Úterý 16. duben 2024 16:28
reklama
CapXmaster
reklama
FTMO král
reklama
Dukascopy new
reklama
Dukascopy new

Cena ropy brent

C:\fakepath\ropa 05072013.jpg

Ceny ropy zahájily obchodování v Asii poklesem o jedno procento

17.09.2019 Ceny ropy zahájily dnešní obchodování v Asii poklesem o více než jedno procento, drží se však relativně vysoko. Obchodníci zůstávají kvůli sobotnímu útoku na ropná zařízení v Saúdské Arábii, které snížily těžbu země o polovinu, nervózní. V pondělí ceny v reakci na útoky stouply nejvíce za několik desetiletí.
img

Ranní zpráva z FOREX trhu: Americká výroba v útlumu

17.09.2019 Americký průmysl pravděpodobně v srpnu vzrostl, ale jeho výkon zůstává oslabený. Německý sentiment analytiků by měl zkorigovat předchozí propad. Přerušení schůze britského parlamentu bude dnes projednávat Nejvyšší soud. Středoevropský region bude sledovat globální vývoj. Globální trhy vyčkávají na zítřejší rozhodnutí Fedu.
C:\fakepath\ropa2.jpg

OPEC: Na mimořádná opatření kvůli Saúdské Arábii je zatím čas

16.09.2019 Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) hodnotí dopad útoků na ropná zařízení v Saúdské Arábii na ropný trh. Zatím je však příliš brzy na to, aby členové podnikli nějaké akce, jako je zvýšení těžby nebo svolání mimořádného zasedání. Uvedl to ministr pro energetiku Spojených arabských emirátů Suhajl Mazrúí.
img

Bouřlivé dění na trzích s ropou bude mít dopad na české řidiče. Není však nutné propadat panice

16.09.2019 „Zatímco některé analýzy straší cenou ropy kolem 100 dolarů za barel, realita na trzích je zcela odlišná. Cena ropy Brent se po útocích v Saúdské Arábii pohybuje kolem 67 dolarů za barel. Současnou cenu přitom nelze označit za vysokou. Například před rokem stál barel ropy 78 dolarů,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Ranní nadhoz - Ropa přes víkend zdražila v reakci na výpadek v Saúdské Arábii

16.09.2019 Cena ropy Brent o víkendu vzrostla téměř o 20 %, ropa WTI pak zdražila o 15 %. Stalo se tak v reakci na výpadek ropné produkce v Saúdské Arábii, který nastal po sobotních útocích na její ropná zařízení. Ohroženo je zhruba 5 % světové produkce ropy. Výpadek bude částečně kompenzován ropnými zásobami společnosti Saudi Aramco. Americký prezident D. Trump nabídl také ropu ze strategických rezerv a to v takovém množství, aby trhy zůstaly dobře zásobené.
img

Ranní komentář: Ropa po útocích na Saúdskou Arábii výrazně roste, indexy reagují korekcí

16.09.2019 Začátek týdne přinesl prudký růst cen ropy, která vystřelila vzhůru okamžitě po zahájení obchodování. Reagovala tak na víkendové útoky na ropná zařízení v Saúdské Arábii, které vyřadily téměř polovinu tamní produkce. Cena ropy brent díky tomu vystoupala o více než 10 % a kolem sedmé hodiny ranní se držela v okolí 66 dolarů za barel. Negativně na celou událost reagují také světové indexy, které se dostávají do červených čísel napříč všemi regiony. Přestože se k útokům přiznali rebelové z Jemenu, USA a Saúdská Arábie z nich podezřívají Írán. Celá situace na Blízkém východě se tak znovu dramatizuje, což pro ropu a pro finanční trhy může představovat další významné riziko.
img

Ropa sa môže ocitnúť pod tlakom

13.09.2019 Krajiny OPEC sa na štvrtkovom zasadaní dohodli, že budú systematicky dodržiavať dohodu o znížení produkcie do konca roka 2019, no diskusie o ďalšom plánovanom znížení boli chabé. OPEC by síce mohol pristúpiť k ďalšiemu zníženiu produkcie čierneho zlata o 400 000 barelov ropy denne, no treba mať na pamäti, že prípadné obnovenie rokovaní medzi USA a Iránom by mohlo viesť k uvoľneniu sankcií zo strany USA na Irán, čo by prinieslo ďalšiu záplavu ropy na trh, keďže zásoby Iránu sú takmer na historicky najvyšších úrovniach. Irán by teda mohol uvoľniť 700 000 barelov ropy na trh denne. OPEC taktiež znížil už druhý mesiac po sebe prognózu dopytu po rope pre rok 2019.
img

Zásoby ropy podľa agentúry EIA v USA síce zaznamenali výrazný pokles, no celková správa je skôr neutrálna

11.09.2019 Zásoby ropy v USA zaznamenali pokles o 6,912 milióna barelov (očakával sa pokles o 2,9 milióna barelov). Zásoby benzínu klesli o 682 tisíc barelov (očakával sa pokles o 1 milión barelov), zásoby destilátov zaznamenali nárast o 2,704 milióna barelov (očakával sa pokles o 900 tisíc barelov) a zásoby kerozínu vzrástli o 1,849 milióna barelov. Celkovo skončili zásoby neutrálne, resp. mierne podporujú nárast ceny ropy.
img

Srpen na finančních trzích

02.09.2019 V Itálii se rozpadla vláda. Lídr Hnutí severu Matteo Salvini doufal v předčasné volby. Ty se ale nakonec pravděpodobně konat nebudou. Dodejme, že dle historických statistik vydrží vláda v Itálii přibližně pouze rok a půl.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Ceny ropy kvůli hurikánu v USA klesají

30.08.2019 Ceny ropy dnes klesají. Může za to hurikán blížící se k pobřeží Floridy, který by mohl mít negativní dopad na poptávku po ropě. Za celý týden však zřejmě ceny stoupnou nejvíce od počátku července díky zmírnění obchodního napětí mezi USA a Čínou.
img

Na čerpacích stanicích vládne klid. Pumpaři snižují cenu jen u benzínu

29.08.2019 Ceny pohonných hmot přecházejí do stagnace. Průměrná cena benzínu v uplynulém týdnu klesla o 6 haléřů na 32,63 koruny za litr. Průměrná cena nafty se za poslední týden nezměnila a zůstala na úrovni 31,81 koruny za litr. V dalším týdnu nelze předpokládat prudké výkyvy v cenách pohonných hmot. Opět bude docházet pouze k mírným cenovým výkyvům v rádu haléřů.
img

Denné zhrnutie: Čína zavádza nové clá na dovoz tovarov z USA, Powell zaujal neutrálny postoj

23.08.2019 Čína dnes oznámila zavedenie odvetných ciel na dovoz tovarov z USA v objeme 75 miliárd dolárov na úrovni 5-10%. Časť z nich vstúpi do platnosti od 1. septembra a ostatné od 15. decembra. To len zvyšuje napätie medzi USA a Čínou a prehlbuje obchodnú vojnu.
img

Na burze teče krev. Řidiči mohou mít škodolibou radost

15.08.2019 Na konci loňského roku společnost BH Securities upozorňovala, že výnosová křivka zaznamenala zcela mimořádnou situaci. Poprvé od roku 2007 se výnosy na dvouletých a pětiletých amerických vládních dluhopisech vyrovnaly. Tato situace nám naznačovala, že investoři projevují zvýšený zájem o dlouhodobé dluhopisy, čímž stlačují jejich výnosy. Většinou se tak děje v situacích, kdy trh věří, že se v budoucnu začnou snižovat úrokové sazby v ekonomice. Následující vývoj ve Spojených státech nám ukázal, že se tak skutečně stalo.
img

Ranní zpráva z akciového trhu 12.8.2019

12.08.2019 Americké akciové indexy uzavřely minulý týden v červeném. Průmyslový Dow Jones přišel o jednu třetinu procenta, S&P 500 o dvě a technologický Nasdaq zakončil o jedno procento níže. V rámci S&P 500 se ze sektorů nejhůře dařilo energetickým společnostem a informačním technologiím, jejichž akcie odepsaly 1,25 %. Mírné zisky si odnesly pouze defenzivní sektory jako utility, realitní společnosti a farmaceutické společnosti.
img

Ropa dnes zaznamenala oživenie, klesajúci trend však ostáva v platnosti

09.08.2019 August je štatisticky tretí najlepší mesiac pre rast ceny ropy. Za posledných 10 rokov, cena ropy Brent v Auguste priemerne rástla o 2,16%. Letná sezóne, presúvanie sa obyvateľstva po dovolenkách podporuje nárast cien ropy. Avšak geopolitická situácia naznačuje, že ceny ropy môžu ešte klesať už len z dôvodu, že 1. septembra vstúpia do platnosti 10%-né clá ktoré zaviedol prezident Trump na dovoz tovarov z Číny do USA, keďže Čína je najväčší dovozca ropy na svete a clá spôsobia to, že Čína bude vyvážať menej tovarov do USA, a teda bude dopyt po rope klesať. OPEC môže samozrejme stabilizovať ceny ropy pristúpením k ďalšiemu zníženiu produkcie, aby stiahol prebytok ropy.
img

Trh s černým zlatem strmě padá

08.08.2019 „Trampova obchodní válka proti Číně může vrátit íránskou ropu na světové trhy. Peking by jako jednu z forem odplaty mohl obnovit nákupy ropy z Íránu a tím podpořit tamní ekonomiku,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Americké výnosy znovu rostou, Saudové mohou podepřít ropu

08.08.2019 Obchodníci na akciových trzích jsou svědky postupného zlepšování sentimentu. S&P500 díky tomu zlikvidoval značnou ztrátu ze začátku včerejší seance a uzavřel seanci s mírným ziskem. Dow Jones pak včera ztrácel jen 0,1 %, zatímco NASDAQ rostl o 0,4 %. Výrazné zlepšení pak zaznamenaly americké výnosy, které z úrovní kolem 1,6 % vystoupaly až zpět na 1,74 %, kde se drží také v průběhu dnešního rána, přičemž optimistický sentiment dnes ráno pozorujeme také na burzách v Asii. Shanghai Composite roste o 1,1 %, když mu vydatně pomohlo rozhodnutí PBoC nastavit fixing pro CNY na 7.0039 USDCNY, tedy jen lehce nad úrovněmi ze včerejška. Banka tím potvrdila svá dřívější slova, a to že nechce používat kurz CNY jako nástroj obchodní války ve snaze o zmírnění dopadu vyšších amerických cel.
C:\fakepath\norsko.jpg

Norská koruna je kvůli levné ropě nejníže od roku 2008

07.08.2019 Norská koruna se dnes vůči euru propadla nejníže od finanční krize před více než deseti lety. Důvodem je podle analytiků napětí ve světovém obchodě, které tlačí dolů ceny ropy, a ohrožuje tak velkou část norské ekonomiky. Kurz měny se během obchodování v Oslu snížil až na 10,097 za euro, což je nejnižší hodnota od prosince 2008.
img

Rozbřesk: Česká nezaměstnanost na novém minimu

06.08.2019 Zatímco ve světě eskalují obchodní války, Německo stále více pociťuje důsledky slábnoucí čínské poptávky a automobilový průmysl ve světle nižších prodejů řeší svoji novou „zelenou“ budoucnost, v české ekonomice zůstává na první pohled vše při starém. Firmám se stále nedostávají zaměstnanci, nezaměstnanost klesá na nová minima a v ekonomice pracuje nejvyšší počet lidí v novodobé historii ČR, nejenom těch domácích.
img

Klíčové události ve světě: Přehled vývoje na finančních trzích v červenci

06.08.2019 Evropská centrální banka zasedala 25. července. Výstupy byly v souladu s očekáváním investorů. ECB jednak ponechala úrokové sazby beze změny a jednak nepřímo indikovala, že kvůli perzistentně slabé inflaci pod inflačním cílem, slabému ekonomickému růstu a zhoršujícímu se výhledu by mohla úrokové sazby snížit ještě více do záporu. Většina investorů se domnívá, že ke snížení úrokových sazeb by mohlo dojít už na příštím zasedání v září. ECB rovněž nepřímo indikovala, že by mohla znovuobnovit program kvantitativního uvolňování (QE), tedy nákupy vládních a korporátních dluhopisů. K jeho oznámení by mohlo podle tržních odhadů dojít na zasedání v říjnu.
img

Rozbřesk: ČNB ponechává svoji politiku beze změny. Koruna však dále ztrácí…

02.08.2019 Bankovní rada ČNB se na včerejším zasedání jednohlasně rozhodla ponechat úrokové sazby beze změny. Současně prezentovala novou prognózu, která je jak pro letošní, tak pro příští rok optimističtější než ta minulá. Zatímco v zahraničí rostou obavy z divokého brexitu, obchodních válek, cyklického zpomalení a dalších rizikových faktorů, ČNB hledí do budoucna pozitivně. Pro letošní rok tak zvýšila prognózu českého růstu na 2,6 %, pro příští rok dokonce na 2,9 %. Inflační tlaky by měly ještě nějaký čas přetrvávat a teprve později by se inflace měla pozvolna vracet k cíli. Proto i prognóza předpokládá, respektive je s ní konzistentní, ještě jedno zvýšení úrokových sazeb během letošního roku a dvojí pokles v roce následujícím. A to je možná druhý bod – vedle optimistického výhledu na HDP, který může vyvolávat pochyby. Proč vlastně na zhruba půl roku zvýšit sazby s vidinou jejich následného poklesu. Navíc v době, kdy má kulminovat brexit a ECB zřejmě spustí další kolo uvolňování měnových šroubů. V první řadě je třeba vzít v úvahu, že jde jen o prognózu, nikoliv scénář, podle kterého centrální bankéři musí postupovat. Mohou se vymezovat, nesouhlasit, stejně jako hlasovat podle svého. A tak i nadále předpokládáme, že zvolí spíše cestu delší stability sazeb, i když guvernér znovu diplomaticky hovořil o možném pohybu sazeb oběma směry.
img

Rozbřesk: Fed (po)otáčí kormidlo, ostatní se přidávají

31.07.2019 Americká centrální banka dnes poprvé v této dekádě sníží hlavní úrokovou sazbu. Oproti minulým epizodám se však tentokrát Fed ocitá na prahu nového cyklu s výrazně nižšími sazbami (2,25 - 2,50 %), a tudíž s omezeným manévrovacím prostorem. Tento fakt nicméně nemusí - alespoň prozatím - centrální bankéře dvakrát trápit, neboť americká ekonomika není v situaci, která by si agresivní povolování měnových šroubů žádala.
img

Rozbřesk: Startuje týden centrálních bank

29.07.2019 Podle očekávání minulý týden rozhodně nebyl ve znamení dobrých zpráv z ekonomiky, zvláště ne té evropské. Mizerné výsledky indexů nákupních manažerů naznačují další zhoršování očekávání v Německu, stejně jako ostře sledované Ifo, které navíc žádnou naději na brzký obrat ani nenaznačilo. Na vině jsou především nižší zakázky a situace v automobilovém průmyslu. Jmenovatelem pak je, jako v posledních měsících už tradičně, slábnoucí poptávka ovlivněná zpomalením v Číně, strachem z obchodních válek, divokého brexitu a v neposlední řadě i sílící regulací. Část trhu nenadchla ani ECB, která dala jasně najevo, že udělá vše možné, aby vrátila inflaci k cíli, ale vlastně může v takové situaci přinést další snížení již tak záporné úrokové sazby nebo další vlna kvantitativního uvolňování, která je úspěšná především v deformování dluhopisového trhu.
img

Denné zhrnutie: Slabé dáta PMI z EÚ zvyšujú pravdepodobnosť zníženia úrokových sadzieb v eurozóne už na zajtrajšom zasadaní ECB

24.07.2019 Slabé dáta PMI z eurozóny, predovšetkým z Nemecka zvyšujú pravdepodobnosť zníženia úrokových sadzieb v Európe už na zajtrajšom zasadaní ECB.
img

Cena ropy stoupla po únosu britského tankeru

23.07.2019 Ceny ropy otočily po únosu britského tankeru Íránem. Ropa Brent stoupla v pondělí o 1,5 procenta na 63,30 dolarů. Ropa WTI zdražila o 1,3 procenta na 56,37 dolarů. Důvodem je obava, že politické napětí v Hormuzském průlivu zkomplikuje dodávky ropy z Perského zálivu
img

Denné zhrnutie: Rusko naznačilo nárast produkcie čierneho zlata, ropa rozširuje straty

18.07.2019 Americké akcie sa obchodujú v červených číslach kvôli negatívnym hospodárskym výsledkom spoločnosti Netflix, ako aj kvôli posledných vyjadrenia prezidenta Trumpa ohľadom uvalenia nových ciel na dovoz tovarov z Číny.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 15.7.2019

15.07.2019 Asijské obchodování pozitivně ovlivňují dnes zveřejněná data z Číny. Hlavní titulky zpráv sice ukazují nejpomalejší růst HDP za téměř tři dekády ale bližší pohled na čísla je pozitivní. Meziroční růst HDP ve třetím čtvrtletí o 6,2 % je v souladu s odhady. Nicméně mezikvartální růst zrychlil na 1,6 % z předchozího tempa 1,4 %, což je 0,1 pb nad odhady. Měsíční data za červen ukazují zrychlení tempa růstu průmyslu i maloobchodních tržeb nad očekávání. Nad odhady vychází i údaj o investicích do fixních aktiv za první polovinu roku. Jde tak o signál toho, že se Číně daří měnovou a fiskální politikou citelně mírnit negativní dopady obchodních válek.
img

Americká data a Fed vyhnaly akciové indexy na maxima

11.07.2019 Na domácí půdě dnes byla v hlavní roli data spotřebitelské inflace. Index spotřebních cen v červnu vzrostl meziročně o 2,7 %, oproti květnu pak o 0,2 %. Podle ČNB odráží zvýšená inflace v letošním roce přetrvávající fundamentální cenové tlaky, vysokou dynamiku regulovaných cen a obnovený růst cen potravin. I ve zbytku roku se dle centrální banky bude inflace pohybovat v horní polovině tolerančního pásma, příští rok se sníží k 2% cíli.
img

Benzín a nafta v ČR teď budou zdražovat, kvůli Íránu, snižování úroků v USA a slabší koruně

11.07.2019 Ceny pohonných hmot v ČR brzdí ve svém poklesu. V uplynulých sedmi dnech zlevnil litr benzínu Natural 95 pouze o dva haléře na průměrnou cenu rovných 33 korun. Cena litru nafty se pak snížila o pět haléřů na 32,07 koruny. Pohonné hmoty jsou tak nejlevnější od přelomu letošního dubna a května. Prodejci pohonných hmot zatím příliš nevyužívají probíhající vrcholné motoristické sezóny k navyšování marží, brání jim v tom silná konkurence v sektoru.
img

Ropa zdražuje. Pohonné hmoty zlevňují. Trend se začíná obracet

11.07.2019 V uplynulém týdnu ceny pohonných hmot zlevňovaly jen velmi mírně a postupně přechází do stagnace. Aktuálně se průměrná cena benzínu pohybuje na úrovni 33,00 koruny za litr. Nafta je průměrně o 93 haléřů za litr levnější. Přesně před rokem stál litr benzínu v průměru 33,43 koruny a nafta byla v průměru o 85 haléřů za litr levnější. V následujícím týdnu lze očekávat, že se ceny pohonných hmot budou měnit jen mírně a v dalších týdnech přijde zdražování. Ceny pohonných hmot se tak postupně budou přibližovat loňským úrovním.
img

