Čtvrtek 18. duben 2024 02:52
reklama
CapXmaster
reklama
Purple trading AI
reklama
Fintokei SwiftTrader
reklama
Fintokei SwiftTrader

Dovoz ropy

C:\fakepath\ropa3.jpg

Ceny ropy se zvyšují v obavách z nedostatku dodávek

13.04.2022 Ceny ropy se uprostřed týdne dál zvyšují v obavách z nedostatku dodávek poté, co Rusko uvedlo, že mírové rozhovory s Ukrajinou se dostaly do slepé uličky. Ještě většímu růstu brání slabá ekonomická data z Číny a Japonska.
C:\fakepath\trader-06042022-26-zm.jpeg

Komodity: Ceny ropy po dohodě členů IEA o uvolnění rezerv klesají

06.04.2022 Ceny ropy klesají. Přispěly k tomu zprávy o překvapivém růstu zásob ve Spojených státech a uvolnění ropy ze strategických rezerv členských zemí Mezinárodní agentury pro energii (IEA).
C:\fakepath\trader-31032022-30-zm.jpg

Západ usiluje o snížení závislosti na plynu z Ruska, platbu v rublech odmítá

31.03.2022 Rusko je druhým největším producentem zemního plynu na světě. Země je také dlouhodobě největším dodavatelem plynu do Evropy, podle údajů Mezinárodní energetické agentury (IEA) stabilně zajišťuje zhruba 40 procent spotřeby plynu Evropské unie (EU). Monopol na vývoz této strategicky důležité suroviny z Ruska prostřednictvím plynovodů má ruský plynárenský gigant Gazprom. Převážná část ruského plynu proudí do Evropy potrubím Jamal, který vede přes Bělorusko a Polsko do Německa, plynovodem Nord Stream, který vede z Ruska po dně Baltského moře přímo do Německa, a potrubím přes Ukrajinu. Vnitřní trhy s plynem v Evropě spojuje síť propojovacích potrubí.
img

Pelosiová: USA přeruší běžné obchodní vztahy s Ruskem

11.03.2022 Americká administrativa podle demokratické šéfky Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiové přeruší běžné obchodní vztahy s Ruskem. Moskvě kvůli invazina Ukrajinu zruší doložku nejvyšších výhod. Pelosiová to dnes podle agentury Reuters uvedla na tiskové konferenci. Oficiálně by tento krok měl prezident Joe Biden oznámit ještě dnes. Obě komory amerického parlamentu by ho měly bez problémů potvrdit. Podobný krok chtějí podle CNN učinit i země Evropské unie a státy G7.
img

Rekordní inflace v USA i v ČR za desítky let. Západ dává ruce pryč od ruské ropy

11.03.2022 Americký prezident Joe Biden 8.3.2022 oznámil embargo na import ruské ropy. Upozornil, že tento krok zřejmě povede ke zvýšení ceny plynu v USA, ale že je nezbytný k zesílení ekonomického tlaku na Rusko.
C:\fakepath\trader-10032022-18-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

10.03.2022 1) Ceny ropy se po středečním prudkém poklesu dnes opět výrazně zvyšují. Na trhu panuje nejistota ohledně toho, zda Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a její spojenci přikročí k výraznějšímu zvyšování těžby, aby kompenzovali výpadky dodávek z Ruska. Cena severomořské ropy Brent kolem 10:30 SEČ vykazovala nárůst o 4,1 % zhruba na 115,70 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) si ve stejnou dobu připisovala 3,1 % na 112,10 dolaru za barel.
img

Českou ekonomiku zasáhla pádivá inflace

10.03.2022 „Inflace v České republice se dostala na dvoucifernou úroveň, takže ji oficiálně můžeme označovat za pádivou. V důsledku tohoto vývoje dochází k výraznému snížení kupní síly úspor a inflace se stává součástí kalkulací při uzavírání smluv. To může způsobit, že období vysoké inflace v naší zemi bude trvat déle než do konce letošního roku,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\usa ekonomika.jpg

Sněmovna reprezentantů USA schválila zákaz dovozu ruské ropy i peníze pro Ukrajinu

10.03.2022 Americká Sněmovna reprezentantů drtivou většinou schválila zákon zakazující dovoz ropy, zemního plynu a uhlí z Ruska. Jde o další reakci Spojených států na ruskou invazi na Ukrajinu. Už v úterý toto opatření vyhlásil americký prezident Biden a Sněmovna reprezentantů mu nyní dala podobu zákona, napsala agentura AP. Sněmovna reprezentantů schválila i 13,6 miliardy pro Ukrajinu a Evropu.
img

Akcie ropy v roce 2022: 6 tipů na nejlepší ropné akcie

10.03.2022 Akcie ropy jsou v důsledku růstu ceny ropy v posledních dnech opět v hledáčku investorů. Konflikt na Ukrajině nadále pokračuje a některé země zavádějí embargo na dovoz ropy a plynu z Ruska. Mnozí investoři se ptají, jaké to bude mít reálné dopady na cenu ropy a zda může tento růst nadále pokračovat.
C:\fakepath\trader-09032022-43-zm.jpeg

Komodity: Ropa prudce zlevnila po zprávě, že emiráty a Irák podpoří vyšší těžbu

09.03.2022 Cena severomořské ropy Brent se dnes propadla až o 17 procent a dostala se pod 106 dolarů za barel po zprávách médií, že Spojené arabské emiráty (SAE) a Irák podpoří zvýšení těžby Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a jejích spojenců. Později Brent část ztrát smazal, krátce před 20:00 SEČ se prodával zhruba za 112,60 USD za barel. Vykazoval tak pokles přibližně o 12 procent. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) ve stejnou dobu ztrácela přes 11 procent na 109,70 dolaru za barel.
C:\fakepath\trader-09032022-37-zm.jpeg

Komodity: Ropa zlevňuje, polevily obavy z dopadů zákazu dovozu ruské ropy do USA

09.03.2022 Ceny ropy dnes výrazně klesají, zákaz dovozu suroviny z Ruska do Spojených států by totiž podle některých investorů nemusel prohloubit globální převis poptávky nad nabídkou. K poklesu cen přispělo i prohlášení šéfa Mezinárodní agentury pro energii (IEA) Fatiha Birola, podle kterého by členské země této organizace mohly přikročit k dalšímu uvolnění ropy ze svých zásob.
img

Denní makroekonomické výhledy: Pomsta staré ekonomiky 09/03/2022

09.03.2022 KOMODITY: Široký komoditní index Bloomberg (DJP) vzrostl za poslední měsíc o 23 % a v letošním roce o 35 %. Ruská krize umocnila již tak napjatou situaci na komoditním trhu a zvýšila poptávku po inflačních hedgeových nástrojích, poté, co se tyto třídy aktiv strávily dekádu v investiční pustině. Ropa (OIL) by po zákazu dovozu z Ruska do USA mohla zaznamenat historická maxima. Nikl (NICKEL) se včera zdvojnásobil v rámci short squeezu.
C:\fakepath\USA-Rusko.jpg

Kreml: USA vedou proti Rusku ekonomickou válku

09.03.2022 Moskva bude na americké sankce vůči Rusku reagovat opatřeními, která budou v souladu s jejími zájmy. Podle serveru Kommersant to dnes řekl mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov. Spojené státy podle něj vyhlásily Rusku ekonomickou válku. Americký prezident Joe Biden ve středu oznámil, že USA zakazují dovoz ropy, zkapalněného zemního plynu a uhlí z Ruska kvůli jeho invazi na Ukrajinu.
img

Dosáhne zlato hodnoty 3 000 USD?

09.03.2022 Zlato prudce vzrostlo – o 82 USD – čímž se futures na zlato dostaly na úroveň jen 10 USD pod historickým maximem 2 088 USD ze srpna 2020.
img

USA a Velká Británie zakázaly ropu z Ruska. Blíží se další ropná krize?

09.03.2022 Od poslední analýzy na Exxon Mobil se zase situace na ropném trhu o něco změnila. Velká Británie a USA oznámily své plány na embargo ruské ropy v důsledky války na Ukrajině. To může mít vliv na další růst ceny ropy. Ten navíc způsobuje zvýšení inflace a má vliv na snížení hrubého domácího produktu. Jak by na tuto situaci mohl zaregovat Fed?
img

Akcie Chevron: Poroste cena akcie v důsledku ropné krize i nadále?

09.03.2022 Akcie Chevron (CVX) patří stejně jako Exxon Mobil a Shell mezi ropné tituly, které těží ze současné ropnékrize. Od poslední analýzy na Exxon Mobil se zase situace na ropném trhu o něco změnila. Velká Británie a USA oznámily své plány na embargo ruské ropy v důsledky války na Ukrajině. To může mít vliv na delší růst ceny ropy. Dramatický růst ceny ropy navíc stimuluje akceleraci inflace a redukuje tím pádem i hrubý domácí produkt.
C:\fakepath\eurusd-09032022-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 9.3.2022

09.03.2022 Americké akcie včera nakonec oslabily. Seance byla velmi rozkolísaná, protože investoři hodnotili rychlý vývoj kolem krize na Ukrajině. Spojené státy včera kvůli invazi Ruska na Ukrajinu zakázaly dovoz ruské ropy a dalších energií.
C:\fakepath\trader-08032022-29-zm.jpg

Komodity: Ropa zdražuje, USA a Británie přistoupily k zákazu dovozu ruské ropy

08.03.2022 Ceny ropy se dnes výrazně zvyšují. Spojené státy a Británie přistoupily kvůli ruské invazi na Ukrajinu k zákazu dovozu ruské ropy. Očekává se, že toto rozhodnutí umocní narušení globálního trhu s energiemi.
img

Graf dne: ropa (07.03.2022)

07.03.2022 Ropa zahájila obchodování v novém týdnu velkým býčím cenovým gapem. Začala se obchodovat s takřka 10% růstem. Brent futures s květnovou expirací vyskočil nad 130 USD za barel, zatímco spotové ceny téměř dosáhly na úroveň 140 USD za barel. Ropa WTI vyskočila nad 126 dolarů za barel. Důvod růstu cen je jasný – riziko uvalení ropných sankcí na Rusko a důsledky takového kroku na globální dodávky suroviny.
C:\fakepath\trader-02032022-33-zm.jpg

Biden uvolní další ropné rezervy, nevyloučil přerušení dovozu z Ruska

02.03.2022 Americký prezident Joe Biden při svém prvním poselství o stavu unie označil za svou nejdůležitější prioritu boj proti růstu cen, který podle průzkumů veřejného mínění trápí velkou část Američanů. Oznámil v této souvislosti uvolnění dalších 30 milionů barelů z amerických ropných rezerv, které podle něj pomůže otupit růst cen pohonných hmot. Zároveň přiznal, že ekonomické sankce uvalené na Rusko v reakci na útok na Ukrajinu pocítí i Američané. Později novinářům řekl, že nevylučuje možnost přerušit dovoz ropy z Ruska.
img

Zpomalení čínské ekonomiky by mohlo potenciálně poškodit globální trh s ropou

18.01.2022 S odkazem na statistiky z Pekingu agentura Reuters uvedla, že dovoz ropy do Číny poprvé za dvě desetiletí meziročně klesl o 5,4 %. Podle zprávy byla důvodem poklesu touha Pekingu snížit množství přebytečného paliva.
C:\fakepath\cinsky juan.jpg

Srí Lanka požádala Čínu o restrukturalizaci dluhu

10.01.2022 Srí Lanka požádala Čínu o restrukturalizaci splátek dluhu, žádost je součástí snah této jihoasijské země o řešení zhoršující se finanční situace, uvedl server BBC. Žádost o restrukturalizaci dluhu vznesl prezident Srí Lanky Gotabaja Radžapaksa při nedělním setkání s čínským ministrem zahraničí Wangem I. Čína patří mezi největší věřitele Srí Lanky.
img

Americký trh: Připraven na nový růst

07.12.2021 Celoroční vývoj covidu ve světě: Čtvrtá vlna je na svých maximech, v USA se začátkem pracovního týdne opět roste počet případů – +89 případů; celkem je ve světě +463 případů, na druhém a třetím místě v nových infekcích jsou Británie a Německo +51 a +39 nových případů.
img

Z nuly na sto. Měl by mimořádný růst ceny ropy znepokojovat investory?

