Sobota 21. září 2019 04:47
reklama
Admiral Markets SE
reklama
RoboMarkets SQ
reklama
RoboMarkets

24 překvapivých statistik o ziskovosti traderů

Napsal:   Sekce: Statistika Trading Ziskovost

Soubor 24 velmi zajímavých statistik obecně o výkonnosti traderů, o charakteristice jejich obchodování, ale i o obecném riskovém chování běžných lidí. Statistiky jsou souhrnem závěrů 11-ti zdrojových vědeckých článků a studií, které vycházejí (kromě jiného) z reálných dat od brokerů.

Tento příspěvek je z větší části překladem (s dovolením autora) článku "Scientists Discovered Why Most Traders Lose Money – 24 Surprising Statistics" (https://www.tradeciety.com/24-statistics-why-most-traders-lose-money/).

Myslím, že se jedná o velmi zajímavé statistiky, které stojí zato představit čtenářům FXStreet. Věřím, že z těchto pozorování lze čerpat nejen určitá rozumná očekávání vlastní výkonnosti v tradingu, ale i náměty pro zlepšení způsobu vlastního obchodování.

Pokud čtenář tohoto příspěvku vládne angličtinou na úrovni čtení vědeckých studií, pak doporučuji projít i reference uvedené pod zdrojovým článkem (tyto reference sem nekopíruji).

Nyní již tedy k překladu původního článku:

============================================================

"95% všech traderů je neúspěšných" je jedna nejčastěji skloňovaných statistik o tradingu, které se na Internetu objevují. Ale neexistuje žádný vědecký článek, který by toto číslo potvrzoval. Stávající výzkum spíše poukazuje na to, že skutečné procento bude výrazně, výrazně vyšší. V následujícím textu bude uveden výčet 24 velmi překvapujících statistik, které ekonomičtí výzkumníci zjistili analyzováním reálných dat od brokerů o výkonnosti traderů. Některé z těchto statistik velmi dobře vysvětlují, proč je většina traderů ztrátová.


1) 80% všech traderů skončí s tradingem během prvních dvou let.

2) Ze všech intradenních traderů, téměř 40% obchoduje pouze jediný měsíc. Po jednom roce z nich pokračuje v intradenním tradingu pouze 13%. Po pěti letech z původního počtu zbyde pouze 7%.

3) Tradeři prodávají pozice v zisku o 50% více než svoje ztrátové pozice. 60% ukončených pozic je v zisku, 40% ve ztrátě.

4) Výkonnost průměrného individuálního investora je o 1,5% nižší než výkonnost indexu trhu za rok. Aktivní tradeři jsou o 6,5% horší než index trhu.

5) Intradenní tradeři s dobrou předchozí výkonností pokračují v dobré výkonnosti i v budoucnu. Ale pouze 1% traderů je schopno být v profitu po odečtení transakčních poplatků.

6) Tradeři s až 10-ti letou ztrátovou historií i nadále pokračují v obchodování. To napovídá, že intradenní tradeři pokračují v obchodování, i když jim jejich výsledky naznačují, že jejich schopnosti na trading nestačí.

7) Ziskoví tradeři tvoří pouze malý zlomek všech traderů - asi 1,6% v průměrném roce. Tito tradeři jsou ale velmi aktivní a jejich obchodní aktivita tvoří 12% veškeré intradenní tradingové aktivity.

8) Ziskoví tradeři zvyšují svojí trading aktivitu více než ztrátoví tradeři.

9) Chudí lidé mají větší tendenci k utrácení většího podílu svého zisku na nákupy loterie a jejich poptávka po loterii se zvyšuje při poklesu jejich příjmů.

10) Investoři s velkým rozdílem mezi svou stávající ekonomickou situací a svou vytouženou ekonomickou situací drží riskantnější akcie ve svých portfoliích.

11) Muži obchodují více než ženy. Svobodní muži obchodují více než ženatí muži.

12) Chudí mladí muži, kteří žijí ve městech a kteří patří ke specifickým menšinám investují více do akcií s loterijní charakteristikou.

13) Gambleři mají horší výkonnosti oproti ne-gamblerům napříč všemi příjmovými skupinami.

14) Investoři mají tendenci prodávat svoje ziskové investice a současně držet svoje ztrátové investice.

15) (Na Taiwanu) Intenzita obchodování se snížila o 25% při zavedení loterie (v dubnu 2002).

16) V době, kdy jsou vysoké jackpoty v loterii, se snižuje tradingová aktivita individuálních investorů.

