Středa 17. duben 2024 00:49
reklama
Fintokei ProTrader
reklama
FTMO férovost
reklama
Fintokei SwiftTrader
reklama
CapXmaster

Dnešní fundamenty

img

Ranní videokomentář: Dolar za sebou má další náročný týden, nový týden bude hlavně o US fundamentu

29.01.2018 Minulý týden byl velmi úspěšný především pro americké akcie, kterým vydatně pomáhal další výprodej amerického dolaru. Ten oslaboval na páru s většinu hlavních světových měn a dál navyšoval své letošní ztráty. To vše navzdory dalšími růstu amerických dluhopisových výnosů, které v případě 10-letých splatností vystoupaly už na 2,68 %. Nový týden bude na fundamenty velmi bohatý a mohl by určit směrování americké měny na několik týdnů dopředu. Vedle důležitého amerického makra (trh práce) nás totiž čeká také zasedání americké centrální banky, nebo projev Donalda Trumpa v Kongresu o stavu unie. Začátek týdne by měl ale proběhnout v klidu, když nás dnes čekají jen méně důležité výsledky amerických osobních příjmů a výdajů.
img

Ranní videokomentář: Trump pomohl svým komentářem dolaru, dnes HDP z USA a Británie

26.01.2018 Včerejší seance přinesla zasedání Evropské centrální banky, která zase až tolik nepřekvapila, když byla o něco více optimistická k aktuální ekonomické situaci, zatímco podle očekávání varovala před příliš vysokou volatilitou (rozuměj růstem) evropské měny. Euro reagovalo na zasedání ECB dalším růstem,i když si své zisky nakonec udržet nedokázalo. Ve večerních hodinách totiž začal zpevňovat znovu dolar v reakci na komentář Donalda Trumpa, který podle svých slov preferuje silnější dolar. Dnešek by měl být už o něco klidnější, i když se dočkáme pár zajímavých dat v čele s výsledky britského a amerického HDP, nebo kanadské inflace.
img

Ranní videokomentář: Euro se vůči dolaru vyhouplo už nad 1,24 EURUSD, dnes zasedá ECB

25.01.2018 Včerejší seance byla jednoznačně o slabém dolaru, který výrazně ztrácel na všech hlavních měnových párech, přestože ani tentokrát nedošlo k prakticky vůbec žádné změně dolarového fundamentu. Slabý dolar byl velkým tématem i na komoditním trhu, kde vydatně pomáhal hlavně drahým kovům, a jeho dopad byl viditelný také na evropských akciích, které se odpoledne dostaly, díky sílícímu euru, pod prodejní tlak. Dnešek bude především o evropské centrální bance, která bude rozhodovat o sazbách a která nabídne tradiční tiskovou konferenci Maria Draghiho. Zvědavi jsme přitom hlavně na to, jak se ECB postaví k lepšící se ekonomické situaci a k silné evropské měně, jejíž prudký růst může mít negativní dopad na inflační výhled do letošního roku.
img

Ranní videokomentář: Euro zpět nad 1,23 EURUSD, dnes pozor na britský trh práce a NZD inflaci

24.01.2018 Včerejší seance přinesla opět minimum důležitých fundamentů, ale to nebránilo německému DAXu vyhoupnout se na nové historické maximum nad hranici 13 500 euro, díky čemuž konečně vystoupil ze čtyři měsíce trvajícího konsolidačního pásma. Růst DAXu byl o to zajímavější, že šel ruku v ruce se silnějším eurem, které se na páru s dolarem dostalo nad 1,23 EURUSD. Dnešní seance přinese první významnější makro tohoto týdne, a to zejména z Evropy, kde čekáme na výsledky evropského PMI a britských statistik z pracovního trhu. Pozor ale večer také na novozélandském dolaru, kde se dočkáme potenciálně velmi zajímavých výsledků inflace.
img

Ranní videokomentář: Libra po prolomení supportu na EURGBP pokračuje v růstu

23.01.2018 Začátek týdne na většině finančních aktiv proběhl v klidu a bez velkých změn. Výjimkou byla snad jen libra, která po prolomení důležitého supportu na EURGBP začala znovu zpevňovat na všech měnových párech, i když z Británie žádný nový fundament nepřišel. Ani dnešek nebude na důležité fundamenty nijak bohatý, takže počítáme na většině finančních aktiv spíše s poklidným průběhem.
img

Ranní videokomentář: Americká vládní uzavírka trhy zatím netrápí

22.01.2018 Finanční trhy zvládly minulý týden bez větších problémů, a to bez ohledu na vládní uzavírku, která se od minulého pátku přes víkend protáhla až do tohoto týdne poté, co se demokraté s republikány nedokázali dohodnout na schválení rozpočtového provizoria. Téma vládní uzavírky tak bude jedním z nosných fundamentů i do tohoto týdne, i když na něj trhy zatím nereagují, jelikož je jeho dopad na reálnou ekonomiku spíše zanedbatelný. Co se nového týdne týká, čekáme hlavně na nově příchozí makro, kterého bude více než v minulém týdnu, a na čtvrteční zasedání ECB.
img

Ranní videokomentář: Akcie navzdory americké politice stále v naprostém klidu, stabilní je zatím také většina měn

19.01.2018 Ani včerejší seance na trhy větší volatilitu nepřinesla a většina finančních aktiv zůstává i nadále v klidu. Trhy momentálně žijí situací v USA, kde hrozí zablokování vlády v případě, že dnes Senátem neprojde návrh rozpočtového provizoria. I navzdory této možnosti ale trhy zdá se zůstávají klidné, což potvrzuje i stále relativně nízká úroveň implikované volatility, která v případě amerického VIXu vyrostla jen mírně nad hranici 12b. Ze zajímavého makra dnes čekáme hlavně na dopolední data z Británie.
img

Ranní videokomentář: EURGBP se vrací na support z minulého týdne, většina ostatních měn své pozice drží

18.01.2018 Středeční seance pomohla akciovým indexům v USA navýšit své už tak vysoké pozice a dostat se na nové historické maximum, díky čemuž jen index SP500 roste už od začátku letošního roku o dalších 5 %. Nálada na trzích tedy zůstává optimistická, a to i navzdory mírnému růstu implikované volatility, která se v případě amerického VIXu vyhoupla zpět nad 12b. Na FX si většina měn své pozice drží, i když za sebou má docela příznivou seanci britská libra, které se dařilo především na páru s eurem. Dnes čekáme na několik spíše sekundárních fundamentů, z nichž nejzajímavějšími budou odpolední data z USA.
img

Ranní videokomentář: Bitcoin se vrací zpět na dosah 10 tis. USD, dnes zasedá Bank of Canada

17.01.2018 Včerejší seance větší změny na akciový trh ani na FX nepřinesla a většina finančních aktiv si tak svou cenu opět podržela. Z makra zaujaly hlavně výsledky britské inflace, která mírně zklamala, i když i v jejím případě byla reakce na trzích spíše jen malá a libra nakonec včerejší seanci uzavřela s minimální změnou na většině měnových párů. Zajímavější je situace ve světě kryptoměn, které si včera prošly poměrně intenzivním výprodejem, díky kterému se cena Bitcoinu přiblížila až ke hranici 10 tis. dolarů. Investoři tedy pokračují ve výběrech zisků z minulého roku, které nyní posílají cenu Bitcoinu stále teprve ale jen na jeho šestitýdenní minima.
img

Ranní videokomentář: Dolar zatím marně hledá pevnější půdu pod nohama, dnes britská inflace

16.01.2018 Začátek týdne na akciích proběhl v klidu, k čemuž pomohl hlavně svátek v USA a nízké objemy na většině trhů. Zatímco evropské akcie si své ocenění podržely, dolar pokračoval na většině měnových párů v trendu z minulého týdne, díky kterému se vůči euru vyhoupl až na dosah hranice 1,23 EURUSD. Dnes už otevřou také burzy v USA, takže se na trhy vrátí objemy a možná i o něco větší aktivita. Ze zajímavých dat čekáme hlavně na britskou inflaci, která by v případě větší odchylky od konsenzu mohla rozvlnit především librové páry.
img

Ranní videokomentář: Euro se vyhouplo nad 1,22 EURUSD, ze slabšího dolaru těží hlavně drahé kovy

15.01.2018 Minulý týden se nesl v duchu slábnoucího dolaru, který se dostal pod tlak na páru s eurem už ve čtvrtek a ve výprodeji pokračoval i v pátek poté, co na páru s eurem neudržel resistenci 1,21 EURUSD. Slabší dolar se přitom výrazně promítl nejen do ocenění akcií (americké indexy rostly více než evropské), ale také do cen drahých kovů, kterým pomohl k výraznému zpevnění. Nový týden bude na data podstatně bohatší než minulý, i když bude nabízet důležité statistiky hlavně z Evropy. Za pozornost ale rozhodně bude sát i čtvrteční zasedání Bank of Canada, která by měla znovu zvýšit úrokové sazby. Začátek týdne by měl proběhnout na trzích kvůli svátku v USA v klidu a na nízké volatilitě.
img

Ranní videokomentář: Euro zpět nad 1,20 EURUSD, dnes výsledky americké inflace

12.01.2018 Včerejší seance větší změnu sentimentu na akciové trhy opět nepřinesla a ty si své vysoké ocenění i nadále bez větších problémů udržují. Zajímavější však byla pro obchodníky na devizovém trhu, kde se dokázala evropská měna vrátit zpět nad hranici 1,20 EURUSD poté, co ECB zveřejnila překvapivě jestřábí zápis ze svého posledního zasedání. Dnešek přinese konečně první zajímavější makro tohoto týdne, v podobě americké inflace a maloobchodních prodejů, na které může USD reagovat na všech párech poměrně citlivě.
img

Ranní videokomentář: Trhy dál přešlapují na místě, dnes pouze americký PPI

11.01.2018 Ani včerejší seance větší změny v ocenění na akciové trhy nepřinesla, i když se například německý DAX dostal zpět pod hranici 13 300 euro. Větší volatility jsme se dočkali hlavně na dolarových párech, kde USD rozvlnily zprávy o tom, že by Čína mohla omezit své nákupy amerických státních dluhopisů, ale dolar nakonec své původní ztráty dokázal zlikvidovat. Pod tlakem tak byl nakonec pouze na páru s JPY, který se dostal zpět pod hranici 112 USDJPY. Dnešek je opět bez důležitých dat a počítáme proto s další klidnou seancí.
img

Ranní videokomentář: Dolar pozvolna likviduje své dřívější ztráty, akcie se drží

10.01.2018 Ani včerejší seance na finanční trhy větší překvapení nepřinesla a většina akciových trhů si své vysoké ocenění dál bez větších komplikací udržela. Nálada na trzích je tedy i nadále dobrá a obchodníci stále spíše jen přešlapují na místě a čekají na tento týden jediné zajímavé makro, kterého se ale dočkají až v pátek. Na devizovém trhu mezitím v pozvolném růstu pokračuje hlavně americký dolar, který likviduje ztráty na páru s eurem, kde se po odražení od resistence na 1,21 EURUSD drží i nadále pod hranicí 1,20 EURUSD. Dnešek bude na data o něco málo bohatší než včerejšek, ale ani tentokrát od akcií a většiny měn výraznější pohyby nečekáme.
img

Ranní videokomentář: Japonský jen se vrací pod 113 USDJPY, dnešek bude znovu bez významných fundamentů

09.01.2018 Pondělní seance žádná velká překvapení nepřinesla a většina akciových indexů si tak své ceny dokázala podržet. Za pozornost stál americký dolar, který se na páru s eurem po odražení od resistence 1,21 EURUSD vrátil zpět pod 1,20 EURUSD. Solidní seanci za sebou má pak dnes ráno také JPY, kterému pomohly informace o mírném snížení objemu nakupovaných dluhopisů ze strany Bank of Japan. Ani dnešní seance žádné větší změny nenabídne a na fundamenty bude znovu chudá. Na většině trhů proto počítáme s klidným průběhem a zvýšeným významem technické analýzy.
img

Ranní videokomentář: Resistence na EURUSD zatím odolává, dnes seance bez významného makra

08.01.2018 Začátek roku se vydařil hlavně na akciových trzích, které se v minulém týdnu vyhouply výrazně do zelených číslech v Evropě, USA i v Asii. Nálada na trzích tak zůstává i začátkem tohoto týdne velmi dobrá a bude obtížné ji výrazněji narušit. Alespoň tedy v první polovině tohoto týdne, která bude na fundamenty spíše chudší. Zajímavější by proto mohla být situace na forexu, kde začaly zajímavě trendovat komoditní měny v čele s CAD a kde USD bojuje se silnou technickou bariérou na páru s evropskou měnou v podobě resistence na úrovni 1,2090 EURUSD.
img

Ranní videokomentář: DAX zpět nad 13 tis. euro, dnes americká a kanadská data z trhu práce

05.01.2018 Akciové trhy za sebou mají další úspěšnou seanci a na nízké volatilitě pokračují i nadále v růstu. Zatímco americké indexy navyšují svá historická maxima, německý DAX se vrátil nad hranici 13 tis. euro a kompletně tak zlikvidoval ztráty, které nabral koncem minulého roku. Ani tentokrát přitom k žádné větší změně fundamentu nedošlo a investoři dál na nové podněty spíše jen neúspěšně čekají. Dnes by se jich mohli dočkat alespoň na devizovém trhu, kde by mohly euro rozvlnit výsledky inflace a dolar pak důležité statistiky z pracovního trhu.
img

Ranní videokomentář: Dolar likviduje dřívější ztráty, dnes britský PMI a americký ADP

04.01.2018 Včerejší seance byla na akciových trzích konečně růstová. Americké indexy díky tomu šplhají na extrémně nízké volatilitě na nová historická maxima a dařilo se také indexům v Evropě. Korekcí dřívějších ztrát si pak prochází dolar a velmi úspěšný začátek roku panuje na ropě, která roste na základě lepšícího se fundamentu, ale i kvůli nepokojům v Íránu. Dnešek by se na většině finančních aktiv podle nás měl nést v obdobném duchu jako včera, přičemž zdrojem větší volatility mohou být na FX hlavně data z Británie a USA.
img

Raní videokomentář: Dolar navázal na korekci z minulého týdne, dnes zápis z prosincového zasedání Fedu

