Sobota 20. duben 2024 10:58
reklama
Fintokei SwiftTrader
reklama
FTMO férovost
reklama
CapXmaster
reklama
InstaForex ETF

Bezpečné přístavy

img

Ranní komentář: Indexy se vracejí k růstu, libra prolomila důležitou resistenci 1,30 GBPUSD

05.12.2019 Včera se na finanční trhy konečně znovu vrátila dobrá nálada. Hodně tomu pomohl článek agentury Bloomberg, podle které jednání mezi Čínou a USA mohou vést k podpisu dohody ještě do 15. prosince, a to bez ohledu na nedávné vyjádření Donalda Trumpa. Co více, zdroje, které Bloomberg nejmenoval uvedly, že americké zákony na podporu Hong Kongu a muslimských menšin na průběh jednání žádný větší dopad nemají.
img

Denné zhrnutie: Trump pohrozil Francúzsku clami, akcie pokračujú v poklese

03.12.2019 Americké a európske akciové indexy pokračujú v poklese, pretože nálada na trhoch sa naďalej zhoršuje. Za týmto vývojom stoji eskalácia napätia medzi USA a Čínou, ako aj hrozba ciel zo strany USA na dovoz tovarov z Francúzska. Bezpečné prístavy, ako napríklad drahé kovy zaznamenali pomerne prudký nárast.
img

Predikce vývoje finančních trhů - PROSINEC 2019

03.12.2019 Z dlouhodobého náhledu jsou známky nadcházející ekonomické krize stále zřetelnější. Trhy jsou zásobeny likviditou, kreditní expanze pokračuje. Ceny akcií se nacházejí před tržním vrcholem. Nezdravý vývoj signalizují ať již periferní signály historických aukčních rekordů na trzích s uměním, tak i markantnější ukazatele např. v podobě dramaticky rostoucích bankrotů v Číně. Právě tento fakt může být dalším katalyzátorem pro oslabení trhů v roce 2020.
img

Denné zhrnutie: US500 testuje historické maximá

25.11.2019 Hlavné európske a americké akciové indexy sa obchodujú v zelených číslach, pričom bezpečné prístavy, ako napríklad drahé kovy, zaznamenali pokles. Za týmto vývojom na trhoch stojí primárne pozitívna nálada ohľadom americko-čínskej obchodnej dohody. Prezident Trump sa vyjadril, že obchodná dohoda je už veľmi blízko. Na druhej strane, Čína súhlasila s vyššími pokutami v prípade porušovania duševného vlastníctva. Všetky tieto správy prispeli k zlepšeniu nálady na trhoch, pričom investori opäť dúfajú v dosiahnutie prvej fázy obchodnej dohody. Avšak pokiaľ si Trump a Xi opäť spoločne nesadnú k rokovaciemu stolu, nálada na trhoch sa môže veľmi rýchlo zmeniť, preto by mali byť obchodníci obozretní a sledovať prichádzajúce správy k danej situácii.
img

Denné zhrnutie: Čína je pesimistická ohľadom dosiahnutia obchodnej dohody, bezpečné prístavy rastú

18.11.2019 Pozitívna nálada na trhoch, ktorú nastolili optimistické piatkové komentáre sa dnes opäť mierne zhoršila po tom, čo sa objavili správy, že Čína je dosť pesimistická ohľadom uzatvorenia obchodnej dohody, keďže Trump sa v minulosti vyjadril, že nechce stiahnuť clá na dovoz tovarov z Číny. Akciové indexy reagovali na tieto správy poklesom, pričom bezpečné prístavy (JPY, CHF a drahé kovy) zaznamenali nárast. Makroekonomický kalendár bol dnes prázdny. Zvýšenú volatilitu v neskorších hodinách môžu spôsobiť správy ohľadom dnešného stretnutia medzi prezidentom Trumpom a šéfom Fedu Powellom.
img

Denné zhrnutie: Americké akciové indexy sa obchodujú v blízkosti historických maxím aj napriek horšej nálade na trhoch

14.11.2019 Akciové indexy v USA a Európe sa obchodujú v červených číslach, pričom výnosy na US dlhopisoch zaznamenali pokles a bezpečné prístavy, ako sú drahé kovy, zaznamenali nárast.
img

Ranný komentár: Inflačné očakávania na Novom Zélande klesajú, NZD oslabuje

12.11.2019 Akciové indexy sa dnes ráno obchodujú v zelených číslach. Investori však čakajú na nové informácie ohľadom obchodnej dohody medzi USA a Čínou. Vývoj na finančných trhoch však naznačuje, že investori očakávajú, že k podpísaniu obchodnej dohody dôjde, ako aj k odstráneniu časti ciel medzi oboma krajinami. Túto teóriu podporuje aj vývoj na drahých kovoch, ktoré ako bezpečné prístavy klesajú, pretože investori chcú investovať radšej do rizikových aktív, ako sú akciové indexy, kde dokážu získať vyšší výnos. Na druhej strane, nárast výnosov na dlhopisoch dáva opäť do popredia dlhopisy pred drahými kovmi, pretože aj konzervatívni investori získajú vyšší výnos pri investovaní do dlhopisov, ako do drahých kovov.
img

Klíčové obchodní rozhovory mezi USA a Čínou začínají, co můžeme čekat?

09.10.2019 V minulém týdnu patřily mezi důležité fundamenty hlavně makrodata. Tento týden je zaměřen více na politické faktory, které mohou určit směr finančních trhů na mnoho týdnů dopředu. Ve Washingtonu se ve čtvrtek setká čínská a americká obchodní delegace s cílem vyřešit dlouhodobé obchodní spory. Informace z jednání budou pod drobnohledem finančního světa.
img

Denné zhrnutie: Zlato prekonalo úroveň 1500 USD

03.10.2019 Americké akciové indexy dnes síce zaznamenali pokles, no ku koncu dňa dokázali straty vymazať a dostať sa do zisku. Za poklesom stáli negatívne dáta ISM zo sektora služieb z USA. ISM index zaznamenal pokles na úroveň 52,6 bodov (očakávala sa úroveň 55 bodov). Jedná sa pomerne o výrazný pokles, ktorý načrtol negatívne vyhliadky americkej ekonomiky. Zhoršovanie sa aktivity amerických podnikov pôsobiacich v službách prehĺbil obavy ohľadom spomaľovania hospodárskeho rastu. Na druhej strane tieto negatívne dáta prispeli k zvýšeniu pravdepodobnosti, že Fed pristúpi k zníženiu úrokových sadzieb o 25 bps už na novembrovom zasadaní (trhy počítajú s 85,3% pravdepodobnosťou, že dôjde k zníženiu sadzieb). Tieto očakávania mierne zlepšili náladu na trhoch, pričom akciové indexy sa ku koncu obchodovania dostali do zelených čísiel. Horšie dáta podporili aj drahé kovy, ktoré sú vo všeobecnosti považované za bezpečné prístavy.
img

Oživenie dopytu po zlate

02.10.2019 Dopyt po zlate na Londýnskej burze zaznamenal najvýraznejší nárast za posledných 6 rokov. V Auguste vzrástol dopyt po zlate medzimesačne o 29%, pričom priemerný denný zobchodovaný objem činil 36,3 miliardy USD. Cena zlata zaznamenala tento rok nárast o 16%, pretože rastie dopyt po bezpečných aktívach. Najvýraznejší dopyt po zlate pochádzal z eurozóny, kde sú výnosy na dlhopisoch najnižšie (najzápornejšie). Tým, že sú výnosy na dlhopisoch záporné, investori hľadajú iné bezpečné prístavy, za ktoré by nemuseli platiť záporný úrok. Vo všeobecnosti sú okrem dlhopisov považované za bezpečné prístavy drahé kovy.
img

Ranní komentář: Trhy po minulém týdnu v dobrém rozpoložení, dnes nové makro z Británie

09.09.2019 Máme za sebou týden, který pomohl zlepšit náladu na trzích, když přinesl informaci o opětovném zahájení jednání mezi USA a Čínou a přinesl také porážku Borise Johnsona v parlamentu, který výrazně zkomplikoval jeho plán na tvrdý brexit. Minulý týden tak svědčil hlavně britské libře a rizikovějším aktivům, zatímco pod tlakem byly hlavně bezpečné přístavy. Například americké indexy jsou proto, navzdory všem komplikacím, sále na dosah historického maxima, když jim vydatně pomáhá stále velmi nízká úroveň dluhopisových výnosů a její prudký pád z minulých měsíců.
img

Ranní komentář: S&P500 prolomil důležitou resistenci, bezpečné přístavy ztrácejí

06.09.2019 Máme za sebou další pozitivní seanci, během které dokázaly růst akciové indexy napříč finančními trhy, když jen S&P500 prolomil důležitou resistenci a zahájil cestu zpět k metě 3 tis. dolarů. Náladě na trzích rozhodně pomohly zprávy o restartu jednání mezi USA a Čínou a pozitivní dopad mělo také nově příchozí makro z USA, v čele s výsledky ISM pro sektor služeb. Zatímco indexy tak dokázaly růst, pod silným tlakem se ocitly bezpečné přístavy, jako americké dluhopisy, drahé kovy, nebo japonský jen.
img

Ranní komentář: Dolar už proti euru kompletně vymazal ztráty z minulého týdne, dnes evropské CPI

30.08.2019 Včera akciové indexy zakončily seanci v zelených čísel napříč všemi regiony, když reagovaly pozitivně hlavně na zprávy z Číny, která prozatím nehodlá reagovat na poslední americká cla a hodlá se zaměřit na další jednání s USA. Pozitivní sentiment pak následně dostal pod tlak bezpečné přístavy (drahé kovy, JPY, bondy), i když v jejich případě byla korekce relativně mírná. Na FX se pak dařilo hlavně USD na páru s EUR, kterému pomohly výsledky HDP, zatímco euro zůstalo pod tlakem díky očekávanému uvolnění měnové politiky ze strany ECB. Nic na jeho oslabování přitom nezměnily ani komentáře Klaase Knota (Nizozemská CB), který se přidal k šéfovi Bundesbanky Weidmannovi a varoval před zbytečně agresivním uvolňováním měnové politiky.
C:\fakepath\stribro.jpg

Velká analýza stříbra – kdy mu dojde dech?

28.08.2019 Včerejší růst stříbra o více než 3 % překvapil mnohé obchodníky, kteří již vyhlíželi slibně vypadající shortovou příležitost. Stříbro tímto růstem naprosto dominovalo skupině drahých kovů, na takovou rally nestačilo palladium ani zlato.
img

Ranní komentář: Snižování sazeb v USA nemá jednoznačnou podporu, Němci pilují stimul pro případ recese

20.08.2019 V pondělí pokračovala dobrá nálada na finančních trzích. Riziková aktiva rostla a naopak bezpečné přístavy typu dluhopisů nebo zlata měly tendenci dále korigovat. Včerejší seance byla bez důležitých fundamentů. Obchodníci stále nejvíce diskutují o uvolňování měnové politiky a obchodu mezi USA a Čínou.
img

Denné zhrnutie: Pozitívna nálada na trhoch obnovila záujem o rizikové aktíva

19.08.2019 Na trhoch panuje pozitívna nálada po tom, čo nemecký minister financií Olaf Scholz povedal, že krajina je pripravená zvýšiť vládne výdavky o 50 mld. eur na zmiernenie dopadov recesie.
img

Akcie prudce posilují, zlato padá na základě zpráv o odložení cel na Čínu

13.08.2019 Nálada na trzích se výrazně zlepšila po zprávách, že se americké ministerstvo financí rozhodlo na základě "zdravotních a bezpečnostních faktorů" vyjmou některé zboží z desetiprocentních cel, které začnou platit od začátku příštího měsíce. Akciové trhy reagovaly vzestupem, zatímco bezpečné přístavy typu zlata či japonského jenu dostaly zásah. Index US500 (+1,6 %) přidal cca 50 bodů a pár USDJPY vzrostl v reakci na zprávy o více než 100 pips. Zlato po navýšení šestiletých minim propadlo a kleslo zpět pod úroveň 1500 dolarů za unci (-1,7 %).
img

Ranní komentář: Akcie své ztráty z minulého týdne dokázaly umazat, bezpečné přístavy ale pozice drží

12.08.2019 Máme za sebou velmi divoký týden, který přinesl nejprve vlnu výprodejů a následné zklidnění. Růst averze k riziku byl samozřejmě spojen s eskalací obchodní války mezi USA a Čínou a následné zklidnění pak mělo hodně co dočinění hlavně se skutečností, že další růst napětí nepokračoval a na trzích, v očekávání dalšího uvolňování měnové politiky, mezitím výrazně klesly výnosy zejména v USA. Americké indexy díky tomu dokázaly své pondělní ztráty zlikvidovat, ale bezpečné přístavy jako drahé kovy, dluhopisy, nebo JPY si své pozice stále drží.
img

Ranní komentář: USA označily Čínu za měnového manipulátora, CNY ráno v oslabování nepokračoval

06.08.2019 Včerejší seance přinesla na akciové indexy výrazné výprodeje. K těm pomohly zejména zprávy o tom, že USA označily Čínu za měnového manipulátora poté, co nechala čínská centrální banka oslabit CNY až nad hranici 7 CNY za dolar. Další eskalace napětí mezi oběma zeměmi tak potápí riziková aktiva, zatímco výrazného růstu se dočkala poptávka po bezpečných přístavech, jakými jsou americké státní dluhopisy, zlato, nebo japonský jen.
img

