Pátek 19. duben 2024 11:27
reklama
Dukascopy new
reklama
Dukascopy new
reklama
Purple Ebook: Svíčkové a cenové formace
reklama
Fintokei SwiftTrader

Cena ropy brent

img

Rozbřesk: Trh práce nad bodem varu - není, kde brát…

11.04.2018 Jasnější důkaz o přehřívání české ekonomiky těžko dostat. V březnu se počet nezaměstnaných a počet neobsazených pracovních míst na úřadech práce prakticky vyrovnal. To se v historii české ekonomiky ještě nikdy nestalo. V tomto kontextu není ani divu, že třetí největší zaměstnavatel v Česku Škoda Auto nakonec po dlouhých vyjednáváních kývl na růst mezd o 20 %. Pro řadu podniků nestíhajících výrobu je totiž nedostatek zaměstnanců o poznání větším strašákem než růst mezd - průměrná ziskovost v podnikovém sektoru přes pokračující pokles (daný růstem mezd) zůstává relativně vysoko.
img

Rozbřesk: Inflace se vzdaluje od prognózy ČNB

10.04.2018 Česká ekonomika prochází od začátku roku obdobím desinflace. Zatímco po celý minulý rok se inflace nacházela bezpečně nad cílem centrální banky, od začátku roku začal růst spotřebitelských cen výrazně zpomalovat. Dokonce mnohem rychleji, než předpokládala ČNB i finanční trhy a inflace se dostala dokonce pod cílovou hodnotu dvou procent. Březnová data, která přijdou na řadu dnes, tento trend nejspíše opět potvrdí a odchylka od poslední prognózy ČNB se může zvýšit dokonce na půl procentního bodu.
img

Rozbřesk: Nezamýšlené důsledky americko-čínské obchodní přestřelky…

05.04.2018 Strach z obchodní války včera na začátku dne opět dolehl na akciové trhy. Ty se ale z hlubokého záporu během dne nakonec vyšplhaly do kladných vod. Oznámení Číny, že uvalí dodatečná cla na výrobky v celkovém objemu 50 miliard dolarů (včetně automobilů, letadel a produktů chemického průmyslu) znamenala pro globální trhy studenou sprchu. Akciím ovšem později pomohly zprávy z Bílého domu. Nový šéf ekonomických poradců Larry Kudlow se snažil situaci uklidnit a hovořil o tom, že se jedná “pouze o první návrhy”, které se budou implementovat řadu měsíců. Vrátil tak trhům naději, že spíše než “válčit” se bude dál “jednat”. K tomu ostatně Bílý dům vybízí i američtí podnikatelé. Množí se diplomaticky formulované výzvy společností od Fordu přes Johna Deera až po zemědělské producenty. Všichni apelují na americkou administrativu, aby při snaze o vyjednání “férovějších” obchodních vztahů s Čínou nevstoupila do otevřené obchodní války.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Cena ropy se dnes zvýšila

29.03.2018 Ceny ropy dnes rostou. Náladu na trhu zlepšily spekulace, že členové ropného kartelu OPEC a další přední světoví těžaři ponechají v platnosti svoji dohodu o omezení těžby až do konce letošního roku. Růst částečně zbrzdila zpráva o vývoji zásob a těžby v USA.
img

Rozbřesk: Brusel chce posílit rozpočet “nic nevydělávajícím” ražebným ECB

28.03.2018 Jak doplnit bruselskou kasu po odchodu Velké Británie tak, aby se nemuselo moc škrtat na výdajích? Do zvyšování vlastních příspěvků se nikomu až na Berlín moc nechce. A to zejména menším bohatým zemím jako je Nizozemí nebo Rakousko, pro které navíc Británie byla v minulosti přirozeným spojencem při rozpočtových debatách.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Cena ropy dnes klesala

27.03.2018 Ceny ropy dnes zpočátku kvůli napětí na Blízkém východě stoupaly, ropa Brent se dotkla 71 dolarů za barel.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Cena ropy odstartovala týden poklesem

26.03.2018 Minulý týden ropa výrazně vzrostla a investoři se rozhodli ji dnes prodávat, aby na jejím růstu vydělali. Pokles je však nízký kvůli obavám z napětí mezi Saúdskou Arábií a Íránem.
img

Rozbřesk: Powellův Fed: počítejte s dalším grilováním ekonomiky

22.03.2018 Americká centrální banka sice v souladu s očekáváním zvýšila úrokové sazby o dalších 25 bazických bodů, ale jinak zasedání Fedu přineslo řadu lehce překvapivých rozhodnutí. Tím nejzajímavějším bylo asi to, že američtí centrálními bankéři sice dále zlepšili výhled pro ekonomiku, avšak to se neodrazilo v jimi prognózovaném růstu úrokových sazeb pro tento rok. Fed totiž i po dnešku stále pro rok 2018 počítá “jen” s trojím zvýšením úroků o 25 bazických bodů. A právě tato informace byla hlavním důvodem, proč úrokové sazby příliš nevzrostly a dolar byl ze zasedání FOMC vyloženě zklamán.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 22.3.2018

22.03.2018 Americká centrální banka podle očekávání zvýšila svou úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu na 1,75 %. Prognóza Fedu i nadále poukazuje na celkově tři zvýšení tento rok. Rozložení názorů v radě je však velmi těsné a shoda ohledně čtvrtého navýšení je podle našeho názoru jen otázkou času.
img

Rozbřesk: Fed dnes zvýší úroky - ty faktické, ale i ty na papíře ve své prognóze

21.03.2018 Po delší době nás čeká akce ze strany vlivné americké centrální banky, a tak je třeba být ve střehu. Připomeňme, že dnešní zasedání Fedu bude zajímavé nejen proto, že zde dojde ke zvýšení úrokových sazeb či že se poprvé v nové roli na tiskovce ukáže nový šéf J. Powell, ale také bude odtajněna nová prognóza.
img

Rozbřesk: Další ústup zahraničních investorů z českého dluhopisového trhu

16.03.2018 Ještě ve středu guvernér ČNB mluvil o tom, jak česká ekonomika roste nad potenciálem, a už ve čtvrtek nová várka dat z průmyslu, stavebnictví či maloobchodu potvrdila, že se na tomto směru nic nemění ani v úvodu letošního roku. Lednová čísla dopadla velmi příznivě pro všechny tyto oblasti. Průmysl si meziročně připsal dalších 5,5 % (opět především díky automobilkám), stavebnictví dokonce díky příjemnému počasí dokonce necelých 34 % a tržby obchodníkům se reálně zvýšily dokonce o více než 8 %. Ekonomika tedy na první pohled nepolevuje ve svém růstu ani na začátku letošního roku, kdy se stále více prohlubuje nedostatek pracovníků takřka ve všech odvětvích a oborech. A ne náhodou všude panuje pozitivní nálada podporovaná rostoucími zakázkami, respektive stále menšími obavami z blízké budoucnosti. Nakonec to byly právě tzv. měkké ukazatele sentimentu, které v předstihu naznačily, že se na dosavadním trendu tuzemské ekonomiky zatím nic nemění.
img

Rozbřesk: Praha patří k nejrychleji zdražujícím se místům na světě

15.03.2018 Nejdražším městem na světě je podle čerstvě sestaveného žebříčku týdeníku The Economist Singapur, následovaný Paříží a Curychem. Nejlevněji je naopak v Damašku a Caracasu. To má samozřejmě své důvody a Damašek kvůli tomu rozhodně nebude populárnějším místem k životu. Jinak tomu může být u relativně drahých měst, která v poslední době viditelněji zlevnila - z první desítky například kvůli slabšímu dolaru vypadla všechna americká města včetně New Yorku. A pozornost si zaslouží také města, která naopak v posledních 12 měsících nejvíce zdražila. Do této skupiny patří i Praha, která poskočila dopředu o třináct příček a je osmdesátým druhým nejdražším místem na světě - cenová úroveň podle The Economist dosahuje 67 % úrovně New Yorku a Praha je tak dražší než Moskva nebo Petrohrad.
img

Rozbřesk: Praha patří k nejrychleji zdražujícím místům na světě

15.03.2018 Nejdražším městem na světě je podle čerstvě sestaveného žebříčku týdeníku The Economist Singapur, následovaný Paříží a Curychem. Nejlevněji je naopak v Damašku a Caracasu. To má samozřejmě své důvody a Damašek kvůli tomu rozhodně nebude populárnějším místem k životu. Jinak tomu může být u relativně drahých měst, která v poslední době viditelněji zlevnila - z první desítky například kvůli slabšímu dolaru vypadla všechna americká města včetně New Yorku. A pozornost si zaslouží také města, která naopak v posledních 12 měsících nejvíce zdražila. Do této skupiny patří i Praha, která poskočila dopředu o třináct příček a je osmdesátým druhým nejdražším místem na světě - cenová úroveň podle The Economist dosahuje 67 % úrovně New Yorku a Praha je tak dražší než Moskva nebo Petrohrad.
img

Ropa – Cena se propadla o 2,5 %

10.03.2018 Cena ropy Brent ve druhé polovině tohoto týdne výrazněji poklesla, a to přibližně o 2,5 % až k 64 USD za barel. Aktuálně se ropa obchoduje za 63.81 USD za barel.
img

Rozbřesk: ECB jen lehce zamávala jestřábími křídly, euro pod tlakem

09.03.2018 ECB na včerejším zasedání lehce zabrnkala na jestřábí strunu. Z doprovodného komentáře vypustili centrální bankéři možnost “navýšení QE” v případě, že by došlo ke zhoršení ekonomické situace. Podle Maria Draghiho pro takový závazek vzhledem k síle růstu již nejsou důvody. ECB to podepřela novou makro-prognózou, ve které zvýšila odhad růstu pro tento rok na 2,4 % (z 2,3 %). ECB se tedy nebojí alespoň mírně naznačit, že se podmínky přece jen trochu mění a hospodářství stojí pevněji na vlastních nohou. Nijak odvážný posun v komunikaci to však zatím není. Především proto, že inflace se stále pohybuje výrazněji pod cílem ECB a inflační prognóza byla navíc kosmeticky (pro rok 2019) posunuta směrem dolů. ECB má kromě toho obavy ze silnějšího eura (podle našeho soudu trochu neoprávněně), z turbulentní politické scény v některých slabších zemích (Itálie), popřípadě ze startu obchodní války s USA. Mario Draghi si přitom neodpustil kritická slova na adresu americké administrativy, která plánuje zavést cla na dovoz oceli a hliníku a zmírnit regulaci finančního sektoru.
img

Rozbřesk: Stále napjatější situace na českém trhu práce

08.03.2018 Dnes je sice na pořadu dne jednání ECB, psali jsme o něm ovšem zde už v pondělí, a tak pozornost tentokrát věnujeme domácímu číslu, které vyšlo dnes v devět hodin – a sice míře nezaměstnanosti, respektive situaci na českém trhu práce. Po krátkém sezónním nárůstu na přelomu roku začíná nezaměstnanost v ČR opět klesat. Zatímco loni v únoru nezaměstnanost ještě překračovala 5 %, nyní je už menší než 4 %, konkrétně 3,7 % a za nedlouho se nejspíše dostane dokonce pod hranice tří procent. V počtech to znamená, že se řady nezaměstnaných meziročně ztenčily o 100 tisíc lidí a ve srovnání s obdobím konce poslední recese dokonce o cca 350 tis.
img

Ranní zpráva z finančního trhu: PMI v regionu zřejmě poklesnou, ale nadále budou příznivé

01.03.2018 Ve Spojených státech bude dnes zveřejněna dynamika osobní spotřeby a její deflátory. Tato data můžou zchladit nedávné nákupy dolaru, které ho na konci února dostaly k úrovni 1,2200 EUR/USD. V regionu se dočkáme indikátorů PMI. Ty zřejmě v únoru mírně zkorigovaly, ale pořád ukazují na velmi slušný růst průmyslu.
img

Rozbřesk: Italské volby, nízká inflace a referendum o německé koalici

26.02.2018 Tento týden euro pravděpodobně nebude “úplně ve své kůži”…, čeká nás únorová inflace v eurozóně, a především na konci týdne italské volby. Oboje přidělává ECB vrásky na čele a i euru to spíše vezme vítr z plachet, než aby se jednalo o záminku k novému útoku na silnější úrovně.
img

Rozbřesk: ECB se bojí silného eura… možná zbytečně?

23.02.2018 Strach centrálních bankéřů v ECB ze silného eura je do očí bijící. Včera to jenom potvrdil zápis z posledního zasedání ECB, kde síla eura byla jedním z hlavních témat debat. Poslední prognóza ECB totiž počítala pro tento rok s kurzem 1,17 dolaru za euro. Realita je však úplně jiná a měnový pár se v posledních týdnech pohybuje mezi 1,23 a 1,25 EUR/USD - tj. euro je o 5-7 % silnější.
img

Rozbřesk: MF znovu otestuje poptávku na dluhopisovém trhu

21.02.2018 Zatímco včera jsme se mohli dozvědět, že spotřebitelská nálada v zemích EU symbolicky poklesla, nicméně i tak nadále zůstává velmi dobrá, dnes přijdou na řadu manažeři v průmyslu. Konkrétně půjde o první výsledky průzkumů v Německu, Francii a eurozóně. S tím, jak výborně dopadaly indexy nákupních manažerů (PMI) v posledních měsících, jsou optimisticky nastavena i očekávání dnešních výsledků. Poslední – finální data za leden – sice potvrdila další mírný ústup z mnoholetých maxim v Německu i v eurozóně, avšak stále jde o velmi silné hodnoty v blízkosti hranice 60. A to rozhodně samo o sobě zdaleka nemůže vyvolávat obavy z ochlazování výkonu průmyslu v Evropě nebo nějakých dalších ekonomických obtíží tohoto silného odvětví.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Cena ropy Brent díky silnému dolaru ztrácí

20.02.2018 Ceny ropy se dnes pohybují nejednoznačně. Zatímco severomořský Brent kvůli silnějšímu dolaru mírně ztrácí, americká lehká ropa WTI se vydala vzhůru. K růstu ceny přispívají zejména slabší dodávky suroviny z Kanady do Spojených států, zapříčiněné nižší kapacitou ropovodů.
img

Rozbřesk: Auta jedou, do ECB míří španělský ministr a Venezuela vydá kryptoměnu

20.02.2018 Sice zatím máme k dispozici jen předběžný odhad růstu české ekonomiky v posledním čtvrtletí loňského roku, ale i tak se dá říct, že za jejím výborným výsledkem stojí především zpracovatelský průmysl. Ostatně jako už několik let za sebou. Nejvýznamnější částí tohoto průmyslu je přitom výroba osobních automobilů orientovaná především na trh zemí EU. Auta představují třetinu průmyslu, třetinu exportu a v podstatě přímo ovlivňují necelých deset procent celé ekonomiky. Přitom s pokračujícími výbornými výsledky se stále tlačí na mysl otázka, jak dlouho to tak ještě může být. Zvlášť, když boom poptávky po osobních automobilech v EU trvá téměř nepřetržitě od 2013.
img

Raiffeisenbank: Okénko trhu 15.2.2018

15.02.2018 Výnosy amerických desetiletých státních dluhopisů po včerejším zveřejnění americké lednové inflace dále rostou. Aktuálně se pohybují jen pár bodů pod symbolickou tříprocentní hranicí a zároveň jsou nejvyšší od ledna 2014. Přitom o této hranici se často mluví jako o bodu zlomu, kdy se výnosy amerických státních dluhopisů stanou atraktivnějšími než akcie, a zároveň bude pro americké společnosti stále nákladnější si půjčovat na kapitálovém trhu. Pravděpodobně tato hranice bude o něco výše, nicméně její dosažení je otázkou týdnů či dnů. Dalšímu růstu výnosů přidává expanzivní výhled federálního rozpočtu americké administrativy, který v očích investorů nebudí víru v zářnou budoucnost ekonomiky, nebo očekávané další zvyšování úrokových sazeb centrální bankou.
img

Rozbřesk: Dluhopisové výprodeje nabírají po americké inflaci na síle

15.02.2018 Vyšší americká inflace jenom přilévá do ohně dluhopisových výprodejů. Desetiletý americký výnos se znovu přibližuje 3% hranici, zatímco dvouletý atakuje skoro desetiletá maxima. Dluhopisoví investoři mají strach, že pod taktovkou vyšší inflace Fed v březnu nejen zvýší sazby, ale nakonec i odhadovanou trajektorii růstu sazeb pro tento rok. A po pravdě s podobnými čísly v zádech k tomu může mít důvod….
img

Rozbřesk: Růst inflačních očekávání, jako rukavice hozená nastupujícímu šéfovi Fedu

14.02.2018 Stále probíhající výplach na trzích dluhopisů a s tím souvisejí růst úrokových sazeb je skloňován s různými přívlastky - jeden z nich si však rozhodně nezaslouží: překvapivý. Makroekonomických signálů o tom, že by tržní úrokové sazby v USA a v Evropě měly být posazeny výše, bylo totiž v posledních týdnech a měsících tolik, že jen skutečný greenhorn na finančních trzích je mohl přehlédnout.
img

Trhy dnes: USDJPY po prelomení supportu atakuje najnižšie úrovne od roku 2016

13.02.2018 Dnešné obchodovanie na devízových trhoch praje japonskému jenu. Ako bezpečnej mene mu prospieva nervozita, ktorá sa vo februári po dlhých mesiacoch vrátila na trhy. Hlavný faktor bol však technický. USDJPY v ranných hodinách prekonal viacero krátkodobých supportov (hlavnú hybnosť mu udelilo prekonanie toho posledného tesne nad úrovňou 108 a jeho pokles zastavilo priblíženie sa k strednodobému supportu pri úrovni 107,3. Pod ním sa naposledy pár obchodoval v roku 2016.
img

Raiffeisenbank: Okénko trhu 12.2.2018

12.02.2018 Cena ropy Brent v pátek na okamžik spadla pod 62 dolarů za barel. Zakončila tak nejhorší týden trhu s ropou za více než dva roky. Stojí za tím pád poptávky spojený se sezónní údržbou amerických rafinérií. Dnešek sice přinesl určité posílení na 63,63 dolarů, ale za pádem ceny ropy stojí důležitější faktory, které budou cenu ovlivňovat i v příštích měsících. Produkce břidlicové ropy z USA roste nebývalým tempem a jen za poslední týden dosáhla více než 10,2 miliónu barelů denně. Spojené státy tak mají nakročeno stát se největším producentem ropy na světě (před Saudskou Arábií i Ruskem), měřeno podle denní produkce. Růst cen ropy z druhé poloviny minulého roku navnadil americké těžební společnosti k intenzivnějším investicím do nových ropných plošin. Efektivnější těžba a volnější regulační prostředí také umožnily mnoha americkým břidlicovým těžištím generovat zisk, i pokud cena ropy spadne na 50 dolarů. Usilovné snahy OPECu držet produkci nízko, aby ceny ropy začaly stoupat, tak nebudou mít letos velký dopad. Naopak tím ropný kartel riskuje posílení tržního podílu Spojených států. Vzhledem k fiskální nejistotě v Saudské Arábii i Rusku, ale OPEC ani nemá na výběr. Růst nabídky USA tak bude hlavním fenoménem trhu s ropou v letošním roce. Podle odhadu týmu RBI se bude cena Brentu na konci toho kvartálu pohybovat poblíž 66 dolarů, v příštím kvartálu pak nadále klesne na 63 dolarů za barel.
img

