Pátek 19. duben 2024 08:47
reklama
Dukascopy new
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
Swissquote Bank
reklama
FTMO král

Averze k riziku

img

Dolar nakonec zúročuje optimismus Fedu, libře naopak přitížila politika

18.07.2018 Připravená část včerejšího vystoupení Jeroma Powella v Senátu nepřinesla nové informace a zůstala na trzích skoro bez odezvy. V dalším průběhu akce, kdy došlo na otázky, se ale na trzích projevil zejména optimismus Fedu na vývoj ekonomiky a tlumení obav z témat jako obchodní spory a cla.
img

Rozbřesk: Kola obchodní války se roztáčí. Jak to všechno skončí?

09.07.2018 Na poli obchodních válek stále přituhuje. Šestého července USA uvalily 25% clo na výrobky v hodnotě 34 miliard dolarů dovážených z Číny. Ta reagovala stejnou mincí, přičemž se k ní připojilo i Rusko. Ačkoliv je objem postiženého zahraničního obchodu prozatím malý, ve hře může být daleko více. I proto již dnes analytici řeší mikroekonomické dopady cel na jednotlivá odvětví, resp. na konkrétní firmy, ale také se preventivně ptají, jak obchodní válka postihne celé ekonomiky.
img

Trhy si dnes částečně oddechly. Čína nehodlá použít CNY jako nástroj obchodní války

03.07.2018 Po nervózním začátku týdne se dnes nálada na trzích začíná pozvolna uklidňovat. Úterní seance je zatím bez důležitého makra, takže se zdá, že hlavní roli v postupné stabilizaci sehrává tentokrát Čína, kde dva ze zástupců čínské centrální banky v ranních hodinách verbálně podpořili slábnoucí čínskou měnu. Ta podle nich nebude nástrojem obchodní války a v případě dalšího slábnutí bude centrální bankou podepřena tak, aby její kurz zůstal stabilní. Čínský junan na tato slova reagoval zpevněním a částečnou korekcí svých včerejších ztrát.
img

Rozbřesk: Německé firmy se bojí vyhrocené obchodní války. Koruna na dohled 26,00 EUR/CZK

26.06.2018 Zatímco v české ekonomice panuje optimistická nálada, v té německé opět narůstají obavy. Tolik sledovaný index Ifo v červnu opět poklesl a vrátil se na úrovně, kde byl naposledy na začátku loňského roku. Rekordní sentiment z přelomu roku je dávno pryč a firmy se na svůj současný vývoj i budoucí vyhlídky dívají opatrněji a kritičtěji. Platí to jak pro průmysl, tak pro obchod a služby.
img

Akcie opět výrazně ztrácí, risk-off efekt pomáhá hlavně bezpečným přístavům

19.06.2018 Risk-off efekt pokračuje. Úterní seance dnes plynule navazuje na konec minulého a začátek tohoto týdne a akciové indexy se znovu dostávají do červených čísel. Téma výprodejů je jasné, když se obchodníci obávají další eskalace obchodní války mezi USA a Čínou. Důvody k obavám dává především americký prezident Trump, který na čínská odvetná opatření reagoval prohlášením, podle kterého by na Čínu mohl uvalit další cla za 200 mld. dolarů. Tvrdě zasaženy dnes ráno byly hlavně čínské akcie, které se propadly o více než pět procent. Ušetřeny ale nejsou ani indexy v Evropě a v USA.
img

Trump na nic nečekal a znovu otřásl s trhy. Trpí i koruna

19.06.2018 Netrvalo dlouho a přišlo, co asi přijít muselo - Donald Trump hrozí dalšími cly na čínské zboží. Zcela ve svém stylu se snaží zaskočit protivníka: Z dříve avizovaných cel na zboží za 100 mld. USD se stává 200 miliard. Reakce tedy přišla rychle a byla výraznější, než se čekalo, takže to vypadá, že i čínská odpověď na první cla amerického prezidenta zaskočila.
img

Akcie kvůli politickým rizikům znovu ztrácí, ropa část pátečních ztrát umazává

18.06.2018 Po důležitém minulém týdnu, který přinesl zasedání Fedu a ECB se v novém týdnu na scénu vracejí znovu politická rizika. Ta o sobě dala vědět už v pátek, kdy USA uvalily cla na dovoz z Číny, na která Čína o víkendu reagovala odvetnými opatřeními v objemu 35 mld. dolarů. Trhy nyní netrpělivě čekají na to, jak na odvetná opatření zareaguje Donald Trump, který Číně vyhrožoval dodatečnými cly ve výši 100 mld. dolarů. To samozřejmě zanechává dopad na ocenění akcií, které dnes navazují na slabší páteční seanci a na mírně podprůměrných objemech ztrácejí v Evropě i v USA.
img

Makro vyhlídky: Existuje riziko, že Itálie opustí eurozónu?

01.06.2018 Italská ekonomika zpomaluje a náš hlavní makroekonomický ukazatel, úvěrový impuls, se dostal až k hodnotě mínus 2 % HDP. To je nejnižší úroveň od roku 2013. Přes akomodativní monetární politiku ECB se Itálie nemůže dostat zpět do tempa. Předpokládá se, že růst HDP se v následujících letech dostane k 1 %, což automaticky omezuje možnosti expanzivní fiskální politiky.
img

Koruna i euro korigují ztráty. Strach z Itálie ráno ustoupil

30.05.2018 Strach z Itálie oběhl dokola světové finanční trhy a dnes se vrací zpět do Evropy v podstatně mírnější podobě. Díky tomu se investoři částečně vracejí do italského dluhu a vystupují z bezpečnějších německých, amerických či jiných alternativ. Eurodolar se vrací k 1,1600 a lehce tak koriguje poslední sérii ztrát.
img

Politická situace v Itálii znovu doléhá na indexy i na euro

28.05.2018 Pondělí seance sice přinesla absenci nového makra a svátek v USA a Británii, ale i tak se zdá, že mají obchodníci o zábavu postaráno. Téma pondělní seance je totiž jednoznačné a je jím politická situace v Itálii. Ta se začala znovu vyhrocovat o víkendu, kdy italský prezident Mattarella odmítl vládního kandidáta na post ministra financí a na pozici premiéra jmenoval svého kandidáta a bývalého člena MMF Carlo Cotarellliho. Ten je pověřen sestavením úřednické vlády, která ale téměř jistě nezíská podporu v parlamentu, což znamená, že země směřuje k předčasným volbám, které by se mohly konat už letos na podzim. Krize na italské politické scéně se tak prohlubuje, na což dnes doplácí především italské dluhopisové výnosy, které rostou u 10letých splatností o 20bp. až na 2,65 %.
img

Volatility report: Americké indexy zatím zůstávají v klidu. Silný dolar a utahování v USA ale začínají doléhat na globální trhy

25.05.2018 Další týden se pomalu chýlí ke konci a tentokrát se obchodníci na finančních trzích rozhodně nenudili. Po kratším období klidu se na trhy opět vrátila nervozita, která se ale tentokrát netýkala ani tak Spojených států, jako spíše ostatních světových indexů. K růstu averze k riziku pomohlo tentokrát více menších faktorů, mezi které se řadí například kolaps turecké liry, situace na italské politické scéně (a její dopad na evropské úrokové spready), další signály o zpomalování světové ekonomiky a v neposlední řadě i velmi čerstvé rozhodnutí Donalda Trumpa zrušit červnový summit se Severní Koreou. Tohle všechno však doléhalo více na zbytek světa než na USA, což je jasně patrné i ze srovnání amerického indexu S&P 500 a německého DAXu. Zatímco v USA totiž indexy více méně stagnovaly, v Evropě byly pod tlakem.
img

Rozbřesk: Turecká nákaza na forexu ve střední Evropě? Racio se hledá jen těžko…

25.05.2018 Kdo někdy zavítal do Turecka, tak asi potvrdí, že rozdíly mezi touto zemí a střední Evropu jsou zřejmé, přičemž vyloženě výrazné odlišnosti se neomezují jen na jiný přístup k designu toalet. Skutečně, charakter tureckého hospodářství je i v 21. stoletím na hony vzdálen české, polské či maďarské ekonomice. Přesto to podle chování devizových trhů vypadá, že investoři/spekulanti aktuálně hodili středoevropské měny do jednoho pytle spolu s tureckou lirou. Odborně se tomu říká tak, že regionální devizové trhy postihla finanční nákaza, kdy výprodej jednoho aktiva zasáhne i ostatní (aktiva/měny) ze stejné třídy. Mohla by mít však turecká nákaza ve střední Evropě nějaký racionální podtext?
img

Ranní videokomentář: Trump zrušil summit se Severní Koreou a poslal akcie do červených čísel

25.05.2018 Včerejší seance přinesla opět mírný růst averze k riziku na trzích. K tomu tentokrát pro změnu přispěl americký prezident Trump, který v dopise severokorejskému prezidentu ukončil přípravy na singapurský summit, který se měl konat 12. července. Trhy Trumpovo rozhodnutí dostalo pod prodejní tlak, i když korekce nebyla nijak silná a jeho dopad pravděpodobně bude spíše omezený. Severní Korea navíc v odpovědi uvedla, že doufá v opětovné nastartování jednání, což signalizuje, že sumit mezi oběma prezidenty je i nadále možný. Dnešní seance bude opět o řadě malých rizik, které na trhy poslední dobou doléhají a ke kterým vedle Severní Koreje patří také například téma Turecka a Itálie. Z makra jsme zvědaví zejména na další výsledky z Británie.
img

Trump není spokojený a odnáší to i koruna. Optimismus z úvodu týdne je pryč

23.05.2018 Začátek týdne na finančních trzích kalila italská politika, ale na většině trhů převládal pozitivní vývoj. Jeho základ při absenci jiných impulsů či dat tkvěl hlavně v pozitivním vývoji jednání USA - Čína o vzájemném obchodě. Zdá se ale, že tržní optimismus narostl přece jen moc. Stačilo pár dalších poznámek a vše je jinak, vybírají se zisky a peníze tečou do bezpečných aktiv.
img

Ranní videokomentář: JPY díky nervózní Asii začal znovu zpevňovat, dnes britská inflace

23.05.2018 Včerejší seance se na většině trhů nesla opět v klidném duchu, ale dnešní ráno už je o poznání nervóznější. Pod tlakem jsou zatím hlavně asijské indexy, což má příznivý dopad na JPY, který začíná znovu mírně zpevňovat a likviduje tak část vysokých ztrát, které na páru s dolarem nabral. Růst averze k riziku je ale spíše jen technického charakteru a zatím proto stojí na ne příliš silných základech. Dnešek bude velmi zajímavý hlavně pro libru. Ta čeká na výsledky CPI, který by v případě pozitivního překvapí mohl začít opět konečně zvedat šance na dřívější růst úrokových sazeb. Pokud však čísla znovu zklamou, nebudou to mít libroví býci jednoduché.
img

Dolar navázal na své zisky a pokračuje v růstu, akcie zatím spíše vyčkávají

23.04.2018 Pondělní seance zatím na finančních trzích probíhá v klidu a na nízkých objemech. Akciové indexy v Evropě za sebou mají opatrný start do nového týdne a své pozice z minulého pátku si zatím drží. Objemy jsou však až třetinu pod dlouhodobým průměrem, takže zatím obchodníci na vstup do větších pozic spíše pouze vyčkávají.
img

Akcie v krizi, měnový trh ztratil směr

06.04.2018 Akcie zejména firem z technologického sektoru přinesly špatnou náladu. Tyto akcie podkopaly pozitivní sentiment a spustily nervozitu a averzi k riziku napříč všemi druhy aktiv. Odpověď měnového trhu je prozatím jen velmi mírná, a to i když trhu nyní chybí katalyzátor. Akciový trh je v současnosti místem chaosu. Největší pokles zaznamenaly akcie technologického sektoru.
img

XTB Market Barometr

06.04.2018 Máme před sebou zajímavou seanci, která bude důležitá hlavně pro USD a CAD, které zveřejní výsledky z pracovního trhu. Potenciálně zvýšenou volatilitu i trend ale čekáme také od britské libry, kterou by mohl rozvlnit odpolední projev guvernéra Carneyho. Ke zvýšené volatilitě na FX se navíc může přidat také růst averze k riziku a tedy i zvýšený trend na akciích a JPY, na které dál doléhá vysoká úroveň rizikových přirážek, která je spojená s dalšími obavami z eskalace napětí mezi USA a Čínou, ke které svými komentáři na téma nových cel v noci ze včerejška na dnešek znovu pomohl Donald Trump.
img

Nejprve čínská rána, pak snaha o zotavení. Dolaru nesvědčí averze k riziku

04.04.2018 Už v dopoledních hodinách začaly z Číny chodit informace o plánovaných odvetných clech, a to po konkrétních skupinách výrobků - letadla, auta, sója... Spolu s tím se akcie příslušných amerických výrobců začaly připravovat na propad se začátkem obchodování. Evropa mezitím navyšovala své ztráty v duchu celkově negativní nálady a v obavách z dalších omezení pro zahraniční obchod.
img

Dolar si odpoledne připisuje zisky vedle lepšící se kondice akcií

28.03.2018 Americký dolar na hlavních párech odpoledne posiluje. Eurodolar tak klesá na 1,2340, libra-dolar na 1,4100 a pár dolar-jen roste na 106,20. Po nerozhodném ranním obchodování je to změna, ve které se odráží hlavně zlepšení nálady na akcích.
img

Hrozba obchodní války snižuje chuť investorů riskovat

28.03.2018 Rozhodnutí amerického prezidenta Donalda Trumpa o uvalení cel na čínský dovoz, které může vyvolat odvetné opatření Číny zavést vlastní cla, vyvolalo na finančních trzích negativní nálady. Akcie poklesly a vynořují se obavy, že obchodní válka bude mít vliv i na globální hospodářský růst. Nervózní nálada se dále prohloubila s příchodem nové zprávy, že Bílý dům na návrh Donalda Trumpa odvolal svého poradce pro oblast bezpečnosti Herberta Raymonda McMastera, kterého nahradil John Bolton. Ten je podle měnového stratéga Saxo Bank, Johna Hardyho, známý svými odvážnými prohlášeními o nových sankcích pro Írán.
img

Finanční trhy se začínají měnit, situace na akciích tomu napovídá

27.03.2018 Aktuální situace na trzích, především na těch akciových se zdá být trochu zvláštní. Poté co americký akciový index S&P 500 ztratil 2 dny po sobě přes 2%, dohromady za týden přes 6%, začátkem nového týdne začali být býci velmi aktivní. Okamžitě odmítli jakýkoliv další propad ceny na nižší úrovně a realizovali za pouhý den zisk 2,7%. To se může zdát jako celkem slušný zisk, pokud bychom však byli svědky výrazného zlepšení fundamentu nebo něčeho podobného. To se však nestalo a jednalo se pouze o korekci předchozího pohybu. Zisk 2,7% za pouhou jednu obchodní seanci je největším za poslední 2 roky. Zároveň trh S&P 500 realizoval zisk větší jak 2% během jedné seance poprvé od konce roku 2016.
img

Akcie znovu v zelených číslech, dolar tentokrát silnější na všech měnových párech

27.03.2018 Evropské indexy dnes plynule navázaly na včerejší americkou seanci a po ranním otevření jednoprocentním gapem si své zisky zatím bez problémů udržují. Evropa tak reaguje na mírnící se obavy ohledně dalšího růstu napětí mezi USA a Čínou a zdá se, že v dobrém rozpoložení dnes budou také obchodníci v USA, když se v zelených číslech drží i futures na americké indexy. Korekce ztrát z konce minulého týdne tedy na akciích pokračuje.
img

Odvaha investorů má trhliny a odpolední vývoj budí pochybnosti. Euro drží směr vzhůru

26.03.2018 Pondělí začalo za zlepšené tržní nálady, které prospěly příznivé zprávy týkající se zahraničního obchodu. USA s Čínou by měly být svolnější k vzájemnému vyjednávání, než naznačila série silných slov a postojů z poslední doby. Nasvědčuje tomu i zvažovaná cesta ministra financí Mnuchina do Číny v zájmu zahájení jednání.
img

Akcie zahajují týden růstem, strach z eskalace napětí mezi USA a Čínou polevuje

26.03.2018 Po nervózním konci minulého týdne je na trzích dnes viditelná jednoznačná úleva. K té částečně pomohly i komentáře amerického ministra financí Mnuchina, podle kterého se USA a Čína budou snažit hledat vzájemně prospěšnou dohodu o obchodu. Obchodníci se tak dál utvrzují v tom, že země celou situaci ohledně zavádění cel nebudou dál eskalovat a že se minulý týden jednalo o spíše jednorázovou akci bez výraznějšího dopadu na světový obchod a ekonomický růst. Indexy díky tomu částečně likvidují své dřívější ztráty, což je vidět hlavně na futures v USA, které dnes od rána přidávají více než jeden procentní bod.
img

Strašák obchodních válek obchází trhy, jenu však přihrává další body

23.03.2018 Globální finanční trhy se včera dostaly pod tlak, když se přes ně převalila nová vlna strachu z obchodních válek. Večer se potvrdilo, že USA opravdu chtějí zavést cla na čínské zboží za 60 mld. USD. Potvrdilo se také, že Čína nezůstane mlčet, ale její reakce je zatím mírná - rozhoduje o clech za 3 mld. USD. Vedle toho dnes začínají platit cla na dovoz oceli a hliníku do USA. EU se přitom podařilo dohodnout výjimku, jenže je pouze přechodná a o urovnání obchodních sporů se dál bude jednat. Nejistotu stále udržují chystaná americká opatření proti čínským investicím a další čínská odveta.
img

