Čtvrtek 28. březen 2024 16:10
reklama
InstaForex Autochartist
reklama
Dukascopy new
reklama
Dukascopy new
reklama
CapXmaster

Evropský statistický úřad Eurostat

C:\fakepath\euro3.jpg

Inflace v EU opět mírně vzrostla, v eurozóně znovu klesla

18.11.2020 Spotřebitelské ceny v zemích Evropské unie pokračovaly v říjnu v mírném růstu, který v meziročním srovnání činil 0,3 procenta. Ve státech platících eurem ale ceny meziročně znovu klesly o 0,3 procenta, což podobně jako v celé sedmadvacítce odpovídá zářijovým statistikám. Ve své konečné zprávě to dnes uvedl evropský statistický úřad Eurostat. Inflace v eurozóně se tak v době koronavirových omezení ekonomiky drží na nejnižších hodnotách za poslední čtyři roky.
C:\fakepath\eurozona2.jpg

Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny podruhé za sebou klesla

09.11.2020 Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny v listopadu druhý měsíc za sebou klesla. Ukázaly to výsledky průzkumu, které dnes zveřejnila společnost Sentix. Analytici nicméně prognózovali hlubší pokles, plošné uzávěry proti šíření koronaviru ale nedopadly na ekonomiku tak zle, jak se čekalo. Index důvěry Sentix klesl na minus deset z říjnové hodnoty minus 8,3 bodu.
C:\fakepath\top-30102020-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

30.10.2020 1) Obchodování na asijských akciových trzích dnes skončilo v minusu. Ztráty zaznamenaly mimo jiné dodavatelé americké společnosti Apple, která po konce čtvrtečního obchodování na Wall Street reportovala spíše slabší hospodářské výsledky.
C:\fakepath\eu penize.jpg

Ekonomika EU i eurozóny vzrostla nejrychleji od roku 1995

30.10.2020 Ekonomika Evropské unie se ve třetím čtvrtletí částečně zotavila z koronavirového propadu, hrubý domácí produkt (HDP) se ve srovnání s předchozím čtvrtletím zvýšil o 12,1 procenta. V prvním rychlém odhadu to dnes oznámil evropský statistický úřad Eurostat. Podobně v zemích eurozóny ekonomika vzrostla o 12,7 procenta. V obou případech je to rekordní růst, respektive nejvýraznější od roku 1995, kdy se tento údaj začal sledovat.
C:\fakepath\DSC_4047.jpg

Nezaměstnanost v EU zůstala v září na 7,5 procenta

30.10.2020 Míra nezaměstnanosti v Evropské unii i v zemích eurozóny zůstala v září na srpnových hodnotách. Zatímco v celé sedmadvacítce bylo bez práce 7,5 procenta lidí, ve státech platících eurem to bylo 8,3 procenta. Uvedl to dnes evropský statistický úřad Eurostat. V předchozích pěti měsících, kdy ekonomika pociťovala dopady koronavirových omezení, nezaměstnanost vytrvale rostla. Nejnižší nezaměstnanost měla v září i nadále Česká republika.
C:\fakepath\top-16102020-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

16.10.2020 1) Asijské akcie zakončily týden smíšeně, ztrácely trhy v Japonsku i Jižní Koreji. Investoři (nejen) v Asii nadále čekají na to, zda a v jaké podobě bude v USA dojednána další fiskální podpora ekonomiky. Rizikem pro oživení ekonomiky je druhá vlna pandemie covidu-19 a opětovné zavádění restriktivních opatření.
C:\fakepath\euro2.jpg

Spotřebitelské ceny v eurozóně klesly o 0,3 procenta, v EU rostly

16.10.2020 Spotřebitelské ceny v eurozóně v září meziročně klesly o 0,3 procenta, což je nová nejnižší hodnota za čtyři roky. Ve své konečné zprávě to dnes oznámil evropský statistický úřad Eurostat, který tak potvrdil předběžné údaje. V celé Evropské unii pak spotřebitelské ceny zpomalily růst na 0,3 procenta.
C:\fakepath\top-14102020-lv-9.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

14.10.2020 1) Obchodování na akciových trzích v Asii a Tichomoří skončilo dnes smíšeně. Investoři sledovali projev čínského prezidenta Si Ťin-pchinga v Šen-čenu a vyhodnocovali úterní prezentaci nových telefonů iPhone americké firmy Apple, mezi jejímiž dodavateli je řada asijských podniků.
C:\fakepath\EU staty.jpg

Průmyslová výroba v EU v srpnu zvolnila růst na jedno procento

14.10.2020 Průmyslová výroba v Evropské unii v srpnu podle sezonně přepočtených údajů vzrostla o jedno procento, v zemích eurozóny pak o 0,7 procenta. Oznámil to dnes evropský statistický úřad Eurostat. Je to citelné zpomalení proti červenci, výsledek je ale zhruba v souladu s odhady analytiků. V České republice výroba v srpnu klesla podle Eurostatu o 0,9 procenta. Vliv mají stále dopady koronaviru.
img

Růst cen bytů v ČR byl ve čtvrtletí šestý nejvyšší v EU

07.10.2020 Meziroční růst cen domů a bytů v Česku ve druhém čtvrtletí zpomalil na 7,7 procenta, o čtvrtletí dřív se ceny zvýšily o 8,6 procenta. Mezi zeměmi Evropské unie byl růst šestý nejvyšší, stejně jako na konci března. V porovnání s prvním čtvrtletím loňského roku se ceny zvýšily o 1,6 procenta. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil evropský statistický úřad Eurostat. V EU ceny meziročně vzrostly v průměru o 5,5 procenta.
C:\fakepath\Lagardeova.jpg

Lagardeová: Druhá vlna koronaviru může zdržet oživení ekonomiky

06.10.2020 Druhá vlna koronaviru by mohla zdržet hospodářské oživení v eurozóně, uvedla dnes prezidentka Evropské centrální banky (ECB) Christine Lagardeová. V řadě evropských zemí teď úřady kvůli rostoucímu počtu nových případů nákazy koronavirem obnovují restriktivní opatření.
C:\fakepath\eurozona2.jpg

Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny poprvé za půl roku klesla

05.10.2020 Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny po pěti měsících nepřetržitého růstu v říjnu klesla. Ukázaly to výsledky průzkumu, které dnes zveřejnila společnost Sentix. Údaje tak signalizují obavy ze stoupajícího počtu případů nákazy novým koronavirem. Index důvěry klesl na minus 8,3 ze zářijových minus 8,0 bodu.
C:\fakepath\euro zone.jpg

Tržby v eurozóně se vrátily k růstu, výrazně překonaly očekávání

05.10.2020 Maloobchodní tržby v eurozóně i v celé Evropské unii se v srpnu vrátily k meziměsíčnímu růstu. Statistický úřad Eurostat dnes oznámil, že v eurozóně tržby vzrostly o 4,4 procenta po červencovém poklesu o 1,8 procenta. Výrazně tak překonaly očekávání analytiků, kteří v anketě agentury Reuters předpovídali růst o 2,4 procenta. K solidnímu výsledku přispěl prudký růst internetového prodeje a také zvýšená poptávka po oblečení.
C:\fakepath\eurozona vlajky.jpg

IHS: Oživení podnikatelské aktivity v eurozóně se téměř zastavilo

05.10.2020 Proces zotavování podnikatelské aktivity v eurozóně se v září téměř zastavil, neboť nárůst počtu nových případů nákazy novým koronavirem vedl k obnově některých restriktivních opatření. Vyplývá to z konečných výsledků průzkumu mezi nákupními manažery, které dnes zveřejnila společnost IHS Markit. Obnovený pokles v sektoru služeb kompenzoval růst ve zpracovatelském průmyslu.
C:\fakepath\euro2.jpg

Pokles spotřebitelských cen v eurozóně v září zrychlil

02.10.2020 Spotřebitelské ceny v eurozóně pokračovaly v září v poklesu a dostaly se na novou nejnižší hodnotu za více než čtyři roky. Jejich propad v meziročním srovnání zrychlil na 0,3 ze srpnových 0,2 procenta. Hlavním důvodem byl propad cen energií. Ve svém rychlém odhadu to dnes uvedl evropský statistický úřad Eurostat. Rychlý odhad neobsahuje data za celou Evropskou unii.
C:\fakepath\eurozona vlajky.jpg

Nezaměstnanost v EU i v eurozóně pátý měsíc za sebou vzrostla

01.10.2020 Míra nezaměstnanosti v Evropské unii se v srpnu zvýšila na 7,4 z červencových 7,3 procenta a růst zaznamenala už pátý měsíc za sebou. Podobná je situace i v zemích platících eurem, kde se míra nezaměstnanosti rovněž zvýšila o 0,1 procentního bodu a dostala se na 8,1 procenta. Oznámil to dnes evropský statistický úřad Eurostat.
C:\fakepath\eurozona vlajky.jpg

Průzkum: Růst podnikatelské aktivity v eurozóně se téměř zastavil

23.09.2020 Růst podnikatelské aktivity v eurozóně se v září téměř zastavil, protože vzestup počtu nových případů nákazy covidem-19 přiměl vlády k obnovování restriktivních opatření a spotřebitele k omezování aktivit mimo domov. Vyplývá to z předběžných výsledků průzkumu společnosti IHS Markit mezi nákupními manažery.
C:\fakepath\euro eurozona.jpg

Spotřebitelské ceny v eurozóně v srpnu poprvé od roku 2016 klesly

17.09.2020 Spotřebitelské ceny v eurozóně v srpnu v meziročním srovnání klesly o 0,2 procenta. Zaznamenaly tak první propad od roku 2016. Oznámil to dnes evropský statistický úřad Eurostat, který tak potvrdil předběžný odhad z počátku tohoto měsíce. V celé Evropské unii inflace zpomalila na 0,4 procenta.
C:\fakepath\euro cas.jpg

Šéf ESM: Evropské ekonomiky se plně nezotaví před rokem 2022

15.09.2020 Evropské ekonomiky se pravděpodobně nevrátí dříve než v roce 2022 na úrovně z období před příchodem pandemie nemoci covid-19. Uvedl to dnes šéf Evropského stabilizačního mechanismu (ESM) Klaus Regling. ESM funguje jako záchranný fond eurozóny.
C:\fakepath\top-08092020-lv-4.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

08.09.2020 1) Obchodování na asijských akciových trzích skončilo dnes v plusu. Náladu investorům nezkazila ani zpráva, že ekonomika Japonska ve druhém čtvrtletí klesla výrazněji, než uváděl první vládní odhad.
C:\fakepath\euro penize.jpg

Rekordní pokles ekonomiky EU i eurozóny byl nižší než v odhadech

08.09.2020 Ekonomika Evropské unie ve druhém čtvrtletí klesla proti prvním třem měsícům roku o rekordních 11,4 procenta, zejména kvůli omezením spojeným s šířením nového koronaviru. Meziroční pokles hrubého domácího produktu (HDP) pak činil 13,9 procenta. Ve své konečné zprávě to dnes uvedl evropský statistický úřad Eurostat.
C:\fakepath\top-01092020-lv-8.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

01.09.2020 1) Obchodování na většině asijských akciových trhů skončilo dnes v zelených číslech. Náladu na burzách podpořila zpráva společností Caixin a Markit, která ukázala na další zrychlení růstu aktivity v čínském zpracovatelském sektoru. Proti všeobecnému trendu šla z velkých trhů Austrálie.
C:\fakepath\EU staty.jpg

Míra nezaměstnanosti v EU v červenci vystoupila na 7,2 procenta

01.09.2020 Míra nezaměstnanosti v zemích Evropské unie se v červenci zvýšila o desetinu procentního bodu na 7,2 procenta. Oznámil to dnes evropský statistický úřad Eurostat. Na vzestupu je nezaměstnanost i v zemích platících eurem, kde se zvýšila o dvě desetiny bodu na 7,9 procenta. Červenec byl přitom měsícem, kdy mnoho členských zemí částečně uvolnilo koronavirová omezení. Nejnižší nezaměstnanost byla nadále v České republice.
C:\fakepath\euro2.jpg

Ceny v eurozóně v srpnu poprvé od roku 2016 klesly

01.09.2020 Spotřebitelské ceny v eurozóně klesly v srpnu o 0,2 procenta, o měsíc dříve o 0,4 procenta vzrostly. Ve svém rychlém odhadu to dnes uvedl evropský statistický úřad Eurostat. Inflace se v době koronavirových omezení a dopadů na hospodářství dostala do záporných hodnot poprvé od roku 2016. Rychlý odhad neobsahuje data za celou Evropskou unii.
C:\fakepath\top-14082020-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

14.08.2020 1) Asijské akcie se dnes obchodovaly smíšeně. Data z čínské ekonomiky ukazují, že její oživení není tak jednoznačné, jak se předpokládalo. Průmyslová produkce v červenci meziročně vzrostla o 4,8 %, oproti očekávání 5,2 %. Naopak maloobchod klesl v červenci o 1,1 % oproti očekávanému růst o 0,1 %. Investoři stále sledují vývoj pandemie covid_19.
C:\fakepath\eu penize.jpg

Ekonomika EU klesla ve 2. čtvrtletí o rekordních 11,7 procenta

14.08.2020 Ekonomika Evropské unie ve druhém čtvrtletí zejména kvůli koronavirovým omezením klesla o rekordních 11,7 procenta. Meziročně se pak hrubý domácí produkt (HDP) propadl o 14,1 procenta. Ve své zpřesněné zprávě to dnes uvedl evropský statistický úřad Eurostat. Propad je mírnější, než uváděl rychlý odhad z konce července. V něm úřad odhadoval pokles vůči prvnímu kvartálu na 11,9 procenta a proti druhému čtvrtletí loňského roku na 14,4.
C:\fakepath\top-12082020-lv-9.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