29.10.2021 Krize spojená s pandemií covid-19 způsobila, že se loni v dubnu cena ropy krátce propadla k nulovým, dokonce i záporným hodnotám. Panika, lockdowny a absolutně plné zásobníky způsobily, že v jednu chvíli byla ropa drahá i zadarmo. Následovalo rychlé zotavení a za posledních dvanáct měsíců se cena černého zlata zdvojnásobila. Mimochodem, to se stalo v posledních 80 letech jen pětkrát. Měl by investory současný růst ropy znepokojovat?
C:\fakepath\ropa3.jpg

Ceny ropy klesají v obavách, že slábnoucí růst ekonomiky omezí poptávku

13.10.2021 Ceny ropy dnes klesají v množících se obavách, že slábnoucí růst ekonomiky omezí poptávku. Ještě větší ztráty mírní rostoucí ceny elektřiny.
img

Výhľad vývoja cien ropy a PHM na Slovensku (28.09.2021)

28.09.2021 Ceny ropy sa dostali na najvyššie úrovne od októbra 2018. Na rast cien ropy vplýva prevažne oživenie dopytu po rope a obavy z nedostatočnej ponuky na trhu s čiernym zlatom. Zásoby ropy v súčasnosti rýchlo klesajú. Do značnej miery bol tento jav na strane dopytu spôsobený ekonomickým oživením, príkladom je India, kde dovoz ropy atakoval trojmesačný vrchol. Ponuka sa však v súčasnosti nedokáže prispôsobiť nárastu dopytu, pretože produkčné kapacity v USA sú stále ochromené vďaka hurikánu Ida. Taktiež aj členovia krajín vyvážajúcich ropu (OPEC), majú problém promptne reagovať na nárast dopytu po rope z dôvodu pandemickej situácie, ktorá viedla k oneskoreniu údržby ťažobných zariadení a poklesu investícií. Očakáva sa, že dopyt po rope sa dostane na predpandemickú úroveň začiatkom budúceho roka. Do konca roka, resp. začiatkom budúceho roka sa očakáva, že svetová spotreba ropy vzrastie na 100 miliónov barelov denne, pričom v roku 2019 (pred pandémiou) predstavovala svetová spotreba ropy 99,7 milióna barelov ropy denne. Odhaduje sa, že producenti ropy nebudú ani v nasledujúcich týždňoch schopní reagovať na toto zvýšenie. V prípade, ak nedôjde na trhu s ropou k eliminácii rozdielu medzi dopytom a ponukou, cena ropy by sa mohla dostať zo súčasných 80 na 90 dolárov za barel.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Ceny ropy kvůli obavám ze zpomalení poptávky klesají

07.09.2021 Ceny ropy dnes pokračují v poklesu. Výrazné snížení cen suroviny určené pro odběratele v Asii, k němuž přistoupila Saúdská Arábie, vyvolalo obavy ze zpomalení poptávky. Příznivá statistika z Číny a výpadky těžby v USA ale cenové ztráty zmírnily.
C:\fakepath\ropa.jpg

Ropa zlevňuje, tradeři se po dohodě těžařů obávají nadprodukce

14.07.2021 Ceny ropy dnes klesají, trh reaguje na zprávu, že Saúdská Arábie a Spojené arabské emiráty (SAE) se dohodly na kompromisu ohledně těžby. SAE tak budou moci podle zdrojů agentury Reuters těžit více, než předpokládal dosavadní návrh. Neshody mezi oběma zeměmi na začátku měsíce přinutily skupinu OPEC+ zrušit rozhovory o zvýšení těžby.
C:\fakepath\Ropa-1.jpg

Komodity: Ceny ropy smazaly počáteční zisky a klesají

05.05.2021 Ceny ropy dnes nejprve rostly a v naději na zvýšení poptávky díky omezení restrikcí v USA a části Evropy stouply nejvýše od poloviny března. Pozdě odpoledne však zvrátily trend a klesají. Podle analytiků investoři využili nejnovější zprávu o zásobách v USA ke snížení ceny, která se dostává k hranici 70 dolarů za barel. Nad tuto cenu však zatím nejsou ochotni investoři ropu dostat, protože v některých zemích světa, v čele s Indií, se nedaří dostat boj s nemocí covid-19 pod kontrolu.
img

🛢Ropa klesla o viac ako 2%

21.04.2021 Ropa WTI dnes stráca viac ako 2% a testuje oblasť okolo hladiny 61 dolárov za barel. Cena sa včera obchodovala okolo 64 dolárov za barel, čo predstavovalo najvyššiu úroveň od 18. marca, čo bolo približne 5% od pandemických maxím, ktorá sa nachádzajú okolo úrovne 68 dolárov za barel. Jedným z dôvodov silnejších poklesov môže byť silnejúci dolár, aj keď neboli zverejnené žiadne dôležitejšie informácie. OPEC + pravdepodobne nestretne budúci týždeň, ale plán bol naposledy stanovený na 3 mesiace dopredu. Jedným z faktorov, ktoré môžu spôsobiť zmiešané nálady na trhu s ropou, je neistota ohľadom dopytu. India zaznamenáva výrazný nárast prípadov koronavírusu, čo by mohlo spomaliť zotavenie dopytu v krajine. Aj Čína po výrazných nákupoch v marci znižuje dovoz ropy. Kľúčová podpora pre WTI sa nachádza v oblasti 58 - 60 dolárov za barel a je označená spodnou hranicou štruktúry Overbalance.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Ceny ropy stoupají; přispívá k tomu statistika o čínském dovozu

13.04.2021 Ceny ropy dnes stoupají. Přispěla k tomu statistika o čínském dovozu. Napětí na Blízkém východě ceny suroviny podpořilo jen málo, protože dodávky dosud nebyly narušeny.
img

Výhľad vývoja cien ropy a PHM na Slovensku (22.3.2021)

22.03.2021 Ceny ropy zaznamenali počas minulého týždňa najvýraznejší pokles od októbra, keďže ceny čierneho zlata poklesli o 6,4 percenta. Za týmto prudkým poklesom stáli primárne obavy týkajúce sa oživenia dopytu po rope, nakoľko niektoré európske krajiny museli zavádzať prísnejšie blokovacie opatrenia vďaka pokračujúcemu sa šíreniu koronavírusu, čo môže viesť k pomalšiemu oživeniu dopytu po rope. Taktiež aj prerušenie využívania vakcíny od spoločnosti AstraZeneca v Nemecku, Taliansku a Francúzsku vytváralo tlak na oživenie spotreby ropy. Ukázalo sa, že dovoz ropy do Indie – tretí najväčší dovozca ropy na svete, sa vo februári prepadol, pričom zásoby ropy v západnej Afrike rastú. To vyvoláva obavy, že záujem o ropu klesá.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Ceny ropy kvůli šíření koronaviru v Číně klesají

15.01.2021 Ceny ropy dnes klesají a ztrátu si zřejmě připíší i za celý týden. Obavy z uzavírání čínských měst kvůli šíření nemoci covid-19 zastínily příznivé zprávy o dovozu ropy a plánu na další stimuly v USA.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Ceny ropy kvůli růstu počtu nakažených covidem-19 klesají

14.01.2021 Ceny ropy dnes převážně klesají. Růst počtu nově nakažených covidem-19 v Evropě a nová omezení v Číně obnovily obavy o další vývoj globální poptávky po ropě. Tyto obavy zastínily i příznivé zprávy o čínském dovozu a zásobách v USA.
img

Lukašenko řekl Putinovi, že Minsk chce naleziště ropy v Rusku

05.11.2020  Běloruský vůdce Alexandr Lukašenko se obrátil na ruského prezidenta Vladimira Putina s návrhem, podle kterého by si Bělorusko přálo získat v Rusku naleziště ropy. Tato myšlenka zazněla ve středečním telefonickém rozhovoru obou prezidentů, uvedla agentura TASS s odvoláním na sdělení Lukašenkovy kanceláře.
img

Pumpaři se obávají lockdownu. Ceny pohonných hmot zatím nezlevňují

21.10.2020 „Lockdown pravděpodobně sníží poptávku řidičů po pohonných hmotách. To kromě poklesu cen benzínu a nafty může vést k uzavírání některých čerpacích stanic. Toho jsme již byli svědky při první vlně pandemie. Druhá vlna však může některé čerpací stanice uzavřít jednou provždy,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Ceny pohonných hmot mírně narůstají. Stále jsou však příznivé

14.10.2020 „Při tankování plné nádrže o objemu 50 litrů zaplatí řidiči jezdící na benzín o 229 korun méně než před rokem. Řidiči tankující naftu ušetří proti loňskému roku dokonce 245 korun,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Nákupy v zemědělství nabývají na obrátkách

10.09.2020 Zatím poslední COT (Commitments of Traders) report řeší komoditní pozice držené a změny prováděné manažery investičních fondů v týdnu do 1. září. V tomto týdnu posílil Bloomberg Commodity Index o 2,1 % a hedgové fondy zvýšily své čisté dlouhé pozice na 24 významných trzích s futures až na maximum od roku 2018. Největší objemy nákupů zaznamenaly sojové boby, kukuřice a pšenice, zatímco většina prodejů probíhala v oblasti energií, kde došlo k největšímu propadu ropy, benzínu a nafty.
C:\fakepath\R1.jpg

Komodity: Ceny ropy rostou, Brent může vykázat pátý vzestupný měsíc po sobě

31.08.2020 Ceny ropy zahájily nový týden mírným růstem. Severomořská Brent by mohla vykázat pátý vzestupný měsíc po sobě, americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) pak může růst čtvrtý měsíc za sebou.
img

Cena ropy vystoupala na pětiměsíční maximum. Pumpaři zatím nezdražují

26.08.2020 „Na čerpacích stanicích zatím nedochází k výrazným cenovým výkyvům. Vzhledem k rostoucí ceně ropy a oslabujícímu kurzu koruny vůči dolaru lze však do budoucna očekávat, že pumpaři začnou zdražovat,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\forex.jpg

Konec hegemonie dolaru

25.07.2020 Dolar je dnes nekorunovaným králem finančního světa. To znamená, že v současné době dolar nečelí velké konkurenci ze strany jiných měn. To ovšem neznamená, že je americký dolar neporazitelný. V tomto článku podrobněji probereme, co znamená hegemonie dolaru a jak by její svržení změnilo svět.
C:\fakepath\Indie.jpg

Indie kvůli koronaviru má poprvé po 18 letech obchodní přebytek

16.07.2020 Indie vykázala v červnu poprvé po více než 18 letech přebytek zahraničního obchodu. Dovoz prudce klesl, protože pandemie nemoci covid-19 snížila domácí poptávku po ropě, zlatu a dalším zboží. Přebytek činil 790 milionů USD (18,5 miliardy Kč), uvedlo včera ministerstvo obchodu a průmyslu.
C:\fakepath\USA.jpg

Vývoz z USA klesl v dubnu kvůli koronaviru nejníže za deset let

04.06.2020 Vývoz ze Spojených států se v dubnu kvůli pandemii nemoci covid-19 propadl nejníže za deset let. Schodek zahraničního obchodu se pak prohloubil ve srovnání s předchozím měsícem o 16,7 procenta na 49,4 miliardy USD (1,17 bilionu Kč). Byl tak nejvyšší za osm měsíců. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnilo americké ministerstvo obchodu.
img

Benzín a nafta již téměř měsíc zdražují

03.06.2020 „Bývá špatným zvykem, že se ceny pohonných hmot začínají zvyšovat před prázdninovou sezónou. Letos zřejmě nenastane výjimka z tohoto pravidla. Přesto se řidičům více než v předchozích letech vyplatí jet na dovolenou autem. Musí si však dát pozor na vyšší ceny benzínu a nafty v západní a jižní Evropě,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Spojené státy začínají s dodávkami ropy do Běloruska

18.05.2020 Spojené státy začínají dodávat ropu do Běloruska, první tanker s nákladem 80.000 tun suroviny dorazí začátkem června do litevského přístavu Klajpeda, odkud ropu přepraví železnice do běloruské rafinerie. S odvoláním na běloruskou státní rafinerskou společnost Belněftěchim tov pátek uvedla agentura Interfax.
C:\fakepath\ropa2.jpg

Nízké ceny ropy trápí těžaře, Trump chce doplnit státní zásoby

21.04.2020 Nadbytek ropy na světových trzích vedl k historickým propadům cen, v případě lehké americké ropy WTI museli prodejci dokonce kupujícím za odběr platit. Americký prezident Donald Trump nynější situaci, která je důsledkem pandemie nemoci covid-19 respektive protikoronavirových opatření snižujících mimo jiné spotřebu ropy, považuje za skvělý čas pro doplnění strategických rezerv. Podobný názor zastává i šéf české Správy státních hmotných rezerv (SSHR) Pavel Švagr. Jeffrey Currie, který je analytikem banky Goldman Sachs, očekává, že jen v USA potrvá týdny, než se cena ropy vrátí k předkrizovým hodnotám. Těžit z nízkých cen budou země závislé na dovozu ropy, mimo jiné Indie.
img

Rychlé shrnutí

06.04.2020 Nálada na globálních trzích je dnes docela pozitivní. Nikkei a Kospi rostou o 3 %, zatímco S&P/ASX200 roste o 4 %. Americké futures ráno přidávají okolo 3 % a daří se i futures na DAX, které přidávají téměř 4 %.
C:\fakepath\ropa.png

