Čtvrtek 28. březen 2024 09:52
reklama
Swissquote Bank
reklama
Purple pivot points
reklama
Dukascopy new
reklama
Fintokei SwiftTrader

Ekonomická situace

img

Ranní okénko - Kam ČNB posune úrokové sazby?

20.06.2022 ČNB naváže na minulý týden, který přinesl vlnu zvyšování úrokových sazeb (Fed, Bank of England nebo Švýcarská národní banka) a dodá další agresivní hike. V eurozóně i USA se očekávají PMI indexy. Z Německa dnes ráno dorazila statistika cen průmyslových výrobců a koncem týdne následují výsledky průzkumu od německého Ifo institutu. V USA je datový kalendář strohý v čele s čísly z realitního trhu.
C:\fakepath\CNB3.jpg

Rada ČNB může podle odhadů zvýšit základní úrokovou sazbu až na sedm procent

19.06.2022 Bankovní rada České národní banka zřejmě ve středu zvýší úrokové sazby až o 1,25 procentního bodu, základní úroková sazby by se tak dostala až na sedm procent, tedy nejvýše od roku 1999. Vyplývá to z vyjádření ekonomů, které oslovila ČTK. Důvodem je podle nich aktuální vývoj inflace a rostoucí inflační očekávaní. Vliv na rozhodování bude mít pravděpodobně i obměna bankovní rady na konci července v čele s novým guvernérem Alešem Michlem, který je odpůrcem dosavadního zvyšování sazeb. Mělo by tak jít o poslední razantní zvýšení sazeb před obměnou bankovní rady na konci června, tvrdí analytici.
C:\fakepath\bitcoin-3.jpg

Bitcoin poprvé od roku 2020 klesl pod hranici 20.000 dolarů

19.06.2022 Cena nejznámější kryptoměny bitcoin včera poprvé od prosince 2020 sestoupila pod hranici 20.000 dolarů (zhruba 470.000 Kč). Trh s kryptoměnami je v poslední době pod tlakem kvůli odklonu investorů od rizikovějších aktiv, za kterým stojí zpřísňování měnové politiky.
img

Na trhu práce k ochlazení zatím nedochází

08.06.2022 Podíl nezaměstnaných osob poklesl v květnu z dubnových 3,3 % na 3,2 %. Klesal počet uchazečů o zaměstnání, ale i volných pracovních míst. Úřad práce tak eviduje nejméně uchazečů od roku 2020, zároveň ale i nejméně otevřených pozic za poslední rok. Výrazněji se v datech zatím neprojevila zhoršující se situace v průmyslu, kdy některé ukazatele varovaly před opatrnějším přístupem v nabírání nových pracovních sil.
img

Zvýšení úrokových sazeb ČNB

05.05.2022 Ekonomická situace v Česku zůstává nadále nestabilní a má za výsledek další výrazný růst inflace. Ta má za výsledek rychlé zdražování cen napříč všemi trhy, stejně tak ovlivňuje segment stavebnictví a bydlení. Ať už se jedná o nedostupný stavební materiál, dražší stavební práce nebo ceny energií pro podniky i koncové zákazníky, všechny tyto položky se nakonec podepisují do konečných nákladů domácností. Vysoké ceny nemovitostí v kombinaci se stále rostoucími úrokovými sazbami hypotečních úvěrů nutí vyčkávat stále více zájemců o koupi nemovitosti.
img

Předpověď pro pár EUR/USD na 15. dubna 2022

15.04.2022 Včerejší zasedání Evropské centrální banky dopadlo lépe, než se předpokládalo. Navzdory rostoucí inflaci naznačila centrální banka zvýšení úrokových sazeb až ve čtvrtém čtvrtletí, protože celková ekonomická situace v Evropě není nejlepší. Stejně tak znepokojivá je i nadále situace kolem COVIDU. Euro uzavřelo den poklesem o 54 bodů. Dnes ráno se cena znovu pokouší dostat pod úroveň supportu na 1,0820, očividně se konsoliduje pod ní. Oscilátor Marlin mírně poklesl. Pokud se cena ustálí pod úrovní 1,0820, očekáváme cenu v cílovém pásmu 1,0636/70.
img

Přehled USD, EUR, GBP. V eurozóně se zvyšuje riziko stagflace

28.03.2022 Týdenní zpráva CAES naznačila několik trendů najednou, které budou pravděpodobně dominovat v krátkodobém výhledu. Za prvé, dolar přidal 4,6 miliardy do kumulativní dlouhé pozice. Za dva týdny byly výprodeje za 8 týdnů získány zpět a kurz dolaru je nyní nejvyšší od ledna.
img

Swingový výhled 11. týden 2022

23.03.2022 Pád indexů, který jsme zaznamenávali v posledních dnech, se zastavil. Indexy posilovaly pod vlivem očekávání diplomatického řešení války na Ukrajině, která trvá již déle než tři týdny. Tato jednání ale zatím k žádnému významnému průlomu nedospěla, takže růst indexů by mohl mít omezený prostor.
img

Přehled USD, NZD a AUD: Powellův projev podpořil poptávku po dolaru

22.03.2022 V pondělí byl za nejdůležitější událost dne považován projev předsedy americké centrální banky (Fed) Jeromea Powella, ve kterém jednoznačně oznámil připravenost zvýšit na příštím zasedání 4. května sazbu o 50 bodů. Před Powellovým projevem o takovém kroku v pátek veřejně hovořil člen Rady guvernérů Christopher Waller, jeho komentář však zanikl mezi řadou spíše opatrnějších hodnocení. Nuže, Powell je rozhodný a futures na sazby v úterý ráno vidí 75% šanci na zvýšení sazeb na konci roku v rozmezí 2,25–2,50 %, což je o více než půl procenta více, než se předpovídalo před několika týdny.
img

Bankovní statistika - prosinec 2021

31.01.2022  Celková bilanční suma bankovního trhu v prosinci tradičně výrazně poklesla, konkrétně o 7,6 % meziměsíčně, a ukončila tak loňský rok na hodnotě 8 603,9 mld. Kč. Za poklesem stojí vklady a úvěry u centrálních bank a u jiných úvěrových institucí, které v součtu ubraly z celkových aktiv 742 mld. Kč. Jedná se o standardní vývoj přes konec roku, který bude plně vykompenzován již v následujícím měsíci. V meziročním srovnání došlo k nárůstu aktiv bankovního trhu o 7,3 %, a to díky navýšení úvěrů za klienty (+7,0 % meziročně) a dluhových cenných papírů v držení bank (+16,8 % meziročně).
img

Ranní okénko - Fed v březnu zvýší úrokové sazby a ukončí nákup aktiv

27.01.2022 Tisková konference Fedu nepřekvapila. Působila ale celou dobu jestřábím dojmem, který byl patrný prakticky z každé odpovědi J. Powella. Další důležitý údaj z USA je na řadě dnes odpoledne – předběžný výsledek HDP za 4Q´21. Současně budou zveřejněna týdenní data z tamního trhu práce. Evropský ekonomický kalendář je dnes prázdný s výjimkou německé spotřebitelské důvěry od GfK, která meziměsíčně víceméně stagnovala a předčila tak pesimističtější očekávání.
img

Bank of Canada může dnes předběhnout Fed. Japonsko není připraveno omezit stimuly. Přehled vývoje USD, CAD a JPY

26.01.2022 Klíčovou událostí dnešního dne je zasedání FOMC, po kterém by mělo přijít oznámení o ukončení programu nákupu aktiv a možná i připravenost zahájit cyklus zvyšování sazeb na příštím zasedání v březnu. Pokud FOMC potvrdí očekávání trhu, pak bude americký dolar do konce dne pokračovat v růstu napříč celým spektrem měnového trhu.
img

Trhy očekávají tvrdý postoj Fedu, ale situace se nemusí vyvinout podle očekávání

25.01.2022 Pondělí bylo před lednovým měnověpolitickým zasedáním Fedu ve znamení masivních výprodejů na světových akciových trzích, které s sebou stáhly i komoditní aktiva.
C:\fakepath\Lagarde.jpg

Šéfka ECB Christine Lagardeová postoj k inflaci nemění, dál čeká její snížení

20.01.2022 Inflace v eurozóně se v letošním roce bude postupně snižovat, neboť poleví hlavní důvody, které k růstu cen přispívají, tedy drahé energie a problémy v dodavatelských řetězcích. Řekla to dnes prezidentka Evropské centrální banky (ECB) Christine Lagardeová, která tak zopakovala svůj názor na inflaci, který část ekonomů zpochybňuje. Lagardeová řekla, že Spojené státy jsou v jiné situaci, a proto je tam chystané zpřísňování měnové politiky namístě.
img

Důvěra v ekonomice: Mírný optimismus v závěru roku

27.12.2021 Finančními trhy se sice stále šíří obavy z nástupu nové mutace koronaviru a jejích zatím těžko odhadnutelných důsledků, nálada v ekonomice se naproti tomu začíná konečně stabilizovat. Alespoň to vyplývá z dnes zveřejněného průzkumu důvěry v české ekonomice ze statistického úřadu, podle kterého se podnikatelský i spotřebitelský sentiment v prosinci mírně zvýšil. S výjimkou služeb se za poslední měsíc nálada zvýšila ve všech odvětvích českého hospodářství a mírný optimismus naznačuje i vývoj nálady spotřebitelů.
img

Prodej aut v Číně v listopadu sedmý měsíc klesl, tentokrát o 9,1 procenta

10.12.2021 Prodej aut v Číně v listopadu meziročně klesl o 9,1 procenta na 2,52 milionu. Jde o sedmý měsíc poklesu za sebou a je za ním hlavně přetrvávající globální nedostatek čipů. Oznámil to dnes čínský svaz výrobců automobilů CAAM. Čína je největším automobilovým trhem světa.
C:\fakepath\top-07122021-42-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

07.12.2021 1) Evropské akcie zahájily týden výrazným růstem, těžily z poklesu obav z negativních hospodářských dopadů nové koronavirové varianty omikron. Panevropský akciový index STOXX 600 se včera zvýšil o 1,28 procenta a obchodování uzavřel na 468,71 bodu. K růstu velkou měrou přispěly akcie podniků působících v oblasti cestovního ruchu a zábavy.
C:\fakepath\global economy.jpg

Organizace čekají růst ekonomiky, svět ale dusí inflace a nová varianta covidu

07.12.2021 Po loňských rekordních propadech ekonomiky, které způsobila stále trvající pandemie nového typu koronaviru a s ní spojené uzávěry, je situace světové ekonomiky v letošním roce stále nejistá. Během roku se ekonomická situace zlepšila a mezinárodní instituce vidí situaci stále optimisticky a předpovídají růst světové ekonomiky. Během roku se ale objevily znepokojivé jevy. Už od léta se světové ekonomiky potýkají s růstem inflace, který podle ekonomů souvisí s hospodářským oživením doprovázeným zdražováním energií a nedostatkem některých surovin. Automobilový průmysl také drtí globální nedostatek čipů. A v dosavadních prognózách zatím není zahrnuto nebezpečí nové varianty koronaviru omikron, jejíž možné šíření by mohlo opět omezit ekonomiku.
img

Bitcoin citelně klesl, i když má šanci své ztráty získat zpět

06.12.2021 Každopádně došlo k tomu, k čemu mělo dojít. Opakovaně bylo zmiňováno, že bitcoin je extrémně volatilní investiční nástroj, nikoli měna. Proto může snadno vykazovat exponenciální růst i výrazný pokles. V sobotu se bitcoin během 4 hodin propadl o 15 000 USD. Okamžitě však došlo k pullbacku a sazba klesla na 42 000 USD za minci. Pozoruhodné je, že obchodníci včera nereagovali na zprávu o mzdách mimo zemědělství (Nonfarm Payrolls) v USA.
img

Swingový výhled 47. týden

25.11.2021 Akciové indexy se nadechly k dalšímu růstu a zaznamenaly nové historické vrcholy přesto, že inflace ve světě zrychluje. Navzdory hrozbám z utahování monetární politiky centrálních bank se však celkově globální ekonomice daří, což je pro indexy pozitivní zpráva. Největším rizikem tak je zpomalování růstu v Číně, která začíná brzdit globální sentiment.
img

Rozbřesk: Německo a Česko hlásí výrazné zhoršování pandemického vývoje

12.11.2021 Pandemická situace v Česku a v Německu se dál zhoršuje. V Česku přibývá denně kolem 13 tisíc nově nakažených - týdenní průměr nově nakažených na 100 tisíc obyvatel přesáhl 85, což je nejrychlejší přírůstek od března letošního roku. Situace se dramaticky zhoršuje také v Německu - největší evropské ekonomice. Nové případy přibývají podobně rychle, i když jsou zatím pouze v přepočtu na obyvatele na polovině toho, co v Česku. Situace je zatím o poznání lepší na jihu Evropy, a to pravděpodobně jednak v důsledku daleko vyšších úrovní proočkovanosti (Španělsko, Portugalsko) a částečně v důsledku příznivějšího počasí (Itálie, Francie). Zdá se tak, že největší evropskou ekonomiku čeká další těžká zima, a to na rozdíl od Francie nebo Španělska po relativně slabém létě a podzimu.
img

Forex: Koruně nehraje do karet zhoršující se ekonomická situace doma i v Německu

12.11.2021 Vysoká americká inflace a silný dolar nejsou nic, co by se středoevropským měnám líbilo. České koruně navíc nehraje do karet výrazně se zhoršující ekonomická situace doma i v sousedním Německu. Česká měna se proto nehledě na vysoké domácí sazby neodvažuje prolomit hranici 25,20 EUR/CZK a na tom se pravděpodobně nic nezmění ani v závěru týdne.
C:\fakepath\Afganistan.jpeg

Tálibán zakázal používání cizích měn v Afghánistánu

03.11.2021 Radikální hnutí Tálibán včera oznámilo úplný zákaz používání cizích měn v Afghánistánu. Tento krok podle agentury Reuters způsobí další narušení ekonomiky, která je kvůli náhlému přerušení zahraniční podpory na pokraji kolapsu.
C:\fakepath\trader-15102021-26-zm.jpeg

Forex: Japonský jen kvůli zájmu o rizikovější investice klesl na tříleté minimum

15.10.2021 Japonský jen se dnes propadl vůči dolaru až na nejnižší hodnotu za tři roky. Investoři totiž opět začali mít zájem o rizikovější investice, což snížilo poptávku po bezpečných měnách, jako je dolar a jen. Dolarový index zůstává téměř beze změny a za celý týden zřejmě přeruší svoji růstovou sérii trvající pět týdnů.
img

Forex: ČNB vyšle silný signál

27.09.2021 Byť minulý týden několik zajímavých makroekonomických událostí přinesl, koruna jej zahájila i uzavřela shodně poblíž EUR/CZK 25,40. Hlavním tahákem týdne bylo jednoznačně zasedání amerického Fedu. To nakonec vyznělo spíše v jestřábím tónu, když sice přineslo revizi odhadu růstu HDP pro letošní rok ze 7,0 na 5,9 %, ovšem naopak výhled pro inflaci narostl a stejně tak i chuť bankéřů utáhnout měnovou politiku. K samotnému zveřejnění jízdního řádu, kterým se bude řídit tlumení probíhajícího programu nákupů aktiv, sice nedošlo, ovšem Fed dal jasně vědět, že pokud se ekonomická situace bude vyvíjet alespoň trochu příznivě, lze jej čekat velmi brzy, tedy pravděpodobně již na listopadovém zasedání. Celý proces „tlumení“ by pak mohl být dokončen již v polovině příštího roku. K posunu došlo i v názoru bankéřů na další vývoj sazeb, když jejich první zvýšení nově namísto roku 2023 lze čekat již v závěru roku 2022.
img

K HOREČCE PRAŠIVÝCH DLUHOPISŮ SE PŘIDÁVAJÍ KVAZIFONDY

17.09.2021 Zájem o korporátní dluhopisy stále roste, a to jak na straně emitentů, tak investorů. Není to překvapivé v době minimálních úrokových sazeb, obzvláště když se stále častěji skloňuje téma rostoucí inflace. Ve snaze porazit inflaci se tak se mnozí nechají nachytat na „garantovaný výnos“ nejrůznějších dluhopisů, včetně těch pofiderních. K horečce tzv. prašivých dluhopisů se přidávají poslední dobou i subjekty dle § 15 Zákona o investičních společnostech a investičních fondech, tzv. „kvazifondy“.
img

Ranní okénko - Česká inflace patrně opět vyšší, ECB krotí nákupy aktiv

10.09.2021 Dnes bude zveřejněna česká inflace za srpen a v odpoledních hodinách dorazí pouze americká výrobní inflace. Datový kalendář je po zbytek dne prázdný. ECB na včerejším zasedání oznámila, že ekonomická situace umožňuje mírné snížení objemu nákupu aktiv PEPP v příštích třech měsících. Její nová prognóza je bez překvapení a počítá s vyšším růstem HDP i inflace. Trh rozhodnutí ECB absorboval v klidu a včerejší obchodování se obešlo bez výraznějších výkyvů. Koruna je od včerejšího poledne na ústupu. Aktuálně se pohybuje poblíž EUR/CZK 25,45.
img

Chudoba ohrožuje ženy po celý život

27.08.2021 Ekonomická situace v ČR se v posledních letech vyvíjí poměrně pozitivním směrem. Procento nezaměstnanosti je velmi nízké, lidí potýkajících se s chudobou nebo žijících na její hranici, je i přesto nezanedbatelné množství. Z toho velkou část bohužel dlouhodobě tvoří ženská část populace.
img

500 korun za dítě, 300 korun k důchodu. Poslanci dnes využili jednu z posledních příležitostí, jak před volbami uplatit voliče