17) Je větší pravděpodobnost, že investor bude obchodovat akcii, na které dříve vydělal, než akcii, na které dříve prodělal.

18) Zvýšení frekvence výskytu výrazů vyhledávání daného finančního instrumentu predikuje větší výnosy na tomto instrumentu v následujících dvou týdnech.

19) Individuální investoři obchodují aktivněji, pokud jejich předcházející obchody byly ziskové.

20) Tradeři se v tradingu nevzdělávají. Přitom "učení se tradingem" není pro individuálního investora o nic racionálnější nebo ziskovější než hra rulety.

21) Průměrný intradenní trader při započítání transakčních poplatků poměrně rychle ztrácí kapitál.

22) (Na Taiwanu) Ztráty individuálních investorů tvoří cca 2% HDP.

23) Investoři více obchodují akcie z toho sektoru, ve kterém jsou sami zaměstnáni.

24) Tradeři s vysokým IQ mají tendenci mít ve svém portfoliu větší zastoupení podílových fondů a větší množství akcií a profitují tak z efektů diverzifikace.

Závěr: Vysvětlení ztrátovosti většiny traderů již není nadále překvapující

Po přečtení těchto 24 statistických poznatků je zcela zřejmé, proč tradeři prohrávají. Nejčastějším důvodem je to, že tradingová rozhodnutí nejsou podložena solidním výzkumem nebo testováním obchodních metod, naopak jsou spíše založena na emocích, na touze po zábavě a na naději ve vydělání milionů tradingem ve spodním prádle. Na co tradeři zapomínají, je to, že trading je profese, která vyžaduje dovednosti, které se získávají roky. Proto je třeba si dát pozor na vlastní tradingová rozhodnutí a na svůj pohled na trading jako takový. Nečekejte, že se stanete milionářem do konce roku, spíše si stále uvědomujte možnosti, jaké online trading poskytuje.