12.08.2020 1) Čínské akcie se dnes ráno připojily ke klesajícímu trendu na ostatních asijských trzích. Investoři nadále sledují vývoj koronaviru ve světě a napětí mezi USA a Čínou. Rusko oznámilo registraci první vakcíny proti onemocnění covid-19, byť ještě nebyl dokončen celý testovací proces.
C:\fakepath\eurozona vlajky.jpg

Průmyslová výroba v EU v červnu opět meziměsíčně vzrostla

12.08.2020 Průmyslová výroba v Evropské unii se v červnu meziměsíčně zvýšila o 9,1 procenta. Po dubnovém propadu o 18,2 procenta způsobeném koronavirovými omezeními tak roste už druhý měsíc v řadě. Uvedl to dnes evropský statistický úřad Eurostat. Ve srovnání s loňským červnem se produkce průmyslu v EU propadla o 11,6 procenta, čímž její meziroční pokles po předchozích dvou měsících výrazně zpomalil.
C:\fakepath\eurozona.jpg

Maloobchodní tržby v EU i v eurozóně v červnu vzrostly

05.08.2020 Maloobchodní tržby v eurozóně i v celé Evropské unii v červnu vzrostly. Objem tržeb se vrátil na úroveň z února, kdy ještě nebyla zavedena omezení proti šíření nemoci covid-19 způsobené novým koronavirem. V zemích platících eurem se obrat maloobchodů ve srovnání s předchozím měsícem zvýšil o 5,7 procenta, v celé EU pak o 5,2 procenta, oznámil dnes evropský statistický úřad Eurostat. K růstu přispěly zejména vyšší výdaje za oblečení a pohonné hmoty.
C:\fakepath\top-31072020-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

31.07.2020 1) Pozice dolaru jako světové rezervní měny začíná být v ohrožení, domnívá se banka Goldman Sachs Group. Americká měna čelí několika rizikům, jako jsou zvyšující se politická nejistota a znepokojení, které obklopuje další nárůst případů nového koronaviru v zemi. Dalším rizikem může být “inflační zatížení”, respektive posun k němu na straně americké centrální banky (Fed).
C:\fakepath\eurozona.jpg

Růst cen v eurozóně v červenci nečekaně zrychlil

31.07.2020 Meziroční růst spotřebitelských cen v eurozóně v červenci zrychlil na 0,4 z červnových 0,3 procenta. Ve svém rychlém odhadu to dnes uvedl evropský statistický úřad Eurostat. Inflace překonala očekávání analytiků, kteří ji v anketě agentury Reuters odhadovali na 0,2 procenta. Zůstala však hluboko pod cílovou úrovní Evropské centrální banky (ECB).
img

Růst cen domů a bytů v ČR byl v 1. čtvrtletí šestý nejvyšší v EU

08.07.2020  Meziroční růst cen domů a bytů v Česku v prvním čtvrtletí zrychlil na 9,5 procenta, o čtvrtletí dřív se ceny zvýšily o 8,9 procenta. Mezi zeměmi Evropské unie byl růst šestý nejvyšší, stejně jako na konci loňského roku. V porovnání s posledním čtvrtletím loňského roku se ceny zvýšily o 2,6 procenta. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil evropský statistický úřad Eurostat. V EU ceny meziročně vzrostly v průměru o 5,5 procenta.
C:\fakepath\akcie-trading.jpg

Na forexovém trhu posiluje libra, euro k dolaru stagnuje

30.06.2020 Na forexovém trhu dnes posiluje britská libra. Pohyby britské měny na konci měsíce nebo čtvrtletí podle analytiků souvisí s tím, jak investoři vyvažují svá portfolia. Zpevnění libry tedy nepřičítají oznámení britské vlády, že do infrastruktury investuje pět miliard liber (146,9 miliard Kč). Euro k dolaru stagnuje.
C:\fakepath\eurozona.jpg

Inflace v eurozóně zrychlila v červnu na 0,3 procenta

30.06.2020 Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen v eurozóně v červnu zrychlilo na 0,3 procenta z květnových 0,1 procenta. Největší podíl na tom měl růst cen potravin, alkoholu a tabáku, vyplývá z rychlého odhadu, který dnes zveřejnil evropský statistický úřad Eurostat. V červnu začaly evropské země rušit omezení, jejichž cílem bylo zabránit šíření nemoci covid-19.
C:\fakepath\top-17062020-lv-9.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

17.06.2020 1) Asijsko-pacifický region uprostřed týdne zcela nenásledoval úterní růstovou seanci na Wall Street a obchodoval se smíšeně. Zatímco hongkongský Hang Seng, jihokorejský Kospi či australský S&P/ASX 200 posílily, čínský Shangai Composite uzavřel na červené nule. Výrazněji pak oslabil japonský Nikkei, a to na pozadí příchozích dat o tamním exportu, který v květnu v meziročním vyjádření poklesl o 28,3 %. Jedná se o výrazně větší pokles objemu vývozu oproti konsensuálnímu analytickému odhadu, jenž byl posazen na 17,9% pokles. Import poklesl o 26,2 %.
C:\fakepath\euro2.jpg

Inflace v EU v květnu klesla na 0,6 procenta, v ČR byla 3,1 procenta

17.06.2020 Roční míra inflace v Evropské unii v květnu činila 0,6 procenta, a snížila se tak z dubnové hodnoty 0,7 procenta. Oznámil to dnes evropský statistický úřad Eurostat. V České republice pak roční inflace klesla na 3,1 z dubnových 3,3 procenta, i tak ale patří k nejvyšším v unii. Květen byl měsícem, kdy se evropská ekonomika potýkala s dopady šíření koronaviru a s opatřeními proti jeho šíření.
C:\fakepath\coronavirus.jpg

Z osmi milionů lidí nakažených koronavirem milion přibyl za týden

16.06.2020 V Evropě pokračuje uvolňování restrikcí přijatých na jaře ve snaze zabránit šíření koronaviru, i když celosvětově je už nakaženo více než osm milionů lidí a přes 435.500 pacientů zemřelo. Počet nakažených nadále rychle roste v Brazílii, která je nyní na žebříčku nejpostiženějších zemí na druhém místě za USA. V ekonomické sféře velké ztráty hlásí kvůli epidemii letectví - Letiště Václava Havla v Praze patří v Evropě k nejvíce zasaženým; polská vláda nyní nevylučuje ani bankrot státních aerolinek LOT.
C:\fakepath\EU staty.jpg

Průmyslová výroba v EU v dubnu klesla o rekordních 17,3 procenta

12.06.2020 Průmyslová výroba v eurozóně v dubnu podle sezonně přepočtených údajů klesla proti předchozímu měsíci o 17,1 procenta, v celé Evropské unii o 17,3 procenta. Oznámil to dnes evropský statistický úřad Eurostat. V obou případech je to nejvýraznější propad od začátku měření a mnohem hlubší pokles než za finanční krize let 2008 a 2009. Duben byl první celý měsíc, kdy ekonomika z velké části stála kvůli opatřením proti šíření koronaviru.
C:\fakepath\top-09062020-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

09.06.2020 1) Ekonomika Spojených států v únoru vstoupila do recese, a ukončila tak rekordně dlouhé období růstu. Oznámil to výbor Národního úřadu pro ekonomický výzkum (NBER), který v USA určuje začátky a konce recesí. USA se nyní podobně jako další země potýkají s negativními hospodářskými dopady koronaviru.
C:\fakepath\eu penize.jpg

Rekordní pokles ekonomik eurozóny i EU byl nižší než v odhadech

09.06.2020 Hrubý domácí produkt (HDP) eurozóny v prvním čtvrtletí klesl proti předchozím třem měsícům o 3,6 procenta, v celé Evropské unii se pak snížil o 3,2 procenta. V obou případech jde v souvislosti s koronavirovými omezeními o rekordní pokles od začátku měření v roce 1995. Ve své konečné zprávě to dnes uvedl evropský statistický úřad Eurostat.
C:\fakepath\top-29052020-lv-9.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

29.05.2020 1) Asijské akcie byly i poslední den v týdnu nejvíce ovlivňovány děním v Hongkongu a čínskou snahou zvyšovat svůj vliv v oblasti. Nejistota pramenila z toho, že investoři nevěděli, jaké kroky vůči Číně oznámí na dnešní tiskové konferenci americký prezident.
C:\fakepath\eurozona.jpg

Růst cen v eurozóně v květnu dále zpomalil na 0,1 procenta

29.05.2020 Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen v eurozóně v květnu zpomalilo na 0,1 procenta z dubnových 0,3 procenta. Vyplývá to z rychlého odhadu, který dnes zveřejnil evropský statistický úřad Eurostat. Na dalším citelném zmírnění inflace, která v době koronavirového výpadku ekonomiky klesá již třetí měsíc v řadě, se podepsal hlavně nový propad cen energií.
C:\fakepath\top-20052020-lv-8.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

20.05.2020 1) Čína loni po více než deseti letech vypadla z trojice největších zahraničních investorů v Německu. Ukazují to záznamy německé rozvojové agentury Germany Trade and Invest (GTAI), na které se dnes odvolává agentura Reuters. Čínská vláda se teď soustředí spíše na povzbuzení domácí ekonomiky, a v Německu tak loni více investovaly Spojené státy, Británie a Švýcarsko.
C:\fakepath\top-15052020-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

15.05.2020 1) Hrubý domácí produkt eurozóny v prvním čtvrtletí klesl proti předchozím třem měsícům o 3,8 %, v celé Evropské unii se pak snížil o 3,3 %. Pro oba regiony to je nejvýraznější pokles od začátku měření v roce 1995, uvedl dnes ve zpřesněné zprávě evropský statistický úřad Eurostat. Pokles za celou unii byl trochu mírnější, než Eurostat původně čekal. V prvním rychlém odhadu hovořil o propadu o 3,5 %.
C:\fakepath\eu penize.jpg

Ekonomika eurozóny i celé EU v 1. čtvrtletí rekordně klesly

15.05.2020 Hrubý domácí produkt (HDP) eurozóny v prvním čtvrtletí klesl proti předchozím třem měsícům o 3,8 procenta, v celé Evropské unii se pak snížil o 3,3 procenta. Pro oba regiony to je nejvýraznější pokles od začátku měření v roce 1995, uvedl dnes ve zpřesněné zprávě evropský statistický úřad Eurostat.
C:\fakepath\top-13052020-lv-9.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

13.05.2020 1) Ekonomika Spojeného království v prvním čtvrtletí letošního roku klesla o 2 %. Po stagnaci v předchozím čtvrtletí se tak začíná projevovat vliv pandemie covid-19. Analytici očekávali propad až o 2,5 %, ale stejně jde o nejvýraznější mezikvartální propad od konce roku 2008. Meziročně ekonomika klesla o 1,6 % (odhad: -2,1 %), což je nejhorší výsledek od konce roku 2009. Dnes to v předběžné zprávě oznámil britský statistický úřad.
C:\fakepath\EU staty.jpg

Průmyslová výroba v EU v březnu kvůli koronaviru prudce klesla

13.05.2020 Průmyslová výroba v Evropské unii v březnu kvůli dopadům koronaviru prudce klesla. V zemích eurozóny propad proti předchozímu měsíci činil rekordních 11,3 procenta, v celé EU pak dosáhl 10,4 procenta. Oznámil to dnes evropský statistický úřad Eurostat.
C:\fakepath\top-06052020-lv-9.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

06.05.2020 1) Akcie v Asii dnes rostly, v záporných hodnotách pak zakončily obchodování pouze akcie v Austrálii. Investoři očekávají posun ve stimulačních opatřeních vlád, díky kterým dnes mají akcie v Asii a Tichomoří nejvyšší ocenění od ledna.
C:\fakepath\eurozona.jpg

Maloobchodní tržby v eurozóně i EU kvůli koronaviru prudce klesly

06.05.2020 Maloobchodní tržby v eurozóně i v celé Evropské unii v březnu prudce klesly. Členské země totiž ve snaze bránit šíření nemoci covid-19 zavedly přísná omezení pohybu a nařídily zavřít některé obchody. V zemích platících eurem tržby meziměsíčně klesly o 11,2 procenta, v celé EU pak o 10,4 procenta, oznámil dnes evropský statistický úřad Eurostat.
C:\fakepath\EU staty.jpg

Nezaměstnanost v EU v březnu vzrostla na 6,6 procenta

30.04.2020 Míra nezaměstnanosti v zemích Evropské unie v březnu mírně vzrostla a dosáhla 6,6 procenta. V měsíci, kdy na ekonomiky začala dopadat omezení související s koronavirem, se v 27 členských zemích unie proti únoru nezaměstnanost zvýšila o desetinu procentního bodu. V eurozóně bylo bez práce 7,4 procenta lidí, což je nárůst rovněž o desetinu bodu. Uvedl to dnes evropský statistický úřad Eurostat.
C:\fakepath\top-30042020-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

30.04.2020 1) Ekonomika eurozóny i celé Evropské unie v prvním čtvrtletí kvůli dopadům koronaviru prudce klesla. V zemích EU propad ve srovnání s předchozím čtvrtletím činí podle sezonně přepočtených údajů 3,5 %, v eurozóně 3,8 %, oznámil dnes v prvním rychlém odhadu statistický úřad Eurostat. Jde o nejvýraznější propad od roku 1995, kdy se tyto údaje začaly sledovat.
C:\fakepath\eurozona.jpg