30.07.2021 Poslanci dnes využili jednu z posledních předvolebních příležitostí, jak si dárky za peníze daňového poplatníka naklonit voliče. Jak si za voličovy peníze naklonit toho samého voliče. Vládní poslanci prosadili mimořádné navýšení důchodů nad rámec valorizace, opoziční koalice SPOLU zase, v souladu s návrhem ČSSD, nad rámec valorizace ke starobnímu důchodu přidá matkám speciální bonus 500 korun měsíčně navíc za vychované dítě.
img

Navýšení důchodů nad valorizaci je nesystémové, vláda neříká jasně, kde na něj vezme

29.07.2021 Navýšení důchodů nad rámec valorizace o 300 Kč, které zítra podle všeho schvílí poslanci, je nesystémové. Vládní politici se před blížícími se volbami snaží na účet daňového poplatníka zalíbit voličům.
img

Bitcoin padá pod úroveň 30 tisíc dolarů. Zmírňují obavy z inflace, investoři ale špatně nesou i odklon Elona Muska od kryptoměn či čínské zásahy proti nim

20.07.2021 Výprodej bitcoinu dnes zrychluje a jednotka nejstarší a nejrozšířenější kryptoměny se poprvé za zhruba měsíc prodává za méně než 30 tisíc dolarů. Cenově se propadají také další kryptoměny a kryptoaktiva, včetně druhé nejrozšířenější kryptoměny, etheru.
img

500 korun za dítě, 300 korun k důchodu. Poslanci dnes zahajují schůzi, při níž mají jednu z posledních příležitostí před volbami uplatit voliče

07.07.2021 Dnes začíná červencová schůzce poslanecké sněmovny. Poslanci budou mít jednu z posledních příležitostí si dárky za peníze daňového poplatníka naklonit voliče. Vládní poslanci to zkouší před mimořádné navýšení důchodů nad rámec valorizace, opoziční koalice SPOLU by zase, v souladu s návrhem ČSSD, ráda nad rámec valorizace ke starobnímu důchodu přidala matkám speciální bonus 500 korun měsíčně navíc za vychované dítě.
img

Poslanci dnes projednají extra navýšení důchodů o 300 korun, které mají zaplatit Facebook, Amazon, Apple. Zdanění technologických obrů ale stačit nebude, důchodový účet spadne do ještě většího deficitu

23.06.2021 Mimořádné navýšení důchodů nad rámec valorizace, které dnes odpoledne projednají poslanci, chce ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová financovat z digitální daně. Zejména američtí technologičtí obři jako Facebook, Amazon, Apple či Google (resp. jeho mateřská společnost Alphabet) by tak zaplatili navýšení penzí o 300 korun.
img

Vyšší inflace je pouze přechodný jev, tvrdí Powell. Světová banka zamítla bitcoin jako měnu Salvadoru

18.06.2021 Japonská centrální banka (BoJ) se rozhodla na svém posledním zasedání ponechat základní úrokovou sazbu na -0,1 %, což nebylo žádným překvapením, jelikož Japonsko po delší dobu bojuje s deflací, i když se jádrové inflaci v květnu podařilo se dostat do kladných hodnot.
img

Akcie Lufthansa: Společnost odhaluje plány na redukci nákladů do roku 2024

16.06.2021 Po minulých analýzách na akcie Boeing a Airbus zůstaneme i dnes u letectví a podíváme se na akcie Lufthansa. Tyto německé národní aerolinky byly velmi silně zasaženy pandemií koronaviru a zachránila je až finanční injekce od německé vlády v hodnotě 9,8 miliard EUR.
img

Pravidla pro hospodaření zemí EU zůstanou pozastavena i v roce 2022

02.06.2021 „Mnohé státy v Evropské unii si půjčují peníze za záporné úrokové sazby. Jejich motivace splácet dluhy je tedy velice nízká. Nově se nemusí ohlížet ani na pravidla Paktu stability a růstu, která byla v rámci řešení pandemie pozastavena o další rok,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Extra navýšení důchodů o 300 korun mají zaplatit Facebook, Amazon, Apple. Zdanění technologických obrů ale stačit nebude, důchodový účet spadne do ještě většího deficitu

27.05.2021 Mimořádné navýšení důchodů nad rámec valorizace, na kterém se včera večer dohodla koaliční rada ANO a ČSSD, chce ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová financovat z digitální daně. Zejména američtí technologičtí obři jako Facebook, Amazon, Apple či Google (resp. jeho mateřská společnost Alphabet) by tak zaplatili navýšení penzí o 300 korun.
img

Maláčová chce v čase enormního zadlužování vytáhnout z peněz daňových poplatníků dalších skoro 9 miliard na důchody „navíc“, Babiš příliš nezaostává. Nesmysl

26.05.2021 Především otázky spojené se státním rozpočtem na příští rok by měla na dnešním jednání probírat koaliční rada ANO a ČSSD. Zabývat by se tak podle ministryně práce Jany Maláčové (ČSSD) měla mimo jiné navýšením důchodů v příštím roce, aby kabinet předpis schválil nejlépe na svém pátečním jednání.
C:\fakepath\eurozona2.jpg

Sentix: Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny je nejvýše od března 2018

10.05.2021 Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny v květnu vystoupila na maximum od března 2018. Přispěl k tomu růst dílčího indexu očekávání, který je na rekordu, a optimistické hodnocení současné situace. Výsledky průzkumu ukazují, že eurozóně se daří překonat krizi způsobenou nemocí covid-19, uvedla dnes společnost Sentix.
img

Rozbřesk: Nová prognóza zatím “nerozhoupe” ČNB k akci

06.05.2021 Česká národní banka dnes zveřejní novou prognózu. Ta by měla reagovat na vesměs pozitivní zprávy z české ekonomiky. Očkování najíždí na rozumné tempo, které se blíží původnímu plánu - použito bylo již více než 30 vakcín na 100 obyvatel. V prvním kvartále jsme navíc viděli, že další vlna pandemie (podobně jak ČNB očekávala) již ekonomiku výrazněji nezasáhla. Částečně díky relativně odolnému průmyslu a skutečnosti, že řada služeb již jednoduše neměla “kam padat”.
img

Ekonomika zažila poslední špatné čtvrtletí

30.04.2021 „Pandemická opatření poškozovala ekonomiku a zvyšovala zadlužení země i v prvním čtvrtletí letošního roku. Díky postupnému rozvolňování by se však situace měla začít zlepšovat od druhého čtvrtletí letošního roku,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Rychlé shrnutí

29.04.2021 Americké indexy zakončily včerejší seanci níže. Index S&P500 odepsal 0.08 %, Dow Jones klesl o 0.48 % a Nasdaq o 0.28 %.
img

Biden hrozí prudkým zvýšením daní z kapitálových zisků. Rusko zvyšuje úrokové sazby kvůli vysoké inflaci

23.04.2021 Kanadská centrální banka ponechala na svém dubnovém zasedání dle očekávaní úrokovou sazbu na 0,25 %. BoC však překvapila trhy oznámením, že hodlá snížit nákupy aktiv ze 4 mld. CAD týdně na 3 mld. Banka také konstatovala, že hodlá začít navyšovat úrokové sazby již ke konci roku 2022. Trh ohodnotil zasedání BoC jako jestřábí, když americký dolar vůči kanadskému zaznamenal ve středeční seanci pokles o přibližně 0,9 %.
img

Podpora ve výši 1,9 bil. dolarů pro USA schválena. Přehřátí ekonomiky ani inflace se Joe Biden nebojí

12.03.2021 Průmyslová výroba v Německu v lednu překvapivě meziměsíčně klesla o 2,5 %, když se očekával mírný růst o 0,2 %. Dané údaje podle analytiků naznačují zpomalení ekonomické aktivity od začátku roku v největší evropské ekonomice.
C:\fakepath\Lagardeova.jpg

Evropská centrální banka mění tempo nákupů dluhopisů

11.03.2021 Evropská centrální banka (ECB) v příštím čtvrtletí výrazně zrychlí tempo dalšího tištění peněz, než jaké uplatňovala v prvních měsících letošního roku. ECB v tiskové zprávě po dnešním zasedání Rady guvernérů uvedla, že za tímto účelem bude rychleji nakupovat dluhopisy. Objem peněz, který má pro tento program k dispozici, však nezměnila.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Ifo: Nálada mezi německými exportéry se dál zlepšila

23.02.2021 Nálada mezi německými exportéry se v únoru třetí měsíc za sebou zlepšila, její index vystoupil na nejvyšší úroveň od září 2018. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnil mnichovský institut Ifo.
img

Týdenní tržní výhled: RBNZ, komodity a výsledková sezóna

22.02.2021 V posledním obchodním týdnu v únoru se všichni zaměří na středu a na tiskové konferenci centrální banky Nového Zélandu ohledně úrokových sazeb a zaměstnanosti, kde bude se můžeme těšit i na komentář předsedy Federálního rezervního systému Jerome Powella.
img

Ranní komentář: Americké 10yr výnosy na 1.37 %. Indexy zatím stabilní, měď prudce roste

22.02.2021 Akciové trhy za sebou mají klidný týden. Indexy své pozice navyšovat výrazněji nedokázaly, když je pod mírný tlak dostávaly hlavně rostoucí dluhopisové výnosy, které dnes ráno v USA u desetiletých splatností vystoupaly až na 1.37 %. Velkým tématem pak byla také energetická situace v Texasu a její dopad na ceny ropy, nebo nově příchozí makro, které signalizuje, že se ekonomická situace hlavně v USA začíná postupně zlepšovat.
img

USD na zápis ze zasedání Fedu takřka nereagoval

17.02.2021 Ve 20. hodin byl zveřejněn zápis z posledního zasedání FOMC. Banka pokračuje v podpoře ekonomiky prostřednictvím své měnové politiky. Fed se drží dosud přijatých opatření a čeká, že se ekonomická situace bude s odeznívající pandemií postupně zlepšovat. Jakékoliv inflační tlaky by měly být zatím pouze dočasného charakteru.
C:\fakepath\forex-trader-12022021.jpg

Psychologie obchodního přístupu

12.02.2021 Jistě jste ve svém životě zaznamenali mnoho zkušeností s tím, že pokud jste něco dělali s nadšením a vášní, dařilo se vám v tom dosahovat znamenitých výsledků. Pokud jste naopak něco dělali s nechutí a vlastním sebezapřením, často to nepřinášelo ve výsledku žádné výraznější benefity. Jako trader jste si vybrali zajímavou a rozmanitou činnost, nicméně již od začátku byste se měli nadchnout pro všechny její aspekty, jako jsou obchodní plán, obchodní deník apod. Je potřeba znát své cíle a užívat si nejen jejich plnění, ale také plánování.
img

Hrozba sankcí a rostoucí inflace zastavily ruskou centrální banku

12.02.2021 Ruská centrální banka ponechala na svém dnešním zasedání základní sazbu na úrovni 4.25 %. Zároveň banka konstatovala nečekaně silné oživení domácí poptávky a naopak horší vývoj inflace. Nová prognóza nadále počítá s poklesem inflace z aktuálních 5.2 %, avšak ta by se již v ročním a delším časovém horizontu neměla výrazněji odchylovat od 4% cíle. Z těchto důvodu centrální banka přestala indikovat možnost snížení úrokových sazeb v blízké budoucnosti.
img

Cena stříbra v roce 2021: Bude rostoucí trend nadále pokračovat?

04.02.2021 Stříbro je poslední dobou na vzestupu. Události posledních dnů ho navíc dostaly do popředí světových médií zejména v souvislosti se snahami uživatelů Reddit skupiny WallStreetBets. Těmto obchodníkům se povedlo vyhnat akcie GameStop do závratných výšin. O něco podobného se teď údajně pokouší i na tomto cenném kovu.
img

Forex: Evropský průmysl v listopadu rostl

13.01.2021 Ve Spojených státech ceny pohonných hmot postrčí celkovou inflaci mírně nahoru. Její jádrová složka však zůstane beze změny. Evropský průmysl zatím čelí druhé pandemické vlně statečně. Za listopad zřejmě skončil v plusu. Česká inflace lehce zpomalí. Stejný osud postihne i domácí maloobchodní tržby. Polská centrální banka ponechá sazby beze změny. Riziko devizových intervencí však ze scény nezmizí.
C:\fakepath\forex-07012021.jpg

Jak se svést na americkém růstu

07.01.2021 Politická scéna ve Spojených státech zažívá krušné chvíle, když po neuznání prezidentských voleb muselo dojít ke střelbě uvnitř Kongresu při jeho pokusu o obsazení. Zdá se však, že nebezpečí politického převratu v samotném srdci demokracie je zažehnáno. Alespoň tak to vnímají finanční trhy, které během včerejšího dne rostly a nenechaly se znervóznět.
img

Rozbřesk: Nejvyšší nezaměstnanost za čtyři roky, intervence proti zlotému a forint pod tlakem

30.12.2020 Závěr roku v ČR poznamenává nejenom třetí lockdown a zastřenost kovidových čísel v důsledku vánočního netestování, ale rychlého zvyšování počtu lidí bez práce. Na prosinec si firmy už tradičně ponechávají propouštění a tradičně končí i úvazky na dobu určitou, nicméně tentokrát do vývoje silně promlouvá i nepříznivá ekonomická situace.
img

PMI ve výrobě překvapil, hlásí zrychlení expanze

01.12.2020 Index nákupních manažerů ve výrobním sektoru přinesl příjemné překvapení, když navzdory probíhající druhé vlně ekonomických restrikcí vykázal za měsíc listopad nárůst o plné dva body a zakotvil na hodnotě 53,9. Dostal se tak na nejvyšší úroveň od srpna 2018 a ukazuje na slibné vyhlídky zpracovatelů v nadcházejícím období. Že se index udrží v pásmu expanze, tedy nad 50 body, jsme sice předpokládali, ovšem shodně se zbytkem trhu jsme měli o něco střídmější naděje.
img

OMEZOVÁNÍ ŠEDÉ EKONOMIKY: BERME KORONAVIROVOU KRIZI JAKO PŘÍLEŽITOST

15.11.2020 Pandemie covid-19 má hluboký dopad na státy po celém světě, přičemž různé země jsou zasaženy různými způsoby. I z toho důvodu je pro mě cennou zkušeností být součástí týmu Rozvojového programu OSN, globální organizace, která je v současné době do značné míry zodpovědná za řešení socioekonomické krize spojené s nemocí covid-19.
C:\fakepath\biden2.jpeg

Biden bude bojovat s ekonomickou krizí, shodují se analytici

08.11.2020 Joe Biden přichází do Bílého domu, aby vedl Spojené státy, uprostřed ekonomické krize. V podobné situaci se již ocitl za vlády Baracka Obamy, který si ho vybral za viceprezidenta. Na rozdíl od roku 2008, kdy globální ekonomiku zasáhla hypoteční krize a kolaps investiční banky Lehman Brother a to nejhorší měla teprve před sebou, se nyní analytici a ekonomové shodují, že nyní má již americká ekonomika možná ten nejhorší propad za sebou a bude důležité podpořit dále její oživení, uvedla agentura Reuters.
img

Ranní okénko - Měsíční data zkompletují pohled na předchozí kvartál

02.11.2020 V nastávajícím týdnu budeme vyhlížet reakce vlád evropských zemí na další vlnu koronaviru. Česká vláda prodloužila trvání nouzového stavu do 20. listopadu. K uzavírkám přistoupilo také Německo, Francie a Spojené Království. Sada měsíčních tuzemských dat z průmyslu, maloobchodu a zahraničního obchodu ucelí pohled na předchozí kvartál. ČNB rozhodne o úrokových sazbách a v USA se dozvíme jméno vítěze prezidentských voleb.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Událostí týdne jsou prezidentské volby v USA

02.11.2020 Hlavní událostí tohoto týdne budou prezidentské volby v USA. Ty mohou na trhy přinést zvýšenou volatilitu, zároveň ale i vlnu optimismu, pokud by převaha jednoho z kandidátů byla značná a výsledek byl oznámen rychle. Ve středu k jednacímu stolu zasedne americká centrální banka. V její rétorice se toho ale mnoho nezmění. Ve čtvrtek jí bude následovat Česká národní banka. Ta zřejmě zreviduje inflační výhled směrem nahoru, růst ekonomiky pro letošek směrem dolů, sazby ale ponechá beze změny. Z dat zaslouží pozornost indikátory z amerického trhu práce, které ukážou na další pokles nezaměstnanosti i solidní tvorbu nových pracovních míst. V Česku nás čekají maloobchodní tržby, průmysl i zahraniční obchod. Ty vylepší obrázek české ekonomiky. Jedná se ale o data za září, a tak reálnější pohled přinese říjnový PMI, který se vrátí pod 50bodovou hranici.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Většina ekonomik zaznamenala během Q3 20 rychlé oživení, to je však minulostí

26.10.2020 Předběžná data HDP za Q3 20 z USA i eurozóny tento týden potvrdí silné ekonomické oživení. Nicméně další šíření infekce koronaviru ohrožuje pokračování hospodářského vzestupu i během Q4 20. V kombinaci se slabším inflačním výhledem si to na obou stranách Atlantického oceánu vyžádá další stimuly ze strany hospodářské politiky. Z geopolitiky budeme sledovat pokračující jednání ohledně brexitu, Číňané pak odhalí svůj nový pětiletý plán.
C:\fakepath\cr-21102020-lv.gif

Ekonomika podle odhadů kvůli novým opatřením klesne více

21.10.2020 Kvůli novým opatřením vlády proti šíření koronaviru lze letos očekávat propad ekonomiky o zhruba 8,5 procenta. Vyplývá to z odhadů ekonomů oslovených ČTK. Před druhou vlnou pandemie přitom očekávali letos propad ekonomiky kolem 6,5 až sedmi procent. Zároveň je zatím podle nich situace lepší než na jaře v tom smyslu, že velké firmy nepřerušily výrobu a zároveň není přerušen pohyb zboží a služeb přes hranice. Na druhou stranu někteří upozornili, že pro řadu firem situace může být horší, protože již nemají dostatečné rezervy.
img

Co očekávat od zasedání amerického Fedu?

