Úterý 19. březen 2024 11:35
reklama
Instaforex krypto ebook
reklama
CapXmaster
reklama
Swissquote Bank
reklama
XTB trading konference 2024

Hammond: Nejistota kolem brexitu by mohla mít dopad na ekonomiku

21.11.2016 07:41  Autor: Tým FXstreet.cz  Sekce: Tradingové analýzy a zprávy   Tisk

Britská ekonomika by mohla čelit zpomalení kvůli nejistotě způsobené rozhodnutím Británie opustit Evropskou unii. Uvedl to včera britský ministr financí Philip Hammond. První návrh rozpočtu od hlasování o brexitu tak podle něj bude usilovat o to, aby byla ekonomika připravena na případné problémy s tím spojené, a na pomoc rodinám překonat obtížné časy.

Hammond v rozhovoru s televizní stanicí ITV prohlásil, že ekonomika čelí "většímu stupni nejistoty, než je obvyklé". Jeho cílem je, aby ekonomika byla připravena na případné příležitosti i problémy, které před ní stojí.

Hammond však rovněž uvedl, že úroveň veřejného dluhu je mimořádně vysoká a ve středu, kdy britská vláda představí nové hospodářské plány vlády, nebude oznámeno velké zvýšení výdajů. Ministerstvo financí však včera rovněž oznámilo, že v rozpočtu počítá s novými výdaji 1,3 miliardy liber (41 miliard Kč) na výstavbu silnic. Tyto výdaje jsou součástí opatření na podporu ekonomiky v době brexitu. Hammond potvrdil, že vláda plánuje opatření na podporu infrastruktury a zlepšení růstu produktivity.

Vláda premiérky Theresy Mayové uvedla, že zahájí formální jednání o odchodu z EU do 31. března. Do té doby však nechce prozrazovat svoji vyjednávací pozici. To však vyvolává ekonomickou nejistotu a spekulace a lobbování těch, kteří chtějí mít úzké vazby s unií i těch, kteří dávají přednost ráznému rozchodu.

Britská ekonomika čelí v příštím roce a v roce 2018 výraznému zpomalení. Hammond již opustil cíl svého předchůdce George Osborna, že rozpočet Británie se v roce 2020 přehoupne do přebytku, napsaly agentury AP a Reuters.

Zdroj: Reuters, ČTK, ITV, AP

Sdílení článku: 
   

 