03.01.2018 Včerejší seance přinesla další pád americké měny, který ale tentokrát nepokračoval na všech měnových párech, když si dolar své pozice hlavně na páru s komoditními měnami dokázal podržet. I tak ale zůstává slabý a bude zajímavé sledovat, co s ním udělají dnešní výsledky ISM a zveřejnění zápisu z prosincového zasedání Fedu. Na akciovém trhu je situace o poznání klidnější, i když pozvolný pád indexů v Evropě prozatím pokračuje. Dnes čekáme hlavně na americké fundamenty, které mohou udat po delší době první zajímavější fundamentální stimul americkému dolaru.
img

Ranní videokomentář: Euro zpět na 1,20 EURUSD, dnes výsledky PMI

02.01.2018 Minulý týden se na finančních trzích nesl podle očekávání v poklidném duchu. Většina indexů si své pozice ve zkráceném týdnu podržela a zakončila rok 2017 výrazně v zelených číslech. Na devizovém trhu jsme pak byli svědky slábnutí americké měny, které však nebylo podloženo novým fundamentem a ke kterému kromě nízkých objemů pomáhal pravděpodobně také pozvolný pád amerických dluhopisových výnosů. Od nového týdne čekáme hlavně na sérii výsledků PMI/ISM z Evropy, středeční zápis ze zasedání Fedu a páteční čísla z amerického trhu práce.
img

Ranní videokomentář: Oslabování amerického dolaru se stupňuje, naopak průmyslové kovy atakují dlouholetá maxima

28.12.2017 Včerejší seance na akciových trzích nenadchla. Změny na hlavních indexech byly velmi malé. Z důležitých fundamentů byla zveřejněna spotřebitelská důvěra Conference Board ve Spojených státech, která ovšem přes nečekaný pokles mnoho vzruchu nenadělala. V oslabování pokračoval americký dolar, který už dnes ráno na Dollar Indexu atakoval prosincová minima. Eurodolar vystoupal nad hladinu 1,1930 EURUSD, kde se naposledy vyhříval na začátku prosince. Růst komoditních měn zatím neslábne. Nejsilnější byl včera Australan, který táhnou vzhůru průmyslové komodity. Měď a hliník atakují v Londýně mnohaletá maxima hlavně kvůli administrativnímu zásahu čínské vlády proti znečištění ovzduší.
img

XTB Market Barometr

27.12.2017 Dnešní fundamenty neukazují na volatilní seanci a také datum nenapovídá tomu, že by se ceny na trzích měly výrazněji měnit. Objemy na trzích jsou v těchto dnech obvykle nižší o desítky procent a volatilita je na tom podobně. Přesto by některé instrumenty mohly být zajímavější než jiné. Ropa by neměla zůstat v klidu při hledání nové rovnovážné ceny po včerejším prudkém posílení. Evropské indexy by pak mohly chtít dohnat včerejší „náskok“ Wall Street. O zábavu na Australanovi a Novozélanďanovi by se opět mohly starat rostoucí komoditní trhy.
img

Ranní videokomentář: Bitcoin se vzpamatoval z propadu, ropa vystřelila na dvou a půl letá maxima

27.12.2017 Letošní Vánoce na finančních trzích zatím nejsou tak poklidné, jak mnozí obchodníci očekávali. V poslední předvánoční seanci vygradoval propad Bitcoinu. Ten už ale od počátku týdne dokázal mnoho z těchto ztrát zkorigovat. Zatímco evropské indexy začínají obchodování až dnes, Wall Street už včera předvedla lehce negativní seanci. Index S&P 500 ale nakonec udržel hladinu 2680 bodů. Na forexu jsou znát snížené objemy. Volatilita byla během včerejší seance nízká a trendové pohyby byly spíše výjimkou. Eurodolar se dnes ráno obchodoval na úrovni 1,1880 EURUSD. Naopak silný pohyb předvedla ropa po výbuchu ropovodu v Libyi. Brent vystoupal až na úroveň 66,50 USD/bbl, což znamenalo dvou a půl letá maxima.
img

Ranní videokomentář: Euro poškodila výhra separatistů v Katalánsku, měnám vévodil kanadský dolar

22.12.2017 Včerejší seance potvrdila, že zhoršená nálada na akciových trzích v posledních seancích nebyla založena na nijak pevných fundamentech. Akcie rostly napříč kontinenty. Pozitivní překvapení přinesly maloobchodní prodeje a inflace z Kanady, mírné zklamání naopak přišlo po zveřejnění negativní revize HDP za 3. kvartál z USA. Na forexu se nejvíce dařilo komoditním měnám v čele s CAD, který se vezl na pozitivním fundamentu. Eurodolar se držel vysokých hodnot, které nabral od počátku týdne. Ale ranní výsledky katalánských voleb srazily euro o desítky pips níže. Dnešní seance je na předvánoční pátek relativně bohatá s primárním dopadem na GBP, CAD a USD.
img

Ranní videokomentář: DAX zpět na dosah 13 tis. euro, dnes důležité makro z Kanady

21.12.2017 Ani včerejší seance akciové indexy a měnové páry nijak nerozvlnila a většina finančních aktiv pokračuje v líném obchodování v úzkém bočním trendu. Za pozornost stála snad jen reakce na NZD a jeho posílení po zveřejnění výsledků HDP, které přineslo především příznivou revizi výsledků za předchozí čtvrtletí. Celkově jsou ale finanční trhy v naprostém klidu a díky nízké úrovni rizikových přirážek i téměř beze strachu. Na tom by se nemělo nic změnit ani během dnešní seance. Pozor by si měli dát ale obchodníci s pozicemi na CAD, který dnes může být v odpoledních hodinách kvůli nově zveřejněnému makru velmi volatilní.
img

Ranní videokomentář: Trhy před blížícími se svátky zatím ve vyčkávacím režimu

20.12.2017 Včerejší seance přinesla zajímavé makro z Německa i z USA, ale dopad zveřejněných výsledků na trhy byl nakonec zanedbatelný. Nálada na trzích zůstává i nadále velmi klidná a obchodníci před blížícími se svátky do větších pozic nevstupují. Ani od dnešní seance žádné dramatické změny v ocenění finančních aktiv nečekáme a počítáme opět s obchodováním v bočním trendu. Zajímavé reakce bychom se mohli dočkat snad jen ve večerních hodinách na zveřejněné novozélandského HDP.
img

Ranní videokomentář: Americké indexy navyšují historická maxima, dnes německý IFO

19.12.2017 Včerejší seance byla na nové fundamenty podle očekávání chudá, což ale nebránilo akciovým indexům v tom, aby pozvolna navyšovaly svá vysoká ocenění. Americké indexy se tak vyhouply na nová maxima, zatímco se v Evropě německý DAX vrátil zpět nad hranici 13 300 euro. Nálada na trzích zůstává pozitivní a nic se na ní pravděpodobně nezmění ani dnes, kdy nás čekají pouze výsledky německého indexu IFO a americká čísla z trhu s bydlením.
img

Ranní videokomentář: Americké indexy pokračují v navyšování rekordů, většina měn dál vyčkává

18.12.2017 Minulý týden přinesl celou řadu důležitých fundamentů a hned několik zasedání centrálních bank, které ale nakonec na celkovém sentimentu na akciových trzích a FX změnily jen málo. Akcie si tak své vysoké ocenění podržely a stabilní zůstala také situace na většině měnových párů. Některým měnám se však přeci jen dařilo, když k mohutné korekci dřívějších ztrát zaveleli hlavně obchodníci na australském a novozélandském dolaru. Nový týden bude na důležité fundamenty chudší, ale i tak několik zajímavých momentů pravděpodobně nabídne. Dnešek však přinese fundamentů jen málo, takže na většině trhů počítáme s klidným průběhem.
img

Ranní videokomentář: Euro stabilní v okolí 1,18 EURUSD, dnes NY Fed index a průmyslová produkce

15.12.2017 Včerejší seance přinesla zasedání ECB a Bank of England, které se rozhodly vyčkávat a svou pozici příliš neměnit. Reakce na euru a libře tomu tedy odpovídala, když si obě měny své ceny více méně dokázaly podržet. Jen mírně ztrácelo euro, ale přišlo pouze o zisky, které nabralo po středečním zasedání americké centrální banky. Poslední důležitý týden letošního roku se tedy chýlí ke konci a situace na trzích se proti pondělku prakticky nezměnila. To by mohlo znamenat, že nás nyní čekají dva velmi klidné týdny a na většině měnových párů a akciových indexů budeme svědky spíše jen líného pohybu v úzkém bočním trendu. Dnešek bude na makro podstatně chudší a zvědavi budeme pouze na výsledky ze Spojených států.
img

Ranní videokomentář: Dolar koriguje své dřívější zisky a pomáhá tím drahým kovům, dnes zasedá ECB i BoE

14.12.2017 Včerejší seance přinesla zasedání americké centrální banky, která podle očekávání zvýšila úrokové sazby a dokonce mírně zvedla i projekce pro růst HDP. Výhled pro sazby však oproti svému zářijovému výhledu prakticky nezměnila, což dostalo pod tlak americký dolar, když dolaroví býci přeci jen doufali v signalizaci trochu rychlejšího růstu úrokových sazeb. Oslabení dolaru včera pomohlo nejen ostatním světovým měnám, ale také drahým kovům, které konečně začaly korigovat ztráty z minulého týdne. Dnešek bude opět o centrálních bankách a o sazbách, o kterých se bude rozhodovat ve Švýcarsku, Británii a eurozóně.
img

Ranní videokomentář: Akcie i měny zatím stabilní, dnes zasedá Fed

13.12.2017 Včera obchodníci na většině trhů pokračovali spíše ve vyčkávání na důležitější fundamenty, které přinese až dnešní seance. Akciové indexy si tak své vysoké ocenění opět udržely, zatímco na devizovém trhu většina měnových párů zakončila seanci s mírnou změnou proti včerejšímu close. Výjimkou byly AUD a NZD, které pokračovaly v likvidaci dřívějších ztrát a zpevňovaly proti všem hlavním světovým měnám. Dnešek bude především o Spojených státech a o dolaru. Zveřejněna totiž bude americká inflace a večer nás čeká zasedání Fedu, který by měl už potřetí v tomto roce zvýšit úrokové sazby.
img

Ranní videokomentář: Ropa (brent) se vyhoupla nad 65 dolarů za barel, dnes britská inflace

12.12.2017 Včerejší seance přinesla klidný start do nového týdne, který nic nezměnil na situaci na akciovém a téměř nic ani na devizovém trhu. Investoři kvůli absenci dat čekají na nadcházející seance, které budou na fundamenty podstatně bohatší a které mohou výrazně změnit rovnováhu na řadě finančních aktiv. Zatímco akcie a měny ve většině případů stagnovaly, silnou seanci za sebou má ropa, která navázala na svůj páteční růst a přehoupla se v případě severomořského brentu až přes hranici 65 dolarů za barel. Dnes jsme zvědavi hlavně na výsledky britské inflace a na jejich dopad na libru.
img

Ranní videokomentář: Dobrá nálada z trhů zatím nemizí, doplácí na to hlavně bezpečné přístavy

11.12.2017 Máme za sebou zajímavý týden, který pomohl hlavně americkému dolaru. Ten rostl na většině měnových párů, když se například na páru s eurem dostal až zpět na dosah hranice 1,17 EURUSD. Dolar si tak své pozice vůči euru drží a zůstává celkově silný, když mu dál pomáhá hlavně vidina dalšího zvyšování úrokových sazeb. Co se akciových trh týká, na těch jsme svědky pozitivního sentimentu, který se promítl nejen do růstu cen akcií, ale také do výrazného snížení implikované volatility a rizikových přirážek, což odnesly hlavně bezpečné přístavy v čele s JPY a drahými kovy. Nový týden bude na fundamenty mimořádně důležitý, když nás čeká ve dvou dnech zasedání Fedu, ECB a BoE.
img

Ranní komentář: Bank of Canada medvědy na USDCAD nepotěšila, ztrácejí také drahé kovy

07.12.2017 Včerejší seance pomohla ke zklidnění na akciových trzích, které si nakonec v Evropě i v USA svou cenu dokázaly podržet. DAX tedy i nadále osciluje kolem hranice 13 tis. euro, která je pro něj velmi důležitým magnetem. Na FX jsme se zvýšené volatility dočkali hlavně na kanadském dolaru, který dostala pod tlak Bank of Canada. Ta sazby podle očekávání ponechala beze změny, ale v doprovodném komentáři prakticky nijak nenaznačila, že by je v blízké budoucnosti chtěla znovu zvyšovat. Extrémně silný růstový trend naopak pokračuje na Bitcoinu, který jen včera vystoupal o více než 20 %.
img

Ranní videokomentář: Euro se drží nad 1,18 EURUSD, dnes pozor na zasedání Bank of Canada

06.12.2017 Máme za sebou klidnou seanci, která sice dostala akciové indexy mírně pod prodejní tlak, na celkově velmi klidné náladě na trzích ale vůbec nic nezměnila. Mírným zklamáním byly výsledky PMI/ISM z Británie a USA, ale i přes podstřelení konsenzu dál platí, že si sektory služeb v obou ekonomikách (hlavně v USA) prochází robustní expanzí. Společně s akciemi si tak své ceny podržela i většina měn, i když se například dnes ráno dostal pod tlak AUD, který doplatil na horší výsledky HDP. Dnes pozor hlavně na americký ADP report a také na rozhodování Bank of Canada o sazbách.
img

Ranní videokomentář: DAX zpět nad 13 tis. euro, dnes výsledky PMI/ISM ve službách

05.12.2017 Včerejší seance přinesla výrazný růst indexů v Evropě a na devizový trh pak docela volatiliní seanci na libře. Ta nejprve rostla v očekávání dohody nad irskými hranicemi, aby nakonec díky komplikacím na poslední chvíli (a finálnímu krachu dohody) o své zisky znovu rychle přišla. Téma irské hranice tak dál zůstává hlavní brzdou pokračování jednání o vystoupení Británie z EU, i když se zdá, že se obě strany k dohodě přes všechny komplikace postupně přibližují. Dnešní ráno přineslo zasedání RBA, která ponechala sazby podle očekávání znovu beze změny na 1,5 %. Z dalších fundamentů pak dnes pozor hlavně na výsledky PMI/ISM pro sektor služeb z Británie a USA.
img

Ranní videokomentář: Americký Kongres schválil daňové škrty, optimismus hlavně na US trzích zatím nepolevuje

