu, po kterém nenásleduje tisková konference ani nová prognóza, ale pouze tisková zpráva. S ohledem na dobrá data by hodnocení ekonomiky mělo zůstat beze změny. Zajímavější budou až další zasedání v březnu a květnu, kde už by mohl být zřejmější směr fiskální politiky.
img

Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 31.1.2017

31.01.2017  Dolar včera rychle posílil k EUR/USD 1,062, ale pak zkorigoval zpět na EUR/USD 1,07. Akcie včera zamířily dolů – jako hlavní důvod jsou zřejmě opět obavy z dopadů politiky Donalda Trumpa. Ten včera odvolal ministryni spravedlnosti, která nepodporovala poslední protiimigrační opatření. Toto opatření se mimo-jiné setkalo s velkou kritikou významných představitelů byznysu.
img

Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 30.1.2017

30.01.2017  USA objednávky zboží dlouhodobé spotřeby za prosinec: nečekaný pokles o 0,4 % m/m, když se čekal růst o 2,5 % m/m – důvodem byl pokles ve volatilním segmentu dopravy – po očištění o tento segment došlo k růstu o 0,5 % m/m
img

Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 27.1.2017

27.01.2017 Hlavní veličinou dneška bude první odhad HDP v USA za Q4 2016: RBI společně s mediánem trhu čeká 2,2 % č/č anualizovaně.
img

Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 26.1.2017

26.01.2017  Ke kurzovému závazku se vyjádřil viceguvernér ČNB V. Tomšík, který v rozhovoru pro Reuters uvedl, že teoreticky může ČNB opustit závazek kdykoliv po prvním čtvrtletí a nemusí čekat na standardní měnové zasedání. Může totiž změnit běžné čtvrteční zasedání rady na měnově-politické a na něm o exitu rozhodnout.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Psychologie | George Soros | Bitcoin | Fundamentální analýza | Čínský jüan | Intervence | Investiční zlato | Intervence ČNB | Kvantitativní uvolňování | Brexit | Řecko | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Australský dolar | Disciplína | Stříbro | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Pullback | Fitch | Korelace | Equity | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | EUR/GBP | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | EUR/JPY | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | G20 | Evropská unie | HDP | Devizové rezervy | Turecká lira | Bezpečný přístav | Dluhová krize | Monetární politika | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Polský zlotý | Evropské akcie | Analytik | Pimco | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | Medvědí trh | Býčí trh | ETF | Podílové fondy | Private equity | Světové akcie | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Důvěra investorů | Objemy obchodů | Měnové trhy | Investiční web | Ekonomické prognózy | Eurodolar | Cenné papíry | Makroekonomie | Hospodářství | Kapitál | Sazby | AMEX | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akumulace | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Apreciace | Asset management | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bear | Ben Bernanke | Benchmark | Bias | Bloomberg | Bod | Bond | Dluhopisové fondy | Broker | Bundesbank | Burza | Béžová kniha | CAPEX | CME | Cap | Cash flow | Cenný papír | Centrální banka | Centrální banky | Stock | DAX | Daytrading | Dealer | Diverzifikace | Dividendový výnos | Dluhopis | Dluhopisový fond | Dolarový index | Dollar | Dow Jones Industrial | Durace | ECB | ECOFIN | Easing | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Emitent | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | Index FTSE 100 | Fed | Figúra | Finanční trh | Finanční trhy | Hedge fondy | Forward | Fundamentální zprávy | Futures | Fúze | Grafy | Hedging | Hedge | High | High Yield | Holubice | IFO index | IPO | Index DAX | Index PX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Investice | Investiční fond | Investiční horizont | Investiční riziko | Investiční společnost | Investor | Investování | Japonský jen | Kapitálový trh | Komodity | Korekce | Kupón | Kurz | Kurzové riziko | Likvidita | Lot | MMF | MT4 | Makléř | Risk | Marže | MetaTrader | Mezinárodní obchod | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | NYSE | Nabídka | Nemovitostní fond | Nástroj | Nástroje peněžního trhu | Obchodní bilance | Obchodní systém | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | P/E | PRIBOR | Penzijní fond | Peněžní trh | Peněžní zásoba | Platební bilance | Platforma | Politické riziko | Poplatek | Portfolio | Pozice | Prodeje existujících domů | Provize | Prémie | Průmyslové objednávky | Příkaz | Rally | Rating | Ratingová agentura | Repo sazba | Reserve Bank of New Zealand | Riziko | Ropa | S&P 500 | SICAV | Sentiment | Splatnost | Spot | Spotová cena | Spread | Stagflace | Standard & Poor's 500 | Statut | Státní dluhopis | Swiss | Tightening | Tištění peněz | Trader | Trading | Trend | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VIX | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | Wall Street | Warren Buffett | Maturity | Yield | ZEW index | Bondy | Zisková marže | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Citibank | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Bank of China | Euro STOXX | Goldman Sachs | Objem obchodů | Evropa | Japonské akcie | Asijské akcie | Index MSCI | Panevropský index | Shanghai Composite | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční tipy | Investiční příležitosti | FTSE | Komerční banka | Patria | Komoditní trhy | Bank of America | Barack Obama | Americký prezident | XTB | X-Trade Brokers | Saxo Bank | BOSSA | Indexy | Úroková sazba | OSN | Globální ekonomika | PBOC | Čínské akcie | Investoři | Kurzový závazek | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Ekonomie | Měnový výbor | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Michala