Na trzích díky novým clům roste averze k riziku

02.08.2019 Americký prezident se včera večer rozhodl zasáhnout Čínu novou vlnou celních opatření na zbylý bezcelní dovoz zboží v objemu 300 mld. dolarů. Malá (jak zmínil ve Tweetu) cla budou dosahovat 10 % a vstoupí v platnost už začátkem příštího měsíce. Důvodem k uvalení cel jsou pomalá jednání s Čínou a skutečnost, že Čína není schopna dodržet údajný slib, podle kterého se zavázala, že navýší objemy dovozu zemědělských produktů (hlavně sójových bobů) ze Spojených států. Jak Trump dále uvedl, "před třemi měsíci jsme si mysleli, že máme s Čínou dohodu. Ta se ale bohužel rozhodla ji krátce před podpisem začít měnit". Co se Trumpa týká, dočkali jsme se dnes ráno informací, podle kterých by měl dnes promluvit na téma obchodních vztahů s Evropskou unií. Projev by se měl ale týkat dohody o obchodu s hovězím masem, kterou obě strany nedávno uzavřely. I tak se ale může Trump rozmluvit více i o Číně a trhy by si na něj proto měly dát i dnes velký pozor.
img

Ranní komentář: Trump se znovu připomněl, akcie výrazně ztrácejí, bezpečné přístavy rostou

02.08.2019 Americký prezident Trump včera rozhodl o tom, že na Čínský dovoz v objemu 300 mld. dolarů uvalí nová cla ve výši 10 %. Rozhodnutí přišlo jako blesk z čistého nebe a finanční trhy na něj adekvátně reagovaly. Zatímco akcie zamířily do červených čísel, americké dluhopisy, drahé kovy a japonský jen reagovaly výrazným zpevněním. Téma obchodní války se tak znovu připomíná a zůstává i nadále jedním z klíčových rizik pro většinu finančních aktiv.
img

Ranní komentář: Americký dolar si vydobyl zpět ztracené pozice, ve čtvrtek zasedá ECB

22.07.2019 Závěr minulého týdne se nesl spíše na negativní vlně, když ztráty na Wall Street sahaly k nejvyšším úrovním za poslední měsíc. Index S&P 500 klesl v pátek o 0,62 % na 2976,61 bodů a za celý týden dosáhl pokles na 1,23 %. V Evropě byla situace o něco lepší. Nejvyšší zisky předvedl DAX díky růstu o 0,26 % na 12 260,7 bodů. Výrazný pokles zaznamenaly italské akcie kvůli politickým vlivům. Hlavní milánský index FTSE MIB ztratil více než 2 % kvůli spekulacím o předčasných volbách. Nejvýraznější dopad zaznamenaly italské banky. Například Banco BMP ztratila přes 6 %.
img

Letní hrozby pro finanční trhy

15.07.2019 Okurková sezona finančním trhům nevládne, spíše naopak. Investoři musí být obzvlášť v současné době neustále na pozoru. Aktuálně existují dvě hlavní rizika, která by mohla mít na trhy v následujících dvou měsících zásadních vliv: měnová válka a zhoršené vztahy mezi Íránem a USA.
img

Ranní komentář: Příměří mezi USA a Čínou pomáhá akciím růst, JPY a zlato ztrácí

01.07.2019 Víkend přinesl dlouho očekávané setkání amerického a čínského prezidenta, kteří se dohodli na uzavření prozatímního příměří. To znamená, že Čína nově zahájí nákupy některých zemědělských produktů z USA, zatímco USA nezavedou další cla a umožní některým firmám začít obchodovat s čínskou společností Huawei. Trhy na zprávy o příměří reagují pozitivně a pondělní seance zatím přinesla návrat risk-on režimu, když se daří hlavně akciím, zatímco pod tlakem jsou bezpečné přístavy jako JPY a zlato.
img

Ranní komentář: Trhy v opatrném risk-on režimu, doplácí na něj hlavně JPY

27.06.2019 Nálada na finančních trzích je pár dnů před schůzkou Trump-Xi zcela v režii očekávání ohledně výstupu z jejich společného jednání. Včera se začaly objevovat informace, podle kterých jsou USA připraveny počkat s uvalením dalších cel na čínské zboží v objemu 300 mld. dolarů, které chtěl Trump původně už koncem tohoto měsíce. Do toho trhům pomohl komentář amerického ministra financí, podle kterého je dohoda s Čínou na 90 % připravená. Trhy jsou tak aktuálně v mírném risk-on režimu, který pomáhá hlavně rizikovějším měnám (AUD, NZD), zatímco drží pod tlakem bezpečné přístavy jako JPY.
img

Trump a Xi Jinping sa stretnú na summite krajín G-20

18.06.2019 Americký prezident Donald Trump sa dnes po rozhovore s čínskym prezidentom Xi Jinpingom vyjadril, že obe hlavy štátov sa stretnú na summite krajín G-20. Toto vyjadrenie vyvolalo pozitívnu náladu na trhoch, pretože sa obnovila nádej na dosiahnutie obchodnej dohody medzi USA a Čínou, čo by viedlo k oživeniu globálneho hospodárskeho rastu. Rizikové aktíva vrátane ropy reagovali rastom, zatiaľ čo bezpečné prístavy ako zlato zaznamenali pokles.
img

Oživení světové ekonomiky v nedohlednu

06.06.2019 Finanční trhy čelí v posledních týdnech sérii negativních překvapení. Ať už jde o nárůst politických rizik v Evropě, napětí mezi USA a Čínou nebo spor mezi USA a Íránem. Vše nasvědčuje tomu, že v dohledné době nebudeme svědky oživení světové ekonomiky.
img

Bezpečný prístav zlato, alebo dlhopisy?

16.05.2019 Eskalácia obchodného napätia medzi USA a Čínou spôsobila nárast rizikovej averzie na trhoch, čo poslalo akciové indexy nadol a zároveň podporilo bezpečné prístavy, akými sú zlato (GOLD), alebo americké vládne dlhopisy (TNOTE).
img

Čína zavádza odvetné clá na dovoz tovarov z USA v objeme 60 miliárd dolárov

13.05.2019 Akciové trhy začali obchodný týždeň negatívne. Všetky hlavné akciové indexy rozširujú straty. Hlavným dôvodom tohto negatívneho sentimentu je zavedenie odvetných ciel Číny na dovoz tovarov z USA. Čína uvalila clá na dovoz tovarov v objeme 60 miliárd dolárov ročne. Clá vstupujú do platnosti od 1. júna 2019. Clá predstavujú odpoveď na minulotýždňové zvýšenie ciel na dovoz tovarov z Číny do USA z 10% na 25% v objeme 200 miliárd dolárov ročne. Bezpečné prístavy ako zlato, dnes zaznamenali zisky. Americký akciový index US500 sa obchoduje nad psychologickou hranicou 2800 bodov. V prípade ďalšieho negatívneho vývoja obchodného napätia, sa môžu straty ešte rozšíriť pod vyššie spomínanú psychologickú hranicu. Najväčší pokles zaznamenali technologické spoločnosti, naopak utility zaznamenali mierny nárast.
img

Ranní komentář: Americké indexy na letošních maximech, pomáhá hlavně lepší makro

02.04.2019 Včerejší seance pomohla akciovým indexům v Evropě i v USA do zelených čísel, a to především díky lepšímu než očekávanému makru, které přicházelo z Číny, Evropy i ze Spojených států. Nálada na trzích se tak postupně zlepšuje a indexy atakují svá nová letošní maxima. Pod tlakem jsou naopak bezpečné přístavy, v čele s japonským jenem, který včera slábnul na většině měnových párů. Dnes ráno pak začal ztrácet také AUD, kterému uškodil doprovodný komentář po zasedání australské centrální banky.
img

Predikce cen komodit na rok 2019 se upravují na nižší hodnoty

04.02.2019 Koncem minulého roku se očekávalo, že rok 2019 bude rokem komodit. Předpovědi růstu cen se týkaly většiny komodit, které byly podpořeny pomalým růstem a oslabením dolaru. Nový rok začal a komoditní trhy se v lednu líně probudily.
C:\fakepath\forex2.png

2018 – rok návratu silného dolaru a krachu kryptoměn

24.12.2018 Blíží se konec roku a je tedy čas zhodnotit vývoj měnových trhů a také jej porovnat s naší celoroční prognózou, kterou jste si mohli přečíst přímo na Nový rok. Letošní rok se nesl v duchu silné americké ekonomiky, která chytnula druhý dech po snížení daní prosazené prezidentem Trumpem. Zbytek světa od Číny přes Japonsko až k eurozóně ztratil růstové momentum a na měnových trzích byla tato dominance Spojených států znát.
img

Draghi a ECB: sazby ponechány – tržní analýza 26.10.2018

26.10.2018  Na včerejší tiskové konferenci komentoval Mario Draghi aktuální vývoj evropské ekonomiky, postoj ECB a výhled do budoucna. ECB ponechala hlavní sazby beze změny, stejně tak jako nákupy aktiv (QE), které činí 15 miliard EUR měsíčně. Do konce roku chce ECB kvantitativní uvolňování ukončit a sazby by se mohly navyšovat až v druhé polovině roku 2019. Vše také záleží na ekonomických datech, ta přichází v poslední době horší, než je očekávání. Dle Dragiho se nejedná o žádnou začínající recesi, nýbrž o zpomalení růstu. Řekl, že pro změnu monetární politiky by se musela sejít vysoká finanční volatilita a opravdu, opravdu špatná ekonomická data. K situaci v Itálii dodal, že ECB Itálii neprobírala a jedná se o fiskální záležitost. Měnový pár EUR/USD reagoval během konference nejprve posílením, poté respektoval dlouhodobější downtrend.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 25.10.2018

25.10.2018 Tuzemský indikátor ekonomického sentimentu v říjnu mírně vzrostl na hodnotu 15,4 bodu. Důvěra podnikatelů si udržela zářijovou hodnotu 16,8 bodu, nedosahuje však hodnot z loňského roku. Spotřebitelská důvěra se oproti září zvýšila o jeden bod na 9,5 b. Navrací se tak k vyšším hodnotám z první poloviny roku.
img

Velké srovnání komoditních měn

06.09.2018 Ropa, zemní plyn i uhlí se vezou již pěknou řádku měsíců na růstové vlně. U jejich producentů ale žádné pozitivní signály nevidíme – kanadský i australský dolar nebo ruský rubl jsou pod tlakem a ztrácejí hodnotu. Čím si tuto vzácnou negativní korelaci vysvětlit a znamená to, že jsou komoditní měny nyní levné?
img

Ranní komentář: Trump hrozí novými cly Číně, ropa WTI se dostala na měsíční maximum

31.08.2018 Včerejší seance znamenala návrat rizikové averze na finanční trhy. Německý DAX klesl nejvíce za dva týdny a v červených číslech skončila také Wall Street po zprávách, že americký prezident Trump zvažuje další cla na čínské zboží. Nového kola obchodních válek se polekala také další riziková aktiva. Situace neprospěla měnám Emerging Markets v čele s tureckou lirou nebo argentinským pesem. V čele výkonnosti na forexu se naopak držely bezpečné přístavy japonského jenu, švýcarského franku či amerického dolaru. Texaský ropný benchmark WTI se dostal nad 70 dolarů. Kromě poklesu zásob v USA mu pomohla stagnace těžby v této zemi a blížící se sankce na íránskou ropu.
img

Okénko finančního trhu 15.8.2018

15.08.2018 Dnešní den je ve znamení amerických statistik. Tamní maloobchodní tržby vzrostly v červenci meziměsíčně o 0,5 %, čímž výrazně předčily očekávání trhu. Nicméně výsledek je ovlivněn významnou revizí předchozí hodnoty. Předstihový Empire index v srpnu překvapivě vzrostl o tři body navzdory tomu, že trh očekával pokles. Jedná se tak o nejvyšší hodnotu tohoto roku. Zpracovatelský průmysl na východním pobřeží Spojených států tak ani po velmi úspěšném druhém čtvrtletí neztrácí optimismus do zbytku roku. Nicméně červencová statistika celkové průmyslové produkce ukázala meziměsíční zpomalení na 0,1 %, což je mírně pod odhadem trhu. Do výsledku však opět zasáhla výrazná revize předchozí hodnoty, tentokrát směrem nahoru. Americký dolar se však i dnes ovlivňuje situace v Turecku a výprodeje napříč rozvíjejícími se trhy. Vůči euru je nejsilnější od poloviny minulého roku a v současnosti se obchoduje na úrovni EUR/USD 1,131.
img

Hledaní bezpečí oslabuje měny rozvojových zemí, euro ztráty otočilo

13.08.2018 Nejzajímavější pohyby se i dnes odehrávaly na trzích s měnami rozvojových zemí. Turecká lira i přes snahu centrální banky o stabilizaci pokračovala ve slábnoucím trendu z konce minulého týdne, když po většinu dne koketovala s hranicí 7 lir za dolar představující přibližně 7% denní pokles. Nervozita se přenesla nejen na obchodování s ostatními měnami rozvojových zemí, ale také na euro, evropské akciové trhy a do určité míry také na českou korunu.
img

Ranní komentář: Trhy vystrašilo Turecko, americká inflace roste nejrychleji od roku 2011