04.12.2017 Minulý týden se vydařil hlavně americkým indexům, které navyšovaly svá historická maxima, zatímco v Evropě v indexy zamířily do červených čísel, když například německý DAX neudržel hranici 13 tis. euro. I přes mírnou korekci je však nálada na trzích stále poměrně dobrá, což potvrzuje i dnešní ráno, kdy ji výrazně pomáhají zprávy z USA, kde jsme se v noci z pátku na sobotu dočkali schválení daňové reformy. Na to dnes reagují pozitivně nejen indexy, ale také americký dolar. Nový týden bude hlavně o americkém makru (trh práce) a zasedání centrálních bank (Austrálie, Kanada).
img

Ranní videokomentář: Americké indexy na nových rekordech, euro i libra zatím zůstávají silné

01.12.2017 Včerejší seance pomohla opět především americkým akciovým indexům, které pokračovaly v růstu a tedy i v navyšování svých historických rekordů. Na devizovém trhu se na páru s eurem dostal pod tlak opět americký dolar, který začíná doplácet na nejistotu ohledně daňové reformy, o které by se mělo hlasovat v průběhu dnešní seance. Pod tlakem zůstávají ale také komoditní měny a prakticky všechny bezpečné přístavy, v čele s drahými kovy a JPY. Dnes pozor hlavně na výsledky z amerického a britského výrobního sektoru. Značně volatilní přitom může být i CAD, a to v čase zveřejnění statistik HDP.
img

Ranní videokomentář: Bezpečné přístavy včera začaly znovu ztrácet, dnes evropská inflace

30.11.2017 Včerejší seance přinesla na akciové trhy další vlnu nákupů, která byla citelná především v Evropě. Evropské indexy ale dopolední zisky nakonec udržet nedokázaly a díky odpolední korekci o ně ve většině případů přišly. Nálada na trzích ale zůstává pozitivní, což dokazuje i včerejší odliv kapitálu z bezpečných přístavů, který dostal pod prodejní tlak hlavně JPY a drahé kovy. Volatilní seancí si ale prošla také ropa, které nakonec nedokázala pomoci ani skutečnost, že se OPEC dohodl na prodloužení těžebních kvót až do konce roku 2018. Dnes čekáme na výsledky evropské inflace, která může zajímavě rozvlnit hlavně eurové páry.
img

Ranní videokomentář: Dolar silnější na většině měnových párů, libře pomohly dobré zprávy o dohodě s EU

29.11.2017 Včerejší seance se na akciových trzích vydařila, a to hlavně ve Spojených státech, kde indexy dokázaly růst až o procento. Americké indexy tak znovu navýšily svá historická maxima a od začátku roku už rostou o více než 17 %, když na trzích dál vládne dobrá nálada a extrémně nízká volatilita. Zajímavých pohybů jsme se ale dočkali i na některých měnách v čele s librou, které výrazně pomohly zprávy o tom, že Británie a EU našly společnou řeč ve vyjednávání o finančním vypořádání, které by nyní mohlo být konečně uzavřenou kapitolou. Dnešek přinese zajímavé makro z Evropy i z USA, ale trh bude pravděpodobně čekat hlavně na odpolední projev Janet Yellenové, která promluví před ekonomickým výborem amerického Kongresu.
img

Ranní videokomentář: DAX i euro zatím své pozice z minulého týdne drží, BTC se přehoupl přes 9 800 USD

28.11.2017 Nový týden začal na akciovém i devizovém trhu v klidu a bez větších pohybů. Akcie si přes mírné ztráty své ocenění zatím drží a stabilní je situace také na dolaru, který na páru s eurem včera osciloval kolem 1,19 EURUSD. Na FX se včera dařilo hlavně NZD, ale ani po silném včerejším růstu a růstu z minulého týdne, zatím nemůžeme s jistotou hovořit o tom, že se mu podařilo na páru s americkým dolarem definitivně uniknout z medvědího trendu. V silném býčím trendu naopak zůstává Bitcoin, který se už vyhoupl nad hranici 9 800 dolarů. Dnešek bude na fundamenty bohatší a zajímat nás bude hlavně odpolední projev budoucího šéfa Fedu Jerome Powella.
img

Ranní videokomentář: Euro se vrací nad 1,19 EURUSD, nálada na akciových trzích zůstává pozitivní

27.11.2017 Minulý týden se nesl v pozitivním duchu, když akcie pokračovaly v růstu a úroveň rizikových přirážek klesla znovu na samotné dno. Na devizovém trhu má za sebou velmi slušný týden hlavně evropská měna, které pomohla série nových makrodat, v čele s výsledky PMI a indexu IFO. Euro se na páru s dolarem vyhouplo nad hranici 1,19 EURUSD a zlomilo tak pozvolný medvědí trend, ve kterém se nacházelo od letošního září. Nový týden bude na fundamenty bohatší, ale ani od něj žádné dramatické změny v celkovém fundamentu nečekáme. Zvědavi budeme na projevy centrálních bankéřů (Carney, Yellenová) a na nově příchozí makro, které přinese například výsledky evropské inflace.
img

Ranní videokomentář: Většina měn si své pozice drží, dnes německý IFO

24.11.2017 Včerejší seance probíhala na většině finančních aktiv v klidu a na nízkých objemech, a to nejen kvůli absenci významných dat, ale hlavně kvůli uzavřeným trhům v USA. Ze zajímavého makra jsme se dočkali jen výsledků evropského PMI, který potvrdil velmi dobrou kondici evropské ekonomiky. Euro si tak své zisky na páru s dolarem dokázalo podržet a dál balancuje na dosah supportu na úrovni listopadového maxima. Dnešek bude na data opět chudý a zajímat nás budou pouze výsledky německého indexu IFO.
img

Ranní videokomentář: Dolar oslabil na všech hlavních měnových párech, dnes evropské PMI a kanadské tržby

23.11.2017 Včerejší seance dostala pod tlak některé evropské indexy a také americký dolar, který ztrácel na všech hlavních měnových párech. Dolar začal oslabovat už v dopoledních hodinách bez zjevného fundamentu a jeho slábnutí následně napomohlo i zveřejnění lehce holubičího zápisu nedávného zasedání americké centrální banky. Šance na prosincový růst sazeb v USA je ale i nadále nad hranicí 90 %, takže se fundament na USD změnil během včerejší seance jen poměrně málo. Dnes je v USA svátek, ale i tak nás čeká pár zajímavých dat, v čele s výsledky evropského PMI a kanadskými maloobchodními prodeji.
img

Ranní komentář: Měny přešlapují na místě a čekají na nové impulsy, dnes zápis ze zasedání Fedu

22.11.2017 Včerejší seance pomohla akciovým indexům pokračovat v korekci dřívějších ztrát, zatímco na devizovém trhu si většina hlavních měnových párů svou cenu opět pouze udržovala. Nervozita z minulého týdne z akciových trhů pozvolna ustupuje a DAX se včera opět vyhoupl na dosah hranice 13 200 euro. Fundamentů je však minimum a většina obchodníků tak spíše jen trpělivě čeká na nové impulsy. Dnešek možná pár zajímavých momentů přinese, když se nejprve dočkáme z USA výsledků nových objednávek, na které ve 20 hod. naváže zveřejnění minutes z nedávného zasedání americké centrální banky. Ta by si měla připravit půdu pro prosincové zvýšení sazeb, které dnes většina investorů považuje za hotovou věc.
img

Ranní videokomentář: Euro se drží pod 1,18 EURUSD, trhy zahájily týden opatrně

21.11.2017 Včerejší seance proběhla na finančních trzích v klidu a bez větší nervozity, přestože ji v ranních hodinách mírně narušily zprávy z Německa, kde zkrachovala vyjednávání o nové vládě. Dopad na euro byl však krátkodobý a například německý akciový index zakončil pondělní seanci dokonce mírným růstem. Žádného důležitého makra jsme se ale nedočkali a podobně na tom budeme také dnes, kdy nás ze zajímavých dat čekají snad jen čísla z amerického trhu s bydlením. I od dnešní seance proto očekáváme spíše opatrný průběh a podprůměrnou volatilitu na většině finančních aktiv.
img

Ranní videokomentář: DAX zpět na 13 000 euro, po nervózním týdnu by mohlo přijít zklidnění

20.11.2017 Minulý týden se hlavně na evropských akciích nesl v poněkud nervózním duchu, i když i tentokrát byly ztráty spíše jen technického charakteru. Celkový fundament se na trzích ani po minulém týdnu nijak výrazně nemění, což platí i pro FX, kde byl pod mírným tlakem dolar a hlavně komoditní měny. Akcie již kompletně odevzdaly zisky z konce minulého měsíce, takže počítáme s tím, že se situace na burzách v tomto týdnu začne znovu spíše zklidňovat. Stabilní by měla být také situace na FX, i když by nás nepřekvapilo, kdyby zejména USD začal likvidovat část ztrát z minulého týdne. Dnešní seance bude bez důležitých dat a zvědavi jsme tak pouze na projev šéfa ECB Draghiho v Evropském parlamentu.
img

Ranní videokomentář: Nervozita na trzích přetrvává, býci ale vystrkují růžky

16.11.2017 Středa přinesla opět nervózní seanci, která se projevila na Forexu, akciových i komoditních trzích. V průběhu dne se ale situace měla tendenci postupně uklidňovat. Ztráty německého DAXu nakonec nepřekonaly půl procenta a podobně na tom byla také Wall Street. Asijské akcie už dnes ráno dokonce rostly. Ztráty postupně mazal také americký dolar, který na EURUSD nakonec ukončil seanci v mírném zisku. Libra přes výraznou volatilitu také nezaznamenala výraznější trend. Japonský jen tlačila vzhůru riziková averze, i když se býci na páru USD/JPY snažili o korekci. Australský dolar dnes ráno stabilizoval pokles nezaměstnanosti na čtyř a půl letá minima. Na komoditních trzích se po zveřejněných zásobách v USA uklidnila ropa.
img

Ranní videokomentář: Pokles akcií pokračuje, eurodolar zastavila v růstu až hladina 1,18

15.11.2017 Včera opět pokračoval pokles akciových indexů. DAX ale stále udržel hladinu 13000 bodů. V Evropě indexům nesvědčilo prudce rostoucí euro, které potěšil růst německého HDP. Naopak se nedařilo americkému dolaru. Dollar Index dokonce předvedl nejvyšší pokles od června. Dnes ráno jsme taky byli svědky poklesu Australana pod úroveň 0,76, kterého poznamenal nižší růst mezd. Zároveň včera propadla ropa. Mohl za to aktualizovaný výhled růstu poptávky IEA a také růst zásob API v USA. Brent se dnes ráno obchodoval až pod hladinou 61,50 USD/bbl.
img

Ranní videokomentář: Euro zatím stabilní kolem 1,1660 EURUSD, dnes britská inflace

14.11.2017 Včerejší seance proběhla na finančních trzích v klidu a i když se během evropské seance evropské indexy propadaly krátce o více než procento, dokázaly nakonec pondělní obchodování zakončit s jen mírnými ztrátami. Obchodníci tak včera spíše vyčkávali na důležitější fundamenty, které začnou přicházet už dnes a které budou přicházet i v průběhu zbytku tohoto týdne. Dnes pozor hlavně na výsledky britské inflace na data z eurozóny, která zveřejní statistiky HDP a Německý ZEW index. Potenciálně zajímavým ale může být i diskusní panel centrálních bankéřů ve Frankfurtu, ve kterém se společně potkají Mario Draghi, Janet Yellenová, Mark Carney, nebo Haruhiko Kuroda.
img

Ranní videokomentář: Bitcoin zpět v okolí 6 000 dolarů, libra ztrácí kvůli politickému napětí v Británii

13.11.2017 Máme za sebou klidný týden, který přinesl jen minimum důležitých fundamentů a s ním i malé změny na devizový trh. Většina měn si tak své ceny dokázala udržet a vyčkávala na důležitější fundamenty, které nás čekají už v tomto týdnu. Víkend byl zajímavý hlavně na kryptoměnách, kde docházelo k odlivu kapitálu z Bitcoinu do Bitcoin Cash, který krátce poslal cenu BTC až pod hranici 6 tis. dolarů. Dnešní ráno se pak nevydařilo libře, která doplatila na zprávy o tom, že by britská premiérka mohla čelit hlasování o nedůvěře.
img

Ranní videokomentář: CAD pozvolna likviduje ztráty z konce října, dnes britská průmyslová produkce

10.11.2017 Ani včerejší seance nepřinesla žádné nové fundamenty a důležité makro a většina měn si tak své pozice i nadále udržovala. Výjimkou byl kanadský dolar, který i s pomocí dražší ropy dokázal navázat na dřívější zisky a pokračoval v likvidaci ztrát ze začátku tohoto měsíce. Pod tlakem se pak ocitly hlavně akciové indexy, které v Evropě i v USA zahájily mírnou technickou korekci. Dnešní seance bude na data opět chudá a volatilita by měla být na většině trhů i díky svátku v USA nízká.
img

Ranní videokomentář: Listopadový hard fork na bitcoinu odvolán, BTC krátce otestoval nová maxima

09.11.2017 Včerejší seance přinesla dobré zprávy hlavně ze světa kryptoměn, kde byl zrušen listopadový fork, který měl vést k dalšímu, tentokrát mnohem závažnějšímu, rozdělení bitcoinu. Bitcoin v reakci na zprávu vystoupal na nové historické maximum, aby se ale rychle vrátil zpět k cenám okolo 7 300 dolarů. Co se ostatních finančních aktiv týká, obchodování bylo o poznání klidnější, což má na svědomí hlavně klidný týden a absence důležitých fundamentů. Z tradičních zpráv nás zaujalo jen zasedání RBNZ, která podle očekávání ponechala sazby beze změny a doprovodným komentářem nepatrně pomohla NZD k růstu. Dnešek bude bez důležitého makra, takže na většině trhů počítáme s poklidným průběhem.
img

Ranní videokomentář: Euro zůstává pod 1,16 EURUSD, dnes zasedá RBNZ

08.11.2017 Ani včerejší seance žádné větší změny na finanční trhy nepřinesla. Americké indexy si své vysoké ceny podržely, zatímco indexy v Evropě tentokrát mírně ztrácely. Rizikové přirážky jsou ale nízké a trhy zůstávají klidné, takže většina finančních aktiv nemá důvod k větší volatilitě. Stabilní včera byla seance také na devizovém trhu a žádné velké pohyby nečekáme na FX ani dnes. Důvodem je naprostá absence důležitých dat a nových fundamentů. Výjimkou by dnes mohl být snad jen NZD, který večer čeká zasedání RBNZ, která bude rozhodovat o sazbách.
img