Moravcová | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Makroekonomická data | Makroekonomické události | Zisk | Berkshire Hathaway | Komise pro cenné papíry a burzy | Dluhopisové trhy | Sázka | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz eura | Kurz koruny | Zkušenosti | Panika | Deprese | Euforie | Stres | Optimismus | Výsledky | Emoce | Trpělivost | Index nákupních manažerů | Bohatství | Credit Suisse | Vývoj dolaru | Japonská měna | Santa Claus Rally | Uvolnění měnové politiky | Investiční fórum | Intervenovat | ČSOB | Partners | Investiční odborníci | Golden Gate | Gold | Obchodovat | Ondřej Hartman | Akcie ČEZ | Obchodování s akciemi | Investment Banking | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Regulace | Portfolio manažer | Portfolio manager | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Hedgeové fondy | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Commonwealth Financial | Index cen | Eurostat | Český statistický úřad | Obchodní seance | Makrodata | Conseq | Devizové intervence | EUR/HUF | Facebook | Riziková averze | LYNX | Index strachu | BTC | Kybernetická měna | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | BCPP | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Colosseum | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Semináře | Praxe | Centrální bankéři | Raiffeisenbank | Aktivum | Delta | EPS | Index | Investiční strategie | Likvidní | Otevřená pozice | Podpora | Přenos | Volatilní | Akcie obchodování | Alternativní investice | Americká burza | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analytika | Analýzy | Argentinské peso | Automatický obchodní systém | Banka | Fio banka | Bankovní rada ČNB | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | BH Securities | Brent | Britské libry | Brokers | Capital Markets | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Cena stříbra | Ceny zlata | Čínská ekonomika | Co je to volatilita | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | Česká spořitelna | České akcie | České koruny | Devizové rezervy ČNB | Dlouhodobé investice | Dnešní události | Do čeho investovat | Dolar | Dolar kurz | Dolary | Ekonomické zprávy | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika USA | Elektřina | ETF fondy | Eura | Euro Stoxx 50 | Evropské burzy | Evropské měny | Exchange | Finanční služby | Fio | Fondy | Forexu | Frank | FXstreet.cz | Fyzické zlato | GDP | GfK | Graf | Guvernér české národní banky | Guvernér ČNB | Hang Seng | HDP Číny | HDP v ČR | Hedging strategie | Hodnota akcií | Hospodářské noviny | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index euro | Index euro stoxx 50 | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Index VIX | Index volatility | InstaForex | Instrument | Instrumenty | Investice do zlata | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradce | Investiční portfolio | Investiční výdaje | Investing | Investování do nemovitostí | Irsko | ISM | J&T | Jádrová inflace | EBay | Jak začít obchodovat na burze | Japonská ekonomika | Jaroslav Brychta | Jiří Rusnok | JP Morgan | Kam investovat | Kapitálové trhy | Komoditní | Komoditní index | Korporátní dluhopis | Korporátní dluhopisy | Kurz bitcoinu | Kurz dolarů | Kurz EUR | Kurz forintu | Kurz koruny k euru | Kurz zlata | Kurzy | E15 | Libra | Libra šterlinků | Lira | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Management | Market | Markets | Měnová krize | MetaTrader 4 | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Miroslav Singer | Nákup akcií | Nákup akcií ČEZ | Nejsilnější ekonomiky světa | Největší ekonomika světa | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Nikkei 225 | Obchodníci s cennými papíry | Ocenění akcií | Oslabení koruny | Oslabení měny | Oslabování koruny | Pád akcií | Patria Online | Pepperstone | Pivot | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Reuters | Ropy | RUB | Rubl | Ruská měna | Růst HDP | Řecká krize | Řízení rizika | Sázky | Shanghai Composite Index | Signály | Smíšené fondy | Société Générale | SPX | SP500 | Spořící účty | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Statut fondu | Stoxx | Stoxx Europe 600 | SWIFT | Termínované vklady | Trade Brokers | Trading Expo | Trh | Tržní hodnota | Turecká měna | Twitter | Unce zlata | Velká Británie | Volatility | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny zlata | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | Vývoj mezd | Vývoj nezaměstnanosti | WTI | X-Trade | Zemní plyn | Zlato a stříbro | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Merrill Lynch | Zisky | Tradeři | Diskontní sazba | Fed Funds Rate | ROIC | EUR/PLN | CNBC | Marc Faber | ZEW | DXY | ING | Mojmír Hampl | Buffett | Komise pro cenné papíry | Andrej Babiš | Bill Gates | Čistý dluh | DCF | Diskont | Dluhopisový index | Durace portfolia | EBITDA | EV | Indie | Intermediate | IRS | ISM indexy | Janet Yellen | Jeff Bezos | Mark Zuckerberg | Měď | Ministerstvo financí | Obchodní den | Overweight | P.A. | P/S | Průměrování | Překoupení | Redukce | ROCE | ROE | Sell | Small caps | Tovární objednávky | Výnos do splatnosti | Využití kapacit | Commonwealth Bank | Itálie | Spojené státy | West Texas Intermediate (WTI) | WSJ | Akciová společnost | P/E Ratio | M2 | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | QE | Světové ekonomiky | Miliardář | Boháč | Investiční analytik | Commission | Komise | Depreciation | Federální rezervní systém | Překoupeno | Volby | Rozhovor | Futures trading | Vzdělání | Poradenská společnost | Burze | Commodity futures | Commodity futures trading | Global forex | Investment | Slušný zisk | IMPOSSIBLE | Wells Capital Management | Aramco | Capital