13.08.2018 Finanční aktiva si v minulém týdnu spokojeně proplouvaly trhy až do pátku, kdy je vylekala zpráva deníku Financial Times, že Evropská centrální banka se obává o zdraví některých velkých evropských bank s velkou expozicí v Turecku. Turecká lira ztrácela více než pětinu a propady postihly také další finanční aktiva včetně eura nebo evropských akcií. Eurodolar klesl až pod úroveň 1,14 a německý DAX ztratil 2 %. Naopak bezpečné přístavy lákaly pozornost investorů. Zlato nicméně kvůli silnému dolaru nedokázalo ze situace výrazně profitovat. Po středečním pádu se držela také cena ropy, která se v pondělí ráno pohybovala v okolí 72,60 dolarů za barel (Brent). V pátek byla také zveřejněna americká inflace na úrovni 2,9 % y/y. Zrychlující inflace podporuje dvojí zvýšení sazeb Fedu do konce roku. Tento týden přinese zásadní fundamenty z Velké Británie, USA i Austrálie. Primárním faktorem ale zůstane v následujících seancích situace v Turecku.
img

Okénko finančního trhu 20.6.2018

20.06.2018 Eskalace obchodních válek se posledních pár dní silně projevuje na finančních trzích. D. Trump oznámil další zavedení cel na čínské zboží v hodnotě 200 mld. dolarů a čínská protistrana se snaží reagovat obdobnými protiopatřeními ve snaze vymoci si silnější vyjednávací pozici. Přitom ještě nedávno jsme byli svědky setkání čínského vicepremiéra a amerického ministra financí jak společně prohlašovali, že k žádným obchodním válkám nedojde. Současné ticho ze strany amerického ministerstva financí však naznačuje, že jestřábi zahraničního obchodu v Bílém domě převzali kontrolu nad situací.
img

Ranní videokomentář: Trhy zatím zůstávají pozitivně naladěny, dnes zasedá Fed

13.06.2018 Včerejší seance byla hlavně o schůzce prezidentů USA a Severní Koreje, ale také o nově příchozím makru, v čele s výsledky z britského trhu práce a americké inflace. Nálada na trzích ale zůstala pozitivní a pod tlakem tak byly hlavně bezpečné přístavy v čele s japonským jenem, který znovu oslaboval na většině měnových párů. Dnešek bude hlavně o britské inflaci a o zasedání americké centrální banky, která by měla večer znovu zvýšit úrokové sazby. Pro EURUSD tak začíná dvoudenní důležité období (zítra zasedá ECB), které může rozhodnout o tom, zda se mu po výprodeji z minulých týdnů podaří větší část z těchto ztrát zlikvidovat nebo nikoliv.
img

Ranní videokomentář: Zvýšená riziková averze postihla akcie, euro ale navzdory makrodatům dále rostlo

08.06.2018 Finanční trhy šláply ve čtvrtek na brzdu a zpomalily svoji expanzi. Bezpečné přístavy povyrostly a riziková aktiva měla tendenci k poklesu. Důležité akciové indexyDAX 30 a S&P 500 skončily seanci lehce v červených číslech. Nadále se dařilo euru, a to i přes horší makrodata z eurozóny. Obchodníci spekulovali na brzké ukončení nákupu aktiv a také přesouvají očekávání na růst sazeb v eurozóně do první poloviny příštího roku. Slabé výkony naopak předvedly komoditní měny AUD, CAD a NZD. Ropa včera vystřelila vzhůru. Brent přidal 2,6 % kvůli obavám o produkci Venezuely.
img

Ranní videokomentář: Dařilo se rizikovým aktivům, eurodolar zastavila až hladina 1,18

07.06.2018 V průběhu včerejší seance opět převládl pozitivní sentiment na finančních trzích. Dařilo se rizikovým aktivům. Naopak bezpečné přístavy zůstaly na chvostu výkonnosti. Výrazně si polepšily americké akcie, když index S&P 500 navýšil nejlepší hodnoty od března a technologický Nasdaq vystoupal na nové rekordy. Na Forexu hrálo prim euro, a to hlavně díky zprávám z ECB o ukončování programu nákupu dluhopisů. Eurodolar zastavila až hladina 1,18. Nejsilnější měnou byl ale včera australský dolar, který profitoval z rychlého tempa ekonomiky. Naopak brazilský reál prohluboval svá dvouletá minima. Ropa na nečekaný nárůst zásob v USA reagovala pouze mírně a s koncem seance dokázala opět růst.
img

Ranní videokomentář: Index S&P 500 se dostal na tříměsíční maxima a Nasdaq dokonce pokořil historické rekordy

05.06.2018 Dobrá nálada se na finančních trzích udržela také na začátku nového týdne. Projevila se na poklesu volatility a naopak nárůstu akciových trhů. Dařilo se indexům v Evropě i na Wall Street. Index S&P 500 vystoupal nejvýše za poslední 3 měsíce a technologický Nasdaq dokonce poprvé od půlky března atakoval historická maxima. Na Forexu se s bídnými výkony potácely tradiční bezpečné přístavy japonského jenu a švýcarského franku. Naopak australský dolar předvedl nejvyšší růst z měn zemí G10. Navíc si na dolaru sáhl na měsíční maxima. Výrazný pokles má za sebou ropa. Rusko a Saúdská Arábie chtějí v následujících měsících navýšit těžbu a vyrovnat tak ztráty Venezuely a Nigérie, kde produkce v poslední době rychle klesá. Dnes nejsou na programu žádné skutečně důležité fundamenty, které by mohly změnit směřování finančních trhů.
img

Ranní videokomentář: Geopolitické riziko? Akcie rostly a bezpečné přístavy ztrácely pozice

16.04.2018 Máme za sebou náročný týden na trzích, který byly více než pravidelnými fundamenty ovlivňován příspěvky na twitteru amerického prezidenta. Zvýšené geopolitické riziko se však projevilo pouze okrajově. Energetický sektor byl hlavním tahounem na akciových trzích, které zakončily týden v zisku. Díky růstu cen komodit v čele s ropou byly komoditní měny v čele výkonnosti na Forexu. Naopak bezpečné přístavy typu japonského jenu nebo švýcarského franku klesaly. Ropa v minulém týdnu rostla o 8 % a zaznamenala tak nejvyšší přírůstek od července 2017. Vyšší volatilita by se měla přenést také do tohoto týdne. Kromě celé řádky důležitých fundamentů nás čekají dozvuky pátečního zásahu spojenců na území Sýrie. Američané už oznámili další ekonomické sankce na Rusko. Pravděpodobnost rychlé eskalace konfliktu v Sýrii ale zůstává nízká a stejně tak i šance na nějaké výrazné pohyby na finančních trzích.
img

Akciové indexy znovu v zelených číslech, na FX ztrácí hlavně bezpečné přístavy

10.04.2018 Úterní seance je zatím v „risk-on“ režimu, když náladě na trzích už brzy ráno pomohl projev čínského prezidenta, který se postavil za globalizaci a další otevírání čínské ekonomik zahraničním investorům. Projev, který pomohl k okamžitému růstu asijských indexů, dnes drží v zelených číslech také indexy v Evropě a v USA. K výraznému snížení rizikových přirážek zatím ale nepomohl, což dokazuje hlavně stále zvýšená úroveň VIX indexu, který zůstává nad hranicí 20b.
img

Index geopolitických rizik je nejvýše od roku 2003

06.04.2018 Naděje v reflaci z počátku letošního roku nepřežily ani první měsíce roku kvůli obavám z obchodní války. V zemích G7 se průměrná inflace v posledním roce ustálila kolem 1,7 % a v zemích BRICS a v Indonésii, kde je inflační tlak obvykle vyšší, vidíme jasnou konvergenci sazeb inflace se sazbami rozvinutých zemí. Inflace v rozvíjejících se zemích je na nejnižší úrovni od velké finanční krize a meziročně se dostala pouze na 3,2 %.
img

Bankovní sektor napravuje svou pošramocenou pověst

26.03.2018 Dne 14. září 2008 v New Yorku oznámila bankrot americká banka Lehman Brothers. Tento pozdní letní den znamenal konec vnímání bankovnictví tak, jak jsme ho znali doposud, a spustil globální finanční krizi, která mnohé srazila do kolen.
img

Dobré zprávy z Korejského poloostrova pomohly akciím, dolar kvůli nim naopak výrazně ztrácí

06.03.2018 Finanční trhy se dnes dočkaly zajímavé a trochu nečekané vzpruhy, když po vzájemném jednání představitelů Severní a Jižní Koreje oznámil severokorejský režim, že je připraven uvažovat o vzdání se jaderných zbraní a zahájení mírových jednání výměnou za garanci bezpečí režimu. Dobré zprávy z regionu, ze kterého poslední dobou přicházelo jen napětí, začaly krátce po poledni pomáhat akciím a ostatním rizikovějším aktivům, díky čemuž se futures na S&P 500 vyhouply před otevřením amerických burz o více než půl procenta, zatímco výnosy z 10yr amerických státních dluhopisů vystoupaly zpět na dosah 2,90 %.
img

Výprodej dolarů pokračuje, bezpečné přístavy září

13.02.2018 Tlak na dolar pokračuje i dnes. Americká měna tak ustupuje už třetí den za sebou. Dolů se podívaly také americké desetileté výnosy, které se v pondělí vyhouply až na čtyřletá maxima. Daří se bezpečným měnám. Japonský jen se k dolaru vyhoupl až na pětiměsíční maximum, mimo jiné i díky spekulacím, že japonská centrální banka by mohla přistoupit k omezování své superštědré měnové politiky.
img

Raiffeisenbank: Okénko trhu 6.2.2018

06.02.2018 České maloobchodní tržby v prosinci vzrostly pod očekávání 2,2 % r/r a 4,7 % r/r bez aut. Mnozí spotřebitelé tak zřejmě nakupovali s předstihem, aby se vyhnuli charakteristickým nákupním horečkám. Vliv hrála i vysoká srovnávací základna z minulého roku, kdy maloobchodníci zaznamenaly solidní růst tržeb. Stále nejvyšší meziroční přírůstek si udržely tržby z prodeje zboží přes internet či zásilkovou službu (+15,1 %, r/r). Naopak nižší tržby vykázaly lékárny a prodejny se zdravotnickým zbožím (-1,3 % r/r). Pokles zaznamenaly i tržby z prodeje motorových vozidel (-4,8 % r/r). Podle našich odhadů růst nominálních mezd v roce 2018 zrychlí přes 7,0 %, což v kombinaci s nízkou mírou nezaměstnanosti představuje velkou kupní sílu obyvatel. Pro růst maloobchodních tržeb proto očekáváme růst k 7 % pro tento rok.
img

Ropa a zlato jedou na vlně slabšího amerického dolaru

16.01.2018 Klíčové komodity včetně ropy, zlata a kvalitní mědi jsou silnější díky tomu, že americký dolar zůstává oslabený vůči ostatním měnám, např. euru, kanadskému dolaru a čínskému juanu. Na začátku týdne byl na amerických trzích poměrně klid, protože burzy byly v pondělí kvůli státnímu svátku uzavřeny.
C:\fakepath\forex-2017-2.png

2017 - rok silného eura a koruny

18.12.2017 Tradičně se před Vánocemi podíváme na uplynulý rok a také zhodnotíme úspěšnost lednové prognózy z dílny FXstreet.cz.
img

XTB Market Barometr

11.12.2017 Čeká nás pravděpodobně poslední zajímavý týden letošního roku, ale rozhodně bude stát za to. Středa a čtvrtek přinesou zasedání Fedu, ECB a BoE a společně s centrálními bankami se dočkáme i záplavy důležitého makra. Výsledky inflace a maloobchodních tržeb zveřejní Británie a USA a na řadu přijdou i velmi důležité statistiky z australského trhu práce. Do toho nám stále mohu značně trendovat bezpečné přístavy a volatilní může být i CAD, který po výkyvech z posledních dvou týdnů stále hledá svoji ztracenou rovnováhu. Na všech měnových párech proto počítáme s nadprůměrnou volatilitou i trendem a očekáváme, že tento týden udá tón obchodování i do nadcházejících týdnů.
img

Ranní videokomentář: Dobrá nálada z trhů zatím nemizí, doplácí na to hlavně bezpečné přístavy

11.12.2017 Máme za sebou zajímavý týden, který pomohl hlavně americkému dolaru. Ten rostl na většině měnových párů, když se například na páru s eurem dostal až zpět na dosah hranice 1,17 EURUSD. Dolar si tak své pozice vůči euru drží a zůstává celkově silný, když mu dál pomáhá hlavně vidina dalšího zvyšování úrokových sazeb. Co se akciových trh týká, na těch jsme svědky pozitivního sentimentu, který se promítl nejen do růstu cen akcií, ale také do výrazného snížení implikované volatility a rizikových přirážek, což odnesly hlavně bezpečné přístavy v čele s JPY a drahými kovy. Nový týden bude na fundamenty mimořádně důležitý, když nás čeká ve dvou dnech zasedání Fedu, ECB a BoE.
img

Libra silnější díky možné dohodě nad irskými hranicemi, akcie kvůli daňovým škrtům v USA v zelených číslech

04.12.2017 Začátek týdne na finančních trzích zatím nezvykle aktivní. Mohou za to nejen víkendové události v USA, ale i nové zprávy týkající se vyjednávání o brexitu, které dnes vydatně pomáhají britské libře.
img

Ranní videokomentář: Americké indexy na nových rekordech, euro i libra zatím zůstávají silné