Ranní videokomentář: Akcie i měny přešlapují na místě, ropa je kvůli Saúdské Arábii nad 64 USD

07.11.2017 Včerejší seance proběhla na většině finančních aktiv v klidu a v docela tradičním pondělním duchu. Fundamentů bylo zveřejněno málo, takže si většina měn a ostatních finančních aktiv své ceny pouze podržela. Výjimkou byly drahé kovy, které zlikvidovaly své páteční ztráty, a ropa, která se díky politickému zemětřesní v Saúdské Arábii vyhoupla až nad hranici 64 dolarů za barel (brent). Dnešek by na trzích měl být podobný a znovu bez velkých výkyvů. Žádné důležité makro nečekáme, takže s větší volatilitou nepočítáme. Asijská seance zatím přinesla jen zasedání australské centrální banky, která ponechala sazby beze změny a moc nakonec nezměnila ani na svém doprovodném komentáři.
img

Ranní videokomentář: Dolar si poradil s horším makrem a zůstává silný

06.11.2017 Závěr minulého týdne se překvapivě vydařil americkému dolaru, který nakonec ustál nečekaně slabá data z pracovního trhu, kde nejenže výsledky NFP nenaplnily konsensus, ale kde také meziroční růst mezd klesl až na 2,4 %. Horší výsledky však dolaroví býci rychle setřásli a poslali EURUSD zpět na dosah hranice 1,16, kde se držel také v průběhu dnešního rána. Silnější dolar pak v pátek výrazně dolehl také na drahé kovy, které začaly znovu ztrácet, zatímco ještě lepší seanci než USD měl na FX pouze CAD, kterému data z domácího trhu práce naopak v pátek dokázala pomoci. Nový týden bude na fundamenty podstatně chudší, takže počítáme, že bude hrát značnou roli na většině aktiv hlavně technická situace. Dnešek začne pozvolna a přinese jen několik výsledků PMI z Evropy a z Kanady.
img

Ranní videokomentář: Libra se přiblížila k silnému supportu, dnes americká/kanadská data z trhu práce

03.11.2017 Včerejší seance přinesla zasedání Bank of England, která zvedla sazby podle očekávání o 25bp. V doprovodném komentáři následně ale byla ohledně jejich dalšího růstu spíše opatrná, což dostalo libru pod značný prodejní tlak. Ta ale včera na páru s dolarem dosedla na silný support na dosah říjnového low, který by ji mohl pomoci získat pevnější půdu pod nohama. Z dalších zpráv pak zaujalo už jen jmenování nového šéfa Fedu Jerome Powella, které však obchodníky na dolaru nakonec nechalo poměrně klidnými. Dnešek bude hlavně o makru z Kanady a z USA, které v 13:30 zveřejní důležité statistiky z pracovního trhu. Ty by měly v USA kompenzovat slabá zářijová čísla, která se propadla kvůli dopadu nedávných hurikánů.
img

Ranní videokomentář: Fed nepřekvapil ani nezklamal, trh dál počítá s prosincovým růstem sazeb

02.11.2017 Středeční seance přinesla zasedání americké centrální banky, která podle očekávání ponechala sazby beze změny a téměř nic nezměnila ani na doprovodném komentáři. Trh tak dál počítá s tím, že Fed zvýší znovu sazby už na svém prosincovém zasedání, díky čemuž si dolar své zisky z minulého týdne dokázal podržet. Pod mírný tlak se ale dostal dnes ráno, když v médiích prolétla zpráva o tom, že by měl Donald Trump dnes odpoledne oznámit jméno nového šéfa Fedu. Tím by se nakonec měl stát Jerome Powell, který je názorově velmi blízký Janet Yellenové. Dnešní seance bude důležitá hlavně pro libru, protože nás čeká zasedání Bank of England. Ta by měla zvýšit úrokové sazby a zároveň zveřejnit inflační report, který následně na tiskové konferenci okomentuje guvernér banky Mark Carney.
img

Ranní videokomentář: EURUSD zatím stabilní pod resistencí 1,1660. Dnes zasedá Fed

01.11.2017 Včerejší seance přinesla několik zajímavých makrodat a zatímco na velmi dobrá americká data trh výrazněji nereagoval, reakce na kanadské HDP a novozélandské statistiky z pracovního trhu byla o poznání živější. Zatímco CAD svou šanci na korekci dřívějších ztrát nevyužil, NZD svou korekci včera večer zahájil, když se v reakci na velmi dobrá čísla odrazil od svého letošního minima, které v říjnu letos podruhé otestoval. Dnešní seance bude na trzích znovu zajímavá, protože nás vedle další série makra čeká večer také rozhodování Fedu o úrokových sazbách. Trh od amerčické centrální banky žádnou změnu v sazbách nečeká, ale Fed by si měl připravit půdu pro jejich zvyšování na příštím (prosincovém) zasedání.
img

Ranní videokomentář: Bank of Japan na své měnové politice nic nezměnila, dnes HDP Kanady a eurozóny

31.10.2017 Začátek týdne na trhy žádné větší změny nepřinesl. Akcie si své pozice držely a podobně na tom byla také většina měn, když obchodníci vyčkávají na důležitější fundamenty, které nás čekají až v druhé polovině týdne. Dnešní ráno přineslo zasedání Bank of Japan, která potvrdila, že na své extrémně uvolněné měnové politice zatím nemá důvod v dohledné době cokoliv měnit. Dopoledne pozor na evropskou inflaci a odpoledne pak mohou stát za pozornost hlavně data z Kanady (HDP), která by v případě pozitivního překvapení mohla konečně umožnit CAD likvidaci části vysokých ztrát, které v posledních dvou týdnech na páru s USD utrpěl.
img

Ranní videokomentář: EURUSD neudržel důležitý support, nový týden bude hlavně o dolaru

30.10.2017 Máme za sebou důležitý týden, který pomohl hlavně americké měně na páru s eurem. Ta začala výrazně zpevňovat po zasedání Evropské centrální banky a v růstu ji pomohly také velmi dobré páteční statistiky HDP. EURUSD tak prolomil nejenom důležitou vlajkovou formaci, ale i support na úrovni srpnového a říjnového minima, díky čemuž dolar pokračuje v korekci vysokých ztrát, které během letošního roku na páru s eurem nabral. I tento týden bude pro americkou měnu velmi důležitý, když vedle řady makrodat (ISM/NFP a dalších..) přinese také zasedání Fedu, na kterém by si měla americká centrální banka připravit půdu pro prosincové zvýšení úrokových sazeb.
img

Ranní videokomentář: Eurodolar ztratil přes 200 pips, ECB neoznámila konec QE

27.10.2017 Včerejší seance přinesla zasedání Evropské centrální banky. Přestože se žádné velké překvapení nekonalo, euro zaznamenalo výrazné ztráty. ECB omezí po novém roce nákupy dluhopisů na 30 mld. euro až do září 2018. Ani poté se však konec QE nečeká. Pár EUR/USD prorazil vlajku a propadl do pátečního rána o více než 200 pip pod hladinu 1,1650. Opačný impuls dostaly evropské akcie, které navíc pozitivně zareagovaly na vývoj v Katalánsku. Místo vyhlášení nezávislosti by se mohly konat regionální volby. V pádu pokračoval australský dolar, který reagoval na politickou krizi v zemi. Nedařilo se ani britské libře a japonskému jenu, které válcovala americká měna. Dolaru pomohly spekulace, že holubice Janet Yellenová vypadla z užšího výběhu kandidátů na příštího guvernéra Fedu.
img

Ranní videokomentář: Euro se vrací nad 1,18 EURUSD, dnes nás čeká důležité rozhodnutí ECB

26.10.2017 Akciové indexy v Evropě i v USA se včera po delší době dostaly pod prodejní tlak, i když ani tentokrát výprodej nebyl nijak dramatický a ve většině případů se vešel do jednoho procenta. Dočkali jsme se tak konečně technické korekce, ke které mohl přispět i růst dluhopisových výnosů, které od září vystoupaly v případě amerických desetiletých splatností už o více než 40bp. Trhy ale zatím zůstávají klidné, což potvrzuje i situace na VIXu, který se po náhlém růstu nad 13b. rychle vrátil už během včerejška zpět na 11,2b. Dnešní seance bude hlavně o zasedání Evropské centrální banky, která by měla oznámit začátek ukončování kvantitativního uvolňování. Trh počítá s tím, že banka omezí QE od začátku příštího roku na 30 mld. euro a že jej v této zmenšené formě bude provozovat dalších 9 měsíců. Pozor také na zasedání katalánského parlamentu, který by mohl rozhodnout o vyhlášení nezávislosti nebo předčasných volbách.
img

Ranní videokomentář: Australská inflace nečekaně klesla, AUD pokračuje ve výprodeji

25.10.2017 Včerejší seance přinesla ze zajímavých fundamentů jen evropské PMI, které potvrdilo dobrou kondici výrobního sektoru a sektoru služeb v eurozóně. Reakce na euru však byla minimální. Dnešní ráno bylo z hlediska volatility na FX zajímavější, když jsme se dočkali zveřejnění australské inflace, jejíž zpomalení dostalo pod silný prodejní tlak australský dolar. Ten se propadl až pod svá minima ze začátku tohoto měsíce a minimálně z technického hlediska si otevřel prostor k dalšímu oslabování. Dnes pozor na britské výsledky HDP a na zasedání Bank of Canada, které může výrazně rozvlnit kanadský dolar.
img

Ranní videokomentář: Euro zatím zůstává nad 1,17 EURUSD, dnes pozor na evropské PMI

24.10.2017 Včerejší seance se na trzích nesla v poklidném duchu a na nízkých objemech. Tématem číslo jedna zůstává Katalánsko, které včera dostalo pod tlak ale znovu jen španělské akcie. Na devizovém trhu si pak většina měn své pozice dokázala podržet a vyčkává na důležitější fundamenty, které nás čekají až v druhé polovině tohoto týdne. EURUSD zůstává uvězněn ve vlajkové formaci, od jejíž spodní hrany se včera večer úspěšně odrazil. Dnešek bude na fundamenty opět spíše chudší, i když se dočkáme několika zajímavých dat z Evropy v čele s výsledky PMI.
img

Ranní videokomentář: Madrid se chystá na převzetí vlády nad Katalánskem, akcie i euro jsou (zatím) v klidu

23.10.2017 Minulý týden na trhy přinesl hlavně další eskalaci napětí ve Španělsku, kde se tamní vláda chystá převzít kontrolu nad Katalánskem. O víkendu se kvůli tomu v Katalánsku pořádaly další statisícové demonstrace a situace ve Španělsku tak zůstane i nadále jedním z největších rizik tohoto týdne především na evropských akciových trzích. Mimo to ale nálada na trzích zůstává i nadále dobrá a akciové indexy si své vysoké ocenění drží. Dnešní seance by měla probíhat pozvolna, ale už v dalších dnech čekáme na velmi důležité fundamenty, v čele se zasedáním centrálních bank Kanady a eurozóny.
img

Ranní videokomentář: Republikánští senátoři schválili rámcový rozpočet na rok 2018, dolar reaguje posílením

20.10.2017 Včerejší seance na trhy přinesla nervozitu, ke které pomohla další eskalace napětí ve Španělsku, kde vláda vyhrožuje Katalánsku aktivací článku 155 ústavy, který by ji umožnil převzít nad regionem plnou kontrolu. Na dění ve Španělsku tentokrát reagovaly i ostatní trhy, i když například v USA nakonec indexy své původní ztráty dokázaly zlikvidovat. Dnes ráno se zatím vše točí okolo dolaru, který zpevňuje díky rannímu schválení rozpočtové rezoluce na rok 2018, při kterém republikánští senátoři ukázali konečně jednotu, která bude důležitá hlavně pro schvalování velmi očekávané daňové reformy. Co se dnešní seance týká, zvědavi jsme hlavně na výsledky z Kanady, která zveřejní inflaci a maloobchodní prodeje.
img

Ranní videokomentář: Japonský jen zeslábl zpět na 113 USDJPY, dnes znovu pozor na data z Británie

19.10.2017 Včerejší seance znovu pomohla hlavně akciovým indexů, které v Evropě i v USA pokračovaly v navyšování historických maxim, když se Dow Jones přesvědčivě usadil nad hranicí 23 000 dolarů, zatímco DAX atakoval krátce úroveň 13 100 euro. Na devizovém trhu byl pod tlakem hlavně japonský jen a společně s ním dál ztrácejí také další bezpečné přístavy v čele s drahými kovy. Dnešní ráno pak přineslo korekci na NZD, kterému uškodily zprávy o tom, že by strana New Zealand First. která je zároveň klíčovým koaličním partnerem, mohla začít vyjednávat o koalici s Labouristy. Dnes pozor znovu na data z Británie, ale také na události ve Španělsku, kde vyprší ultimátum Madridu, který požaduje po Katalánsku jasné vyjádření, zda vyhlásilo nezávislost či nikoli.
img

Ranní videokomentář: Libra kvůli brexitu zpět pod 1,32 GBPUSD. Dolar pokračuje v růstu i na páru s eurem

18.10.2017 Obchodování na akciových trzích v Evropě i v USA včera probíhalo v naprostém klidu a bez větší volatility. Indexy si své vysoké ocenění i nadále udržují a zajímavějších pohybů jsme tak byli opět svědky pouze na devizovém trhu. Včera to na FX schytala hlavně libra, která i navzdory rostoucí inflaci a solidnímu výhledu pro růst sazeb začala slábnout, když na ni znovu dolehlo téma brexitu a vyjednávání mezi Británií a EU, které uvízlo na mrtvém bodě. I dnes může být libra volatilní, protože nás z Británie čekají zajímavé statistiky z trhu práce. Pozor ale i na projev Maria Draghiho a výsledky z amerického trhu s bydlením.
img

Ranní videokomentář: Dolar pokračuje v korekci ztrát z minulého týdne, dnes britská inflace

17.10.2017 Začátek týdne proběhl na finančních trzích podle očekávání v klidu a na nízkých objemech, k čemuž přispěla hlavně absence důležitých dat a nových fundamentů. Ze zajímavého makra jsme se tak včera dočkali jen večer novozélandské inflace, která sice překvapila vyšším než očekávaným růstem, novozélandskému dolaru ale nakonec stejně příliš pomoci nedokázala. Na devizovém trhu se včera opět dařilo americkému dolaru, který se dostal pod 1,18 EURUSD, zatímco pod tlakem byl hlavně japonský jen. Dnešní seance bude na data bohatší a zvědavi budeme hlavně na výsledky britské inflace.
img