Rozbřesk: Erdoganomika, aneb makroekonomické voodoo v praxi

10.07.2019 Netrvalo příliš dlouho a v Turecku se opět dějí věci. Jen co vstřebal bolestivou porážku v místních volbách v Istanbulu se turecký prezident Erdogan rozhodl odvolat guvernéra centrální banky a opět si znepřátelit trhy. Samozvanému bojovníkovi proti vysokým úrokovým sazbám se totiž nelíbí – podobně jako jeho americkému protějšku – příliš restriktivní politika centrální banky. Na rozdíl od Trumpa však Erdogan koncentruje výrazně větší rozhodovací pravomoci, díky kterým má přímý vliv nejen na fiskální, ale také měnovou politiku.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Ceny ropy kvůli napětí na Blízkém východě a OPEC mírně rostou

09.07.2019 Ceny ropy se dnes mírně zvyšují. Přispívá k tomu napětí na Blízkém východě a pokračování dohody o omezení těžby, kterou uzavřela Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) s dalšími předními světovými těžaři. Zisky jsou však nízké, protože růst cen brzdí obavy z dopadů americko-čínské obchodní války na globální ekonomiku a na poptávku po ropě.
img

Rozbřesk: Česká ekonomika se stále drží

09.07.2019 Včera zveřejněné výsledky průmyslu za květen není možné vůbec považovat za špatné. Výroba v největším tuzemském odvětví dále roste, i když pomalejším tempem, než na jaké jsme byli ještě nedávno zvyklí. Nicméně pořád je to stabilní růst. Pozitivně přitom dopadly i nové zakázky, které naznačují, jakým směrem se bude vyvíjet průmysl i v dalších měsících.
img

Letní srovnání cen pohonných hmot

03.07.2019 V průběhu července a srpna letošního roku budou ceny pohonných hmot dosahovat podobných úrovní jako v loňském roce. Tehdy se průměrná cena benzínu pohybovala v rozmezí 33,17 až 33,45 koruny za litr. Nafta byla levnější a průměrně stála 32,32 až 32,60 koruny za litr. První červencový den letošního roku se benzín v průměru prodával za 33,05 koruny za litr a nafta za 32,15 koruny za litr. Současné ceny pohonných hmot jsou mírně levnější než v roce 2018. K tomu napomohl uplynulý týden, kdy ceny benzínu a nafty slabě klesaly. Propad cen se však bude postupně zastavovat a přes stagnaci přejde v průběhu prázdninových měsíců do růstu. Tím se ceny pohonných hmot začnou přibližovat k podobným úrovním jako v loňském roce.
img

Kartel OPEC i Rusko budou dále omezovat těžbu ropy, čeští řidiči se ale zdražování pohonných hmot bát nemusí. I kvůli dalším clům USA na zboží z EU

02.07.2019 Kartel OPEC a další klíčoví producenti v čele s Ruskem budou omezovat těžbu ropy i v druhé polovině roku a v prvním čtvrtletí roku 2020. Po náročném, více než desetihodinovém jednání se na tom včera dohodli účastníci vídeňského summitu kartelu. Stávající limity těžby ropy prodloužili od dalších devět měsíců. Čeští řidiči se ale růstu cen pohonných hmot zatím příliš bát nemusejí.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 01.7.2019

01.07.2019 Finanční trh bude dnes především započítávat pozitivní zprávy z jednání mezi prezidenty USA a Číny. Jednání o obchodu budou obnovena a nová cla (zboží přes 300 mld USD) prozatím zavedena nebudou. Americké společnosti by teoreticky mohly opět obchodovat s firmou Huawei. Trhy tak dostaly novou dávku naděje, že dohoda USA s Čínou bude. Rizika pro ekonomiku tak mírně klesla, snížily se lehce spekulace na pokles úrokových sazeb Fedu a dolar dnes mírně posílil proti euru. Nižší averze vůči riziku mírně podporuje i korunu proti euru.
img

Rozbřesk: Chmury exportně orientovaného evropského průmyslu

28.06.2019 Dva dny zbývají do konce druhého čtvrtletí, které z pohledu výsledků ekonomiky eurozóny nebude nejspíše zdaleka tak úspěšné, jako bylo to první. Napověděly to nejenom indexy nákupních manažerů, ale i ukazatele důvěry, které zveřejňuje Evropská komise. Zvlášť tristně vyznívá situace v průmyslu, kterou ovlivňují především pesimistická očekávání dalšího vývoje výroby, stav zakázek a v neposlední řadě i úroveň zásob hotových výrobků. Nálada v průmyslu se nejenom propadla pod úroveň dlouhodobého průměru, ale dostala se až na úroveň roku 2013, kdy eurozóna prožívala svoji prozatím poslední recesi. Výsledky průmyslu částečně vyvažují služby, i když i v tomto případě je vidět pokles důvěry trvající vlastně už od začátku roku 2018.
img

Rozbřesk: ČNB v neutrálním módu

27.06.2019 Sice se jí nepodařilo dojít na cestě k neutrálním úrokovým sazbám až k cíli, nicméně na rozdíl od ECB rozhodně ČNB urazila velký kus cesty. V posledních zhruba dvou letech nejenže opustila kurzový režim, ale dostala svoji hlavní sazbu až na úroveň dvou procent, zatímco evropská centrální banka přemýšlí nad tím, jak ještě víc uvolnit svoji již tak super uvolněnou měnovou politiku. ČNB může po osmém zvýšení sazeb s klidem vyčkávat na další zprávy z ekonomiky a delší čas třeba nedělat s nastavením měnové politiky nic. A to se s ohledem na přetrvávající nejistoty v zahraničí nepochybně hodí.
img

Napätie medzi USA a Iránom ženie cenu ropy nahor

24.06.2019 Minulý týždeň zdražela ropa Brent o viac ako 3 doláre. Za týmto zdražovaním stojí hlavne napätie medzi Iránom a USA. Pred dvoma týždňami boli zničené dva tankery v Perzskom zálive, pričom sa hovorí, že za ich zničením stojí Irán. Minulý týždeň sa napätie medzi USA a Iránom ešte prehĺbilo. Irán zostrelil americký špionážny dron pri vstupe do Perzského zálivu. Iránske média tvrdia, že dron vstúpil do iránskeho vzdušného priestoru. USA tvrdia, že dron sa pohyboval v medzinárodnom vzdušnom priestore, keď bol zostrelený iránskou raketou. Cena ropy Brent v reakcii na túto správu posilnila o viac ako 1,5 dolára.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 24.6.2019

24.06.2019 Hlavní událost tohoto týdne se odehraje až na jeho konci. Na zasedání G20 v japonské Osace by se měli sejít presidenti USA a Číny. Očekávání nejsou vysoká, takže dosažení dohody se obecně nečeká. Jde jen o to, zda toto jednání ukáže, že dohody může anebo nemůže být v dohledné době dosaženo.
img

Rozbřesk: ČNB ve vyčkávacím módu, Trump na poslední chvíli odvolal útok na Írán

21.06.2019 Už jen necelý týden zbývá do letošního čtvrtého zasedání bankovní rady ČNB. Sice se od něj tentokrát nic nečeká, ale přesto může naznačit, jak moc se – po vzoru nejvýznamnějších centrálních bank – šíří holubičí nálada v místní centrální bance. Ještě než odstartoval týden mlčení se někteří bankéři vyjadřovali poměrně jasně ve směru ponechání sazeb beze změny, nicméně zazněl i hlas o dalším možném zvýšení sazeb.
img

Irán zostrelil špionážny dron USA. Cena ropy rastie

20.06.2019 Irán zostrelil americký špionážny dron pri vstupe do Perzského zálivu. Napätie medzi Iránom a USA sa stupňuje. Iránske média tvrdia, že dron vstúpil do iránskeho vzdušného priestoru. USA tvrdia, že dron sa pohyboval v medzinárodnom vzdušnom priestore, keď bol zostrelený iránskou raketou. Cena ropy Brent v reakcii na túto správu posilnila o viac ako 1,5 dolára. Súčasná situácia na trhoch, vrátane včerajšieho holubičieho zasadania FOMC a obnovou nádeje v dosiahnutie obchodnej dohody medzi USA a Čínou, môže spustiť rastový trend na rope.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 17.6.2019

17.06.2019 Zasedat budou centrální banky BoJ, BoE a především americký Fed. Dvoudenní zasedání začíná v úterý. Výsledek a tisková konference proběhne ve středu. Snížení sazeb se na tomto zasedání nečeká. Ovšem trh očekává jasné signály ohledně příštího směru úrokových sazeb. Přiložený gaf ukazuje, jak v posledních týdnech klesala implikovaná sazba Fedu pro leden 2020. Kromě toho se sejdou představitelé z ECB na konferenci v portugalské Sintře. A diskutovat se velmi pravděpodobně bude o potřebě dalšího stimulu ze strany ECB.
img

Rozbřesk: Český běžný účet po letech v mínusu

14.06.2019 Běžný účet platební bilance občas slouží jako lakmusový papírek, který naznačuje zdraví každé ekonomiky, respektive je docela dobrým indikátorem blížící se finanční krize. V dobrých časech se mu, třeba v případě ČR, však až taková pozornost nevěnovala. Od roku 2014 končil pravidelně jako přebytkový a větší zájem vyvolal teprve až na konci kurzových intervencí. Do jisté míry totiž vyjadřuje, jak je česká ekonomika schopna vnitřními silami generovat příliv peněz ze zahraničí a docela dobře se dal právě jeho nepříliš vysoký výsledek porovnávat s nahromaděným objemem horkého kapitálu přicházejícího s koncem intervenčního režimu. Nebyl to nijak povzbudivý poměr, protože v nejlepších časech takto ČR dosahovala kladného salda na běžném účtu cca 1,7 % HDP ročně, zatímco objem příchozího, řekněme spekulativního kapitálu se přiblížil hranici 40 % HDP. Na to, aby mohl případně hladce odejít bez výrazného tlaku na kurz koruny, rozhodně česká ekonomika sama o sobě dostatečné zdroje eur vygenerovat nedokáže. A ty, které sem přišly, má už dávno ve své bilanci ČNB.
img

Napätie medzi USA a Iránom rastie

13.06.2019 Počas dnešného obchodovania v Európe a v USA panovala pozitívna nálada na trhoch aj napriek nevyriešeným problémamom medzi USA a Čínou. V Perzskom zálive boli zničené dva tankery. Hovorí sa, že za zničením bol úmyselný útok, pričom sa špekuluje, že sa mohlo jednať o útok zo strany Iránu. To len prehlbuje napätie medzi USA a Iránom, keďže minulý týždeň, uvalili USA sankcie na najväčšiu Iránsku energetickú spoločnosť. Taktiež rastie pravdepodobnosť, že konflikt medzi USA a Iránom sa nezaobíde bez vojenskej konfrontácie. Cena ropy v reakcii na tieto udalosti vystrelili smerom nahor. Akciové trhy však profitujú z holubíčich náznakov Fedu. Powell minulý týždeň naznačil, že Fed by mohol pristúpiť v tomto roku k znižovaniu úrokových sadzieb.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Ceny ropy dnes zamířily výše

11.06.2019 Ceny ropy se dnes zvyšují. Přispívá k tomu růst akciových trhů a očekávání, že Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a její spojenci prodluží současnou dohodu o omezení těžby. Naděje na prodloužení dohody zmírňuje obavy ze zpomalení růstu globální ekonomiky a z poklesu poptávky po ropě.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 10.6.2019

10.06.2019 Akciové futures ukazují růst díky úlevě z nezavedení cel na dovoz z Mexika. Šance na dohodu zde byly už koncem týdne, takže část optimismu je již započítaná. Asijské trhy dnes rostou. Připomeňme, že obchodní spory zejména s Čínou pokračují a k žádnému významnému průlomu nedošlo – pozornost zde stále směřuje na konec měsíce na zasedání G20, kde se mohou setkat presidenti USA a Číny. O negativním významu obchodních válek hovoří i řada centrálních bankéřů, čímž dále zvyšují spekulace na snižování úrokových sazeb.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Ceny ropy opět oslabují

03.06.2019 Ceny ropy dnes navzdory přechodnému růstu opět klesají. Na trhu totiž přetrvávají obavy z negativních dopadů obchodních sporů na světovou ekonomiku. Kolem 17:55 SELČ vykazovala severomořská ropa Brent pokles o 0,8 procenta na 61,48 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) ve stejnou dobu ztrácela 0,3 procenta na 53,35 dolaru za barel.
img

Cena ropy propadá, flirtuje s medvědím trhem

03.06.2019 Cena ropy dnes prohlubuje propady předchozích seancí. Hlavním důvodem poklesu zůstává strach z obchodních válek, které by mohly vést ke zpomalení globální ekonomiky.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 3.6.2019

03.06.2019 Finančním trhem stále budou hýbat očekávání či nové zprávy související s obchodními válkami. Donald Trump dnes zavítá do Londýna, takže lze očekávat i svérázné výroky směrem k vyjednáváním o brexitu, která stále probíhají. Kromě toho se stupňuje tlak na Huawei.
img

Ceny komodit – ropa zlevňuje a zlato jde nahoru.

03.06.2019 Mezi investory roste napětí. Mají obavy z Trumpových příprav na obchodní válku s Mexikem. Hlavní americké burzovní indexy klesly. Ropa v poslední době zlevnila, cena zlata naopak roste.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 27.5.2019

27.05.2019 Trh dál sleduje situaci kolem obchodních válek. Z makroekonomických dat získá hlavní pozornost vývoj spotřebitelské důvěry za květen, zde se čeká mírné zlepšení již dost vysoké úrovně. Dále bude zveřejněn vývoj spotřeby domácností včetně cenového deflátoru (PCE) za duben. Tento index, který je bedlivě sledován americkým Fedem na přelomu roku výrazně zpomalil a nyní se nachází poblíž meziroční úrovně 1,6 %.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Ropa by mohla vykázat letos nejprudší týdenní propad

24.05.2019 Ceny ropy dnes po dvoudenním poklesu obnovily růst. Za celý týden by nicméně mohly vykázat nejhlubší propad v letošním roce. Dolů je táhne růst zásob a obavy z ekonomického zpomalení.
img

Najhorší týždeň pre ropu v tomto roku

24.05.2019 Ropa má za sebou najhorší týždeň v tomto roku. Cena ropy Brent zaznamenala pokles o viac ako 5%. Za týmto poklesom stojí primárne eskalácia obchodného napätia medzi USA a Čínou. Americký prezident Donald Trump pridal spoločnosť Huawei, ako aj iné čínske spoločnosti na tzv. „blacklist“, a teda americké spoločnosti nebudú spolupracovať s týmito firmami. Predstihové ukazovatele USA poukazujú na spomaľovanie hospodárskej aktivity v krajine, čo je primárne ovplyvňované obchodnou vojnou. Obchodná vojna vyvoláva riziko spomalenia globálneho hospodárskeho rastu, čo povedie k zníženiu dopytu po rope. Za poklesom ceny stál aj nárast amerických zásob ropy minulý týždeň.
img

Gradující situace okolo Huawei tlačí trhy dolů

23.05.2019 Americké akciové trhy zahajují dnešní obchodování v červených číslech. Index Dow Jones oslabuje o 1,5 %, S&P 500 ztrácí 1,4 % a technologický Nasdaq klesá o 1,6 %. V rámci širšího indexu S&P 500 se nedaří téměř žádným sektorům s výjimkou utilit (+0,3 %). Do nejhlubších ztrát se propadají energetické společnosti, jejich akcie odepisují 3,3 %. Děje se tak v reakci na klesající ceny ropy na světových trzích. Cena ropy Brent dnes klesla o 2,5 USD za barel na 68,4 USD. Za celkovou negativní náladou opět stojí obchodní válka s Čínou, kdy se každým dnem přidávají další společnosti k bojkotu spolupráce s firmou Huawei. Poslední, které k tomuto kroku přistoupily jsou Toshiba a Panasonic.
C:\fakepath\TOP5-21052019-LV-8.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

21.05.2019 1) Asijské akciové trhy zakončily dnešní seanci převážně v zelených číslech, když se investoři nenechali znervóznit napětím mezi Spojenými státy a Čínou. Pomohlo jim rozhodnutí amerického ministerstva obchodu dočasně zmírnit restrikce vůči společnosti Huawei.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 20.5.2019

20.05.2019 V centru pozornosti zůstává politika kolem obchodních válek. Žádná jednání nejsou naplánována, ale hra je rozehrána a Trump označil tento týden jako „Světový obchodní týden“ (World Trade Week).
img

Akciové trhy korigují část předchozích ztrát

15.05.2019 Komentáře amerického prezidenta Donalda Trumpa opět hýbou akciovými trhy. Po ostrých slovech směrem k Číně včera investory a obchodníky ujišťoval, že chce dosáhnout s jejími zástupci obchodní dohody. Na základě toho akcie část předchozích zpráv korigovaly. Všechny tři hlavní indexy si polepšily. Průmyslový Dow Jones a S&P 500 posílily o 0,8 %, technologický Nasdaq přidal dokonce 1,1 %. V rámci širšího S&P 500 se dařilo všem sektorům s výjimkou utilit, které v průběhu včerejší seance přišly o 0,9 %.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 13.5.2019

13.05.2019 Data z americké ekonomiky včetně korporátních výsledků vykreslují celkem pozitivní obraz, ovšem chmurný je pohled na eskalaci vyjednávání mezi Čínou a USA. Obě strany se snaží dopad kolapsu jednání mírnit, ale prozatím je třeba přijmout fakt, že vidíme nejhorší možný scénář. USA v pátek zvýšily cla na dodatečných 225 mld USD a dnes oznámí detaily plánu zavedení cel na zbývající dovozy z Číny tedy zhruba 300 mld USD. Připomeňme, že jejich faktické zavedení je proces na několik měsíců. Sám ekonomický poradce Trumpa Larry Kudlow uvedl, že se jedná především o nástroj vyjednávání a nečeká, že by existovaly trvale. Mezitím se Čína chystá oznámit vlastní opatření, kterým chce kontrovat clům z USA. Jednání budou pokračovat, ale na programu zatím není žádná schůzka.
img

Vývoj na finančních trzích – duben 2019

06.05.2019 Evropská centrální banka zasedala 10. dubna. Centrální bankéři ve Frankfurtu v čele s prezidentem Mariem Draghim ponechali v souladu s očekáváním investorů úrokové sazby beze změny a stejně tak i úrokový výhled, v jehož rámci by měly zůstat úrokové sazby na stávající úrovni minimálně do konce letošního roku. Zásadnějších změn nedoznalo ani hodnocení výhledu ekonomického růstu a inflace. Detaily nových dlouhodobých úvěrů pro banky (TLTRO3) se přitom pravděpodobně dozvíme na červnovém zasedání.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Ceny ropy se po čtvrtečním propadu vrátily k růstu

03.05.2019 Ceny ropy se dnes zvyšují po výrazném čtvrtečním poklesu, za kterým stály údaje o růstu těžby a zásob ve Spojených státech. Krátce před 19:00 SELČ si cena severomořské ropy Brent připisovala 0,8 procenta na 71,30 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) ve stejnou dobu vykazovala nárůst o 0,7 procenta na 62,26 dolaru za barel.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Cena ropy Brent odpoledne přesáhla 73 dolarů za barel

30.04.2019 Severomořská ropa Brent se dnes odpoledne kvůli napětí ve Venezuele vyšplhala přes hranici 73 dolarů za barel. Po tvrzení venezuelského prezidenta Nicoláse Madura, že má stále podporu armádních velitelů navzdory pokusu o převrat, který by mohl ještě více ohrozit tamní ropný export, ale cena část nárůstu ztratila.
img

Rozbřesk: Akcie mají našlápnuto k nejsilnějšímu startu roku za 30 let

23.04.2019 Tento týden bude v řadě zejména evropských zemí stále ve znamení Velikonoc. I tak dění na trzích může být zajímavé. Akciové trhy mají nakročeno k extrémně dobrému začátku roku, který řadu investorů překvapil. Zisky akcií v USA za první čtyři měsíce jsou v tuto chvíli nejvyšší za posledních třicet let. To je ve světle řady geopolitických nejistot, německé průmyslové recese a klopýtání Číny až překvapivá dávka optimismu. Americký akciový index S&P 500 je od začátku roku vzhůru o více než 15 %, zatímco čínské indexy skoro o 30 %. Akciový investoři mají tak značnou důvěru ve schopnosti centrálních bank - jak Fed, tak ECB předvedly holubičí obrat, který nalil krev do žil nejen akciovým investorům, ale i řadě rozvíjejících se trhů. Současně panuje přesvědčení, že čínská komunistická strana bude dál zvládat balancovat na napjatém laně a podporovat přeinvestovanou ekonomiku novými úvěry.
img

Ceny paliv stoupají. Lidé jezdí tankovat za hranice.