01.12.2017 Včerejší seance pomohla opět především americkým akciovým indexům, které pokračovaly v růstu a tedy i v navyšování svých historických rekordů. Na devizovém trhu se na páru s eurem dostal pod tlak opět americký dolar, který začíná doplácet na nejistotu ohledně daňové reformy, o které by se mělo hlasovat v průběhu dnešní seance. Pod tlakem zůstávají ale také komoditní měny a prakticky všechny bezpečné přístavy, v čele s drahými kovy a JPY. Dnes pozor hlavně na výsledky z amerického a britského výrobního sektoru. Značně volatilní přitom může být i CAD, a to v čase zveřejnění statistik HDP.
img

Ranní videokomentář: Bezpečné přístavy včera začaly znovu ztrácet, dnes evropská inflace

30.11.2017 Včerejší seance přinesla na akciové trhy další vlnu nákupů, která byla citelná především v Evropě. Evropské indexy ale dopolední zisky nakonec udržet nedokázaly a díky odpolední korekci o ně ve většině případů přišly. Nálada na trzích ale zůstává pozitivní, což dokazuje i včerejší odliv kapitálu z bezpečných přístavů, který dostal pod prodejní tlak hlavně JPY a drahé kovy. Volatilní seancí si ale prošla také ropa, které nakonec nedokázala pomoci ani skutečnost, že se OPEC dohodl na prodloužení těžebních kvót až do konce roku 2018. Dnes čekáme na výsledky evropské inflace, která může zajímavě rozvlnit hlavně eurové páry.
img

Ranní videokomentář: Japonský jen zeslábl zpět na 113 USDJPY, dnes znovu pozor na data z Británie

19.10.2017 Včerejší seance znovu pomohla hlavně akciovým indexů, které v Evropě i v USA pokračovaly v navyšování historických maxim, když se Dow Jones přesvědčivě usadil nad hranicí 23 000 dolarů, zatímco DAX atakoval krátce úroveň 13 100 euro. Na devizovém trhu byl pod tlakem hlavně japonský jen a společně s ním dál ztrácejí také další bezpečné přístavy v čele s drahými kovy. Dnešní ráno pak přineslo korekci na NZD, kterému uškodily zprávy o tom, že by strana New Zealand First. která je zároveň klíčovým koaličním partnerem, mohla začít vyjednávat o koalici s Labouristy. Dnes pozor znovu na data z Británie, ale také na události ve Španělsku, kde vyprší ultimátum Madridu, který požaduje po Katalánsku jasné vyjádření, zda vyhlásilo nezávislost či nikoli.
img

Německý DAX navyšuje svá maxima, na pozitivní sentiment i dnes doplácejí hlavně bezpečné přístavy

18.10.2017 Po dvou nevýrazných dnech se evropské indexy nadechly k dalšímu růstu. Německý DAX se konečně přesvědčivě usadil nad hranicí 13 000 euro a přidává přibližně půl procenta. Podobně jsou na tom i ostatní evropské index s výjimkou španělského, na který doléhá i nadále situace v Katalánsku. Zobchodované objemy ale zůstávají nízké, takže je dnešní růst evropských indexů znovu jen součástí dlouhodobého trendu, který letos vydatně pomáhá všem rizikovým aktivům.
img

XTB Market Barometr (Týdenní výhled)

09.10.2017 Dolaru se v minulém týdnu na EURUSD nepodařilo prolomit support na úrovni srpnového minima, a to i když k jeho prolomení měl v pátek dobrou příležitost. Na základě této price action proto do nadcházejícího týdne a hlavně do jeho první poloviny počítáme na EURUSD spíše s konsolidací, která by měla mít dopad na oslabení růstového trendu americké měny také na ostatních dolarových párech.
img

XTB Market Barometr (Týdenní výhled)

02.10.2017 Nový týden bude na fundamenty rozhodně bohatší než minulý. Čeká nás zasedání RBA, výsledky z trhu práce v USA a Kanadě, série PMI/ISM z Evropy a USA a další fundamenty, jako projevy Draghiho a Yellenové. Na většině finančních aktiv proto počítáme s nadprůměrnou volatilitou.
img

Růst dolaru ani dnes nepolevuje, drahé kovy i JPY dál slábnou

27.09.2017 Středeční seance zatím plynule navazuje na tu včerejší, a to hlavně na dolaru a bezpečných přístavech. Především u dolaru v toto týdnu dochází k docela zásadní změně sentimentu, která je ale zatím podepřena jeho celkovou překoupeností a technickou situací na EURUSD. Je přitom velmi zajímavé sledovat, jak se od začátku týdne média snaží hledat důvody, které zrovna za pondělním/úterním/středečním růstem USD stojí v situaci, kdy za celý tento týden zatím nepřišly jediné zásadnější fundamenty, snad jen s výjimkou včerejšího projevu Yellenové, který byl ale paradoxně pro dolar spíše lehce negativní. Dnes tedy podle bloombergu za růstem dolaru údajně stojí například blížící se finalizace daňové reformy v USA, či právě včerejší projev Yellenové, na který USD ale včera večer reagoval oslabením. Faktem však je, že dolar zpevňuje už tři dny ve velmi stabilním trendu bez dramatických výkyvů, což vykazuje všechny známky čistokrevné technické korekce. K té pravděpodobně mimo prolomení konsolidačního pásma pomohla jeho dlouhodobá přeprodanost a skutečnost, že trh před i po zasedání Fedu z minulého týdne zvyšoval sázky na prosincový růst sazeb v USA.
img

Bezpečné přístavy odevzdávají včerejší zisky, dolar naopak v růstu pokračuje

26.09.2017 Po klidném startu do nového týdne akciové indexy v Evropě pokračují v líném obchodování. Objemy na evropských burzách jsou i dnes podprůměrné a většina indexů si tak své ocenění ze včerejška drží. DAX se dnes dopoledne vrátil nad hranici 12 600 euro a od začátku měsíce přidává téměř 5 %.
img

Trhy začaly týden v klidném duchu, bezpečné přístavy znovu ztrácí

18.09.2017 Na trzích to zatím vypadá na docela klidný začátek nového týdne a asi málokdo je překvapen. Makro kalendář je dnes na data chudý a rizikové přirážky jsou po minulém týdnu znovu na minimu, takže důvody k větším pohybům zatím chybí. Evropské indexy dál ukrajují ze svých dřívějších ztrát a září pro ně zatím vypadá velmi dobře. Srpnová nervozita je tedy minulostí. Po úspěšném minulém týdnu zahajují indexy tento týden mírným růstem, i když na velmi nízkých objemech, které jsou zhruba čtvrtinu až třetinu pod dlouhodobým průměrem.
img

CHF/JPY

17.09.2017 CHF / JPY tvoří medvědí pattern   ? Vytvoření harmonického patternu = Bearish AB = CD pattern   ? CHFJPY pok...
img

XTB Market Barometr

13.09.2017 Libra nás včera nezklamala a má za sebou docela volatilní seanci. I dnes by přitom mohly být librové páry těmi nejzajímavějšími. O půl jedenácté totiž v Británii budou zveřejněny statistiky z trhu práce, takže počítáme jak se zvýšenou volatilitou, tak se zvýšenou trendovostí. Podmínkou je samozřejmě další zajímavá odchylka od většinového knsenzu, a to hlavně v oblasti růstu mezd.
img

XTB Market Barometr

12.09.2017 Začátek týdne přinesl na finanční trhy zklidnění a s ním i nezvykle silný trend na řadě finančních aktiv. S jeho pokračováním do dnešní seance nepočítáme, i když některé bezpečné přístavy by dál mohly pozvolna umazávat ze svých dřívějších zisků.
img

Ranní komentář: Cenová mezera mezi americkými a evropskými indexy se uzavírá, dnes britská inflace

12.09.2017 Začátek týdne na trzích proběhl ve velmi optimistickém duchu, takže se dařilo hlavně akciím a ostatním rizikovým aktivům, zatímco tradiční bezpečné přístavy ztrácely. Trhy jsou znovu beze strachu a po delší době se konečně začínají dotahovat také evropské akciové indexy, které od minulého týdne likvidují ztráty, které v posledních dvou měsících v porovnání s americkými indexy nabíraly. Dnešek přinese první zajímavá data tohoto týdne, když nás čekají výsledky britské inflace, které by v případě větší odchylky mohly britskou měnu výrazně rozvlnit.
img

Trhy začaly týden optimisticky. Evropské akcie přidávají procento, bezpečné přístavy ztrácí

11.09.2017 Začátek týdne zatím na finančních trzích probíhá v jednoznačném risk-on režimu. K tomu pomáhá jak skutečnost, že jsme se přes víkend nedočkali dalšího obávaného testu severokorejské rakety, tak skutečnost, že hurikán Irma dorazil na pobřeží Floridy pouze jako hurikán čtvrté kategorie, takže materiální škody nakonec pravděpodobně nebudou tak velké, jak se trhy ještě před víkendem obávaly. Indexy dnes tedy od rána rostou a jen v Evropě přidávají na lehce podprůměrných objemech více než procento.
img

Ranní komentář: Komoditním měnám se navzdory nervózním trhům daří, dnes zasedá Bank of Canada

06.09.2017 Včerejší seance se nesla opět ve spíše v nervózním duchu, díky čemuž se znovu dostaly pod tlak hlavně akciové indexy, zatímco bezpečné přístavy jako japonský jen a drahé kovy dokázaly růst. Fundamentálně se situace ale téměř nezměnila, když bylo zveřejněno jen minimum nových fundamentů, takže růst averze k riziku pramenil do značné míry spíše z nižších objemů a latentní nervozity z dalšího vývoje situace okolo Severní Koreje, která je na trzích tématem již čtvrtým týdnem v řadě. Dnešek bude důležitý hlavně pro kanadský dolar, který čeká zasedání centrální banky a i když většina trhu počítá s ponecháním sazeb beze změny, díky velmi dobrým ekonomickým číslům, které Kanada poslední dobou přináší, existuje malá šance na jejich zvýšení.
USDJPY-04092017-LV-17.png

Bezpečné přístavy jsou znovu v zájmu investorů

04.09.2017 Takzvané bezpečné přístavy, jakým je například zlato či japonský jen, jsou dnes znovu v hledáčku investorů. Důvodem je další severokorejský jaderný test, který znovu zvýšil poptávku bezpečnějších aktiv.
img

Co řekne příští týden ECB na silné euro?

01.09.2017 Euro se poprvé za 2 a půl roku dostalo nad úroveň 1,20 proti americkému dolaru a užívá si nečinnosti Evropské centrální banky, která zatím slovně neintervenovala proti silné měně. Nákup jednotné evropské měny podporuje i vyšší volatilita na finančních trzích, s tím jak roste geopolitické napětí kolem Severní Korey a investoři hledají bezpečné přístavy.
img

Evropské akcie opět výrazně ztrácí, na vině je hlavně sílící euro

29.08.2017 Téma dnešní seance je celkem jasné. Po necelých třech týdnech se v noci ze včerejška na dnešek připomněla znovu Severn...
img

XTB Market Barometr

29.08.2017 Včerejší seance na trhy velkou aktivitu nepřinesla, ale dnes ráno jsme díky další provokaci ze strany Severní Koreje svědky opětovného růstu averze k riziku. Trhy nervózně vyčkávají na reakci bílého domu a i když se pravděpodobně bude jednat opět o spíše jen dočasný stimul, bezpečné přístavy (JPY, zlato, stříbro) mohou dnes i nadále docela trendovat.
img

Akcie se po ranním gapu drží, CAD pomohly výsledky inflace

18.08.2017 Po včerejší nervózní seanci se dnes situace na trzích začíná znovu pozvolna uklidňovat. Evropské indexy jsou sice i dnes kompletně v červených číslech, ztráty jsou ale především reakcí na včerejší výprodej v USA a po ranním gapu evropské akcie část svých prvotních ztrát pozvolna likvidují. Objemy jsou dnes mírně podprůměrné a tématem páteční seance zůstává dál hlavně politická situace v USA, kde tomuto týdnu stále zcela dominují dozvuky víkendové demonstrace krajní pravice a následné komentáře Donalda Trumpa.
img

Cena zlata klesá následkem severokorejského dění

18.08.2017 Minulý týden se zlato potýkalo s téměř protikladnou možností výsledku – mezi realizací zisku a posunem nad klíčovou rezistenci, a to v závislosti na tom, jakým směrem se vyvine patová situace v Severní Koreji. Od té doby se díky úsilí na obou stranách povedlo alespoň prozatím napětí zmírnit. Vedení Severní Korey v podstatě přes noc upustilo od své konfrontační rétoriky vůči USA a vzdalo se plánu zaútočit na Guam.
img

Kryptomeny ako „bezpečný prístav“?