14.09.2020 Ekonomický kalendář pro tento týden bude zahájen informací o průmyslové výrobě v eurozóně. Naši vídeňští kolegové očekávají v červenci pokračování oživení výroby, a to o 4,2 % oproti červnu. Nicméně i s naplněním očekávaného zlepšení zůstane produkce ve výrobě přibližně o 8 % pod hodnotou ze začátku roku, tedy před úderem koronavirové krize.
img

Aerolinky jsou i přes masívní státní podporu stále „dole“

09.09.2020 Letecká doprava je v důsledku pandemie koronaviru i vzhledem ke svému objemu nejpostiženějším odvětvím vůbec. V týdnech, kdy se téměř kompletně zavřelo světové nebe, zaznamenaly aerolinie pokles příjmů o osmdesát až devadesát procent. Špatná ekonomická situace se okamžitě promítla do ceny akcií leteckých společností. Pokles hodnoty deseti největších světových přepravců činil padesát až osmdesát procent v prvních týdnech po zavedení restriktivních opatření.
img

Sazby podle očekávání zůstávají beze změny

06.08.2020 Bankovní rada České národní banky na svém dnešním zasedání rozhodla o ponechání základní sazby na stávající úrovni, tedy 0,25 %. Tento výsledek je přesně v souladu s předpoklady a očekávali jej všichni analytici, včetně nás. Na konkrétní zdůvodnění dnešního rozhodnutí si budeme muset počkat do tiskové konference, ohlášené na 15:45. Za dané situace ovšem lze usuzovat, že se vyjádření bankéřů ponese v podobném duchu jako naposledy. Zřejmě se tak dozvíme, že ačkoliv je česká inflace, kterou má ČNB ze zákona krotit, již nějaký čas nad horní hranicí tolerančního pásma, centrální banka od ní očekává samovolné zpomalení směrem k dvouprocentnímu cíli. Toho ovšem pravděpodobně nebude dosaženo dříve než v první polovině příštího roku. Dezinflaci potáhne hlavně všeobecné ochlazování ekonomické aktivity, zatímco v opačném směru bude působit zdražující ropa. Zásah bankéřů v podobě zvýšení sazeb tak nebude na pořadu dne i vzhledem k tomu, že v aktuální ekonomické situaci je žádoucí snazší přístup k úvěrům.
img

Ranní komentář: Fed je připraven ekonomiku i nadále masivně podporovat, dolar včera krátce na 1.18 EURUSD

30.07.2020 Americká centrální banka včera nepřekvapila. Sazby a další měnověpolitické nástroje zůstávají beze změny, přičemž J. Powell znovu zopakoval, že Fed zatím ani neuvažuje o tom, že by měl uvažovat o zvyšování úrokových sazeb. Výhled je podle Powella zahalen do extrémně vysoké nejistoty a ekonomická situace se podle posledních nejčerstvějších dat začala znovu zhoršovat.
img

Short signál na akcie British Petrol (BP)

29.07.2020 S cenovou ztrátou přibližně 27 procent během šesti měsíců je ropná akcie v mnohem lepší pozici než na svém minimu v březnu letošního roku. Úroveň před krizí však není zdaleka dosažena. Trend se momentálně nachází těsně pod EMA-50, což je zajímavá situace pro otevření krátké pozice. Žádný jasný prodejní signál jsme však zatím nedostali.
img

Ranní nadhoz - americký maloobchod si polepší i v červnu

16.07.2020 Podle průzkumu New Yorské pobočky amerického Fedu se nálada mezi tamními zpracovateli v červenci výrazně zlepšila, když její index dosáhl 17,2 bodu. Suverénně tak překonal nejen červnový výsledek (-0,2), ale i tržní odhad (10,0). Index se tímto dostal na nejvyšší hodnotu od listopadu 2018.
img

Okénko trhu - ECB měnové podmínky měnit nebude

13.07.2020 Dnešek je na nová ekonomická data skoupý, nicméně ve zbytku tohoto týdne bude zveřejněna řada zajímavých ekonomických ukazatelů. Ve Spojených státech bude největší pozornost zaměřena na červnovou průmyslovou produkci, která by se podle očekávání měla meziměsíčně zvednout o více než 4 %. Poslední vývoj však může být negativně ovlivněn prudkým nárůstem počtu nově nakažených zejména v jižních státech unie, což by mohlo ekonomický restart značně přibrzdit. Oproti průmyslu si však podstatně lépe vede maloobchod. Už v květnu zaznamenaly tržby překvapivý rychlý meziměsíční nárůst o více než 17 procent, pro červen se pak počítá s dynamikou na úrovni 5 %. Mírně lepší data z června by tak mohla aspoň částečně vylepšit chmurný obrázek druhého čtvrtletí, kdy se předpokládá celkový ekonomický pokles v řádu -30 až -40 % mezičtvrtletně anualizovaně. Zároveň s těmito tvrdými ekonomickými daty bude publikována i řada předstihových ukazatelů jako např. Empire State Index či Philadelphia Fed Index, které však oceňují sentiment v regionech podstatně méně zasažených aktuálním vzestupem počtu nakažených a jejich vypovídací schopnost tak bude jen omezená.
img

Ranní nadhoz - tržby oživují rychle, průmysl podstatně pomaleji

13.07.2020 Tuzemské spotřebitelské ceny vyrostly v červnu o 3,3 % meziročně, což odpovídá zvýšení o 0,6 % oproti květnu. Výsledek tak předčil všechny odhady, když trh počítal s inflací na úrovni 2,9 %. Meziměsíčně se na tuzemské inflaci nejsilněji projevil růst cen tabákových výrobků a vína. Navzdory aktuálnímu zvýšení předpokládáme, že bude česká inflace ve zbytku letošního roku zpomalovat. Česká národní banka podle našeho názoru ponechá nastavení měnové politiky beze změny. K zásahu by jí mohla přimět až případná další vlna epidemie.
img

Nezaměstnanost v eurozóně stále roste. Přes 12 mil. lidí nemá práci

03.07.2020 Spolkový sněm v pondělí snížil daň z přidané hodnoty v Německu u vyšší sazby z 19 % na 16 %. U nižší sazby došlo ke snížení z 7 % a 5 %. Německá vláda se tímto snaží podpořit skomírající výdaje domácností. Podle německého ministra zahraničí Heiko Maase vztahy USA a Německa v posledních letech zaznamenaly ochlazení především kvůli obchodu, výdajům na obranu a energetické infrastruktuře.
img

Míra zisku a investic nefinančních podniků klesá

30.06.2020 Třetí odhad statistického úřadu potvrdil předchozí údaj, podle kterého český hrubý domácí produkt v prvním čtvrtletí 2020 meziročně spadl o 2,0 %. K mírné opravě došlo u mezičtvrtletní dynamiky, když byl předchozí pokles o desetinu procentního bodu zvýšen a dosáhl tedy -3,4 %. Nižší hospodářský výkon je dán především klesající investiční aktivitou a zahraniční poptávkou, naopak rostoucí výdaje vládních institucí přispívaly pozitivně a bránily ještě hlubšímu poklesu.
img

Forex: Koruna přešlapuje na místě

22.06.2020 Pandemie koronaviru a útěk investorů od měn rozvíjejících se trhů srazil korunu v polovině března o 12 % do blízkosti EUR/CZK 28. Koncem května, kdy se už ekonomika začala pomalu rozjíždět, a na trzích zavládl mírný optimismus, pak kurz zpevnil o více než korunu. Druhého června se tak euro dalo poprvé po dvou a půl měsících nakoupit znovu za hodnotu nižší než 26,6. Na této úrovni se však posilující trend zastavil a dá se říci, že od té doby kurz, s drobnými výchylkami přešlapuje v blízkosti této hladiny. Jakoby koruně v červnu chyběl výraznější impulz, který by kurzem pohnul na jednu či druhou stranu. A není se ani čemu divit, poslední data jak ze světa, tak z tuzemska příliš velký důvod k optimismu nedávají. Na druhou stranu se ale ekonomika pozvolna zvedá, i když cesta k předkrizovému výkonu bude ještě dlouhá.
img

Připravme se na EU nové generace

19.06.2020 Evropští leadeři dnes projednávají ozdravný balíček „EU nové generace“ předkládaný Evropskou radou spolu se standardním sedmiletým rozpočtem na období 2021-2027. K dosažení vzájemné dohody je však ještě daleko, zejména pokud jde o poměr mezi úvěry a dotacemi a kritéria rozdělování peněz. Vzhledem k neshodám mezi členskými státy se zdá představa kancléřky Angely Merkelové, že k dohodě ohledně plánu zotavení dojde již v červenci, značně optimistická.
img

Okénko trhu - prodeje automobilů dál padají, výrobci budou propouštět

17.06.2020 Prezident Fedu J. Powell řekl ve svém projevu před Kongresem, že k úplnému zotavení ekonomiky Spojených států nedojde, dokud si Američané nebudou jisti, že dostali epidemii koronaviru pod kontrolu. Zmínil, že USA čelí nejistému, nerovnoměrnému a vleklému zotavení. Fed na svém pravidelném zasedání minulý týden ponechal úrokové sazby beze změny na úrovních v blízkosti nuly a ve svém výhledu pak počítá s pokračováním mimořádných ekonomických stimulů. Americká ekonomika se aktuálně pokouší o znovunastartování, nicméně tento proces neprobíhá úplně hladce, protože se stále nepodařilo dostat pod kontrolu epidemii Covid-19, o čemž svědčí nová lokální ohniska šíření nákazy. Powell zopakoval, že Fed podrží sazby na nule, dokud nebude ekonomika na cestě ke splnění cílů zaměstnanosti a inflace. V naší prognóze předpokládáme, že současná úroveň sazeb vydrží až do konce roku 2022.
img

Ranní nadhoz - inflace v eurozóně téměř na nule

17.06.2020 Dnes budou zveřejněna finální čísla o květnovém růstu spotřebitelských cen v eurozóně. Podle předběžného odhadu se inflace dostala těsně nad nulu a dál se tak vzdálila od inflačního cíle ECB. Celková inflace je tlačena dolů zejména klesajícími cenami energií. Jádrová složka cen nejspíš zůstane na úrovni 0,9 %.
img

Forex: V hlavní roli dnes bude J. Powell

16.06.2020 Červnový ZEW index očekávání finančních investorů v Německu potvrdí, že euforie pokračuje. Měnová i fiskální politika důvěru v německou ekonomiku výrazně podporují, dobrou náladu investorům udržují i akciové trhy. Další dobré číslo čekáme i z USA, a to v podobě květnových maloobchodních tržeb. Opětovně otevřené obchody a vyšší ceny ropy ovlivní pozitivně útraty tamních domácností. Klíčovou událostí dnes bude pololetní vystoupení hlavy Fedu J. Powella v americkém senátu. Z domova se dočkáme květnových cen z primárních okruhů; měly by potvrdit desinflační obrázek tuzemského cenového vývoje. Polská centrální banka po nedávném snížení sazeb v podstatě na nulu dnes žádnou změnu v měnové politice nenachystá. Sazby již níže nepůjdou, podpora ekonomiky bude probíhat prostřednictvím programu kvantitativního uvolňování.
img

Zpřesněný odhad zmírnil propad HDP

02.06.2020 Druhý odhad statistického úřadu o dvě desetiny procentního bodu zlepšil předchozí údaj – český hrubý domácí produkt tak v prvním čtvrtletí 2020 meziročně spadl o 2,0 %. Oproti poslednímu loňskému čtvrtletí došlo ke snížení výkonu tuzemské ekonomiky o 3,3 %. Za propadem stojí především investiční aktivita a zahraniční poptávka, naopak vyšší výdaje vládních institucí přispěly pozitivně a bránily ještě hlubšímu propadu ekonomiky. Výdaje domácností mezičtvrtletně klesly o 2 %, v meziročním srovnání pak stagnovaly.
img

Dubnový Broker Consulting Index spotřebitelských úvěrů skokově narostl

29.05.2020 Průměrná sazba spotřebitelských úvěrů v dubnu 2020 dosáhla hranice 6,92 %, p. a., meziměsíčně stoupla o 0,30 procentního bodu, což znamená návrat k sazbám z léta 2018. Velkého zdražování zatím ale svědky nejsme. Průměrná výše spotřebitelského úvěru v dubnu dosáhla 312 723 korun, což je výrazně více než v březnu, kdy činila 283 109 korun. Vyplývá to z dat Broker Consulting Indexu spotřebitelských úvěrů za duben 2020.
img

Devizový trh pokračuje v konsolidaci

25.05.2020 Jak obtížná je současná ekonomická situace? Dokonce i největší společnosti čelí značným potížím při plnění svých povinností a udržení pracovních míst.
C:\fakepath\e06532d0-6a83-11ea-9771-c8b6e3764063.jpg

Akcie v USA dnes posílily, za celý týden však klesly

15.05.2020 Americké akcie dnes posílily. Rostoucí optimismus investorů ohledně obnovování hospodářského života ve Spojených státech totiž převážil nad nepříznivými údaji o dubnovém vývoji americké ekonomiky a obavami ze zhoršení obchodních vztahů mezi Washingtonem a Pekingem.
img

J. Rusnok nečeká další oslabování koruny

15.05.2020 Podle předběžného odhadu ČSÚ poklesl český hrubý domácí produkt v prvním letošním čtvrtletí meziročně o 2,2 %, což odpovídá mezičtvrtletnímu snížení o 3,6 %. I přesto, že karanténní opatření trvala jen zhruba od poloviny března, podstatně se podepsala na výkonu české ekonomiky v prvních třech měsících roku 2020. Byla to zejména slabá zahraniční poptávka, která přispěla k hospodářskému propadu, jako druhá v pořadí pak negativně působila tvorba kapitálu. Naopak vyšší výdaje vládních institucí brzdily hospodářský pokles. České hospodářství nečekají lehké časy ani v nejbližších měsících. Podstatnou část dubna byla ještě v platnosti karanténní opatření, což znamená delší odstávky a ztížené výrobní podmínky. Lze proto očekávat, že ekonomický výkon ve druhém čtvrtletí bude zasažen ještě mnohem výrazněji a pokles HDP s velkou pravděpodobností dosáhne dvouciferných hodnot. Během druhé poloviny roku by se ekonomická situace měla začít postupně normalizovat, ovšem návrat na předkrizové úrovně bude dlouhodobý a potrvá nejspíš několik let. V souhrnu za letošní rok čekáme pokles ekonomiky o 7,6 %.
img

Koronavirus poslal HDP do záporu

15.05.2020 Podle předběžného odhadu ČSÚ poklesl český hrubý domácí produkt v prvním letošním čtvrtletí meziročně o 2,2 %, což odpovídá mezičtvrtletnímu snížení o 3,6 %. I přesto, že karanténní opatření trvala jen zhruba od poloviny března, podstatně se podepsala na výkonu české ekonomiky v prvních třech měsících roku 2020. Byla to zejména slabá zahraniční poptávka, která přispěla k hospodářskému propadu, jako druhá v pořadí pak negativně působila tvorba kapitálu. Naopak vyšší výdaje vládních institucí brzdily hospodářský pokles.
img

Ranní nadhoz - nízké ceny surovin a materiálů zpomalují inflaci

12.05.2020 Tržby ve službách se v prvním čtvrtletí reálně snížily o 4,3 % (po očištění o kalendářní vlivy). Data potvrdila, že terciární sektor byl karanténními opatřeními proti šíření Covid-19 znatelně zasažen. Nejvýraznější propad zaznamenala letecká doprava, cestovní kanceláře, ubytování (o více než čtvrtinu) a pohostinství (o více než desetinu). Jen mírné poklesy zaznamenaly činnosti v oblasti nemovitostí nebo vědecké a technické služby. Zveřejněná data zhruba potvrzují náš odhad poklesu HDP v prvním čtvrtletí (-2,7 % mezikvartálně).
img

Okénko trhu - T. Holub poslal korunu znovu nad EUR/CZK 27,50

11.05.2020 Tržby ve službách v prvním čtvrtletí výrazně prohloubily svůj pokles, když se reálně snížily o 4,3 % (po očištění o kalendářní vlivy). Data tak potvrdila předchozí náznaky, že terciární sektor byl karanténními opatřeními proti šíření Covid-19 zasažen nejvíce. Oproti poslednímu loňskému čtvrtletí se tržby ve službách po sezónním očištění snížily o 3,3 %. Pokles tržeb byl plošný napříč odvětvími a jediným sektorem, který zaznamenal růst, byly informační a komunikační činnosti. Nejvýraznější propady přitom zaznamenala odvětví, kde jednotlivé subjekty musely takzvaně zavřít krám, tedy letecká doprava, cestovní kanceláře, ubytování (propad o více než čtvrtinu) a pohostinství (o více než desetinu). Podstatně lépe si vedla odvětví, která nebyla restriktivními opatřeními tak zasažena, jako např. činnosti v oblasti nemovitostí nebo vědecké a technické služby, kdy byly poklesy tržeb jen mírné. Není překvapivé, že v rámci sektoru dopravy si polepšily tržby za poštovní a kurýrní služby. Dnes zveřejněná data zhruba potvrzují náš odhad poklesu HDP v prvním čtvrtletí (-2,7 % mezikvartálně). Nutno ještě zmínit, že sběr dat je v současné době problematický, což přiznává i sám ČSÚ a upozorňuje na možnost výraznějších revizí.
img

Rozbřesk: ČNB sníží sazby a odkryje míru svého pesimismu

07.05.2020 Hlavní událostí dnešního dne bude nepochybně zasedání bankovní rady ČNB, od kterého se čeká nejenom snížení sazeb o dalšího půlprocentního bodu, ale také nová prognóza a případně i osvětlení záměrů centrální banky na dluhopisovém trhu.
C:\fakepath\forex-220420208183.jpeg