Rozbřesk: Nedostatek pracovníků je stále větší brzdou české ekonomiky

09.02.2018 Trendy na českém trhu práce se nemění, i když v úvodu roku nezaměstnanost vzrostla na 3,9 %. Zvyšování nezaměstnanosti na přelomu roku však není nic nového, jde jen o pravidelně opakující se jev spojený s koncem úvazků na dobu určitou v závěru roku. Hned v následujících měsících totiž nepochybně dojde díky náběhu sezónních prací k rychlému poklesu počtu nezaměstnaných a míra nezaměstnanosti se začne rychle klesat ke třem procentům.
img

Rozbřesk: Drill, baby, drill, aneb břidlicová revoluce v USA

08.02.2018 Když v roce 2008 zazněl na předvolebním shromáždění republikánů slogan podporující domácí těžbu ropy “Drill, baby, drill!“, asi jen málokdo čekal, jak moc si američtí producenti vezmou tato slova k srdci. Nejen že se jim v následujících letech podařilo více než zdvojnásobit domácí produkci, ale především obrátili celý ropný trh vzhůru nohama. Extra silný břidlicový boom můžeme čekat také v roce 2018.
img

Raiffeisenbank: Okénko trhu 7.2.2018

07.02.2018 Polská centrální banka dnes rozhodla podle očekávání ponechat úrokové sazby beze změny. Větší pozornost však bude poutat tisková konference bankovní rady, která proběhne ve čtyři hodiny. I přes pozitivní výsledky ekonomiky, očekáváme, že si bankovní rada zachová svůj neutrální tón a opět zdůrazní, že sazby zůstanou beze změny i po zbytek tohoto roku. Guvernér polské centrální banky nedávno naznačil, že začátek zvyšování sazeb bude spojen s kroky ECB. S prvním zvyšováním sazeb v eurozóně počítá tým RBI až v prvním čtvrtletí 2019. To by tedy mohl být klíčový moment i pro polskou měnovou politiku. Polský zlotý dnes prozatím jen mírně posílil a v současnosti se obchoduje stabilně na úrovni EUR/PLN 4,16.
img

Raiffeisenbank: Okénko trhu 6.2.2018

06.02.2018 České maloobchodní tržby v prosinci vzrostly pod očekávání 2,2 % r/r a 4,7 % r/r bez aut. Mnozí spotřebitelé tak zřejmě nakupovali s předstihem, aby se vyhnuli charakteristickým nákupním horečkám. Vliv hrála i vysoká srovnávací základna z minulého roku, kdy maloobchodníci zaznamenaly solidní růst tržeb. Stále nejvyšší meziroční přírůstek si udržely tržby z prodeje zboží přes internet či zásilkovou službu (+15,1 %, r/r). Naopak nižší tržby vykázaly lékárny a prodejny se zdravotnickým zbožím (-1,3 % r/r). Pokles zaznamenaly i tržby z prodeje motorových vozidel (-4,8 % r/r). Podle našich odhadů růst nominálních mezd v roce 2018 zrychlí přes 7,0 %, což v kombinaci s nízkou mírou nezaměstnanosti představuje velkou kupní sílu obyvatel. Pro růst maloobchodních tržeb proto očekáváme růst k 7 % pro tento rok.
C:\fakepath\TOP5-05022018-LV-21.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

05.02.2018 1) Britská premiérka Theresa Mayová kategoricky odmítá jakýkoli druh celní unie s EU po brexitu. Dnes o tom informují s odvoláním na vládní kruhy britská média po několikadenních spekulacích, že by Londýn mohl usilovat o částečné zachování celní unie.
img

Raiffeisenbank: Okénko trhu 2.2.2018

02.02.2018 Americký trh práce si v lednu polepšil o rovných 200 tis. nových pracovních míst mimo farmářský sektor. Pozitivně překvapil trh, který očekával o 20 tis. nových pracovních míst méně. Extrémně nízké teploty na východním pobřeží Spojených států se tak nepodepsaly na výkonu pracovního trhu. Nicméně míra nezaměstnanosti opět zůstala beze změny na 4,1 %. Jedná se však pouze o sezónní faktor zimních měsíců a tým RBI očekává, že nezaměstnanost v následujících měsících ještě poklesne. Průměrné mzdy vzrostly meziměsíčně o 0,3 % a meziročně o 2,9 %. V obou případech se jedná o pozitivní zprávu ve srovnání s očekáváním trhu a zároveň o nejrychlejší růst mezd od roku 2009. Celkově se tak dále potvrzuje silný americký trh práce, který pravděpodobně podpoří březnové zvýšení úrokových sazeb. Po dlouhé době se americký dolar dočkal podpory a skokově posílil o půl centu k EUR/USD 1,244. Spolu se silnějším dolarem poklesla i cena ropy Brent na současných 68,80 dolarů za barel.
img

Rozbřesk: Eurozóna roste nejrychleji za posledních deset let

31.01.2018 Jak naznačil včera zveřejněný bleskový odhad HDP, výsledky eurozóny nejspíše opět překonaly již tak optimistickou prognózu ECB. HDP eurozóny totiž vzrostl podle odhadu Eurostatu mezičtvrtletně o 0,6 %, což v meziročním vyjádření znamenalo přírůstek 2,7 %. Navíc statistický úřad zrevidoval i předchozí číslo, takže šlo vlastně o nejrychlejší růst za posledních deset let. Jde samozřejmě o první čísla, která projdou řadou dalších zpřesnění, nicméně i tak se dá říct, že se kondice eurozóny stále zlepšuje. Nakonec už minulý týden první letošní PMI potvrdily, že i start do nového roku byl z pohledu evropských firem velmi příznivý. Proto by se dále měla zlepšovat i situace na trhu práce většiny zemí eurozóny. Ostatně nezaměstnanost klesá už čtyři roky za sebou a loni na podzim se už dostala pod hranici devíti procent, zatímco ještě v roce 2013 přesáhla 12% úroveň. I dnešní čísla o nezaměstnanosti v EMU by už s ohledem na rychlý růst ekonomiky měla vyznít pozitivně.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Ropa Brent klesla pod 70 dolarů za barel

29.01.2018 Ceny ropy zahájily týden poklesem a severomořský Brent se vrátil pod hranici 70 dolarů za barel. Rostoucí těžba ve Spojených státech totiž podkopává snahu Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a Ruska omezit dodávky suroviny na trh, a přispět tím k růstu cen.
img

Rozbřesk: ČNB připravuje trh na další zvýšení sazeb

23.01.2018 Po krátké přestávce se bankovní rada České národní banky nejspíše už na svém únorovém zasedání znovu rozhodne zvýšit svoji úrokovou sazbu. Alespoň tak to vyznívá z komentářů, které z ČNB přicházejí. Posledním, kdo na toto téma hovořil, byl guvernér, který mluvil o minimálně dvojím navýšení sazeb ještě v letošním roce a vysoké pravděpodobnosti tohoto kroku už na únorovém zasedání. Nakonec proč ne.
img

Rozbřesk: Americké federální vládě hrozí další “shutdown”

19.01.2018 Euro opět stočí pozornost do Německa. Po výrazných ziscích z posledních týdnů ho tento víkend bude velmi zajímat výsledek sjezdu německých socialistů (SPD). Jde o hodně. Pokud dají delegáti zelenou vládní spolupráci s CDU/CSU, rozběhnou se detailní jednání a vše bude směřovat k pokračování vlády Angely Merkelové. Pokud delegáti řeknou “ne”, má německá kancléřka velký problém a v největší evropské ekonomice budou na spadnutí nové volby. To by se bezesporu na euru podepsalo negativně, zvlášť v předvečer italských voleb naplánovaných na začátek března.
img

Rozbřesk: ECB se nelíbí silné euro, těžko ho ale dokáže zastavit…

18.01.2018 Evropští centrální bankéři bijí na poplach. Prudké zisky eura se jim přestávají líbit. Ekonomika eurozóny sice jede na plný plyn, ale inflace zatím rozhodně nepředvádí žádné zázraky - aktuálně se pohybuje na 1,4 % a podle poslední prognózy ECB se k 2% cíli nevrátí ani do roku 2020. Poslední prosincová prognóza ECB přitom navíc staví svůj odhad inflace na kurzu 1,17 EUR/USD - dnešní kurz eura je přitom o více než 5 % silnější! I proto řada centrálních bankéřů z ECB včetně viceprezidenta Constancia v posledních dnech silné euro kritizovala. Otázkou je, zda ECB dokáže v boji proti silnému euru nabídnout něco jiného než “pouhé” slovní intervence…, tomu popravdě moc nevěříme.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Cena ropy dnes mírně klesá

16.01.2018 Cena ropy dnes mírně klesá. Poptávka však podle analytiků zůstává silná a cena ropy Brent se stále drží blízko 70 dolarů za barel, nejvýše od roku 2014. Kolem 17:40 SEČ cena severomořské ropy Brent klesla o 1,2 procenta na 69,41 dolaru za barel. Americká lehká ropa WTI ve stejnou dobu zlevnila o 0,5 procenta na 63,96 dolaru za barel.
img

Cena ropy prolomila hranici 70 dolarů za barel

16.01.2018 Cenu ropy pohání vzhůru zprávy o poklesu zásob i těžby z USA a dohoda ropného kartelu. Cena ropy Brent je na nejvyšší úrovni od 4. prosince 2014. V současné době opět cena pod uvedenou úroveň klesla.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Cena ropy dnes slabě roste

15.01.2018 Ceny ropy dnes mírně rostou a severomořská ropa se pohybuje kolem 70 dolarů za barel. Cenu podporuje dohoda předních producentů ropy v čele s ropných kartelem OPEC o snížení produkce. Růst však na druhé straně brzdí zprávy o vyšší těžbě v Severní Americe. Objem obchodování je dnes nízký kvůli státnímu svátku v USA.
img

Rozbřesk: Dolar prudce padá… proč mu nepomáhají silná domácí čísla?

15.01.2018 Americký dolar se potápí. V pátek propadl na frontě s eurem za důležité technické hranice. Za poslední měsíc už ztratil přes 5 %, od léta 2017 přes 10 %. To vše nehledě na relativně slušná čísla, která zvyšují sázky na růst amerických sazeb a ženou vzhůru americké krátké výnosy. Silný maloobchod a vyšší jádrová inflace vyhnaly v pátek dvouletý americký výnos poprvé za posledních devět let zpátky nad 2 %. Dolaru to ale překvapivě neposkytuje prakticky žádnou útěchu.
img

Rozbřesk: Začne ECB brzy přelaďovat na jestřábí notu?

12.01.2018 Jestřábi začínají být více slyšet. Zápis z posledního zasedání ukazuje, že by ECB mohla již na svém nadcházejícím zasedání změnit slovní závazky, které dnes trhům dává (ohledně QE a sazeb). A popravdě není se čemu divit. V prosinci ECB provedla největší pozitivní revizi růstu v historii - za rok 2017 čeká růst 2,4 % a za rok 2018 2,3 %.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Ropa Brent překročila hranici 70 USD

11.01.2018 Cena severomořské ropy Brent se dnes poprvé od roku 2014 vyšplhala nad 70 dolarů za barel, vzhůru ji tlačí zejména zpráva o poklesu zásob i těžby ve Spojených státech.
img

Raiffeisenbank: Okénko trhu 10.1.2018

10.01.2018 V prosinci spotřebitelské ceny vzrostly oproti listopadu o 0,1 %, což je plně v souladu s očekáváním trhu. V meziročním srovnání se spotřebitelská inflace dostala na hodnotu 2,4 %. Jedná se o druhé zpomalení v řadě poté, co se inflace v říjnu (2,9 % r/r) dostala na své cyklické maximum a nejvyšší hodnotu od listopadu 2012. Za meziměsíčním růstem cen v prosinci stojí především růst cen potravin a nealkoholických nápojů. V roce 2017 průměrná spotřebitelská inflace dosáhla 2,5 % r/r, což je plně v souladu s naší prognózou. I přes zpomalení tempa inflace v posledních měsících očekáváme, že v průběhu roku ještě mírně vzroste. Pro rok 2018 odhadujeme průměrnou míru inflace 2,6 %. To podle našeho názoru vytváří prostor pro další zvyšování úrokových sazeb ČNB. Do konce roku 2018 se tak podle našich odhadů stane rovnou třikrát vždy s novou čtvrtletní prognózou centrální banky v prvních třech čtvrtletí.
img

Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 10.1.2018

10.01.2018  Americké zásoby ropy minulý týden poklesly o 11,2 miliónu barelů podle odhadu API. Šlo by tak o nejvýraznější propad objemu zásob od září 2016. Výrazně by to překonalo odhad mediánu trhu, který pro dnešní statistiku zásob očekává propad jen 3,4 miliónu barelů. Cena ropy Brent včera večer narostla na 69,16 dolarů za barel.
img

Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 5.1.2018

05.01.2018 Zápis z prosincového jednání Fedu nepřinesl nic překvapivého. Odhad růstu HDP pro tento rok byl revidován nahoru o 0,4 p.b. na 2,5 %, částečně i díky daňové reformě. Fed ale zastává názor, že dlouhodobý růst to neovlivní.
img

Raiffeisenbank: Okénko trhu 4.1.2018

04.01.2018 Cena ropy Brent dnes dopoledne překonala hranici 68 dolarů za barel. Dosahuje tak nejvyšších hodnot od konce roku 2014, kdy trhy zažily kolaps cen ropy o více než 50 %. Výrazný růst ceny ze včerejšího dne je kombinací dvou faktorů. Za prvé, Irán, třetí nejproduktivnější člen OPECu, se potýká s nečekaně velkou politickou nestabilitou. Za šest dnů protivládních protestů a provládní manifestací zahynulo již 21 lidí a jedná se tak o největší demonstrace od zpochybňovaných prezidentských voleb v roce 2009. Iránská Revoluční garda, po tvrdých zásazích ve třech provinciích, již včera oznámila úspěšné potlačení protestů. I přes nestabilní politickou situaci objem vývozů ropy nepoklesl, ale investory to přesto zatím neuklidnilo. Za druhé, přelom roku zaznamenal výrazný nárůst poptávky ze Spojených států. Podle předstihového průzkumu API poklesly americké zásoby ropy v posledním týdnu minulého roku o skoro 5 miliónu barelů, tedy o půl miliónu více než odhaduje medián trhu. Navíc nebývale silná sněhová bouře, která v současnosti zasahuje celé východní pobřeží Spojených států, způsobila nečekaně velký nárůst poptávky po energiích a palivech. Realizované míry objemu amerických zásob by měly být publikovány dnes večer, ale už teď lze očekávat, že pokles bude větší, než odhaduje trh. Z toho vyplývá, že by se cena ropy Brent mohla ještě udržet poblíž 68 dolarů.
img

Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 4.1.2018

04.01.2018 Dnešní ADP statistika americké zaměstnanosti v prosinci by podle mediánu odhadu trhu měla dosáhnout stejného přírůstku 190 tisíc nově zaměstnaných jako v listopadu. Odhad týmu RBI leží o trochu výše na 205 tisících.
img

Rozbřesk: Nepokoje v Íránu připomínají geopolitická rizika roku 2018

03.01.2018 Rok 2018 ještě pořádně ani nezačal a na scéně už máme první připomínku toho, že letošní rok nebude radno podceňovat geopolitická rizika. Poprvé od tzv. arabského jara totiž nepokoje zachvátily Írán, kde demonstranti vyjadřují svou nespokojenost s politickým establishmentem v čele s prezidentem Rúháním. Bezprostředním důvodem protestů je neuspokojivá ekonomická situace v zemi (např. nezaměstnanost mladých dosahuje závratných 29 %), stále častěji však zaznívá kritika režimu jako takového.
img

Raiffeisenbank: Okénko trhu 2.1.2018

02.01.2018 Český index nákupních manažerů (PMI) ve výrobě v prosinci vzrostl o 1,1 bodu na 59,8 bodu a výrazně tak překvapil trh. PMI je tak na nejvyšší hodnotě od února 2011. Průměrná hodnota PMI za rok 2017 dosáhla 57 bodů, což je o 4 body více než v roce 2016. Růst indexu byl podpořen robustním nárůstem objemu výroby, hlavně novými zakázkami ze zahraničí – objem exportu se rapidně zvýšil a lze tedy očekávat vyšší pozitivní saldo zahraničního obchodu v následujících měsících. Velké množství zakázek nutí firmy k většímu náboru zaměstnanců, což povede k menšímu nárůstu prosincové sezónní nezaměstnanosti. Podle našeho názoru PMI v jednotlivých zemích Evropy zakončil rok 2017 na neudržitelných hodnotách a v roce 2018 takto vysoká čísla pravděpodobně neuvidíme. V posledním čtvrtletí 2017 dosáhl průměr indexu 59 bodů a PMI tak poukazuje na stále silnou ekonomickou expanzi. Odhadujeme růst HDP v posledním čtvrtletí 2017 nad 5,0 % meziročně.
img

Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 2.1.2018

02.01.2018 Koruna uzavřela rok 2017 se zhodnocením vůči euru o 5,69 %. Před ní byl pouze mozambický nový metical s 6,03 %. Na třetím místě zůstal polský zlotý s 5,50 %. Pro rok 2018 očekáváme pomalejší tempo posilování a ke konci prvního pololetí by se koruna měla pohybovat na úrovni EUR/CZK 25,0.
C:\fakepath\TOP5-29122017-LV-15.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

29.12.2017 1) Asijské akcie se v poslední obchodní seanci letošního roku na směru neshodly. Od začátku roku jsou ale všechny hlavní trhy regionu výrazně v plusu, nejlepší výkon letos podal jihokorejský akciový index KOSPI.
img

Rozbřesk: Koruna na houpačce, brent končí rok poblíž dvouapůlletých maxim

29.12.2017 Necelé dva dny zbývají do završení roku, který byl pro českou ekonomiku jedním z nejúspěšnějších. Na výčet všech pozitiv, které rok 2017 přinesl, zde nicméně není místo – navíc si jej lze v podstatě přečíst v téměř každých dnešních novinách, a tak se podívejme jen na některé z nich. Tím hlavním je asi akcelerace české ekonomiky, za níž stojí především tažení průmyslových firem na evropských trzích. Dokonce až tak úspěšné, že vyluxovalo tuzemský trh práce a stlačilo nezaměstnanost na historická minima. ČR se tak stala i zemí s nejnižší nezaměstnaností v EU a současně i s nejvyšší nabídkou volných pracovních míst.
img

Raiffeisenbank: Okénko trhu 27.12.2017

27.12.2017 Podle prosincového konjunkturálního průzkumu CSÚ souhrnný indikátor důvěry vzrostl o 0,6 b. na 15,1 b. ve srovnání s předchozím měsícem. Důvěra firem vzrostla meziměsíčně o 0,9 b. na 17,1 b. Tuzemské průmyslové podniky hodnotí svou celkovou i zahraniční poptávku téměř stejně jako v minulém měsíci a neočekávají v nejbližších měsících změnu míry nezaměstnanosti. Zároveň počítají se zvýšením tempa růstu výrobní činnosti. Důvěra spotřebitelů v ekonomiku poklesla o 0,3 b. na 7,5 b. Zvýšily se obavy ze zhoršení celkové ekonomické situace, ale zároveň se nezměnily obavy z jejich vlastní finanční situace. Obava spotřebitelů ze zvýšení nezaměstnanosti nebo z růstu cen zůstala přibližně beze změny ve srovnání s listopadem.
img

Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 21.12.2017

21.12.2017 Americká sněmovna reprezentantů schválila finální návrh daňové reformy. Prezident D. Trump tak po podepsání zákona 3. ledna dosáhne prvního legislativního vítězství svého úřadu.
img

Rozbřesk: Nadělí ČNB pod stromeček vyšší sazby?