Strašák obchodních válek obchází trhy, jenu však přihrává další body

23.03.2018 Globální finanční trhy se včera dostaly pod tlak, když se přes ně převalila nová vlna strachu z obchodních válek. Veče...
img

JPY může být v případě zklidnění nervozity na trzích první na ráně

21.03.2018 Začátkem týdne jsem na tomto místě psal o tom, že fondy začínají být opět long JPY, což má na svědomí kombinace několika faktorů, mezi které patří růst averze k riziku na trzích, nebo například zhoršující se politická situace v zemi, která by mohla stát křeslo největšího zastánce slabé japonské měny – japonského premiéra Shinzo Abeho. Japonská měna tedy měla docela solidní důvod k růstu, ale je otázkou, jak dlouho si své pozice udrží. Faktem totiž je, že měnová politika v Japonsku pravděpodobně zůstane i nadále podstatně déle uvolněná, než tomu bude v ostatních zemích. To dokazuje i výhled pro růst sazeb v Japonsku, který zatím se zvyšováním japonských sazeb v dohledné době prakticky nepočítá.
img

Fondy začínají být po dlouhé době opět long JPY

19.03.2018 Japonská měna za sebou má pár velmi slušných týdnů, díky kterým se dostala na páru s dolarem začátkem března až na dosah hranice 105 USDJPY, kde se naposledy pohybovala koncem roku 2016 krátce po prezidentských volbách ve Spojených státech. Ukázkou toho jak moc se situace na JPY v poslední době změnila je přitom vedle samotné ceny JPY také objem napákovaných (leveraged) pozic hedžových fondů a dalších velkých hráčů na trhu, které se v minulém týdnu vyhouply po velmi dlouhé době zpět do long JPY teritoria.
img

AUD/USD

17.03.2018 AUD/USD podpora kolem úrovně 0.7678 a v americké fázi obchodování uzavřel na úrovni 0.7714. Parita dosáhla intradenního maxima na 0.7777 a minima na úrovni 0.7710. Australský dolar v pátek klesl proti americkému dolaru, když se objevil nový boj o averzi vůči riziku, které bylo vyvoláno částečně kvůli obavám z globální obchodní války a změnám v obsazení vrcholných postů v administrativě Bílého domu – obavy investorů ale v druhé polovině týdne začaly opadat, což mělo silný impakt na další aktiva.
img

Co se děje na CAD? Výhled pro růst sazeb se začíná zhoršovat

15.03.2018 Na FX je poslední dobou docela klid. Většina hlavních světových měn tak spíše přešlapuje na místě a čeká na výraznější změnu fundamentu. Na jedné měně ale v posledních týdnech k výraznější změně fundamentu došlo. Tou měnou je kanadský dolar, který si v uplynulém měsíci prošel výrazným výprodejem, který jej na páru s USD poslal až na nejslabší úrovně od loňského července. Důvodů ke korekci se sešlo několik, ale tím hlavní se zdá být únorová změna sentimentu, která s sebou kromě nervozity na akciové trhy přinesla také výprodej na cenách ropy. Obojí, jak pád cen ropy, tak růst averze k riziku, jsou fundamenty, které hovoří v neprospěch rizikovější kanadské měny, která se tak v únoru dostala společně s ropou a akciemi pod prodejní tlak.
img

Průzkum Reuters: Koruna do roka vystoupá nejvýš od 2012, středoevropské měny celkově budou zpevňovat

07.03.2018 Hlavní středoevropské měny by měly v příštích 12 měsících posilovat díky zdravému ekonomickému růstu a očekávanému uta...
img

USDCAD na důležité resistenci. CAD by ale potřeboval popostrčit od domácích fundamentů

05.03.2018 Poté co se v minulém týdnu EURUSD téměř ukázkově odrazil od supportu 1,2160, máme v hledáčku další zajímavou technickou bariéru. Tentokrát a USDCAD, který se v minulém týdnu dostal až na dosah ceny 1,29 poblíž které se drží také v průběhu dnešní seance. Kanadskému dolaru v minulém týdnu uškodil havně růst averze k riziku na akciových trzích a výprodej na ropě, což jej posunulo až na resistenci, která je horní hranou konsolidačního pásma z konce minulého roku.
img

Ranní videokomentář: Averze k riziku na trzích znovu stoupá, JPY silnější na většině FX párů

02.03.2018 Včerejší seance přinesla další vlnu nervozity a výprodejů na akciové trhy, což má částečně na svědomí také americký prezident Trump a jeho komentáře na téma zavedení cel vůči některým obchodním partnerům. Trhy jsou tak nervózní a rizikové přirážky koncem týdne znovu rostou. Na FX z toho těží hlavně japonský jen, který rostl na většině měnových párů. Dnes čekáme na projev britské premiérky Mayové a pozor také na kanadské výsledky HDP, na které má poslední dobou CAD tendenci velmi citlivě reagovat.
img

XTB Market Barometr (Týdenní výhled)

26.02.2018 Máme před sebou potenciálně zajímavý týden, a to hlavně pro dolarové páry, které v úterý a ve čtvrtek čeká projev nového guvernéra Fedu Jerome Powella. Ten by se měl rozpovídat jak o ekonomické situaci, tak jeho pojetí měnové politiky, na což může USD citlivě reagovat. Jinak zůstává situace na trzích stabilní, i když další korekci a růst averze k riziku rozhodně nelze vylučovat. Záležet bude hlavně na dluhopisovém trhu a na tom, zda se dočkáme dalšího růstu výnosů, který by mohl dostat pod tlak akciové indexy.
img

XTB Market Barometr

21.02.2018 Dnešní seance přinese v tomto týdnu první zajímavější fundamenty v čele s britskými výsledky z pracovního trhu a večerním zveřejnění minutes ze zasedání americké centrální banky. Především na libře proto počítáme s vyšší volatilitou a možná i silnějším trendem v případě, že se u ukazatele mezd dočkáme větší odchylky od konsenzu. Včerejší close v USA se navíc neslo v nervózním duchu, takže pozor na další růst averze k riziku a na větší pohyby na akciích a ostatních rizikovějších aktivech.
img

Ranní videokomentář: Trhy začaly týden opatrně, dnes německý ZEW

20.02.2018 Včerejší seance větší změny na trhy nepřinesla. V USA se kvůli svátku neobchodovalo, takže byly objemy na trzích spíše malé a většina indexů i měn si své ceny podržela. Dnes už sice americké burzy otevřou, přesto ani od dnešní seance žádné dramatické změny nečekáme. Ze zajímavého makra nás totiž čeká jen německý ZEW, takže počítáme s tím, že bude během úterní seance dál pozvolna klesat averze k riziku na trzích a že se obchodníci budou snažit navázat na relativně poklidný minulý týden.
img

XTB Market Barometr (Týdenní výhled)

19.02.2018 Čeká nás na důležité fundamenty spíše chudší týden a klíčovým faktorem pro další vývoj na devizovém trhu proto zůstane i nadále hlavně vývoj averze k riziku a případné zklidňování nervozity na akciových trzích. Trhy dál hledají svou ztracenou rovnováhu, takže na většině měnových párů i na akciích počítáme s mírně nadprůměrnou trendovostí. Z jednotlivých měn pak počítáme s vyšší volatilitou hlavně na libře a na kanadském dolaru. Librou hýbe, vedle zajímavého makra (HDP), také Brexit. V Kanadě pak čekáme hlavně na výsledky maloobchodních prodejů a inflace. Silný dopad na CAD navíc může mít stále velmi trendující cena ropy.
img

Korekce na akciových trzích se zdá být u konce

15.02.2018 Během včerejší seance byla zveřejněna nová data inflace v USA. A nervozita na akciových trzích se dala krájet. Byla to právě inflace, která měla napovědět o dalším vývoji napříč všemi trhy. Inflace každopádně příjemně překvapila americký dolar, ale pozitivní situace na americkém dolaru netrvala dlouho. Jak se totiž ukázalo, inflace nebyla až takovým nebezpečím pro akciové trhy a ty po krátkodobé korekci pokračovaly v pozvolném posilování. To potvrzují i samotná čísla, která hovoří o třech dnech po sobě, kdy trh S&P 500 dokázal uzavřít v zelených číslech.
img

Akcie opět jasně v zelených číslech, nervozita z trhů dál pozvolna ustupuje

15.02.2018 Finanční trhy dnes plynule navázaly na včerejší seanci a pokračují v likvidaci ztrát, které od začátku měsíce nabraly....
img

Ranní videokomentář: Volatilita dál klesá, dolar mezitím znovu slabší na většině měnových párů

15.02.2018 I včera se dokázaly akciové indexy dostat do zelených čísel a i včera pokračoval ústup averze k riziku, který nejlépe demonstroval pád implikované volatility zpět pod hranici 20b. Nálada na trzích se tak dál pozvolna zlepšuje, na což doplácí hlavně americký dolar, který znovu oslaboval na všech hlavních měnových párech. Dolaru přitom nepomohly ani lepší výsledky inflace, která v jádrové podobě zůstala na 1,8 %. Dnes čekáme hlavně na americké makro, i když dopad na FX bude mít i nadále (prostřednictvím dolaru) zejména dění na akciovém trhu.
img

Rozbřesk: Jak moc se bát tržních výprodejů?

12.02.2018 České koruně se obrat nálady na globálních trzích vůbec nelíbí a oslabila v závěru týdne k 25,40 EUR/CZK. A není se čemu divit. Byla to právě kombinace nízkých globálních výnosů a nízké averze k riziku, která držela zahraniční hráče ve spekulativních pozicích v české měně. Uplynulý týden nám nabídl dobrou ochutnávku toho, jak by koruna mohla reagovat na případnou změnu klimatu. Pro všechny, co koruna zajímá, je tedy důležité odpovědět si na zásadní otázku - budou výprodeje na globálních akciových trzích a s nimi i strach dál narůstat?
img

Situace na americkém dolaru zůstává neznámou

08.02.2018 Situace na trzích se pomalu začíná uklidňovat a to především na tom akciovém, který si prošel výraznou korekcí. Na zmíněnou korekci navazuje posílením americký dolar a již nyní se pohybuje na dvoutýdenních maximech. Ten si prošel od začátku listopadu minulého roku masivním výprodejem. Jeho cena je však stále velmi nízko, ale mohlo by se mu blýskat na lepší zítřky.
img

Pokles averze k riziku na trzích pokračuje, dolar přesto dál mírně roste

07.02.2018 Po šíleném pondělním výprodeji dnes pokles averze k riziku na trzích pokračuje. Středeční seance plynule navázala na tu včerejší a i když jsou rizikové přirážky stále vysoké, akcie zdá se alespoň prozatím nachází své dno. Potvrzuje to hlavně Evropa, kde se od rána všechny indexy drží v zelených číslech a na vysoce nadprůměrných objemech mírně rostou. Německý DAX se díky tomu znovu přehoupl přes 12 500 euro, zatímco futures na americké indexy jsou jen mírně pod svým včerejším close.
img

Americký dolar se veze výš, koruna zatím výprodejům uniká

06.02.2018 Žádné nové zprávy nezasahují do dění na hlavních trzích, které můžeme stále popsat jako hodně turbulentní. Velmi pěkný nárůst nových zakázek pro německé průmyslové podniky a ani slabší americký zahraniční obchod neměly šanci určovat směr na trzích, které jsou stále v zajetí tématu americké inflace a úrokových sazeb.
img

Evropské akcie znovu v červených čísel, spotová volatilita na S&P500 šplhá už k 50%

06.02.2018 Po včerejším výplachu na světových burzách se i dnes všechny světové indexy noří do červených čísel. V Asii a v Evropě, kde se ztráty pohybují od tří až do pěti procent se jedná do značné míry hlavně o „dohánění“ včerejšího kolapsu amerických burz. Futures na americké indexy ztrácí podstatně méně a zatím se drží v okolí docela únosných -0,5 %.
C:\fakepath\EURCZKH1.png

Forex: Koruna vylepšila pětiletý rekord k euru

05.02.2018 Česká měna dnes posílila, a vylepšila tak pětiletý rekord k euru. Koruna zpevnila oproti předchozímu závěru k euru o sedm haléřů na 25,13 Kč/EUR, což je nejlepší výsledek od ledna 2013, a k dolaru o pět haléřů na 20,23 Kč/USD. Na nejlepší úroveň k euru za pět let se koruna dostala již minulý čtvrtek, když centrální banka zvedla úrokové sazby. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.
img

Koruna se slušnými zisky. Sentiment hlavních trhů se odpoledne zlepšuje

05.02.2018  Inflace rostoucí spolu s mzdami a tlačící Fed do rychlejšího utahování politiky stále straší hlavní trhy. To jsme také sledovali po většinu dnešního dne, kdy se akcie v Evropě obchodovaly výrazně pod pátečními hodnotami a americké dluhopisové výnosy se nacházely výš.
img

Rozbřesk: Globální výprodeje dluhopisů pokračují…

30.01.2018 Výprodeje na globálních dluhopisových trzích pokračují a výnosy míří raketově vzhůru. Výnos desetiletého amerického dluhopisu se tak vyšplhal nad 2,7 % - nejvyšší úrovně za poslední čtyři roky. A to začíná trochu kazit náladu akciovým investorům. Akcie přitom zažily nejlepší start do nového roku od konce osmdesátých let. Optimismus se však začíná zdát řadě investorů přehnaný.
img

Rozbřesk: Dolar prudce padá… proč mu nepomáhají silná domácí čísla?

15.01.2018 Americký dolar se potápí. V pátek propadl na frontě s eurem za důležité technické hranice. Za poslední měsíc už ztratil přes 5 %, od léta 2017 přes 10 %. To vše nehledě na relativně slušná čísla, která zvyšují sázky na růst amerických sazeb a ženou vzhůru americké krátké výnosy. Silný maloobchod a vyšší jádrová inflace vyhnaly v pátek dvouletý americký výnos poprvé za posledních devět let zpátky nad 2 %. Dolaru to ale překvapivě neposkytuje prakticky žádnou útěchu.
img

Rozbřesk: Začne ECB brzy přelaďovat na jestřábí notu?

12.01.2018 Jestřábi začínají být více slyšet. Zápis z posledního zasedání ukazuje, že by ECB mohla již na svém nadcházejícím zasedání změnit slovní závazky, které dnes trhům dává (ohledně QE a sazeb). A popravdě není se čemu divit. V prosinci ECB provedla největší pozitivní revizi růstu v historii - za rok 2017 čeká růst 2,4 % a za rok 2018 2,3 %.
img

Akcie ani euro zatím krach koaličních jednání v Německu netrápí, WTI zpět pod 56 USD

20.11.2017 Pondělní seance zatím na trzích probíhá v klidu a na nízkých objemech. Ty jsou v Evropě zhruba čtvrtinu pod dlouhodobým průměrem a nic na tom nemění ani špatné zprávy z Německa, kde v noci ze včerejška na dnešek zkrachovala koaliční jednání. Německý DAX dnes dokonce mírně roste a přidává okolo čtyř desetin procenta, přičemž podobné zisky si připisují také ostatní evropské indexy.
img

Nervozita kolem osudu britské premiérky drží libru pod tlakem, ztrácejí také evropské akcie

13.11.2017 Pondělní seance na trzích probíhá zatím docela nervózně, což lze vidět hlavně na vývoji evropských indexů, Ty dnes navázaly na korekci z minulého týdne a pokračují v pozvolném pádu, když většina z nich ztrácí okolo jednoho procenta. Německý DAX už se dokonce dostal pod hranici 13 tis. euro a dál postupně odevzdává zisky, které nabral koncem minulého měsíce. I přes korekci se ale fundament ani dnes nijak výrazně nemění a pondělní výprodej považujeme opět za spíše technickou záležitost. O tom by měla napovídat i skutečnost, že indexy ztrácejí v plynulém klesajícím trendu prakticky od začátku obchodování v Evropě.
img

Rozbřesk: Číslem týdne bude české HDP. Překvapí vyšším výsledkem?

13.11.2017 Hlavní událostí tohoto týdne by měly být výsledky české ekonomiky (HDP) za třetí kvartál. Poslední čísla podle našeho nowcastu zvyšují šance na velice dobrý výsledek. Pokud by viditelně překonal 5 %, byl by to pro ČNB důvod zamyslet se nad rychlejším růstem sazeb, než ukazuje poslední prognóza. Trhy při pohledu na nárůst sazeb FRA po vyšší inflaci s takovým scénářem pomalu začínají počítat.
img

Rozbřesk: ECB je garantem světa „bez rizika”. A co tento týden čekat od ČNB?