Inflace v eurozóně v dubnu zpomalila na 0,4 procenta

30.04.2020 Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen v eurozóně v dubnu zpomalilo na 0,4 procenta z březnových 0,7 procenta. Vyplývá to z rychlého odhadu, který dnes zveřejnil evropský statistický úřad Eurostat. Na citelném zmírnění tempa růstu se podepsal hlavně další propad cen energií.
C:\fakepath\top-16042020-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

16.04.2020 1) Akcie v Asii a Tichomoří pokračují ve střídání dobrých a špatných dnů, protože investoři stále nemají jistotu, jak se bude vyvíjet situace na trzích a v ekonomice ovlivněné pandemií koronaviru.
C:\fakepath\eurozona vlajky.jpg

Průmyslová výroba v eurozóně v únoru klesla o 0,1 procenta

16.04.2020 Průmyslová výroba v eurozóně v únoru klesla proti předchozímu měsíci o 0,1 procenta. V celé Evropské unii pak zůstala beze změny. Oznámil to dnes evropský statistický úřad Eurostat. Únor byl měsícem, kdy většina zemí v Evropě teprve začala uvažovat o zavedení opatření, která mají zabránit šíření nemoci způsobené novým koronavirem. V lednu výroba v obou regionech rostla o více než dvě procenta.
C:\fakepath\top-01042020-lv-9.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

01.04.2020 1) Akcie v Asii a Tichomoří po růstu v úterý opět většinou padaly s výjimkou Austrálie. Největší ztráty zaznamenaly akcie v Japonsku, kde se podnikatelská nálada zhoršila na dlouhodobé minimum.
C:\fakepath\DSC_4047.jpg

Míra nezaměstnanosti v EU klesla v únoru na minimum 6,5 procenta

01.04.2020 Míra nezaměstnanosti v zemích Evropské unie v únoru klesla na dosavadní minimum 6,5 procenta. Krátce předtím, než na unijní ekonomiky začala dopadat omezení související s koronavirem, snížila se v 27 členských zemích unie proti lednu nezaměstnanost o desetinu procentního bodu. V eurozóně bylo bez práce 7,3 procenta lidí, což je nejméně od května 2008. Uvedl to dnes evropský statistický úřad Eurostat.
C:\fakepath\top-31032020-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

31.03.2020 1) Akcie v Asii a Tichomoří zakončily dnešní obchodování opět smíšeně, když v záporu skončily akcie v Austrálii a Japonsku. Na ostatních trzích akciové indexy rostly, čemuž kromě vlny optimismu z USA pomohly i centrální banky, nebo překvapivě dobrá makrodata z Číny. Za celé první čtvrtletí pak čínské akcie zaznamenaly nejhorší výsledek od roku 2018.
C:\fakepath\eurozona.jpg

Inflace v eurozóně v březnu prudce zvolnila, činí 0,7 procenta

31.03.2020 Růst spotřebitelských cen v eurozóně v březnu prudce zvolnil, meziroční inflace činila pouze 0,7 procenta a byla polovinu procentního bodu pod únorovou úrovní. Ve svém rychlém odhadu to dnes uvedl evropský statistický úřad Eurostat. Po mírném růstu z minulých měsíců tak inflace v době šíření koronaviru a dopadů na ekonomiku eurozóny opět klesla navzdory snaze Evropské centrální banky (ECB).
C:\fakepath\eurozona.jpg

Maloobchodní tržby v EU i v eurozóně v lednu stouply

04.03.2020 Spotřebitelé v eurozóně i v celé Evropské unii v lednu utráceli více než v prosinci. Tržby maloobchodů v EU tak proti předchozímu měsíci stouply o 0,5 procenta, v zemích platících eurem pak o 0,6 procenta. Oznámil to dnes evropský statistický úřad Eurostat. V únoru ale bude situace podle analytiků patrně jiná, protože lidé se od poloviny měsíce kvůli šíření koronaviru začínají vyhýbat nákupním centrům.
C:\fakepath\top-03032020-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

03.03.2020 1) Australská centrální banka dnes snížila základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu na rekordní minimum 0,5 %. Reaguje tak na ekonomický šok způsobený novým typem koronaviru. Australská centrální banka je tak další, která se rozhodla uvolnit měnovou politiku kvůli dopadům epidemie koronaviru. Před ní už tak učinila například Čína.
C:\fakepath\DSC_4047.jpg

Míra nezaměstnanosti v EU zůstala v lednu na minimu 6,6 procenta

03.03.2020 Míra nezaměstnanosti v zemích Evropské unie zůstala v lednu na rekordním minimu 6,6 procenta. Jde o údaj za 27 zemí, tedy bez Velké Británie. V samotné eurozóně činila míra nezaměstnanosti 7,4 procenta a nadále je na minimu od května 2008. Uvedl to dnes evropský statistický úřad Eurostat.
C:\fakepath\eurozona.jpg

Inflace v eurozóně v únoru zpomalila na 1,2 procenta

03.03.2020 Meziroční míra inflace v eurozóně v únoru klesla na 1,2 procenta, a byla tak dvě desetiny procentního bodu pod lednovou úrovní. Vyplývá to z rychlého odhadu, který dnes zveřejnil evropský statistický úřad Eurostat. Po mírném růstu z minulých měsíců tak inflace navzdory snaze Evropské centrální banky (ECB) opět klesla. Data za celou Evropskou unii dnešní předběžná zpráva neobsahuje.
C:\fakepath\top-12022020-lv-8.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

12.02.2020 1) Asijské akciové trhy zakončily dnešní obchodování v zelených číslech, když je nahoru táhl optimismus investorů ohledně zamezení dalšího šíření čínského koronaviru.
C:\fakepath\eurozona2.jpg

Průmyslová výroba v eurozóně i v celé EU v prosinci klesla

12.02.2020 Průmyslová výroba v zemích eurozóny i v celé Evropské unii v prosinci klesla. V zemích platících eurem se proti předchozímu měsíci snížila o 2,1 procenta, v celé EU pak o dvě procenta. Oznámil to dnes evropský statistický úřad Eurostat. V listopadu se výroba v obou regionech nezměnila.
C:\fakepath\eurozona.jpg

Maloobchodní tržby v EU i v eurozóně v prosinci klesly

05.02.2020 Spotřebitelé v eurozóně i v celé Evropské unii v hlavní předvánoční sezoně méně utráceli. Tržby maloobchodů v EU tak v prosinci ve srovnání s předchozím měsícem klesly o 1,3 procenta a v zemích platících eurem dokonce o 1,6 procenta. To byl nejvyšší pokles za více než dva roky. Oznámil to dnes evropský statistický úřad Eurostat. V listopadu přitom tržby rostly.
img

Měsíčník finančních trhů – Leden 2020

04.02.2020 Globální ekonomika loni vzrostla o 2,3 %, což byl nejpomalejší růst za deset let. Letos by tempo růstu mohlo zrychlit na 2,5 %. Vyplývá to ze zprávy o situaci a vyhlídkách světové ekonomiky (WESP), kterou zveřejnila OSN. OSN upozornila, že i deset let po finanční krizi je globální ekonomika pomalá. Obchodní a geopolitické napětí mohou dál podkopat její oživení. "V letošním roce je tu naděje na oživení, ale rizika poklesu a zranitelnosti zůstávají velmi výrazná," varoval vedoucí oddělení strategie pro globalizaci a rozvoj při Konferenci OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD) a spoluautor studie Richard Kozul-Wright. Upozornil, že oživení z velké části bude záviset na výkonu velkých rozvíjejících se ekonomik, jako jsou Argentina, Mexiko, Turecko a Rusko. Vyhlídky letošního oživení růstu může zhatit zesílení obchodního napětí, problémy na finančních trzích nebo eskalace geopolitického napětí. Pokud by tyto problémy nastaly, růst by výrazně zpomalil a činil by zřejmě jen 1,8 %, varovala OSN. Ekonomický růst většiny rozvinutých zemí, včetně USA, zůstane podle OSN letos nevýrazný. Lépe by si mohlo vést pouze Japonsko, které letos pořádá olympijské hry. Evropa by měla růst o pouhých 1,6 %. Jedenáct zemí, které do EU vstoupily po roce 2004, tedy včetně České republiky, by však mělo růst nad průměrem celé unie a některé budou expandovat i o více než čtyři %. Výhled pro Evropu ohrožuje hlavně možná eskalace napětí v mezinárodním obchodě, výkon regionu však bude také záviset na tom, jak dopadne odchod Británie z EU a jak se bude vyvíjet měnová politika Evropské centrální banky. Světová banka předminulý týden snížila odhad globálního růstu na loňský a letošní rok kvůli pomalejšímu oživení obchodu a investic. Letos rovněž očekává globální růst o 2,5 %.
C:\fakepath\top-31012020-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

31.01.2020 1) Asijské akcie zakončily dnešní obchodování smíšeně, když náladu na trhu nadále ovlivňovalo zejména šíření čínského koronaviru, který si v Číně vyžádal již více než 200 obětí. Světová zdravotnická organizace navíc ve čtvrtek vyhlásila globální stav zdravotní nouze. Investoři zároveň vyhodnocovali čínské indexy nákupních manažerů ve zpracovatelském sektoru.
C:\fakepath\eurozona.jpg

Inflace v eurozóně nadále roste

31.01.2020 Meziroční míra inflace v eurozóně v lednu stoupla na 1,4 procenta, což je o desetinu procentního bodu více než v prosinci. Vyplývá to z rychlého odhadu, který dnes zveřejnil evropský statistický úřad Eurostat. Růst cenové hladiny se tak nadále pozvolna zvyšuje, což Evropská centrální banka (ECB) podporuje rekordně nízkými úroky a nákupem dluhopisů. Data za celou Evropskou unii dnešní předběžná zpráva neobsahuje.
C:\fakepath\euro star.jpg

Ekonomická nálada v eurozóně se koncem roku opět zlepšila

08.01.2020 Ekonomická nálada v eurozóně se v závěru roku už druhý měsíc za sebou lepšila. Růst důvěry v sektoru služeb totiž převážil nad pesimističtější náladou v průmyslu a mezi spotřebiteli. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnila Evropská komise.
C:\fakepath\top-07012020-lv-7.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

07.01.2020 1) Asijské akciové trhy zakončily dnešní obchodování v zelených číslech, přestože investory neopustily obavy z geopolitického napětí, které způsobilo zabití íránského generála Kásima Sulejmáního.
C:\fakepath\eurozona.jpg

Inflace v eurozóně vystoupila v prosinci na 1,3 procenta

07.01.2020 Meziroční míra inflace v eurozóně v prosinci stoupla na 1,3 procenta, což je o tři desetiny procentního bodu více než v listopadu. Vyplývá to z rychlého odhadu, který dnes zveřejnil evropský statistický úřad Eurostat. Data za celou Evropskou unii předběžná zpráva neobsahuje.
C:\fakepath\eurozona.jpg

Inflace v Německu v prosinci zrychlila na 1,5 procenta

03.01.2020 Meziroční růst spotřebitelských cen v Německu v prosinci zrychlil na 1,5 procenta z listopadových 1,2 procenta. Inflace však zůstala pod cílovou úrovní Evropské centrální banky (ECB). Vyplývá to z předběžných údajů harmonizovaných s metodikou výpočtu Evropské unie, které dnes zveřejnil německý statistický úřad. ECB usiluje o to, aby se inflace v eurozóně pohybovala těsně pod dvěma procenty.
C:\fakepath\top-29112019-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

29.11.2019 1) Asijské akciové trhy zakončily dnešní obchodování v negativním pásmu, když se investoři soustředili na obchodní vztah mezi Spojenými státy a Čínou, který znovu pošramotil Donald Trump, jenž ve čtvrtek podepsal zákon na podporu prodemokratických demonstrantů v Hongkongu.
C:\fakepath\eurozona.jpg

Inflace v eurozóně stoupla v listopadu na jedno procento

29.11.2019 Meziroční míra inflace v eurozóně v listopadu stoupla na jedno procento, což je o tři desetiny procentního bodu více než v říjnu. Vyplývá to z rychlého odhadu, který dnes zveřejnil evropský statistický úřad Eurostat.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Inflace v Německu v listopadu zrychlila na 1,2 procenta

28.11.2019 Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen v Německu v listopadu zrychlilo na 1,2 procenta z říjnových 0,9 procenta. Vyplývá to z předběžných údajů harmonizovaných s metodikou výpočtu Evropské unie, které dnes zveřejnil německý statistický úřad. Sedmý měsíc za sebou tak inflace zůstala pod cílem Evropské centrální banky (ECB).
C:\fakepath\eu penize.jpg

Hospodářský růst v EU ve 3. čtvrtletí zrychlil na 0,3 procenta

14.11.2019 Růst ekonomiky eurozóny ve třetím čtvrtletí zůstal na 0,2 procenta, v celé EU pak zrychlil na 0,3 procenta. Oznámil to dnes evropský statistický úřad Eurostat. Potvrdil tak svůj předběžný rychlý odhad z konce minulého měsíce. Ve druhém kvartálu činil hospodářský růst v zemích eurozóny i v celé EU 0,2 procenta.
C:\fakepath\top-14112019-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

14.11.2019 1) Rozhovory USA a Číny o urovnání obchodních sporů se zadrhly. Zatím nepřekonatelným sporným bodem se ukázaly být zemědělské produkty. Asijské akcie zareagovaly mírným propadem, který posílila i aktuální makroekonomická data z Číny a trvající obavy z dalšího vývoje situace v Hongkongu.
C:\fakepath\eurozona vlajky.jpg