18.04.2019 Průměrné ceny pohonných hmot u nás prudce stoupají. Benzin během týdne zdražil o 31 haléřů na 32,55 koruny za litr. Nafta stojí v průměru 31,85 koruny za litr a cena stoupla za týden 15 haléřů.
img

Ropa brent – základní informace, které potřebujete znát

17.04.2019 Ropa je pravděpodobně stále nejdůležitější komoditou současnosti a blízké budoucnosti. Ropa se však dělí na několik kategorií zejména podle místa původu.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 15.4.2019

15.04.2019 Co se makrodat týče, tak hlavní pozornost tento týden získají předstihové indikátory. Především PMI index z výroby, kde se čeká v dubnu zlepšení na 52,8 bodu z předchozích 52,4 b. Dále pozornost získá výsledek maloobchodu (po únorovém poklesu se čeká růst o 1,0 % m/m) a průmyslu (medián +0,2 % m/m) za březen.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Ceny ropy kvůli omezeným dodávkám rostou

12.04.2019 Ceny ropy se dnes zvyšují, vzhůru je tlačí pokles dodávek z Venezuely a z Íránu i obavy z dopadů bojů v Libyi na těžbu v této severoafrické zemi. Severomořská ropa Brent si kolem 17:35 SELČ připisovala zhruba procento na 71,53 dolaru za barel. Americká lehká ropa WTI vykazovala nárůst o 1,1 procenta na 64,27 dolaru za barel.
img

Apríl je štatisticky najúspešnejší mesiac pre ropu

12.04.2019 Zo štatistického hľadiska bol za posledných 10 rokov pre ropu Brent najúspešnejší mesiac apríl. V apríli zaznamenala ropa Brent priemerný nárast o 5,44%. Nárast ropy podporil aj pokles produkcie vo Venezuele kvôli výpadkom elektriny. V dôsledku toho poklesla produkcia ropy v krajine počas dní, kedy boli výpadky energie, pod 600 tisíc barelov. Priemerná produkcia za celý minulý mesiac, bola na úrovni 890 tisíc barelov. Produkcia ropy vo Venezuele bola ešte začiatkom roka na úrovni 1,23 milióna barelov. Produkcia ropy vo Venezuele zaznamenala pokles na 16 ročné minimum.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 08.04.2019

08.04.2019 Data „v zádech“ jsou aktuálně dobrá a sentiment trhu vylepšen opětovným ujištěním Trumpa, že dohoda s Čínou je blízko (konkrétně po jednání z minulého týdne uvedl, že uzavření dohody by mělo nastat do čtyř týdnů).
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Ropa WTI je na letošním maximu

01.04.2019 Ceny ropy dnes rostou. Na straně poptávky jim pomáhají příznivé čínské ekonomické statistiky a naděje na urovnání čínsko-amerického obchodního sporu. Na straně nabídky pak k růstu ceny přispívají těžební škrty Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC), jejíž produkce v březnu klesla na čtyřleté minimum.
C:\fakepath\TOP5-01042019-LV-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

01.04.2019 1) Asijské akciové trhy zakončily dnešní obchodování v zelených číslech. Investoři vyhodnocovali zejména japonské a čínské PMI v sektoru služeb a čekali na pokračování obchodních jednání mezi USA a Čínou, která se v tomto týdnu přesunou do Washingtonu.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 01.04.2019

01.04.2019 Tento týden přinese data USA nejtěžšího kalibru. Hned na začátku týdne bude zveřejněn výrobní index ISM za březen. Zde se čeká mírný nárůst o 0,3 b. na 54,5 bodů. Následovat bude výsledek maloobchodu za únor a objednávky zboží dlouhodobé spotřeby. Na konci týdne pak vyjdou ostře sledovaná data z trhu práce za březen. Připomeňme, že údaje za únor zklamaly velmi malým počtem nárůstu pracovních míst a trh tak hledal naději v poklesu nezaměstnanosti a vyšších příjmech domácností. Data z trhu práce jsou silně proměnlivá. Tentokrát se čeká v mediánu nárůst o lehce konzervativních 175 tisíc a setrvání nezaměstnanosti na 3,8 %.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Ceny ropy na konci týdne stoupají

29.03.2019 Ceny ropy dnes stoupají díky omezování těžby v rámci dohody Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a jejích spojenců a díky sankcím, které Spojené státy uvalily na Írán a Venezuelu. Oba tyto faktory zastínily obavy ze zpomalování světové ekonomiky a je pravděpodobné, že za první tři měsíce ceny vykážou největší kvartální vzestup od roku 2009.
img

Slabá koruna zvyšuje ceny na čerpacích stanicích

28.03.2019 V uplynulém týdnu docházelo ke zdražování pohonných hmot. Benzín zdražoval rychleji než nafta, což vedlo ke snižování cenových rozdílů obou paliv. V nadcházejícím týdnu se ceny na čerpacích stanicích budou dál zvyšovat. Pumpaři si budou vytvářet prostor pro udržení svých marží, které se z důvodu oslabování kurzu koruny vůči dolaru začínají tenčit. Slabší koruna prodražuje dovoz do České republiky, což se týká i ropy a pohonných hmot.
img

Rozbřesk: Německé trable s brexitem aneb proč je desetiletý německý výnos záporný?

27.03.2019 Poslední série německých čísel ukazuje, že největší evropské ekonomice stále dost teče do bot. A proto i stupňující se napětí kolem brexitu nemůže brát zcela na lehkou váhu. Trhy si myslí totéž, když udržuje německý desetiletý výnos v záporných vodách - znak extrémního pesimismu.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Ceny ropy klesají o více než dvě procenta

22.03.2019 Ceny ropy na závěr týdne klesají o více než dvě procenta. Trh se dnes zaměřil na nedostatečný pokrok v obchodních jednáních mezi USA a Čínou a slabé údaje ze zpracovatelského průmyslu Německa a USA, které obnovily obavy z globálního ekonomického zpomalení a poklesu poptávky po ropě.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 18.03.2019

18.03.2019 Data minulý týden byla smíšená. Hlavní událostí tohoto týdne bude jednoznačně zasedání americké centrální banky – Fedu. Čeká se snížení očekávané trajektorie sazeb a představní plánu, ve kterém se bilance Fedu nesnižuje tak jako doposud.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 11.03.2019

11.03.2019 Tento týden bude v USA centru pozornosti výsledek maloobchodu za leden, který by měl indikovat vývoj spotřeby domácností v době zavření vládních úřadů. Z hlediska kurzu dolaru a vývoje úrokových sazeb bude klíčový výsledek inflace za únor. Velkou pozornost pak získají objednávky zboží dlouhodobé spotřeby za leden, kde se čeká pokles, nicméně bez segmentu dopravy by objednávky měly být v mírném plusu. S ohledem na slabší předstihové indikátory pak bude velmi sledována průmyslová výroba za únor a první významný předstihový indikátor za březen – New Yorský Fed index. Od něj se čeká malé zlepšení z 8,8 bodu na 10,0 bodu.
img

Tlak Spojených států na nižší ceny ropy je marný. Karty má v rukou OPEC a Rusko

08.03.2019 Přestože americký prezident Donald Trump bojuje za nižší ceny ropy, tuto válku pravděpodobně nevyhraje. Saúdskoarabské a ruské ambice jsou totiž opačné. Alespoň malou útěchou pro Trumpa může být fakt, že výše cen ropy je závislá na globálním ekonomickém růstu.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Ceny ropy stagnují, faktory na trhu jsou vyrovnané

05.03.2019 Ceny ropy dnes stagnují. Faktory na trhu jsou víceméně vyrovnané. Na jedné straně omezování produkce členů Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a jejich spojenců a na straně druhé obnovení těžby z největšího libyjského naleziště a v návaznosti na zpomalení čínské ekonomiky také vyhlídky na slabší poptávku.
img

Rozbřesk: Zpět k dluhům

05.03.2019 Uplynuly teprve dva měsíce a výsledek hospodaření státu už dosáhl poloviny deficitu schváleného pro celý rok 2019. Optimista by řekl, že jde o důsledek nižších příjmů z EU, pesimista by zase mohl mluvit o důsledku expanze veřejných výdajů, pravda však zřejmě bude někde mezi. Hodnotit výsledek hospodaření státu po tak krátké době, kdy se v příjmech ještě ani neprojevila daň z příjmu právnických osob, může být skutečně „troufalé“, nicméně i tak si nelze nevšimnout některých tendencí, které budou rozpočet tlačit v letošním roce do deficitu a budou i komplikovat sestavování rozpočtu na rok příští. Nehledě na to, že si na tento schodek bude muset stát nebo přesněji daňoví poplatníci vypůjčit na finančních trzích.
img

RANNÍ SOUHRN AKCIOVÝCH TRHŮ PRO DEN 04.03.2019

04.03.2019 Dva nejmenované zdroje uvedli, že USA a Čína jsou blízko dohody o odstranění cel. Datum pro setkání presidentů USA a Číny, kde by k dohoda měla být završena, nebylo zatím stanoveno. Wall Street Journal uvedl, že by k tomu mohlo dojít blízko 27. března.
img

Rozbřesk: Další test prognózy ČNB

01.03.2019 Zdá se, že ČNB má chuť své úrokové sazby znovu zvýšit, a dál tak postupovat na cestě v tzv. normalizaci úrokových sazeb. Prozatím ji od toho odrazoval vysoký stupeň nejistoty a rizika převážně externí povahy, zatímco domácí čísla spíše nahrávala vyšším sazbám.
img

Top 3 grafy tohoto týdne: US2000, GBPUSD, Brent

26.02.2019 Během brouzdání hlavními akciovými indexy se někdy zapomíná na Russell 2000 (US2000). Možná proto, že akcie malých firem nejsou pro některé investory zajímavé. Tento index si ovšem pozornost zaslouží. Během posledních dvou měsíců vzrostl o 27 %. Zároveň se ovšem přiblížil na dosah úrovně 200 denního klouzavého průměru, což může být pro některé býky výrazný varovný signál, zvláště pak po tak výrazném růstu na počátku roku. Momentum však zůstává silné a mohlo by pomoci překonat také medvědí signál ve formě včerejší svíčky. Pokud se kupujícím podaří překonat zmíněný klouzavý průměr, tak se mohou soustředit na další hladinu 1645 bodů, což je úroveň 78.6% Fibo poklesu, který započal na začátku června 2018.
img

Akcie v reakcii na pokrok pri obchodných rokovaniach pokračujú v raste

25.02.2019 Obchodníci vstúpili do začiatku obchodného týždňa s pozitívnou náladou, o ktorú sa predovšetkým postaral čiastkový úspech obchodných rozhovorov medzi USA a Čínou. Americký prezident Donald Trump sa vyjadril, že USA učinili podstatný pokrok v obchodných rozhovoroch s Čínou o dôležitých štrukturálnych témach, vrátane ochrany duševného vlastníctva, prevodu technológií, poľnohospodárstva, služieb, meny a mnohých ďalších kľúčových témach. V dôsledku týchto produktívnych rozhovorov prezident Trump odložil zvyšovanie ciel z americkej strany z doposiaľ plánovaného 1. Marca. Pokiaľ obe strany dosiahnu ďalší pokrok v rozhovoroch, hodlá Trump usporiadať stretnutie s čínskym prezidentom, aby uzavreli príslušnú dohodu. Čínske akciové trhy nadviazali na základe týchto skutočností na minulotýždňový rast, v zelených číslach sa obchodujú aj hlavné európske a americké akciové indexy. Akciový index S&P 500 dnes prekonal hranicu 2800 bodov, čím sa otvoril dodatočný priestor na rast k úrovni 2900 bodov.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Ropa Brent je na letošním maximu

15.02.2019 Ceny ropy se dnes na světových trzích zvyšují, severomořský Brent se vyšplhal nad 65 dolarů za barel a je nejdražší od začátku roku. Růstu cen pomáhá omezování dodávek suroviny na trh ze strany Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a oznámení Saúdské Arábie o dalších, nad očekávání výrazných škrtech.
img

Rozbřesk: Shutdown americké vlády prozatím odvrácen

12.02.2019 Zatímco ještě na přelomu roku se ropný trh ocitl v zajetí cenových kotrmelců, v posledních týdnech na něm zavládl až nečekaný klid. Cena ropy se tak již více než měsíc drží v blízkosti hranice 60 USD/barel, kde s napětím vyčkává, jak se rozvinou dva hlavní příběhy první poloviny tohoto roku.
img

Pokles amerických průmyslových objednávek zpomalil posílení dolaru

04.02.2019 Americký dolar při pondělním obchodování posiloval na dozvucích pozitivně přijatých pátečních makrodat z trhu práce a...
C:\fakepath\wall street.jpg

Wall Street čeká pokles firemních zisků

04.02.2019 Analytici z Wall Street přehodnotili své předpovědi zisků firemního sektoru v letošním prvním čtvrtletí a očekávají pokles o 0,8 procenta, zatímco ještě koncem prosince předpovídali růst o 3,3 procenta. Vyplývá to z průzkumu společnosti FactSet. Pokud se jejich prognóza naplní, půjde o první propad zisků od druhého čtvrtletí 2016.
img

Vývoj na finančních trzích – leden 2019

04.02.2019 Data o růstu čínského HDP potvrdila, že druhá největší ekonomika v roce 2018 rostla nejpomaleji za posledních 28 let, konkrétně 6,6 %. Čínské vládní autority proto připravují nové fiskální stimuly na podporu ekonomického růstu. Centrální banka již měnové kohouty uvolnila.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Ceny ropy dále pokračují v růstu

31.01.2019 Ceny ropy dnes pokračují v růstu kvůli obavám o dodávky po sankcích, které vůči venezuelskému ropnému sektoru oznámily Spojené státy, a zprávě o stavu zásob v USA. Zisky si ropa připíše i za celý měsíc. Investoři však stále zůstávají nervózní kvůli obavám o výsledky obchodního jednání mezi USA a Čínou, která byla obnovena ve středu.
img

Rozbřesk: Fed zahrál na holubičí notu, fakticky ale svoji politiku nezměnil

31.01.2019 Fed na svém prvním zasedání v roce naservíroval trhům přesně to, co si mohly přát - uklidňující slova o trpělivosti, jež berou v úvahu zpomalení Číny a Evropy. Americká centrální banka navíc jedním dechem dodává, že je připravena v případě potřeby upravit restriktivní část své politiky v podobě vyfukování vlastní bilance. Padlo sice mnoho nových slov, avšak přísně vzato se politika Fedu od předvánočního zasedání fakticky nijak nezměnila - centrální banka ponechává oficiální úrokové sazby v pásmu 2,25-2,50 % a bude i nadále prodávat dluhopisy v objemu 50 miliard dolarů měsíčně.
img

Venezuelu drtí další sankce, ropa zdražuje

29.01.2019 Ropa dnes na světových trzích zdražila. Stalo se tak hlavně kvůli sankcím, které Washington uvalil na venezuelský státní ropný podnik PDSVA. Trh se obává, že sankce sníží export venezuelské ropy. Na místě tedy může být také obava ze zdražování pohonných hmot v České republiky. Nic takového ale zatím nehrozí. Jak benzín, tak nafta v ČR nadále pokračují ve svém cenovém poklesu, který započal loni v říjnu, resp. v listopadu. Předevčírem benzín Natural 95 zlevnil na úroveň 30,72 koruny, nejníže od loňského dubna. Cena nafty zase klesla na 31,14 koruny, čili nejníže od loňského května.
img

Rozbřesk: Může Fed ještě ublížit americkému dolaru?