Norsko zvažuje připojení ke globální dohodě o snížení těžby ropy

05.04.2020 Norsko zváží snížení těžby ropy, pokud největší světoví producenti ropy uzavřou novou dohodu o koordinovaném snížení dodávek. Uvedla to norská ministryně pro ropu a ropný průmysl Tina Bruová. Norsko je největším těžařem ropy v západní Evropě a na globálních dodávkách ropy se podílí dvěma procenty. Naposledy se ke koordinovanému snížení těžby přidalo v roce 2002.
img

Ropa minulý týden zdražila nejvíce v historii, pohonné hmoty v ČR však dále prudce zlevňují. Trh s ropou je křeči, na které královsky vydělávají majitelé tankerů, českým benzínkám hrozí krach

05.04.2020 Ceny pohonných hmot v ČR dále citelně klesají. Včera benzín zlevnil v porovnání s pátkem průměrně o více než dvacet haléřů na 27,44 koruny, nafta pak zlevnila o patnáct haléřů na litr a vychází na 27,61 koruny. Benzín je nejlevnější od dubna 2016, nafta pak od srpna 2016.
img

Benzín i nafta zlevňují, cena ropy narůstá

19.02.2020 „Koronavirus přinesl mnoho utrpení a obětí na životech. V mezinárodním obchodě napáchal mnoho zmatků a ztrát. Na všem zlém je však i něco dobrého. Čeští řidiči mohou kvůli problémům způsobeným koronavirem tankovat levněji. Nižší poptávka po ropě se totiž odrazila v nižších cenách pohonných hmot,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Do konce roku lze očekávat mírné zdražování pohonných hmot

13.11.2019 V uplynulém týdnu se ceny pohonných hmot téměř nezměnily. Vysokou stálost v cenách benzínu a nafty lze očekávat i v příštím týdnu. Pumpaři momentálně nezaznamenávají silné tlaky, které by je okamžitě nutily upravovat ceny na čerpacích stanicích. Do Vánoc lze však očekávat, že se ceny mírně zvýší.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Ropa klesá v reakci na obnovenou nejistotu kolem obchodní dohody

08.11.2019 Ceny ropy v závěru týdne klesají o téměř dvě procenta. Reagují na obnovenou nejistotu kolem americko-čínské obchodní dohody, když dnes naděje na pokrok v jednání zmařil svými výroky šéf Bílého domu Donald Trump.
img

USDZAR rastie kvôli rope a nárastu dopytu po USD

17.09.2019 USD/ZAR zaznamenal výrazný nárast kvôli rastúcim cenám ropy a dopytu po USD. Spike na krátkodobých úrokových sadzbách na americkom dolári nepomáha rozvíjajúcim sa trhom, zatiaľ čo Južná Afrika sa významne spolieha na dovoz ropy – preto USD/ZAR rastie o viac ako 1%. USD navyše podporila silná správa o priemyselnej produkcii (+0,6% m / m). Pár sa odrazil od úrovne podpory v oblasti 14,55 a čelí odporu okolo úrovne 15,10.
img

Zásoby ropy podľa agentúry EIA v USA síce zaznamenali výrazný pokles, no celková správa je skôr neutrálna

11.09.2019 Zásoby ropy v USA zaznamenali pokles o 6,912 milióna barelov (očakával sa pokles o 2,9 milióna barelov). Zásoby benzínu klesli o 682 tisíc barelov (očakával sa pokles o 1 milión barelov), zásoby destilátov zaznamenali nárast o 2,704 milióna barelov (očakával sa pokles o 900 tisíc barelov) a zásoby kerozínu vzrástli o 1,849 milióna barelov. Celkovo skončili zásoby neutrálne, resp. mierne podporujú nárast ceny ropy.
img

Pohonné hmoty jsou nejlevnější od poloviny dubna

05.09.2019 V uplynulém týdnu cena ropy na světových trzích nejprve zlevňovala. Mohla za to patnáctiprocentní cela, která jsou nově uplatňována Spojenými státy na vybrané spotřební zboží vyvážené z Číny. Říše středu na oplátku začala vybírat cla na americké zboží v objemu 75 miliard dolarů. Tyto informace byly dále podpořeny ropným kartelem OPEC, který kvůli zvýšeným dodávkám z Iráku a Nigérie začal dodávat na světové trhy více ropy. V důsledku tohoto vývoje se snížila poptávka a navýšila nabídka na trhu s ropu, což vedlo k propadu ceny.
img

Obchodní válka zesiluje, ranní flash crash na TRY

26.08.2019 Konec minulého týdne byl na trzích velmi divoký. Čína nejprve zavedla vlastní protiopatření vůči americkým clům, když rozhodla o zavedení nových cel na americký dovoz v objemu 75 mld. USD. Přestože objem dovozu není tak velký, čínská vláda cla nastavila tak, aby co nejvíce bolela Spojené státy a amerického prezidenta. Čína tak zatížila cly dovoz ropy, sójových bobů a amerických automobilů, a to ve výši 25 %. V reakci na tyto kroky pak americký prezident oznámil své vlastní navýšení cel. Zboží zatíženo 25% cly v první vlně v objemu 300 mld. dolarů bude nově zatíženo cly ve výši 35 %. O 5 % na 15 % pak bude navýšeno i zboží z druhé vlny cel v objemu 300 mld. dolarů. Nová cla přitom vstoupí v platnost od 1 října. Trump zároveň naznačil, že by americké společnosti měly zvážit ukončení aktivit v Číně a přesun výroby zpět do Spojených států. Reakce Číny byla překvapivě mírná, když její zástupci naznačili, že by obě strany měly opět zasednout k jednacímu stolu, kde se mají snažit o vyřešení celého konfliktu. Pozitivní zprávou je také skutečnost, že PBoC prozatím nepokračuje v oslabování CNY a ten si svou úroveň prozatím drží.
img

Propad cen benzínu a nafty nebere konce

22.08.2019 V uplynulém týdnu jsme byli svědky dalšího snižování cen pohonných hmot. Tempo snižování cen je však velmi mírné a ceny se postupně začínají ustalovat poblíž současných úrovní. Benzin Natural 95 zlevnil o 7 haléřů na průměrnou cenu 32,69 koruny za litr. Nafta zlevnila o 5 haléřů na průměrnou cenu 31,81 koruny za litr. Do konce srpna nelze očekávat prudké výkyvy v cenách a bude docházet jen k haléřovým pohybům.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Ropa zdražuje navzdory obavám ze zpomalení ekonomiky

12.08.2019 Ceny ropy zahájily týden růstem. Zvyšují se navzdory obavám ze zpomalení tempa hospodářského růstu a trvajícímu americko-čínskému konfliktu, který snížil poptávku po tomto typu surovin. Severomořská ropa Brent kolem 17:05 SELČ přidávala 0,3 procenta na 58,69 dolaru za barel, americká lehká ropa WTI si připisovala 0,55 procenta na 54,80 dolaru za barel.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Ceny ropy v obavách z obchodní války a propadu poptávky klesají

05.08.2019 Ceny ropy dnes kvůli obavám ze zostření obchodní války mezi Spojenými státy a Čínou a jejím dopadům na globální poptávku po ropě klesají. Země jsou největšími ekonomikami a také největšími spotřebiteli ropy na světě.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Ropa díky statistice z Číny zdražuje, Brent je těsně pod 67 USD

15.07.2019 Ceny ropy se dnes zvyšují, reagují hlavně na příznivá statistická data o průmyslové výrobě a maloobchodních tržbách v Číně. Ve výraznějším růstu jim ale brání celková zpráva o vývoji hrubého domácího produktu (HDP), který potvrdil, že druhá největší ekonomika světa dál zvolňuje tempo.
img

Benzín a nafta stále zlevňují. Již brzy však přestanou

26.06.2019 V uplynulém týdnu opět klesly ceny pohonných hmot. Tempo snižování cen však začíná klesat. V průběhu července přejdou ceny benzínu a nafty do stagnace. Na přelomu července a srpna nelze vyloučit, že se na čerpacích stanicích začne zdražovat. Nasvědčuje tomu aktuální vývoj na světových trzích.
img

Ropa WTI má nakročené k úrovni 60USD/bbl

21.06.2019 Akciové trhy sa dnes obchodovali zmiešane. Európske akcie sa obchodujú v mierne nižšie, zatiaľ čo americké sa obchodujú mierne vyššie. Mierny nárast zaznamenali zlato a ropa. Nárast ceny zlata podporuje najmä pokles výnosov na amerických vládnych dlhopisoch, keďže dlhopisy v takomto prípade strácajú výhodu nad zlatom. Menový pár EURUSD dnes pokračoval v raste a dostal sa k dôležitej úrovni rezistencie.
img

Vliv Číny na komoditní trhy: polojasno, střídavě oblačno

13.06.2019 I když je ještě příliš brzy na to, aby se dospělo k závěru, zda obnovené obchodní napětí ovlivnilo dovozy za květen, zhoršující se obchodní vztahy mezi Čínou a USA jsou i nadále klíčovým faktorem poptávky po komoditách.
C:\\fakepath\\BRENTH1.png

Komodity: Ceny ropy dnes mírně zdražily

10.06.2019 Ceny ropy se dnes mírně zvyšují. K jejich růstu přispívají slova saúdskoarabského ministra energetiky, že se jeho země s Ruskem a dalšími významnými producenty mimo Organizaci zemí vyvážejících ropu (OPEC) bude snažit zabránit propadu cen. Na prodloužení dohody o omezování těžby se ale producentské státy zatím nedohodly. Na poptávku po ropě ale mají nepříznivý vliv rovněž obchodní spory mezi USA a Čínou.
img

Neočakávaný nárast zásob ropy

22.05.2019 Minulý týždeň zaznamenala cena ropy nárast. Nárast cien ropy bol do istej miery podporovaný konfliktom v Lýbii. Aj keď v apríli vzrástla produkcia ropy v Lýbii na 1,3 milióna barelov denne ( 1,26 v marci), predseda štátnej energetickej spoločnosti uviedol, že v prípade pretrvávajúcich ozbrojených konfliktov v krajine, môže produkcia ropy poklesnúť až o 95%.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Ropa kvůli obavám z obchodní války zlevňuje

09.05.2019 Ceny ropy dnes klesají. Investoři se obávají, že se Spojeným státům a Číně nepodaří uzavřít obchodní dohodu dříve, než se v pátek zvedne clo na čínské výrobky dovážené do USA. To by mohlo poškodit hospodářský růst a snížit poptávku po surovině.
img

Čína jen krůček od překonání rekordu ve velikosti ropného importu

09.05.2019 Jedna zajímavost ze světa ropy. Čína byla minulý měsíc jen krůček od toho, aby se stala historicky největším ropným importérem. Přestože si první příčku na pozici ropného importéra drží díky rostoucí soběstačnosti USA už od roku 2018, americký rekord z roku 2005 zatím nepřekonala. Tehdy USA během jednoho měsíce dovezly ze světa 10,77 mil. barelů, což je jen nepatrně více, než kolik dovezla Čína letos v dubnu.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Ropa zdražuje kvůli poklesu amerických zásob

09.05.2019 Ceny ropy dnes přidávají téměř procento. Podpořila je především zpráva o nečekaném poklesu amerických zásob suroviny. Ještě vyšším ziskům nicméně brání stupňující se obchodní napětí mezi Spojenými státy a Čínou, které vzbuzuje obavy o budoucí poptávku. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) se dostala těsně pod hranici 62 dolarů za barel.
img

Ranní komentář: Dolar přichází o část dřívějších zisků, brent zpět na 71 USD za barel

29.04.2019 Závěr minulého týdne se nevydařil americké měně, která začala korigovat část zisků, které nabrala v první polovině týdne. Korekce přišla dokonce i navzdory jinak velmi slušným výsledkům amerického HDP, které rostlo v 1Q letošního roku o 3,2 %. Za pozornost pak koncem týdne stála také situace na ropě. Ta začala ztrácet poté, co Saudové naznačili, že by mohli navýšit produkci, aby pokryli výpadky způsobené americkým rozhodnutím zrušit výjimky pro dovoz ropy z Íránu.
img

Ranní komentář: USA zruší výjimky pro dovoz ropy z Íránu, cena ropy znovu stoupá

23.04.2019 Včerejší seance se na finančních trzích nesla ve svátečním režimu. V Evropě burzy neotevřely a v USA obchodování probíhalo na výrazně nižších objemech. Americký S&P500 tak zůstává i nadále lehce nad hranicí 2 900 dolarů a situace se nijak nemění ani na trhu s dluhopisy, nebo na většině měnových párů. Výraznějšího pohybu jsme se tak dočkali jen na ropě, která prudce rostla poté, co Trumpova administrativa oznámila, že neprodlouží platnost výjimek, které dosud umožňovaly některým zemím dovážet ropu z Íránu. Toto opatření má za cíl kompletně vymazat íránský export a přinutit zemi plnit americké požadavky týkající se denuklearizace a zastavení financování terorismu.
img