17.08.2017 Medzi „bezpečné prístavy“ patrí švajčiarsky frank, japonský jen, štátne dlhopisy, vix, či zlato. Všetky tieto inštrumenty majú tendenciu posilňovať v prípade turbulentných udalostí na trhu. V takom čase nastáva averzia k riziku, ktorá vedie k jeho výpredaju a naopak nakupujú sa už vyššie spomenuté aktíva.
img

USDJPY: Jen klesá díky návratu risk-on sentimentu

16.08.2017 Měnový pár USD/JPY rostl již třetí den v řadě a ve středu ráno se obchodoval v plusu cca 0.25% těsně pod úrovní 111.00.
img

XTB Market Barometr

16.08.2017 Včera se výrazně rozpohybovala hlavně libra, které uškodily výsledky britské inflace. I dnes by přitom mohla být libra docela volatilní, když nás dopoledne čekají další důležitá data v podobě statistik z trhu práce. Pozor hlavně na negativní překvapení, které by mohlo libru přimět znovu docela trendovat (oslabovat).
img

Ranní videokomentář: Bezpečné přístavy zůstávají pod tlakem, dnes zápis ze zasedání Fedu

16.08.2017 Postupné zklidňování napětí z minulého týdne na finančních trzích pokračovalo také včera, když volatilita znovu klesla, zatímco indexy si své ceny dokázaly udržet nebo dokonce znovu mírně rostly. Z nového makra zaujaly hlavně výsledky britské inflace, které dostaly pod tlak britskou libru a za pozornost stály také nečekaně dobrá data z USA v podobě maloobchodních tržeb a NY indexu výrobní aktivity. Dnešek bude na data opět docela zajímavý. Pozor hlavně na britské statistiky z trhu práce a večer na zveřejnění zápisu z nedávného zasedání americké centrální banky.
img

Akcie znovu v zelených číslech, dolar navázal na růst ze začátku měsíce

15.08.2017 Úterní seance zatím plynule navazuje na tu včerejší, a to hlavně na akciových trzích, kde po nervózním konci minulého týdne pokračuje včerejší stabilizace. Volatilita dál postupně klesá a evropské burzy a přidávají okolo půl procenta. Na trhy se přitom znovu vrátily nízké objemy, takže spekulativní aktivita a snaha přeskupit ze strachu portfolia pozvolna polevuje.
img

Ranní komentář: Averze k riziku začíná polevovat, bezpečné přístavy přichází o zisky z minulého týdne

15.08.2017 Po nervózním konci minulého týdne se začátkem tohoto týdne situace na finančních trzích viditelně zklidnila. Dařilo se akciím, pod tlakem jsou znovu bezpečné přístavy (zlato, JPY) a VIX se vrací zpět k normálnějším úrovním, když se na spotu dostal až na 12,3b. Ke zklidnění pomohlo na fundamenty velmi chudé pondělí a hlavně skutečnost, že alespoň prozatím začíná pozvolna odeznívat téma Severní Koreje. I dnes by měl podle nás pozitivní sentiment na trzích vydržet, ale mohli bychom se dočkat také o něco větší volatility, když nás čeká pár zajímavých fundamentů, jako britská inflace, nebo výsledky maloobchodních tržeb v USA.
img

Ranní videokomentář: Trhy za sebou mají nervózní týden, zklidnění by ale nemuselo být daleko

14.08.2017 Minulý týden se nesl v hodně nervózním duchu, k čemuž pomohly hlavně komentáře Donalda Trumpa a další vyhrocení napětí kolem Severní Koreje. Pod tlak se dostaly především akcie a ostatní riziková aktiva, zatímco klasické bezpečné přístavy jako zlato a japonský jen dokázaly růst. Přestože nechceme téma Severní Koreje podceňovat, nejsme zcela přesvědčení o tom, že na trzích bude dlouhodobě rezonovat a už od tohoto týdne očekáváme spíše postupné zklidnění. Týden začne pozvolna a bez významných dat, ale už příští dny budou plné nového makra, které bude přicházet především z Británie.
img

Severní Korea a bezpečné přístavy

14.08.2017 Kam s penězi, pokud vypukne válka? Tuto otázku zřejmě na základě „diplomatické“ rozepře Spojených států v čele s prezidentem Donaldem Trumpem a Severní Koreou začal řešit nejeden investor. Ve vzpomínkách na katastrofu minulého desetiletí, tentokrát ekonomickou, se vracejí do hry tzv. bezpečné přístavy - japonský jen, švýcarský frank a americký dolar.
img

Americká inflace zklamala, dolar se vrací nad 1,18 EURUSD

11.08.2017 Druhá polovina týdne se na trzích nese zatím v docela napjaté atmosféře. Potvrdilo to i dnešní ráno, kdy evropské indexy reagovaly na včerejší korekci v USA okamžitě po zahájení obchodování negativním gapem a velkou část ztrát si drží také v průběhu dnešního odpoledne. Zobchodované objemy jsou ale stále lehce podprůměrné a skutečnost, že od ranního výprodeje evropské indexy část svých ztrát dokázaly zlikvidovat zatím nasvědčuje tomu, že se situace pozvolna uklidňuje. Německý DAX se dokonce vrátil na dosah včerejšího close až zpět ke hranici 12 000 euro.
img

Zlato na měsíčních maximech před daty CPI

11.08.2017 Drahý kov v posledních dnech prudce vzrostl a přiblížil se k úrovni 1 300 USD, přičemž byl podpořen hlavně geopolitickými riziky mezi Amerikou a Severní Koreou. Zlato se obchodovalo v zisku i v pátek ráno a bylo kolem 1 290 USD během Londýnské seanse.
img

GBP/USD – momentum spomalilo, je čas na long pozície?

11.08.2017 Po rozhodnutí Bank of England (BoE) sa otvorila pre obchodníkov na GBPUSD cesta nadol. No cieľ bol dosiahnutý a ako sa zdá, medveďom dochádzajú sily. Je tak pravdepodobné, že býci túto slabosť využijú na útok.
img

XTB Market Barometr

11.08.2017 Včera se o slovo už podruhé v tomto týdnu přihlásilo téma Severní Koreje a mimo akciový trh to bylo asi nejvíce vidět na JPY a na zlatě, které jako spolehlivé bezpečné přístavy začaly silně trendovat (růst). Těžko odhadovat, jak dlouho s námi toto téma na trzích ještě zůstane. Stačí pár negativních komentářů a trhy mohou být znovu nervózní, ale náš základní scénář počítá do dalších dnů spíše s jeho postupným odezníváním. Na dnešek proto indikátor trendu na zlatě a USDJPY příliš nezvyšujeme.
TOP5-09082017-LV-20.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

09.08.2017 1) Evropské burzy včetně všech hlavních akciových indexů dnes citelně klesají poté, co na předměstí Paříže najel automobil do skupiny vojáků a vystupňovalo se napětí mezi Spojenými státy a Severní Koreou.
USDJPY-09082017-LV-11.png

Bezpečné přístavy těží z hrozby Severní Koreji

09.08.2017 Severní Korea zvažuje útok na americký tichomořský ostrov Guam. Podle vojenského velení tamní armáda jen čeká na rozkaz nejvyššího vůdce země Kim Čong-una. Pokračuje tak ostrá slovní výměna mezi komunistickým vůdcem a americkým prezidentem Donaldem Trumpem.
img

Vidíme na EUR/USD krátkodobý obrat trendu?

07.08.2017 Piatkové dáta NFP skončili pomerne dobre, no neboli ničím ohromujúcim (pre Fed to nemení výhľad na menovú politiku). Napriek tomu sme videli silný nástup do dolárových pozícií. Signalizuje nám to, že obchodníci konečne vidia cenu doláru ako lacnú a rozhodli sa nakupovať? Alebo je to skôr len kátkodobé zatváranie dlhých pozícií na EUR/USD? Avšak daný pohyb bol naprieč celým trhom, čo nám signalizuje, že dolár sa dostáva do pozornosti obchodníkov a tí po silných medvedích týždňoch na dolárovom indexe začínajú vyberať zisky.
img

Ako obchodovať GBP/USD po zasadnutí Bank of England?

04.08.2017 Včerajšie rozhodnutie Bank of England (BoE), môže byť dôvodom na silnejšiu korekciu v rámci rastového trendu. Preto sa v nasledujúcich riadkoch pozrieme na to, aké dôvody podporujú túto alternatívu a akým spôsobom sa dá zobchodovať.
img

Nuda na trzích. Jak toho využít?

22.06.2017 Ještě ani nezačaly letní prázdniny a trhy už se ponořily do letargie nízké volatility a likvidity. Nepřicházejí žádné prudké výprodeje, na druhou stranu euforie na akciových trzích ještě nedosahuje takových rozměrů, aby se měnila v silné intradenní pohyby oběma směry.
img

USDJPY: Jen padá po zasedání Bank of Japan

16.06.2017 USDJPY pár se obchodoval v zisku cca 0.2% během EU seance v pátek ráno a nacházel se kolem úrovně 111.20. Dolaru se podařilo prudce vymazat středeční ztráty, když se tehdy obchodoval až o dvě figury níže.
img

Trhy čaká výraznejšia volatilita v tomto týždni

05.06.2017 Okrem dôležitých makro dát a udalostí nás tento týždeň čakajú aj tri významné geopolitické eventy. Volatilita by mohla po týchto udalostiach výrazne narásť.
img

Akcie po delší době v červených číslech, daří se naopak bezpečným přístavům

17.05.2017 Evropské indexy dnes po delší době zamířily do červených čísel. Ztráty jsou ale stále poměrně mírné, když si většina indexu připisuje pád do jednoho procentaa. Mluví se dnes hlavně o vlekoucím se skandálu v Bílém domě, kde měl Donald Trump údajně tlačit na šéfa FBI, aby nevyšetřoval skandál tehdejšího šéfa národní bezpečnosti. Na to se nabalují informace o tom, že měl Trump také údajně vyzradit ruskému ministru zahraničí přísně tajné zpravodajské informace. Politika je tak dnes dominantním tématem a možná i dobrým argumentem k částečnému výběru zisků. Korekce je ale velmi vlažná a v mnohem větší míře pravděpodobně souvisí s prostou překoupeností většiny akciových indexů.
img

Zlato je nejníže od poloviny března. K výprodeji pomáhá hlavně růst dluhopisových výnosů

04.05.2017 Jedna rychlá poznámka k cenám drahých kovů. Zlato i stříbro jsou pod tlakem a včerejší zasedání Fedu prodejní tlak ještě zesílilo. Příčinu výprodejů není těžké odhalit a párkrát jsem se o ní zmiňoval už i v ranních komentářích. Jedním z hlavních faktorů je ale růst dluhopisových výnosů a jeho negativní korelace s cenou zlata. Když to hodně zjednoduším, zlato i dluhopisy jsou bezpečné přístavy a zatímco zlato žádný výnos nenabízí, dluhopisy ano. Růst výnosů proto snižuje relativní atraktivitu drahých kovů v porovnání s dluhopisy a drahé kovy na vyšší sazby proto tradičně doplácejí.
img

USDJPY: Pár padá na 5 měsíční minima kvůli geopolitickým rizikům

12.04.2017 USDJPY pár se v úterý propadl na 5 měsíční minima kvůli zvýšením válečným a geopolitickým rizikům. Na cestě dolů prorazil pod psychologický level 110.00 a vytvořil minima těsně nad 109.30. V úterý se dolar pokoušel alespoň o částečné zotavení a USDJPY pár se obchodoval bez výraznější změny kolem 109.50.
img

Ranní videokomentář: Bezpečné přístavy znovu rostou. Dnešní kalendář je nabitý zajímavými fundamenty