28.01.2019 Tento týden v horkém křesle vystřídá evropskou ECB americký Fed. Obě dvě největší centrální banky mají po sérii horších čísel chuť povolit při utahování měnové politiky. U ECB to není velká změna, protože utahování v pravém slova smyslu ještě ani nezačalo. U Fedu je to jinak. Americká centrální banka signalizuje v tomto roce stále dvojité zvýšení sazeb (se kterým zatím počítáme i my), ale trh jí nevěří. Na zasedání v tomto týdnu ke změně sazeb nedojde, klíčová bude tisková konference guvernéra Powella a vodítka pro zbytek roku. Půjde nejen o to, kdy a jak rychle sazby zase mohou mířit vzhůru, ale i o tempo současného utahování měnové politiky skrze odprodeje aktiv z bilance Fedu. Tržní očekávání nám už v tuto chvíli přijdou značně holubičí a dolar tedy pravděpodobně těžko od Fedu schytá další ránu.
C:\fakepath\TOP-25012019-LV-18.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

25.01.2019 1) Asijské akciové trhy dnes zpevnily, přestože investory nadále znervózňovala nejistota spojená s dalším vývojem obchodního vztahu mezi Spojenými státy a Čínou. Americký ministr obchodu Wilbur Ross ve čtvrtek uvedl, že dohoda mezi oběma zeměmi je stále na míle vzdálená.
img

Rozbřesk: ECB ustojí poslední várku slabých čísel a nic zásadního nezmění…

24.01.2019 ECB na svém prvním letošním zasedání pravděpodobně udrží “nervy na uzdě” a na své politice ani komentáři nebude měnit prakticky nic. V průběhu prosince sice výrazně narostlo napětí na trzích a utáhly se finanční podmínky. V průběhu ledna už se ale situace částečně stabilizovala a především se postupně utáhlo rozpětí mezi výnosy německých a periferních dluhopisů - italské výnosy oproti úrovním od začátku prosince poklesly skoro o 70 bps. Mario Draghi a jeho družina tedy nejsou pod přímým tlakem trhů.
img

Ranní zpráva z akciového trhu 21.1.2019

21.01.2019 Akciové trhy ve Spojených státech zakončily páteční obchodování ziskově. Index Dow Jones vzrostl o 1,4 %, S&P 500 si připsal 1,3 % a Nasdaq si polepšil o 1 %. V rámci širšího indexu S&P 500 se dařilo všem sektorům. Nejlépe na tom byly energetické společnosti a průmyslové podniky. Oba sektory shodně vzrostly o 1,9 %. Nejméně úspěšným odvětvím, avšak stále se ziskem 0,1 %, byly utility. Celkově americké akciové trhy za minulý týden posílily o téměř 2,9 %. Tento týden bude zkrácený z důvodu dnešního státního svátku, kdy se akciových trzích neobchoduje.
img

Inflace půjde nahoru napříč kontinenty

14.01.2019 Poslední měsíce přinesly výrazné zpomalení spotřebitelské inflace v USA, eurozóně i v České republice. Společným jmenovatelem je pokles cen pohonných hmot způsobený situací na globálních trzích. Cena ropy v říjnu a listopadu výrazně poklesla a se zpožděním ovlivňuje inflaci na obou stranách Atlantiku. V případě eurozóny hraje svojí roli i vysoká srovnávací základna cen ostatních energií z předchozího roku. Výsledkem je posun v tržních očekáváních dalšího zvyšování úrokových sazeb centrálních bank. V USA a ČR tak trh během pár týdnů „odpricoval“ všechna zvýšení úrokových sazeb v tomto roce. V případě ECB se pak očekávání prvního zvýšení posunula až do příštího roku. Samozřejmě nelze všechno svést na pokles ceny ropy a do hry zasahují i další faktory, o kterých jsme psali minulý týden. Nicméně vývoj ceny černého zlata významně ovlivňuje hospodářství včetně měnové politiky, která by však správně měla abstrahovat od těchto vlivů. V praxi k tomu však nedochází, a proto je dobré sledovat výhled ropy pro tento rok.
img

Jednání Číny a USA dopadla veskrze pozitivně. Jde o pozitivní zprávu pro akciové trhy.

10.01.2019 První vyjádření ohledně jednání je však pozitivní. Americká delegace se vrací do Washingtonu, kde podá zprávu o průběhu schůzky americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi.
img