Economics | Markit | Janney Montgomery Scott | Dow Jonesův index | Unicredit | Danske Bank | TD Securities | Jefferies | Intesa Sanpaolo | Bank of America Merrill Lynch | LPL Financial | Wells Fargo | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | Oxford Economics | State Street | Westpac Banking | ABN Amro | Westpac | Caterpillar | Institut Ifo | J.P. Morgan Asset Management | BMO Capital Markets | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | TLTRO | NATO | MF Global | American Eagle | Cantor Fitzgerald | Baker Avenue Asset Management | Standard Chartered | Agentura AP | EPFR Global | Barrick Gold | Zdeněk Zaňka | WACC | Oslabení eura | Spekulace na oslabení | Petr Koblic | Šéfka Fedu | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | UNCTAD | Růst ekonomiky eurozóny | Thomson Reuters | Dění na finančních trzích | Uložení peněz | Polská centrální banka | Kurz EUR/USD | Brazílie | Japonský premiér | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Čínská centrální banka | Nákupy dluhopisů | Nastavení měnové politiky | Pokles cen akcií | Růst cen akcií | Podnikání | Euro proti dolaru | Euro vůči dolaru | DZ Bank | Rolls-Royce | Ekonomický výzkum | Investiční večer | Index pražské burzy PX | Mark Carney | Korekce na akciích | Averze k riziku | Index pražské burzy | Ministr financí | Chytrý Honza | Creditas | Globální trhy | Diamanty | Investovaný kapitál | Cizí měny | Tržní volatilita | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Výnosová křivka | Energie | Rada ČNB | Fundamentální informace | Earnings | Podnikatelé | Investiční stratégové | Pořad o investování | Pro tradery | Globální akciové trhy | KBC | BlackRock | Podnikatelská důvěra | Ekonomické indikátory | Implikovaná volatilita | Přehled | Klid | Kč/EUR | Kč/USD | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Global Advisors | Kybernetické měny | Hodnota bitcoinu | Averze vůči riziku | Americké trhy | Bankovnictví | Swapy | Referendum | Ekonomická aktivita | City | Helicopter money | Fidelity International | Golden Gate CZ | Posilování koruny | Vývoj ceny ropy WTI | Prezident ECB | Fundamentální faktory | Kolísání trhu | Pozornost investorů | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Standard & Poor's | Britské akcie | Economic | Zasedání České národní banky | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Akcie ve Spojených státech | Akcie v USA | Akcie bank | Forwardy | Japonský index Nikkei | Měnová autorita | IBEX | Globální finanční krize | Německé státní dluhopisy | JPMorgan Chase | Program nákupu dluhopisů | Známý investor | Realitní trh | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Index volatility VIX | Panické výprodeje | Index asijsko-pacifických akcií | Globální ekonomický růst | Zpomalení globální ekonomiky | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Americký ministr financí | Britské banky | Hlavní indexy | Rizikovější aktiva | Index technologického trhu Nasdaq | Dostatek hotovosti | Nervozita | Akcie mediální skupiny CME | Globální finanční trhy | Růst akcií | Světové centrální banky | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Alibaba | Propad | Německý index DAX | Vystoupení z EU | Světové akciové trhy | Finanční televize | Finanční televize CNBC | Kryptoměny | Britský akciový index FTSE 100 | Ropné společnosti | Status bezpečného přístavu | Index Nikkei | Citi | S&P | Guvernér | Agentura Fitch | Vývoj na akciových trzích | Index bank | Benchmarky | Německý DAX | Akcie na pražské burze | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Politická nejistota | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Posílení eura | Posílení koruny | PetroChina | Sinopec | Pokles výnosů | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Historická minima | Nejistota | Výkonnost pražské burzy | Analytik Komerční banky | Erste | Pegas Nonwovens | Největší banky | Stagnace | Tempo růstu | Akcionáři | Euro k americkému dolaru | Zajištění | Finanční poradce | Zpomalení v Číně | FTSE 100 | Baidu | Digitální měny | Blockchain | Ripple | Litecoin | Ethereum | Tesla | Dluhové krize | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Vysoká volatilita | Nízká volatilita | Prestige Economics | National Australia Bank | Credit Suisse Group | UniCredit Markets & Investment Banking | Norddeutsche Landesbank Girozentrale | CIMB Group Holdings | Oversea-Chinese Banking | Investovat do bezpečnějších aktiv | Kryptoměna | Kapitalizace | Výhled | Investiční výhled | Depozitní sazba | Hlavní úroková sazba | Úroková sazba ECB | Bankéři | Poplatky | Prodávat akcie | Objem intervencí | Americké akciové trhy | Propad akcií | Exxon | Chevron | Konec kurzového závazku | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Německý export | Slabé euro | Hrubý domácí produkt Německa | Non-Farm Payrolls | Dnešní zprávy | Britská ekonomika | Americký trh práce | Dnešní zpráva | Britský FTSE 100 | Predikce | Index technologického trhu Nasdaq Composite | Bankovní krize | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Bankovní systém | Krize | Investiční rozhodnutí | Inflace v Německu | FTSE MIB | Finanční ústav | Investovat do akcií | Theresa May | Theresa Mayová | Inflace v Česku | Vývoj indexu S&P 500 | Snížení úrokových sazeb | Aktivně spravované fondy | Spravované fondy | Zpomalení čínské ekonomiky | Manažeři fondů | Index amerických akcií | Německé dluhopisy | Výnosy | Měnová stimulace | Měnové stimulace | Měnový pár GBP/USD | Japonská vláda | Americká vláda | Růst čínské ekonomiky | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | Americký index S&P 500 | Libra k americkému dolaru | Akciové trhy v USA | Měnové krize | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Index cen domů | Odliv