Ranní videokomentář: Dolar navzdory horšímu makru zůstal na 1,18 EURUSD, dnes novozélandská inflace

16.10.2017 Závěr minulého týdne přinesl důležité statistiky americké inflace, která podstřelila většinový konsenzus, když ve své jádrové podobě zůstala meziročně na 1,7 %. Dolar reagoval na horší výsledky oslabením, i když své ztráty nakonec v průběhu páteční seance dokázal na páru s eurem zlikvidovat a pokračuje tak v korekci, kterou zahájil minulý čtvrtek. Nálada na akciových trzích jinak zůstala celý minulý týden pozitivní a nic by se na ní nemělo pravděpodobně měnit ani dnes. Úroveň rizikových přirážek je na svém minimu a významnější rizika dál chybí, takže si většina akciových indexů své vysoké ocenění drží a zůstává na dosah historického maxima.
img

Ranní komentář: Dolar pokračuje v korekci nedávných zisků, akcie si rekordní ocenění bez problémů drží

12.10.2017 Evropské akciové indexy včera neuhnuly z bočního trendu a podobně na tom byly akcie také v USA, které dál zůstávají poblíž svých historických rekordů. Týden je na fundamenty zatím docela chudý, takže na akciových trzích panuje klid a dobrá nálada. Na devizovém trhu jsme pak svědky korekce zisků americké měny, která se na páru s eurem začíná přibližovat ke hranici 1,19 EURUSD. Dnešek přinese zejména projevy centrálních bankéřů (ECB, Fed), které by mohly zanechat stopu na EURUSD. Dál ale vyčkáváme hlavně na zítřejší data v čele s americkou inflací.
img

Ranní videokomentář: Euro se vrací nad 1,18 EURUSD, dnes zápis ze zasedání Fedu

11.10.2017 Ani včerejší seance větší změny na akciový trh nepřinesla. Pod tlakem byly hlavně Španělské akcie, které dál doplácí na situaci v Katalánsku, kde včera tamní premiér pozdržel formální vyhlášení nezávislosti na „několik týdnů“, během kterých hodlá vyjednávat s Madridem. Na devizovém trhu pak v pozvolném oslabování pokračoval americký dolar, který si prochází od minulého pátku hlavně na EURUSD spíše technickou korekcí. Ani dnešek nebude na fundamenty nijak bohatý a zvědavi jsme proto především na večerní zápis z posledního zasedání americké centrální banky a na jakékoli signály zvyšování úrokových sazeb.
img

Ranní videokomentář: Dolar pokračuje v korekci dřívějších zisků, dnes průmyslová produkce z Evropy

10.10.2017 Včerejší seance na akciové trhy velké změny nepřinesla. Indexy v Evropě i v USA si tak své ceny držely a zůstávají dál na dosah historického maxima. Za pozornost stála hlavně včerejší situace na turecké liře, která se dostala pod silný prodejní tlak kvůli rostoucímu politickému napětí mezi USA a Tureckem, a také dnes ráno situace na dolaru, který začal slábnout po vyjádření šéfa čínské centrální banky. Ten by si přál, aby se čínský finanční sektor začal více otevírat, na což CNY reagoval na páru s USD výrazným posílením. Dnešní seance by na trzích měla být oproti včerejšku více aktivní, i když na data z USA bude opět docela chudá. V Evropě ale pozor na výsledky průmyslové produkce, které začnou přicházet ze zemí eurozóny i z Británie.
img

Ranní videokomentář: EURUSD narazil na důležitý support, nový týden by měl na trzích začít pozvolna

09.10.2017 Akciové trhy za sebou mají další úspěšný týden. Americký S&P500 pokračoval nerušeně v navyšování historického maxima a nově se k němu tento měsíc přidal také německý DAX, který po zářijovém 6% růstu jen v minulém týdnu přidal další 2 %. Finanční trhy zůstávají v absolutním klidu a témě beze strachu a bude obtížné je z této rovnováhy vykolejit. Témata jako Severní Korea nebo nezávislost Katalánska sice zůstanou i v tomto týdnu největším rizikem, obchodníci se s nimi ale naučili žít, takže by se situace musela výrazněji zhoršit na to, aby přiměla hlavně akciové indexy k větší korekci. Týden bude na data zajímavý až v jeho druhé polovině a například dnešní seance by se měla nést ve velmi klidné atmosféře kvůli svátkům v Japonsku, Kanadě a USA, které znamenají, že je dnešní seance téměř bez dat.
img

Ranní videokomentář: Euro se vrací pod 1,17 EURUSD, dnes data z amerického trhu práce

06.10.2017 Včerejší seance přispěla k dalšímu růstu akciových indexů, které například v USA dál pokračují v navyšování historického maxima. Na devizovém trhu se dařilo také americkému dolaru, který tak znovu dokázal navázat na svůj růst z minulého týdne a který se na páru s eurem dostal dokonce pod hranici 1,17 EURUSD. Dnešek bude hlavně o amerických statistikách z pracovního trhu a reakce na dolaru by mohla být zajímavá hlavně v případě pozitivního překvapení. Na EURUSD se totiž momentálně hraje o support na úrovni srpnového minima, jehož prolomení by technickou situaci na EURUSD z pohledu dolarových býků znovu výrazně vylepšilo.
img

Ranní videokomentář: Další velmi dobrá data z USA zatím dolarové býky nechávají klidnými

05.10.2017 Včerejší seance přinesla další výprodej hlavně na španělské akcie, zatímco německý DAX po výrazném růstu z minulých týdnů dokázal po delší době znovu navýšit své historické maximum. Nálada na trzích zůstává pozitivní a nervozita ze Španělska zatím na ostatní trhy neprosakuje, což však nutně do budoucna nemusí být pravidlem. Katalánský premiér totiž dál vyhrožuje tím, že by region mohl už během pár dnů vyhlásit samostatnost. Na devizovém trhu zůstává situace klidná a nic na tom nemění ani tento týden velmi dobrá data z USA, kde výrazně překvapil ISM pro výrobní sektor a včera i pro sektor služeb. Dnešek bude na data opět chudší a obchodníci na dolarových párech pravděpodobně budou píše vyčkávat na zítřejší statistiky z amerického trhu práce.
img

Ranní videokomentář: Yellenová zůstává na seznamu kandidátů na šéfa Fedu, USD mírně ztrácí

04.10.2017 Včerejší seance se na trzích nesla v klidném duchu a velkých změn jsme se na akciích ani na forexu nedočkali. V Německu byl totiž svátek a makrokalendář tentokrát žádné zajímavé makro z Evropy ani z USA nepřinesl. Dnešek by měl být ale podstatně zajímavější. Už ráno začal slábnou americký dolar poté, co se objevily zprávy, že je na seznamu kandidátů na šéfa Fedu stále také Janet Yellenová. Dopoledne pak přinese výsledky PMI pro sektor služeb v Evropě a v Británii a odpoledne čekáme ještě podobný indikátor (ISM) ze Spojených států. Pozor ale také na večerní seanci, která přinese projevy Maria Draghiho a Janet Yellenové.
img

Ranní videokomentář: Korekce na EURUSD zatím nepolevuje, DAX zpátky nad 12 900 euro

03.10.2017 Včerejší seance přinesla na devizový trh další růstovou seanci pro americký dolar, který ve svém zpevňování pokračuje také během dnešního rána. Nálada na trzích jinak zůstává příznivá a indexy v Evropě i v USA pokračují v růstu bez ohledu na víkendové události v Barceloně. Pod tlakem byly včera pouze akcie a dluhopisy ve Španělsku, ale celkový pád ceny byl v jejich případě nakonec relativně mírný. I dnešní seance by se na trzích měla nést spíše v poklidném duchu, když čekáme jen minimum důležitých fundamentů. Na devizovém trhu bychom mohli být ale i tak svědky docela hezkých trendových pohybů, a to hlavně díky pokračujícímu posilování americké měny, která hlavně na EURUSD dál koriguje své dřívější ztráty.
img

Ranní videokomentář: Euro zůstává pod 1,18 EURUSD, dnes PMI/ISM z Evropy a USA

02.10.2017 Minulý týden výrazně pomohl akciím i americkému dolaru. Světové indexy pokračovaly v postupném růstu, což platilo hlavně o akciích v Evropě, které již téměř kompletně vymazaly své letní ztráty. Dolar pak zpevňoval na většině měnových párů, když mu pomáhal lepšící se výhled na prosincový růst sazeb a hlavně technická situace na EURUSD, kde dokázal konečně prolomit konsolidační pásmo a zahájit po dlouhé době korekci. Nálada na trzích zatím zůstává pozitivní, i když víkend přinesl do Evropy nové riziko, kterým je aktuální situace ve Španělsku a referendum o nezávislosti Katalánska. To bude hlavně v Evropě na trzích tématem číslo jedna, i když se pravděpodobně připojí i nově příchozí makro, v čele s výsledky aktivity ve výrobním sektoru v eurozóně, Británii a v USA.
img

Ranní komentář: Dolar koriguje část zisků z tohoto týdne, dnes inflace v eurozóně a Kanadě

29.09.2017 Máme za sebou další klidnou seanci, která pomohla německým akciím pokračovat v mírném růstu a vrátit se až nad 12 700 euro. Na devizovém trhu pak dolar začal zlehka odevzdávat část zisků, které tento týden nabral, i když většinu ze svých pozic si zatím stále drží. Nálada na trzích zůstává dobrá, implikovaná volatilita je znovu na samotném dně a trhy zůstávají i nadále beze strachu. Včerejší seance byla bez významných fundamentů, ale ta dnešní pár zajímavých dat rozhodně přinese. Pozor přitom hlavně na výsledky inflace v eurozóně a Kanadě, které by v případě větší odchylky mohly velmi rozvlnit EUR i CAD.
img

Ranní videokomentář: Euro se propadlo pod 1,18 EURUSD, dnes zasedá RBNZ

27.09.2017 Včerejší seance přinesla důležitý breakout na eurodolaru, který se dostal pod hranici 1,18 EURUSD a vystoupil tak z konsolidačního pásma, ve kterém se držel od konce minulého měsíce. Nic na tom nezměnil ani večerní projev Janet Yellenové, podle které ona i její kolegové trochu přecenili potenciál inflace a jejího návratu zpět k dvouprocentnímu cíli. Dolaru se dařilo i na ostatních měnových párech a v pozvolném růstu pokračuje také v průběhu dnešního rána. Středeční seance bude pravděpodobně opět především o americké měně, ale také o NZD, na který dnes čeká zasedání novozélandské centrální banky.
img

Ranní videokomentář: Euro testuje svá zářijová minima, dnes americká spotřebitelská důvěra

26.09.2017 Začátek týdne na trzích proběhl bez větších problémů a většina akciových indexů si své ocenění dokázala po víkendových volbách v Německu podržet. Na devizovém trhu je pod mírným tlakem evropská měna, která atakovala zářijová minima, zatímco se dařilo pro změnu bezpečným přístavům, jako japonskému jenu a drahým kovům. Z makra jsme se dočkali jen německého indexu IFO, který mírně zklamal, ale i tak dál zůstává na velmi slušných úrovních. Dnešní seance bude hlavně o datech z USA, kde se mezi nejzajímavější makro zařadí odpoledne výsledky spotřebitelské důvěry.
img

Ranní videokomentář: Německé volby vyhrála Merkelová, euro zůstává nad 1,19 EURUSD

25.09.2017 Máme za sebou volební víkend, který přinesl volby v Německu a na Novém Zélandu. V obou zemích výsledky odpovídají očekáváním, i když v Německu přece jen překvapil hlavně růst protiimigrační AfD. Merkelová by však koalici i tak měla poskládat společně s FDP a Zelenými, takže si ve funkci německé kancléřky zajistí i čtvrtý mandát. Euro reagovalo na víkendové volby mírným negativním gapem, ale své ztráty začalo už v průběhu pondělního rána brzy likvidovat. Nový týden bude na nové fundamenty podstatně chudší než týden minulý, i když i tentokrát se dočkáme několika zajímavých momentů. Dnes pozor na německý index IFO a na projev Maria Draghiho v Bruselu.
img

Ranní videokomentář: Euro se vrací na dosah 1,20 EURUSD, dnes pozor na evropské makro a kanadskou inflaci

22.09.2017 Nálada na finančních trzích zůstává pozitivní, i když ji dnes ráno opět trochu zkazily reporty, podle kterých by Severní Korea mohla odpovědět na sérii posledních sankcí dalším jaderným testem, který by tentokrát mohla vykonat poprvé přímo v Tichém oceánu. Na report reagoval v ranních hodinách hlavně japonský jen, který dokázal zpevnit na většině měnových párů. Pod mírným tlakem jsou pak také indexy v Asii a futures na indexy v Evropě i v USA. Dnešek bude hlavně o evropském makru a pozor i na data z Kanady, která zveřejní čerstvé výsledky inflace.
img

Ranní videokomentář: Fed začne v říjnu s prodejem dluhopisů, EURUSD zpět pod 1,19

21.09.2017 Včerejší seance přinesla zasedání americké centrální banky, která pomohla americkému dolaru zpevnit na všech párech, když oznámila plány na zahájení postupné likvidace svého dluhopisového portfolia a také potvrdila výhled pro ještě jedno zvýšení úrokových sazeb během letošního roku. Měnová politika americké centrální banky tedy zůstane restriktivní a téměř nic se po včerejšku nemění ani na ekonomickém výhledu. Včerejší Fed bude na trzích pravděpodobně rezonovat také během dnešní seance, k čemuž by měla pomoci skutečnost, že se dnes pro změnu dočkáme jen minima důležitých fundamentů.
img

Ranní videokomentář: Euro se vrací nad 1,20 EURUSD, dnes zasedá Fed

20.09.2017 Akciové indexy také včera pouze přešlapovaly na místě a držely se na nízkých objemech v bočním trendu. Trhy čekají na důležité fundamenty a dočkají se už dnes, kdy bude o sazbách rozhodovat americká centrální banka, která nabídne také nové ekonomické projekce a pravděpodobně i formální oznámení záměru začít s kvantitativním utahováním. Dolar tak před sebou má důležitou seanci a do večerního zasedání Fedu budou obchodníci na dolarových párech s větší aktivitou pravděpodobně vyčkávat. Zajímavá seance by dnes mohla ale čekat také na britskou libru, kterou mohou výrazně rozpohybovat dopolední statistiky maloobchodních prodejů.
img