30.10.2017 Podle šéfa ECB je nejistota na trzích a v ekonomice stále vysoká a nelze zbrkle otáčet kormidlem měnové politiky a nerozvážně utahovat měnové šrouby. Kde Mario Draghi nejistotu vidí, je trochu záhadou. Na trzích je jí jako šafránu. Index strachu VIX (implikovaná volatilita na S&P 500) spadl ke konci uplynulého týdne opětovně do blízkosti historických minim…
img

Zlato – faktory omezující jeho cenový růst

05.10.2017 Jaké faktory snižují možnost zlata posilovat?   Až do prvního zářijového týdne se cena zlata, považovaná za bezpe...
img

Dolar začíná znovu zpevňovat, CAD ztrácí kvůli horší obchodní bilanci

05.10.2017 Po třech dnech výprodejů se dnes situace na španělských akciích konečně trochu uklidňuje. IBEX dopoledne začal korigovat část svých včerejších ztrát a přidává dnes přibližně procento a půl, i když se celková situace ohledně případného vyhlášení nezávislosti Katalánska dnes příliš nezměnila. I nadále ale platí, že jsou Španělské akcie v Evropě nejvíce volatilní, protože ostatní evropské indexy dnes opět spíše jen oscilují okolo svých otevíracích hodnot.
img

Dolar a švýcarský frank ztratily pozici bezpečných měn. Co je nahradilo?

30.09.2017 Poptávka po takzvaných bezpečných měnách roste zejména v období, kdy se na trhu šíří averze k riziku a investoři se sn...
img

Rozbřesk: Jak mohou trhy reagovat na německé volby?

22.09.2017 Poslední průzkumy volebních preferencí hovoří jasně - první a druhá místa ve víkendových volbách v Německu jsou “rozdaná?. O co se tedy hraje? O nic méně než o místo třetí a budoucí podobu koalice.
img

Výplach na drahých kovech po včerejšku nekončí, pod tlakem zůstává také AUD

21.09.2017 Po včerejší divoké seanci, která přinesla zasedání americké centrální banky, se dnes na trzích situace viditelně uklidňuje. Včerejší Fed a následně zpevnění dolaru na páru s eurem dnes ráno zanechalo stopu také na evropských akciích, které vstoupily do čtvrteční seance mírným gapem. Ten se v případě německého DAXu blížil třem desetinám procenta a právě tři desetiny procenta si DAX držel také odpoledne krátce po zahájení obchodování v USA. Slabší euro tak evropským akciím pomáhá navázat na jejich dřívější zisky, i když růst indexů z minulých dnů nebyl zdaleka o euru, jako spíše o klesajících rizikových přirážkách a pádu implikované volatility.
img

Ranní videokomentář: Na trhy se vrátila dobrá nálada, nový týden bude především o Fedu

18.09.2017 Minulý týden jsme a trzích byli svědky dalšího snížení averze k riziku, které vydatně pomohlo akciím, zatímco uškodilo drahým kovům, japonskému jenu a dalším bezpečným přístavům. Na devizovém trhu byla velkým tématem měnová politika. Platilo to hlavně o libře, na které po zasedání Bank of England dramaticky stouply šance na to, že bychom se letos mohli dočkat zvýšení úrokových sazeb. Měnová politika přitom zůstane tématem číslo jedna také v tomto týdnu, protože nás už ve středu čeká zasedání amerického Fedu. Dnešní seance by měla být na trzích spíše klidná, i když pozor na odpolední projev guvernéra Bank of England Carneyho.
img

Libra silnější díky vyšší inflaci, akcie opět v zelených číslech

12.09.2017 Dobrá nálada ze začátku týdne se na trzích drží také dnes. Indexy již sice nerostou tak jako včera, přesto ale zůstávají v zelených číslech, když jen v Evropě přidávají okolo půl procentního bodu. Úterní seance je zatím bez špatných zpráv, takže evropské indexy mohou pozvolna dotahovat ztráty, které v minulých týdnech nabraly. Částečně jim k tomu pomáhá i evropská měna, která i dnes mírně ztrácí na páru s americkým dolarem.
img

Trhy začaly týden optimisticky. Evropské akcie přidávají procento, bezpečné přístavy ztrácí

11.09.2017 Začátek týdne zatím na finančních trzích probíhá v jednoznačném risk-on režimu. K tomu pomáhá jak skutečnost, že jsme se přes víkend nedočkali dalšího obávaného testu severokorejské rakety, tak skutečnost, že hurikán Irma dorazil na pobřeží Floridy pouze jako hurikán čtvrté kategorie, takže materiální škody nakonec pravděpodobně nebudou tak velké, jak se trhy ještě před víkendem obávaly. Indexy dnes tedy od rána rostou a jen v Evropě přidávají na lehce podprůměrných objemech více než procento.
img

Ranní komentář: Komoditním měnám se navzdory nervózním trhům daří, dnes zasedá Bank of Canada

06.09.2017 Včerejší seance se nesla opět ve spíše v nervózním duchu, díky čemuž se znovu dostaly pod tlak hlavně akciové indexy, zatímco bezpečné přístavy jako japonský jen a drahé kovy dokázaly růst. Fundamentálně se situace ale téměř nezměnila, když bylo zveřejněno jen minimum nových fundamentů, takže růst averze k riziku pramenil do značné míry spíše z nižších objemů a latentní nervozity z dalšího vývoje situace okolo Severní Koreje, která je na trzích tématem již čtvrtým týdnem v řadě. Dnešek bude důležitý hlavně pro kanadský dolar, který čeká zasedání centrální banky a i když většina trhu počítá s ponecháním sazeb beze změny, díky velmi dobrým ekonomickým číslům, které Kanada poslední dobou přináší, existuje malá šance na jejich zvýšení.
img

Akcie znovu jen přešlapují na místě, NZD konečně zahájil korekci srpnových ztrát

05.09.2017 Úterní seance zatím na finančních trzích probíhá v poměrně dobré náladě. Po včerejším výplachu na kryptoměnách se dnes situace stabilizuje a bitcoin (i zbytek kryptoměn) část svých ztrát pozvolna umazává. Na tradičních aktivech pak investoři spíše přešlapují na místě a čekají na důležitější fundamenty, které přinese až druhá polovina týdne. Jedním z hlavních témat zůstává i nadále Severní Korea. Na tu po víkendovém jaderném testu chtějí Spojené státy uvalit ještě přísnější mezinárodní sankce, které ale velmi pravděpodobně budou vetovat Čína s Ruskem. Akcie se ale s rizikem Severní Koreje v poslední době docela sžívají a evropské indexy tak po korekci ze začátku týdne dnes své ceny drží.
img

Zlato se obchoduje na ročních maximech z důvodu averze k riziku

04.09.2017 Noční obchodovaní od neděle do pondělí přineslo znovu averzi k riziku z důvodu dalšího testu balistické rakety ze Severní Korei. Akcie byly vyprodány a kapitál byl nalit do bezpečných přístavů, jako je japonský jen, švýcarský frank a zlato.
img

Akcie na pražské burze v týdnu oslabily o 1,4 procenta

01.09.2017 Akcie na pražské burze v uplynulém týdnu oslabily. Index PX od minulého pátku ubral 1,4 procenta na 1022 bodů. Největší nárůst zaznamenaly akcie Tatry Mountain Resorts. Nejhůře se vedlo opět cenným papírům Komerční banky, vyplývá z výsledků burzy. V předchozím týdnu akcie stouply o 0,4 procenta. České akcie od začátku roku do konce srpna vzrostly podle indexu PX o 11 procent a překonaly většinu světových burz.
img

XTB Market Barometr

31.08.2017 Komoditní měny i EURUSD včera podle očekávání docela příjemně trendovaly a s podobných průběhem počítáme v případě těchto měn i do dnešní seance. Sílou trendu nás včera zaskočil pouze USDJPY, kde JPY tento týden reaguje na pokles averze k riziku velmi agresivně. Nejsme však přesvědčeni o tom, že si takto silnou trendovost bude schopen udržet i do dalších dnů a počítáme s tím, že mu postupně začne docházet dech.
img

Ranní videokomentář: Pokles averze k riziku poslal japonský jen nad 110 USDJPY, dnes evropská inflace

31.08.2017 Poptávka po bezpečných přístavech dál pozvolna klesá, což je asi nejvíce vidět na cenách drahých kovů a na japonském jenu, který je pod silným prodejním tlakem. Ten včera ztrácel především na páru s americkým dolarem, kterému po delší době pomohlo velmi dobré makro, v čele s výsledky HDP, který překvapil v 2Q růstem o 3 %. Dolar má však stále co dohánět a o tom, zda se mu jeho včerejší zisky podaří navýšit bude rozhodovat až páteční seance, která přinese statistiky z amerického trhu práce. Dnes ale na EURUSD i tak pozor na nové makro. Eurozóna totiž zveřejní flash odhad CPI, od kterého trh čeká mírné zrychlení z 1,3 % na 1,4 %.
img

Čtyřtýdenní volume na DAXu nejníže od začátku roku, USD díky příznivému makru začíná znovu zpevňovat

30.08.2017 Po včerejším uklidnění na finančních trzích v USA se dnes také na evropské burzy vrátila dobrá nálada a evropské indexy pozvolna likvidují své dřívější ztráty. Většina evropských burz roste o půl procenta, i když i tentokrát obchodování probíhá na výrazně podprůměrných objemech, které jsou například v Německu 50 % pod dlouhodobým průměrem. O nízkých objemech poslední dobou mluvíme téměř každou obchodní seanci, což je trochu zvláštní vezmeme-li v potaz, že se srpen z pohledu implikované volatility zdá být zatím nejzajímavějším měsícem. Realita je ale skutečně taková. Například v případě německého DAXu se čtyřtýdenní klouzavý průměr u denních objemů v posledních pár týdnech výrazně propadl a je nejníže od začátku letošního roku. Růst averze k riziku je tak do značné míry spíše jen mediálním tématem a i když evropské trhy ztrácí, nízké objemy nasvědčují tomu, že obchodníci zůstávají i nadále v naprostém klidu a nemají potřebu své pozice ve výrazněji přeskupovat.
img

Severní Korea jihokorejský index zatím příliš netrápí, na DAXu vládne hlavně strach ze sílícího eura

30.08.2017 Jedna zajímavost k aktuálnímu dění na akciových trzích. Přestože se poslední tři týdny stále častěji mluví o Severní Koreji, dopad na jihokorejský akciový index je zatím docela vlažný. Jihokorejský index KOSPI se totiž od svého letošního maxima propadl pouze o 3,5 %, což docela hezky ilustruje absenci nervozity v zemi, která by na případný válečný konflikt USA se Severní Koreou doplatila pravděpodobně ze všech zemí nejvíce. Zajímavé je například srovnání s německým DAXem, který od svého maxima z letošního června ztratil už více než 7 %.
img

Rozbřesk: Silný růst a stagnující koruna mohou ČNB dotlačit k růstu sazeb již v září

30.08.2017 Dolar dál ztrácí půdu pod nohama a včera se vůči euru propadl na nejslabší úrovně za poslední tři roky. A podobně je na tom i na frontě s českou korunou. Zatímco vůči euru si koruna užívá posledních dní letní pohody, vůči dolaru atakovala nejsilnější hodnoty od konce roku 2014.
img

Evropské akcie opět výrazně ztrácí, na vině je hlavně sílící euro

29.08.2017 Téma dnešní seance je celkem jasné. Po necelých třech týdnech se v noci ze včerejška na dnešek připomněla znovu Severn...
img

Forex Edge: Aktuální trading příležitosti na EUR/USD a USD/CAD

29.08.2017 Aktuálně se na trhu nachází velmi zajímavé nastavení na měnových párech EUR/USD a USD/CAD. Forexový newsletter Forex Edge představuje níže úrovně pro vstup a výstup z pozic. Newsletter vytváří pravidelně každé dva týdny dlouholetý forex trader Martin Bartoš ze společnosti LYNX.
img

Trading Idea: Začne se NZD konečně dotahovat na ostatní komoditní měny?

29.08.2017 Jeden drobný postřeh k tomu, co se momentálně odehrává na NZD a komoditních měnách obecně. Níže je graf zachycující vývoj USDCAD, AUDUSD a NZDUSD. Všimněte si vývoje od konce července, kdy všechny tři komoditní měny zahájily korekci růstového trendu, ve kterém se držely už několik měsíců. Ke korekci výrazně přispěl růst averze k riziku, který byl patrný napříč finančními trhy a ke kterému pomohly především výroky Donalda Trumpa na domácí scéně a směrem k Severní Koreji. Od poloviny srpna se však situace začala měnit. Averze k riziku pozvolna klesala a chytly se také komoditní měny, které své ztráty začaly pozvolna likvidovat. Ne ale všechny. Zatímco se CAD a částečně i AUD se dokázaly téměř vrátit, NZD i nadále výrazně zaostává.
img

XTB Market Barometr

29.08.2017 Včerejší seance na trhy velkou aktivitu nepřinesla, ale dnes ráno jsme díky další provokaci ze strany Severní Koreje svědky opětovného růstu averze k riziku. Trhy nervózně vyčkávají na reakci bílého domu a i když se pravděpodobně bude jednat opět o spíše jen dočasný stimul, bezpečné přístavy (JPY, zlato, stříbro) mohou dnes i nadále docela trendovat.
img

Akcie se po ranním gapu drží, CAD pomohly výsledky inflace

18.08.2017 Po včerejší nervózní seanci se dnes situace na trzích začíná znovu pozvolna uklidňovat. Evropské indexy jsou sice i dnes kompletně v červených číslech, ztráty jsou ale především reakcí na včerejší výprodej v USA a po ranním gapu evropské akcie část svých prvotních ztrát pozvolna likvidují. Objemy jsou dnes mírně podprůměrné a tématem páteční seance zůstává dál hlavně politická situace v USA, kde tomuto týdnu stále zcela dominují dozvuky víkendové demonstrace krajní pravice a následné komentáře Donalda Trumpa.
img

XTB Market Barometr

18.08.2017 Na finančních trzích je docela živo. Akcie se dostaly znovu pod tlak a poptávka po rizikových aktivech vzrostla. ECB mezitím vyslovila obavy ze silnějšího eura, takže dolar dostal šanci znovu navázat na své zisky ze začátku tohoto měsíce. Vyšší averze k riziku by na trzích mohla rezonovat také dnes, takže s větší tendrovostí počínáme na většině finančních aktiv.
img

Ranní videokomentář: Akcie zpátky v červených číslech, v hlavní roli opět Bílý dům

18.08.2017 Včera se na finanční trhy znovu vrátila nervozita. Dopomohl k tomu teroristický útok v Barceloně a hlavně také chaos v Bílém domě, kdy Trumpa začali kritizovat někteří z jeho poradců a nejvyšší představitelé amerických společností za jeho příliš benevolentní vyjádření na adresu krajní pravice. To vedlo k tomu, že americký prezident rozpustil výbor pro infrastrukturu, který měl mít na starosti investice v objemu až jednoho bilionu dolarů. VIX se včera na spotu vrátil nad 15b. a růst averze k riziku začal pomáhat znovu také tradičním bezpečným přístavům. Dnešek bude hlavně o tom, jak dlouho se růst averze k riziku na trzích udrží. Ze zajímavých fundamentů pak pozor hlavně na výsledky kanadské inflace.
img

Komoditní měny začínají znovu růst, CZK pomohly překvapivě dobré výsledky HDP

16.08.2017 Na finančních trzích to zatím vypadá na další klidný den, který na velmi nízkých objemech pomůže hlavně evropským indexům k likvidaci dřívějších ztrát. Evropa je opět v zelených číslech a tamní indexy si připisují dalších několik desetin procenta. DAX se pomalu blíží ke hranici 12 300 dolarů a společně s rostoucím oceněním rizikových aktiv dál klesá implikovaná volatilita i poptávka po bezpečných přístavech.
img

Akcie znovu v zelených číslech, dolar navázal na růst ze začátku měsíce

15.08.2017 Úterní seance zatím plynule navazuje na tu včerejší, a to hlavně na akciových trzích, kde po nervózním konci minulého týdne pokračuje včerejší stabilizace. Volatilita dál postupně klesá a evropské burzy a přidávají okolo půl procenta. Na trhy se přitom znovu vrátily nízké objemy, takže spekulativní aktivita a snaha přeskupit ze strachu portfolia pozvolna polevuje.
img

Ranní komentář: Averze k riziku začíná polevovat, bezpečné přístavy přichází o zisky z minulého týdne

15.08.2017 Po nervózním konci minulého týdne se začátkem tohoto týdne situace na finančních trzích viditelně zklidnila. Dařilo se akciím, pod tlakem jsou znovu bezpečné přístavy (zlato, JPY) a VIX se vrací zpět k normálnějším úrovním, když se na spotu dostal až na 12,3b. Ke zklidnění pomohlo na fundamenty velmi chudé pondělí a hlavně skutečnost, že alespoň prozatím začíná pozvolna odeznívat téma Severní Koreje. I dnes by měl podle nás pozitivní sentiment na trzích vydržet, ale mohli bychom se dočkat také o něco větší volatility, když nás čeká pár zajímavých fundamentů, jako britská inflace, nebo výsledky maloobchodních tržeb v USA.
img

Severní Korea a bezpečné přístavy

14.08.2017 Kam s penězi, pokud vypukne válka? Tuto otázku zřejmě na základě „diplomatické“ rozepře Spojených států v čele s prezidentem Donaldem Trumpem a Severní Koreou začal řešit nejeden investor. Ve vzpomínkách na katastrofu minulého desetiletí, tentokrát ekonomickou, se vracejí do hry tzv. bezpečné přístavy - japonský jen, švýcarský frank a americký dolar.
img