21.12.2017 Bankovní rada ČNB v tuto chvíli zjevně není ve všem úplně za jedno. Všeobecná shoda panuje na tom, že ekonomika si zaslouží vyšší sazby. Rozdíly jsou ohledně toho, jak akutní situace je a jak rychle by tedy sazby měly jít vzhůru. Poslední listopadová prognóza ČNB je spíše zdrženlivější a počítá s růstem sazeb až v příštím roce. Část centrálních bankéřů včetně viceguvernéra Mojmíra Hampla a Vojtěcha Bendy si však myslí, že sazby by měly jít vzhůru rychleji. Proč?
img

Rozbřesk: Přepíše Ifo historická maxima?

19.12.2017 Německé ekonomice se v letošním roce daří nad očekávání dobře a nejspíše to dnes potvrdí i jedno z posledních letošních velkých čísel, a sice Ifo. Minule, když Ifo přepsalo historické rekordy, se firmy vyjadřovaly ještě před krachem jednání o jamajské koalici, nyní zase fakticky před startem jednání o staronové vládní koalici. Přesto by politika s výsledky příliš zamíchat nemusela a Ifo by opět mělo potvrdit výbornou kondici německého hospodářství.
C:\fakepath\brent.png

Ropu podpořil severomořský výpadek a stávka v Nigérii

18.12.2017 Ceny ropy dnes podpořil výpadek severomořského ropovodu Forties a stávka v nigerijském energetickém sektoru, zvyšování cen však stále brzdí růst těžby ropy v USA. Severomořská ropa Brent kolem 18:30 SEČ přidávala 0,27 procenta na 63,40 dolaru za barel. Americká lehká ropa WTI ve stejnou dobu stagnovala na 57,31 USD za barel.
img

Rozbřesk: Jak napjatý bude trh s ropou v roce 2018?

18.12.2017 V minulém týdnu vydaly dvě hlavní „ropné“ organizace – IEA a OPEC – své měsíční zprávy, první od listopadového prodloužení dohody států OPEC+ na pokračujícím omezení produkce. Historicky se jedná o organizace, které představují jistou protiváhu – IEA vzniká jako reakce západních zemí na ropné embargo států OPEC. Z tohoto důvodu se i jejich zprávy o stavu trhu s ropou, respektive jeho dalším směřování mnohdy významně rozcházejí.
img

Rozbřesk: ECB dál mává holubičími křídly - prognóza hlásá, že inflace cíle nedosáhne do roku 2020

15.12.2017 Evropská centrální banka vidí svět v daleko růžovějších barvách. Především růst byl v nové prosincové prognóze poměrně výrazně revidován směrem vzhůru, a to zejména pro příští rok, kdy ECB očekává pokračování svižného růstu tempem 2,3 %. To je zcela v souladu s naším optimistickým odhadem, nicméně stále poměrně viditelně pod současným odhadem trhu (2 % podle konsensu Bloomberg). Inflace byla ovšem revidována vzhůru o poznání opatrněji (na 1,4 % v roce 2018, náš odhad je 1,5 %) a ECB ji v tříletém horizontu vidí “pouze” na úrovni 1,7 %.
img

Raiffeisenbank: Okénko trhu 13.12.2017

13.12.2017 Dnes večer bude zveřejněn výsledek měnověpolitického jednání bankovní rady Fedu. Podle očekávání centrální banka zvýší úrokové sazby potřetí v tomto roce do pásma 1,25-1,50 %. Vzhledem k tomu, jak dlouho je tento krok očekáván trhem, neočekáváme výrazný dopad tohoto rozhodnutí. Kromě nové makroekonomické prognózy bude pozornost věnována hlavně projekci budoucího vývoje úrokových sazeb jednotlivých členů bankovní rady. Podle zářijové prognózy centrální banka počítala se třemi zvýšeními úrokových sazeb. Pokud by se změnil tento výhled oběma směry, lze očekávat reakci trhu. Podle našich odhadů však k takové změně nedojde. Jedná se také o poslední zasedání současné šéfky Fedu J. Yellen. Na dalším zasedání na konci ledna příštího roku už bude v čele centrální banky J. Powell.
img

Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 13.12.2017

13.12.2017  Kandidát Demokratů D. Jones vyhrál senátorské křeslo v doplňovacích volbách v Alabamě. Nečekaný výsledek oslabuje republikánskou většinu v americkém senátu na 51:49. Prosazení daňové reformy prezidenta D. Trumpa tak může být složitější. Dolar v odpovědi oslabil a EUR/USD po odpoledním minimu vzrostl ke 1,175.
img

Rozbřesk: Čeká se na další růst oficiálních amerických sazeb a poslední vystoupení guvernérky Yellenové

13.12.2017 Dnešní zasedání Fedu přinese s vysokou pravděpodobností další růst amerických sazeb. Trhy s ním ovšem skoro ze 100 % počítají. Pro investory tak bude zásadní především to, co vyplyne z doprovodného komentáře, nové prognózy a rozlučkové tiskovky Janet Yellenové.
img

Raiffeisenbank: Okénko trhu 12.12.2017

12.12.2017 Cena ropy Brent vzrostla poprvé od roku 2015 nad 65 dolarů za barel kvůli uzavření ropovodu v Severním moři. Nabídka ropy tak klesla o 400 tisíc barelů za den a odhaduje se, že opravy budou trvat 2 týdny. Lze očekávat, že cena ropy si současnou cenu neudrží a zkoriguje směrem dolů.
img

Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 12.12.2017

12.12.2017  Cena ropy Brent vzrostla poprvé od roku 2015 nad úroveň 65 dolarů za barel poté, co byl uzavřen ropovod v Severním moři z důvodu závady na potrubí. Opravy potrvají přibližně dva týdny.
img

Rozbřesk: Inflace nahrává jen pomalému růstu sazeb, koruna postrádá jestřábí hlas

12.12.2017 Máme za sebou poslední významné číslo před posledním letošním zasedáním bankovní rady ČNB. A dopadlo přesně podle očekávání. Inflace poklesla z pětiletého maxima (2,9 %) na aktuálních 2,6 % i díky tomu, že začal fungovat vysoký srovnávací základ z loňského roku. A z maxim ustupují i další inflační indexy, kterým centrální banka věnuje pozornost, ať už jde o čistou inflaci (3,1 %), jádrovou inflaci (2,6 %) nebo měnově politickou inflaci (2,7 %).
img

Treasury & komodity

10.12.2017  Výnosy amerických dluhopisů se v pátek nepatrně změnily po zveřejnění zprávy o pracovních místech v USA, které ukázaly, že v loňském měsíci ekonomika přidala 228 000 pracovních míst, ale průměrné hodinové příjmy nedosáhly očekávání.
img

Rozbřesk: Rozvíjející se trhy může zasáhnout vlna splatného dluhu v objemu přes 1 bilion USD

07.12.2017 Rozvíjející se trhy začínají být lehce nervózní a Čína ve stínu pokračujícího napětí v Severní Koreji a postupného růstu výnosů v USA ztrácí. Zatím se nejedná o žádnou paniku, ale čínský index za poslední dva týdny ztratil skoro 6 % a své letošní zisky odmazal na polovinu.
img

Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 7.12.2017

07.12.2017  Podle amerického průzkumu ADP v listopadu přibylo 190 tis. nově zaměstnaných mimo farmářský, což je v souladu s odhadem mediánu trhu. Jedná se o 45 tis. nižší číslo oproti říjnu, ale tehdy byl nárůst počtu nově zaměstnaných způsoben obnovou pracovních míst po zářijových hurikánech. Současná míra nezaměstnanosti v USA je na svém sedmnáctiletém minimu.
img

Raiffeisenbank: Okénko trhu 6.12.2017

06.12.2017 Maloobchodní tržby po započtení tržeb z prodeje automobilů v říjnu vzrostly o 7 % v meziročním srovnání, což je o 3,3 procentního bodu rychlejší tempo růstu tržeb oproti září. Tržby bez započtení prodejů automobilů vzrostly meziročně o 6,3 %. I když statistiky maloobchodu mírně zklamaly odhady trhu, růst tržeb se stále drží na vysoké úrovni. Nejvyšší přírůstek zaznamenal internetový prodej a zásilkové služby. Výrazně vzrostly také tržby obchodníků s pohonnými hmotami hlavně díky pokračujícímu růstu ceny ropy. V posledních dvou měsících lze očekávat, že tržby obchodníků ještě porostou hlavně díky vánočnímu období. Podle našeho odhadu letošní průměrné tempo růstu maloobchodních tržeb dosáhne téměř 6 %. Prostor pro další růst tržeb v příštím roce je pořád značný, ale jenom pokud nepoleví současné tempo růstu platů a mezd.
img

Rozbřesk: České mzdy rozhodnou o prosincové ČNB

04.12.2017 První prosincový týden bude ve znamení čísel z trhu práce. Jak v Česku, tak v USA to budou poslední čísla, která mohou ovlivnit prosincové rozhodnutí centrálních bank. Zatímco v USA je poměrně jasno a trhy počítají s dalším růstem sazeb s pravděpodobností 98 %, situace v Česku zdaleka tak jednoznačná není. V našem základním scénáři počítáme s dalším růstem sazeb již v prosinci, trhy ovšem jako by v posledním týdnu začaly více váhat - sazby FRA poklesly a koruna se vrátila nad 25,50 EUR/CZK. Důvodem může být nejistota před dnešním důležitým číslem - růstem mezd za 3Q 2017.
C:\fakepath\TOP-30112017-LV-18.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

30.11.2017 1) Cena ropy Brent a WTI dnes stoupá. Růst cen obou druhů ropy je sázkou na dnešní rozhodnutí kartelu OPEC o prodloužení omezení produkce, které ale dosud nepadlo, jednání pokračují.
img

Rozbřesk: OPEC prodlouží dohodu a svět poroste nejrychleji za 10 let

30.11.2017 Poslední rok se přepisují výhledy světové ekonomiky vesměs směrem vzhůru a obzvlášť to platí pro eurozónu. Jedním z hlavních důvodů jsou velice příznivé finanční podmínky - přes jistý nárůst zůstávají výnosy na hlavních trzích nízké, rostou akciové trhy, rizikové přirážky na korporátních dluhopisech jsou nedaleko minim a především volatilitia na hlavních trzích stále zůstává pod bodem mrazu. Index implikované volatility (na S&P500) VIX sice v posledních dnech trochu povyrostl, stále se ovšem poslední půlrok po většinu času pohyboval pod kritickou hodnotou 10 bodů - na dostřel od historických minim. Co to všechno znamená?
img

Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 30.11.2017

30.11.2017 Ropný kartel OPEC se dohodl s Ruskem na prodloužení limitů těžby alespoň do konce roku 2018. Cena ropy Brent mírně posílila, ale jen na svou předešlou hodnotu 63,4 dolarů za barel. Je patrné, že trh již úspěch dohody do ceny ropy započítal a riziko náhlého oslabení je vyšší.
img

Rozbřesk: Inflaci tlačí vzhůru stále více bydlení

28.11.2017 Česká inflace kulminuje, nicméně na cílovou dvouprocentní hodnotu se zatím vracet nijak rychle nemusí. V říjnu se meziroční inflace sledovaná centrální bankou dostala na 2,9 %, což byla mimochodem její nejvyšší hodnota za posledních pět let. Vysoko zamířily i další inflační indexy, ať už měnově-politická inflace (3,0 %) nebo statistickým úřadem sledovaná inflace bez regulovaných cen a změn daní (3,3 %). Pouze tzv. korigovaná inflace bez pohonných hmot se usadila jednu desetinu procentního bodu pod zářijovým maximem.
img

Rozbřesk: Začne trhy trápit výprodej čínských akcií?

27.11.2017 Čínské trhy zatím jako by nikoho příliš nezajímaly. Minulý čtvrtek čínské akcie zaznamenaly nejprudší propad od června 2016 - o zhruba 3 % a do pondělí ztráty celkově vzrostly na zhruba 5 %. Americké akcie i ropa žijí ovšem zatím v jiném světě a soustředí se například na blížící se setkání OPECu nebo silná domácí čísla. Výprodeje čínských akcií jako by se jich ani netýkaly.
img

Rozbřesk: Začne trhy trápit výprodej čínských akcií?

27.11.2017 Čínské trhy zatím jako by nikoho příliš nezajímaly. Minulý čtvrtek čínské akcie zaznamenaly nejprudší propad od června...
img

Rozbřesk: Koruna navzdory překoupenosti posiluje, Fedu se stále nelíbí nízká inflace

23.11.2017 Česká koruna pokračuje ve spanilé jízdě a včera se držela pod klíčovou hodnotou 27,50? Proč přes vysokou překoupenost rozšiřuje své zisky a co čekat dál?
img

Rozbřesk: ČNB nic nebrání nasadit vyšší rychlost. Koruna na post-exitovém maximu

22.11.2017 ČNB zatím její prognóza vychází, minimálně u dvou nejsledovanějších ukazatelů, a sice u inflace a HDP. Do příštího letos už posledního zasedání bude mít bankovní rada k dispozici ještě podrobnosti o růstu ekonomiky ve třetím kvartále (zatím jde stále jen o oficiální bleskový odhad), bude vědět, o kolik vzrostly spotřebitelské ceny v listopadu, a především už budou známa čísla o vývoji mezd, kterým ČNB přikládá rovněž velký význam. Pokud vše bude vycházet, jako doposud, podle nejnovější prognózy centrální banky a zejména, nebude-li nic měnit její výhled pro příští rok, nemusela by ČNB na listopadovém zasedání dělat se sazbami nic.
img

Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 22.11.2017

22.11.2017 Kurz koruny vůči euru dnes ráno prolomil hranici EUR/CZK 25,50 a v současné chvíli se obchoduje těsně pod touto hladinou. Koruna pokračuje v soustavném posilování od začátku tohoto týdne.
img

Rozbřesk: Krach německých koaličních jednání potápí euro, koruna zatím zůstává bez „šrámů”

20.11.2017 Krach německých jednání o koalici je pro eurozónu nepříjemnou zprávou a na své kůži to také bezprostředně začalo pociťovat i euro. To během ranního obchodování ztratilo více jak půl procenta.
img

Rozbřesk: Korunu nerozhýbalo Česko mezi tygry. Dokáží to jestřábí slova Hampla?

15.11.2017 I třetí čtvrtletí bylo pro českou ekonomiku ve znamení velmi dobrých výsledků. I když oproti předchozímu kvartálu, kdy HDP doslova poskočil o 1,5 %, tentokrát ekonomický růst „polevil“ na 0,5 %, v meziročním srovnání to i tak znamenalo zrychlení na rovných pět procent a prozatím pomyslnou bronzovou příčku v rámci celé EU. Sice podrobnosti o tom, co přesně stojí za výkonem tuzemského hospodářství, nebo jak se dařilo investicím či jak se vyvíjela ziskovost firem, přijdou na řadu až v průběhu následujících dvou měsíců, je velmi pravděpodobné, že i tentokrát si nemalou zásluhu na růstu HDP připsal průmysl. Nakonec je to největší tuzemské odvětví jak z pohledu podílu na přidané hodnotě, tak i zaměstnanosti, a ekonomiku pohání vzhůru už čtvrtým rokem. Přitom se mu daří stále nad očekávání dobře navzdory sílící koruně i stále většímu nedostatku zaměstnanců vedoucímu ke zrychlování nominálních i reálných mezd.
img

Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 15.11.2017

15.11.2017 Nejdůležitější zprávou pro dnešní ráno je mírný pád cen akcií a komodit v asijských zemích. Japonský Nikkei 225 klesl šestý den v řadě k dnešním 22028,32 bodům. Cena ropy Brent včera spadla k 61,59 dolarům za barel kvůli převisu nabídky v Asii.
img

Rozbřesk: Číslem týdne bude české HDP. Překvapí vyšším výsledkem?

13.11.2017 Hlavní událostí tohoto týdne by měly být výsledky české ekonomiky (HDP) za třetí kvartál. Poslední čísla podle našeho nowcastu zvyšují šance na velice dobrý výsledek. Pokud by viditelně překonal 5 %, byl by to pro ČNB důvod zamyslet se nad rychlejším růstem sazeb, než ukazuje poslední prognóza. Trhy při pohledu na nárůst sazeb FRA po vyšší inflaci s takovým scénářem pomalu začínají počítat.
img

Rozbřesk: Česká koruna se snaží rozšířit zisky po silnější inflaci… Nedaří se jí ale zaútočit na 25,50 CZKEUR

10.11.2017 Česká koruna se po silnější inflaci pokusila rozšířit svoje zisky. Detailní pohled do čísel ovšem ukázal, že jádrová složka inflace stagnuje a za růstem jsou opět do značné míry především rychlejší potraviny. Navíc odpoledne centrální banka řekla, že říjnová inflace je v souladu s poslední prognózou centrální banky, a ta kreslí další růst sazeb až pro druhou polovinu příštího roku. Minimálně část centrálních bankéřů je ale naladěna na více jestřábí notu a mohou zvažovat další růst sazeb již na letošním prosincovém zasedání. Co je do té doby zásadní sledovat a co může změnit jejich názor?
img

Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 10.11.2017

10.11.2017  Cena ropy Brent se včera přehoupla přes 64,20 dolarů za barel po zintenzivnění napětí v regionu Blízkého východu. Saudská Arábie vyzvala své občany k opuštění Libanonu poté, co předseda libanonské vlády rezignoval v předem připraveném proslovu během své návštěvy Saudské Arábie, a vztahy mezi oběma zeměmi se vyostřily. Dnes ráno se cena ropy Brent pohybuje okolo 63,80 dolarů za barel.
img

Raiffeisenbank: Okénko trhu 8.11.2017

08.11.2017 Podíl nezaměstnaných osob v ČR na populaci ve věku 15 – 65 let v říjnu poklesl o dvě desetiny procenta na 3,6 %, což je plně v souladu s naší prognózou a prognózou trhu. Celkový počet uchazečů o zaměstnání poklesl o 4,8 % a počet hlášených volných pracovních míst vzrostl o 1,8 %. Na jedno volné pracovní místo tak připadá 1,3 uchazečů, což je nejnižší číslo od zavedení současné metodiky v roce 1995. Česká republika si stále drží prvenství, co se týče nejnižší míry nezaměstnanosti v Evropské unii. Eurostat za září udává pro Českou republiku míru nezaměstnanosti 2,7 %, zatímco průměr pro EU činí 7,3 %. V Německu je za stejné období míra nezaměstnanosti 3,5 %, v Polsku 4,6 % a na Slovensku 6,0 %. Nejvyšší nezaměstnanost je stále ve Španělsku (16,5 %) a Itálii (10,9 %).
img

Rozbřesk: Polská burza je letos 30 procent v plusu, aneb ekonomice severních sousedů se daří

08.11.2017 Varšavská burza je letos o více než 30 % výše. Od poloviny roku jsou polské akcie výše o téměř 50 %. K dosažení historických maxim největšího středoevropského akciového trhu, kterých bylo dosaženo v roce 2007, přitom chybí jen opravdu málo.
img

Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 8.11.2017

08.11.2017  Cena ropy Brent po pondělním skoku nad 64 dolarů postupně klesá a dnes ráno je na 63,37 dolarech za barel. Saudská Arábie se potýká s vnitřní politickou nejistotou a vnější eskalací rétoriky proti Íránu. Za postupným poklesem ceny ropy ale stojí náznaky, že americké zásoby klesnou více, než se původně očekávalo.
img

Raiffeisenbank: Okénko trhu 7.11.2017

07.11.2017 Prezident D. Trump se během své návštěvy východní Asie vyjádřil k napětí na severokorejském poolostrově. Jeho rétorika byla smířlivá, když Severní Koreji navrhl jednání o jejím raketovém a nukleárním programu. Dolar reagoval posílením a výnosy z amerických pokladničních poukázek vzrostly. Japonský Nikkei 225 vzrostl na nejvyšší hodnotu za posledních 25 let.
img

Rozbřesk: Daňový balík Republikánů je pro dolar dalším bonusem, reforma však musí projít

07.11.2017 Všeobecná nuda, která po minulém hektickém týdnu zavládla na globálních finančních trzích, vybízí něco si říct o připravované daňové reformě v USA a jejím dopadu na dolar, neboť to je asi tak jediné, co může běžného smrtelníka v ČR na tomto tématu zajímat.
img

Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 6.11.2017

06.11.2017 Dnes nás čekají statistiky českého maloobchodu a průmyslu za září. Odhadujeme, že maloobchod poroste 1,0 % r/r a 4,2 % r/r bez aut. Maloobchod brzdí stagnující prodej aut a stoupající cena ropy navzdory vysoké spotřebitelské důvěře.
img

Rozbřesk: Koruna po zvýšení sazeb oslabila, proč? Přinese prosinec další zvýšení sazeb?