Čtěte více

  • Hackeři ukradli digitální měny v hodnotě 100 milionů dolarů
    Hackeři ukradli z jednoho z klíčových produktů americké kryptoměnové společnosti Harmony digitální měny v hodnotě zhruba 100 milionů dolarů (přes 2,3 miliardy Kč). Informovala o tom dnes agentura Reuters. Terčem krádeže se stal takzvaný blockchainový most, který umožňuje uživatelům převádět kryptoměny mezi jednotlivými blockchainy.
  • Hackeři ukradli z burzy Liquid kryptoměny za zhruba dvě miliardy Kč
    Japonská kryptoměnová burza Liquid se stala terčem kybernetického útoku. Oznámila to dnes firma. Podle analytické společnosti Elliptic hackeři při tomto útoku získali kryptoměny v hodnotě přes 94 milionů dolarů (zhruba dvě miliardy Kč), napsal server CNBC.
  • Hackeři ukradli z platformy Poly Network kryptoměny v hodnotě 600 milionů dolarů
    Hackeři ukradli z platformy Poly Network kryptoměny v hodnotě kolem 600 milionů dolarů (zhruba 13 miliard Kč). Podle agentury Bloomberg jde zřejmě o největší krádež v tomto odvětví. Podle analytické společnosti Elliptic nicméně hackeři později část ukradených kryptoměn v hodnotě zhruba 258 milionů dolarů vrátili, napsala agentura Reuters.
  • Hackeři už letos ukradli kryptoměny za rekordní více než tři miliardy USD
    Přestože ceny kryptoměn v letošním roce výrazně klesly, mezi hackery zájem o ně nadále roste. Podle poradenské společnosti Chainalysis už letos byly ukradeny kryptoměny za více než tři miliardy USD (76,1 miliardy Kč), letošní rok tak bude podle celkové hodnoty hackerských útoků rekordní.
  • Hackeři už letos ukradli kryptoměny za téměř miliardu dolarů
    Hackeři za prvních devět měsíců letošního roku ukradli digitální měny za 927 milionů dolarů (téměř 29 miliard Kč). V porovnání se stejným obdobím loni to je nárůst o 250 procent. Vyplývá to ze zprávy americké společnosti CipherTrace, která se specializuje na bezpečnost v kybernetickém prostoru. Hackeři většinou pronikli do burzovních systémů a obchodních platforem, kde se dají bitcoiny a další digitální měny pořídit.
  • Hackeři ze zkrachovalé burzy FTX ukradli kryptoměny za 415 milionů USD
    Hackeři ze zkrachovalé kryptoměnové burzy FTX ukradli digitální měny za 415 milionů dolarů (9,2 miliardy Kč). Burza to v úterý uvedla ve zprávě pro věřitele. Americká součást FTX je podle někdejšího ředitele burzy Sama Bankmana-Frieda insolventní. Informovala o tom agentura Reuters.
  • Hackeři z KLDR mají zřejmě letos na krádežích kryptoměn podíl 20 procent
    Hackeři napojení na Severní Koreu ukradli od ledna do zhruba poloviny srpna letošního roku kryptoměny za 200 milionů USD (4,5 miliardy Kč). To je více než 20 procent všech letos ukradených kryptoměn. Vyplývá to podle serveru CNBC z průzkumu společnosti TRM Labs, která se zabývá blockchainovou analýzou. Tyto peníze se zřejmě používají na financování severokorejského vládního jaderného zbrojního programu.
  • Hackeři z KLDR od roku 2017 ukradli z Japonska v kryptoměnách 721 milionů dolarů
    Hackerské skupiny napojené na Severní Koreu od roku 2017 ukradly z Japonska 721 milionů dolarů (15,7 miliardy Kč) v kryptoměnách. Informoval o tom dnes japonský list Nikkei, jenž průzkumem pověřil společnost Elliptic zabývající se analýzou blockchainu. V regionu se hackeři z KLDR zaměřují ještě na Vietnam.
  • Hackeři zneužili reklamy na YouTube k těžbě kryptoměny
    Hackerům se pomocí reklam podařilo zneužít videoportál YouTube k těžbě kryptoměny monero. Včera o tom informovala stanice Fox News s tím, že s reklamami se škodlivým kódem se potýkali uživatelé v Japonsku, Francii, Tchaj-wanu, Itálii a Španělsku.
  • Hammond: Dohoda o brexitu je nejlepší variantou pro ekonomiku
    Předběžná dohoda o podmínkách odchodu Británie z Evropské unie, kterou sjednala britská premiérka Theresa Mayová, je nejlepším dostupným řešením pro britskou ekonomiku. Uvedl to včera britský ministr financí Philip Hammond.
  • Hampl: Česká ekonomika by se měla co nejdříve navrátit k cenové stabilitě