Rast zásob ropy vyrovnal pokles zásob benzínu

10.04.2019 Zásoby ropy vzrástli podľa EIA o 7,029 milióna barelov(očakával sa nárast o 2.294 milióna barelov), pričom zásoby v cushingu zaznamenali pokles o 1,133 milióna barelov. Zásoby benzínu zaznamenali pokles o 7,71 milióna barelov a zásoby destilátov poklesl o 116 tisíc. Využitie rafinérii vzrástlo o 1,1%, pričom spotreba ropy v rafinériách zaznamenala nárast o 251 tisíc barelov ropy denne. Dovoz ropy do USA zaznamenal pokles o 164 tisíc barelov.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Ceny ropy dnes výrazně poklesly

08.03.2019 Ceny ropy se dnes výrazně snižují, odpoledne ztrácely více než tři procenta. Dolů je táhnou horší vyhlídky globální ekonomiky včetně zhoršené prognózy pro eurozónu a statistiky z amerického trhu práce. K tomu se přidávají obavy kvůli pokračujícímu růstu zásob ropy v USA.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Ceny ropy se vydaly různými směry

28.02.2019 Ceny klíčových druhů ropy se dnes vyvíjejí nejednotně, zatímco severomořská ropa Brent oslabuje, americká lehká ropa WTI zdražuje. Trh ovlivňují jednak přetrvávající obchodní neshody mezi Spojenými státy a Čínou, ale také známky zpomalení čínské a indické ekonomiky i růst těžby v USA na rekordní úroveň.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Ceny ropy dnes výrazně posilují

27.02.2019 Ceny ropy se dnes výrazně zvyšují. Přispěla k tomu zpráva o překvapivém poklesu zásob suroviny ve Spojených státech a také reakce Saúdské Arábie, faktického vůdce Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC). Rijád naznačil, že ropný kartel navzdory tlaku amerického prezidenta Donalda Trumpa těžbu nezvýší.
C:\fakepath\TOP-21012019-LV-17.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

21.01.2019 1) Čínská ekonomika v loňském roce rostla jen o 6,6 %, což byl nejnižší růst od roku 1990. Nejnovější čísla, která odpovídají předchozím odhadům analytiků, zveřejnil dnes čínský statistický úřad. V roce 2017 činil podle údajů upravených minulý týden růst čínského HDP 6,8 %. Dříve úřad udával 6,9 %.
img

Kartel OPEC postupně ztrácí svou moc

02.01.2019 Poslední dva měsíce dochází na čerpacích stanicích v České republice k výraznému snižování cen. K 1. lednu 2019 se průměrná cena benzínu pohybovala na úrovni 31,89 koruny. Průměrná cena nafty byla vyšší a dosahovala úrovně 32,31 koruny. Současné ceny pohonných hmot se podobají cenám z května 2018. Tehdy stál barel ropy Brent přibližně 75 dolarů, přičemž kurz koruny vůči dolaru se pohyboval kolem úrovně 21,50 CZK/USD. V současnosti sice koruna vůči dolaru oslabila na kurz 22,60 CZK/USD, nicméně cena ropy na světových trzích se propadla až k úrovni 53 dolarů za barel. Celkové náklady na dovoz ropy i zpracovaných pohonných hmot umožňují pumpařům tvořit nadstandartní marže. Na trhu proto existuje prostor pro další snižování cen pohonných hmot v řádu desetihaléřů.
img

K Vánocům dostali řidiči dárek v podobě levnějšího benzínu a nafty

20.12.2018 Pohonné hmoty v České republice již delší dobu zlevňují. Během vánočních svátků řidičům výrazně klesnou náklady na dopravu. Benzín se aktuálně prodává za průměrnou cenu 32,14 koruny za litr, přičemž ještě před měsícem a půl stál o 1,54 koruny více. Nafta zlevňovala pomaleji přesto aktuální průměrná cena 32,66 koruny za litr je o 1,12 koruny levnější než před šesti týdny.
img

Okénko finančního trhu 7.12.2018

07.12.2018 Česká průmyslová výroba v říjnu ve srovnání s předchozím rokem vzrostla o 6,7 %, což je druhý nejlepší výsledek v tomto roce. Tomu pomohl i jeden pracovní den navíc ve srovnání s předchozím rokem. Na růstu se nejvíce podepsalo oživení automobilového sektoru a solidní výkon kovodělné výroby. Naopak se nedařilo chemickému průmyslu nebo těžbě. Říjen přinesl překvapivě vysoký výkon tuzemského průmyslu. Po zbytek roku však očekáváme spíše nižší hodnoty růstu. Tuzemský průmysl brzdí příliš vysoká koncentrace automobilového sektoru, kterému celý tento rok viditelně dochází dech. Stojí za tím kombinace nasycené poptávky a regulatorních problémů. Pro celý rok 2018 očekáváme, že průměrný růst průmyslové výroby zůstane pod 4,0 %. Ačkoli se jedná o téměř poloviční výkon ve srovnání s předchozím rokem, lze stále hovořit o solidním tempu.
img

Cena ropy padá do propasti

22.11.2018 Pod vlivem pádu ceny na světových trzích s ropou se snižují ceny pohonných hmot na čerpacích stanicích v České republice. Průměrná cena benzínu za uplynulý týden klesla o 14 haléřů na 33,41 koruny. Cena nafty také začala klesat, ale pomalejším tempem než cena benzínu. V uplynulém týdnu se cena nafty snížila o 8 haléřů na 33,67 koruny. Na trhu bude v následujících týdnech přetrvávat stav, kdy nafta bude dražší než benzín. To je způsobeno zvýšenou poptávkou po topné naftě v Evropě.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Ceny ropy se dnes na trzích snížily

08.11.2018 Ceny ropy se dnes navzdory přechodnému růstu snižují. Pozornost investorů se totiž zaměřila na dodávky suroviny na trh, které se zvyšují rychleji, než mnozí očekávali. Severomořská ropa Brent krátce před 17:10 SEČ vykazovala pokles o 0,7 procenta na 71,55 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) ve stejnou dobu ztrácela o 0,9 procenta na 61,12 dolaru za barel.
img

US sankce na Írán - tržní analýza 5.11.2018

05.11.2018  Kvůli íránskému jadernému programu. Sankce jsou platné od dnešního dne – 5. listopadu a jsou uvaleny především na vývoz ropy a na banky. Výjimku na dovoz ropy dostane 8 zemí, mezi kterými bude Jižní Korea, Japonsko, Čína, Turecko, Itálie nebo Spojené Arabské Emiráty. Írán dodal, že porazí US sankce a ropu bude vyvážet. Íránský export poklesl o více než 1 milión barelů ropy za den a ropa BRENT a WTI oslabují. Ropa BRENT se dostala na 72,73 USD/barel a WTI pod 63 USD/barel. Pokud dojde k většímu ekonomickému zpomalení, může klesnout spotřeba ropy, což zapříčiní ještě větší cenový pokles.
C:\fakepath\usa 14122014-3.png

Ekonomika USA ve 2Q rostla tempem 4,2 %

29.08.2018 Ekonomika Spojených států vzrostla ve druhém čtvrtletí v celoročním přepočtu o 4,2 procenta. To je o 0,1 procentního bodu více, než uváděl první rychlý odhad zveřejnění na konci minulého měsíce. Tempo růstu bylo nejvyšší od třetího čtvrtletí 2014, uvedlo dnes americké ministerstvo obchodu. K revizi směrem vzhůru přispěly hlavně vyšší výdaje firem za software a pokles dovozu.
img

Indie je příliš náchylná na vývoj cen ropy

28.08.2018 Ropa se vrátila do růstového modu a v kombinaci s indickou měnou na historických minimech představuje hrozbu pro hospodářský růst v Indii. Ceny ropy v Indii tak letí raketově nahoru a importy ropy prohlubují deficit na běžném účtu, který měří tok zboží, služeb a investic dovnitř a ven ze země. Indie je jedním z největších importérů ropy na světě a do roku 2024 by mohla její poptávka přerůst tu čínskou. Rozšiřující se deficit bude mít za následek další oslabení měny a země se ocitne v začarovaném kruhu.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Ceny ropy se dnes výrazně propadly

08.08.2018 Ceny ropy se dnes výrazně snižují, investory znepokojuje eskalace obchodního sporu mezi Spojenými státy a Čínou. Údaje čínského celního úřadu navíc ukázaly, že dovoz ropy do Číny v červenci zůstal na relativně slabé úrovni.
C:\fakepath\usa 14122014-3.png

Obchodní schodek USA vzrostl

03.08.2018 Schodek zahraničního obchodu USA zaznamenal v červnu nejvyšší růst za více než rok a půl. Předchozí růst vývozu sójových bobů totiž zeslábl a dražší ropa zvýšila hodnotu dovozu. Schodek činil 46,3 miliardy USD (1,03 bilionu Kč) a proti předchozímu měsíci se zvýšil o 7,3 procenta, což byl nejvyšší procentní růst od listopadu 2016. Oznámilo to dnes americké ministerstvo obchodu.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 27.6.2018

27.06.2018 Dnes probíhá měnověpolitické jednání bankovní rady ČNB. Krátce po obědě se dozvíme, zdali centrální banka změní klíčovou úrokovou sazbu. Podle našeho odhadu ale dnes k žádné změně nedojde, přestože lze očekávat, že se na jednání objeví hlasy pro rychlejší utahování sazeb.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Ropa kvůli obchodním sporům zlevňuje

19.06.2018 Ceny ropy dnes na trzích klesají v očekávání, že Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) na nadcházejícím zasedání rozhodne o zvýšení těžby. Neméně podstatným faktorem na trhu je ale také eskalace obchodního napětí mezi Spojenými státy a Čínou, což vede k výprodeji aktiv na mnoha trzích.
C:\fakepath\TOP5-18062018-LV-20.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

18.06.2018 1) Asijské akciové trhy dnes uzavřely převážně v negativním pásmu, když se investoři soustředili na obchodní spor mezi Čínou a Spojenými státy, který se o víkendu znovu vyhrotil.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Ceny ropy dnes znovu zlevňují

08.06.2018 Ceny ropy dnes na světových trzích pokračují v poklesu a jejich ztráty se ještě prohloubily, když analytici investiční banky JP Morgan zhoršili výhled cen suroviny na letošní rok. Ropa už předtím zlevňovala kvůli obavám z dopadů slabší poptávky v Číně a růstu těžby v USA.
C:\fakepath\usa 14122014-2.png

Deficit zahraničního obchodu USA rostl

07.03.2018 Deficit zahraničního obchodu Spojených států se v lednu ocitl nejvýše od října 2008. Prohloubil se na 56,6 miliardy dolarů (1,2 bilionu Kč) z prosincových 53,9 miliardy USD, uvedlo dnes americké ministerstvo obchodu. Deficit se zvýšil již pátý měsíc za sebou, což naznačuje, že snahy amerického prezidenta Donalda Trumpa snížit obchodní deficit se zbytkem světa se zatím míjejí účinkem.
C:\fakepath\cina 21072013.png

Čínský dovoz i vývoz v lednu rostly

08.02.2018 Dovoz i vývoz z Číny na počátku nového roku rostly mnohem rychleji, než se čekalo. Přebytek bilance zahraničního obchodu pak klesl na 20,34 miliardy USD (418,7 miliardy Kč) z prosincových 54,69 miliardy USD a byl nejnižší za 11 měsíců. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil čínský celní úřad.
img

Raiffeisenbank: Okénko trhu 8.1.2018

08.01.2018 Průmyslová výroba v listopadu meziměsíčně vzrostla o 3,7 %. Meziroční tempo růstu zpomalilo na 8,5 %, což výrazně překonalo medián odhadů trhu o téměř tři procentní body. Český průmysl si tak udržuje nečekaně dobrou kondici. Nejvíce k meziročnímu růstu přispěla výroba energií, motorových vozidel a elektrických zařízení. Pokles naopak zaznamenala odvětví výroby ostatních dopravních prostředků a těžby nerostného bohatství. V meziročním srovnání zpomalilo tempo růstu nových zakázek na 3,3 %. I přes pomalejší růst zakázek stále platí, že tuzemské zakázky rostou rychleji než ty zahraniční. Trh práce dále prohloubil rekordně nízkou míru nezaměstnanosti, která dopomohla k tomu, že průměrná mzda v průmyslu vzrostla o 8,4 % na 36 796 Kč. Tuzemský průmysl se veze na vysoké zahraniční poptávce a dobrém stavu průmyslu v Polsku a Německu. Podle našeho odhadu poroste průmyslová produkce tempem 5,7 % za celý rok 2017, zatímco v roce letošním jen mírně zpomalí na 4 %.
C:\fakepath\ropa-brent.png

Ropa zdražuje díky poptávce Číny

09.12.2017 Ceny ropy dnes navázaly na čtvrteční vzestup a dále výrazně stoupají. K tomu jim pomáhá zejména růst poptávky v Číně a také hrozba stávky v Nigérii. Je však dost pravděpodobné, že za celý týden vykážou pokles, protože v prvních dnech na trhu převládly obavy, že Spojené státy svým zvyšováním těžby podkopou snahu Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a dalších producentů o snížení nabídky na světovém trhu.
C:\fakepath\brent-13102017.png