kapitálu | Americké investiční banky | Institucionální investoři | Indikátor důvěry | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Oslabování dolaru | Index ekonomické aktivity | Indexy PMI | Finanční domy | Alphabet | ČTK | Bankovní společnost | Aktuální cena | Německý Ifo index | Konsenzus | Růst ekonomiky | Fiskální stimuly | HDP eurozóny | Zasedání americké centrální banky | Zpomalení ekonomiky | Program kvantitativního uvolňování | Bilance Fedu | Americký dolar vůči japonskému jenu | Nárůst objemu obchodů | Hlavní ekonom | Jednání FOMC | Commodity Futures Trading Commission | Odhad HDP | Očekávání | Index ekonomické nálady | Evropský statistický úřad Eurostat | Burzovně obchodované fondy | Burzovně obchodované fondy (ETF) | Burzovně obchodovaný fond | Burzovně obchodovaný fond (ETF) | Tempo růstu ekonomiky | Finanční podniky | ABN AMRO Bank | CME FedWatch | Morningstar | Bill Gross | Obchodování s českou korunou | Úspěšné investování | ex | ČSOB Asset Management | DoubleLine Capital | Jeffrey Gundlach | Dluhopisový král | Akcie firem | Stanley Druckenmiller | State Street Global Advisors | Generali Investments | PEVONI | RBroker | J.P. Morgan | Ruské akcie | Fúze a akvizice | Okénko trhu | Ranní nadhoz | Save & Capital | Alokace aktiv | Výkyvy kurzu koruny | Silicon Valley Bank | Řízení investičního portfolia | Burzovní přísloví | Makroekonomické zprávy | Finanční ředitelé | Peter Voštinár | FocusEconomics | Začátek výsledkové sezóny | Aleš Michl | Quant | LBBW | Výhled pro zlato | Akciové společnosti | Coinbase | Ekonomické výhledy | Virtuální mince | Investiční specialista | Americký akciový trh | Přehřáté ekonomiky | Kvantitativní utahování | Obchodování kryptoměn | Akcie v Indii | Měnové zajištění | Jerome Powell | Capitalinked | Radim Dohnal | Invesco | Hypoindex | Inteligentní investor | NEST | Masivní výprodeje | SlateStone Wealth | Roman Koděra | Oxfam | Tiberius | Štěpán Hájek | Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Dlouhodobé investování | Tržní očekávání | Asijské trhy | Conseq Investment Management | Wedbush Securities | Price-to-earnings ratio | Price-to-sales ratio | Poměr ceny akcie k tržbám | Poměr ceny akcie k čistému zisku P/E | Globální akciové valuace | Akciové valuace | Akciové výnosy | Wood & Company | Cena bitcoinu | Složené úročení | Portfolio manažeři | Začít investovat | Geopolitická rizika | Zápis ze zasedání Fedu | Globální akcie | Trhy dnes | Saxo | Obchodní války | Erste Asset Management | FinTech | Asociace pro kapitálový trh ČR | Výkonnost indexů | Developed markets | Očekávání investorů | Zadlužená Itálie | Krypto | Hodnota majetku | Bitcoiny | Růstové akcie | Německá centrální banka | Analytik Raiffeisenbank | PANW | Akcie Amazonu | Obchodní válka | Posilování dolaru | Spoření na důchod | Události ve světě | Vývoj na finančních trzích | Dolarový index DXY | Capitalinked.com | Podniky | Asijské akciové trhy | Globální růst | Globální hospodářský růst | Technologické akcie | FAANG | Inflace v eurozóně | Akcie Applu | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Portu | Investiční platforma | CSI 300 | Geopolitické napětí | Ruský akciový index | Index RTS | Turecké liry | Turecká krize | Pokles ceny | Turecká měnová krize | Volný kapitál | Geopolitika | Šéf Fedu | BofAML | Měny rozvíjejících se ekonomik | Index Stoxx 600 | Hlavní akciový index | Horizon Investment Services | Pražský index PX | Baird | Nové peníze | Dluhopisové výnosy | Kompozitní index | Akciový výhled | Reakce trhu | Ruská centrální banka | Silnější dolar | Vývoj ceny bitcoinu | Bannockburn Global Forex | Global Forex | Vývoj české koruny | Tvrdý brexit | Roční výnos | Růst úrokových sazeb | Nejznámější kryptoměna | Nervozita na trzích | Úspěšné obchody | Globální akciový index | Index MSCI All Country World | MSCI All Country World | Global Business Outlook | Aktivita na trhu | Starteepo | Akciový trh v Británii | Průzkum společnosti | Zvyšování úroků | Akcie na rozvíjejících se trzích | Výkyvy na trzích | Investiční perioda | Výkonnost akcií | Výkonnost dluhopisů | Dluhopisová výkonnost | Růst zisků | Pokles valuací | Tlak na akcie | Zpomalení hospodářského růstu | Evropská komise | Steven Mnuchin | Základní úroková sazba | Obchodované fondy | Fondy ETF | Vývoj finančních trhů | Globální index | Zpomalování světové ekonomiky | Zadluženost | Hodnota indexu | Úročení spořicích účtů | Silnější americký dolar | Refinitiv | Inflační vývoj | Michal Stupavský | Nárůst negativního sentimentu | Kryptoměna Bitcoin | Odhady analytiků | Společnost Apple | Zpomalování růstu světové ekonomiky | Zpřísňování měnové politiky | Volatilita na trzích | Majetek | The Wall Street Journal | WEF | Inverness Counsel | Sazby ČNB | Zpomalení světové ekonomiky | Ekonomická nerovnost | Dolarová aktiva | DBS | Podnikové investice | Obchodní jednání | Celkový globální dluh | Globální dluh | Poptávka po zlatu | Akcie CME | Mezinárodní investoři | Německé banky | Hodnotové investování | Silný trh | Investiční platforma Portu | Zvýšení sazeb | Zvýšení sazeb ČNB | Přední ekonomové | Ekonomický poradce | Vysoké zhodnocení | Zájem investorů | USTR | Globální rizika | Cena zemního plynu | Makroekonomická situace | Kvartální výsledky | Statistický úřad | Podnikatelská nálada | Podnikatelská nálada v Německu | UBS Global Wealth Management | Technologický Nasdaq | Americké HDP | Akciový stratég | Inflační očekávání | Růst americké ekonomiky | Růst ekonomiky USA | Posilování kurzu koruny | Český průmysl | Hodnota firmy | Zahraniční investoři | Akcie Uberu | Pokles sazeb | Nejznámější kryptoměny | Akcie firmy | MSCI Emerging Markets | Globální HDP | Stav americké ekonomiky | Brexit bez dohody | NVDA | Začít obchodovat | Finanční