Vzájemná propojenost mezi finančními trhy

22.04.2020 Pokud si myslíte, že obchodování na forexu je zaměřeno pouze na jeden měnový pár nebo jeden měnový trh, bude pro vás tento článek nad míru přínosný. Na finančních trzích totiž existuje závislost mezi jednotlivými trhy. Žádná aktiva se neobchodují izolovaně. Téměř vždy tak budete moci najít vztah mezi chováním jednoho finančního trhu vůči jinému. Toto je základní princip obchodování na finančních trzích, bez ohledu na to, zda obchodujete na forexu nebo s akciemi nebo jinými deriváty.
C:\fakepath\cina2.jpg

Čínská centrální banka zavádí nová stimulační opatření

15.04.2020 Čínská centrální banka dnes snížila jednu ze svých klíčových úrokových sazeb na rekordní minimum a zmírnila požadavky na rezervy komerčních bank. Snaží se tak podpořit ekonomiku, která se potýká s negativními důsledky koronaviru. Ohlášená opatření napumpují do finančního systému celkem 43 miliard dolarů (více než bilion Kč), uvedla agentura Reuters.
C:\fakepath\francie.jpg

Francie výši svého záchranného balíčku odhaduje na 100 mld. eur

10.04.2020 Francie kvůli koronaviru počítá s rekordním deficitem rozpočtu i dluhem veřejných financí. Výši záchranného balíčku pro hospodářství postižené dopady pandemie nyní Paříž odhaduje na 100 miliard eur (2,47 bilionu Kč), což je více než čtyři procenta hrubého domácího produktu (HDP), řekl včera ministr financí Bruno Le Maire listu Les Échos. Před měsícem francouzská vláda tytéž náklady odhadovala na 45 miliard eur. Suma se patrně ještě zvýší, protože do ní nejsou zahrnuty záchrany velkých společností, jako je letecká společnost Air France-KLM.
img

Česká republika v hibernaci

08.04.2020 Pandemie COVID-19 už dávno není záležitostí Číny. Ta již v celkovém počtu nakažených dokonce vypadla z první pětky. Vir drtí především Spojené státy a velké Evropské země – Španělsko, Itálii, Německo a Francii. Vládní opatření v boji s šířením nového koronaviru se dramaticky podepisují na ekonomických vyhlídkách. Vidět to bude zejména v číslech za první a druhé čtvrtletí letošního roku. V profilu oživení hraje klíčovou roli čas. Pokud se vládní opatření začnou odbourávat v průběh aktuálního kvartálu, ekonomická situace by se během letních měsíců měla stabilizovat a závěreční čtvrtletí by již mělo být ve znamení nastupujícího oživení.
img

Special Report: Kde hledat na trhu příležitosti?

02.04.2020 Propad trhů zastihl spoustu investorů nepřipravených. Mnoho z nich čekalo na lepší vstupní ceny, nicméně propad byl velmi rychlý a také prudký. Aktuální valuace mohou být vnímány jako příležitost ke vstupu do obchodu na cenách, které nebyly v některých případech dosažitelné v posledních několika letech. V této analýze se podíváme na to, jak se medvědi podepsali na ohodnocení akciových indexů a jaké příležitosti nabízejí.
C:\\fakepath\\global economy.jpg

SB: Pandemie sníží růst v Asii, Čína poroste nejméně za 40 let

31.03.2020 Pandemie způsobená novým koronavirem prudce zpomalí ekonomický růst v rozvíjejících se zemích jihovýchodní Asie a Tichomoří, ale také v Číně, která patrně vykáže nejpomalejší růst nejméně za 40 let. Ve své nejnovější revizi ekonomického výhledu to uvedla Světová banka (SB).
img

Nejlepší defenzivní akcie roku 2020

20.03.2020 V dobách, kdy ceny akcií prudce kolísají a akciové indexy mají tendenci klesat, se investoři zaměřují na defenzivní, antiticyklické akcie stabilních společností. Cyklické růstové akcie, jako jsou například akcie společností v polovodičovém sektoru nebo sektoru cloudového softwaru naopak investoři často opouštějí v chaotických fázích trhu, což zpravidla přinese dlouhou spirálu směrem dolů u hodnoty těchto akcií.
C:\fakepath\nb-19032020-lv.png

Norská centrální banka snížila úrok na rekordní minimum

20.03.2020 Norská centrální banka dnes snížila základní úrokovou sazbu na rekordní minimum 0,25 procenta a uvedla, že náklady na úroky mohou dál klesat. Banka se tak snaží zmírnit ekonomický dopad šíření onemocnění způsobeného novým koronavirem. Teprve minulý týden přitom banka oznámila snížení sazeb o půl procentního bodu. Guvernér Oeystein Olsen prohlásil, že norská ekonomika je ve stavu nouze.
img

Ranní zpráva z FOREX trhu: Andrej Babiš se setká s bankovní radou ČNB

11.03.2020 Únorová inflace ve Spojených státech mírně ubere na tempu. Stále se však udrží nad 2% úrovní. Na měnovou politiku americké centrální banky to však vliv mít nebude. Stále očekáváme, že Fed příští týden sníží sazby o 50 bb. Tlaky na snížení úrokových sazeb budou sílit i na domácí půdě. Předseda vlády Andrej Babiš se dnes společně s ministryní financí Alenou Schillerovou sejde s bankovní radou ČNB. Tiskový brífink z tohoto setkání je naplánován na 14:30.
img

Forex: Koruna dále oslabuje

10.03.2020 V Česku bylo úterý událostmi opravdu nabité. Ráno byla zveřejněna únorová inflace. Ta zrychlila na 3,7 % z předchozího tempa 3,6 %. Ceny rostly především z důvodu sezónního nárůstů cen rekreací, zařízení pro domácnost a také odívání a obuvi. Kolem současných úrovní se inflace bude zřejmě držet i v březnu. Původně jsme počítali, že vyšplhá až na 4 % y/y. Současný výrazný propad cen ropy však posunul náš odhad níže.
C:\fakepath\Rusnok.jpg

Rusnok: Změna sazeb ČNB není nyní příliš účinný nástroj

10.03.2020 Změna úrokových sazeb Českou národní bankou není nyní příliš účinným nástrojem na boj s bezprostředními ekonomickými dopady šíření koronaviru. Novinářům to dnes řekl guvernér ČNB Jiří Rusnok. Pokud ale bankovní rada na zasedání na konci března dojde k závěru, že by případné snížení sazeb pomohlo, byť jen psychologicky, tak v tom guvernér nevidí problém.
img

Ekonomická situace v Číně

05.03.2020 V Číně se kvůli šíření koronaviru stále více propouští a dochází ke snižování cen. Čínský sektor služeb se otřásá v základech a je kvůli epidemii aktuálně na nule.
img

Inflace nad třemi procenty není důvod k panice

21.02.2020 Inflace dosáhla osmiletého maxima, život v Česku nevídaně zdražuje, hlásí titulky. Analytici (H.Horská“) i bývalí centrální bankéři (M.Hampl) unisono tvrdí, že centrální banka je „za křivkou“ – ergo, že nedávný růst sazeb ČNB byl nejenom potřebný, ale že přišel pozdě.
img

Češi si berou rekordně velké hypotéky, jejich výrazného zdražení se ale bát nemusí