Americká inflace zklamala, dolar se vrací nad 1,18 EURUSD

11.08.2017 Druhá polovina týdne se na trzích nese zatím v docela napjaté atmosféře. Potvrdilo to i dnešní ráno, kdy evropské indexy reagovaly na včerejší korekci v USA okamžitě po zahájení obchodování negativním gapem a velkou část ztrát si drží také v průběhu dnešního odpoledne. Zobchodované objemy jsou ale stále lehce podprůměrné a skutečnost, že od ranního výprodeje evropské indexy část svých ztrát dokázaly zlikvidovat zatím nasvědčuje tomu, že se situace pozvolna uklidňuje. Německý DAX se dokonce vrátil na dosah včerejšího close až zpět ke hranici 12 000 euro.
img

Rozbřesk: Korea vrací na globální trhy strach - cítí ho i koruna

11.08.2017  Nad světovou ekonomikou je jasno. Odhady růstu jsou přepisovány směrem vzhůru, a to (až na USA) prakticky ve všech významnějších ekonomikách. Současně s tím globální měnová politika zůstává extrémně uvolněná. I proto vládla na začátku léta na trzích velice dobrá nálada, ve které trhy dokázaly “přimhouřit? oči nad řadou střednědobých rizik od nepročištěných italských bank po předražené čínské reality.
img

Ranní videokomentář: Trhy znovu potrápila Severní Korea, dnes pozor na americkou inflaci

11.08.2017 Téma Severní Koreje na finančních trzích rezonovalo také včera, když se k němu znovu vrátil americký prezident. Ten uvedl, že jeho první varování nebylo dostatečně tvrdé a dodal, že by Korea měla být velmi nervózní pokud se odváží plánovat útok na USA. Trhy tentokrát na Trumpovo vyjádření reagovaly ještě citlivěji a například S&P 500 díky němu klesl teprve potřetí v tomto roce během jedné seance o více než procento. Růst averze k riziku byl přitom jasně viditelný také na devizovém trhu, kde pomohl japonské měně. I dnes by téma Severní Koreje mohlo na finančních trzích rezonovat, i když do dalších dnů počítáme s jeho ustupováním. Z nového makra pozor hlavně na americkou inflaci a její dopad na USD.
img

Ranní videokomentář: Euro dál pod 1,18 EURUSD, volatilita na trzích zůstává nízká

10.08.2017 Včerejší seance se nesla v trochu nervózním duchu díky komentářům Donalda Trumpa na adresu Severní Koreje. Trhy ale nakonec růst averze k riziku ustály a například v USA indexy zakončily středeční seanci téměř beze změny. Implikovaná volatilita tak zůstává nízká a čekání na fundament, který by zahájil výraznější korekci, stále pokračuje. Dnešek by z klidného průběhu tohoto týdne nijak vybočovat neměl a za pozornost budou stát snad jen dopolední statistiky z Británie a možná i odpolední projev Williama Dudleyho.
img

Rozbřesk: Inflace zůstala nad cílem

09.08.2017 Dnešní čísla ukázala, že inflace i v červenci zůstala nad cílem centrální banky. Pro korunu to ale nebude pravděpodobně žádné vítězství. Šance na další růst sazeb v dohledné době zůstanou i po inflačních číslech nízké. Poslední prognóza centrální banky je totiž sama o sobě relativně optimistická jak ohledně inflace, tak především ohledně růstu ekonomiky. Šance, že realita přinese ještě vyšší čísla, není tedy vysoká.
img

Ranní videokomentář: Dolar na dvouletém minimu, americké indexy mezitím zůstávají na maximech

31.07.2017 Minulý týden se opět nevydařil hlavně americké měně, která slábla na většině měnových párů. Na páru s eurem dolar už dokonce prolomil minima ze srpna 2015 a během dnešního rána osciluje nad hranicí 1,17 EURUSD. Nálada na trzích jinak zůstává pozitivní, což platí hlavně o akciích v USA. V Evropě indexy dál pozvolna ztrácí, ale nízká úroveň implikované volatility naznačuje, že korekce probíhá zatím bez většího nárůstu averze k riziku a že je tedy stále spíše technickou záležitostí. Dnes pozor na výsledky evropské inflace a chicagského PMI.
img

Volatility report: VIX krátce nad 15b. Ani tenotkrát se ale na vyšších úrovních dlouho neudržel

30.06.2017 Máme za sebou docela zajímavý týden, který sice nepřinesl žádné významné makro, i tak ale citelně promluvil do dění na finančních trzích. Za pozornost stála hlavně jeho první polovina a četné komentáře předních centrálních bankéřů v čele s šéfem ECB Draghim, kteří se podle názoru trhu začínají pozvolna připravovat na zvyšování úrokových sazeb.
img

Rozbřesk: Mario Draghi naznačil dřívější osekání QE, nastartoval výprodej na dluhopisových trzích a oslabil korunu

28.06.2017 Mario Draghi včera zaskočil trhy jestřábím komentářem. Podle jeho slov na místo “deflačních tlaků začínají působit tlaky pro-inflační?. Současně dodal, že v takovém případě může centrální banka přizpůsobit nastavení měnové politiky. Vrátil tak do hry možnost, ve kterou jsme po posledním zasedání ECB a nízké inflační prognóze prakticky přestali věřit - možnost rychlejšího útlumu politiky kvantitativního uvolňování.
img

Akcie mírně ztrácí, zlato se blíží k důležité resistenci

06.06.2017 Po včerejší klidné seanci se dnes na trhy vracejí objemy. Ty jsou v případě německého akciového indexu DAX dokonce téměř 50 % nad dlouhodobým průměrem a přispívají k tomu, že se DAX, ale i ostatní evropské akcie, dnes dostávají pod mírný prodejní tlak. Navazují tak na výprodej, kterým si prošly asijské indexy už během ranní seance, i když nutno dodat, že jsou celkové ztráty zatím stále poměrně malé a v rámci standardního intradenního šumu.
img

Rozbřesk: Strach z předčasných voleb živí napětí na italských trzích

06.06.2017 Ve stínu britské politiky opět pomalu přituhuje i na italské politické scéně. Tři největší politické strany se dohodly na reformě volebního systému pro dolní komoru parlamentu. Má jít o čistě proporční systém, kde bude hranice pro vstup stanovena na 5 procentech. Dnes jde zákon do parlamentu. Dohoda na volebním zákoně přitom byla jednou z podmínek, které si stanovil prezident Sergio Mattarella pro vypsání předčasných voleb. Italské trhy však z takového scénáře zjevně dvakrát nadšené nejsou - rozpětí mezi italskými a německými desetiletými dluhopisy se vyšplhalo do blízkosti 2 procentních bodů. Proč?
img

Rozbřesk: Jak rychle zdražující nemovitosti ovlivní politiku ČNB?

25.05.2017 Česká národní banka se čím dál častěji zabývá vývojem na trhu nemovitostí. Je to logické. Poslední globální finanční krize ukázala, že nerovnováhy na realitním trhu dokáží nastartovat velké problémy, zvlášť pokud lidé nerozvážně naskočí do rozjetého vlaku a výrazně se zadluží na vrcholu realitní bubliny. I když tak daleko ještě nejsme, ČNB posiluje zbrojní arzenál, kterým by mohla nárůst “rizikového? financování nemovitostí krotit. Podle včera zveřejněné studie (http://bit.ly/2qRUGDB) totiž očekává, že ceny nemovitostí v tomto i v příštím roce dál porostou velice rychle (o 10 a 7,5 %).
TOP5-18052017-LV-16.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

18.05.2017 1) Růst japonské ekonomiky v prvním čtvrtletí byl díky robustnímu exportu a zvýšení domácí spotřeby rychlejší, než se očekávalo. Hrubý domácí produkt třetí největší ekonomiky světa se v celoročním přepočtu zvýšil o 2,2 procenta. Předběžné údaje dnes zveřejnila japonská vláda.
Zlato-18052017-LV-11.png

Zlato těží z Trumpova skandálu

18.05.2017 Cena zlata během dnešní obchodní seance znovu roste. Cena začala růst již minulý týden, když americký prezident Donald Trump odvolal šéfa Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) Jamese Comeye, a po spekulacích, že předal utajované informace Rusům. Na finanční trhy se tak dostavila nervozita. Nárůst averze k riziku se projevuje zájmem právě o zlato, které je investory vnímáno jako bezpečný přístav v době nejistoty, stejně jako například japonský jen.
img

Evropské indexy navyšují svá maxima, JPY mezitím dál slábne

02.05.2017 Po včerejší klidné seanci se dnes na trhy vracejí objemy, i když aktivita obchodníků zatím zůstává relativně mírná. Pozitivní sentiment se však z trhů nevytrácí a evropské indexy vstoupily do nového týdne kompletně v zelených číslech. Zisky se sice pohybují jen v okolí několika desetin procenta, indexy jsou však na svých historických maximech a nic zatím nenasvědčuje tomu, že by se od těchto úrovní měly v brzké době výrazněji odchylovat, když úroveň implikované volatility dál signalizuje, že jsou obchodníci téměř beze strachu.
img

Akciím se daří a výnosy v Evropě i v USA znovu rostou. Doplácí na to hlavně drahé kovy

25.04.2017 Na finančních trzích po včerejší divoké seanci klesla volatilita, ale optimismus zatím nemizí. Evropské indexy dnes své včerejší zisky bez problémů udržují a dokonce k nim přidávají pár desetin procenta, čímž ještě navyšují své historické maximu, které vyrovnaly v průběhu včerejší seance. Pozitivní sentiment samozřejmě souvisí s víkendovými volbami ve Francii, jejichž výsledek výrazně snížil rizikové přirážky na téměř všech finančních aktivech a zvýšil chuť investorů jít po delší době znovu do rizika.
img

XTB Market Barometr

25.04.2017 Máme za sebou velmi úspěšnou seanci, která přispěla k výrazným ziskům zejména na akciových trzích. Implikovaná volatilita na indexech i měnách včera prudce klesla, což by mělo přispět k celkovému zklidnění a růstu optimismu. Samotný pád volatility by ale nemusel bránit dalšímu růstu evropských akcií, takže zatím indikátor trendu na německém DAXu necháváme na zvýšených úrovních.
img