Ceny ropy na světovém trhu se dnes zvyšují

13.10.2017 Ceny ropy na světovém trhu se dnes zvyšují kvůli údajům o stoupajícím dovozu suroviny do Číny. Ty jsou podle agentury Reuters další známkou obnovování rovnováhy na trhu po letech převisu nabídky nad poptávkou.
KLDR.png

Trump ohlásil bankovní blokádu KLDR se zapojením Číny

22.09.2017 Americký prezident Donald Trump včera v New Yorku oznámil sankce namířené proti osobám a firmám obchodujícím s KLDR a bankám financujícím a umožňujícím obchod se Severní Koreou. Prohlásil, že i čínská centrální banka zakázala bankám obchodovat se Severní Koreou.
cinsky juan.jpg

Bílý dům kvůli KLDR pohrozil Číně sankcemi ve finančnictví

13.09.2017 Americký ministr financí Steven Mnuchin varoval, že Čínu postihnou další ekonomické sankce v případě nerespektování sankcí uvalených Radou bezpečnosti OSN na Severní Koreu. USA by podle Mnuchina odstřihly Čínu od amerického finančního sektoru, napsala agentura Reuters. Nové sankce vůči KLDR, týkající se například severokorejského exportu textilu a dovozu ropy, Rada bezpečnosti schválila včera.
KLDR.png

Rada bezpečnosti OSN jednomyslně schválila nové sankce proti KLDR

12.09.2017 Rada bezpečnosti OSN jednomyslně schválila nové sankce proti Severní Koreji kvůli šestému a doposud nejsilnějšímu jadernému testu, který země uskutečnila 3. září. Sankce zakazují vývoz textilu ze země a omezují dovoz ropy, napsala agentura Reuters.
nemecko 08012014-2.png

Přebytek zahraničního obchodu Německa se v červenci snížil

08.09.2017 Přebytek zahraničního obchodu Německa se v červenci snížil na 19,5 miliardy eur (509,5 miliardy Kč) z červnových 21,2 miliardy eur a byl nižší, než čekali analytici. Dovoz rostl mnohem rychleji než vývoz. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil spolkový statistický úřad.
img

Rozbřesk: Fyzický trh s ropou se utahuje

01.08.2017 Ropa zažívá v posledních dnech nejvýraznější oživení od začátku května. Cena severomořské ropy Brent se dostává k 53 USD/barel a cena americké ropy WTI se přehoupla přes 50 USD/barel.
cina ekonomika.jpg