svět | Nabídka akcií | Protesty v Hong Kongu | Americké společnosti | Guvernér Fedu | Snížení sazeb | Wealth Management | CYRRUS ADVISORY | NASDAQ 100 | FedWatch Tool | Asset alokace | Klíčové události ve světě | Obchodní konflikt | Růst ceny zlata | Vývoj na trzích | Výnosové křivky | Pokles cen | Německé HDP | Akciový růst | Globální akciové indexy | Pokles výnosů dluhopisů | Výkonný ředitel | Ministerstvo obchodu | Situace na trzích | Tomáš Pfeiler | Digitální aktiva | Inverze výnosové křivky | Aktuální cena akcií | Bohatí | Cla na čínské zboží | Ekonomické problémy | Akciové alokace | Shrnutí obchodování | Globalizace trhů | Financial Research Software | FRS | Růst mezd | Uvolňování měnových politik | Tiering | Depozitní sazby | Pravděpodobnost recese | Saudi Aramco | Televize CNBC | Dění na trzích | Denní graf | Finanční údaje | Asociace pro kapitálový trh | Přístup k investování | iShares | Měsíčník finančních trhů | CFRA Research | Spotová cena zlata | Makroekonomický výhled | Nízká nezaměstnanost | Obchodní válka mezi USA a Čínou | Vyšší úrokové sazby | Cena akcie | Uvalení cel | Měnový systém | Největší ekonomika | Trinity Bank | Hospodářské krize | McKinsey | Jednorožec | Huawei | Světové akciové indexy | Střadatelé | Automobilky | Čistý zisk | Investment Management | Jana Brodani | Rozpočtový schodek | Deficit | Prezident Donald Trump | Peter Garnry | Ropný gigant | Začínající tradeři | Zombifikace | Německá vláda | Trinity | Jakub Seidler | ČNB Jiří Rusnok | Výkon amerického dolaru | Objem | Akcie rozvinutých trhů | Klíčová rizika | Data z USA | Obchod | Státní investiční fond | Trh práce | Vyšší sazby | Německý průmysl | Obchodní dohody | Myšlenka | FRED | Hluboká recese | Recese světové ekonomiky | Nositel Nobelovy ceny | Nobelovy ceny za ekonomii | Robert Shiller | Živočišné pudy | Animal spirits | Provozní zisk před odpisy | Obrat trendu | Spojené státy a Čína | Růst spotřebitelských cen | Šéf Fedu Jerome Powell | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Inflace v USA | ČSÚ | Příliv zahraničního kapitálu | Německé hospodářství | Statistický úřad Eurostat | Vyšší riziko | Americký dolar k japonskému jenu | Firma | Zasedání ČNB | Dynamika HDP | Ekonomiky eurozóny | Hlavní události | BAT | Akciový top pick | Top pick | Index MSCI Emerging Markets | Radomír Jáč | Výše úrokových sazeb | Pfizer | Růst cen | Globální dluhopisové trhy | Studie | Dolar k japonskému jenu | Bilance | Index DOW | Ekonomický vývoj | Důchodový systém | Celkový objem obchodů | Generální ředitel | Růst světové ekonomiky | Největší pokles | Ukrajina | Lagardeová | Akcie společnosti Tesla | Amazon | Nízké úrokové sazby | Důvěra v českou ekonomiku | Nadhodnocení | Úrok | LVMH | Arnault | Nejbohatší | Bernard Arnault | Miliardy | Vyhlídky | Záhada | Fáze obchodní dohody | Federální rezervní banky | Americká data | Walt Disney | Zpomalení světového obchodu | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Dluhopisoví investoři | Zveřejněná data | Globální trh | Martin Stránský | Konkurenti | Financovat | Aktuální konsenzus ekonomů | Konsenzus ekonomů | Statistika | Předpovědi | Technologický sektor | Alza.cz | E-shopy | Ceny výrobců | Průmysl | Eva Miklášová | BNP Paribas Asset Management | Portfoliomanažer | Dividendové vyhlídky | Na burze | Centrální banka USA | Propouštění | Impuls | Výrazný pokles | Čínské zboží | Ceny potravin | Rozvoj | Zvýšená volatilita | Tuzemský průmysl | Stavebnictví | Aktivní investiční strategie | Paul Volcker | Koruna dnes | Zdražování | Ceny zboží | Inflace v listopadu | Ceteris paribus | Sociální sítě | Problémy | Britové | Směřování měnové politiky | Člen bankovní rady | Člen bankovní rady ČNB | Globální ekonomická recese | Ekonomická recese | Podíl akcií | Americké ministerstvo práce | Prodeje akcií | Prognózy | Nejistoty | Ranní zpráva | Konzervativní strana | Válka mezi USA a Čínou | Plyn | Nálada | Prohlášení | Společnost Huawei | Společnost Microsoft | Míra | Úroky | STOXX50 | Měnové politiky centrálních bank | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Nižší úrokové sazby | Hypoteční trh | Důchod | Martin Řezáč | Předseda | Americké centrální banky | ČNB dnes | Vánoce | Výkonná ředitelka | Ředitelka | Meziroční míra inflace v eurozóně | xStation5 | Akcie v roce 2019 | Nejziskovější | AT&T | Disney | Americké vlády | Nákupy centrálních bank | Bydlení | Uber | Ipsos | Česká zbrojovka | Vstup na pražskou burzu | Ztráta | Stratég | Hlavní akciové indexy | Miliardy korun | Výnosy státních dluhopisů | 500 nejbohatších | Majetek 500 nejbohatších lidí | Nerovnosti bohatství | Ředitel internetového obchodu Amazon.com | Podíl majetku | Koruna posílila | Čínská centrální banka (PBOC) | Průmyslové podniky | Peking | Investiční ředitel | Americký index | Pozitivní zpráva | Zpráva z Německa | Aktuální klíčová rizika | Schodek státního rozpočtu | Halving | Ceny dluhopisů | Napětí na Blízkém východě | Ziskovost | Tuzemská ekonomika | Cyrrus Tomáš Pfeiler | Hospodaření | Zbrojovky | Akciový býčí trh | Klesající trend | Pracovní trh | CFA | Snížení globální zadluženosti | Eskalace napětí | CFRA | Míra inflace v eurozóně | Washington | Výprodeje akcií | Analýza společnosti | Federální úřad pro letectví | FAA | Letecké společnosti | Miliardy eur | Hodnota společnosti | Budoucnost | Ifo | Clemens Fuest | Spolkový statistický úřad | Výsledky hospodaření | Růst globální ekonomiky | Ministerstvo práce | Geopolitická situace | Peníze z prodeje akcií | Česká inflace | Cena akcií podniku | Proinflační | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Prosincová inflace | Inflace v prosinci | Růst cen potravin | Americký akciový býčí trh | Veřejné finance | Ukazatele | Americké ministerstvo financí | Technologická společnost | Kryptoměny bitcoin | Cenové tlaky | Valuace akcií | Dobré zprávy | Situace na Blízkém východě | Americké ministerstvo | WESP | Výhled pro Evropu | Richard Kozul-Wright | Americké ministerstvo obchodu | Komunikace | Astrazeneca | Edelman | Kapitalismus | Trump | Prezident | Výsledkové sezóny | Koronavirus | Nový koronavirus | Výsledky průzkumu | Průměrná úroková sazba | Michal Stupavský, CFA | Cena akcií společnosti Tesla | Google | Samsung | Instagram | 100 miliard dolarů | Trhy | Evropské ekonomiky | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Velcí institucionální investoři | Negativní dopad | Eva Zamrazilová | Pokles | Situace | Klaus Wohlrabe | Ekonom Ifo | Ifo Klaus Wohlrabe | Ifo Clemens Fuest | Prezident Ifo | Pravidelné investice | Spravedlivé důchody | Důchody | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | Treasuries | Nejvýraznější pokles | Odhad letošního růstu | Provozní zisk | Meziroční růst | Zdravotní pojištění | Růst inflace | Stratég Saxo Bank | Epidemie koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | Vysoká inflace | Ceny Bitcoinu | Boeing | Cena akcií Applu | FIAT | Zpomalení růstu | Pochybnosti | Zlepšení | Nezaměstnanost v EU | Tempo růstu hrubého domácího produktu | Obchody | Výdaje | Slevy na dani | Akcie v Číně | Zpracovatelský sektor | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Výrazné ztráty | James Montier | Free cash flow | FCF | Discounted cash flow | DCF model | Reverzní DCF model | Cena akcií Tesly | Firma Alphabet | Alokace investičních portfolií | Americká společnost | Zrychlení růstu | Sazby beze změny | SEC | NFP | Rozhodování | Americké ekonomiky | Spořicí produkty | Hodnota aktiv | Americké banky | Mezinárodní finanční instituce | West Texas Intermediate | Medvědi | Americká inflace | Inflace v lednu | Růst sazeb | Valuace | London School of Economics | COVID-19 | Tradingový portál | Portál FXstreet.cz | Firmy z USA | Ekonomické aktivity | Bez rizika | Investiční portfolia | Správci aktiv | Globální indexy | Konjunkturální průzkum | FedWatch | Noviny | Index Standard & Poor's | Ekonomické recese | Největší ztráty | Commonwealth Bank of Australia | Americký Fed | Stabilita | Toyota | Vývoj | Nižší sazby | Martin Gürtler | DoubleLine | Výkyvy | Index čínských akcií | Příležitost k nákupu | Spotřebitelské ceny v únoru | Nástroje měnové politiky | Zásoby ropy v USA | Nejrozšířenější kryptoměna | Vysoké ztráty | Akcie včera | Program nákupu aktiv | Indické akcie | Masivní nákupy | Deficit státního rozpočtu | Index strachu VIX | Mince | Profitovat | MSCI China | Dostatek likvidity | Další vývoj | Stimuly | Oldřich Dědek | Silný propad | Letectví | Pokles HDP | Členové bankovní rady | Euro-koruna | Masivní propad | Propad globálních akciových trhů | Velmi vysoká volatilita | Fiskální politiky | Zisk společnosti | Zrychlení inflace | Největší propad | Třída aktiv | Silný pokles | Fiskální balíček | Nákupy aktiv | Nákupy vládních dluhopisů | Měnové podmínky | Viceprezident | Spotřebitelé | Index NASDAQ 100 | Automobilka | Pandemie COVID-19 | Historie | Aktuální situace | Žádosti o podporu | Snížení základní úrokové sazby | Člen bankovní rady Aleš Michl | Silně volatilní | Zásobníky | Texas | Investiční svět | Příležitosti k nákupu | Trhy nadhodnocené | Další pokles | Hlavní centrální banky | Komerční banky | Domácnosti | Asociace | Fundament | Prohlášení politiků | Přikoupení | Neomezené kvantitativní uvolňování | Hotovost | Světové hospodářské krize | Spoření | Největší zisk | Peněžní zásoby | Další růst | Růst | Objem dluhopisů | Signál | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Repo sazby | Dvoutýdenní repo sazby | Počet Američanů žádajících o podporu | Biliony | Potenciál | Bankovní asociace | České vlády | Americký investor | Izrael | Sberbank | E-commerce | Ekonomiky | Ekonomický propad | Akciový index S&P 500 | Solidní růst | Globální dluhopisový index | Index vládních dluhopisů | Globální index vládních dluhopisů | Index DXY | Výkonnost dolaru | Výkonnost dolaru vůči koši hlavních světových měn | Conseq Michal Stupavský | Války | Danuše Nerudová | Schodek | CECEEUR | index CECEEUR | Poradce | Organizace | Dluhopisové emise | Růst nezaměstnanosti | Závislost | Práce | Údaje | Poradenské firmy | Velké americké banky | Propouštění zaměstnanců | Ekonomické oživení | Mozek | Splátky dluhů | Inflace v české ekonomice | Výpadky | FANG | Majitel | Úspory | Hospodářské oživení | Otevírání ekonomik | Statistiky | Americké univerzity | Uzavření trhů | Indikace | Nejvyšší deficit | Zhodnocování peněz | Fanoušci kryptoměn | Poradenské společnosti | USD za barel | Rizikové averze | Trade | Dílčí index | Analytik ČSOB | Premiér Andrej Babiš | Průměrná sazba hypotečních úvěrů | Sazba hypotečních úvěrů | Sociální síť | PMI ve službách | Posílení | WEI | Joe Biden | Větší pokles | Spotřebitelský sentiment | Očekávané výsledky | Cestování | Čtvrtletní výsledky | Bitcoin dnes | 737 MAX | Zasedání Evropské centrální banky | Energetická společnost | Spotřebitelské výdaje v USA | Růst výnosů | Latinská Amerika | Snížení odměny | Dovoz | Spořit na důchod | Dlouhodobý trend | MSCI World | Tisknutí peněz | Výnosy na dluhopisech | Zadlužení | Bezpečnost | Rezervní měny | Kontrakce | Quantitative Easing | Akcie a dluhopisy | Toyota Motor | Psychologické hladiny | Průmyslové kovy | Světové hospodářství | Rekordní propad | JD.com | Sektor služeb | Moderna | Marek Brávník | Manažeři | Nekonvenční měnové politiky | Eli Lilly | Společnost Facebook | Umělé inteligence | Roční zhodnocení | Průměrné roční zhodnocení | Investment management | Britská automobilka | Investované peníze | JDE | Index akcií | Unie | ČR | Vakcíny proti koronaviru | Koronavirové