19.02.2020 Průměrná výše nově poskytnuté hypotéky překročila letos v lednu poprvé v historii ČR úroveň 2,6 milionu korun. Tento nárůst odráží pokračující vzestup cen nemovitostí. Celkový objem poskytnutých hypoték ovšem oproti prosinci 2019 poklesl.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | Psychologie | Money management | Obchodní systémy | Korelace měn | Offshore | Bitcoin | Fundamentální analýza | Intervence | Exotické měny | Intervence ČNB | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Price Action | Brexit | Řecko | Patrik Urban | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Australský dolar | Novozélandský dolar | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Pullback | Moody's | Fitch | Korelace | SSI | Equity | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | USD/CHF | AUD/USD | NZD/USD | EUR/GBP | GBP/JPY | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USD/CAD | EUR/JPY | Světová banka | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | G20 | Euroskupina | Evropská unie | SYRIZA | Grexit | Ruský rubl | HDP | Obchodní deník | Obchodní plán | Fibonacci | Devizové rezervy | Mexické peso | Turecká lira | Bezpečný přístav | Dluhová krize | Divergence | Pin Bar | Monetární politika | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Měnový výbor Fedu | Evropské akcie | Kypr | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | USD/CNY | Česká koruna | Americké akcie | Býčí trh | ETF | Investiční fondy | Podílové fondy | Private equity | Dluhopisový trh | Světové akcie | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Americká ekonomika | Daně | Podpora ekonomiky | Akciové tipy | Rizika | Politika | Komoditní měny | EUR/CHF | AUD/NZD | Hyperinflace | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | EUR/NOK | EUR/SEK | GBP/NZD | USD/TRY | EUR/TRY | USD/RUB | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Komoditní burza | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Swiss Life | Důvěra investorů | Ekonomické události | Měnový trh | Svíčkové formace | Obchodování na burze | Měnové trhy | Spready | Ekonomické prognózy | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Oscilátory | Advance | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Alert | Alokace | Americký dolar | Analýza | Analýza cenných papírů | Anualizovaná volatilita | Zhodnocení | Asset management | Aussie | BRICS | Transakce | Balance | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bear | Ben Bernanke | Beta | Bloomberg | Blue chip | Bod | Bond | Dluhopisové fondy | Breakout | Broker | Bundesbank | Burza | Béžová kniha | CBOE | CCI | CEO | CFD | CFTC | CME | COT report | Cable | Call opce | Cap | Carry trade | Cash flow | Cenný papír | Centrální banka | Centrální banky | Certifikáty | Close | Konsolidace | DAX | Denní obchodování | Depreciace | Devalvace | Devizový trh | Dezinflace | Distribuce | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | Dlouhá pozice | Dluhopis | Dolarový index | Dollar | Dow Jones Industrial | Downtrend | Durace | ECB | ECN | ECU | EMA | ESM | Ekonomika | Emerging markets | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | Expanzivní politika | Exponenciální klouzavý průměr | FOMC | FRA | FX | Fair Value | Fed | Fibonacci retracement | Finanční trh | Finanční trhy | Fiskální politika | Forex trader | Forward | Fundamentální zprávy | Futures | Fúze | G10 | Gap | Grafy | Hedge Fund | Hedge | High | High Yield | Hlava a ramena | Holubice | IFO index | IPO | ISIN | Index DAX | Index PX | Index cen průmyslových výrobců | Index finanční | Index spotřebitelských cen | Index výrobních cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Insider | Intradenní obchodník | Investice | Investiční certifikáty | Investiční fond | Investiční horizont | Investor | Investování | Japonský jen | Kapitálový trh | Kiwi | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kotace | Krátká pozice | Kupón | Kurz | Kurzy měn | LES | LIBOR | LTRO | Likvidita | Long | Long pozice | Low | MACD | MIFID | MMF | MT4 | Margin | Risk | Marže | MetaTrader | Mezibankovní | Mezinárodní obchod | Momentum | Měna | Měna fondu | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Fluktuace | NYMEX | NYSE | Nabídka | Neckline | Stavební povolení | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Obligace | Opce | Operace Twist | Oscilátor | P/E | PEG | Pakt stability | Peněžní trh | Peněžní zásoba | Platební bilance | Platforma | Podkladové aktivum | Politické riziko | Poplatek | Portfolio | Pozice | Prodeje existujících domů | Profit Target | Prémie | Průmyslové objednávky | Příkaz | RRR | RSI | Rally | Rating | Ratingová agentura | Repo sazba | Reserve Bank of Australia | Resistence | Retracement | Rezistence | Rezistence (hranice odporu) | Platina | Riziko | Ropa | S&P 500 | SNB | Saldo běžného účtu | Schodek rozpočtu | Sentiment | Short | Short pozice | Směnný kurz | Spike | Splatnost | Spotová cena | Spread | Stagflace | Standard & Poor's 500 | Statut | Sterling | Stop-Loss | Support | Swap | Swiss | Pokladniční poukázky | Ticker | Tištění peněz | Trader | Trading | Trend | Trendline | Trigger | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Uptrend | VIX | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | WTO | Wall Street | Warranty | Yield | ZEW index | Zisk na akcii | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Časový rámec | Česká národní banka | Úroková míra | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Jednotná evropská měna | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Obchodní platforma | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Citibank | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | Obchodování na forexu | JPMorgan | Morgan Stanley | FTSEurofirst | Bank of China | Euro STOXX | EMU | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Index MSCI | Shanghai Composite | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční příležitosti | FTSE | Evropská ekonomika | Komerční banka | Patria | Komoditní trhy | Bank of America | Barack Obama | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | BOSSA | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | OSN | Spekulanti | Globální ekonomika | Jihoafrický rand | PBOC | Čínské akcie | Investoři | Kurzový závazek | Měnové války | Produkce ropy | Blue chips | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Ekonomie | Měnový výbor | Trh s nemovitostmi | Stimulační opatření | EU | Finanční sektor | Klouzavé průměry | Michala Moravcová | Býčí divergence | Vývoj ceny | Aukce | Aktuální kurz | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Cenový graf | Myšlení | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Hospodářská krize | Makroekonomická data | Makroekonomické události | Zisk | Berkshire Hathaway | Ropný trh | Britská měna | Těžba ropy | Dluhopisové trhy | Futures kontrakt | Sázka | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz eura | Kurz koruny | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Panika | Deprese | Euforie | Optimismus | Výsledky | Strach | Emoce | Trpělivost | Intervence na devizovém trhu | Index nákupních manažerů | Contract for Difference | Obchodní příležitosti | Obchodní příležitost | Bohatství | Hospodářský cyklus | IEA | Credit Suisse | Vývoj dolaru | RBNZ | Oanda | Ozvěny trhu | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | ČSOB | BK Asset Management | Partners | Deloitte | Gold | GCI | Jak obchodovat | Obchodovat | MT5 | Ondřej Hartman | Akcie ČEZ | Investment Banking | Investiční bankovnictví | CAC 40 | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Světová obchodní organizace | Zprávy z trhů | Analytický tým | Aktuální kurzy | Regulace | Portfolio manažer | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Intradenní analýza | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Index cen | Výrobní ceny | Výrobní náklady | Index PPI | Index CPI | Eurostat | Český statistický úřad | Stavební výroba | Roklen | Obchodní seance | Makrodata | Conseq | Portugalsko | Forexové intervence | Devizové intervence | EUR/HUF | Obchodní deficit | Facebook | Měnový index | LYNX | Index strachu | Akcenta | Swingové obchodování | Internetová měna | Australská centrální banka | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Žlutý kov | Dukascopy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | ADP report | Penzijní fondy | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Obchodní účet | Vzdělávání | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | AUDUSD | NZDUSD | GBPUSD | USDCAD | GBPJPY | Raiffeisenbank | Aktivum | Delta | EPS | Formace hlava a ramena | Index | Investiční strategie | Jiné zajištění | Křiž smrti | Likvidní | Odpor | Podpora | Průlom | Volatilní | Akcie Alibaba | Akcie Apple | Akcie dnes | Akcie Erste | Akcie Erste Bank | Akcie Lufthansa | Akcie Microsoft | Akcie ropy | Akcie Tesla | Akcie Volkswagen | Aktuální cena ropy | Aktuální cena stříbra | Aktuální kurz eur | Aktuální kurzy měn | Alternativní investice | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analytika | Analýzy | AUDJPY | Banka | Fio banka | Bankovní rada ČNB | Bankrot Řecka | Barel ropy | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | BH Securities | Bossa.cz | Brent | Britské libry | Broker Consulting | Burzovní indexy | Capital Markets | Cena | Cena akcií | Cena dolaru | Cena ropy brent | Cena stříbra | Ceny stříbra | Ceny zlata | CFD kontrakt | CFD kontrakty | Čínská ekonomika | CISCO | Co je akcie | Conference Board | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | Česká spořitelna | České akcie | České koruny | Čínské investice | DAX 30 | Dax index | Devizový kurz | DJIA | Dolar | Dolar kurz | Dolary | Druhy akcií | Dukascopy Europe | Ekonomická krize | Ekonomické analýzy | Ekonomické zpravodajství | Ekonomické zprávy | Ekonomický cyklus | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika USA | Elektřina | ETF fondy | EUR kurz | Eura | EURGBP | EURNZD | Euro ČNB | Eurostoxx 50 | Evropská měna | Evropská měnová unie | Evropská rada | Evropské měny | Finanční prostředky | Finanční služby | Fio | Fiskální rok | Fondy | Forex kalendář | Forex market | Forexové obchody | Forexu | Fortuna | Frank | Full time | FXstreet.cz | GfK | Graf | Guvernér české národní banky | Guvernér ČNB | Hang Seng | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | HDP v ČR | HDP v EU | Hodnota britské libry | Hodnota zlata | Hrubý domácí produkt | HSBC | Ichimoku | Index DJIA | Index Dow Jones | Index Hang Seng | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Index VIX | Index volatility | Indikátor CCI | Inside | InstaForex | Instrument | Instrumenty | Investice do akcií | Investice do dluhopisů | Investice do nemovitostí | Investice do stříbra | Investice do zlata | Investiční | Investiční doporučení | Investiční nástroje | Investiční poradenství | Investiční portfolio | Investing | Investování do akcií | Investování do nemovitostí | Investovat do zlata | ISM | Jádrová inflace | Jak investovat | Jak investovat do zlata | Jak koupit akcie | EBay | Japonská ekonomika | Jeden dolar | Jedno euro | Jiří Rusnok | JP Morgan | Kapitálové trhy | Komodita | Komoditní | Komoditní trh | Konfluence | Korporátní dluhopis | Korporátní dluhopisy | Koruna česká | Koupit akcie | Krize eurozóny | Kurs rublu | Kurz amerického dolaru | Kurz bitcoinu | Kurz CZK | Kurz dolarů | Kurz EUR | Kurz koruny k euru | Kurz měn | Kurz měn online | Kurz měny | Kurz stříbra | Kurz USD | Kurzu měn | Kurzy | Kurzy koruny | E15 | Libra | Libra šterlinků | Lira | Maďarská měna | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Maloobchodní prodej | Management | Market | Markets | Měna euro | Měna kurz | Měna kurzy | Měnový kurz | MetaTrader 5 | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Miroslav Singer | MyFxBook | Nákup akcií | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Nikkei 225 | Norská koruna | Norská měna | NZDJPY | Obchodní platformy | Obchodování komodit | Obchodování s komoditami | Ocenění akcií | Oslabení koruny | Oslabení měny | Oslabování koruny | Paládium | Patria Finance | Patria Online | PayPal | Penzijní společnosti | PinBar | Pips | Pivot | Pokles eura | Polská měna | Portfolia | Praní špinavých peněz | Prezidentské volby | Pro investory | Prodej akcií | Prognóza | Převodník měn | Pšenice | Rates | Reuters | Risk Management | Risk Off | Risk On | Ropy | RUB | Rubl | Ruská ekonomika | Růst HDP | Řecká ekonomika | Řízení rizik | Řízení rizika | SaxoBank | Sázky | Signály | Société Générale | SPX | SP500 | Spekulace na pokles | Spořící účet | Spořící účty | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Shares | Stochastický oscilátor | Stochastický | Stoxx | Svatá grál | Švédská koruna | Světové měny | Švédská měna | Švédské koruny | Švýcarská centrální banka | Švýcarské banky | Švýcarské franky | Termínované vklady | Termínované vklady porovnání | Těžba diamantů | Těžba ropy v Evropě | TopForex | Trade.xTrade.com | Transakční náklady | Trh nemovitostí | Trh | Tržní hodnota | Tržní podíl | Turecká měna | Turecká měna kurz | Turecká měna kurzy | Twitter | US dolar | US dolar kurz | US dolar na koruny | USD CZ | USD DKK | USD EUR | USD EUR kurz měn online | USD index | USD JPY | USD to CZK | USDDKK | USDHKD | USDRON | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Vydělávání peněz | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj akcií | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny stříbra | Vývoj ceny zlata | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | Vývoj kurzu eura | Vývoj kurzu USD | Vývoj nezaměstnanosti | Webinář | Webináře | WTI | XM | xTrade | xTrade.com | Založení účtu | Zavedení eura | Zemní plyn | Zkušenost | Zlato a stříbro | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Zprávy z ekonomiky | Předpověď | Zisky | Tradeři | Opční prémium | Diskontní sazba | EUR/PLN | CNBC | ZEW | DXY | EIA | ING | Trading Central | Mojmír Hampl | Put | Andrej Babiš | Bill Gates | Buy | CEE | Cenové rozpětí | Čistý dluh | EBITDA | Ekonomika EU | Ex-dividend | Christine Lagarde | Indie | Intermediate | Janet Yellen | Mark Zuckerberg | Měď | MIC | Ministerstvo financí | Obchodní den | P/S | Prospekt | Range | Redukce | ROCE | ROE | Sell | Small caps | Středisko cenných papírů | Střední výnos portfolia | Syntetický index | Tovární objednávky | Treasury Bills, Notes, Bonds | Tvorba ROP | USA - burza | Využití kapacit | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | Vybírání zisků | Euromoney | Trading Room | Převis | Termín vypořádání | Tržní hodnota (cena) | Cenová hladina | Hrubý domácí produkt (HDP) | Směrodatná odchylka | StopLoss | Tržby | Týdenní tržby obchodních řetězců | Ukazatel PEG a jeho použití při investování | Ukazatel Price/Cash Flow | Ukazatel Price/Sales Ratio | Zaměstnanost | Úvěr | INSEE | QE | Investiční výzkum | Světové ekonomiky | Western Union | Bohatý | eBook | Bailout | Tržní sentiment | Komise | Contract | Kontrakt | Federální rezervní systém | Mezibankovní sazby | Trendový indikátor | Majors | Svíčka/Čárka | Volby | Pivot Pointy | Rozhovor | Úspěšný trader | Blog | Cukr | Retail | Vzdělání | Frustrace | COT | Burze | Cena eura | Dividendové akcie | Graf EUR/USD | Investment | Německá burza | Traders | Průvodce obchodováním komodit | Jim Rogers | Moody's Investors Service | Markit | Dow Jonesův index | Unicredit | Deutsche Bundesbank | Bank of New York Mellon | DPA | Intesa Sanpaolo | Jackson Hole | Institut ZEW | RBC Capital Markets | Boris Schlossberg | CNN | Wells Fargo | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | ABN Amro | Westpac | CME Group | UniCredit Bank | Generali Investments CEE | Česká bankovní asociace | Home Credit | Caterpillar | ANZ | FTSEurofirst 300 | Sentix | Guvernér centrální banky | David Marek | Institut Ifo | Berenberg | Berenberg Bank | Nordea | Investing.com | TLTRO | Mitsubishi | NATO | Nová Čína | Argentinská měna | BNY Mellon | PwC | Next Finance | RBC Capital | Agentura AP | Barrick Gold | BBC | Chaos na finančních trzích | Hospodářské vyhlídky | Reálný obchodní účet | Oslabení eura | Reporty | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Obchodní nastavení | UNCTAD | Ceny nemovitostí | Růst ekonomiky eurozóny | Thomson Reuters | Akcie Starbucks | Expanzivní měnová politika | Dění na finančních trzích | Technický pohled | Bezpečné měny | Uložení peněz | Short squeeze | HUF/EUR | Kurz koruny vůči euru | Polská centrální banka | Kurz EUR/USD | Kalendář ekonomických událostí | Brazílie | Dnešní fundamenty | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Zasedání centrálních bank | Pokles úrokových sazeb | Čínská centrální banka | EFSI | Nákupy dluhopisů | Finanční gramotnost | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikatel | Pokles cen akcií | Růst cen akcií | Podnikání | Euro proti dolaru | Euro vůči dolaru | BMW | Wolfgang Schäuble | Investičníweb.cz | Ekonomický výzkum | Automobilový průmysl | Erste Bank | Mark Carney | Averze k riziku | Kurz české měny | Index pražské burzy | Ministr financí | Jak investovat do komodit | Hospodářské výsledky | Měnové riziko | Creditas | Finanční aktiva | Globální trhy | Velcí investoři | Evropské banky | Finančníci | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Trendový kanál | Otočení trendu | Dlouhé pozice | Fundamentální ukazatele | Multi-Asset obchodování | Výnosová křivka | Yahoo Finance | Plodiny | Energie | Společná evropská měna | Severomořská ropa | Prezident Fedu | Intradenní vývoj kurzu | Vývoj kurzu USD/EUR | Rada ČNB | Kapitálová rezerva | Earnings | Index FTSEurofirst 300 | Podnikatelé | Malý prostor | Zkušení investoři | Target Profit | Dekabank | Globální akciové trhy | Panevropský akciový index | Henry Hub | KBC | Propad cen komodit | BlackRock | Ekonomický sentiment | Podnikatelská důvěra | Ekonomický a strategický výzkum | Znalost | Přehled | Vytrvalost | Klid | DAX (Deutscher Aktienindex) | Jádrový index | Kč/EUR | Kč/USD | Polská ekonomika | Volby v USA | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Politické napětí | Hodnota bitcoinu | Skandinávské měny | Bezpečné přístavy | Zadlužené Řecko | Sázet | Brexit referendum | Evropské trhy | Index amerického dolaru | Bankovnictví | Futures kontrakty | Referendum | Ekonomická aktivita | City | Fidelity International | Posilování koruny | FX Concepts | Svatý grál | Prezident ECB | Nejistoty na trzích | Fundamentální faktory | Vývoj měn | Pozornost investorů | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Aktuální vývoj | Mezinárodní instituce | Standard & Poor's | Kapitálové rezervy | Britské akcie | Náklady na zajištění | Strategy Research | Economist | Economic | Zasedání České národní banky | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Glencore | Akcie ve Spojených státech | Akcie v USA | Ekonomické dopady | Akcie v Asii | Xetra | IBEX | Evropská dluhová krize | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Obchodování měnových párů | Americké státní dluhopisy | Intervence centrální banky | JPMorgan Chase | Dollar Index | Bankovní regulace | Pavel Kohout | Realitní trh | Daňové příjmy | Vladimir Putin | Deutsche Börse | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Index asijsko-pacifických akcií | Globální ekonomický růst | Pokles libry | S&P Global | Zpomalení globální ekonomiky | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Britské dluhopisy | Bezpečnější investice | Volby ve Španělsku | Britské banky | Index evropských bank | Hlavní indexy | Rizikovější aktiva | Index technologického trhu Nasdaq | Nervozita | Globální finanční trhy | Britský ministr financí | Růst akcií | AAA | Rating AAA | Dnešní ekonomický kalendář | Summit EU | Setkání centrálních bankéřů | Světové centrální banky | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Finančnictví | Walmart | Alibaba | Fibo | Dnešní obchodování | Propad | Německý index DAX | Měnová opatření | Bělorusko | Handelsblatt | Úvěrový rating | John Kerry | Kryptoměny | Poměr zlata a stříbra | Les Echos | Ropné společnosti | Severomořská ropa Brent | Eurex | Index Nikkei | FactSet | TradingView | Sázkové kanceláře | Citi | S&P | Mezinárodní ratingová agentura | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Výzkumná společnost | Cena mědi | Bezpečné dluhopisy | Britská banka Barclays | Německý DAX | Zahraniční investice | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Euro k dolaru | Politická nejistota | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Index CAC 40 | Oslabení dolaru | Posílení eura | Posílení koruny | Čínské akciové trhy | Finanční injekce | Akciové trhy ve Spojených státech | Dnešní údaje | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Historická minima | Člen rady guvernérů | Evropský trh | Nejistota | Finanční tituly | Analytik Komerční banky | Erste | Philip Morris | VIG | Saúdská Arábie | Zasedání Bank of England | Největší banky | Stagnace | Tempo růstu | Prodej aut | Akcionáři | Tradiční měny | Euro k americkému dolaru | Daně z příjmů | Libra vůči dolaru | Zajištění | EverBank World Markets | Obilniny | Výrobní index PMI | FTSE 100 | Šéf společnosti | Baidu | Ethereum | Tesla | Dluhové krize | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Prodejní signál | Agentura AFP | Zahraniční firmy | Odhodlání | Kryptoměna | Kapitalizace | Představitelé Fedu | Steen Jakobsen | Výhled | Depozitní sazba | Úroková sazba Fedu | LIBOR-OIS | Globální krize | Francouzská ekonomika | Bankéři | Uvolnit měnovou politiku | Utáhnout měnovou politiku | Poplatky | Nakupovat akcie | Americké akciové trhy | Propad akcií | Exxon | Chevron | Investiční zkušenosti | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Německý export | Silné euro | Hrubý domácí produkt Německa | Úspěšné obchodování | Nonfarm Payrolls | Britská ekonomika | Americký trh práce | Vyhlídky eurozóny | Britský FTSE 100 | Odhady trhu | Predikce | Index technologického trhu Nasdaq Composite | Summit G20 | Světová obchodní organizace (WTO) | Růst světového obchodu | Světový obchod | Globální obchod | Mezinárodní investice | Hospodářská situace | Ministr obchodu | General Electric | Obchodování dolaru | Obchodování eura | Bankovní unie | Bankovní domy | Bankovní krize | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Bankovní systém | Krize | Vývoj DAXu | Názory analytiků | Investiční rozhodnutí | Firemní výsledky | Inflace v Německu | Měnové otázky | Opatření na podporu ekonomiky | Velké zisky | Analytický tým FXstreet.cz | Západoevropské burzy | Světové trhy | Investovat do akcií | Theresa May | Kalendář dnešních ekonomických událostí | Theresa Mayová | Inflace v Česku | Měnová politika Fedu | Měnová politika ECB | Snížení úrokových sazeb | Zpomalení čínské ekonomiky | Firemní zisky | S&P Global Ratings | TTIP | Kurz japonského jenu | Výnosy | Měnová stimulace | Měnové stimulace | Zásoby zemního plynu | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár GBP/USD | Měnový pár USD/JPY | Rizikovější investice | Rizikové investice | Americká vláda | Česká vláda | Růst čínské ekonomiky | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | Americký index S&P 500 | Hřivna | Turecká centrální banka | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | TRY | Index cen domů | Odliv kapitálu | Softbank | ARM Holdings | Čekající příkaz | Indikátor důvěry | Intradenní šum | Měnové stimuly | Příjmy | Čistý příjem | Spotřebitelské výdaje | Návratnost investice | Oslabování dolaru | Oslabování eura | Indikátory důvěry | Podnikatelská aktivita | Indexy PMI | ExxonMobil | Údaje o inflaci | Alphabet | xStation | Česká koruna (CZK) | Měny&Sazby | ČTK | Kurz jednotné evropské měny | Aktuální cena | Německý Ifo index | Japonský Nikkei | Konsenzus | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Fiskální stimuly | Belgie | HDP eurozóny | Rozjednané prodeje domů | Zasedání americké centrální banky | Zpomalení ekonomiky | Program kvantitativního uvolňování | Bilance Fedu | Vývoj úrokových sazeb | Tisková konference ECB | Tisková konference Fedu | Výhled ekonomiky | Stimulace hospodářského růstu | Hlavní ekonom | Kurz EURUSD | Jednání FOMC | Inflační čísla | Švédsko | Norsko | Dánsko | Odhad HDP | Očekávání | Ekonomická nálada | Index ekonomické nálady | Ekonomická nálada v eurozóně | Evropský statistický úřad Eurostat | iShares Silver Trust | HDP v eurozóně | Kontraindikátor SSI | Index spekulativního sentimentu | Tempo růstu ekonomiky | Mercedes | Globtrex | ABN AMRO Bank | Devizy | Jihokorejské akcie | ex | Purple Trading | Mizuho | Generali Investments | Forwardový kurz | Kurz americké měny | J.P. Morgan | Ruské akcie | Fúze a akvizice | Okénko trhu | Ranní nadhoz | Skupina PPF | Akcie českých bank | Obchodování ropy | Swiss Life Select | Vstup na burzu | BBVA | Sázkaři | Zahraniční forex | Daňové změny | Vývoj ceny hliníku | Graf vývoje ceny hliníku | ČSOB Finanční trhy | Credit Agricole SA | ING Groep NV | Zahraniční FX | CoinDesk | Obchodování s dolarem | Inflace ve světě | Obchodníci s měnami | BHS | Globtrex.com | Začátek výsledkové sezóny | Aleš Michl | Breakout Trader | Paul Tudor Jones | Kurzový vývoj | Ceny hliníku | Americký akciový trh | Index volatility CBOE | Roklen24 | Markéta Šichtařová | MT4 Supreme Edition | Obchodování indexů | Jerome Powell | Trh kryptoměn | Coinmarketcap | MiFID II | LYNX Trading | Investiční nástroj | Zavedení vlastní měny | ETC | Ray Dalio | Invesco | Nemovitostní fondy | Tržní kapitalizace bitcoinu | Kapitalizace bitcoinu | Index S&P/ASX 200 | Dominik Stroukal | Binance | NEST | Štěpán Hájek | Tether | Krypto burzy | Lithium | Investice do lithia | Jak fungují akcie | Zlatá koruna | Altcoiny | Tržní očekávání | Asijské trhy | Vzácné kovy | Conseq Investment Management | Drobní investoři | Výnosy desetiletých dluhopisů | Investování s LYNX | Airbnb | Odliv dividend | Podnikání na kapitálovém trhu | Zápis ze zasedání Fedu | Globální akcie | Investice do vládních dluhopisů | Ekonomické výsledky | Saxo | Výprodeje na akciových trzích | Obchodní války | FinTech | Asociace pro kapitálový trh ČR | Výkonnost indexů | LYNX webinář | Očekávání investorů | Krypto | Analytik TopForex | Bitcoiny | Virtuální měny | Raytheon | Lockheed Martin | Růstové akcie | Německá centrální banka | Slabší koruna | Analytik Raiffeisenbank | Trading příležitosti | OPEC+ | Obchodní válka | Posilování dolaru | Spoření na důchod | Přijetí eura | Podniky | Evropské akciové trhy | Asijské akciové trhy | Projev Jeroma Powella | Čínské měny | Globální růst | Regionální měny | Silný americký dolar | Technologické akcie | Obchodní aktivita | FAANG | Kurz EUR/CZK | Inflace v eurozóně | Firma McDonald's | Okénko finančního trhu | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Portu | Objem obchodování | Geopolitické napětí | Akciový trh v USA | Americké dluhopisy | Forint | Turecké liry | Úrokové sazby v Turecku | Nákup zlata | Domácí měna | Geopolitika | Ekonomické krize | Šéf Fedu | Graf indexu | Pokles turecké liry | Cenový kanál | Short signál | RDSA | Royal Dutch Shell | Ether | Odvětví polovodičů | Index Stoxx 600 | Obchodování akcií | Czech Fund | Norges Bank | Pražský index PX | Zasedání OPEC | Korunový trh | Profesionální obchodník | USMCA | Měny v regionu | Nové peníze | Dluhopisové výnosy | Pražský PX | Patrik Mackových | Růst výnosů dluhopisů | Spotřebitelská inflace | Propady na akciových trzích | Použití finanční páky | Globální investoři | Úrokový výnos | NIESR | Banka Mizuho | Reakce trhu | Ruská centrální banka | Trh s kryptoměnami | Silnější dolar | Vývoj ceny bitcoinu | Vývoj české koruny | Cena plynu | Signál na akcie | Ramfin | Pokles cen ropy | Propad cen ropy | Roční výnos | Hodnota amerického dolaru | Christopher Dembik | Růst úrokových sazeb | Obchodní platforma MetaTrader | Posilování eura | Zvýšení mezd | Slabá koruna | Průzkum společnosti | Výkonnost akcií | Růst zisků | Anticyklické akcie | Zpomalení hospodářského růstu | Politika Fedu | Zvýšení úrokové sazby | EK | Prezident Trump | Dopady na ekonomiku | Evropská komise | Základní úroková sazba | Úroková sazba v USA | Index spotřebitelské důvěry | Prezident Evropské centrální banky | Fiskální pakt | Veřejný dluh | Hodnota indexu | Odhady analytiků | Společnost Apple | Zpřísňování měnové politiky | Oslabení amerického dolaru | Růst cen komodit | Sazby Fedu | Majetek | Heiken Ashi | Růst dolaru | Nemovitostní trh | WEF | Obchodovat s akciemi | Oživení trhu | Sazby ČNB | Poptávka po americkém dolaru | Obchodování na burzách | Otevřené obchody | Irská pojistka | Obchodní jednání | Obchodní přístup | Odložení brexitu | Makroekonomické strategie | Skalpování | Způsob obchodování | Nakoupit akcie | Pozornost trhu | Ceny zemního plynu | Obchodovat na finančních trzích | Vysoký výnos | Silný trh | Odhad analytiků | Zvýšení sazeb | Zvýšení sazeb ČNB | Michal Uma | Evropský regulátor | Vysoké zhodnocení | Market alert | Norská centrální banka | Konopné akcie | Investice do marihuany | Inflace v ČR | IPO Instacart | Technická situace | Kurzy hlavních světových měn | Obchodujte ropu | Finanční produkty | Uber Technologies | Kvartální výsledky | Statistický úřad | Podnikatelská nálada | Podnikatelská nálada v Německu | Ropovod | Technologický Nasdaq | Americké HDP | ECB a monetární politika | Inflační očekávání | Ekonomická stagnace v eurozóně | Ekonomická stagnace | Růst americké ekonomiky | Český průmysl | Podíl nezaměstnaných | Michal Brožka | Růst cen ropy | CNY | Pokles sazeb | Nejznámější kryptoměny | Bondster | Infineon | STMicroelectronics | Infineon Technologies | AMS | Bitcoin a další kryptoměny | Ceny pohonných hmot | Akcie klesají | Společná měna | The Telegraph | NVDA | Riziko recese | Rostoucí příjmy | iFX | DE30 | Snížení sazeb | Reinvestování | Růst cen zlata | Čínský trh | NATGAS | Prezidentka ECB | Záporné sazby | Akcie a ETF | Ropné akcie | STAR | NASDAQ 100 | Digitální daň | Defenzivní akcie | Blackstone | Uranové akcie | Výnosové křivky | Pokles cen | Výnos dluhopisů | Německé HDP | Snížení úroků | Vanadiové akcie | Vanad | XTB Research | Štěpán Křeček | Ministerstvo obchodu | Čínské ministerstvo obchodu | Silný dolar | Recese v USA | SIX | Inverze výnosové křivky | Poskytování úvěrů | Obava z recese | Obavy z recese | Poptávka po stříbru | Akcie týdne | Indická ekonomika | Oživení ekonomiky | Ekonomické problémy | Nejlidnatější země světa | AMZN | Burzovní průvodce | Akcie podniku | Pohonné hmoty | ISM index | Thyssenkrupp | Kristalina Georgievová | Broker Consulting Index | Růst mezd | KB | Pravděpodobnost recese | US500 | Deutsche Welle | Sazby ECB | MT5 Supreme Edition | PPF | Obavy z globální recese | Globální recese | Denní graf | Prodeje nových aut | Očekávání trhu | Hospodářský výhled | Dot plot | Nastavení úrokových sazeb | Program odkupu akcií | Povídání o trzích | Overbalance | Nejlepší blue chip akcie | Blue chip akcie | Poptávka po ropě | Finanční situace | Měnověpolitické zasedání | Data z Německa | Centrální banka Nového Zélandu | Snížení daní | Nejlepší vanadiové akcie | AKAT | Asociace pro kapitálový trh | Asociace pro kapitálový trh České republiky | Dolarové likvidity | Obchodování dluhopisových ETF | iShares | Nejlepší dluhopisové ETF | Dluhopisové ETF | Klesající úrokové sazby | Kurzarbeit | Bankovní statistika | MetLife | Český HDP | GOOGL | Internet of Things | Internet of Things (IoT) | Investujte do akcií | Předstihové indikátory | Platinové akcie | Akcie roku 2019 | Akcie roku | Investice do platiny | Jak se stát lepším investorem | Nízká nezaměstnanost | České nemovitosti | Antiticyklické akcie | Akcie stabilních společností | Cyklické růstové akcie | Stav ekonomiky | Očekávaný růst | Obchodní dohoda | Bilance zahraničního obchodu | RISK-ON | Akcií těžařů | Vyšší úrokové sazby | Cena akcie | Očekávané Earnings | Uvalení cel | MMF Kristalina Georgievová | Šéfka MMF | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Hospodářské krize | Huawei | Trump dnes | Střadatelé | Rozpočtová politika | US30 | Dow Jones (US30) | New Deal | Automobilky | Čistý zisk | KOSPI | Investment Management | Obchodní model | AKAT ČR | Jana Brodani | Rozpočet | Deficit | Jednání o brexitu | Prezident Donald Trump | Zpomalení německé ekonomiky | Propad ceny akcií | Politická situace | Ceny benzínu | Německá vláda | IOT | Snížení úrokové sazby | Trinity | Jakub Seidler | ČNB Jiří Rusnok | LNG | Obchodní dohoda s Čínou | Býčí signál | Medvědí signál | Objem | Data z USA | Bílý dům | MSFT | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Zájem o investice | Trh práce | Vyšší sazby | Německý průmysl | Obchodní dohody | Myšlenka | Statistické údaje | Robert Shiller | Vyšší volatilita | Včerejší obchodování | Obrat trendu | Achim Wambach | Supreme Edition | Alibaba Group | Růst spotřebitelských cen | Německá průmyslová výroba | Globální euforie | Akcie Alibaby | Snižování úroků | Šéf Fedu Jerome Powell | Inflace v USA | Ceny pohonných hmot v ČR | ČSÚ | Ekonomika ČR | Konkurenceschopnost | Měnový pár USD/CNY | Nejlepší internetové akcie | Internetové akcie | Německé hospodářství | Předseda představenstva | Statistický úřad Eurostat | Vyšší riziko | Cisco Systems | Firma | Zasedání ČNB | Dynamika HDP | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | PLN/EUR | Maloobchodní prodeje | Americké maloobchodní prodeje | Hlavní události | Technické analýzy | Hlediska technické analýzy | BAT | Risk-off | Americký průmysl | Parlamentní volby | Olívia Lacenová | Průmyslová výroba ve Spojených státech | Radomír Jáč | Výše úrokových sazeb | Applied Materials | UnitedHealth | Pfizer | Týdenní zpráva | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Čínská firma | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen | Global Finance | CBI | Produkty obchodované s finanční pákou | Dolar k japonskému jenu | Datový kalendář | Bilance | Index DOW | Ekonomický vývoj | Americký Senát | Negativní sentiment | Vysoký veřejný dluh | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Vývoj trhu | Generální ředitel | GM | Růst světové ekonomiky | Ródium | Skrytý potenciál | Potenciál ródia | Statistici | Negativní nálada | Česká měna dnes | Ukrajina | Zájem o riziková aktiva | Lagardeová | Klesly akcie | Amazon | Nízké úrokové sazby | Nálada spotřebitelů | Philip Lowe | Důvěra v českou ekonomiku | Nadhodnocení | Úrok | Louis Vuitton | LVMH | Vysoké ceny ropy | Miliardy | All Time High | Důvěra v ekonomiku | Globalt | Vyhlídky | Průzkumy | Legislativa | Německá spotřebitelská důvěra | Trendová linie | INTC | Federální rezervní banky | Federální rezervní banka | Kalendář událostí | Americká data | Walt Disney | Disney+ | 5G | Důvěra v ekonomiku eurozóny | EUR Index | Oblast rezistence | Ekonomická důvěra | Finanční rezervy | Dlužníci | Ředitelka AKAT ČR | Naše ekonomika | České hospodářství | Domácí poptávka | Odvětví české ekonomiky | Meziroční růst HDP | Helena Horská | Ekonomka Raiffeisenbank | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Automobilový sektor | Dluhopisoví investoři | Dnes zveřejněná data | Zveřejněná data | KOSP200 | Nezaměstnanost v eurozóně | Data o HDP | Too Big to Fail | Financovat | Deficit hospodaření státu | Hospodaření státu | Statistika | Předpovědi | Predikce vývoje | Technologický sektor | Ceny výrobců | Průmysl | ADP | Jan Vejmělek | Investovat v roce 2020 | Růst japonské ekonomiky | Růst eurozóny | HUF | PLN | Na burze | Drahý kov | Zmírnění rizik | Centrální banka USA | Historické události | Gabriel Štefaňák | Propouštění | Impuls | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Průmyslová výroba v Německu | USDIDX | SoftBank Group | Visa | General Motors | Enel | Výrazný pokles | Světové ceny potravin | Ceny potravin | Čína a USA | Být trpělivý | Rozvoj | Zvýšená volatilita | Stavební produkce | Nejvyšší nezaměstnanost | Export z Německa | Stavebnictví | Investujte na Forexu | Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny | Důvěra investorů v ekonomiku | Koruna dnes | Zdražování | Listopadová inflace | Ceny zboží | Nízká inflace | Problémy | Kolísání ceny | Tempo růstu čínské ekonomiky | Důvěra investorů v německou ekonomiku | Soukromé firmy | NAFTA | Vládní výdaje | Finanční ztráty | Tomáš Holub | ČNB Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Člen bankovní rady ČNB | Breaking | Pojišťovny | Ekonomická recese | Total | Zasedání FOMC | Prognózy | Nejistoty | Členské státy EU | Státy EU | Ranní komentář | Ranní zpráva | Evropský průmysl | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | ECB Christine Lagardeová | Soukromý sektor | Penále | Výhled