Ranní videokomentář: DAX zpět nad 12 500 euro, dnes německý ZEW a americký trh s bydlením

19.09.2017 Máme za sebou docela typický začátek týdne. Akciové indexy rostly znovu o pár desetin procenta na nízkých objemech a zatímco v USA indexy znovu navyšují svá maxima,v Evropě se konečně blíží úrovním z poloviny letošního roku. Na fundamenty byla včerejší seance docela chudá a za pozornost tak stál jen projev Marka Carneyho z BoE, který sice mluvil hlavně o negativních dopadech brexitu, zároveň ale nezapomněl připomenout, že se čas na zvýšení sazeb v Británii možná skutečně přibližuje. Dnešní seance bude na data bohatší a zvědavi budeme hlavně na německý ZEW a americká data z trhu s bydlením. To hlavní (Fed) nás ale čeká až zítra, takže budou dnes obchodníci pravděpodobně opět s většími pozicemi spíše vyčkávat.
img

Ranní videokomentář: Na trhy se vrátila dobrá nálada, nový týden bude především o Fedu

18.09.2017 Minulý týden jsme a trzích byli svědky dalšího snížení averze k riziku, které vydatně pomohlo akciím, zatímco uškodilo drahým kovům, japonskému jenu a dalším bezpečným přístavům. Na devizovém trhu byla velkým tématem měnová politika. Platilo to hlavně o libře, na které po zasedání Bank of England dramaticky stouply šance na to, že bychom se letos mohli dočkat zvýšení úrokových sazeb. Měnová politika přitom zůstane tématem číslo jedna také v tomto týdnu, protože nás už ve středu čeká zasedání amerického Fedu. Dnešní seance by měla být na trzích spíše klidná, i když pozor na odpolední projev guvernéra Bank of England Carneyho.
img

Ranní komentář: Severní Korea otestovala další raketu, trhy tentokrát zůstávají v klidu

15.09.2017 Nálada na akciovém trhu zůstává optimistická, a to i přes další ranní test severokorejské rakety, která znovu prolétla nad Japonskem. Trhy se tak se severokorejskými provokacemi začínají docela sžívat, i když sama Severní Korea zůstává i nadále jedním z hlavních rizik do budoucna. Na devizovém trhu se dařilo hlavně libře, které pomohlo včerejší zasedání Bank of England a její jestřábí komentář, zatímco dolar na svůj růst navázat nedokázal ani s pomocí lepších výsledků inflace. Dnešek bude na trzích hlavně o americkém makru v čele s výsledky maloobchodních prodejů.
img

Ranní videokomentář: Dolar silnější na většině měnových párů, dnes BoE a americká inflace

14.09.2017 Akciové indexy si včera své ceny dokázaly podržet a v Evropě i v USA se pohybovaly na solidních objemech v bočním trendu. Nálada na trzích ale zůstává optimistická, což potvrzuje hlavně nízká úroveň implikované volatility a pád VIXu pod hranici 11b. Na devizovém trhu se pak včera opět dařilo hlavně americkému dolaru, kterému začíná pomáhat jak růst dluhopisových výnosů, tak postupně se zvyšující sázky na to, že bychom se v USA mohli dočkat letos ještě jednoho zvýšení úrokových sazeb. Dnešek bude na trzích hlavně o libře a o dolaru, když bude o sazbách rozhodovat Bank of Egnland, zatímco Spojené státy nabídnou důležité výsledky inflace.
img

Ranní videokomentář: Libra prolomila srpnová maxima, dnes ji čekají důležitá data z trhu práce

13.09.2017 Také včerejší seance pomohla akciovým indexům růst, i když zisky tentokrát nebyly tak citelné, jako začátkem týdne. Z makra zaujaly hlavně výsledky britské inflace, která nečekaně rostla a pomohla libře vyhoupnout se na páru s dolarem až nad její srpnová maxima. Libra by přitom měla zůstat v hledáčku obchodníků také dnes, když ji v dopoledních hodinách čeká zveřejnění statistik z pracovního trhu v čele s novými výsledky růstu mezd, které napoví více o síle mzdové inflace.
img

Ranní komentář: Cenová mezera mezi americkými a evropskými indexy se uzavírá, dnes britská inflace

12.09.2017 Začátek týdne na trzích proběhl ve velmi optimistickém duchu, takže se dařilo hlavně akciím a ostatním rizikovým aktivům, zatímco tradiční bezpečné přístavy ztrácely. Trhy jsou znovu beze strachu a po delší době se konečně začínají dotahovat také evropské akciové indexy, které od minulého týdne likvidují ztráty, které v posledních dvou měsících v porovnání s americkými indexy nabíraly. Dnešek přinese první zajímavá data tohoto týdne, když nás čekají výsledky britské inflace, které by v případě větší odchylky mohly britskou měnu výrazně rozvlnit.
img

Ranní videokomentář: Euro se drží na 1,20 EURUSD, týden začíná na trzích po delší době optimisticky

11.09.2017 Máme za sebou zajímavý týden, který byl hlavně o zasedání centrálních bank a o obavách z blížícího se hurikánu v USA. Z centrálních bank zaujala hlavně Bank of Canada, která překvapila zvýšením úrokových sazeb, kterým výrazně pomohla kanadskému dolaru. ECB se naopak rozhodla vyčkávat, což ale nezabránilo eurovým býkům v pokračování v nákupech evropské měny, která se vyhoupla až zpět nad 1,20 EURUSD. Co se hurikánu Irma týká, celkové škody díky jeho trase kolem západního pobřeží Floridy nakonec možná nebudou tak velké, jak se původně trhy obávaly. Futures na americké indexy díky tomu zahájily seanci růstem o téměř půl procenta. Dnešek bude na nové fundamenty chudý a v týdnu čekáme kromě nového makra také další zasedání centrálních bank, když se o sazbách bude rozhodovat ve Švýcarsku nebo ve Velké Británii.
img

Ranní videokomentář: Euro se vrací nad 1,20 EURUSD, dnes data z kanadského trhu práce

08.09.2017 Čtvrteční seance přinesla zasedání ECB, která začíná rozhodovat o tom, jakým tempem začne v průběhu příštího roku ukončovat kvantitativní uvolňování. Na finální rozhodnutí si ale budeme muset počkat až do října, takže jsme se na včerejší tiskové konferenci Maria Draghiho příliš nových informací k tématu nedozvěděli. ECB zvýšila výhled pro HDP, ale mírně zhoršila výhled pro inflaci. I přesto však euro dokázalo zpevnit na páru s dolarem a vrátilo se nad hranici 1,20 EURUSD, kde se drží i během dnešního rána. Dnešní seance bude hlavně o datech z Kanady, která přinese statistiky z pracovního trhu.
img

Ranní komentář: Euro se drží kolem 1,19 EURUSD. Jeho další vývoj má dnes v rukou ECB

07.09.2017 Včerejší seance byla hlavně o zasedání Bank of Canada, která překvapila zvýšením sazeb a pomohla kanadskému dolaru k výraznému zpevnění. Sazby v Kanadě tedy letos rostly už podruhé a kanadský dolar díky podpoře centrální banky zůstává dál ve velmi silném růstovém trendu. Dnešek přinese pro změnu zasedání ECB, která zveřejní čerstvé ekonomické projekce a možná naznačí i jakým směrem by se chtěla ubírat při ukončování kvantitativního uvolňování. ECB má ale na konec QE stále ještě několik měsíců čas a kvůli silné evropské měně pravděpodobně dnes nebude chtít být příliš konkrétní. I tak ale na eurových párech počítáme ve 14:30 s vysokou volatilitou a pohyby, které mohou udat směr euru na několik dnů dopředu.
img

Ranní komentář: Komoditním měnám se navzdory nervózním trhům daří, dnes zasedá Bank of Canada

06.09.2017 Včerejší seance se nesla opět ve spíše v nervózním duchu, díky čemuž se znovu dostaly pod tlak hlavně akciové indexy, zatímco bezpečné přístavy jako japonský jen a drahé kovy dokázaly růst. Fundamentálně se situace ale téměř nezměnila, když bylo zveřejněno jen minimum nových fundamentů, takže růst averze k riziku pramenil do značné míry spíše z nižších objemů a latentní nervozity z dalšího vývoje situace okolo Severní Koreje, která je na trzích tématem již čtvrtým týdnem v řadě. Dnešek bude důležitý hlavně pro kanadský dolar, který čeká zasedání centrální banky a i když většina trhu počítá s ponecháním sazeb beze změny, díky velmi dobrým ekonomickým číslům, které Kanada poslední dobou přináší, existuje malá šance na jejich zvýšení.
img

Ranní videokomentář: RBA nepřekvapila, AUD si své pozice drží

05.09.2017 Včera byl v USA svátek, takže jsme na evropských burzách byli svědky výrazně podprůměrných objemů. Týden začal nervózně kvůli Severní Koreji, která zůstává jedním z hlavních témat obchodování už čtvrtým týdnem v řadě. Dnešní ráno přineslo zasedání centrální banky Austrálie, která ponechala sazby beze změny a opět se zdráhala signalizovat ochotu k jejich dalšímu zvyšování. Trh však na podobný komentář byl připraven a AUD si svou cenu zatím bez větších problémů drží. Dopoledne pozor na výsledky britského PMI a odpoledne pak na americké tovární objednávky.
img

Ranní videokomentář: Euro zůstává v okolí 1,19 EURUSD, nový týden bude hlavně o centrálních bankách

04.09.2017 Minulý týden sice začal nervózně, ale jeho konec se nesl v podstatně klidnějším duchu, což dokazuje hlavně pád VIX indexu zpět na dosah hranice 10b. Trhy se začaly znovu zajímat hlavně o nově příchozí makro, které zatím potvrzuje, že je světová ekonomika v dobré kondici. To dokázaly hlavně výsledky HDP z USA, kde ekonomika rostla v 2Q o velmi slušná tři procenta. I začátkem tohoto týdne se obchodníkům připomněla Severní Korea, která o víkendu otestovala jadernou bombu. Dnes je v USA svátek, takže může být jaderný test na trzích důležitým tématem, ale už od zítřka se obchodníci pravděpodobně znovu zaměří na tradiční fundamenty, když nás vedle důležitého makra v tomto týdnu čeká také hned trojnásobné rozhodování o sazbách, díky kterému se můžeme těšit na zvýšenou volatilitu hlavně na AUD, CAD a EUR.
img