Vývoz z Číny rostl nejrychleji za dva roky

13.04.2017 Vývoz z Číny se v březnu meziročně zvýšil o 16,4 procenta na 180,6 miliardy dolarů (4,5 bilionu Kč), což je nejprudší tempo za dva roky. Země se po únorovém deficitu vrátila k přebytku obchodní bilance, plyne z dnešních údajů čínské celní správy. Za zrychlením tempa růstu exportu stojí oživení globální poptávky. Analytici v anketě agentury Reuters v průměru očekávali, že se export zvýší pouze o 3,2 procenta.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | Offshore | Bitcoin | Fundamentální analýza | Intervence | Brexit | Řecko | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Australský dolar | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Fitch | Inflace | Deflace | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | EUR/JPY | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | BIS | G20 | Evropská unie | SYRIZA | Ruský rubl | HDP | Devizové rezervy | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Polsko | Turecko | Apple | Polský zlotý | Analytik | New York | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | Medvědí trh | Býčí trh | ETF | Dluhopisový trh | Dividendy | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/ZAR | USD/CZK | EUR/CZK | Spotřebitelské ceny | Obchodní komora | Míra nezaměstnanosti | Důvěra investorů | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | ADR | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Auditor | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Ben Bernanke | Bloomberg | Bod | Breakout | Broker | Burza | CCI | CFD | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Konsolidace | DAX | Devalvace | Devizový trh | Nesoulad | Diverzifikace | Dividenda | Dolarový index | ECB | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | FOMC | FX | Fed | Finanční trhy | Futures | Fúze | G10 | G7 | Grafy | High | IPO | Index DAX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Intradenní obchodník | Investice | Investor | Investování | Japonský jen | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kotace | Kurz | Long | MFE | MIFID | MMF | MT4 | Makléř | Margin | Marže | MetaTrader | Mezinárodní obchod | Momentum | Měna | Měnový pár | Měny | NYMEX | NYSE | Nabídka | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodník | Obchodník s cennými papíry | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Opce | Overnight | P/E | Pasiva | Peněžní zásoba | Platební bilance | Platforma | Portfolio | Pozice | Produktivita práce | Příkaz | RSI | Rally | Rating | Ratingová agentura | Retracement | Rezervní měna | Rezistence | Platina | Riziko | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | Saldo běžného účtu | Sentiment | Short | Spike | Split | Spotová cena | Spread | Stagflace | Standard & Poor's 500 | Support | Termínový kontrakt | Trader | Trend | Trigger | Tržní cena | Ukazatel | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | WTO | Wall Street | Zisk na akcii | Zisk na akcii (EPS) | Zisková marže | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Jednotná evropská měna | Americká měna | Analytici | Obchodní platforma | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Euro STOXX | EMU | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Finanční krize | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Evropská ekonomika | Ekonomika Spojených států | Komerční banka | Patria | Komoditní trhy | Americký prezident | XTB | X-Trade Brokers | Saxo Bank | BOSSA | HighSky Brokers | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Spekulanti | Globální ekonomika | PBOC | Čínské akcie | Investoři | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Měnový výbor | Stimulační opatření | Program nákupů dluhopisů | EU | Ministři financí | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Cenový graf | Byznys | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Zisk | Ropný trh | Komise pro cenné papíry a burzy | Těžba ropy | Futures kontrakt | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz koruny | Panika | Optimismus | Výsledky | Strach | Emoce | Trpělivost | Index nákupních manažerů | Investiční příležitost | Obchodní příležitosti | Bohatství | IEA | Credit Suisse | Oanda | ČSOB | Deloitte | Gold | Obchodovat | Ondřej Hartman | Obchodování s akciemi | Deutsche Bank | Investiční banka | Analytický tým | Regulace | Financování | Investiční banky | Investovat | CZK/USD | Makro | USDX | Výrobní ceny | Výrobní náklady | Index CPI | Eurostat | Stavební výroba | EUR/HUF | Obchodní deficit | Facebook | LYNX | Australská centrální banka | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Zásoby ropy | Dukascopy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Komunita | EURUSD | USDJPY | USDCAD | Raiffeisenbank | Aktivum | Delta | EPS | Index | Investiční strategie | Křiž smrti | Podpora | Přenos | Volatilní | AdmiralMarkets | Akcie Google | Akcie ropy | Akcie Shell | Akciové burzy | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Atlantik | Banka | Barel ropy | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | BH Securities | Brent | Brokers | Cena | Cena barelu ropy | Cena ropy brent | Cena ropy na světových trzích | Cena ropy WTI | Ceny zlata | Čínská ekonomika | Conference Board | CZK | Členské země Evropské unie | Devalvace měny | Devizový kurz | DJIA | Dolar | Dolary | Dukascopy Europe | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika USA | Etoro | Eura | Euro dnes | Euro Stoxx 50 | Evropská banka | Evropská měna | Evropské měny | Exchange | Expirace | Fiskální rok | Fondy | Frank | FXstreet.cz | GfK | Graf | Hang Seng | HDP USA | HighSky | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index Hang Seng | Index PMI | Index S&P 500 | Indikátor CCI | Instrumenty | Investice do akcií | Investiční | Investiční doporučení | Investiční portfolio | Investing | Irsko | ISM | Jádrová inflace | Jak investovat | Jak vydělat | Japonská ekonomika | Japonský obchod | Jeden dolar | JP Morgan | Kapitálové trhy | Komoditní | Komoditní index | Kurz dolarů | Libra | London metal exchange | Maďarsko | Makléři | Makroekonomické ukazatele | Markets | Měna euro | Měnová krize | MetaTrader 4 | Meziroční inflace | Míra inflace | Nákup akcií | Největší ekonomika světa | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Nikkei 225 | Odkup akcií | Oslabení koruny | Oslabení měny | Oslabování koruny | Pád dolaru | Patria Finance | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Převodník měn | Pšenice | Rakousko | Reuters | Ropy | Rubl | Ruská ekonomika | Růst HDP | Řecká ekonomika | Signály | Stoxx | Světové burzy | Světové ceny ropy | SWIFT | Švýcarská banka | Trade Brokers | Trh | Tržní hodnota | Twitter | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Výprodej | Vývoj cen ropy | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj inflace | Webináře | WTI | Highsky.cz | X-Trade | Zahraniční měny | Země EU | Zemní plyn | Zlato a stříbro | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Železná ruda | Předpověď | Zisky | Tradeři | ROIC | EUR/PLN | CNBC | Obchodní pravidla | ZEW | EIA | ING | Benzín | Komise pro cenné papíry | Cílová cena | Current Ratio | Diskont | EBITDA | Ekonomika Číny | Ekonomika EU | Elon Musk | Hrubá marže | Indie | Intermediate | Měď | Ministerstvo financí | Provozní marže | Redukce | ROCE | ROE | Tovární objednávky | Využití kapacit | CTA | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | Vybírání zisků | West Texas Intermediate (WTI) | WSJ | Převis | Hrubý domácí produkt (HDP) | Investice ve stavebnictví | Tržby | Zaměstnanost | INSEE | QE | Světové ekonomiky | Miliardář | Bohatý | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Trader Workstation | Volby | E-mini | Know-how | Genesis | Vzdělání | COT | Poradenská společnost | 1 milion | Burze | Traders | Aramco | Moody's Investors Service | Capital Economics | Markit | Securities Research & Consulting | DPA | Jefferies | Again Capital | Bernstein | The New York Times | PVM Oil Associates | Natixis | Jackson Hole | Price Futures Group | Energy Aspects | KPMG | Institut ZEW | CNN | Julius Bär | Microsoft | Bankovní sektor | ANZ | Tyche Capital Advisors | Baker Hughes | Kathimerini | Institut Ifo | Investing.com | Členové OPEC | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | NATO | Norinchukin Research Institute | Ole Hansen | Nová Čína | Agentura AP | PVM | Barrick Gold | BBC | Oslabení eura | Reporty | Šéfka Fedu | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Thomson Reuters | Polská centrální banka | Brazílie | Japonský premiér | Dnešní fundamenty | Průmyslová produkce | Čínská centrální banka | Nákupy dluhopisů | MarketWatch | Úspěch | Podnikatel | Podnikání | BMW | Televize ARD | Automobilový průmysl | Der Spiegel | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Investovaný kapitál | Renminbi | Velcí investoři | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Trendový kanál | Sweet Crude Oil | Měkké komodity | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Fundamentální ukazatele | Energie | Společná evropská měna | Zlevnění ropy | Severomořská ropa | Linie podpory | Podnikatelé | Podnikatelská důvěra | Londýn - ICE | New York - Nymex | Příprava | Přehled | Klid | Polská ekonomika | Rosněfť | Agentura Reuters | Sázet | Bankovnictví | Futures kontrakty | Contango | Ekonomická aktivita | Posilování koruny | Cena Brentu | Úřad pro energetické informace (EIA) | Vývoj ceny ropy WTI | Prezident ECB | Pozornost investorů | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Aktuální vývoj | Standard & Poor's | Inflační tlaky | Ekonomické dopady | Britská centrální banka | Intervence centrální banky | Broker Trust | Program nákupu dluhopisů | Vladimir Putin | Deutsche Börse | Americký akciový index | Americké akciové indexy | S&P Global | Zpomalení globální ekonomiky | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Miliony dolarů | Vládní dluhopisy | Americký ministr financí | Oslabení japonského jenu | Index technologického trhu Nasdaq | Nervozita | AAA | Summit EU | Setkání centrálních bankéřů | Zpřísňováním měnové politiky | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Finančnictví | Halliburton | Akcie ropných společností | Dnes na trzích | Propad | Kurz domácí měny | Bělorusko | Kryptoměny | Ropné společnosti | Ropná společnost | Severomořská ropa Brent | Americká ropa WTI | Země OPEC | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Německý akciový index DAX | Britská banka Barclays | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Euro k dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Oslabení dolaru | Nálada na trhu | PetroChina | Sinopec | Dnešní údaje | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Evropský trh | Nejistota | Unipetrol | Světové finanční krize | Saúdská Arábie | Stagnace | Tempo růstu | Akcionáři | Zajištění | Komoditní sektor | Obilniny | Zpomalení v Číně | Výrobní index PMI | Guvernér banky | Dogecoin | Ethereum | Tesla | Dluhové krize | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Odhodlání | Kryptoměna | Výhled | Akciový index DAX | Francouzská ekonomika | Burzovní společnost | Bankéři | Poplatky | Britská vláda | Exxon | Chevron | Mzdy | Slabé euro | Silné euro | Úspěšné obchodování | Britská ekonomika | Americký trh práce | Dnešní zpráva | Odhady trhu | Predikce | Globální obchod | Ministr obchodu | Bankovní krize | Průzkum | Graf ropy | Krize | Investiční rozhodnutí | Dolar vůči jenu | Firemní výsledky | Inflace v Německu | Velké zisky | Analytický tým FXstreet.cz | Finanční ústav | Světové trhy | Historické rekordy | Theresa Mayová | Měnová politika Fedu | Snížení úrokových sazeb | Zpomalení čínské ekonomiky | Europe 1 | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Nadbytek ropy | Kurz japonského jenu | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár GBP/USD | Měnový pár USD/JPY | Japonská vláda | Americká vláda | Růst čínské ekonomiky | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | TRY | Americké investiční banky | Indická rupie | Čínský statistický úřad | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Oslabování eura | Podnikatelská aktivita | Indexy PMI | ExxonMobil | Volatilita trhů | Alphabet | xStation | ČTK | Země G7 | Bankovní společnost | Ceny ropy v dolarech | Aktuální cena | Slabý kurz dolaru | Japonský Nikkei | Konsenzus | Růst ekonomiky | Belgie | HDP eurozóny | Zpomalení ekonomiky | Program kvantitativního uvolňování | Obchodní pozice | Hlavní ekonom | Norsko | Odhad HDP | Očekávání | Evropský statistický úřad Eurostat | HDP v eurozóně | Tempo růstu ekonomiky | Mercedes | eTrader | Politico | Flash Crash | Akcie firem | Mizuho | Vývoj na měnovém trhu | Rystad Energy | Okénko trhu | Ranní nadhoz | Silicon Valley Bank | ČSOB Finanční trhy | ING Groep NV | Bloomberg Commodity Index | Zahraniční FX | Inflace ve světě | BHS | Ceny pšenice | Breakout Trader | Vývoj na světových trzích | LBBW | Nákupy zlata | Nákupy zlata centrálními bankami | Fyzický trh s ropou | Protiruské sankce | Akcie Tesly | Americký akciový trh | Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb | Kvantitativní utahování | Palladium | Jerome Powell | MiFID II | European Energy Exchange (EEX) | Binance | Štěpán Hájek | Estee Lauder | Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Asijské trhy | Kryptoměnové burzy | Podnikání na kapitálovém trhu | Trhy dnes | Saxo | Obchodní války | Analytik finančních trhů | Wood Mackenzie | Akcie Amazonu | Kryptoburza | Kartel OPEC | OPEC+ | Obchodní válka | Obchodní napětí | Přijetí eura | Podniky | Globální hospodářský růst | Regionální měny | Long signál | Obchodní aktivita | Okénko finančního trhu | Akcie společnosti | Objem obchodování | Forint | Obchodníci s ropou | Krize v Turecku | Pokles ceny | Tyche Capital | Ekonomické krize | Cenový kanál | RDSA | Royal Dutch Shell | Czech Fund | Ritterbusch and Associates | Zasedání OPEC | Julius Baer | Trh s ropou | Reakce trhu | Ruská centrální banka | Trh s kryptoměnami | Výprodej akcií | Silnější dolar | Dodávky ropy | Cena plynu | Signál na akcie | Pokles cen ropy | Propad cen ropy | Roční výnos | Intercontinental Exchange | Konzultační společnosti | Slabá koruna | Zvyšování úroků | Politika Fedu | EK | Prezident Trump | Evropská komise | Bloomberg Economics | Financial Times (FT) | Zpomalování světové ekonomiky | Refinitiv | Odhady analytiků | Společnost Apple | Prezident USA | Zpomalování růstu světové ekonomiky | Zpřísňování měnové politiky | Oslabení amerického dolaru | Růst cen komodit | Intercontinental Exchange (ICE) | Majetek | Analytici společnosti | The Wall Street Journal | Heiken Ashi | WEF | Ropný kartel | Oživení trhu | Makléřská společnost | Analytici z