do budoucna | Plyn | Dobrá nálada | Nálada | Kofola | Koruna zpevnila | Prohlášení | Yahoo | Moskva | HDP Německa | United Technologies | Centrální banky USA | Huawei Technologies | Amgen | Airbus | Harmony | NN Group | Škoda Auto | Míra | RWE | Premiér Babiš | Vivendi | Jaderné elektrárny | Accor | Inflační výhled | Ohlédnutí | Nižší ceny ropy | Ceny stavebních prací | Ceny zemědělských výrobců | Úroky | Konec roku | Německý PMI | Edward Moya | STOXX50 | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Bankovní rada České národní banky | Zasedání Světového ekonomického fóra | Hypotéky | Nižší úrokové sazby | Hypoteční trh | Smartwings | Důchod | Martin Řezáč | Předseda AKAT ČR | Předseda | Investujte | Modelový příklad | Naše prognóza | Americké centrální banky | Rozhodnutí ČNB | ČNB dnes | AXA | Výkonná ředitelka | Ředitelka | Philadelphia Fed index | Fed index | Záporné úrokové sazby | Meziroční míra inflace v eurozóně | Optimismus investorů | FedEx | FDX | Akcie FedEx | Akcie FedEx (FDX) | FedEx (FDX) | xStation5 | MasterCard | AT&T | Disney | Ministr hospodářství | Americké vlády | Nike | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Nejbližší support | Pojistka proti inflaci | Dot-com | Rychlý růst mezd | Bydlení | Ministerstvo financí České republiky | Uber | Ipsos | Martin Novák | Analytik Broker Consulting | EY | Ztráta | Úbytek | Nejlepší investiční příležitosti | NERV | Nejlepší akcie | Akcie těžařů stříbra | BREAKING | SPD | Yandex | Stratég | Přelom roku | Hlavní akciové indexy | Miliardy korun | Kraft Heinz | Zasedání měnového výboru | Výnosy státních dluhopisů | Koruna posílila | WIG20 | Michal Skořepa | Nálada v průmyslu | Investiční platformy | US100 | Americký index | Wirecard | Pozitivní zpráva | Hospodářský růst v Německu | Schodek státního rozpočtu | Napětí na Blízkém východě | Ziskovost | Tuzemská ekonomika | Investiční aktivita | Měnověpolitický stimul | Stabilní společnosti | Hospodaření | Analytik Cyrrusu | Zvýšení inflace | Nízké ceny ropy | Klesající trend | Reakce eura | Pracovní trh | Silný support | Vyšší ceny ropy | Společnost Sentix | Důvěra investorů v eurozónu | Američané | Bruno Le Maire | Exact Sciences | Návratnost | Hospodářské recese | Netflix | Celsius Network | Inovace | Míra inflace v eurozóně | Washington | Daimler | O2 | O2 Czech Republic | Letecké společnosti | Miliardy eur | Írán | Oslabení kurzu | Investoři i analytici | Produkce německého průmyslu | Sodexo | Čínský HDP | Světová banka (SB) | Sezónnost | RBA | Elektrické vozy | Budoucnost | Ifo | Clemens Fuest | Experti | Zemědělství | Rekordní maximum | Spolkový statistický úřad | Předběžné výsledky | ASML | ASML Holding NV | Příjmy domácností | Poradenství | Mercedes-Benz | Růst globální ekonomiky | Oslabení kurzu koruny | Nový rekord | Geopolitická situace | Podnik | Česká inflace | Tuzemská inflace | Proinflační | Listopadové maloobchodní tržby | Luboš Růžička | Silnější koruna | Vyšší inflace | Rozpočtový přebytek | Snížit úrokové sazby | Inflace v prosinci | Růst cen potravin | Veřejné finance | Analytička | Ukazatele | Bankroty | SAP | iRobot | IRBT | Federální vláda | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Kryptoměny bitcoin | Americké akcie dnes | Meziroční růst spotřebitelských cen | Cenové tlaky | Růst cen výrobců | Nejnovější statistické údaje | Nájemné | Nájmy | Nižší růst | Velké firmy | Ceny energií | Angela Merkelová | Kancléřka Angela Merkelová | Německá kancléřka | Hladiny podpory | Prognózy ČNB | Kancléřka Merkelová | Krach | Očekávaný vývoj | Digitální komunikace | Komunikace | Nová prezidentka ECB | Francouzská vláda | Údaje o HDP | Stabilita sazeb | Francouzský prezident | Macron | Kapitalismus | Trump | Pozitivní zprávy | Mezinárodní organizace práce (ILO) | Mezinárodní organizace práce | ILO | Chudoba | Prezident institutu | Prezident | Výsledkové sezóny | AMGN | Koronavirus | Nejnovější údaje | Výsledky průzkumu | Průměrná úroková sazba | Lepší zítřky | Google | Samsung | WhatsApp | Instagram | Anglie | Trhy | ASX 200 | S&P/ASX 200 | Trump v Davosu | Aktivita firem | Evropské ekonomiky | Indikátor ekonomického sentimentu | Souhrnný indikátor | Nejlepší ropné akcie | Akcie roku 2020 | Obchodujte akcie | Akcie s LYNX | Pražské burzy | Šíření koronaviru | American Express | Ratingová agentura Fitch | Impérium | Změny cen | Beztrendové obchodování | Obchodování na koruně | Asijské indexy | Vir | Jüan | Negativní dopad | Nejprudší pokles | Pokles | Donald Trump dnes | Situace | Globální sentiment | Zdražovat | Ukončení intervencí | České měny | Ifo Clemens Fuest | Prezident Ifo | Důchody | Americký kongres | Nejvýraznější pokles | Odhad letošního růstu | Meziroční růst | Vít Hradil | Růst inflace | Epidemie koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | IHNED | DISH | Konzultant | Vysoká inflace | Ceny Bitcoinu | Býčí Pin Bar | Medvědí Pin Bar | Las Vegas Sands | Las Vegas | Boeing | Výstupy | Lehká ropa WTI | Raiffeisenbank a.s. | FIAT | Zpomalení růstu | Směrnice EU | Viceguvernér ČNB | Pochybnosti | Zlepšení | Úsilí | Akcie v roce 2020 | Obchody | Výdaje | Průmyslníci | Pesimismus | Čínská vláda | Zpracovatelský sektor | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Hlavní úrokové sazby | Dopady koronaviru | BP | Americký ISM | PMI pro sektor | Prodeje aut | Fresenius Medical | Adidas | 4fin | Sazby beze změny | DNB | NFP | Rozhodování | Recese ve Spojených státech | Vyhlídky americké ekonomiky | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | Spořicí produkty | Americké banky | Pohled bankéřů | Průměrná cena | Britský statistický úřad | Medvědi | Prodávající | Poptávky po ropě | Lednová inflace | Americká inflace | Růst sazeb | Valuace | KBC Asset Management | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Tradingový portál | Portál FXstreet.cz | Britské měny | Zemědělské komodity | Německý HDP | Životní minimum | Expanzivní fiskální politika | Tým XTB | Pokračování poklesu | Empire State Index | Akcie společnosti Apple | Deutsche Telekom | Ekonomické aktivity | Bez rizika | Gilead Sciences | Konjunkturální průzkum | Prudký propad | FinTech akcie | České banky | Šíření onemocnění | Ekonomické recese | Dopady epidemie koronaviru | Data PMI | Šéfka ECB | Cestovní kanceláře | Zpřesněný odhad | Český hrubý domácí produkt | Tržní úrokové sazby | Aktivita v čínském sektoru služeb | China Merchants Bank | Čínské banky | Americký Fed | Stabilita | Cyklické akcie | Pokračování klesajícího trendu | Jižní Korea | Sestupný trend | Cestovní ruch | Kanadská centrální banka | Haruhiko Kuroda | Toyota | Vývoj | Čínský svaz osobních automobilů | CPCA | Hospodářská politika | Nižší sazby | Nová data | Šok | Mzda | Vzestup inflace | Guru | Vládní opatření | Výkyvy | Překoupenost | Inflace v únoru | Důsledky koronaviru | Ekonomika Evropské unie | Únorová inflace | Změna sazeb | Změna sazeb ČNB | WP | Videokonference | Lídři EU | Sazby hypoték | Pomoc ekonomice | Restrikce | Nejrozšířenější kryptoměna | David Krůta | Aerolinky | Air France-KLM | Lufthansa | Panevropský akciový index STOXX 600 | Vlna výprodejů | Program nákupu aktiv | Indické akcie | Evropské dividendové akcie | Dividendové akcie 2020 | Akcie 2020 | Deficit státního rozpočtu | Bankovky | Mince | Nákupy státních dluhopisů | Tržní podmínky | Profitovat | Shenzhen Composite | Tencent | Opatření vlády | Medvědí trend | Další vývoj | Desetileté dluhopisy | Karanténní opatření | Restriktivní opatření | Stimuly | Evropské země | Brusel | Letectví | Pokles HDP | Členové bankovní rady | Fiskální politiky | Kabinet | Moore Czech Republic | Tržby společnosti | Největší propad | Cenový vývoj | Krátkodobé dluhopisy | Tudor | Stimul | Důležitý support | NBER | Nákupy aktiv | Odhad inflace | Měnové podmínky | Měnové zasedání | Měnové zasedání bankovní rady | Poptávky po dolaru | Spotřebitelé | Zotavení ekonomiky | Nemoc COVID-19 | Hyundai | Automobilka | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Cyklické změny | Historie | Potenciální změny | Aktuální situace | Německý hospodářský institut | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Snížení základní úrokové sazby | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Rozhodnutí bankovní rady | Mluvčí ČNB | Nová stimulační opatření | Texas | Louisiana | Akcie Waste Management | Waste Management | Waste Management (WM) | Akcie Waste Management (WM) | Prodeje domů | Další pokles | DNB Markets | Handelsbanken Capital Markets | Ekonomka DNB | Oeystein Olsen | Norská vláda | Ekonomiky zasažené krizí | Ekonomiky zasažené krizí kolem koronaviru | Nordea Markets | Analytici Nordea Markets | Německý ministr financí | Situace v Číně | Co to jsou defenzivní akcie? | Koronavirová krize | Akcie Ahold Delhaize (AD) | Ahold Delhaize | Ahold Delhaize (AD) | Akcie Unilever (UNA) | Unilever (UNA) | UNA | Akcie Ahold Delhaize | Akcie Wolters Kluwer (WKL) | Akcie Wolters Kluwer | Wolters Kluwer (WKL) | Wolters Kluwer | WKL | Unilever | WM | Akcie Church & Dwight (CHD) | Church & Dwight (CHD) | CHD | Akcie Church & Dwight | Church & Dwight | Akcie Regeneron Pharmaceutical (REGN) | REGN | Akcie Regeneron Pharmaceutical | Regeneron Pharmaceutical | Regeneron Pharmaceutical (REGN) | MPSV | MF | Hlavní centrální banky | Kroky centrálních bank | Kalifornie | Ministryně práce a sociálních věcí | Ministryně práce | Jana Maláčová | OSVČ | Kongres | Škoda | Index ISM | Manufacturing | Komerční banky | Republikáni | Demokraté | Domácnosti | Asociace | Fundament | Posílení amerického dolaru | Iracionální | Výrobce letadel | Hotovost | Spotřebitelská nálada | Market update | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Nákupu státních dluhopisů | Alena Schillerová | Ministryně financí | Zápis z posledního zasedání | Nákup aktiv | Úřad práce | Citrix | Citrix Systems | Index podnikatelské aktivity | Spoření | Mitch McConnell | Dávky v nezaměstnanosti | Tomáš Raputa | Německý index IFO | Politická rozhodnutí | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | United Airlines | American Airlines | Koronavirové krize | Poslanci | Silná rezistence | Signál | Instituty | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Tisková konference | Repo sazby | Biliony | Potenciál | Americká spotřebitelská důvěra | Evropský parlament | Bankovní asociace | ČBA | Česká bankovní asociace (ČBA) | Výroba automobilů | Allianz | Ministryně financí Alena Schillerová | Tempo růstu CPI | CPI ve Španělsku | Propad HDP | Ceny elektřiny | Karanténa | Živobytí | Historické pohyby | Výkonnost indexu | Šíření nákazy | Izrael | Abbott Laboratories | Reálné mzdy | Riziko inflace | Klid před bouří | E-commerce | Ekonomiky | Člen představenstva | Čtvrtletní pokles | Situace v průmyslu | Jana Steckerová | Potenciál pro růst | Vzdělávací webináře | Slovensko | České PMI | Solidní růst | Mluvčí automobilky | Války | Schodek | Globální hospodářské krize | Poradce | Organizace | Akcie Alibaba Group | Poskytování hypoték | LTV | Special Report | Deficit veřejných financí | Americké žádostí o podporu | British Airways | Letecká společnost | Umělá inteligence | Nvidia Corp | Závislost | Práce | Vyhoření | Jednání ČNB | Zelené energie | Afrika | FAO | Údaje | IATA | DPH | Mexiko | Oživení v Číně | Eni | Nakupovat státní dluhopisy | Neformální sektor | Spotřebitelské úvěry | Opatření proti šíření koronaviru | Výroba v Německu | Sociální nepokoje | UnitedHealth Group | Ekonomické oživení | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Nárůst nezaměstnanosti | Mozek | Cena benzínu | Pákistán | Nákup automobilů | JPM.US | Celková inflace | Inflace v české ekonomice | Výpadky | WMT | Více peněz | Short signál na akcie | Green Harmony Capital | Jün Siung | Lloyds Banking Group | Microsoft Corp | US Bancorp | Dodavatelské řetězce | Data z americké ekonomiky | Majitel | Úspory | Hospodářské oživení | Zpráva Evropské komise | Hospodářské oživení eurozóny | Oživení eurozóny | Otevírání ekonomiky | Procter & Gamble | Statistiky | Program pomoci | Chuť riskovat | Demokraté a Republikáni | Malé podniky | ZEW index ekonomického sentimentu | Návrat do práce | Colorado | USD za barel | Propad ceny | S&P500 | Prezident institutu ZEW | ZEW Achim Wambach | Dílčí index | Finanční pomoc | Ázerbájdžán | Nizozemsko | Důvěra v eurozóně | Premiér Andrej Babiš | Vyjádření ekonomů | Rizikový apetit mezi investory | Apetit mezi investory | Rizikový apetit | Risk on a Risk off na forexu | Propojenost mezi finančními trhy | Cenové pohyby | MFF | Reddit | Debata | Surové ropy | Investiční tituly | Air France | Posílení | Sociální napětí | Omezení pohybu | Náklady na obsluhu dluhu | Indikátory ekonomického sentimentu | Výrobce letadel Boeing | Výkon dolaru | Joe Biden | Evropské méně | Data z trhu práce | Spotřebitelský sentiment | Průzkum ČSÚ | Cestování | 3M | Americký HDP | Ekonomické vztahy | Tempo růstu spotřebitelských cen | Sazba Fedu | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Volvo | Liberty Ostrava | Ministerstvo hospodářství | Zasedání Evropské centrální banky | Osobní příjmy | Výjimečná situace | Shell | Maloobchod | Finanční polštář | ATH | Zaměstnanci | Gilead | Miroslav Novák | Akcenta Miroslav Novák | Letečtí dopravci | Dopravci | Manfred Hübner | Akcie padají | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | ISM pro sektor služeb | Růst výnosů | Rally na akciích | Federal Reserve | Soud | Koncern Volkswagen | Poměr PE | PMI pro sektor služeb | PEPSICO | Dovoz | Vývoz | Dlouhodobý trend | MSCI World | Pozitivní očekávání | Tisknutí peněz | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Leasing | Dluhy | Toyota Motor | Členské státy | Ceny zeleniny | NKE | Americké ceny výrobců | Průmyslové kovy | Merck KGaA | Merck | RBI | Účet platební bilance | ČSOB Leasing | Auta | Expedia | JD.com | Royal Caribbean | Xiaomi | Vývoj ekonomiky | CNN Prima News | Protikoronavirová opatření | Sektor služeb | CL | Spekulovat | Obchodní platformy Metatrader | Bundesbanka | Fiskální stimul | Advance Auto Parts | Manažeři | Důvěra spotřebitelů | Velký růst | Evropské sdružení výrobců automobilů | Podnikatelské aktivity | Renault | Umělé inteligence | Vládní pomoc | Ekonomické zotavení | Společnost Lufthansa | Kia | Mondelez | JDE | Unie | ČR | Salesforce | Koronavirové pandemie | Hospodářský institut | Andrej Babiš (ANO) | Spolkový sněm | Index spotřebitelských úvěrů | Měsíční mzda | Nové úvěry | Nové hypotéky | Rozhodnutí FOMC | Výrobní PMI | Pozitivní sentiment | PEPP | Londýnské burzy | Nová prognóza | Gambling | Vedení společnosti | Antivirus | Zvyšování mezd | Kvalitní akcie | Předkrizové úrovně | Počet nových žádostí o podporu | Statistiky z pracovního trhu | Big data | Oracle | Akcie big data | Vývoz z Německa | Tempo poklesu | Index Nasdaq Composite | Zpomalení inflace | Květnová inflace | Obchodní bilance eurozóny | Globální poptávka | Pokles německé ekonomiky | Arizona | Investice do infrastruktury | Sanofi | Členové Fedu | Stimulační balík | Inflace v Evropské unii | Roční míra inflace | Prodeje automobilů | Podpůrné programy | Propad cen | Představitelé České národní banky | Proticyklická kapitálová rezerva | Proticyklické kapitálové rezervy | Negativní výhled | Úvěrové podmínky | Největší evropská ekonomika | Rostoucí trend | Evropští leadeři | HDP EU | Skalpeři | Sentiment na trhu | Covid | Druhá vlna pandemie | Americké technologické firmy | Technologické firmy | ZIL | Snížení nákladů | Restrukturalizace | Koronavirová opatření | Druhá vlna | Podnikatelské aktivity v USA | Analytik Purple Trading | DSTI | Nové žádosti o podporu | Příjmy a výdaje | Výkyvy cen | Velké investice | Vrcholoví manažeři | Míra zisku | Fintech společnosti | Nákupní apetit | Neočekávané události | Jasný signál | Situace na trhu práce | Dopad pandemie | Maloobchod v květnu | MAM | Nárůst počtu nově nakažených | Fond obnovy | Fundamentální pozadí | Výhled vývoje ekonomiky | Výrazný propad | E.ON | Johnson & Johnson | Zdroj příjmů | ECB měnové podmínky | KLM | Ocenění | Šance | Globální spotřebitelská důvěra | Americký maloobchod | Úrokové sazby na hypotékách | Růst tržeb | Investice do robotiky | Ceny | Praha | Kolaps | Verizon Communications | Technologické společnosti | Analytický tým XTB | Společnost XTB | Rostoucí ceny komodit | Byty v Praze | Ceny nových bytů | CVVM | Akcie těžařů | Fresnillo | KGHM | Konjukturální průzkum | Životní úroveň | Následky pandemie | Nižší poptávka | Porušení pravidel | HDP za Q2 | Zlatá horečka | Tvrdá ekonomická data | Akcie British Petrol (BP) | Akcie British Petrol | British Petrol (BP) | British Petrol | DeFi | Pár EUR/USD | Americké žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Propad ekonomiky | Výhled německé ekonomiky | Odhad růstu HDP | Důvěra | Velké technologické firmy | Philip Lane | Indonésie | Růst zaměstnanosti | Časový horizont | Slábnoucí dolar | Časový úsek | Hyundai Motor | Akcie Hyundai | Cenové hladiny | Lepší výsledky | Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu | Deutsche Lufthansa | Oživení poptávky | Analytik XTB | Pandemická situace | Online nakupování | Pokles tržeb | Air Liquide | Prolomení supportu | Růst důvěry | Snížení DPH | Akcie Airbus | Zvýšení daní | Coca-Cola | Výrobní sektor | Německý regulátor | Typ obchodování | Big Tech | China Eastern | Delta Airlines | Southwest Airlines | Pokles hospodářství | Prodej aut v Číně | CAAM | New Energy Vehicles | Kubánská vláda | Odborníci | Peso | Ekonomické odhady | Rentabilita | Inspirace | Zasedání amerického Fedu | Zdanění | Prognóza Fedu | Dolarové úrokové sazby | Prezidentské volby v USA | Nvidia | Qualcomm | Sazba hypoték | Průměrná sazba hypoték | Změny v ekonomice | Zasedání FED | Novozélandská ekonomika | Budoucí vývoj | Slabší kurz | Ekonomické dopady pandemie | Propad cen akcií | Prodeje rodinných domů | Dnešní zasedání ČNB | Cena elektřiny | Evropský statistický úřad | Elektromobily | Výsledek jednání ČNB | Politici | Diverzifikovat | Zadlužení země | Počet úmrtí | Biden | Přístup k pandemii | Internetová společnost | Americká internetová společnost | PMI ve zpracovatelském průmyslu | PMI indikátor | Tuzemští obchodníci | Marathon | Vinci | Ranní okénko | Česká republika | Průmyslové zakázky | Epidemická situace | NextEra | Lockdown | Měnový fond | Banka ANZ | Negativní úrokové sazby | Ceny bytů | CPI v USA | Americké prezidentské volby | Americké měny | Walgreens | Významné riziko | Koncern | Embargo | Množství peněz | Jitan Solanki | CZKCASH | Defi | Nařízení | Newmont | Epidemické situace | Intel | SolarEdge Technologies | SEDG | JPM | GS | Reálný HDP | Bidenovo vítězství | Moneta | Pandemický program | SAP AG | PFE | CSCO | JNJ | UMA | Zveřejnění výsledků | Zveřejnění výsledků HDP | Tržní výhled | Miroslav Zborovský | Ombudsman klientů | SolarEdge | Zynga | ZNGA | Electronic Arts | Sumitomo | Bidenovy plány | Beth Ann Bovinová | Trend oslabování | Oslabování amerického dolaru | MCD | Oživení čínské ekonomiky | Hospodářský vývoj | China Mobile | Týdenní tržní výhled | QCOM | Snižování daní | Odhad amerického HDP | Praktické tipy | Proražení | Přebytek obchodní bilance | Životní prostředí | Nio | NextEra Energy | GME | GameStop | Mikuláš Splítek | Linde | Siemens | Bayer | BASF | Deutsche Post | Deutsche Boerse | Vonovia | Fresenius SE | Fresenius | Henkel | Beiersdorf | Continental | HeidelbergCement | Covestro | Změny úrokových sazeb | Vývoj měnového páru USD/CNY | Swingový výhled | BIDU | Lego | Očkování | Zadlužování | NBP | Orbán | Mutace koronaviru | Ceny aktiv | MGM | Uzavírání ekonomiky | Nálada investorů | P2P | Výhled na rok | Počasí | Český výrobní sektor | PMI ve výrobě | Aktivita ve zpracovatelském průmyslu | DOT | Oživení amerického trhu práce | Silné oživení | Inženýrské stavitelství | Samsung Electronics | Brands | Zdravotní péče | Rio Tinto | JD | Shopify | Dlouhodobé obchodování | Průmysl v listopadu | Vývoj ceny zlata v roce 2021 | Rostoucí ceny ropy | Údaj o HDP | Evropské centrální banky | Acacia Communications | Bidenův stimulační balík | MRK | CARA | MJ | WU | Situace na trhu | Philips | Macrotrends | Macrotrends.net | Radar Tradera | Týdenní Forex kalendář | Akcie Gamestop | Marriott | PEP | Deliveroo | WallStreetBets | Akcie GME | GameStop (GME) | Reddit skupina | Reddit WallStreetBets | Velké investiční fondy | Express | Bilanční suma | Tržní ceny | Akcie společnosti GameStop | Rozvolnění | Finanční výsledky | UNH | Rostoucí úrokové sazby | Anheuser-Busch inBev | FTX | Colt | Nastavení sazeb | Akcie 2021 | Norská ekonomika | Tyson Foods | Sklapování | Obchodní přístupy | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Trendové linie | Kering | AIG | FinTech akcie 2021 | Rostoucí výnosy | SPWR | PMI indexy | Rozhodnutí vlády | Air | Freeport-McMoRan | Akcie Boeing | Terra | Nárůst výnosů | Akcie ropy v roce 2021 | Intervenovat na devizovém trhu | Mnoho peněz | Silný růst | Banco Santander | Pandemická opatření | Pandemie covidu-19 | Analýza EUR/USD | Fidelity | 5G akcie | Nejlepší 5G akcie | Akcie roku 2021 | Výrazný růst | Vývoj ceny akcií | Dlouhodobý investor | Výprodej dluhopisů | Výhled růstu ekonomiky | Holubičí tón | GameStop akcie | Ceny železné rudy | GFG Alliance | IPO Deliveroo | Platební prostředek | xStation 5 | Poptávka po nemovitostech | Míra úspor | Martin Pohl | Vesmírné akcie | Vesmírné akcie 2021 | GRMN | Obchodovat CFD | ISM ve službách | Investovat do nemovitostí | Umění | Organizace OSN pro výživu a zemědělství | Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) | Data o inflaci | Bitcoinové transakce | Ceny surovin | Makroekonomická prognóza | Nová makroekonomická prognóza | Raytheon Technologies | Rostoucí ceny | Objednávky | Verizon | Comcast | Pakt stability a růstu | Kellogg | Přeprodané oblasti | Hodnocení současné situace | Ekonomická situace v eurozóně | Situace v eurozóně | Goldman Sachs Group | Meziměsíční inflace | Meziroční růst cen | Zápis z jednání ČNB | Hospodářské stimuly | Výprodej bitcoinů | Hlavní indikátor | Zvýšené riziko | Podnikatelské klima | Obavy z inflace | API | Akcie McDonald’s | Oslabení | Prudké oslabení | Navýšení důchodů | PCE index | Růst úroků | Hypoteční sazby | Prodejní ceny | První zvýšení sazeb | MNB | Bit.plus | Fundamentální analýza akcie | Analýza akcie | Finanční gramotnost Čechů | Evropské společnosti | Spotřeba domácností | Přehřátí ekonomiky | Přehřívání ekonomiky | Salvador | FAST | Plány | Cíle | Příležitosti | Úroveň supportu | Úroveň rezistence | Zdražování cen | Platidlo | Gigafactory | Konkurence | XPeng | Prodej | Microsoft Corporation | Wal-Mart Stores | UnitedHealth Group Incorporated | Jednotné měny | Senegal | Tržní prostředí | Další kryptoměny | Konference OSN o obchodu a rozvoji | Konference OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD) | Čínský výrobce elektromobilů | NEV | NEV (New Energy Vehicles) | Cyklus zvyšování sazeb | PPF Telco | Úročené vklady | Pozitivní vliv | Významné zprávy | Trh dnes | El País | Deník El País | Aristoteles | Paradox | Varianty koronaviru | Thajsko | Dopady pandemie covidu-19 | Cenové stability | Technologie | Americký výrobce | Rizikový profil | Sazby daně | Spojené arabské emiráty | Růst cen stavebních materiálů | Sada dat | Philip Morris International | USA inflace | JPMorgan (JPM.US) | JAR | Čínský výrobce | Americký trh | AI | Výprodej bitcoinu dnes | Roger | Odvětví | BHP | Divize | Akcie čínské společnosti | Načasování | Spotřebitelský sektor | Výrobce elektromobilů Tesla | Rekord | Příjmy z reklamy | ABB | Současné ceny | Instant Research | Kryptoměnový svět | Automobilový koncern | Růst v Číně | Štěstí | Mateřská společnost | Dvojité recese | Dřevo | Chování | Syndrom vyhoření | Vizualizace | Vnímání | Ovlivňování | Logistika | Marriott International | Projekce | Účetní období | Úvěry na bydlení | DIS.US | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | Drahota | Aktuální prognózy | Vratislav Zámiš | Analytik Portu | Cena kryptoměny | Objem peněz | Byty | První odhad | Poptávky po oceli | Vyšší úroky | Afghánistán | Tálibán | Hnutí Tálibán | Tokeny | Medián | Bonusy | Rozbor | Výrobní inflace | ASX | Inflace ve Velké Británii | David Vagenknecht | Nedostatek čipů | Jihoafrická republika | Růst výroby | Společnosti | Měnové unie | Aktualizovaný výhled | Opatření | Vrcholy | Dna | Telco | Katastrofy | Lenka Kalivodová | Rychlý růst | Hnutí ANO | ANO | Uhlí | NFT | Ekonomický potenciál | Česká společnost | Macau | Rizikové kvazifondy | Kvazifondy | Kompenzace | Tečkový graf | Sentiment indikátory | Pokračování trendu | Zoetis | Zoetis Inc | Potíže v dodavatelských řetězcích | Problémy v dodavatelských řetězcích | Šéfka ECB Christine Lagardeová | Gamble | Energetická krize | Krize v Evropě | Jak diverzifikovat | Posilování amerického dolaru | Automotive | Nová vláda | Minulá výkonnost | Češi | Energetické krize | Zdražování energií | Objem obchodů s akciemi | Rychlý růst cen | Vysoké ceny | Souhlas ČNB | Složení portfolia | Nedostatek polovodičů | CSX | Abbott | Zdravotnictví | Obilí | Rumunsko | Pozornost | Nálada v ekonomice | Zboží dlouhodobé spotřeby | Christian Lindner | Joseph Stiglitz | Meta | Klima | Meta Platforms | Používání cizích měn | Odkupy akcií | Objem poskytnutých úvěrů | Česká národní banka (ČNB) | Drahé energie | Společnost | Výsledky společnosti | Inflace ve Spojených státech | Tomáš Vranka | Obchodní ředitel | Tým InstaForex | Reálné výnosy | Reálné úrokové sazby | Další růst sazeb | Výrazný růst inflace | Macy's | CEEC Research | Kohl's | TIM | Průměrná volatilita | Průměrná volatilita páru GBP/USD | Globální nedostatek čipů | Nová varianta covidu | Varianta covidu | Nové mutace | Omikron | Operace na volném trhu | Očekávání úrokových sazeb | | Sezonalita | Bear market | Vietnam | Zlotý | BofA | Cykly | Časové období | Rozšíření | Fibonacciho úrovně | Rostoucí inflace | Developeři | Arm | Zemědělci | Spotřebitelské inflace | Analytik Monety | Oscilátor Marlin | Marlin | Obchodní tipy | Jaromír Gec | Inflační spirála | Cyklus utahování měnové politiky | Základní sazba | Důvěra v ekonomice | Hráči na trhu | Sumitomo Mitsui | Dlouhodobé trendy | Hodnoty měny | Iveco | Miliardy USD | Apple Music | Petr Lajsek | Předpokládaný růst | Nemoc covid-19 | Hypomonitor | Organizace spojených národů | Big tech | Hry | Dražší energie | Reality | Válka na Ukrajině | Instituce | Nový týden | Murray | Ebury | Tomáš Kudla | Klaas Knot | Provident Financial | Provident | Jiří Feix | Rodinné domy | Invaze na Ukrajinu | Ping An Insurance | Kupní cena | Ruské invaze na Ukrajinu | Sankce | Konflikt na Ukrajině | Cena plynu pro evropský trh | Švýcarská národní banka | Mezinárodní vztahy | MWh | Statista | Čínské trhy | Velkoobchodní cena plynu | Raytheon Technologies Corp | Zkapalněný zemní plyn | Prima | Situace v Rusku | Společnost Google | Invaze | XTB Štěpán Hájek | Záporné reálné úrokové sazby | Pokles inflace | Jan Večerka | Invaze ruských vojsk | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Řetězce | CRD IV | Zpomalení růstu úvěrů | Zvyšování cen | Společnost Meta Platforms | Společnost Meta | Silná konkurence | Opatření v Číně | Závislost na Rusku | Petr Kříž | PwC Petr Kříž | Kroky ČNB | Vysoké ceny energií | Růst cen energií | Aktuální inflace | Pohyby trhu | Výsledek inflace | Colt CZ | Online platformy | GMT | Skvělá investice | Zákonodárci | Vlastnictví | Pokles produkce | Poradenská firma | Boj s inflací | Rostoucí ceny energií | Ropovod TAL | Argentinská centrální banka | finGOOD | Vít Endler | Martin Vašek | Největší výnosy | Šéfové | Jan Frait | Karina Kubelková | Finanční sektor v ČR | Peter Kažimír | ZEN | Bear market rally | Market rally | Přijetí | Wynn Resorts | WYNN | Snížení inflace | Životní náklady | Propuštění | Nákup fyzického zlata | Znehodnocení | Nominální růst HDP | Úroveň parity | Purple Trading Petr Lajsek | Marketingová komunikace | Plán restrukturalizace | Zkrocení inflace | Výsledky amerických bank | Pokles zisku | Vývoj zisků | Nominální růst | Hike | Prime | Poměr P/E | Překoupené oblasti | Zpráva o inflaci | Aleš Blažek | Ředitel skupiny ČSOB | Generální ředitel skupiny ČSOB | Jan Sadil | Udržitelnost | Disney (DIS.US) | Podíl nevýkonných úvěrů | ČSOB Smart | Současná situace | Trh s kancelářemi | Německé ekonomiky | Reálné příjmy domácností | Propad trhů | Slovo recese | Výsledek HDP | Řízení financí | EU a USA | BrikkApp | Rezervy na ochranu úvěrového trhu | Úrokové náklady | Vedení skupiny ČSOB | Martin Jarolím | Marcela Suchánková | Změny ve vedení | Liz Truss | Daňové škrty | Řešení energetické krize | Boj proti inflaci | Meopta | Alokovat kapitál | Výhled pro Německo | Baterie do elektroaut | Tradingový portál FXstreet.cz | Realitní bublina | Implikace | Pokles cen nemovitostí | Výsledky Applu | Pozitivní nálada | Investiční alkohol | Asijské fondy | Lukáš Raška | Výsledková sezóna s XTB | Shromáždění OSN | Valné shromáždění OSN | Valné shromáždění | Embarga vůči Kubě | Zrušení amerického embarga | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Matěj Široký | Války na Ukrajině | Petra Krmelová | ČNB Petra Krmelová | Vysoké inflace | Bali | Nouriel Roubini | Obchodní řetězce | Chemický průmysl | CZ | Pokles reálných mezd | Dynamika růstu | Terminály na zkapalněný zemní plyn | Pověst | Timur Barotov | BHS Timur Barotov | Podstoupení rizika | Aktivity v USA | Zajímavé investiční příležitosti | Energetické krize v Evropě | Crowdfundingové platformy | Celosvětová recese | Strategie win win | Zpětné odkupy | Velmi rizikové investice | Vývoj ceny akcií Alibaby | Růst akcií Alibaby | LSEG | Moët | Hennessy | Další růst úrokových sazeb | Avatar | Meziroční inflace v eurozóně | Inflace v Evropě | Měnová unie | Carlyle | Právo | Ředitel Ekospolu | Evžen Korec | Další posilování | Tržní výhled pro rok 2023 | Ceny ropy a zemního plynu | Realitní bublina v Číně | Kryptoprůmysl | Skandály | Apple Watch | Zvyšování úrokových sazeb v USA | Teplé počasí | Psychologický faktor | Společnost Ekospol | Ekospol | Silná koruna | Eurové příjmy | Eurové úvěry | Federal Reserve Bank | Krátkodobý hospodářský výhled | Americká ekonomika podle MMF | Fiat money | Doktorát z ekonomie | Netradiční investice | Bitcoin praní špinavých peněz | Papírové dolary | Trh NFT | Období nejtvrdších lockdownů | Spekulativní věci | Hodnoty NFT | ICO tokeny | Úvěrová delikvence | Obrovská ztráta | Deposit facility | Ekonomické překvapení | Nadopování trhů | Intervenční činnost | Intervenční činnost České národní banky | Činnost České národní banky | Spekulativní aktivum | Standardní investiční příležitosti | SatoshiLabs | Ve vatě | Dark Web | Sex, drogy a bitcoiny | Dark Web: Sex, drogy a bitcoiny | Ekonomické bubliny | Platební instituce | Platební instituce Roger | Ludwig von Mises | Konkrétní měny | Akciové tituly | Rozhodování ECB | Nejvyšší inflace | Nejvyšší inflace v Evropské unii | Výhled trhů | Fanoušek Bitcoinu | Velké recese | Vyšší náklady | Psychologické faktory | Pokračující pokles | Vládní dluh | Nové příležitosti | Tom Kadeřábek | Nákup nemovitosti | Média | Viceguvernérka | Raphael Bostic | Fingood | Nová data o inflaci | Vklady | Bancorp | Layoffs | Layoffs.fyi | Počet obyvatel | Válka | Trh fúzí a akvizic | ČNB Aleš Michl | Ušlé zisky | Vyšší ceny | Asie | Překážky | Vysoké úroky | Vysoké úrokové sazby | Dlouhodobost | Srovnávací základna | Objem hypoték | Data společnosti | Ředitel investiční platformy | Snížení poptávky | Neziskové organizace | Fed Williams | Nálada mezi německými exportéry | Pavel Klema | CEO platformy Bondster | P2P/P2B | Zakladatel | Petr Javůrek | Hypoteční banky | Patová situace | FinGO | Vládní konsolidační balíček | Konsolidační balíček | Tomáš Jícha | Development | Pohledávky | Vlastní bydlení | Vice | Údaje o maloobchodních tržbách | Energetická agentura | Místopředseda představenstva | Aktuální stav | Navýšení dluhového stropu | Úvěrování | NEMO Report | Levice | Segment stavebnictví | Silná data | Směřování | ARM | Pokles životní úrovně | Michal Straka | Offline Štěpána Křečka | BHS expres | Úvěry v eurech | Firemní úvěry | Firemní úvěry v eurech | Ekonom BH Securities | Hlavní ekonom BH Securities | Navýšení sazeb | Kontroly na úvěry | Eurový úvěr | Platby na eura | Eurový příjem | Kurzová rizika | Kolaps HDP | Tlak na růst inflace | Mzdová spirála | Cenově mzdová spirála | Tlaky na růst mezd | Platy státních zaměstnanců | Mzdově-inflační spirála | Úsporný balíček | Vládní úsporný balíček | Obsluha státního dluhu | Vyhozené peníze | Škrtání dotací | Financování státního dluhu | Ochránit úspory | Hodnota realit | Peníze do bank | Myšlenkové schéma | Slevy oproti nabídkové ceně | Sazby na hypotékách | Výhodný nákup | Dotovaná sazba | Reálné příjmy obyvatelstva | Příjmy obyvatelstva | Reálné příjmy | Nakupovat nemovitosti | Chuť nakupovat nemovitosti | Sazby na dluhopisech | Dluhopisové investice | Příležitost vstoupit na trh | Nárůst cen energií | Skokový nárůst cen energií | Závislost na Rusku v oblasti energií | Problém s dodávkami plynu | Nedostatek plynu | Drahá elektřina | Jak se stanovuje cena elektřiny | Krize na energetickém trhu | Plovoucí LNG terminály | LNG terminály | Pevné terminály | Navyšování mezd | Zavádění odvodů na zaměstnance | Zavádění odvodů | Odvody | Severní křídlo | Proinflační riziko | Nižší ceny | Situace v Německu | DNO | Ekonomické podmínky | Podpory ekonomiky | Ondřej Kolman | Situace v USA | Letní výsledková sezóna | Výsledky technologických gigantů | Mluvčí ČNB Petra Krmelová | Nejhorší výsledek | John Williams | Kvartální výsledky Big tech firem | Kvartální výsledky Big tech | Výsledky Big tech firem | Výsledky Big tech | Dražší půjčky | Nákup nemovitostí | Akcie Broadcomu | Roubini | Klaviyo | Fox Corp | News Corp | Fox | News | Thomas Martin | Plánování | Míra růstu HDP | Měnové intervence | Konflikt mezi Izraelem | Tudor Jones | Struktura | Bývalý premiér | Růst prodejů | Přecenění | Zajištění majetku | Kontrola pojištění | Nové technologie | Investiční atraktivita | Bankovní rada České národní banky (ČNB) | Strategická rozhodnutí | YPF | Milei | Snižování inflace | REITs | Hútiové | Paul Jackson | Aktuálně trh | Index MSCI World | Jednání ČNB o úrokových sazbách | ATRIS | Řešení problémů | Jakub Matis | ProCent | Class A | Rok 2024 | Finanční bilance | Měnové politiky v USA | Prodej nových osobních aut | Prodej nových osobních aut v Česku | Prodej nových aut | Nejprodávanější | Yamaha | Registrace nových motocyklů | Tahače | Renault Master | Makroekonomické faktory | Hospodářské cykly | Technologické inovace | Ekonomická zpráva | Severní Dakota | Největší příležitosti | Noční můra | Spojené státy americké | Velké hospodářské krize | Dopad na ekonomiku a spotřebitele | Portfólia | 1D | D1 | Dopad na ekonomiku | Prosperity | Úroveň investic | Přizpůsobovat se | Rozdíl mezi měnovou a fiskální politikou | Co je to fiskální politika? | Fungování fiskální politiky | Výzvy a rizika | Faktory ovlivňující fiskální politiku | Cílové priority | Sociální faktory | Mezinárodní vztahy a obchod | Úvěrový rating a státní dluh | Kontrola inflace | Fiskální udržitelnost | Úroveň důvěry veřejnosti | Úroveň důvěry | Vláda a kongres | Vládní nástroj | Nákupy | Prodeje | Malé vysvětlení | Zotavení | Analýza hospodářských cyklů | Vliv na různá odvětví | Předvídání cyklů | Politické reakce | Studium historie | Vztah s investicemi | Dopad na veřejné politiky | Vztah k dlouhodobému vývoji | Délka cyklu | Amplituda cyklu | Druh cyklu | Dopad na různé sektory | Sledování ekonomických ukazatelů | Faktory spouštějící cyklus | Zpětný pohled | Faktory ovlivňující hospodářské cykly | Důvěra spotřebitelů a investorů | Politické rozhodnutí | Globální a ekonomické otřesy | Ekonomické otřesy | Demografické trendy | Změny cen komodit | Vliv hospodářských cyklů na ekonomiku | Vliv hospodářských cyklů | Nakupovat | Technologický vývoj | Americký dolar (USDIDX) | Vlnový pattern | Vlnová analýza
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | FOREX | Indikátor | Trading | Cena | Graf | EUR/USD | Růst

Předchozí klíčová slova

Ekonomická obnova
Ekonomická omezení
Ekonomická omezení ve světě
Ekonomická opatření
Ekonomická poradkyně
Ekonomická předpověď
Ekonomická realita
Ekonomická recese
Ekonomická rizika
Ekonomická setkání

Následující klíčová slova

Ekonomická situace v eurozóně
Ekonomická stagnace
Ekonomická stagnace v eurozóně
Ekonomická svoboda
Ekonomická svoboda v České republice
Ekonomická škola
Ekonomická témata
Ekonomická teorie
Ekonomická třída
Ekonomická závislost
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Swissquote Bank
Potvrďte prosím... Zavřít