pandemie | Dlouhodobý výhled | Andrej Babiš (ANO) | Bohumil Trampota | Chování trhu | Dluh USA | Pozitivní sentiment | PEPP | Fondy soukromého kapitálu | Střední Evropa | Nová prognóza | Riot Blockchain | Míra nezaměstnanosti ve Spojených státech | Oracle | Michael Arone | Pokračování růstu | Index Nasdaq Composite | Zpomalení inflace | Květnová inflace | Vysoké valuace | Finanční krize 2008 | GlaxoSmithKline | Novo Nordisk | Propad cen | Covid | Technologické firmy | Analytické společnosti | Správce aktiv | Restrukturalizace | Sam Stovall | Příjmy a výdaje | Stimulační program | Ziskové marže | Situace na trhu práce | Dopad pandemie | MAM | Červnová inflace | Fond obnovy | Ceny výrobců v USA | Nový trend | Úspěchy | Silicon Valley | Vysoké ocenění | Ocenění | Šance | Ceny | Praha | Technologické společnosti | Reálná hodnota | Životní úroveň | Oliver Pursche | Progres | Největší firmy na světě | Největší firmy | Světové rezervní měny | Spotřebitelské ceny v Česku | Velké technologické firmy | Časový horizont | Cenové hladiny | Zpomalování inflace | Dluhopisy a zlato | Wedbush | Globální pandemie Covid-19 | Globální pandemie | Časovat trh | Zajištění na stáří | Marc Chandler | Investor Warren Buffett | Akciová tržní kapitalizace | Příliv kapitálu | FTMO | Southwest Airlines | Odborníci | Price-to-Earnings | TSLA | Nvidia | Qualcomm | Zasedání FED | Rezidenční nemovitosti | Budoucí vývoj | Japonský scénář | Zombifikace ekonomiky | Elektromobily | Politici | Evropské korporátní dluhopisy | Diverzifikovat | Biden | Internetová společnost | Americká internetová společnost | Marathon | Česká republika | Bloomberg Barclays | Index Bloomberg Barclays | Energetický sektor | Ceny v Česku | Americký ekonom | MicroStrategy | Významné riziko | Norský státní investiční fond | Masivní propouštění | Množství peněz | Pilulka Lékárny | Technologické tituly | Podvážení | Akciové podvážení | Ocenění globálních akciových trhů | Očekávané výnosy | Finanční represe | Německá výnosová křivka | Apollo | Apollo Global Management | Hospodářský vývoj | PDD | Broker XTB | Palo Alto Networks | Online investiční konference | Záznam konference | Cena bitcoinu dnes | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | Milan Charvát | Warengo | Warengo.com | Jindřich Pokora | Rozumnyinvestor.cz | Aleš Prandstetter | eFrank.cz | eFrank | Norbert Nepela | Papucovyinvestor.sk | Papucovyinvestor | Mikuláš Splítek | Výběr akcií | Změny úrokových sazeb | TABAK | Očkování | Představitelé ČNB | Coinbase Global | Rozpočtové deficity | Zadlužování | Měnový impuls | Ceny aktiv | Cenné papíry a burzy | Digital Exchange | Bitcoinový trh | Nálada investorů | Svět kryptoměn | Globální pandemie koronaviru | Fiskální situace | JD | Evropské centrální banky | Independent Advisor Alliance | Chris Zaccarelli | Indexy na Wall Street | Situace na trhu | Nárůst ceny | Mean-reversion | Skyworks Solutions | Tržní ceny | Retailoví investoři | Vypuknutí pandemie | Index FTSE MIB | MIB | Objem akcií | Zinek | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | James Bullard | Přísná měnová politika | Rostoucí výnosy | Psychologický efekt | Makroekonomický vývoj | Nový kapitál | Korekce na dluhopisových trzích | Konzervativní portfolio | Akcie Boeing | Terra | Riziková prémie | CrowdStrike Holdings | CRWD | Fidelity | Výrazný růst | Akcie Eli Lilly | Vysoké dividendy | Zvýšení základního úroku | Hodnotové akcie | Discovery | Nejvyšší růst | Celoroční výsledky | Umění | Data o inflaci | Prudký růst cen | Klíčové centrální banky | COIN | Akcie Coinbase | Krypto trh | Polymetal | Akcie MicroStrategy | Zhodnocení amerických akcií | Očekávané zhodnocení | Nejvíce peněz | Objednávky | Objem transakcí | Zhodnocení amerických akciích | Nárůst objemů | Chris Weston | Nižší zisky | Ceny producentů | TraderX | Pandemie COVID | MSTR | Palo Alto | Těžaři | Ochota riskovat | Obavy z inflace | Oslabení | Růst úroků | Retailový obchodník | Bit.plus | Základy fundamentální analýzy | Proinflační faktory | Cíle | Příležitosti | Vyvážené portfolio | Trend klesající | Průměrný roční výnos | Zajišťování | Akcie technologických firem | Prodej | Tržní prostředí | McDonald's | CrowdStrike | Cyklus zvyšování sazeb | Vyšší úroveň | Ekonomický novinář | Výhled globálního růstu | Největší banky v Česku | Pohyb dolaru | Hliník | Chování spotřebitelů | Americký trh | AI | Mutace delta | Wealthspire Advisors | Bit.plus Martin Stránský | Odvětví | Ostatní kryptoměny | Divize | Americké technologické společnosti | Rekord | University of Michigan | Chování | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | Vratislav Zámiš | Pioneer Natural Resources | WIG | Byty | SPOT | Začátečník | Návyk | David Vagenknecht | Golden Gate CZ Marek Brávník | Společnosti | Depozitní úroková sazba | Neúspěch | Opatření | Dna | Dlouhodobé strategie | Růst trhu | Rychlý růst | ANO | Uhlí | Indexy amerického akciového trhu | Energetika | Evropský index | High-yield | Vyšší hodnoty | BNP | Pokračování trendu | Úročení | Energetická krize | Zvýšení základní úrokové sazby | Posilování amerického dolaru | Zlato a bitcoin | Nobelovy ceny | Češi | Nejvyšší výnos | EMUN Partners Family Office | Konference na téma Kryptoměny | Leoš Jirman | Jan Sušánka | Sušánka & partneři | Rychlý růst cen | Vysoké ceny | Pravidla hry | Situace na finančních trzích | Ukončení kvantitativního uvolňování | Horizon | Pozornost | Zboží dlouhodobé spotřeby | Joseph Stiglitz | Meta | Peněžní prostředky | Meta Platforms | Akcie společnosti Pfizer | Česká národní banka (ČNB) | Společnost | Nové emise | Stratégové | Inflace ve Spojených státech | Tým InstaForex | Průmyslový sektor | Burzovní cena | Jeremy Grantham | Americká Komise pro cenné papíry | Lockdowny | TIM | RTS | Index technologického trhu | Akcie Meta Platforms | Akcie Meta | Bezpečná aktiva | Omikron | | Kazachstán | Vojtěch Boháč | Propad hodnoty | BofA | Obavy z varianty omikron | Cykly | Rozšíření | Developeři | Jestřábí Fed | Relativní stabilita | Fundamentální analýzy | Obavy z omikronu | Krátkodobý výhled | Základní sazba | Výnosy realitních fondů | Dlouhodobé trendy | Uniper | CME FedWatch Tool | Thought Leadership | Průměrná míra inflace | Hry | Real Estate | Reality | Válka na Ukrajině | Instituce | Pokles technologických akcií | Pozitivní výsledky | Schönfeld & Co | Miloš Filip | Období zvýšené inflace | Decentralizace | Sankce | Konflikt na Ukrajině | Efekt sankcí | Polský akciový index | Index WIG | Index ATX | Rakouský index ATX | Cena amerického dluhopisu | Polymetal International | Ruská Sberbank | Německá energetická společnost | Společnost Uniper | Válka mezi Ruskem a Ukrajinou | Pokles inflace | Dopady války na Ukrajině | Růst platů | Akcie CrowdStrike | Akcie Nvidie | Patrik Novotný | Zákonodárci | Krátkodobé obchody | Rekordní inflace | Boj s inflací | Zdeněk Tůma | Josef Tošovský | Ajay Dayal | Chuck Carlson | Dow Jones Industrial Average | Southwest | Indexy S&P | Jan Frait | Karina Kubelková | ORCL | Akcie Oracle | Mimořádné zasedání | ZEN | Kroky Fedu | Rostoucí akcie | Měnové instituce | Propuštění | Účet v bance | Evropské akciové indexy | Investorky | Zvýšení úroků | Pokles zisku | Míra inflace ve Spojených státech | Centrum | Obrat tržního akciového trendu | Poměr P/E | Philadelphia Semiconductor | Cykličnost | Udržitelnost | Současná situace | Práce na sobě | Fenomén | Cenové stropy | Plaza Accord | Zisky na akciových trzích | Zajímavé příležitosti | Newton | Newton Investment Management | Miroslav Plojhar | VaR modely | Riziko měřené z minulé volatility | Tradingový portál FXstreet.cz | Work & Travel | Inflační swapy | CDS v regionu | Forecasty | Fondy a ETF | Covid panika | Northern Rock | Relief rally | Fed vs. ECB | Flow z ekonomiky | Treasury v České spořitelně | J.P. Morgan v Londýně | Velké finanční krize | Drahé dovozy | Výhled snižování sazeb | Stratég finančních trhů | Pozice tradera | Metody analýzy trhu | Analýzy trhu | Vlna inflace | První vlna inflace | Velké centrální banky | Inflační hedge | Americká ropa | Monetizace | Zákonodárce | Index Dow Jones Industrial Average | Index Dow Jones Industrial | Novinky | Války na Ukrajině | Petra Krmelová | ČNB Petra Krmelová | Konkurent | Inflační doložka | Širší index | Tomáš Kacerovský | Nový býčí trh | Nejvolatilnější | Výrobci čipů | Ranní zpráva pro tradery | Zpráva pro tradery | Co se děje na finančních trzích | CZ | Zkušený investor | Hodnocení akcií | Inflační krize | Anna Stupnytska | Marco Willner | Maya Bhandariová | Legg Mason ClearBridge Infrastructure Value | Franklin Templeton Investments | Vladek Krámek | BCPP Petr Koblic | Šéf BCPP | René Rohan | Tomáš Trávníček | Martin Kujal | Zajímavé investiční příležitosti | Alice Humlová | CUM ARTE | Velké varování | Varování | Bankovní rady ČNB | Ziskovosti společnosti | Pokles likvidity | Akciové trhy jako celek | Globální akciový index MSCI | Energetický index | ChatGPT | Marek Odehnal | ODEHNAL & PARTNEŘI | Investičně-poradenské firmy | Petr Pavel | Prezident Petr Pavel | Strategie fondů | Očekávaná recese | Pricing power | Viceguvernérka | Akcie Baidu | Fáze trhu | Vklady | Válka | Očekávání pro rok | Veřejná nabídka akcií | Veřejné zadlužení | Klesající inflace | Ředitel banky | JOLTS | Vysoké úroky | Vysoké úrokové sazby | Krize v USA | Velké technologické společnosti | Správná rozhodnutí | Edward Jones | Angelo Kourkafas | Americký dluh | Skyworks | Vztah k riziku | Vice | Hlavní akciový index S&P 500 | Aktuální stav | Earnings per Share | Technologické bubliny | Retailové fondy | Realitní fond | Růst akcií společností Microsoft | Růst akcií společností | Výkonnost společnosti | Výkonnost společností | Očekávání ziskovosti | Midjourney | YCC | Hodnoty investice | Quantitative tightening | John Williams | Novo | Problémy Číny | Roční výkon | Birkenstock | Anthropic | Edward | Magnificent Seven | Kryptozima | Akcie třiceti předních amerických podniků | Snížení rizika | Geopolitická nejistota | Přecenění | Americké akcie včera | DIP | Snižování inflace | REITs | Retailový investor | Český retailový investor | Slevy | Historické maximum | Paul Samuelson | Jakub Matis | Dlouhodobá investice | ProCent | Index polovodičů | Rok 2024 | Spotové bitcoiny | Měnové politiky v USA | Energetické zdroje | Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Americká Komise pro cenné papíry a burzy | Zisky za čtvrté čtvrtletí | Quantlane | Traderx Nest | TraderxNest | Platforms | Japonský index | Odhady analytiků z Wall Street | Fond NEMO | NEMO | Bankovní krize v USA | DJI | Fed funds | Fundament pro začátečníky | Alaska Airlines | Price-to-Earnings Ratio | Vlády | Výhody
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | FOREX | Indikátor | Trading | Cena | Graf | Růst | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Investiční soutěž
Investiční soutěže
Investiční specialista
Investiční společnost
Investiční společnost Berkshire Hathaway
Investiční společnost CVC
Investiční společnost Hindenburg
Investiční společnosti
Investiční společnost TPG
Investiční spoření

Následující klíčová slova

Investiční strategie
Investiční strategie (Copytrading)
Investiční strategie daného ETF
Investiční strategie ETFs
Investiční strategie fondů
Investiční strategie fondu Quant
Investiční strategie pro dividendové akcie
Investiční stratégové
Investiční stříbro
Investiční stříbro aktuální cena
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Fintokei ProTrader
Potvrďte prosím... Zavřít