Benzín i nafta jsou ve volném pádu. Zlevňují o desítky haléřů týdně - a nekončí

10.01.2019 Pohonné hmoty svým zlevňováním reagují na propad cen ropy na světových trzích, k němuž došlo zhruba od poloviny prosince do Vánoc loňského roku. Ropa Brent během necelých dvou týdnů tehdy zlevnila o více než deset dolarů na barel, z úrovně nad šedesáti dolary za barel na zhruba padesát dolarů za barel.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | Money management | Offshore | Bitcoin | Fundamentální analýza | Čínský jüan | Intervence | Intervence ČNB | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Intradenní obchodování | Brexit | Řecko | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Australský dolar | Novozélandský dolar | Stříbro | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Pullback | Moody's | Fitch | Korelace | Equity | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | USD/CHF | AUD/USD | NZD/USD | EUR/GBP | GBP/JPY | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USD/CAD | EUR/JPY | Světová banka | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | BIS | G20 | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Obchodní deník | Devizové rezervy | Mexické peso | Brazilský real | Turecká lira | Bezpečný přístav | Dluhová krize | Divergence | Měnová politika | Forexový trh | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Měnový výbor Fedu | Evropské akcie | Kypr | Analytik | DiNapoli | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | USD/CNY | Česká koruna | Americké akcie | Býčí trh | ETF | Investiční fondy | Dluhopisový trh | Světové akcie | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Komoditní měny | EUR/CHF | Hyperinflace | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | SPX500 | Maloobchodní tržby | EUR/NOK | EUR/SEK | CAD/JPY | SGD | USD/BRL | USD/ZAR | USD/TRY | EUR/TRY | USD/RUB | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Světové ekonomické fórum | Rozpočtový deficit | Swiss Life | Ekonomické události | Měnové indexy | Objemy obchodů | Ekonomická teorie | Obchodování na burze | Měnové trhy | Spready | Interactive Brokers | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akumulace | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Arbitráž | Asset management | Auditor | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bazický bod | Ben Bernanke | Benchmark | Bloomberg | Blue chip | Bod | Bond | Breakout | Broker | Bund | Bundesbank | Burza | Béžová kniha | CBOE | CBOT | CEO | CFD | CFTC | CME | CPI index | Cap | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Garance | Certifikáty | Close | Konsolidace | DAX | Denní minima | Denní obchodování | Depreciace | Devalvace | Devizový trh | Dezinflace | Distribuce | Nesoulad | Dividenda | Dividendový výnos | Dlouhá pozice | Dluhopis | Dolarový index | Dollar | Dow Jones Industrial | Durace | ECB | ESM | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurobondy | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | FRA | Index FTSE 100 | FX | Fannie Mae | Fed | Federální rezervní systém (FED) | Finanční trh | Finanční trhy | Fiskální politika | Fixing | Floating | Hedge fondy | Foreign Exchange | Forward | Fundamentální zprávy | Futures | G10 | G7 | Gap | Grafy | Hedge | High | High Yield | Hlava a ramena | Holubice | IFO index | IPO | Index DAX | Index PX | Index cen průmyslových výrobců | Index spotřebitelských cen | Index výrobních cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Intradenní obchodník | Investice | Investiční společnost | Investor | Investování | Japonský jen | Kapitálový trh | Kiwi | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kotace | Koš | Krátká pozice | Kurz | Kurzy měn | Likvidita | Long | Long pozice | Loonie | Lot | Low | MACD | MAE | MIFID | MMF | MT4 | Makléř | Makro data | Margin | Risk | Marže | MetaTrader | Mezibankovní | Mezinárodní obchod | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | NYMEX | NYSE | Nabídka | Stavební povolení | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodní systém | Obchodník | Obchodování s měnami | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Opce | Osobní příjem | Overnight | P/E | PEG | PRIBOR | Pakt stability | Peněžní trh | Peněžní zásoba | Platební bilance | Platforma | Politické riziko | Poplatek | Portfolio | Pozice | Prodeje existujících domů | Prodejní cena | Prémie | Průmyslové objednávky | Put opce | Pákový efekt | Příkaz | RRR | RSI | Rally | Rating | Ratingová agentura | Reinvestice | Repo sazba | Reserve Bank of Australia | Reserve Bank of New Zealand | Resistence | Restriktivní politika | Retracement | Rezistence | Platina | Riziko | Inflační riziko | Rizikové měny | Rolování | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | SNB | Sentiment | Short | Slippage | Směnný kurz | Spike | Splatnost | Spot | Spotová cena | Spread | Stagflace | Standard & Poor's 500 | Statut | Support | Swap | Swing | Swiss | Pokladniční poukázky | Ticker | Tištění peněz | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Uptrend | VAT | VIX | VaR | Velkoobchodní tržby | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | WTO | Wall Street | Yield | ZEW index | Bondy | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Časový rámec | Česká národní banka | Úroková míra | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Jednotná evropská měna | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Obchodní platforma | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Alcoa | Obchodování | Obchodování na forexu | JPMorgan | Morgan Stanley | Euro STOXX | EMU | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Japonské akcie | Asijské akcie | Index MSCI | Panevropský index | Shanghai Composite | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční příležitosti | FTSE | Evropská ekonomika | Ekonomika Spojených států | Komerční banka | Patria | Komoditní trhy | Bank of America | Barack Obama | Americký prezident | XTB | X-Trade Brokers | Saxo Bank | BOSSA | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Spekulanti | Globální ekonomika | Jihoafrický rand | PBOC | Čínské akcie | Ropné zásoby | Investoři | Swapová křivka | Kurzový závazek | Produkce ropy | Blue chips | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Měnový výbor | Stimulační opatření | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Klouzavé průměry | Michala Moravcová | Vývoj ceny | Aukce | Aktuální kurz | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Cenový graf | BitStock | Myšlení | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Makroekonomická data | Makroekonomické data | Market Color | John Hardy | Zisk | Berkshire Hathaway | Ropný trh | Britská měna | Těžba ropy | Dluhopisové trhy | Futures kontrakt | Break-Even | Sázka | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz eura | Kurz koruny | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Panika | Euforie | Stres | Optimismus | Výsledky | Strach | Trpělivost | Arbitráže | Index nákupních manažerů | Investiční příležitost | Bohatství | Hospodářský cyklus | IEA | Credit Suisse | RBNZ | Oanda | Ozvěny trhu | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | ČSOB | Partners | DailyFX | Golden Gate | Gold | Jak obchodovat | Obchodovat | MT5 | Ondřej Hartman | Obchodování s akciemi | Investment Banking | CAC 40 | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Contracts for difference | Investiční banka | Makrokalendář | Zprávy z trhů | Analytický tým | Aktuální kurzy | Regulace | Portfolio manažer | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Hedgeové fondy | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Index cen | Výrobní náklady | Index PPI | Index CPI | Eurostat | Český statistický úřad | Stavební výroba | Obchodní seance | Makrodata | Conseq | Portugalsko | EUR/HUF | Obchodní deficit | Swapová výnosová křivka | Facebook | Vietnamský dong | Měnový index | Riziková averze | LYNX | Index strachu | Kybernetická měna | Australská centrální banka | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Žlutý kov | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | ADP report | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Semináře | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | AUDUSD | NZDUSD | GBPUSD | USDCAD | EURCZK | USDCZK | Raiffeisenbank | Abenomika | Aktivum | Burzovně obchodované produkty | Carry trades | Delta | EPS | Index | Investiční strategie | Křiž smrti | Likvidní | Odpor | Podpora | Průlom | Přenos | Volatilní | Likvidita trhu | AdmiralMarkets | Akcie Apple | Akcie ČEZu | Akcie dnes | Akcie Facebook | Akcie GoPro | Akcie O2 | Akcie Tesla | Akcie TMR | Akcie Visa | Akciové burzy | Aktuální cena ropy | Aktuální cena ropy brent | Aktuální ceny ropy | Aktuální kurzy měn | Alternativní investice | Americká burza | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analytika | Analýzy | Argentinské peso | Banka | Bankovní rada ČNB | Barel ropy | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | BH Securities | Bossa.cz | Brent | Britské libry | Brokers | Brokeři | Burzovní indexy | CAC40 | Capital Markets | Cena | Cena akcií | Cena barelu ropy | Cena dolaru | Cena drahých kovů | Cena elektřiny na burze | Cena komodit | Cena ropy dnes | Cena ropy historie | Cena ropy klesá | Cena ropy na světových trzích | Cena ropy WTI | Cena stříbra | Cena za barel ropy | Cena zlata dnes | Ceny stříbra | Ceny zlata | Čínská ekonomika | CISCO | Conference Board | Cyrrus | CZK | Černá labuť | Česká ekonomika | Česká spořitelna | České akcie | České koruny | Členské země Evropské unie | ČNB kurz | Daňové přiznání | Devizové rezervy ČNB | Devizové trhy | DJIA | Dnešní kurz | Dnešní kurz eura | Dnešní cena ropy | Dnešní události | Dolar | Dolar cena | Dolar euro | Dolar vůči koruně | Dolary | Dow Jones index | Ekonomická krize | Ekonomické zprávy | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika USA | Elektřina | Eura | EURCHF | Euro dnes | Euro posiluje | Euro Stoxx 50 | Evropská měna | Evropské burzy | Evropské měny | Exchange | Finanční prostředky | Finanční služby | Fondy | ForexFactory | ForexFactory.com | Forexu | Frank | FXstreet.cz | GDP | GfK | Graf | Graf cena ropy | Graf ceny zlata | Graf vývoj ceny benzínu | Graf vývoje ceny ropy | Grafy online | Guvernér české národní banky | Guvernér ČNB | Hang Seng | HDP Ruska | HDP USA | HDP v ČR | HDP v Evropě | Hodnota akcií | Hospodářské noviny | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index DJIA | Index Dow Jones | Index euro | Index euro stoxx 50 | Index Hang Seng | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Index VIX | Index volatility | Instrument | Instrumenty | Investice do dluhopisů | Investice do stříbra | Investice do zlata | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradenství | Investing | IronFX | Irsko | ISM | J&T Banka | J&T | Jádrová inflace | Jak investovat | EBay | Jak vydělat | Jak vydělat peníze | Japonská ekonomika | Jiří Tyleček | Jeden dolar | Jiří Rusnok | JP Morgan | Kapitálové trhy | Komodita | Komoditní | Komoditní index | Komoditní trh | Korporátní dluhopisy | Krize eurozóny | Kurs koruny | Kurz CZK | Kurz dolarů | Kurz EUR | Kurz forintu | Kurz koruny k euru | Kurz libry | Kurz měny | Kurz ropy | Kurz ropy Brent | Kurz rublu | Kurz rublu k dolaru | Kurz švýcarského franku | Kurz USD | Kurz zlata | Kurzy | Kurzy koruny | E15 | Kurzy ropa | Kurzy ropy | Libra | Lira | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Management | Manuál | Market | Markets | Martin Kopáček | Měna Bitcoin | Měny v Evropě | Meta Trader | Meta Trader 4 | MetaTrader 4 | MetaTrader 5 | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nákup akcií | Nákup dluhopisů | Naučte se obchodovat | Největší ekonomika světa | Největší producenti ropy | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Nikkei 225 | Norská koruna | NZDJPY | Obchodní platformy | Obchodování opcí | Obchodování s CFD | Obchodování s dluhopisy | Obchodování s komoditami | Ocenění akcií | Online obchodování | Oslabení koruny | Oslabování koruny | Paládium | Patria Finance | Tatry Mountain Resorts | Patria Online | Patria.cz | PayPal | Pivot | Polská měna | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Prodej dolaru | Prognóza | Převodník měn | Pšenice | Rakousko | Reuters | Risk Off | Risk On | Ropa cena | Ropa graf | Ropné vrty | Ropy | RUB | Rubl | Ruská ekonomika | Ruská měna | Růst HDP | Řízení rizika | SaxoBank | Sázky | Signály | Société Générale | SPX | SP500 | Spekulace na pokles | Spekulace na růst | Spořící účty | Spread Brent WTI | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Shares | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Strukturované dluhopisy | Surová ropa | Švédská koruna | Světové ceny ropy | Světové události | SWIFT | Španělská ekonomika | Švýcarská banka | Švýcarská centrální banka | Těžba ropy v USA | Těžba ropy z břidlic | TopForex | Trade Brokers | Transakční náklady | Trh | Tržní hodnota | Tržní podíl | Twitter | Unce zlata | Úrokové swapy | USD index | USDRUB | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Vydělat peníze | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj akcií | Vývoj cen ropy | Vývoj ceny mědi | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny stříbra | Vývoj ceny zemního plynu | Vývoj ceny zlata | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | Vývoj kurzu eura | Vývoj kurzu rublu | Vývoj libry | Vývoj mezd | Vývoj nezaměstnanosti | Vývoj ropy | Vývoj zlata | Webinář | Webináře | WTI | WTI ropa | XM | X-Trade | Zahraniční měny | Země EU | Země eurozóny | Zemní plyn | Zkušenost | Zlato a stříbro | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Zprávy z ekonomiky | Železná ruda | Merrill Lynch | Předpověď | Zisky | Tradeři | Diskontní sazba | Fed Funds Rate | EUR/PLN | CNBC | ZEW | DXY | Peter Murín | EIA | ING | Mojmír Hampl | Benzín | DMA | Komise pro cenné papíry | Put | Báze | Bill Gates | Buy | Býčí strategie | Daniel Beneš | Diskont | Dluhopisový index | Doba splatnosti | EBITDA | Ekonomika EU | EV | Ex-dividend | Christine Lagarde | Index relativní síly | Indie | Intermediate | ISM indexy | Janet Yellen | Jeff Bezos | Měď | MIC | Ministerstvo financí | Obchodní den | Overweight | P/S | Peněžní trhy | Redukce | ROCE | Sell | Small caps | TED Spread | Tovární objednávky | Využití kapacit | CTA | Commonwealth Bank | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | CMC Markets | Vybírání zisků | West Texas Intermediate (WTI) | Černé zlato | WSJ | Převis | Cenová hladina | Hrubý domácí produkt (HDP) | M2 | Outperform | Tržby | Výsledek hospodaření | Zaměstnanost | QE | Investiční výzkum | Světové ekonomiky | Western Union | Miliardář | Bohatý | eBook | Bailout | Investiční analytik | Commission | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Mezinárodní banky | Přeprodáno | Volby | Fundamentální data | Rozhovor | E-mini | Futures trading | Cukr | Vzdělání | Frustrace | Commitment of Traders | COT | Poradenská společnost | 1 milion | Burza dnes | Burze | Commodity futures | Commodity futures trading | Currency | Dividendové akcie | Investment | Slušný zisk | Traders | Hedžové fondy | Asijské obchodování | Wells Capital Management | Aramco | Capital Economics | Markit | Dow Jonesův index | Unicredit | Danske Bank | Western Union Business Solutions | Bank of New York Mellon | Rabobank | Royal Bank of Scotland | DPA | Jefferies | Intesa Sanpaolo | Again Capital | PrimStock | Bank of America Merrill Lynch | Bernstein | The New York Times | SEB Bank | Tradition Energy | PVM Oil Associates | Natixis | Phillip Futures | Jackson Hole | Price Futures Group | Energy Aspects | Jefferies Bache | Sucden Financial | RBC Capital Markets | Petromatrix | Wells Fargo | RBS | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | Evercore ISI | ABN Amro | Westpac | CME Group | Home Credit | Caterpillar | ANZ | Sentix | Baker Hughes | Guvernér centrální banky | Institut Ifo | MICEX | Nordea | Investing.com | JBC Energy | Členové OPEC | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Macquarie | TLTRO | Mitsubishi | NATO | Ole Hansen | Nová Čína | Cantor Fitzgerald | Standard Chartered | RBC Capital | Agentura AP | PVM | Barrick Gold | BBC | FX strategie | Sója | The Guardian | Hospodářské vyhlídky | Oslabení eura | Reporty | Finanční trhy dnes | Šéfka Fedu | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Riksbank | UNCTAD | Ceny nemovitostí | Phillipsova křivka | Růst ekonomiky eurozóny | Thomson Reuters | Dění na finančních trzích | Fundamentální výhled | Fundamentální pohled | Bezpečné měny | HUF/EUR | Kurz koruny vůči euru | Polská centrální banka | Kurz EUR/USD | Kalendář ekonomických událostí | Brazílie | Japonský premiér | Dnešní fundamenty | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Zasedání centrálních bank | Pokles úrokových sazeb | Čínská centrální banka | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Bavlna | Dovoz ropy | Výnosy německých dluhopisů | Vývoj na komoditních trzích | MarketWatch | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikání | Euro proti dolaru | Euro vůči dolaru | DZ Bank | BMW | Ekonomický výzkum | Automobilový průmysl | Index pražské burzy PX | Averze k riziku | Kurz české měny | Index pražské burzy | Pokles akcií | Der Spiegel | Ministr financí | Jak investovat do komodit | Finakademie | Hospodářské výsledky | Vývoj akciového indexu | Chytrý Honza | Globální trhy | Velcí investoři | Evropské banky | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Sweet Crude Oil | Cena kávy | Měkké komodity | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Fundamentální ukazatele | Multi-Asset obchodování | Výnosová křivka | Yahoo Finance | Plodiny | Energie | Obavy z brexitu | Společná evropská měna | Zlevnění ropy | Severomořská ropa | Prezident Fedu | Dividendová sezóna | Rada ČNB | Fundamentální informace | PIRA | Earnings | Sentiment trhu | Podnikatelé | Pro tradery | SEB | Globální akciové trhy | KBC | Propad cen komodit | BlackRock | Oddělení forexu | Ekonomický sentiment | Podnikatelská důvěra | Ekonomické indikátory | Londýn - ICE | New York - Nymex | Implikovaná volatilita | Ekonomický a strategický výzkum | Příprava | Přehled | Odvaha | Klid | Jádrový index | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Polská ekonomika | Ekonomické fórum | Volby v USA | Rosněfť | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Politické napětí | Averze vůči riziku | Bezpečné přístavy | Sázet | Cena cukru | Cena kontraktu | Obchodní signály | Evropské trhy | Americké trhy | Index amerického dolaru | Bankovnictví | Futures kontrakty | Contango | Swapy | Referendum | Ekonomická aktivita | City | Fidelity International | Golden Gate CZ | Posilování koruny | Ministři financí eurozóny | Německý ústavní soud | US akcie | Svatý grál | Forbes | Cena Brentu | Úřad pro energetické informace (EIA) | Vývoj ceny ropy WTI | Prezident ECB | Nejistoty na trzích | Nejistota na finančních trzích | Fundamentální faktory | Bezpečné investice | Americké firmy | Zpravodajský server | Pozornost investorů | Index důvěry | Setrvání Británie v EU | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Aktuální vývoj | Den D | Akcie energetických společností | Standard & Poor's | Kapitálové rezervy | Bernstein Research | Britské akcie | Náklady na zajištění | Strategy Research | Economist | Economic | Zasedání České národní banky | Česká swapová křivka | Protiinflační tlaky | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Akcie v USA | Akcie bank | Ekonomické dopady | Forwardy | Akcie v Asii | Japonský index Nikkei | IHS | Měnová autorita | Otřesy na finančních trzích | IBEX | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Euro Stoxx 600 | Turbulence na finančních trzích | Německé státní dluhopisy | Americké státní dluhopisy | Intervence centrální banky | JPMorgan Chase | Forexové trhy | Program nákupu dluhopisů | Realitní trh | Velké banky | Objem investic | Daňové příjmy | Vladimir Putin | Deutsche Börse | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Index volatility VIX | Panické výprodeje | Mizuho Securities | Index asijsko-pacifických akcií | Die Welt | Globální ekonomický růst | S&P Global | Zpomalení globální ekonomiky | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Americký ministr financí | Oslabení japonského jenu | Víkendové parlamentní volby | Volby ve Španělsku | Britské banky | Odchod z EU | Hlavní indexy | Rizikovější aktiva | Index technologického trhu Nasdaq | Nervozita | Akcie mediální skupiny CME | Globální finanční trhy | Britský ministr financí | Růst akcií | Obchodní partner | Fitch Ratings | AAA | Rating AAA | Černé pondělí | Obchodování v Asii | Summit EU | Setkání centrálních bankéřů | Americké burzy | Zpřísňováním měnové politiky | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Walmart | Alibaba | Halliburton | Fibo | Dnešní obchodování | Dnes na trzích | Propad | Německý index DAX | Vystoupení z EU | Bělorusko | Denominace | Světové akciové trhy | Finanční televize | Finanční televize CNBC | Forex trhy | Kryptoměny | Nejprudší jednodenní pokles | Ropné společnosti | Ropná společnost | Severomořská ropa Brent | Americká ropa WTI | Status bezpečného přístavu | Index Nikkei | DAX30 | FactSet | TradingView | Země OPEC | Představitelé centrální banky | Sázkové kanceláře | Citi | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Výrobní aktivita | Cena mědi | Index podnikatelské nálady ISM | Bezpečné dluhopisy | Vývoj na akciových trzích | Německý akciový index DAX | Benchmarky | Britská banka Barclays | Německý DAX | Akcie na pražské burze | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Euro k dolaru | Politická nejistota | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Index CAC 40 | Farmaceutické společnosti | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Posílení eura | Posílení koruny | Čínské akciové trhy | Nálada na trhu | PetroChina | Sinopec | Finanční injekce | Pokles výnosů | Opatření centrálních bank | Akciové trhy ve Spojených státech | Dnešní údaje | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Historická minima | Evropský trh | Nejistota | Erste | Unipetrol | Philip Morris | VIG | Pegas Nonwovens | Světové finanční krize | Světová finanční krize | Saúdská Arábie | Zasedání Bank of England | Čínský akciový index | Čínský akciový index Shanghai Composite | Stagnace | Tempo růstu | Prodej aut | Akcionáři | Pohyb kurzu libry | Daně z příjmů | CySEC | Zajištění | Největší obchodník s ropou | Obchodník s ropou | Vitol | Obchodník s ropou Vitol | Komoditní sektor | Komoditní index DJ-USB | Finanční poradce | Rozdíl mezi WTI a Brentem | Obilniny | Reporty Amerického ministerstva zemědělství | Výnosy amerických dluhopisů | Zpomalení v Číně | Výrobní index PMI | Úvěrové krize | FTSE 100 | Šéf společnosti | Baidu | Digitální měny | Blockchain | Ripple | Dogecoin | Ethereum | Digitální měna | Tesla | Dluhové krize | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Vysoká volatilita | Nákupní signál | Odhodlání | Výnos desetiletých dluhopisů | National Australia Bank | Credit Suisse Group | Oversea-Chinese Banking | Americké rafinerie | Kryptoměna | Ekonomický institut | Kapitalizace | Představitelé Fedu | Steen Jakobsen | Výhled | Investiční výhled | Depozitní sazba | Hlavní úroková sazba | Obchodování na newyorské burze | Akciový index DAX | Bankéři | Bankéř | Uvolnit měnovou politiku | Poplatky | Prodávat akcie | Rychlé zisky | Výnosy bezpečných dluhopisů | Rekordní minima | Rekordní maxima | Britská vláda | Americké akciové trhy | Propad akcií | Exxon | Chevron | Dnešní aukce | Konec kurzového závazku | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Německý export | Silné euro | Hrubý domácí produkt Německa | Ceny futures kontraktů | Non-Farm Payrolls | Nonfarm Payrolls | Britská ekonomika | Americký trh práce | Dnešní zpráva | Hlavní evropské indexy | Britský FTSE 100 | Francouzský CAC 40 | Makléřské společnosti | Odhady trhu | Predikce | Summit G20 | Ekonomická situace | Světový obchod | Globální obchod | Mezinárodní investice | Ministr obchodu | General Electric | Bankovní domy | Bankovní krize | Průzkum | Graf ropy | Data z amerického trhu práce | Krize | Názory analytiků | Investiční rozhodnutí | Investiční stratég | Dolar vůči jenu | Firemní výsledky | Inflace v Německu | EU-Čína | Opatření na podporu ekonomiky | Migrační krize | Analytický tým FXstreet.cz | FTSE MIB | FCA | Finanční ústav | Světové trhy | Indikátor vývoje cen akcií | Historické rekordy | Investovat do akcií | Ochota investovat | Theresa May | Theresa Mayová | Inflace v Česku | Americké velkoobchodní tržby | Měnová politika Fedu | Měnová politika ECB | Snížení úrokových sazeb | Zpomalení čínské ekonomiky | Britské referendum | Ministři financí EU | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Nadbytek ropy | Přebytek ropy | Německé dluhopisy | Výnosy | Institut API | Měnové stimulace | Zásoby zemního plynu | Zasedání Bank of Canada | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár GBP/USD | Rizikovější investice | Japonská vláda | Americká vláda | Česká vláda | Růst čínské ekonomiky | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | Americký index S&P 500 | Akciové trhy v USA | Měnové krize | Turecká centrální banka | Turecká ekonomika | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | TRY | Index cen domů | Odliv kapitálu | Akcie Bank of America | Institucionální investoři | Indikátor důvěry | Čínský statistický úřad | Zájem obchodníků | Akcie bankovní skupiny Erste | Obchodování na akciových trzích | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Oslabování dolaru | Oslabování eura | Index ekonomické aktivity | Indikátory důvěry | Indexy PMI | ExxonMobil | Volatilita trhů | Finanční domy | Údaje o inflaci | cTrader | Alphabet | xStation | Měny&Sazby | ČTK | Země G20 | Země G7 | Skupina G20 | Ceny ropy v dolarech | Aktuální cena | Slabý kurz dolaru | Německý Ifo index | Japonský Nikkei | Konsenzus | Jihokorejský KOSPI | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Fiskální stimuly | Belgie | HDP eurozóny | Americké zásoby ropy | Zasedání americké centrální banky | Zpomalení ekonomiky | Program kvantitativního uvolňování | Bilance Fedu | Vývoj úrokových sazeb | Americký dolar vůči japonskému jenu | Výhled ekonomiky | Hlavní ekonom | Jednání FOMC | Commodity Futures Trading Commission | Setkání G20 | Fundamentální základ | Inflační čísla | Švédsko | Norsko | Dánsko | Odhad HDP | Očekávání | Nezaměstnanosti v Německu | Evropský statistický úřad Eurostat | HDP v eurozóně | Aktivita v americkém průmyslu | Tempo růstu ekonomiky | Mercedes | Audi | Globtrex | JPMorgan Chase & Co. | ABN AMRO Bank | CME FedWatch | IHS Markit | Index KOSPI | Jihokorejské akcie | Obchodování s českou korunou | ex | Akcie firem | Purple Trading | Mizuho | MUFG | Spekulativní investoři | Vývoj na měnovém trhu | Makléřské firmy | Rystad Energy | Spotový kurz | Finlord | Ruské akcie | Okénko trhu | Ranní nadhoz | Měny rozvíjejících se zemí | Obchodování ropy | Manpower | Alokace aktiv | BBVA | Silicon Valley Bank | Sázkaři | Zahraniční forex | Vývoj ceny hliníku | ČSOB Finanční trhy | Chicago Mercantile Exchange | Credit Agricole SA | ING Groep NV | Bloomberg Commodity Index | Obchodování na zámořských trzích | Zahraniční FX | Nasdaq Composite Index | 7 dní s korunou | Cena palladia | Pohyby na burze | Makroekonomické zprávy | Ranní zpráva z akciového trhu | Zpráva z akciového trhu | Vydělávat peníze | Obchodníci s měnami | FocusEconomics | Sladká ropa | BHS | Globtrex.com | Ceny pšenice | Aleš Michl | Breakout Trader | Kurzové intervence | IBKR | Nákupy zlata | Obchodování ETF | Anadarko Petroleum | Fyzický trh s ropou | Coinbase | Cena hliníku | Ceny hliníku | Americký akciový trh | Index volatility CBOE | Roklen24 | Přehřáté ekonomiky | Hurikán Irma | Obchodování s cizími měnami | Bitcoinové burzy | Kvantitativní utahování | Vývoj ceny palladia | Palladium | Technologie blockchain | Václav Pech | Václav Pech komodity | Jak obchodovat komodity | Jak obchodovat opce | Jan Dvořák | Ziskové akcie | Martin Kopáček opce | Jak obchodovat akcie | Komoditní manuál zdarma | Jak vydělat peníze na burze | Opce v praxi | Komodity Václav Pech | Algotrading | Komoditní manuál | Průmyslový index Dow Jones | Akcie v Indii | Obchodování s termínovými kontrakty | Obchodování s bitcoinem | Jerome Powell | Coinmarketcap | MiFID II | Backwardation | LYNX Trading | xPartners | Obchodování s bitcoinovými futures | ETC | Capitalinked | Radim Dohnal | Vývoj ceny pšenice | Ropné měny | Invesco | Exmo Bitcoin | Exmo | Hypoindex | Panevropský index STOXX 600 | NEST | Masivní výprodeje | Oxfam | RoboMarkets | Nový šéf Fedu | Lithium | Interfax Energy | Elektronické obchody | Tržní očekávání | Asijské trhy | Index MOEX | Vzácné kovy | Conseq Investment Management | Kurz eurodolaru | Výnosy desetiletých dluhopisů | Globální akciové valuace | Akciové valuace | Akciové výnosy | Investování s LYNX | Cena bitcoinu | Odliv dividend | Index Russell 2000 | Geopolitická rizika | Podnikání na kapitálovém trhu | Zápis ze zasedání Fedu | Globální akcie | Trhy dnes | Zvýšení těžby ropy | Skupina Saxo Bank | Saxo | Obchodní války | Výkonnost indexů | LYNX webinář | Developed markets | Očekávání investorů | Hodnota majetku | Bitcoiny | Boris Tomčiak | Raytheon | Lockheed Martin | Růstové akcie | Slabší koruna | Kartel OPEC | Obchodní týden | OPEC+ | Obchodní válka | Posilování dolaru | Události ve světě | Vývoj na finančních trzích | Dolarový index DXY | Capitalinked.com | Obchodní bariéry | Obchodní napětí | Podniky | Evropské akciové trhy | Asijské akciové trhy | Čínské měny | Globální růst | Globální hospodářský růst | Regionální měny | Nejnovější statistika | Graf vývoje | Technologické akcie | Obchodní aktivita | Akcie Facebooku | Kurz EUR/CZK | L.F. Investment Limited | Inflace v eurozóně | Firma McDonald's | Okénko finančního trhu | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Obchodní analýza | Objem obchodování | CSI 300 | Geopolitické napětí | Americká investiční banka | Forint | Obchodníci s ropou | Turecké liry | Turecká krize | Pokles ceny | Růst firemních zisků | Geopolitika | Ekonomické krize | Šéf Fedu Powell | Šéf Fedu | BofAML | Měny rozvíjejících se ekonomik | RDSA | Royal Dutch Shell | Slábnutí rublu | Index Stoxx 600 | Czech Fund | Norges Bank | Trumpův tweet | Zasedání OPEC | Korunový trh | USMCA | Měny v regionu | Těžba OPEC | Dluhopisové výnosy | Spotřebitelská inflace | Akcie v Evropě | I-Trader | Globální investoři | Kompozitní index | Trhy v USA | Trh s ropou | MSCI All-Country World | Sukuky | Výsledky firem | Banka Mizuho | Finanční skupina | Pád ceny ropy | Výsledek amerických voleb | Reakce trhu | Ruská centrální banka | Trh s kryptoměnami | Výprodej akcií | Silnější dolar | Růst amerického dolaru | Dodávky ropy | Cena plynu | Akciové propady | Pokles cen ropy | Propad cen ropy | Tvrdý brexit | Marihuanové akcie | Největší kryptoměna | IG | Christopher Dembik | Růst úrokových sazeb | Akciové trhy v Asii | Nejznámější kryptoměna | Slabá koruna | Globální akciový index | Index MSCI All Country World | MSCI All Country World | Prognóza ECB | Průzkum společnosti | Zvyšování úroků | Akcie na rozvíjejících se trzích | Výkonnost akcií | Zpomalení hospodářského růstu | Financování vlády | Politika Fedu | Zvýšení úrokové sazby | EK | Napětí na finančních trzích | Prezident Trump | Nezávislost centrální banky | Evropská komise | Akciový propad | Steven Mnuchin | Základní úroková sazba | Index spotřebitelské důvěry | Šéf ECB | Globální index | Zpomalování světové ekonomiky | Španělský IBEX | Hodnota indexu | Zpomalení ekonomického růstu | Refinitiv | Inflační vývoj | Michal Stupavský | Nárůst negativního sentimentu | Kryptoměna Bitcoin | Čínské firmy | Společnost Apple | Rezervy bank | Prezident USA | Zpomalování růstu světové ekonomiky | Zpřísňování měnové politiky | Oslabení amerického dolaru | Růst cen komodit | Úrokové sazby ČNB | Sazby Fedu | Majetek | Analytici společnosti | The Wall Street Journal | Růst dolaru | Výsledková sezóna v USA | WEF | Výsledky bank | Ropný kartel | Obchodovat s akciemi | Oživení trhu | Sazby ČNB | Zpomalení světové ekonomiky | Ekonomická nerovnost | PDVSA | Pacific Life Fund Advisors | Dolarová aktiva | Analytici z Wall Street | Podnikové investice | Slabší euro | Obchodní jednání | Makroekonomické strategie | Způsob obchodování | Akcie CME | Data z ekonomiky | Pozornost trhu | Ceny zemního plynu | Palladiové akcie | Cena komodity | Mezinárodní investoři | Zvýšení sazeb | Asijské burzy | Martin Sklenář | Ekonomický poradce | Klesající cena | Norská centrální banka | Investice do konopí | Začínající obchodníci | Zájem investorů | Inflace v ČR | Globální rizika | Cena zemního plynu | Makroekonomická situace | Oslabování kurzu koruny | Obchodování přes LYNX | Obchodujte ropu | Rozdílové smlouvy | Kvartální výsledky | Statistický úřad | Výsledky amerických společností | Podnikatelská nálada | Podnikatelská nálada v Německu | Burzovní ukazatel | Ropovod | Technologický Nasdaq | Obavy investorů | Inflační očekávání | Růst ekonomiky USA | Ruský akciový trh | Splácení dluhu | Reakce koruny | Posilování kurzu koruny | Nasdaq100 | Podmínky obchodování | Český průmysl | Cena pohonných hmot | Tržní hodnota firmy | Hodnota firmy | Podíl nezaměstnaných | Nezaměstnanost v ČR | Zahraniční investoři | Michal Brožka | Slabší dolar | Obchodní aktivity | Akciové futures | Růst cen ropy | CNY | Růst těžby ropy | Pokles sazeb | GDPNow | Výnosy dvouletých dluhopisů | Sójové boby | Obiloviny | SPI Asset Management | Infineon | STMicroelectronics | Infineon Technologies | AMS | Německé firmy | Ceny pohonných hmot | Akcie firmy | MSCI Emerging Markets | Pokles kurzu | Globální HDP | Oživení světové ekonomiky | Stav americké ekonomiky | Brexit bez dohody | Ztráty dolaru | Společná měna | Propad ropy | Boris Johnson | NVDA | Zájem o bitcoiny | Riziko recese | Prodej ropy | iFX | Investice firem | Americké společnosti | DE30 | Guvernér Fedu | Snížení sazeb | Dolarové sazby | Omezení dodávek ropy | Čínský trh | Wealth Management | NATGAS | Prezidentka ECB | Volný čas | Záporné sazby | Banky na Wall Street | Týdenní makrokalendář | Akcie a ETF | Ceny niklu | Ropné akcie | Společnost Gazprom | Gazprom | NASDAQ 100 | Pokles úroků | FedWatch Tool | Výprodeje na akciovém trhu | Asset alokace | Klíčové události ve světě | Nálada na akciových trzích | Napětí na trzích | Nordea Bank | Obchodní konflikt | Růst ceny zlata | Vývoj na trzích | Ekonomické vyhlídky | Výnosové křivky | Pokles cen | Akciový růst | Likvidita a volatilita | Americké futures | Globální akciové indexy | Snížení úroků | Vanadiové akcie | Vanad | Výkonný ředitel | XTB Research | Akcia | Štěpán Křeček | Odvetná cla | Ministerstvo obchodu | Silný dolar | Britský premiér | Recese v USA | Tomáš Pfeiler | Obava z recese | Obavy z recese | Konglomerát | Zprávy z Německa | Hurikán Dorian | Bohatí | Kurz české koruny | Oživení ekonomiky | Cla na čínské zboží | Akciové alokace | Cena niklu | AMZN | Burzovní průvodce | Volby v Británii | Akcie podniku | Pohonné hmoty | ISM index | Thyssenkrupp | Výnosy amerických státních dluhopisů | Shrnutí obchodování | Růst mezd | Uvolňování měnových politik | NGAS | Tiering | Depozitní sazby | Pravděpodobnost recese | Prosus | Těžební zařízení | US500 | Pozornost finančních trhů | Nárůst cen ropy | Saudi Aramco | Televize CNBC | Vývoj ceny cukru | Dění na trzích | Natixis Investment Managers | Ukazatel volatility | Ukazatel volatility na ropném trhu | Obavy z globální recese | Globální recese | Denní graf | Breaking news | Očekávání trhu | Dot plot | Nastavení úrokových sazeb | Overbalance | Poptávka po ropě | Pokles ceny ropy | Růst ceny ropy | Jak obchodovat ropu | Finanční situace | Data z Německa | Tamás Varga | Pohonné hmoty v Česku | Nejlepší vanadiové akcie | Energetické firmy | MetLife | Český HDP | GOOGL | Ceny palladia | Čas jsou peníze | Měsíčník finančních trhů | Předstihové indikátory | Spotová cena zlata | Akcie roku 2019 | Akcie roku | Formule 1 | Makroekonomický výhled | Jak se stát lepším investorem | Nízká nezaměstnanost | Profesionální obchodníci | Geopolitické riziko | Obchodní dohoda | Cena kakaa | Kakao | Vývoj ceny kakaa | Ceny kakaa | Vývoz ropy a plynu | Vývoz ropy | Bilance zahraničního obchodu | Hospodářské dopady | Vyšší úrokové sazby | Cena akcie | Očekávané Earnings | Uvalení cel | Největší ekonomika | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Banka Goldman Sachs | Trinity Bank | Vysoká likvidita | Nálada na finančních trzích | Hospodářské krize | Huawei | TOPIX | Americké automobilky | Automobilky | Čistý zisk | KOSPI | Investment Management | Rozpočet | Deficit | Prohloubení schodku | Prezident Donald Trump | Káva | Rozhodnutí americké centrální banky | Ropný gigant | Politická situace | Ceny benzínu | Německá vláda | Sílící koruna | Hongkong | Patterny | Investice do ropy | Obchod s ropou | Larry Kudlow | Ropné firmy | Trinity | ČNB Jiří Rusnok | LNG | Výkon amerického dolaru | Obchodní příměří | Medvědí signál | Objem | Akcie rozvinutých trhů | Klíčová rizika | Data z USA | Ropný kartel OPEC | Rijád | František Táborský | Bílý dům | MSFT | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Trh práce | Vyšší sazby | Zelená politika | Čínský export | Německý průmysl | Obchodní dohody | Standardní odchylky | Recese světové ekonomiky | Robert Shiller | Vyšší volatilita | Provozní zisk před odpisy | Včerejší obchodování | Těžba v USA | Spojené státy a Čína | Alibaba Group | Růst spotřebitelských cen | Německá průmyslová výroba | Zdražování pohonných hmot | Snižování úroků v USA | Snižování úroků | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Inflace v USA | Ceny pohonných hmot v ČR | ČSÚ | Růst průmyslové výroby | Konkurenceschopnost | Německé hospodářství | Recese v Evropě | Luis De Guindos | Statistický úřad Eurostat | Americký dolar dnes | Americký dolar k japonskému jenu | Cisco Systems | Firma | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Období nejistoty | Zasedání ČNB | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | PLN/EUR | Maloobchodní prodeje | Americké maloobchodní prodeje | Hlavní události | Technické analýzy | Hlediska technické analýzy | Global Markets | BAT | Risk-off | Index MSCI Emerging Markets | Parlamentní volby | Olívia Lacenová | Martin Krištoff | CFDWorld | Průmyslová výroba v USA | Applied Materials | UnitedHealth | Pfizer | Výrobce léků | Poradce Bílého domu | USA a Čína | Týdenní zpráva | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Souhrn finančních trhů | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen | Globální dluhopisové trhy | Maďarská centrální banka | Studie | Server CNBC | Dolar k japonskému jenu | Vysoké riziko | Bilance | Index DOW | Údaje o obchodu | Americký Senát | Celkový objem obchodů | Ceny na čerpacích stanicích | Negativní sentiment | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Erste Group | Vývoj trhu | Generální ředitel | PSA | GM | Růst světové ekonomiky | Filadelfský Fed index | Filadelfský Fed | Obchodní spor | Obchodní spor mezi USA a Čínou | Skupina OPEC+ | Čínský prezident | Kybernetická měna Bitcoin | Česká měna dnes | Největší pokles | Dnešní růst | Trh s dluhopisy | Ukrajina | Lagardeová | Souhrnný index | Akcie společnosti Tesla | Vyšetřování | Labouristická strana | Amazon | Nízké úrokové sazby | Indexy nákupních manažerů | Nálada spotřebitelů | Philip Lowe | Důvěra v českou ekonomiku | Nakupovat zlato | Úrok | Louis Vuitton | LVMH | Arnault | Nejbohatší | Bernard Arnault | Jednání mezi USA a Čínou | Vysoké ceny ropy | Miliardy | Způsoby těžby | Důvěra v ekonomiku | Vyhlídky | Průzkumy | Američtí zákonodárci | Trendová linie | Pohyby kurzu | Domácí měny | INTC | Vicepremiér | Fáze obchodní dohody | Federální rezervní banky | Americká data | Čínský průmysl | Walt Disney | 5G | AFP | Důvěra v ekonomiku eurozóny | Ceny americké ropy WTI | Evropská ekonomická důvěra | Ekonomická důvěra | Dlužníci | Bankovní tituly | Domácí poptávka | Meziroční růst HDP | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Dluhopisoví investoři | Zveřejněná data | Globální trh | Martin Stránský | Konkurenti | Velká krize | Vládní bondy | Financovat | Aktuální konsenzus ekonomů | Konsenzus ekonomů | Omezení těžby | Statistika | Předpovědi | Alza.cz | Cla na dovoz hliníku | Ceny výrobců v eurozóně | Ceny výrobců | Dynamika mezd | Průmysl | Mzdový nárůst | ADP | Investovat v roce 2020 | Poslanecká sněmovna | Úrokové sazby v Maďarsku | HUF | PLN | Na burze | Deficit zahraničního obchodu | Centrální banka USA | Historické události | Vyšší poptávka | Propouštění | Dnešní data | Impuls | Formule | USDIDX | Visa | General Motors | Enel | Výrazný pokles | Čínské zboží | Ceny potravin | Čína a USA | Rozvoj | Zvýšená volatilita | Stavební produkce | Data z průmyslu | Špatná nálada | Tuzemský průmysl | Stavebnictví | Paul Volcker | Lukáš Lipovský | Řešení Brexitu | Volby do parlamentu | RoboMarkets Česká republika | Koruna dnes | Zdražování | Ceny zboží | Inflace v listopadu | Ceteris paribus | Německý ZEW index | Sociální sítě | Problémy | NAFTA | Britové | Cvičení | Směřování měnové politiky | Tomáš Holub | ČNB Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Člen bankovní rady ČNB | Breaking | Pojišťovny | Ekonomická recese | Total | Americké ministerstvo práce | Zasedání FOMC | Prodeje akcií | Prognózy | Nejistoty | Ruská ropa | Státy EU | Těžba ropy v Rusku | Ranní komentář | Ranní zpráva | Konzervativní strana | Vybírat zisky | Evropský průmysl | Největší producent ropy | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Chuť k riziku | Světové obchodní organizace | Index MSCI All-Country | MSCI All-Country | Předseda Evropské rady | Charles Michel | GBP/EUR | Schůzka FOMC | Plyn | Dobrá nálada | Nálada | Termínové kontrakty | Kontrakty | Koruna