============================================================

Hodnocení článku:
Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • 10 let poté
  Tento měsíc je tomu 10 let, co se finanční trhy i globální ekonomika dostaly do inflexního bodu a přepnuly se na krizový režim. 10 let od července 2008, kdy se řada aktiv obchodovala na extrémních hodnotách, na které se od té doby již nedostala. Mezi analytiky se množí názory, že aktuální situace připomíná rok 2008 a měli bychom být na pozoru ohledně možné přicházející krize.
 • 10. MQL4 - Moje první strategie (2/2)
  V následujícím bloku budeme pokračovat ve vytváření naší první strategie
 • 11. září 2018: NZDJPY
  Je to neuvěřitelné, ale přesně dne 11. září 2018 (přesně po 17 letech) jsme se probudili do dne, který nevěstil hrůzostrašný pád plný konspiračních teorií a strachu a prachu, nýbrž do dne, který věstil růst, mocný růst. Pustil jsem se do toho obchodu zcela veřejně a vůbec jsem netušil, kolik lidí mám na palubě, až do doby, kdy jsme vystoupali do pořádné výšky. Vítejte na letu NZDJPY H1. Předpokládaná výška doletu: 200+ pips. Předpokládaná teplota: very HOT. Please fasten your seatbelts!
 • 123 signal trading
  Hello guys and girls. My name is Athena Cohen, I come from California, and I would like to share my trading ideas with you, who can understand my english.
 • 2. MQL4 - Vzhled editoru MetaQuotes
  V tomto díle se v rychlosti seznámíme se vzhledem editoru jazyka MQL4 a s jeho základními možnostmi.
 • 2. Riziko
  Dnes napíšem pohľad na všeobecné riziko ktoré číha nonstop vôkol nás v tej najrôznejšej podobe. Ktoré si možno ako riziko neinterpretujeme alebo sme ochotný to "risknúť" a akceptovať ho. Téma rizika je s finančným trhom úzko spätá tak preto článok na túto tému má zmysel. Článok bude mať pokračovanie kde sa zamerám výhradne na rizika priamo číhajúce v trhu a ako ich prípadne minimalizovať. Je nutné si uvedomiť že riziko obnáša každodenný život a takto na riziko aj nahliadať. Je to veľmi dôležité pri pôsobení na finančných trhoch.
 • 2. týden prvního kola investiční soutěže
  Máme za sebou 2. týden prvního kola investiční soutěže, která probíhá na tzv. “demo“ fiktivních účtech. Každý soutěžící odstartoval hru se stejným počátečním kapitálem 30 000 Kč.
 • 20ti minutový perfektní den dle R. Horner
  Článek od Raghee Horner - 20ti minutový perfektní den...
 • 20 vytrvalých
  Jsem day-trader na EUR/USD. Forex obchoduji 5 let.
 • 2004-2015: 11 let obchodování a stále v zisku. Jaké je tajemství?
  Přemýšleli jste někdy nad tím, jak dlouho budete chtít trading provozovat? A jak to udělat, abyste byli i za pár let stále ve hře? Jaký časový horizont uvažujete? Pět, možná deset let? A mít vlastní klienty? Kolik myslíte, že by vám takový trading zabral času? A jak jej vybudovat? Řešení už existují a nemusíte je hledat. Trader a zubař, Julius H. je na burze od roku 2004. Prošlapal cestu a zjistil, jak být na trhu po desetiletí úspěšný. Když jsem se s ním potkal, tušil jsem, že je přede mnou výjimečný rozhovor s výjimečným člověkem. A bylo to více než správné tušení.
 • 3cAnalysis: Štvrťročný výhľad pre EUR/USD, GBP/USD a DAX
  Technické analýzy pre vybrané menové páry, európske a americké akciové indexy ponúkajú možnosť nahliadnuť na spôsob, akým sú tieto dnes poskytované inštitucionálnym klientom či profesionálnym obchodníkom na kapitálových trhoch.
 • 3cAnalysis: Týždenný výhľad pre EUR/SEK a index DAX
  Technické analýzy pre vybrané menové páry, európske a americké akciové indexy ponúkajú možnosť nahliadnuť na spôsob, akým sú tieto dnes poskytované inštitucionálnym klientom či profesionálnym obchodníkom na kapitálových trhoch.
 • 3cAnalysis: Týždenný výhľad pre EUR/USD a EUR/GBP
  Technické analýzy pre vybrané menové páry, európske a americké akciové indexy ponúkajú možnosť nahliadnuť na spôsob, akým sú tieto dnes poskytované inštitucionálnym klientom či profesionálnym obchodníkom na kapitálových trhoch.
 • 3cAnalysis: Týždenný výhľad pre EUR/USD a index DAX
  Technické analýzy pre vybrané menové páry, európske a americké akciové indexy ponúkajú možnosť nahliadnuť na spôsob, akým sú tieto dnes poskytované inštitucionálnym klientom či profesionálnym obchodníkom na kapitálových trhoch.
 • 3cAnalysis: Týždenný výhľad pre EUR/USD a USD/JPY
  Technické analýzy pre vybrané menové páry, európske a americké akciové indexy ponúkajú možnosť nahliadnuť na spôsob, akým sú tieto dnes poskytované inštitucionálnym klientom či profesionálnym obchodníkom na kapitálových trhoch.
 • 3cAnalysis: Týždenný výhľad pre EUR/USD, DAX a DOW
  3cAnalysis po prvýkrát ponúka čitateľom FXstreet.cz, v pilotnom projekte, možnosť nahliadnuť na analytické služby pre menové páry v kombinácii s európskymi a americkými akciovými indexami, v slovenskom jazyku.
 • 3cAnalysis: Týždenný výhľad pre EUR/USD, DAX a DOW JONES
  Technické analýzy pre vybrané menové páry, európske a americké akciové indexy ponúkajú možnosť nahliadnuť na spôsob, akým sú tieto dnes poskytované inštitucionálnym klientom či profesionálnym obchodníkom na kapitálových trhoch.
 • 3cAnalysis: Týždenný výhľad pre EUR/USD, GBP/USD a ESTOXX
  3cAnalysis ponúka čitateľom FXstreet.cz, v pilotnom projekte, možnosť nahliadnuť na analytické služby pre menové páry v kombinácii s európskymi a americkými akciovými indexami, v slovenskom jazyku.
 • 3cAnalysis: Týždenný výhľad pre GBP/USD a DOW
  Technické analýzy pre vybrané menové páry, európske a americké akciové indexy ponúkajú možnosť nahliadnuť na spôsob, akým sú tieto dnes poskytované inštitucionálnym klientom či profesionálnym obchodníkom na kapitálových trhoch.
 • 3cAnalysis: Týždenný výhľad pre GBP/USD a index DOW
  Technické analýzy pre vybrané menové páry, európske a americké akciové indexy ponúkajú možnosť nahliadnuť na spôsob, akým sú tieto dnes poskytované inštitucionálnym klientom či profesionálnym obchodníkom na kapitálových trhoch.
 •  


  Diskuse ke článku

  Diskuse je přístupná pouze pro registrované uživatele.
  Přihlásit se | Nová registrace
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu, až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní Price Action VIP indikátor, doposud úspěšně používaný pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečný Price Action VIP indikátor, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
UFX