Ranní videokomentář: Euro se udrželo na 1,19 EURUSD, dnes pozor na NFP

01.09.2017 Včerejší seance znovu pomohla akciovým trhům, když se do zelených čísel dostaly jak indexy v Evropě, tak indexy v USA. Nálada na trzích je proti začátku týdne o poznání lepší, i když investoři na většině finančních aktiv stále spíše jen přešlapují na místě a vyčkávají na nové impulsy. Obchodníci se tak více soustředí na fundamenty, což bylo vidět i včera, kdy jsme se dočkali například na CAD velmi zajímavé reakce na zveřejnění lepších výsledků kanadského HDP. Dnes bude makro opět tématem číslo jedna, když nás čekají výsledky PMI/ISM z Británie a z USA, společně s důležitými statistikami z amerického pracovního trhu.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | Technická analýza | Bitcoin | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Price Action | Brexit | Řecko | Čína | Japonsko | Video | Finance | Kanadský dolar | Bank of Canada | Australský dolar | Novozélandský dolar | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Fitch | Korelace | Inflace | Deflace | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | EUR/GBP | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USD/CAD | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | BIS | G20 | Euroskupina | Evropská unie | HDP | Mexické peso | Brazilský real | Turecká lira | Bezpečný přístav | Divergence | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Turecko | Španělsko | Apple | Evropské akcie | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Americké akcie | Medvědí trh | ETF | Dluhopisový trh | Světové akcie | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Komoditní měny | Export | Import | Nikkei | Akciové trhy | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | Míra nezaměstnanosti | Důvěra investorů | Měnový trh | Eurodolar | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Benchmark | Bloomberg | Bod | Breakout | Bull | Burzovní index | Béžová kniha | CEO | CPI index | Cap | Centrální banka | Centrální banky | Chop | Close | Konsolidace | DAX | Devalvace | Devizový trh | Dluhopis | Dolarový index | Dollar | Downtrend | ECB | Easing | Ekonomika | Emerging markets | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | FX | Fed | Finanční trhy | Fiskální politika | Fixing | Futures | G10 | G7 | Gap | High | High Yield | Holubice | IFO index | IPO | Index DAX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Investice | Investor | Japonský jen | Jestřáb | Komodity | Korekce | Kurz | Long | Low | MIFID | MMF | MT4 | Risk | Marže | Mezibankovní | Momentum | Měna | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Nabídka | Stavební povolení | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | Obchodní bilance | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Opce | Open | P/E | Peněžní zásoba | Pip | Platební bilance | Pozice | Produktivita práce | Rally | Rating | Reserve Bank of Australia | Reserve Bank of New Zealand | Resistence | Riziko | Rizikové měny | Ropa | S&P 500 | SNB | Saldo běžného účtu | Sentiment | Short | Spot | Spread | Statut | Support | Trading | Trend | Tržní kapitalizace | VIX | Velkoobchodní tržby | Volatilita | Volume | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Yield | ZEW index | Bondy | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | Dluhopisy | JPY | NZD | CAD | AUD | GBP | Obchodování | Obchodování na forexu | Morgan Stanley | Goldman Sachs | Evropa | Asijské akcie | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | FTSE | Evropská ekonomika | Komoditní trhy | Bank of America | Americký prezident | XTB | X-Trade Brokers | BOSSA | Indexy | PBOC | Čínské akcie | Ropné zásoby | Investoři | Kurzový závazek | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Stimulační opatření | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Výnosy dluhopisů | Rollover | Mezibankovní trh | Makroekonomická data | Zisk | Ropný trh | Britská měna | Těžba ropy | Dluhopisové trhy | Sázka | Kurz dolaru | Ceny komodit | Obchodování na finančních trzích | Stres | Optimismus | Výsledky | Strach | Emoce | Trpělivost | Index nákupních manažerů | IEA | Santa Claus Rally | RBNZ | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | Obchodovat | Deutsche Bank | Makrokalendář | Regulace | Financování | Investiční banky | Investovat | Daňové ráje | Makro | USDX | Index cen | Obchodní seance | Makrodata | Portugalsko | Facebook | Riziková averze | Index strachu | BTC | Australská centrální banka | Donald Trump | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Zásoby ropy | Wall Street Journal | ADP report | Penzijní fondy | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | AUDUSD | NZDUSD | GBPUSD | USDCAD | AUDNZD | Aktivum | Delta | Index | Investiční strategie | Podpora | Průlom | Volatilní | Kasina | Akcie dnes | Akcie SAP | Americká centrální banka | Analýzy | Banka | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | Brent | Britské libry | Brokers | Brokeři | Burzovní indexy | Cena | Cena akcií | Cena drahých kovů | Cena komodit | Cena ropy brent | Cena stříbra | Ceny drahých kovů | Ceny zlata | Conference Board | DAX 30 | Devizové trhy | Dolar | Dolary | Ekonomické analýzy | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Eura | EURGBP | EURCHF | Euro dnes | Evropská měna | Evropské burzy | Evropské měny | Expirace | Finanční prostředky | Fondy | Forexu | Frank | GfK | Graf | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Index VIX | Index volatility | Instrumenty | Investiční | Investiční doporučení | Investiční výdaje | ISM | Jádrová inflace | EBay | Jeden dolar | JP Morgan | Kanadská měna | Komoditní | Komoditní trh | Kurz amerického dolaru | Kurz dolarů | Kurz JPY | Libra | Lira | Makroekonomický kalendář | Maloobchodní prodej | Market | Markets | Nákup dluhopisů | Nemovitosti | Nikkei225 | Norská koruna | Ocenění akcií | Odkup akcií | Pád akcií | PayPal | Pips | Portfolia | Praní špinavých peněz | Prezidentské volby | Pšenice | Reuters | Risk On | Ropy | Růst HDP | Řecké akcie | Sázky | Signály | SP500 | Spekulace na růst | Spread Brent WTI | Státní dluhopisy | Světové burzy | Světové měny | Španělská ekonomika | Švýcarská centrální banka | Tapering | Těžba ropy v USA | Trade Brokers | Trh | Twitter | US dolar | USDMXN | Velká Británie | Volatility | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj inflace | Webinář | Webináře | WTI | XTB makroekonomický kalendář | X-Trade | Země eurozóny | Zemní plyn | Zlato a stříbro | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | ZEW | EIA | Buy | Indie | ISM indexy | Janet Yellen | Měď | Ministerstvo financí | Range | ROCE | Sell | Tovární objednávky | Výroční zpráva | Itálie | Spojené státy | Vybírání zisků | Převis | Repo operace | M2 | Tržby | Zaměstnanost | QE | Světové ekonomiky | Bohatý | Tržní sentiment | Komise | Kontrakt | Majors | Volby | Rozhovor | Retail | 1 milion | Commodities | Hedžové fondy | Aramco | Unicredit | Jackson Hole | Wells Fargo | Microsoft | Bankovní sektor | UniCredit Bank | Caterpillar | Sentix | Guvernér centrální banky | TLTRO | NATO | BBC | Sentix index | Reporty | Finanční trhy dnes | Šéfka Fedu | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Ceny nemovitostí | Halifax | Revize evropského HDP | Dění na finančních trzích | Důležité fundamenty | Short squeeze | Japonský premiér | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Zasedání centrálních bank | Pokles úrokových sazeb | Čínská centrální banka | Nákupy dluhopisů | Dovoz ropy | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Růst cen akcií | Podnikání | Mark Carney | Korekce na akciích | Averze k riziku | Pokles akcií | Ministr financí | Panama papers | Hospodářské výsledky | Finanční aktiva | Globální měny | Evropské banky | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Výnosová křivka | Energie | Obavy z brexitu | Online webináře | Flash news | BlackRock | Implikovaná volatilita | Přehled | Klid | Volby v USA | Thomas Jordan | Agentura Reuters | Politické napětí | Bezpečné přístavy | Evropské trhy | Americké trhy | Index amerického dolaru | David Cameron | Bankovnictví | Nervozita na finančních trzích | Referendum | Německý ústavní soud | Cena Brentu | Pozornost investorů | Index důvěry | Lídři | Firmy | Vývoj dolarového indexu | Aktuální vývoj | Akcie energetických společností | Britské akcie | Inflační tlaky | Akcie v USA | Akcie bank | Akcie v Asii | IBEX | Britská centrální banka | Turbulence na trzích | Americké státní dluhopisy | Dollar Index | Program nákupu dluhopisů | Velké banky | Vladimir Putin | Klidné obchodování | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Index volatility VIX | Zpomalení globální ekonomiky | Globální ekonomiky | Miliardy dolarů | Výsledek referenda | Americký ministr financí | Akcie amerických bank | Odchod z EU | Hlavní indexy | Rizikovější aktiva | Nervozita | Globální finanční trhy | Růst akcií | Summit EU | Setkání centrálních bankéřů | Americké burzy | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Walmart | Alibaba | Dnešní obchodování | Dnes na trzích | Propad | Vystoupení z EU | Kryptoměny | Frankfurtský DAX | Milánský FTSE MIB | Ropné společnosti | Ropná společnost | Americká ropa WTI | Index Nikkei | Země OPEC | Citi | S&P | Guvernér | Agentura Fitch | Teroristický útok | Benchmarky | Německý DAX | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Farmaceutické společnosti | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Posílení koruny | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Historická minima | Evropský trh | Nejistota | Philip Morris | Saúdská Arábie | Zasedání Bank of England | Revize výhledu | Stagnace | Tempo růstu | Obchodování na devizových trzích | Libra vůči dolaru | Komoditní sektor | Guvernér banky | Ripple | Ethereum | Tesla | Vysoká volatilita | Nízká volatilita | Odhodlání | Kapitalizace | Výhled | Bankéři | Uvolnit měnovou politiku | Americké akciové trhy | Exxon | Chevron | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Silné euro | Spotová volatilita | Dnešní zprávy | Britská ekonomika | Americký trh práce | Summit G20 | Ekonomická situace | Globální obchod | General Electric | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Bankovní systém | Krize | Názory analytiků | Investiční rozhodnutí | Hlavní burzovní indexy | Inflace v Německu | Opatření na podporu ekonomiky | Odliv zahraničního kapitálu | FTSE MIB | Historické rekordy | Theresa May | Theresa Mayová | Měnová politika Fedu | Snížení úrokových sazeb | Měny emerging markets | Britské referendum | Výběr zisků | Výnosy | Zásoby zemního plynu | Rozhodnutí Bank of England | Zasedání Bank of Canada | Měnový pár EUR/USD | Japonská vláda | Americká vláda | Očekávání analytiků | Americký index S&P 500 | Spotový VIX | Akciové trhy v USA | TRY | Index cen domů v USA | Index cen domů | Odliv kapitálu | Americké investiční banky | Softbank | Zájem obchodníků | Obchodování na akciových trzích | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Alphabet | Výprodej na akciovém trhu | Guvernéři centrálních bank | Německý Ifo index | Zvýšení volatility | Konsenzus | Růst ekonomiky | HDP eurozóny | XTB Akademie | Flash news webinář | Statistiky ECB | Rozjednané prodeje domů | Americké zásoby ropy | Zasedání americké centrální banky | Zpomalení ekonomiky | Program kvantitativního uvolňování | Bilance Fedu | Vývoj úrokových sazeb | Tisková konference ECB | Tisková konference Fedu | Zobchodované objemy | Hlavní ekonom | Fundamentální základ | Odhad HDP | Očekávání | HDP v eurozóně | Flash Crash | Minuta s XTB | Ruské akcie | Forex maraton | XTB Market Barometr | Market Barometr | Pohyby na finančních trzích | Začátek výsledkové sezóny | Coinbase | Bitcoin Cash | Cena Etherea | Jerome Powell | MiFID II | ETH | Crypto trading | NEST | Masivní výprodeje | Štěpán Hájek | Crypto | Výprodej na kryptu | Nový šéf Fedu | Obchodování na trzích | Cena bitcoinu | Airbnb | Podnikání na kapitálovém trhu | Zápis ze zasedání Fedu | Trhy dnes | Obchodní války | FinTech | Krypto | Bitcoiny | Lockheed Martin | Růstové akcie | Analytik finančních trhů | Akcie Amazonu | Kryptoburza | Kartel OPEC | Obchodní týden | OPEC+ | Obchodní válka | Vývoj na finančních trzích | Podniky | Evropské akciové trhy | Komentář amerického prezidenta | Technologické akcie | Akcie Facebooku | Inflace v eurozóně | Akcie Applu | Akcie společnosti | CSI 300 | Americké dluhopisy | Americký S&P 500 | Šéf Fedu Powell | Šéf Fedu | Zasedání OPEC | Dluhopisové výnosy | Růst amerických výnosů | Akcie v Evropě | Trhy v USA | Trh s ropou | Sílící euro | Americké volby | Reakce trhu | Trh s kryptoměnami | Výprodej akcií | Silnější dolar | Růst amerického dolaru | Tvrdý brexit | Výnosy z amerických dluhopisů | Růst úrokových sazeb | Nervozita na trzích | Daňové úlevy | Politika Fedu | Prezident Trump | Index spotřebitelské důvěry | Zpomalování světové ekonomiky | Čínské firmy | Společnost Apple | Volatilita na trzích | Oslabení amerického dolaru | The Wall Street Journal | Výsledková sezóna v USA | Výsledky bank | Ropný kartel | Zpomalení světové ekonomiky | Vysoké zisky | Obchodní jednání | Odložení brexitu | Ceny zemního plynu | Zvýšení sazeb | Asijské burzy | Volatilní obchodování | Rekordní růst | Cena zemního plynu | Výsledky amerických společností | Technologický Nasdaq | Americké HDP | Inflační očekávání | Růst americké ekonomiky | Čínské fondy | Slabší dolar | Akciové futures | Růst cen ropy | CNY | Sójové boby | Silnější euro | Boris Johnson | Dopady obchodní války | Začít obchodovat | Americké společnosti | Snížení sazeb | Ropné akcie | Nálada na akciových trzích | Vývoj na trzích | Výnosové křivky | Německé HDP | Americké futures | Globální akciové indexy | Britský premiér | Situace na trzích | Volatilita na trzích mírně klesá | Obavy z recese | Americká cla | AMZN | Volby v Británii | Růst mezd | Saudi Aramco | Dění na trzích | PPF | Povídání o trzích | Novozélandská centrální banka | Finanční situace | Očekávaný růst | Obchodní dohoda | Projevy centrálních bankéřů | RISK-ON | Vyšší úrokové sazby | Nálada na finančních trzích | Alipay | ByteDance | TikTok | Trump dnes | Rozpočet | Jednání o brexitu | Prezident Donald Trump | Rozhodnutí americké centrální banky | Politická situace | HDP v USA | LNG | Růst na indexech | Data z USA | Bílý dům | MSFT | Obchod | Trh práce | Vyšší sazby | Obchodní dohody | Inflace v Británii | Inflace v USA | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Zasedání ČNB | Americká průmyslová produkce | Maloobchodní prodeje | Americké maloobchodní prodeje | Výsledky CPI | CPI v eurozóně | Risk-off | Parlamentní volby | Pfizer | USA a Čína | Růst cen | Bilance | Index DOW | Americký Senát | Negativní sentiment | Ekologie | Co bude | Výhled dolaru | GM | Růst světové ekonomiky | Filadelfský Fed index | Filadelfský Fed | Negativní nálada | Čínský prezident | Black Friday | Vyšetřování | Amazon | Den díkůvzdání | Jednání mezi USA a Čínou | Implikované volatility | Miliardy | Američtí zákonodárci | Hong Kong | Německá spotřebitelská důvěra | Fáze obchodní dohody | Americká data | Automobilový sektor | Nezaměstnanost v eurozóně | Financovat | Christine Lagardová | Technologický sektor | Napětí mezi USA a Čínou | Průmysl | ADP | Impuls | Zasedání RBA | Visa | Německá obchodní bilance | Sentix index nálady investorů | Index nálady investorů | Nově zahájené stavby domů | Zvýšená volatilita | Stavebnictví | Klíčový support | Zdražování | Německý ZEW index | Sociální sítě | Problémy | Směřování měnové politiky | Breaking | Pojišťovny | Britské parlamentní volby | Zasedání FOMC | Prognózy | Nejistoty | Ranní komentář | Úspěšné IPO | Výhled centrální banky | Plyn | Dobrá nálada | Nálada | Kontrakty | Prohlášení | Čínské vlády | FTC | Míra | PMI z Německa | Britské volby | Úroky | Německý PMI | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Hypotéky | Americké centrální banky | Dolar roste | Regulátoři | Fed index | Evropská spotřebitelská důvěra | xStation5 | AAPL | MasterCard | FB | AT&T | Disney | Americké vlády | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Bydlení | Americké objednávky | BREAKING | Akciové indexy v USA | Cena pšenice | Americký index | Ziskovost | Hospodaření | Růst poptávky | Výrazný růst cen ropy | Bernie Sanders | Eskalace konfliktu | Vyšší ceny ropy | Napětí mezi USA a Íránem | Eskalace napětí | Netflix | NFLX | Evropská inflace | Írán | Ministr zahraničí | RBA | Ifo | Negativní zprávy | Dohoda o brexitu | Poradenství | Nový rekord | Vyšší inflace | Bloky | Americké ministerstvo financí | SAP | Béžová kniha americké centrální banky | Valuace akcií | Dobré zprávy | Solidní výsledky | Americké ministerstvo | Výsledky americké banky | Dobrá čísla | Ceny energií | Úspěšný týden | Britské maloobchodní tržby | Volatilita je nízká | Růst na amerických indexech | Komunikace | Francouzský prezident | Macron | Astrazeneca | Trump | Čínské indexy | Prezident | Výsledkové sezóny | Koronavirus | Google | Obchodní vztahy | Trhy | WHO | Evropské ekonomiky | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Čínský koronavirus | Asijské indexy | Akciové trhy v Evropě | Negativní dopad | Zlepšení nálady | Pokles | Situace | Situace okolo koronaviru | Treasuries | Meziroční růst | Růst inflace | SARS | Pandemie | Tisková konference šéfa Fedu | Peněžní statistiky ECB | Peněžní statistiky | Vysoká inflace | Čínské burzy | Boeing | Zpomalení růstu | Zlepšení | BABA | Růst akciových indexů | Obchody | Výdaje | Strach z koronaviru | Akcie v Číně | Čínská vláda | Dopady koronaviru | Výrazné ztráty | Optimismus na trzích | Americký ISM | Americký ADP report | Americký ADP | Italský PMI | Španělský PMI | PMI pro sektor | Korporátní výsledky | Německé tovární objednávky | Sazby beze změny | NFP | Rozhodování | Velmi bohatý | Americké ekonomiky | Americké banky | Zasedání RBNZ | Poptávky po ropě | Dolarové páry | Americká inflace | Růst sazeb | Valuace | COVID-19 | Zemědělské komodity | Kukuřice | Ceny kukuřice | Týden na finančních trzích | Empire State Index | Akcie společnosti Apple | Směřování trhů | Americký PMI | Světová pandemie | Prudký propad | Dopad koronaviru | Střední podniky | Slabá čísla | Šéfka ECB | Cestovní kanceláře | Americký Fed | Stabilita | Cestovní ruch | Vývoj | Zasedání OPECu | Nižší sazby | Nová data | Americké tovární objednávky | Výkyvy | Výsledky HDP | Výsledky HDP eurozóny | Francouzská průmyslová produkce | Italská průmyslová produkce | Videokonference | Restrikce | Zavření škol | Zásoby ropy v USA | Americké výnosy | Vysoké ztráty | Opatření ECB | Poradci | Aerolinky | Vlna výprodejů | Akcie včera | Nákupy státních dluhopisů | Tencent | Buy the dip | Další vývoj | Karanténní opatření | NY Empire state index | Index výrobní aktivity | Dopad na finanční trhy | Evropské země | Členové bankovní rady | Opatření americké centrální banky | Špatné výsledky | Asijská seance | Šíření viru | Fiskální balíček | Obří stimul | Stimul | Odhad inflace | Barel WTI | Spotřebitelé | Dopady pandemie | Počet nakažených ve světě | Počet nakažených | Pád cen ropy | Mimořádná opatření | Opatření vlád | Žádosti o podporu z USA | Žádosti o podporu | Onemocnění | Texas | PYPL | Hlavní americké indexy | Bilion dolarů | Prodeje domů v USA | Běžný účet eurozóny | Maloobchodní prodeje v Kanadě | Prodeje domů | Stabilizace na akciích | Další pokles | Američtí senátoři | Kalifornie | Kongres | Manufacturing | Republikáni | Demokraté | Chuck Schumer | Domácnosti | Průmyslové komodity | Fundament | Futures v Evropě | Prodejní tlak | Zápis z posledního zasedání | Enormní zájem | Dávky v nezaměstnanosti | Americké ropné zásoby | CPI v Británii | Německý index IFO | Americké ceny nemovitostí | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | United Airlines | Signál | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Tisková konference | Potenciál | Americké příjmy | Příjmy a výdaje domácností | Americká spotřebitelská důvěra | Spotřebitelská důvěra v USA | Tempo růstu CPI | CPI ve Španělsku | Rozjednané prodeje domů v USA | Ceny elektřiny | Šíření nákazy | Izrael | Air Bank | Klid před bouří | Ekonomiky | Akciový index S&P 500 | Zhoršování situace | Války | Počet obětí koronaviru | Počet obětí koronaviru v USA | Poskytování hypoték | Americké žádostí o podporu | Letecká společnost | Saúdové | Akcie Nvidia | Práce | Špatná data | Mexiko | Německá průmyslová produkce | Ceny nemovitostí v Británii | Kanadský PMI | Americké spotřebitelské úvěry | Spotřebitelské úvěry | Situace na ropě | Veřejný sektor | Korekce ztrát | Cestovní omezení | Jednání zemí G20 | Snižování ropné produkce | Tempo růstu CPI v USA | Ekonomické oživení | Dolar slábne | Jednání OPEC | Jednání OPEC+ | Hlavní měnové páry | Snížení produkce | Celková inflace | Výpadky | Vývoj HDP | Boeing Co. | US Bancorp | Úspory | Otevírání ekonomiky | Postupné otevírání ekonomiky | Otevírání ekonomik | AMC | Procter & Gamble | Statistiky | Remdesivir | Uzavření trhů | Demokraté a Republikáni | Kolaps na ropě | Americké makro | USD za barel | Cena americké ropy | USO | Omezení americké produkce | Americké produkce | Risk-off sentiment | Trade | S&P500 | Mimořádný rollover | Nizozemsko | Důvěra v eurozóně | Situace na trhu s ropou | CPI v Kanadě | Ceny domů v USA | Rizikový apetit | Debata | Americké zásoby zemního plynu | Evropské indexy | Posílení | NY FED | Slabé makro | Joe Biden | Americké státy | Data z trhu práce | Americká obchdoní bilance | S&P Case-Shiller index | Korekce na trzích | Očekávané výsledky | Cestování | 3M | Bitcoin dnes | Lék remdesivir | Pracovní síly | Prudké pohyby | Zasedání Evropské centrální banky | Osobní příjmy | Rozhodnutí o sazbách | HDP report | Ekonomická realita | Ropa roste | Maloobchod | ATH | Anthony Fauci | Tweet Donalda Trumpa | Tweet | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Mike Pompeo | Kanadská obchodní bilance | Americká obchodní bilance | ISM pro sektor služeb | Americký ISM pro sektor služeb | Růst výnosů | Euro klesá | Otevírání americké ekonomiky | PMI pro sektor služeb | Maloobchodní tržby v eurozóně | Americký ADP report z pracovního trhu | ADP report z pracovního trhu | Zasedání britské centrální banky | Výnosová křivka v USA | Výnosy na dluhopisech | Snižování cen | Výsledky NFP | Evropská průmyslová produkce | Průmyslové kovy | Členské země | Merck | Účet platební bilance | Indexy v Asii | Dopad na cenu | Dnešní výsledky | Vakcína | Sektor služeb | CL | Spekulovat | Moderna | Společnost Moderna | Fiskální stimul | Podnikatelské aktivity | Kanadská data | Pomoc lidem | Zákon o národní bezpečnosti | JDE | Rizikovější měny | Vakcíny proti koronaviru | Španělské CPI | Tempo růstu HDP v USA | Tempo růstu HDP | Počty nových žádostí o podporu v USA | Počty nových žádostí o podporu | Salesforce | Koronavirové pandemie | Hertz | Projev Trumpa | Projev Trumpa k Číně | Výrobní PMI | Statistiky ze Španělského trhu práce | Pozitivní sentiment na trzích | Pozitivní sentiment | Sentiment na trzích | PEPP | Rozhodnutí ECB o sazbách | Tisková konference Christine Lagardové | Evropské maloobchodní prodeje | Rekordní nárůst | Počet nových žádostí o podporu | Italské maloobchodní prodeje | Kanadské statistiky z pracovního trhu | Americké statistiky z pracovního trhu | Americké statistiky | Statistiky z pracovního trhu | Statistiky z trhu práce | Francouzská obchodní bilance | Hertz Global | Americká nezaměstnanost | Americké CPI | Rozhodnutí Fedu o sazbách | Zpomalení inflace | Vysoké valuace | Strach z druhé vlny | Britská obchodní bilance | Světové indexy | Obchodní bilance eurozóny | Nevada | Britské maloobchodní prodeje | Kanadské maloobchodní prodeje | Běžný účet platební bilance USA | Projev šéfa Fedu | EU summit ke koronaviru | EU summit | Sentiment na trhu | Covid | Druhá vlna pandemie | Americké prodeje domů | Druhá vlna | Počty nových případů | Sektor technologií | Nízké sazby | Zásoby zemního plynu v USA | Nové žádosti o podporu | Nové žádosti o podporu v USA | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Příjmy a výdaje amerických domácností | Příjmy a výdaje | Vlna koronaviru | Akcie aerolinek | Letecký průmysl | Fintech společnosti | Americké výsledky z pracovního trhu | Situace na trhu práce | Novavax | Růst cen domů | Počty obětí koronaviru | Počty obětí koronaviru v USA | Kanadská data z pracovního trhu | Tempo růstu PPI v USA | Tempo růstu PPI | PPI v USA | Johnson & Johnson | DoorDash | Vysoké ocenění | Ocenění | Prodeje ve zpracovatelském sektoru | NY Fed index | Index výrobní aktivity v New Yorku | Tisková konference Bank of Canada | Šance | Počty žadatelů o podporu | Počty žadatelů o podporu v USA | Evropská obchodní bilance | Statistiky z britského trhu práce | Americký maloobchod | Růst v počtu nakažených v USA | Růst v počtu nakažených | Rekordní růst v počtu nakažených | Americké stavební povolenky | Ceny | Kolaps | Výplach | Technologické společnosti | Růst poptávky po ropě | Společnost XTB | Korekce na dolaru | Kanadský CPI | Počty žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Americký tech | Španělské statistiky z pracovního trhu | S&P CS index cen nemovitostí | Richmondský Fed index | Výprodej na dolaru | Tisková konference šéfa Fedu Powella | Americké rozjednané prodeje domů | Americké žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Odložení voleb | Důvěra | Výsledky ISM | Maloobchodní prodej v eurozóně | WeCHat | Tažení proti Číně | Růst zaměstnanosti | Slábnoucí dolar | Lepší výsledky | Ceny dováženého zboží | Ceny dováženého zboží v USA | Americké počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Zprávy z USA | Počty nakažených | Pandemická situace | Pandemická situace v USA | Zápis ze zasedání FOMC | Covid akcie | Zvýšení daní | CPI v Itálii | Příliv kapitálu | Výrobní sektor | Delta Airlines | Southwest Airlines | Zdanění | Nvidia | Akcie společnosti Nvidia | Qualcomm | ADP report z kanadského trhu práce | Stavební povolenky v USA | Stavební povolenky | Projev šéfa Fedu Powella | NAHB | Cena elektřiny | Pandemie v Evropě | Politici | Žádosti o podporu v USA | Fiskální stimul v USA | Americký trh s bydlením | Snižovat riziko | Turecká vláda | Biden | Data z pracovního trhu | Zápis z posledního zasedání Fedu | Energetický sektor | Lockdown | CPI v USA | iPhone | Projev šéfky ECB | Projev šéfky ECB Lagardové | Nově zahájené stavby domů v USA | Platby v kryptoměnách | Nařízení | Intel | Moneta | Zhoršování pandemické situace | Španělský CPI | Statistiky z německého trhu práce | ABT | JNJ | Zveřejnění výsledků | Tržní výhled | Výsledky voleb | Vítězství Bidena | Pfizer/BioNTech | Zprávy o vakcíně | Nové zprávy | Pfizer a BioNTech | Inflace v Číně | PDD | Zprávy o vakcínách | Pád cen | GME | GameStop | Vakcinace | Průmyslová produkce USA | Nově zahájené stavby domů v Kanadě | Očkování | Lael Brainardová | Pandemická situace v Británii | Situace v Británii | Revize amerického HDP | Mutace koronaviru | Rekordní rozpočet | Peloton | Růst průmyslové produkce | Case-Shiller | Dow Jones a S&P 500 | Počasí | Utažení měnové politiky | Online prostředí | Senátní volby | VET | Výnosy z desetiletých dluhopisů | JD | Akcie stabilní | Evropské centrální banky | Dopad na trhy | MJ | Futures na indexy | Inaugurace | UAL | Situace na trhu | Dnešní zasedání Fedu | Akcie GME | Výrobní aktivity | ADP report zaměstnanosti | Dnešní seance | Rozvolnění | Platby v bitcoinech | James Bullard | Rostoucí výnosy | Silný růst | Výrazný růst | Průmyslové společnosti | Risk-on sentiment | Reopening akcie | Suezský průplav | Dnešek na trzích | ViacomCBS | Discovery | Bidenův plán | Jobs Plan | Bidenův Jobs Plan | Používání kryptoměn | AMD | Rostoucí ceny | Objednávky | Futures na americké indexy | USDA | Korekce na kryptu | Analytické fórum | Obavy z inflace | API | Meme akcie | Průmyslové akcie | PCE index | Makro z USA | US výnosy | Plány | Cíle | Italské HDP | Další kryptoměny | Výnosy z desetiletých amerických dluhopisů | Nové prognózy | Obavy z dalšího šíření covidu | Peněžní zásoba v Británii | HPI a C-S index | Varianty koronaviru | Technologie | Obchodníci dnes | TSMC | Včerejší seance | Americký trh | Načasování | After-market | Guidance | Výprodej akcií v Číně | Korekce na Amazonu | Dopad na sentiment | SQ | Projekce | Trh práce v USA | Páteční NFP | Konsolidace na indexech | Esther Gore | Americké ceny dováženého zboží | Americké ceny | Zápis Fedu | Korekce na čínských akciích | Růstové tituly | Společnosti | Opatření | Hurikán Ida | HDP v Kanadě | Evergrande | Rychlý růst | Ceny plynu | mmBtu | Gamble | Nový lék od Mercku | Nový lék | Lék od Mercku | Energetická krize | Putinovo vyjádření | Minulá výkonnost | Valuace na akciích | Nová historická maxima | Pozornost | Zboží dlouhodobé spotřeby | Meta | Meta Platforms | Společnost | Výsledky společnosti | Target | TIM | Akcie Meta Platforms | Akcie Meta | Nová varianta covidu | Varianta covidu | Svátek v USA | Omicron | Nálada na trzích | | Omicron varianty | Varianty covidu | Varianty covidu v USA | Obavy z omicronu | Covidová pravidla | Ceny energií v Evropě | Desetileté výnosy | Desetileté výnosy v USA | Ceny domů | Napětí na Ukrajině | Zvýšená nervozita | Nervozita z trhů | Rusko-ukrajinský konflikt | Napětí kolem Ukrajiny | Sankce na Rusko | Sankce | Cena BTC | Marketingová komunikace | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Americké desetileté výnosy
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Cena | Růst | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Dnešní aukce
Dnešní aukce státních dluhopisů
Dnešní cena ropy
Dnešní cena zlata
Dnešní čísla
Dnešní data
Dnešní datový kalendář
Dnešní ekonomický kalendář
Dnešní euro
Dnešní finanční trhy

Následující klíčová slova

Dnešní globální kalendář
Dnešní HDP
Dnešní kalendář
Dnešní krok Fedu
Dnešní kurz
Dnešní kurz ČNB
Dnešní kurz dolaru
Dnešní kurz eura
Dnešní kurz eura ČNB
Dnešní kurz euro
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
FTMO férovost
Potvrďte prosím... Zavřít