Evropské akcie znovu mírně ztrácí, zlato na dosah 1 290 USD

13.04.2017 Zdá se že nervozita na finančních trzích i nadále pozvolna narůstá. Evropské indexy dnes mírně navyšují své ztráty a odepisují několik desetin procenta ze svého včerejšího close. Přestože výprodej zatím není nijak agresivní, nezdá se, že by se tentokrát jednalo o pouhý intradenní šum, když společně s klesajícími akciemi dál pozvolna narůstá také implikovaná volatilita. Ta se v případě amerického VIXu již dokázala vyhoupnout nad hranici 16b., což je nejvyšší úroveň od amerických prezidentských voleb.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | Psychologie | Obchodní systémy | Korelace měn | Bitcoin | Fundamentální analýza | Čínský jüan | Intervence | Exotické měny | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Price Action | Brexit | Intradenní výhled | Řecko | Patrik Urban | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Australský dolar | Novozélandský dolar | Stříbro | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Pullback | Moody's | Fitch | Korelace | SSI | Equity | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | USD/CHF | AUD/USD | NZD/USD | EUR/GBP | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USD/CAD | EUR/JPY | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | BIS | G20 | Euroskupina | Evropská unie | SYRIZA | Ruský rubl | HDP | Obchodní plán | Fibonacci | Devizové rezervy | Mexické peso | Brazilský real | Turecká lira | Bezpečný přístav | Dluhová krize | Divergence | Monetární politika | Měnová politika | Forexový trh | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Evropské akcie | Kypr | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | USD/CNY | Česká koruna | Americké akcie | Býčí trh | ETF | Investiční fondy | Dluhopisový trh | Světové akcie | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Podpora ekonomiky | Rizika | Politika | Komoditní měny | EUR/CHF | XAU/USD | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | SPX500 | Maloobchodní tržby | USD/SEK | AUD/JPY | AUD/CAD | USD/INR | USD/RUB | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Důvěra investorů | Měnový trh | Objemy obchodů | Svíčkové formace | Obchodování na burze | Měnové trhy | Investiční web | Spready | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | ADR | AOS | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Alert | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Ask | Asset management | Aussie | Transakce | BaFin | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bear | Ben Bernanke | Benchmark | Valná hromada | Beta | Bid | Bloomberg | Bod | Bond | Broker | Bull | Bundesbank | Burza | Burzovní index | Buy Stop | Béžová kniha | CBOT | CFD | CME | Carry trade | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Garance | Chop | Close | Konsolidace | DAX | Demo účet | Denní obchodování | Depreciace | Devalvace | Devizový trh | Dezinflace | Nesoulad | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | Dluhopis | Dolarový index | Dollar | Dow Jones Industrial | EBIT | ECB | EFSF | EMA | ESM | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Expanzivní politika | FOMC | FRA | Index FTSE 100 | FX | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Finančník | Fiskální politika | Derivátové fondy | Hedge fondy | Foreign Exchange | Forex trader | Forward | Fundamentální zprávy | Futures | Fúze | G10 | G7 | Gama | Gap | Grafy | HFT | Hedge Fund | Hedge | High | High Yield | Hlava a ramena | Holubice | IFO index | IPO | Index DAX | Index PX | Index cen průmyslových výrobců | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Intraday | Investice | Investor | Investování | Japonský jen | Jestřáb | Kapitálový trh | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kotace | Koš | Krátká pozice | Kurz | Kurzové riziko | Kurzy měn | LIBOR | LTRO | Likvidita | Long | Long pozice | Lot | Low | MACD | MIFID | MMF | MT4 | Makro data | Margin | Záloha | Risk | Marže | MetaTrader | Mezibankovní | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | NYMEX | Nabídka | Neckline | Stavební povolení | Nákupní cena | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodník | Obchodování s měnami | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Obligace | Opce | Open | Open interest | Operace Twist | Order | Oscilátor | Outside Bar | P/E | PEG | Parita | Pasiva | Peněžní trh | Peněžní zásoba | Pip | Platební bilance | Platforma | Pokladniční poukázka | Politické riziko | Portfolio | Pozice | Prodeje existujících domů | Produktivita práce | Prémie | Průmyslové objednávky | Příkaz | RRR | RSI | Rally | Rating | Ratingová agentura | Reinvestice | Repo sazba | Reserve Bank of Australia | Reserve Bank of New Zealand | Resistance | Resistence | Restriktivní politika | Retracement | Rezistence | Platina | Riziko | Rizikové měny | Rolování | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | SNB | Schodek rozpočtu | Sell Stop | Sentiment | Short | Long Term | Short pozice | Short selling | Slippage | Směnný kurz | Spike | Splatnost | Spot | Spotová cena | Spread | Stagflace | Statut | Sterling | Stop-Loss | Support | Swap | Swiss | Swiss National Bank | Take Profit | Pokladniční poukázky | Termínový kontrakt | Ticker | Tištění peněz | Trader | Trading | Trading systém | Trend | Trendline | Trendová čára | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VIX | Volatilita | Volume | Výkonnost | Performance | Výnos | Výnosnost | WTO | Wall Street | YTD | Yield | ZEW index | Bondy | Zisk na akcii | Zisk na akcii (EPS) | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Časový rámec | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Jednotná evropská měna | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Citibank | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | Forex trading | Obchodování na forexu | JPMorgan | Morgan Stanley | Euro STOXX | EMU | Nomura | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Japonské akcie | Asijské akcie | Shanghai Composite | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční příležitosti | FTSE | Evropská ekonomika | Ekonomika Spojených států | Komerční banka | Patria | Komoditní trhy | Bank of America | Americký prezident | XTB | X-Trade Brokers | Saxo Bank | BOSSA | HighSky Brokers | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | OSN | Spekulanti | Globální ekonomika | Jihoafrický rand | PBOC | Čínské akcie | Ropné zásoby | Investoři | Exchange Traded Funds | Produkce ropy | Blue chips | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Měnový výbor | Trh s nemovitostmi | Stimulační opatření | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Býčí divergence | Vývoj ceny | Aukce | Aktuální kurz | Medvědí divergence | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Myšlení | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Makroekonomická data | Ken Veksler | John Hardy | Zisk | Investiční instrumenty | Ropný trh | Komise pro cenné papíry a burzy | Britská měna | Spekulant | Dluhopisové trhy | Jaroslav Tupý | Futures kontrakt | Break-Even | Sázka | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz eura | Kurz koruny | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Panika | Euforie | Stres | Optimismus | Výsledky | Chamtivost | Strach | Emoce | Trpělivost | Index nákupních manažerů | Investiční příležitost | Obchodní příležitosti | Obchodní příležitost | Bohatství | Hospodářský cyklus | IEA | Euronext | Credit Suisse | Vývoj eura | Japonská měna | RBNZ | Oanda | Ozvěny trhu | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | ČSOB | Partners | Deloitte | Golden Gate | Gold | Jak obchodovat | Obchodovat | Financnik.cz | Kurzové výkyvy | MT5 | Ondřej Hartman | Akcie ČEZ | Investment Banking | Investiční bankovnictví | Akciový analytik | CAC 40 | Online trading | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Investiční banka | Makrokalendář | Analytický tým | Aktuální kurzy | Regulace | Portfolio manažer | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Hedgeové fondy | Hedgeový fond | Intradenní analýza | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Index cen | Výrobní ceny | Výrobní náklady | Index PPI | Index CPI | Eurostat | Obchodní seance | Makrodata | Portugalsko | Forexové intervence | Devizové intervence | EUR/HUF | Obchodní deficit | Facebook | Riziková averze | LYNX | Index strachu | BTC | Australská centrální banka | Donald Trump | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Žlutý kov | EuroStoxx50 | Zásoby ropy | Dukascopy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | ADP report | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Obchodní účet | Vzdělávání | Komunita | Praxe | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | AUDUSD | NZDUSD | USDCHF | GBPUSD | USDCAD | EURCZK | GBPJPY | EURJPY | AUDNZD | Raiffeisenbank | Aktivum | Burzovně obchodované produkty | Carry trades | Carry trading | Delta | EPS | Formace Hammer | Index | Investiční strategie | Likvidní | Odpor | Podpora | Průlom | Přenos | Volatilní | Zlatý důl | Likvidita trhu | Akcie Alibaba | Akcie Deutsche Bank | Akcie dnes | Akcie Facebook | Akcie Netflix | Akcie Tesla | Akciové burzy | Aktuální kurzy měn | Alpari | Alternativní investice | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analytika | Analýzy | Argentinské peso | AUD kurz | AUDCHF | Banka | Bankovní rada ČNB | Barel ropy | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | BH Securities | Bollingerova pásma | Brent | Britské libry | Brokers | Brokeři | Burzovní indexy | Burzovní zpravodajství | CAC40 | Capital Markets | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Cena ropy dnes | Cena ropy WTI | Cena stříbra | Cena za barel ropy | Cena zlata a stříbra | Ceny drahých kovů | Ceny stříbra | Ceny zlata | Čínská ekonomika | Čínská měna | CISCO | Co je dluhopis | Co je komodita | Co je volatilita | Cyrrus | CZK | Černá labuť | Česká ekonomika | České akcie | České koruny | Členské země eurozóny | Daň z prodeje akcií | Devizové trhy | Devizový kurz | DJIA | Dnešní události | Dolar | Dolary | Dow Jones index | Dukascopy Europe | Ekonomické zprávy | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Elektřina | Engulfing | Etoro | Eura | EURGBP | EURCHF | EURIBOR | EURNOK | EURNZD | Euro dnes | Euro Stoxx 50 | EURSEK | Evropská měna | Evropská měnová unie | Evropské burzy | Evropské měny | Exchange | Finanční prostředky | Finanční služby | Fondy | Forex kalendář | Forex obchodování | Forex online | Forexu | Fortuna | Frank | FXstreet.cz | GBPCHF | GfK | Graf | Graf EURUSD | Graf zlata | Guvernér české národní banky | Guvernér ČNB | Hang Seng | HangSeng | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | HDP Číny | HDP USA | HighSky | Hodnota dolaru | Hodnota zlata | Hrubý domácí produkt | HSBC | Ichimoku | Index DJIA | Index Dow Jones | Index euro | Index euro stoxx 50 | Index Hang Seng | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Index VIX | Index volatility | InstaForex | Instrument | Instrumenty | Investice do nemovitostí | Investice do zlata | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradenství | Investing | IronFX | Irsko | ISM | J&T | Jádrová inflace | Jak obchodovat na forexu | Jak vydělat | Jak vydělat peníze | Japonská ekonomika | Jedna libra | Jaroslav Brychta | Jiří Rusnok | JP Morgan | Kanadská měna | Komodita | Komoditní | Komoditní index | Komoditní trh | Konfluence | Korelační koeficient | Korporátní dluhopisy | Koruna posiluje | Koupě zlata | Krize eurozóny | Kurz australského dolaru | Kurz bitcoinu | Kurz britské libry | Kurz dolar | Kurz dolarů | Kurz EUR | Kurz eura k dolaru | Kurz jüanu | Kurz koruny k euru | Kurz rublu | Kurzy | Volná pracovní místa | E15 | Libra | Lira | Maďarská měna | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Management | Market | Markets | Maximální riziko | Měna euro | Měnové kurzy | Měnový kurz | Měny kurz | MetaTrader 5 | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Miroslav Singer | Nákup dluhopisů | Nejdůležitější události roku | Největší ekonomika světa | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Nikkei 225 | Nikkei225 | Norská koruna | Norská měna | Obchodování s CFD | Obchodujeme | Ocenění akcií | Oslabení koruny | Pád akcií | Paládium | Patria Finance | Tatry Mountain Resorts | Patria Online | Patria.cz | PayPal | PinBar | Pips | Pivot | Pivoty | Pokles eura | Polská měna | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Prodej akcií | Prodej eura | Prognóza | Pšenice | Rates | Rakousko | Reuters | Risk Management | Risk Off | Risk On | Roboti | Ropy | RUB | Rubl | Ruská ekonomika | Růst HDP | Rychlé peníze | Řízení rizika | SaxoBank | Sázky | Signály | Směnný kurz eura | Société Générale | SPX | SP500 | Spořící účet | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Shares | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Surová ropa | Švédská koruna | Světové burzy | Světové měny | SWIFT | Španělská ekonomika | Švýcarská banka | Švýcarská centrální banka | Švýcarské banky | Tapering | TopForex | Trade Brokers | Trading platform | Trh | Twitter | Unce zlata | Úrokové swapy | US dolar | US dollar | USD GBP | USD index | Velká Británie | Volatility | Volby v Řecku | Volkswagen | Vydělat peníze | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj akcií | Vývoj amerického dolaru | Vývoj cen akcií | Vývoj cen komodit | Vývoj cen ropy | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny stříbra | Vývoj ceny zemního plynu | Vývoj ceny zlata | Vývoj EUR/USD | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | Vývoj kurzu USD | Vývoj nezaměstnanosti | Vývoj USD | Webinář | Webináře | WTI | XTB.cz | xForex | X-Trade | Zahraniční měny | Země eurozóny | Zemní plyn | Zkušenost | Zlato a stříbro | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Železná ruda | Předpověď | Zisky | Tradeři | Finanční nástroj | EUR/PLN | CNBC | ZEW | DXY | EIA | ING | Benzín | Daily order | DMA | Komise pro cenné papíry | RBOB | Báze | Buy | Cenové rozpětí | Čistý dluh | Debt Ratios | Diskont | EBITDA | Ekonomika EU | Elon Musk | Ex-dividend | Gamma | Index relativní síly | Indie | ISM indexy | Měď | Ministerstvo financí | Obchodní den | P.A. | Range | Redukce | ROCE | Sekundární trh | Sell | Tovární objednávky | Tranše | Commonwealth Bank | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | Vybírání zisků | WSJ | Hlavní trh | Převis | Repo operace | Cenová hladina | Dow Jones Industrial Average (DJIA) | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Výsledek hospodaření | Zaměstnanost | Úvěr | INSEE | QE | Investiční výzkum | Světové ekonomiky | Bohatý | eBook | Bailout | Vydělávat na forexu | Tržní sentiment | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Trendový indikátor | Majors | Překoupeno | Přeprodáno | Volby | Fundamentální data | Rozhovor | Cukr | Vzdělání | Frustrace | Commitment of Traders | COT | Velcí hráči | Burze | Cena eura | Currency | Currency forex | Currency forex online trading | Currency forex trading | Currency online trading | Currency option trading | Currency options trading | Currency rate | Currency rates | Currency trader | Currency traders | Currency trades | Currency trading | Currency trading account | Currency trading basics | Currency trading courses | Currency trading for dummies | Currency trading forex | Currency trading charts | Currency trading market | Currency trading news | Currency trading online | Currency trading platform | Currency trading software | Currency trading strategies | Currency trading system | Currency trading tips | Cyrrus zkušenost | Cyrrus zkušenosti | Daily-trades.com | Dividendové akcie | Forex online trading | Graf EUR/USD | Investment | Option trading | Slušný zisk | Traders | Trading forex | Hedžové fondy | Asijské obchodování | Evropské obchodování | Americké obchodování | Markit | Unicredit | Danske Bank | Brown Brothers Harriman | Rabobank | DPA | Jefferies | Intesa Sanpaolo | Natixis | Jackson Hole | RBC Capital Markets | Scotiabank | CNN | Wells Fargo | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | ABN Amro | Westpac | CME Group | Caterpillar | Sentix | Baker Hughes | Guvernér centrální banky | Investing.com | TLTRO | NATO | Ole Hansen | Next Finance | RBC Capital | Barclays Capital | Washington Post | FX strategie | Agentura DPA | Sója | Sentix index | Hospodářské vyhlídky | Oslabení eura | Reporty | CI Komodity | Finanční trhy dnes | Index Fedu | Šéfka Fedu | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Riksbank | Fat finger | Ceny nemovitostí | Halifax | Thomson Reuters | Expanzivní měnová politika | Dění na finančních trzích | Důležité fundamenty | Světová měna | Fundamentální výhled | Technický pohled | Bezpečné měny | IG Markets | HUF/EUR | Kurz koruny vůči euru | Polská centrální banka | Brazílie | Dnešní fundamenty | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Zasedání centrálních bank | Pokles úrokových sazeb | Čínská centrální banka | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Trading Economics | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikání | Euro proti dolaru | Euro vůči dolaru | Rolls-Royce | BMW | Volatility report | Investičníweb.cz | Automobilový průmysl | Erste Bank | Mark Carney | Korekce na akciích | USOil | Kurz české měny | Pokles akcií | Ministr financí | Trading software | Hospodářské výsledky | Creditas | Finanční aktiva | Globální trhy | Stock Exchange | Cizí měny | Evropské banky | Velcí obchodníci | Tržní volatilita | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Trendový kanál | Otočení trendu | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Fundamentální ukazatele | Saxo PrivatBank | Multi-Asset obchodování | Výnosová křivka | Precedens | Energie | Obavy z brexitu | Společná evropská měna | Severomořská ropa | Prezident Fedu | Intradenní vývoj kurzu | Vývoj kurzu USD/EUR | Rada ČNB | Fundamentální informace | Earnings | Sentiment trhu | Výprodej na Wall Street | Podnikatelé | Pro tradery | Globální akciové trhy | KBC | Oddělení forexu | Ekonomický sentiment | Podnikatelská důvěra | Ekonomické indikátory | Implikovaná volatilita | Ekonomický a strategický výzkum | Příprava | Přehled | Odvaha | Klid | Konzistence | Jádrový index | Kč/EUR | Kč/USD | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Politické napětí | Hodnota bitcoinu | Averze vůči riziku | Bezpečné přístavy | Sázet | Cena cukru | Obchodní signály | Evropské trhy | Americké trhy | Index amerického dolaru | David Cameron | Bankovnictví | Nervozita na finančních trzích | Futures kontrakty | Swapy | Referendum | Ekonomická aktivita | City | Program OMT | Fidelity International | Golden Gate CZ | Posilování koruny | Ministři financí eurozóny | Německý ústavní soud | Opční bariéry | Obchodní styl | Cena Brentu | Vývoj ceny ropy WTI | Prezident ECB | Vývoj středoevropských měn | Nejistoty na trzích | Fundamentální faktory | Bezpečné investice | Pozornost investorů | Index důvěry | Setrvání Británie v EU | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Aktuální vývoj | Měnový stratég | Měny zemí G-10 | Den D | Britské akcie | České firmy | Strategy Research | Economic | Zasedání České národní banky | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Glencore | Akcie v USA | Akcie bank | Ekonomické dopady | Forwardy | Akcie v Asii | Situace na finačních trzích | Verdi Capital | IHS | Měnová autorita | Xetra | IBEX | Evropská dluhová krize | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Euro Stoxx 600 | Turbulence na trzích | Turbulence na finančních trzích | Obchodování měnových párů | Americké státní dluhopisy | Intervence centrální banky | JPMorgan Chase | Dollar Index | Program nákupu dluhopisů | Wallstreetská čarodějnice | Partners Financial Services | Realitní trh | Velké banky | Vladimir Putin | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Index volatility VIX | Panické výprodeje | Akce centrálních bank | Obchodníci na finančních trzích | Forexoví obchodníci | Velikosti pozic | Styl obchodování | Globální ekonomický růst | XE.com | S&P Global | Zpomalení globální ekonomiky | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Poptávka po bezpečných aktivech | Vládní dluhopisy | Britské dluhopisy | Oslabení japonského jenu | Hlavní indexy | Rizikovější aktiva | Zhodnocování měn | Nervozita | Globální finanční trhy | Růst akcií | Fitch Ratings | AAA | Ekonomická rizika | Dnešní ekonomický kalendář | Summit EU | Americké burzy | Zpřísňováním měnové politiky | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Finančnictví | Richard Branson | Walmart | Alibaba | Halliburton | Akcie Virgin | Fibo | Dnešní obchodování | Dnes na trzích | Propad | Bělorusko | Úvěrový rating | Kryptoměny | Britský akciový index FTSE 100 | Ropné společnosti | Severomořská ropa Brent | Americká ropa WTI | Status bezpečného přístavu | Index Nikkei | DAX30 | DAX30 CFD | FactSet | TradingView | Sázkové kanceláře | Citi | WinSignals | S&P | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Makroekonomické analýzy | Výrobní aktivita | Cena mědi | Bezpečné dluhopisy | Vývoj na akciových trzích | Teroristický útok | Benchmarky | Německý DAX | Zahraniční investice | Akcie na pražské burze | Ztráty | Nákupní doporučení | Euro vůči americkému dolaru | Euro k dolaru | Politická nejistota | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Index CAC 40 | Farmaceutické společnosti | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Posílení eura | Posílení koruny | Čínské akciové trhy | Nálada na trhu | Finanční injekce | Pokles výnosů | Akciové trhy ve Spojených státech | Dnešní údaje | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Historická minima | Člen rady guvernérů | Evropský trh | Nejistota | Finanční tituly | Analytik Komerční banky | Erste | VIG | Saúdská Arábie | Rentiér | Zasedání Bank of England | Revize výhledu | Největší banky | Stagnace | Tempo růstu | Akcionáři | Obchodování na devizových trzích | Euro k americkému dolaru | Daně z příjmů | Daně z příjmů právnických osob | Obchodování na devizovém trhu | Trading AOS | Libra vůči dolaru | CySEC | Zajištění | Obilniny | Výnosy amerických dluhopisů | Zpomalení v Číně | Výrobní index PMI | FTSE 100 | Baidu | Ripple | Litecoin | Dogecoin | Ethereum | Dash | TradeKing | Tesla | Dluhové krize | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Vysoká volatilita | Nízká volatilita | Odhodlání | ZoomTrader | Začínáme obchodovat na kapitálových trzích | Regulovaní brokeři | StockPair | Kryptoměna | Kapitalizace | Představitelé Fedu | Výhled | Depozitní sazba | Hlavní úroková sazba | Úrokové sazby centrálních bank | Úroková sazba ECB | Úroková sazba Fedu | Bankéři | Bankéř | Utáhnout měnovou politiku | STOX.cz | Poplatky | Nakupovat akcie | Výnosy bezpečných dluhopisů | Rekordní minima | Rekordní maxima | Britská vláda | Americké akciové trhy | Propad akcií | Exxon | Chevron | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Německý export | Slabé euro | Silné euro | Spotová volatilita | Úspěšné obchodování | Nonfarm Payrolls | Dnešní zprávy | Britská ekonomika | Americký trh práce | Vyhlídky eurozóny | Hlavní evropské indexy | Britský FTSE 100 | Francouzský CAC 40 | Analytik J&T Banky | Odhady trhu | Predikce | Ekonomická situace | Světový obchod | Globální obchod | Hospodářská situace | Bankovní fond | Bankovní unie | Bankovní domy | Bankovní krize | Průzkum | Titan FX | Data z amerického trhu práce | Bankovní systém | Krize | Názory analytiků | Investiční rozhodnutí | Investiční stratég | Firemní výsledky | Hlavní burzovní indexy | Inflace v Německu | Opatření na podporu ekonomiky | Makroekonomika | Zisky firem | Velké zisky | Analytický tým FXstreet.cz | FTSE MIB | Short příležitost | FCA | Světové trhy | Historické rekordy | Theresa May | Inflace v Česku | Snížení úrokových sazeb | Zpomalení čínské ekonomiky | Britské referendum | Manažeři fondů | Ministři financí EU | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Výběr zisků | Nadbytek ropy | Přebytek ropy | S&P Global Ratings | Německé dluhopisy | Kurz japonského jenu | Výnosy | Měnové stimulace | Zásoby zemního plynu | Zasedání Bank of Canada | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár GBP/USD | Měnový pár USD/JPY | Rizikovější investice | Japonská vláda | Americká vláda | Česká vláda | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | Americký index S&P 500 | Spotový VIX | Akciové trhy v USA | Turecká centrální banka | Turecká ekonomika | TRY | Odliv kapitálu | Kurzová volatilita | Americké investiční banky | Softbank | Institucionální investoři | Intradenní šum | Čínský statistický úřad | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Oslabování eura | Indikátory důvěry | Kapitálové strategie | Podnikatelská aktivita | Indexy PMI | Podnikatelská aktivita v eurozóně | Volatilita trhů | Finanční domy | Brown Brothers Harriman & Co | Údaje o inflaci | Překoupený trh | Alphabet | xStation | FX volume | Měny&Sazby | ČTK | Středoevropské devizové trhy | Německý Ifo index | Internetové firmy | Zvýšení volatility | Japonský Nikkei | Konsenzus | Výnosné investice | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Fiskální stimuly | Belgie | HDP eurozóny | Statistiky ECB | Rozjednané prodeje domů | Americké zásoby ropy | Zasedání americké centrální banky | Zpomalení ekonomiky | Index tokijské burzy | Program kvantitativního uvolňování | Bilance ECB | Bilance Fedu | Obchodní pozice | Vývoj úrokových sazeb | Výhled ekonomiky | Obchodování v New Yorku | Zobchodované objemy | Hlavní ekonom | Kurz EURUSD | Jednání FOMC | Kurz EURSEK | Inflační čísla | Švédsko | Norsko | Dánsko | Odhad HDP | Očekávání | VIP AOS Turbo | VIP AOS | Globální ekonomický výhled | HDP v eurozóně | Kontraindikátor SSI | Index spekulativního sentimentu | Forex Friends | Globtrex | ABN AMRO Bank | CME FedWatch | IHS Markit | Devizy | SaxoTraderGO | Index KOSPI | ex | ČSOB Asset Management | Akcie firem | Purple Trading | Oslabování měny | Mizuho | MUFG | Spekulativní investoři | Obchodovat na forexu | Keystone XL | Okénko trhu | Ranní nadhoz | Měny rozvíjejících se zemí | Funding currency | XTB Market Barometr | Market Barometr | Výkyvy kurzu koruny | Silicon Valley Bank | Sázkaři | Zahraniční forex | ČSOB Finanční trhy | ING Groep NV | Zahraniční FX | CoinDesk | Cena palladia | Pohyby na finančních trzích | Makroekonomické zprávy | Inflace ve světě | Kurzotvorná informace | Globtrex.com | Začátek výsledkové sezóny | Ceny pšenice | Aleš Michl | Nákupy zlata | Akciové společnosti | Kurzový vývoj | BitMEX | Ekonomické výhledy | Virtuální mince | Akcie Tesly | Americký akciový trh | Markéta Šichtařová | Hurikán Irma | Obchodování s cizími měnami | Obchodování s kryptoměnami | Vývoj ceny platiny | Vývoj ceny palladia | Palladium | BTC/USD | ETH/USD | Vývoj BTC/USD | Cena Etherea | Digitální zlato | Jerome Powell | Diverzifikace aktiv | MiFID II | Backwardation | Rebalancování indexů | ETH | Obchodník s kryptoměnami | Vývoj ceny pšenice | Ropné měny | European Energy Exchange (EEX) | Kapitalizace akciového trhu | Hard fork | Binance | Kryptoměna ethereum | Růst bitcoinu | NEST | Roman Koděra | Štěpán Hájek | Robinhood | Tether | Pokles bitcoinu | Nákupy kryptoměn | Lithium | Výhled eura | Altcoiny | Tržní očekávání | Vzácné kovy | Investorský sentiment | Kurz eurodolaru | Kobalt | Kryptoměnové burzy | Cena bitcoinu | Airbnb | Odliv dividend | Geopolitická rizika | Podnikání na kapitálovém trhu | Trhy dnes | VŠE v Praze | Skupina Saxo Bank | Saxo | Výprodeje na akciových trzích | Obchodní války | FinTech | Očekávání investorů | Jamie Dimon | Krypto | Bitcoiny | Slabší koruna | Kryptoburza | Obchodní týden | OPEC+ | Obchodní válka | Tržní hráči | Posilování dolaru | Podíl eura | Vývoj na finančních trzích | Obchodní napětí | Podniky | Evropské akciové trhy | Projev Jeroma Powella | Čínské měny | Globální růst | Globální hospodářský růst | Regionální měny | Silný americký dolar | Technologické akcie | Obchodní aktivita | L.F. Investment Limited | Inflace v eurozóně | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Japonský akciový index | CSI 300 | Geopolitické napětí | Americké dluhopisy | Forint | Obchodníci s ropou | Americký S&P 500 | Turecké liry | Turecká krize | Ostatní investice | Domácí měna | Geopolitika | Ekonomické krize | Šéf Fedu Powell | Šéf Fedu | Royal Dutch Shell | Ether | Index Stoxx 600 | Americký dolarový index | Norges Bank | Manažer fondu | Korunový trh | Profesionální obchodník | Měny v regionu | Dluhopisové výnosy | Spotřebitelská inflace | Akcie v Evropě | Globální investoři | Italské bondy | Trhy v USA | Obchodování s korunou | Výsledky firem | Americké volby | Reakce trhu | Ruská centrální banka | Trh s kryptoměnami | Výprodej akcií | Silnější dolar | Vývoj české koruny | Růst amerického dolaru | Cena plynu | Pokles cen ropy | Propad cen ropy | Obchodní signál | Největší kryptoměna | BDSwiss | IG | Růst úrokových sazeb | Posilování eura | LYNX WhatsApp | Nervozita na trzích | Obchodování se CFD | Jiné měny | Zvyšování úroků | Výkonnost akcií | Růst zisků | Zpomalení hospodářského růstu | Zvýšení úrokové sazby | M5S | Prezident Trump | Dopady na ekonomiku | Evropská komise | Základní úroková sazba | Index spotřebitelské důvěry | Šéf ECB | Bloomberg Economics | Jednotná měna | Pojištění vkladů | Česká firma | Zpomalování světové ekonomiky | Španělský IBEX | Zpomalení ekonomického růstu | Cíl ČNB | Inflační vývoj | Odhady analytiků | Společnost Apple | Prezident USA | Zpřísňování měnové politiky | Růst cen komodit | Úrokové sazby ČNB | Sazby Fedu | Úrokové sazby Fedu | Majetek | The Wall Street Journal | Růst dolaru | Výsledková sezóna v USA | Zájem o dluhopisy | Bitcoin ETF | Oživení trhu | Sazby ČNB | Zpomalení světové ekonomiky | Slabší euro | Evropské dluhopisy | Způsob obchodování | Data z ekonomiky | Pozornost trhu | Ceny zemního plynu | Platformy pro obchodování | Cena komodity | Zvýšení sazeb | Evropský regulátor | Rekordní růst | Světové finanční trhy | Market alert | Norská centrální banka | Akciové zisky | MUFG Bank | Cena zemního plynu | Technická situace | Uber Technologies | Rozdílové smlouvy | Strategie carry trade | Kvartální výsledky | Statistický úřad | Podnikatelská nálada | Technologický Nasdaq | Americké HDP | Inflační očekávání | Harris Financial | Podíl nezaměstnaných | Zahraniční investoři | Slabší dolar | Akcie Uberu | Obchodní aktivity | Akciové futures | Růst cen ropy | CNY | Pokles sazeb | Nejznámější kryptoměny | Vybrané měny | Infineon | Infineon Technologies | Německé firmy | Ceny pohonných hmot | Pokles kurzu | Akcie čínských firem | TLTRO3 | Společná měna | Propad ropy | Boris Johnson | NVDA | Riziko recese | Token | Americké společnosti | DE30 | Snížení sazeb | Dolarové sazby | NATGAS | Prezidentka ECB | CoinShares | Gazprom | NASDAQ 100 | Digitální daň | FedWatch Tool | Ripple Labs | Americká výnosová křivka | Vývoj na trzích | Ekonomické vyhlídky | Výnosové křivky | Pokles cen | Německé HDP | Akcie automobilky | Akciový výprodej | Americké futures | Odvetná cla | Ministerstvo obchodu | Silný dolar | Britský premiér | Recese v USA | Tomáš Pfeiler | Digitální aktiva | Obavy z recese | Zprávy z Německa | Oživení ekonomiky | Ekonomické problémy | Pohonné hmoty | ISM index | Kapitálové výdaje | Výnosy amerických státních dluhopisů | Růst mezd | KB | Depozitní sazby | Pravděpodobnost recese | Deficit rozpočtu | Pozornost finančních trhů | Dění na trzích | MT5 Supreme Edition | Obavy z globální recese | Globální recese | Denní graf | Stablecoiny | Očekávání trhu | Dot plot | Nastavení úrokových sazeb | Poptávka po ropě | Vyjednávání o brexitu | Finanční situace | Data z Německa | Snížení daní | iShares | Kurzarbeit | Oslabení české koruny | Vyzkoušet si trading | ESG | Český HDP | Ceny palladia | Předstihové indikátory | Makroekonomický výhled | Nízká nezaměstnanost | Tržby v maloobchodě | Očekávaný růst | Geopolitické riziko | Projevy centrálních bankéřů | Bilance zahraničního obchodu | RISK-ON | Nová makrodata | Vyšší úrokové sazby | Cíl hospodářského růstu | Růst čínského HDP | Loterie | Uvalení cel | Tým FXstreet.cz | Banka Goldman Sachs | Měny regionu | Nálada na finančních trzích | Mnoho ziskových obchodů | Světové akciové indexy | S&P 500 Index | Rozpočtová politika | US30 | Automobilky | Čistý zisk | KOSPI | Rozpočet | Čínská média | Rozpočtový schodek | Deficit | Jednání o brexitu | Prezident Donald Trump | Peter Garnry | HDP v USA | Německá vláda | Hongkong | Patterny | Kryptoměnová burza | Výsledkové zprávy | Nová prognóza ČNB | LNG | Býčí signál | Objem | Data z USA | Bílý dům | Obchod | Hospodářský růst v Evropě | Trh práce | Vyšší sazby | Německý průmysl | Obchodní dohody | Myšlenka | Statistické údaje | Vyšší volatilita | Včerejší obchodování | Obrat trendu | Supreme Edition | Alibaba Group | Růst spotřebitelských cen | Německá průmyslová výroba | Průmyslová výroba v eurozóně | Šéf Fedu Jerome Powell | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Inflace v USA | ČSÚ | Zpomalení české ekonomiky | Růst průmyslové výroby | List The Wall Street Journal | Americký dolar dnes | Riziko pro investory | Potíže s likviditou | Firma | Technologický index Nasdaq Composite | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Data ze Spojených států | Zasedání ČNB | Reálné ekonomiky | PLN/EUR | Výsledky CPI | Hlavní události | BAT | Risk-off | Americký průmysl | Parlamentní volby | Tesla Elon Musk | Výše úrokových sazeb | Pfizer | USA a Čína | Pravděpodobnost úspěchu | Svíčková formace | Jakub Hodan | Týdenní zpráva | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Souhrn finančních trhů | Konfluence faktorů | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen průmyslových výrobců | Růst cen | CFD DAX30 | Maďarská centrální banka | Produkty obchodované s finanční pákou | Dolar k japonskému jenu | Datový kalendář | Vysoké riziko | Tomáš Vlk | Patria Finance Tomáš Vlk | Bilance | Index DOW | Negativní sentiment | Vladimír Holovka | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Avast | Vývoj trhu | Generální ředitel | PSA | Růst světové ekonomiky | Negativní nálada | Česká měna dnes | Největší pokles | Dnešní růst | Ukrajina | Zájem o riziková aktiva | Lagardeová | Souhrnný index | Amazon | Citadel | Kenneth Griffin | Nízké úrokové sazby | Indexy nákupních manažerů | Nálada spotřebitelů | Nakupovat zlato | Úrok | Implikované volatility | Miliardy | Proof of Work | Proof of Stake | Důvěra v ekonomiku | Admiral Markets Forex Kalendář | Vyhlídky | Sdružení automobilového průmyslu | Průzkumy | Nálada podnikatelů | Američtí zákonodárci | Politická krize | Měny rozvíjejících se trhů | Legislativa | Trendová linie | Rozdělení zisku | Záhada | Federální rezervní banky | Americká data | Tržní dynamiky | Ekonomická důvěra | Bankovní tituly | FT | Růst české ekonomiky | Domácí poptávka | Helena Horská | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Automobilový sektor | Dluhopisoví investoři | České dluhopisy | Zveřejněná data | CHNComp | Globální trh | Vládní bondy | Financovat | Christine Lagardová | Hospodaření státního rozpočtu | Hospodaření státu | SMA | Omezení těžby | Statistika | Předpovědi | Technologický sektor | Napětí mezi USA a Čínou | Ceny výrobců | Průmysl | Mzdový nárůst | ADP | Jan Vejmělek | Růst eurozóny | HUF | PLN | Na burze | Drahý kov | Deficit zahraničního obchodu | Gabriel Štefaňák | Propouštění | Dnešní data | Impuls | USDIDX | Rostoucí náklady | Visa | General Motors | Výrazný pokles | Pokles amerických akcií | Čínské zboží | Ceny potravin | Čínský vývoz | Váš trading | Velikost pozice | Rozvoj | Německá obchodní bilance | Sentix index nálady investorů | Index nálady investorů | Stavební produkce | Nejvyšší nezaměstnanost | Saldo zahraničního obchodu | Špatná nálada | Tuzemský průmysl | Stavebnictví | Investujte na Forexu | European Central Bank | Klíčová rezistence | Globální vývoj | Oslabuje dolar | Koruna dnes | Zdražování | Listopadová inflace | Ceny zboží | Inflace v listopadu | Nízká inflace | Německý ZEW index | Sociální sítě | Problémy | COPPER | Spotřebitelské ceny v Číně | Přeprodané podmínky | NAFTA | Novozélandská vláda | Vládní výdaje | Cvičení | Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Člen bankovní rady ČNB | Breaking | Úvěrové pojišťovny | Pojišťovny | Podíl akcií | Fed dnes | Zasedání FOMC | Libanon | Prognózy | Nejistoty | Státy EU | Ranní komentář | Ranní zpráva | Vybírat zisky | Evropský průmysl | ECB Christine Lagardeová | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Chuť k riziku | Soukromý sektor | Výsledek voleb | Výsledek voleb ve Francii | GBP/EUR | Plyn | Dobrá nálada | Nálada | Kontrakty | Ekonomické zpomalení | Prohlášení | Čínské vlády | Moskva | HDP Německa | AbbVie | Mylan | Centrální banky USA | Airbus | Nord Stream | Kalendář tento týden | Ústavní soud | Škoda Auto | Míra | Jaderné elektrárny | Inflační výhled | Ohlédnutí | Úroky | Konec roku | Investiční aktivity | Chování centrálních bank | Edward Moya | Přerušení výroby | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Hypotéky | Nižší úrokové sazby | Premiér Boris Johnson | Předseda | Investujte | Naše prognóza | Americké centrální banky | Rozhodnutí ČNB | Dolar roste | Trumpova administrativa | ČNB dnes | Vojtěch Benda | Vánoce | Zlepšení sentimentu | Regulátoři | Ředitelka | Fed index | Švédská Riksbank | FedEx | FDX | xStation5 | AT&T | Disney | Ministr hospodářství | Americké vlády | Nike | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Růst mezd v USA | Rychlý růst mezd | Bydlení | Vánoční svátky | Uber | EY | Aurora Cannabis | Ztráta | Vlastní prostředky | Úbytek | BREAKING | SPD | Stratég | Hlavní akciové indexy | Roční růst | Snižování stavů | Kraft Heinz | Demokratické strany | Zasedání měnového výboru | Výnosy státních dluhopisů | Koruna posílila | WIG20 | Vývoj měnové politiky | Nálada v průmyslu | Průmyslové podniky | Peking | Investiční ředitel | US100 | Americký index | Wirecard | Pozitivní zpráva | Nálada na globálních trzích | Singapur | Ceny dluhopisů | Napětí na Blízkém východě | Ziskovost | Tuzemská ekonomika | Investiční aktivita | Růst akciových trhů | Nejistoty na finančních trzích | Hospodaření | Růst poptávky | Nízké ceny ropy | Klesající trend | Dlouhodobí investoři | Pracovní trh | Silný support | Objem objednávek | Eskalace konfliktu | CFA | Prodej automobilů | Chris Williamson | Eskalace napětí | IKEA | Netflix | Inovace | Washington | Schodek zahraničního obchodu | Analýza společnosti | Hlavní rizika | Letecké společnosti | Raketové útoky | Miliardy eur | Írán | Irák | Ministr zahraničí | Íránský ministr zahraničí | Čínský HDP | Von der Leyenová | Sezónnost | RBA | Budoucnost | Ifo | Experti | Zemědělství | Negativní zprávy | Předběžné výsledky | Výsledky hospodaření | INR | Dohoda o brexitu | Poradenství | Mzdová dynamika | Inflační překvapení | Zpřesněná data | Geopolitická situace | Wall Street Journal (WSJ) | Podnik | Česká inflace | Tuzemská inflace | Proinflační | Luboš Růžička | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Tržní sazby | Fork | Snížit úrokové sazby | Růst cen potravin | Veřejné finance | Analytička | Ukazatele | Smíšené výsledky | Výroba v eurozóně | Koruna sílí | Americké akcie dnes | Meziroční růst spotřebitelských cen | Růst spotřebitelských cen v Německu | Silné cenové tlaky | Cenové tlaky | Zájem o nová auta | Nová auta | Valuace akcií | Index Wall Street | Obchodování na Wall Street | Dobré zprávy | Situace na Blízkém východě | Americké ministerstvo | Americké ministerstvo obchodu | Zájem o dolar | Nájmy | Velké firmy | Ceny energií | Horší data | Zamyšlení | Oživení globální ekonomiky | Angela Merkelová | Prognózy ČNB | Měnový pár EUR/CZK | Krach | Očekávaný vývoj | Naplnění prognózy | Komunikace | Údaje o HDP | Stabilita sazeb | Francouzský prezident | Macron | Trump | Čínské indexy | Pozitivní zprávy | Prezident | Výsledkové sezóny | Koronavirus | Výsledky průzkumu | Paypal Holdings | Google | Trhy | Čínské úřady | Šíření nového koronaviru | Ursula von der Leyenová | ASX 200 | S&P/ASX 200 | Americké hospodářství | Evropské ekonomiky | Dnešní PMI | Banka UBS | Šíření koronaviru | Silné měny | Beztrendové obchodování | Obchodování na koruně | Čínský koronavirus | Virus | Asijské indexy | Vir | Jüan | Negativní dopad | Zlepšení nálady | Eva Zamrazilová | Nejprudší pokles | Pokles | Situace | Zdražovat | Blue-chip | České měny | Situace okolo koronaviru | Důchody | Americký kongres | Treasuries | Nejvýraznější pokles | Meziroční růst | Vít Hradil | Růst inflace | SARS | Epidemie koronaviru | Pandemie | Epidemie SARS | Tisková konference šéfa Fedu | Jednatel | Vysoká inflace | Ceny Bitcoinu | Čínské burzy | Starbucks | Boeing | Vstupy | Výstupy | L.F. Investment | Lehká ropa WTI | Raiffeisenbank a.s. | FIAT | Zpomalení růstu | Tomáš Nidetzký | Viceguvernér ČNB | Pochybnosti | Zlepšení | Dovednosti | Úsilí | Swingová minima | SBUX | Americká administrativa | Obchody | Výdaje | Daň z příjmu | Průmyslníci | Pesimismus | Akcie v Číně | Čínská vláda | Zpracovatelský sektor | PMI za leden | Akcie automobilky Tesla | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Hlavní úrokové sazby | Švýcarská banka UBS | Výrazné ztráty | BP | Důsledky epidemie | Americký ISM | Prodeje aut | Společnost Nike | Korunový devizový trh | Rekordní hodnoty | Sazby beze změny | SEC | NFP | Rozhodování | Dnes ČNB | Zisky dolaru | Čínské ministerstvo | Americké ekonomiky | Tuzemská nezaměstnanost | Americké banky | Britský statistický úřad | Zasedání RBNZ | Propad průmyslu | Zdražování ropy | Medvědi | Dolarové páry | Lednová inflace | Americká inflace | Dnes na forexovém trhu | Růst sazeb | Záznam z jednání ČNB | Politika centrálních bank | Valuace | COVID-19 | Tradingový portál | Portál FXstreet.cz | Čínské stimuly | Německý HDP | Expanzivní fiskální politika | Empire State Index | Akcie Twitter | Akcie společnosti Apple | OIL.WTI | Ekonomické aktivity | Bez rizika | Ministerstvo financí ČR | Směřování trhů | Index CSI 300 | Gilead Sciences | Údaje z USA | Globální indexy | Konjunkturální průzkum | Prudký propad | FedWatch | Rizika globální | Spekulativní pozice | Ekonomické recese | Index aktivity | Slabá čísla | Největší ztráty | Průmysl a zahraniční obchod | Šéfka ECB | Šířící se koronavirus | Cestovní kanceláře | Zpřesněný odhad | Commonwealth Bank of Australia | Tržní úrokové sazby | Průměrná mzda | Americký Fed | Stabilita | Sestupný trend | Toyota | Vývoj | Zasedání OPECu | Hospodářská politika | Nižší sazby | Nová data | Šok | Martin Gürtler | Americké tovární objednávky | Mzda | Mediánová mzda | Akcie PepsiCo | Vládní opatření | Výkyvy | Současná cena | Změny trendu | Příležitost k nákupu | Výsledky HDP | Důsledky koronaviru | Obrovské ztráty | Výraznější impuls | Únorová inflace | Změna sazeb | Cenové války | Videokonference | Restrikce | Americké výnosy | Vysoká rizika | Vývoj na trhu | Hlavní měny | Aerolinky | Vlna výprodejů | Nouzový stav | Euro včera | Akcie včera | Program nákupu aktiv | Asijské akcie dnes | Nifty 50 | Mince | Profitovat | Opatření vlády | Medvědí trend | Další vývoj | Desetileté dluhopisy | Karanténní opatření | Restriktivní opatření | Stimuly | Oldřich Dědek | Silný propad | Americká seance | Evropské země | Brusel | Pokles HDP | Členové bankovní rady | Masivní propad | Fiskální politiky | Zásoby hotovosti | Útlum ekonomiky | Kabinet | Guvernér Rusnok | Zrychlení inflace | Největší propad | Vyšší úrok | Oslabování české měny | Míra nejistoty | Třída aktiv | Propad na Wall Street | Silný pokles | TPCA | Šíření viru | Stimul | Burzy cenných papírů | Redenominace | Riziko redenominace | Obavy trhu | ECB dnes | Nákupy aktiv | Nákupy vládních dluhopisů | Měnové podmínky | Měnové zasedání | Viceprezident | Spotřebitelé | Index NASDAQ 100 | Automobilka | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie | Počet nakažených | Aktuální situace | Opatření vlád | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Onemocnění | Rozhodnutí bankovní rady | Člen bankovní rady Aleš Michl | Zásobníky | Texas | PYPL | Perpetuum mobile | Příležitosti k nákupu | Další pokles | Vyplácet dividendy | MPSV | MF | Hlavní centrální banky | Kroky centrálních bank | Kalifornie | Gavin Newsom | Kongres | Škoda | Index ISM | Index ISM ve službách | Manufacturing | Komerční banky | Republikáni | Demokraté | NBC | Domácnosti | Asociace | Fundament | Posílení amerického dolaru | Negativní korelace | Koronavirus dopady | Výrobce letadel | Investiční banka Goldman Sachs | Hotovost | Spotřebitelská nálada | Dramatický dopad | Fiskální balík | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Ministryně financí | Futures na americké akcie | Prodejní tlak | Zápis z posledního zasedání | Hodinový graf | Index podnikatelské aktivity | Sněmovna reprezentantů | Dávky v nezaměstnanosti | Vnímání rizika | Graf dne | Dividendové výnosy | Záchranný balíček | Propad indexu | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | Koronavirové krize | Poslanci | Silná rezistence | Signál | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Tisková konference | Repo sazby | Potenciál | Bankovní asociace | Platební neschopnosti | Platební neschopnost | Boj s koronavirem | Výroba automobilů | Automobilový trh | Německý statistický úřad | Dění ve světě | Pokles sentimentu | Ceny elektřiny | Karanténa | Šíření nákazy | Bulharsko | Březnová inflace | Izrael | Reálné mzdy | E-commerce | Ekonomiky | Nigérie | VW | Jana Steckerová | Potenciál pro růst | Slovensko | Luno | Války | Jan Procházka | Schodek | Aukce státních dluhopisů | Březnová data | Poradce | Organizace | Akcie Alibaba Group | British Airways | Saúdové | Závislost | Práce | Výraznější pokles | Jednání ČNB | Asijská rozvojová banka | Rozvojová banka | Koronakrize | Špatná data | Autoprůmysl | Podíl na trhu | Údaje | Ekonomické škody | DPH | Nakupovat státní dluhopisy | Novela zákona o ČNB | Novela zákona | Německá průmyslová produkce | Jednání euroskupiny | Situace na ropě | Prezident Vladimir Putin | Veřejný sektor | Míra nezaměstnanosti v březnu | Velké americké banky | Hluboké recese | CBS | Ministři | Pomalé oživení | Opětovný pokles | Ekonomické oživení | Znárodnění | Extrémní nárůst | Nárůst nezaměstnanosti | Řemeslo | Německé automobilky | Snížení produkce | Nejvyšší soud | Přebytek běžného účtu | Celková inflace | Výpadky | Activision Blizzard | Trh dluhopisů | IMF | Vývoj HDP | Více peněz | Rozpočet EU | Maloobchodní tržby v USA | Dodavatelské řetězce | Úspory | Hospodářské oživení | Joe Manimbo | Otevírání ekonomiky | AMC | Dnešní statistiky | Statistiky | Chuť riskovat | Uzavření trhů | Bankovní prázdniny | Geopolitická krize | USD za barel | Rizikové averze | Risk-off sentiment | Trade | S&P500 | Tlak medvědů | Dílčí index | Spotřeba ropy | Kontrakty na ropu | Měny zemí | Finanční pomoc | Nizozemsko | Důvěra v eurozóně | Znovuzavedení šrotovného | Cenové pohyby | CBRT | SARS-CoV-2 | Debata | Surové ropy | PMI ve službách | Evropská data | Evropské indexy | Břidlicové ropy | Posílení | Swingové minimum | Omezení pohybu | Amundi | Výrobce letadel Boeing | Výkon dolaru | Nové zakázky | Joe Biden | Větší pokles | Podpůrná opatření | Evropské méně | Americké státy | Data z trhu práce | Průzkum ČSÚ | Cestování | Čtvrtletní výsledky | 3M | Americký HDP | Sazba Fedu | Základní úroková sazba Fedu | Americká centrální banka (Fed) | Zasedání Evropské centrální banky | Osobní výdaje | Rozhodnutí o sazbách | Zájem zahraničních investorů | Náklady na financování | Energetické úspory | Ropa roste | Maloobchod | Obchodní kapitál | Zaměstnanci | FDA | Epidemiolog | Gilead | Čistá ztráta | Robert Holzmann | Blízký východ | Akcie padají | Český státní rozpočet | Růst výnosů | Rally na akciích | Federal Reserve | Soud | Německé průmyslové objednávky | Dnešní ADP | PEPSICO | Dovoz | Vývoz | Dlouhodobý trend | MSCI World | Pozitivní očekávání | Generovat zisk | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Rezervní měny | Politická nestabilita | Kontrakce | Politika centrální banky | Pokles dovozů | Propad průmyslové výroby | Zveřejněné údaje | Macy’s | Obchodování na globálních trzích | Dluhy | Oživení české ekonomiky | Akcie Nike | NKE | Členské země | Burza Binance | ONE | Hlavní kryptoměny | RBI | Rekordní propad | Účet platební bilance | Auta | Royal Caribbean | Kurz eura k americkému dolaru | Dopad na cenu | Silný fundament | Dnešní výsledky | Vývoj ekonomiky | Plynovod Nord Stream | Čeští centrální bankéři | Vakcína | Sektor služeb | Dění na trhu | CL | Spekulovat | Obchodování na krátko | Bundesbanka | Moderna | Fiskální stimul | CATL | Eli Lilly | Růst Bitcoinů | Omezení produkce | Kupci | Podnikatelské aktivity | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Aktivity v eurozóně | Biotechnologická společnost | PMI v eurozóně | Akcie v Hongkongu | Klesající trendová linie | Investovat peníze | Předstihové ukazatele | JDE | Unie | ČR | Vakcíny proti koronaviru | Koronavirové pandemie | Vládní intervence | Průraz | Bývalý prezident | Plán Evropské komise | Rozhodnutí FOMC | Chování trhu | Slabá poptávka | Uzavírání pozic | Výrobní PMI | Sentiment na trzích | PEPP | Střední Evropa | Špatné zprávy | Londýnské burzy | Nová prognóza | Antivirus | Předkrizové úrovně | Statistiky z trhu práce | Rozhodnutí soudu | Polský premiér | Pokračování růstu | OCBC | Tchaj-wan | Tempo poklesu | Rekordní pokles | Americké úrokové sazby | Poptávka po zlatě | David Marášek | Nikola | Index Nasdaq Composite | Americké CPI | Rozhodnutí Fedu o sazbách | Inflace v květnu | Strach z druhé vlny | Japonský parlament | Parlament dnes | Investice do infrastruktury | Stimulační balík | Prodeje automobilů | Podpůrné programy | Propad cen | Negativní výhled | Výplata | Největší evropská ekonomika | Rostoucí trend | HDP EU | Sentiment na trhu | Covid | Druhá vlna pandemie | Technologické firmy | Tiff Macklem | Zahraniční kapitál | Předsedové vlád | Druhá vlna | Počty nových případů | Útlum ekonomické aktivity | Ekonomické aktivity v eurozóně | Odkup vlastních akcií | Rozkolísání trhů | Jasný signál | Situace na trhu práce | Exporty | Novavax | MAM | Akcie v Americe | Výrazný propad | Nový trend | Koronavirová situace | ChainLink | Úspěchy | DoorDash | Silicon Valley | Ocenění | Rostoucí šance | Šance | Druhá největší kryptoměna | Stellantis | Peugeot | Růst tržeb | Pohyb koruny | Ceny | Praha | Kolaps | Výplach | Rozdíly v názorech | Nadějné zprávy | Technologické společnosti | Merkelová | Možnost dalšího růstu | Společnost XTB | Rostoucí ceny komodit | Životní úroveň | Progres | Celkový výsledek | Forward guidance | Odhady HDP | První odhady HDP | HDP za Q2 | Zlatá horečka | Tisková konference šéfa Fedu Powella | Kryptoměny aktuálně | DeFi | Nárůst volatility | Dolarový pár | Pár EUR/USD | Odložení voleb | Nikl | Propad ekonomiky | Pozice dolaru | Důvěra | Covid19 | Kolaps amerického dolaru | Caixin | Známky oživení | Philip Lane | Tuzemský maloobchod | Výzkumy | Produkce v průmyslu | Skupování aktiv | Zpomalující růst | Růst zaměstnanosti | Časový horizont | Slábnoucí dolar | Zvýšené napětí | Cenové hladiny | Maďarská inflace | Indikátory sentimentu | Rostoucí počty nakažených | Počty nakažených | Analytik XTB | Pandemická situace | Pokles tržeb | Vládní koalice | Virgin Galactic | SMA 200 | NOK/SEK | Snížení DPH | Zvýšení daní | Zrušení superhrubé mzdy | Koaliční partneři | Ceny v eurozóně | Nižší výdaje | Kryptotrh | Příliv kapitálu | Výrobní index | Dění v USA | Růst eura | Představitelé ECB | Decentralizované finance | Seznam Zprávy | Big Tech | Inflace spotřebitelských cen | Odborníci | Peso | Zasedání amerického Fedu | Vakcína proti koronaviru | Američtí investoři | Prognóza Fedu | Dolarové úrokové sazby | Battery Day | TSLA | Nvidia | Qualcomm | Výkon ekonomiky | Snížení emisí | Plán na snížení emisí | Zasedání FED | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Bloomberg Intelligence | Slabší kurz | Zhoršení pandemie | Cena elektřiny | Elektromobily | Politici | Ursula von der Leyen | Strach z Brexitu | Fiskální stimul