03.11.2017 Česká národní banka zvýšila sazby, jak slíbila, a koruna v reakci oslabila ke 25,70 EUR/CZK. Jaký je důvod, a jsou ztráty trvalé?
img

Rozbřesk: Proč koruna po zvýšení sazeb oslabila? Přijde další růst v prosinci?

03.11.2017 Česká národní banka zvýšila sazby, jak slíbila, a koruna v reakci oslabila ke 25,70 EUR/CZK. Jaký je důvod, a jsou ztr...
img

Rozbřesk: Co dnes čekat od ČNB?

02.11.2017 Další růst sazeb na dnešním zasedání ČNB se zdá být hotovou věcí. Trhy si pouze nejsou jisté, jak zůstanou centrální bankéři agresivní ve své jestřábí rétorice a zda někteří z nich dokonce nebudou hlasovat pro růst sazeb o 50 bps.
img

Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 1.11.2017

01.11.2017  Večer budou oznámeny výsledky měnověpolitického jednání Fedu. Nepředpokládáme žádnou změnu ohledně výše úrokových sazeb, jen potvrzení spekulací o zvyšování v prosinci. Příštímu jednání bankovní rady v prosinci trhy přisuzují více než 80% pravděpodobnost zvýšení sazeb.
C:\fakepath\TOP5-31102017-LV-16.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

31.10.2017 1) Dnešním dnem začíná zasedání americké centrální banky (Fed), které potrvá do středy. Analytici neočekávají žádné změny v nastavení úrokových sazeb.
img

Rozbřesk: ECB je garantem světa „bez rizika”. A co tento týden čekat od ČNB?

30.10.2017 Podle šéfa ECB je nejistota na trzích a v ekonomice stále vysoká a nelze zbrkle otáčet kormidlem měnové politiky a nerozvážně utahovat měnové šrouby. Kde Mario Draghi nejistotu vidí, je trochu záhadou. Na trzích je jí jako šafránu. Index strachu VIX (implikovaná volatilita na S&P 500) spadl ke konci uplynulého týdne opětovně do blízkosti historických minim…
C:\fakepath\TOP5-27102017-LV-16.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