    Česká ekonomika by se měla co nejdříve navrátit k cenové stabilitě, "jinak bude trpět," řekl včera v Otázkách Václava Moravce v České televizi předseda Národní rozpočtové rady Mojmír Hampl. Nesouhlasí proto se snahou České národní banky (ČNB) zanechat úrokovou sazbu na současných sedmi procentech. Měla by ji zvýšit, ale nedělá nic, doplnil. Podle Jana Švejnara, ředitele Institutu pro demokracii a ekonomickou analýzu, je česká ekonomika ve výjimečné situaci, když prochází recesí, ale zároveň má vysokou jádrovou inflaci.
  • Hampl je pro pozdější ukončení intervencí
    Viceguvernér České národní banky Mojmír Hampl je pro ukončení intervencí proti posilování koruny později než v polovině letošního roku. Řekl to v rozhovoru pro dnešní Hospodářské noviny (HN), takový postup by byl podle něj bezpečnější. Dosud členové bankovní rady ČNB opakovaně uváděli, že jako pravděpodobný termín ukončení intervencí vidí polovinu roku.
  • Hampl: Vysoká inflace se víc projevuje na výdajích než příjmech rozpočtu
    Současná vysoká inflace se víc projevuje na výdajích než na příjmech státního rozpočtu. ČTK to dnes řekl předseda Národní rozpočtové rady Mojmír Hampl. Vítá oznámený krok vlády snížit strukturální deficit rozpočtu o 70 miliard korun. Podle něj to je ale jen první krok ke konsolidaci veřejných financí, protože problém je hlubší.
  • Handelsblatt: Jak Orbán oslabuje maďarské hospodářství
    Zatímco Evropská unie debatuje o trendu posilování pravicových stran, hledí ekonomové do Maďarska. Tam se ukazuje, jaké důsledky může mít vláda pravicového populismu, napsal německý hospodářský deník Handelsblatt.
  • Handelsblatt: Koronavirus vrhá rozvíjející se země zpět do bídy
    Rozvíjející se země, včetně některých států ve východní Evropě, budou pociťovat následky koronaviru déle než ty rozvinuté. Rostoucí zadlužení by mnohé z nich mohlo dohnat až na hranici bankrotu, píše na svém webu německý hospodářský deník Handelsblatt.
  • Handelsblatt: Německo si chce příští rok půjčit zhruba 100 miliard eur
    Německo si chce příští rok půjčit zhruba 100 miliard eur (asi 2,6 bilionu Kč). Původně si německá vláda chtěla půjčit 81,5 miliardy eur. Informoval o tom dnes web hospodářského měsíčníku Handelsblatt s odvoláním na vládní zdroj. Zvýšení podle listu způsobily náklady na zdravotní péči a ochranu klimatu.
  • Handelsblatt: Německý ministr chce z obav před Čínou zpřísnit kontrolu investic
    Německý ministr hospodářství Robert Habeck chystá zákon na zpřísnění kontroly zahraničních investic, píše německý hospodářský deník Handelsblatt. Ministr zvolený za Zelené tak chce omezit rostoucí vliv Číny na německou ekonomiku. Pod větší kontrolou by měly být především oblasti, které se týkají bezpečnosti. Základní body zákona o přezkumu investic jsou podle mluvčí ministerstva aktuálně v připomínkovém řízení.
  • Handelsblatt: Pololetní výsledky usnadní Flixu vstup na burzu
    Pololetní hospodářské výsledky německé společnosti Flix, která vlastní autobusové dopravce Greyhound v Severní Americe a FlixBus v Evropě, firmě usnadní vstup na burzu, píše německý deník Handelsblatt. Služeb Flixu v tomto období využilo 36 milionů lidí, meziročně přes 50 procent více. Počet cestujících se jen v Evropě zvýšil o tři čtvrtiny na více než 24 milionů.
  • Handelsblatt: Přední německé instituty zhoršily výhled, příští rok čekají recesi
    Čtyři přední ekonomické instituty v Německu zhoršily výhled vývoje největší evropské ekonomiky na letošní i příští rok. Nově očekávají, že v příštím roce se Německo propadne do recese. S odvoláním na vládní zdroje to dnes uvedl německý ekonomický list Handelsblatt.
  • Handelsblatt: Východní Evropa by z koronaviru mohla těžit
    Krize způsobená šířením koronaviru zasáhne hospodářství zemí východní Evropy obzvlášť silně, ze střednědobého hlediska by ale východoevropské ekonomiky mohly mít ze současné krize prospěch. Předpokládá se totiž, že až krize odezní, zkrátí se dodavatelské řetězce a do regionu by se mohly přemístit asijské výrobní továrny. Z toho by podle německého hospodářského deníku Handelsblatt mohl těžit i německý export.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Fintokei SwiftTrader