12.04.2017 Včerejší seance přinesla výsledky britské inflace a hodně se mluvilo také o vztazích mezi USA a Ruskem, které se po Syrském chemickém útoku začaly částečně zhoršovat. Politika bude jedním z hlavních témat i dnes, když trhy čekají na komentáře Donalda Trumpa na Fox News, kde by se americký prezident měl vyjádřit nejen k situaci v Sýrii a Severní Koreji, ale také k reformě amerického zdravotnictví. Za pozornost dnes ale budou stát i výsledky z britského trhu práce, nebo zasedání kanadské centrální banky, takže bychom se dnes díky plnému ekonomickému kalendáři mohli dočkat docela zajímavé a volatilní obchodní seance.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | Obchodní systémy | Bitcoin | Fundamentální analýza | Čínský jüan | Intervence | Exotické měny | Intervence ČNB | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Price Action | Brexit | Řecko | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Australský dolar | Novozélandský dolar | Stříbro | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Pullback | Moody's | Fitch | Korelace | Equity | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | USD/CHF | AUD/USD | NZD/USD | EUR/GBP | GBP/JPY | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USD/CAD | EUR/JPY | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | G20 | Evropská unie | SYRIZA | Ruský rubl | HDP | Fibonacci | Devizové rezervy | Mexické peso | Brazilský real | Turecká lira | Bezpečný přístav | Dluhová krize | Divergence | Investiční soutěž | Monetární politika | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Evropské akcie | Kypr | Analytik | Pimco | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | USD/CNY | Česká koruna | Americké akcie | Medvědí trh | Býčí trh | ETF | Dluhopisový trh | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Komoditní měny | EUR/CHF | Síla měn | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | USD/CNH | SPX500 | Maloobchodní tržby | EUR/NOK | EUR/AUD | GBP/CHF | GBP/CAD | GBP/AUD | AUD/JPY | CAD/JPY | CHF/JPY | AUD/CHF | EUR/CAD | GBP/NZD | USD/MXN | USD/BRL | USD/ZAR | USD/TRY | USD/RUB | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Důvěra investorů | Měnový trh | Měnové trhy | Investiční web | Spready | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Average True Range | BRICS | Transakce | Balance | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bear | Benchmark | Bloomberg | Bod | Bond | Breakout | Broker | Bull | Bundesbank | Burza | Burzovní index | Béžová kniha | CBOT | CEO | CFD | CME | COT report | Cap | Carry trade | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Channel | Chop | Close | Konsolidace | DAX | Derivát | Devizový trh | Distribuce | Diverzifikace | Dlouhá pozice | Dluhopis | Dolarový index | Dollar | Downgrade | Downside | Downtrend | ECB | EFSF | EMA | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | FRA | Index FTSE 100 | FX | Fed | Fibonacci retracement | Finanční trh | Finanční trhy | Fixing | Flat | Foreign Exchange | Forward | Futures | G10 | G7 | Grafy | Hedging | Hedge | High | ISIN | Index DAX | Index PX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Investice | Investiční horizont | Investiční riziko | Investor | Investování | Japonský jen | Klouzavý průměr | Kolektivní investování | Komodity | Korekce | Kotace | Krátká pozice | Kurz | Kurzy měn | LIBOR | Likvidita | Long | Long pozice | Lot | Low | MACD | MIFID | MMF | MT4 | Makro data | Risk | Marže | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | NYMEX | NYSE | Nabídka | Neckline | Stavební povolení | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Open | Open interest | Outside Bar | Parita | Platební bilance | Portfolio | Portfolio fund | Pozice | Prémie | Průmyslové objednávky | RRR | RSI | Rally | Rating | Ratingová agentura | Reserve Bank of Australia | Resistance | Resistence | Retracement | Rezistence | Reálný účet | Platina | Riziko | Inflační riziko | Rizikové měny | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | SNB | Sell Stop | Sentiment | Short | Short pozice | Směnný kurz | Spot | Spread | Stagflace | Statut | Sterling | Stop-Loss | Support | Swiss | Take Profit | Pokladniční poukázky | Tightening | Trader | Trading | Trend | Trigger | Ukazatel | Uptrend | VIX | Volatilita | Volume | Výkonnost | Performance | Výnos | Wall Street | Warren Buffett | YTD | Yield | ZEW index | Bondy | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | Obchodování na forexu | Morgan Stanley | Euro STOXX | EMU | Goldman Sachs | Objem obchodů | Evropa | Japonské akcie | Asijské akcie | Index MSCI | Jihokorejský won | Panevropský index | Shanghai Composite | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční tipy | Investiční příležitosti | FTSE | Evropská ekonomika | Komerční banka | Patria | Komoditní trhy | Bank of America | Barack Obama | Americký prezident | XTB | X-Trade Brokers | Saxo Bank | BOSSA | Leoš Mareš | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | OSN | Spekulanti | Globální ekonomika | Jihoafrický rand | PBOC | Čínské akcie | Investoři | Měnové války | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Trh s nemovitostmi | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Klouzavé průměry | Michala Moravcová | Vývoj ceny | Aukce | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Makroekonomická data | Makroekonomické data | Market Color | John Hardy | Zisk | Finanční instrumenty | Britská měna | Těžba ropy | Futures kontrakt | Sázka | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz eura | Kurz koruny | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Panika | Euforie | Optimismus | Výsledky | Chamtivost | Strach | Emoce | Index nákupních manažerů | Investiční příležitost | Obchodní příležitosti | Obchodní příležitost | Bohatství | Credit Suisse | Vývoj dolaru | Japonská měna | RBNZ | Oanda | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | Gold | Jak obchodovat | Obchodovat | Ondřej Hartman | Investment Banking | CAC 40 | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Investiční banka | Makrokalendář | Zprávy z trhů | Analytický tým | Aktuální kurzy | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Index cen | Index PPI | Index CPI | Obchodní seance | Makrodata | Portugalsko | Devizové intervence | Riziková averze | LYNX | Index strachu | BTC | Australská centrální banka | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | FX trh | Žlutý kov | EuroStoxx50 | Zásoby ropy | Dukascopy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | ADP report | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Obchodní účet | Praxe | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | AUDUSD | NZDUSD | USDCHF | GBPUSD | USDCAD | EURCZK | GBPJPY | EURJPY | EURPLN | Raiffeisenbank | Aktivum | Carry trades | Delta | EPS | Index | Investiční strategie | Likvidní | Odpor | Otevřená pozice | Podpora | Rozdíl úrokové míry | Volatilní | AdmiralMarkets | Akcie Apple | Akcie dnes | Akcie Netflix | Akcie Societé | Akcie Societé Generale | Akcie Visa | Akciové burzy | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Argentinské peso | AUDJPY | Banka | Barel ropy | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | BH Securities | Bollingerova pásma | Bossa.cz | Brent | Britské libry | Brokers | Brokeři | Burzovní indexy | CAC40 | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Cena ropy dnes | Cena ropy na světových trzích | Cena ropy WTI | Cena stříbra | Cena zlata a stříbra | Cena zlata dnes | Ceny dolaru | Ceny drahých kovů | Ceny stříbra | Ceny zlata | Čínská ekonomika | Conference Board | CZK | Česká ekonomika | České koruny | Členské země eurozóny | DAX 30 | Devizový kurz | DJIA | Dolar | Dolary | Dukascopy Europe | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika USA | Engulfing | Etoro | Eura | EURGBP | EURCHF | EURIBOR | Euro posiluje | Evropská měna | Evropské burzy | Evropské měny | Exchange | Expirace | Finanční prostředky | Fondy | Forex soutěž | Forexu | Frank | FXstreet.cz | Fyzické zlato | GDP | GfK | Graf | Graf EURUSD | Hang Seng | Hodnota akcií | Hodnota eura | Hrubý domácí produkt | HSBC | CHFJPY | Index Dow Jones | Index euro | Index Hang Seng | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Index VIX | Index volatility | Instrumenty | Investice do akcií | Investice do drahých kovů | Investice do nemovitostí | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradenství | Investiční portfolio | Investiční účet | Zlaťáky | Investing | Investování do akcií | Investování do nemovitostí | Investování do zlata | Irsko | ISM | Jádrová inflace | Jak investovat | Japonská ekonomika | Jiří Tyleček | Jaroslav Brychta | JP Morgan | Kanadská měna | Kapitálové trhy | Komodita | Komoditní | Konfluence | Korelační koeficient | Koruna česká | Krize eurozóny | Kurs koruny | Kurs koruny k euru | Kurz dolarů | Kurz EUR | Kurz euro | Kurz forintu | Kurz USD | Kurzy | Libra | Lira | Londýnská burza | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Management | Market | Markets | Měnová krize | Měnové kurzy | Měnový kurz | Meziroční inflace | Míra inflace | Moving Average | MyFxBook | Nákup akcií | Nákup EUR | Naučte se obchodovat | Největší ekonomika světa | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Nikkei 225 | Nikkei225 | Norská koruna | NZDJPY | Obchodování s CFD | Obchodování s dluhopisy | Obchodování s komoditami | Oslabení koruny | Oslabení měny | Oslabování koruny | Pád akcií | Patria.cz | Pavel Šafařík | PinBar | Pips | Pokles eura | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Prodej EUR | Prognóza | Pšenice | Rates | Reuters | Risk Management | Risk Off | Risk On | Ropné vrty | Ropy | RUB | Rubl | Ruská měna | Růst HDP | Řecké volby | Řízení rizik | SaxoBank | Sázky | Signály | Slovník pojmů | Směnárny | Société Générale | SPX | SP500 | Spekulace na růst | Spořící účty | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Švédská koruna | Světové měny | SWIFT | Švýcarská centrální banka | Termínované vklady | TopForex | Trade Brokers | Trh | Tržní podíl | Twitter | Unce zlata | US dolar | US dollar | USD index | USDRUB | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj australského dolaru | Vývoj cen akcií | Vývoj cen ropy | Vývoj cen zlata | Vývoj ceny stříbra | Vývoj ceny uhlí | Vývoj ceny zlata | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | Vývoj ropy | Vývoj zlata | Webinář | Webináře | WTI | XTB.cz | X-Trade | Země EU | Země eurozóny | Zemní plyn | Zhodnocení peněz | Zkušenost | Zlaté rezervy | Zlato a stříbro | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Zprávy z ekonomiky | Železná ruda | Předpověď | Zisky | Tradeři | CNBC | Marc Faber | ZEW | DXY | EIA | ATR | ING | Benzín | Buffett | Put | Báze | Bill Gates | Buy | Diskont | EBITDA | Indie | Intermediate | Janet Yellen | Měď | Ministerstvo financí | P.A. | Protistrana | Range | Redukce | ROCE | Sell | Tim Cook | Tovární objednávky | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | Vybírání zisků | Černé zlato | WSJ | Čekací doba | Převis | Repo operace | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | QE | Světové ekonomiky | eBook | Investiční analytik | Tržní sentiment | Average true range (ATR) | Commission | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Majors | Volby | S/R zóny | Futures trhy | Futures trading | Cukr | Retail | USD/HUF | Vzdělání | COT | Velcí hráči | 1 milion | Burze | Penny stocks | Commodity futures | Commodity futures trading | Currencies | Currency | Investment | Slušný zisk | Stock market | Traders | Asijské obchodování | Forex analýza | Aramco | Markit | Unicredit | Danske Bank | TD Securities | Brown Brothers Harriman | Společnost Crédit Agricole | The New York Times | Jackson Hole | CNN | RBS | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | Evercore ISI | ABN Amro | Westpac | Caterpillar | Sentix | Standard Life Investments | Investing.com | Členové OPEC | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | NATO | Ole Hansen | Standard Chartered | RBC Capital | Sója | Sentix index | Oslabení eura | Spekulace na oslabení | TRIM Live | Reporty | Investiční soutěže | Šéfka Fedu | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Ceny nemovitostí | Halifax | Revize evropského HDP | Thomson Reuters | Volume profile | Dění na finančních trzích | Patrik Hezucký | Důležité fundamenty | Bezpečné měny | Short squeeze | HUF/EUR | Kurz EUR/USD | Brazílie | Dnešní fundamenty | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Pokles úrokových sazeb | Čínská centrální banka | Finanční systém | XAG/USD | MarketWatch | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikání | Euro proti dolaru | Euro vůči dolaru | Investičníweb.cz | Investiční večer | Automobilový průmysl | Mark Carney | Averze k riziku | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Vývoj akciového indexu | Finanční aktiva | Globální trhy | Renminbi | Cizí měny | Tržní volatilita | eFXnews | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Trendový kanál | Měkké komodity | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Multi-Asset obchodování | Výnosová křivka | Plodiny | Energie | Společná evropská měna | Prezident Fedu | Příležitosti na trzích | Earnings | Sentiment trhu | Podnikatelé | Pro tradery | Nejúspěšnější trader | Globální akciové trhy | Henry Hub | BlackRock | Oddělení forexu | Podnikatelská důvěra | Obchodník s komoditami | Implikovaná volatilita | Znalost | Přehled | Klid | Hillary Clintonová | Jádrový index | Kč/EUR | Volby v USA | Thomas Jordan | Agentura Reuters | Hodnota bitcoinu | Averze vůči riziku | Skandinávské měny | Sázet | Evropské trhy | Americké trhy | David Cameron | Bankovnictví | Futures kontrakty | Swapy | Cenové gapy | Referendum | Ekonomická aktivita | City | Ministři financí eurozóny | US akcie | Cena Brentu | Prezident ECB | Nejistoty na trzích | Nejistota na finančních trzích | Fundamentální faktory | Bezpečné investice | Americké firmy | Pozornost investorů | Bookmakeři | Setrvání Británie v EU | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Aktuální vývoj | Standard & Poor's | Kapitálové rezervy | Britské akcie | Strategy Research | Economic | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Glencore | Akcie ve Spojených státech | Akcie bank | Ekonomické dopady | Akcie v Asii | Japonský index Nikkei | Členství v EU | IBEX | Evropská dluhová krize | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Euro Stoxx 600 | Turbulence na trzích | Cenné kovy | Americké státní dluhopisy | Forexové trhy | Newyorský index S&P 500 | Dollar Index | Broker Trust | Panika na finančních trzích | Program nákupu dluhopisů | Velké banky | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Index volatility VIX | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Propad měn | Pokles libry | Zpomalení globální ekonomiky | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Výsledek referenda | Vládní dluhopisy | Britské banky | Odchod z EU | Hlavní indexy | Rizikovější aktiva | Nervozita | Globální finanční trhy | Růst akcií | AAA | Rating AAA | Dnešní ekonomický kalendář | Obchodování v Asii | Americké burzy | Reálné obchody | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Fibo | Dnešní obchodování | Dnes na trzích | Propad | Německý index DAX | Měnová opatření | Bělorusko | Kryptoměny | Frankfurtský DAX | Americká ropa WTI | Status bezpečného přístavu | Index Nikkei | TradingView | Země OPEC | Sázkové kanceláře | Citi | S&P | Guvernér | Agentura Fitch | Volatilita na forexu | Výrobní aktivita | Německý akciový index DAX | Německý DAX | Ztráty | Euro k dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Farmaceutické společnosti | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Posílení eura | Nálada na trhu | Opatření centrálních bank | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Historická minima | Evropský trh | Nejistota | Erste | Saúdská Arábie | Zasedání Bank of England | Čínský akciový index | Stagnace | Tempo růstu | Euro k americkému dolaru | Obchodování na devizovém trhu | CySEC | Zajištění | Komoditní sektor | Výnosy amerických dluhopisů | Zpomalení v Číně | Výrobní index PMI | Standard Life | Úvěrové krize | FTSE 100 | Blockchain | Litecoin | Ethereum | Tesla | Dluhové krize | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Vysoká volatilita | Nízká volatilita | Bear Sterns | Odhodlání | Měny na forexu | Kryptoměna | Představitelé Fedu | Výhled | Hlavní úroková sazba | Akciový index DAX | Euro Stoxx Banks | Bankéři | Uvolnit měnovou politiku | Utáhnout měnovou politiku | Poplatky | Nakupovat akcie | Rekordní minima | Objem intervencí | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Země používající euro | Slabé euro | Silné euro | Úspěšné obchodování | Nonfarm Payrolls | Americký trh práce | Dnešní zpráva | Britský FTSE 100 | Francouzský CAC 40 | Predikce | Summit G20 | Ekonomická situace | Globální obchod | General Electric | U.S. Bank | Bankovní unie | Bankovní krize | Průzkum | Graf ropy | Data z amerického trhu práce | Bankovní systém | Krize | Názory analytiků | Investiční rozhodnutí | Hlavní burzovní indexy | Inflace v Německu | Měnové otázky | Analytický tým FXstreet.cz | FTSE MIB | Světové trhy | Historické rekordy | Theresa May | Inflace v Česku | Snížení úrokových sazeb | Měny emerging markets | Zpomalení čínské ekonomiky | Britské referendum | Výběr zisků | Výnosy | Měnové stimulace | Zásoby zemního plynu | Rozhodnutí Bank of England | Zasedání Bank of Canada | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár USD/JPY | Rizikovější investice | Americká vláda | Česká vláda | Ekonomické údaje | Hlavní ekonom britské centrální banky | Akciové trhy v USA | Turecká centrální banka | TRY | Index cen domů | Odliv kapitálu | Měnové stimuly | Příjmy | Oslabování eura | Kapitálové strategie | Překoupený trh | Alphabet | xStation | Maďarský forint (HUF) | Měny&Sazby | ČTK | Zvýšení volatility | Japonský Nikkei | Konsenzus | Jihokorejský KOSPI | Růst ekonomiky | Belgie | HDP eurozóny | Statistiky ECB | Americké zásoby ropy | Zasedání americké centrální banky | Program kvantitativního uvolňování | Bilance ECB | Obchodní pozice | Vývoj úrokových sazeb | Zobchodované objemy | Hlavní ekonom | Jednání FOMC | Commodity Futures Trading Commission | Švédsko | Norsko | Odhad HDP | Očekávání | HDP v eurozóně | Index KOSPI | Bill Gross | Akcie firem | Purple Trading | Mizuho | J.P. Morgan | Okénko trhu | Ranní nadhoz | Manipulace s měnovým kurzem | Měny rozvíjejících se zemí | XTB Market Barometr | Market Barometr | BBVA | Výkyvy kurzu koruny | Silicon Valley Bank | Zahraniční forex | CoinDesk | Pohyby na finančních trzích | Carry tradeři | Vysokoúročené měny | BHS | Ceny pšenice | Breakout Trader | Objem zlata | Ekonomické výhledy | Ceny hliníku | Americký akciový trh | Dolarové ztráty | Hurikán Irma | Obchodování s cizími měnami | Investiční alternativa | Vývoj ceny platiny | Vývoj ceny palladia | Palladium | Václav Pech | Digitální zlato | Jerome Powell | MiFID II | LYNX Trading | BTCUSD | xPartners | Investiční nástroj | ETC | Investice do bitcoinu | Vývoj ceny pšenice | Ropné měny | Invesco | Nemovitostní fondy | Fox Business | NEST | Roman Koděra | Investice do kryptoměn | Pokles bitcoinu | Správce portfolia | Lithium | Asijské trhy | Vzácné kovy | Kobalt | Inverzní výnosová křivka | Cena bitcoinu | Začít investovat | Geopolitická rizika | Podnikání na kapitálovém trhu | Globální akcie | Trhy dnes | ICO (initial coin offering) | Ekonomické výsledky | Saxo | Obchodní války | FinTech | Krypto | Slabší koruna | Makrozprávy | OPEC+ | Obchodní válka | Zobchodovaný objem | Obchodní napětí | Podniky | Evropské akciové trhy | Globální růst | Silný americký dolar | Long signál | Netflix (NFLX) | L.F. Investment Limited | Inflace v eurozóně | Okénko finančního trhu | Akcie společnosti | Americké dluhopisy | Forint | Pokles ceny | Turecká měnová krize | Ekonomické krize | Ether | Obchodní rozhovory | Hongkongský dolar | HKD | Nové peníze | Dluhopisové výnosy | Růst výnosů dluhopisů | Trendové čáry | Akcie v Evropě | I-Trader | MSCI All-Country World | Pád ceny ropy | Americké volby | Ruská centrální banka | Vývoj ceny bitcoinu | Dodávky ropy | Signál na akcie | Pokles cen ropy | Tvrdý brexit | Výnosy z amerických dluhopisů | Christopher Dembik | Růst úrokových sazeb | Nervozita na trzích | Stanovení ceny | Obchodování se CFD | Posilování české koruny | Prezident Trump | Evropská komise | Splasknutí kryptobubliny | Měny vyspělých trhů | Vývoj finančních trhů | Refinitiv | Odhady analytiků | Zpřísňování měnové politiky | Růst cen komodit | Predikce cen komodit | Velké riziko | Makroekonomické strategie | Petr Plecháč | Data z ekonomiky | Ceny zemního plynu | Silný trh | Zvýšení sazeb | Rekordní růst | Norská centrální banka | Zájem investorů | Rozdílové smlouvy | Technologický Nasdaq | Americké HDP | Akciový stratég | Inflační očekávání | Splácení dluhu | Riziková měna | Zahraniční investoři | Slabší dolar | Růst cen ropy | CNY | Pokles sazeb | Sójové boby | Ceny pohonných hmot | MSCI Emerging Markets | Pokles kurzu | Oživení světové ekonomiky | Ztráty dolaru | Společná měna | Boris Johnson | NVDA | Začít obchodovat | DE30 | Guvernér Fedu | Snížení sazeb | Růst cen zlata | Prezidentka ECB | Akcie a ETF | Hrozby pro finanční trhy | Gazprom | NASDAQ 100 | Růst ceny zlata | Výnosové křivky | Výnos dluhopisů | Thajský baht | Záporný úrok | XTB Research | Akcia | Silný dolar | Britský premiér | Situace na trzích | SEBA | Digitální aktiva | Inverze výnosové křivky | Analýza stříbra | Poptávka po stříbru | Velcí spekulanti | Poměr zlato/stříbro | Likvidita na trhu | Cena niklu | Produkce zemního plynu | ISM index | Výnosy amerických státních dluhopisů | Čeští investoři | Růst mezd | Cena žlutého kovu | US500 | Hospodářská recese | Saudi Aramco | Dění na trzích | Globální recese | Denní graf | Dot plot | Nastavení úrokových sazeb | Overbalance | Poptávka po ropě | Pokles ceny ropy | Finanční situace | Data z Německa | Centrální banka Nového Zélandu | Úvěrová aktivita | Ceny palladia | Akcie roku | Pohled na zlato | Očekávaný růst | Obchodní dohoda | Kakao | Projevy centrálních bankéřů | RISK-ON | Vyšší úrokové sazby | Uvalení cel | Největší ekonomika | Druhá největší ekonomika světa | Druhá největší ekonomika | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Měny regionu | Nálada na finančních trzích | US30 | Dow Jones (US30) | KOSPI | Rozpočet | Deficit | Prezident Donald Trump | Káva | HDP v USA | Larry Kudlow | Trinity | Indigo | Objem | Data z USA | Obchod | Zpomalování ekonomiky | Zájem o investice | Trh práce | Obchodní dohody | Histogram | FRED | Dlouhodobé dluhopisy | Obrat trendu | Německá průmyslová výroba | Inflace v USA | ČSÚ | PFNonwovens | Lukáš Jankovský | Předseda představenstva | Slušné zisky | Vyšší riziko | Firma | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Ekonomiky eurozóny | PLN/EUR | Pokles průmyslové produkce | Technické analýzy | BAT | Risk-off | Americký průmysl | Parlamentní volby | Pfizer | TradingEconomics | Růst cen | Studie | Vysoké riziko | Bilance | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Avast | Ukrajina | Lagardeová | Labouristická strana | Úrok | Miliardy | Vyhlídky | Američtí zákonodárci | Domácí měny | Čínský průmysl | Ceny americké ropy WTI | Automobilový sektor | Dluhopisoví investoři | Zveřejněná data | Outsider | Christine Lagardová | SMA | Statistika | Předpovědi | Chronoekonomický pohled | Predikce vývoje finančních trhů | Predikce vývoje | Technologický sektor | Richard Stříbný | Miloš Mikolanda | INSTITUT CHRONOEKONOMIE | Ed Yardeni | Ceny výrobců | Průmysl | ADP | HUF | PLN | Na burze | Gabriel Štefaňák | Vyšší poptávka | Visa | Výrazný pokles | Čínské zboží | Sentix index nálady investorů | Index nálady investorů | Nově zahájené stavby domů | Data z průmyslu | Klíčový support | Poptávka centrálních bank | Lukáš Lipovský | Koruna dnes | Nízká inflace | Problémy | Breaking | Zasedání FOMC | Prognózy | Nejistoty | Ranní komentář | Vybírat zisky | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Chuť k riziku | MSCI All-Country | GBP/EUR | Celkový zisk | Výhled do budoucna | Plyn | Dobrá nálada | Nálada | Růst amerických akcií | Kontrakty | Ekonomické zpomalení | Prohlášení | Moskva | Nord Stream | IAG | Míra | Úroky | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Nižší úrokové sazby | Premiér Boris Johnson | Předseda | Americké centrální banky | Dolar roste | Impeachment | Nabídka a poptávka | Vývoj spotřebitelské inflace | Fed index | xStation5 | MasterCard | Nákupy centrálních bank | COCOA | Oživení inflace | Nejlepší akcie | BREAKING | Stratég | Akciové indexy v USA | Miliardy korun | Výnosy státních dluhopisů | Koruna posílila | Zájem o rizikovější aktiva | Peking | US100 | Americký index | Ceny dluhopisů | Ziskovost | Investiční aktivita | ETF roku 2020 | Hospodaření | Růst měnového páru | Růst poptávky | Klesající trend | Krátkodobé obchodování | Úrokový rozdíl | Dlouhodobí investoři | Silný support | Návratnost | Netflix | NFLX | Inovace | Zabití íránského generála | Rizika na Blízkém východě | Analýza společnosti | O2 | Írán | Ministr zahraničí | RBA | Budoucnost | Ifo | Zemědělství | Negativní zprávy | KRW | Jihokorejský won (KRW) | Poradenství | Dividendový aristokrat | Tuzemská inflace | Vývoj měnového páru USD/MXN | Luboš Růžička | Ukazatele | Cenové tlaky | Ceny energií | Úspěšný týden | Očekávaný vývoj | Komunikace | Trump | Čínské indexy | Pozitivní zprávy | Prezident | Nezaměstnanost v Británii | Koronavirus | Lepší zítřky | Samsung | Trhy | Čínské úřady | ASX 200 | S&P/ASX 200 | Světová zdravotnická organizace | WHO | Evropské ekonomiky | Indikátor ekonomického sentimentu | Akcie roku 2020 | Šíření koronaviru | Silné měny | Virus | Jüan | Negativní dopad | Pokles | Situace | České měny | Situace okolo koronaviru | Důchody | Coronavirus | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | Treasuries | Obavy z koronaviru | Vít Hradil | Růst inflace | SARS | Epidemie koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | Epidemie SARS | Vysoká inflace | Ceny Bitcoinu | Vstupy | L.F. Investment | Vývoj měnového páru USD/ZAR | Vývoj měnového páru USD/CNH | THB | Thajský baht (THB) | Hongkongský dolar (HKD) | Japonský jen (JPY) | Měnový pár USD/CNH | Raiffeisenbank a.s. | Panika kolem koronaviru | Virus SARS | Pochybnosti | Zlepšení | Světová zdravotnická organizace (WHO) | Americká administrativa | Obchody | Výdaje | Strach z koronaviru | Daň z příjmu | Průmyslníci | Čínská vláda | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Dopady koronaviru | Optimismus na trzích | Americký ISM | Americký ADP report | Americký ADP | Italský PMI | Španělský PMI | PMI pro sektor | Sazby beze změny | SEC | Údaje o průmyslové výrobě | NFP | Rozhodování | Americké ekonomiky | Obchodovanie | VoxEU | West Texas Intermediate | Medvědi | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Dnes na forexovém trhu | Růst sazeb | Politika centrálních bank | Navýšení úrokových sazeb | COVID-19 | Zemědělské komodity | Kukuřice | OIL.WTI | Ekonomické aktivity | Údaje z USA | FinTech akcie | Nejlepší FinTech akcie | FinTech akcie roku 2020 | NVAX | Akcie Novavax (NVAX) | Akcie Novavax | ALNOV | Akcie Novacyt (ALNOV) | Akcie Novacyt | Akcie Akcie Philips (PHIA) | Akcie Akcie Philips | PHIA | Vývoj ceny dluhopisů | Šíření onemocnění | Ekonomické recese | Dopady epidemie koronaviru | Caixin/Markit | Americký Fed | Akcie Netflix (NFLX) | Stabilita | Vývoj | Boj proti koronaviru | Šok | Opatření proti šíření nemoci | Výkyvy | Začátek cenové války | Francouzská průmyslová produkce | Italská průmyslová produkce | Cenové války | Zásoby ropy v USA | Vysoká rizika | Prudký pokles | Hlavní měny | IBEX 35 | Asijské akcie dnes | Nifty 50 | Profitovat | Další vývoj | Karanténní opatření | Stimuly | Útlum ekonomiky | Razantní útlum ekonomiky | Odhady ekonomů | Trh je nervózní | Režim řízeného plovoucího kurzu | Nízká likvidita | Nízká likvidita na trhu | Tržby společnosti | Největší propad | Silný pokles | Allied Healthcare | AHPI | Allied Healthcare (AHPI) | Akcie Allied Healthcare | Šíření viru | Fiskální balíček | New York Times | Nákupy aktiv | Nákupy vládních dluhopisů | Vedlejší účinky | Spotřebitelé | Pád ceny | Pandemie COVID-19 | Historie se opakuje | Historie | Úvěrový program | Nouzový úvěrový program | Nejdramatičtější výprodej | Žádosti o podporu | Šíření nemoci COVID-19 | Šíření nemoci | Texas | Další pokles | Koronavirová krize | Republikáni | Demokraté | Domácnosti | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Prodejní tlak | Německý akciový index | Sněmovna reprezentantů | Anomálie | Porovnání vývoje | Tomáš Raputa | Vnímání rizika | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | Koronavirové krize | Signál | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Tisková konference | Potenciál | Americké příjmy | Příjmy a výdaje domácností | Americká spotřebitelská důvěra | Finanční prostředí | Propad HDP | Ceny elektřiny | Inflace zpomaluje | Izrael | Ekonomiky | Ekonomický propad | Člen představenstva | Akciový index S&P 500 | Války | Poradce | Organizace | Růst nezaměstnanosti | Závislost | Práce | Koronakrize | Swapové body | RBK | Údaje | Ekonomické škody | Ropný průmysl | Raketový útok | Německá průmyslová produkce | Dolar slábne | Hlavní měnové páry | Snížení produkce | Pensylvánie | Více peněz | Index US500 | Jiří Makovský | Úspory | Hospodářské oživení | After market close | Market close | Profitabilní obchodování | Uzavření trhů | USD za barel | Vývoj měnového páru USD/CAD | Propad ceny ropy | Propad ceny | Trade | S&P500 | Producenti ropy | Zbyněk Stanjura | Rizikový apetit mezi investory | Apetit mezi investory | Rizikový apetit | Risk on a Risk off na forexu | Propojenost mezi finančními trhy | Cenové pohyby | Celosvětová poptávka po ropě | Evropské indexy | Posílení | Náklady na obsluhu dluhu | Kristina Hooper | Joe Biden | Data z trhu práce | Cestování | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | SMA 100 | Náklady na financování | Americký ropný průmysl | Akcie padají | Růst výnosů | Německé průmyslové objednávky | Hospodářství EU | Vývoz | Historicky nejnižší | Růst zadlužení | Zadlužení | Obavy o bezpečnost | Bezpečnost | Politická nestabilita | Průmyslové kovy | Technologický pokrok | ONE | Volatility trhu | Vakcína | Sektor služeb | CL | Moderna | MRNA.US | Marek Brávník | Australská vláda | Investovat peníze | JDE | Unie | ČR | Soběstačnost | FRA40 | Dlouhodobý výhled | Nissan | Nové úvěry | Bývalý prezident | Výrobní PMI | Sentiment na trzích | Střední Evropa | Kommersant | Rozhodnutí ECB o sazbách | Tisková konference Christine Lagardové | Rekordní pokles | Období krize | Arizona | Sentiment na trhu | Covid | Cardano | Výkyvy cen | Český stát | Ukrajinský prezident | Volodymyr Zelenskyj | Exporty | Výdaje japonských domácností | Tempo růstu PPI v USA | Tempo růstu PPI | PPI v USA | Červnová inflace | Výrazný propad | Tolerance rizika | Silicon Valley | Šance | Ceny | Praha | Malé zisky | Krátkodobé výnosy | Technologické společnosti | Reálná hodnota | Společnost XTB | Znovuotevření ekonomiky | Vývoj ceny zlata v USD | Vývoj ceny zlata v USD za unci | Americké vládní dluhopisy | Pár EUR/USD | Nikl | Zastavení růstu | Důvěra | Caixin | Výzkumy | Růst vývozu | Politické události | Významné události | Dlouhodobě profitabilní | Slábnoucí dolar | Erdogan | Oživení poptávky | Prezidentské volby USA | Vliv voleb na trhy | Diverzifikace do různých sektorů | Radikální změny | Dluhopisy a zlato | Analytik XTB | Pandemická situace | Fear and Greed Index | Vztah opcí put a call | Počet akcií | Fear and Greed | Chamtivost a strach | Kryptoměnový trh | Turecká lira (TRY) | Brazilský real (BRL) | Jihoafrický rand (ZAR) | Eurokrize | Zadlužení 100 % HDP | Ruská vláda | Výrobní index | Peso | Kombinace indikátorů | Nvidia | Carmen Reinhartová | Budoucí vývoj | Elektromobily | Pandemie v Evropě | Biden | Marathon | Energetický sektor | Speciální strategie | Embargo | Růst zlata | Způsob investování | Nařízení | Intel | Pokles indexu | Pokles indexu S&P 500 | Poptávka a nabídka | Pozice velkých spekulantů | Volební pat | Zveřejnění výsledků | RBAG | Pandemická křivka | Pfizer/BioNTech | Vakcína Pfizer | Vakcína Pfizer/BionTech | Bull run | Ministr zdravotnictví | Akcie spoločnosti | Výdělky | Přebytek obchodní bilance | Futures na DAX | Očkování | LEN | Rozpočtové deficity | Vývoj spreadu | Růst průmyslové produkce | Ceny americké ropy | Zlepšení ekonomického výhledu | Výhled na rok | Pokles zásob | Počasí | Home office | Růst ceny | DOT | Počet pracovních míst | Evropské centrální banky | CARA | Etsy | ETSY.US | DAX (DE30) | Nárůst ceny | Jestřábí přístup | Vypuknutí pandemie | Brent (OIL) | Kov | Nové rekordy | Pozice spekulantů | FOMC minutes | Vývoj měnového páru CHF/JPY | Celosvětová poptávka | Trendy komodit | Nárůst výnosů | Prezident Erdogan | Blízká budoucnost | Klíčové centrální banky | Ochrana proti inflaci | Akcie Goldman Sachs | Objednávky | Klíčové události tohoto týdne | Události tohoto týdne | Dluhový strop | Trading.com | Větší zisky | Vývoj průmyslu | Futures na americké indexy | Znalost trhu | Pandemie COVID | Tuzemská měna | Riziko ztráty | API | Oslabení | Politická rizika | Ruský ministr | Cíle | Příležitosti | Dlouhodobý support | Dodávky plynu | Platidlo | Zajišťování | Konkurence | Prodej | Mali | Shortování | Cyklus zvyšování sazeb | Dolar dnes | Etsy (ETSY.US) | Technologie | Výrobní komodita | Hliník | Spotové ceny | JAR | Americký trh | Nedostatek potravin | Kryptoaktiva | Rekord | Vnímání | Interpretace | VIAC | Vývoj měnového páru EUR/CHF | Inflace ve Švýcarsku | SHIB | Vyšší úroky | Zájem Čechů | ASX | Indexy v Číně | Vlna pandemie | Nedostatek čipů | Dodávky plynu do Evropy | Společnosti | Opatření | Rivian | Dna | Evergrande | Výběr daní | ANO | Vývoj ceny uhlí v USD | Obchodní bilance Austrálie | Uhlí | Vysoká poptávka | Vývoj ceny uhlí v USD za tunu | Ceny uhlí v USD za tunu | Solana | Los Angeles | Omezení cestování | Úročení | Automotive | Minulá výkonnost | Vysoké ceny | Vývoj produkce | Situace na komoditních trzích | Meziroční vývoj spotřebitelské inflace | Zdravotnictví | Obilí | Pozornost | Ceny zemního plynu v USA | Klima | Prohloubení deficitu | Rivian Automotive | Polygon | RIVN | Česká národní banka (ČNB) | RIVN.US | Společnost | Výsledky společnosti | Reálné výnosy | Rivian Automotive (RIVN.US) | Investoři do zlata | TIM | Antony Blinken | Omicron | Mutace omicron | Nálada na trzích | | Občanské války | Zlotý | Rozšíření | Spotřebitelské inflace | Large speculators | Trh se zlatem | Joe Manchin | Nulové úroky | Držení short pozice | Tok kapitálu | Přebytky zahraničního obchodu | Příliv dolarů | Investice do rozšiřování kapacit | Rozšiřování kapacit | Znehodnocení hodnoty měny | Hodnoty měny | Pozitivní swapy | Desetileté výnosy | Lucid Group | LCID | Lucid | Válka na Ukrajině | Simon Peters | Nový týden | Futures na S&P 500 | Rusko-ukrajinský konflikt | Marathon Oil | MRO | MRO.US | Marathon Oil (MRO.US) | NVDA.US | Nvidia (NVDA.US) | Útok na Ukrajinu | Invaze na Ukrajinu | Ruské invaze na Ukrajinu | Dění na Ukrajině | Sankce | Konflikt na Ukrajině | Ruská invaze | Ruské banky | Ruská agrese | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Ceny pšenice v USD | Vývoj ceny pšenice v USD | Kyjev | Studená válka 2.0 | Studená válka | Regionální konflikt | Mezinárodní vztahy | Jak naložit s investicemi | Ministr dopravy | Ruská vojska | LCID.US | Lucid Group (LCID.US) | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | Invaze | Hodnota rublu | Jan Večerka | Invaze ruských vojsk | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Nord Stream 1 | Geopolitické události | Inflace v Japonsku | Ruský Gazprom | Ruská okupace Ukrajiny | Ruská okupace | Okupace Ukrajiny | Tržní hospodářství | Omezený výběr valut | Výběr valut | Aktuální hodnota rublu | GMT | Ukrajinští uprchlíci | Vzestupný trend | Zelenskyj | Web3 | Pepa Zeman | Přijetí | Pěstování obilovin | Energetická situace | Marketingová komunikace | Sloučení | Prime | Investiční cíle | Windfall tax | Béžová kniha Fedu | Oslabení USD | BrikkApp | Retracementy | Energetické komodity | Mary Dalyová | Krátkodobí obchodníci | Krátkodobé cenové pohyby | CFD (Rozdílové smlouvy) | Zajímavé příležitosti | Lula | Pozitivní nálada | Korporace | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Války na Ukrajině | Vysoké inflace | Hlavní kryptoaktiva | CZ | Strategie investování | Timur Barotov | BHS Timur Barotov | Vyplacení dividendy | Crowdfundingové platformy | Vysoké sazby | Krypto a blockchain | Sektor s kryptoměnami | OCI | Vyšší náklady | Stříbro (XAG/USD) | Invesco Ltd. | Válka | Spojení | Zvýšení cen ropy | Klesající inflace | Vysoké úrokové sazby | Zakladatel | Ztráty peněz | Vice | Invesco Physical Gold ETC | Fondy Invesca | Směřování | Odvody | Zveřejnění výsledků hospodaření | Wagnerova skupina | Varovné znamení | Stříbro a platina | Příliv krátkodobého kapitálu | Refinancování firemních úvěrů | Transakce ČEZ | Vynucené transakce ČEZ | Vynucené transakce | ČEZ Annual Report 2022 | ČEZ Annual Report | ČNB ARAD | ČEZ Investor Presentation | Worldgovernmentbonds | Hamás | Snížení cen | Technologické inovace | Portfólia | Klíčové události | W1 | Ekonomické trendy | Strategie obchodování | Zotavení | Zemědělské produkty | Konflikty | Strategie obchodování s komoditami | Výkyvy v cenách | Geopolitické konflikty | Přístupy k obchodování | Investice proti inflaci | Různé typy komoditních trhů | Typy komoditních trhů | Významné výkyvy cen | Formování cenových trendů | Normalizace trhu | Průmyslové aktivity | Hledání bezpečných investic | Volatility akciových trhů | Zvýšené volatility | Období korekce | Zklidnění trhů | Očekávání inflace | Potravinové zásobování | Globální potravinové zásobování | Příležitosti pro obchodování | Faktory ovlivňující ceny komodit | Globální ekonomické trendy | Embargo na ropu | Rok 2020 | Ropné trhy | Zpracování komodit | Těžební technologie | Zpracovatelské metody | Inovace v zemědělství | Snížení cen komodit | Nárůst poptávky | XPT/USD | Platina (XPT/USD) | Graf platiny | Klíč k úspěchu | Volatilita cen komodit | Volatilita cen | Sezónní výkyvy v cenách | Sezónní výkyvy | Výkyvy v cenách zemědělských produktů | Čtení cenových patternů | Fundamentální vs. Technická analýza | Úspěšné obchodování s komoditami | Studium externích faktorů | Vstupní a výstupní body | Výstupní body | Graf Kakaa | Graf Kakaa (Cocoa) | Změny ve výrobních nákladech | Změny v regulačních politikách | Stanovení pevných stop-lossů | Hluboká znalost trhů | Graf ropy (CL) | Průzkum hlavních trhů | Podstata komodit | OPEC (Organizace zemí vyvážejících ropu)
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Cena | Růst | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Bezpečná měna
Bezpečná platidla
Bezpečné dluhopisy
Bezpečné hlavní měny
Bezpečného útočiště
Bezpečné indexy
Bezpečné investice
Bezpečnější investice
Bezpečnější měny
Bezpečné měny

Následující klíčová slova

Bezpečné uložení digitálních měn
Bezpečné útočiště
Bezpečné útočiště pro investory
Bezpečné zásobování
Bezpečné zásobování plynem
Bezpečnost
Bezpečnosti na internetu
Bezpečnost nejbezpečnějších investic
Bezpečnostní analytici
Bezpečnostní analytik
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
InstaForex ETF
Potvrďte prosím... Zavřít