27.10.2017 1) Nejpopulárnější kryptoměna Bitcoin se znovu blíží k úrovni 6 000 USD za jednotku, kterou již překonala v minulém týdnu. Dnes dopoledne Bitcoin podle serveru coinmarketcap.com posiloval o 2,3 % na 5 884 USD. Daří se i Bitcoinu Cash, který rostl o 5,4 % na 353,64 USD.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | Money management | Offshore | Bitcoin | Fundamentální analýza | Čínský jüan | Intervence | Intervence ČNB | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Intradenní obchodování | Brexit | Řecko | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Australský dolar | Novozélandský dolar | Stříbro | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Pullback | Moody's | Fitch | Korelace | Equity | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | USD/CHF | AUD/USD | NZD/USD | EUR/GBP | GBP/JPY | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USD/CAD | EUR/JPY | Světová banka | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | BIS | G20 | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Obchodní deník | Devizové rezervy | Mexické peso | Brazilský real | Turecká lira | Bezpečný přístav | Dluhová krize | Divergence | Měnová politika | Forexový trh | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Měnový výbor Fedu | Evropské akcie | Kypr | Analytik | DiNapoli | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | USD/CNY | Česká koruna | Americké akcie | Býčí trh | ETF | Investiční fondy | Dluhopisový trh | Světové akcie | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Komoditní měny | EUR/CHF | Hyperinflace | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | SPX500 | Maloobchodní tržby | EUR/NOK | EUR/SEK | CAD/JPY | SGD | USD/BRL | USD/ZAR | USD/TRY | EUR/TRY | USD/RUB | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Světové ekonomické fórum | Rozpočtový deficit | Swiss Life | Ekonomické události | Měnové indexy | Objemy obchodů | Ekonomická teorie | Obchodování na burze | Měnové trhy | Spready | Interactive Brokers | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akumulace | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Arbitráž | Asset management | Auditor | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bazický bod | Ben Bernanke | Benchmark | Bloomberg | Blue chip | Bod | Bond | Breakout | Broker | Bund | Bundesbank | Burza | Béžová kniha | CBOE | CBOT | CEO | CFD | CFTC | CME | CPI index | Cap | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Garance | Certifikáty | Close | Konsolidace | DAX | Denní minima | Denní obchodování | Depreciace | Devalvace | Devizový trh | Dezinflace | Distribuce | Nesoulad | Dividenda | Dividendový výnos | Dlouhá pozice | Dluhopis | Dolarový index | Dollar | Dow Jones Industrial | Durace | ECB | ESM | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurobondy | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | FRA | Index FTSE 100 | FX | Fannie Mae | Fed | Federální rezervní systém (FED) | Finanční trh | Finanční trhy | Fiskální politika | Fixing | Floating | Hedge fondy | Foreign Exchange | Forward | Fundamentální zprávy | Futures | G10 | G7 | Gap | Grafy | Hedge | High | High Yield | Hlava a ramena | Holubice | IFO index | IPO | Index DAX | Index PX | Index cen průmyslových výrobců | Index spotřebitelských cen | Index výrobních cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Intradenní obchodník | Investice | Investiční společnost | Investor | Investování | Japonský jen | Kapitálový trh | Kiwi | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kotace | Koš | Krátká pozice | Kurz | Kurzy měn | Likvidita | Long | Long pozice | Loonie | Lot | Low | MACD | MAE | MIFID | MMF | MT4 | Makléř | Makro data | Margin | Risk | Marže | MetaTrader | Mezibankovní | Mezinárodní obchod | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | NYMEX | NYSE | Nabídka | Stavební povolení | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodní systém | Obchodník | Obchodování s měnami | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Opce | Osobní příjem | Overnight | P/E | PEG | PRIBOR | Pakt stability | Peněžní trh | Peněžní zásoba | Platební bilance | Platforma | Politické riziko | Poplatek | Portfolio | Pozice | Prodeje existujících domů | Prodejní cena | Prémie | Průmyslové objednávky | Put opce | Pákový efekt | Příkaz | RRR | RSI | Rally | Rating | Ratingová agentura | Reinvestice | Repo sazba | Reserve Bank of Australia | Reserve Bank of New Zealand | Resistence | Restriktivní politika | Retracement | Rezistence | Platina | Riziko | Inflační riziko | Rizikové měny | Rolování | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | SNB | Sentiment | Short | Slippage | Směnný kurz | Spike | Splatnost | Spot | Spotová cena | Spread | Stagflace | Standard & Poor's 500 | Statut | Support | Swap | Swing | Swiss | Pokladniční poukázky | Ticker | Tištění peněz | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Uptrend | VAT | VIX | VaR | Velkoobchodní tržby | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | WTO | Wall Street | Yield | ZEW index | Bondy | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Časový rámec | Česká národní banka | Úroková míra | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Jednotná evropská měna | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Obchodní platforma | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Alcoa | Obchodování | Obchodování na forexu | JPMorgan | Morgan Stanley | Euro STOXX | EMU | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Japonské akcie | Asijské akcie | Index MSCI | Panevropský index | Shanghai Composite | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční příležitosti | FTSE | Evropská ekonomika | Ekonomika Spojených států | Komerční banka | Patria | Komoditní trhy | Bank of America | Barack Obama | Americký prezident | XTB | X-Trade Brokers | Saxo Bank | BOSSA | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Spekulanti | Globální ekonomika | Jihoafrický rand | PBOC | Čínské akcie | Ropné zásoby | Investoři | Swapová křivka | Kurzový závazek | Produkce ropy | Blue chips | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Měnový výbor | Stimulační opatření | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Klouzavé průměry | Michala Moravcová | Vývoj ceny | Aukce | Aktuální kurz | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Cenový graf | BitStock | Myšlení | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Makroekonomická data | Makroekonomické data | Market Color | John Hardy | Zisk | Berkshire Hathaway | Ropný trh | Britská měna | Těžba ropy | Dluhopisové trhy | Futures kontrakt | Break-Even | Sázka | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz eura | Kurz koruny | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Panika | Euforie | Stres | Optimismus | Výsledky | Strach | Trpělivost | Arbitráže | Index nákupních manažerů | Investiční příležitost | Bohatství | Hospodářský cyklus | IEA | Credit Suisse | RBNZ | Oanda | Ozvěny trhu | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | ČSOB | Partners | DailyFX | Golden Gate | Gold | Jak obchodovat | Obchodovat | MT5 | Ondřej Hartman | Obchodování s akciemi | Investment Banking | CAC 40 | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Contracts for difference | Investiční banka | Makrokalendář | Zprávy z trhů | Analytický tým | Aktuální kurzy | Regulace | Portfolio manažer | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Hedgeové fondy | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Index cen | Výrobní náklady | Index PPI | Index CPI | Eurostat | Český statistický úřad | Stavební výroba | Obchodní seance | Makrodata | Conseq | Portugalsko | EUR/HUF | Obchodní deficit | Swapová výnosová křivka | Facebook | Vietnamský dong | Měnový index | Riziková averze | LYNX | Index strachu | Kybernetická měna | Australská centrální banka | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Žlutý kov | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | ADP report | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Semináře | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | AUDUSD | NZDUSD | GBPUSD | USDCAD | EURCZK | USDCZK | Raiffeisenbank | Abenomika | Aktivum | Burzovně obchodované produkty | Carry trades | Delta | EPS | Index | Investiční strategie | Křiž smrti | Likvidní | Odpor | Podpora | Průlom | Přenos | Volatilní | Likvidita trhu | AdmiralMarkets | Akcie Apple | Akcie ČEZu | Akcie dnes | Akcie Facebook | Akcie GoPro | Akcie O2 | Akcie Tesla | Akcie TMR | Akcie Visa | Akciové burzy | Aktuální cena ropy | Aktuální cena ropy brent | Aktuální ceny ropy | Aktuální kurzy měn | Alternativní investice | Americká burza | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analytika | Analýzy | Argentinské peso | Banka | Bankovní rada ČNB | Barel ropy | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | BH Securities | Bossa.cz | Brent | Britské libry | Brokers | Brokeři | Burzovní indexy | CAC40 | Capital Markets | Cena | Cena akcií | Cena barelu ropy | Cena dolaru | Cena drahých kovů | Cena elektřiny na burze | Cena komodit | Cena ropy dnes | Cena ropy historie | Cena ropy klesá | Cena ropy na světových trzích | Cena ropy WTI | Cena stříbra | Cena za barel ropy | Cena zlata dnes | Ceny stříbra | Ceny zlata | Čínská ekonomika | CISCO | Conference Board | Cyrrus | CZK | Černá labuť | Česká ekonomika | Česká spořitelna | České akcie | České koruny | Členské země Evropské unie | ČNB kurz | Daňové přiznání | Devizové rezervy ČNB | Devizové trhy | DJIA | Dnešní kurz | Dnešní kurz eura | Dnešní cena ropy | Dnešní události | Dolar | Dolar cena | Dolar euro | Dolar vůči koruně | Dolary | Dow Jones index | Ekonomická krize | Ekonomické zprávy | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika USA | Elektřina | Eura | EURCHF | Euro dnes | Euro posiluje | Euro Stoxx 50 | Evropská měna | Evropské burzy | Evropské měny | Exchange | Finanční prostředky | Finanční služby | Fondy | ForexFactory | ForexFactory.com | Forexu | Frank | FXstreet.cz | GDP | GfK | Graf | Graf cena ropy | Graf ceny zlata | Graf vývoj ceny benzínu | Graf vývoje ceny ropy | Grafy online | Guvernér české národní banky | Guvernér ČNB | Hang Seng | HDP Ruska | HDP USA | HDP v ČR | HDP v Evropě | Hodnota akcií | Hospodářské noviny | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index DJIA | Index Dow Jones | Index euro | Index euro stoxx 50 | Index Hang Seng | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Index VIX | Index volatility | Instrument | Instrumenty | Investice do dluhopisů | Investice do stříbra | Investice do zlata | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradenství | Investing | IronFX | Irsko | ISM | J&T Banka | J&T | Jádrová inflace | Jak investovat | EBay | Jak vydělat | Jak vydělat peníze | Japonská ekonomika | Jiří Tyleček | Jeden dolar | Jiří Rusnok | JP Morgan | Kapitálové trhy | Komodita | Komoditní | Komoditní index | Komoditní trh | Korporátní dluhopisy | Krize eurozóny | Kurs koruny | Kurz CZK | Kurz dolarů | Kurz EUR | Kurz forintu | Kurz koruny k euru | Kurz libry | Kurz měny | Kurz ropy | Kurz ropy Brent | Kurz rublu | Kurz rublu k dolaru | Kurz švýcarského franku | Kurz USD | Kurz zlata | Kurzy | Kurzy koruny | E15 | Kurzy ropa | Kurzy ropy | Libra | Lira | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Management | Manuál | Market | Markets | Martin Kopáček | Měna Bitcoin | Měny v Evropě | Meta Trader | Meta Trader 4 | MetaTrader 4 | MetaTrader 5 | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nákup akcií | Nákup dluhopisů | Naučte se obchodovat | Největší ekonomika světa | Největší producenti ropy | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Nikkei 225 | Norská koruna | NZDJPY | Obchodní platformy | Obchodování opcí | Obchodování s CFD | Obchodování s dluhopisy | Obchodování s komoditami | Ocenění akcií | Online obchodování | Oslabení koruny | Oslabování koruny | Paládium | Patria Finance | Tatry Mountain Resorts | Patria Online | Patria.cz | PayPal | Pivot | Polská měna | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Prodej dolaru | Prodej eura | Prognóza | Převodník měn | Pšenice | Rakousko | Reuters | Risk Off | Risk On | Ropa cena | Ropa graf | Ropné vrty | Ropy | RUB | Rubl | Ruská ekonomika | Ruská měna | Růst HDP | Řízení rizika | SaxoBank | Sázky | Signály | Société Générale | SPX | SP500 | Spekulace na pokles | Spekulace na růst | Spořící účty | Spread Brent WTI | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Shares | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Strukturované dluhopisy | Surová ropa | Švédská koruna | Světové ceny ropy | Světové události | SWIFT | Španělská ekonomika | Švýcarská banka | Švýcarská centrální banka | Těžba ropy v USA | Těžba ropy z břidlic | TopForex | Trade Brokers | Transakční náklady | Trh | Tržní hodnota | Tržní podíl | Twitter | Unce zlata | Úrokové swapy | USD index | USDRUB | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Vydělat peníze | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj akcií | Vývoj cen ropy | Vývoj ceny mědi | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny stříbra | Vývoj ceny zemního plynu | Vývoj ceny zlata | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | Vývoj kurzu eura | Vývoj kurzu rublu | Vývoj libry | Vývoj mezd | Vývoj nezaměstnanosti | Vývoj ropy | Vývoj zlata | Webinář | Webináře | WTI | WTI ropa | XM | X-Trade | Zahraniční měny | Země EU | Země eurozóny | Zemní plyn | Zkušenost | Zlato a stříbro | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Zprávy z ekonomiky | Železná ruda | Merrill Lynch | Předpověď | Zisky | Tradeři | Diskontní sazba | Fed Funds Rate | EUR/PLN | CNBC | ZEW | DXY | Peter Murín | EIA | ING | Mojmír Hampl | Benzín | DMA | Komise pro cenné papíry | Put | Báze | Bill Gates | Buy | Býčí strategie | Daniel Beneš | Diskont | Dluhopisový index | Doba splatnosti | EBITDA | Ekonomika EU | EV | Ex-dividend | Christine Lagarde | Index relativní síly | Indie | Intermediate | ISM indexy | Janet Yellen | Jeff Bezos | Měď | MIC | Ministerstvo financí | Obchodní den | Overweight | P/S | Peněžní trhy | Redukce | ROCE | Sell | Small caps | TED Spread | Tovární objednávky | Využití kapacit | CTA | Commonwealth Bank | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | CMC Markets | Vybírání zisků | West Texas Intermediate (WTI) | Černé zlato | WSJ | Převis | Cenová hladina | Hrubý domácí produkt (HDP) | M2 | Outperform | Tržby | Výsledek hospodaření | Zaměstnanost | QE | Investiční výzkum | Světové ekonomiky | Western Union | Miliardář | Bohatý | eBook | Bailout | Investiční analytik | Commission | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Mezinárodní banky | Přeprodáno | Volby | Fundamentální data | Rozhovor | E-mini | Futures trading | Cukr | Vzdělání | Frustrace | Commitment of Traders | COT | Poradenská společnost | 1 milion | Burza dnes | Burze | Commodity futures | Commodity futures trading | Currency | Dividendové akcie | Investment | Slušný zisk | Traders | Hedžové fondy | Asijské obchodování | Wells Capital Management | Aramco | Capital Economics | Markit | Dow Jonesův index | Unicredit | Danske Bank | Western Union Business Solutions | Bank of New York Mellon | Rabobank | Royal Bank of Scotland | DPA | Jefferies | Intesa Sanpaolo | Again Capital | PrimStock | Bank of America Merrill Lynch | Bernstein | The New York Times | SEB Bank | Tradition Energy | PVM Oil Associates | Natixis | Phillip Futures | Jackson Hole | Price Futures Group | Energy Aspects | Jefferies Bache | Sucden Financial | RBC Capital Markets | Petromatrix | Wells Fargo | RBS | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | Evercore ISI | ABN Amro | Westpac | CME Group | Home Credit | Caterpillar | ANZ | Sentix | Baker Hughes | Guvernér centrální banky | Institut Ifo | MICEX | Nordea | Investing.com | JBC Energy | Členové OPEC | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Macquarie | TLTRO | Mitsubishi | NATO | Ole Hansen | Nová Čína | Cantor Fitzgerald | Standard Chartered | RBC Capital | Agentura AP | PVM | Barrick Gold | BBC | FX strategie | Sója | The Guardian | Hospodářské vyhlídky | Oslabení eura | Reporty | Finanční trhy dnes | Šéfka Fedu | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Riksbank | UNCTAD | Ceny nemovitostí | Phillipsova křivka | Růst ekonomiky eurozóny | Thomson Reuters | Dění na finančních trzích | Fundamentální výhled | Fundamentální pohled | Bezpečné měny | HUF/EUR | Kurz koruny vůči euru | Polská centrální banka | Kurz EUR/USD | Kalendář ekonomických událostí | Brazílie | Japonský premiér | Dnešní fundamenty | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Zasedání centrálních bank | Pokles úrokových sazeb | Čínská centrální banka | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Bavlna | Dovoz ropy | Výnosy německých dluhopisů | Vývoj na komoditních trzích | MarketWatch | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikání | Euro proti dolaru | Euro vůči dolaru | DZ Bank | BMW | Ekonomický výzkum | Automobilový průmysl | Index pražské burzy PX | Averze k riziku | Kurz české měny | Index pražské burzy | Pokles akcií | Der Spiegel | Ministr financí | Jak investovat do komodit | Finakademie | Hospodářské výsledky | Vývoj akciového indexu | Chytrý Honza | Globální trhy | Velcí investoři | Evropské banky | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Sweet Crude Oil | Cena kávy | Měkké komodity | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Fundamentální ukazatele | Multi-Asset obchodování | Výnosová křivka | Yahoo Finance | Plodiny | Energie | Obavy z brexitu | Společná evropská měna | Zlevnění ropy | Severomořská ropa | Prezident Fedu | Dividendová sezóna | Rada ČNB | Fundamentální informace | PIRA | Earnings | Sentiment trhu | Podnikatelé | Pro tradery | SEB | Globální akciové trhy | KBC | Propad cen komodit | BlackRock | Oddělení forexu | Ekonomický sentiment | Podnikatelská důvěra | Ekonomické indikátory | Londýn - ICE | New York - Nymex | Implikovaná volatilita | Ekonomický a strategický výzkum | Příprava | Přehled | Odvaha | Klid | Jádrový index | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Polská ekonomika | Ekonomické fórum | Volby v USA | Rosněfť | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Politické napětí | Averze vůči riziku | Bezpečné přístavy | Sázet | Cena cukru | Cena kontraktu | Obchodní signály | Evropské trhy | Americké trhy | Index amerického dolaru | Bankovnictví | Futures kontrakty | Contango | Swapy | Referendum | Ekonomická aktivita | City | Fidelity International | Golden Gate CZ | Posilování koruny | Ministři financí eurozóny | Německý ústavní soud | US akcie | Svatý grál | Forbes | Cena Brentu | Úřad pro energetické informace (EIA) | Vývoj ceny ropy WTI | Prezident ECB | Nejistoty na trzích | Nejistota na finančních trzích | Fundamentální faktory | Bezpečné investice | Americké firmy | Zpravodajský server | Pozornost investorů | Index důvěry | Setrvání Británie v EU | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Aktuální vývoj | Den D | Akcie energetických společností | Standard & Poor's | Kapitálové rezervy | Bernstein Research | Britské akcie | Náklady na zajištění | Strategy Research | Economist | Economic | Zasedání České národní banky | Česká swapová křivka | Protiinflační tlaky | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Akcie v USA | Akcie bank | Ekonomické dopady | Forwardy | Akcie v Asii | Japonský index Nikkei | IHS | Měnová autorita | Otřesy na finančních trzích | IBEX | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Euro Stoxx 600 | Turbulence na finančních trzích | Německé státní dluhopisy | Americké státní dluhopisy | Intervence centrální banky | JPMorgan Chase | Forexové trhy | Program nákupu dluhopisů | Realitní trh | Velké banky | Objem investic | Daňové příjmy | Vladimir Putin | Deutsche Börse | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Index volatility VIX | Panické výprodeje | Mizuho Securities | Index asijsko-pacifických akcií | Die Welt | Globální ekonomický růst | S&P Global | Zpomalení globální ekonomiky | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Americký ministr financí | Oslabení japonského jenu | Víkendové parlamentní volby | Volby ve Španělsku | Britské banky | Odchod z EU | Hlavní indexy | Rizikovější aktiva | Index technologického trhu Nasdaq | Nervozita | Akcie mediální skupiny CME | Globální finanční trhy | Britský ministr financí | Růst akcií | Obchodní partner | Fitch Ratings | AAA | Rating AAA | Černé pondělí | Obchodování v Asii | Summit EU | Setkání centrálních bankéřů | Americké burzy | Zpřísňováním měnové politiky | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Walmart | Alibaba | Halliburton | Fibo | Dnešní obchodování | Dnes na trzích | Propad | Německý index DAX | Vystoupení z EU | Bělorusko | Denominace | Světové akciové trhy | Finanční televize | Finanční televize CNBC | Forex trhy | Kryptoměny | Nejprudší jednodenní pokles | Ropné společnosti | Ropná společnost | Severomořská ropa Brent | Americká ropa WTI | Status bezpečného přístavu | Index Nikkei | DAX30 | FactSet | TradingView | Země OPEC | Představitelé centrální banky | Sázkové kanceláře | Citi | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Výrobní aktivita | Cena mědi | Index podnikatelské nálady ISM | Bezpečné dluhopisy | Vývoj na akciových trzích | Německý akciový index DAX | Benchmarky | Britská banka Barclays | Německý DAX | Akcie na pražské burze | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Euro k dolaru | Politická nejistota | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Index CAC 40 | Farmaceutické společnosti | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Posílení eura | Posílení koruny | Čínské akciové trhy | Nálada na trhu | PetroChina | Sinopec | Finanční injekce | Pokles výnosů | Opatření centrálních bank | Akciové trhy ve Spojených státech | Dnešní údaje | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Historická minima | Evropský trh | Nejistota | Erste | Unipetrol | Philip Morris | VIG | Pegas Nonwovens | Světové finanční krize | Světová finanční krize | Saúdská Arábie | Zasedání Bank of England | Čínský akciový index | Čínský akciový index Shanghai Composite | Stagnace | Tempo růstu | Prodej aut | Akcionáři | Pohyb kurzu libry | Daně z příjmů | CySEC | Zajištění | Největší obchodník s ropou | Obchodník s ropou | Vitol | Obchodník s ropou Vitol | Komoditní sektor | Komoditní index DJ-USB | Finanční poradce | Rozdíl mezi WTI a Brentem | Obilniny | Reporty Amerického ministerstva zemědělství | Výnosy amerických dluhopisů | Zpomalení v Číně | Výrobní index PMI | Úvěrové krize | FTSE 100 | Šéf společnosti | Baidu | Digitální měny | Blockchain | Ripple | Dogecoin | Ethereum | Digitální měna | Tesla | Dluhové krize | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Vysoká volatilita | Nákupní signál | Odhodlání | Výnos desetiletých dluhopisů | National Australia Bank | Credit Suisse Group | Oversea-Chinese Banking | Americké rafinerie | Kryptoměna | Ekonomický institut | Kapitalizace | Představitelé Fedu | Steen Jakobsen | Výhled | Investiční výhled | Depozitní sazba | Hlavní úroková sazba | Obchodování na newyorské burze | Akciový index DAX | Bankéři | Bankéř | Uvolnit měnovou politiku | Poplatky | Prodávat akcie | Rychlé zisky | Výnosy bezpečných dluhopisů | Rekordní minima | Rekordní maxima | Britská vláda | Americké akciové trhy | Propad akcií | Exxon | Chevron | Dnešní aukce | Konec kurzového závazku | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Německý export | Silné euro | Hrubý domácí produkt Německa | Ceny futures kontraktů | Non-Farm Payrolls | Nonfarm Payrolls | Britská ekonomika | Americký trh práce | Dnešní zpráva | Hlavní evropské indexy | Britský FTSE 100 | Francouzský CAC 40 | Makléřské společnosti | Odhady trhu | Predikce | Summit G20 | Ekonomická situace | Světový obchod | Globální obchod | Mezinárodní investice | Ministr obchodu | General Electric | Bankovní domy | Bankovní krize | Průzkum | Graf ropy | Data z amerického trhu práce | Krize | Názory analytiků | Investiční rozhodnutí | Investiční stratég | Dolar vůči jenu | Firemní výsledky | Inflace v Německu | EU-Čína | Opatření na podporu ekonomiky | Migrační krize | Analytický tým FXstreet.cz | FTSE MIB | FCA | Finanční ústav | Světové trhy | Indikátor vývoje cen akcií | Historické rekordy | Investovat do akcií | Ochota investovat | Theresa May | Theresa Mayová | Inflace v Česku | Americké velkoobchodní tržby | Měnová politika Fedu | Měnová politika ECB | Snížení úrokových sazeb | Zpomalení čínské ekonomiky | Britské referendum | Ministři financí EU | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Nadbytek ropy | Přebytek ropy | Německé dluhopisy | Výnosy | Institut API | Měnové stimulace | Zásoby zemního plynu | Zasedání Bank of Canada | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár GBP/USD | Rizikovější investice | Japonská vláda | Americká vláda | Česká vláda | Růst čínské ekonomiky | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | Americký index S&P 500 | Akciové trhy v USA | Měnové krize | Turecká centrální banka | Turecká ekonomika | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | TRY | Index cen domů | Odliv kapitálu | Akcie Bank of America | Institucionální investoři | Indikátor důvěry | Čínský statistický úřad | Zájem obchodníků | Akcie bankovní skupiny Erste | Obchodování na akciových trzích | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Oslabování dolaru | Oslabování eura | Index ekonomické aktivity | Indikátory důvěry | Indexy PMI | ExxonMobil | Volatilita trhů | Finanční domy | Údaje o inflaci | cTrader | Alphabet | xStation | Měny&Sazby | ČTK | Země G20 | Země G7 | Skupina G20 | Ceny ropy v dolarech | Aktuální cena | Slabý kurz dolaru | Německý Ifo index | Japonský Nikkei | Konsenzus | Jihokorejský KOSPI | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Fiskální stimuly | Belgie | HDP eurozóny | Americké zásoby ropy | Zasedání americké centrální banky | Zpomalení ekonomiky | Program kvantitativního uvolňování | Bilance Fedu | Vývoj úrokových sazeb | Americký dolar vůči japonskému jenu | Výhled ekonomiky | Hlavní ekonom | Jednání FOMC | Commodity Futures Trading Commission | Setkání G20 | Fundamentální základ | Inflační čísla | Švédsko | Norsko | Dánsko | Odhad HDP | Očekávání | Nezaměstnanosti v Německu | Evropský statistický úřad Eurostat | HDP v eurozóně | Aktivita v americkém průmyslu | Tempo růstu ekonomiky | Mercedes | Audi | Globtrex | JPMorgan Chase & Co. | ABN AMRO Bank | CME FedWatch | IHS Markit | Index KOSPI | Jihokorejské akcie | Obchodování s českou korunou | ex | Akcie firem | Purple Trading | Mizuho | MUFG | Spekulativní investoři | Vývoj na měnovém trhu | Makléřské firmy | Rystad Energy | Spotový kurz | Finlord | Ruské akcie | Okénko trhu | Ranní nadhoz | Měny rozvíjejících se zemí | Obchodování ropy | Manpower | Alokace aktiv | BBVA | Silicon Valley Bank | Sázkaři | Zahraniční forex | Vývoj ceny hliníku | ČSOB Finanční trhy | Chicago Mercantile Exchange | Credit Agricole SA | ING Groep NV | Bloomberg Commodity Index | Obchodování na zámořských trzích | Zahraniční FX | Nasdaq Composite Index | 7 dní s korunou | Cena palladia | Pohyby na burze | Makroekonomické zprávy | Ranní zpráva z akciového trhu | Zpráva z akciového trhu | Vydělávat peníze | Obchodníci s měnami | FocusEconomics | Sladká ropa | BHS | Globtrex.com | Ceny pšenice | Aleš Michl | Breakout Trader | Kurzové intervence | IBKR | Nákupy zlata | Obchodování ETF | Anadarko Petroleum | Fyzický trh s ropou | Coinbase | Cena hliníku | Ceny hliníku | Americký akciový trh | Index volatility CBOE | Roklen24 | Přehřáté ekonomiky | Hurikán Irma | Obchodování s cizími měnami | Bitcoinové burzy | Kvantitativní utahování | Vývoj ceny palladia | Palladium | Technologie blockchain | Václav Pech | Václav Pech komodity | Jak obchodovat komodity | Jak obchodovat opce | Jan Dvořák | Ziskové akcie | Martin Kopáček opce | Jak obchodovat akcie | Komoditní manuál zdarma | Jak vydělat peníze na burze | Opce v praxi | Komodity Václav Pech | Algotrading | Komoditní manuál | Průmyslový index Dow Jones | Akcie v Indii | Obchodování s termínovými kontrakty | Obchodování s bitcoinem | Jerome Powell | Coinmarketcap | MiFID II | Backwardation | LYNX Trading | xPartners | Obchodování s bitcoinovými futures | ETC | Capitalinked | Radim Dohnal | Vývoj ceny pšenice | Ropné měny | Invesco | Exmo Bitcoin | Exmo | Hypoindex | Panevropský index STOXX 600 | NEST | Masivní výprodeje | Oxfam | RoboMarkets | Nový šéf Fedu | Lithium | Interfax Energy | Elektronické obchody | Tržní očekávání | Asijské trhy | Index MOEX | Vzácné kovy | Conseq Investment Management | Kurz eurodolaru | Výnosy desetiletých dluhopisů | Globální akciové valuace | Akciové valuace | Akciové výnosy | Investování s LYNX | Cena bitcoinu | Odliv dividend | Index Russell 2000 | Geopolitická rizika | Podnikání na kapitálovém trhu | Zápis ze zasedání Fedu | Globální akcie | Trhy dnes | Zvýšení těžby ropy | Skupina Saxo Bank | Saxo | Obchodní války | Výkonnost indexů | LYNX webinář | Developed markets | Očekávání investorů | Hodnota majetku | Bitcoiny | Boris Tomčiak | Raytheon | Lockheed Martin | Růstové akcie | Slabší koruna | Kartel OPEC | Obchodní týden | OPEC+ | Obchodní válka | Posilování dolaru | Události ve světě | Vývoj na finančních trzích | Dolarový index DXY | Capitalinked.com | Obchodní bariéry | Obchodní napětí | Podniky | Evropské akciové trhy | Asijské akciové trhy | Čínské měny | Globální růst | Globální hospodářský růst | Regionální měny | Nejnovější statistika | Graf vývoje | Technologické akcie | Obchodní aktivita | Akcie Facebooku | Kurz EUR/CZK | L.F. Investment Limited | Inflace v eurozóně | Firma McDonald's | Okénko finančního trhu | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Obchodní analýza | Objem obchodování | CSI 300 | Geopolitické napětí | Americká investiční banka | Forint | Obchodníci s ropou | Turecké liry | Turecká krize | Pokles ceny | Růst firemních zisků | Geopolitika | Ekonomické krize | Šéf Fedu Powell | Šéf Fedu | BofAML | Měny rozvíjejících se ekonomik | RDSA | Royal Dutch Shell | Slábnutí rublu | Index Stoxx 600 | Czech Fund | Norges Bank | Trumpův tweet | Zasedání OPEC | Korunový trh | USMCA | Měny v regionu | Těžba OPEC | Dluhopisové výnosy | Spotřebitelská inflace | Akcie v Evropě | I-Trader | Globální investoři | Kompozitní index | Trhy v USA | Trh s ropou | MSCI All-Country World | Sukuky | Výsledky firem | Banka Mizuho | Finanční skupina | Pád ceny ropy | Výsledek amerických voleb | Reakce trhu | Ruská centrální banka | Trh s kryptoměnami | Výprodej akcií | Silnější dolar | Růst amerického dolaru | Dodávky ropy | Cena plynu | Akciové propady | Pokles cen ropy | Propad cen ropy | Tvrdý brexit | Marihuanové akcie | Největší kryptoměna | IG | Christopher Dembik | Růst úrokových sazeb | Akciové trhy v Asii | Nejznámější kryptoměna | Slabá koruna | Globální akciový index | Index MSCI All Country World | MSCI All Country World | Prognóza ECB | Průzkum společnosti | Zvyšování úroků | Akcie na rozvíjejících se trzích | Výkonnost akcií | Zpomalení hospodářského růstu | Financování vlády | Politika Fedu | Zvýšení úrokové sazby | EK | Napětí na finančních trzích | Prezident Trump | Nezávislost centrální banky | Evropská komise | Akciový propad | Steven Mnuchin | Základní úroková sazba | Index spotřebitelské důvěry | Šéf ECB | Globální index | Zpomalování světové ekonomiky | Španělský IBEX | Hodnota indexu | Zpomalení ekonomického růstu | Refinitiv | Inflační vývoj | Michal Stupavský | Nárůst negativního sentimentu | Kryptoměna Bitcoin | Čínské firmy | Společnost Apple | Rezervy bank | Prezident USA | Zpomalování růstu světové ekonomiky | Zpřísňování měnové politiky | Oslabení amerického dolaru | Růst cen komodit | Úrokové sazby ČNB | Sazby Fedu | Majetek | Analytici společnosti | The Wall Street Journal | Růst dolaru | Výsledková sezóna v USA | WEF | Výsledky bank | Ropný kartel | Obchodovat s akciemi | Oživení trhu | Sazby ČNB | Zpomalení světové ekonomiky | Ekonomická nerovnost | PDVSA | Pacific Life Fund Advisors | Dolarová aktiva | Analytici z Wall Street | Podnikové investice | Slabší euro | Obchodní jednání | Makroekonomické strategie | Způsob obchodování | Akcie CME | Data z ekonomiky | Pozornost trhu | Ceny zemního plynu | Palladiové akcie | Cena komodity | Mezinárodní investoři | Zvýšení sazeb | Asijské burzy | Martin Sklenář | Ekonomický poradce | Klesající cena | Norská centrální banka | Investice do konopí | Začínající obchodníci | Zájem investorů | Inflace v ČR | Globální rizika | Cena zemního plynu | Makroekonomická situace | Oslabování kurzu koruny | Obchodování přes LYNX | Obchodujte ropu | Rozdílové smlouvy | Kvartální výsledky | Statistický úřad | Výsledky amerických společností | Podnikatelská nálada | Podnikatelská nálada v Německu | Burzovní ukazatel | Ropovod | Technologický Nasdaq | Obavy investorů | Inflační očekávání | Růst ekonomiky USA | Ruský akciový trh | Splácení dluhu | Reakce koruny | Posilování kurzu koruny | Nasdaq100 | Podmínky obchodování | Český průmysl | Cena pohonných hmot | Tržní hodnota firmy | Hodnota firmy | Podíl nezaměstnaných | Nezaměstnanost v ČR | Zahraniční investoři | Michal Brožka | Slabší dolar | Obchodní aktivity | Akciové futures | Růst cen ropy | CNY | Růst těžby ropy | Pokles sazeb | GDPNow | Výnosy dvouletých dluhopisů | Sójové boby | Obiloviny | SPI Asset Management | Infineon | STMicroelectronics | Infineon Technologies | AMS | Německé firmy | Ceny pohonných hmot | Akcie firmy | MSCI Emerging Markets | Pokles kurzu | Globální HDP | Oživení světové ekonomiky | Stav americké ekonomiky | Brexit bez dohody | Ztráty dolaru | Společná měna | Propad ropy | Boris Johnson | NVDA | Zájem o bitcoiny | Riziko recese | Prodej ropy | iFX | Investice firem | Americké společnosti | DE30 | Guvernér Fedu | Snížení sazeb | Dolarové sazby | Omezení dodávek ropy | Čínský trh | Wealth Management | NATGAS | Prezidentka ECB | Volný čas | Záporné sazby | Banky na Wall Street | Týdenní makrokalendář | Akcie a ETF | Ceny niklu | Ropné akcie | Společnost Gazprom | Gazprom | NASDAQ 100 | Pokles úroků | FedWatch Tool | Výprodeje na akciovém trhu | Asset alokace | Klíčové události ve světě | Nálada na akciových trzích | Napětí na trzích | Nordea Bank | Obchodní konflikt | Růst ceny zlata | Vývoj na trzích | Ekonomické vyhlídky | Výnosové křivky | Pokles cen | Akciový růst | Likvidita a volatilita | Americké futures | Globální akciové indexy | Snížení úroků | Vanadiové akcie | Vanad | Výkonný ředitel | XTB Research | Akcia | Štěpán Křeček | Odvetná cla | Ministerstvo obchodu | Silný dolar | Britský premiér | Recese v USA | Tomáš Pfeiler | Obava z recese | Obavy z recese | Konglomerát | Zprávy z Německa | Hurikán Dorian | Bohatí | Kurz české koruny | Oživení ekonomiky | Cla na čínské zboží | Akciové alokace | Cena niklu | AMZN | Burzovní průvodce | Volby v Británii | Akcie podniku | Pohonné hmoty | ISM index | Thyssenkrupp | Výnosy amerických státních dluhopisů | Shrnutí obchodování | Růst mezd | Uvolňování měnových politik | NGAS | Tiering | Depozitní sazby | Pravděpodobnost recese | Prosus | Těžební zařízení | US500 | Pozornost finančních trhů | Nárůst cen ropy | Saudi Aramco | Televize CNBC | Vývoj ceny cukru | Dění na trzích | Natixis Investment Managers | Ukazatel volatility | Ukazatel volatility na ropném trhu | Obavy z globální recese | Globální recese | Denní graf | Breaking news | Očekávání trhu | Dot plot | Nastavení úrokových sazeb | Overbalance | Poptávka po ropě | Pokles ceny ropy | Růst ceny ropy | Jak obchodovat ropu | Finanční situace | Data z Německa | Tamás Varga | Pohonné hmoty v Česku | Nejlepší vanadiové akcie | Energetické firmy | MetLife | Český HDP | GOOGL | Ceny palladia | Čas jsou peníze | Měsíčník finančních trhů | Předstihové indikátory | Spotová cena zlata | Akcie roku 2019 | Akcie roku | Formule 1 | Makroekonomický výhled | Jak se stát lepším investorem | Nízká nezaměstnanost | Profesionální obchodníci | Geopolitické riziko | Obchodní dohoda | Cena kakaa | Kakao | Vývoj ceny kakaa | Ceny kakaa | Vývoz ropy a plynu | Vývoz ropy | Bilance zahraničního obchodu | Hospodářské dopady | Vyšší úrokové sazby | Cena akcie | Očekávané Earnings | Uvalení cel | Největší ekonomika | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Banka Goldman Sachs | Trinity Bank | Vysoká likvidita | Nálada na finančních trzích | Hospodářské krize | Huawei | TOPIX | Americké automobilky | Automobilky | Čistý zisk | KOSPI | Investment Management | Rozpočet | Deficit | Prohloubení schodku | Prezident Donald Trump | Káva | Rozhodnutí americké centrální banky | Ropný gigant | Politická situace | Ceny benzínu | Německá vláda | Sílící koruna | Hongkong | Patterny | Investice do ropy | Obchod s ropou | Larry Kudlow | Ropné firmy | Trinity | ČNB Jiří Rusnok | LNG | Výkon amerického dolaru | Obchodní příměří | Medvědí signál | Objem | Akcie rozvinutých trhů | Klíčová rizika | Data z USA | Ropný kartel OPEC | Rijád | František Táborský | Bílý dům | MSFT | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Trh práce | Vyšší sazby | Zelená politika | Čínský export | Německý průmysl | Obchodní dohody | Standardní odchylky | Recese světové ekonomiky | Robert Shiller | Vyšší volatilita | Provozní zisk před odpisy | Včerejší obchodování | Těžba v USA | Spojené státy a Čína | Alibaba Group | Růst spotřebitelských cen | Německá průmyslová výroba | Zdražování pohonných hmot | Snižování úroků v USA | Snižování úroků | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Inflace v USA | Ceny pohonných hmot v ČR | ČSÚ | Růst průmyslové výroby | Konkurenceschopnost | Německé hospodářství | Recese v Evropě | Luis De Guindos | Statistický úřad Eurostat | Americký dolar dnes | Americký dolar k japonskému jenu | Cisco Systems | Firma | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Období nejistoty | Zasedání ČNB | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | PLN/EUR | Maloobchodní prodeje | Americké maloobchodní prodeje | Hlavní události | Technické analýzy | Hlediska technické analýzy | Global Markets | BAT | Risk-off | Index MSCI Emerging Markets | Parlamentní volby | Olívia Lacenová | Martin Krištoff | CFDWorld | Průmyslová výroba v USA | Applied Materials | UnitedHealth | Pfizer | Výrobce léků | Poradce Bílého domu | USA a Čína | Týdenní zpráva | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Souhrn finančních trhů | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen | Globální dluhopisové trhy | Maďarská centrální banka | Studie | Server CNBC | Dolar k japonskému jenu | Vysoké riziko | Bilance | Index DOW | Údaje o obchodu | Americký Senát | Celkový objem obchodů | Ceny na čerpacích stanicích | Negativní sentiment | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Erste Group | Vývoj trhu | Generální ředitel | PSA | GM | Růst světové ekonomiky | Filadelfský Fed index | Filadelfský Fed | Obchodní spor | Obchodní spor mezi USA a Čínou | Skupina OPEC+ | Čínský prezident | Kybernetická měna Bitcoin | Česká měna dnes | Největší pokles | Dnešní růst | Trh s dluhopisy | Ukrajina | Lagardeová | Souhrnný index | Akcie společnosti Tesla | Vyšetřování | Labouristická strana | Amazon | Nízké úrokové sazby | Indexy nákupních manažerů | Nálada spotřebitelů | Philip Lowe | Důvěra v českou ekonomiku | Nakupovat zlato | Úrok | Louis Vuitton | LVMH | Arnault | Nejbohatší | Bernard Arnault | Jednání mezi USA a Čínou | Vysoké ceny ropy | Miliardy | Způsoby těžby | Důvěra v ekonomiku | Vyhlídky | Průzkumy | Američtí zákonodárci | Trendová linie | Pohyby kurzu | Domácí měny | INTC | Vicepremiér | Fáze obchodní dohody | Federální rezervní banky | Americká data | Čínský průmysl | Walt Disney | 5G | AFP | Důvěra v ekonomiku eurozóny | Ceny americké ropy WTI | Evropská ekonomická důvěra | Ekonomická důvěra | Dlužníci | Bankovní tituly | Domácí poptávka | Meziroční růst HDP | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Dluhopisoví investoři | Zveřejněná data | Globální trh | Martin Stránský | Konkurenti | Velká krize | Vládní bondy | Financovat | Aktuální konsenzus ekonomů | Konsenzus ekonomů | Omezení těžby | Statistika | Předpovědi | Alza.cz | Cla na dovoz hliníku | Ceny výrobců v eurozóně | Ceny výrobců | Dynamika mezd | Průmysl | Mzdový nárůst | ADP | Investovat v roce 2020 | Poslanecká sněmovna | Úrokové sazby v Maďarsku | HUF | PLN | Na burze | Deficit zahraničního obchodu | Centrální banka USA | Historické události | Vyšší poptávka | Propouštění | Dnešní data | Impuls | Formule | USDIDX | Visa | General Motors | Enel | Výrazný pokles | Čínské zboží | Ceny potravin | Čína a USA | Rozvoj | Zvýšená volatilita | Stavební produkce | Data z průmyslu | Špatná nálada | Tuzemský průmysl | Stavebnictví | Paul Volcker | Lukáš Lipovský | Řešení Brexitu | Volby do parlamentu | RoboMarkets Česká republika | Koruna dnes | Zdražování | Ceny zboží | Inflace v listopadu | Ceteris paribus | Německý ZEW index | Sociální sítě | Problémy | NAFTA | Britové | Cvičení | Směřování měnové politiky | Tomáš Holub | ČNB Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Člen bankovní rady ČNB | Breaking | Pojišťovny | Ekonomická recese | Total | Americké ministerstvo práce | Zasedání FOMC | Prodeje akcií | Prognózy | Nejistoty | Ruská ropa | Státy EU | Těžba ropy v Rusku | Ranní komentář | Ranní zpráva | Konzervativní strana | Vybírat zisky | Evropský průmysl | Největší producent ropy | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Chuť k riziku | Světové obchodní organizace | Index MSCI All-Country | MSCI All-Country | Předseda Evropské rady | Charles Michel | GBP/EUR | Schůzka FOMC | Plyn | Dobrá nálada | Nálada | Termínové kontrakty | Kontrakty | Koruna zpevnila | Prohlášení | Yahoo | Moskva | PSA Group | HDP Německa | PKN Orlen | Mezinárodní