Wall Street | Pozornost trhu | Ceny zemního plynu | Silný trh | Zvýšení sazeb | Světové finanční trhy | Ekonomický poradce | Klesající cena | Inflace v ČR | Oslabování kurzu koruny | Kvartální výsledky | Statistický úřad | Ropovod | Technologický Nasdaq | Obavy investorů | Inflační očekávání | Ruská firma | Posilování kurzu koruny | Micro futures | Primární veřejná nabídka (IPO) | Primární veřejná nabídka | Slabší dolar | Růst cen ropy | CNY | Sójové boby | Obiloviny | Příjmy Ruska | Ceny pohonných hmot | Akcie firmy | Odhad růstu ekonomiky | Boris Johnson | NVDA | Dopady obchodní války | Investice firem | Americké společnosti | Dolarové sazby | Omezení dodávek ropy | Akcie a ETF | Štěpení akcií | Ropné akcie | Společnost Gazprom | Gazprom | Pokles dolaru | Ekonomické vyhlídky | Globální ekonomické vyhlídky | Výnosové křivky | Pokles cen | Akcie automobilky | Americké futures | Snížení úroků | Výkonný ředitel | XTB Research | Štěpán Křeček | Cla na americké zboží | Ministerstvo obchodu | Silný dolar | Obavy z recese | Velcí spekulanti | Konglomerát | Pohonné hmoty | Shrnutí obchodování | Kristalina Georgievová | Růst mezd | Pravděpodobnost recese | US500 | Saudi Aramco | Denní graf | Vývoz do Číny | Overbalance | Poptávka po ropě | Pokles ceny ropy | Růst ceny ropy | Finanční situace | Tamás Varga | Pohonné hmoty v Česku | Nejnovější výsledky | Spotová cena zlata | Společnost Deutsche Börse | Edge | Equinor | Vývoz ropy | Bilance zahraničního obchodu | Akcie Barrick Gold | Vyšší úrokové sazby | Loterie | Cena akcie | Uvalení cel | Největší ekonomika | Druhá největší ekonomika světa | Druhá největší ekonomika | MMF Kristalina Georgievová | Šéfka MMF | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Hospodářské krize | Oslabování japonského jenu | Huawei | Americké automobilky | Automobilky | Čistý zisk | KOSPI | Obchodní model | Rozpočet | Silné akcie | Deficit | Prezident Donald Trump | Ropný gigant | HDP v USA | Ceny benzínu | Německá vláda | Kryptoměnová burza | Investice do ropy | Trinity | LNG | Výkon amerického dolaru | Objem | Ropný kartel OPEC | Rijád | Bílý dům | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Trh práce | Obchodní dohody | Myšlenka | Recese světové ekonomiky | Včerejší obchodování | Obrat trendu | Server Politico | Zdražování pohonných hmot | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Inflace v USA | Ceny pohonných hmot v ČR | ČSÚ | Konkurenceschopnost | List The Wall Street Journal | Statistický úřad Eurostat | Americký dolar dnes | Americký dolar k japonskému jenu | Firma | Reálné ekonomiky | Global Markets | Tesla Elon Musk | Aktuální obchodní příležitosti | Výroba počítačů | Pfizer | Výrobce léků | TradingEconomics | Růst cen | Server BBC | Studie | Dolar k japonskému jenu | Bývalý ministr financí | Bilance | Přebytek obchodu | Index DOW | Americký Senát | Ceny na čerpacích stanicích | Co bude | Generální ředitel | Růst světové ekonomiky | Skupina OPEC+ | Čínský prezident | Ukrajina | Si Ťin-pching | Volný obchod | Vyšetřování | Amazon | Úrok | LVMH | Arnault | Bernard Arnault | Vysoké ceny ropy | Miliardy | Proof of Stake | Vyhlídky | EBRD | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Průzkumy | INTC | Vicepremiér | Federální rezervní banky | Federální rezervní banka | AFP | FT | Domácí poptávka | Meziroční růst HDP | Globální trh | Financovat | Omezení těžby | Statistika | Předpovědi | Cla na dovoz hliníku | Průmysl | ADP | HUF | PLN | Na burze | Drahý kov | Deficit zahraničního obchodu | Deficit zahraničního obchodu USA | Centrální banka USA | Gabriel Štefaňák | Vyšší poptávka | Propouštění | Impuls | Rostoucí náklady | Ceny potravin | Další rozvoj | Rozvoj | Stavební produkce | Tuzemský průmysl | Stavebnictví | Klíčový support | Paul Volcker | Lukáš Lipovský | Zdražování | Sociální sítě | Problémy | Růstový impuls | NAFTA | Breaking | Total | Fed dnes | Prodeje akcií | Prognózy | Ruská ropa | Státy EU | Těžba ropy v Rusku | Ranní komentář | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Světové obchodní organizace | Předseda Evropské rady | Charles Michel | Plyn | Nálada | Kontrakty | Ekonomické zpomalení | Prohlášení | Zavedení cel | Yahoo | Moskva | PKN Orlen | Americká automobilka | Farmaceutická společnost | Členové Organizace zemí vyvážejících ropu | Centrální banky USA | Nord Stream | Nord Stream 2 | Společnost Microsoft | Události ve světové ekonomice | Porsche | Událostí ve světové ekonomice | KKCG | Míra | RWE | InterContinental | Jaderná elektrárna | Úroky | Investiční aktivity | Bilance běžného účtu | Měnové politiky | Předseda | Americké centrální banky | Trumpova administrativa | Automobil | Regulátoři | Ředitelka | Europoslanci | xStation5 | AT&T | TASS | Německý ministr hospodářství | Ministr hospodářství | Americké vlády | Dot-com | Bydlení | Údaje z Číny | Ztráta | BREAKING | Stratég | ACEA | Miliardy korun | Vývoj jádrové inflace | Zasedání měnového výboru | Nálada v průmyslu | Peking | Ministerstvo obchodu a průmyslu | Wirecard | Nálada na globálních trzích | Napětí na Blízkém východě | Ziskovost | Zvýšení inflace | Růst poptávky | Výrazný růst cen ropy | Nízké ceny ropy | Vyšší ceny ropy | Prodej automobilů | Teherán | Američané | Francouzský ministr financí | Bruno Le Maire | Návratnost | Commodity index | IKEA | Hospodářské recese | Netflix | Výroba aut | Washington | Daimler | Schodek zahraničního obchodu | Ceny ropy dnes | Tamas Varga | Micron Technology | Výprodeje akcií | Analýza společnosti | Federální úřad pro letectví | Americký Federální úřad pro letectví | FAA | Miliardy eur | Írán | Irák | Ministr energetiky | Ministr zahraničí | Ekonomické sankce | Von der Leyenová | RBA | Budoucnost | Experti | Zemědělství | Rekordní maximum | Spolkový statistický úřad | Poradenství | Mercedes-Benz | Německá společnost | Nový rekord | Geopolitická situace | Wall Street Journal (WSJ) | Podnik | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Bloky | Růst cen potravin | Ukazatele | Vývoz z Číny | Přebytek bilance | Přebytek bilance běžného účtu | Šéf Bílého domu | Technologická společnost | Federální vláda | Zpevňování koruny | Cenové tlaky | Situace na Blízkém východě | Americké ministerstvo | Růst čínského hrubého domácího produktu | Hospodářský růst v Číně | Americké ministerstvo obchodu | Spotřebitel | Britské společnosti | Ceny energií | Vyplácení dividend | Krach | Komunikace | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Astrazeneca | Trump | Prezident | Výsledkové sezóny | Koronavirus | Nejnovější údaje | Výsledky průzkumu | Google | Samsung | WhatsApp | Instagram | 100 miliard dolarů | Obchodní vztahy | Trhy | Čínské úřady | Ursula von der Leyenová | ASX 200 | S&P/ASX 200 | Americké hospodářství | Americký miliardář | Evropské ekonomiky | Nejlepší ropné akcie | Upstream | Midstream | Downstream | Scorpio Tankers | Akcie ConocoPhillips | ConocoPhillips | Enbridge | Banka UBS | Šíření koronaviru | Počáteční zisky | Ratingová agentura Fitch | Negativní dopad | Pokles | Situace | Zdražovat | Americký kongres | Odhad letošního růstu | Provozní zisk | Finanční ředitel | Meziroční růst | Růst inflace | Stratég Saxo Bank | Pandemie koronaviru | Pandemie | Vysoká inflace | Boeing | Snížení těžby ropy | Úřad pro energetické informace | Lehká ropa WTI | Zlepšení | Americká administrativa | Obchody | Výdaje | Čínská vláda | Švýcarská banka UBS | BP | Dodávky na trh | Poselství o stavu unie | Aktivity v Číně | Americká společnost | Prosincová bilance zahraničního obchodu | Německé tovární objednávky | SEC | Francouzský statistický úřad | NFP | Velmi bohatý | Ministerstvo dopravy | Americké ekonomiky | Hodnota aktiv | Americké banky | Průměrná cena | Brent Crude Oil | Britský statistický úřad | West Texas Intermediate | Prodávající | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Valuace | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Britské měny | Kukuřice | Zvyšující se inflace | OIL.WTI | Deutsche Telekom | Hlavy států | Ekonomické aktivity | Údaje z USA | Ekonomické recese | Šíření koronavirové nákazy | Výhled růstu globální ekonomiky | Zpřesněný odhad | Americký Fed | Jižní Korea | Vývoj | Šok | Snížení těžby | Současná cena | Ropná válka | Světový trh s ropou | Výsledek zahraničního obchodu | Inflace v únoru | Míra inflace v únoru | WP | Cenové války | Rishi Sunak | Restrikce | Těžební kapacity | Zásoby ropy v USA | Prudký pokles | Hlavní měny | Aerolinky | Lufthansa | Akcie včera | Program nákupu aktiv | Nifty 50 | Olaf Scholz | Stav nouze | Profitovat | Technologičtí giganti | Tencent | Opatření vlády | Mimořádný růst | Další vývoj | Restriktivní opatření | Stimuly | Evropské země | Brusel | Letectví | Pokles HDP | Kabinet | Energetické společnosti | Cenový vývoj | Společnost Saudi Aramco | Nákupy aktiv | Zastavení výroby | Měnové podmínky | Propad poptávky | Spotřebitelé | Kanadská provincie | Výhled poptávky | Hyundai | Jihokorejská automobilka | Automobilka | Automobilka Hyundai | Dopady pandemie | Počet nakažených | Čerpací stanice v ČR | Čerpací stanice | Aktuální situace | Spiegel | Žádosti o podporu | Šíření nemoci COVID-19 | Šíření nemoci | Onemocnění | Rozkolísaný | Zásobníky | Texas | Hlavní americké indexy | Fed včera | Internetový obchod | Obchod Amazon | Přísná opatření | Vyplácet dividendy | NPR | Kongres | Manufacturing | Republikáni | Demokraté | Návrh zákona | Domácnosti | Posílení amerického dolaru | Výrobce letadel | Hotovost | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Zápis z posledního zasedání | Úřad práce | Americká sněmovna reprezentantů | Sněmovna reprezentantů | Tomáš Raputa | Graf dne | Peněžní zásoby | Další růst | Růst | United Airlines | Koronavirové krize | Poslanci | Signál | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Banka JPMorgan | Biliony | Fatih Birol | Potenciál | Evropský parlament | Platební neschopnosti | Sněmovna reprezentantů USA | Výroba automobilů | Německý statistický úřad | Ceny elektřiny | Bulharsko | Unijní země | Ekonomické ukazatele | Izrael | Sberbank | Klid před bouří | Ekonomiky | Nigérie | Alžírsko | Jana Steckerová | Vzdělávací webináře | Slovensko | Slovenská vláda | Války | Schodek | Poradce | Organizace | Obchodní schodek | Letecká společnost | Cloud Computing | Akcie Nvidia | Závislost | Práce | Výraznější pokles | FAO | Údaje | Týdenní nárůst | Zlevňující ropa | Prudce zlevňující ropa | Hrozí krach | Johan Sverdrup | Skupina OPEC | Ropný průmysl | Oživení v Číně | Eni | Pojišťovna | Globální trh s ropou | Cushing | Opatření proti šíření koronaviru | Prezident Vladimir Putin | Velké americké banky | Pohonné hmoty v ČR | Jednání skupiny OPEC | Jednání skupiny OPEC+ | Pesimistické odhady | Ministři | Tina Bruová | Světoví těžaři | Přední světoví těžaři | Ministři energetiky | Alexandr Novak | Nejsilnější růst | Cena benzínu | CIA | Nadprodukce | Pákistán | Snížení produkce | Přebytek běžného účtu | Výpadky | Activision Blizzard | Delaware | Více peněz | Long signál na akcie | WisdomTree | Dodavatelské řetězce | Břidlicové firmy | Výhled poptávky po ropě | Letošní výhled poptávky po ropě | Majitel | Úspory | Televize Netflix | EP | Statistiky | Jeffrey Halley | Malé podniky | Nákup ropy | USD za barel | Američtí těžaři | Trade | S&P500 | Spotřeba ropy | Doba na nákup ropy | SSHR | Kontrakty na ropu | Kontrakty na ropu WTI | Producenti ropy | Ázerbájdžán | Nadbytek ropy na světových trzích | Americký ministr energetiky | Dan Brouillette | Jeffrey Currie | Oilprice | Oilprice.com | Státní zásoby | Alexander Wolf | Asijské investiční strategie | The Jakarta Post | Zhroucení cen severomořské ropy Brent | Zhroucení cen | Situace na trhu s ropou | Expirace kontraktu | Poptávka po pohonných hmotách | Sociální síť | Surové ropy | PMI ve službách | Břidlicové ropy | Posílení | Znovusjednocení země | Premiéři zemí Evropské unie | Výrobce letadel Boeing | Joe Biden | Cenový pokles | Úřad INSEE | Cestování | Bitcoin dnes | 737 MAX | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Shell | Energetická společnost | Společnost Shell | Warren Patterson | Ropa roste | Pozastavit obchodování | Zaměstnanci | Denní pokles | Mike Pompeo | Vývoz z USA | Vývoz ze Spojených států | Soud | Herbert Diess | Čínský dovoz | Dovoz | Vývoz | UNWTO | Mezinárodní turistika | Turistika | Zdražení ropy | Obchodní přebytek | Velikost pozic | Euronav | Skladování ropy | Rekordní zisk | Australská ekonomika | Bilance aktiv | Snižování cen | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Rezervní měny | Pokles dovozů | Dluhy | Spotřebitelské ceny v USA | Členské státy | Průmyslové kovy | COT (Commitments of Traders) | Členské země | Technologický pokrok | Auta | Prodej elektromobilů | Protikoronavirová opatření | Export do Číny | CL | Spekulovat | Zahájení dodávek | Oživení globální poptávky | Velký růst | Koronavirová pandemie | Evropské sdružení výrobců automobilů | Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA) | Magazín Der Spiegel | Kupci | Podnikatelské aktivity | Cena ruské ropy | Cena ruské ropy Urals | Urals | Renault | Umělé inteligence | Šéf firmy | Propad příjmů | Společnost Lufthansa | JDE | Unie | ČR | Prezidenti a premiéři | Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie | Koronavirové pandemie | Akcie Intel | Automobilka Renault | Záchranný balík | Slabá poptávka | Kommersant | Čínská poptávka | Akcie AMD | Francouzský ministr | Berlín | Býčí trend | Polský premiér | Mateusz Morawiecki | Tchaj-wan | Tempo poklesu | ProSiebenSat.1 Media | Ropná krize | Globální poptávka | Investice do infrastruktury | Stimulační balík | Propad cen | Covid | Internetové bubliny | Představenstvo | Snížení nákladů | Koronavirová opatření | Druhá vlna | Dezinflační tendence | Státní pomoc | Nízké sazby | Nové žádosti o podporu | ARD | Sankce proti Rusku | Bydlení v ČR | Ukrajinský prezident | Volodymyr Zelenskyj | Sony | Johnson & Johnson | Francouzský statistický úřad INSEE | Americký výrobce letadel | Silicon Valley | Ocenění | Šance | SAE | Růst tržeb | Ceny | Summit Evropské unie | Kolaps | Technologické společnosti | Společnost Amazon | Noble Energy | Společnost XTB | Hegemonie | Hegemonie dolaru | Supervelmoci | Globální supervelmoci | Financování USA | Věřitelé Spojených států | Nárůst peněžní nabídky | Status rezervní měny | Bretton Woods | Objem amerického dluhu | Exchange Traded Commodity | Odhady HDP | HDP za Q2 | Čínský statistický úřad dnes | John Kilduff | Plynárenské společnosti | Pár EUR/USD | Nikl | Obchodní divize | Alexandr Lukašenko | Běloruský prezident | Slabý dolar | Růst vývozu | Objem dovozu | Klesající tendence | Hyundai Motor | Lepší výsledky | Erdogan | Recep Tayyip Erdogan | Společnost Rosněfť | Oživení poptávky | Hnojiva | Rystad | Hurikán Laura | Ruská vláda | Výpadek příjmů | SMIC | Ultrauvolněná měnová politika | Kroger | Rentabilita | Zdanění | Mezinárodní agentura pro energii | Nvidia | Qualcomm | Slabší kurz | Cena elektřiny | Evropský statistický úřad | Elektromobily | Šéf podniku | Politici | Diverzifikovat | Ropovody | Micron | Biden | USA Joe Biden | Softwarová společnost | Americká softwarová společnost | Internetová společnost | Americká internetová společnost | Investovat do ropy | Marathon Petroleum | Marathon | Michal Valentík | Vývoj indexu PMI | Česká republika | Výpadek těžby | Centrální banky USA (Fed) | Energetický sektor | Frakování | Lockdown | Měnový fond | Libye | Americké prezidentské volby | iPhone | Nancy Pelosiová | Koncern | Embargo | Concho | Nařízení | Intel | Výrobce čipů | Zásoby benzinu | Futures na ropu | XOM | CVX | Zynga | Soudní spor | Ruské společnosti | Výrobce videoher | Přebytek zahraničního obchodu | Společnost Pfizer | Zájem o ropu | Oživení čínské ekonomiky | China Mobile | Růst ekonomiky EU | Tranzit ruské ropy | Ropovod Družba | Diem | Ministerstvo energetiky | Proražení | INTC.US | Zelené investice | Tesco | Diem Association | Výběr akcií | Futures na DAX | Siemens | Munich Re | Deutsche Boerse | Munich | Carsten Fritsch | Analytik Commerzbank | Očkování | LEN | Futures na ropu WTI | Očkování proti covidu-19 | Cenné papíry a burzy | Third Bridge | Refinitiv Eikon | Pokles zásob | Počasí | Růst ceny | Zvýšení těžby | DOT | Zvýšení ceny | Společnost Tesla | Dopad na akcie | Tržby z prodeje | Německá bankovní společnost | ProSiebenSat.1 | VMware | Rostoucí ceny ropy | Evropské centrální banky | Zásoby ropy ve Spojených státech | MJ | ACT | WU | Situace na trhu | Očkování proti covidu | Obavy o poptávku | Tržní ceny | J&J | ROI | Brent (OIL) | Activision | Blizzard | Počet zahájených bytů | Automobilka Tesla | Poslanci Evropského parlamentu | Rostoucí úrokové sazby | FTX | Kov | Colt | Zajímavé akcie | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Nedostatečné dodávky | Bilance obchodu | Průmyslová výroba v lednu | WTI Crude Oil | Rozhodnutí vlády | Zásoby plynu | Americký Federální úřad pro letectví (FAA) | Statistika z USA | Zlatý kříž | Akcie Phillips 66 | PSX | Siemens Energy | Příznivé údaje | Jemenští povstalci | Pandemie covidu-19 | Výrazný růst | Dlouhodobý investor | Vysoké dividendy | SLR | Ropné futures | xStation 5 | Discovery | Pohyb ceny | Data z reálné ekonomiky | PMI index | Reuters analytik | Umění | Organizace OSN pro výživu a zemědělství | Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) | Meziroční vývoj jádrové inflace | Prudký růst cen | Advanced Micro Devices | AMD | Xilinx | COIN | Krok za krokem | Vstupní náklady | Ceny ropy Brent | Intel (INTC.US) | Advanced Micro Devices (AMD.US) | AMD.US | Odhad letošního růstu ekonomiky | Vysoká cena | Rostoucí ceny | Objednávky | Internetové společnosti | Přeprodané oblasti | Inflace v České republice | EEX | Royal Dutch Shell A | Phil Flynn | Německé společnosti | API | Oslabení | Fundamentální analýza akcie | Analýza akcie | Ruský ministr | Impulzy | Spotřeba domácností | Plány | Cíle | Příležitosti | Dodávky plynu | Konkurence | Prodej | Mali | Nové prognózy | Graf akcie | Dolar dnes | CO2 | Pozitivní vliv | Obrovský potenciál | Deficit nabídky | Malajsie | Technologie | Americký výrobce | Zvyšování těžby | Hlubší deficit | Letecké palivo | Spojené arabské emiráty | Mluvčí společnosti | Spotové ceny | TSMC | Rada guvernérů | Podíl Číny | Úřad pro hospodářskou soutěž | Americký trh | Mutace delta | Odvětví | Pokles poptávky | Divize | Boom | Výrobce elektromobilů Tesla | Omezené dodávky | Dodávky suroviny | Omezené dodávky suroviny | Softwarová společnost Microsoft | Xbox | Rekord | Příjmy z reklamy | Společný podnik | Bilion | Dodávky čipů | Růst v Číně | Chování | Ovlivňování | Dodávky ruského plynu | Take-Two Interactive | Růst výrobních cen | Devon Energy | Phillips 66 | Projekce | TWS | VIAC | Sankce Spojených států | Důležité zprávy | Osobní počítače | Výrobce sportovního oblečení | Německý výrobce | Vyšší úroky | Koronavirové mutace | Šíření koronavirové mutace | Koronavirové mutace delta | Analytici banky | Fitch Solutions | ASX | Společnosti | Opatření | Dna | Carrier | Lobbing | Platební síť | ANO | Uhlí | Vysoká poptávka | Chevron Corporation | Puma | Spojené arabské emiráty (SAE) | Energetika | Ceny plynu | Los Angeles | Ceny kovů | Americká firma | Společnost AT&T | WarnerMedia | Kompenzace | Problémy v dodavatelských řetězcích | Zemní plyn (LNG) | Title Transfer Facility (TTF) | Title Transfer Facility | TTF | Energetická krize | Zvýšení základní úrokové sazby | Americký vládní Úřad pro energetické informace | Trader Workstation (TWS) | Minulá výkonnost | Adler | Energetické krize | Zdražování energií | Nákup plynu | Dmitrij Peskov | Prodeje ropy | Vysoké ceny | Giphy | Britský Úřad pro hospodářskou soutěž | Zdravotnictví | Americká automobilka Tesla | Schlumberger | Cena termínového kontraktu | Obilí | Pozornost | Ceny zemního plynu v USA | Ruská společnost | Zprostředkovatelé | Izraelská centrální banka | Poptávka po čipech | Robert Habeck | Orlen Unipetrol | Skupina Orlen Unipetrol | Dodávky z Ruska | Ruský prezident | Meta | Metaverse | Stephen Brennock | Meta Platforms | Fialova vláda | Největší týdenní nárůst | Společnost | Výsledky společnosti | Hospodářské výsledky společnosti | Měny G10 | Družba | Americká Komise pro cenné papíry | Polské firmy | TIM | Index technologického trhu | Průměrná volatilita | Průměrná volatilita páru GBP/USD | Uvolnění rezerv | Omikron | Zveřejnění zprávy | Broadcom | | CMA | Zlotý | Největší švýcarská banka | Rozšíření | Rostoucí inflace | Arm | Christopher Rupkey | Annalena Baerbocková | Fundamentální analýzy | Úrokové sazby v USA | Bidenova administrativa | Jamal | Společnost China Mobile | Mluvčí Kremlu | PGNiG | Základní sazba | Vliv na ceny | IRU | Uniper | Čínská telekomunikační společnost | Miliardy USD | Akcie AMD (AMD.US) | Facebook Ireland | Ocel | Srí Lanka | Doporučení k obchodování | Ruský plyn | Current ratio | Ukazatel Běžné likvidity | Diamant | Húsíové | Hry | Allwyn | Válka na Ukrajině | Napadení Ukrajiny | Dodávky plynu do Evropské Unie | Omezení dodávek | Analytik trhů | Internetová televize | Shell Plc | Royal Dutch | Společnost Allwyn | Omniverse | Napětí na Ukrajině | Základní úrok | Murray | Silvergate Capital | Společnost Silvergate Capital | Banka Barclays | NVDA.US | Nvidia (NVDA.US) | Útok na Ukrajinu | Ruský útok na Ukrajinu | Invaze na Ukrajinu | Zmírnění obav | Ruské invaze na Ukrajinu | Sankce | Sankce vůči Rusku | Ruský prezident Vladimir Putin | Prudký růst ceny ropy | Prezident Putin | Konflikt na Ukrajině | Ruská invaze | Ukrajinská krize | Moskevská burza | Ruské síly | Ruské banky | Největší ruská banka | Ruská banka | Banka Sberbank | Cena plynu pro evropský trh | Německá energetická společnost | Společnost Uniper | Green Deal | Ruský útok | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Lídři zemí EU | Boje na Ukrajině | Sberbank CZ | Porušování lidských práv | Kyjev | RDIF | Studená válka | Rusko a Ukrajina | MWh | Oleg Děripaska | Krize na Ukrajině | Chelsea | Evropský blok | Japonský Nikkei 225 | Emise CO2 | Akcie Schlumberger | Akcie Schlumberger (SLB) | Schlumberger (SLB) | Velkoobchodní cena plynu | Teekay | Zkapalněný zemní plyn | Roman Abramovič | Sankce EU | Ruská krize | Ruský vývoz ropy | Internetová společnost Google | Společnost Google | MAAE | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | Záporožská jaderná elektrárna | Invaze | Narušení dodávek | Konflikt v Evropě | Akcie Exxon Mobil | Akcie Exxon | Zákaz dovozu ruské ropy | Ředitel Intelu | Tlak na Rusko | NICKEL | NIKL (NICKEL) | Řetězec | Řetězce | Aktivity v Rusku | Barrick Gold (GOLD) | Akcie Barrick Gold (GOLD) | Členské státy IEA | Zlevňování ropy | Velvyslanec SAE | Peníze pro Ukrajinu | Štěpení | Oznámené štěpení | Odkup akcií firmy | Oznámené štěpení akcií | Import ruské ropy | Rozsáhlé sankce | Západní sankce | Běžné obchodní vztahy | Obchodní vztahy s Ruskem | Světové produkce | Zahájení ruské invaze | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | Nákup zlevněné ruské ropy | Vývoz ruské ropy | Nákup ruské ropy | Ruská společnost Gazprom | Plynárenský gigant | Gigant Gazprom | Závislost na ruských energetických surovinách | Nord Stream 1 | Balík sankcí | Americká společnost Intel | Společnost Intel | Společnost Meta Platforms | Společnost Meta | Úroky z dolarových dluhopisů | Ministerstvo průmyslu a obchodu | Opatření v Číně | Stimulační opatření v Číně | Závod na elektromobily | Dietmar Woidke | Braniborský premiér | Nákupy plynu | Společné nákupy plynu | Ruské ropné společnosti | Vyloučení Ruska | Inflace v Japonsku | Platby za plyn | Zastavení dodávek plynu | Zastavení dodávek | Německý kancléř | Německý kancléř Olaf Scholz | Kancléř Olaf Scholz | Snížení závislosti na plynu | Snížení závislosti na plynu z Ruska | Ruská plynárenská společnost | Plynárenská společnost | MOL | Dovoz uhlí | Zničení poptávky | Colt CZ Group SE | Colt CZ Group | Colt CZ | Vyhlášení bankrotu | Správa | Zákonodárci | Vlastnictví | Vzestupný trend | Zelenskyj | Výhled globální ekonomiky | Embargo na dovoz ruské ropy | Dovoz ruské ropy | Zemní plyn ve Spojených státech | Pokles produkce | Miliardář Elon Musk | Onet.pl | Onet | Invaze v ekonomice | Spory kolem ruského plynu | Plyn v rublech | Embargo na ruskou ropu | Akcie společnosti Adler | Boj s inflací | Závislosti na ruské ropě | Ropovod TAL | Embargo EU | Covid Zero | Podíl Ruska | Uzávěry v Číně | Ruská federace | Přijetí | Nové sankce | Rostoucí životní náklady | Životní náklady | Cenu plynu | Cenový strop | Stav energetické nouze | Marketingová komunikace | Zvýšení úroků | Zvýšení úroků v USA | European Energy Exchange | Centrum | Pentagon | Nárůst zásob v USA | Nárůst zásob | Růžový diamant | Lulo Rose | Drahokam | Cenový strop na ruskou ropu | Kevin Tran Nguyen | Největší kryptoměny | 787 Dreamliner | Dreamliner | Přebytek běžného účtu Ruska | Zákaz dovozu ruského uhlí | Zákaz dovozu | Zpřísnění finančních podmínek | Objem nákupů | Německé ekonomiky | Makroekonomické prostředí | iPhone 14 | Propad trhů | Společnost Sony | Dovoz z Ruska | PlayStation 5 | PlayStation | Powell dnes | Velkoobchodní cena elektřiny | Cena elektřiny pro německý trh | Dovozce ruského plynu | Státní plynárenská společnost | Akcioví investoři | Odhad HDP v eurozóně | Cena OIL.WTI | Zasedání Rady guvernérů | Poptávka po ropě v Číně | Opatrný optimismus | Energetické komodity | Barel ruské ropy | Ruské ropy | Daňové škrty | Baltic Pipe | Plynovod Baltic Pipe | Energetický trh | Plyn z Ruska | Sankce na ruskou ropu | Oliver Blume | Kryptoměnová burza FTX | Burza FTX | Douglas Diamond | Philip Dybvig | Telekomunikační společnost | Globální energetická krize | Implikace | Mero | Camelot | Americká ropa | Omezení COVID | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Dovoz do země | Motor Sič | Ukrnafta | Ukrtatnafta | Sam Bankman-Fried | Bankman-Fried | Powerball | Jackpot | Války na Ukrajině | Ontario Teachers | Pension Plan | BlockFi | Ontario Teachers' Pension Plan | Výběry | Uvolnění koronavirových opatření | Bali | Výrobci čipů | Společnost Genesis | Americká makléřská společnost | Makléřská společnost Genesis | CZ | Čínské rafinerie | Rafinerie | Zavedení cenového stropu | Strop na ruskou ropu | Půjčovna kryptoměn | Americká půjčovna kryptoměn | Půjčovna kryptoměn BlockFi | ReGas | Deutsche ReGas | Společnost Deutsche ReGas | Plovoucí terminál | Timur Barotov | BHS Timur Barotov | Západní země | Německý koncern | Koncern RWE | Nedostatek paliv | Výrobce sportovních vozů | Varování | Vývoj globální poptávky | Energetické trhy | Vývoj indexu PMI ve službách | Zdanění mimořádných zisků | Omezení cen plynu | Gazprom Germania | Camelot LS Group | Camelot LS | Silné ekonomické údaje | Skupina ekonomicky vyspělých zemí | Mega Millions | Produktovod | IKL | Produktovod IKL | Omezení cen ropy | Gazprom Export | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | Bulgargaz | Black Knight | Haísám Ghais | Odborník na ropný trh | Světová turistická organizace | Světová turistická organizace (UNWTO) | Šéf automobilky Tesla | Sony Interactive Entertainment | Sony Interactive | Sony Group | Bungie | Sdružení výrobců automobilů | Německá zajišťovna | Zajišťovna | Lídři zemí | Pojišťovna Generali | Belgická vláda | Grünheide | OneWeb | Eutelsat | Jackpot loterie | Ukrtransnafta | Global Blood Therapeutics | Americká sociální síť | Sociální síť Instagram | Albertsons | Zastropování ceny | Zastropování ceny plynu | Estée Lauder | Americká kosmetická společnost | Kosmetická společnost | Skupina Colt CZ | Skupina Colt | Skupina Colt CZ Group SE | Skupina Colt CZ Group | N7 Holding | N7 Holding Ltd. | Nejdůležitější události | Zakladatel FXstreet.cz | Zakladatel FXstreet | Dodávky ruské ropy | Media for Europe | Společnost Media for Europe | Media for Europe (MFE) | Koronavirové restrikce | Výprodeje | Dovoz ruského plynu | Invest | Vyšší náklady | Pokračující pokles | Oživení poptávky v Číně | Skupina Orlen | Daniel Obajtek | Polská rafinerská společnost | Společnost PKN Orlen | SVB | Vklady | Silicon Valley Bank (SVB) | First Citizens | Americké sankce | Vyšší ceny | Asie a Tichomoří | Tichomoří | Asie | Závazek | Price Futures | Piráti | Bytová výstavba | Poptávka v Číně | Meziroční vývoj jádrové inflace v Japonsku | Zákaz dodávek ruské ropy | Nálady na trhu | Vice | Zpomalení produkce | Guvernér RBA | Výhled Číny | Největší ekonomiky | Kurz jenu | Aliance | WTI (OIL.WTI) | Country Garden | Hamás | Konflikt na Blízkém východě | Hnutí Hamás | Konflikt mezi Izraelem | Intervence na japonském jenu | Inflační trend | Stagnace mezd | Vývoj jádrové inflace v Japonsku | Vývoj indexu PMI ve službách v Japonsku | Domácí poptávka v Japonsku | Poptávka v Japonsku | Ficova vláda | Hútiové | ProCent | Kuvajt | Rafinérie v Litvínově | Rafinérie | Kpler | Snižování produkce | Podíl ruského plynu | Ceny ropy WTI | Index USD | Fungování | Nové podmínky
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Cena | Růst | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Dovoz do země
Dovoz hlavních průmyslových kovů
Dovoz i vývoz
Dovoz i vývoz z Německa
Dovozní ceny
Dovozní cla
Dovozní clo
Dovozní clo na rýži
Dovoz oceli
Dovoz ropných produktů

Následující klíčová slova

Dovoz ruského plynu
Dovoz ruského zlata
Dovoz ruské ropy
Dovoz ruských diamantů
Dovoz uhlí
Dovoz uhlí z Ruska
Dovoz ukrajinského obilí
Dovozy potravin
Dovozy potravin z USA
Dovoz z Británie
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Fintokei SwiftTrader
Potvrďte prosím... Zavřít