v USA | Malý kapitál | Micron | Biden | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Marathon Petroleum | Marathon | Ranní okénko | Průmyslové zakázky | Pablo Hernández de Cos | Zápis z posledního zasedání Fedu | Pokles průmyslové výroby | Poptávka po akciích | Centrální banky USA (Fed) | Energetický sektor | Lockdown | Měnový fond | AEX | Ceny bytů | CPI v USA | Americké měny | Michael Saylor | MicroStrategy | Embargo | Množství peněz | Defi | Nařízení | Intel | Zásoby benzinu | GS | Pokles indexu | Reálný HDP | První obchodní den | Geopolitické faktory | Pandemický program | PFE | JNJ | Zveřejnění výsledků | Norwegian Cruise Line | Ruské společnosti | UBER.US | Electronic Arts | Přebytek zahraničního obchodu | Sumitomo | Pfizer/BioNTech | Zprávy o vakcíně | Pfizer a BioNTech | Průmysl v eurozóně | Letecká doprava | QCOM | Hlavní kryptoměna | MRNA | NFIB | Předáním moci | Heiko Maas | Spotřebitelská poptávka | Proražení | Ceny PHM | Nio | GameStop | Sektor kryptoměn | Futures na DAX | ABNB | Vakcinace | Změny úrokových sazeb | Očkování | Cointelegraph | NBP | Revize amerického HDP | Kmen koronaviru | Mutace koronaviru | Nová mutace koronaviru | Mutace viru | Kauza brexitu | Štědrý den | Kryptoburzy | Cenné papíry a burzy | Voda | Nálada v české ekonomice | Intervence polské centrální banky | Polská intervence | Intervence NBP | Centrální bankéř | Polský centrální bankéř | Rafal Sura | Měnový pár EUR/PLN | Oslabení forintu | Inflace v Polsku | Nálada investorů | Norwegian Cruise | Carnival | Rozšiřování úrokového diferenciálu | Emise dluhopisů | Svět kryptoměn | Pokles zásob | Počasí | Utažení měnové politiky | Růst ceny | ABNB.US | Německá inflace | Sentiment v eurozóně | DOT | Zvýšení ceny | Bloomberg Markets | Evropské centrální banky | Fiskální impuls | Makroekonomická analýza | Predikce finančních trhů | Tempo hospodářského růstu | Dopad na trhy | Vývoj inflačních očekávání | Tilray | TLRY | ACB | CARA | MJ | Efekt na trhy | Indexy na Wall Street | Situace na trhu | xForex.cz | AMC Entertainment | SPCE | Akcie Gamestop | Etsy | Marriott | Dnešní zasedání Fedu | Investiční účely | Tržní reakce | Velké fondy | Thermo Fisher | Dnešní seance | Růst ceny Bitcoinu | QCOM.US | Rozvolnění | Brent (OIL) | Daň z nadměrných zisků | Odezvy trhu | MIB | TLRY.US | Tilray (TLRY.US) | Daňové zvýhodnění | Piper Sandler | Rostoucí úrokové sazby | ACB.US | Předpověď ceny | Blockchainy | Arcane Research | Zinek | Kov | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Fosilní paliva | Trojité dno | Volatilita kryptoměny | Růstový trend | James Bullard | Prezident Federální rezervní banky | CVS Health | CVS | CVS.US | FOMC minutes | Robinhood Markets | Rostoucí výnosy | PMI indexy | Manufacturing PMI | TSLA.US | Tesla (TSLA.US) | Tržní rizika | Covidová krize | Finanční zdraví | Investoři a obchodníci | Krypto influencer | Maďarský HDP | Nárůst výnosů | PSX | Výroky z ECB | Špinavá energie | Silný růst | Jemenští povstalci | Japonský HDP | Posilování USD | ČSA | Zesílení inflačních tlaků | Silná inflace | Hodnotové akcie | Nárůst sazeb | Přeprodané zóny | xStation 5 | Sýrie | Silný výhled | PMI index | Akcie Virgin Galactic | Velikosti pozice | ISM ve službách | CoinGecko | HoReCa | Data o inflaci | Advanced Micro Devices | AMD | Průmyslová produkce v eurozóně | COIN | Krypto trh | Eurodolar dnes | SPCE.US | Virgin Galactic (SPCE.US) | IMC Exploration Group | IMC Exploration Group (IMC) | IMC | Mineral Ventures Invest | AA | Akcie fotbalového klubu | Strach z inflace | Advanced Micro Devices (AMD.US) | Starbucks (SBUX.US) | AMD.US | SBUX.US | HSBC Holdings | Uranium Energy | UEC | Cameco | Denison Mines | Uran | Rostoucí ceny | Směřování trhu | Cenový pohyb | Objednávky | Události tohoto týdne | Hlavní události tohoto týdne | Comcast | Oživení na americkém trhu práce | Trading.com | Větší korekce | Futures na americké indexy | Hospodaření firem | Boční trend | Hodnocení současné situace | Výrazná inflace | Indická centrální banka | Kybernetický útok | Aurora Cannabis (ACB.US) | Optimistický signál | EEX | Pandemie COVID | MSTR.US | MicroStrategy (MSTR.US) | MSTR | Výprodej bitcoinů | Tuzemská měna | Kurzotvorné zprávy | Riziko ztráty | Ochota riskovat | Obavy z inflace | API | Oslabení | Cenový PCE index | PCE index | Hypoteční sazby | Cena dřeva | První zvýšení sazeb | MNB | Impulzy | Spotřeba domácností | Salvador | Plány | Cíle | Příležitosti | Úroveň supportu | Snižování nákupu aktiv | Výprodejní tlak | Dodávky plynu | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Zajišťování | Dekarbonizace | Prodej | Jednotné měny | Nové prognózy | Cyklus zvyšování sazeb | Index podnikatelské nálady | Dolar dnes | DPH u elektřiny | Pozitivní vliv | Obchodování na trhu | Vyšší úroveň | Obrovský potenciál | Gruzie | Trh dnes | Varianty koronaviru | Akcie Moderny | Cenové stability | Technologie | Síla dolaru | Spojené arabské emiráty | Američtí centrální bankéři | Sada dat | Chování spotřebitelů | Rozvolnění restrikcí | Vzorec chování | UST | Včerejší seance | Problémy se subdodávkami | USA inflace | JAR | Rada guvernérů ECB | Rada guvernérů | Americký trh | AI | CAT | Současný trend | Odvětví | Pokles poptávky | Jednání ECB | Šíření mutace | HOOD | Načasování | Pesimistická nálada | Společnost Golden Gate | Stablecoins | Kryptoměnový svět | CAR | Robinhood Markets (HOOD.US) | HOOD.US | Guidance | Vnější prostředí | Chování | Pocity | Vnímání | Ovlivňování | Růst aktivity | Devon Energy | Marriott International | Marriott International (MAR.US) | MAR.US | Occidental Petroleum | OXY.US | OXY | Occidental Petroleum (OXY.US) | Phillips 66 | PSX.US | Phillips 66 (PSX.US) | Projekce | EIP | EIP 1559 | Jarda Tupý | Psychologické úrovně | Důležité zprávy | BioNTech | Vratislav Zámiš | Asijské země | Americké ceny | Úroveň dluhu | První odhad | Tokeny | David Solomon | Medián | Výprodeje na trzích | SpaceX | SPOT | Výrobní inflace | Konference v Jackson Hole | Funkční období | ASX | SXXP | Proočkovanost | David Vagenknecht | Jihoafrická republika | Dodávky plynu do Evropy | Ranní glosa | Růstové tituly | Společnosti | Chivo | Měnové unie | Národní měny | Esther Reichelt | Juventus | Akcie fotbalového klubu Juventus | Manchester City | Guardian | List Guardian | Opatření | Vrcholy | Dna | Polská inflace | Guvernér rakouské centrální banky | Evergrande | Výkyvy počasí | Lenka Kalivodová | Růst trhu | Rychlý růst | ANO | Uhlí | RBC | NFT | Energetika | Přijetí kryptoměny | Ceny plynu | Pandemický program odkupu aktiv | Program odkupu aktiv | Reakce centrální banky | Cyklus zvyšování úroků | Česká společnost | Vyšší hodnoty | Etherea | Pracovní den | Warner Bros | Akcie čínských společností | Akcie Evergrande | Sentiment indikátory | Výhledy růstu | Problémy v dodavatelských řetězcích | TTF | Energetická krize | Krize v Evropě | Energetická krize v Evropě | Odhady růstu | Zvýšení základní úrokové sazby | Automotive | Navyšování cen | Příklady obchodování | Minulá výkonnost | Napjatá situace | Zhoršení nálady | Energetické krize | Polský zlotý a maďarský forint | Rychlý růst cen | Vysoké ceny | Rekordní ceny | Vývoje kurzu | Ukončení kvantitativního uvolňování | Snap | Akcie společnosti Snap | Nová historická maxima | Pozornost | Ceny zemního plynu v USA | Caterpillar (CAT.US) | Global Payments | Kraft Heinz (KHC.US) | KHC.US | Zboží dlouhodobé spotřeby | Gilead Sciences (GILD.US) | Ruský prezident | Meta | Goldmani | Meta Platforms | Francouzský index | Ethereum (ETH/USD) | Polygon | Qualcomm (QCOM.US) | Electronic Arts (EA.US) | CVS Health (CVS.US) | Airbnb (ABNB.US) | Uber Technologies (UBER.US) | Regeneron Pharmaceuticals | IG Metall | Česká národní banka (ČNB) | Akcie provozovatelů výletních lodí | Hospodaření českého státu | PYPL.US | Indexy pohyb | Drahé energie | Výběr časového rámce | Asijské měny | Zvolení časového rámce | Společnost | Stratégové | Výsledky společnosti | Inflace ve Spojených státech | Tým InstaForex | Reálné výnosy | Reálné úrokové sazby | Další růst sazeb | Target | Celoroční výhled | Lockdowny | TIM | Ruský trh | Akcie Meta Platforms | Akcie Meta | Trh s platinou | Varianta covidu | Bezpečná aktiva | Omikron | Omicron | Sazby centrálních bank | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Zveřejnění zprávy | Mutace omicron | Nálada na trzích | | Bear market | Varianta koronaviru | Varianta koronaviru omikron | Kazachstán | Zlotý | BofA | Zlato (XAU/USD) | Tržní vývoj | Fibonacciho retracement | Cena aktiva | Rotace | Rozšíření | Rostoucí inflace | Developeři | Krypto analytik | Jestřábí Fed | Participace | Společnost SpaceX | Krátkodobý tržní sentiment | Obchodníci s averzí k riziku | Obchodníci s ochotou riskovat | Fundamentální analýzy | Spotřebitelské inflace | Trh se zlatem | Vyhlídky zlata | Bidenova administrativa | Letadlo | Jaromír Gec | Cyklus utahování měnové politiky | Základní sazba | Banka HSBC | TerraUSD | Telefónica | Plynová krize | Purple Trading Jaroslav Tupý | Covidové krize | Hodnoty měny | Miliardy USD | CME FedWatch Tool | Obchodní signály pro BITCOIN | Signály pro BITCOIN | Jestřábí komentáře | Pokles zlata | Petr Lajsek | Mike Novogratz | Ruský plyn | Gate | Lucid Group | Lucid | DappRadar | DYDX | Akcie společnosti Snap (SNAP.US) | Snap (SNAP.US) | SNAP.US | Big tech | Cílové ceny | Rozhodnutí japonské centrální banky | Hry | Dražší energie | Válka na Ukrajině | Omezení dodávek | Analytik trhů | Instituce | Napětí na Ukrajině | Nový týden | Centralizované burzy | Arthur Hayes | Murray | Rusko dnes | Silvergate Capital | Společnost Silvergate Capital | Trh státních dluhopisů | Ebury | Největší investoři | Klaas Knot | Šéf nizozemské centrální banky | Člen ECB | Glapinski | Guvernér Glapinski | Mattel | St. Louis | DASH.US | DoorDash (DASH.US) | Marathon Oil | MRO | MRO.US | Marathon Oil (MRO.US) | Invaze na Ukrajinu | H-shares | Situace kolem Ukrajiny | Kupní cena | Dění na Ukrajině | Sankce | Sankce vůči Rusku | Ruský prezident Vladimir Putin | Prezident Putin | Konflikt na Ukrajině | Ruská invaze | Moskevská burza | Švýcarská národní banka | Bankovní licence | Uranium Energy Corp | UEC.US | Uranium Energy Corp (UEC.US) | Rusko a Ukrajina | MWh | EUR/MWh | Polská centrální banka (NBP) | Gala | Velkoobchodní cena plynu | Prima | Ruská krize | Ruský kapitálový trh | Situace v Rusku | Bankers Trust | Long-Term Capital Management | Invaze | Nárůst cen zemního plynu | Analytici Bank of America | XTB Štěpán Hájek | Východní Evropa | Pokles inflace | Uzavření příměří | Americký ministr zahraničí | Řetězce | Energetická závislost | Coin Metrics | APP | Úrokové platby | Obchodování carry trade | Nord Stream 1 | Dopady války na Ukrajině | Opatření v Číně | Britský FTSE | Covid v Číně | Inflace v Japonsku | Dodávky zemního plynu | Vypnutí plynu | Zastavení dodávek plynu | Zastavení dodávek | Postavení dolaru | Utahování měnových politik | Ruský Gazprom | Ropa Brent (OIL) | Le Penová | Kladné swapy | Marine Le Penová | Inflační data | Správa | GMT | Vlastnictví | Nike (NKE.US) | Cena dnes | Vzestupný trend | Francesco Pesole | Rizikovost | Kryptoměnová burza Binance | Carvana | Rekordní inflace | Korekční pohyb | Textron | Run na banky | Occidental | Wall Street výsledky | Dow Jones Industrial Average | Prudká inflace | Špatná výkonnost | Web3 | Jan Frait | Mimořádné zasedání ECB | Mimořádné zasedání | Racionalizace | Přijetí | Snížení inflace | Velmi volatilní | Nová bankovní rada | Evropské akciové indexy | Cena BTC | Marketingová komunikace | Zvýšení úroků | European Energy Exchange | Skokové posílení | Centrum | Sloučení | Hike | Stabilita úrokových sazeb | Speciální daň | Ceny komodit na světových trzích | Britský regulátor | Zpráva o inflaci | Upozornění | Pohyby na trhu | Současná situace | The Merge | Thomas Barkin | Investiční cíle | Introspekce | Agresivní chování | Velké částky | Velký zisk | Limity pro riziko | Správné velikosti pozic | Obrovské zisky | Vyhledávání rizika | Univerzální metoda | Výsledek HDP | Společnost S&P Global | Windfall tax | Akcie společnosti Amazon | Béžová kniha Fedu | Jestřábí ECB | Načasování obchodů | Opatrný optimismus | Merge | CVNA | CVNA.US | Carvana (CVNA.US) | Sloučení Etherea | Energetické komodity | Ruské ropy | Plyn z Norska | Glassnode | Arménie | Plyn z Ruska | Mimořádný zisk | Jane Foleyová | Řešení energetické krize | Největší světová kryptoměnová burza | Měnový pár EUR/HUF | Convera | CFD (Rozdílové smlouvy) | Patrick Harker | Tradingový portál FXstreet.cz | Velké centrální banky | Plyn (NATGAS) | Implikace | Snížení produkce ropy | Nejrychleji rostoucí | PayPal Holdings (PYPL.US) | Omezení COVID | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Index Dow Jones Industrial Average | Index Dow Jones Industrial | Bankman-Fried | Administrativa | Války na Ukrajině | Výběry | Co se děje na finančních trzích | CZ | Akcie společnosti Carvana (CVNA.US) | Akcie společnosti Carvana | Inverze americké výnosové křivky | Nepokoje v Číně | Podnikání společnosti | Line | Graf akcií | Fungování Carry Trade | Ukázka Carry Trade | Potenciální rizika carry trade | Rizika Carry Trade | Zvýšená averze k riziku | Tržní fundamenty | Inflační krize | Specializace Finance | CFA Institute | Korunové instrumenty | Instrumenty obchodované na finančních trzích | Akcie obchodované na pražské burze | Očekávaný vývoj finančních instrumentů | Vývoj finančních instrumentů | Akademické aktivity | Odborné přednášky | Modelování výnosové křivky | Oblast fiskální politiky | Analytická práce | Makroprognózy | Načasování obchodu | Modelový aparát | Strukturální změny | Investice do akciových titulů | Investice do reálných aktiv | Upvest | Crowdfundingové platformy | Hospodářský pokles | Odraz na finančních trzích | Růstová portfolia | Utaženější měnové politiky | Vývoj globální poptávky | Problémy s dodavatelskými řetězci | Dolarové zisky | Hospodářství Velké Británie | Bilance zahraničního obchodu eurozóny | Korekce na akciových indexech | Růstové vyhlídky | Apetit k riziku | Konstrukce portfolia | ETF na kryptoměny | Société Générale Group | Obchody s kryptoměnovými aktivy | Daně z mimořádných zisků | Strop pro výnosy | Standardní daň | Mimořádné dividendy | Mimořádné daně | Transparentní řešení | Další regulace | Vládní politika | Kurzotvorný faktor | Přetrvávající vysoká inflace | Uvolněné fiskální politiky | Konvergenční proces | Pozice ekonomiky | Schodek veřejných financí | Prague Economic Papers | Prognózy českého hospodářství | Očekávaná reakce | Očekávaná reakce centrální banky | Úrokové prostředí | Celosvětová recese | Vývoj války na Ukrajině | Vývoj války | Energetické trhy | Ceny akcií bankovních domů | Pohled na akciové trhy | Jan Kubíček | GlassNode | Meziroční inflace v eurozóně | Nálada na Wall Street | Cenový růst | Výprodeje | Silvergate | Vyhlídky dolaru | Teplé počasí | Evropský plyn | Býčí sentiment | Oblast kryptoměn | Silná koruna | Vývoj sazeb | Adani Group | Adani | Akciové tituly | Invest | Pokles cen energií | Média | Raphael Bostic | SVB | Zastavení činnosti | Signature Bank | Silicon Valley Bank (SVB) | First Republic | PacWest | Americký bankovní sektor | Problémy v bankovním sektoru | First Republic Bank | Válka | Odliv vkladů | Vyšší ceny | Překážky | Ředitel banky | JOLTS | BYD | Korekce kryptoměn | Rychlost | PACW | PACW.US | Časové rámce | Index dolaru | Zvýšení dluhového stropu | Zvýšení dluhového stropu americké vlády | Riziková nálada na Wall Street | Riziková nálada | Pojišťovnictví | Vice | Komentáře členů Fedu | Carry trade obchodování | Kladný swap | Transparentní | Rating USA | Silná data | Tony Sycamore | Nárůst cen energií | Restriktivní politiky | Nižší ceny | Výhled ekonomiky dané země | Ekonomické vyhlídky země | Ekonomické podmínky | Hledání výnosu | Zachování původní hodnoty investice | Zachování původní hodnoty | Hodnoty investice | Psychologie velkých investorů | Protipól carry trade | Příliv kapitálu do bezpečných aktiv | Rizika obchodů | Rizika obchodů carry trade | Vhodné podmínky | Kritéria pro carry trade | Carry obchod | Malý růstový trend | Oblíbené carry trades | Riziko carry trade | Chuť podstoupit riziko | Podstoupit riziko | Aktuální ekonomické podmínky | Závěr seriálu | Větší úrokový diferenciál | Příklad carry trade | Politické faktory | Supravodič | Ekonomické problémy Číny | Problémy Číny | Graf měnového páru | News | Cenová minima | Kupující | Konflikt na Blízkém východě | Pravidelnost | MVI David Marášek | Jednatel MVI | Zpětné převzetí | Irská IMC | Karaberd | Zlatý důl Karaberd | Karaberd v Arménii | Geologické expertizy | CSA Global | Důl Karaberd | MVI | Pozorování | Možný scénář | Poměr rizika a zisku | Nifty | Výsledek zasedání | Dobrá zpráva | Měny s vysokým výnosem | Trades | 8 nejlepších obchodních strategií
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Cena | Růst | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

AVAX/USD (Avalanche)
Avena
Avena EU
Average daily range
Average Daily Range (ADR)
Average Directional Index
Average Directional Index (ADX)
Average directional movement index (ADX)
Average True Range
Average true range (ATR)

Následující klíčová slova

Averze světových trhů vůči riziku
Averze vůči riziku
AVG
AviAlliance
Aviance Capital Management
Avilon
Avio
Avio SpA
Avira
Avis
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
FTMO král
Potvrďte prosím... Zavřít