organizace pro vinnou révu a víno | OIV | Americká ropná společnost | Společnost Huawei | Ford Motor | Americká automobilka | Fiat Chrysler Automobiles (FCA) | Fiat Chrysler Automobiles | United Technologies | Tata Steel | Farmaceutická společnost | AbbVie | Allergan | Členové Organizace zemí vyvážejících ropu | Centrální banky USA | Amgen | Ropná zařízení | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | IAG | Společnost Microsoft | Události ve světové ekonomice | Nejdůležitější ekonomické události | Události roku | Zahájení obchodování | Událostí ve světové ekonomice | NN Group | Škoda Auto | Míra | RWE | Premiér Babiš | Vivendi | Jaderné elektrárny | Accor | Ohlédnutí | Levnější ropa | Nižší ceny ropy | Úroky | Konec roku | Investiční aktivity | Německý PMI | Bilance běžného účtu | Edward Moya | Míra nezaměstnanosti v Británii | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Bankovní rada České národní banky | Hypotéky | Hypoteční trh | Premiér Boris Johnson | Důchod | Předseda | Investujte | Uchovatel hodnoty | Naše prognóza | Americké centrální banky | Dolar roste | Trumpova administrativa | ČNB dnes | Vojtěch Benda | Vánoce | Nabídka a poptávka | Kupní síla | Zlepšení sentimentu | AXA | Fed index | Záporné úrokové sazby | Zavedení záporných úrokových sazeb | Meziroční míra inflace v eurozóně | Optimismus investorů | FedEx | FDX | Evropská spotřebitelská důvěra | xStation5 | Akcie v roce 2019 | Biotechnologické společnosti | Nejziskovější | AAPL | MasterCard | FB | AT&T | Disney | Tým RoboMarkets | Německý ministr hospodářství | Ministr hospodářství | Americké vlády | Nike | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Nejbližší support | Nákupy centrálních bank | Bydlení | Vánoční svátky | Ropné dodávky | Česká zbrojovka | Vstup na pražskou burzu | Aurora Cannabis | Pěstitel marihuany | CanniMed Therapeutics | Údaje z Číny | Ztráta | Úbytek | NERV | Nejlepší akcie | Akcie těžařů stříbra | BREAKING | Stratég | Hlavní akciové indexy | Akciové indexy v USA | Citelné zdražování | Důležité ekonomické události | Miliardy korun | Cena pšenice | Kraft Heinz | NLI | Zasedání měnového výboru | Výnosy státních dluhopisů | 500 nejbohatších | Majetek 500 nejbohatších lidí | Nerovnosti bohatství | Ředitel internetového obchodu Amazon.com | Podíl majetku | Koruna posílila | Čínská centrální banka (PBOC) | Nálada v průmyslu | Průmyslové podniky | Peking | Evropské PMI | US100 | Americký index | Wirecard | Pozitivní zpráva | Zpráva z Německa | Aktuální klíčová rizika | Nálada na globálních trzích | Schodek státního rozpočtu | Ceny dluhopisů | Napětí na Blízkém východě | Ziskovost | Tuzemská ekonomika | Sulejmání | Růst akciových trhů | Cyrrus Tomáš Pfeiler | Nejistoty na finančních trzích | Hospodaření | American Airlines Group | United Airlines Holdings | Zbrojovky | Třetí světová válka | Světová válka | Zvýšení inflace | Růst poptávky | Nízké ceny ropy | Klesající trend | Předpokládaný vývoj | Sulejmáního smrt | Eskalace konfliktu | Vyšší ceny ropy | CFA | Zabití generála Sulejmáního | Teherán | Američané | Napětí mezi USA a Íránem | Eskalace napětí | Vzestup ceny | Commodity index | Altria Group | Netflix | NFLX | List Financial Times | Míra inflace v eurozóně | Růst irácké produkce ropy | Evropská inflace | Dobrá data | Výroba aut | Washington | Daimler | Ceny ropy dnes | Tamas Varga | Micron Technology | Microchip Technology | Apache | Finální odhad | Hlavní rizika | O2 | O2 Czech Republic | Tovární objednávky v Německu | Nárůst meziroční míry inflace | Středoevropské měny dnes | Letecké společnosti | Miliardy eur | Írán | Irák | Ministr energetiky | Ministr zahraničí | Sodexo | Vývoz v listopadu | Sezónnost | RBA | Budoucnost | Ifo | Clemens Fuest | Experti | Dramatické dopady | Zemědělství | Obavy z konfliktu | Harry Tchilinguirian | Spolkový statistický úřad | Předběžné výsledky | Nejbližší rezistence | ASML | ASML Holding NV | Ropa typu Brent | Poradenství | Mercedes-Benz | Růst globální ekonomiky | Nový rekord | Ministerstvo práce | Dow Jonesův akciový index | Geopolitická situace | Iniciativa | Podnik | Peníze z prodeje akcií | Tržní trendy | Cena akcií podniku | Proinflační | Luboš Růžička | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Tržní sazby | Snížit úrokové sazby | Prosincová inflace | Růst cen potravin | Veřejné finance | Analytička | Ukazatele | Počet bankrotů | SAP | Technologická společnost | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Zpevňování koruny | ČNB Vojtěch Benda | Růst německé ekonomiky | Meziroční růst spotřebitelských cen | Růst spotřebitelských cen v Německu | Cenové tlaky | Zájem o nová auta | Nová auta | Dobré zprávy | Situace na Blízkém východě | Americké ministerstvo | WESP | Výhled pro Evropu | Richard Kozul-Wright | Americké ministerstvo obchodu | Spotřebitel | Zájem o dolar | Nižší růst | Ceny energií | Pravděpodobnost snížení úrokových sazeb | MOEX | Banka Morgan Stanley | Oživení globální ekonomiky | Angela Merkelová | Kancléřka Angela Merkelová | Prognózy ČNB | Měnový pár EUR/CZK | Krach | Očekávaný vývoj | Komunikace | Údaje o HDP | Francouzský prezident | Macron | Astrazeneca | General Electric (GE) | Edelman | Kapitalismus | Trump | Davos | Čínské indexy | Pozitivní zprávy | Mezinárodní organizace práce (ILO) | Mezinárodní organizace práce | ILO | Banka SEB | Prezident | AMGN | Koronavirus | Nový koronavirus | Nejnovější údaje | Výsledky průzkumu | Průměrná úroková sazba | Paypal Holdings | Michal Stupavský, CFA | Google | Samsung | 100 miliard dolarů | Obchodní vztahy | Koronavir | Anglie | Trhy | ASX 200 | S&P/ASX 200 | WHO | Evropské ekonomiky | Indikátor ekonomického sentimentu | Souhrnný indikátor | Dnešní PMI | Nejlepší ropné akcie | Akcie roku 2020 | Akcie ConocoPhillips | ConocoPhillips | Banka UBS | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Koruna oslabuje | American Express | Ratingová agentura Fitch | Reakce investorů | Pohyby cen | Změny cen | Čínský koronavirus | Virus | Asijské indexy | Vir | Akciové trhy v Evropě | Jüan | Negativní dopad | Pokles | Situace | Zdražovat | Bluechip | České měny | Klaus Wohlrabe | Ekonom Ifo | Ifo Klaus Wohlrabe | Ifo Clemens Fuest | Prezident Ifo | Důchody | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | Odhad letošního růstu | Provozní zisk | Meziroční růst | Zdravotní pojištění | Vít Hradil | Růst inflace | SARS | Stratég Saxo Bank | Epidemie koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | Analytik skupiny | IHNED | DISH | Certifikace | Vysoká inflace | Čínské burzy | Starbucks | Boeing | Vstupy | Výstupy | L.F. Investment | Snížení těžby ropy | Úřad pro energetické informace | Lehká ropa WTI | Raiffeisenbank a.s. | Virus SARS | FIAT | Zpomalení růstu | Tomáš Nidetzký | Viceguvernér ČNB | Pochybnosti | Zlepšení | Úsilí | Nezaměstnanost v EU | Tempo růstu hrubého domácího produktu | SBUX | Růst v eurozóně | Akcie v roce 2020 | Obchody | Výdaje | Slevy na dani | Strach z koronaviru | Daň z příjmu | Průmyslníci | Pesimismus | Akcie v Číně | Zpracovatelský sektor | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Hlavní úrokové sazby | Firma Alphabet | Alokace investičních portfolií | BP | Dodávky na trh | Moneycorp | Thomas Anderson | Optimismus na trzích | Americký ISM | Americký ADP report | Americký ADP | Italský PMI | Španělský PMI | PMI pro sektor | Prodeje aut | Fresenius Medical | FME | Aktivity v Číně | Adidas | Americká společnost | Zrychlení růstu | Rekordní hodnoty | Německé tovární objednávky | Sazby beze změny | SEC | NFP | Rozhodování | Rolování kontraktů | Velmi bohatý | Recese ve Spojených státech | Ministerstvo dopravy | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | Americké banky | Průměrná cena | Nejobchodovanější komodity | Brent Crude Oil | Natural Gas | NFP data | Obchodovanie | Britský statistický úřad | Zdražování ropy | Americký Úřad pro energetické informace | West Texas Intermediate | Medvědi | Prodávající | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Galapagos | Biogen | Pharming Group NV | Americká inflace | Inflace v lednu | Růst sazeb | Marek Mora | Valuace | Navýšení úrokových sazeb | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Vývoj ceny kukuřice | Kukuřice | Ceny kukuřice | Německý HDP | Indexy aktivity | Data ČSÚ | OIL.WTI | Deutsche Telekom | Ekonomické aktivity | Ministerstvo financí ČR | Index CSI 300 | Thajský index SET | Index SET | Americký PMI | PMI ze sektoru služeb | Důvěra v průmyslu | Gilead Sciences | Údaje z USA | Konjunkturální průzkum | Prudký propad | FedWatch | Craig Erlam | Dopad koronaviru | Noviny | Obavy z pandemie | Index Standard & Poor's | Šíření koronavirové nákazy | Index aktivity | Největší ztráty | Průmysl a zahraniční obchod | Šířící se koronavirus | Zpřesněný odhad | Tržní úrokové sazby | Průměrná mzda v ČR | Průměrná mzda | Americký Fed | Stabilita | Jižní Korea | Německé maloobchodní tržby | Sestupný trend | Cestovní ruch | Japonská automobilka | Automobilka Toyota | Toyota | Vývoj | Ministři financí zemí platících eurem | Pokles prodeje | Nafta v ČR | Šok | Snížení těžby | Ceny nafty | Martin Gürtler | Americké tovární objednávky | Mzda v ČR | Průměrná hrubá měsíční mzda | Mzda | Vzestup inflace | Výkyvy | Současná cena | Ropné království | Cenová válka | Čínské exporty | Výsledek zahraničního obchodu | Překoupenost | Příležitost k nákupu | Strach na světových burzách | Inflace v únoru | Míra inflace v únoru | Nástroje měnové politiky | Obrovské ztráty | Cenové války | Videokonference | Lídři EU | Restrikce | Těžební kapacity | Zásoby ropy v USA | Americké výnosy | Globální dění | Vývoj na trhu | Prudký pokles | Vysoké ztráty | Hlavní měny | Aerolinky | Air France-KLM | Lufthansa | Akcie včera | Program nákupu aktiv | Nifty 50 | Evropské dividendové akcie | Dividendové akcie 2020 | Akcie 2020 | Royal Dutch Shell (RDSA) | Olaf Scholz | Index strachu VIX | Profitovat | Medvědí trend | Maloobchodní tržby v Číně | Další vývoj | Těžaři ropy | Íránská ropa | Karanténní opatření | Restriktivní opatření | Australská centrální banka (RBA) | Eurozóna stimuly | Stimuly | Index výrobní aktivity | Nízká cena ropy | Průmyslové ceny | Silný propad | Evropské země | Brusel | Letectví | Pokles HDP | Členové bankovní rady | Fiskální politiky | Kabinet | Guvernér Rusnok | Energetické společnosti | Ropa a pohonné hmoty | Zrychlení inflace | Standard & Poor’s 500 | Klíčový ukazatel | Největší propad | Oslabování české měny | Míra nejistoty | Cenový vývoj | Třída aktiv | Špatné výsledky | Silný pokles | Šíření viru | Stimul | Pokles vývozu | New York Times | NBER | Obavy trhu | Nákupy aktiv | Odhad inflace | Měnové podmínky | Vedlejší účinky | Měnové zasedání | Ekonomové Deutsche Bank | Propad poptávky | Viceprezident | Spotřebitelé | Makroekonomické predikce | Výhled poptávky | Hyundai | Jihokorejská automobilka | Automobilka | Automobilka Hyundai | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie | Počet nakažených | Čerpací stanice v ČR | Čerpací stanice | Pád cen ropy | Aktuální situace | Mimořádná opatření | Hodnota černého zlata | Žádosti o podporu | Britská centrální banka dnes | JPMorgan Chase & Co | Snížení základní úrokové sazby | Šíření nemoci COVID-19 | Šíření nemoci | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Člen bankovní rady Aleš Michl | Rozkolísaný | Dnešní posílení | Dolar zpevňuje | Prudký pokles cen | Nová stimulační opatření | Americké ministerstvo energetiky | Zásobníky | Texas | PYPL | Hlavní americké indexy | Internetový obchod | Obchod Amazon | Bilion dolarů | Další pokles | Situace v Číně | Koronavirová krize | Ahold Delhaize | UNA | Wolters Kluwer | WKL | Unilever | REGN | Katar | Salmán | MF | Republikánská senátorka | Senátorka | OSVČ | Kongres | Škoda | Index ISM | Manufacturing | Komerční banky | Republikáni | Demokraté | Návrh zákona | Domácnosti | Posílení amerického dolaru | Přikoupení | Investiční banka Goldman Sachs | Hotovost | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Počet potvrzených případů | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Alena Schillerová | Ministryně financí | Prodejní tlak | Babišova vláda | Zápis z posledního zasedání | Úřad práce | Citrix | Citrix Systems Inc | Citrix Systems | Dávky v nezaměstnanosti | Tomáš Raputa | Prostor pro pokles | Politická rozhodnutí | Graf dne | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | United Airlines | American Airlines | Koronavirové krize | Signál | Americká banka | Guvernér ČNB Rusnok | ČNB Rusnok | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Tisková konference | Repo sazby | Banka JPMorgan | Biliony | Globální poptávka po ropě | Potenciál | Americká spotřebitelská důvěra | Evropský parlament | Platební neschopnost | Spotřebitelská důvěra v USA | Boj s koronavirem | Allianz | Německý statistický úřad | Ministryně financí Alena Schillerová | Propad HDP | Farmaceutické firmy | Pokles sentimentu | Ceny elektřiny | Výkonnost indexu | Šíření nákazy | Bulharsko | Nejlepší palladiové akcie | Ekonomické ukazatele | Březnová inflace | Izrael | Abbott Laboratories | Fiat Chrysler | Reálné mzdy | Sberbank | Klid před bouří | Ekonomiky | Hongkongský index Hang Seng | Nigérie | Angola | Alžírsko | VW | Akciový index S&P 500 | Situace v průmyslu | Jana Steckerová | Vzdělávací materiály | Italové | Slovensko | Solidní růst | Globální dluhopisový index | Index vládních dluhopisů | Globální index vládních dluhopisů | Index DXY | Výkonnost dolaru | Výkonnost dolaru vůči koši hlavních světových měn | Války | Schodek | Aukce státních dluhopisů | Dnešní aukce státních dluhopisů | CECEEUR | Poradce | Organizace | Švédská vláda | Poskytování hypoték | Analytik Saxo Bank | Růst nezaměstnanosti | Deficit veřejných financí | Letecká společnost | Saúdové | Nvidia Corp | Závislost | Práce | Výraznější pokles | Výprodej ropy | Jednání ČNB | Koronakrize | Ropné kohouty | Afrika | Model Y | Údaje | Týdenní nárůst | Ekonomické škody | Zlevňující ropa | Prudce zlevňující ropa | Johan Sverdrup | Skupina OPEC | DPH | Mexiko | Ropný průmysl | Oživení v Číně | Raketový útok | Eni | Pojišťovna | Obchodování ČNB | Globální trh s ropou | Cushing | Německá průmyslová produkce | Opatření proti šíření koronaviru | Patenty | Prezident Vladimir Putin | Míra nezaměstnanosti v březnu | Možnosti obchodování | Velké americké banky | UnitedHealth Group | Pohonné hmoty v ČR | Hluboké recese | Jednání skupiny OPEC | Jednání skupiny OPEC+ | Dopady koronavirové krize | CDC | Ministři | Opětovný pokles | Ekonomické oživení | Světoví těžaři | Přední světoví těžaři | Jednání OPEC | Jednání OPEC+ | Alexandr Novak | Skupina těžařů | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Cena benzínu | Nadprodukce | Pákistán | Indický premiér | Naréndra Módí | Snížení produkce | Oživení cen ropy | Oživení cen | Abdalazíz bin Salmán | Splátky dluhů | Čínské oživení | Celková inflace | Výpadky | Akcie Activision Blizzard | ATVI | WMT | Activision Blizzard | Emitenti | Vývoj HDP | Massachusetts | Více peněz | Inflace v březnu | Credit Suisse Group AG | Microsoft Corp | US Bancorp | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | Maloobchodní tržby v USA | Podnikatelské investice | Dodavatelské řetězce | Výhled poptávky po ropě | Majitel | Úspory | Hospodářské oživení | Restart ekonomiky | Internetové televize | Televize Netflix | Otevírání ekonomik | Býčí vyhlídky | Bankovní vzdělání | BMO | Procter & Gamble | Statistiky | Jeffrey Halley | Chuť riskovat | Vzrušení | Správy peněz | Indikace | Hlubší schodek | ZEW index ekonomického sentimentu | Nákup ropy | USD za barel | Vývoj měnového páru USD/CAD | Američtí těžaři | Obchodovat ropu | CFD na ropu | Květnový kontrakt | Kontrakt na WTI | Levná ropa | CMC | Cena americké ropy | Cena americké ropy WTI | Rizikové averze | SaxoStrats | USO | Červnový kontrakt | Stephen Innes | Americké produkce | Trade | S&P500 | Dílčí index | Nabídka ropy | Spotřeba ropy | Kontrakt na ropu Brent | Kontrakty na ropu | Kontrakty na ropu WTI | Producenti ropy | Ázerbájdžán | Nizozemsko | Polská průmyslová produkce | Důvěra v eurozóně | Situace na trhu s ropou | Ropné velmoci | Mimořádná situace | Cenové pohyby | Americký ropný institut | Ropný institut | Ropný institut API | Poptávka po pohonných hmotách | Cena ropy v korunách | Uvolňování karanténních opatření | Capital Analysis | Celosvětová poptávka po ropě | Další snížení těžby | Snížení těžby hlavními producenty | Údaje o zásobách v USA | Obchodování s ropu | Sociální síť | Debata | Tweety | Cena surové ropy | Surové ropy | Poklesy PMI indexů | PMI ve službách | PMI ve službách v eurozóně | Jaromír Sladkovský | Ředitel Raiffeisen | Ředitel Raiffeisen investiční společnosti | Evropské indexy | Břidlicové ropy | Air France | Posílení | Omezení pohybu | WEI | Důvěra v českou ekonomiku v dubnu | Indikátory ekonomického sentimentu | Ropa zadarmo | Výkon dolaru | Nové zakázky | Joe Biden | Evropské méně | Data z trhu práce | Sentiment v USA | Spotřebitelský sentiment v USA | Spotřebitelský sentiment | Průzkum ČSÚ | ADBE | Cenový pokles | Cestování | 3M | Superpočítač | 737 MAX | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Ryanair | Ministerstvo hospodářství | Rozhodnutí o sazbách | Shell | Energetická společnost | Warren Patterson | Ropa roste | Maloobchod | Pozastavit obchodování | Zaměstnanci | Ztráta indexu | Blízký východ | Zvyšováním těžby | Akcie padají | Růst výnosů | Rally na akciích | Federal Reserve | Soud | Herbert Diess | Koncern Volkswagen | Poměr PE | PMI pro sektor služeb | Americký ADP report z pracovního trhu | ADP report z pracovního trhu | Latinská Amerika | PEPSICO | Dovoz | Vývoz | Objem ropy | Petrochemická společnost | MSCI World | ETN | Zdražení ropy | Rakouský kancléř | Pozitivní očekávání | Regulační orgány | Státy eurozóny | Restriktivní opatření kvůli koronaviru | Snižování cen | Expanze | Bezpečnost | Kontrakce | Zveřejněné údaje | Dluhy | Členské státy | NKE | Průmyslové kovy | Členské země | Hlavní kryptoměny | RBI | Obchodní firmy | Rekordní propad | Výzkumné společnosti | Účet platební bilance | T-Mobile | Auta | Dopad na cenu | Xiaomi | Oblasti rezistence | Vývoj ekonomiky | Vakcína | Sektor služeb | CL | Spekulovat | Silná rally | Moderna | Fiskální stimul | Oživení globální poptávky | Marek Brávník | Martin Winterkorn | Manažeři | Zájem o hypotéky | Eli Lilly | Důvěra spotřebitelů | Velký růst | Ruské ministerstvo financí | Akcie leteckých společností | Omezení produkce OPEC | Omezení produkce OPEC+ | Omezení produkce | Kupci | Podnikatelské aktivity | Pokles podnikatelské aktivity | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Aktivity v eurozóně | EasyJet | Britské aerolinky | Cena ruské ropy | Urals | Renault | PMI v eurozóně | Obavy z ekonomického dopadu | Umělé inteligence | Investovat peníze | Investment management | Předstihové ukazatele | Kia | JDE | Index akcií | Unie | ČR | Záchranný program | Balíček na podporu ekonomiky | Vakcíny proti koronaviru | Počty nových žádostí o podporu | Salesforce | Koronavirové pandemie | Nissan | Projev Trumpa | Francouzská automobilka | Těžba kartelu OPEC | Řecký parlament | Rozhodnutí FOMC | Slabá poptávka | Pozitivní sentiment | Velcí producenti | Citi Group | PEPP | Střední Evropa | Špatné zprávy | Ruské úřady | Rozhodnutí ECB o sazbách | Čínská poptávka | Square | Předkrizové úrovně | Berlín | Býčí trend | Nejlevnější hypotéky | OCBC | Howie Lee | Saúdskoarabský ministr energetiky | Tempo poklesu | Rally na ropě | Index Nasdaq Composite | Inflace v květnu | Zpomalení inflace | Květnová inflace | Světové krize | Nižší DPH | Globální poptávka | Oklahoma | Hospodářský propad | Nestlé | Novo Nordisk | Sanofi | Světová poptávka po ropě | Japonský vývoz | Prodeje automobilů | Propad cen | Bezpečný dolar | Covid | Druhá vlna pandemie | Infekce Covid | ZIL | Zahraniční kapitál | Banka JP Morgan | Poptávka po ETF | Představenstvo | Snížení nákladů | Koronavirová opatření | Druhá vlna | Počty nových případů | Útlum ekonomické aktivity | Vlna koronaviru | Živnostníci | Paušální daň | Vývoj ceny černého zlata | Velké investice | Sankce proti Rusku | Stimulační program | Ziskové marže | Ukrajinský prezident | Volodymyr Zelenskyj | Letošní úroda | Úroda | Jasný signál | Situace na trhu práce | Exporty | Výdaje japonských domácností | Dopad pandemie | Novavax | MAM | Ant | Tokyo Shoko Reserch | Izraelský premiér | Benjamin Netanjahu | Červnová inflace | Sony | Fond obnovy | Nizozemská vláda | Fundamentální pozadí | Chorvatsko | E.ON | Johnson & Johnson | Členové kartelu OPEC | Ceny kávy | Úspěchy | Silicon Valley | Ocenění | Šance | SAE | Opel | Chrysler | Ceny | Kolaps | Spotřební daně | Merkelová | Růst poptávky po ropě | World Markets | Společnost Chevron | Polský průmysl | Softwarový gigant | Společnost XTB | Rostoucí ceny komodit | Cenové patterny | Důležitá rezistence | Akcie těžařů | Celkový výsledek | Insolvence | John Kilduff | Zisk OMV | OMV | Plynárenské společnosti | Konkurenční