zpevnila | Prohlášení | Yahoo | Moskva | PSA Group | HDP Německa | PKN Orlen | Mezinárodní organizace pro vinnou révu a víno | OIV | Americká ropná společnost | Společnost Huawei | Ford Motor | Americká automobilka | Fiat Chrysler Automobiles (FCA) | Fiat Chrysler Automobiles | United Technologies | Tata Steel | Farmaceutická společnost | AbbVie | Allergan | Členové Organizace zemí vyvážejících ropu | Centrální banky USA | Amgen | Ropná zařízení | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | IAG | Společnost Microsoft | Události ve světové ekonomice | Nejdůležitější ekonomické události | Události roku | Zahájení obchodování | Událostí ve světové ekonomice | NN Group | Škoda Auto | Míra | RWE | Premiér Babiš | Vivendi | Jaderné elektrárny | Accor | Ohlédnutí | Levnější ropa | Nižší ceny ropy | Úroky | Konec roku | Investiční aktivity | Německý PMI | Bilance běžného účtu | Edward Moya | Míra nezaměstnanosti v Británii | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Bankovní rada České národní banky | Hypotéky | Hypoteční trh | Premiér Boris Johnson | Důchod | Předseda | Investujte | Uchovatel hodnoty | Naše prognóza | Americké centrální banky | Dolar roste | Trumpova administrativa | ČNB dnes | Vojtěch Benda | Vánoce | Nabídka a poptávka | Kupní síla | Zlepšení sentimentu | AXA | Fed index | Záporné úrokové sazby | Zavedení záporných úrokových sazeb | Meziroční míra inflace v eurozóně | Optimismus investorů | FedEx | FDX | Evropská spotřebitelská důvěra | xStation5 | Akcie v roce 2019 | Biotechnologické společnosti | Nejziskovější | AAPL | MasterCard | FB | AT&T | Disney | Tým RoboMarkets | Německý ministr hospodářství | Ministr hospodářství | Americké vlády | Nike | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Nejbližší support | Nákupy centrálních bank | Bydlení | Vánoční svátky | Ropné dodávky | Česká zbrojovka | Vstup na pražskou burzu | Aurora Cannabis | Pěstitel marihuany | CanniMed Therapeutics | Údaje z Číny | Ztráta | Úbytek | NERV | Nejlepší akcie | Akcie těžařů stříbra | BREAKING | Stratég | Hlavní akciové indexy | Akciové indexy v USA | Citelné zdražování | Důležité ekonomické události | Miliardy korun | Cena pšenice | Kraft Heinz | NLI | Zasedání měnového výboru | Výnosy státních dluhopisů | 500 nejbohatších | Majetek 500 nejbohatších lidí | Nerovnosti bohatství | Ředitel internetového obchodu Amazon.com | Podíl majetku | Koruna posílila | Čínská centrální banka (PBOC) | Nálada v průmyslu | Průmyslové podniky | Peking | Evropské PMI | US100 | Americký index | Wirecard | Pozitivní zpráva | Zpráva z Německa | Aktuální klíčová rizika | Nálada na globálních trzích | Schodek státního rozpočtu | Ceny dluhopisů | Napětí na Blízkém východě | Ziskovost | Tuzemská ekonomika | Sulejmání | Růst akciových trhů | Cyrrus Tomáš Pfeiler | Nejistoty na finančních trzích | Hospodaření | American Airlines Group | United Airlines Holdings | Zbrojovky | Třetí světová válka | Světová válka | Zvýšení inflace | Růst poptávky | Nízké ceny ropy | Klesající trend | Předpokládaný vývoj | Sulejmáního smrt | Eskalace konfliktu | Vyšší ceny ropy | CFA | Zabití generála Sulejmáního | Teherán | Američané | Napětí mezi USA a Íránem | Eskalace napětí | Vzestup ceny | Commodity index | Altria Group | Netflix | NFLX | List Financial Times | Míra inflace v eurozóně | Růst irácké produkce ropy | Evropská inflace | Dobrá data | Výroba aut | Washington | Daimler | Ceny ropy dnes | Tamas Varga | Micron Technology | Microchip Technology | Apache | Finální odhad | Hlavní rizika | O2 | O2 Czech Republic | Tovární objednávky v Německu | Nárůst meziroční míry inflace | Středoevropské měny dnes | Letecké společnosti | Miliardy eur | Írán | Irák | Ministr energetiky | Ministr zahraničí | Sodexo | Vývoz v listopadu | Sezónnost | RBA | Budoucnost | Ifo | Clemens Fuest | Experti | Dramatické dopady | Zemědělství | Obavy z konfliktu | Harry Tchilinguirian | Spolkový statistický úřad | Předběžné výsledky | Nejbližší rezistence | ASML | ASML Holding NV | Ropa typu Brent | Poradenství | Mercedes-Benz | Růst globální ekonomiky | Nový rekord | Ministerstvo práce | Dow Jonesův akciový index | Geopolitická situace | Iniciativa | Podnik | Peníze z prodeje akcií | Tržní trendy | Cena akcií podniku | Proinflační | Luboš Růžička | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Tržní sazby | Snížit úrokové sazby | Prosincová inflace | Růst cen potravin | Veřejné finance | Analytička | Ukazatele | Počet bankrotů | SAP | Technologická společnost | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Zpevňování koruny | ČNB Vojtěch Benda | Růst německé ekonomiky | Meziroční růst spotřebitelských cen | Růst spotřebitelských cen v Německu | Cenové tlaky | Zájem o nová auta | Nová auta | Dobré zprávy | Situace na Blízkém východě | Americké ministerstvo | WESP | Výhled pro Evropu | Richard Kozul-Wright | Americké ministerstvo obchodu | Spotřebitel | Zájem o dolar | Nižší růst | Ceny energií | Pravděpodobnost snížení úrokových sazeb | MOEX | Banka Morgan Stanley | Oživení globální ekonomiky | Angela Merkelová | Kancléřka Angela Merkelová | Prognózy ČNB | Měnový pár EUR/CZK | Krach | Očekávaný vývoj | Komunikace | Údaje o HDP | Francouzský prezident | Macron | Astrazeneca | General Electric (GE) | Edelman | Kapitalismus | Trump | Davos | Čínské indexy | Pozitivní zprávy | Mezinárodní organizace práce (ILO) | Mezinárodní organizace práce | ILO | Banka SEB | Prezident | AMGN | Koronavirus | Nový koronavirus | Nejnovější údaje | Výsledky průzkumu | Průměrná úroková sazba | Paypal Holdings | Michal Stupavský, CFA | Google | Samsung | 100 miliard dolarů | Obchodní vztahy | Koronavir | Anglie | Trhy | ASX 200 | S&P/ASX 200 | WHO | Evropské ekonomiky | Indikátor ekonomického sentimentu | Souhrnný indikátor | Dnešní PMI | Nejlepší ropné akcie | Akcie roku 2020 | Akcie ConocoPhillips | ConocoPhillips | Banka UBS | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Koruna oslabuje | American Express | Ratingová agentura Fitch | Reakce investorů | Pohyby cen | Změny cen | Čínský koronavirus | Virus | Asijské indexy | Vir | Akciové trhy v Evropě | Jüan | Negativní dopad | Pokles | Situace | Zdražovat | Bluechip | České měny | Klaus Wohlrabe | Ekonom Ifo | Ifo Klaus Wohlrabe | Ifo Clemens Fuest | Prezident Ifo | Důchody | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | Odhad letošního růstu | Provozní zisk | Meziroční růst | Zdravotní pojištění | Vít Hradil | Růst inflace | SARS | Stratég Saxo Bank | Epidemie koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | Analytik skupiny | IHNED | DISH | Certifikace | Vysoká inflace | Čínské burzy | Starbucks | Boeing | Vstupy | Výstupy | L.F. Investment | Snížení těžby ropy | Úřad pro energetické informace | Lehká ropa WTI | Raiffeisenbank a.s. | Virus SARS | FIAT | Zpomalení růstu | Tomáš Nidetzký | Viceguvernér ČNB | Pochybnosti | Zlepšení | Úsilí | Nezaměstnanost v EU | Tempo růstu hrubého domácího produktu | SBUX | Růst v eurozóně | Akcie v roce 2020 | Obchody | Výdaje | Slevy na dani | Strach z koronaviru | Daň z příjmu | Průmyslníci | Pesimismus | Akcie v Číně | Zpracovatelský sektor | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Hlavní úrokové sazby | Firma Alphabet | Alokace investičních portfolií | BP | Dodávky na trh | Moneycorp | Thomas Anderson | Optimismus na trzích | Americký ISM | Americký ADP report | Americký ADP | Italský PMI | Španělský PMI | PMI pro sektor | Prodeje aut | Fresenius Medical | FME | Aktivity v Číně | Adidas | Americká společnost | Zrychlení růstu | Rekordní hodnoty | Německé tovární objednávky | Sazby beze změny | SEC | NFP | Rozhodování | Rolování kontraktů | Velmi bohatý | Recese ve Spojených státech | Ministerstvo dopravy | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | Americké banky | Průměrná cena | Nejobchodovanější komodity | Brent Crude Oil | Natural Gas | NFP data | Obchodovanie | Britský statistický úřad | Zdražování ropy | Americký Úřad pro energetické informace | West Texas Intermediate | Medvědi | Prodávající | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Galapagos | Biogen | Pharming Group NV | Americká inflace | Inflace v lednu | Růst sazeb | Marek Mora | Valuace | Navýšení úrokových sazeb | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Vývoj ceny kukuřice | Kukuřice | Ceny kukuřice | Německý HDP | Indexy aktivity | Data ČSÚ | OIL.WTI | Deutsche Telekom | Ekonomické aktivity | Ministerstvo financí ČR | Index CSI 300 | Thajský index SET | Index SET | Americký PMI | PMI ze sektoru služeb | Důvěra v průmyslu | Gilead Sciences | Údaje z USA | Konjunkturální průzkum | Prudký propad | FedWatch | Craig Erlam | Dopad koronaviru | Noviny | Obavy z pandemie | Index Standard & Poor's | Šíření koronavirové nákazy | Index aktivity | Největší ztráty | Průmysl a zahraniční obchod | Šířící se koronavirus | Zpřesněný odhad | Tržní úrokové sazby | Průměrná mzda v ČR | Průměrná mzda | Americký Fed | Stabilita | Jižní Korea | Německé maloobchodní tržby | Sestupný trend | Cestovní ruch | Japonská automobilka | Automobilka Toyota | Toyota | Vývoj | Ministři financí zemí platících eurem | Pokles prodeje | Nafta v ČR | Šok | Snížení těžby | Ceny nafty | Martin Gürtler | Americké tovární objednávky | Mzda v ČR | Průměrná hrubá měsíční mzda | Mzda | Vzestup inflace | Výkyvy | Současná cena | Ropné království | Cenová válka | Čínské exporty | Výsledek zahraničního obchodu | Překoupenost | Příležitost k nákupu | Strach na světových burzách | Inflace v únoru | Míra inflace v únoru | Nástroje měnové politiky | Obrovské ztráty | Cenové války | Videokonference | Lídři EU | Restrikce | Těžební kapacity | Zásoby ropy v USA | Americké výnosy | Globální dění | Vývoj na trhu | Prudký pokles | Vysoké ztráty | Hlavní měny | Aerolinky | Air France-KLM | Lufthansa | Akcie včera | Program nákupu aktiv | Nifty 50 | Evropské dividendové akcie | Dividendové akcie 2020 | Akcie 2020 | Royal Dutch Shell (RDSA) | Olaf Scholz | Index strachu VIX | Profitovat | Medvědí trend | Maloobchodní tržby v Číně | Další vývoj | Těžaři ropy | Íránská ropa | Karanténní opatření | Restriktivní opatření | Australská centrální banka (RBA) | Eurozóna stimuly | Stimuly | Index výrobní aktivity | Nízká cena ropy | Průmyslové ceny | Silný propad | Evropské země | Brusel | Letectví | Pokles HDP | Členové bankovní rady | Fiskální politiky | Kabinet | Guvernér Rusnok | Energetické společnosti | Ropa a pohonné hmoty | Zrychlení inflace | Standard & Poor’s 500 | Klíčový ukazatel | Největší propad | Oslabování české měny | Míra nejistoty | Cenový vývoj | Třída aktiv | Špatné výsledky | Silný pokles | Šíření viru | Stimul | Pokles vývozu | New York Times | NBER | Obavy trhu | Nákupy aktiv | Odhad inflace | Měnové podmínky | Vedlejší účinky | Měnové zasedání | Ekonomové Deutsche Bank | Propad poptávky | Viceprezident | Spotřebitelé | Makroekonomické predikce | Výhled poptávky | Hyundai | Jihokorejská automobilka | Automobilka | Automobilka Hyundai | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie | Počet nakažených | Čerpací stanice v ČR | Čerpací stanice | Pád cen ropy | Aktuální situace | Mimořádná opatření | Hodnota černého zlata | Žádosti o podporu | Britská centrální banka dnes | JPMorgan Chase & Co | Snížení základní úrokové sazby | Šíření nemoci COVID-19 | Šíření nemoci | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Člen bankovní rady Aleš Michl | Rozkolísaný | Dnešní posílení | Dolar zpevňuje | Prudký pokles cen | Nová stimulační opatření | Americké ministerstvo energetiky | Zásobníky | Texas | PYPL | Hlavní americké indexy | Internetový obchod | Obchod Amazon | Bilion dolarů | Další pokles | Situace v Číně | Koronavirová krize | Ahold Delhaize | UNA | Wolters Kluwer | WKL | Unilever | REGN | Katar | Salmán | MF | Republikánská senátorka | Senátorka | OSVČ | Kongres | Škoda | Index ISM | Manufacturing | Komerční banky | Republikáni | Demokraté | Návrh zákona | Domácnosti | Posílení amerického dolaru | Přikoupení | Investiční banka Goldman Sachs | Hotovost | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Počet potvrzených případů | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Alena Schillerová | Ministryně financí | Prodejní tlak | Babišova vláda | Zápis z posledního zasedání | Úřad práce | Citrix | Citrix Systems Inc | Citrix Systems | Dávky v nezaměstnanosti | Tomáš Raputa | Prostor pro pokles | Politická rozhodnutí | Graf dne | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | United Airlines | American Airlines | Koronavirové krize | Signál | Americká banka | Guvernér ČNB Rusnok | ČNB Rusnok | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Tisková konference | Repo sazby | Banka JPMorgan | Biliony | Globální poptávka po ropě | Potenciál | Americká spotřebitelská důvěra | Evropský parlament | Platební neschopnost | Spotřebitelská důvěra v USA | Boj s koronavirem | Allianz | Německý statistický úřad | Ministryně financí Alena Schillerová | Propad HDP | Farmaceutické firmy | Pokles sentimentu | Ceny elektřiny | Výkonnost indexu | Šíření nákazy | Bulharsko | Nejlepší palladiové akcie | Ekonomické ukazatele | Březnová inflace | Izrael | Abbott Laboratories | Fiat Chrysler | Reálné mzdy | Sberbank | Klid před bouří | Ekonomiky | Hongkongský index Hang Seng | Nigérie | Angola | Alžírsko | VW | Akciový index S&P 500 | Situace v průmyslu | Jana Steckerová | Vzdělávací materiály | Italové | Slovensko | Solidní růst | Globální dluhopisový index | Index vládních dluhopisů | Globální index vládních dluhopisů | Index DXY | Výkonnost dolaru | Výkonnost dolaru vůči koši hlavních světových měn | Války | Schodek | Aukce státních dluhopisů | Dnešní aukce státních dluhopisů | CECEEUR | Poradce | Organizace | Švédská vláda | Poskytování hypoték | Analytik Saxo Bank | Růst nezaměstnanosti | Deficit veřejných financí | Letecká společnost | Saúdové | Nvidia Corp | Závislost | Práce | Výraznější pokles | Výprodej ropy | Jednání ČNB | Koronakrize | Ropné kohouty | Afrika | Model Y | Údaje | Týdenní nárůst | Ekonomické škody | Zlevňující ropa | Prudce zlevňující ropa | Johan Sverdrup | Skupina OPEC | DPH | Mexiko | Ropný průmysl | Oživení v Číně | Raketový útok | Eni | Pojišťovna | Obchodování ČNB | Globální trh s ropou | Cushing | Německá průmyslová produkce | Opatření proti šíření koronaviru | Patenty | Prezident Vladimir Putin | Míra nezaměstnanosti v březnu | Možnosti obchodování | Velké americké banky | UnitedHealth Group | Pohonné hmoty v ČR | Hluboké recese | Jednání skupiny OPEC | Jednání skupiny OPEC+ | Dopady koronavirové krize | CDC | Ministři | Opětovný pokles | Ekonomické oživení | Světoví těžaři | Přední světoví těžaři | Jednání OPEC | Jednání OPEC+ | Alexandr Novak | Skupina těžařů | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Cena benzínu | Nadprodukce | Pákistán | Indický premiér | Naréndra Módí | Snížení produkce | Oživení cen ropy | Oživení cen | Abdalazíz bin Salmán | Splátky dluhů | Čínské oživení | Celková inflace | Výpadky | Akcie Activision Blizzard | ATVI | WMT | Activision Blizzard | Emitenti | Vývoj HDP | Massachusetts | Více peněz | Inflace v březnu | Credit Suisse Group AG | Microsoft Corp | US Bancorp | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | Maloobchodní tržby v USA | Podnikatelské investice | Dodavatelské řetězce | Výhled poptávky po ropě | Majitel | Úspory | Hospodářské oživení | Restart ekonomiky | Internetové televize | Televize Netflix | Otevírání ekonomik | Býčí vyhlídky | Bankovní vzdělání | BMO | Procter & Gamble | Statistiky | Jeffrey Halley | Chuť riskovat | Vzrušení | Správy peněz | Indikace | Hlubší schodek | ZEW index ekonomického sentimentu | Nákup ropy | USD za barel | Vývoj měnového páru USD/CAD | Američtí těžaři | Obchodovat ropu | CFD na ropu | Květnový kontrakt | Kontrakt na WTI | Levná ropa | CMC | Cena americké ropy | Cena americké ropy WTI | Rizikové averze | SaxoStrats | USO | Červnový kontrakt | Stephen Innes | Americké produkce | Trade | S&P500 | Dílčí index | Nabídka ropy | Spotřeba ropy | Kontrakt na ropu Brent | Kontrakty na ropu | Kontrakty na ropu WTI | Producenti ropy | Ázerbájdžán | Nizozemsko | Polská průmyslová produkce | Důvěra v eurozóně | Situace na trhu s ropou | Ropné velmoci | Mimořádná situace | Cenové pohyby | Americký ropný institut | Ropný institut | Ropný institut API | Poptávka po pohonných hmotách | Cena ropy v korunách | Uvolňování karanténních opatření | Capital Analysis | Celosvětová poptávka po ropě | Další snížení těžby | Snížení těžby hlavními producenty | Údaje o zásobách v USA | Obchodování s ropu | Sociální síť | Debata | Tweety | Cena surové ropy | Surové ropy | Poklesy PMI indexů | PMI ve službách | PMI ve službách v eurozóně | Jaromír Sladkovský | Ředitel Raiffeisen | Ředitel Raiffeisen investiční společnosti | Evropské indexy | Břidlicové ropy | Air France | Posílení | Omezení pohybu | WEI | Důvěra v českou ekonomiku v dubnu | Indikátory ekonomického sentimentu | Ropa zadarmo | Výkon dolaru | Nové zakázky | Joe Biden | Evropské méně | Data z trhu práce | Sentiment v USA | Spotřebitelský sentiment v USA | Spotřebitelský sentiment | Průzkum ČSÚ | ADBE | Cenový pokles | Cestování | 3M | Superpočítač | 737 MAX | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Ryanair | Ministerstvo hospodářství | Rozhodnutí o sazbách | Shell | Energetická společnost | Warren Patterson | Ropa roste | Maloobchod | Pozastavit obchodování | Zaměstnanci | Ztráta indexu | Zvyšováním těžby | Akcie padají | Růst výnosů | Rally na akciích | Federal Reserve | Soud | Herbert Diess | Koncern Volkswagen | Poměr PE | PMI pro sektor služeb | Americký ADP report z pracovního trhu | ADP report z pracovního trhu | Latinská Amerika | PEPSICO | Dovoz | Vývoz | Objem ropy | Petrochemická společnost | MSCI World | ETN | Zdražení ropy | Rakouský kancléř | Pozitivní očekávání | Regulační orgány | Státy eurozóny | Restriktivní opatření kvůli koronaviru | Snižování cen | Expanze | Bezpečnost | Kontrakce | Zveřejněné údaje | Dluhy | Členské státy | NKE | Průmyslové kovy | Členské země | Hlavní kryptoměny | RBI | Obchodní firmy | Rekordní propad | Výzkumné společnosti | Účet platební bilance | T-Mobile | Auta | Dopad na cenu | Xiaomi | Oblasti rezistence | Vývoj ekonomiky | Vakcína | Sektor služeb | CL | Spekulovat | Silná rally | Moderna | Fiskální stimul | Oživení globální poptávky | Marek Brávník | Martin Winterkorn | Manažeři | Zájem o hypotéky | Eli Lilly | Důvěra spotřebitelů | Velký růst | Ruské ministerstvo financí | Akcie leteckých společností | Omezení produkce OPEC | Omezení produkce OPEC+ | Omezení produkce | Kupci | Podnikatelské aktivity | Pokles podnikatelské aktivity | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Aktivity v eurozóně | EasyJet | Britské aerolinky | Cena ruské ropy | Urals | Renault | PMI v eurozóně | Obavy z ekonomického dopadu | Umělé inteligence | Investovat peníze | Investment management | Předstihové ukazatele | Kia | JDE | Index akcií | Unie | ČR | Záchranný program | Balíček na podporu ekonomiky | Vakcíny proti koronaviru | Počty nových žádostí o podporu | Salesforce | Koronavirové pandemie | Nissan | Projev Trumpa | Francouzská automobilka | Těžba kartelu OPEC | Řecký parlament | Rozhodnutí FOMC | Slabá poptávka | Pozitivní sentiment | Velcí producenti | Citi Group | PEPP | Střední Evropa | Špatné zprávy | Ruské úřady | Rozhodnutí ECB o sazbách | Čínská poptávka | Square | Předkrizové úrovně | Berlín | Býčí trend | Nejlevnější hypotéky | OCBC | Howie Lee | Saúdskoarabský ministr energetiky | Tempo poklesu | Rally na ropě | Index Nasdaq Composite | Inflace v květnu | Zpomalení inflace | Květnová inflace | Světové krize | Nižší DPH | Globální poptávka | Oklahoma | Hospodářský propad | Nestlé | Novo Nordisk | Sanofi | Světová poptávka po ropě | Japonský vývoz | Prodeje automobilů | Propad cen | Bezpečný dolar | Covid | Druhá vlna pandemie | Infekce Covid | ZIL | Zahraniční kapitál | Banka JP Morgan | Poptávka po ETF | Představenstvo | Snížení nákladů | Koronavirová opatření | Druhá vlna | Počty nových případů | Útlum ekonomické aktivity | Vlna koronaviru | Živnostníci | Paušální daň | Vývoj ceny černého zlata | Velké investice | Sankce proti Rusku | Stimulační program | Ziskové marže | Ukrajinský prezident | Volodymyr Zelenskyj | Letošní úroda | Úroda | Jasný signál | Situace na trhu práce | Exporty | Výdaje japonských domácností | Dopad pandemie | Novavax | MAM | Ant | Tokyo Shoko Reserch | Izraelský premiér | Benjamin Netanjahu | Červnová inflace | Sony | Fond obnovy | Nizozemská vláda | Fundamentální pozadí | Chorvatsko | E.ON | Johnson & Johnson | Členové kartelu OPEC | Ceny kávy | Úspěchy | Silicon Valley | Ocenění | Šance | SAE | Opel | Chrysler | Ceny | Kolaps | Spotřební daně | Merkelová | Růst poptávky po ropě | World Markets | Společnost Chevron | Polský průmysl | Softwarový gigant | Společnost XTB | Rostoucí ceny komodit | Cenové patterny | Důležitá rezistence | Akcie těžařů | Celkový výsledek | Insolvence | John Kilduff | Zisk OMV | OMV | Plynárenské společnosti | Konkurenční společnosti | Pár EUR/USD | Nikl | Důvěra | Turistický ruch | Ant Group | Výzkumy | Indonésie | Slabý dolar | Produkce v průmyslu | Uskutečnění obchodů | Cenové hladiny | Sázka na růst | Lepší výsledky | Vývoj léků | Americké počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Erdogan | Turecký prezident | Recep Tayyip Erdogan | Ekonomické zotavování | Oživení poptávky | Prezidentské volby USA | Počty nakažených | Hospodaření banky | Analytik XTB | Pandemická situace | Upozornění na rizika | Rystad | Pokles tržeb | Trh s futures | Počet akcií | Snížení DPH | Globální pandemie Covid-19 | Globální pandemie | Hurikán Laura | Záplavy v Číně | Zrušení superhrubé mzdy | Kanadská ekonomika | Coca-Cola | Analýza ceny | Deglobalizace | Ruská vláda | Výrobní sektor | Americký soud | Venezuela | Růst eura | Průměrné mzdy | Představitelé ECB | IT společnosti | České maloobchodní tržby | Seznam Zprávy | Klimatické změny | Inflace spotřebitelských cen | Ceny mědi | Odborníci | Peso | Obchodování s ropou | Výhled globální poptávky po ropě | Automobilka PSA | Mezinárodní agentura pro energii | TSLA | Nvidia | Qualcomm | Sazba hypoték | Průměrná sazba hypoték | Snížení emisí | Budoucí vývoj | Dobrý obchodní systém | Vývoj akciového indexu Nasdaq | Caroline Bainová | Vývoj ceny kávy | Zhoršení pandemie | Ropa dnes | Rozdělení akcií | Cena elektřiny | Elektromobily | Výsledek jednání ČNB | Politici | Účinné vakcíny | JCPOA | Ropovody | PVM Tamas Varga | Snížit emise | Riziko poklesu cen | Biden | USA Joe Biden | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Co je to ropa? | Druhy ropy | Vliv členů OPEC | Vývoj ceny ropy v roce 2020 | Nepokoje na Blízkém východě | American oil future | Cena American oil future | Ropný trend | Aktuální cena ropy (graf) | Graf ceny ropy | Dlouhodobý graf ceny ropy | Investovat do ropy | Jak můžete investovat do ropy? | Turbo certifikáty | Investování do ropných akcií | Prognózy na cenu ropy | Marathon Petroleum | Marathon | ACS | Vývoj indexu PMI | Ranní okénko | Česká republika | Šéf centrální banky | Přerušení těžby | Pokles průmyslové výroby | Antimonopolní úřad | Bloomberg Barclays | Index Bloomberg Barclays | Centrální banky USA (Fed) | Graf ropy WTI | Energetický sektor | Ropa a Plyn | Frakování | Lockdown | Měnový fond | Ceny v Česku | AEX | Libye | CPI v USA | iPhone | Oživení německé ekonomiky | Walgreens | Jack Dorsey | Koncern | Embargo | Dění na finančním trhu | Projev šéfky ECB | Mluvčí Bílého domu | Volby USA | Volby USA 2020 | Bidenova politika | Nařízení | Intel | Výrobce čipů | Zásoby benzinu | JPM | GS | Kvóty na těžbu ropy | Poptávka a nabídka | Geopolitické faktory | Klimatické faktory | Futures a opce | Obchodování s futures | Futures na ropu | Opce na ropu | Rizika obchodování ropy | Společnost Ant Group | Technologické tituly | Bed Bath & Beyond | BBBY | Zhoršování pandemické situace | XOM | CVX | JNJ | Zveřejnění výsledků | Zveřejnění výsledků HDP | Podvážení | Indikátor vývoje cen | Pokles EUR/USD | Výsledky voleb | Coty | Přebytek zahraničního obchodu | T-Mobile US | Oslabování amerického dolaru | Pfizer/BioNTech | Nové zprávy | Zájem o ropu | Pfizer a BioNTech | Oživení čínské ekonomiky | Průmysl v eurozóně | Hlavní kryptoměna | Pád cen | Producent ropy | Růst amerického HDP | Spotřební daň z nafty | Tranzit ruské ropy | Transněfť | Ropovod Družba | Oživení poptávky po ropě | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | Ministerstvo energetiky | Rovnováha na trhu | Proražení | Přebytek obchodní bilance | Adobe Systems | Ceny PHM | Dluhopis Republiky | Tesco | Cenový skok | Futures na DAX | Siemens | Bayer | Vakcinace | Carsten Fritsch | Analytik Commerzbank | Lego | Očkování | LEN | PX Pražské burzy | NBP | Lael Brainardová | Účinnosti vakcín | Mutace koronaviru | Mutace viru | Ceny aktiv | Futures na ropu WTI | Očkování proti covidu-19 | Cenné papíry a burzy | VIX na trhu s ropou | Third Bridge | Peter McNally | Výzkumné firmy | Pokles ceny americké ropy | Ceny americké ropy | Refinitiv Eikon | Údaje Refinitiv Eikon | Údaje Refinitiv | Boeing 737 Max | Centrální bankéř | Stimulační balíček | Nálada investorů | Carnival | Dow Jones a S&P 500 | Indexy Dow Jones a S&P 500 | Peer-to-peer | Pokles zásob | Počasí | Utažení měnové politiky | Atraktivita zlata | Růst ceny | Dobrý výsledek | PMI ve výrobě | Zvýšení těžby | Německá inflace | Zvýšení ceny | Západní ekonomiky | Silné oživení | Růst průmyslu | Počet pracovních míst | Zdravotní péče | Paušální daně | Vývoj ceny zlata v roce 2021 | Rostoucí ceny ropy | Ceny cukru | Evropské centrální banky | Zásoby ropy ve Spojených státech | CARA | Měsíční data | Indexy na Wall Street | Josep Borrell | Situace na trhu | VTB | Streamovací služby | Očkování proti covidu | Nárůst ceny | Sociální média | Express | Obavy o poptávku | Cenové výkyvy | Giovanni Staunovo | UBS Giovanni Staunovo | Vypuknutí pandemie | Cenový gap | Dnešní seance | Rozvolnění | Brent (OIL) | Activision | Blizzard | Proočkování populace | MIB | Piper Sandler | Rostoucí úrokové sazby | Zinek | Kov | Spotify | Nové rekordy | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Fosilní paliva | Trendové linie | Pozice spekulantů | Růstový trend | Prezident Federální rezervní banky | Kering | Rizika a příležitosti | Mrazivé počasí | Negativní vývoj na akciových trzích | Negativní vývoj | Polská průmyslová výroba | Průmyslová výroba v lednu | Rostoucí výnosy | WTI Crude Oil | PMI indexy | Zásoby plynu | Makroekonomický vývoj | Súdán | Světová poptávka | Celosvětová poptávka | Čisté krátké pozice | Posílení české měny | Covidová opatření | Investoři a obchodníci | Maďarská ekonomika | Riziková prémie | Admirals | Intervenovat na devizovém trhu | Silný růst | Jemenští povstalci | Ropná zařízení v Saúdské Arábii | Britská firma | Posilování USD | Pandemie covidu-19 | Zesílení inflačních tlaků | Pandemická omezení | Výrazný růst | Heatmap | Tržby ve službách | RUS50 | Akcie Eli Lilly | Výprodej dluhopisů | Výhled růstu ekonomiky | Ropné futures | Síla amerického dolaru | Prezident Erdogan | Louise Dicksonová | CRM | Suezský průplav | Nárůst rizikové averze | xStation 5 | ViacomCBS | Discovery | Sýrie | Vývoj hodnoty | PMI index | Reuters analytik | Bob Yawger | ISM ve službách | Data o inflaci | Prudký růst cen | AMD | Průmyslová produkce v eurozóně | Cena ropy WTI (OIL.WTI) | Bed Bath & Beyond (BBBY.US) | BBBY.US | Vstupní náklady | MSCI All-Country World Equity | Index MSCI All-Country World Equity | Ceny ropy Brent | Nezaměstnanost mladých | LME | Indická firma | Techy | ERA | Rostoucí ceny | Objednávky | Události tohoto týdne | Investiční poptávka | Vývoj průmyslu | Vývoj průmyslu v ČR | Futures na americké indexy | Hodnocení současné situace | Vyšší zhodnocení | Japonský akciový trh | Goldman Sachs Group | Saxo Group | Výrazná inflace | Meziměsíční inflace | Ceny producentů | Cenové úrovně | Pandemie COVID | Hlavní indikátor | Tuzemská měna | Riziko ztráty | Phil Flynn | Těžaři | Ochota riskovat | Obavy z inflace | API | Oslabení | Výpadky proudu | Meme akcie | Zisk před zdaněním | Růst úroků | První zvýšení sazeb | MNB | ANZ Research | Ruský ministr | Evropské společnosti | Spotřeba domácností | Největší americká banka | Plány | Cíle | Příležitosti | Světové kryptoměny | Lídři G7 | Výprodejní tlak | Dodávky plynu | Legální platidlo | Platidlo | Dekarbonizace | Konkurence | Prodej | Cíl Evropské centrální banky | Mali | Výbor FOMC | Nové prognózy | Cyklus zvyšování sazeb | Dolar dnes | Potaš | CO2 | Vliv na trh | Významné zprávy | Vyšší úroveň | ADNOC | Zasedání Organizace zemí vyvážejících ropu | Trh dnes | Deficit nabídky | Aristoteles | Ústup pandemie | Výhled globálního růstu | Varianty koronaviru | Malajsie | Akcie Moderna | Obchodování a investice | Počet nezaměstnaných | Cenové stability | Dodavatelský řetězec | Technologie | Protipandemická opatření | Zvyšování těžby | Dolarový index (USDIDX) | Spojené arabské emiráty | Jednání kartelu OPEC | Hliník | Prodej zboží | Pivovar | Zvýšení produkce | Příliv ropy | Akcie výrobců vakcín | Akcie výrobců vakcín proti Covid-19 | Včerejší seance | Problémy se subdodávkami | USA inflace | Americký trh | AI | Procter & Gamble Company | Intel Corporation | Walgreens Boots Alliance | Ceny suroviny | Ropní těžaři | Odvětví | Pokles poptávky | ACY Securities | ACY | BHP | Divize | Rotterdam | Akcie čínské společnosti | Načasování | Rozsah škod | Boom | Výrobce elektromobilů Tesla | Omezené dodávky | Dodávky suroviny | Omezené dodávky suroviny | Rekord | Wonderinterest Trading | Wonderinterest Trading Ltd | Delta mutace | Bilion | A350 | Německý automobilový koncern | Automobilový koncern | Vyšší inflace v Německu | Růst v Číně | University of Michigan | Štěstí | Rakouská bankovní skupina | Bankovní skupina | Skupina Erste Group | Světová cena | Růst výrobních cen | Ropné a plynárenské společnosti | VIAC | Subdodávky | Psychologické úrovně | Richard Clarida | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | BioNTech | Drahota | Červencová inflace | Vratislav Zámiš | Index Russell | Asijské země | Jeff Currie | Signály Fedu | Pozitivní korelace | První odhad | Dovoz oceli | Home Depot | Vyšší úroky | Afghánistán | Islamistické hnutí | Medián | Výhled USA | Koronavirové mutace | SpaceX | Výrobní inflace | Analytici banky | Americká ministryně financí | ASX | Proočkovanost | Nedostatek čipů | Jihoafrická republika | Bloomberg News | Společnosti | Měnové unie | Aktualizovaný výhled | Guardian | Opatření | Vrcholy | Dna | Polská inflace | Evergrande | Lenka Kalivodová | Rychlý růst | ANO | Uhlí | RBC | Vysoká poptávka | 3M Company | Energetika | Ruský rozpočet | Ceny plynu | Hospodářský růst v eurozóně | OANDA Edward Moya | Reakce centrální banky | Emise islámských dluhopisů | Objem nových emisí | Ekonomiky zemí Perského zálivu | Sukuk | Solana | Evropský index | Los Angeles | Gucci | Luxusní značky | Macao | Ceny kovů | Americká firma | Pracovní den | Společnost AT&T | Warner Bros | Růst sazeb ČNB | Utahování měnových podmínek | UBS Group | UBS Group AG | Ceny NATGAS | Problémy v dodavatelských řetězcích | Title Transfer Facility (TTF) | Title Transfer Facility | TTF | Úročení | Cenový šok | Gamble | Energetická krize | Krize v Evropě | Energetická krize v Evropě | Globální ekonomické aktivity | Zvýšení základní úrokové sazby | Americký vládní Úřad pro energetické informace | Automotive | Navyšování cen | Inflace v září | Těžby Bitcoinu | Sněmovní volby | Dosažení dohody | Zpráva o vývoji trhu práce | Minulá výkonnost | Napjatá situace | Zhoršení nálady | Češi | OTP | Energetické krize | Zdražování energií | Polský zlotý a maďarský forint | Objem obchodů s akciemi | Příjmy z ropy | Rychlý růst cen | Posílení polského zlotého | Vysoké ceny | Rekordní ceny | Rekordní ceny uhlí | Ceny uhlí i plynu | Rekordní ceny uhlí i plynu | Vývoje kurzu | Průmysl v Polsku | Giphy | Zdravotnictví | Bank of Scotland | Cena termínového kontraktu | Obilí | Rumunsko | Pozornost | Gemini | Ceny zemního plynu v USA | Ruská společnost | Bankovní společnosti | Zboží dlouhodobé spotřeby | Robert Habeck | Ceny plynu v Evropě | Ruský prezident | Meta | Again Capital LLC | Allianz SE | Prohloubení deficitu | Stephen Brennock | Meta Platforms | Francouzský index | Fialova vláda | Česká národní banka (ČNB) | Největší týdenní nárůst | Hospodaření českého státu | Drahé energie | Podmínky na trhu | Společnost | Stratégové | Inflace ve Spojených státech | Další růst sazeb | Ruský plynovod | Společnost JPMorgan | American Petroleum Institute | American Petroleum Institute (API) | Družba | Ropný šok | Lockdowny | TIM | Ruský trh | RTS | Jens Stoltenberg | Turecké měny | Index technologického trhu | Nová varianta covidu | Varianta covidu | Nové mutace viru | Nové mutace | Omikron | Hirojuki Kikukawa | Omicron | Rozhodnutí o úrokových sazbách | COVID-19 omikron | Zveřejnění zprávy | Varianta omikron | Broadcom | | Britský antimonopolní úřad | CMA | Leona Liuová | Ekonomické teorie | Kazachstán | Globální problémy | Varianty covidu | Zlotý | BofA | Kmen omikron | Rozšíření | Rostoucí inflace | Zemědělci | Participace | Volatilita ropy | Výkon průmyslu | Annalena Baerbocková | Úrokové sazby v USA | Spotřebitelské inflace | Obavy z omikronu | Počet případů koronaviru | Počet případů koronaviru ve světě | Bidenova administrativa | Letadlo | Cena zemního plynu v Evropě | Jaromír Gec | PGNiG | Základní sazba | Banka HSBC | Odvětví cestovního ruchu | Hráči na trhu | Tlumit inflační tlaky | Dopad omikronu | Zvýšení slevy na poplatníka | Vliv na ceny | Šíření varianty omikron | Akcie čínské firmy | Hodnoty měny | Miliardy USD | Apple Music | CME FedWatch Tool | Kartel OPEC+ | Nepokoje v Kazachstánu | Petr Lajsek | Ocel | Ruský plyn | Celosvětová spotřeba | Gate | Japonská automobilka Toyota | Cowen | Vypínání internetu | Útočiště těžby bitcoinů | Těžby bitcoinů | Rady expertů | Musaffah | Húsíové | Analytické prognózy | Ash Glover | Akcie Activision | Systém těžby bitcoinů | Těžby bitcoinů z domova | Hry | Ruský RTS index | Ruský RTS index (RUS50) | BCA Research | Cena akcií společnosti | Vlna omikronu | Dražší energie | Válka na Ukrajině | Napadení Ukrajiny | Omezení dodávek | Analytik trhů | Instituce | Napětí na Ukrajině | Nový týden | Komoditní analytik | Základní úrok | Snížení daně | Pozitivní výsledky | Pár USD/CAD | Zemědělská půda | Zmírnění sankcí | Chipotle Mexican Grill | Člen ECB | Výrobce hraček | Futures na americké akciové indexy | Rusko-ukrajinský konflikt | Napětí kolem Ukrajiny | Útok na Ukrajinu | Deeskalace | Invaze na Ukrajinu | Zmírnění obav | Ruské invaze na Ukrajinu | Vojenský konflikt | Dění na Ukrajině | XTB Jiří Tyleček | Vivek Dhar | Sankce na Rusko | Sankce | Sankce vůči Rusku | DNR | LNR | Ruský prezident Vladimir Putin | Ukrajina a Rusko | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Moskevská burza | Ruské banky | Eskalace konfliktu na Ukrajině | Dopad konfliktu na Ukrajině | Dnešní napadení Ukrajiny Ruskem | Dnešní napadení Ukrajiny | Napadení Ukrajiny Ruskem | Válka mezi Ruskem a Ukrajinou | Index ropy | Dílčí index ropy | Index ropy a plynu | Ruská armáda | Rozhodovací schopnosti | Erste Group Bank | Kyjev | Rusko a Ukrajina | MWh | EUR/MWh | Forwardové ceny | Měsíční forwardové ceny | Situace na Ukrajině | Harmonizovaná inflace | Carlsberg | Intervence České národní banky | Lodní společnosti | Naftogaz | Zahájení invaze | Invaze | Narušení dodávek | Analytici Bank of America | Invaze Ruska | Invaze Ruska na Ukrajinu | Britská banka | Britská banka HSBC | Pokles inflace | Ukončení války | Zákaz dovozu ruské ropy | Americký ministr zahraničí | Světový hospodářský růst | Lawrence Freedman | Snížení spotřební daně | Invaze ruských vojsk | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Vývoj ceny niklu | Odezva finančních trhů | Řetězec | Řetězce | Agentura Bloomberg News | Dluhopisy na financování výdajů | Financování výdajů | Pokles dolarového indexu | Protiinflační dluhopisy | Západní sankce | Světové produkce | Zahájení ruské invaze | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | APP | Analytička CMC Markets | Vývoz ruské ropy | Ruská společnost Gazprom | Nord Stream 1 | Ukrajinské krize | Ekonomická opatření | Jednání prezidentů | Dopady války na Ukrajině | Opatření v Číně | Britský FTSE | Představenstvo společnosti | Nicolás Maduro | Venezuelský prezident | Akcie Nvidie | Značné riziko | Geopolitické události | Ruský vicepremiér | Ruský vicepremiér Alexandr Novak | Covid v Číně | Inflace v Japonsku | Dodávky zemního plynu | Platby za plyn | Vypnutí plynu | Zastavení dodávek plynu | Zastavení dodávek | Sankce uvalené na Rusko | Utahování měnových politik | MOL | Zničení poptávky | Atlantia | Warner Bros Discovery | WBD | Správa | Normalizace měnové politiky | Cena dnes | Ceny pohonných hmot v Česku | Vzestupný trend | Travelers | Embargo na dovoz ruské ropy | Dovoz ruské ropy | Leonhard Birnbaum | Odpojení EU od ruského plynu | Tradingové webináře | Tradingové webináře zdarma | Webináře zdarma | Embargo na ruskou ropu | Boj s inflací | Italský módní dům | Riziko stagflace | Cena digitální měny | Převzetí firmy | ArcelorMittal | Dow Jones Industrial Average | Největší výnosy | Vývoz obilí | Indexy S&P | Embargo EU na ruskou ropu | Embargo EU | Daň z benzinu | Vývoj cen pohonných hmot | ZEN | Popírání | Přijetí | Nové sankce | Snížení inflace | Životní náklady | Znehodnocení | Cenu plynu | Evropské akciové indexy | Cenový strop | Purple Trading Petr Lajsek | Marketingová komunikace | Zvýšení úroků | Pokles zisku | Produkce Saúdů | Obchodní rozpětí | Centrum | Sloučení | Nárůst zásob | Cenový strop na ruskou ropu | Kevin Tran Nguyen | Snížení zisku | Poměr P/E | Neuspokojivé výsledky | Ceny komodit na světových trzích | Řetězec lékáren | Společnost MOL | Údaje o indexu spotřebitelských cen | Upozornění | Udržitelnost | Neel Kashkari | Současná situace | Těžařská skupina | Objem nákupů | Topné oleje | Investiční cíle | Powell dnes | Zastropování cen | Akcie společnosti Amazon.com | Akcie společnosti Amazon | Photon Energy | Aker BP | Aker | Vyspělé země | Úrokové náklady | Energetické komodity | Ruské ropy | Motorová nafta | Sankce na ruskou ropu | CFD (Rozdílové smlouvy) | Poradní výbor | Možnost dalšího poklesu | Telekomunikační společnost | Lula | Luiz Inácio Lula da Silva | Nissan Securities | Hrozba globální recese | Mero.cz | Mero | Ropovodní síť Evropy | Ropovodní síť | Jaký je výhled? | Ruské embargo | Politické vztahy | Členské státy OPEC | Státy OPEC | Alžír | Rovníková Guinea | Konžská republika | Gabon | Kuwait | Sudán | Jižní Sudán | Omán | Brunei | Růst ropy | Americká ropa | Snížení produkce ropy | Omezení COVID | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Index Dow Jones Industrial Average | Index Dow Jones Industrial | Jackpot | Zmírnění inflace | Války na Ukrajině | Vysoké inflace | Konkurent | Výrobci čipů | Dodávky ropy Družbou | CZ | Wonderinterest | Rafinerie | Zavedení cenového stropu | Protesty v Číně | Strop na ruskou ropu | Produkce kartelu OPEC | Repo sazba ČNB | Sazba ČNB | Národní bezpečnost | Západní země | HSI | Společnost Exxon Mobil | Varování | WTI a Brent | TC Energy | Společnost TC Energy | LSEG | Vývoj indexu PMI ve službách | Jan Kubíček | Odliv prostředků | Analytici Citi | Obavy z velké recese | Ruský export | Shrnutí roku | Mega Millions | USD za tunu | Globální akciový index MSCI | Cena kukuřice | Výprodeje | Zavedení embarga | Prezident Biden | Guvernér Michl | Teplé počasí | Petr Pavel | Znovuotevření Číny | Silná koruna | Buenos Aires | Federal Reserve Bank | Hindenburg Research | Hindenburg | Invest | Cenové minimum | Vládní dluh | Nákup nemovitosti | FGE | Šekel | Média | Raphael Bostic | Americké ropné společnosti | First Republic | Ulta Beauty | Akcie Ulta Beauty | ULTA | Problémy v bankovním sektoru | First Republic Bank | Telekom | Válka | Americké úřady | Falešný break | Spojení | Saúdskoarabské ministerstvo energetiky | Světové poptávky | Zvýšení cen ropy | Těžba Kazachstánu | Vyšší ceny | Asie | Více volatilní | Snížení těžby skupinou OPEC | Snížení těžby skupinou OPEC+ | NYSE:NKE | Nespokojenost | Vysoké úrokové sazby | Závazek | Srovnávací základna | Inflační tlaky ve světě | Price Futures | Zákaz vývozu | Poptávka v Číně | Ztráty peněz | Golden Gate Pavel Ryba | Index agentury Bloomberg | Společnost Boeing | Velké problémy | Vice | Výhledy | Směřování | Tony Sycamore | Nižší ceny | Uvolněná měnová politika | Kurz jenu | Stříbro a platina | Akcie společnosti Kering | YCC | Návrat k normálu | Futures na evropské indexy | WTI (OIL.WTI) | Novo | Nákup nemovitostí | Cena akcií společnosti Boeing | Hamás | Konflikt na Blízkém východě | Izraelský šekel | Hnutí Hamás | Pavel Ryba | Útok na Izrael | Konflikt mezi Izraelem | Nadšení | Návrat inflace | Krize na Blízkém východě | Přecenění | Válka Izraele | Eskalace | Shell a BP | Nové údaje | Ficova vláda | Snížení cen | Ceny komodit na trzích | Paul Jackson | Index MSCI World | ProCent | Sazby v USA | Rok 2024 | Rafinérie | Týdenní pokles | Boeing 737 | Letadla | Japonský index | Capital | Obnovení důvěry | Wealth | Ceny ropy WTI | DJI | Pokles akcie | Jádrový index spotřebitelských cen | Jestřábí postoj | Pozitivní výhled | Equinix | Oznámení | 256/2004 | Vydání zprávy | Plumb Funds | Tom Plumb
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Cena | Růst | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Cena programu
Cena pšenice
Cena pšenice v Evropě
Cena pšenice (WHEAT)
Cena rhodia
Cena Ripple
Cena Ripplu
Cena ropných benchmarků
Cena ropy
Cena ropy aktuálně

Následující klíčová slova

Cena ropy dnes
Cena ropy graf
Cena ropy historie
Cena ropy klesá
Cena ropy na světových trzích
Cena ropy online
Cena ropy pod 0 USD
Cena ropy Urals
Cena ropy v korunách
Cena ropy výhled
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple trading AI
Potvrďte prosím... Zavřít