Průmyslová výroba v eurozóně v září překvapivě vzrostla

13.11.2019 Průmyslová výroba v eurozóně se v září překvapivě zvýšila, i když růst proti srpnu činil pouze 0,1 procenta. Vzrostla tak už druhý měsíc po sobě. Oznámil to dnes evropský statistický úřad Eurostat. Pokles v Německu a v Itálii v září vyvážil růst ve Francii a Nizozemsku. Meziročně ale průmyslová výroba v zemích eurozóny vykázala pokles o 1,7 procenta.
C:\fakepath\I.USDXH1.png

Forex: Dolar ztrácí po snížení úrokové sazby a kvůli růstu HDP eurozóny

31.10.2019 Americký dolar oslabuje po snížení základní úrokové sazby ve Spojených státech a po zveřejnění statistiky o růstu hrubého domácího produktu (HDP) eurozóny, který překonal odhady. Dolarový index, který vyjadřuje hodnotu dolaru ke koši šesti hlavních světových měn, odepisoval kolem 17:05 SELČ 0,3 procenta na 97,36 bodu.
C:\\fakepath\\top-31102019-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

31.10.2019 1) Říjnové zasedání americké centrální banky (Fed) nepřineslo nic velkého. Sazby byly dle očekávání sníženy, vedle toho guvernér Jerome Powell naznačil, že pokračování v jejich osekávání není pravděpodobné. Fed si tak dle včerejší rétoriky dá úrokovou pauzu. I přesto však nelze vyloučit, že by tato pauza mohla mít velmi krátký život.
C:\fakepath\eurozona.jpg

Inflace v eurozóně klesla na 0,7 procenta, nejníže za tři roky

31.10.2019 Meziroční míra inflace v eurozóně v říjnu klesla na 0,7 procenta, což je o desetinu procentního bodu méně než v září. Vyplývá to z rychlého odhadu, který dnes zveřejnil evropský statistický úřad Eurostat. Inflace je tak na nejnižší úrovni od listopadu 2016, na což chce Evropská centrální banka (ECB) reagovat dalšími prorůstovými opatřeními.
C:\fakepath\eu penize.jpg

Hospodářský růst v EU ve 3. čtvrtletí zrychlil na 0,3 procenta

31.10.2019 Hrubý domácí produkt (HDP) zemí Evropské unie ve třetím čtvrtletí podle sezoně upravených údajů zrychlil na 0,3 procenta z 0,2 procenta v předchozích třech měsících. Ve svém rychlém odhadu to dnes uvedl evropský statistický úřad Eurostat. V eurozóně růst zůstal na 0,2 procenta.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Inflace v Německu v říjnu zůstala na 0,9 procenta

30.10.2019 Spotřebitelské ceny v Německu se v říjnu meziročně zvýšily o 0,9 procenta, tedy stejným tempem jako v předchozím měsíci. Inflace tak zůstává na nejnižší úrovni od listopadu 2016. Vyplývá to z předběžných údajů harmonizovaných s metodikou výpočtu Evropské unie, které dnes zveřejnil německý statistický úřad.
C:\fakepath\top-01102019-lv-9.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

01.10.2019 1) Australská centrální banka dnes snížila úrokovou sazbu na rekordní minimum 0,75 % ve snaze podnítit hospodářský růst a snížit nezaměstnanost. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na oznámení banky.
C:\fakepath\eurozona.jpg

Inflace eurozóny klesla v září na 0,9 pct, méně než o prázdninách

01.10.2019 Meziroční míra inflace v eurozóně poklesla v září na 0,9 procenta, což je o desetinu procentního bodu méně než v prázdninových měsících. Vyplývá to z rychlého odhadu, který dnes zveřejnil evropský statistický úřad Eurostat. Statistika opět potvrdila dlouhodobé obavy Evropské centrální banky (ECB), která chce s ohledem na hospodářský růst udržovat inflaci těsně pod dvěma procenty.
C:\fakepath\nemecko 07062013.jpg

Inflace v Německu klesla na nejnižší úroveň za téměř tři roky

30.09.2019 Meziroční růst spotřebitelských cen v Německu v září překvapivě zpomalil na 0,9 procenta ze srpnových 1,0 procenta. Inflace se tak dostala na nejnižší úroveň od listopadu 2016. Vyplývá to z předběžných údajů harmonizovaných s metodikou výpočtu Evropské unie, které dnes zveřejnil německý statistický úřad.
C:\fakepath\eurozona.jpg

Míra inflace v Německu v srpnu klesla na jedno procento

29.08.2019 Meziroční růst spotřebitelských cen v Německu v srpnu zpomalil na 1,0 procenta z červencových 1,1 procenta. Vyplývá to z předběžných údajů harmonizovaných s metodikou výpočtu Evropské unie, které dnes zveřejnil německý statistický úřad. Analytici v anketě agentury Reuters naopak předpovídali zrychlení inflace, a to na 1,2 procenta.
C:\fakepath\TOP5-31072019-LV-9.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

31.07.2019 1) Americká centrální banka (Fed) dnes poprvé v této dekádě sníží hlavní úrokovou sazbu. Oproti minulým epizodám se však tentokrát Fed ocitá na prahu nového cyklu s výrazně nižšími sazbami (2,25 - 2,50 %), a tudíž s omezeným manévrovacím prostorem. Tento fakt nicméně nemusí - alespoň prozatím - centrální bankéře dvakrát trápit, neboť americká ekonomika není v situaci, která by si agresivní povolování měnových šroubů žádala.
C:\fakepath\EU staty.jpg

Hospodářský růst v eurozóně i v EU zpomalil na 0,2 procenta

31.07.2019 Růst ekonomiky eurozóny i celé Evropské unie ve druhém čtvrtletí zpomalil shodně na 0,2 procenta. Vyplývá to z rychlého odhadu, který dnes zveřejnil evropský statistický úřad Eurostat. V prvním kvartálu činil hospodářský růst v zemích eurozóny 0,4 procenta a v celé EU 0,5 procenta.
C:\fakepath\N_mecko.jpg

Inflace v Německu klesla na 1,1 procenta, nejníže od roku 2016

30.07.2019 Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen v Německu v červenci zpomalilo na 1,1 procenta z červnových 1,5 procenta. Inflace se tak dostala na nejslabší úroveň od listopadu 2016. Vyplývá to z předběžných údajů harmonizovaných s metodikou výpočtu Evropské unie, které dnes zveřejnil německý statistický úřad.
C:\fakepath\francie.jpg

Nejzadluženější zemí eurozóny je Francie

19.07.2019 Nejzadluženější zemí eurozóny se stala Francie. Její veřejný dluh předstihl v prvním čtvrtletí v absolutních číslech dluh italský, informoval dnes evropský statistický úřad Eurostat. V prvních třech měsících roku dlužila Francie o 359 milionů eur (9,2 miliardy Kč) více než Řím.
C:\fakepath\TOP5-28062019-LV-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

28.06.2019 1) Finanční trhy zažívají skvělé časy. Obchodníci a investoři s napětím očekávají setkání čínského prezidenta Si Ťin-pchinga a amerického prezidenta Donalda Trumpa. Výsledek bude pravděpodobně udávat tón na finančním trhu během celého léta.
C:\fakepath\eurozona vlajky.jpg

Inflace v eurozóně zůstala na 1,2 procenta

28.06.2019 Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen v eurozóně v červnu zůstalo na květnové úrovni 1,2 procenta. Vyplývá to z rychlého odhadu, který dnes zveřejnil evropský statistický úřad Eurostat. Nejvíce rostly ceny potravin, alkoholu a tabáku, energií a ve službách.
C:\fakepath\EU-China.jpg

Obchodní schodek EU s Čínou se loni prohloubil na 185 mld. eur

27.05.2019 Schodek Evropské unie v obchodování s Čínou se loni prohloubil na 185 miliard eur (4,8 bilionu Kč) ze 178 miliard v roce předchozím. Dovoz z Číny se zvýšil o pět procent na 395 miliard eur, vývoz do Číny pak vzrostl o šest procent na téměř 210 miliard eur. Oznámil to dnes evropský statistický úřad Eurostat.
C:\fakepath\TOP5-03052019-LV-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

03.05.2019 1) Asijské akciové trhy dnes uzavřely smíšeně, když investoři monitorovali výsledkovou sezónu a čekali na dnešní klíčovou zprávu z amerického trhu práce (NFP report), která bude zveřejněna ve 14:30 SELČ.
C:\fakepath\eurozona.jpg

Inflace v eurozóně v dubnu zrychlila

03.05.2019 Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen v eurozóně v dubnu zrychlilo na 1,7 procenta z březnových 1,4 procenta. Vyplývá to z rychlého odhadu, který dnes zveřejnil evropský statistický úřad Eurostat. Nejvíce rostly ceny energií, výrazně pak zrychlil růst cen služeb.
C:\fakepath\TOP5-30042019-LV-8.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

30.04.2019 1) Asijské akciové trhy zakončily dnešní obchodování převážně v červených číslech, když náladu na trzích určovaly zejména čínská makrodata. Investoři také čekali na další novinky ohledně čínsko-amerických obchodních jednání, která se nyní přesunula do Pekingu.
C:\\fakepath\\eurozona.jpg

Růst ekonomiky eurozóny i EU v prvním čtvrtletí zrychlil

30.04.2019 Tempo růstu ekonomiky eurozóny i celé Evropské unie v prvním čtvrtletí zrychlilo ve srovnání s předchozími třemi měsíci o 0,2 procentního bodu. Růst hrubého domácího produktu (HDP) eurozóny činil 0,4 procenta, v celé EU pak 0,5 procenta. Vyplývá to z rychlého odhadu, který dnes zveřejnil evropský statistický úřad Eurostat.
C:\fakepath\eurozona2.jpg

Dluh zemí eurozóny loni klesl

23.04.2019 Celkový veřejný dluh zemí eurozóny loni klesl na 85,1 procenta hrubého domácího produktu (HDP) z 87,1 procenta o rok dříve. V Itálii a Řecku, dvou nejzadluženějších zemích bloku, se ale zvýšil. Oznámil to dnes evropský statistický úřad Eurostat. Snížil se také úhrnný rozpočtový deficit 19 zemí platících eurem, a to na 0,5 procenta HDP z jednoho procenta předloni.
C:\fakepath\TOP5-13032019-LV-11.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