společnosti | Pár EUR/USD | Nikl | Důvěra | Turistický ruch | Ant Group | Výzkumy | Indonésie | Slabý dolar | Produkce v průmyslu | Uskutečnění obchodů | Cenové hladiny | Sázka na růst | Lepší výsledky | Vývoj léků | Americké počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Erdogan | Turecký prezident | Recep Tayyip Erdogan | Ekonomické zotavování | Oživení poptávky | Prezidentské volby USA | Počty nakažených | Hospodaření banky | Analytik XTB | Pandemická situace | Upozornění na rizika | Rystad | Pokles tržeb | Trh s futures | Počet akcií | Snížení DPH | Globální pandemie Covid-19 | Globální pandemie | Hurikán Laura | Záplavy v Číně | Zrušení superhrubé mzdy | Kanadská ekonomika | Coca-Cola | Analýza ceny | Deglobalizace | Ruská vláda | Výrobní sektor | Americký soud | Venezuela | Růst eura | Průměrné mzdy | Představitelé ECB | IT společnosti | České maloobchodní tržby | Seznam Zprávy | Klimatické změny | Inflace spotřebitelských cen | Ceny mědi | Odborníci | Peso | Obchodování s ropou | Výhled globální poptávky po ropě | Automobilka PSA | Mezinárodní agentura pro energii | TSLA | Nvidia | Qualcomm | Sazba hypoték | Průměrná sazba hypoték | Snížení emisí | Budoucí vývoj | Dobrý obchodní systém | Vývoj akciového indexu Nasdaq | Caroline Bainová | Vývoj ceny kávy | Zhoršení pandemie | Ropa dnes | Rozdělení akcií | Cena elektřiny | Elektromobily | Výsledek jednání ČNB | Politici | Účinné vakcíny | JCPOA | Ropovody | PVM Tamas Varga | Snížit emise | Riziko poklesu cen | Biden | USA Joe Biden | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Co je to ropa? | Druhy ropy | Vliv členů OPEC | Vývoj ceny ropy v roce 2020 | Nepokoje na Blízkém východě | American oil future | Cena American oil future | Ropný trend | Aktuální cena ropy (graf) | Graf ceny ropy | Dlouhodobý graf ceny ropy | Investovat do ropy | Jak můžete investovat do ropy? | Turbo certifikáty | Investování do ropných akcií | Prognózy na cenu ropy | Marathon Petroleum | Marathon | ACS | Vývoj indexu PMI | Ranní okénko | Česká republika | Šéf centrální banky | Přerušení těžby | Pokles průmyslové výroby | Antimonopolní úřad | Bloomberg Barclays | Index Bloomberg Barclays | Centrální banky USA (Fed) | Graf ropy WTI | Energetický sektor | Ropa a Plyn | Frakování | Lockdown | Měnový fond | Ceny v Česku | AEX | Libye | CPI v USA | iPhone | Oživení německé ekonomiky | Walgreens | Jack Dorsey | Koncern | Embargo | Dění na finančním trhu | Projev šéfky ECB | Mluvčí Bílého domu | Volby USA | Volby USA 2020 | Bidenova politika | Nařízení | Intel | Výrobce čipů | Zásoby benzinu | JPM | GS | Kvóty na těžbu ropy | Poptávka a nabídka | Geopolitické faktory | Klimatické faktory | Futures a opce | Obchodování s futures | Futures na ropu | Opce na ropu | Rizika obchodování ropy | Společnost Ant Group | Technologické tituly | Bed Bath & Beyond | BBBY | Zhoršování pandemické situace | XOM | CVX | JNJ | Zveřejnění výsledků | Zveřejnění výsledků HDP | Podvážení | Indikátor vývoje cen | Pokles EUR/USD | Výsledky voleb | Coty | Přebytek zahraničního obchodu | T-Mobile US | Oslabování amerického dolaru | Pfizer/BioNTech | Nové zprávy | Zájem o ropu | Pfizer a BioNTech | Oživení čínské ekonomiky | Průmysl v eurozóně | Hlavní kryptoměna | Pád cen | Producent ropy | Růst amerického HDP | Spotřební daň z nafty | Tranzit ruské ropy | Transněfť | Ropovod Družba | Oživení poptávky po ropě | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | Ministerstvo energetiky | Rovnováha na trhu | Proražení | Přebytek obchodní bilance | Adobe Systems | Ceny PHM | Dluhopis Republiky | Tesco | Cenový skok | Futures na DAX | Siemens | Bayer | Vakcinace | Carsten Fritsch | Analytik Commerzbank | Lego | Očkování | LEN | PX Pražské burzy | NBP | Lael Brainardová | Účinnosti vakcín | Mutace koronaviru | Mutace viru | Ceny aktiv | Futures na ropu WTI | Očkování proti covidu-19 | Cenné papíry a burzy | VIX na trhu s ropou | Third Bridge | Peter McNally | Výzkumné firmy | Pokles ceny americké ropy | Ceny americké ropy | Refinitiv Eikon | Údaje Refinitiv Eikon | Údaje Refinitiv | Boeing 737 Max | Centrální bankéř | Stimulační balíček | Nálada investorů | Carnival | Dow Jones a S&P 500 | Indexy Dow Jones a S&P 500 | Peer-to-peer | Pokles zásob | Počasí | Utažení měnové politiky | Atraktivita zlata | Růst ceny | Dobrý výsledek | PMI ve výrobě | Zvýšení těžby | Německá inflace | Zvýšení ceny | Západní ekonomiky | Silné oživení | Růst průmyslu | Počet pracovních míst | Zdravotní péče | Paušální daně | Vývoj ceny zlata v roce 2021 | Rostoucí ceny ropy | Ceny cukru | Evropské centrální banky | Zásoby ropy ve Spojených státech | CARA | Měsíční data | Indexy na Wall Street | Josep Borrell | Situace na trhu | VTB | Streamovací služby | Očkování proti covidu | Nárůst ceny | Sociální média | Express | Obavy o poptávku | Cenové výkyvy | Giovanni Staunovo | UBS Giovanni Staunovo | Vypuknutí pandemie | Cenový gap | Dnešní seance | Rozvolnění | Brent (OIL) | Activision | Blizzard | Proočkování populace | MIB | Piper Sandler | Rostoucí úrokové sazby | Zinek | Kov | Spotify | Nové rekordy | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Fosilní paliva | Trendové linie | Pozice spekulantů | Růstový trend | Prezident Federální rezervní banky | Kering | Rizika a příležitosti | Mrazivé počasí | Negativní vývoj na akciových trzích | Negativní vývoj | Polská průmyslová výroba | Průmyslová výroba v lednu | Rostoucí výnosy | WTI Crude Oil | PMI indexy | Zásoby plynu | Makroekonomický vývoj | Súdán | Světová poptávka | Celosvětová poptávka | Čisté krátké pozice | Posílení české měny | Covidová opatření | Investoři a obchodníci | Maďarská ekonomika | Riziková prémie | Admirals | Intervenovat na devizovém trhu | Silný růst | Jemenští povstalci | Ropná zařízení v Saúdské Arábii | Britská firma | Posilování USD | Pandemie covidu-19 | Zesílení inflačních tlaků | Pandemická omezení | Výrazný růst | Heatmap | Tržby ve službách | RUS50 | Akcie Eli Lilly | Výprodej dluhopisů | Výhled růstu ekonomiky | Ropné futures | Síla amerického dolaru | Prezident Erdogan | Louise Dicksonová | CRM | Suezský průplav | Nárůst rizikové averze | xStation 5 | ViacomCBS | Discovery | Sýrie | Vývoj hodnoty | PMI index | Reuters analytik | Bob Yawger | ISM ve službách | Data o inflaci | Prudký růst cen | AMD | Průmyslová produkce v eurozóně | Cena ropy WTI (OIL.WTI) | Bed Bath & Beyond (BBBY.US) | BBBY.US | Vstupní náklady | MSCI All-Country World Equity | Index MSCI All-Country World Equity | Ceny ropy Brent | Nezaměstnanost mladých | LME | Indická firma | Techy | ERA | Rostoucí ceny | Objednávky | Události tohoto týdne | Investiční poptávka | Vývoj průmyslu | Vývoj průmyslu v ČR | Futures na americké indexy | Hodnocení současné situace | Vyšší zhodnocení | Japonský akciový trh | Goldman Sachs Group | Saxo Group | Výrazná inflace | Meziměsíční inflace | Ceny producentů | Cenové úrovně | Pandemie COVID | Hlavní indikátor | Tuzemská měna | Riziko ztráty | Phil Flynn | Těžaři | Ochota riskovat | Obavy z inflace | API | Oslabení | Výpadky proudu | Meme akcie | Zisk před zdaněním | Růst úroků | První zvýšení sazeb | MNB | ANZ Research | Ruský ministr | Evropské společnosti | Spotřeba domácností | Největší americká banka | Plány | Cíle | Příležitosti | Světové kryptoměny | Lídři G7 | Výprodejní tlak | Dodávky plynu | Legální platidlo | Platidlo | Dekarbonizace | Konkurence | Prodej | Cíl Evropské centrální banky | Mali | Výbor FOMC | Nové prognózy | Cyklus zvyšování sazeb | Dolar dnes | Potaš | CO2 | Vliv na trh | Významné zprávy | Vyšší úroveň | ADNOC | Zasedání Organizace zemí vyvážejících ropu | Trh dnes | Deficit nabídky | Aristoteles | Ústup pandemie | Výhled globálního růstu | Varianty koronaviru | Malajsie | Akcie Moderna | Obchodování a investice | Počet nezaměstnaných | Cenové stability | Dodavatelský řetězec | Technologie | Protipandemická opatření | Zvyšování těžby | Dolarový index (USDIDX) | Spojené arabské emiráty | Jednání kartelu OPEC | Hliník | Prodej zboží | Pivovar | Zvýšení produkce | Příliv ropy | Akcie výrobců vakcín | Akcie výrobců vakcín proti Covid-19 | Včerejší seance | Problémy se subdodávkami | USA inflace | Americký trh | AI | Procter & Gamble Company | Intel Corporation | Walgreens Boots Alliance | Ceny suroviny | Ropní těžaři | Odvětví | Pokles poptávky | ACY Securities | ACY | BHP | Divize | Rotterdam | Akcie čínské společnosti | Načasování | Rozsah škod | Boom | Výrobce elektromobilů Tesla | Omezené dodávky | Dodávky suroviny | Omezené dodávky suroviny | Rekord | Wonderinterest Trading | Wonderinterest Trading Ltd | Delta mutace | Bilion | A350 | Německý automobilový koncern | Automobilový koncern | Vyšší inflace v Německu | Růst v Číně | University of Michigan | Štěstí | Rakouská bankovní skupina | Bankovní skupina | Skupina Erste Group | Světová cena | Růst výrobních cen | Ropné a plynárenské společnosti | VIAC | Subdodávky | Psychologické úrovně | Richard Clarida | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | BioNTech | Drahota | Červencová inflace | Vratislav Zámiš | Index Russell | Asijské země | Jeff Currie | Signály Fedu | Pozitivní korelace | První odhad | Dovoz oceli | Home Depot | Vyšší úroky | Afghánistán | Islamistické hnutí | Medián | Výhled USA | Koronavirové mutace | SpaceX | Výrobní inflace | Analytici banky | Americká ministryně financí | ASX | Proočkovanost | Nedostatek čipů | Jihoafrická republika | Bloomberg News | Společnosti | Měnové unie | Aktualizovaný výhled | Guardian | Opatření | Vrcholy | Dna | Polská inflace | Evergrande | Lenka Kalivodová | Rychlý růst | ANO | Uhlí | RBC | Vysoká poptávka | 3M Company | Energetika | Ruský rozpočet | Ceny plynu | Hospodářský růst v eurozóně | OANDA Edward Moya | Reakce centrální banky | Emise islámských dluhopisů | Objem nových emisí | Ekonomiky zemí Perského zálivu | Sukuk | Solana | Evropský index | Los Angeles | Gucci | Luxusní značky | Macao | Ceny kovů | Americká firma | Pracovní den | Společnost AT&T | Warner Bros | Růst sazeb ČNB | Utahování měnových podmínek | UBS Group | UBS Group AG | Ceny NATGAS | Problémy v dodavatelských řetězcích | Title Transfer Facility (TTF) | Title Transfer Facility | TTF | Úročení | Cenový šok | Gamble | Energetická krize | Krize v Evropě | Energetická krize v Evropě | Globální ekonomické aktivity | Zvýšení základní úrokové sazby | Americký vládní Úřad pro energetické informace | Automotive | Navyšování cen | Inflace v září | Těžby Bitcoinu | Sněmovní volby | Dosažení dohody | Zpráva o vývoji trhu práce | Minulá výkonnost | Napjatá situace | Zhoršení nálady | Češi | OTP | Energetické krize | Zdražování energií | Polský zlotý a maďarský forint | Objem obchodů s akciemi | Příjmy z ropy | Rychlý růst cen | Posílení polského zlotého | Vysoké ceny | Rekordní ceny | Rekordní ceny uhlí | Ceny uhlí i plynu | Rekordní ceny uhlí i plynu | Vývoje kurzu | Průmysl v Polsku | Giphy | Zdravotnictví | Bank of Scotland | Cena termínového kontraktu | Obilí | Rumunsko | Pozornost | Gemini | Ceny zemního plynu v USA | Ruská společnost | Bankovní společnosti | Zboží dlouhodobé spotřeby | Robert Habeck | Ceny plynu v Evropě | Ruský prezident | Meta | Again Capital LLC | Allianz SE | Prohloubení deficitu | Stephen Brennock | Meta Platforms | Francouzský index | Fialova vláda | Česká národní banka (ČNB) | Největší týdenní nárůst | Hospodaření českého státu | Drahé energie | Podmínky na trhu | Společnost | Stratégové | Inflace ve Spojených státech | Další růst sazeb | Ruský plynovod | Společnost JPMorgan | American Petroleum Institute | American Petroleum Institute (API) | Družba | Ropný šok | Lockdowny | TIM | Ruský trh | RTS | Jens Stoltenberg | Turecké měny | Index technologického trhu | Nová varianta covidu | Varianta covidu | Bezpečná aktiva | Nové mutace viru | Nové mutace | Omikron | Hirojuki Kikukawa | Omicron | Rozhodnutí o úrokových sazbách | COVID-19 omikron | Zveřejnění zprávy | Varianta omikron | Broadcom | | Britský antimonopolní úřad | CMA | Leona Liuová | Ekonomické teorie | Kazachstán | Globální problémy | Varianty covidu | Zlotý | BofA | Kmen omikron | Rozšíření | Rostoucí inflace | Zemědělci | Participace | Volatilita ropy | Výkon průmyslu | Annalena Baerbocková | Úrokové sazby v USA | Spotřebitelské inflace | Obavy z omikronu | Počet případů koronaviru | Počet případů koronaviru ve světě | Bidenova administrativa | Letadlo | Cena zemního plynu v Evropě | Jaromír Gec | PGNiG | Základní sazba | Banka HSBC | Odvětví cestovního ruchu | Hráči na trhu | Tlumit inflační tlaky | Dopad omikronu | Zvýšení slevy na poplatníka | Vliv na ceny | Šíření varianty omikron | Akcie čínské firmy | Hodnoty měny | Miliardy USD | Apple Music | CME FedWatch Tool | Kartel OPEC+ | Nepokoje v Kazachstánu | Petr Lajsek | Ocel | Ruský plyn | Celosvětová spotřeba | Gate | Japonská automobilka Toyota | Cowen | Vypínání internetu | Útočiště těžby bitcoinů | Těžby bitcoinů | Rady expertů | Musaffah | Húsíové | Analytické prognózy | Ash Glover | Akcie Activision | Systém těžby bitcoinů | Těžby bitcoinů z domova | Hry | Ruský RTS index | Ruský RTS index (RUS50) | BCA Research | Cena akcií společnosti | Vlna omikronu | Dražší energie | Válka na Ukrajině | Napadení Ukrajiny | Omezení dodávek | Analytik trhů | Instituce | Napětí na Ukrajině | Nový týden | Komoditní analytik | Základní úrok | Snížení daně | Pozitivní výsledky | Pár USD/CAD | Zemědělská půda | Zmírnění sankcí | Chipotle Mexican Grill | Člen ECB | Výrobce hraček | Futures na americké akciové indexy | Rusko-ukrajinský konflikt | Napětí kolem Ukrajiny | Útok na Ukrajinu | Deeskalace | Invaze na Ukrajinu | Zmírnění obav | Ruské invaze na Ukrajinu | Vojenský konflikt | Dění na Ukrajině | XTB Jiří Tyleček | Vivek Dhar | Sankce na Rusko | Sankce | Sankce vůči Rusku | DNR | LNR | Ruský prezident Vladimir Putin | Ukrajina a Rusko | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Moskevská burza | Ruské banky | Eskalace konfliktu na Ukrajině | Dopad konfliktu na Ukrajině | Dnešní napadení Ukrajiny Ruskem | Dnešní napadení Ukrajiny | Napadení Ukrajiny Ruskem | Válka mezi Ruskem a Ukrajinou | Index ropy | Dílčí index ropy | Index ropy a plynu | Ruská armáda | Rozhodovací schopnosti | Erste Group Bank | Kyjev | Rusko a Ukrajina | MWh | EUR/MWh | Forwardové ceny | Měsíční forwardové ceny | Situace na Ukrajině | Harmonizovaná inflace | Carlsberg | Intervence České národní banky | Lodní společnosti | Naftogaz | Zahájení invaze | Invaze | Narušení dodávek | Analytici Bank of America | Invaze Ruska | Invaze Ruska na Ukrajinu | Britská banka | Britská banka HSBC | Pokles inflace | Ukončení války | Zákaz dovozu ruské ropy | Americký ministr zahraničí | Světový hospodářský růst | Lawrence Freedman | Snížení spotřební daně | Invaze ruských vojsk | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Vývoj ceny niklu | Odezva finančních trhů | Řetězec | Řetězce | Agentura Bloomberg News | Dluhopisy na financování výdajů | Financování výdajů | Pokles dolarového indexu | Protiinflační dluhopisy | Západní sankce | Světové produkce | Zahájení ruské invaze | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | APP | Analytička CMC Markets | Vývoz ruské ropy | Ruská společnost Gazprom | Nord Stream 1 | Ukrajinské krize | Ekonomická opatření | Jednání prezidentů | Dopady války na Ukrajině | Opatření v Číně | Britský FTSE | Představenstvo společnosti | Nicolás Maduro | Venezuelský prezident | Akcie Nvidie | Značné riziko | Geopolitické události | Ruský vicepremiér | Ruský vicepremiér Alexandr Novak | Covid v Číně | Inflace v Japonsku | Dodávky zemního plynu | Platby za plyn | Vypnutí plynu | Zastavení dodávek plynu | Zastavení dodávek | Sankce uvalené na Rusko | Utahování měnových politik | MOL | Zničení poptávky | Atlantia | Warner Bros Discovery | WBD | Správa | Normalizace měnové politiky | Cena dnes | Ceny pohonných hmot v Česku | Vzestupný trend | Travelers | Embargo na dovoz ruské ropy | Dovoz ruské ropy | Leonhard Birnbaum | Odpojení EU od ruského plynu | Tradingové webináře | Tradingové webináře zdarma | Webináře zdarma | Embargo na ruskou ropu | Boj s inflací | Italský módní dům | Riziko stagflace | Cena digitální měny | Převzetí firmy | ArcelorMittal | Dow Jones Industrial Average | Největší výnosy | Vývoz obilí | Indexy S&P | Embargo EU na ruskou ropu | Embargo EU | Daň z benzinu | Vývoj cen pohonných hmot | ZEN | Popírání | Přijetí | Nové sankce | Snížení inflace | Životní náklady | Znehodnocení | Cenu plynu | Evropské akciové indexy | Cenový strop | Purple Trading Petr Lajsek | Marketingová komunikace | Zvýšení úroků | Pokles zisku | Produkce Saúdů | Obchodní rozpětí | Centrum | Sloučení | Nárůst zásob | Cenový strop na ruskou ropu | Kevin Tran Nguyen | Snížení zisku | Poměr P/E | Neuspokojivé výsledky | Ceny komodit na světových trzích | Řetězec lékáren | Společnost MOL | Údaje o indexu spotřebitelských cen | Upozornění | Udržitelnost | Neel Kashkari | Současná situace | Těžařská skupina | Objem nákupů | Topné oleje | Investiční cíle | Powell dnes | Zastropování cen | Akcie společnosti Amazon.com | Akcie společnosti Amazon | Photon Energy | Aker BP | Aker | Vyspělé země | Úrokové náklady | Energetické komodity | Ruské ropy | Motorová nafta | Sankce na ruskou ropu | CFD (Rozdílové smlouvy) | Poradní výbor | Možnost dalšího poklesu | Telekomunikační společnost | Lula | Luiz Inácio Lula da Silva | Nissan Securities | Hrozba globální recese | Mero.cz | Mero | Ropovodní síť Evropy | Ropovodní síť | Jaký je výhled? | Ruské embargo | Politické vztahy | Členské státy OPEC | Státy OPEC | Alžír | Rovníková Guinea | Konžská republika | Gabon | Kuwait | Sudán | Jižní Sudán | Omán | Brunei | Růst ropy | Americká ropa | Snížení produkce ropy | Omezení COVID | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Index Dow Jones Industrial Average | Index Dow Jones Industrial | Jackpot | Zmírnění inflace | Války na Ukrajině | Vysoké inflace | Konkurent | Výrobci čipů | Dodávky ropy Družbou | CZ | Wonderinterest | Rafinerie | Zavedení cenového stropu | Protesty v Číně | Strop na ruskou ropu | Produkce kartelu OPEC | Repo sazba ČNB | Sazba ČNB | Národní bezpečnost | Západní země | HSI | Společnost Exxon Mobil | Varování | WTI a Brent | TC Energy | Společnost TC Energy | LSEG | Vývoj indexu PMI ve službách | Jan Kubíček | Odliv prostředků | Analytici Citi | Obavy z velké recese | Ruský export | Shrnutí roku | Mega Millions | USD za tunu | Globální akciový index MSCI | Cena kukuřice | Výprodeje | Zavedení embarga | Prezident Biden | Guvernér Michl | Teplé počasí | Petr Pavel | Znovuotevření Číny | Uvolněná fiskální politika | Silná koruna | Buenos Aires | Federal Reserve Bank | Hindenburg Research | Hindenburg | Invest | Cenové minimum | Vládní dluh | Nákup nemovitosti | FGE | Šekel | Média | Raphael Bostic | Americké ropné společnosti | First Republic | Ulta Beauty | Akcie Ulta Beauty | ULTA | Problémy v bankovním sektoru | First Republic Bank | Telekom | Válka | Americké úřady | Falešný break | Spojení | Saúdskoarabské ministerstvo energetiky | Světové poptávky | Zvýšení cen ropy | Těžba Kazachstánu | Vyšší ceny | Asie | Více volatilní | Snížení těžby skupinou OPEC | Snížení těžby skupinou OPEC+ | NYSE:NKE | Nespokojenost | Vysoké úrokové sazby | Závazek | Srovnávací základna | Inflační tlaky ve světě | Price Futures | Zákaz vývozu | Poptávka v Číně | Ztráty peněz | Golden Gate Pavel Ryba | Index agentury Bloomberg | Společnost Boeing | Velké problémy | Vice | Výhledy | Směřování | Tony Sycamore | Nižší ceny | Uvolněná měnová politika | Kurz jenu | Stříbro a platina | Akcie společnosti Kering | YCC | Návrat k normálu | Futures na evropské indexy | WTI (OIL.WTI) | Novo | Nákup nemovitostí | Cena akcií společnosti Boeing | Hamás | Konflikt na Blízkém východě | Izraelský šekel | Hnutí Hamás | Pavel Ryba | Útok na Izrael | Konflikt mezi Izraelem | Nadšení | Návrat inflace | Krize na Blízkém východě | Přecenění | Válka Izraele | Eskalace | Shell a BP | Nové údaje | Ficova vláda | Snížení cen | Ceny komodit na trzích | Paul Jackson | Index MSCI World | ProCent | Sazby v USA | Rok 2024 | Rafinérie | Týdenní pokles | Boeing 737 | Letadla | Japonský index | Capital | Obnovení důvěry | Wealth | Ceny ropy WTI | DJI | Pokles akcie | Jádrový index spotřebitelských cen | Jestřábí postoj | Pozitivní výhled | Pohyb cen | Equinix | Oznámení | 256/2004 | Vydání zprávy | Plumb Funds | Tom Plumb
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Cena | Růst | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Cena programu
Cena pšenice
Cena pšenice v Evropě
Cena pšenice (WHEAT)
Cena rhodia
Cena Ripple
Cena Ripplu
Cena ropných benchmarků
Cena ropy
Cena ropy aktuálně

Následující klíčová slova

Cena ropy dnes
Cena ropy graf
Cena ropy historie
Cena ropy klesá
Cena ropy na světových trzích
Cena ropy online
Cena ropy pod 0 USD
Cena ropy Urals
Cena ropy v korunách
Cena ropy výhled
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
InstaForex ETF
Potvrďte prosím... Zavřít