13.03.2019 1) Asijské akciové trhy v polovině pracovního týdne klesly, když je do minusu poslal růst globální politické nejistoty spojený s úterním neúspěchem britské premiérky prosadit v parlamentu dohodu o odchodu Británie z Evropské unie.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | George Soros | Bitcoin | Fundamentální analýza | Čínský jüan | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Price Action | Brexit | Řecko | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Bank of Canada | Novozélandský dolar | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Fitch | Equity | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | EUR/GBP | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | EUR/JPY | Světová banka | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | BIS | G20 | Euroskupina | Evropská unie | HDP | Devizové rezervy | Turecká lira | Bezpečný přístav | Dluhová krize | Měnová politika | Forexový trh | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Polský zlotý | Evropské akcie | Kypr | Analytik | New York | Profit-Target | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Světové akcie | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Podpora ekonomiky | Rizika | Politika | Komoditní měny | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/TRY | USD/CZK | EUR/CZK | Akciová burza | Spotřebitelské ceny | Obchodní komora | Míra nezaměstnanosti | Světové ekonomické fórum | Rozpočtový deficit | Důvěra investorů | Ekonomické události | Spready | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Advance | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Alokace | Americký dolar | Zhodnocení | B/E | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Ben Bernanke | Bloomberg | Bod | Bond | Break/Even | Breakout | Broker | Bundesbank | Burza | Burza cenných papírů | CEO | CFD | CFTC | CME | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Garance | DAX | Distribuce | Nesoulad | Dividenda | Dividendový výnos | Dolarový index | Dollar | Dow Jones Industrial | Durace | EBIT | ECB | ECOFIN | ESM | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | Expanzivní politika | FOMC | FX | Fed | Finanční trhy | Finančník | Forex trader | Futures | G10 | G7 | Grafy | High | IFO index | IPO | Index DAX | Index PX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Investice | Investiční fond | Investiční společnost | Investor | Japonský jen | Komodity | Korekce | Kurz | LTRO | Likvidita | Long | Lot | MMF | MT4 | Marže | Měna | Měnový pár | Měny | NYSE | Nabídka | Stavební povolení | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodní systém | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Obligace | Open | P/E | Peněžní zásoba | Platební bilance | Platforma | Poplatek | Portfolio | Pozice | Prodeje existujících domů | Průmyslové objednávky | Příkaz | Rally | Rating | Ratingová agentura | Repo sazba | Reserve Bank of Australia | Reserve Bank of New Zealand | Rezistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | SNB | Saldo běžného účtu | Sentiment | Short | Splatnost | Stop-Loss | Support | Swiss | Swiss National Bank | Ticker | Timeframe | Tištění peněz | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VIX | Velkoobchodní tržby | Volatilita | Výkonnost | Výnos | WTO | Wall Street | Yield | ZEW index | Zisk na akcii | Zlato | ČNB | Časový rámec | Česká národní banka | Úroková míra | Úrokové sazby | Jednotná evropská měna | Americká měna | Analytici | Obchodní platforma | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Citibank | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | GBP | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Euro STOXX | EMU | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Asijské akcie | Index MSCI | Shanghai Composite | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | FTSE | Evropská ekonomika | Ekonomika Spojených států | Patria | Bank of America | Americký prezident | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Globální ekonomika | Čínské akcie | Investoři | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Měnový výbor | Stimulační opatření | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Hospodářské otázky | Aukce | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Byznys | Business | Pravděpodobnost | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Makroekonomická data | Zisk | Breakout strategie | Ropný trh | Komise pro cenné papíry a burzy | Britská měna | Těžba ropy | Dluhopisové trhy | Sázka | Kurz dolaru | Kurz eura | Optimismus | Výsledky | Strach | Trpělivost | Index nákupních manažerů | Obchodní příležitost | Bohatství | IEA | New York Stock Exchange | Euronext | Credit Suisse | Japonská měna | RBNZ | Uvolnění měnové politiky | Investiční fórum | Intervenovat | ČSOB | Partners | Golden Gate | Obchodovat | Ondřej Hartman | CAC 40 | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Investiční banka | Světová obchodní organizace | Regulace | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | Nasdaq Composite | USDX | Index cen | Výrobní ceny | Index PPI | Index CPI | Eurostat | Český statistický úřad | Obchodní seance | Makrodata | Conseq | Portugalsko | Obchodní deficit | Facebook | LYNX | Kybernetická měna | Virtuální měna | Australská centrální banka | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Time-Frame | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | ADP report | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Centrální bankéři | Delta | EPS | Index | Podpora | Volatilní | Forex pro začátečníky | Hazardní hry | Akcie dnes | Akcie Netflix | Akcie ve světě | Akciové burzy | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analytika | Analýzy | Banka | BH Securities | Brent | Britské libry | Broker Consulting | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Cena ropy WTI | Cena zlata dnes | Ceny zlata | Čínská ekonomika | Čínská měna | CISCO | CitFin | Conference Board | CZK | Česká ekonomika | Členové eurozóny | Členské země eurozóny | Členské země Evropské unie | Devizové účty | Dluh Řecka | Dolar | Dolary | Ekonomické analýzy | Ekonomické zprávy | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika Japonska | Ekonomika Rakouska | Ekonomika USA | Eura | Euro dnes | Euro posiluje | Euro Stoxx 50 | Evropská banka | Evropská měna | Evropské měny | Exchange | Finanční služby | Fiskální rok | Fondy | FXstreet.cz | GfK | Graf | Guvernér české národní banky | Guvernér ČNB | Hang Seng | HDP v EU | Hospodářské noviny | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Instrument | Investiční | Investiční plán | Investiční portfolio | Investing | Irsko | ISM | J&T | Jádrová inflace | Japonská ekonomika | Jeden dolar | Jiří Rusnok | JP Morgan | Komoditní | Komoditní index | Kurz bitcoinu | Kurz dolarů | Kurz zlata | Kurzy | E15 | Libra | Lira | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Maloobchodní prodej | Management | Market | Markets | Měna Bitcoin | Měna euro | Měnové kurzy | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Minimální mzda | Míra inflace | Nákup dluhopisů | Nákup EUR | Největší ekonomika světa | Nemovitosti | NewYorská burza | Nikkei 225 | Obchodování s Čínou | Patria Online | Portfolia | Praní špinavých peněz | Pro investory | Prognóza | Pšenice | Rakousko | Reuters | Ropy | Růst HDP | Řecká ekonomika | Signály | Směnné kurzy | Société Générale | Státní dluh | Státní dluhopisy | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Světové burzy | Švýcarská banka | Švýcarská centrální banka | Švýcarské banky | Transakční náklady | Trh | Tržní hodnota | Twitter | Ukrajinská ekonomika | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Výprodej | Vývoj cen akcií | Vývoj EUR/USD | Vývoj inflace | Vývoj nezaměstnanosti | WTI | Země EU | Země eurozóny | Zemní plyn | Zpráva | Zprávy | Merrill Lynch | Zisky | Tradeři | Diskontní sazba | CNBC | ZEW | DXY | EIA | ING | Benzín | DMA | Komise pro cenné papíry | Bill Gates | Buy | Dluhopisový index | Ekonomika EU | Ekonomika Francie | Ekonomika Německo | Elon Musk | EV | Ex-dividend | Indie | Intermediate | Jeff Bezos | Ministerstvo financí | P/S | Redukce | ROCE | Sell | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | West Texas Intermediate (WTI) | WSJ | WGC | Cenová hladina | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | INSEE | Světové ekonomiky | Western Union | Miliardář | Forex Pro | Casino | Komise | Kontrakt | Volby | Fundamentální data | S/R zóny | Cukr | Burze | Forex CFD | Global forex | Investment | Traders | Americké obchodování | Aramco | Markit | Dow Jonesův index | Danske Bank | Sky News | DPA | Bank of America Merrill Lynch | The New York Times | Natixis | Crowdfunding | LPL Financial | Institut ZEW | CNN | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | ABN Amro | CME Group | ANZ | Sentix | Institut Ifo | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | NATO | Standard Chartered | Agentura AP | BBC | Agentura DPA | Technické indikátory | Hospodářské vyhlídky | Reporty | Šéfka Fedu | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Obchodní nastavení | UNCTAD | Ceny nemovitostí | Halifax | Růst ekonomiky eurozóny | Finanční regulace | Uložení peněz | Polská centrální banka | Brazílie | Japonský premiér | Průmyslová produkce | Zasedání centrálních bank | Čínská centrální banka | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Světová rada pro zlato (WGC) | Dovoz ropy | MarketWatch | Magnát | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikatel | Podnikání | Euro vůči dolaru | Rolls-Royce | BMW | Wolfgang Schäuble | Ekonomický výzkum | Automobilový průmysl | Mark Carney | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Creditas | Diamanty | Stock Exchange | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Výnosová křivka | Yahoo Finance | Energie | Společná evropská měna | Severomořská ropa | Rada ČNB | Earnings | Podnikatelé | Pro tradery | Globální akciové trhy | Panevropský akciový index | BlackRock | Podnikatelská důvěra | Přehled | Kč/EUR | Kč/USD | Polská ekonomika | Ekonomické fórum | Firemní investice | Christine Lagardeová | Thomas Jordan | Agentura Reuters | Kybernetické měny | Hodnota bitcoinu | Cena cukru | Evropské trhy | Index amerického dolaru | David Cameron | Bankovnictví | Referendum | Ekonomická aktivita | City | Fidelity International | Prezident ECB | Americké firmy | Zpravodajský server | Pozornost investorů | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Aktuální vývoj | Mezinárodní instituce | Standard & Poor's | Britské akcie | Economist | Economic | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Akcie v USA | Ekonomické dopady | Akcie v Asii | IHS | Xetra | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Index tokijské burzy Nikkei 225 | Americké státní dluhopisy | JPMorgan Chase | Program nákupu dluhopisů | Známý investor | Realitní trh | Objem investic | Vladimir Putin | Americký akciový index | Americké akciové indexy | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Americký ministr financí | Oslabení japonského jenu | Odchod z EU | Hlavní indexy | Globální finanční trhy | Akcie v Japonsku | Standard & Poor's (S&P) | AAA | Dnešní ekonomický kalendář | Americké burzy | Světové centrální banky | Zpřísňováním měnové politiky | Uvolňování měnové politiky | Alibaba | Dnešní obchodování | Propad | Finanční televize | Finanční televize CNBC | Kryptoměny | Ropná společnost | Severomořská ropa Brent | Eurex | Index Nikkei | Představitelé centrální banky | Citi | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Fitch | Cena mědi | Německý akciový index DAX | Benchmarky | Zahraniční investice | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Euro k dolaru | Politická nejistota | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Farmaceutické společnosti | Oslabení dolaru | Dnešní údaje | Historická minima | Evropský trh | Nejistota | Analytik Komerční banky | Světové finanční krize | Světová finanční krize | Saúdská Arábie | Zasedání Bank of England | Stagnace | Tempo růstu | Prodej nových osobních automobilů | Akcionáři | Libra k dolaru | Zajištění | Výrobní index PMI | FTSE 100 | Šéf společnosti | Baidu | Digitální měny | Blockchain | Ripple | Ethereum | Digitální měna | Tesla | Dluhové krize | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Zahraniční firmy | Odvrátit deflaci | Kryptoměna | Kapitalizace | Výhled | Investiční výhled | Depozitní sazba | Hlavní úroková sazba | Úroková sazba ECB | Akciový index DAX | Francouzská ekonomika | Burzovní společnost | Bankéři | Uvolnit měnovou politiku | Rekordní minima | Rekordní maxima | Britská vláda | Objem intervencí | Exxon | Chevron | Měsíční objem intervencí | Konsensus | Mzdy | Německý export | Země používající euro | Hrubý domácí produkt Německa | Úspěšné obchodování | Dnešní zprávy | Britská ekonomika | Dnešní zpráva | Vyhlídky eurozóny | Opatřením na podporu ekonomiky | Predikce | Světová obchodní organizace (WTO) | Ekonomická situace | Světový obchod | Záchranný fond | Průzkum | Bankovní systém | Krize | Investiční stratég | Inflace v Německu | Opatření na podporu ekonomiky | Finanční ústav | Světové trhy | Investovat do akcií | Theresa Mayová | Inflace v Česku | Snížení úrokových sazeb | Pierre Moscovici | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Kurz japonského jenu | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár USD/JPY | Japonská vláda | Americká vláda | Česká vláda | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | Americký index S&P 500 | Akciové trhy v USA | Quantum | Turecká centrální banka | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | TRY | Index cen domů | Softbank | Indikátor důvěry | Čínský statistický úřad | Měnové stimuly | Obchodování na akciových trzích | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Oslabování dolaru | ExxonMobil | Volatilita trhů | Údaje o inflaci | Alphabet | ČTK | Skupina G20 | Skupina G7 | Japonský Nikkei | Konsenzus | Jihokorejský KOSPI | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Fiskální stimuly | Odhad cen | Belgie | HDP eurozóny | Rozjednané prodeje domů | Zasedání americké centrální banky | Zpomalení ekonomiky | Hlavní index tokijské burzy Nikkei 225 | Index tokijské burzy | Obchodní pozice | Vývoj úrokových sazeb | Členské země EU | Tisková konference Fedu | Hlavní ekonom | Švédsko | Dánsko | Očekávání | Nezaměstnanosti v Německu | Ekonomická nálada | Index ekonomické nálady | Ekonomická nálada v EU | Ekonomická nálada v eurozóně | Burzovně obchodované fondy | Burzovně obchodovaný fond | Burzovně obchodovaný fond (ETF) | HDP v eurozóně | Tempo růstu ekonomiky | Mercedes | Audi | Finanční podniky | IHS Markit | Devizy | Bridgewater | ex | Bitstamp | J.P. Morgan | Skupina PPF | Vstup na burzu | Bridgewater Associates | Silicon Valley Bank | Výnosy řeckých dluhopisů | Bloomberg Commodity Index | CoinDesk | Cena palladia | Citi Research | Bond Connect | Obchodníci s měnami | Aleš Michl | Coinbase | Bitcoin Cash | Nejpopulárnější kryptoměny | Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb | Quastic | Palladium | Technologie blockchain | Obchodování s termínovými kontrakty | Themis Trading | Jerome Powell | Coinmarketcap | Kraken | Ray Dalio | Dealogic | Hodnota fúzí a akvizic | Hypoindex | Binance | NEST | Oxfam | Služby spojené s kryptoměnami | Nové kryptoměny | Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Bain & Co | Conseq Investment Management | Kryptoměnové burzy | Cena bitcoinu | Airbnb | Blockchain Week | Spotové obchodování | Trhy dnes | Obchodní války | FinTech | Jamie Dimon | Finančník George Soros | Hodnota majetku | Vývoj na forexovém trhu | Měnové výbory | Lockheed Martin | Kartel OPEC | Obchodní týden | OPEC+ | Obchodní válka | Podíl dolaru | Události ve světě | Vývoj na finančních trzích | Dolarový index DXY | Podniky | Evropské akciové trhy | Asijské akciové trhy | Globální růst | Inflace v eurozóně | Akcie Applu | Akcie společnosti | Portu | Japonský akciový index | Geopolitické napětí | Forint | Šéf Fedu Powell | Šéf Fedu | Měny rozvíjejících se ekonomik | Ether | Index Stoxx 600 | Hlavní akciový index | Czech Fund | USMCA | Propady na akciových trzích | Přímé zahraniční investice | Globální investoři | Britský finanční sektor | Finanční skupina | Ruská centrální banka | Bannockburn Global Forex | Global Forex | Cena plynu | Růst úrokových sazeb | Akciové trhy v Asii | Daňové úlevy | Globální akciový index | Index MSCI All Country World | MSCI All Country World | Průzkum společnosti | Zvyšování úroků | Zpomalení hospodářského růstu | Zvýšení úrokové sazby | EK | Prezident Trump | Evropská komise | Základní úroková sazba | Index spotřebitelské důvěry | Obchodované fondy | Šéf ECB | Bloomberg Economics | Veřejný dluh | Pojištění vkladů | Financial Times (FT) | Index hongkongské burzy | Zadluženost | Hodnota indexu | Refinitiv | Inflační vývoj | Michal Stupavský | Odhady analytiků | Společnost Apple | Zpomalování růstu světové ekonomiky | Zpřísňování měnové politiky | Růst cen komodit | Majetek | Analytici společnosti | The Wall Street Journal | CCTV | Nemovitostní trh | WEF | Ropný kartel | Zpomalení světové ekonomiky | Ekonomická nerovnost | Švýcarská centrální banka (SNB) | Dovoz z Británie | Volatilita na měnovém páru | Podnikové investice | Zvýšení sazeb | Evropský regulátor | Rekordní růst | Světové finanční trhy | Analytik Czech Fund | Zájem investorů | Inflace v ČR | Globální rizika | Uber Technologies | Plánované obchody | Veřejný dluh Francie | Dluh zemí eurozóny | Veřejný dluh zemí eurozóny | Statistický úřad | Podnikatelská nálada | Podnikatelská nálada v Německu | Inflační očekávání | Český průmysl | Podíl nezaměstnaných | Růst cen ropy | Infineon | Ceny pohonných hmot | Akcie firmy | MSCI Emerging Markets | Tencent Holdings | Moje obchody | Globální HDP | Společná měna | Boris Johnson | Economist Intelligence Unit | Americké společnosti | Snížení sazeb | Prezidentka ECB | Záporné sazby | Společnost Gazprom | Gazprom | NASDAQ 100 | Pokles úroků | Kurz kryptoměny | Asset alokace | Klíčové události ve světě | Obchodní konflikt | Růst ceny zlata | Pokles cen | Akciový růst | Ekonomika Hongkongu | Situace v Hongkongu | Primární rozpočet | Snížení úroků | Výkonný ředitel | Štěpán Křeček | Ministerstvo obchodu | Silný dolar | Britský premiér | Situace na trzích | Poskytování úvěrů | Obavy z recese | Bohatí | Oživení ekonomiky | Americká cla | Akciové alokace | WeWork | Akcie podniku | Pohonné hmoty | Shrnutí obchodování | Kristalina Georgievová | Broker Consulting Index | KB | SAB Finance | Saudi Aramco | Televize CNBC | PPF | Nastavení úrokových sazeb | Novozélandská centrální banka | Poptávka po ropě | Oživení ekonomiky eurozóny | Růst podnikatelské aktivity | Ceny palladia | Měsíčník finančních trhů | Internet of Things | Akcie roku | Očekávané Earnings | Největší ekonomika | Tým FXstreet.cz | Banka Goldman Sachs | Trinity Bank | Hospodářské krize | ByteDance | TikTok | Huawei | Digitalizace | Automobilky | Čistý zisk | KOSPI | Investment Management | Rozpočet | Rozpočtový úřad Kongresu (CBO) | Deficit | Prezident Donald Trump | Káva | Ropná firma | Investiční skupina | Ropný gigant | Německá vláda | Snížení úrokové sazby | Kryptoměnová burza | Největší kryptoměnová burza | Trinity | ČNB Jiří Rusnok | LNG | Indigo | Objem | Klíčová rizika | MSFT | Obchod | Společnost SAB Finance | Trh práce | Obchodní dohody | Statistické údaje | Inflace v říjnu | Recese světové ekonomiky | Investiční nálada | Přijmout euro | Inflace v Británii | Růst spotřebitelských cen | Německá průmyslová výroba | Průmyslová výroba v eurozóně | Snižování úroků | Šéf Fedu Jerome Powell | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Inflace v USA | ČSÚ | Růst průmyslové výroby | Konkurenceschopnost | List The Wall Street Journal | Recese v Evropě | Hospodářský růst v EU | Statistický úřad Eurostat | Americký dolar dnes | Cisco Systems | Firma | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Ekonomiky eurozóny | Hongkongská vláda | Applied Materials | UnitedHealth | Pfizer | Růst cen | CBI | Globální dluhopisové trhy | Maďarská centrální banka | Studie | Server CNBC | Dolar k japonskému jenu | Bilance | Přebytek obchodu | Index DOW | Ekonomický vývoj | Generální ředitel | GM | Růst světové ekonomiky | Skupina OPEC+ | Statistici | Kybernetická měna Bitcoin | Česká měna dnes | Největší pokles | Ukrajina | Lagardeová | Souhrnný index | Vyšetřování | Amazon | Ekonomiky v eurozóně | Indexy nákupních manažerů | Důvěra v českou ekonomiku | Úrok | LVMH | Arnault | Nejbohatší | Bernard Arnault | Miliardy | Vyhlídky | Výměny akcií | Blahobyt | Úřad celní a hraniční ochrany | CBP | INTC | Fáze obchodní dohody | Walt Disney | 5G | AFP | Dlužníci | Valdis Dombrovskis | Zpomalení světového obchodu | FT | České hospodářství | Růst české ekonomiky | Domácí poptávka | Tvorba fixního kapitálu | Ekonomka | Nezaměstnanost v eurozóně | Konkurenti | Financovat | Aktuální konsenzus ekonomů | Konsenzus ekonomů | Předpovědi | Technologický sektor | Alza.cz | ČSOB Petr Dufek | Petr Dufek | Ed Yardeni | Napětí mezi USA a Čínou | Ceny výrobců | Průmysl | ADP | Michal Šnobr | Průmyslové zakázky v Německu | Hospodářský růst eurozóny | Růst eurozóny | Na burze | Tržní kapitalizace firmy | Dnešní data | Impuls | Rozhodnutí o úrokové sazbě | General Motors | Výrazný pokles | Ceny potravin | Rozvoj | Nejvyšší nezaměstnanost | Tuzemský průmysl | Stavebnictví | Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny | Důvěra investorů v ekonomiku | Koruna dnes | Zdražování | Ceny zboží | Nízká inflace | Sociální sítě | Problémy | Důvěra investorů v německou ekonomiku | Výzkumný institut | Vládní výdaje | Člen bankovní rady | Člen bankovní rady ČNB | Růst spotřebitelských cen v USA | Nejnovější údaje o inflaci | Americké ministerstvo práce | Prodeje akcií | Prognózy | Nejistoty | Členské státy EU | Státy EU | Ranní zpráva | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | ECB Christine Lagardeová | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Celkový zisk | Plyn | Nálada | Kontrakty | Prohlášení | Yahoo | Moskva | David Malpass | Americká ropná společnost | První den obchodování | Společnost Huawei | Americká automobilka | Tata Steel | Farmaceutická společnost | Členové Organizace zemí vyvážejících ropu | Federální obchodní komise | FTC | Centrální banky USA | Londýnské akciové burzy | Amgen | Nissan Motor | Airbus | Nord Stream | Společnost Microsoft | Události ve světové ekonomice | Porsche | Událostí ve světové ekonomice | Czech Media Invest | Ústavní soud | Míra | RWE | Investiční skupina PPF | Energetický a průmyslový holding | Jaderné elektrárny | Ceny stavebních prací | Úroky | Francouzská centrální banka | Počet zaměstnaných | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Hrubý domácí produkt (HDP) eurozóny | Zasedání bankovní rady | Bankovní rada České národní banky | Hypotéky | Hypoteční trh | Míra inflace v Británii | Premiér Boris Johnson | Americké centrální banky | Vánoce | Kupní síla | Regulátoři | Ředitelka | Fed index | Meziroční míra inflace v eurozóně | Europoslanci | Optimismus investorů | Disney | Andrew Bailey | Německý ministr hospodářství | Ministr hospodářství | Peter Altmaier | Nike | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Nákupy centrálních bank | Bydlení | Uber | Martin Novák | Analytik Broker Consulting | Česká zbrojovka | Vstup na pražskou burzu | Ztráta | Hlavní ekonomické události | Yandex | Stratég | ACEA | Miliardy korun | Depozitní úrokové sazby | Inflace v Maďarsku | Cena pšenice | Kraft Heinz | Japonský akciový index Nikkei | Zasedání měnového výboru | Akciový index Nikkei | 500 nejbohatších | Majetek 500 nejbohatších lidí | Nerovnosti bohatství | Ředitel internetového obchodu Amazon.com | Podíl majetku | Průmyslové podniky | Americký index | Aktuální klíčová rizika | Růst hrubého domácího produktu | Napětí na Blízkém východě | Index londýnské akciové burzy | Hospodaření | Zbrojovky | Zvýšení inflace | Pracovní trh | CFA | Společnost Sentix | Důvěra investorů v eurozónu | Chris Williamson | Zvýšené geopolitické napětí | Eskalace napětí | Exact Sciences | Commodity index | Altria Group | Hospodářské recese | Netflix | Inovace | Míra inflace v eurozóně | Stoupající trend | Zabití íránského generála | Americké dolary | Největší digitální měny | Washington | O2 | O2 Czech Republic | Miliardy eur | Sodexo | Světová banka (SB) | Produkce energie | Budoucnost | Hodnota investic | Ifo | Clemens Fuest | Zemědělství | Rekordní maximum | Spolkový statistický úřad | ASML | Automobilka BMW | Mercedes-Benz | Růst globální ekonomiky | Míra inflace v ČR | Ministerstvo práce | Wall Street Journal (WSJ) | Podnik | Peníze z prodeje akcií | Cena akcií podniku | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Snížit úrokové sazby | Prosincová inflace | Inflace v prosinci | Růst cen potravin | Analytička | Ukazatele | Přebytek bilance | Americké ministerstvo financí | SAP | iRobot | IRBT | Technologická společnost | Federální vláda | Výroba v eurozóně | Kryptoměny bitcoin | Americké akcie dnes | Inflace v Německu v prosinci | Meziroční růst spotřebitelských cen | Růst spotřebitelských cen v Německu | Cenové tlaky | Obchodování na Wall Street | Solidní výsledky | Americké ministerstvo | WESP | Výhled pro Evropu | Richard Kozul-Wright | Hospodářský růst v Číně | Americké ministerstvo obchodu | Nájemné | Nájmy | Tesla Inc. | Ceny energií | Banka Morgan Stanley | Krach | Komunikace | Edelman | Kapitalismus | Trump | Čínské indexy | Mezinárodní organizace práce (ILO) | Mezinárodní organizace práce | ILO | Prezident | Nezaměstnanost v Británii | AMGN | Koronavirus | Nový koronavirus | Nejnovější údaje | Výsledky průzkumu | Průměrná úroková sazba | Michal Stupavský, CFA | Google | Samsung | WhatsApp | Instagram | Trhy | Šíření nového koronaviru | ASX 200 | S&P/ASX 200 | Světová zdravotnická organizace | WHO | Index hypotéčních úvěrů | Broker Consulting index hypotéčních úvěrů | Americké hospodářství | Americký miliardář | Souhrnný index aktivity | Evropské ekonomiky | Midstream | Banka UBS | Šíření koronaviru | American Express | Ratingová agentura Fitch | Impérium | Čínský koronavirus | Jüan | Negativní dopad | Eva Zamrazilová | Pokles | Situace | Klaus Wohlrabe | Ekonom Ifo | Ifo Klaus Wohlrabe | Ifo Clemens Fuest | Prezident Ifo | Obavy z koronaviru | Nejvýraznější pokles | Odhad letošního růstu | Provozní zisk | Meziroční růst | Růst inflace | SARS | Epidemie koronaviru | Typ koronaviru | Nový typ koronaviru | Pandemie | Natland Petr Bartoň | Petr Bartoň | Natland | DISH | Vysoká inflace | Boeing | Snížení těžby ropy | Zpomalení růstu | López Obrador | Tomáš Nidetzký | ČNB Tomáš Nidetzký | Viceguvernér ČNB | Zlepšení | Americký Úřad celní a hraniční ochrany | Dovoz z Číny | Výběr cel | Spotřebitelská důvěra v Británii | Nezaměstnanost v EU | Tempo růstu hrubého domácího produktu | Růst v eurozóně | Světová zdravotnická organizace (WHO) | Obchody | Výdaje | Akcie v Číně | Čínská vláda | Zpracovatelský sektor | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Švýcarská banka UBS | Dopady koronaviru | Firma Alphabet | Alokace investičních portfolií | BP | Prodeje aut | Maloobchodní tržby v EU | Americká společnost | Zrychlení růstu | Taleb | Sazby beze změny | SEC | Francouzský statistický úřad | Rozhodování | Dnes ČNB | Americké banky | Průměrná cena | Britský statistický úřad | Amenda Markets | West Texas Intermediate | Organizace zemí vyvážejících ropu | Lednová inflace | Hospodářství Evropské unie | Inflace v lednu | Marek Mora | Politika centrálních bank | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Britské měny | Kukuřice | Obavy z dopadu koronaviru | Ekonomické aktivity | Zhejiang Huayou Cobalt | Gilead Sciences | Údaje z USA | Noviny | FinTech akcie | Quincy Krosby | Index aktivity | Největší ztráty | Výhled růstu globální ekonomiky | Šířením nového typu koronaviru | Šéfka ECB | Míra nezaměstnanosti v EU | Caixin/Markit | Cestovní ruch | Japonská automobilka | Automobilka Toyota | Toyota | Vývoj | Analytická společnost | Odhady hospodářského růstu | Šok | Snížení těžby | Martin Gürtler | Opatření proti šíření nemoci | Výkyvy | Společnost IHS Markit | Akcie na světových trzích | Aktuální Price Action | Cenová válka | Inflace v únoru | Míra inflace v únoru | Ekonomika Evropské unie | Restrikce | Nejrozšířenější kryptoměna | Rozhodnutí centrální banky | Měnový výbor ECB | Aerolinky | Air France-KLM | Lufthansa | Panevropský akciový index STOXX 600 | Akcie včera | Asijské akcie dnes | Opatření proti koronaviru | Index DAX burzy | Olaf Scholz | Mince | Nákupy státních dluhopisů | Tencent | Maloobchodní tržby v Číně | Další vývoj | Restriktivní opatření | Evropské země | Brusel | Letectví | Členové bankovní rady | Energetické společnosti | Zrychlení inflace | Největší propad | Výrazný vzestup | Pokles české ekonomiky | Stimul | Pokles vývozu | New York Times | Růst cen v eurozóně | Inflace v EU | NBER | Analytici finančního ústavu | ECB dnes | Nákupy aktiv | Odhad inflace | Justin Trudeau | Kanadský premiér | Mike Pence | Viceprezident | Viceprezident Mike Pence | Spotřebitelé | Objem stimulů | Index NASDAQ 100 | Nemoc COVID-19 | Hyundai | Automobilka | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie | Počet nakažených | Nejslabší růst | Žádosti o podporu | Britská centrální banka dnes | Dopady krize | JPMorgan Chase & Co | Snížení základní úrokové sazby | Šíření nemoci COVID-19 | Šíření nemoci | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Markéta Fišerová | Silně volatilní | Zásobníky | Texas | Internetový obchod | Obchod Amazon | Bilion dolarů | Prodeje domů | Další pokles | Koronavirová krize | Katar | MPO | Kroky centrálních bank | Kalifornie | Německá automobilka | Skupina Volkswagen | Seat | Škoda | Manufacturing | Komerční banky | Republikáni | Demokraté | Domácnosti | Výrobce letadel | Dramatický dopad | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Vyspělé ekonomiky | Nákupu státních dluhopisů | Ministryně financí | Zápis z posledního zasedání | Úřad práce | Citrix | Citrix Systems | Záchranný fond eurozóny | Klaus Regling | Šéf ESM | Dávky v nezaměstnanosti | Růst | Výhled tvorby zisku | Tvorby zisku | Koronavirové krize | Poslanci | Americká banka | Limit pro nákup dluhopisů | Instituty | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Tisková konference | Banka JPMorgan | Biliony USD | Biliony | Fatih Birol | Potenciál | Evropský parlament | Platební neschopnosti | Dopady pandemie na ekonomiku | Boj s koronavirem | České vlády | Výroba automobilů | Německý statistický úřad | Propad HDP | Živobytí | Bulharsko | Unijní země | Březnová inflace | Ekonomiky | Akciový index S&P 500 | Čtvrtletní pokles | Rekordní čtvrtletní pokles | Slovensko | Války | Schodek | Organizace | Letecká společnost | Umělá inteligence | Závislost | Práce | Výraznější pokles | Koronakrize | Podíl na trhu | Údaje | Týdenní nárůst | Skupina OPEC | DPH | Ropný průmysl | Opatření proti šíření koronaviru | Ministři EU | Prezident Vladimir Putin | UnitedHealth Group | Dopady koronavirové krize | Ministři | Ekonomické oživení | Mexický prezident | Andrés Manuel López Obrador | Nárůst nezaměstnanosti | Německé automobilky | Nejvyšší soud | Nejvyšší rozpočtový deficit | Petr Král | ČNB Petr Král | WMT | Activision Blizzard | Premiér Justin Trudeau | Hospodářské oživení | Statistiky | Šéf Evropského stabilizačního mechanismu | Uzavření trhů | Demokraté a Republikáni | USD za barel | Trade | Dílčí index | Analytik ČSOB | Nizozemsko | Důvěra v eurozóně | Zbyněk Stanjura | ODS | SARS-CoV-2 | Sociální síť | Surové ropy | Air France | Posílení | Omezení pohybu | Maloobchodní tržby v Británii | Výkon dolaru | Joe Biden | Větší pokles | Lucembursko | Úřad INSEE | Skandinávské aerolinky | Aerolinky SAS | SAS | Cestování | Čtvrtletní výsledky | 737 MAX | Meziroční inflace v Německu | Tempo růstu spotřebitelských cen | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Globální pracovní síly | Ryanair | Propad exportu | Zasedání Evropské centrální banky | Zasedání Evropské centrální banky (ECB) | Počet lidí bez práce | Počet lidí bez práce v Německu | Hospodářství země | Shell | Energetická společnost | Společnost Shell | Maloobchod | Gilead | Robert Holzmann | Manfred Hübner | Šéf Sentixu | Průměrná míra nezaměstnanosti | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Růst výnosů | Soud | Švédská ekonomika | Maloobchodní tržby v eurozóně | PEPSICO | Hospodářství EU | Dovoz | Vývoz | Regulační orgány | Státy eurozóny | Zadlužení | Bezpečnost | Rezervní měny | Pokles dovozů | Nedoplatky | Toyota Motor | Členské státy | Ceny zeleniny a ovoce | Ceny zeleniny | NKE | Průmyslová výroba v Evropské unii | Členské země | Burza Binance | Merck | Rekordní propad | Auta | Expedia | JD.com | Royal Caribbean | Vývoj ekonomiky | CNN Prima News | Odtržení od Evropské unie | Levné peníze | Sektor služeb | Spekulovat | Fiskální stimul | Prezident SB | Advance Auto Parts | Rozpočtový úřad Kongresu | GTAI | Vliv černého zlata | Eli Lilly | GSK | Důvěra spotřebitelů | Koronavirová pandemie | Evropské sdružení výrobců automobilů | Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA) | Podnikatelské aktivity | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Aktivity v eurozóně | EasyJet | Urals | Akcie v Hongkongu | Komunistická strana | Umělé inteligence | Argentina | Vládní pomoc | Společnost Lufthansa | Mondelez | JDE | Index akcií | Unie | ČR | Záchranný program | Vakcíny proti koronaviru | Tempo růstu HDP | Koronavirové pandemie | Ekonomický řád | Nissan | Zbrojovka | Výrobní PMI | Velcí producenti | Kommersant | Ruské úřady | Londýnské burzy | Předkrizové úrovně | Počet nových žádostí o podporu | Britská ropná společnost | Společnost BP | Tempo poklesu | Rekordní pokles | Pokles ekonomik | Pokles ekonomik eurozóny | Rekordní pokles ekonomik | Globální používání eura | Používání eura | Poptávka po zlatě | Index Nasdaq Composite | Míra inflace v květnu | Inflace v květnu | Květnová inflace | Průmyslová výroba v EU | Místopředseda Evropské komise | EPH | Energetický a průmyslový holding (EPH) | Subvence | Index Nikkei 225 | Globální poptávka | Novartis | Novo Nordisk | Inflace v Evropské unii | Roční míra inflace | Míra inflace v Evropské unii | Český investor | Propad cen | Největší evropská ekonomika | Rostoucí trend | Covid | Druhá vlna pandemie | Technologické firmy | Finanční výbor | Changpeng Zhao | Index průmyslové výroby | Představenstvo | Restrukturalizace | Druhá vlna | Státní pomoc | Vlna koronaviru | ONS | Fintech společnosti | Den obchodování | Míra nezaměstnanosti v Evropské unii | Ukrajinský prezident | Volodymyr Zelenskyj | Situace na trhu práce | Zasedání Mezinárodního měnového fondu | Růst cen domů a bytů | Růst cen domů | Červnová inflace | Sony | Výhled vývoje ekonomiky | Výrazný propad | Chorvatsko | Emirates | Společnost Emirates | Francouzský statistický úřad INSEE | Ceny kávy | KLM | Silicon Valley | Ocenění | Inflace v Británii v červnu | Americká společnost Apple | Německý maloobchod | Růst tržeb | Umělá inteligence (AI) | Ceny | Praha | Summit Evropské unie | Kolaps | Květnový růst | Evropské investiční banky | Verizon Communications | Starší byty | Byty v ČR | Ceny starších bytů | Technologické společnosti | Společnost Twitter | Společnost Chevron | Ceny nových bytů | Cybertruck | Ekonomická aktivita v eurozóně | Nálada v eurozóně | Aerolinky Ryanair | Čínská společnost | Pozice dolaru | Světové rezervní měny | Důvěra | Spotřebitelské ceny v Česku | Caixin | Margrethe Vestagerová | Indonésie | Analytici Fidelity International | Vesmírné společnosti | Tempo růstu průmyslové výroby | Produkce energií | Přebytek obchodu se Spojenými státy | Quantum Fund | Open Society Foundations | Inflace v červenci | Hyundai Motor | NYT | Výhled na příští rok | Oživení poptávky | Americké ministerstvo spravedlnosti | Hnojiva | Adyen | Počet akcií | Největší naleziště zemního plynu | Zajištění na stáří | Marc Chandler | Unijní ministři | Coca-Cola | Ceny v eurozóně | Výrobní index | Seznam Zprávy | Odborníci | Zdanění | Růst průmyslové výroby v EU | Mezinárodní agentura pro energii | Nvidia | Akcie společnosti Nvidia | Qualcomm | Čínské technologické firmy | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Budoucí vývoj | Společnost ByteDance | Slabší kurz | Ekonomické dopady pandemie | Evropský statistický úřad | Elektromobily | Oživení maďarské ekonomiky | Zakladatel firmy | The New York Times (NYT) | Nárůst HDP | Biden | Softwarová společnost | Americká softwarová společnost | Míra nezaměstnanosti v Německu | Internetová společnost | Americká internetová společnost | Marathon | Míra nezaměstnanosti v Japonsku | Druhá vlna koronaviru | Pokles spotřebitelských cen | Česká republika | Oživení podnikatelské aktivity | Tržby v eurozóně | Cineworld | Cinema City | Nejvýraznější růst | Antimonopolní úřad | Změna cen bytů | Centrální banky USA (Fed) | Lockdown | Měnový fond | Ceny v Česku | Ceny bytů | Jaroslaw Kaczyński | iPhone | Společnost Eli Lilly | Výrobce letecké techniky | Hodnota fúzí | Jihokorejské společnosti | Hrozby pro finanční stabilitu | Koncern | Embargo | Dílčí indexy | Nařízení | Interfax | Newmont | Intel | Výrobce čipů | Thoma Bravo | SolarEdge Technologies | SEDG | JPM | GS | Pokles indexu | Bed Bath & Beyond | SAP AG | CSCO | Odklad splátek | SolarEdge | Státy Evropské unie | Zynga | ZNGA | Průmyslová výroba v září | Electronic Arts | Přebytek zahraničního obchodu | Společnost Pfizer | Akcie čínských technologických gigantů | Růst ekonomiky EU | QCOM | Polská vláda | Transněfť | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | Diem | Spotřebitelská poptávka | Přebytek obchodní bilance | Tesco | Diem Association | TABAK | BIDU | Lego | Očkování | Americká kryptoměnová burza | Zadlužování | CMI | MGM | Růst průmyslové produkce | Cenné papíry a burzy | Boeing 737 Max | Inflace v Polsku | Makléřská firma | Dow Jones a S&P 500 | Indexy Dow Jones a S&P 500 | Německá inflace | Bloomberg Markets | Brands | TUI | TUI Group | JD | Shopify | Nemovitosti v Česku | Evropské centrální banky | Acacia Communications | Tempo hospodářského růstu | MRK | WU | Inaugurace | Situace na trhu | Agentura Interfax | PEP | Deliveroo | Express | Activision | Blizzard | Automobilka Tesla | UNH | Rostoucí úrokové sazby | FTX | Colt | Akcie 2021 | Tyson Foods | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Den prezidentů | Přebytek zahraničního obchodu EU | Vývoz z EU | Přebytek obchodní bilance Evropské unie | Schodek obchodu s Čínou | Volatilita kryptoměny | Vytěsnění minoritních akcionářů | Bilance obchodu | Kering | AIG | V4 | FinTech akcie 2021 | Evropský výrobce letecké techniky | SPWR | Zásoby plynu | Air | Míra inflace v Německu | IPO Coinbase | Kryptoměnový gigant | Výrobní ceny v eurozóně | Oživování ekonomiky | Technologické podniky | Silný růst | Jemenští povstalci | Pandemie covidu-19 | Fidelity | 5G akcie | Nejlepší 5G akcie | Akcie roku 2021 | Výrazný růst | Těžby kryptoměn | Míra inflace v EU | Inflace v EU v únoru | Čínské akcie dnes | Týdenní shrnutí | IPO Deliveroo | Loď Ever Given | Ever Given | Dakota Wealth | Poptávka po nemovitostech | GRMN | Reuters analytik | Nejvyšší růst | Prudký růst cen | Advanced Micro Devices | LEAG | Dovoz z Británie do EU | AA | Emise skleníkových plynů | Společnost Coinbase | Odhad letošního růstu ekonomiky | Rostoucí ceny | Objednávky | Internetové společnosti | Verizon | Comcast | Kellogg | Ekonomická situace v eurozóně | Situace v eurozóně | Inflace v České republice | Goldman Sachs Group | Meziměsíční inflace | Meziroční růst cen | Indická centrální banka | Dovoz z USA | Malta | Práce v EU | Zisk před zdaněním | Růst úroků | Růst cen nemovitostí | XIXOIO | Evropské společnosti | Nayib Bukele | Spotřeba domácností | Salvador | Největší americká banka | Plány | Cíle | Dodávky plynu | Úroková sazba u hypotečních úvěrů | Sazba u hypotečních úvěrů | Michal Koubek | OK POINT | Prodej | Cíl Evropské centrální banky | Další kryptoměny | Navýšení kapitálu | Čínský výrobce elektromobilů | PPF Telco | Daňový úřad | Dolar dnes | Společnost SAB | CO2 | Obchodování na trhu | Starlink | Největší světové kryptoměnové burzy | Varianty koronaviru | Thajsko | Počet nezaměstnaných | Dopady pandemie covidu-19 | Inflace v eurozóně v červnu | Cíl cenové stability | Cenové stability | Technologie | Americký výrobce | Akcie Bed Bath & Beyond | Údaje Eurostatu | Zvyšování těžby | Spojené arabské emiráty | Chování spotřebitelů | TSMC | Zvýšení produkce | Tempo zdražování | Rada guvernérů | Čínský výrobce | Taiwan Semiconductor Manufacturing | AI | Ceny suroviny | Mutace delta | Odvětví | Divize | Výrobce elektromobilů Tesla | Balkán | Softwarová společnost Microsoft | Rekord | ABB | Nasdaq v New Yorku | Bilion | Růst cen v Německu | Vyšší inflace v Německu | Růst v Číně | University of Michigan | Mateřská společnost | Úřad pro ochranu osobních údajů | Dvojité recese | Ministerstvo spravedlnosti | Chování | Dodávky ruského plynu | Růst výrobních cen | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | Objem HDP | Sekce měnové | Cena kryptoměny | Pioneer Natural Resources | Rozsáhlé nákupy dluhopisů | Hackeři | Byty | Dovoz oceli | Investiční služba | David Kostin | Daniel Cioaba | Balkan Insight | Gypsycoin | Taiwan Semiconductor Manufacturing Company | Americká Federální obchodní komise | Americká Federální obchodní komise (FTC) | SpaceX | Výrobní inflace | Americká ministryně financí | Vlna pandemie | Virgin Orbit | Nedostatek čipů | CAPITALS | Růst výroby | Společnosti | Měnové unie | Národní měny | Opatření | Guvernér rakouské centrální banky | Telco | Rychlý růst | Platební síť | Uhlí | Vodafone | Vodafone Group | Ceny plynu | Hospodářský růst v eurozóně | Gucci | Editis | Vydavatelství Editis | Doing Business | A321Neo | Kompenzace | BNP | Potíže v dodavatelských řetězcích | Problémy v dodavatelských řetězcích | Šéfka ECB Christine Lagardeová | Zemní plyn (LNG) | Inflace ve Francii | Energetická krize | Globální hrubý domácí produkt | Růst cen zemního plynu | Prudké zdražování | Snížení dluhu | Strategie Ondřeje Hartmana | Breakout strategie Ondřeje Hartmana | Úspěšnost strategie | Zdražování potravin | Německé aerolinky | Aerolinky Lufthansa | Energetické krize | Zdražování energií | Souhlas ČNB | ITA | Alitalie | Americký podnikatel | Bosch | Americká automobilka Tesla | Vlastní sociální sítě | Obilí | Rumunsko | Pozornost | Stuart Cole | Equiti Capital | Zboží dlouhodobé spotřeby | Robert Habeck | Ruský prezident | Meta | Nestabilita na forexových trzích | Úpravy pozic na konci měsíce | Úpravy pozic | Meta Platforms | Index francouzských akcií | Odkupy akcií | Česká národní banka (ČNB) | Společnost | Inflace ve Spojených státech | Spotřebitelské ceny v Británii | Target | Celoroční výhled | Družba | Americká Komise pro cenné papíry | TIM | Booking Holdings | Booking | Globální nedostatek čipů | Omikron | | BofA | Největší švýcarská banka | Postavení na trhu | Rozšíření | Rostoucí inflace | Arm | Akcie výrobce čipů | Výrobce čipů Intel | Akcie výrobce čipů Intel | Úpis nových akcií | Základní sazba | Banka HSBC | Zvyšování úroků v USA | LGES | LG Energy Solution | LG Energy Solution (LGES) | Uniper | Miliardy USD | Altria | Firma Meta Platforms | Firma Meta | Ocel | Dluhopisy zemí eurozóny | Instacart | Japonská automobilka Toyota | Automobilka Toyota Motor | Míra inflace v Maďarsku | Inflace v zemích Evropské Unie | Húsíové | BofA Global Research | Hry | Call of Duty | Candy Crush | Dražší energie | Valneva | Upravený zisk | Reality | Válka na Ukrajině | Napadení Ukrajiny | Teams | Základní úrok | Rusko dnes | Švédská společnost | Silvergate Capital | Společnost Silvergate Capital | Jamajka | Natalie Haynesová | Nirmala Sítarámanová | Finanční rok | Ceny evropského plynu | Christoph Weil | Spirit Airlines | Konsolidovaný čistý zisk | Bain | Akcie společnosti Alibaba | Robert Pavlik | Hospodářský růst EU | Růst EU | Útok na Ukrajinu | Realitní společnost | Invaze na Ukrajinu | Plynárenské firmy | Evropský výrobce letadel | Výrobce letadel Airbus | Ruské invaze na Ukrajinu | Index PCE | Cenový index | Cenový index PCE | TotalEnergies | Sankce | Ruský prezident Vladimir Putin | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Cena plynu pro evropský trh | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Kyjev | MWh | Evropský blok | Evropská komisařka | Filip Louženský | Harmonizovaná inflace | Carlsberg | Zkapalněný zemní plyn | Naftogaz | Společnost Google | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | Invaze | Britská banka | Britská banka HSBC | Pokles inflace | Řetězec | Řetězce | Západní sankce | Skupina hospodářsky vyspělých zemí | Zahájení ruské invaze | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | APP | Dodávky plynovodem | Nord Stream 1 | Balík sankcí | Automobilka Porsche | Výroby elektromobilů | Americká společnost Intel | Společnost Intel | Společnost Meta Platforms | Společnost Meta | Úrok z dolarových dluhopisů | Ukončení konfliktu | Ministerstvo průmyslu a obchodu | Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) | Huayou Cobalt | Americký výrobce elektromobilů | Zastavení dodávek | Německý kancléř | Německý kancléř Olaf Scholz | Kancléř Olaf Scholz | Míra inflace v Polsku | Ruská plynárenská společnost | Plynárenská společnost | Dovoz uhlí | Růst cen energií | Petr Fiala | Rosbank | Colt CZ Group | Colt CZ | Správa | Zelenskyj | Dovoz ruské ropy | Pokles produkce | Akcie Naked Wines | Naked Wines | Společnost Tata Steel | Kryptoměnová burza Binance | Akcie Carvana | Carvana | Boj s inflací | Převzetí firmy | Převzetí firmy Twitter | Hladomor | Nizozemský regulátor | finGOOD | PIF | Podíl Ruska | Jan Frait | Karina Kubelková | Jana Báčová | Akcie ABN | ABN | ZEN | Pochybení | Pšenice na burze | Pšenice na burze v Chicagu | Snížení inflace | Prudký růst inflace | Zvýšení úroků | Taiwan Semiconductor Manufacturing (TSMC) | Úsporný tarif | Společnost GSK | Farmaceutická společnost GSK | Haleon | Sensodyne | Panadol | Centrum | Nominální růst | Výrobce čipů Nvidia | Zákaz dovozu | Pomoc Ukrajině | České předsednictví | Premiér Petr Fiala | Cineworld Group | Dopady pandemie covidu | PlayStation 5 | PlayStation | Dovozce ruského plynu | Bolest | Společnost S&P Global | Joe Saluzzi | Obilí z Ukrajiny | Dnešní zvýšení úroků | Marka | Ruské ropy | Inflace ve Španělsku | Sabotáž plynovodů | Český statistický úřad (ČSÚ) | Telekomunikační společnost | Obchodovat s kryptoměnami | Obilný kontrakt | Snižování počtu zaměstnanců | Krach FTX | Sam Bankman-Fried | Bankman-Fried | F-35 | Stíhačky F-35 | Stíhačky | Války na Ukrajině | Vysoké inflace | Konkurent | Širší index | Výběry | Taiwan Semiconductor | Výrobci čipů | Ranní zpráva pro tradery | Zpráva pro tradery | Co se děje na finančních trzích | FTX Sam Bankman-Fried | Průmyslové firmy | CZ | Hodnocení akcií | Vstupní S/R zóny | Kryptoměnová burza Kraken | Burza Kraken | Americká kryptoměnová burza Kraken | Ropná společnost Exxon Mobil | Společnost Exxon Mobil | Zpětné odkupy | Společnost BlackRock | Meziroční inflace v eurozóně | Právo | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | Sdružení výrobců automobilů | Belgická vláda | Nejdůležitější události | FDIC | Šíření covidu | NALS | Summit severoamerických lídrů | Summit severoamerických lídrů (NALS) | ChatGPT | OpenAI | Microsoft 365 | Spotřeby plynu | Tchajwanská ekonomika | Nejvyšší inflace | NXP | Invest | Pokles cen energií | Newcrest Mining | Společnost Newmont | Bard | Euro 7 | NHTSA | Menšinový podíl | Ajay Banga | Média | Viceguvernérka | Budoucí vývoj úrokových sazeb | Akcie Baidu | Fingood | SVB Financial | SVB | Bankovní regulační orgány | SVB Financial Group | Kalifornské bankovní regulační orgány | Krach SVB | Vklady | Turkish Airlines | Silicon Valley Bank (SVB) | First Republic | Miliardy švýcarských franků | First Republic Bank | First Citizens | Banka First Citizens | ITA Airways | Americké úřady | Komise pro obchodování s termínovými kontrakty na komodity | Komise pro obchodování s termínovými kontrakty na komodity (CFTC) | Omezení spotřeby plynu | Soud v Německu | Americké sankce | Celosvětová aktivita u fúzí a akvizic | Aktivita u fúzí a akvizic | Údaje o vývoji inflace | Hodnocení akcií firmy | Spojení | Vyšší ceny | Komisí pro cenné papíry a burzy | Dceřiné společnosti | Vysoké úrokové sazby | Nižší produkce | Švýcarský parlament | Závazek | Alibaba na burze v Hongkongu | Celková investice | Baterie | Dovoz ukrajinského obilí | Zákaz dovozu ukrajinského obilí | BYD | Americká zbrojovka Lockheed Martin | Zbrojovka Lockheed Martin | Americká zbrojovka | INES | Sebastian Bleschke | Zveřejnění hospodářských výsledků | Pravidla pro kryptoměny | Pravidla regulace | Srbsko | Dekret | Zakladatel | Cenový index výdajů | Index výdajů | Index výdajů na osobní spotřebu | Výrobce luxusních aut | Elektrotechnický koncern | Koncern Sony | Aktivita v ruském zpracovatelském sektoru | Irské aerolinky | Irské aerolinky Ryanair | Společnost Ryanair | Nízkonákladová letecká společnost | Litva | Ruské diamanty | Oneok | Magellan Midstream Partners | Společnost Oneok | Vice | Pravidla regulace trhů | Regulace trhů | Regulace trhů s kryptoměnami | Pravidla regulace trhů s kryptoměnami | Obchodování na trhu s virtuálními aktivy | Sankce na export ruské ropy | Export ruské ropy | Cenový index výdajů na osobní spotřebu | Tržní hodnota výrobce čipů Nvidia | Hodnota výrobce čipů Nvidia | Sam Altman | Americká technologická společnost | Technologická společnost Apple | Czech Media Invest (CMI) | Ruská internetová společnost | Společnost Yandex | OSF | Open Society Foundations (OSF) | Společnost Nasdaq | Adenza | ARM | Bunge | Viterra | Threads | Sociální síť Threads | Síť Threads | Podnikatel Elon Musk | Stability AI | Emad Mostaque | Stability AI Emad Mostaque | Chatbot | Akcie společnosti Kering | SoftwareOne | Společnost Bain & Co | Zadlužení v eurozóně | Linda Yaccarinová | Řetězec Casino | Nejhorší výsledek | Společnost Novo Nordisk | Novo | Tapestry | Americká společnost Tapestry | Společnost Tapestry | Capri Holdings | Capri | Michael Kors | Cla na dovoz | Dánská farmaceutická společnost | Výrobce luxusního zboží | iPhone 15 | Odhadovaná cena | Účely primární veřejné nabídky | Primární veřejné nabídky (IPO) | Vojenská pomoc Ukrajině | Vojenská pomoc | Mediální magnát | Mediální magnát Rupert Murdoch | Magnát Rupert Murdoch | Fox Corp | News Corp | Fox | News | NJJ Presse | NJJ | Společnost NJJ | ČNB Eva Zamrazilová | Viceguvernérka ČNB | Soukromé investiční společnosti | Hamás | Claudia Goldinová | Hnutí Hamás | Americká pravidla | PiS | Akcie třiceti předních amerických podniků | Services | Baterie do elektromobilů | Americké akcie včera | Amazon Web Services | AWS | Amazon Web Services (AWS) | Investown | Roier | Investown Technologies | Roier Invest | Povinnost mlčenlivosti | Společnost Target | Akcie Target | Americká energetická společnost | Skupina J&T | Mezinárodní standard | Vymáhání práva | Burza v Argentině | Akciová burza v Argentině | Milei | Továrny na čipy | Nové údaje | Javier Milei | Prezident Javier Milei | Nezisková organizace | Embargo na ruské diamanty | Slevy | Dopravní subvence | Inventor Chemical Tankers | Norské společnosti | ProCent | Rok 2024 | Nuevo León | Zakladatel serveru FXstreet.cz | Paxlovid | Německá automobilka Porsche | Americký internetový obchod | ProLogium | Tchajwanská firma | Tower Semiconductor | IONWAY | Soud v Tokiu | Greg Kelly | Signa Holding | For Traders | Úřad Eurostat | Umělé inteligence (AI) | Wealth | Odvětví vyspělých technologií | Oblasti umělé inteligence | Oblasti umělé inteligence (AI)
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | FOREX | Indikátor | Trading | Cena | Graf | Růst | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Evropský parlament
Evropský plyn
Evropský plyn TTF
Evropský průmysl
Evropský realitní sektor
Evropský regulátor
Evropský růst HDP
Evropský stabilizační mechanismus
Evropský stabilizační mechanismus (ESM)
Evropský statistický úřad

Následující klíčová slova

Evropský svaz výrobců kovů
Evropský systém
Evropský systém centrálních bank
Evropský systém obchodování
Evropský technologický sektor
Evropský trh
Evropský trh s kancelářemi
Evropský trh s kryptoměnami
Evropský trh s plynem
Evropský úřad pro cenné papíry a trhy
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Fintokei ProTrader
Potvrďte prosím... Zavřít